Girls: Johnson, Anisha Seton Academy 7.39 | Class A 55M Dash
| Boys: Doane, Blake Monticello 6.61
|
Girls: Kwaza, Lake Sycamore 7.06 | Class AA 55M Dash
| Boys: Smith, Justin Lanphier 6.53
|
Girls:Sarah Boraas Sherrard 8.68 | Class A 55M HH
| Boys:Derick Higgins, Cuba 7.79
|
Girls: Steffen, Kelly Bloomington 8.65 | Class AA 55M HH
| Boys: Wilson, Jamison Hillcrest 7.52
|
Girls: St. Joseph-Ogden 'A' 10:00.56 1) Paden, Jolee 2) Blaase, Chelsea 3) Long, Sidney 4) Cessna, Lauren
| Class A 4x800m Relay
| Boys: Rockford Christian 'A' 8:25.07 1) Rehfedlt, Jeff 2) Rehfeldt, Justin 3) Bates, George 4) Bliss, Jake
|
Girls: Sacred Heart-Griffin 'A' 9:50.49 1) Frank, Kelsi 2) Fyalka, Lauren 3) Giacomini, Sarah 4) Wykoff, Julia | Class AA 4x800m Relay
| Boys: Galesburg 'A' 8:08.80 1) Whittle, Greg 2) Moreno, Gabe 3) Remmes, Will 4) Junk, Lucas
|
Girls: Biehler, Paige Shelbyville 2:21.50
| Class A 800m
| Boys:Cyrier, Matt McNamara 2:01.43
|
Girls: Richardson, Margo Mt. Vernon 2:21.81 | Class AA 800m
| Boys: Wooldridge, Jeff Jersey 1:57.96
|
Girls: Newton 'A' 1:51.53 1) Michl, Jackie 2) Michl, Jamie 3) Smith, Sierra 4) Michl, Leeann
| Class A 4x200 m Relay
| Boys: Farmington 'A' 1:35.07 1) Easley, Jordan 2) Smith, Dakota 3) Balagna, Charlie 4) Dicks, Chett
|
Girls: Rock Island 'A' 1:46.43 1) Burrage, Cherise 2) Roberts, Triona 3) Turner, Ciara 4) Johnson, Genesis | Class AA 4x200 m Relay
| Boys: Hillcrest 'A' 1:31.60 1) Harris, Danny 2) Russell, Sam 3) Keen, Ryan 4) Wilson, Jamison
|
Girls: George, Regina St. Gregory HS 57.23 | Class A 400m
| Boys: Taylor, Malcolm University (Norm 50.98
|
Girls: Holiday, Marissa Richards (Oak La) 58.06 | Class AA 400m
| Boys: Patton, Greg Bloomington 51.39
|
Girls:Holmes, Jamee Tremont 5:19.56 | Class A 1600m
| Boys: Rehfeldt, Justin Rockford Christi 4:27.43
|
Girls: Richardson, Margo Mt. Vernon 5:16.41 | Class AA 1600m
| Boys: Elward, Clay Notre Dame (Peor 4:23.81
|
Girls: George, Regina St. Gregory HS 25.75 | Class A 200m
| Boys: Martin, Sean Seton Academy 23.37
|
Girls: Kwaza, Lake Sycamore 25.93 | Class AA 200m
| Boys: Smith, Justin Lanphier 22.58
|
Girls: Sherrard 'A' 4:16.10 3 1) Kissner, Madison 2) Kirwan, Katie 3) Pettie, Shelbie 4) Hainline, Lacey
| Class A 4x400 m Relay
| Boys:University (Normal) 'A' 3:35.38 1) Allston-Yeagle, Langston 2) Chambers, Isaac 3) Fritzsche, Eric 4) Sayegh, Kareem
|
Girls: Glenbard South 'A' 4:08.28 1) Iacobazzi, Kim 2) Engelhardt, Sarah 3) Wass, Val 4) O'Brien, Libby
| Class AA 4x400 m Relay
| Boys: Bloomington 'A' 3:30.40 3 1) Campbell, Jeshiah 2) Patton, Greg 3) Alliu, Sodiq 4) Szabo, Andy
|
Girls: Roy, Jaimee Neoga 17-09.00 | Class A Long Jump | Boys: Hogan, Bryce Central A&M 22-01.00
|
Giels: Brooks, Kawanna Kenwood 18-03.50 | Class AA Long Jump
| Boys: Smith, Justin Lanphier 23-01.00
|
Girls: Donner, Alyssa Princeton 10-06.00 | Class A Pole Vault
| Boys: Freshour, Alex Olympia 15-08.00
|
Girls: Clay, Emily University (Norm 11-06.00 | Class AA Pole Vault
| Boys: Pflibsen, Logan Streator Townshi 15-06.00
|
Girls: Rutzen, Miriam West Central 5-05.00
| Class A High Jump
| Boys: Riley, Zach Herrin 6-11.00
|
Girls: Steffen, Kelly Bloomington 5-03.00 | Class AA High Jump
| Boys: Brown, Cheldon Lanphier 6-07.00
|
Girls: Rush, Kendall Hall 37-05.50 | Class A Triple Jump
| Boys: Hogan, Bryce Central A&M 44-04.50
|
Girls: Brooks, Kawanna Kenwood 37-08.50 | Class AA Triple Jump
| Boys: Wilson, Jamison Hillcrest 47-05.00 |
Girls: Card, Kelsey Carlinville 43-00.00 | Class A Shot Put
| Boys: Dubree, Chris Olympia 52-05.00
|
Girls: Bunch, Daniella Mahomet-Seymour 46-11.50 | Class AA Shot Put
| Boys:Smith, Matthew Mt. Zion 56-07.50
|
| | |
| | |