results by Flash
Results West (Don Chadez)
Boys - Girls
Boys
CIF-SS Div 5 - BoysFlash Results, Inc.(Don Chadez) Hy-Tek's MEET MANAGER
11/10/01 8:31 PM CIF-SS CROSS COUNTRY PRELIMS Page 1
Mt San Antonio College
Saturday 11/10/01
Event 13 Div V Boys 3 Mile Run
Results by Order of Finish - Saturday 11/10/01
RANK COMP# ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME SCORE
-------------------------------------------------------------------------------
1 342 Henry Hagenbuch 12 Cate 15:38.30
2 489 Tim Smith 12 Desert Christian (Lancas 16:44.90 1
3 218 Ryan Gordon 9 Brentwood 16:58.10 2
4 371 Peter Bartlett 9 Chadwick 17:00.20 3
5 215 Mark Drath 10 Brentwood 17:09.90 4
6 622 Seth Horwitz 11 Flintridge Prep 17:34.60 5
7 624 Tom McLean 9 Flintridge Prep 17:35.30 6
8 621 Prescott Gadd 11 Flintridge Prep 17:39.60 7
9 1106 Garrett Hookey 9 Palm Valley 17:46.10
10 379 Matt Tecle 10 Chadwick 17:47.40 8
11 484 Sky Johnston 12 Desert Christian (Lancas 17:47.60 9
12 626 Tony Myint 9 Flintridge Prep 17:53.50 10
13 221 Aaron Levine 12 Brentwood 17:55.20 11
14 628 Tony Tartaglio 10 Flintridge Prep 18:02.20 12
15 627 Mike Robison 12 Flintridge Prep 18:04.20 13
16 222 Daniel Stern 10 Brentwood 18:04.30 14
17 214 Peter Birney 11 Brentwood 18:06.10 15
18 482 Seth Avery 12 Desert Christian (Lancas 18:11.20 16
19 623 Charley McLean 12 Flintridge Prep 18:13.60 17
20 488 Kevin Scott 12 Desert Christian (Lancas 18:20.20 18
21 483 Johnathan Case 12 Desert Christian (Lancas 18:23.30 19
22 1431 Matt Barnes 12 Silver Valley 18:28.20 20
23 4 Tony Hinojosa 12 Academy/Academic Excelen 18:34.90 21
24 372 Sam Cohen 10 Chadwick 18:39.50 22
25 1436 Robbie Ramos 11 Silver Valley 18:43.00 23
26 1065 Evan Miyashiro 10 Oaks Christian 18:45.50 24
27 95 Gerado Cisneros 10 Avalon 18:50.10
28 1705 Evan Higgins 12 Western Christian 18:50.50 25
29 1435 Eric Quillen 11 Silver Valley 18:52.50 26
30 1434 Justin Macias 12 Silver Valley 18:53.10 27
31 487 Travis Sanders 12 Desert Christian (Lancas 18:54.30 28
32 216 Ryan Edwards 11 Brentwood 18:57.00 29
33 219 Teddy Kim 9 Brentwood 19:00.60 30
34 490 Adam Visokey 12 Desert Christian (Lancas 19:01.20 31
35 378 Chris Takeuchi 9 Chadwick 19:04.60 32
36 1438 Reymundo Rincon 11 Silver Valley 19:10.10 33
37 1062 Colby Long 9 Oaks Christian 19:11.80 34
38 848 Elliot Feinberg 12 Laguna Blanca 19:15.50 35
39 1437 Spud Ray 10 Silver Valley 19:15.70 36
40 1064 Eric Meissner 9 Oaks Christian 19:22.30 37
41 1707 Brandon Weber 12 Western Christian 19:22.90 38
42 373 Brett Howard 11 Chadwick 19:25.10 39
43 375 David Reiss 12 Chadwick 19:28.70 40
44 377 Jeff Shive 10 Chadwick 19:54.20 41
45 853 Kyle Warren 10 Laguna Blanca 19:54.60 42
46 1516 Ho-Sung Kim 11 St Michael's Prep 20:08.00 43
47 5 Chris Hutzley 10 Academy/Academic Excelen 20:08.20 44
48 1066 Stephen Roesler 9 Oaks Christian 20:10.00 45
49 1521 Lowell Schaper 9 St Michael's Prep 20:12.80 46
50 1702 Mike Fogette 10 Western Christian 20:19.70 47
51 1701 Chad Daley 10 Western Christian 20:24.90 48
52 1433 Franco Londono 12 Silver Valley 20:57.30 49
53 735 Daniel Teeter 9 Immanuel Christian 21:01.90
54 1703 Grelling 12 Western Christian 21:10.60 50
55 1699 Chase Bradley 10 Western Christian 21:12.00 51
56 1061 Daniel Jenewein 9 Oaks Christian 21:31.70 52
57 6 Tim Hutzley 9 Academy/Academic Excelen 21:40.20 53
58 1060 Blake Coble 9 Oaks Christian 21:40.70 54
59 846 Kip Carleton 10 Laguna Blanca 21:45.00 55
60 1519 Adam O'Toole 9 St Michael's Prep 22:18.10 56
61 1700 Greg Brittain 10 Western Christian 22:32.10 57
62 1522 Adam Smith 9 St Michael's Prep 23:07.90 58
63 1520 Brian O'Toole 9 St Michael's Prep 23:10.40 59
64 845 Alex Antonov 9 Laguna Blanca 23:22.50 60
65 1068 Benjamin Spooner 11 Oaks Christian 23:33.20 61
66 3 Dave Cook 9 Academy/Academic Excelen 23:40.00 62
67 1517 Paul Ledbetter 9 St Michael's Prep 23:45.50 63
68 1514 Tom Cox 9 St Michael's Prep 23:46.10 64
69 7 John Kornachuk 9 Academy/Academic Excelen 24:27.00 65
70 847 Chris Emmanuel 10 Laguna Blanca 24:59.00 66
71 849 Brandon Rangs 12 Laguna Blanca 26:11.10 67
72 8 Doug Meyers 11 Academy/Academic Excelen 26:12.00 68
Event 13 Div V Boys 3 Mile Run
BOYS' TEAM SCORES
Rank School Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
1 Flintridge Prep 40 5 6 7 10 12 13 17
Total time: 1:28:45.2
Average: 17:45.0
2 Brentwood 46 2 4 11 14 15 29 30
Total time: 1:28:13.6
Average: 17:38.7
3 Desert Christian (Lanca 63 1 9 16 18 19 28 31
Total time: 1:29:27.2
Average: 17:53.4
4 Chadwick 104 3 8 22 32 39 40 41
Total time: 1:31:56.8
Average: 18:23.3
5 Silver Valley 129 20 23 26 27 33 36 49
Total time: 1:34:06.9
Average: 18:49.3
6 Oaks Christian 192 24 34 37 45 52 54 61
Total time: 1:39:01.3
Average: 19:48.2
7 Western Christian 208 25 38 47 48 50 51 57
Total time: 1:40:08.6
Average: 20:01.7
8 Academy/Academic Excele 245 21 44 53 62 65 68
Total time: 1:48:30.3
Average: 21:42.0
9 Laguna Blanca 258 35 42 55 60 66 67
Total time: 1:49:16.6
Average: 21:51.3
10 St Michael's Prep 262 43 46 56 58 59 63 64
Total time: 1:48:57.2
Average: 21:47.4
Event 14 Div V Boys 3 Mile Run
Results by Order of Finish - Saturday 11/10/01
RANK COMP# ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME SCORE
-------------------------------------------------------------------------------
1 1758 Grant Nunnally 10 Woodcrest Christian 16:22.10 1
2 1560 John Babbott 11 Thacher 16:31.00 2
3 287 Patrick Fitzgerald 11 Calvary Chapel Downey 16:45.00 3
4 1641 Adam Hutchinson 12 Viewpoint 16:58.90
5 1506 Jered Connon 12 St Margaret's 17:02.80 4
6 1754 Lee Bourns 10 Woodcrest Christian 17:03.80 5
7 1507 Andy Forquer 10 St Margaret's 17:07.50 6
8 1565 Andrew Poole 12 Thacher 17:08.70 7
9 1508 Chris Gaudreau 11 St Margaret's 17:09.10 8
10 475 Kameron Neises 10 Desert (Edwards) 17:09.90 9
11 1753 Dustin Andrews 11 Woodcrest Christian 17:10.70 10
12 1419 Dionte Shepard 11 Serra 17:25.80 11
13 291 Andrew Mack-Vanderham 12 Calvary Chapel Downey 17:29.60 12
14 332 Kyle Hughes 12 Capo Valley Christian 17:30.20
15 1757 Scott Motte 12 Woodcrest Christian 17:32.30 13
16 1760 William VanOosting 12 Woodcrest Christian 17:36.90 14
17 1415 David Grant 12 Serra 17:46.50 15
18 1416 Marcell Keeling 9 Serra 18:00.30 16
19 1412 Ryan Bunn 12 Serra 18:05.80 17
20 1755 Jonathan Burdett 11 Woodcrest Christian 18:08.10 18
21 294 Lance Walker 11 Calvary Chapel Downey 18:12.70 19
22 1563 Matthew O'Meara 11 Thacher 18:17.40 20
23 720 Victor Schimming 12 Highland Hall 18:17.70 21
24 1171 Curtis Tai 10 Poly (Pasadena) 18:21.70 22
25 1167 Andrew Esensten 11 Poly (Pasadena) 18:25.70 23
26 1761 Joshua Voges 11 Woodcrest Christian 18:27.00 24
27 1561 Will Barkan 12 Thacher 18:29.50 25
28 1428 Daniel Roblero 11 Serrano 18:29.90
29 479 Matt Stull 10 Desert (Edwards) 18:44.30 26
30 226 Robert Kardashian 9 Buckley 18:49.40 27
31 1567 Eddy Tavernetti 11 Thacher 18:50.90 28
32 229 James McGregor 9 Buckley 18:53.40 29
33 480 Brad Ward 11 Desert (Edwards) 19:02.60 30
34 1413 Donald Cook 10 Serra 19:08.90 31
35 1559 Ben Babbott 9 Thacher 19:10.10 32
36 228 David Lurie 12 Buckley 19:14.90 33
37 231 Riley Scannell 9 Buckley 19:20.30 34
38 225 Jesse Daniels 9 Buckley 19:21.10 35
39 1511 Cody Tucker 9 St Margaret's 19:22.10 36
40 474 Derek Mohr 12 Desert (Edwards) 19:30.50 37
41 561 James Thacher 10 Dunn 19:33.10 38
42 116 James Gaines 10 Barstow 19:40.20
43 293 John Or 10 Calvary Chapel Downey 19:43.60 39
44 230 Morgan Merrill 10 Buckley 19:45.10 40
45 1163 Justin Chuck 10 Poly (Pasadena) 19:46.50 41
46 1513 Mark Williams 9 St Margaret's 19:46.80 42
47 227 Alex Lin-Beale 10 Buckley 19:49.50 43
48 290 Brandon Jackson 10 Calvary Chapel Downey 19:53.80 44
49 292 Daniel Or 12 Calvary Chapel Downey 20:01.30 45
50 1566 Ian Strachan 10 Thacher 20:11.60 46
51 560 Cameron Smith 11 Dunn 20:22.70 47
52 289 Cheyne Hill 11 Calvary Chapel Downey 20:25.90 48
53 1165 Brad Diephuis 10 Poly (Pasadena) 20:33.30 49
54 1164 Alex Coughran 9 Poly (Pasadena) 20:42.70 50
55 473 Kyle Anthoney 12 Desert (Edwards) 21:14.20 51
56 478 James Stewart 11 Desert (Edwards) 21:34.10 52
57 554 Joe Faulstich 10 Dunn 21:42.90 53
58 558 Albert Niven 9 Dunn 21:44.20 54
59 481 Carlos Werfield 12 Desert (Edwards) 23:04.40 55
60 723 Charles Twagira 10 Highland Hall 23:07.30 56
61 556 Mike Maddux 11 Dunn 23:25.20 57
62 611 Matt Glassman 9 Fairmont Prep 23:26.40
63 717 Amanda Keledjian 10 Highland Hall 23:30.00 58
64 721 Blaisc Siemama 9 Highland Hall 26:43.40 59
65 715 Elek Edwards 12 Highland Hall 27:07.10 60
66 716 Brendan Galipeau 10 Highland Hall 28:26.00 61
67 557 Bryan Mahoney 9 Dunn 28:42.80 62
68 718 Jeff Neidorf 9 Highland Hall 29:29.30 63
Event 14 Div V Boys 3 Mile Run
BOYS' TEAM SCORES
Rank School Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
1 Woodcrest Christian 43 1 5 10 13 14 18 24
Total time: 1:25:45.8
Average: 17:09.1
2 Thacher 82 2 7 20 25 28 32 46
Total time: 1:29:17.5
Average: 17:51.5
3 Serra 90 11 15 16 17 31
Total time: 1:30:27.3
Average: 18:05.4
4 St Margaret's 96 4 6 8 36 42
Total time: 1:30:28.3
Average: 18:05.6
5 Calvary Chapel Downey 117 3 12 19 39 44 45 48
Total time: 1:32:04.7
Average: 18:24.9
6 Desert (Edwards) 153 9 26 30 37 51 52 55
Total time: 1:35:41.5
Average: 19:08.3
7 Buckley 158 27 29 33 34 35 40 43
Total time: 1:35:39.1
Average: 19:07.8
8 Poly (Pasadena) 185 22 23 41 49 50
Total time: 1:37:49.9
Average: 19:33.9
9 Dunn 249 38 47 53 54 57 62
Total time: 1:46:48.1
Average: 21:21.6
10 Highland Hall 254 21 56 58 59 60 61 63
Total time: 1:58:45.5
Average: 23:45.1
Event 15 Div V Boys 3 Mile Run
Results by Order of Finish - Saturday 11/10/01
RANK COMP# ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME SCORE
-------------------------------------------------------------------------------
1 895 Chad Galbreth 12 Mammoth 15:50.80 1
2 1077 Jesse Kleinjan 12 Ontario Christian 16:18.00
3 1352 Jonathan Reed 12 Santa Clara 16:21.60 2
4 492 Pat Curry 11 Desert Christian Bermuda 16:28.10 3
5 1670 Luke McReynolds 12 Webb 16:41.50 4
6 1666 Steve Gilroy 12 Webb 17:18.90 5
7 1355 Tony Urban 10 Santa Clara 17:31.80 6
8 1605 Jon Baker 12 Upland Christian 17:36.40 7
9 1663 Matt Burris 9 Webb 17:37.20 8
10 32 Alex Deleguw 10 Apple Vly Christian 17:40.10 9
11 199 Richardo Ledesma 10 Boys Republic 17:41.90 10
12 1608 Jon Harris 10 Upland Christian 17:42.20 11
13 1069 Dave Bickel 12 Oakwood 17:42.80 12
14 197 Larry Davila 11 Boys Republic 17:47.50 13
15 204 Abel Silva 11 Boys Republic 17:54.40 14
16 39 Cory Vaselenko 11 Apple Vly Christian 17:56.30 15
17 51 William Britt 12 Arrowhead Christian 18:04.20 16
18 1070 Boomer Ehrich 9 Oakwood 18:04.90 17
19 1662 Greg Burris 9 Webb 18:05.30 18
20 1072 David Lewis 11 Oakwood 18:06.10 19
21 1074 Zach Suchin 12 Oakwood 18:06.70 20
22 1350 Adam Perez 11 Santa Clara 18:07.50 21
23 34 Geoff Guetierez 11 Apple Vly Christian 18:08.70 22
24 53 Adam Gill 10 Arrowhead Christian 18:11.60 23
25 1076 Mike Zarem 10 Oakwood 18:15.10 24
26 200 Moises Malave 11 Boys Republic 18:23.30 25
27 202 Mikel Sawyer 12 Boys Republic 18:27.60 26
28 33 Kevin Frederickson 10 Apple Vly Christian 18:27.90 27
29 1354 Manuel Urban 9 Santa Clara 18:42.50 28
30 1613 Tony Trabbie 9 Upland Christian 18:44.70 29
31 499 Tsuyoshi Tsuoshi 12 Desert Christian Bermuda 18:45.10 30
32 1669 Erik Martinez 9 Webb 18:45.40 31
33 1606 Steve Ertel 9 Upland Christian 18:46.90 32
34 497 Daniel Schutt 11 Desert Christian Bermuda 18:49.50 33
35 54 John Nydam 10 Arrowhead Christian 18:50.50 34
36 1351 Juan Prado 9 Santa Clara 18:52.10 35
37 37 Todd Kinnard 10 Apple Vly Christian 18:52.70 36
38 1665 Stanley Eosakul 10 Webb 18:54.90 37
39 1075 Louis Wasson 11 Oakwood 19:02.50 38
40 305 Neil Miller 12 Campbell Hall 19:04.50 39
41 496 Michael Salehi 11 Desert Christian Bermuda 19:07.60 40
42 203 Samuel Segovia 12 Boys Republic 19:20.50 41
43 306 Niko Milonopoulos 9 Campbell Hall 19:22.20 42
44 196 Joe Chavez 11 Boys Republic 19:25.30 43
45 1610 David Moriel 11 Upland Christian 19:28.70 44
46 491 Pat Cacdac 9 Desert Christian Bermuda 19:31.10 45
47 498 Ryan Shabata 11 Desert Christian Bermuda 19:32.30 46
48 1073 Jacob McKean 12 Oakwood 19:38.10 47
49 894 Jassiel Fierro 12 Mammoth 19:38.40 48
50 1586 Jeffrey Smith 9 Trona 19:42.80
Event 15 Div V Boys 3 Mile Run
Results by Order of Finish - Saturday 11/10/01
RANK COMP# ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME SCORE
-------------------------------------------------------------------------------
51 1607 Jake Garcia 10 Upland Christian 19:57.00 49
52 312 Rhyan Washington 11 Campbell Hall 20:02.20 50
53 1356 Ross VanRickley 9 Santa Clara 20:06.00 51
54 1349 Jorge Lupian 10 Santa Clara 20:14.40 52
55 900 Nick Timmerman 12 Mammoth 20:47.60 53
56 310 Elliott Scarfe 9 Campbell Hall 20:48.60 54
57 50 Justin Barr 10 Arrowhead Christian 20:50.40 55
58 311 Hal Tyler 12 Campbell Hall 20:52.40 56
59 307 Theo Milonopoulos 9 Campbell Hall 20:54.40 57
60 896 Matt Munoz 12 Mammoth 20:59.70 58
61 1668 Victor Ma 10 Webb 21:00.10 59
62 734 Mike Garrison 10 Immanuel Christian 21:14.30
63 35 Brad Hughling 10 Apple Vly Christian 21:22.20 60
64 1611 Michael Robbins 10 Upland Christian 21:53.60 61
65 893 Ryan Carle 12 Mammoth 22:08.60 62
66 40 Jason Wilkins 10 Apple Vly Christian 22:19.10 63
67 493 Jay Goodman 9 Desert Christian Bermuda 22:27.10 64
68 52 David Carnes 11 Arrowhead Christian 24:35.60 65
Event 15 Div V Boys 3 Mile Run
BOYS' TEAM SCORES
Rank School Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
1 Webb 66 4 5 8 18 31 37 59
Total time: 1:28:28.3
Average: 17:41.6
2 Boys Republic 88 10 13 14 25 26 41 43
Total time: 1:30:14.7
Average: 18:02.9
3 Oakwood 92 12 17 19 20 24 38 47
Total time: 1:30:15.6
Average: 18:03.1
4 Santa Clara 92 2 6 21 28 35 51 52
Total time: 1:29:35.5
Average: 17:55.1
5 Apple Vly Christian 109 9 15 22 27 36 60 63
Total time: 1:31:05.7
Average: 18:13.1
6 Upland Christian 123 7 11 29 32 44 49 61
Total time: 1:32:18.9
Average: 18:27.7
7 Desert Christian Bermud 151 3 30 33 40 45 46 64
Total time: 1:32:41.4
Average: 18:32.2
8 Arrowhead Christian 193 16 23 34 55 65
Total time: 1:40:32.3
Average: 20:06.4
9 Mammoth 222 1 48 53 58 62
Total time: 1:39:25.1
Average: 19:53.0
10 Campbell Hall 241 39 42 50 54 56 57
Total time: 1:40:09.9
Average: 20:01.9
Girls
CIF-SS Div 5 - GirlsFlash Results, Inc.(Don Chadez) Hy-Tek's MEET MANAGER
11/10/01 8:41 PM CIF-SS CROSS COUNTRY PRELIMS Page 1
Mt San Antonio College
Saturday 11/10/01
Event 6 Div V Girls 3 Mile Run
Results by Order of Finish - Saturday 11/10/01
RANK COMP# ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME SCORE
-------------------------------------------------------------------------------
1 1106 Tregni Swain 11 Oakwood 19:37.00 1
2 539 Jennifer Wright 12 Desert Christian (Lancas 19:43.00 2
3 1208 Mallory Wilder 10 Poly (Pasadena) 20:01.00 3
4 81 Anna Thobodo 10 Arrowhead Christian 20:14.00 4
5 537 Claytonia Tarazi 11 Desert Christian (Lancas 20:28.00 5
6 1744 Simone Vernez 9 Windward 20:36.00 6
7 1570 Katie Frykman 10 Thacher 20:39.00 7
8 536 Amy Spoelstra 10 Desert Christian (Lancas 20:47.00 8
9 1571 Bessie Hatch 11 Thacher 20:55.00 9
10 1574 Annie O'Donnell 10 Thacher 20:56.00 10
11 1771 Marissa Powell 9 Yucaipa 21:00.00
12 1201 Elizabeth Dooley 11 Poly (Pasadena) 21:02.00 11
13 186 Marcy Madrigal 12 Bell-Jeff 21:10.00 12
14 533 Erin Reese 10 Desert Christian (Lancas 21:15.00 13
15 531 Ashley Hodusland 10 Desert Christian (Lancas 21:26.00 14
16 586 Merisa Ryu 12 Dunn 21:28.00 15
17 1357 Jenny Wilder 11 Saddleback Valley Chr 21:50.00
18 1516 Shanno Holato 12 St Margaret's 21:50.00 16
19 1662 Alexander Chambers 12 Viewpoint 21:54.00
20 1102 Kate Doehring 12 Oakwood 21:55.00 17
21 187 Joey Quintanar 11 Bell-Jeff 21:55.00 18
22 182 Sara Burrola 11 Bell-Jeff 22:03.00 19
23 1515 Susan Bush 11 St Margaret's 22:04.00 20
24 1456 Samantha Olivas 11 Sherman Indian 22:06.00 21
25 1205 Reena Magsarili 11 Poly (Pasadena) 22:08.00 22
26 181 Kathleen Burrola 9 Bell-Jeff 22:17.00 23
27 1741 Jessie Lichtensteir 9 Windward 22:19.00 24
28 532 Ruth Miller 10 Desert Christian (Lancas 22:19.00 25
29 1522 Chloe Smith 11 St Margaret's 22:33.00 26
30 1646 Shawnee Moore 11 Vasquez 22:34.00 27
31 1569 Kay Bradford 9 Thacher 22:35.00 28
32 1204 Lillian Lai 12 Poly (Pasadena) 22:38.00 29
33 1644 Elise Malias 11 Vasquez 22:38.00 30
34 899 Cindy Apodoca 12 Mammoth 22:39.00 31
35 1100 Marnie Burgoyne 10 Oakwood 22:43.00 32
36 1514 Melinda Brown 12 St Margaret's 22:44.00 33
37 538 Nadia Tarazi 10 Desert Christian (Lancas 22:45.00 34
38 1451 Ambrosia Harris 10 Sherman Indian 22:47.00 35
39 1517 Sara Moreland 9 St Margaret's 22:47.00 36
40 184 Cynthia Hajj 10 Bell-Jeff 22:48.00 37
41 1651 Kim Starr 9 Vasquez 22:53.00 38
42 318 Krista Ruvdio 11 Calvary Chapel Downey 22:54.00 39
43 312 Candace Earls 9 Calvary Chapel Downey 23:00.00 40
44 1740 Chloe Koeffler 10 Windward 23:04.00 41
45 582 Daisy Freitas 11 Dunn 23:13.00 42
46 1518 Aimee Nguyen 9 St Margaret's 23:14.00 43
47 313 Britty Fitzgerald 9 Calvary Chapel Downey 23:19.00 44
48 316 Noel Miller 10 Calvary Chapel Downey 23:21.00 45
49 314 Subrina Hudson 10 Calvary Chapel Downey 23:22.00 46
50 1207 Joh Robinson 12 Poly (Pasadena) 23:32.00 47
Event 6 Div V Girls 3 Mile Run
Results by Order of Finish - Saturday 11/10/01
RANK COMP# ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME SCORE
-------------------------------------------------------------------------------
51 311 Monica Contreras 12 Calvary Chapel Downey 23:36.00 48
52 1652 Laura Steibel 12 Vasquez 23:40.00 49
53 1206 Becca Robinson 12 Poly (Pasadena) 23:41.00 50
54 900 Tania Apodoca 12 Mammoth 23:55.00 51
55 901 Sandra Carillo 12 Mammoth 23:56.00 52
56 75 Allison Kunkel 10 Arrowhead Christian 23:58.00 53
57 585 Marissa McKinney 12 Dunn 24:00.00 54
58 183 Nancy Garza 11 Bell-Jeff 24:04.00 55
59 580 Jessica Calderon 11 Dunn 24:08.00 56
60 1739 Lauren Hoffman 9 Windward 24:17.00 57
61 1650 Leah Sloan 9 Vasquez 24:22.00 58
62 1203 Margaret Koehler 9 Poly (Pasadena) 24:25.00 59
63 1098 Sofee Beer 12 Oakwood 24:26.00 60
64 73 Elizabeth Boyer 9 Arrowhead Christian 24:26.00 61
65 1736 Amy Baum 9 Windward 24:28.00 62
66 1575 Becky Swan 10 Thacher 24:29.00 63
67 1645 Mallorie McConnell 9 Vasquez 24:29.00 64
68 587 Megan Schedler 11 Dunn 24:31.00 65
69 189 Mariam Terastuadsadari 12 Bell-Jeff 24:52.00 66
70 906 Ana Sanchez 12 Mammoth 24:53.00 67
71 1738 Leslie Friedman 11 Windward 25:14.00 68
72 1743 Phoebe Souza 10 Windward 25:15.00 69
73 1103 Rachel Engleman 9 Oakwood 25:17.00 70
74 1450 Shayla Frank 11 Sherman Indian 25:35.00 71
75 1598 Yesenia Soto 10 Trona 25:53.00
76 1449 Chrystal Felter 12 Sherman Indian 26:03.00 72
77 1452 Mariann Keene 11 Sherman Indian 26:04.00 73
78 902 Tessa Clausen 12 Mammoth 26:36.00 74
79 79 Susanne Smith 10 Arrowhead Christian 27:15.00 75
80 80 Stacie Sullivan 11 Arrowhead Christian 27:50.00 76
81 1648 Heather Sanchez 11 Vasquez 28:26.00 77
82 1457 Racell Thompson 11 Sherman Indian 28:31.00 78
83 903 Sara Heurta 12 Mammoth 29:06.00 79
Event 6 Div V Girls 3 Mile Run
GIRLS' TEAM SCORES
Rank School Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
1 Desert Christian (Lanca 42 2 5 8 13 14 25 34
Total time: 1:43:39.0
Average: 20:43.8
2 Bell-Jeff 109 12 18 19 23 37 55 66
Total time: 1:50:13.0
Average: 22:02.6
3 Poly (Pasadena) 112 3 11 22 29 47 50 59
Total time: 1:49:21.0
Average: 21:52.2
4 Thacher 117 7 9 10 28 63
Total time: 1:49:34.0
Average: 21:54.8
5 St Margaret's 131 16 20 26 33 36 43
Total time: 1:51:58.0
Average: 22:23.6
6 Oakwood 180 1 17 32 60 70
Total time: 1:53:58.0
Average: 22:47.6
7 Windward 190 6 24 41 57 62 68 69
Total time: 1:54:44.0
Average: 22:56.8
8 Vasquez 202 27 30 38 49 58 64 77
Total time: 1:56:07.0
Average: 23:13.4
9 Calvary Chapel Downey 214 39 40 44 45 46 48
Total time: 1:55:56.0
Average: 23:11.2
10 Dunn 232 15 42 54 56 65
Total time: 1:57:20.0
Average: 23:28.0
11 Arrowhead Christian 269 4 53 61 75 76
Total time: 2:03:43.0
Average: 24:44.6
12 Sherman Indian 272 21 35 71 72 73 78
Total time: 2:02:35.0
Average: 24:31.0
13 Mammoth 275 31 51 52 67 74 79
Total time: 2:01:59.0
Average: 24:23.8
Event 8 Div V Girls 3 Mile Run
Results by Order of Finish - Saturday 11/10/01
RANK COMP# ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME SCORE
-------------------------------------------------------------------------------
1 397 Kristin Cohoon 12 Chadwick 18:39.00 1
2 396 Alison Brown 11 Chadwick 19:58.40 2
3 113 Ashley Kennedy 10 Avalon 19:59.30 3
4 1754 Holly DiGerolamo 10 Woodcrest Christian 20:00.30 4
5 547 Danielle Vanaman 12 Desert Christian Bermuda 20:10.00 5
6 652 Hanhah Vaughan 9 Flintridge Prep 20:33.90 6
7 1123 Tessa Tarole 11 Ontario Christian 20:34.90 7
8 1444 Dinora Moran 11 Serra 20:44.70 8
9 1095 Amber Meissner 10 Oaks Christian 20:53.30 9
10 367 Sorel Caradine 11 Cate 21:03.40 10
11 1120 Nicole Knight 11 Ontario Christian 21:12.60 11
12 548 Melissa Walters 11 Desert Christian Bermuda 21:13.60 12
13 524 Shannon Phillips 12 Desert (Edwards) 21:14.40 13
14 368 Layla Halle 12 Cate 21:33.00 14
15 1140 Elizabeth McGonagle 11 Oxford Academy 21:34.60 15
16 1135 Molina Anderson 9 Oxford Academy 21:39.50 16
17 646 Elizabeth Bovard 10 Flintridge Prep 21:41.20 17
18 272 Alyssa Smith-Lee 9 Brethren Christian 21:42.20
19 648 Christine Follett 9 Flintridge Prep 21:49.60 18
20 649 Sarah Peterson 9 Flintridge Prep 21:50.00 19
21 1755 Lianne Ferdon 10 Woodcrest Christian 21:53.60 20
22 402 Erica Larson 11 Chadwick 22:01.40 21
23 1122 Tara Tarole 12 Ontario Christian 22:10.60 22
24 1124 Jenni Testa 11 Ontario Christian 22:12.60 23
25 1118 Huguette Flores 12 Ontario Christian 22:13.70 24
26 403 Lena Ohta 10 Chadwick 22:18.10 25
27 401 Melissa Henry 11 Chadwick 22:18.70 26
28 650 Jami Quan 10 Flintridge Prep 22:28.20 27
29 651 Carrie Ting 11 Flintridge Prep 22:28.60 28
30 370 Ai Kurobi 12 Cate 22:29.10 29
31 1762 Ashley Tucker 9 Woodcrest Christian 22:30.70 30
32 1121 Danica Koot 11 Ontario Christian 22:36.50 31
33 543 Kathrin Morris 10 Desert Christian Bermuda 22:36.90 32
34 371 Arrington McCoy 10 Cate 22:42.60 33
35 400 Lauren Dorsey 12 Chadwick 22:47.30 34
36 1137 Selena Flores 11 Oxford Academy 22:55.90 35
37 1141 Erika Pena 9 Oxford Academy 22:56.40 36
38 1094 Amanda Lompart 10 Oaks Christian 22:57.10 37
39 1447 Sonia Rocha 10 Serra 22:59.20 38
40 462 Michelle Marquis 12 Connelly 23:00.00 39
41 540 El Ito 11 Desert Christian Bermuda 23:02.30 40
42 775 Lena Wolf 11 Immanuel Christian 23:04.10
43 52 Amber Taylor 9 Apple Vly Christian 23:06.40 41
44 1138 Whitney Fountas 10 Oxford Academy 23:08.20 42
45 399 Jill Dawson 12 Chadwick 23:17.20 43
46 529 Ann Seat 9 Desert (Edwards) 23:24.40 44
47 373 Jesscia Ryu 11 Cate 23:24.80 45
48 774 Kayna Wolf 9 Immanuel Christian 23:25.20
49 1756 Jessie McFerran 10 Woodcrest Christian 23:26.90 46
50 1139 Laura Jones 11 Oxford Academy 23:34.30 47
51 366 Haley Boyd 11 Cate 23:35.20 48
52 1119 Natalie Giron 10 Ontario Christian 23:35.90 49
53 1136 Michele Erbe 9 Oxford Academy 23:42.30 50
54 1761 Becky Smith 12 Woodcrest Christian 23:50.30 51
55 1091 Susan Farajiani 10 Oaks Christian 23:54.50 52
56 109 Sarah Bowman 10 Avalon 23:56.40 53
57 645 Suzy Allcroft 11 Flintridge Prep 24:03.10 54
58 53 Jamie Taylor 9 Apple Vly Christian 24:03.80 55
59 47 Dani Reeder 10 Apple Vly Christian 24:08.10 56
60 110 Irma Campos 12 Avalon 24:38.20 57
61 466 Erin Swanson 9 Connelly 25:13.40 58
62 530 Kelsey Thoprton 9 Desert (Edwards) 25:18.20 59
63 542 Anna Long 10 Desert Christian Bermuda 25:32.40 60
64 767 Audrey Adcock 9 Immanuel Christian 25:34.10
65 973 Portia DuBose 11 Montclair Prep 25:49.50 61
66 1759 Beth Rice 9 Woodcrest Christian 25:50.80 62
67 1446 Kolony Ponce 12 Serra 25:54.90 63
68 459 Elissa Baskys 10 Connelly 26:13.10 64
69 1097 Katie Wilkins 9 Oaks Christian 26:31.90 65
70 1443 Colleen Grant 10 Serra 26:32.30 66
71 1445 Danielle Pledger 12 Serra 26:33.60 67
72 1757 Ebony Miller 12 Woodcrest Christian 26:38.80 68
73 541 Sharon Lloyd 11 Desert Christian Bermuda 26:47.70 69
74 1096 Sarah Roberts 10 Oaks Christian 27:06.30 70
75 1597 Alexis Smith 12 Trona 27:06.60
76 46 Amanda Crawford 10 Apple Vly Christian 27:10.70 71
77 463 Mackenzie Price 10 Connelly 27:13.70 72
78 1090 Ashley Butts-Veasy 10 Oaks Christian 27:35.70 73
79 522 Megan Hood 9 Desert (Edwards) 27:38.20 74
80 523 Cassie LaFave 12 Desert (Edwards) 27:52.90 75
81 465 Shauna Sutera 9 Connelly 28:25.90 76
82 464 Jenna Rea 9 Connelly 28:34.80 77
83 974 Vanessa Gonzalez 9 Montclair Prep 28:49.30 78
84 112 Tessa Hernandez 10 Avalon 28:50.70 79
85 111 Hayley Cushing 11 Avalon 28:55.20 80
86 1440 Susana Correa 10 Serra 28:55.80 81
87 1442 Jessica Escodar 10 Serra 28:56.20 82
88 467 Kathryn Velasco 12 Connelly 29:15.50 83
89 54 Meriel Thornley 11 Apple Vly Christian 30:09.50 84
90 971 Marissa Brassfield 12 Montclair Prep 30:39.80 85
91 976 Christina Nagatani 9 Montclair Prep 31:00.70 86
92 1089 Rachel Berman 10 Oaks Christian 31:15.60 87
93 975 Eshaya Murphy 11 Montclair Prep 35:08.50 88
Event 8 Div V Girls 3 Mile Run
GIRLS' TEAM SCORES
Rank School Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
1 Chadwick 75 1 2 21 25 26 34 43
Total time: 1:45:15.6
Average: 21:03.1
2 Flintridge Prep 87 6 17 18 19 27 28 54
Total time: 1:48:22.9
Average: 21:40.5
3 Ontario Christian 87 7 11 22 23 24 31 49
Total time: 1:48:24.4
Average: 21:40.8
4 Cate 131 10 14 29 33 45 48
Total time: 1:51:12.9
Average: 22:14.5
5 Oxford Academy 144 15 16 35 36 42 47 50
Total time: 1:52:14.6
Average: 22:26.9
6 Desert Christian Bermud 149 5 12 32 40 60 69
Total time: 1:52:35.2
Average: 22:31.0
7 Woodcrest Christian 151 4 20 30 46 51 62 68
Total time: 1:51:41.8
Average: 22:20.3
8 Oaks Christian 233 9 37 52 65 70 73 87
Total time: 2:01:23.1
Average: 24:16.6
9 Serra 242 8 38 63 66 67 81 82
Total time: 2:02:44.7
Average: 24:32.9
10 Desert (Edwards) 265 13 44 59 74 75
Total time: 2:05:28.1
Average: 25:05.6
11 Avalon 272 3 53 57 79 80
Total time: 2:06:19.8
Average: 25:15.9
12 Apple Vly Christian 307 41 55 56 71 84
Total time: 2:08:38.5
Average: 25:43.7
13 Connelly 309 39 58 64 72 76 77 83
Total time: 2:10:06.1
Average: 26:01.2
14 Montclair Prep 398 61 78 85 86 88
Total time: 2:31:27.8
Average: 30:17.5
DyeStat California
|