Entries - Saturday
Event 15 Mixed 200 Meter Dash
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Roth, Josh M20 Team JR, Jackson WY 21.70
2 Owens, Gerald M36 Colorado Fly, Denver C 22.58
3 Harvey, John M33 WolfPack Tra, Tracy CA 22.80
4 Blair, Trent M22 Viking T C/P, Pleasnat 23.31
5 Southall, Tom M39 E T C, Centennial CO 24.00
6 Morrison, Dave M32 Big Sky Eagl, Missoula 25.00
7 Hileman, Mark M38 Kelly Walsh, Casper WY 25.00
8 Cloward, Nathan M19 Davis Track, Kaysville 25.00
9 Anguiano, Dave M23 Provo High T, Provo UT 25.40
10 Rockwood, Dave M24 Provo High T, Provo UT 25.60
11 Walton, Ben M19 Davis Track, Kaysville 26.00
12 Borton, Mike M47 Pueblo South, Pueblo C 28.10
13 Schoedel, Warren M55 Buena Vista, Buena Vis 31.00
14 Green, Reg M57 Northeast Al, St Paul, 32.00
15 August, Raphael M41 Joe Gentry T, Colorado 24:15.00
16 Anderson, Teenan M49 Teeva Track, Colorado NT
Event 16 Mixed 1600 Meter Run
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Catalano, Tim M30 E T C, Centennial CO 4:25.00
2 Nighwanger, Todd M30 Cheyenne War, Cheyenne 4:25.00
3 Borton, Chris M29 Pueblo South, Pueblo C 4:30.00
4 Olsen, Phil M38 Provo High T, Provo UT 4:35.00
5 Johansen, Jed M27 Davis Track, Kaysville 4:40.00
6 Mostert, Timo M39 Caveman Trac, American 4:40.00
7 Fletcher, Craig M41 Davis Track, Kaysville 5:00.00
8 Perez, Richard M33 Provo High T, Provo UT 5:01.00
9 Manning, Eric M20 Flatirons Tr, Boulder 5:04.00
10 Dekrey, Brad M50 Aspen Mt. Tr, Rock Spr 5:10.00
11 Manning, Scott M20 Flatirons Tr, Boulder 5:15.00
12 Gray, Sara W23 Teeva Track, Colorado 5:20.00
13 Valentine, Jami W20 Davis Track, Kaysville 5:20.00
14 Moore, Ken M46 Walla Walla, Walla Wal 5:30.00
15 Dekrey, Donna W50 Aspen Mt. Tr, Rock Spr 5:42.00
16 Frischknecht, David M46 Davis Track, Kaysville 6:00.00
17 Borton, Mike M47 Pueblo South, Pueblo C 6:15.00
18 Baures, Art M34 Sheridan Tra, Sheridan 6:45.00
19 Reno, Diane W39 Pueblo South, Pueblo C 7:45.00
Event 24 Men 4x800 Meter Relay
===============================================================================
School
===============================================================================
1 C C Flash 'A' 7:53.68
1) 1201 Kjellsen, Andrew 12 2) 1200 Elliot, Ty 11
3) 1198 Clute, Nate 11 4) 1207 Smith, Adam 12
2 Ric Roias Running 'A' 8:09.00
1) 2224 Foster, David 11 2) 2230 Rojas, Jess 10
3) 2225 Johns, Kevin 10 4) 2227 Mavis, Anders 9
3 Blue and White Conspiracy 'A' 8:10.00
1) 1074 Bobrowski, Clint 10 2) 1075 Dimick, Jared 12
3) 1076 Hunt, Jason 12 4) 1077 Rasmussen, David 12
4 Gate City Track Club 'A' 8:10.00
1) 1824 Knoff, Matt 11 2) 1818 Grigg, Nathan 12
3) 1821 Hart, Steven 12 4) 1819 Hansen, Aaron 11
5 Pueblo South Colts 'A' 8:10.00
1) 2187 Borton, Shawn 12 2) 2197 Roberts, Brad 12
3) 2199 Rubakaba-Lopez, Aaron 11 4) 2195 Muniz, Gene 11
6 Timpview 'A' 8:10.50
1) 2468 Baker, Jason 11 2) 2472 Finicum, Robert 10
3) 2474 Hansen, Jacob 12 4) 2481 Oaks, Hyrum 12
7 Teeva Track Inc 'A' 8:12.00
1) 2427 Anderson, Chris 8 2) 2429 Burrell, Ian 11
3) 2440 Luna, Jay 12 4) 2426 Allen, Richard 12
8 Fremont Track Club 'A' 8:12.00
1) 1785 Jensen, Bryant 12 2) 1777 Casperson, Travis 11
3) 1786 Jensen, Trevor 11 4) 1792 Neville, Justin 11
9 E T C 'A' 8:12.00
1) 1654 Kirk, Owen 12 2) 1658 Tussing, Nick 11
3) 1659 Twodarski, Zach 10 4) 1648 Cronin, Sean 11
10 Davis Track Club 'A' 8:20.00
1) 1532 Harvey, Cameron 11 2) 1534 Hirst, Dan 11
3) 1521 Durtschi, Trae 12 4) 1545 Oram, Mark 11
11 Gate City Track Club 'B' 9:00.00
1) 1832 Whittier, Ryan 12 2) 1815 Barfuss, Chase 11
3) 1813 Anderson, Jeff 10 4) 1829 Otto, Jed 10
Event 25 Women 4x800 Meter Relay
===============================================================================
School
===============================================================================
1 YMCA Team Idaho 'A' 9:34.00
1) 2671 McPherson, Jennifer 12 2) 2660 Carter, Jackie 10
3) 2678 Spinizola, Leanne 10 4) 2681 Trapp, Tarynn 10
2 Flave TC 'A' 9:36.90
1) 1753 Meyer, Shanon 12 2) 1755 Tabuena, Stacy 10
3) 1751 Camara, Kelsey 10 4) 1754 Shumaker, Lindsay 11
3 Penn Track Club 'A' 9:39.30
1) 2134 Thomas, Tyeshia 12 2) 2132 Patterson, Madonna 12
3) 2135 Worthington, Kandis 11 4) 2133 Smith, Christina 11
4 E T C 'A' 9:40.00
1) 1632 Ihly, Rachelle 11 2) 1637 Neer, Donna 11
3) 1639 Ushijima, Aya 11 4) 1630 Holmes, Kelley 11
5 Pueblo South Colts 'A' 9:40.00
1) 2178 Birch, Heather 11 2) 2182 Wallin, Ashlee 10
3) 2183 Wallin, Liz 10 4) 2177 Berndt, Crystal 11
6 Fremont Track Club 'A' 9:40.00
1) 1772 Stubbs, Jamie 11 2) 1767 Jackson, Leah 12
3) 1765 Hall, Jerrica 10 4) 1768 Larsen, Annie 10
7 Cheyenne War Tribe 'A' 9:55.68
1) 1358 Stacy, Sarah 9 2) 1350 Furtney, Meredith 12
3) 1348 Diller, Maggie 12 4) 1347 Chase, Heather 12
2002 Simplot Entries
|