Finals BOYS LONG JUMP
1. Deyon Williams, Suitland 21-10 w:NWI; 2. Andre Tillman, North
Rowan 21-06 w:NWI; 3. William Davis, E.A. Laney 21-06 w:NWI; 4.Mickie
Williams, Southern 20-10.50 w:NWI; 5. Irving Stills, Trenton 20-10
w:NWI; 6. Marcus Poteat, Graham 20-09.25 w:NWI; 7.Carlos Clark,
Ben L. Smith 20-05.25 w:NWI; 8. Jay McDuffie, N. Forsyth 20-04.25
w:NWI; 9. Thomas Twiggs, N. Forsyth 20-04 w:NWI;
10. Delaurence Walker, E.A. Laney 20-01.50 w:NWI; 11. Jermaine McQueen,
C. Gibbons 20-01.25 w:NWI; 12. Curtis Johnson, Suitland 20-00.25
w:NWI; 13. Anthony McCormick, Dudley 19-09 w:NWI; 13. Alex Martin,
Union Pines 19-09 w:NWI; 15. Willie Brigman, Ben L.Smith 19-06.50
w:NWI; 16. B.J. McLeod, Union Pines 19-06.25 w:NWI; 17. Jonta Breeze,
Graham 19-05.50 w:NWI; 17. Lewis Broomfield,W. Harnett 19-05.50
w:NWI; 19. Terick Thomas, H.D. Woodson 19-05 w:NWI; 20. Tony Leath,
E. Guilford 19-04.75 w:NWI; 21. Waynedale Amede, N. Forsyth 19-02.75
w:NWI; 22. Timothy McCrimmon, Union Pines 19-02.50 w:NWI; 23. Antwoine
Coleman, Graham 19-02.25 w:NWI; 24. Mantrille Leach, S.E. Raleigh
19-01.25 w:NWI; 25. Richard Fitzhugh, H.D. Woodson 19-0 w:NWI
Finals GIRLS LONG JUMP (MEET RECORD)
1. Sheena Dawkins, T.W. Andrews 19-03 w:NWI; 2. Camile Morman, Hillside
18-07 w:NWI; 3. Tiffany Mack, North Rowan 17-08.50 w:NWI; 4. LaToya
Benson, Unattached 17-08 w:NWI; 5. Mae Boone, Hertford Co. 17-05.50
w:NWI; 6. Kenesha Oldacre, Trenton 17-05.50 w:NWI; 7. Nita Dewberry,
N. Forsyth 16-11.50 w:NWI; 8. Themikal Warren, Graham 16-11 w:NWI;
9. Jessica Bowe, Union Pines 16-09.50 w:NWI; 10. Danny Griffin,
N. Forsyth 16-08 w:NWI; 11. Shana Walker, FredDouglass 16-05 w:NWI;
12. Maureen Lafate, Glasgow 16-03 w:NWI; 13. Krystle Fuller, Ben
L. Smith 16-02.50 :NWI; 14. Brandi Preston, Unattached 15-08.50
w:NWI; 15. Dodminique Payne, Potomac 15-07.25 w:NWI; 16. Jamilla
Minus, Oxon Hill 15-02.50 w:NWI; 17. Kineisha Taylor, T.W. Andrews
15-0 w:NWI; - Melissa Johnson, Glasgow FOUL w:NWI
Finals BOYS TRIPLE JUMP
1. Andre Tillman, North Rowan 44-07.50 w:NWI; 2. Larry Jackson,
North Rowan 42-10 w:NWI; 3. Jonta Breeze, Graham 42-01.25 w:NWI;
4. Lamont Riddick, Hertford Co. 41-06 w:NWI; 5. Ken Alston, Graham
41-05.50 w:NWI; 6. Greg Palmer, Ben L. Smith 40-06.25 w:NWI; 7.
Timothy McCrimmon, Union Pines 40-05.50 w:NWI; 8. Adrian Powell,
Hillside 40-03 w:NWI; 9. Waynedale Amede, N. Forsyth 40-01.75 w:NWI;
10. Thomas Twiggs, N. Forsyth 40-00.25 w:NWI; 11. Jamal Edwards,
Dudley 39-07.50 w:NWI; - Michael Smith, Oxon Hill FOUL
Finals GIRLS TRIPLE JUMP (MEET RECORD)
1. Sharonda Johnson, S.E. Raleigh 39-05.50 w:NWI; 2. Sheena Dawkins,
T.W. Andrews 37-10.50 w:NWI; 3. Tasha Clark, SW Guilford 37-08.25
w:NWI; 4. Nita Dewberry, N. Forsyth 36-05.50 w:NWI; 5. Jessica Bowe,
Union Pines 36-02 w:NWI; 6. Mae Boone, Hertford Co. 35-02 w:NWI;
7. Monique Burrell, Potomac 35-01.50 w:NWI; 8. Tanisha Pemberton,
T.W. Andrews 35-00.50 w:NWI; 9. Salaka Hayes, Hillside 33-01.50
w:NWI; 10. Valarie Gardiner, S.E. Raleigh 32-05.50 w:NWI.
Finals GIRLS HIGH JUMP
1. Atir Carter, Hillside 5-02.50; 2. Tiffany Mitchell, W. Harnett
5-01.25; 3. Mae Boone, Hertford Co. 5-0; 4. Jessica Bowe, Union
Pines 4-09; 5. Anene Wynn, Hillside 4-09; 5. Heather Binning, S.E.
Raleigh 4-09; 7. Shana Walker, FredDouglass 4-09; 8. Raquel Barbour,
Christian Ac 4-06; 9. Breneeka Mitchell, Ben L. Smith 4-06; 9. April
Shepherd, Dunbar 4-06; - Sarah Thompson, S.E. Raleigh FAIL; - Sammie
Walker, S.E. Raleigh FAIL; - Shaneice Benbow, Dunbar FAIL; - Eka
Isangedighi, Ben L. Smith FAIL.
Finals BOYS HIGH JUMP
1. Marcus Poteat, Graham 6-06; 2. Demarcus Stallings, North Rowan
6-0; 3. Daralle Douglas, W. Harnett 5-10; 3. Calvin Rhodes, Trenton
5-10; 3. Vernon Davis, Dunbar 5-10; 6. DeAndrey Jenkins, Suitland
5-10
Finals GIRLS SHOT PUT (MEET RECORD)
1. Nicola Wilson, Trenton 43-08.25; 2. Alesia Walters, Unattached
39-02.50; 3. Millissa Parker, Hillside 32-05.75; 4. Kendra Burk,
Suitland 31-04.50; 5. Cherri Culcleasure, N. Forsyth 28-06.50; 6.
Brittany Ray, Union Pines 28-00.50; - Jesse Mesa, C. Gibbons FOUL;
- Antionette Hunt, Ben L. Smith FOUL; - Kendra Stalling, North Rowan
FOUL; - Sharnae Anderson, Graham FOUL
Finals BOYS SHOT PUT
1. Fredrick Ballenger, Potomac 51-05; 2. Zack Woolum, Cary H.S.
50-01; 3. Michael Scott, E.A. Laney 45-03.50; 4. Kenny Brown, North
Rowan 44-10; 5. Jerome Hines, Suitland 44-05; 6. Tommie Parker,
Hertford Co. 44-04; 7. Eddie Riefkohl, Durham Acad. 43-06; 8. Aaron
Young, North Rowan 43-01.50; 9. Mack Ellis, North Rowan 42-07; 10.
Eric Smalls, S.E. Raleigh 40-10; 11. Amerik Watson, HighPoint MD
40-08.50; 12. Tyrone Jean, HighPointMD 40-04.75; 13. Keith Webster,
Hillside 40-0; 14. Sean Smith, HighPointMD 39-11; 15. Luther Jones,
Dudley 38-07; 16. Wendell Chavis, Hertford Co. 38-02.50; 17. Eric
Wray, E. Guilford 38-01; 17. Rashard Pitts, N. Forsyth 38-01; -
Jimmy Leak, C. Gibbons FOUL; - LeRoy Harris, S.E. Raleigh FOUL;
- Brian Bouterse, C. Gibbons FOUL; - Lonnie
Phifer, Ben L. Smith FOUL; - Anthony Hedricks, Ben L. Smith FOUL;
- David Fortson, Dudley FOUL.
Finals BOYS DISCUS THROW
1. Zack Woolum, Cary H.S. 137-11; 2. Eddie Riefkohl, Durham Acad.
137-01; 3. Adam Ellington, Graham 131-10; 4. David Bowes, Graham
128-03; 5. Blake Prim, Union Pines 127-07; 6. Mac McMillon, North
Rowan 121-07; 7. Jerome Hines, Suitland 120-07; 8. LeRoy Harris,
S.E. Raleigh 118-02; 9. Michael Scott, E.A. Laney 116-02; 10. Amerik
Watson, HighPointMD 116-0; 11. David Fortson, Dudley 115-0; 12.
Fredrick Ballenger, Potomac 112-09; 13. Ransom Walters, Unattached
112-02; 13. Tommie Parker, Hertford Co. 112-02; 15. Keith Webster,
Hillside 111-05; 16. Ronald Foxx, North Rowan 108-11; 17. Scott
Bellamy, E.A. Laney 106-10; 18. Rashard Pitts, N. Forsyth
106-0; 19. Lonnie Phifer, Ben L. Smith 105-0; 20. Wendell Chavis,
Hertford Co. 103-0; 21. Umar Ganiyu, HighPointMD 102-08; 22. Brian
Bouterse, C. Gibbons 100-0; 23. Brian Gordon, Unattached 99-09;
- Luther Jones, Dudley FOUL; - Bernard Harmon, Dunbar FOUL; - Ryan
Thompson, Oxon Hill FOUL; - Fabio Premont, Ben L. Smith FOUL.
Finals GIRLS DISCUS THROW
1. Alesia Walters, Unattached 127-10; 2. Nicola Wilson, Trenton
114-07; 3. Kendra Burk, Suitland 114-01; 4. Jacaie Tillman, T.W.
Andrews 89-02; 5. Kendra Stalling, North Rowan 80-06; 6. Chi Chi
Vlasi, Christian Ac 80-02; 7. Tanisha Hairston, North Rowan 78-09;
8. Shelby Crandol, Christian Ac 77-07; 9. Vanita Carr, Graham 75-03;
- Natalie Watson, Hillside FOUL; - Kim Wilson, Ben L. Smith FOUL;
- Cynthia Bossard, Oxon Hill FOUL; - Antionette Hunt, Ben L. Smith
FOUL; - Desirae Tinsley, Oxon Hill FOUL; - Takia Baldwin, T.W. Andrews
FOUL.
Prelims GIRLS 100 METER HURDLES
Heat 1: (w:NWI): 1. Melissa Council, Cary H.S. 15.85; 2. Atir Carter,
Hillside 16.28; 3. April Shepherd, Dunbar 17.19; 4. Bobbi Brooks,
Oxon Hill 19.07; 5. Jesse Mesa, C. Gibbons 19.52; 6. Shenekia Whitaker,
F.W. Ballou 19.85; 7. Christy Zachek, C. Gibbons 21.22.
Heat 2: (w:NWI): 1. Nasheera Quick, T.W. Andrews 15.64; 2. Courtney
Gray, T.W. Andrews 16.26; 3. Roxanna Valdina, W. Harnett 18.36;
4. Aisha Fullard, F.W. Ballou 20.50; 5. Latisha Jones, Hertford
Co. 21.62.
Heat 3: (w:NWI): 1. Tasha Clark, SW Guilford 15.93; 2. Anene Wynn,
Hillside 16.70; 3. DeAnna Daniel, Oxon Hill 17.66; 4. Jaslyn Grullon,
Hertford Co. 19.03.
Heat 4: (w:NWI): 1. Nikkia Barrett, Trenton 15.44; 2. Jacquise Jackson,
S.E. Raleigh 16.84; 3. Ashley Hendrick, North Rowan 18.82; 4. Crystal
Hickman, N. Forsyth 19.16; 5. Emily Basile, C. Gibbons 19.34; 6.
Ashley Smith, W. Harnett 22.72; - Catrice Wright, SW Guilford DNF.
Finals GIRLS 100 METER HURDLES
(w:NWI): 1. Nikkia Barrett, Trenton 15.32; 2. Nasheera Quick, T.W.
Andrews 15.55; 3. Melissa Council, Cary H.S. 15.90; 4. Tasha Clark,
SW Guilford 16.05; 5. Jacquise Jackson, S.E. Raleigh 16.39; 6. Atir
Carter, Hillside 16.43; 7. Courtney Gray, T.W. Andrews 16.95; 8.
Anene Wynn, Hillside 22.28.
Prelims BOYS 110 METER HURDLES
Heat 1: (w:NWI): 1. Irving Stills, Trenton 15.03; 2. Ken Alston,
Graham 15.29; 3. Darnell Morre, Suitland 15.54; 4. Hector Cotto,
Unattached 15.55; 5. Thomas Hillard, S.E. Raleigh 15.97; 6. Yancey
Gregory, N. Forsyth 17.28; 7. Malcolm Roberts, North Rowan 21.48.
Heat 2: (w:NWI): 1. James Marshall, F.W. Ballou 15.13; 2. Quentin
Daniels, Oxon Hill 15.16; 3. Hamza Deyaf, Cary H.S. 16.54; 4. Derek
McClean, W. Harnett 16.93; 5. Jerre Wyatt, Ben L. Smith 17.55; 6.
Sam Andrews, Germantown A 17.74
Heat 3: (w:NWI): 1. Carlos Clark, Ben L. Smith 16.12; 2. Laurens
Maliepaard, Glasgow 16.23; 3. Jabar Jones, Southern 16.70; 4. Iboro
Akpm, F.W. Ballou 17.43; 5. Larry Jackson, North Rowan 18.04; 6.
Richard Ogunsikan, F.W. Ballou 19.08; 7. Lewis Broomfield, W. Harnett
19.88.
Heat 4: (w:NWI): 1. Deyon Williams, Suitland 15.23; 2. Calvin Rhodes,
Trenton 15.69; 3. B.J. McLeod, Union Pines 16.32; 4. Renaldo Russell,
H.D. Woodson 16.33; 5. Trey Boone, Trenton 16.67; 6. Kelvin Morrow,
Graham 19.31; 7. Rashaad Guy, Oxon Hill 19.50; 8. Michael Simmons,
Oxon Hill 25.26.
Finals BOYS 110 METER HURDLES
(w:NWI): 1. Hector Cotto, Unattached 14.66; 2. Irving Stills, Trenton
14.78; 3. Deyon Williams, Suitland 14.93; 4. Quentin Daniels, Oxon
Hill 15.05; 5. James Marshall, F.W. Ballou 15.31; 6. Darnell Morre,
Suitland 15.39; 7. Ken Alston, Graham 15.78; 8. Carlos Clark, Ben
L. Smith 16.37.
Prelims GIRLS 100 METER DASH
Heat 1: (w:NWI): 1. Nicole Daye, Southern 12.79; 2. Mae Boone, Hertford
Co. 12.90; 3. Jarnae Carter, Unattached 13.02; 4. Shaqueia Guest,
Ben L. Smith 13.05; 5. Teyona Ruffin, Mount Zion W 13.45; 6. Lele
Sturdivant, SW Guilford 13.47; 7. Christie William, SW Guilford
13.48.
Heat 2: (w:NWI): 1. Kamilah Salaam, Glasgow 12.24; 2. Tiffany Roberts,
SW Guilford 12.48; 3. Marlysha Vaughn, Trenton 12.66; 4. Megan Stancil,
Dunbar 13.21; 5. Marquita Corbett, S.E. Raleigh 13.25; 6. Tiffany
Mack, North Rowan 13.42; 7. Nasheera Quick, T.W. Andrews 14.00.
Heat 3: (w:NWI): 1. Nina Warren, Unattached 12.40; 2. LaToya Benson,
Unattached 12.63; 3. Carmelia Pate, T.W. Andrews 12.67; 4. Brandi
Preston, Unattached 13.22; 5. Bettya Burgess, Oxon Hill 13.27; 6.
Leisha Morrison, Christian Ac 13.38; 7. Shayla Richberg, E. Guilford
13.66; 8. April Cunningham, W. Harnett 14.43.
Heat 4: (w:NWI): 1. India Ransom, Unattached 12.29; 2. Yanira Ephraim,
Dunbar 12.78; 3. Jessica Faulk, N. Forsyth 12.88; 4. Jenae Pate,
W. Harnett 13.17; 5. Stephanie Springs, HighPointMD 13.50; 6. Jamilla
Minus, Oxon Hill 13.80; 7. Ivana Kennedy, Christian Ac 14.15; 8.
Shahayra Walcott, HighPointMD 14.82.
Finals GIRLS 100 METER DASH (MEET RECORD)
(w:NWI): 1. India Ransom, Unattached 12.15; 2. Kamilah Salaam, Glasgow
12.48; 3. Tiffany Roberts, SW Guilford 12.53; 4. LaToya Benson,
Unattached 12.79; 5. Nina Warren, Unattached 12.80; 6. Carmelia
Pate, T.W. Andrews 12.82; 7. Marlysha Vaughn, Trenton 12.90; 8.
Nicole Daye, Southern 12.91.
Prelims BOYS 100 METER DASH
Heat 1: (w:NWI): 1. Robert Duru, Suitland 11.29; 2. Maurice Gibson,
Suitland 11.38; 3. Aundray Russell, North Rowan 11.39; 4. Joshua
Kemp, Trenton 11.45; 5. Ramone Holland, Union Pines 11.68; 6. Brad
Woods, W. Harnett 11.91; 7. Paul Perry, Oxon Hill 11.93; 8. Lamar
Geter, North Rowan 11.94.
Heat 2: (w:NWI): 1. Tony Leath, E. Guilford 11.31; 2. Chris Carter,
N. Forsyth 11.52; 3. Marquize Martin, Hillside 11.59; 4. Jermaine
McQueen, C. Gibbons 11.60; 5. James McClelland, Dunbar 11.76; 6.
Terick Thomas, H.D. Woodson 11.89; 7. D.J. Brantley, Graham 11.96;
8. Darrius Butler, Oxon Hill 12.11.
Heat 3: (w:NWI): 1. Michael Harris, FredDouglass 11.29; 2. Quinton
Hughes, Dudley 11.63; 3. Jeremiah Cauthen, North Rowan 11.78; 4.
Jaquez Manley, Hertford Co. 11.86; 5. Tyrone Williams, F.W. Ballou
11.94; 6. Jerrell Jones, N. Forsyth 11.96; 7. Mike Walters, N. Forsyth
11.99; 8. Donovan Cotton, E. Guilford 12.09.
Heat 4: (w:NWI): 1. Andre Felton, Oxon Hill 11.36; 2. Tony Lassiter,
Southern 11.48; 3. Jovon Hawkins, FredDouglass 11.84; 4. Wayne Butler,
FredDouglass 11.92; 5. Tom Adelman, Germantown A 12.06; 6. Anthony
Kirby, Potomac 12.44; 7. Brandon Fullard, F.W. Ballou 12.99; - Don
Mann, Hertford Co. NT.
Heat 5: (w:NWI): 1. Donald Means, N. Forsyth 11.67; 2. Brad Woods,
Christian Ac 12.14.
Finals BOYS 100 METER DASH
(w:NWI): 1. Andre Felton, Oxon Hill 11.38; 2. Michael Harris, FredDouglass
11.41; 3. Robert Duru, Suitland 11.42; 4. Joshua Kemp, Trenton 11.48;
5. Tony Lassiter, Southern 11.52; 6. Maurice Gibson, Suitland 12.17;
7. Aundray Russell, North Rowan 12.46; - Tony Leath, E. Guilford
FS.
Finals GIRLS DISTANCE MEDLEY
1. W. Harnett 13:09.73; 2. C. Gibbons 13:23.04; 3. S.E. Raleigh
13:47.56; 4. T.W. Andrews 15:45.76; 5. F.W. Ballou 16:12.23; - Ben
L. Smith NT.
Finals BOYS DISTANCE MEDLEY
1. N. Forsyth 10:43.45; 2. C. Gibbons 11:12.42; 3. Hillside 11:28.95;
4. Germantown A 11:38.83; 5. S.E. Raleigh 11:38.88; 6. Trenton 11:43.84;
7. W. Harnett 11:48.82; 8. HighPointMD 11:59.39; 9. Graham 12:04.32;
10. Dudley 12:08.16; 11. E.A. Laney 12:46.22; 12. Oxon Hill 12:57.29;
- F.W. Ballou NT.
Finals GIRLS 4X800 METER RELAY
1. Oxon Hill 10:05.92; 2. S.E. Raleigh 10:12.65; 3. Hillside 10:14.82;
4. W. Harnett 10:24.19; 5. F.W. Ballou 10:43.43; 6. Ben L. Smith
10:55.78; 7. T.W. Andrews 11:53.10.
Finals BOYS 4X800 METER RELAY
1. N. Forsyth 8:14.80; 2. S.E. Raleigh 8:19.89; 3. Ben L. Smith
8:30.37; 4. F.W. Ballou 8:31.63; 5. Hillside 8:46.72; 6. Trenton
8:47.64; 7. Union Pines 8:55.66; 8. W. Harnett 8:56.61; 9. Dudley
8:59.24; 10. H.D. Woodson 9:11.20; 11. C. Gibbons 9:13.95; 12. Potomac
9:19.25; 13. Germantown A 9:20.83; 14. North Rowan 9:35.13; 15.
Oxon Hill 9:57.82.
Finals GIRLS 4X100 METER RELAY
1. T.W. Andrews 50.15; 2. Oxon Hill 50.89; 3. SW Guilford 52.04;
4. Glasgow 52.22; 5. S.E. Raleigh 52.74; 6. HighPointMD 53.02; 7.
Dunbar 53.12; 8. Hillside 53.37; 9. Christian Ac 53.61; 10. Graham
54.06; 11. Union Pines 55.08; 12. F.W. Ballou 56.21; 13. Potomac
56.79; 14. Mount Zion W 58.13; 15. C. Gibbons "B" 58.91;
- N. Forsyth NT; - Trenton DQ.
Finals BOYS 4X100 METER RELAY
1. Trenton 42.52; 2. Oxon Hill 42.78; 3. Suitland 43.31; 4. Southern
43.45; 5. N. Forsyth 43.48; 6. E.A. Laney 43.70; 7. H.D. Woodson
44.04; 8. Dunbar 44.08; 9. Hillside 44.16; 10. Dudley 44.53; 11.
North Rowan 44.93; 12. HighPointMD 44.99; 13. Graham 45.50; 14.
F.W. Ballou 45.52; 15. Union Pines 45.57; 16. W. Harnett 45.59;
17. Potomac 45.84; 18. Ben L. Smith 45.86; 19. S.E. Raleigh 46.40;
20. Mount Zion W 48.44; 21. C. Gibbons 53.12; 22. C. Gibbons "B"
53.88; - Hertford Co. NT.
Finals BOYS 400 METER HURDLES (MEET RECORD)
1. Timethy Riley, Suitland 54.77; 2. James Marshall, F.W. Ballou
56.35; 3. Gerald Kennedy, Dudley 56.62; 4. Quentin Daniels, Oxon
Hill 56.66; 5. Laurens Maliepaard, Glasgow 56.99; 6. Keith Anderson,
HighPointMD 57.04; 7. Hector Cotto, Unattached 57.77; 8. Jeremy
Burnett, Hillside 59.97; 9. Thomas Hillard, S.E. Raleigh 1:00.28;
10. Derek McClean, W. Harnett 1:01.15; 11. Hamza Deyaf, Cary H.S.
1:02.46; 12. Darnell Morre, Suitland 1:04.04; 13. Adrian Powell,
Hillside 1:04.09; 14. Curtis Johnson, Suitland 1:05.27; 15. Chris
Pulliam, Graham 1:06.02; 16. Kelvin Morrow, Graham 1:06.18; 17.
Sam Andrews, Germantown A 1:06.47; 18. Rashaad Guy, Oxon Hill 1:06.53;
19. Iboro Akpm, F.W. Ballou 1:06.60; 20. Gremigel Hargrove, W. Harnett
1:06.70; 21. Jerre Wyatt, Ben L. Smith 1:06.77; 22. Tony Garvan,
Germantown A 1:07.48; 23. Mike Daniel, Ben L. Smith 1:07.55; 24.
Devon Porteous, F.W. Ballou 1:11.67; - Richardson Guerrier, Trenton
NT.
Finals GIRLS 400 METER HURDLES
1. Demetria Powell, C.E. Jordan 1:04.83; 2. Courtney Gray, T.W.
Andrews 1:08.40; 3. Melissa Council, Cary H.S. 1:08.72; 4. Jaslyn
Grullon, Hertford Co. 1:17.28; 5. Emily Basile, C. Gibbons 1:18.39;
6. Alena Weldon, Trenton 1:22.99; 7. Latisha Jones, Hertford Co.
1:24.47; 8. Ashley Smith, W. Harnett 1:25.66; 9. Sharon Glazaner,
Union Pines 1:26.97.
Finals GIRLS 1,600 MTR SPRINT MEDLEY
1. Trenton 4:15.72; 2. Oxon Hill 4:19.53; 3. Hillside 4:38.64; 4.
Dunbar 4:41.17; 5. S.E. Raleigh 4:42.97; 6. Graham 4:47.09; 7. N.
Forsyth 4:47.60; 8. T.W. Andrews 4:54.28; 9. North Rowan 5:00.97;
10. Union Pines 5:02.96; 11. F.W. Ballou 5:07.94; 12. HighPointMD
5:44.72.
Finals BOYS 1,600 MTR SPRINT MEDLEY
1. Oxon Hill 3:32.34; 2. Suitland 3:36.89; 3. N. Forsyth 3:37.67;
4. HighPointMD 3:41.97; 5. S.E. Raleigh 3:42.52; 6. Dudley 3:42.86;
7. Trenton 3:50.38; 8. Germantown A 3:52.40; 9. Graham 3:52.70;
10. F.W. Ballou 3:52.94; 11. Ben L. Smith 3:54.04; 12. H.D. Woodson
3:55.88; 13. E.A. Laney 3:58.89; 14. Dunbar 4:01.77; 15. Glasgow
4:04.90; 16. Hertford Co. 4:08.34; 17. W. Harnett
4:11.02; 18. North Rowan 4:21.13.
Finals GIRLS 4X200 METER RELAY
1. Glasgow 1:45.14; 2. SW Guilford 1:45.66; 3. Hillside 1:46.07;
4. Dunbar 1:47.03; 5. Oxon Hill 1:47.49; 6. S.E. Raleigh 1:48.20;
7. T.W. Andrews 1:48.21; 8. Christian Ac 1:51.76; 9. Potomac 1:51.77;
10. N. Forsyth 1:51.84; 11. Graham 1:51.90; 12. F.W. Ballou 1:53.90;
13. Mount Zion W 1:57.90; - Trenton DQ; - HighPointMD DQ.
Finals BOYS 4X200 METER RELAY (MEET RECORD)
1. Trenton 1:28.13; 2. N. Forsyth 1:29.88; 3. Southern 1:29.98;
4. Ben L. Smith 1:30.32; 5. Dudley 1:30.37; 6. North Rowan 1:30.70;
7. H.D. Woodson 1:31.40; 8. S.E. Raleigh 1:31.98; 9. Oxon Hill 1:34.01;
10. Graham 1:34.81; 11. Potomac 1:35.10; 12. Hertford Co. 1:35.30;
13. Glasgow 1:36.26; 14. HighPointMD 1:38.07; 15. F.W. Ballou 1:40.30;
16. Christian Ac 1:40.80; 17. Mount
Zion W 1:40.81; 18. Union Pines 1:42.41; 19. C. Gibbons "B"
1:50.85; - Dunbar DQ.
Finals GIRLS 1,600 METER RUN (MEET RECORD)
1. Katherine Merrill, C.E. Jordan 5:16.73; 2. Alicia Valtin, W.
Harnett 5:29.28; 3. Cynthia Evans, W. Harnett 5:38.92; 4. Ashley
Jackson, S.E. Raleigh 5:48.28; 5. H'Cella Mlo, Ben L. Smith 5:51.36;
6. Antonia Logue, C. Gibbons 6:01.74; 7. Colleen Moorman, C. Gibbons
6:01.80; 8. Kelly Douglas, S.E. Raleigh 6:07.70; 9. Elizabeth Gladding,
Ben L. Smith 6:10.05; 10. Katty Johnston, C.
Gibbons 6:16.19; 11. Kerri Easter, T.W. Andrews 6:19.33; 12. Candice
Brown, F.W. Ballou 6:46.44; 13. Karamie Ritchie, W. Harnett 6:52.60;
14. Alicia McDonald, T.W. Andrews 6:57.73; 15. Shyanti Brooks, F.W.
Ballou 7:59.08; - Candy Kashala, Mount Zion W DNF.
Finals BOYS 1,600 METER RUN
1. Bobby Mack, N. Forsyth 4:35.51; 2. Jamil Muhaimin, S.E. Raleigh
4:38.45; 3. Jeremy Helsabeck, Unattached 4:40.26; 4. Mike Free,
Ben L. Smith 4:45.47; 5. Kevin Rooke, W. Harnett 4:51.11; 6. Deven
Franklin, Suitland 4:51.24; 7. Mitch Haas, W. Harnett 4:53.23; 8.
Kyle Yunaska, E.A. Laney 4:55.46; 9. Sean O'Donnell, C. Gibbons
4:58.98; 10. DeLeon Gray, Oxon Hill 5:01.59; 11. Jeremy Valtin,
W. Harnett 5:01.99; 12. Myron Turner, Germantown A 5:04.30; 13.
Sean Morgan, Unattached 5:04.97; 14. Michael Mayo, E.A. Laney 5:10.06;
15. Daryle Fields, Hillside 5:10.95; 16. Bradley Newcomb, Graham
5:19.30; 17. Micheal Stamm, Germantown A 5:24.05; 18. Kevin Nesline,
C. Gibbons 5:26.60; 19. Darrell Jones, Hertford Co. 5:28.41; 20.
Thomas Bishop, Unattached 6:10.10; 21. Josh Highsmith, Unattached
6:27.40.
Finals GIRLS 4X400 METER RELAY
1. Trenton 4:02.90; 2. Oxon Hill 4:05.76; 3. Dunbar 4:06.75; 4.
Glasgow 4:08.18; 5. Hillside 4:10.27; 6. S.E. Raleigh 4:14.17; 7.
W. Harnett 4:14.67; 8. Potomac 4:19.32; 9. Graham 4:21.67; 10. F.W.
Ballou 4:24.77; 11. HighPointMD 4:31.38; 12. North Rowan 5:00.35;
13. Union Pines 5:07.03.
Finals BOYS 4X400 METER RELAY (MEET RECORD)
1. S.E. Raleigh 3:19.94; 2. Suitland 3:20.14; 3. Trenton 3:22.61;
4. Oxon Hill 3:25.83; 5. Dudley 3:26.31; 6. North Rowan 3:27.12;
7. F.W. Ballou 3:27.96; 8. HighPointMD 3:28.45; 9. Southern 3:31.70;
10. H.D. Woodson 3:31.76; 11. N. Forsyth 3:35.99; 12. Hillside 3:36.07;
13. Ben L. Smith 3:37.73; 14. Union Pines 3:39.44; 15. Glasgow 3:40.71;
16. Dunbar 3:41.15; 17. Trenton "B"
3:42.78; 18. Potomac 3:46.52; 19. W. Harnett 3:52.43.
DyeStat North Carolina
|