results by Roger Jennings, Flash
Results
Licensed to Flash Results, Inc. Hy-Tek's Meet Manager 3/30/2002 12:37 AM
Raleigh Relays - 3/28/2002
High School Division
Paul Derr Track, NC State, Raleigh, NC
Results
Event 1 Girls 1600 Sprint Medley
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Apex 4:26.73
2 Lee Co. 4:33.25
3 J.H. Rose 4:36.01
4 Lafayette 4:39.65
5 East Chapel Hill 4:42.51
6 Cardinal Gibbons 4:49.58
Event 2 Boys 1600 Sprint Medley
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Mt. Tabor 3:31.32
2 Lafayette 3:40.25
3 Lee Co. 3:44.58
4 Apex 3:45.34
5 J.H. Rose 3:54.40
6 Leesville Road 3:54.93
7 East Chapel Hill 4:04.26
8 Cardinal Gibbons 4:14.80
Event 4 Boys 4x1600 Meter Relay
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Leesville Road 18:45.72
2 Cardinal Gibbons 18:57.46
3 Roanoke Catholic 19:15.98
4 East Chapel Hill 20:06.38
Event 5 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 J.H. Rose 51.27
2 Apex 51.47
3 Lee Co. 51.63
4 Northern Durham 53.11
5 Mt. Zion 57.41
6 East Chapel Hill 57.47
7 Cardinal Gibbons 1:04.52
-- Mt. Tabor DQ
Event 6 Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Final H# Points
==========================================================================
1 Northern Durham 42.35 1
2 Mt. Tabor 42.54 1
3 Lee Co. 43.69 1
4 Hertford Co 45.65 2
5 Lafayette 45.66 1
6 Leesville Road 46.78 2
7 Cardinal Gibbons 47.54 2
8 J.H. Rose 48.31 1
9 Mt. Zion 48.59 2
10 East Chapel Hill 50.52 2
Event 7 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Jamestown 10:05.91
2 Cardinal Gibbons 10:29.48
3 East Chapel Hill 10:51.79
4 Northern Durham 11:08.04
5 Lee Co. 11:13.25
6 J.H. Rose 11:50.50
-- Apex DNF
Event 8 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Mt. Tabor 8:14.81
2 Jamestown 8:15.43
3 Roanoke Catholic 8:48.01
4 Leesville Road 9:00.09
5 J.H. Rose 9:07.08
6 East Chapel Hill 9:11.53
7 Cardinal Gibbons 9:17.11
8 Northern Durham 9:23.80
Event 9 Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Mt. Tabor 1:46.81
2 J.H. Rose 1:47.72
3 Lee Co. 1:49.72
4 Northern Durham 1:50.70
5 Lafayette 1:56.48
6 Hertford Co 1:56.62
7 Mt. Zion 2:02.22
8 East Chapel Hill 2:03.69
9 Cardinal Gibbons 2:06.12
Event 10 Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Northern Durham 1:28.84
2 Lee Co. 1:31.67
3 J.H. Rose 1:31.93
4 Lafayette 1:34.44
5 Hertford Co 1:36.54
6 Cardinal Gibbons 1:40.27
7 Mt. Zion 1:41.17
8 Mt. Tabor 1:42.33
9 East Chapel Hill 1:44.96
Event 11 Girls Distance Medley
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Apex 13:53.52
2 East Chapel Hill 14:45.68
3 Northern Durham 15:20.09
4 J.H. Rose 17:32.20
Event 12 Boys Distance Medley
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Apex 11:17.76
2 Leesville Road 11:21.76
3 East Chapel Hill 12:04.50
4 Northern Durham 12:16.51
5 J.H. Rose 12:31.57
Event 13 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Final Points
=======================================================================
1 Mt. Tabor 4:14.06
2 J.H. Rose 4:14.84
3 Apex 4:15.26
4 Hertford Co 4:21.21
5 Northern Durham 4:30.66
6 Lee Co. 4:32.88
7 East Chapel Hill 4:45.86
Event 14 Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Final H# Points
==========================================================================
1 Northern Durham 3:31.55 1 40
2 Lafayette 3:31.92 1 34
3 J.H. Rose 3:35.19 1 32
4 Leesville Road 3:35.76 1 30
5 Hertford Co 3:43.44 1 28
6 Lee Co. 3:43.60 2 26
7 Mt. Tabor 3:48.41 1 24
8 Mt. Zion 3:58.05 1 22
9 Cardinal Gibbons 4:03.78 2 18
10 East Chapel Hill 4:09.26 2 14
Event 15 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Debbie Martin Apex 5-04.00
2 Mae Boone Hertford Co. 5-02.00
3 Mattie Bethea Mt. Tabor 5-00.00
4 Khamiya Smith Lee Co. 4-10.00
5 Monica Fonn N. Durham 4-10.00
6 Elizabeth Henderson Roanoke Cath 4-10.00
7 Monica Harris J.H. Rose 4-06.00
-- Samantha Lewis E. ChapleHil NH
Event 16 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Jessie Williams Broughton 7-00.00
2 A. Adams Lee Co. 6-08.00
3 Anthony Polzine Mt. Tabor 5-10.00
4 Don Mann Hertford Co. 5-08.00
5 Devon Thomas J.H. Rose 5-08.00
6 Morcea Stanley Hertford Co. 5-06.00
6 Doug Smith Apex 5-06.00
-- Shaun Blackard E. ChapleHil NH
-- Jason Vorenkamp Card Gibbons NH
Event 17 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Kim Moore J.H. Rose 17-07.25
2 Mae Boone Hertford Co. 17-06.00
3 ? Turrentime N. Durham 16-01.00
4 Karlyle Lim E. ChapleHil 15-06.25
5 Madison White Mt. Tabor 15-01.00
6 Debbie Martin Apex 14-09.00
7 Shayna Davis Lee Co. 14-01.00
8 Jesse Mesa Card Gibbons 13-05.25
Event 18 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 A.J. Davis N. Durham 22-10.25
2 Sintell Crew Lafayette 21-11.00
3 J. Petty Lee Co. 19-07.50
4 Jermaine McQueen Card Gibbons 19-04.50
5 Eric McAden E. ChapleHil 19-01.25
6 Phil Jones Apex 18-09.25
7 Devon Dudley J.H. Rose 18-06.00
8 Reggie Wiggins Hertford Co. 18-01.75
9 C. Cochrane Mt. Tabor 17-03.50
10 Brandon Long Hertford Co. 17-02.50
Event 19 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Alesia Walters Garner 40-04.00
2 Carrie Conner Apex 34-08.50
3 Allison Root Lafayette 34-01.50
4 Megan Young N. Durham 31-11.25
5 Jennifer Claybrook Lee Co. 31-01.50
6 Jessica Graves E. ChapleHil 28-09.50
7 Deanna Moore Hertford Co. 27-07.50
8 Toria Harris J.H. Rose 27-04.50
9 Christina Lanzone Card Gibbons 20-04.00
Event 20 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Zack Woolum Cary 51-04.50
2 Tommie Parker Hertford Co. 48-06.00
3 Kris Laub Apex 45-08.00
4 C. Jenkins Lee Co. 44-00.50
5 Jason Lowe J.H. Rose 43-03.00
6 ? Paylor N. Durham 39-05.50
7 Ramone Huff E. ChapleHil 35-11.50
Event 21 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Alesia Walters Unattached 124-00.00
2 Megan Young N. Durham 101-04.00
3 Jennifer Claybrook Lee Co. 87-09.00
4 Allison Root Lafayette 82-01.00
5 Carrie Conner Apex 81-10.00
6 Tumi Shadrack E. ChapleHil 77-08.00
7 Erika Mizelle Hertford Co. 74-10.00
8 Sarah Kellerman J.H. Rose 72-05.00
9 Brittany Zick Card Gibbons 63-02.00
Event 22 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Zack Woolum Cary 133-01.00
2 Tommie Parker Hertford Co. 130-10.00
3 Kris Laub Apex 130-09.00
4 C. Jenkins Lee Co. 128-06.00
5 Jason Lane J.H. Rose 121-00.00
6 ? Paylor N. Durham 113-08.00
7 Ashley Wade E. ChapleHil 101-02.00
Event 23 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Blair Busby Mt. Tabor 8-06.00
2 Katie Scanlon Lafayette 8-00.00
3 Jessie Zentmeyer Apex 6-06.00
Event 24 Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Chris McGhee Unattached 12-00.00
2 Brad Johnson Leesville Rd 11-00.00
3 Brandon Powell N. Durham 10-00.00
Event 25 Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Kim Moore J.H. Rose 36-10.50
2 Whitney Wingate N. Durham 33-02.50
3 Mae Boone Hertford Co. 32-11.00
4 Marie Johnson Mt. Tabor 32-02.00
5 Shayna Davis Lee Co. 30-07.00
-- Louise Crabb E. ChapleHil FOUL
Event 26 Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Final Points
=======================================================================
1 Sintell Crew Lafayette 44-08.50
2 Bryon Wilkerson E. ChapleHil 40-04.50
3 A. Dennis N. Durham 40-00.50
4 Devon Thomas J.H. Rose 39-09.50
5 Phil Jones Apex 39-01.50
6 Anthony Polzine Mt. Tabor 38-10.50
7 Lamont Riddick Hertford Co. 38-09.50
8 A. Adams Lee Co. 37-05.25
9 Kwame Howard Leesville Rd 35-03.25
DyeStat North Carolina
|