Event 103 Boys 300 Meter Dash 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
2 Cason, Elrid 12 DAM 38.40
3 Flowers, Ramano 12 Largo 37.76
4 Cooper, Jon 10 WTM 38.20
Heat 2 Timed Finals
1 McCoy, Marvin 10 Eleanor Roos 37.50
2 Hopkins, Chris 11 North County 37.20
3 Young, John 11 Meade 37.00
4 Wright, Nick 11 Thomas Johns 37.00
5 Johnson, Mike 10 Northern 37.30
6 McKenzie, Mark 12 WOO 37.40
Heat 3 Timed Finals
1 Banks, Julian 10 Meade 37.00
2 Phillips, Ray 12 Northwestern 36.76
3 Byron, Justin 12 Oxon Hill 36.63
4 Felton, Andre 12 Oxon Hill 36.69
5 Cuff, Anthony 11 C. H. Flower 36.80
6 Williams, Derrcik 10 Eleanor Roos 36.87
Heat 4 Timed Finals
1 Corprew, Troy 11 High Point 36.60
2 Beard, Ronnie 11 Frederick (M 36.40
3 Wright, Frankie 11 Mervo 35.70
4 Ransom, Keith 12 Suitland 35.93
5 Wright, Ronald 11 Mervo 36.40
6 Duru, Robert 11 Suitland 36.54
Heat 5 Timed Finals
1 Sesay, Sammy 12 Eleanor Roos 35.61
2 Steele, Bryan 12 GAI 36.40
3 Young, Paul 12 Oxon Hill 34.56
4 Bush, Jabari 12 Mervo 35.40
5 Young, Daryl 11 C. H. Flower 35.09
6 McGill, Serge' 10 Suitland 35.21
Event 105 Boys 55 Meter Dash 4A-3A
===============================================================================
6 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 0 Best Times
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Prelims
1 Lee, Anthony 12 Meade 6.70
2 Mutomba, Mutombo GAI 6.50
3 Cason, Elrid 12 DAM 6.30
4 Sesay, Sammy 12 Eleanor Roos 6.49
5 Allen, Joshua 12 Eleanor Roos 6.51
6 Watson, Damon 11 Mervo 6.66
Heat 2 Prelims
1 Johnson, Rivers 12 Meade 6.73
2 Hill, Damon 12 GAI 6.40
3 Cooper, Jon 10 WTM 6.30
4 Bowen, Nick 11 Chesapeak 6.57
5 Felton, Andre 12 Oxon Hill 6.54
6 Young, Paul 12 Oxon Hill 6.61
Event 108 Boys 800 Meter Run 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
1 Riley, Timothy 12 Suitland 2:00.20
2 Slowikawski, Jessie 11 C.M. Wright 2:01.30
3 Hard, Matt 12 WCH 2:02.80
4 Foley, John 12 Thomas Johns 2:01.90
5 Matthews, Isaac 11 Oxon Hill 2:02.20
6 Little-John, Anthony 10 Old Mill 2:02.60
7 Chageza, Fanuel 12 WAJ 2:03.20
8 Bojanov, Emil 11 DUL 2:03.50
9 Holliday, Quinten 11 Mervo 2:03.90
10 Lynch, Brandon 10 Mervo 2:04.10
11 Smith, Aaron 12 C.M. Wright 2:04.30
12 Morrissey, Kevin 12 Severna Park 2:04.70
13 Steele, Bryan 12 GAI 2:05.40
14 Novick, Peter 11 WAJ 2:05.70
Event 110 Boys 55 Meter Hurdles 4A-3A
===============================================================================
6 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 0 Best Times
Name Year School
===============================================================================
1 Carter, Evan 12 Chesapeak 8.22
2 Moore, Darnell 11 Suitland 7.71
3 Beard, Ronnie 11 Frederick (M 7.52
4 Johnson, Rivers 12 Meade 7.99
5 Fewell, Darren 12 SHE 7.80
6 Perry, Eugene 11 Meade 8.21
Heat 2 Prelims
1 Scott, Nigel 11 Old Mill 8.43
2 Williams, Deyon 11 Suitland 7.69
3 McKenzie, Mark 12 WOO 7.40
4 Gibson, Bryon 12 GAI 7.50
5 Malek, Vaclav 12 WAJ 7.80
6 Raynor, Gregory 11 Eleanor Roos 7.82
Event 116 Boys 1600 Meter Run 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
1 Franklin, Devin 11 Suitland 4:51.80
2 Knox, Will 12 DUL 4:39.90
3 Clarke, Chris 12 South River 4:38.50
4 Hayes, Andy 12 Westminster 4:38.20
5 Pauley, Eric 12 GAI 4:38.30
6 Carmer, Andrew 11 DUL 4:38.80
7 Matthews, Isaac 11 Oxon Hill 4:45.40
8 Witter, John 12 Eleanor Roos 4:52.20
Heat 2 Timed Finals
1 Spatafore, Douglas 12 Old Mill 4:37.80
2 Duffy, Billy 12 DUL 4:33.90
3 Sprague, Ben 12 Thomas Johns 4:42.30
4 Slowikawski, Jessie 11 C.M. Wright 4:28.40
5 Chageza, Fanuel 12 WAJ 4:33.50
6 Smith, Aaron 12 C.M. Wright 4:30.40
7 Yohannes, Awit 11 CZM 4:36.30
8 Plummer, Steven 11 South River 4:38.00
Event 125 Boys 500 Meter Dash 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
2 Salvail, Rayn 12 Broadneck 1:11.70
3 Sesay, Ahmed 12 High Point 1:09.40
4 Wright, Nick 11 Thomas Johns 1:09.60
Heat 2 Timed Finals
2 Huott, Brandon 12 WAJ 1:09.20
3 Wright, Frankie 11 Mervo 1:08.60
4 Webb, Herik 12 DAM 1:08.60
5 Lettman, Nathan 12 CZM 1:09.30
Heat 3 Timed Finals
1 Gray, DeLeon 12 Oxon Hill 1:08.50
2 Young, John 11 Meade 1:08.00
3 McGill, Serge' 10 Suitland 1:07.40
4 Cotton, Jashoa 12 Eleanor Roos 1:07.80
5 Steele, Bryan 12 GAI 1:08.40
6 Byron, Justin 12 Oxon Hill 1:08.50
Heat 4 Timed Finals
1 Bush, Jabari 12 Mervo 1:07.30
2 Yohannes, Awit 11 CZM 1:05.50
3 Riley, Timothy 12 Suitland 1:05.40
4 Young, Daryl 11 C. H. Flower 1:05.50
5 Jones III, Louis 12 Largo 1:05.60
6 Cross, Yaphet 10 Suitland 1:06.90
Event 132 Boys 3200 Meter Run 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
1 Bailey, Pataick 11 C.M. Wright 9:51.50
2 Ali, Maksudal 12 GAI 10:01.10
3 Lemon, Chris 11 Thomas Johns 10:14.30
4 Murdock, Will 12 C.M. Wright 9:54.90
5 Duffy, Billy 12 DUL 10:14.70
6 Knox, Will 12 DUL 10:15.00
7 Pauley, Eric 12 GAI 10:15.30
8 Hames, Brian 10 Frederick (M 10:24.52
9 Lawrence, Marshal 09 Thomas Johns 10:25.40
10 Warshauer, Mike 11 Meade 10:29.30
11 Eagan, Brian 11 C.M. Wright 10:32.30
12 Magette, Chris 11 Severna Park 10:37.80
Event 172 Boys 4x200 Meter Relay 4A-3A
===============================================================================
School
===============================================================================
2 Damascus 'A' 1:38.80
3 Old Mill 'A' 1:36.60
4 Parkville 'A' 1:38.50
5 Woodlawn 'A' 1:39.40
Heat 2 Timed Finals
1 Northwestern 'A' 1:35.99
1) 143 Badur, Ibrahim 12 2) 144 Tolson, Larry 12
3) 98 Phillips, Ray 12 4) 145 Lawson, Adrian 10
2 High Point 'A' 1:35.15
1) 146 Anderson, Keith 11 2) 102 Corprew, Troy 11
3) 147 Davis, Marcos 12 4) 118 Sesay, Ahmed 12
3 Largo 'A' 1:32.90
4 Laurel 'A' 1:33.68
1) 149 Kendrick, Kevin 12 2) 150 Steward, Robert 12
3) 151 Ifon, Emem 10 4) 152 Brewer, Aaron 12
5 Chesapeake 'A' 1:35.80
6 C. H. Flowers 'A' 1:35.84
Heat 3 Timed Finals
1 Mergenthaler VO Tech 'A' 1:32.20
2 Gaithersburg 'A' 1:34.40
3 Eleanor Roosevelt 'A' 1:30.07
1) 81 Allen, Joshua 12 2) 153 Postell, Kyle 12
3) 80 Sesay, Sammy 12 4) 121 Cotton, Jashoa 12
4 Meade 'A' 1:32.20
5 Oxon Hill 'A' 1:30.22
6 Suitland 'A' 1:31.91
Event 176 Boys 4x400 Meter Relay 4A-3A
===============================================================================
School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
2 Broadneck 'A' 3:43.50
3 Woodlawn 'A' 3:41.60
4 Old Mill 'A' 3:43.30
5 Colonel Zadok Magruder 'A' 3:43.90
Heat 2 Timed Finals
1 Damascus 'A' 3:40.90
2 Northwestern 'A' 3:33.20
1) 155 Quashie, Keon 12 2) 144 Tolson, Larry 12
3) 98 Phillips, Ray 12 4) 145 Lawson, Adrian 10
3 C. H. Flowers 'A' 3:30.10
4 Largo 'A' 3:32.00
5 High Point 'A' 3:36.70
1) 146 Anderson, Keith 11 2) 102 Corprew, Troy 11
3) 148 Quashie, Kendell 10 4) 118 Sesay, Ahmed 12
6 Meade 'A' 3:37.70
Heat 3 Timed Finals
1 Laurel 'A' 3:30.00
1) 156 Dunn, Thomas 11 2) 150 Steward, Robert 12
3) 149 Kendrick, Kevin 12 4) 151 Ifon, Emem 10
2 Walter Johnson 'A' 3:38.10
3 Oxon Hill 'A' 3:25.50
4 Mergenthaler VO Tech 'A' 3:34.90
5 Suitland 'A' 3:26.50
6 Eleanor Roosevelt 'A' 3:29.90
1) 81 Allen, Joshua 12 2) 157 Achike, Frank 11
3) 121 Cotton, Jashoa 12 4) 158 Farrell, Trevor 12
Event 178 Boys 4x800 Meter Relay 4A-3A
===============================================================================
School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
1 Dulaney 'A' 8:22.00
2 Thomas Johnson (Md) 'A' 8:26.20
1) 170 Crouse, Brandon 10 2) 128 Foley, John 12
3) 140 Lemon, Chris 11 4) 171 Muenzfeld, Peter 12
3 C.M. Wright 'A' 8:26.50
4 Colonel Zadok Magruder 'A' 8:23.90
5 Northwestern 'A' 8:26.80
1) 168 Martin, Christopher 11 2) 144 Tolson, Larry 12
3) 155 Quashie, Keon 12 4) 169 Abrams, Teon 12
6 Walter Johnson 'A' 8:28.20
7 Laurel 'A' 8:28.80
1) 156 Dunn, Thomas 11 2) 151 Ifon, Emem 10
3) 149 Kendrick, Kevin 12 4) 150 Steward, Robert 12
8 Mergenthaler VO Tech 'A' 8:29.20
9 Winston Churchill 'A' 8:31.50
10 Old Mill 'A' 8:31.90
11 Oxon Hill 'A' 8:32.40
12 Westminster 'A' 8:40.00
Event 180 Boys High Jump 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Herring, Jash 11 Chesapeak 5-08.00
2 Jenkins, Deandrey 12 Suitland 5-10.00
3 Singleton, Davon 11 Walbrook 5-10.00
4 Hackett, Andrew 12 Mervo 6-00.00
5 Shaffer, Aaron 12 Old Mill 6-00.00
6 Thompson, Ryan 12 Oxon Hill 6-00.00
7 Patterson, Jason 12 Bowie 6-00.00
8 Gibson, Bryon 12 GAI 6-02.00
9 Hill, Damon 12 GAI 6-02.00
10 DeVaul, Brian 12 Arundel (Md) 6-06.00
11 Miller, Jerome 10 SPB 6-06.00
12 Malek, Vaclav 12 WAJ 6-08.00
Event 181 Boys Pole Vault 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Altman, Edward 12 Frederick (M 10-10.00
2 Caton, Fred 11 GAI 10-10.00
3 Sauer, Robert 10 QOR 10-10.00
4 Lukacs, Andrew 11 WAJ 10-10.00
5 Defontes, Ken 11 PEH 10-10.00
6 Hall, Wyatt 11 Westminster 11-00.00
7 Dougherty, Martin 11 South River 11-00.00
8 Sexauer, Roger 11 Broadneck 11-00.00
9 Bree, Dennis 11 Thomas Johns 11-04.00
10 Porter, Jason 11 Patuxent 11-10.00
11 Anguita, Nate 12 GAI 12-00.00
12 Scheffel, Mike 11 Westminster 12-00.00
13 Grubel, Brian 11 Severna Park 12-10.00
14 Stone, Clint 11 Westminster 13-00.00
15 Dixon, Nathan 12 Patuxent 14-00.00
Event 182 Boys Shot Put 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Masick, Alex 12 DAM 41-09.25
2 Brown, Kevin 12 DAM 42-05.25
3 Shanken, Steve 11 Chesapeak 44-05.25
4 Rothstein, Zach 11 TSW 44-09.25
5 Goldbeck, Bobby 12 Arundel (Md) 47-02.75
6 Crago, Leif 11 Bowie 47-05.25
7 Dixon-Proctor, Aaron 12 Old Mill 47-10.00
8 Hines, Jerome 12 Suitland 48-05.00
9 Bess, Matt 11 Thomas Johns 48-05.50
10 Subock, Bryan 12 Westminster 48-07.50
11 Wassner, Jared 11 TSW 52-06.75
12 Jackson, Kelly 12 Mervo 52-11.75
13 Bassford, Roy 12 Stone 54-10.75
Event 203 Girls 300 Meter Dash 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
2 Benjamin, Jodi 11 WOO 43.70
3 Freeman, Stacy 12 RMT 43.30
4 Quinones, Ciara 9 Meade 43.50
5 Guthrie, Alexis 11 Mervo 44.10
6 Weadward, Jamie 12 Broadneck 44.10
Heat 2 Timed Finals
1 Young, Jessica 10 Stone 43.10
2 Edwards, Jalisa 09 Parkdale 42.00
3 Kaprice, Williams 12 Eleanor Roos 40.90
4 Gunter, Dionna 12 Oxon Hill 41.80
5 Jones, Dara 09 C. H. Flower 42.70
6 Roberts, Leikpeilly 11 SHE 42.80
Heat 3 Timed Finals
1 Ransom, India 12 Largo 40.40
2 Shaw, Laura 11 WAJ 42.70
3 Ponteen, Tiandra 11 Eleanor Roos 39.00
4 Bernaix, Nicole 9 Chesapeak 42.40
5 Romona, Modeste 11 Eleanor Roos 39.70
6 Brooks, Lakisha 12 Largo 39.80
Event 205 Girls 55 Meter Dash 4A-3A
===============================================================================
6 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 0 Best Times
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Prelims
1 Bernaix, Nicole 9 Chesapeak 7.50
2 Roberts, Leikpeilly 11 SHE 7.20
3 Warren, Nina 10 GAI 7.00
4 Gondo, Mariama 12 Western 7.14
5 West-Nesbitt, Ashley 11 Western 7.26
6 Davis, Ashaley 11 Western 7.49
Heat 2 Prelims
1 Burgess, Bettya 09 Oxon Hill 7.50
2 Kaprice, Williams 12 Eleanor Roos 7.14
3 Ransom, India 12 Largo 6.98
4 Hill, Tenesha 9 GAI 7.10
5 Elliott, Julia 12 MTB 7.40
6 Nicole, Mckenzie 12 Eleanor Roos 7.41
Event 208 Girls 800 Meter Run 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
1 Anyanwu, Krystal 11 Eleanor Roos 2:18.70
2 Lauren, Centrowitz 10 Broadneck 2:20.60
3 Fanshaw, Kelley 12 DUL 2:27.90
4 Frenche, Keiona 12 Laurel 2:20.10
5 Williams, Alicia 11 Western 2:21.40
6 Wallace, Latosha 11 Western 2:22.10
7 Mullen, April 11 Mervo 2:22.40
8 St. Cye, Susan 10 Broadneck 2:23.10
9 Kafi, Pollard 10 Eleanor Roos 2:23.60
10 Akojie, Temi 12 Largo 2:24.40
11 Watkins, Megan 11 C.M. Wright 2:24.80
12 Kirby, Megan 12 GAI 2:28.50
13 McFadden, Whitney 10 WWH 2:29.10
14 Truelove, Shawnna 11 WAJ 2:31.30
Event 210 Girls 55 Meter Hurdles 4A-3A
===============================================================================
6 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 0 Best Times
Name Year School
===============================================================================
1 Tressler, Cassie 11 DAM 9.60
2 Davis, Ashaley 11 Western 8.50
3 West-Nesbitt, Ashley 11 Western 8.40
4 Shaw, Laura 11 WAJ 8.60
5 Thompson, Angel 11 Western 8.70
6 Jones, Breille 12 North County 9.20
Heat 2 Prelims
1 Michael, Sara 12 TSW 10.10
2 Romona, Modeste 11 Eleanor Roos 8.42
3 Nesfield, Tiffany 10 C. H. Flower 8.24
4 Watson, Danielle 12 GAI 8.60
5 Williams, Charisse 12 Suitland 8.73
6 Daniel, DeAnna 09 Oxon Hill 9.08
Event 216 Girls 1600 Meter Run 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
1 Zoltani, Tenke 12 DUL 5:08.50
2 Lauren, Centrowitz 10 Broadneck 5:13.20
3 Hendrick, Susan 11 Patuxent 5:13.70
4 Pulliam, Karen 12 QOR 5:14.80
5 Myers, Christine 12 DUL 5:15.10
6 Watkins, Megan 11 C.M. Wright 5:17.70
7 Scurto, Natalie 10 North County 5:22.90
8 St.Denis, Ashley 10 WAJ 5:23.10
9 Green, Deborah 12 Northern 5:25.50
10 Anyanwu, Krystal 11 Eleanor Roos 5:25.90
11 Myers, Ashley 11 Frederick (M 5:35.50
12 Newton, Stephanie 10 Severna Park 5:35.80
Event 225 Girls 500 Meter Dash 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
2 McFadden, Whitney 10 WWH 1:22.30
3 Fanshaw, Kelley 12 DUL 1:20.90
4 Sessa, Vanessa 11 Largo 1:22.30
5 Grimes, Lauren 10 Thomas Johns 1:22.50
6 Kirby, Megan 12 GAI 1:23.40
Heat 2 Timed Finals
1 Carter, Midchild 11 Western 1:20.70
2 Mullen, April 11 Mervo 1:17.70
3 Gunter, Dionna 12 Oxon Hill 1:16.20
4 Angel, Chinn 12 Eleanor Roos 1:17.00
5 Williams, Alicia 11 Western 1:20.00
6 Weadward, Jamie 12 Broadneck 1:20.50
Heat 3 Timed Finals
1 Baptiste, Simone 12 Laurel 1:16.10
2 Rivlin, Leigh 11 WAJ 1:20.70
3 Brooks, Lakisha 12 Largo 1:13.90
4 Wallace, Latosha 11 Western 1:16.40
5 Davis, Sirdonea 10 Largo 1:15.70
6 Renee, Clarke 12 Eleanor Roos 1:15.90
Event 232 Girls 3200 Meter Run 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
1 Zoltani, Tenke 12 DUL 11:29.00
2 Hendrick, Susan 11 Patuxent 11:40.30
3 Scurto, Natalie 10 North County 12:14.60
4 Pulliam, Karen 12 QOR 11:37.60
5 Myers, Christine 12 DUL 11:52.40
6 Funk, Rebecca 12 Severna Park 11:52.60
7 St.Denis, Ashley 10 WAJ 12:04.90
8 Hickman, Kaitlan 12 Severna Park 12:08.80
9 Little, Morgan 11 C.M. Wright 12:16.90
10 Hickey, Jennifer 12 Old Mill 12:21.40
11 Hayes, Naney 12 Westminster 12:27.90
12 Heim, Ashley 11 Severna Park 12:37.10
Event 272 Girls 4x200 Meter Relay 4A-3A
===============================================================================
School
===============================================================================
2 Parkville 'A' 1:57.30
3 Broadneck 'A' 1:54.10
4 Meade 'A' 1:54.10
Heat 2 Timed Finals
2 Chesapeake 'A' 1:52.40
3 Oxon Hill 'A' 1:48.73
4 Richard Montgomery 'A' 1:52.00
5 Old Mill 'A' 1:52.70
6 Walter Johnson 'A' 1:53.60
Heat 3 Timed Finals
1 Laurel 'A' 1:47.63
1) 142 Davis, Jozette 12 2)
3) 114 Baptiste, Simone 12 4)
2 Gaithersburg 'A' 1:49.50
3 Largo 'A' 1:42.03
4 Western 'A' 1:47.50
5 Eleanor Roosevelt 'A' 1:43.07
1) 77 Kaprice, Williams 12 2) 97 Ponteen, Tiandra 11
3) 85 Romona, Modeste 11 4) 112 Renee, Clarke 12
6 C. H. Flowers 'A' 1:46.09
Event 276 Girls 4x400 Meter Relay 4A-3A
===============================================================================
School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
2 Sherwood 'A' 4:27.30
3 Old Mill 'A' 4:25.40
4 Walt Whitman 'A' 4:26.30
Heat 2 Timed Finals
2 Broadneck 'A' 4:18.00
3 C. H. Flowers 'A' 4:17.20
4 Thomas Johnson (Md) 'A' 4:17.70
5 Chesapeake 'A' 4:23.80
Heat 3 Timed Finals
1 Richard Montgomery 'A' 4:15.20
2 Walter Johnson 'A' 4:13.30
3 Eleanor Roosevelt 'A' 3:55.80
1) 113 Angel, Chinn 12 2) 125 Anyanwu, Krystal 11
3) 97 Ponteen, Tiandra 11 4) 85 Romona, Modeste 11
4 Western 'A' 4:02.90
5 Largo 'A' 3:58.90
6 Laurel 'A' 4:08.40
1) 114 Baptiste, Simone 12 2) 142 Davis, Jozette 12
3) 154 Roper, Taitiana 11 4) 124 Frenche, Keiona 12
Event 278 Girls 4x800 Meter Relay 4A-3A
===============================================================================
School
===============================================================================
Heat 1 Timed Finals
1 Western 'A' 9:41.70
2 Dulaney 'A' 10:01.80
3 Eleanor Roosevelt 'A' 10:02.10
1) 125 Anyanwu, Krystal 11 2) 164 Jade, Mitchell 12
3) 123 Kafi, Pollard 10 4) 165 Nichelle, Gibbs 12
4 Walter Johnson 'A' 10:05.30
5 Largo 'A' 10:06.40
6 Walt Whitman 'A' 10:20.80
7 Quince Orchard 'A' 10:22.00
8 Broadneck 'A' 10:23.60
9 Severna Park 'A' 10:25.60
1) 135 Funk, Rebecca 12 2) 161 Hicks, Kristen 10
3) 162 Pumphrey, Katherine 10 4) 163 Winstanley, Annie 10
10 North County 'A' 10:34.80
11 Oxon Hill 'A' 10:44.90
12 Westminster 'A' 10:49.90
Event 280 Girls High Jump 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Collins, Kristin 11 CZM 4-04.00
2 Keefe, Lauren 12 DAM 4-04.00
3 Tighe, Maureen 12 DAM 4-04.00
4 Michael, Sara 12 TSW 4-04.00
5 Smith, Jodie 10 GAI 4-08.00
6 Baker, Kaitlin 11 C.M. Wright 4-10.00
7 Roper, Taitiana 11 Laurel 4-10.00
8 Broome, Erin 11 Chesapeak 4-10.00
9 Frye, Brittany 11 Chesapeak 4-10.00
10 Grimes, Lauren 10 Thomas Johns 4-10.00
11 Nelson, Steph 11 Westminster 4-10.00
12 Bolte, Kendall 12 Thomas Johns 5-00.00
13 McLendon, Brittney 12 Oxon Hill 5-00.00
14 Routzahn, Anna 11 Frederick (M 5-00.00
15 Blake, Trudy 11 GAI 5-00.00
16 Tressler, Cassie 11 DAM 5-02.00
Event 281 Girls Pole Vault 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 White, Hannah 12 South River 7-08.00
2 Baker, Kaitlin 11 C.M. Wright 7-08.00
3 Redmond, Jacquie 11 Chesapeak 7-08.00
4 Zuidema, Christy 12 DUL 7-08.00
5 Sauer, Kimberly 12 QOR 7-08.00
6 Roper, Taitiana 11 Laurel 7-08.00
7 Hicks, Kristen 10 Severna Park 7-08.00
8 Knight, Kelley 10 PEH 7-08.00
9 Spurr, Tammy 12 GAI 7-08.00
10 May, Jennifer 10 South River 8-00.00
11 Crum, Brittany 11 Thomas Johns 8-02.00
12 Follett, Amy 11 WCH 8-02.00
13 Moon, Kim 10 Westminster 8-06.00
14 Calabrose, Kerry 12 Chesapeak 8-06.00
15 Long, Allison 12 Thomas Johns 8-08.00
16 Brunner, Ashley 12 Thomas Johns 9-06.00
Event 282 Girls Shot Put 4A-3A
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Kang, Esther 11 SPB 28-11.25
2 Vestal, Jen 11 SPB 30-00.00
3 Schools, Lorjetta 12 WOO 31-01.75
4 Deinlein, Emil 11 North County 31-04.25
5 Spurrier, Brittany 10 Thomas Johns 32-03.00
6 Moore, Ashley 10 Arundel (Md) 32-07.50
7 Burns, Erin 12 Broadneck 33-06.75
8 Boyd, Quiteella Laurel 34-01.00
9 Tsai, Felicia 12 SHE 34-03.00
10 Cheek, Sarah 12 Meade 35-08.25
11 Nolan, Bethanie 12 Old Mill 35-10.50
12 Bilmanis, Amy 9 Stone 38-11.00
Maryland State Meet
|