by so-and-so (if someone should be credited)
Detailed Results
Track
Finals MIDDLE SCHOOL GIRLS 1,600 METER RUN
1. McKAYLA Plank, St. Simon SC 5:23.80; 2. Renisha Robinson, Umoja Track
5:35.90; 3. Jeanell English, Umoja Track 5:38.50; 4. Samantha Peppard,
Umoja
Track 5:41.20; 5. Zetra Evans, Ot. Elizabet 5:59.50; - Sharon Friedenbach,
St.
Andrews DNF; - Michelle Clapp, St. Andrews DNF; - Michelle Sparks, St.
Andrews
DNF; - Emma Fish, St. Andrews DNF; - Allyson Cardinale, St. Andrews DNF;
-
Alexandra Greco, St. Andrews DNF; - Shelby Golan, Umoja Track DNF; - Catherine
Chicotka, St. Andrews DNF; - Mia Palomo, St. Andrews DNF; - Pareesa Naghavi,
St. Andrews DNF; - Alice Garcia, Umoja Track DNF; - Ariana Vergara, St.
Andrews DNF; - Sunny Soroosh, St. Andrews DNF; - Shera Iosefa, Herman
Middl
DNF; - Amy Evans, Leyva Middle DNF; - Lynda Ngo, Leyva Middle DNF; - Jessica
Rox, Norcal DNF; - Daleah Keiser, Southeast MU DNF; - Audrey Ford, Herman
Middl DNF; - Veronica Sikora, Leyva Middle DNF; - Melissa Clark, Southeast
MU
DNF; - Jaclyn Warren, Norcal DNF; - Jenny Xiong, Southeast MU DNF; - Khristy
Gaska, Southeast MU DNF; - Charlese Walker, Umoja Track DNF; - Patty
Hendricks, Southeast MU DNF; - Erica Gaska, Southeast MU DNF.
Finals MIDDLE SCHOOL BOYS 1,600 METER RUN
1. Peter Wolfram, Norcal 5:12.09; 2. Burton Iosefa, Herman Middl 5:22.40;
3.
Tom Phung, Leyva Middle 5:34.40; 4. Sean Robinson, Umoja Track 5:34.67;
5.
Chris Tower, St. Andrews 5:39.30; 6. Kamal Vaugh, Umoja Track 5:40.15;
7. Jim
Horiuchi, St. Andrews 5:45.80; 8. John Udall, St. Andrews 5:58.58; 9.
Arefina
Wynn, Umoja Track 6:01.70; 10. Tyler Aagard, Umoja Track 6:05.82; 11.
Noveed
Safipour, St. Andrews 6:11.71; 12. Eric Baum, St. Andrews 6:16.68; 13.
Steven
Udall, St. Andrews 6:46.79; 14. Eliot Williams, St. Andrews 7:23.58; -
Eddie
Sipple, St. Andrews DNF; - Hunter Raisch, St. Andrews DNF; - Michael Foster,
Umoja Track DNF; - Ismail Desouki, Southeast MU DNF; - Alan Cameron, St.
Andrews DNF; - Fuad Eifar, Southeast MU DNF; - Jim Fields, St. Andrews
DNF; -
Patrick Harris, St. Andrews DNF; - Kevin Rahbar, St. Andrews DNF; - Darius
Terry, Classic DNF; - Brantley Rideau, St. Andrews DNF; - Kevin Barry,
St.
Andrews DNF; - Jerry Ybarra, Southeast MU DNF; - Alex sonio, Fremont Chri
DNF;
- Natish Padgaonkar, Southeast MU DNF; - Marcus Lewis, Norcal DNF; - Ahmed
Desouki, Southeast MU DNF; - Eric Heslin, Umoja Track DNF; - Louis Ceasaar,
Umoja Track DNF; - Jorge Ybarra, Southeast MU DNF; - Jonathan Battle,
Umoja
Track DNF.
Finals VARSITY HS GIRLS 3,200 METER RUN
1. Ashley Nebeker, Milpitas 11:05.73; 2. Jenny Wilson, Notre Dame 11:20.96;
3.
Erin Kim, Milpitas 11:29.60; 4. Amanda Thornberry, Valley Chris 11:45.24;
5.
Abigail Galloway, Irvington HI 11:53.00; 6. Monica Gonzalez, Mt. Pleasant
12:37.00; 7. Rena Rico, Silver Creek 12:38.33; 8. Keiko Imazumi, Oak Grove
12:40.59; 9. Irene Espericueta, Overfelt 14:08.22; 10. Marisol Miranda,
Silver
Creek 14:22.99; - Martha Ramirez, Andrew Hill DNF.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS 110 METER HIGH HURDLES
(w:1.3): 1. Brain Johnson, Andrew Hill 15.74; 2. Kris Flores, Silver Creek
17.24; 3. Amir Masetic, Wilcox 17.53; 4. ike ogamba, Unattached 17.99;
5.
Simon Lee, Silver Creek 18.29; 6. Raymond WU, Mt. Pleasant 19.53; 7. Hung
Thai, Oak Grove 19.76; 8. Kha Nguyen, Oak Grove 20.64.
Finals VARSITY HS BOYS 110 METER HIGH HURDLES
(w:1.8): 1. Brandon Mazakowski, Westmont Hig 15.41; 2. Fred Pugh, San
Lorenzo
15.67; 3. Luther McGill, San Lorenzo 16.04; 4. Nolan Guiriba, Independence
16.32; 5. Jason Martinez, Monta Vista 16.76; 6. Saman Oun, Mt. Pleasant
16.95;
7. Alex Mar, Silver Creek 17.06.
Finals VARSITY HS GIRLS 100 METER HIGH HURDLES
(w:1.4): 1. Roshena Duree, Burton High 15.25; 2. Trisha Leconte, Mt. Pleasant
16.49; 3. Alyssa Nimedez, Irvington HI 17.51; 4. Ashley Mamola, Westmont
Hig
17.58; 5. Kim Panelo, Oak Grove 17.73; 6. Ashley Decena, Oak Grove 17.79;
7.
Jade Myles, Mt. Pleasant 17.80; 8. Jessica Phan, Mt. Pleasant 18.54.
Finals VARSITY HS GIRLS 100 METER DASH
(w:2.1): 1. Veronica Walker, Oak Grove 12.73; 2. Bianca Russel, Piedmont
Hil
12.95; 3. Eileen Frampton, Oak Grove 13.15; 4. Carrin Flores, Irvington
HI
13.16; 5. Jennifer Quach, Wilcox 13.19; 6. Rachel Field, Presentation
13.41.
Finals VARSITY HS BOYS 100 METER DASH
(w:1.8): 1. Victor Jones, Piedmont Hil 11.37; 2. Simeon Dumas, Milpitas
11.38; 3. Leone Iosefa, Oak Grove 11.44; 4. James Dietrick, Westmont Hig
11.45; 5. Jovan Metoyer, Gunderson 11.47; 6. Garry Lovely, Gunderson 11.63;
7.
Chris Coronado, Mitty 11.65; 8. Eric Frampton, Oak Grove 11.67.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS DISTANCE MEDLEY
1. Morea Cathol 11:19.01; 2. University O 11:38.22; 3. Silver Creek 11:40.17;
4. Mt. Pleasant "B" 11:56.43; 5. Amador 12:00.02; 6. Sequoia
High 12:23.61; 7.
Junipero Ser 12:23.76; 8. Junipero Ser "B" 12:42.94; 9. Valley
Chris 13:02.27;
10. Independence 13:11.01; - Mt. Pleasant DNF.
Finals MIDDLE SCHOOL GIRLS 4X100 METER RELAY
1. Leyva Middle 57.86; 2. Leyva Middle "B" 58.78; 3. Classic
59.35; 4.
Southeast MU 1:05.88; 5. St. Andrews 1:06.45; 6. Fremont Chri 1:08.69.
Finals MIDDLE SCHOOL BOYS 4X100 METER RELAY
1. Leyva Middle 51.06; 2. Leyva Middle "B" 52.27; 3. Leyva Middle
"C" 55.56;
4. Fremont Chri 1:00.05; 5. St. Andrews 1:00.38; 6. St. Andrews "C"
1:01.92;
7. Southeast MU 1:05.05; 8. Fremont Chri "B" 1:09.67.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS 4X100 METER RELAY
1. Valley Chris 46.11; 2. Monta Vista 46.20; 3. Silver Creek 46.33; 4.
Mt.
Pleasant 46.73; 5. Amador 49.41; 6. Oak Grove 49.74; 7. Wilcox 49.84;
8.
Burton High 53.68.
Finals VARSITY HS GIRLS 4X100 METER RELAY
1. Oak Grove "B" 51.43; 2. Milpitas 52.00; 3. San Lorenzo 54.14;
4. Monta
Vista 54.76; 5. Amador 54.97; - Yerba Buena DNF; - Morea Cathol NT; -
Silver
Creek NT; - Wilcox NT; - Oak Grove NT; - Piedmont Hil NT; - Sequoia High
NT.
Finals VARSITY HS BOYS 4X100 METER RELAY
1. Piedmont Hil 44.82; 2. Milpitas 44.87; 3. Irvington HI 45.42; 4. Oak
Grove
45.54; 5. San Lorenzo 46.11.
Finals VARSITY HS GIRLS 1,600 METER RUN
1. Yfa Kretzschmar, University O 5:07.68; 2. michelle gallagher, mercy
high s
5:08.55; 3. Melissa Grelli, Presentation 5:13.23; 4. Ashley Nebeker, Milpitas
5:13.43; 5. Marie Ngyen, Milpitas 5:23.83; 6. Zinzi Evans, San Lorenzo
5:27.66; 7. Erin Kim, Milpitas 5:36.28; 8. Kathleen Saludo, Valley Chris
5:48.59; 9. Abigail Galloway, Irvington HI 5:50.05; 10. Vanessa James,
Willow
Glen 5:50.89; 11. Christina Warren, Silver Creek 5:59.03; 12. Cherie
McPherson, Silver Creek 6:07.94; 13. Tiffany Tang, Wilcox 6:10.76; 14.
Jessenia Perez, Silver Creek 6:14.96; 15. Marisol Miranda, Silver Creek
6:35.20; 15. Alison Williams, Presentation 6:35.20; 17. Nancy Ramirez,
Andrew
Hill 6:37.15; 18. Rena Rico, Silver Creek 6:46.56; - Ray Boyer, Mt. Pleasant
DNF; - Leilani Gelacio, Silver Creek DNF; - Rupa Dev, Monta Vista DNF;
-
Martha Ramirez, Andrew Hill DNF; - Kimi Manos, Irvington HI DNF; - Rose
Hoang,
Mt. Pleasant DNF; - Carol Goodwin, Piedmont Hil DNF; - Doreen Buttery,
Piedmont Hil DNF; - Keiko Imazumi, Oak Grove DNF; - Sandy Loung, Westmont
Hig
DNF.
Finals VARSITY HS BOYS 1,600 METER RUN
1. Ben Good, University O 4:32.93; 2. Karl Skuela, Wilcox 4:37.45; 3.
Nick
Cirigliano, Junipero Ser 4:41.64; 4. Chris Blancarte, Gunderson 4:44.09;
5.
Ngoan Phan, Willow Glen 4:45.03; 6. Don Prolo, Saratoga 4:46.03; 7. Marco
Sanchez, Oak Grove 4:47.53; 8. Kevin Willis, Westmont Hig 4:54.17; 9.
Eduardo
Capristo, Silver Creek 4:54.52; 10. Julian Kolev, Monta Vista 4:58.18;
11.
Frank Ortega, Oak Grove 4:59.40; 12. Brian Gallagher, Junipero Ser 5:05.91;
13. Josh Gondkoff, Amador 5:07.05; 14. Armo Movsessian, Oak Grove 5:24.06;
-
William Murin, San Lorenzo DNF; - Mike Buttery, Piedmont Hil NT; - Jorge
Medina, Silver Creek NT; - Dereck Castaneda, Mt. Pleasant NT.
Finals MIDDLE SCHOOL GIRLS 400 METER DASH
1. Jeanell English, Umoja Track 1:03.02; 2. Renisha Robinson, Umoja Track
1:03.05; 3. Dahlys Marshall, Norcal 1:04.92; 4. Jasmine Terry, Classic
1:05.81; 5. Samantha Peppard, Umoja Track 1:06.72; 6. Francesca Maufas,
Burton
High 1:07.49; 7. Katie Gordon, Norcal 1:07.61; 8. Michelle Clapp, St.
Andrews
1:09.01; 9. Zetra Evans, Ot. Elizabet 1:10.38; 10. Kelly Stewart, Umoja
Track
1:10.42; 11. Shera Iosefa, Herman Middl 1:10.62; 12. Dantia Hudson, Classic
1:11.55; 13. Laura Stern, Umoja Track 1:12.07; 14. Jennifer Hong, Leyva
Middle
1:12.60; 15. Patty Hendricks, Southeast MU 1:13.94; 16. Allyson Cardinale,
St.
Andrews 1:15.08; 17. Christina Carter, Leyva Middle 1:15.15; 18. Daleah
Keiser, Southeast MU 1:16.39; 19. Alexandra Greco, St. Andrews 1:16.50;
20.
Shaniqua Loharsingh, Umoja Track 1:17.26; 21. Sharon Friedenbach, St.
Andrews
1:20.19; 22. Danielle Raab, Fremont Chri 1:22.11; 23. Melissa Clark, Southeast
MU 1:22.16; 24. Michelle Sparks, St. Andrews 1:25.42; 25. Mia Palomo,
St.
Andrews 1:25.86; 26. Dalila Sample, Classic 1:27.94; 27. Emma Fish, St.
Andrews 1:29.45; 28. Angelique Doyle, Classic 1:29.71; 29. Shelby Golan,
Umoja
Track 1:29.89; 30. Eva Batacan, Fremont Chri 1:30.95; 31. Alice Garcia,
Umoja
Track 1:42.26.
Finals MIDDLE SCHOOL BOYS 400 METER DASH
1. Burton Iosefa, Herman Middl 56.39; 2. Derrick Kennedy, Classic 58.46;
3.
Peter Wolfram, Norcal 58.62; 4. Fred Diaz, Leyva Middle 58.97; 5. Arthur
Coffman, Leyva Middle 59.27; 6. Phi LE, Leyva Middle 1:00.67; 7. Javier
Nichols, Leyva Middle 1:02.29; 8. Chris Tower, St. Andrews 1:03.69; 9.
Tim
Najoar, Norcal 1:05.47; 10. Kamal Vaugh, Umoja Track 1:05.68; 11. Kevin
Barry,
St. Andrews 1:05.78; 12. Brandon Carswell, Norcal 1:05.88; 13. Marquis
Caldwell, Umoja Track 1:06.64; 14. Sean Robinson, Umoja Track 1:06.78;
15.
Louis Ceasaar, Umoja Track 1:08.04; 16. Javin Charlot, Norcal 1:08.63;
17.
Tyler Aagard, Umoja Track 1:08.81; 18. Andrew Fisher, Classic 1:09.23;
19.
Adam Shawen, Fremont Chri 1:09.99; 20. Eric Baum, St. Andrews 1:10.69;
21. Jon
Cobb, Fremont Chri 1:12.19; 22. Chris Foster, Umoja Track 1:12.26; 23.
Evan
Dabarr, Fremont Chri 1:13.09; 24. Arefina Wynn, Umoja Track 1:13.46; 25.
Jim
Horiuchi, St. Andrews 1:14.06; 26. Darrien Broadnax, Norcal 1:14.34; 27.
John
Udall, St. Andrews 1:15.48; 28. Kevin Pashote, Fremont Chri 1:15.96; 29.
Jorge
Ybarra, Southeast MU 1:15.97; 30. Steven Udall, St. Andrews 1:16.27; 31.
Ahmed
Desouki, Southeast MU 1:16.35; 32. Darius Terry, Classic 1:16.61; 33.
Natish
Padgaonkar, Southeast MU 1:18.58; 34. Jerry Ybarra, Southeast MU 1:18.78;
35.
Brantley Rideau, St. Andrews 1:20.31; 36. Jim Fields, St. Andrews 1:24.40;
37.
Ismail Desouki, Southeast MU 1:24.42; 38. Alan Cameron, St. Andrews 1:26.33;
39. Curtis Eich, Fremont Chri 1:26.59; 40. Patrick Harris, St. Andrews
1:26.88; 41. Eliot Williams, St. Andrews 1:27.05; 42. Fuad Eifar, Southeast
MU
1:27.41; 43. Mychal Highsmith, Fremont Chri 1:29.70; 44. Michael Foster,
Umoja
Track 1:30.11; 45. Noveed Safipour, St. Andrews 1:30.26; 46. Andrew Bouhamed,
Fremont Chri 1:30.37; 47. Austin Tretinik, Fremont Chri 1:32.44.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS 400 METER DASH
1. Paul Gram, San Lorenzo 53.82; 2. Joseph Lewis, Burton High 54.65; 3.
Landon
Smith, Gunderson 54.90; 4. Sean Peirera, Monta Vista 55.34; 5. Blake Garrett,
San Lorenzo 56.54; 6. Leon Godinez, Silver Creek 56.56; 7. Beto Plascencia,
Independence 57.02; 8. Jeff Wulczynski, Oak Grove 57.34; 9. Tony TO,
Independence 59.11; 10. Alex Martinez, Junipero Ser 59.21; 11. Jason Montero,
Amador 59.92; 12. Nick Garcia, Yerba Buena 1:00.19; 13. Danny Black, Junipero
Ser 1:02.74; 14. Thomas Bickham, San Lorenzo 1:03.38; 15. John Nicosia,
Junipero Ser 1:07.17.
Finals VARSITY HS GIRLS 400 METER DASH
1. Shante Smith, Silver Creek 58.64; 2. Courtnee Bell, Silver Creek 58.85;
3.
Zinzi Evans, San Lorenzo 1:00.09; 4. Amanda Wulczynski, Oak Grove 1:02.85;
5.
Mallika Dhawan, Mission 1:03.34; 6. Zoey Cronin, Sequoia High 1:03.77;
7.
Jessika Vale, Wilcox 1:04.34; 8. Michi Bickham, San Lorenzo 1:04.97; 9.
Ashley
Anderson, Presentation 1:05.11; 10. Rachel Schaffner, Morea Cathol 1:05.45;
10. Ashley Monfort, Valley Chris 1:05.45; 12. Karen Stringer, Monta Vista
1:06.06; 13. Dalia Magana, Yerba Buena 1:08.34; 14. Mellisa Brown,
Presentation 1:11.09; 15. Teyona Burtan, San Lorenzo 1:14.94.
Finals VARSITY HS BOYS 400 METER DASH
1. Matt Velo, Wilcox 50.30; 2. Nester Solis, San Lorenzo 50.35; 3. Jessie
Alejandro, Saratoga 50.55; 4. Rubin Williams, Valley Chris 50.76; 5. Marcus
Taper, Piedmont Hil 51.70; 6. Sal Washinton, Prospect 51.95; 7. Cameron
Wright, Valley Chris 52.53; 8. Ruben Sheard, San Lorenzo 54.38; - Tyler
Ikeda,
Monta Vista NT; - John Flaaten, Morea Cathol NT.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS 800 METER RUN
1. Faraz Jaka, Piedmont Hil 2:04.67; 2. Sean Lopes, Pioneer High 2:04.93;
3.
Taylor Graham, Morea Cathol 2:05.96; 4. Justin Tunberg, Amador 2:07.00;
5. Jay
Fragus, Morea Cathol 2:08.95; 6. Blake Garrett, San Lorenzo 2:10.40; 7.
Ali
Sultan, Silver Creek 2:12.27; 8. Phillip Hempe, Amador 2:13.99; 9. Tony
Tran,
San Lorenzo 2:14.52; 10. William Miranda, Irvington HI 2:14.90; 11. Chris
Furnari, Junipero Ser 2:15.30; 12. ED Baltierrez, Silver Creek 2:15.85;
13.
Alex Green, Willow Glen 2:17.58; 14. Chuck Durham, Irvington HI 2:17.71;
15.
Justin Mitchell, Westmont Hig 2:18.45; 16. Jake Gussi, Valley Chris 2:20.23;
17. Matt Povey, Junipero Ser 2:20.93; 18. David Sequeira, Sequoia High
2:20.95; 19. Jeff Nutini, Sequoia High 2:22.06; 20. Matt Kopec, Valley
Chris
2:23.07; 21. Nick Edelman, Amador 2:24.69; 22. Thomas Bickham, San Lorenzo
2:24.84; 23. Ian Young, Silver Creek 2:26.15; 24. Adriel Sanchez, Oak
Grove
2:27.49; 25. Derrick Sapp, Oak Grove 2:32.21.
Finals VARSITY HS GIRLS 800 METER RUN
1. Kristin Funck, Piedmont Hil 2:21.97; 2. Cherie McPherson, Silver Creek
2:22.73; 3. Zinzi Evans, San Lorenzo 2:22.84; 4. Mandy Williams, Presentation
2:23.98; 5. Amanda Thornberry, Valley Chris 2:24.82; 6. Jessie Baldwin,
Milpitas 2:24.97; 7. Dana Underwood, Monta Vista 2:25.59; 8. Marie Ngyen,
Milpitas 2:26.16; 9. Shelby Burrus, Milpitas 2:31.75; 10. Vanessa James,
Willow Glen 2:36.53; 11. Nancy Ramirez, Andrew Hill 2:36.98; 12. Keiko
Imazumi, Oak Grove 2:40.65; 13. Jennifer Valladao, Piedmont Hil 2:45.65;
14.
Leilani Gelacio, Silver Creek 2:54.24; 15. Teyona Burtan, San Lorenzo
2:57.05;
16. Jessenia Perez, Silver Creek 2:58.54; 17. Justine Garcia, Silver Creek
3:08.32; 18. Chystle Bobb, Silver Creek 3:08.87.
Finals VARSITY HS BOYS 800 METER RUN
1. Sean Drake, University O 1:57.07; 2. David LA, Saratoga 2:00.61; 3.
Richard
LA, Saratoga 2:00.85; 4. Michael Warren, Silver Creek 2:01.70; 5. Robert
Dort,
Irvington HI 2:03.05; 6. Dave Weisgerber, Milpitas 2:04.01; 7. Josh Moley,
Valley Chris 2:07.53; 8. Ruben Sheard, San Lorenzo 2:08.03; 9. Marco Sanchez,
Oak Grove 2:10.25; 10. Chris Blancarte, Gunderson 2:11.61; 11. Eduardo
Capristo, Silver Creek 2:15.29; 12. Ashton Miller, Valley Chris 2:16.80;
13.
Andy Solari, Junipero Ser 2:19.51; 14. David Hotaki, Oak Grove 2:25.88;
15.
Armo Movsessian, Oak Grove 2:26.99; - Mark Goodwin, Piedmont Hil NT.
Finals MIDDLE SCHOOL GIRLS 4X400 METER RELAY
1. Umoja Track 4:38.22; 2. Umoja Track "B" 4:42.78; 3. Leyva
Middle 4:55.10;
4. Norcal 5:06.59; 5. Leyva Middle "B" 5:15.13; 6. Southeast
MU 5:20.01.
Finals MIDDLE SCHOOL BOYS 4X400 METER RELAY
1. Leyva Middle 4:05.79; 2. Leyva Middle "B" 4:14.17; 3. Leyva
Middle "C"
4:17.75; 4. Norcal 4:19.47; 5. Umoja Track 4:45.50; 6. Southeast MU 5:25.70;
-
Classic DNF.
Finals VARSITY HS GIRLS 400 METER LOW HURDLES
1. Christina Barlaan, Oak Grove 1:12.13; 2. Laila Rahman, Silver Creek
1:13.88; 3. Amanda Robinson, Irvington HI 1:14.33; 4. Ashley Mamola, Westmont
Hig 1:14.73; 5. Catey Coppini, Morea Cathol 1:16.73; 6. Brenda Perez,
Yerba
Buena 1:25.54.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS 400 METER INT HURDLES
1. Brain Johnson, Andrew Hill 1:02.92; 2. Eric Huggins, Independence 1:03.14;
3. Kris Flores, Silver Creek 1:06.64; 4. Terron Royal, San Lorenzo 1:08.69;
5.
Hung Thai, Oak Grove 1:11.13; 6. Kha Nguyen, Oak Grove 1:12.34.
Finals VARSITY HS BOYS 400 METER INT HURDLES
1. David Cheng, Saratoga 59.09; 2. Garrett Ince, Monta Vista 59.38; 3.
Jason
Martinez, Monta Vista 1:01.08; 4. Brandon Mazakowski, Westmont Hig 1:01.47;
5.
Alex Mar, Silver Creek 1:02.62; 6. Luther McGill, San Lorenzo 1:03.42;
7. Rey
Santiago, Silver Creek 1:03.46; 8. Lancer Josefa, Oak Grove 1:07.11; 9.
Fred
Pugh, San Lorenzo 1:08.35.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS 200 METER DASH
1. Chris Johnson, Valley Chris 23.41 w:5.3; 2. Shariq Hashmi, Monta Vista
23.43 w:5.3; 3. Daniel Rollins, Burton High 23.80 w:5.3; 4. Paul Gram,
San
Lorenzo 23.82 w:3.1; 5. Eric Huggins, Independence 24.10 w:5.3; 6. Matt
Churchill, Piedmont Hil 24.11 w:3.1; 7. Ron Rogers, Valley Chris 24.17
w:3.7;
8. Dejuan Fisher, Mt. Pleasant 24.18 w:5.3; 9. John Baurngardner, Westmont
Hig
24.43 w:3.1; 10. Keith Woodhouse, Valley Chris 24.65 w:3.1; 11. Brian
Dewitt,
Westmont Hig 24.67 w:3.1; 12. Kraig Kitong, Silver Creek 24.74 w:5.3;
13.
Craig Hailey, Independence 24.78 w:3.1; 14. Burt Cordera, Westmont Hig
24.93
w:3.1; 15. Mark Lauricella, Junipero Ser 24.98 w:3.7; 16. Jason Tom, Monta
Vista 25.45 w:3.7; 17. James Carter, Junipero Ser 25.66 w:3.4; 18. William
Johnston, Junipero Ser 25.97 w:3.4; 19. Luis Valasquez, San Lorenzo 26.20
w:5.3; 20. David Garcia, Yerba Buena 27.28 w:3.4.
Finals VARSITY HS GIRLS 200 METER DASH
1. Shante Smith, Silver Creek 25.49 w:3.9; 2. Courtnee Bell, Silver Creek
25.91 w:3.9; 3. Eileen Frampton, Oak Grove 26.98 w:3.9; 4. Alissa Perrill,
Mission 27.06 w:3.4; 5. Trisha Abad, Irvington HI 27.09 w:3.9; 6. Rachel
Field, Presentation 27.59 w:3.9; 7. Zoey Cronin, Sequoia High 27.74 w:3.9;
8.
Veronica Walker, Oak Grove 27.99 w:3.9; 9. Talya Hampton, Silver Creek
28.39
w:3.4; 10. Kelly McSweeney, Sequoia High 28.54 w:3.9; 11. Kara Hardy,
San
Lorenzo 28.69 w:3.4; 12. Shalice Adams, San Lorenzo 28.85 w:3.4; 13. Val
Lau,
Mission 29.05 w:3.4; 14. Jessica Granger, Mission 29.15 w:3.4; 15. Tara
Bandy,
San Lorenzo 29.36 w:3.4; 16. Andi Barton, Sequoia High 29.95 w:3.4; 17.
Rachael Estrada, Mission 30.24 w:3.4; 18. Jamela Oaks, San Lorenzo 31.85
w:3.4.
Finals VARSITY HS BOYS 200 METER DASH
1. Rubin Williams, Valley Chris 22.07 w:1.8; 2. Nester Solis, San Lorenzo
22.92 w:1.5; 3. James Dietrick, Westmont Hig 23.18 w:1.5; 4. Leone Iosefa,
Oak
Grove 23.30 w:3.0; 5. Charlie Mann, Amador 23.48 w:1.5; 6. Jason Lopes,
Pioneer High 23.51 w:1.8; 7. Eric Frampton, Oak Grove 23.60 w:1.8; 8.
Greg
Lovely, Gunderson 23.65 w:1.8; 9. Jacob Stone, Irvington HI 23.88 w:1.5;
10.
Chris Coronado, Mitty 23.92 w:1.8; 11. Dereck Bordell, San Lorenzo 24.20
w:3.0; 12. Eddie Watson, Oak Grove 24.36 w:3.0; 13. Matt Rivera, Sequoia
High
24.37 w:1.8.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS 3,200 METER RUN
1. Brandon Carballo, Morea Cathol 10:33.40; 2. Andrew Chong, Silver Creek
10:36.42; 3. will langan, Los Gatos 10:48.51; 4. Mike Caballero, Pioneer
High
10:51.47; 5. Daniel Jensen, Silver Creek 10:54.96; 6. Adrian Arcelona,
Milpitas 11:06.05; 7. Peter Zeran, Junipero Ser 11:06.53; 8. BO Tran,
Westmont
Hig 11:12.75; 9. David Bloomquist, Sequoia High 11:38.37; 10. Chris Furnari,
Junipero Ser 11:42.89; 11. Nicholas de Ocampo, Junipero Ser 11:45.97;
12. Matt
Eckert, Valley Chris 12:06.96; 13. Tri Nguyen, Yerba Buena 12:56.47; -
Brian
Loeswitch, Irvington HI DNF; - Yuta Nakata, Westmont Hig DNF; - Justin
Tunberg, Amador DNF.
Finals VARSITY HS BOYS 3,200 METER RUN
1. John Gire, Silver Creek 9:52.54; 2. K Lau, Piedmont Hil 9:56.94; 3.
Matt
Radmilovic, Wilcox 10:09.70; 4. Bhupinder Brar, Wilcox 10:14.65; 5. Jamie
Trimbrell, University O 10:22.12; 6. David Dow, Mt. Pleasant 10:38.47;
7.
Jorge Medina, Silver Creek 10:53.25; 8. Brian Dougall, Valley Chris 11:00.01;
9. Frank Ortega, Oak Grove 11:03.56; 10. Nicul Patel, Piedmont Hil 11:21.03;
11. Travis Weisbrod, Amador 11:39.26; - Tesfey Testfostion, Gunderson
DNF.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS 4X400 METER RELAY
1. San Lorenzo 3:50.38; 2. Valley Chris 3:54.82; 3. Sequoia High 3:58.67;
4.
Burton High 4:01.93; 5. Junipero Ser 4:03.14; 6. Oak Grove 4:25.91; -
Piedmont
Hil DNF.
Finals VARSITY HS GIRLS 4X400 METER RELAY
1. Silver Creek 4:09.05; 2. San Lorenzo 4:14.48; 3. Oak Grove 4:23.24;
4.
Presentation 4:28.01; 5. Piedmont Hil 4:33.58; - Sequoia High DNF; - Amador
DNF.
Finals VARSITY HS BOYS 4X400 METER RELAY
1. Saratoga 3:30.16; 2. San Lorenzo 3:32.50; 3. Irvington HI 3:32.71;
4.
Piedmont Hil 3:38.30; 5. Oak Grove 3:49.21; - Valley Chris DNF; - Silver
Creek
DNF.
Field
Finals FROSH/SOPH HS BOYS POLE VAULT
1. Danny Farmer, Irvington HI 12-0; 2. Tommy Smith, Piedmont Hil 11-0;
3.
Simon Lee, Silver Creek 10-0; 4. Lenny Fong, Mt. Pleasant 9-06; 5. Noah
Salazar, Silver Creek 9-06; 6. Juan Lopez, Junipero Ser 9-0; 7. Ross Ching,
Piedmont Hil 8-06; 7. Ian Young, Silver Creek 8-06; 9. Raymond WU, Mt.
Pleasant 8-06; - Joel Massuda, Silver Creek NH; - Henry Chu, Piedmont
Hil NH;
- Brian Nguyen, Silver Creek NH; - Chris Unciano, Mt. Pleasant NH; - Alex
McDougall, Westmont Hig NH; - Nathan Greeney, Amador NH; - Oliver Franco,
Irvington HI NH.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS HIGH JUMP
1. Paul Gram, San Lorenzo 5-08; 2. Tyler Harrison, Morea Cathol 5-06;
- Dan
Davani, Morea Cathol NH; - Bobby Kritzer, Monta Vista NH; - Blake Garrett,
San
Lorenzo NH; - Dan Santos, Morea Cathol NH; - Meca Ezokeke, Mt. Pleasant
NH; -
Joel Massuda, Silver Creek NH; - Brian Ward, Wilcox NH; - Bao VU, Oak
Grove
NH; - Gabriel Sanchez, Silver Creek NH; - Fred Stamm, Junipero Ser NH;
-
Jeremy Jones, Piedmont Hil NH; - Brandon Avilla, North Monter NH.
Finals VARSITY HS BOYS LONG JUMP
1. Derrik Cicero, Oak Grove 22-04 w:NWI; 2. Charlie Mann, Amador 20-06
w:NWI;
3. William Lyons, Milpitas 20-01 w:NWI; 4. Paul Sapudar, Valley Chris
19-08.50
w:NWI; 5. Patrick Grogan, Piedmont Hil 19-07.50 w:NWI; 6. James Jones,
Gunderson 19-07.50 w:NWI; 7. Nolan Guiriba, Independence 19-03 w:NWI;
8. James
Dietrick, Westmont Hig 18-08.50 w:NWI; 9. Matt Rivera, Sequoia High 18-07
w:NWI; 10. Jeffrey Tonel, Junipero Ser 18-06 w:NWI; 11. Jacob Stone, Irvington
HI 18-02.50 w:NWI; 12. Paul Catena, Junipero Ser 16-10 w:NWI; 13. Aquil
Meeks,
Sequoia High 16-04 w:NWI; 14. Mike O`connell, Junipero Ser 16-04 w:NWI;
-
Anthony Camargo, Oak Grove ND w:NWI.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS LONG JUMP
1. Chris Johnson, Valley Chris 20-02 w:NWI; 2. Jacob Tolbert, Silver Creek
20-0 w:NWI; 3. Matt Churchill, Piedmont Hil 18-02.50 w:NWI; 4. Marlon
Raysac,
Mt. Pleasant 18-01.50 w:NWI; 5. John Baurngardner, Westmont Hig 18-0 w:NWI;
6.
Brian Dewitt, Westmont Hig 17-10 w:NWI; 7. Beto Plascencia, Independence
17-10
w:NWI; 8. Dan Santos, Morea Cathol 17-06 w:NWI; 9. Tim Hunter, Wilcox
17-04
w:NWI; 10. Craig Hailey, Independence 17-02.50 w:NWI; 11. Dejuan Fisher,
Mt.
Pleasant 17-02 w:NWI; 11. Meca Ezokeke, Mt. Pleasant 17-02 w:NWI; 13.
Burt
Cordera, Westmont Hig 16-10 w:NWI; 14. Bucky Galbreath, Wilcox 16-08 w:NWI;
15. John Engel, Amador 16-01.50 w:NWI; 16. Jeremy Hammond, Wilcox 15-10.50
w:NWI; 17. Rigor Arreola, Thurgood Mar 15-06 w:NWI; 18. George Cuevas,
Junipero Ser 15-05 w:NWI; 19. Kevin Nash, Junipero Ser 14-09.50 w:NWI;
20.
Michael Cawnow, San Lorenzo 14-06.50 w:NWI; 21. Fred Stamm, Junipero Ser
13-11
w:NWI; 22. Jon Kocjan, Junipero Ser 12-08 w:NWI.
Finals VARSITY HS GIRLS TRIPLE JUMP
1. Roshena Duree, Burton High 38-06.25 w:NWI; 2. Crystal Pugh, San Lorenzo
37-01.75 w:NWI; 3. Jasmine Tolbert, Silver Creek 36-05.75 w:NWI; 4. Jade
Myles, Mt. Pleasant 35-02 w:NWI; 5. Shawna Dillard, Burton High 34-05
w:NWI;
6. Shannon Toliver, Thurgood Mar 32-09.25 w:NWI; 7. Christine Ibia, Silver
Creek 32-06.50 w:NWI; 8. Jessica Phan, Mt. Pleasant 32-02.50 w:NWI; 9.
Loren
Frizzell, Amador 31-10 w:NWI; 10. Marcella Morgan, Wilcox 31-08.75 w:NWI;
11.
Emilia Madjeska, Amador 31-01.25 w:NWI; 12. Christine Kim, Presentation
30-11.50 w:NWI; 13. Val Lau, Mission 30-10.50 w:NWI; 14. RY Bouen, Yerba
Buena
29-05.50 w:NWI; 15. Dominique Reed, Amador 29-00.25 w:NWI; 16. Rebecca
Ahrens,
Oak Grove 28-09.50 w:NWI; 17. Vanessa Humphers, Silver Creek 26-05.25
w:NWI; -
Cheri Zhou, Irvington HI FOUL w:NWI; - Megan Luk, Milpitas FOUL w:NWI.
Finals VARSITY HS BOYS SHOT PUT
1. Jesus Guerrero, Mt. Pleasant 49-04.50; 2. Marcelo Quinones, Junipero
Ser
46-03; 3. Jeff Brongiel, Piedmont Hil 45-04.50; 4. Jonathon Najm, Irvington
HI
44-10.50; 5. Jerry Ramirez, Overfelt 42-04; 6. Joshua Romano, Junipero
Ser
41-11.50; 7. Nick Fass, Mt. Pleasant 40-08; 8. Chris Aimonetti, Westmont
Hig
40-04.50; 9. Peter LU, Independence 39-01.50; 10. Ruben Olagues, Oak Grove
38-01.50; 11. Charlie Malak, Junipero Ser 38-00.50; 12. Harbinder Khangura,
Silver Creek 37-07; 13. Rene Fernandez, Yerba Buena 36-08.50; 14. Miguel
Jauregui, Yerba Buena 36-01.50; 15. Aremon Habibi, Westmont Hig 35-03;
16.
Peter Troung, Silver Creek 34-06.50; 17. Jose Zapien, Sequoia High 33-03;
18.
Rodger Miller, Oak Grove 29-10; 19. Jonathan Jones, Andrew Hill 28-04;
-
Melvin Murphy, San Lorenzo ND.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS SHOT PUT
1. Matthew Odonnell, Santa Clara 43-02; 2. Jesse Pilcher, Morea Cathol
43-01;
3. Jeff Ullom, Valley Chris 42-04; 4. David E, Mt. Pleasant 40-04.50;
5.
Gustavo Valdovinos, Yerba Buena 39-02; 6. Phil Brenner, Junipero Ser 38-06;
7.
Anthony Petrini, Junipero Ser 38-03.50; 8. Wade Peng, Monta Vista 35-10.50;
9.
Jerome Garaza, Yerba Buena 34-02; 10. Ramie Barghouti, Junipero Ser 33-11.50;
11. David Gomez, Andrew Hill 32-06; 12. Armando Segovia, Yerba Buena 32-02;
13. Brian Nguyen, Silver Creek 30-08.50; 14. Derek Clark, Sequoia High
30-02;
15. Hugo Hernandez, Andrew Hill 28-07.50; 16. Robert Walsh, Junipero Ser
28-02.50; 17. Clay Maung, Burton High 27-09; 18. Andre Alfaro, Junipero
Ser
25-06.50; 19. Tom Duggan, Junipero Ser 25-01; 20. Vincent Urruty, Junipero
Ser
22-07.
Finals VARSITY HS GIRLS DISCUS THROW
1. Liz Roscoe, Silver Creek 112-10; 2. Nancy DO, Piedmont Hil 99-07; 3.
Krisha
DE LA Fuente, Presentation 98-11; 4. Janet Balelos, Morea Cathol 94-08;
5.
Jackie Mullings, Andrew Hill 93-09.50; 6. Celia Arzate, Yerba Buena 77-03;
7.
Stephanie Jones, Presentation 77-0; 8. Erendira Reyes, Yerba Buena 71-01;
9.
Katie Werback, Presentation 66-0; - Stell Ashaolu, Oak Grove ND; - Sparkle
Ingram, San Lorenzo ND; - Ashlee Corbin, San Lorenzo ND.
Finals VARSITY HS BOYS HIGH JUMP
1. Jonathon Najm, Irvington HI 5-10; 2. Jah Bennet, Yerba Buena 5-08.
Finals VARSITY HS GIRLS POLE VAULT
1. Lauren Hawkins, Irvington HI 9-0; 2. Sandra Ferrera, Mt. Pleasant 9-0;
3.
Gia Blankenship, Piedmont Hil 8-0; 4. Aiche Nguyen, Mt. Pleasant 8-0;
5. Elise
Galdin, Irvington HI 8-0; 6. Ashley Juenger, Irvington HI 7-06; 7. Nicole
Romero, Mt. Pleasant 7-06; 8. Diemchi Nguyeni, Mt. Pleasant 7-0.
Finals VARSITY HS GIRLS LONG JUMP
1. Roshena Duree, Burton High 16-04.50 w:NWI; 2. Stephanie Ekeh, Oak Grove
16-04 w:NWI; 3. Jasmine Tolbert, Silver Creek 16-00.50 w:NWI; 4. Shannon
Toliver, Thurgood Mar 15-08.50 w:NWI; 5. Crystal Pugh, San Lorenzo 15-06
w:NWI; 6. Loren Frizzell, Amador 15-02.50 w:NWI; 7. Kristen Lum, University
O
14-11 w:NWI; 8. Christine Ibia, Silver Creek 14-10 w:NWI; 9. Emilia Madjeska,
Amador 14-07.50 w:NWI; 10. Dominique Reed, Amador 14-04.50 w:NWI; 11.
Marcella
Morgan, Wilcox 14-02 w:NWI; 12. Katie Melin, Piedmont Hil 13-08 w:NWI;
12.
Jade Myles, Mt. Pleasant 13-08 w:NWI; 14. RY Bouen, Yerba Buena 13-04
w:NWI;
14. Christine Kim, Presentation 13-04 w:NWI; 16. Michi Bickham, San Lorenzo
12-10 w:NWI; 17. Andi Barton, Sequoia High 12-06.50 w:NWI; 18. Andria
Freeman,
Oak Grove 10-09.50 w:NWI.
Finals VARSITY HS BOYS TRIPLE JUMP
1. Patrick Grogan, Piedmont Hil 44-07.25 w:NWI; 2. Charlie Mann, Amador
43-00.25 w:NWI; 3. Angelo Siu Toung, Irvington HI 42-04.50 w:NWI; 4. Derrik
Cicero, Oak Grove 42-02 w:NWI; 5. J Yiu, Piedmont Hil 41-00.25 w:NWI;
6. Paul
Sapudar, Valley Chris 40-09 w:NWI; 7. Nolan Guiriba, Independence 40-03
w:NWI;
8. James Jones, Gunderson 38-06.50 w:NWI; 9. Billy Galvin, Sequoia High
38-05.75 w:NWI; 10. Jeffrey Tonel, Junipero Ser 38-00.75 w:NWI; 11. Scott
Reardon, Junipero Ser 35-05.75 w:NWI.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS TRIPLE JUMP
1. Marlon Raysac, Mt. Pleasant 38-10 w:NWI; 2. Landon Smith, Unattached
38-09.75 w:NWI; 3. Chris Unciano, Mt. Pleasant 37-09.75 w:NWI; 4. John
Engel,
Amador 37-06.50 w:NWI; 5. George Cuevas, Junipero Ser 36-04 w:NWI; 6.
Raymond
WU, Mt. Pleasant 36-00.25 w:NWI; 7. Craig Hailey, Independence 34-11.25
w:NWI;
8. Michael Cawnow, San Lorenzo 34-03.50 w:NWI; 9. Steve Wong, Pioneer
High
33-05 w:NWI; 10. Rigor Arreola, Thurgood Mar 31-08 w:NWI; 11. Kevin Nash,
Junipero Ser 31-01.75 w:NWI; - Jacob Tolbert, Silver Creek FOUL w:NWI;
- Fred
Stamm, Junipero Ser FOUL w:NWI; - Jon Kocjan, Junipero Ser FOUL w:NWI.
Finals VARSITY HS GIRLS HIGH JUMP
1. Rachel Schaffner, Morea Cathol 5-02; 2. Shannon Toliver, Thurgood Mar
5-0;
3. Krystal Nzoiwu, Irvington HI 4-08; 4. Dominique Reed, Amador 4-08;
5.
Jennifer Luu, Independence 4-08; 6. Amanda Robinson, Irvington HI 4-06;
7.
Alyssa Nimedez, Irvington HI 4-06; 8. Michi Bickham, San Lorenzo 4-04;
9. Hue
Pham, Silver Creek 4-02; 10. Vanessa Humphers, Silver Creek 4-02; - Amber
Vaughn-Mgee, Silver Creek NH.
Finals VARSITY HS GIRLS SHOT PUT
1. Jade Myles, Mt. Pleasant 32-0; 2. Ashlee Corbin, San Lorenzo 31-05;
3.
Christina Bolaris, Presentation 31-03.50; 4. Liz Roscoe, Silver Creek
31-02;
5. Nancy DO, Piedmont Hil 30-02.50; 6. Amy Horowitz, Westmont Hig 30-02;
7.
Janet Balelos, Morea Cathol 28-03.50; 8. Krisha DE LA Fuente, Presentation
27-09.50; 9. Jackie Mullings, Andrew Hill 26-0; 10. Celia Arzate, Yerba
Buena
22-05; 11. Erendira Reyes, Yerba Buena 22-02; 12. Sparkle Ingram, San
Lorenzo
19-04.50.
Finals VARSITY HS BOYS DISCUS THROW
1. Garet Gorman, Westmont Hig 153-04; 2. Jeff Brongiel, Piedmont Hil 140-07;
3. Chris Aimonetti, Westmont Hig 137-01; 4. Michael Castaneda, Junipero
Ser
136-05.50; 5. Jesus Guerrero, Mt. Pleasant 134-01; 6. Jerry Ramirez, Overfelt
132-09; 7. Harbinder Khangura, Silver Creek 130-10; 8. Nick Fass, Mt.
Pleasant
122-09; 9. Joshua Romano, Junipero Ser 117-09; 10. Ruben Olagues, Oak
Grove
106-05.50; 11. Aremon Habibi, Westmont Hig 97-05.50; 12. Peter Troung,
Silver
Creek 91-10; 13. Jonathon Najm, Irvington HI 90-02; 14. Rodger Miller,
Oak
Grove 75-11; - Rene Fernandez, Yerba Buena FOUL; - Jonathan Jones, Andrew
Hill
FOUL.
Finals FROSH/SOPH HS BOYS DISCUS THROW
1. Steve Horlick, Independence 134-10.50; 2. Cory White, Mt. Pleasant
130-0;
3. Jesse Pilcher, Morea Cathol 109-07.50; 4. Matthew Odonnell, Santa Clara
107-09; 5. Gustavo Valdovinos, Yerba Buena 101-08; 6. Ramie Barghouti,
Junipero Ser 96-01.50; 7. Armando Segovia, Yerba Buena 95-07.50; 8. Anthony
Petrini, Junipero Ser 92-10; 9. Tom Slintak, Sequoia High 90-03; 10. Andrew
Armstrong, Burton High 85-08; 11. Phil Brenner, Junipero Ser 84-10; 12.
Derek
Clark, Sequoia High 84-08; 13. Jerome Garaza, Yerba Buena 82-03; 14. Brian
Nguyen, Silver Creek 75-08.50; 15. Robert Walsh, Junipero Ser 71-06.50;
16.
Clay Maung, Burton High 67-08; 17. David Gomez, Andrew Hill 66-05; 18.
Vincent
Urruty, Junipero Ser 63-06; 19. Hugo Hernandez, Andrew Hill 55-06; 20.
Andre
Alfaro, Junipero Ser 55-03.50; - Tom Duggan, Junipero Ser FOUL.
|
|