Riley County High School Hy-Tek's Meet
Manager
Riley County Invitational
October 11, 2008
Leonardville Golf Course
Last Completed Event
Event 1 Girls 4k Run CC
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Karly VanCampen 10 Clifton-Clyde 16:09.16 1
2 Jo Jo Mahaffey 12 Riley County 16:12.87 2
3 Jillian Stratman 11 Bennington 16:16.45 3
4 Ally Balderson 10 Sacred Heart 16:38.27 4
5 Alissa Ruggle 12 Riley County 16:38.58 5
6 Karly Ruggle 9 Riley County 16:45.03 6
7 Kenzie George 11 Clifton-Clyde 16:45.27 7
8 Sarah Faerber 11 Sacred Heart 16:53.97 8
9 Kelly Thomson 9 Riley County 16:59.60 9
10 Emily Collins 9 Riley County 17:01.06 10
11 Tiffany Cleveland 10 Southeast of Saline 17:02.05 11
12 Kaitlyn Wolf 11 Bennington 17:12.20 12
13 Courtney Sager 10 Southeast of Saline 17:20.84 13
14 Brooke Wells 9 Southeast of Saline 17:25.22 14
15 Marissa McClure 9 Southeast of Saline 17:31.60 15
16 Samantha Good 11 Washington County 17:37.75 16
17 Sadie Roesner 12 Southeast of Saline 17:49.24 17
18 Allie Henry 10 Riley County B 17:56.66
19 Chelsea Degan 10 Wabaunsee 18:01.70 18
20 Jill Wenderott 11 Wabaunsee 18:06.23 19
21 Kirstie Krinhop 11 Riley County 18:12.80 20
22 Nicole Balderson 12 Sacred Heart 18:19.82 21
23 Sierra Yianakopulos 10 Southeast of Saline 18:20.74 22
24 MyKaela Smart 9 Frankfort 18:27.52
25 Michelle Peschel 10 Axtell 18:28.34
26 Ashley Seifert 10 Clifton-Clyde 18:29.11 23
27 Ashley Evans 12 Herington 18:31.29 24
28 Kendra Alcorn 9 Rock Hills B 18:34.63
29 Courtney Hurtig 12 Wabaunsee 18:35.55 25
30 Shayna Mangiaracino 12 Wabaunsee 18:40.22 26
31 Sydney Pralle 9 Hanover 18:43.72
32 Alyssa Hubert 10 Clifton-Clyde 18:46.57 27
33 Janelle Bailey 10 Riley County 18:49.64 28
34 Kaitlin Patterson 10 Herington 18:51.26 29
35 Pam Jueneman 12 Hanover 18:52.88
36 Becca Bohling 12 Pike Valley 18:53.45 30
37 Becca Tittel 12 Riley County B 18:56.16
38 Morgan Ehlers 10 Pike Valley 18:56.46 31
39 Ashley Altenhofen 10 Rock Creek 19:00.38
40 Cate Williams 11 Wakefield 19:01.19 32
41 Kendra Lawson 10 Southeast of Saline 19:02.73 33
42 Katelin Mosher 10 Riley County B 19:05.55
43 Hilary Abel 9 Wakefield 19:07.89 34
44 Sarah O'Donnell 11 Trinity Academy 19:08.86 35
45 Hannah Hansen 12 Silver Lake 19:13.50 36
46 Shelby Sheets 10 Southeast of Sal 19:14.58
47 Taylor Johnson 10 Trinity Academy 19:15.31 37
48 Chelsea Ebert 10 Rock Creek 19:16.15
49 Paige Krahl 9 Bennington 19:19.74 38
50 Kara Gudenkauf 12 Onaga 19:24.05
51 Jena Sauber 11 Southeast of Sal 19:25.63
52 Dayna Pachta 11 Riley County B 19:30.23
53 Tamarah Ables 9 Silver Lake 19:30.42 39
54 Monica Ebert 12 Rock Creek 19:33.39
55 Jessica Peschel 12 Axtell 19:37.98
56 Sara Liming 11 Rock Creek 19:38.42
57 Lizzi Matthews 10 Trinity Academy 19:43.00 40
58 Lauren Hoch 12 Trinity Academy 19:47.27 41
59 Madison Hale 10 Sacred Heart 19:48.18 42
60 Raimie Platt 9 Southeast of Sal 19:50.61
61 Erin Cammel 12 Riley County C 19:51.76
62 Chene Hartman 9 Herington 19:54.03 43
63 Audrie Monteith 10 Silver Lake 19:55.17 44
64 Blair Bloomfield 10 Clifton-Clyde 19:57.38 45
65 Amber Boos 10 Riley County C 19:57.81
66 Allison Thompson 10 Rock Hills B 19:59.21
67 Taelor Winchester 11 Bennington 20:03.21 46
68 Aubrey Knox 10 Southeast of Sal 20:06.79
69 Bayleigh Bisnette 9 Washington County 20:12.47 47
70 Amanda Wilson 10 Washington County 20:14.73 48
71 Leni Howard 11 Pike Valley 20:18.94 49
72 Stacey Looper 12 Onaga 20:19.84
73 Aundrea Gardner 12 Rock Hills 20:22.28
74 Jessie Knudson 11 Riley County C 20:26.62
75 Katie Kramer 12 Cornerstone 20:30.03
76 Pam Morrill 12 Wabaunsee 20:31.79 50
77 Blair Bohm 9 Trinity Academy 20:33.21 51
78 Elizabeth Peuchen 11 Southeast of Sal 20:33.84
79 Monica Anderson 9 Frankfort 20:34.95
80 Sarah Thomas 12 Frankfort 20:35.57
81 Savanah Gaudin 12 Herington 20:42.11 52
82 Jeri Lyn Billings 12 Silver Lake 20:43.51 53
83 Jamiee Tittel 10 Riley County C 20:44.15
84 RayeAnn Underwood 11 Bennington 20:44.65 54
85 Ashton Lehmann 10 Riley County D 20:48.78
86 Becca William 10 Riley County D 20:51.23
87 Katie Jo Barnes 10 Silver Lake 20:55.40 55
88 Rachel Cross 11 Silver Lake 20:56.91 56
89 Joey Platt 10 Southeast of Sal 21:04.05
90 Lizz Herrs 9 Rock Creek B 21:08.28
91 Stacey Hauck 11 Riley County E 21:11.98
92 Maddie Martin 12 Sacred Heart 21:12.30 57
93 Katie Fancher 11 Wakefield 21:16.16 58
94 Janae Perkins 11 Southern Cloud 21:20.87
95 Victoria Bay 12 Trinity Academy 21:23.73 59
96 Sarah Inskeep 10 Riley County D 21:24.04
97 Alyssa Floro 11 Wakefield 21:26.14 60
98 Amber Honig 11 Onaga 21:28.13
99 Eugenia Frey 11 Riley County D 21:33.38
100 Shannon Rogge 11 Southeast of Sal 21:36.10
101 Laura Stegman 12 Sacred Heart 21:42.24 61
102 Kelsey McClure 10 Riley County E 21:45.32
103 Catherine Wallace 11 Southern Cloud 21:49.07
104 Abigail Weaver 11 Flinthills Chris 21:56.49
105 Caitlin Ediger 10 Cornerstone B 22:02.24
106 Kayla Katzenmeier 10 Southeast of Sal 22:03.00
107 Kacia Young 10 Trinity Academy B 22:04.24
108 Lindsay Taylor 11 Silver Lake B 22:27.37
109 Kaitie Wilson 12 Washington County 22:29.33 62
110 Calley Cales 10 Riley County E 22:42.86
111 Caroline King 9 Trinity Academy B 22:45.62
112 Megan Sauber 12 Southeast of Sal 22:50.90
113 Andrea Wilson 11 Washington County 22:53.19 63
114 Chelsea Ahlquist 11 Onaga 22:56.61
115 Mara Engelbert 10 Pike Valley 23:00.25 64
116 Rachel Peuchen 9 Southeast of Sal 23:11.73
117 Erin Knocke 10 Trinity Academy B 24:04.23
118 Tanya Jackson 9 Bennington B 24:07.20
119 Amanda Keeler 11 Southeast of Sal 24:09.54
120 Cherokee Bieler 11 Washington County 24:11.12 65
121 Mary Crabtree 9 Trinity Academy B 24:36.82
122 Alecya Gremmel 10 Tescott B 24:53.97
123 Bekah Carr 11 Cornerstone B 25:07.08
124 Meghan Dowell 11 Riley County F 25:24.01
125 Jessica Lowes 11 Wakefield 25:29.54 66
126 Amanda Cordell 10 Onaga B 25:55.87
127 Elaina Broughman 10 Onaga B 26:01.03
128 Liz Janssen 11 Pike Valley 26:17.67 67
129 Bridget Hoover 11 Rock Creek B 26:35.15
130 Brittany Pennington 11 Tescott B 27:31.73
131 Caitlin Geer 12 Herington 31:34.45 68
Team Scores
=============================================================================
====
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8
*9
=============================================================================
====
1 Riley County 32 2 5 6 9 10 20 28
Total Time: 1:23:37.14
Average: 16:43.43
2 Southeast of Saline 70 11 13 14 15 17 22 33
Total Time: 1:27:08.95
Average: 17:25.79
3 Clifton-Clyde 103 1 7 23 27 45
Total Time: 1:30:07.49
Average: 18:01.50
4 Sacred Heart 132 4 8 21 42 57 61
Total Time: 1:32:52.54
Average: 18:34.51
5 Wabaunsee 138 18 19 25 26 50
Total Time: 1:33:55.49
Average: 18:47.10
6 Bennington 153 3 12 38 46 54
Total Time: 1:33:36.25
Average: 18:43.25
7 Trinity Academy 204 35 37 40 41 51 59
Total Time: 1:38:27.65
Average: 19:41.53
8 Herington 216 24 29 43 52 68
Total Time: 1:49:33.14
Average: 21:54.63
9 Silver Lake 227 36 39 44 53 55 56
Total Time: 1:40:18.00
Average: 20:03.60
10 Washington County 236 16 47 48 62 63 65
Total Time: 1:43:27.47
Average: 20:41.50
11 Pike Valley 241 30 31 49 64 67
Total Time: 1:47:26.77
Average: 21:29.36
12 Wakefield 250 32 34 58 60 66
Total Time: 1:46:20.92
Average: 21:16.19