| STATS | | | | | |
| | | | | | |
| FAYETTEVILLE MANLIUS | | | | | |
| (CHITTENANGO INVITATIONAL) | | | | | |
| BIZZARE TEAM DQ AFTER | | | | | |
| DOMINATING RACE!! | | | | | |
| | | | | | |
| 1. KATHRYN BUCHAN 17:46.9 | | | | | |
| 2. HANNAH LUBER 18:01.2 | | | | | |
| 3. JOCELYN RICHARDS 18:05.3 | | | | | |
| 4. COURTNEY CHAPMAN 18:11.4 | | | | | |
| 6. MACKENZIE CARTER 18:36.3 | | | | | |
| 7. MOLLY MALONE 18:44.5 | | | | | |
| 13. KRISTEN BUCHAN 19:15.6 | | | | | |
| 14. ALEXANDRA CHAPMAN 19:17.8 | | | | |
| (PLACES BEFORE DQ) | | | | | |
| | | | | | |
| NUMEROUS NEW FACES SEEM | | | | | |
| TO MAKE UP FOR GRADUATION | | | | | |
| LOSES!! | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| BURNT HILLS (GUILDERLAND INVITATIONAL) | | | | |
| EASY WINNER WITHOUT MOST | | | | | |
| OF THEIR TOP RUNNERS!! | | | | | |
| | | | | | |
| 3. RACHEL CYRUS 17:01.0 | | | | | |
| 6. RACHEL STALKER 17:13.0 | | | | | |
| 7. RILEY WILK 17:27.0 | | | | | |
| 14. LARENE CAMERON 17:54.0 | | | | | |
| 15. KIERSTEN ANDERSON 17:56.0 | | | | | |
| 28. LIZZY OLSEN 18:45.0 | | | | | |
| 32. LAUREN MULLINS 18:53.0 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| SARATOGA (DUAL MEET VS MONOHASSEN & AVERILL PARK) | | | |
| SWEPT TOP TEN PLACES! | | | | | |
| | | | | | |
| 1. HANNAH DAVIDSON 17:28.0 | | | | | |
| 2. CASSIE GOUTOS 18:11.0 | | | | | |
| 3. BRIANNE BELLON 18:30.0 | | | | | |
| 4. SYDNEY KING 18:52.0 | | | | | |
| 5. AMANDA BORROUGHS 19:23.0 | | | | | |
| 6. MEGAN CONWAY 19:39.0 | | | | | |
| 7. KATIE TREICHEL 19:40.0 | | | | | |
| 8. LIZ SCHWAB 20:39 | | | | | |
| 9. COURTNEY HAYNER 20:39.0 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| EAST AURORA (FRANKLINVILLE INVITATIONAL) | | | | |
| WON THIS SMALL INVITATIONAL WITH 21 POINTS. TOOK SEVEN OF TOP 9 SPOTS | |
| IN THE RACE. RAN WITHOUT #2 RUNNER, JENNA HULTON. | | | | |
| | | | | |
| 1. CATHERINE LUSARDI 18:12 | | | | | |
| 3. ERIN CRAWFORD 19:00 | | | | | |
| 4. KIRSTEN WEBERG 19:19 | | | | | |
| 6. ALICE COUGHLIN 19:29 | | | | | |
| 7. TARA O'CONNOR 19:45 | | | | | |
| 8. MEGAN HULTON 19:45 | | | | | |
| 9. CATHERINE PHILLIPS 19:49 | | | | | |
| JV1 PAIGE PELTAN 19:17 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| WARWICK VALLEY (SUFFERN INVITATIONAL) | | | | |
| TOP TEAM OF THE DAY AT SUFFERN INVITATIONAL (3MILES) | | | |
| AT BEAR MOUNTAIN. ALL TIME WARWICK TEAM BEST 19:02 FIVE PERSON AVERAGE | |
| | |
| 1. LILLIAN GREIBESLAND 18:02.14 | | | | |
| 2. TORI PENNINGS 18:02.33 | | | | |
| 6. KIM NAPLES 19:05.02 | | | | |
| 17.KAYLA LEAHY 19:39.37 | | | | |
| 34.LISA DIVENUTA 20:21.16 | | | | |
| 39.MEGAN CONNOLLY 20:25.91 | | | | |
| 70.AMY CONNORS 21:35.6 | | | | |
| | | | | |
| | | | | | |
| GREENWICH (WASSAREN CHALLENGE) | | | | |
| EASY WINNER AT THIS SMALL MEET. NO RESULTS MADE AVAILABLE. | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| BRONXVILLE (VILLA INVITATIONAL) | | | | |
| DISTANT SECOND TO NE#5 MSGR. DONOVAN OF NJ. 47-80) MEET HELD AT VAN CORTLANDT PARK. |
| RETURN TO ACTION FOR VIRGINIA CONNOR, FORMER TEAM #1 | | | |
| WHO HAS BEEN OUT OF ACTION FOR THE LAST 15 MONTHS! | | | |
| | | | |
| 3. TORI FLANNERY 15:43.8 | | | | |
| 4. EMMA CLARKE 15:50.8 | | | | | |
| 10.HENRIETTA MIERS 16:16.6 | | | | | |
| 33.OLIVIA BRUTON 17:15.3 | | | | | |
| 34.CAITLIN HUDSON 17:16.1 | | | | | |
| 52.KARINA BENZIGER 17:43.5 | | | | | |
| 72.VIRGINIA CONNOR 18:24.7 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| ARLINGTON (BIG RED INVITATIONAL) | | | | |
| VERY IMPRESSIVE DEPTH IN SWEEPING TOP 6 AT THIS UPPER WESTCHESTER MEET. | |
| | |
| 1. CHELSEA HANSON 19:06 | | | | | |
| 2. NICOLE COLLINS 19:45 | | | | | |
| 3. BRIANNA SERVICE 19:48 | | | | | |
| 4. CAROLYN NASR 19:58 | | | | | |
| 5. ALLISON RYLEY 20:00 | | | | | |
| 6. GABBY GJONAJ 20:15 | | | | | |
| 9. MALLORY MECCA 20:27 | | | | | |
| 11.JOSEPHINE BOYLE 20:50 | | | | | |
| 15.HAYLEY MCMAHON 21:06 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| COLONIE (GUILDERLAND INVITATIONAL) | | | | |
| 2ND PLACE TO POWERHOUSE BURNT HILLS (40-66) | | | | |
| | | | | |
| 5. MIKALA ANSON 17:12 | | | | | |
| 11.NAYAMKA ROBERTS-SMITH 17:40 | | | | |
| 12.KAITLIN MOCK 17:41 | | | | | |
| 20.GABRIELLE RODRIGUEZ 18:06 | | | | | |
| 23.JESSICA SHERRY 18:11 | | | | | |
| 41.MOIRA HILT 19:25 | | | | | |
| 44.JESS ABRAMS 19:37 | | | | | |
| JV1 KATELYN CHOINIERE 18:51 | | | | | |
| JV2 EMILY FINNEGAN 18:54 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| JOHNSON CITY (ELMIRA INVITATIONAL) | | | | |
| DOMINANT WINNER WITH 28 POINTS IN 15 TEAM MEET | | | | |
| | | | | |
| 1. PAIGE MULLINS 19:46.3 | | | | | |
| 3. MCKENNA COUGHLIN 20:14.5 | | | | | |
| 4. LAUREN MULLINS 20:22.0 | | | | | |
| 9. STACEY FOX 22:24.9 | | | | | |
| 11.ANDREA HLEBICA 22:36.3 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| SUFFERN (SUFFERN INVITATIONAL) | | | | |
| DIVISION WINNER AT 3 MILE RACE HELD AT BEAR MOUNTAIN | | | |
| SECOND BEST TEAM OVERALL TO WARWICK | | | | |
| | | | | |
| 1. SHELBY GREANY 17:47.3 | | | | |
| 7. CHRISTY GOLDMANN 19:11.9 | | | | |
| 11. CAROL DUGANDZIC 19:51.7 | | | | |
| 13. NICOLE TASSELLO 20:03.8 | | | | |
| 15. SAMANTHA RANDAZZO 20:23.2 | | | | |
| 36. TAMARA LEIBOVICH 21:30.5 | | | | |
| 43. KAITLYNN CROSS 21:58.2 | | | | | |
| JV7 TARA NUCCITELLI 21:07.5 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| URSULINE (VILLA INVITATIONAL) | | | | | |
| DISTANT 5TH RUNNING WITHOUT TOP RUNNER KATIE SULLIVAN | | | |
| | | | |
| 2. MEGHAN BROWN 15:34.4 | | | | | |
| 8. ROSIE CREAN 16:11.0 | | | | | |
| 39. MADIE FEDERLE 17:25.8 | | | | | |
| 44. JACKIE MCCARTHY 17:32.0 | | | | | |
| 50. CARLIE BRITTAN 17:39.2 | | | | | |
| 68. ASHLEY O'SULLIVAN 18:16.1 | | | | | |
| 77. SHANNON BROWN 18:36.0 | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| WARD MELVILLE (JIM SMITH INVITATIONAL) | | | | |
| CLASS RACES HELD AT SUNKEN MEADOW | | | | |
| TOP GUN SUEJIN AHN DID NOT RUN | | | | |
| | | | | |
| 2 SR CECILE REUGE 21:46.27 | | | | | |
| 3 SR BRIGID PADDOCK 21:50.68 | | | | | |
| 2 SO WENDY ZHANG 21:58.60 | | | | | |
| 5 JR TRISH O'TOOLE 22:18.7 | | | | | |
| 3 SO ALY WISEKOL 22:21.91 | | | | | |
| 1 FR MARYKATE ANSELMI 8:18.55 | | | | |
| 3 FR CAROLINE O'HEA 8:33.98 | | | | |
| 5 FR SAMI REILLY 9:05.26 | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| WEST SENECA WEST (WEST SENECA INVITATIONAL) | | | | |
| SCORES 32 POINTS TO WIN THIS TEN TEAM MEET | | | | |
| | | | | |
| 3. EMILY SULLIVAN 19:06.7 | | | | | |
| 5. VICKY LUONGO 20:18.2 | | | | | |
| 6. JORDAN GIBBONS 20:29.2 | | | | | |
| 8. JACKIE CINTRON 20:34.3 | | | | | |
| 10. KAILEY SULLIVAN 20:47.6 | | | | | |
| 12. KE TANGELDER 21:14.4 | | | | | |
| JV1 ALEXANDRA DENZEL 21:07.4 | | | | | |