|
|
|
|
|
|
|
WRDTFCA Invite
Sean Reilly (Arlington) clears 6' 10
Saturday, February 7, 2009 - Jersey City Armory, Jersey City, NJ
Results - Boys - Freshman Boys - Girls - Freshman Girls courtesy of Jane Howell 200 meter flat Mondo
Highlights
- Arlington (NY) Sean Reilly takes 1st in the high jump with a 6' 10 " clearance
- After running the night before in the national record 1000 meter race at the New Balance Collegiate Invite, Chris Carrington (North Rockland) wins the 3200 in 9;40.4
- Distance races also highlight the girls action - Jackie Gamboli (North Rockland, NY) takes the 1500 in 4:47.1 and Chelsea Hanson wins the 3200 in 10:32.1
Results
| Boys
Varsity Boys 60 Meter Hurdles ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Dellicarpini, Claudi 12 Harrison 8.2 10 2 Gabay, Willie 12 Mahopac 8.7 8 3 Shinn, Joseph 11 New Rochelle 8.8 6 4 Thompson, Dominique 11 Arlington 8.9 3 5 Carroll, Michael 12 Nanuet 8.9 3 6 Ellis, Dasheen 12 North Rockland 9.0 1
Varsity Boys 55 Meter Dash ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Williams Jr, Donald Midwood 6.3 10 2 Gaston, Jonathan 11 Lincoln (Yonkers) 6.4 8 3 Ogbuagu, Kem Lincoln (Yonkers) 6.5 4 4 Manigualt, Isaiah -- New Rochelle 6.5 4 5 Holmes, Brandon Monroe-Woodbury 6.5 4 6 Williams, Eric Midwood 6.7 1
Varsity Boys 300 Meter Dash ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Davis, Chris 12 Roosevelt (Yonkers) 36.6 10 2 Jackson, Jonathan 11 Roosevelt (Yonkers) 37.5 8 3 Gordon, Byrant Packer 38.2 6 4 Pierotti, Anthony 11 Somers 38.5 3 4 Dixon, Chevaughn 12 Lincoln (Yonkers) 38.5 3 6 Cranston, Kyle 12 Clarkstown South 38.8 1 7 Yamoah, Jordan 10 Arlington 38.9 -- 7 Kora, Sadaatsu 12 Scarsdale 38.9 -- 9 Squeo, Dylan 12 Brewster 39.0 -- 10 Chan, Benjamin 12 Mamaroneck 39.1 -- 11 Brigandi, Anthony 11 North Rockland 39.3 -- 12 Al-Doori, Zaid 10 Harrison 39.4 -- 13 Drozdov, Andrew Edgemont 39.5 -- 14 Levy, Mike 11 Mahopac 39.6 -- 15 Letizia, Anthony 12 Somers 39.8 -- 15 Usukumah, Matthew 11 Scarsdale 39.8 -- 15 Rousseau, David New Rochelle 39.8 -- 18 Garcia, Jonathan 11 Somers 40.0 -- 18 Day, Sean 11 Clarkstown South 40.0 -- 20 Bien-Aime, Nicholas 10 North Rockland 40.2 -- 21 Courte, James 11 Brewster 40.3 -- 22 Tracy, Kyle 11 New Rochelle 40.5 -- 23 Manigualt, Isaiah -- New Rochelle 40.7 -- 23 Euam, Hojin 11 Nanuet 40.7 -- 23 Pezzola, Dan Monroe-Woodbury 40.7 -- 26 Williams, Kemar 10 Arlington 40.8 -- 27 Soley-bain, Akeem 12 Clarkstown South 40.9 -- 27 Schweitzer, Peter 10 Arlington 40.9 -- 29 Fonseca, Andre 11 Harrison 41.2 -- 30 Holzmann, Chris 11 Arlington 41.4 -- 31 Sterling, Terrell 11 North Rockland 41.6 -- 32 Hettich, Sam 11 Somers 41.9 -- 33 Rooney, Sean Monroe-Woodbury 42.1 -- 34 Roach, John 12 North Salem/John Jay 42.2 -- 35 Marcellin, Robens 11 North Rockland 42.3 -- 36 Mitchell, Jonathan 12 Lincoln (Yonkers) 42.4 -- 36 Gordon, Adam Packer 42.4 -- 38 Patel, Jaime 11 Ardsley 42.5 -- 38 D'Antona, David 11 Harrison 42.5 -- 40 Augustin, Ranchy 11 North Rockland 42.6 -- 40 Mari, Billy 11 North Rockland 42.6 -- 42 Celestine, Bisjon 10 Clarkstown South 42.8 -- 43 Conway, Charles 10 Somers 43.1 -- 44 Abrams, Scott 10 New Rochelle 43.2 -- 45 Wynn, Terell 9 New Rochelle 43.3 -- 46 Nicholas, Patrick 12 North Salem/John Jay 43.5 -- 47 Shelby, Issac 10 Somers 44.0 -- 48 Schneider, Ron 10 Clarkstown South 44.3 -- 49 Friedkin, Evan 12 Scarsdale 44.6 -- 50 Bien-Aime, Oliver 10 North Rockland 44.8 -- 51 Alliger, Zach 11 Mamaroneck 45.0 -- 52 Kizer, Wilson 12 Mamaroneck 45.2 -- 53 Tully, B 11 Carmel 45.3 -- 54 Lukaj, Chris 10 Somers 45.5 -- 54 Shah, Amit 12 Ardsley 45.5 -- 56 Mendez, Jonathan 10 North Rockland 45.6 -- 57 Byman, Matt 11 North Rockland 46.3 -- 58 Maxino, Gian Carlo 10 Brewster 47.5 -- 58 Calderon, Mike 11 Saunders 47.5 -- 60 DiNardo, Frank 12 Brewster 47.8 -- 60 Dougherty, Ed 11 Brewster 47.8 -- 62 Fountain, John 10 Ardsley 47.9 -- 63 O'Rourke, John 11 Carmel 48.0 -- 64 Kopf, Nick 11 North Rockland 48.1 -- 65 Carter, Julian 10 North Rockland 49.0 --
Varsity Boys 600 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Taylor, John 12 Clarkstown South 1:26.6 10 2 Cranston, Kyle 12 Clarkstown South 1:27.4 8 3 Landry, Dylan 10 North Rockland 1:28.4 6 4 Arena, Nick 12 Brewster 1:28.7 -- 5 Squeo, Dylan 12 Brewster 1:29.6 3 5 Arrington, Brandon Monroe-Woodbury 1:29.6 3 7 Glanzman, Adam 11 Edgemont 1:30.4 1 8 Bongiorno, Mike 12 Clarkstown South 1:30.5 -- 9 Sullivan, Brendan 12 Clarkstown South 1:31.5 -- 10 Mullen, Joe 12 Carmel 1:31.8 -- 11 Usukumah, Matthew 11 Scarsdale 1:32.1 -- 12 Bronner, Lloyd 12 Peekskill 1:32.5 -- 13 McCormack, Cannon Monroe-Woodbury 1:32.6 -- 14 Charles, Nick 11 Arlington 1:33.0 -- 15 Lasky, Keith Monroe-Woodbury 1:33.3 -- 16 Courte, James 11 Brewster 1:33.6 -- 16 Chenje, Nicholas 10 New Rochelle 1:33.6 -- 16 Morgera, Frank 11 Clarkstown South 1:33.6 -- 19 Barile, David 12 Mahopac 1:33.7 -- 20 Lloyd, Andrew 10 New Rochelle 1:38.3 -- 21 Tully, B 11 Carmel 1:38.5 -- 22 Booth, Brendan 10 Nanuet 1:38.7 -- 23 Reddicliffe, James 12 Mamaroneck 1:39.0 -- 24 Windman, Chris 9 Somers 1:39.6 -- 25 Simon, Tom 12 Nanuet 1:39.9 -- 26 Klass, Chris 11 Nanuet 1:40.1 -- 27 Toscano, Michael 10 Clarkstown South 1:41.1 -- 28 Povall, Ryan 9 Arlington 1:41.3 -- 29 Wynn, Terell 9 New Rochelle 1:41.6 -- 30 Abrams, Scott 10 New Rochelle 1:42.5 -- 31 Schneider, Ron 10 Clarkstown South 1:43.3 -- 32 Molloy, Matt 10 Clarkstown South 1:43.4 -- 33 Persic, Mike 10 Somers 1:44.0 -- 33 Israel, Mcgairn 10 North Rockland 1:44.0 -- 35 Friedkin, Dana 9 Scarsdale 1:45.2 -- 36 Traum-Steinberg, Dan 10 Nanuet 1:46.6 -- 37 Kravits, Elliot 9 Somers 1:46.8 -- 38 Mosley, Malcolm 10 New Rochelle 1:47.2 -- 39 Ruiz, Daniel 10 Saunders 1:47.7 -- 40 Thelemarque, Carmil 10 North Rockland 1:49.2 -- 41 Ko, Andrew 10 Nanuet 1:50.9 -- 42 Lubaszka, Colton 10 North Rockland 1:51.5 -- 43 Redding, J.P. 10 Ardsley 1:51.8 -- 44 Burger, Josh 11 Nanuet 1:53.1 -- 45 Maxino, Gian Carlo 10 Brewster 1:54.4 -- 46 Calderon, Mike 11 Saunders 1:57.3 -- 47 Shear, Eric 12 Ardsley 2:02.5 --
Varsity Boys 1000 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Levin, Nikita 12 Scarsdale 2:40.2 10 2 Arena, Nick 12 Brewster 2:42.2 8 3 Kirwin, Miles 12 Scarsdale 2:42.6 6 4 LaBarbera, Joe Monroe-Woodbury 2:44.9 4 5 Caputo, Mike MSIT 2:45.7 2 6 Steel, Nick 12 Nanuet 2:47.1 1 7 Anderson, Ryan 11 Mahopac 2:51.0 -- 8 Jones, Andrew MSIT 2:54.1 -- 9 McDonnell, Shawn 11 Brewster 2:54.4 -- 10 Bensaull, Jason MSIT 2:55.0 -- 11 Conway, Charles 10 Somers 2:55.3 -- 12 Vanderpool, Joseph 11 Mamaroneck 2:55.4 -- 13 Reilly, Brian 11 North Rockland 2:55.6 -- 14 Shelby, Issac 10 Somers 2:57.8 -- 15 Augustin, Andi 10 Nanuet 2:58.7 -- 16 Dempsey, Mike 12 Nanuet 3:08.4 -- 17 Holder, Anthony 12 Brewster 3:09.4 -- 18 O'Rourke, John 11 Carmel 3:11.2 -- 19 Colon, Ethan 12 North Rockland 3:13.4 -- 20 Gardineer, Brandon 11 Somers 3:21.0 -- 21 Lappe, Dan 12 Nanuet 3:32.5 -- 22 Bath, Zach 10 Somers 3:34.8 -- 23 Gabriele, Lucas 10 Mamaroneck 3:37.1 --
Varsity Boys 1600 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Maher, Lucas 12 Carmel 4:39.0 10 2 Fitzpatrick, Thoma 11 Carmel 4:42.2 8 3 Thompson, Evan 12 Mamaroneck 4:42.6 6 4 Hashmall, Pat 12 Somers 4:42.9 4 5 Troeger, Hugh 11 Mamaroneck 4:43.2 2 6 Creamer, James Monroe-Woodbury 4:44.1 1 7 Suryanarayanan, Neer 11 Brewster 4:46.1 -- 8 Naglieri, James 10 North Rockland 4:47.6 -- 9 Repecki, Christopher 10 Harrison 4:48.2 -- 10 Brophy, Kevin 11 North Rockland 4:52.8 -- 11 Adams, Jacob 10 Saunders 4:53.0 -- 12 Fleischmann, Mike 12 Edgemont 4:54.4 -- 13 Thompkins, James 11 Arlington 4:54.8 -- 14 Sullivan, Joe 11 Arlington 4:55.1 -- 15 Smith, Tyler 11 Arlington 4:55.9 -- 16 Owens, Edward Packer 4:58.4 -- 17 Murtagh, Mike 12 Nanuet 4:59.7 -- 18 Peruski, Johnathon 11 Scarsdale 5:00.0 -- 19 Williams, Zack Monroe-Woodbury 5:01.5 -- 20 Eckel, Tyler MSIT 5:01.9 -- 21 Bhangdia, Ryan 10 Arlington 5:02.6 -- 22 Leonick, John Monroe-Woodbury 5:02.8 -- 23 Grant, Chris 10 North Rockland 5:03.0 -- 24 Darcy, Kyle 12 Brewster 5:03.2 -- 25 Collazo, Keith 11 Arlington 5:05.0 -- 26 Paolozzi, Nick 11 Arlington 5:07.7 -- 27 Mallon, Conor 11 North Rockland 5:08.5 -- 28 Kelly, Frank 10 North Rockland 5:08.9 -- 29 Cotter, Taylor 10 North Salem/John Jay 5:11.9 -- 30 Jennings, Thomas 12 Carmel 5:12.0 -- 31 Giles, Garner 12 New Rochelle 5:12.9 -- 32 Cohane, Cullen 10 Scarsdale 5:13.6 -- 33 Li, Richard 11 North Rockland 5:14.8 -- 34 Roeder, Tom 12 Nanuet 5:14.9 -- 35 O'Conner, Jim 10 North Rockland 5:15.0 -- 36 Contract, Jordan 11 Ardsley 5:18.3 -- 37 Shirasaka, Miro 10 Scarsdale 5:22.5 -- 38 Stark, Hogan 12 Nanuet 5:26.3 -- 39 Mackenzie, Andrew 10 North Salem/John Jay 5:27.2 -- 40 O'Neill, Chris Monroe-Woodbury 5:27.6 -- 41 Cukierwar, Jonathan 10 Scarsdale 5:27.9 -- 42 Montalvo, Tim Monroe-Woodbury 5:28.2 -- 43 Holder, Anthony 12 Brewster 5:30.3 -- 44 Page-Gil, Ben Monroe-Woodbury 5:35.6 -- 45 Vitanza, T.J. Monroe-Woodbury 5:36.1 -- 46 Coomey, Chris Monroe-Woodbury 5:41.0 -- 47 Shields, Alex Monroe-Woodbury 5:41.5 -- 48 DiNardo, Frank 12 Brewster 5:42.0 -- 49 Alvarez, Jeff Monroe-Woodbury 5:42.5 -- 50 Dougherty, Ed 11 Brewster 5:42.6 -- 51 Privalov, Alex 11 Nanuet 5:46.0 -- 52 Kaji, Deepak 12 Scarsdale 5:50.1 -- 53 Brown, Essence 11 New Rochelle 6:23.4 -- 54 Mangieri, Scott Monroe-Woodbury 6:48.4 --
Varsity Boys 3200 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Carrington, Christop 12 North Rockland 9:40.4 10 2 Hughes, Nick 11 North Rockland 10:02.7 8 3 Rizzo, Scott MSIT 10:06.3 6 4 Owens, Edward Packer 10:21.0 4 5 Tracy, Kyle 11 New Rochelle 10:24.0 2 6 Wise, Alec 12 Arlington 10:26.0 1 7 Cassidy, Jimmy MSIT 10:31.0 -- 8 McSorley, Chris MSIT 10:32.6 -- 9 Thomas, Mike 11 Brewster 10:37.8 -- 10 Lotocky, Krystopher 8 Arlington 10:40.3 -- 11 Vanderpool, Joseph 11 Mamaroneck 10:41.6 -- 12 Strong, Tyler 10 Arlington 10:42.9 -- 13 Sweet, John 11 Nanuet 10:45.1 -- 14 Netto, John 11 Arlington 10:46.1 -- 15 Weintraub, Noah 12 Ardsley 11:00.1 -- 16 Goluboff, Ross 10 Scarsdale 11:45.4 -- 17 Fondacaro, Chris 11 North Rockland 20:47.1 --
Varsity Boys High Jump ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Reilly, Sean 12 Arlington 6-10 10 2 Carroll, Jeff 9 Nanuet 6-00 8 3 Gibbs, Joe 12 Saunders 5-10 6 4 Ulaj, Frasher MSIT 5-06 1.4 5 Colon, Ethan 12 North Rockland 5-06 1.4 5 Simmons, Julius 11 Clarkstown South 5-06 1.4 7 Henry, Scott MSIT 5-06 1.4 8 Rodrigues, James Packer 5-06 1.4 9 St Juste, Phillip 11 New Rochelle 5-04 -- 10 Thompson, Sekani 10 New Rochelle 5-04 -- 11 Gordon, Bryant Packer 5-04 -- 12 Shinn, Joseph 11 New Rochelle 5-04 -- 13 Bien-Aime, Nicholas 10 North Rockland 5-04 -- 14 Hettich, Sam 11 Somers 5-02 -- 14 Sussman, Patrick Monroe-Woodbury 5-02 -- 17 Williams, Kemar 10 Arlington 4-09 -- 17 Buonocore, Paul 11 Harrison 4-09 -- 19 Sammel, David 9 Somers 4-09 -- 1416 Chenje, Nicholas 10 New Rochelle 5-02 --
Varsity Boys Shot Put ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Fox, Joe 11 Clarkstown South 50-10.75 10 2 Colon, Ethan 12 North Rockland 44-02.50 8 3 Favors, Darius 10 North Rockland 44-01.00 6 4 Gonzalez, David 10 Lincoln (Yonkers) 26-0200 4 5 Justin, Joel 11 North Rockland 41-11.25 2 6 Meissner, Stu 11 Brewster 41-02.25 1 7 Lisowksi, Daniel 10 Somers 40-11.25 -- 8 Casey, James 12 North Rockland 40-10.75 -- 9 Strong, Alec 11 Lincoln (Yonkers) 40-01.75 -- 10 Fields, Arthur New Rochelle 38-10.50 -- 11 Ballot, Ross 12 Somers 38-07.00 -- 11 Ballot, Ross 12 Somers 38-07.00 -- 13 Dellicarpini, Claudi 12 Harrison 38-04.75 -- 14 Hunter, Derrick 10 Arlington 37-08.25 -- 15 Crowley, John 11 Somers 37-06.50 -- 16 Schoenig, James 11 Brewster 36-06.50 -- 17 Albrecht, Kyle 12 Arlington 35-11.50 -- 18 Banks, Miles 10 Peekskill 35-06.00 -- 19 Kelly, Romel 11 Saunders 35-05.50 -- 20 Holmes, B.J. Monroe-Woodbury 34-10.50 -- 21 Drivas, Ianni 10 Scarsdale 34-09.00 -- 22 Dolan, Brian 10 Nanuet 34-08.50 -- 23 Cascio, James 11 Somers 34-05.50 -- 24 Lopez, Chris 11 North Rockland 34-04.25 -- 25 Roff, Shane 11 North Rockland 33-04.75 -- 26 Weiner, Ross 11 Somers 33-02.25 -- 27 Johnson, David Monroe-Woodbury 32-00.75 -- 28 Soraire, Facundo 10 Clarkstown South 31-11.00 -- 29 Pecoraro, Anthony 10 Clarkstown South 31-05.00 -- 30 Servino, T.J. Monroe-Woodbury 30-10.25 -- 31 Hernandez, Robert 11 North Rockland 30-06.50 -- 31 Lloyd, Andrew 10 New Rochelle 30-06.50 -- 33 Minchala, Joe 12 North Rockland 30-05.75 -- 34 Carnaghi, Hayden 10 Somers 30-04.50 -- 35 Fana, Carlos 10 New Rochelle 30-02.75 -- 36 Dunstan, Jon 11 Somers 29-08.00 -- 36 Goff, Austin Monroe-Woodbury 29-08.00 -- 38 Nicol, Andrew 11 Brewster 29-06.50 -- 39 Torrisi, Nick Monroe-Woodbury 28-03.75 -- 40 Mossman, David 10 North Salem/John Jay 27-09.50 -- 41 Pauvlin, Tyler 10 North Salem/John Jay 27-04.50 -- 42 Burger, Josh 11 Nanuet 27-02.75 -- 43 Young, Tashawn 11 Lincoln (Yonkers) 24-07.50 -- 44 Brown, Nick 10 North Salem/John Jay 24-06.50 -- 45 Praca, Roger 10 North Salem/John Jay 23-09.75 --
Varsity Boys 4x200 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Arlington 1:37.7 10 Dominique Thompson, Jamarie Ennis, Matt Moore, Leroy Rouse 2 Clarkstown South 1:38.9 8 3 North Rockland 1:39.2 6 4 Monroe-Woodbury 1:39.5 4 5 New Rochelle 1:39.9 2 6 Harrison 1:40.1 1 7 Lincoln (Yonkers) 1:40.2 -- 8 Roosevelt (Yonkers) 1:40.4 -- 9 Somers 1:41.7 -- 10 Nanuet 1:44.3 -- 11 North Salem/John Jay 1:48.0 -- 12 Roosevelt (Yonkers) 1:48.2 -- 13 North Rockland 1:48.2 -- 14 Mamaroneck 1:49.1 -- 15 Saunders 1:50.2 -- 16 North Rockland 1:53.4 --
Varsity Boys 4x400 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Monroe-Woodbury 3:36.0 10 2 Brewster 3:43.7 8 3 Saunders 3:49.5 6 4 Ardsley 3:54.8 4 5 Nanuet 3:55.7 2 6 Mamaroneck 3:56.2 1 7 North Rockland 3:57.1 -- 8 Clarkstown South 3:59.3 -- 9 Carmel 4:21.1 -- 10 Brewster 4:33.1 --
Varsity Boys 4x800 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Carmel 8:46.3 10 Lucas Maher, Thoma Fitzpatrick, Joe Mullen, Danny Foley 2 Nanuet 8:51.2 8 3 Monroe-Woodbury 8:55.6 6 4 North Rockland 8:56.9 4 5 Mamaroneck 9:01.5 2 6 Saunders 9:02.7 1 7 Arlington 9:15.4 -- 8 Ardsley 9:26.0 -- 9 North Rockland 9:53.2 --
| Girls
rsity Girls 60 Meter Hurdles ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Cummings, Nicole 11 Peekskill 9.2 9 2 Cooper, Tameekia 12 New Rochelle 9.2 9 3 Egbuta, Amanda 11 New Rochelle 9.7 6 4 Yeiser, Amira 10 New Rochelle 9.8 3 5 Stephens, Amber 12 North Rockland 9.8 3 6 Goldberg, Jessica 11 New Rochelle 10.2 1
Varsity Girls 55 Meter Dash ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Ohia-Enyia, Ihiechi 12 Saunders 7.3 10 2 Hamilton, Christina 11 New Rochelle 7.5 6 3 Lindquist, Amina 9 Saunders 7.5 6 4 McManus, Maureen 12 Harrison 7.5 6 5 Tharani, Sasha 11 Harrison 7.7 2 6 Clarke, Melissa Murray Bergtraum 8.0 1
Varsity Girls 300 Meter Dash ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Lindquist, Amina 9 Saunders 43.9 10 2 Allen, Kia Murray Bergtraum 44.1 8 3 Bien-aime, Sofia 12 New Rochelle 44.5 6 4 Jean-charles, France 11 Clarkstown South 44.6 4 5 Hamilton, Christina 11 New Rochelle 44.8 2 6 Cooper, Tameekia 12 New Rochelle 45.3 1 7 McManus, Maureen 12 Harrison 45.4 -- 8 Brigandi, Gabby 12 North Rockland 45.5 -- 9 Clarke, Melissa Murray Bergtraum 45.6 -- 9 Christonikos, Chelse 10 Clarkstown South 45.6 -- 11 Bright, Brianna 12 Arlington 45.9 -- 12 Weir, Nicole 12 Pearl River 46.1 -- 13 Comiskey, Bridget 12 Carmel 46.2 -- 14 Takamatsu, Sumire 12 Scarsdale 46.3 -- 15 Carryl, Sophia Murray Bergtraum 46.4 -- 16 Brown, Marial Murray Bergtraum 46.5 -- 17 Walker, Amber 11 New Rochelle 46.8 -- 18 Kaye, Molly 10 New Rochelle 47.3 -- 18 Charney-schatz, Ashl 11 New Rochelle 47.3 -- 20 Gerlich, Katie 10 Clarkstown South 47.6 -- 21 Egbuta, Amanda 11 New Rochelle 47.9 -- 21 Williams, Sequenza Murray Bergtraum 47.9 -- 23 Savage, Tyeasha 12 New Rochelle 48.1 -- 24 Dumke, Haley 11 Edgemont 48.4 -- 24 Moore, Margaret 10 Pearl River 48.4 -- 26 Lockwood, Jasmine 10 North Rockland 48.5 -- 26 Almodovar, Jocelyn 10 Somers 48.5 -- 28 Perry, Natasha 10 North Rockland 48.6 -- 29 Mc Lean, Ashai 11 New Rochelle 48.7 -- 30 Craig, Lindsey 10 Somers 48.8 -- 31 Watts, Brittany 11 Carmel 49.0 -- 32 Reddy, Emily 11 Harrison 49.2 -- 33 Niemeyer, Lexus 12 Nanuet 49.8 -- 34 Doyle, Megan 10 Somers 50.2 -- 34 Vaccaro, Kayla 11 Carmel 50.2 -- 36 Walker, Jachele 10 Peekskill 50.6 -- 37 Belony, Dorothy 11 New Rochelle 51.0 -- 38 Carrington, Ashley 10 North Rockland 52.0 -- 38 McElroy, Meaghan 10 Carmel 52.0 -- 40 Finkelstein, Emily 11 Somers 52.2 -- 41 O'brien, Teresa 10 Carmel 52.4 -- 42 Diakanwa, Danielle 12 New Rochelle 52.5 -- 43 Kamisia, Adel 11 New Rochelle 53.5 -- 44 Fleischner, Taylor 10 North Salem/John Jay 53.6 -- 45 Ramirez, Lorrayne 10 Somers 53.7 -- 46 Coughlin, Kayla 8 North Rockland 54.0 -- 47 Daly, Xiomara 9 North Rockland 54.3 -- 48 Higgins, Kristen 12 North Rockland 54.8 -- 49 Imbarrato, Cara 10 Pearl River 55.1 -- 50 Copeland, Danielle 10 North Rockland 55.6 -- 51 Lopez, Elsa Saunders 58.2 -- 51 Schlosser, Kirsten 11 Pearl River 58.2 -- 53 Macalusso, Alyssa 12 Somers 62.6 --
Varsity Girls 600 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Allen, Kia Murray Bergtraum 1:42.9 10 2 Biederman, Brooke 11 Horace Greeley 1:43.3 8 3 Flood, Shannon 11 Clarkstown South 1:45.2 6 4 Rowley, Ailish 12 Pearl River 1:45.9 4 5 Ren, Sarah 10 Arlington 1:46.2 2 6 Brown, Mariah Murray Bergtraum 1:46.7 1 7 Yeiser, Amira 10 New Rochelle 1:46.9 -- 8 Kurlan, Brynn 12 Scarsdale 1:48.8 -- 9 Hylas, Emily 10 North Rockland 1:49.0 -- 9 Howe, Shannon 12 Pearl River 1:49.0 -- 11 Comiskey, Bridget 12 Carmel 1:49.6 -- 12 Pettinella, Alix 10 Arlington 1:49.7 -- 13 Dietrich, Elise 10 Clarkstown South 1:49.9 -- 14 Kaye, Molly 10 New Rochelle 1:50.6 -- 15 Williams, Sequenza Murray Bergtraum 1:52.9 -- 16 Armstrong, Abigail 10 Mahopac 1:54.3 -- 17 Castro, Amanda 11 New Rochelle 1:54.7 -- 18 Quigley, Sarah 11 Clarkstown South 1:55.3 -- 19 McBrien, Meghan 10 Pearl River 1:55.6 -- 20 Christian, Hannah 10 Clarkstown South 1:55.8 -- 21 Albanese, Katie 12 Harrison 1:56.3 -- 22 Holas, Lindsay 12 Edgemont 1:56.5 -- 23 Belony, Dorothy 11 New Rochelle 1:57.6 -- 24 Walker, Amber 11 New Rochelle 1:58.1 -- 25 Obstfeld, Maya 10 New Rochelle 1:58.8 -- 26 McElroy, Meaghan 10 Carmel 1:59.6 -- 27 Lindquist, Amina 9 Saunders 2:00.4 -- 28 Palacios, Dixie 12 Saunders 2:01.2 -- 29 Connolly, Chelsea 10 Arlington 2:02.1 -- 30 Smith, Amanda 12 Nanuet 2:02.8 -- 31 O'brien, Teresa 10 Carmel 2:03.2 -- 32 Gross, Jen 11 Somers 2:03.4 -- 33 Carrasco, Vanessa 11 New Rochelle 2:04.1 -- 34 Diakanwa, Danielle 12 New Rochelle 2:07.1 -- 35 White, Marina -- Mamaroneck 2:09.9 -- 36 Finkelstein, Emily 11 Somers 2:11.9 -- 37 Higgins, Kristen 12 North Rockland 2:12.7 -- 38 Charles, Deborah 11 Roosevelt (Yonkers) 2:17.7 -- 39 Levy, Marisa 11 Mamaroneck 2:18.4 -- 40 Steel, Danielle 10 Nanuet 2:19.6 -- 41 Chryssikos, Kat Somers 2:22.7 -- 42 Macalusso, Alyssa 12 Somers 2:30.8 --
Varsity Girls 1000 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Bak, Christy 12 Brewster 3:09.8 10 2 DiBello, Katie 12 Mahopac 3:11.2 8 3 Maurer, Ashley 12 Carmel 3:14.3 6 4 Schnalzer, Kristen 9 North Rockland 3:19.0 4 5 Landes, Nicole 12 North Rockland 3:22.0 2 6 Ricks, Katrina 11 Scarsdale 3:24.6 1 7 Waruch, Sam 10 Brewster 3:26.3 -- 8 Garvey, Katelyn 10 Pearl River 3:29.3 -- 9 Nardulli, Alexa 9 Harrison 3:34.0 -- 10 Dwyer, Kailey 9 North Rockland 3:34.8 -- 11 Kenneally, Nicole 10 Nanuet 3:35.1 -- 12 Sullivan, Caroline 10 Pearl River 3:35.7 -- 13 Mazariego, Irma 9 North Rockland 3:36.1 -- 14 Nicolias, Kristen 11 Mahopac 3:37.3 -- 15 Hirsch, Rachel 10 Edgemont 3:37.6 -- 16 Hylas, Sara 12 North Rockland 3:40.2 -- 17 Karsou, Sereena 12 Mamaroneck 3:45.0 -- 18 DiCarlo, Kelsey 11 North Rockland 3:45.9 -- 19 Tapio, Rebecca 11 Brewster 3:46.3 -- 20 Trombacco, Jen 10 Brewster 3:46.5 -- 21 Rosenhan, Melissa 12 Edgemont 3:46.8 -- 22 Zelenetz, Carolyn 12 Mamaroneck 3:49.2 -- 23 Falcon, Samantha 9 North Rockland 3:51.7 -- 24 Kamisia, Adel 11 New Rochelle 3:51.9 -- 25 Mennuti, Ashley 12 North Rockland 3:54.1 -- 26 Nelson, Bobbie 9 Brewster 3:57.1 -- 27 Keating, Dylan 7 New Rochelle 3:57.7 -- 28 Ramirez, Lorrayne 10 Somers 4:01.4 --
Varsity Girls 1500 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Gamboli, Jackie 12 North Rockland 4:47.1 10 2 Cappello, Alexandra 10 Scarsdale 5:05.8 8 3 Zazzero, Nicole 11 Brewster 5:07.1 6 4 Holt, Jenna 10 Carmel 5:13.3 4 5 Nasr, Carolyn 12 Arlington 5:14.2 2 6 Gould, Kelley 12 Carmel 5:15.1 1 7 Hess, Sara 12 Mamaroneck 5:16.6 -- 8 Bak, Christy 12 Brewster 5:16.8 -- 9 Gjonaj, Gabby 11 Arlington 5:19.0 -- 10 Peruski, Kathryn 10 Scarsdale 5:27.2 -- 11 Reilly, Melissa 11 Mahopac 5:31.2 -- 12 Senior, Rolanda 12 New Rochelle 5:33.5 -- 13 Furguglietto, Carla 10 North Rockland 5:38.7 -- 14 Gruszecki, Katie 11 Arlington 5:46.9 -- 15 Schiff, Ariella 12 Brewster 5:49.8 -- 16 DiVenuto, Jess 10 Brewster 5:52.3 -- 17 Rollins, Cassie 12 Brewster 5:57.2 -- 18 Rooney, Julie 12 Brewster 6:10.8 -- 19 McKenna, Jennifer 12 Carmel 6:14.1 -- 20 Bronner, Jackie 11 Brewster 6:15.8 -- 21 Amendola, Kasey 12 Brewster 6:66.1 --
Varsity Girls 3000 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Hanson, Chelsea 12 Arlington 10:32.1 10 2 O'Grady, Kaitlyn 8 North Rockland 10:43.2 8 3 Hekker, Katherine 12 North Rockland 10:58.3 6 4 Guerin, Erica 10 Pearl River 11:05.5 4 5 Mecca, Mallory 11 Arlington 11:09.8 2 6 Bottalico, Ariana 8 Brewster 11:17.2 1 7 Hess, Sara 12 Mamaroneck 11:21.5 -- 8 Ryley, Allison 11 Arlington 11:24.6 -- 9 Delices, Marlene 10 New Rochelle 11:31.3 -- 10 Boyle, Josephine 10 Arlington 11:32.7 -- 11 Darger, Hailey 11 Edgemont 11:51.7 -- 12 Slattery, Samanthy 11 Arlington 11:55.1 -- 13 DiVenuto, Jess 10 Brewster 12:41.2 --
Varsity Girls 1500 Meter Racewalk ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Davis, Catie 12 Peekskill 7:26.5 10 2 Tillman, Crosby 10 Somers 7:41.1 8 3 Savoia, Catherine 12 North Rockland 7:43.2 6 4 Savage, Tyeasha 12 New Rochelle 8:00.9 4 5 Coulter, Deven 11 Clarkstown South 8:04.6 2 6 Herman, Caroline 12 Scarsdale 8:22.1 1 7 Hoffberg, Kathryn 11 Harrison 8:29.6 -- 8 Conlon, Aleah 8 Peekskill 8:49.6 -- 9 Disanto, Melissa 12 Somers 8:55.4 -- 10 Ren, Maureen 12 Arlington 8:57.3 -- 11 Belony, Dorothy 11 New Rochelle 9:10.5 -- 12 Starzyk, Tory 12 Arlington 9:12.5 -- 13 Kamisia, Adel 11 New Rochelle 9:40.8 --
Varsity Girls High Jump ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Lutzger, Laura 11 Scarsdale 5-02 9 2 Stephens, Amber 12 North Rockland 5-02 9 3 Demartino, Hannah 10 Nanuet 4-08 5 4 Tait, Erika 12 North Salem/John Jay 4-08 5 5 Olyha, Samantha 10 Arlington 4-06 0.375 5 Goldberg, Jessica 11 New Rochelle 4-06 0.375 5 Coffman, Stephanie 12 Mahopac 4-06 0.375 8 Obstfeld, Maya 10 New Rochelle 4-06 0.375 8 Keegan, Katrina 12 Mahopac 4-06 0.375 10 Mangual, Melissa 10 North Rockland 4-06 0.375 11 Craig, Lindsey 10 Somers 4-06 0.375 12 Lynch, Mary 12 Mahopac 4-06 0.375 13 Mc Lean, Ashai 11 New Rochelle 4-04 -- 13 Poljak, Natalia 11 Brewster 4-04 -- 15 Kenneally, Nicole 10 Nanuet 4-04 -- 16 Zmuidins, Kristine 11 Somers 4-00 -- 17 Castro, Amanda 11 New Rochelle 4-00 -- 17 Delices, Marlene 10 New Rochelle 4-00 -- 17 Rose, Sara 10 North Rockland 4-00 -- 20 Palmer-Poroner, Cleo 11 Scarsdale 3-09 --
Varsity Girls Shot Put ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Mc Lean, Ashai 11 New Rochelle 36-00.50 10 2 Zmuidins, Kristine 11 Somers 33-08.00 8 3 Desens, Niki 9 Arlington 31-03.75 6 4 Hoover, Kristine 11 Arlington 30-11.50 -- 5 Raglan, Regina 11 New Rochelle 30-07.00 4 6 Moore, Margaret 10 Pearl River 29-05.50 2 7 Moses, Patricia 10 New Rochelle 29-01.00 1 8 Henry, Tiffany 10 Edgemont 28-09.75 -- 9 Stine, Yasha 11 Somers 27-06.50 -- 9 DeGennaro, Jamie 10 Pearl River 27-06.50 -- 11 Liaw, Sydney 12 Edgemont 26-09.00 -- 12 Christophe, Bernie 10 North Rockland 26-03.25 -- 13 Ahyoung, D'Janet 10 North Rockland 25-10.25 -- 14 Luzincourt, Rebecca 12 New Rochelle 25-07.25 -- 15 Mangual, Melissa 10 North Rockland 25-05.00 -- 16 Civetta, Christine 10 Scarsdale 24-10.00 -- 17 Jeantel, Speruthia 12 North Rockland 24-08.25 -- 18 Poljak, Natalia 11 Brewster 24-06.00 -- 19 Michel, Karen 10 North Rockland 23-10.50 -- 20 Narcisse, Whitley 11 North Rockland 23-03.75 -- 21 Costello, Claire 12 North Salem/John Jay 22-10.00 -- 22 Levy, Nicole 11 Somers 22-08.50 -- 22 Steel, Danielle 10 Nanuet 22-08.50 -- 24 Tenadu, Hannah 11 Saunders 21-10.25 -- 25 Malyango, Luciana 10 Peekskill 21-10.00 -- 26 Kroll, Rachel 11 Scarsdale 21-04.25 -- 27 Rose, Sara 10 North Rockland 21-03.00 -- 28 Byrd, Latasha 11 Saunders 19-11.25 -- 29 Nelson, Stephanie 11 North Rockland 19-10.00 -- 30 Lockwood, Jasmine 10 North Rockland 18-11.00 -- 31 Bronner, Jackie 11 Brewster 17-11.00 -- 32 Rooney, Julie 12 Brewster 17-07.75 -- 32 McGinley, Ciara 10 Pearl River 17-07.75 -- 34 Dowling, Elizabeth 10 Pearl River 15-11.50 -- 35 Rollins, Cassie 12 Brewster 14-10.25 --
Varsity Girls 4x200 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 New Rochelle 1:50.2 10 Tameekia Cooper, Amira Yeiser, Christina Hamilton, Mislie Bien-Aime 2 North Rockland 1:57.9 8 3 Lincoln (Yonkers) 1:58.5 6 4 Harrison 1:58.7 4 5 North Rockland 2:03.3 -- 6 Saunders 2:04.5 2 7 Carmel 2:06.1 1 8 Brewster 2:10.7 -- 9 North Rockland 2:13.9 -- 10 Somers 2:25.2 --
Varsity Girls 4x400 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Pearl River 4:20.0 10 Ailish Rowley, Nicole Weir, Shannon Howe, Meghan McBrien 2 Clarkstown South 4:20.5 8 3 New Rochelle 4:27.5 6 4 Clarkstown South 4:47.7 -- 5 Pearl River 4:57.4 -- Ailish Rowley, Nicole Weir, Shannon Howe, Meghan McBrien
Varsity Girls 4x800 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Arlington 10:24.3 10 Chelsea Hanson, Carolyn Nasr, Mallory Mecca, Alix Pettinella 2 Carmel 10:27.9 8 3 Harrison 11:06.2 6 4 New Rochelle 11:33.1 4 5 Brewster 11:46.3 2
| Freshman Boys
Freshman Boys 60 Meter Hurdles ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Michel-Turnier, Kevi 9 North Rockland 9.3 10 2 Lovjer, Ivan 10 Harrison 10.5 8 3 Celestine, Bisjon 10 Clarkstown South 10.8 6 4 Klein, Robert 9 Saunders 12.1 4 5 Lazo, Luis 9 Saunders 13.9 2
Freshman Boys 55 Meter Dash ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Danclar, Ebere 10 Roosevelt (Yonkers) 7.0 10 2 Papa, Joseph 10 Harrison 7.1 8 3 Gonzalez, Gabriel Lincoln (Yonkers) 7.3 6 4 Ross, Raquan 10 Roosevelt (Yonkers) 7.5 3 6 Senzamici, Dominic 9 Somers 7.5 3
Freshman Boys 300 Meter Dash ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Pritchett, Adrian 10 Roosevelt (Yonkers) 39.5 10 2 Brady, Larkland 11 Roosevelt (Yonkers) 39.9 8 3 Danclar, Ebere 10 Roosevelt (Yonkers) 42.0 6 4 DeGiorgio, Nick 9 Clarkstown South 42.3 4 5 Williams, Trent 9 New Rochelle 42.4 2 6 Ross, Raquan 10 Roosevelt (Yonkers) 42.7 1 7 Martello, Joseph 9 Somers 42.9 -- 8 Mathews, Tom 9 North Rockland 43.1 -- 9 Papa, Joseph 10 Harrison 43.8 -- 10 Calabria, Nick 9 North Rockland 44.2 -- 10 Lowenwirth, Kevin 9 Clarkstown South 44.2 -- 12 Henry, Elisha 9 Peekskill 44.4 -- 13 Wilson, Stephon 10 Lincoln (Yonkers) 45.0 -- 14 Dwyer, Sean 9 Somers 45.1 -- 15 Nolan, Kevin 9 Somers 45.5 -- 16 Senzamici, Dominic 9 Somers 45.6 -- 16 Carroll, Jeff 9 Nanuet 45.6 -- 18 Chinn, David 9 Lincoln (Yonkers) 45.8 -- 19 Pimentel, Chris 9 Saunders 47.1 -- 20 Kruse, Ryan 9 Ardsley 47.6 -- 21 Guiterrez, Jamil 9 Peekskill 48.3 -- 21 Grullan, Zach 9 Somers 48.3 -- 23 Garcia, Ariel 9 North Rockland 48.7 -- 24 Zephirin, Clint 10 Roosevelt (Yonkers) 49.5 -- 25 Crowley, Steven 11 Somers 50.4 -- 26 Jennings, Terrance 9 Carmel 51.0 -- 26 Alexander, Sheridan 7 Peekskill 51.0 -- 28 Comiskey, Barry 8 Carmel 55.1 -- 28 O'Rourke, Tom 9 Carmel 55.1 -- 30 Alzute, Emanuel 9 Saunders 55.4 -- 31 Pena, Jonathan 9 Saunders 57.4 --
Freshman Boys 600 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Cranston, Ryan 9 Clarkstown South 1:35.7 10 2 McCormack, Patrick Monroe-Woodbury 1:36.2 8 3 Bajulaiye, Temi 9 New Rochelle 1:36.5 6 4 Fetzer, Matthew 9 Mahopac 1:37.1 4 5 Moray, Joey 9 Saunders 1:45.6 2 6 Mathews, Tom 9 North Rockland 1:45.8 1 7 Guerriero, Brian 9 Nanuet 1:46.2 -- 8 Robinson, Joshua 9 New Rochelle 1:47.2 -- 9 Barrera, Henry 9 Saunders 1:48.1 -- 10 Mullen, Brendan 9 Carmel 1:48.9 -- 11 Klimentov, MiKail 9 Somers 2:03.2 -- 12 Fiorella, Arthur 9 Somers 2:16.0 -- 13 Alexander, Sheridan 7 Peekskill 2:26.8 --
Freshman Boys 1600 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Merenda, Eddie 9 Arlington 4:55.4 10 2 Torres, Nick Monroe-Woodbury 4:59.3 8 3 McIe, Adam 9 Brewster 5:00.9 6 4 Foy, Nick 9 Brewster 5:03.2 4 5 Singh, ManJinder 9 Arlington 5:03.6 2 6 Lotocky, Krystopher 8 Arlington 5:04.0 1 7 Wise, Chris 9 Arlington 5:04.5 -- 8 Neider, Mark 11 Harrison 5:11.1 -- 9 Poretti, Jose 9 Harrison 5:12.6 -- 10 Sammel, David 9 Somers 5:17.0 -- 11 Hernandez, Llaney Monroe-Woodbury 5:17.7 -- 12 Seki, Kazuya 9 Scarsdale 5:18.7 -- 13 McEntyre, J.T. Monroe-Woodbury 5:22.0 -- 14 Klein, Robert 9 Saunders 5:25.4 -- 15 Matsumoto, Ryan 9 Somers 5:29.6 -- 16 Tajima, Yoshiki 9 Scarsdale 5:31.3 -- 17 Jennings, Terrance 9 Carmel 5:31.9 -- 18 Buonaguro, Matthew 9 Edgemont 5:33.2 -- 19 Guo, Andrew 9 Scarsdale 5:40.4 -- 20 Madureira, Mauricio 9 Brewster 5:40.7 -- 21 Weaver, Campbell Packer 5:45.1 -- 22 Fusco, Alex 9 Somers 5:48.4 -- 23 McLaughlin, Conner 9 Nanuet 5:59.3 -- 24 Cantwell, Simon 9 Mamaroneck 6:02.6 -- 25 Williams, Evan Monroe-Woodbury 6:03.7 -- 26 Eldred, Dylan Monroe-Woodbury 6:10.3 -- 27 Landa, Evan 9 Carmel 6:14.4 -- 28 Fulton, Jared 9 Somers 6:14.7 -- 29 Raskopf, Luke 9 North Salem/John Jay 6:15.0 -- 30 Nager, Cody 9 North Salem/John Jay 6:44.8 -- 31 Caley, Jack 9 North Salem/John Jay 7:05.6 --
Freshman Boys High Jump ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Madureira, Mauricio 9 Brewster 5-04 10 2 Michel-Turnier, Kevi 9 North Rockland 5-02 7 2 Williams, Trent 9 New Rochelle 5-02 7 4 McCormack, Patrick Monroe-Woodbury 4-10 3 5 Bajulaiye, Temi 9 New Rochelle 4-10 3
Freshman Boys Shot Put ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Carroll, Jeff 9 Nanuet 36-05.75 10 2 Preisig, Alex 9 Somers 33-06.75 8 3 Jamal, Rohan Nanuet 33-06.00 6 4 Roldan, Christopher 9 New Rochelle 29-04.25 4 5 Egan, Kevin Monroe-Woodbury 27-08.00 2 6 Sullivan, Danny Monroe-Woodbury 22-08.50 1 7 Altamirano, Michael 9 New Rochelle 22-07.75 --
Freshman Boys 4x200 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Clarkstown South 1:47.1 10 Will Badinelli, Ryan Cranston, Nick DeGiorgio, Kevin Lowenwirth 2 North Rockland 1:51.3 8 3 Nanuet 2:02.3 6
Freshman Boys 4x400 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Somers 4:09.2 10 Elliot Kravits, David Sammel, Chris Windman, Joseph Martello 2 New Rochelle 4:11.2 8 3 Saunders 4:21.5 6
Freshman Boys 4x800 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Arlington 9:23.0 10 Alec Wise, Mike Lotocky, ManJinder Singh, Eddie Merenda
| Freshman Girls
Freshman Girls 60 Meter Hurdles ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Edwards, Jazmin 9 Lincoln (Yonkers) 9.8 10 2 Sarmiento, Nina 9 Harrison 10.2 8 3 Francis, Ariana 8 New Rochelle 10.4 6 4 Ryan, Lauren 9 North Rockland 10.5 4 5 Liberatore, Jessica Somers 11.5 2
Freshman Girls 55 Meter Dash ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Duffy, Jessica 9 Arlington 7.7 7 2 Johnson, Jaslyn 9 Lincoln (Yonkers) 7.8 7 3 Bechu, Noemi 8 North Salem/John Jay 7.8 7 4 Wilson, Racquel 12 Roosevelt (Yonkers) 7.8 7 5 Blackman, Amanda 9 Lincoln (Yonkers) 7.9 2 6 Troia, Angela 9 Harrison 8.0 1
Freshman Girls 300 Meter Dash ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Sarmiento, Nina 9 Harrison 43.3 10 2 Banks, Anima 9 Mamaroneck 45.5 8 3 Johnson, Jaslyn 9 Lincoln (Yonkers) 45.9 6 4 Baiano, Alexa 9 Somers 46.2 4 5 Clarke, Brianna 9 Arlington 46.4 2 6 Anthony, Camille 10 Peekskill 46.6 1 7 McDonald, Alyssa 7 New Rochelle 46.9 -- 8 Alimanestianu, Charl 9 Mamaroneck 48.3 -- 9 Owens, Audrey 9 Mamaroneck 48.6 -- 10 Troia, Angela 9 Harrison 48.8 -- 11 Mckitty, Sherade 12 Roosevelt (Yonkers) 49.1 -- 12 Napoletano, Adrianna 9 Edgemont 49.4 -- 13 Issac, Kimberly 9 Roosevelt (Yonkers) 50.3 -- 14 Magnetti, Keira 9 Carmel 50.8 -- 15 Douglas, Natalee 12 Roosevelt (Yonkers) 50.9 -- 16 Ruscitto, Alexa 8 Brewster 51.4 -- 16 McCormack, Katherine Carmel 51.4 -- 18 Galanek, Alexis 8 Pearl River 51.6 -- 19 Weir, Kelly 9 Pearl River 51.9 -- 20 Pane, Jessica 9 North Rockland 52.2 -- 21 Traynor, Catherine 9 North Salem/John Jay 52.8 -- 22 Ihionsu, Amara 8 New Rochelle 53.0 -- 22 Joseph, Suzette 11 Roosevelt (Yonkers) 53.0 -- 22 Harrington, Brianna Pearl River 53.0 -- 25 Fitzgerald, Kasey 9 Nanuet 53.2 -- 26 Martz, Piper 9 Mamaroneck 53.3 -- 27 Dubose, Asima 7 New Rochelle 53.6 -- 28 Smith, Rachel 9 North Salem/John Jay 54.9 -- 29 Murphy, Tresa 8 Pearl River 55.5 -- 30 Wilson, Racquel 12 Roosevelt (Yonkers) 56.6 -- 31 Charles, Deborah 11 Roosevelt (Yonkers) 56.7 -- 32 Zayas, Shayna 10 Roosevelt (Yonkers) 57.3 -- 33 Linnane, Kelly 8 Pearl River 57.4 --
Freshman Girls 600 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Ohanian, Olivia 9 North Rockland 1:46.3 10 2 Banks, Anima 9 Mamaroneck 1:47.0 8 3 Henry, Nailah 9 Arlington 1:47.6 6 4 Viana, Luz 9 North Rockland 1:49.0 4 5 Baiano, Alexa 9 Somers 1:50.8 2 6 Johnson, Dalila 9 Peekskill 1:51.5 1 7 Bolanos, Jess 8 North Rockland 1:56.5 -- 8 McCabe, Maura 9 New Rochelle 1:56.8 -- 8 Byman, Julia 9 North Rockland 1:56.8 -- 10 Vormittag, Nikki 9 Nanuet 1:57.9 -- 11 Magnetti, Keira 9 Carmel 1:58.8 -- 12 Elliott, Alison 9 Scarsdale 1:59.2 -- 13 Brigandi, Deanna 8 North Rockland 1:59.9 -- 14 LaFalgio, Marissa 9 North Rockland 2:00.6 -- 15 Pane, Jessica 9 North Rockland 2:03.4 -- 16 Martz, Piper 9 Mamaroneck 2:05.8 -- 17 Dubose, Asima 7 New Rochelle 2:07.8 -- 18 Schweizer, Megan 9 Arlington 2:08.0 -- 19 Palazzo, Nicole 9 Nanuet 2:08.3 -- 20 Friedkin, Evan 12 Scarsdale 2:08.6 -- 21 Golding, Tiffani 7 New Rochelle 2:15.1 -- 22 Schulweis, Stephanie 9 Nanuet 2:29.8 --
Freshman Girls 1500 Meter Run ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Young, Megan 8 Nanuet 4:49.6 10 2 Hekker, Ellie 9 North Rockland 4:52.7 8 3 Maher, Sophie 9 Carmel 4:59.6 6 4 Kohlbrenner, Maria 9 Pearl River 5:05.0 4 5 Felicissimo, Deanna 9 Nanuet 5:19.4 2 6 Bhangdia, Kayleigh 9 Arlington 5:19.6 1 7 Bottalico, Ariana 8 Brewster 5:22.2 -- 8 Aguilar, Katherine 9 Nanuet 5:23.5 -- 9 Gould, Annie 9 Carmel 5:37.4 -- 10 McSherry, Shannon 9 Carmel 5:37.5 -- 11 Asselmeyer, Lindsay 9 Arlington 5:38.3 -- 12 Ellwood, Teri 10 Carmel 5:38.4 -- 13 Finan, Erika 8 Pearl River 5:40.4 -- 14 Ruscitto, Alexa 8 Brewster 5:51.0 -- 15 Shaw, Catherine 8 Peekskill 5:51.3 -- 16 Chalmers, Aine 9 Brewster 5:51.7 -- 17 Zazzero, Michelle 9 Brewster 5:56.1 -- 18 Szlaz, Jessica 9 Pearl River 5:58.1 -- 19 Watzka, Brittany 9 Nanuet 6:06.0 -- 20 Smith, Meagan 9 Carmel 6:06.2 -- 21 Keltz, Sarah 9 Scarsdale 6:10.6 -- 22 Lazevnick, Nicole 8 Peekskill 6:12.5 -- 23 Mall, Sapna 9 Saunders 6:19.9 -- 24 Li, Jessica 9 Scarsdale 6:52.9 --
Freshman Girls High Jump ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Francis, Ariana 8 New Rochelle 4-08 10 2 Clarke, Brianna 9 Arlington 4-06 7 3 Andrade, Luiza 9 Harrison 4-06 7 4 Luzincourt, Deborah 8 New Rochelle 4-00 4 5 Walsh, Casey 8 Pearl River 3-09 1 6 Byman, Julia 9 North Rockland 3-09 1 7 Vormittag, Nikki 9 Nanuet 3-09 1 7 Pane, Jessica 9 North Rockland 3-06 -- 7 Ryan, Lauren 9 North Rockland 3-06 --
Freshman Girls Shot Put ===================================================================== Name Year Team Finals Points ===================================================================== 1 Coughlin, Kayla 8 North Rockland 23-11.25 10 2 Hubert, Alyssa 9 Somers 23-05.50 8 3 Lauture, Kimberly 9 North Rockland 21-00.25 6
Freshman Girls 4x200 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Lincoln (Yonkers) 1:57.3 10 Amanda Blackman, Jazmin Edwards, Jaslyn Johnson, Lorie Higgins 2 New Rochelle 1:58.9 8 3 Mamaroneck 2:03.8 6 4 North Rockland 2:04.6 4 5 North Salem/John Jay 2:06.2 2 6 Roosevelt (Yonkers) 2:07.7 1 7 Pearl River 2:21.7 -- 8 North Rockland 2:13.1 -- 9 Saunders 2:18.2 --
Freshman Girls 4x400 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 Arlington 4:30.6 10 Kayleigh Bhangdia, Jessica Duffy, Nailah Henry, Taylor Winby 2 New Rochelle 4:37.2 8 3 Pearl River 4:59.5 6
Freshman Girls 4x800 Meter Relay ===================================================================== Team Finals Points ===================================================================== 1 North Rockland 10:54.1 10 2 Nanuet 10:55.0 8 3 Pearl River 10:55.3 6 4 Carmel 11:09.1 4 5 New Rochelle 12:06.3 2
|
Northeast Region Index |
|
|
|
|
|
|