South New Jersey Championships
Group 2 Girls
10/30/99 - 5000 meters
from Reuben Frank
Group Two Girls 5,000 Meter RUN
GIRLS' TEAM SCORES
Rank School Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
1 Haddonfield Memorial 57 1 2 13 16 25 30 41
Total time: 1:42:52.6
Average: 20:34.5
2 BRIDGETON HS 62 10 11 12 14 15 44 60
Total time: 1:46:29.6
Average: 21:17.9
3 Kingsway Regional HS 117 4 21 27 32 33 35 50
Total time: 1:48:32.3
Average: 21:42.4
4 BUENA 145 9 19 38 39 40 59
Total time: 1:50:01.1
Average: 22:00.2
5 Maple Shade High School 158 5 18 28 51 56 57 75
Total time: 1:51:16.4
Average: 22:15.2
6 Haddon Township High Sc 169 24 26 31 34 54 70 77
Total time: 1:51:53.2
Average: 22:22.6
7 SCHALICK, A.P. High Sch 184 6 23 36 55 64 66 71
Total time: 1:53:21.7
Average: 22:40.3
8 Point Pleasant Borough 199 3 8 47 67 74 79 80
Total time: 1:56:39.2
Average: 23:19.8
9 Cinnaminson 218 22 37 46 52 61 65 76
Total time: 1:54:26.3
Average: 22:53.2
10 Delran 219 7 29 43 68 72 81
Total time: 1:57:19.7
Average: 23:27.9
11 Woodstown High School 230 17 45 48 58 62 63
Total time: 1:55:16.0
Average: 23:03.2
12 Northern Burlington 233 20 42 49 53 69 73 78
Total time: 1:56:19.0
Average: 23:15.8
Event 2 Group Two Girls 5,000 Meter RUN
Results by Order of Finish - Saturday 10/30/99
RANK COMP# ATHLETE NAME YR SCHOOL AVG MILE TIME SCORE
-------------------------------------------------------------------------------
1 205 Erin Donohue 11 Haddonfield Memori 5:48 18:02.90 1
2 210 Mary Mulholland 11 Haddonfield Memori 6:28 20:07.30 2
3 427 Kathy Pierce Point Pleasant Bor 6:33 20:22.30 3
4 233 Megan Lerch 10 Kingsway Regional 6:33 20:23.60 4
5 283 Rose Gallagher 12 Maple Shade High S 6:37 20:36.40 5
6 447 Marissa Brown 12 SCHALICK, A.P. Hig 6:38 20:36.70 6
7 125 Michele Aleszcyk 10 Delran 6:39 20:40.20 7
8 424 Colleen Holly Point Pleasant Bor 6:43 20:53.40 8
9 58 Katie Webster 9 BUENA 6:45 20:58.30 9
10 42 Marquita Hawkins 11 BRIDGETON HS 6:47 21:07.50 10
11 39 Tiffany Bryant 11 BRIDGETON HS 6:49 21:12.30 11
12 48 Shameka Speed 09 BRIDGETON HS 6:51 21:17.30 12
13 203 Adrienne Butler 12 Haddonfield Memori 6:52 21:22.50 13
14 44 Patty Kirkland 10 BRIDGETON HS 6:53 21:25.50 14
15 47 Candita Perez 11 BRIDGETON HS 6:54 21:27.00 15
16 213 Blair Wilson 12 Haddonfield Memori 6:54 21:28.30 16
17 1422 Emily McDonough 12 Woodstown High Sch 6:54 21:29.00 17
18 291 Amber West 11 Maple Shade High S 6:55 21:32.00 18
19 56 Lauren Ricci 12 BUENA 6:56 21:32.50 19
20 329 Anna Grossman 12 Northern Burlingto 6:56 21:33.00 20
21 229 Meagan Collins 11 Kingsway Regional 6:59 21:42.00 21
22 100 Danielle Dougherty 12 Cinnaminson 6:59 21:42.70 22
23 452 Lauren Lockette 12 SCHALICK, A.P. Hig 7:00 21:46.30 23
24 197 Jen Garris 10 Haddon Township Hi 7:01 21:50.70 24
25 209 Meridith McDonald 10 Haddonfield Memori 7:02 21:51.60 25
26 201 Corie Tsonis 10 Haddon Township Hi 7:02 21:53.60 26
27 232 Jenn Judge 12 Kingsway Regional 7:04 21:59.60 27
28 282 Jessica Brady 10 Maple Shade High S 7:04 22:00.00 28
29 128 Jen Hill 12 Delran 7:05 22:00.80 29
30 211 Liz Rogers 11 Haddonfield Memori 7:07 22:08.00 30
31 193 Taylor Bitter 10 Haddon Township Hi 7:08 22:10.20 31
32 227 Julie Adams 9 Kingsway Regional 7:09 22:12.90 32
33 230 Sandy Ebenhoech 12 Kingsway Regional 7:09 22:14.20 33
34 196 Laura Cherico 9 Haddon Township Hi 7:12 22:22.20 34
35 228 Kristen Best 12 Kingsway Regional 7:12 22:24.60 35
36 448 Katia Chupashko 11 SCHALICK, A.P. Hig 7:13 22:27.00 36
37 103 Melissa Gallagher 12 Cinnaminson 7:13 22:27.60 37
38 52 Christine Fryling 10 BUENA 7:14 22:28.80 38
39 54 Maria Montanez 10 BUENA 7:14 22:30.00 39
40 57 Jennifer Myers 12 BUENA 7:15 22:31.50 40
41 202 Courtney Baker 9 Haddonfield Memori 7:15 22:34.10 41
42 332 Nadia Kynik 10 Northern Burlingto 7:16 22:35.40 42
43 130 Tracy Wolf 12 Delran 7:17 22:38.10 43
44 49 Lakesha Walker 12 BRIDGETON HS 7:17 22:38.50 44
45 622 Laura Quigley 11 Woodstown High Sch 7:18 22:40.90 45
46 106 Danielle O'Donnell 11 Cinnaminson 7:19 22:44.70 46
47 430 Sarah Wendel Point Pleasant Bor 7:23 22:57.30 47
48 617 Katie Baum 9 Woodstown High Sch 7:23 22:59.10 48
49 330 Angelica Kryston 10 Northern Burlingto 7:23 22:59.40 49
50 237 Lauren Stilwell 11 Kingsway Regional 7:26 23:06.50 50
51 190 Katie Geverd 12 Haddon Heights 7:26 23:08.30
52 287 Jeanne Loprette 12 Maple Shade High S 7:32 23:25.20 51
53 102 Alyson Flynn 12 Cinnaminson 7:33 23:27.90 52
54 335 Angella Sadler 11 Northern Burlingto 7:35 23:34.00 53
55 198 Sarah Gartland 10 Haddon Township Hi 7:35 23:36.50 54
56 454 Lindsey O'Hare 10 SCHALICK, A.P. Hig 7:37 23:40.30 55
57 292 Kelly Wikiera 9 Maple Shade High S 7:37 23:42.80 56
58 290 Erica Wambach 10 Maple Shade High S 7:40 23:51.10 57
59 620 Katie Fritz 9 Woodstown High Sch 7:41 23:53.00 58
60 55 Jaclyn Myers 12 BUENA 7:41 23:53.40 59
61 41 Cathy Garcia 11 BRIDGETON HS 7:43 23:59.10 60
62 109 Kaitlyn Woods 10 Cinnaminson 7:44 24:03.40 61
63 621 Kim Keen 10 Woodstown High Sch 7:48 24:14.00 62
64 378 Dawn Shields 11 PENNS GROVE 7:50 24:22.90
65 616 Stephanie Bashall 11 Woodstown High Sch 7:55 24:37.20 63
66 483 Missy Keck 12 Sterling High Scho 7:55 24:38.10
67 482 Courtney Johnson 11 Sterling High Scho 7:56 24:38.90
68 453 Laura Mackiewicz 11 SCHALICK, A.P. Hig 8:00 24:51.40 64
69 107 Elaine O'Donnell 10 Cinnaminson 8:02 24:57.70 65
70 457 Katie Wildman 9 SCHALICK, A.P. Hig 8:08 25:17.70 66
71 429 Tracy Shibla Point Pleasant Bor 8:10 25:22.90 67
72 178 Jessie Snyder 11 GATEWAY REGIONAL 8:11 25:26.40
73 126 Laura Breuer 10 Delran 8:11 25:28.50 68
74 177 Christine Coxe 9 GATEWAY REGIONAL 8:12 25:30.70
75 333 Dana Neeff 10 Northern Burlingto 8:14 25:37.20 69
76 189 Mary Dougherty 12 Haddon Heights 8:17 25:46.50
77 200 Carolyn Snock 12 Haddon Township Hi 8:19 25:53.30 70
78 458 Holly Wilson 9 SCHALICK, A.P. Hig 8:28 26:18.70 71
79 127 Hilary Grosso 10 Delran 8:32 26:32.10 72
80 331 Joanna Krzewinski 10 Northern Burlingto 8:37 26:47.10 73
81 428 Alicia Scott Point Pleasant Bor 8:42 27:03.30 74
82 486 Kate Wolk 12 Sterling High Scho 8:44 27:08.70
83 289 Maura Schafer 12 Maple Shade High S 8:45 27:12.20 75
84 105 Caroline McNulty 10 Cinnaminson 8:46 27:15.00 76
85 199 Moul Maralyn 12 Haddon Township Hi 8:49 27:24.70 77
86 338 Kate Waring 12 Northern Burlingto 8:53 27:37.10 78
87 421 Amanda Bator Point Pleasant Bor 9:23 29:09.70 79
88 425 Kelly Hopler Point Pleasant Bor 9:26 29:19.30 80
89 129 Karlee Scheimreif 12 Delran 10:22 32:15.00 81
|