Portage Gazelle Invitational
Boys Division 3
10/9/99 at Portage MI
5k
MEN'S 5K RUN
SCORES
1. Albion 32 4. Grass Lake 98
2. Laingsburg 53 5. Schoolcraft 103
3. Glen Lake 87 6. Freedom Baptist 157
FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Rick Curtis (00) Laingsburg 16:15.9 1
2. Justin Kibbey (01) Glen Lake 16:19.8 2
3. Matt Anderla (00) Albion 16:20.8 3
4. Tori Wilson (00) Albion 16:31.9 4
5. Lawrence Cornell (01) Albion 17:07.4 5
6. Jeromie Williamson (00) Albion 17:17.7 6
7. Dan Leonard (00) Laingsburg 17:22.3 7
8. Kris Kane. (01) Grass Lake 17:30.9 8
9. Matt Kibbey (03) Glen Lake 17:40.7 9
10. Kyle Cutler (01) Schoolcraft 17:43.5 10
11. Patrick Cain. (01) Grass Lake 17:51.6 11
12. Petter Markkula (00) Laingsburg 17:57.3 12
13. Jeremy Doody (02) Laingsburg 18:02.4 13
14. Rob Loveless Albion 18:05.8 14
15. Wolf Adam Albion 18:06.9 P
16. Todd Crouch. (03) Grass Lake 18:10.7 16
17. Graham Creighton (00) Glen Lake 18:10.9 17
18. Mark Eisentrager, (01) Freedom Baptist 18:22.6 18
19. Jack Stodola (02) Schoolcraft 18:26.9 19
20. Dylan Smith Laingsburg 18:34.6 20
21. Kha Ha (00) Albion 18:41.8 P
22. Shaun Jackson (02) Laingsburg 18:52.8 P
23. Calin Morse (02) Schoolcraft 19:04.0 23
24. Joey Bates (02) Laingsburg 19:12.5 P
25. Matt Hawkins (02) Schoolcraft 19:22.2 25
26. Brandon Beery (03) Schoolcraft 19:35.6 26
27. Chad Neddo (00) Glen Lake 19:38.3 27
28. Chris Robson (02) Schoolcraft 19:38.7 P
29. Dan VanNortwick (00) Freedom Baptist 19:59.1 29
30. Justin King. (01) Grass Lake 20:06.7 30
31. Dan Congrove (01) Freedom Baptist 20:11.8 31
32. Scott Mills (03) Glen Lake 20:19.1 32
33. Sean Lozak (01) Grass Lake 20:27.6 33
34. David House (03) Glen Lake 20:33.5 P
35. Nick Barnes (02) Schoolcraft 20:37.4 P
36. Eric Allen (01) Grass Lake 20:47.1 P
37. Nate Thorton Grass Lake 20:48.0 P
38. Andy Evans Glen Lake 21:06.3 P
39. Kris D'Angelo (01) Cassopolis 21:18.6 -
40. Scott Snyder (01) Freedom Baptist 21:28.9 39
41. Mark Weflen (03) Freedom Baptist 21:29.6 40
42. Mike Vanderbosch (03) Cassopolis 21:44.9 -
43. Bob Klein. (02) Sutton's Bay 21:56.0 -
44. Trevor Pelon (03) Sutton's Bay 21:58.7 -
45. Pat Jurgens (03) Freedom Baptist 22:49.3 P
TEAM NAME FIN RESULTS PTS
1. Albion Matt Anderla (00) 3 16:20 3
Tori Wilson (00) 4 16:31 4
Lawrence Cornell (01) 5 17:07 5
Jeromie Williamson (00) 6 17:17 6
Rob Loveless 14 18:05 14
Wolf Adam 15 18:06
Kha Ha (00) 21 18:41
Albion ** TEAM TOTAL ** 1:25:20 32
2. Laingsburg Rick Curtis (00) 1 16:15 1
Dan Leonard (00) 7 17:22 7
Petter Markkula (00) 12 17:57 12
Jeremy Doody (02) 13 18:02 13
Dylan Smith 20 18:34 20
Shaun Jackson (02) 22 18:52
Joey Bates (02) 24 19:12
Laingsburg ** TEAM TOTAL ** 1:28:10 53
3. Glen Lake Justin Kibbey (01) 2 16:19 2
Matt Kibbey (03) 9 17:40 9
Graham Creighton (00) 17 18:10 17
Chad Neddo (00) 27 19:38 27
Scott Mills (03) 32 20:19 32
David House (03) 34 20:33
Andy Evans 38 21:06
Glen Lake ** TEAM TOTAL ** 1:32:06 87
4. Grass Lake Kris Kane. (01) 8 17:30 8
Patrick Cain. (01) 11 17:51 11
Todd Crouch. (03) 16 18:10 16
Justin King. (01) 30 20:06 30
Sean Lozak (01) 33 20:27 33
Eric Allen (01) 36 20:47
Nate Thorton 37 20:48
Grass Lake ** TEAM TOTAL ** 1:34:04 98
5. Schoolcraft Kyle Cutler (01) 10 17:43 10
Jack Stodola (02) 19 18:26 19
Calin Morse (02) 23 19:04 23
Matt Hawkins (02) 25 19:22 25
Brandon Beery (03) 26 19:35 26
Chris Robson (02) 28 19:38
Nick Barnes (02) 35 20:37
Schoolcraft ** TEAM TOTAL ** 1:34:10 103
6. Freedom Baptist Mark Eisentrager, (01) 18 18:22 18
Dan VanNortwick (00) 29 19:59 29
Dan Congrove (01) 31 20:11 31
Scott Snyder (01) 40 21:28 39
Mark Weflen (03) 41 21:29 40
Pat Jurgens (03) 45 22:49
Freedom Baptist ** TEAM TOTAL ** 1:41:29 157
Cassopolis Kris D'Angelo (01) 39 21:18
Mike Vanderbosch (03) 42 21:44
Cassopolis ** TEAM TOTAL ** 43:02
Sutton's Bay Bob Klein. (02) 43 21:56
Trevor Pelon (03) 44 21:58
Sutton's Bay ** TEAM TOTAL ** 43:54
|