"Event 1 Bantam Girls 2,000
Meters"
COMP# ATHLETE
YR TEAM TIME
RANK
119 HILARY EGAN
'86 OTTL 09:41.3
1
161 ALYSON KOHLMEIER '86 SARN
09:43.7 2
121 KATIE ENGEL
'87 OTTL 09:45.7
3
198 ASHLEY COMSTOCK '86 SSD
10:07.1 4
79 RONDA ANDERSON '86
NOC 10:13.1
5
87 MIRANDA GALLOWAY'88 NOC
10:15.1 6
144 ANDREA WHITE '86
OTTL 10:21.3
7
50 CELIA DANN
'86 LW 10:23.8
8
201 BRITTANY GOETZ '87 SSD
10:24.7 9
214 JENNIFER RICKS '87 SSD
10:25.8 10
204 RACHEL HANNAH '86
SSD 10:27.1
11
95 ROBYN ZAVADIL '87
NOC 10:28.0
12
348 STEVIE POLAND '88
UTTC 10:32.6
13
502 LYDIA WILLEMSE '86 SARN
10:35.5 14
89 JULIA NELSON
'87 NOC 10:36.0
15
409 STACY JONES
'86 BLEG 10:37.2
16
218 JESSICA H WALKER' 86
SSD 10:38.3
17
85 LEAH GALLAGHER '88
NOC 10:44.3
18
77 KATRINA ADSHEAD '87 NOC
10:46.1 19
80 KARA BAYLEY
'87 NOC 10:57.9
20
505 KATE RAWLINGS '86
SARN 11:08.1
21
93 MEGAN STEWART
NOC 11:15.4
22
142 CHRISTIENNE TOBIN' 86
OTTL 11:35.3
23
317 JENNIFER YEE
'86 TOC 11:38.8
24
453 KAREN PULSIFER '86 OTTL
11:56.0 25
464 KAITLYN ANN ESFORD'86 KNAP
11:58.9 26
133 STEPHANIE LOMRINK'86 OTTL
12:13.7 27
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 OTTL
"1,3,7" 11
2 SSD
"4,9,10" 23
3 NOG
"5,6,12" 23
4 SARN
"2,14,21" 37
* SSD WINS TIE BREAKER BY BEST
FINISHING LAST SCORER
"Event 2 Bantam Boys 3,000 Meters"
COMP# ATHLETE YR
TEAM TIME
RANK
303 GARETH MILLER '86
TOC 11:47.2
1
212 JAY (ROBT J) MORRILL'86 SSD
11:56.1 2
145 RUSSELL CHRISTIE
'86 PETR 12:15.0
3
113 KEVIN THROOP '86
ORIL 12:22.6
4
53 MICHAEL HORRICKS
'86 LW 12:24.3
5
215 MATTHEW ROWE '86
SSD 12:30.0
6
82 BRIAN BOWDEN '86
NOC 12:44.8
7
454 OBIE FRITCH
'86 OTTL 12:52.5
8
91 BLAIR PAUL
'86 NOC 13:17.9
9
524 KEVIN TOVEE '
86 TNOR 13:18.8
10
523 TREVOR DRENNAN '87 TNOR
13:39.2 11
408 CORBY NEWCOMBE '87 BLEG
13:55.4 12
110 HARRY SEATON '87
ORIL 14:01.3
13
83 SEAN CLIFFORD '86
NOC 14:07.2
14
207 THOMAS HUBRECHT '87 SSD
14:09.6 15
638 RICHARD THOMPSON
86 KNAP 14:16.4
16
335 PETER GAVIN-GRIFFIN'86 UTTC
14:24.0 17
300 DREW MASTERSON '86 TOC
14:34.6 18
499 BRENT FORBES-MURRAY'87 SARN
14:38.0 19
132 ALEX LAWSON '88
OTTL 14:40.1
20
199 KYLE DAWNEY '86
SSD 14:48.6
21
206 TYLER HOLDITCH '86 SSD
15:14.1 22
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 SSD
"2,6,15"
23
2 NOC
"7,9,14"
30
"Event 3 Midget
Girls 3,000 Meters"
REVISED
COMP# ATHLETE YR
TEAM TIME
RANK
166 NIKKE RECKMAN '84
SARN 12:06.9
1
224 MONIKA GRABOWIECKA'84 STCA
12:12.7 2
54 RACHEL PLAINE '84
LW 12:15.7
3
162 AMY KOHLMEIER '84
SARN 12:24.7
4
57 JACKIE STILLMAN '84 LW
12:26.9 5
228 JESSICA MORRIS '84 STCA
12:30.3 6
74 LINDSAY TEDFORD '85 MARK
12:32.7 7
37 LAURA MOULTON '84
HOC 12:34.2
8
230 SHEENA MURPHY '84
STCA 12:40.8
9
471 ANNE WIGHTON '84
PHOE 12:41.4
10
154 CHELSEY BAXTER '85 SARN
12:45.0 11
217 ELIZABETH STANFORD'85 SSD
12:58.8 12
411 VICTORIA JONES '84 BLEG
12:59.1 13
233 BARBARA ANNE PHELAN'86 STCA
13:01.3 14
495 ANIA WROBLEWSKI '85 SARN
13:06.3 15
213 GINA OADES
'85 SSD 13:11.3
16
515 KATIE-LYNN GERVAIS '84
WL 13:12.7
17
96 DANIELLE BINNS '85 OL
13:15.6 18
101 LILIANE SPARKES '86 OL
13:16.0 19
69 MELANIE MACCHIONE
'85 MARK 13:21.8
20
97 ELYSE CAMPBELL '85 OL
13:25.4 21
219 JENNA WECK
'84 SSD 13:26.3
22
496 ANDREA BROUWER '84 SARN
13:27.0 23
210 CAROLINE JONES '84 SSD
13:27.9 24
40 ASHLEY RENAUD '84
HOC 13:29.0
25
102 SARAH WEIR
'85 OL 13:31.1
26
31 JESSIE GILLIE
'84 HOC 13:36.3
27
470 LINDSAY VEITCH '84 PHOE
13:42.2 28
140 BRIDGETTE SULLIVAN'85 OTTL
13:47.0 29
354 LAURA SARDONE '84
UTTC 13:58.4
30
129 ASHLEY HILL
'85 OTTL 14:02.0
31
295 HOLLY LINCOLN '85
TOC 14:04.8
32
334 ESTEE FRESCO '84
UTTC 14:05.0
33
103 LINDSEY DE PLANCKE'84 ORIL
14:14.4 34
223 ASHLEY FRASER '84
STCA 14:15.9
35
59 NATALIE BARNETT '85 MARK
14:20.8 36
517 LEAH STEINKE
'85 WL 14:23.4
37
463 PAIGE ESFORD '86
KNAP 14:32.2
38
108 NIKO MUNRO
'84 ORIL 14:39.8
39
72 JENNIFER SEENEY '85 MARK
14:45.6 40
516 JESSICA MURPHY '85 WL
14:49.9 41
58 ALEXANDRA AASEN '85 MARK
14:52.0 42
49 LAURIE BURNS '84
LW 14:56.3
43
92 KATE STEWART '84
NOC 15:19.5
44
518 RACHEL MURPHY '85 WL
15:25.4 45
3 JENNIFER O'BRIEN
'84 BRNT 15:29.4
46
211 COLLEEN MADDEN '85 SSD
15:30.9 47
358 CAITLIN TINO
'85 UTTC 15:31.3
48
67 JULIE KLEBERG '84
MARK 15:34.8
49
70 KATIE MORRISON '85
MARK 15:39.7
50
32 KENDRA HUMMELL '85
HOC 15:51.9
51
112 JILL TAYLOR
'85 ORIL 15:52.7
52
417 ANNA PIETRANGELO
'84 EG 16:15.4
53
104 MARINA FAWCETT '84 ORIL
16:23.5 54
90 KALEY NELSON '85
NOC 16:55.2
55
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 SCTC
"2,6,9,14" 31
2 SARN
"1,4,11,15" 31
3 SSD
"12,16,22,24" 74
4 OL
"18,19,21,26" 84
5 MARK
"7,20,36,40" 103
6 HOC
"8,25,27,51" 111
7 WL
"17,37,41,45" 140
8 ORIL
"34,39,52,54" 179
* SCTC WINS TIE BREAKER BY BEST LAST
FINISHER
"Event 4 Midget
Boys 4,000 Meters"
COMP# ATHLETE
YR TEAM TIME
RANK
508 BACK DANG
'85 WL 14:57.7
1
422 STEPHANE HEATHERINGTON '84
EHS 14:59.5
2
170 KURT BENNINGER
'85 SAUG 15:00.7
3
456 JONATHAN TAYLOR
'84 PHOE 15:08.4
4
188 PETER THORSON
'84 SAUG 15:11.4
5
5 JUSTIN STEEDS '
84 BRNT 15:19.9
6
205 JEREMY HELF
'84 SSD 15:21.2
7
372 CHRIS LANGLOIS
'84 WL 15:25.3
8
193 SHAWN STAR
'85 SRRT 15:29.9
9
379 SINISA SIMIC
'84 WL 15:35.4
10
62 SEAN FOX
'84 MARK 15:36.8
11
6 JEFF BARR
'84 BURL 15:43.5
12
460 JOSHUA SMITH
'84 MAPLE 15:47.3
13
105 MATHEW FAWCETT
'84 ORIL 15:54.5
14
173 MARK DALGARNO
'84 SAUG 15:57.0
15
64 JAMES HARDMAN
'84 MARK 15:59.6
16
44 MICHAEL BEAN
'84 KENT 16:00.9
17
232 JONATHAN PAUL
'84 STCA 16:06.7
18
191 ANGUS MACAULAY
'84 SRRT 16:09.0
19
42 JEFFREY ENGLEHUTT
'84 IND 16:09.6
20
510 CLAYTON SERERES
'85 WL 16:10.8
21
511 MIKE LEPERA
'85 WL 16:13.4
22
349 DAVIN RAIHA
'84 UTTC 16:18.0
23
216 JOSHUA SMALL
'84 SSD 16:22.4
24
107 SEAMUS LITTLE
'84 ORIL 16:22.9
25
525 MARK TOVEE
'85 TNOR 16:26.3
26
100 SCOTT POOLE
'84 OL 16:26.5
27
494 DEREK SNIDER
'85 PL 16:26.8
28
141 ROBERT SULLIVAN
'84 OTTL 16:28.3
29
391 PAWEL GOLUBKA
'84 UTTC 16:31.4
30
661 GRAEME ENGLAND
16:33.4 31
526 COLIN MCPHERSON
'85 TNOR 16:35.0
32
642 DAVID DUNELON
84 WL 16:39.0
33
248 UNREGISTERED
16:40.0 34
332 NICK CROKER
'85 UTTC 16:45.5
35
238 BENJAMIN WOODFORD
'84 STCA 16:50.5
36
220 GORDON AKILIE
'84 STCA 16:53.0
37
227 ADAM MCLEOD
'84 STCA 16:56.9
38
171 ANDREW CHAMPION
'85 SAUG 17:00.4
39
528 IAN CAMERON
'85 TNOR 17:13.5
40
192 KARIM NASHEF '
86 SRRT 17:15.7
41
481 THOMAS WHILLANS
'85 CAT 17:16.7
42
183 NATHAN NOBLE
'85 SAUG 17:27.0
43
209 TREVOR JOHNSON
'85 SSD 17:33.3
44
71 FELIX NG
'84 MARK 17:35.9
45
478 TAYLOR DAVIS
'85 CAT 17:36.4
46
226 CORY LYNAM
'84 STCA 17:41.9
47
34 MICHAEL LUKAS
'85 HOC 17:48.5
48
534 STEVE DESMOND
85 BURL 17:48.9
49
479 JOSEPH ASQUINI
'86 CAT 17:53.2
50
84 JOHN DURIC
'84 NOC 17:55.5
51
38 ADAM NEALE '
84 HOC 18:00.8
52
194 GARY STOREY
'85 SRRT 18:01.7
53
472 NICHOLAS BOREK
'85 PL 18:05.0
54
164 JAMIE NELSON
'85 SARN 18:06.8
55
190 DAVID WRIGHT
85 SAUG 18:22.2
56
81 ADAM BIALY
85 NOC 19:01.6
57
527 KYLE DODGSON
'85 TNOR 19:04.2
58
236 CHRIS SIDLAR
'84 STCA 19:10.7
59
331 DANIEL BITONTI
'85 UTTC 19:30.0
60
482 SCOTT ROBINSON '
85 CAT 19:41.6
61
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 WL
"1,8,10,21" 40
2 SAUG
"3,5,15,39" 62
3 SRRT
"9,19,41,53" 122
4 SCTC
"18,36,37,38" 129
5 UTTC
"23,30,35,60" 148
6 TNOR
"26,32,40,58" 156
7 CAT
"42,46,50,61" 199
"Event 5 Juvenile Girls 4,000
Meters"
REVISED
COMP# ATHLETE YR
TEAM TIME
RANK
39 TRISH NOLAN
'82 HOC 16:22.3
1
15 SASHA HENRY
84 GUEL 16:46.9
2
288 MEAGHAN HYCKIE '83 TOC
16:55.6 3
314 BEVERLY WHELAN '82 TOC
17:01.6 4
327 ANNE MARIE BARNES
'82 UTTC 17:07.2
5
341 LAUREN KING
'82 UTTC 17:17.3
6
7 ANDREA BURDETT '82
BURL 17:27.9
7
427 JESSICA CLARK '83
MISS 17:29.2
7
48 KATRINA BRUCKSCHWAIGER '82 LW 17:29.9
9
185 NICOLE SIMMIE '83
SAUG 17:31.5
10
177 NICOLE KUNTZ '84
SAUG 17:33.4
11
259 KRISTY MULLIGAN '82 TNOR
17:37.8 12
169 JESSIE BASTIAN '84 SAUG
17:39.9 13
138 JACQUIE STEELE '82 OTTL
17:41.7 14
299 CHRISTINA MALETTE
'82 TOC 17:45.8
15
539 LAURE DUEWELL 82
QUIN 17:47.8
16
130 HEATHER HILLSBURG 82
OTTL 17:51.2
17
362 ANDREA WEBBER '83
UTTC 17:54.5
18
8 TANYA RANK
'82 BURL 18:02.0
19
200 MOLLY GIGG
'83 SSD 18:03.5
20
322 AMANDA LAROSE '85 TP
18:05.5 21
410 STEPHANIE JONES '83 BLEG
18:06.0 22
126 MIA GOLDER
'83 OTTL 18:07.7
23
18 DANIELLE KEWIN '84
GUEL 18:08.0
24
473 ANDREA SNIDER
PL 18:13.8
25
146 JOCELYN GIBSON '83 PETR
18:14.8 26
47 SHAYNA BOLAND '82
LW 18:15.6
27
124 ANNE FYFE
'83 OTTL 18:17.8
28
538 CATRIONE REVELL 83 QUIN
18:21.4 29
363 REBECCA WEBER '83
UTTC 18:21.9
30
263 SARAH STRICKLAND
'82 TNOR 18:23.4
31
428 KATIE SAX
'83 MISS 18:28.4
32
429 LAURA CLEMENTS '82 MISS
18:32.1 33
323 MAGGIE O'CONNOR '83 TP
18:36.6 34
21 SOFIA SHAROM '83
GUEL 18:38.4
35
318 LINDSAY EMDIN '83 TP
18:42.2 36
52 JENNY EMERY
'82 LW 18:46.0
37
149 ASHLEE MCGUIRE '82 PETR
18:54.3 38
383 HEATHER MCLAREN '82 WOOD
19:00.3 39
20 ASHLEY RAWLINGS '83 GUEL
19:01.8 40
264 LINDSAY TAYLOR '82 TNOR
19:04.4 41
309 DANIELLE ROWLANDS'82 TOC
19:12.7 42
260 SARA NESBITT '82
TNOR 19:17.2
43
660 EMILY SAUKS
RVLTC 19:24.0 44
176 CHRISTINE KUNTZ '82 SAUG
19:26.5 45
127 KATE HENDERSON '83 OTTL
19:29.8 46
421 ANDREA SMITH '83
EHS 19:32.6
47
320 ANIK LAMBERT-BELANGE '85
TP 19:34.2
48
148 KATHERINE KERR '83 PETR
19:37.4 49
208 TARA JOHNSON '82
SSD 19:39.2
50
257 MEGAN MCQUARRIE '84 TNOR
19:45.5 51
440 SHANNON FERREIRA
'84 MISS 19:49.5
52
86 MELISSA GALLOWAY
'83 NOC 19:52.6
53
116 CAITLIN DALTON '82 OTTL
20:01.7 54
441 KARA LOGAN
'83 WL 20:08.1
55
452 KAREN DOUMA '83
PETR 20:42.2
56
329 DANAE BENJAMIN '83 UTTC
20:53.6 57
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 UTTC
"5,6,18,30" 59
2 TOC
"3,4,15,42" 64
3 SAUG
"10,11,13,45" 79
4 OTTL
"14,17,23,28" 82
5 GUEL
"2,24,35,40" 101
6 MISS
"7,32,33,52" 124
7 TNOR
"12,31,41,43" 127
8 TP
"21,34,36,48" 139
"Event 7 Juvenile Boys 6,000
Meters"
COMP# ATHLETE YR
TEAM TIME
RANK
382 BRANDON YOUNG '82 WL
20:43.7 1
434 DANNY WEBSTER '82
MISS 21:14.9
2
315 NIGEL WRAY
'82 TOC 21:25.8
3
60 JEFFREY FAIRMAN '82 MARK
21:30.4 4
283 JOSEPH DIONNE '83
TOC 21:33.7
5
388 IAN MAYNE
'83 XL 21:35.6
6
197 JORDON COBER '83
SSD 21:36.0
7
540 DAN TRIPP
83 QUIN 21:43.3
8
500 TANNER BALL '
82 SARN 21:56.3
9
296 MATTHEW LINCOLN '82 TOC
21:58.5 10
253 ADAM LALONDE '82
TNOR 22:00.6
11
384 IAN HALES
'82 XL 22:02.6
12
98 MATTHEW GODFREY '82 OL
22:04.4 13
436 JON LITTLE '
82 MISS 22:05.4
14
513 BEN BONDY
'82 WL 22:05.7
15
376 SCOTT MONCUR '82
WL 22:06.9
16
267 JOSEPH YAWNEY '83
TNOR 22:09.4
17
284 PHILIP EDAMURA '82 TOC
22:13.0 18
203 GERRY GROOTHUIS '82 SSD
22:15.2 19
65 RYAN HARDMAN '82
MARK 22:16.1
20
294 DEREK LINCOLN '83
TOC 22:17.6
21
310 KIERAN RYAN
'83 TOC 22:21.7
22
457 MIKE EARLE
'82 PHOE 22:23.6
23
432 BRENDAN HUNT '83
MISS 22:24.2
24
375 MARK MOHER
'82 WL 22:29.5
25
433 RYAN LACQUEMENT '83 MISS
22:33.0 26
361 BART VAN VEGHEL '83 UTTC
22:36.3 27
541 RYAN OUCKAMA 83
QUIN 22:53.3
28
512 COLT OWSLEY
'83 WL 22:58.2
29
23 DAVID VASEY
'82 GUEL 23:02.5
30
345 CHRISTOPHER MAYHUE '82 UTTC
23:08.5 31
268 STEVEN ANTHONY '82 TOC
23:13.6 32
435 KEVIN BRANDRETH '83 MISS
23:17.4 33
415 ADAM REIDT
'83 EHS 23:20.9
34
359 CHRIS VAN BEURDEN
'83 UTTC 23:24.8
35
243 EVAN BAYER
'83 TNOR 23:28.3
36
221 RAMON BAKE
'83 STCA 23:28.6
37
386 JOSHUA LUMSDEN '83 XL
23:30.5 38
156 JASON FULLER '82
SARN 23:32.7
39
389 ADAM MORRISON '82 XL
23:32.9 40
381 PATRICK WILSON '82 WL
23:41.8 41
514 SCOTT SERRAN '82
WL 23:43.4
42
373 MICHAEL MANKA '82 WL
23:47.4 43
26 GREG D'ANGELO '83
HARB 23:48.4
44
30 MICHAEL DAVIDSON
'82 HOC 23:49.0
45
153 BRIAN BAILEY
'82 SARN 23:50.2
46
503 ADAM KILNER '
82 SARN 23:51.8
47
659 DAVE HUTCHINSON
24:01.3 48
73 KEITH STANGER '83
MARK 24:03.4
49
22 BRADY STRAW '82
GUEL 24:06.6
50
94 IAN ZAVADIL
'83 NOC 24:14.9
51
305 JONATHAN MURDOCH '83 TOC
24:19.6 52
326 DAVID ALBERTYN '83 UTTC
24:20.4 53
414 ADAM HEWITT
'83 EHS 24:27.4
54
530 MATT STRICKLAND '82 TNOR
24:24.9 54
442 JUSTIN JACQUES '83 WL
24:34.5 55
321 MATHIEU LAMBERT-BELANGE '83 TP 24:37.2
56
78 IAN ANDERSON '83
NOC 24:48.2
57
160 DAVID KEELEY '
83 SARN 25:00.4
58
529 GREG BAKER
'83 TNOR 25:06.3
59
99 CHRISTOPHER LANCASTER'82
OL 25:10.3
60
387 BRYAN MASON '84
XL 25:37.3
61
29 ELLIOT CRAIG '
83 HOC 25:39.7
62
247 IAN DRENNAN
'82 TNOR 25:43.9
63
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 TOC
"3,5,10,18" 36
2 WL
"1,15,16,25" 57
3 MISS
"2,14,24,26" 66
4 XL
"6,12,38,40" 96
5 TNOR
"11,17,36,54" 118
6 SARN
"9,39,46,47" 141
7 UTTC
"27,31,35,53" 146
"Event 6 Junior
Women 4,000 Meters"
COMP# ATHLETE YR
TEAM TIME
RANK
328 ELIZABETH BEN-ISHAI '81
UTTC 15:57.6
1
450 CAROL HENRY
'82 LC 16:04.7
2
76 BETH WIGHTMAN '81
MARK 16:31.3
3
462 MISTY BROWNLEE '81 KNAP
16:34.5 4
155 HILARY EDMONDSON
'81 SARN 16:38.4
5
128 JULIA HICKS
'85 OTTL 16:42.3
6
179 LAINE MISCH
'81 SAUG 16:52.8
7
136 ROBIN MCROBBIE '81 OTTL
16:56.3 8
202 JANE GRAVES '
81 SSD 17:01.7
9
120 SUSIE EGAR
'82 OTTL 17:05.9
10
123 CATHERINE FORTIN MAJOR '81 OTTL 17:09.7
11
131 JULIA KIRBY
'81 OTTL 17:10.0
12
312 VIRGINIA SCOTT '81 TOC
17:22.5 13
336 SASHA GOLLISH '81
UTTC 17:30.3
14
165 MELANIE PROUSE '81 SARN
17:36.0 15
249 ELIZABETH FORBES
'82 TNOR 17:37.3
16
532 JESSICA CLAYSON
EG 17:37.9
17
255 JENNIFER LAVOIE '81 TNOR
17:38.9 18
250 SERENA JENNINGS '81 TNOR
17:45.7 19
487 BECKY PLAINE
'81 LW 17:46.5
20
639 ERIN MCDOUGALL
KNAP 17:52.4
21
461 RACHAEL ARENS '81
MAPLE 17:54.4 22
168 LAURA WILSON '82
SARN 17:57.9
23
430 REBECCA MCWATTERS '81 MISS
18:01.9 24
431 JANINE CRYSDALE '81 MISS
18:03.2 25
418 MICHELLE DOELL '84 EG
18:07.8 26
10 NANCY UNSWORTH '81
BURL 18:16.5
27
256 NATALIE LEFORT '81 TNOR
18:28.6 28
68 ASHLEY KORMAN '83
MARK 18:30.0
29
152 JORDANA WHITTINGTON '81 PETR 18:35.4
30
159 HEATHER HEMSTREET '82 SARN
18:45.9 31
497 VERONICA CEPONIS
'82 SARN 18:46.2
32
371 CASEY GRAY
'80 WL 18:49.0
33
167 CAROLYN WAKELY '84 SARN
18:55.8 34
75 LINDSAY THOMPSON
'80 MARK 19:50.6
35
63 CHRISSIE HAMILTON
'81 MARK 20:09.8
36
360 NICOLE VAN BEURDEN'81 UTTC
20:31.4 37
158 TARA HALLS
'83 SARN 21:53.0
38
150 BRIANNE O'DRISCOLL '81
PETR 24:47.7
39
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 OTTL
"6,8,10,11" 35
2 SARN
"5,15,23,31" 74
3 TNOR
"16,18,19,28" 81
4 ARK
"3,29,35,36" 103
"Event 9 Junior
Men 8,000 Meters"
COMP# ATHLETE YR
TEAM TIME
RANK
187 MICHAEL THORSON '81 SAUG
26:38.6 1
446 JOSH MORRISON '80 LC
26:54.7 2
374 CRISTIANO MAURICIO '80
WL 26:59.2
3
542 BRET BURNS
8? FRON 27:13.9
4
290 STEVEN KOCSIS '81
TOC 27:35.6
5
535 GAVIN COSGROVE 81
WKIN 27:36.5
6
271 HASSAN BARISO '80
TOC 27:36.7
7
174 SJAAN GERTH '
81 SAUG 27:45.3
8
36 CHRIS MOULTON '81
HOC 27:45.5
9
237 JASON VAN DER SLUIS '82 STCA 27:50.0
10
365 JOHN BODIRLAU '80 WL
27:58.1 11
448 DEREK NAKLUSKI '82 LC
28:03.8 12
157 TERRY GOERTZ '81
SARN 28:04.4
13
543 DYLIN WYKES
8? FRON 28:08.9
14
276 JIMMY BUCHANAN '81 TOC
28:20.9 15
35 ERIC MORRISON '82
HOC 28:24.6
16
139 HUGH STRANGE '81
OTTL 28:31.3
17
385 MATTHEW LEDUC '81 XL
28:32.5 18
380 DWIGHT TOMALTY '81 WL
28:38.1 19
195 GREGORY JOHN ACKROYD '80 SSD 28:39.6
20
137 SCOTT NELMS
'81 OTTL 28:51.1
21
118 ANDREW EDWARDS '81 OTTL
28:52.1 22
657 ROB SWITZER
28:53.8 23
437 MATT LITTLE
'80 MISS 28:57.8
24
262 ANDREW SMITH '80
TNOR 29:01.4
25
311 PHIL SCOTT
'81 TOC 29:04.8
26
28 ROB BRUCE
'80 HOC 29:19.6
27
370 MATT GERVAIS '81
WL 29:21.9
28
56 JEREMIAH SEARS '80 LW
29:26.0 29
536 ERIC ELLIOTT
81 WKIN 29:35.0
30
439 NICHOLAS CAFARO '81 MISS
29:39.2 31
658 QUILLAN DOCHERTY
29:41.8 32
266 SHAWN TRUDEL '80
TNOR 29:43.4
33
180 ALEXANDER MOTLEY
'82 SAUG 29:54.7
34
33 DAN KOVACEK
'82 HOC 29:57.0
35
1 MATTHEW HOO '81
BRNT 30:03.3
36
306 PAOLO PACIONE '81
TOC 30:13.3
37
258 TAYLOR MILNE
'81 TNOR 30:15.3
38
416 JONATHAN HEWITT '81 EHS
30:15.3 39
459 JEFF SMITH '
80 PL 30:23.1
40
444 CHAD HUNT
'81 LW 30:27.6
41
222 SCOTT DUNCAN '80
STCA 30:29.0
42
246 BOBBY BRODIE '80
TNOR 30:30.9
43
390 NICHOLAS RENDELL
'81 XL 30:34.6
44
46 SCOTT BAILEY
'80 LW 30:38.0
45
438 DANIEL JASKIEWICZ
'81 MISS 31:02.2
46
234 STEPHEN PHELAN '81 STCA
31:07.7 47
489 DAVE COWAN
'81 UTTC 31:15.9
48
254 JASON LANE
'81 TNOR 31:18.3
49
531 PETER McLELLAND
EHS 31:21.4
50
240 NICHOLAS YARDLEY
'81 STCA 31:27.3
51
445 DEREK CLARK
'81 LW 31:35.6
52
340 CHRISTOPHER KHAN
'81 UTTC 32:21.3
53
343 MARCO LI
'82 UTTC 32:40.6
54
426 KYLE SCHNARE '81
PETR 32:59.9
55
61 ANDREW FINNIE '81
MARK 33:05.3
56
424 DON BURNS
'83 SAUG 33:24.6
57
488 GRAYDON BAKER
MCTC 34:21.8
58
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 TOC
"5,7,15,26" 53
2 WL
"3,11,19,28" 61
3 HOC
"9,16,27,35" 87
4 SAUG
"1,8,34,57" 100
5 TNOR
"25,33,38,43" 139
6 SCTC
"10,42,47,51" 150
7 LW
"29,41,45,52" 167
"Event 8 Senior Women 6,000
Meters"
COMP# ATHLETE YR
TEAM TIME
RANK
117 SARAH DILLABAUGH
'73 OTTL 21:45.6
1
115 NATHALIE J COTE '73 OTTL
22:05.1 2
289 MICHELLE KING '69
TOC 22:31.1
3
287 ANGELA GRAHAM '75
TOC 23:28.9
4
333 TAMBRA DUNN
'76 UTTC 23:31.3
5
178 PATRICE KUNTZ '74
SAUG 23:36.3
6
352 SEANNA ROBINSON '75 UTTC
23:49.9 7
285 JUDITH ELFASSY '74 TOC
23:52.3 8
353 JACQUELINE SANDOZ
'79 UTTC 24:23.0
9
451 MAUREEN STAPLETON '70 BAT
24:49.5 10
364 DIANNE WISEMAN '69 UTTC
24:54.5 11
412 SUZANNE GRISE '70 EG
25:02.2 12
506 SUE GRECO
'73 SWKC 25:07.4
13
641 JULIA THOMAS
KNAP 25:12.3
14
13 SHANNON GERRIE '81
GUEL 25:33.7
15
491 LYNDSAY RICHMOND
'75 HARB 25:40.1
16
24 KAREN WHITE
'81 GUEL 29:45.0
17
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 UTTC
"5,7,9,11" 3
"Event 10 Senior
Men 10,000 Meters"
REVISED
COMP# ATHLETE YR
TEAM TIME
RANK
143 CHRISTIAN WEBER '66 OTTL
32:44.2 1
308 BRUCE RAYMER '68
TOC 32:46.0
2
274 STEVE BOYD
'63 TOC 32:51.8
3
134 SCOTT MACDONALD '73 OTTL
32:58.3 4
27 DAVE LORNE
'71 HARB 33:37.4
5
242 RHYS TRENHAILE '75 SWKC
33:59.0 6
423 RORY SNEYD
'75 EHS 33:59.3
7
286 IVAN GOMEZ
'69 TOC 34:06.8
8
455 JASON GREGOIRE '67 OTTL
34:41.4 9
245 SHAWN BRADY '76
TNOR 34:58.6
10
319 JAMES GOSSELIN '77 TP
35:10.4 11
125 STEPHANE GAMACHE
'75 OTTL 35:29.5
12
346 TIM MORAN
'69 UTTC 36:00.4
13
350 IAN REID
'73 UTTC 36:04.5
14
304 PAUL MOORE
'77 TOC 36:20.6
15
490 FREDDIE LESAGE '72 HARB
36:24.4 16
413 ANGELO PAGOTTO '76 EHS
36:26.0 17
483 MIKE KELLER '
64 CAT 36:40.1
18
419 ANTHONY BIGGAR '70 TW
36:45.4 19
325 JAMIE BLACK
'63 TW 36:47.6
20
475 DERRICK SPAFFORD
66 CAT 36:58.4
21
313 MICHAEL SHERAR '63 TOC
37:07.6 22
476 MIKE MYERS
'68 CAT 37:09.5
23
474 JEFF TAGGART '66
CAT 37:35.4
24
477 DAN KIMMERER '63
CAT 37:41.7
25
175 MIKE GOWAN
'79 SAUG 38:06.6
26
637 BRIAN LUCAS
'73 PHOE 40:18.4
27
282 ERIC DEEMER '
66 TOC 41:00.3
28
51 DOUG DEVINE '
76 LW 41:07.9
29
338 RUSSELL HORSEY '76 UTTC
43:22.9 30
272 ROB BERRY
'61 TOC 43:46.8
31
337 TAY HOCK MENG '76
UTTC 48:31.9
32
356 JAMES STAVELEY '79 UTTC
51:28.9 33
PLACE TEAM
PLACES SCORE
1 OTTL
"1,4,9,12" 26
2 TOC
"2,3,8,15" 28
3 CAT
"18,21,23,24" 86
4 UTTC
"13,14,30,32" 89