The 1998 Coca-Cola Florida Relays March 25, 1998
Finals GIRLS 100 METER DASH
1. Gilberry, Les'Lee, St. Paul's E 12.56 w:0.3; 2. Thomas, Debbie,
Americus
12.63 w:0.3; 3. Gabler, Courtney, Northside Ch 12.90 w:0.3; 4.
Spillers,
Staci, Stratford Ac 13.20 w:-0.8; 5. Bristol, Leconti, Hamilton Cou
13.22
w:0.3; 6. Alexander, Christina, Union County 13.28 w:0.8; 7. Schuh,
Natasha,
Lake Highlan 13.36 w:0.8; 8. Dauley, Shaneka, Ranson Everg 13.47
w:-0.8;
Finals GIRLS 3,200 METER RUN
1. Ireland, Katie, Ranson Everg 11:30.88; 2. Roegner, Amber, Pace
Academy
11:36.02; 3. Benton, Christa, Keswick Chri 11:36.65; 4. Giesa, Erin,
Northside
Ch 11:43.30; 5. Hannan, Leann, St. Paul's E 11:53.68; 6. Baldwin,
Michelle,
Marist Schoo 11:58.44; 7. Newell, Kara, Maclay 12:02.08; 8. Adams,
Claire, The
Westmins 12:09.09;
Finals GIRLS 100 METER HURDLES
1. Young, Sirissa, Chiefland 15.24 w:0.6; 2. Terry, Chrissy,
Winder-Barro
15.26 w:0.6; 3. Dawson, Anne, St. Paul's E 15.60 w:0.6; 4. Watkins,
Alberta,
Pope John Pa 16.22 w:0.6; 5. Sobczak, Michelle, John Carroll 16.33
w:0.6; 6.
Jensen, Heidi, Keswick Chri 17.08 w:0.2; 7. Arnold, Iris, Stratford Ac
17.21
w:0.2; 8. Albury, Jana, Northside Ch 17.23 w:0.6;
Finals GIRLS 4X100 METER RELAY 4 X 100
1. Americus 50.09; 2. FAMU D.R.S 50.66; 3. St. Paul's E 50.73; 4.
Winder-Barro
50.75; 5. The Westmins 51.06; 6. Northside Ch 51.42; 7. Lake Highlan
51.89; 8.
Florida HS 52.02;
Finals GIRLS 4X200 METER RELAY 4 X 200
1. Americus "B" 1:47.20; 2. FAMU D.R.S 1:48.81; 3. The
Westmins 1:48.84; 4.
Winder-Barro 1:49.01; 5. Hamilton Cou 1:49.65; 6. St. Paul's E 1:49.85;
7.
Tampa Prepar 1:52.05; 8. Gulliver Pre 1:52.41;
Finals GIRLS 4X400 METER RELAY 4 X 400
1. Maclay 4:04.18; 2. St. Paul's E 4:05.66; 3. The Westmins 4:07.03; 4.
Coca Cola Florida Relays 03/26/98 Bradenton Ch 4:15.22; 5. Americus
"B" 4:17.79;
6. Tampa Prepar 4:18.68; 7. Pope John Pa 4:19.30; 8. Gulliver Pre
4:19.42;
Finals GIRLS 4X800 METER RELAY 4 X 800
1. Bradenton Ch 9:56.78; 2. Pope John Pa 10:01.43; 3. Gulliver Pre
10:12.01;
4. St. Paul's E 10:18.36; 5. Pensacola Ca 10:26.22; 6. The Westmins
10:33.15;
7. Episcopal 10:35.98; 8. Athens Chris 10:36.22;
Finals GIRLS DISTANCE MEDLEY 4000
1. Ranson Everg 13:00.75; 2. Gulliver Pre 13:10.76; 3. The Westmins
13:16.13;
4. Bradenton Ch 13:19.14; 5. St. Paul's E 13:25.62; 6. Marist Schoo
13:28.03;
7. Maclay 13:29.88; 8. Episcopal 13:40.33;
Finals GIRLS HIGH JUMP
1. Veal, Roxi, Athens Chris 5-04; 2. Ostrov, Jamie, Maclay 5-02; 3.
Woodson,
Jill, Northside Ch 5-0; 4. Zanders, Wanda, Hamilton Cou 5-0; 5. Hartz,
Heather, Northside Ch 4-10; 6. Carpenter, Anna Ryan, Stratford Ac 4-10;
7.
Maffett, Dale, The Westmins 4-10; 8. Dawkins, Morgan, The Bolles S
4-10;
Finals GIRLS POLE VAULT
1. Turner, Cristy, Taylor Count 9-06; 2. Crandall, Carrie, Episcopal
9-0; 3.
Telesmanic, Lauren, Pope John Pa 8-0; 4. Jensen, Heidi, Keswick Chri
8-0; 5.
Callender, Susanna, Paxon Sch. f 7-0; 6. Clement, Casey, Pensacola Ca
7-0; 7.
Soule, Sara, Pensacola Ca 7-0; 8. Shepard, Christy, Lake Highlan 6-06;
8.
Mullarkey, Nicole, Academy of t 6-06;
Finals GIRLS LONG JUMP
1. Thomas, Debbie, Americus 17-05 w:1.3; 2. Hinson, Samantha, Lake
Highlan
17-00.75 w:1.5; 3. Jenkens, Benavia, John Carroll 16-09.75 w:1.8; 4.
Ostrov,
Jamie, Maclay 16-08.25 w:1.6; 5. Fogle, Erin, Northside Ch 15-05.75
w:1.4; 6.
Calloway, Georgie, Crescent Cit 15-02.50 w:0.8; 7. Howle, Dana, The
Westmins
15-02 w:2.1; 7. Edwards, Janelle, Maclay 15-02 w:-0.4;
Finals GIRLS TRIPLE JUMP
1. Bristol, Leconti, Hamilton Cou 34-11.75 w:1.9; 2. Hinson, Samantha,
Lake
Highlan 34-06.75 w:2.0; 3. Dawson, Anne, St. Paul's E 34-04.75 w:1.0;
4.
Jenkens, Benavia, John Carroll 34-03.50 w:2.3; 5. Sobczak, Michelle,
John
Carroll 33-08.75 w:0.3; 6. Schumm, Janelle, Pensacola Ca 33-02.50
w:1.5; 7.
Edwards, Janelle, Maclay 33-01.75 w:1.6; 8. Fogle, Erin, Northside Ch
32-10.25
w:2.1;
Finals GIRLS SHOT PUT
1. Barrett, Kimberly, Gulliver Pre 43-04.25; 2. Mayweather, Crystal,
Winder-Barro 38-06.50; 3. Barber, April, Dixie County 38-01.50; 4.
Gray,
Marnie, Tattnall Squ 36-11.50; 5. Owens, Yolanda, Winder-Barro 36-03;
6.
Jones, Niki, The Westmins 35-02.75; 7. Stroud, Camelia, Hamilton Cou
34-06.50;
8. Hairston, Nakisha, Elizabethon 34-01;
Finals GIRLS DISCUS THROW
1. Barrett, Kimberly, Gulliver Pre 108-05; 2. Allgood, Sheree, Athens
Chris
106-10; 3. Hairston, Nakisha, Elizabethon 102-04; 4. Gray, Marnie,
Tattnall
Squ 99-08; 5. Hunter, Latonya, Winder-Barro 99-06; 6. Scott, Monica,
Chiefland
98-09; 7. Barber, April, Dixie County 97-05; 8. Dodson, Carrie,
Montverde Ac
94-06;
Finals BOYS 100 METER DASH
1. Jackson, Markie, Taylor Count 10.96 w:0.1; 2. Jacobs, Taylor, FAMU
D.R.S
11.13 w:0.1; 3. Stevenson, Zack, Union County 11.21 w:NWI; 4.
Alexander,
Raymond, Union County 11.27 w:NWI; 5. Nixon, Ron, John Carroll 11.28
w:NWI; 6.
Johnson, Hansford, Norcross 11.29 w:0.1; 7. Edwards, Corey, Lake
Highlan 11.34
w:-0.5; 8. Tanner, Barry, Winder-Barro 11.43 w:NWI;
Finals BOYS 3,200 METER RUN 3200M
1. Jorgensen, Blake, The Westmins 9:39.94; 2. Tribble, Adam, Athens
Chris
9:44.39; 3. McCammon, Donnie, Trinity Prep 9:49.42; 4. Curde, Andy,
Happy
Valley 9:53.40; 5. Sweeney, Dan, Gonzaga HS 9:55.97; 6. Howell, Ted,
Marianna
9:57.05; 7. Connor, Joshua, Maclay 10:05.13; 8. Quencer, Kevin, Ranson
Everg
10:06.45;
Finals BOYS 110 METER HURDLES
1. Jenkins, David, Union County 14.59 w:0.2; 2. Richardson, Scott,
Norcross
15.39 w:0.2; 3. Hawkins, Dan, Gonzaga HS 15.45 w:0.2; 4. Bogan, Quincy,
Monticello H 15.98 w:0.2; 5. Hoffman, Mike, Athens Chris 16.07 w:0.2;
6.
Clayton, Pedro, Taylor Count 16.13 w:0.2; 6. Jenkins, Thavious,
Wildwood 16.13
w:1.5; 8. Neill, Roy, John Carroll 16.26 w:0.2; 8. Richardson, Jim,
Pope John
Pa 16.26 w:1.5;
Finals BOYS 4X100 METER RELAY 4 X 100
1. Union County 43.59; 2. Rockdale Cou 43.84; 3. Newberry 44.00; 4.
Gulliver
Pre 44.10; 5. Taylor Count 44.25; 6. North Florid 44.27; 7. Gonzaga HS
44.29;
8. Crescent Cit 44.33;
Finals BOYS 4X200 METER RELAY 4 X 200
1. Union County 1:32.57; 2. Rockdale Cou 1:32.96; 3. Norcross 1:33.83;
4.
Athens Chris 1:33.87; 5. Gonzaga HS 1:34.33; 6. Wildwood 1:34.67; 7.
Gulliver
Pre 1:34.83; 8. Florida HS 1:35.06;
Finals BOYS 4X400 METER RELAY 4 X 400
1. Norcross 3:28.92; 2. Maclay 3:30.00; 3. Winder-Barro 3:32.25; 4.
North
Florid 3:32.70; 5. Athens Chris 3:33.08; 6. The Westmins 3:33.11; 7.
Gonzaga
HS 3:34.63; 8. Newberry 3:34.73;
Finals BOYS 4X800 METER RELAY 4 X 800
1. North Florid 8:23.10; 2. Winder-Barro 8:27.15; 3. Upperrom Chr
8:28.87; 4.
The McCallie 8:29.33; 5. Gonzaga HS 8:37.00; 6. Adimiral Far 8:38.70;
7.
Gulliver Pre 8:39.96; 8. The Westmins 8:44.09;
Finals BOYS DISTANCE MEDLEY 4000
1. Marist Schoo 10:41.62; 2. The McCallie 10:47.91; 3. Maclay 10:51.47;
4. Episcopal 10:51.85; 5. Winder-Barro 10:58.99; 6. The Westmins
10:59.79; 7.
Ranson Everg 11:06.56; 8. Gulliver Pre 11:08.60;
Finals BOYS HIGH JUMP
1. Stewart, Glenderick, Monticello H 6-04; 2. Harris, Stephen, Norcross
6-04;
3. Scott, James, Crescent Cit 6-04; 4. Cochran, Robie, Rockdale Cou
6-04; 5.
Richardson, Jim, Pope John Pa 6-02; 6. Harrison, Rocky, Tampa Cathol
6-02; 7.
Miller, Matt, Happy Valley 6-02; 8. Heldreth, Daniel, Brentwood Sc
6-02;
Finals BOYS POLE VAULT
1. Rice, Charles, Franklin Cou 13-06; 2. Lackey, Patrick, Winder-Barro
13-0;
3. Stinchcomb, Elias, Winder-Barro 12-06; 4. Shelbrick, Donald, Pope
John Pa
11-06; 5. Johnson, Ryan, Northside Ch 10-06; 6. Bates, Greg, Pensacola
Ca
10-0; 6. Harbin, Ethan, Franklin Cou 10-0; 6. Katsur, Josh, Lake
Highlan 10-0;
6. Jacquemin, Lucien, Gulliver Pre 10-0;
.
Finals BOYS LONG JUMP
1. Edwards, Corey, Lake Highlan 21-07 w:-1.4; 2. James, Ken, Newberry
21-04.50
w:-0.5; 3. Irverson, Frankie, Americus 21-03.25 w:0.9; 4. Heldreth,
Daniel,
Brentwood Sc 21-01.75 w:0.9; 5. White, Tate, Tattnall Squ 20-10.75
w:2.1; 6.
Corbin, Alfred, Wildwood 20-06.75 w:1.3; 7. Kolade, Luqman, Gonzaga HS
20-06.50 w:1.5; 8. Johnson, Hansford, Norcross 20-04.25 w:-0.5;
Finals BOYS TRIPLE JUMP
1. Heldreth, Daniel, Brentwood Sc 43-02 w:0.5; 2. Irverson, Frankie,
Americus
42-07.50 w:0.2; 3. Corbin, Alfred, Wildwood 41-06.50 w:0.1; 4. Coleman,
Chris,
Pope John Pa 41-00.75 w:-0.3; 5. Terry, Myron, Rockdale Cou 40-09.75
w:1.5; 6.
Cobb, Quint, Rockdale Cou 40-05.25 w:1.2; 7. Rogers, Chris,
Winder-Barro
40-03.75 w:0.6; 8. McMillian, David, Gonzaga HS 40-01.75 w:-1.4;
.
Finals BOYS SHOT PUT
1. Clamon, Jack, The Westmins 56-05.50; 2. Hilton, Isaac, St. Andrews
54-01.50; 3. Hall, Jeb, Franklin Cou 53-09.50; 4. Milligan, Sean,
Norcross
52-04; 5. Tanner, Clint, Franklin Cou 52-02; 6. Smalls, Carl, St.
Andrews
50-10.75; 7. Kaster, Dustin, Winder-Barro 50-02.75; 8. Baker, Caleb,
The
McCallie 49-05.75;
Finals BOYS DISCUS THROW
1. Hall, Jeb, Franklin Cou 166-03; 2. Clamon, Jack, The Westmins
165-04; 3.
Bowling, Josh, North Florid 158-11; 4. Johnson, Marqus, Tampa Baptis
151-05;
5. Anderson, Scott, The Bolles S 149-10; 6. McNealy, Gary, Taylor Count
144-06; 7. Moyle, Sean, Adimiral Far 139-0; 8. Boate, Brandon, The
Bolles S
138-11;