Boys-Girls
Boys
2004 Notre Dame Invitational
Boys Varsity Results.
Team
Place Plc Name School Time Pace
===== ==== ============================= ========================= ===== =====
1 1 Jonathan Popejoy Wheaton Warrenville South 14:31 4:51
2 2 Stephen Finley Palatine 14:41 4:54
3 3 Luke Ryan Downers Grove North 14:42 4:54
4 4 Bruce MacTaggart Glenbard South 14:46 4:56
5 5 Kevin Adamowski Carl Sandburg 14:47 4:56
6 6 Jakub Kolacz Naperville North 14:55 4:59
7 7 Jacob Nochel Lyons Township 15:00 5:00
8 8 Ahmed Mohamed Bartlett 15:08 5:03
9 9 Tom Achtein York 15:11 5:04
10 10 Brad LaRocque Carl Sandburg 15:11 5:04
11 11 Danial Kuhlman Glenbard South 15:11 5:04
12 12 Miles Scott-Stien Lincoln-Way East 15:11 5:04
13 13 Mike Spain Schaumburg 15:12 5:04
14 14 Brendan Murphy Oak Park & River Forest 15:13 5:05
15 15 Luke Rygh Oswego 15:16 5:06
16 16 Brian Billie Glenbard South 15:17 5:06
17 17 Eric Pedersen Naperville North 15:18 5:06
18 18 Sagar Patel Palatine 15:19 5:07
19 19 George Visser West Chicago 15:20 5:07
20 20 Tom Sideras Carl Sandburg 15:21 5:07
21 21 Tim Honig Glenbard South 15:22 5:08
22 22 Dan Bailey Deerfield 15:23 5:08
23 Ryan Carrigan Glenwood 15:24 5:08
24 23 Noble Schermerhorn Deerfield 15:25 5:09
25 24 Christopher Derrick Neuqua Valley 15:25 5:09
26 25 Jordan Lang Pleasant Valley 15:26 5:09
27 26 Blaise Carie Mt Zion 15:26 5:09
28 27 Ron Revord Lincoln-Way East 15:28 5:10
29 28 Mike Fry York 15:28 5:10
30 29 Mathew Smoody Palatine 15:29 5:10
31 30 Kyle Brady Wheaton Warrenville South 15:29 5:10
32 31 Josh Wakeman Mt Zion 15:30 5:10
33 32 Kyle Kirchner Lincoln-Way East 15:31 5:11
34 33 Glenn Morris Palatine 15:32 5:11
35 34 Justin Smith Carl Sandburg 15:33 5:11
36 35 Brian Wurtz Glenbard South 15:34 5:12
37 36 Pat O'Hara Maine South 15:35 5:12
38 37 Zachary Weinberg Highland Park 15:36 5:12
39 John Neisler Stanford Olympia 15:39 5:13
40 38 Matthew Britten Neuqua Valley 15:39 5:13
41 39 Blake Fisher Naperville North 15:40 5:14
42 40 Lionel Montenegro York 15:40 5:14
43 41 Anthony Perast Neuqua Valley 15:41 5:14
44 42 Kevin O'Brien Palatine 15:41 5:14
45 43 John Navarro Glenbard South 15:42 5:14
46 44 Isiah Robbins Quincy 15:42 5:14
47 45 Ron Stefani York 15:43 5:15
48 46 Devin Albaugh Pleasant Valley 15:43 5:15
49 47 Kristopher Rey-Tally Oak Park & River Forest 15:44 5:15
50 48 Nathan Troester Lincoln-Way East 15:44 5:15
51 49 Drew Urani Bartlett 15:45 5:15
52 50 Esberaldo Gonzalez Palatine 15:46 5:16
53 Scott Krapf Schlarman 15:46 5:16
54 51 Chris Kane Plainfield South 15:47 5:16
55 52 Neil Driscoll Lyons Township 15:48 5:16
56 53 Alake Kashyap Neuqua Valley 15:49 5:17
57 54 Jon Roberts Schaumburg 15:50 5:17
58 55 Florencio Menchaca Lane Tech College Prep 15:50 5:17
59 56 Michael Gilmartin Downers Grove North 15:51 5:17
60 57 Bernie Healy Lake Park 15:51 5:17
61 58 Cory Nanni Normal West 15:52 5:18
62 59 Matt Edwards York 15:53 5:18
63 60 Chuck Archer Carl Sandburg 15:54 5:18
64 61 Luis Macias Morton 15:55 5:19
65 62 Robert Shukis Neuqua Valley 15:55 5:19
66 63 Mark Kischner Lake Park 15:56 5:19
67 64 Andrew Macnider Schaumburg 15:56 5:19
68 65 Joe Hosty Lincoln-Way East 15:56 5:19
69 66 Sergio Borjon Downers Grove North 15:57 5:19
70 67 Will Phillips Wheaton Academy 15:57 5:19
71 Dan Rolando Champaign Centennial 15:58 5:20
72 68 John Sadlik Naperville North 15:58 5:20
73 Josh Garrett Glenwood 15:59 5:20
74 69 Evan Possley Wheaton Warrenville South 15:59 5:20
75 70 Greg Udzielak Maine South 16:00 5:20
76 71 Apollos Frusti Wheaton Academy 16:01 5:21
77 72 Eli Hoffman Oregon 16:02 5:21
78 73 Chris Zook Normal Community 16:03 5:21
79 74 Jacob Wear Sacred Heart Griffin 16:03 5:21
80 75 Curt Hanson Deerfield 16:04 5:22
81 76 Mark Gustafson Moline 16:04 5:22
82 77 Jared Starnes Normal Community 16:05 5:22
83 78 Jonny Kaufmann Normal West 16:05 5:22
84 79 Bill Griffiths Lake Park 16:06 5:22
85 80 Matt Rychel Andrew 16:06 5:22
86 81 Joe Myszka Schaumburg 16:07 5:23
87 Justin Stewart Springfield High 16:08 5:23
88 82 Todd Teren Oak Park & River Forest 16:08 5:23
89 83 Sam Debus Lake Park 16:09 5:23
90 84 Jim Link Schaumburg 16:09 5:23
91 85 Mark Sulkin York 16:10 5:24
92 86 Mark Fernera Lincoln-Way East 16:10 5:24
93 87 Kyle Sleik Naperville North 16:10 5:24
94 88 Colby Schulz Moline 16:11 5:24
95 89 Paul Busse Lyons Township 16:11 5:24
96 90 Michael Stollar Highland Park 16:12 5:24
97 Matt Kurley Champaign Centennial 16:12 5:24
98 91 Spenser Murakami Neuqua Valley 16:13 5:25
99 92 John Fisher York 16:13 5:25
100 93 Jim Georgantas Joliet Township 16:13 5:25
101 94 Tim Mordini Wheaton Warrenville South 16:14 5:25
102 95 Chris Frank Sacred Heart Griffin 16:14 5:25
103 96 Jake Discipio Lyons Township 16:15 5:25
104 97 Joseph Savage Wheaton Warrenville South 16:15 5:25
105 98 Connor Williams Andrew 16:15 5:25
106 99 Anthony Girton Carl Sandburg 16:16 5:26
107 100 Matt Toussaint Marist 16:16 5:26
108 101 Mike Young Carl Sandburg 16:17 5:26
109 102 Danny DeRock Lyons Township 16:18 5:26
110 Aaron Iaun Springfield High 16:18 5:26
111 103 Blake Irwin Pleasant Valley 16:19 5:27
112 104 Mark Crowley Lincoln-Way East 16:19 5:27
113 105 Patrick Geoghegan Oak Park & River Forest 16:20 5:27
114 106 Nick Kane Plainfield South 16:20 5:27
115 107 Mike Trattner Naperville North 16:20 5:27
116 Jeff Williams Hinsdale Central 16:21 5:27
117 108 Nathan Rutz Schaumburg 16:23 5:28
118 109 Nicholas Blench Oak Park & River Forest 16:23 5:28
119 110 Peter Gerharz Plainfield South 16:24 5:28
120 111 E J Flood Morton 16:24 5:28
121 112 Kevin Randolph Marist 16:25 5:29
122 113 Mitch Castel Moline 16:25 5:29
123 114 Bill Falotico Lyons Township 16:26 5:29
124 115 Jacob Barker Pleasant Valley 16:26 5:29
125 116 Aaron Silver Downers Grove North 16:26 5:29
126 117 Dave Carlson Lyons Township 16:27 5:29
127 118 Dan Segreti Morton 16:27 5:29
128 119 Devin Williams East St Louis 16:27 5:29
129 Jason Springer Stanford Olympia 16:27 5:29
130 120 Ben Fay Porta 16:28 5:30
131 121 Jacob Middan Sacred Heart Griffin 16:28 5:30
132 122 Justin Sebens Mahomet-Seymour 16:29 5:30
133 123 Colin McCormick Sacred Heart Griffin 16:30 5:30
134 124 David Kostal Naperville North 16:30 5:30
135 125 Andrew Heinz Neuqua Valley 16:31 5:31
136 Dave Callicutt Hinsdale Central 16:32 5:31
137 126 Antonio Lagunas Morton 16:32 5:31
138 127 Eric Seelbach Sacred Heart Griffin 16:33 5:31
139 128 Sidney Gutierrez Morton 16:33 5:31
140 129 Peter Casa Wheaton Warrenville South 16:34 5:32
141 130 Kevin Beltran Lane Tech College Prep 16:35 5:32
142 Luke Penner Champaign Centennial 16:35 5:32
143 131 Zach Bowling Heyworth 16:36 5:32
144 132 Brock McIntosh Normal Community 16:36 5:32
145 133 Joel Wojcik Lane Tech College Prep 16:37 5:33
146 134 Alejandro Soto Palatine 16:37 5:33
147 135 Dan McMahon Sacred Heart Griffin 16:38 5:33
148 136 Jack Pierce Andrew 16:38 5:33
149 137 Alan Graves Downers Grove North 16:38 5:33
150 Zach Underwood Glenwood 16:39 5:33
151 138 Troy Pittman Mahomet-Seymour 16:39 5:33
152 139 Billy Shanahan Bartlett 16:40 5:34
153 140 Brandon Grode Andrew 16:40 5:34
154 141 Chris Wedge Joliet Township 16:41 5:34
155 142 Roy Witty Marist 16:42 5:34
156 143 Gavin Sutherland Pleasant Valley 16:43 5:35
157 144 Brett Beaugurea Maine South 16:43 5:35
158 145 Tyson Jones Glenbard North 16:43 5:35
159 146 Dustin Emerick Elmwood/Brimfield 16:44 5:35
160 147 Josh Bayles St Joseph-Ogden 16:44 5:35
161 148 Bob Pushautz Northridge Prep 16:44 5:35
162 Donny Cotton East Peoria 16:44 5:35
163 149 Eric Irizarry Lane Tech College Prep 16:45 5:35
164 150 Brenden Sullivan West Chicago 16:45 5:35
165 151 Cameron Pendleton Joliet Township 16:46 5:36
166 152 Juan Juarez Morton 16:47 5:36
167 153 Justin Helpingstine Salem 16:48 5:36
168 154 Adam Werner Plainfield South 16:48 5:36
169 155 Trace Carlson Oregon 16:49 5:37
170 156 Sean Swearingen Wheaton Warrenville South 16:50 5:37
171 157 Kenneth Ptack Oak Park & River Forest 16:51 5:37
172 158 Brian Schwerdtfeger Oswego 16:51 5:37
173 159 Matthew Cervarich Deerfield 16:52 5:38
174 160 Matt Gatlin Oswego 16:52 5:38
175 161 Phillip Hawbaker Pleasant Valley 16:52 5:38
176 162 Kevin Paunica West Chicago 16:53 5:38
177 163 Cory Mason Decatur Eisenhower 16:53 5:38
178 164 Scott Frayn Lane Tech College Prep 16:54 5:38
179 165 Ronnie Lee Decatur Eisenhower 16:54 5:38
180 166 Sean Bredeson Joliet Catholic Academy 16:55 5:39
181 167 Gregory Deddo Downers Grove North 16:55 5:39
182 168 Brian Ramsey Porta 16:55 5:39
183 169 Ben Luehrs University High 16:56 5:39
184 170 Adam Kurjanski Quincy 16:56 5:39
185 171 Sean Mooney Andrew 16:56 5:39
186 172 Hugo Ramirez Lane Tech College Prep 16:57 5:39
187 173 Kevin McNerney Morton 16:57 5:39
188 174 Eric Seimetz Schaumburg 16:58 5:40
189 175 Kyle Erickson University High 16:58 5:40
190 176 Andrew Crane Quincy 16:58 5:40
191 177 Kyle Schreiner Maine South 16:58 5:40
192 178 Kevin Omahen Andrew 16:59 5:40
193 179 Ben Hooe Salem 16:59 5:40
194 Chris Wright Springfield High 17:00 5:40
195 180 Ben Misak Pleasant Valley 17:01 5:41
196 181 Brian Tinajera Oswego 17:02 5:41
197 182 Patrick Shoemaker Lake Park 17:03 5:41
198 183 Kentwan Carter East St Louis 17:04 5:42
199 184 Andrew Viana Oak Park & River Forest 17:05 5:42
200 185 Brad Grant West Chicago 17:05 5:42
201 186 Zach Switzer Heyworth 17:07 5:43
202 187 Joe LaHood Peoria Notre Dame 17:07 5:43
203 188 T C Hargis Salem 17:09 5:43
204 189 Jack Redford Plainfield South 17:09 5:43
205 190 Randall Peterson Oregon 17:10 5:44
206 191 David VanDerLaan Normal Community 17:10 5:44
207 192 George Tzortzakis Maine South 17:12 5:44
208 193 Sergei McNulty Deerfield 17:14 5:45
209 194 Nish Bhagat Glenbard North 17:15 5:45
210 195 Kenton Northen St Joseph-Ogden 17:15 5:45
211 196 Tim Doyle Moline 17:16 5:46
212 197 Alex Long Peoria Notre Dame 17:17 5:46
213 198 Demarco Ivie East St Louis 17:18 5:46
214 199 Tyler Thomas Decatur Eisenhower 17:19 5:47
215 200 Anthony Jacks Maine West 17:19 5:47
216 201 Austin Quinn Blmgtn Central Catholic 17:19 5:47
217 202 Tony Portugal Oregon 17:20 5:47
218 203 Kyle Steinbrueck University High 17:21 5:47
219 204 Pete Moritz Andrew 17:21 5:47
220 205 Mario McCottrell East St Louis 17:22 5:48
221 206 Daniel Martin Maine South 17:24 5:48
222 207 Cheng Lai Bartlett 17:25 5:49
223 208 Jorge Espinosa Lane Tech College Prep 17:26 5:49
224 209 Patrick Ford St Joseph-Ogden 17:27 5:49
225 210 Michael Lifson Downers Grove North 17:28 5:50
226 Brandon Johnson Glenwood 17:28 5:50
227 211 Jordan Harpst St Joseph-Ogden 17:28 5:50
228 212 Ben Salabura Marist 17:29 5:50
229 Curtis Marshall Champaign Centennial 17:29 5:50
230 213 Dan Mangan Marist 17:30 5:50
231 214 Sara Maeglin Deerfield 17:31 5:51
232 215 Hassan Atabbi Maine West 17:32 5:51
233 216 Devin Lyons Mahomet-Seymour 17:34 5:52
234 217 Luke Peters Oregon 17:34 5:52
235 218 Reid Basting Normal West 17:35 5:52
236 219 Ed Zaworski Joliet Township 17:35 5:52
237 220 Scott Johann Maine West 17:36 5:52
238 221 Patrick Ryan Sacred Heart Griffin 17:36 5:52
239 222 Matt Schiavone Maine West 17:37 5:53
240 223 Tim Brungard Normal Community 17:38 5:53
241 224 Dan Knapp Peoria Notre Dame 17:41 5:54
242 225 Mark Phillips Wheaton Academy 17:41 5:54
243 226 Jim Kwictkowsky Oswego 17:42 5:54
244 227 Matt Cillick Lake Park 17:43 5:55
245 228 Drew Shetley Salem 17:44 5:55
246 229 Jason Kobus Blmgtn Central Catholic 17:44 5:55
247 230 Wes Villalobos Salem 17:44 5:55
248 231 James Jaffe Maine South 17:46 5:56
249 232 Peter Serb Northridge Prep 17:47 5:56
250 233 William Klingner Quincy 17:47 5:56
251 234 Nick Kurzer Bartlett 17:48 5:56
252 235 Ross McGinley Maine West 17:49 5:57
253 236 Christian Enriquez Plainfield South 17:49 5:57
254 Jason Wagner Waterloo 17:50 5:57
255 237 Brandon Shaver University High 17:50 5:57
256 238 Joe Kentos Marist 17:50 5:57
257 239 Noah Dunham Pontiac 17:51 5:57
258 240 Tony Cinnerella Marist 17:51 5:57
259 241 Ritchie Cherry East St Louis 17:52 5:58
260 242 Tyler Zblinsky Highland Park 17:52 5:58
261 243 Steven Lechner Northridge Prep 17:53 5:58
262 244 Joe Sullivan Deerfield 17:53 5:58
263 245 Justin Barnette Elmwood/Brimfield 17:53 5:58
264 246 Austin Kern University High 17:53 5:58
265 247 Jan Henson Blmgtn Central Catholic 17:54 5:58
266 248 Jared Willard Mahomet-Seymour 17:54 5:58
267 249 Kevin Lewu Wheaton Academy 17:55 5:59
268 250 Steve Prescott Bartlett 17:56 5:59
269 Dave Timm East Peoria 17:57 5:59
270 251 Evan Kingery Heyworth 17:58 6:00
271 252 Gabe Walder Mahomet-Seymour 17:58 6:00
272 253 Bill Hopkins Oswego 18:00 6:00
273 254 Eric Ward Peoria Notre Dame 18:00 6:00
274 255 Mark Amarillas Quincy 18:00 6:00
275 256 Niclas Rasmussen Normal Community 18:01 6:01
276 257 Lee Bennett West Chicago 18:01 6:01
277 258 Eric Erspamer Bartlett 18:04 6:02
278 259 Kyle Groenhagen Oregon 18:05 6:02
279 260 Jon Stoelk Moline 18:05 6:02
280 Justin Carl Liberty 18:06 6:02
281 261 Marty Sledge Heyworth 18:07 6:03
282 262 Nathan Rasmussen Normal Community 18:08 6:03
283 263 Nathaniel McCall East St Louis 18:10 6:04
284 264 Seth Schultz Elmwood/Brimfield 18:10 6:04
285 265 John Davis Elmwood/Brimfield 18:10 6:04
286 266 James Zollo Highland Park 18:11 6:04
287 267 Tyler Ammerman Danville 18:11 6:04
288 268 Derrick Padovich Oswego 18:14 6:05
289 269 Kevin Bernhard Joliet Catholic Academy 18:15 6:05
290 270 Doug Lewis Normal West 18:18 6:06
291 271 Matt Spath Porta 18:19 6:07
292 272 Derek Holt Pontiac 18:20 6:07
293 273 Josh Wiley A-C Central 18:21 6:07
294 274 Cory Thomas Normal West 18:21 6:07
295 275 Adam Waibel Normal West 18:21 6:07
296 276 Kaleb Baker Oregon 18:22 6:08
297 277 Scott Nichols Highland Park 18:25 6:09
298 278 Zachary Rotholz Highland Park 18:25 6:09
299 279 Jake Smith Quincy 18:26 6:09
300 280 Brant Basting Normal West 18:27 6:09
301 281 Craig Himegarner Elmwood/Brimfield 18:28 6:10
302 282 Jess Butcher Pontiac 18:28 6:10
303 283 Fred Geyer University High 18:29 6:10
304 Johnny Ma Elmwood Park 18:29 6:10
305 284 Aaron Ball St Joseph-Ogden 18:30 6:10
306 285 Ryan Barba Glenbard North 18:30 6:10
307 Tim Larson Schlarman 18:33 6:11
308 286 Jacob Keeney A-C Central 18:34 6:12
309 287 Todd Madkinson Pontiac 18:35 6:12
310 Alexander Hackel St. Teresa 18:35 6:12
311 288 Cole Kassing A-C Central 18:36 6:12
312 Antwon Watson St. Teresa 18:39 6:13
313 289 Lucas Mobley Salem 18:41 6:14
314 290 Alex Kewney Quincy 18:42 6:14
315 Kyle Horist Elmwood Park 18:43 6:15
316 291 Jason Head Blmgtn Central Catholic 18:46 6:16
317 292 Richard Lowery Danville 18:47 6:16
318 293 Matt Milhauser Pontiac 18:48 6:16
319 Brandon Coventry St. Teresa 18:49 6:17
320 294 Anthony Carter Danville 18:54 6:18
321 295 Gerik Wysocki West Chicago 18:55 6:19
322 296 Ricky Galvan Joliet Township 18:58 6:20
323 297 Kelsey Holcomb Porta 18:58 6:20
324 298 Cody Dirks Porta 18:59 6:20
325 299 Brandon Keeney Mahomet-Seymour 19:00 6:20
326 300 Mike Runge Peoria Notre Dame 19:04 6:22
327 301 George Malone Joliet Township 19:04 6:22
328 302 Jon Farley Glenbard North 19:06 6:22
329 303 Craig Hogan Mt Zion 19:10 6:24
330 304 Matt Davis Wheaton Academy 19:11 6:24
331 305 Chris Devlin A-C Central 19:11 6:24
332 306 Jake Bayless Porta 19:12 6:24
333 307 Steve Wilders Glenbard North 19:12 6:24
334 308 Chris McCarty Joliet Catholic Academy 19:14 6:25
335 309 Steve Kreher Decatur Eisenhower 19:14 6:25
336 Ryan Curtner Carrollton 19:16 6:26
337 Joel Siebers Liberty 19:19 6:27
338 310 Morgan Young Elmwood/Brimfield 19:23 6:28
339 311 Dustin Campbell Mahomet-Seymour 19:24 6:28
340 312 Daniel Perez Danville 19:35 6:32
341 Josh Adcock Carrollton 19:35 6:32
342 313 Frank Taflan Blmgtn Central Catholic 19:45 6:35
343 Robert Robertson Elmwood Park 19:52 6:38
344 314 Matt Wujek Joliet Catholic Academy 19:57 6:39
345 315 Cale Fulton A-C Central 20:02 6:41
346 316 Doug Panozzu Plainfield South 20:04 6:42
347 317 Pritesh Patel Maine West 20:06 6:42
348 318 Brandon Vrchota Elmwood/Brimfield 20:07 6:43
349 319 Shawn Lemke Joliet Catholic Academy 20:08 6:43
350 320 Dan Bomell Heyworth 20:10 6:44
351 321 Isaiah Tan Mt Zion 20:12 6:44
352 322 Micah Thurn Decatur Eisenhower 20:14 6:45
353 Joel Pezzelle St. Teresa 20:15 6:45
354 323 Leo Gomez Northridge Prep 20:17 6:46
355 324 Kevin Lanham Nazareth Academy 20:19 6:47
356 325 John Vanzon Peoria Notre Dame 20:20 6:47
357 326 Andy Lane West Chicago 20:27 6:49
358 David Bruce Springfield Southeast 20:40 6:54
359 327 Quinten Hoogenboom Glenbard North 20:47 6:56
360 328 Dillon Ziegler Decatur Eisenhower 20:50 6:57
361 329 John Neitz Blmgtn Central Catholic 20:52 6:58
362 Zach Schmidt Carrollton 20:56 6:59
363 330 Tom Amidei Nazareth Academy 21:01 7:01
364 331 Jordan Rowe Mt Zion 21:12 7:04
365 332 Laife Fulk Mt Zion 21:18 7:06
366 333 Ryne Poelker Porta 21:33 7:11
367 334 Jarod Davenport A-C Central 21:38 7:13
368 335 Adam Slad Nazareth Academy 21:39 7:13
369 336 John Thomas Nazareth Academy 21:42 7:14
370 337 Jordan Hanley Glenbard North 21:46 7:16
371 Wes Braswell Waterloo 21:59 7:20
372 338 Drew Myers Danville 22:48 7:36
373 339 Drew Martin A-C Central 23:50 7:57
374 340 Rich Clegg Nazareth Academy 23:56 7:59
375 341 Cody Perez Danville 24:02 8:01
376 342 James McEneely Northridge Prep 24:28 8:10
377 343 David Hemeur Heyworth 25:22 8:28
378 Chris Bush Waterloo 25:40 8:34
379 344 Blair Tierney Joliet Catholic Academy 29:42 9:54
1. Glenbard South
4 11 16 21 35 (43) = 87
MacTaggart, Kuhlman, Billie, Honig, Wurtz, Navarro
2. Palatine
2 18 29 33 42 (50)(134) = 124
Finley, Patel, Smoody, Morris, O'Brien, Gonzalez, Soto
3. Carl Sandburg
5 10 20 34 60 (99)(101) = 129
Adamowski, LaRocque, Sideras, Smith, Archer, Girton, Young
4. York
9 28 40 45 59 (85) (92) = 181
Achtein, Fry, Montenegro, Stefani, Edwards, Sulkin, Fisher
5. Lincoln-Way East
12 27 32 48 65 (86)(104) = 184
Scott-Stien, Revord, Kirchner, Troester, Hosty, Fernera,
Crowley
6. Naperville North
6 17 39 68 87 (107)(124) = 217
Kolacz, Pedersen, Fisher, Sadlik, Sleik, Trattner, Kostal
7. Neuqua Valley
24 38 41 53 62 (91)(125) = 218
Derrick, Britten, Perast, Kashyap, Shukis, Murakami, Heinz
8. Wheaton Warrenville South
1 30 69 94 97 (129)(156) = 291
Popejoy, Brady, Possley, Mordini, Savage, Casa, Swearingen
9. Schaumburg
13 54 64 81 84 (108)(174) = 296
Spain, Roberts, Macnider, Myszka, Link, Rutz, Seimetz
10. Lyons Township
7 52 89 96 102 (114)(117) = 346
Nochel, Driscoll, Busse, Discipio, DeRock, Falotico, Carlson
11. Oak Park & River Forest
14 47 82 105 109 (157)(184) = 357
Murphy, Rey-Tally, Teren, Geoghegan, Blench, Ptack, Viana
12. Downers Grove North
3 56 66 116 137 (167)(210) = 378
Ryan, Gilmartin, Borjon, Silver, Graves, Deddo, Lifson
13. Pleasant Valley
25 46 103 115 143 (161)(180) = 432
Lang, Albaugh, Irwin, Barker, Sutherland, Hawbaker, Misak
14. Lake Park
57 63 79 83 182 (227) = 464
Healy, Kischner, Griffiths, Debus, Shoemaker, Cillick
15. Deerfield
22 23 75 159 193 (214)(244) = 472
Bailey, Schermerhorn, Hanson, Cervarich, McNulty, Maeglin,
Sullivan
16. Sacred Heart Griffin
74 95 121 123 127 (135)(221) = 540
Wear, Frank, Middan, McCormick, Seelbach, McMahon, Ryan
17. Morton
61 111 118 126 128 (152)(173) = 544
Macias, Flood, Segreti, Lagunas, Gutierrez, Juarez, McNerney
18. Plainfield South
51 106 110 154 189 (236)(316) = 610
Kane, Kane, Gerharz, Werner, Redford, Enriquez, Panozzu
19. Maine South
36 70 144 177 192 (206)(231) = 619
O'Hara, Udzielak, Beaugurea, Schreiner, Tzortzakis, Martin,
Jaffe
20. Andrew
80 98 136 140 171 (178)(204) = 625
Rychel, Williams, Pierce, Grode, Mooney, Omahen, Moritz
21. Lane Tech College Prep
55 130 133 149 164 (172)(208) = 631
Menchaca, Beltran, Wojcik, Irizarry, Frayn, Ramirez, Espinosa
22. Bartlett
8 49 139 207 234 (250)(258) = 637
Mohamed, Urani, Shanahan, Lai, Kurzer, Prescott, Erspamer
23. Normal Community
73 77 132 191 223 (256)(262) = 696
Zook, Starnes, McIntosh, VanDerLaan, Brungard, Rasmussen,
Rasmussen
24. Moline
76 88 113 196 260 = 733
Gustafson, Schulz, Castel, Doyle, Stoelk
25. Oswego
15 158 160 181 226 (253)(268) = 740
Rygh, Schwerdtfeger, Gatlin, Tinajera, Kwictkowsky, Hopkins,
Padovich
26. West Chicago
19 150 162 185 257 (295)(326) = 773
Visser, Sullivan, Paunica, Grant, Bennett, Wysocki, Lane
27. Marist
100 112 142 212 213 (238)(240) = 779
Toussaint, Randolph, Witty, Salabura, Mangan, Kentos,
Cinnerella
28. Oregon
72 155 190 202 217 (259)(276) = 836
Hoffman, Carlson, Peterson, Portugal, Peters, Groenhagen, Baker
29. Quincy
44 170 176 233 255 (279)(290) = 878
Robbins, Kurjanski, Crane, Klingner, Amarillas, Smith, Kewney
30. Normal West
58 78 218 270 274 (275)(280) = 898
Nanni, Kaufmann, Basting, Lewis, Thomas, Waibel, Basting
31. Joliet Township
93 141 151 219 296 (301) = 900
Georgantas, Wedge, Pendleton, Zaworski, Galvan, Malone
32. Highland Park
37 90 242 266 277 (278) = 912
Weinberg, Stollar, Zblinsky, Zollo, Nichols, Rotholz
33. Wheaton Academy
67 71 225 249 304 = 916
Phillips, Frusti, Phillips, Lewu, Davis
34. East St Louis
119 183 198 205 241 (263) = 946
Williams, Carter, Ivie, McCottrell, Cherry, McCall
35. Mahomet-Seymour
122 138 216 248 252 (299)(311) = 976
Sebens, Pittman, Lyons, Willard, Walder, Keeney, Campbell
36. Salem
153 179 188 228 230 (289) = 978
Helpingstine, Hooe, Hargis, Shetley, Villalobos, Mobley
37. Mt Zion
26 31 303 321 331 (332) = 1012
Carie, Wakeman, Hogan, Tan, Rowe, Fulk
38. University High
169 175 203 237 246 (283) = 1030
Luehrs, Erickson, Steinbrueck, Shaver, Kern, Geyer
39. St Joseph-Ogden
147 195 209 211 284 = 1046
Bayles, Northen, Ford, Harpst, Ball
40. Maine West
200 215 220 222 235 (317) = 1092
Jacks, Atabbi, Johann, Schiavone, McGinley, Patel
41. Heyworth
131 186 251 261 320 (343) = 1149
Bowling, Switzer, Kingery, Sledge, Bomell, Hemeur
42. Porta
120 168 271 297 298 (306)(333) = 1154
Fay, Ramsey, Spath, Holcomb, Dirks, Bayless, Poelker
43. Decatur Eisenhower
163 165 199 309 322 (328) = 1158
Mason, Lee, Thomas, Kreher, Thurn, Ziegler
44. Peoria Notre Dame
187 197 224 254 300 (325) = 1162
LaHood, Long, Knapp, Ward, Runge, Vanzon
45. Elmwood/Brimfield
146 245 264 265 281 (310)(318) = 1201
Emerick, Barnette, Schultz, Davis, Himegarner, Young, Vrchota
46. Glenbard North
145 194 285 302 307 (327)(337) = 1233
Jones, Bhagat, Barba, Farley, Wilders, Hoogenboom, Hanley
47. Blmgtn Central Catholic
201 229 247 291 313 (329) = 1281
Quinn, Kobus, Henson, Head, Taflan, Neitz
48. Northridge Prep
148 232 243 323 342 = 1288
Pushautz, Serb, Lechner, Gomez, McEneely
49. Pontiac
239 272 282 287 293 = 1373
Dunham, Holt, Butcher, Madkinson, Milhauser
50. Joliet Catholic Academy
166 269 308 314 319 (344) = 1376
Bredeson, Bernhard, McCarty, Wujek, Lemke, Tierney
51. A-C Central
273 286 288 305 315 (334)(339) = 1467
Wiley, Keeney, Kassing, Devlin, Fulton, Davenport, Martin
52. Danville
267 292 294 312 338 (341) = 1503
Ammerman, Lowery, Carter, Perez, Myers, Perez
53. Nazareth Academy
324 330 335 336 340 = 1665
Lanham, Amidei, Slad, Thomas, Clegg
Girls
2004 Notre Dame Invitational
Girls Varsity Results.
Team
Place Plc Name School Name Time Pace
===== ==== ============================= ========================= ===== =====
1 1 Caitlin Comfort Peoria Notre Dame 17:04 5:42
2 2 Shannon Phelan Naperville North 17:22 5:48
3 3 Amanda Beggs Lincoln-Way East 17:30 5:50
4 4 Michelle Stratton Naperville North 17:41 5:54
5 5 Elizabeth Hynes St Charles East 17:41 5:54
6 6 Kristin Sutherland Carl Sandburg 17:43 5:55
7 7 Amy Laskowske Palatine 17:43 5:55
8 8 Carly Bates Palatine 17:43 5:55
9 Theresa Brokaw West Central 17:51 5:57
10 9 Kim Ebbesen Bartlett 17:54 5:58
11 10 Kelsey Bulat Pleasant Valley 17:57 5:59
12 11 Lauren Zumbach Hinsdale Central 17:58 6:00
13 12 Amanda Mirochna Neuqua Valley 18:00 6:00
14 13 Sarah Klaczynski Carl Sandburg 18:01 6:01
15 14 Jane Simpson Lyons Township 18:02 6:01
16 15 Annette Glaz Stagg 18:05 6:02
17 16 Regan Grumley Lake Forest 18:08 6:03
18 17 Lauren Haberkorn Marist 18:09 6:03
19 18 Roey Hines Hinsdale Central 18:09 6:03
20 19 Melanie Glander Carl Sandburg 18:10 6:04
21 20 Katlin Millin Palatine 18:13 6:05
22 21 Michelle Brunk Palatine 18:14 6:05
23 22 Stephanie Hughes Lane Tech College Prep 18:14 6:05
24 23 Kara Moylan Stagg 18:19 6:07
25 24 Emily Hartley Neuqua Valley 18:22 6:08
26 25 Ashley Soltwisch Hinsdale Central 18:22 6:08
27 26 Maggie DeBerge Naperville North 18:24 6:08
28 27 Anna Newell Sacred Heart Griffin 18:25 6:09
29 28 Tory Wright Palatine 18:26 6:09
30 29 Kirsten Lang St Charles East 18:27 6:09
31 30 Amanda Janosz Carl Sandburg 18:29 6:10
32 31 Sarah Scanlin Lincoln-Way East 18:33 6:11
33 Kelsee Viano Carlinville 18:35 6:12
34 32 Katie Rick Waterloo 18:36 6:12
35 33 Michelle Janosz Carl Sandburg 18:37 6:13
36 Hannah Hogan St Joseph-Ogden 18:37 6:13
37 34 Olivia Myers Normal Community 18:38 6:13
38 35 Krista Moss St Charles East 18:40 6:14
39 36 Michelle Gajkowski Nazareth Academy 18:43 6:15
40 37 Heather Cebulko Bartlett 18:43 6:15
41 38 Gina Kapusta Hinsdale Central 18:45 6:15
42 39 Megan Kiefer Oak Park & River Forest 18:46 6:16
43 Elisha Crawley Decatur MacArthur 18:47 6:16
44 40 Krista Moylan Stagg 18:47 6:16
45 41 Elizabeth Melz Naperville North 18:49 6:17
46 42 Kathleen Flaherty Lyons Township 18:50 6:17
47 43 Haleigh Stopa Blmgtn Central Catholic 18:50 6:17
48 44 Staci Nelson Glenwood 18:51 6:17
49 45 Marissa Speckkmann Naperville North 18:52 6:18
50 46 Laura Beggs Lincoln-Way East 18:54 6:18
51 47 Keegan Kilrea Lyons Township 18:54 6:18
52 48 Kayla Brown Porta 18:55 6:19
53 49 Maggie Mulchrone Marist 18:56 6:19
54 50 Colleen Standridge Palatine 18:58 6:20
55 51 Katlin Petersen Palatine 18:58 6:20
56 52 Emili Maxeiner Decatur Eisenhower 18:59 6:20
57 53 Katelyn Draths Regina Dominican 19:00 6:20
58 54 Lauren Mulac Carl Sandburg 19:00 6:20
59 55 Ellen Adams Glenbard West 19:01 6:21
60 56 Ashley Porter Heyworth 19:01 6:21
61 57 Stephanie Lakinger Carl Sandburg 19:04 6:22
62 58 Jenny Donley Oak Park & River Forest 19:05 6:22
63 59 Rachel Folan Glenbard West 19:05 6:22
64 60 Kim Brolon Oregon 19:06 6:22
65 61 Erica Schertz Naperville North 19:07 6:23
66 62 Lauren Bourne Blmgtn Central Catholic 19:07 6:23
67 63 Olivia Bird Oak Park & River Forest 19:08 6:23
68 64 Lindsay Moore St. Teresa 19:08 6:23
69 65 Alison Rack Oak Park & River Forest 19:10 6:24
70 66 Jennifer Douglas Hinsdale Central 19:10 6:24
71 67 Ashley Thomasma Porta 19:10 6:24
72 68 Anna Aquino Pleasant Valley 19:11 6:24
73 69 Jenny Laser Hinsdale Central 19:12 6:24
74 70 Veronica Garcia Downers Grove North 19:12 6:24
75 71 Heather Hackel St. Teresa 19:13 6:25
76 72 Erin Walgamuth Downers Grove North 19:14 6:25
77 73 Jennifer Fornek Trinity 19:14 6:25
78 74 Katlyn Bednarski Maine West 19:15 6:25
79 75 Patrice Baietto St. Teresa 19:16 6:26
80 76 Elizabeth Meier Maine West 19:17 6:26
81 77 Emily Gallup Schaumburg 19:18 6:26
82 78 Dayna White St Charles East 19:19 6:27
83 79 Sara Brauer Porta 19:19 6:27
84 80 Ally Grumley Lake Forest 19:19 6:27
85 81 Cristi Wales Glenbard South 19:20 6:27
86 82 Meggie McDonald Lyons Township 19:22 6:28
87 83 Catherine Venson Lake Forest 19:22 6:28
88 84 Christine Farrell Lyons Township 19:22 6:28
89 85 Lauren Clark Lyons Township 19:24 6:28
90 86 Julia Wycoff Sacred Heart Griffin 19:24 6:28
91 87 Brittney Carman Glenwood 19:27 6:29
92 88 Katie Rosen Deerfield 19:28 6:30
93 89 Tara Bistry Joliet Catholic Academy 19:30 6:30
94 90 Katie Drendel Porta 19:30 6:30
95 91 Sara Peters Oregon 19:34 6:32
96 92 Emily Lyden Normal Community 19:35 6:32
97 93 Stephanie Miles St Charles East 19:35 6:32
98 94 Jenny Johnson Glenbard South 19:35 6:32
99 95 Tricia Doherty Marist 19:36 6:32
100 96 Mara Weaver Normal Community 19:39 6:33
101 97 Sarah Roberts Normal Community 19:40 6:34
102 98 Stephanie Sands St Charles East 19:41 6:34
103 99 Sara Hartley Neuqua Valley 19:42 6:34
104 100 Jen Harkey Neuqua Valley 19:44 6:35
105 101 Colette Coverick Stagg 19:44 6:35
106 102 Katelyn Nelson Normal Community 19:46 6:36
107 103 Emily Kane Hinsdale Central 19:46 6:36
108 104 Jessica Lee Lyons Township 19:46 6:36
109 105 Amanda Labuz Regina Dominican 19:47 6:36
110 106 Libby O'Brien Glenbard South 19:47 6:36
111 107 Brooke Jarrett Schaumburg 19:48 6:36
112 108 Natalie Kus Glenbard West 19:48 6:36
113 109 Rose Pearson Glenwood 19:48 6:36
114 110 Laura Krist Neuqua Valley 19:49 6:37
115 111 Chelsea Christman Oak Park & River Forest 19:49 6:37
116 112 Virginia Schuler Pleasant Valley 19:50 6:37
117 113 Sharon Feltes Naperville North 19:51 6:37
118 114 Kelly Short Glenwood 19:52 6:38
119 115 Stephanie Johnson Oswego 19:53 6:38
120 116 Jessica Mulcrone Downers Grove North 19:54 6:38
121 117 Claire Birkhauser Lake Forest 19:54 6:38
122 118 Aileen Gorman Marist 19:55 6:39
123 119 Francesca Baruffi Lake Forest 19:57 6:39
124 Amber Purcell Salem 19:57 6:39
125 120 Lauren Calabra Lincoln-Way East 19:57 6:39
126 121 Laurenn Jarema Joliet Catholic Academy 19:58 6:40
127 122 Theresa Coverick Stagg 19:59 6:40
128 123 Sarah Pinter Glenbard West 20:01 6:41
129 124 Niki Eckdahl Downers Grove North 20:02 6:41
130 125 Kari Schneider Lincoln-Way East 20:03 6:41
131 126 Lindsey Purl Trinity 20:04 6:42
132 127 Andrea Pelella Neuqua Valley 20:04 6:42
133 128 Natasha House Normal Community 20:04 6:42
134 129 Juliette Kentgen Lane Tech College Prep 20:05 6:42
135 130 Sarah Daly Wheaton Academy 20:05 6:42
136 131 Michelle Wesley Downers Grove North 20:07 6:43
137 132 Amanda Brunetti Bartlett 20:08 6:43
138 133 Michelle Busuhing Glenbard South 20:10 6:44
139 134 Kayla Hanke Oregon 20:11 6:44
140 135 Jenny Corkel Oak Park & River Forest 20:12 6:44
141 136 Thurayya Drew Springfield Southeast 20:12 6:44
142 137 Anita Maurer Downers Grove North 20:13 6:45
143 138 Charlotte Ashford Highland Park 20:14 6:45
144 139 Angie Caputo Decatur Eisenhower 20:15 6:45
145 140 Emily Landan St Charles East 20:16 6:46
146 141 Hana Sutchar Bartlett 20:16 6:46
147 142 Kyle Piasecki Pleasant Valley 20:17 6:46
148 143 Katie Hynes Stagg 20:18 6:46
149 144 Rachel Bromberg Deerfield 20:18 6:46
150 145 Natalie Scibek Regina Dominican 20:19 6:47
151 146 Molly Grube Glenbard South 20:19 6:47
152 147 Karin Wirth A-C Central 20:20 6:47
153 148 Hannah Pitstick Peoria Notre Dame 20:21 6:47
154 149 Hilary Mitchell Marist 20:22 6:48
155 150 Anna Miller Normal Community 20:23 6:48
156 151 Kelsey Gantzer Pleasant Valley 20:23 6:48
157 152 Tess Baker Downers Grove North 20:23 6:48
158 153 Kerri Aldridge Wheaton Academy 20:23 6:48
159 154 Tabitha Thomas Schaumburg 20:25 6:49
160 155 Ella Wayne St. Teresa 20:26 6:49
161 156 Christina Signore Lincoln-Way East 20:27 6:49
162 157 Maggie Fortson Wheaton Academy 20:28 6:50
163 158 Deb Solka Maine West 20:29 6:50
164 159 Mary Troutman Oregon 20:29 6:50
165 160 Allison Zink Glenwood 20:29 6:50
166 161 Lauren Fane Oregon 20:31 6:51
167 162 Rachel Deitch Highland Park 20:32 6:51
168 163 Kim Willi Peoria Notre Dame 20:34 6:52
169 164 Amy Gegenheimer Joliet Catholic Academy 20:34 6:52
170 165 Lara Meyer Quincy 20:35 6:52
171 166 Whitney Brauer Porta 20:37 6:53
172 167 Ruth Seitz Glenwood 20:46 6:56
173 Jesse Rosecrans Elmwood/Brimfield 20:46 6:56
174 168 Angela Johnson Glenbard West 20:46 6:56
175 169 Kristen Lembitz Glenbard West 20:47 6:56
176 170 Jennifer Higgins Pontiac 20:48 6:56
177 171 Cassidy O'Brien Blmgtn Central Catholic 20:48 6:56
178 Mindy Beams Mt Zion 20:52 6:58
179 172 Carey Dahlquist Peoria Notre Dame 20:53 6:58
180 173 Valerie Gallichio Maine West 20:54 6:58
181 174 Gwen Bafford Decatur Eisenhower 20:55 6:59
182 175 Hannah Helfer A-C Central 20:55 6:59
183 176 Stephanie Crackel Oswego 20:58 7:00
184 177 Rebecca Wheeler Oswego 20:58 7:00
185 Dayna Long St Joseph-Ogden 20:59 7:00
186 178 Rachdel Janus Nazareth Academy 21:00 7:00
187 179 Danielle Huston Pleasant Valley 21:00 7:00
188 180 Sara Christensen Pleasant Valley 21:00 7:00
189 181 Vanessa Arroyo Lane Tech College Prep 21:01 7:01
190 182 Amanda Lundahl Lake Forest 21:01 7:01
191 183 Lynn Millspaugh Deerfield 21:02 7:01
192 Jenifer Shetley Salem 21:03 7:01
193 184 Amanda Flesch St. Teresa 21:06 7:02
194 185 Vanessa Italiano Deerfield 21:08 7:03
195 186 Kate Simmons Peoria Notre Dame 21:08 7:03
196 187 Megan Snodgrass Peoria Notre Dame 21:09 7:03
197 188 Lauren Hartwig Bartlett 21:10 7:04
198 189 Bridget Nash Lane Tech College Prep 21:11 7:04
199 190 Eftihia Davelis Stagg 21:11 7:04
200 191 Deanna Marszalek Neuqua Valley 21:12 7:04
201 192 Megan Novak Nazareth Academy 21:12 7:04
202 193 Alisha Foster Quincy 21:13 7:05
203 194 Amanda Roarick St. Teresa 21:16 7:06
204 195 Kim Wetzel Oregon 21:16 7:06
205 196 Kathleen Pawlowski Trinity 21:17 7:06
206 197 Charlita Griffin East St Louis 21:18 7:06
207 198 Sasha Wolff Deerfield 21:19 7:07
208 Ashley Hartson Moline 21:19 7:07
209 199 Stacy Voccia Glenbard West 21:20 7:07
210 200 Michelle Nothhelfer Marist 21:22 7:07
211 201 Nicki Mitchell Lake Forest 21:23 7:08
212 202 Stephanie May Maine West 21:23 7:08
213 203 Maria Soto Highland Park 21:24 7:08
214 204 Ashley Ralph Sacred Heart Griffin 21:25 7:09
215 205 Jessica Augustine Waterloo 21:27 7:09
216 206 Bailey Merrell Schaumburg 21:30 7:10
217 207 Mo Barker Nazareth Academy 21:31 7:11
218 208 Katie Ruttenberg Schaumburg 21:32 7:11
219 209 Colleen Burzynski Trinity 21:33 7:11
220 210 Katie Policht Bartlett 21:33 7:11
221 211 Elise Stockl Joliet Catholic Academy 21:33 7:11
222 212 Melissa Zimmerman Deerfield 21:34 7:12
223 Maleah Gass Elmwood/Brimfield 21:35 7:12
224 213 Kelly Racheleau Joliet Catholic Academy 21:37 7:13
225 214 Scotti Culton Waterloo 21:39 7:13
226 215 Starrsha Bankhead Springfield Southeast 21:40 7:14
227 216 Rachel Brooks Porta 21:40 7:14
228 217 Liz Dolis Trinity 21:42 7:14
229 218 Courtney Schulz Quincy 21:42 7:14
230 219 Mercedes Ferguson East St Louis 21:43 7:15
231 220 Marguerite Maginot Regina Dominican 21:45 7:15
232 Alexae Stone St Joseph-Ogden 21:47 7:16
233 221 Audrey Quevillon Quincy 21:48 7:16
234 222 Liz Ava Maria Regina Dominican 21:50 7:17
235 223 Philita Johnson East St Louis 21:50 7:17
236 224 Brittany Santillan Maine West 21:50 7:17
237 225 Sarah Corcoran Oregon 21:52 7:18
238 226 Katie Bauler Decatur Eisenhower 21:53 7:18
239 227 Taylor Reid Sacred Heart Griffin 21:55 7:19
240 228 Maggie Fahrenbach Regina Dominican 21:56 7:19
241 229 MacKenzie Mammenga Heyworth 21:56 7:19
242 Sarah Harman Elmwood/Brimfield 21:57 7:19
243 230 Brittany Leonard Pontiac 21:57 7:19
244 231 Libby Costigan Regina Dominican 21:58 7:20
245 232 Aubrie Guerra Wheaton Academy 21:59 7:20
246 233 Michelle Sabakni Nazareth Academy 22:02 7:21
247 234 Maggie Kamraczewski Highland Park 22:04 7:22
248 235 Liz Boeman Oswego 22:07 7:23
249 236 Michelle Bagda Joliet Catholic Academy 22:09 7:23
250 237 Jessie Hunter Wheaton Academy 22:09 7:23
251 238 Claire VanEijk Glenbard South 22:12 7:24
252 239 Anna Fogt Deerfield 22:13 7:25
253 240 Katelyn Blacy Heyworth 22:18 7:26
254 241 Colleen Biebel Marist 22:19 7:27
255 Janelle Hensolb Danville 22:22 7:28
256 242 Erika Ayala Lane Tech College Prep 22:23 7:28
257 243 Samantha Tenuta Schaumburg 22:25 7:29
258 Jenny Smiles Elmwood/Brimfield 22:28 7:30
259 244 Jillian Heidlauf Wheaton Academy 22:31 7:31
260 245 Jill Coleman Trinity 22:38 7:33
261 Amanda Manning Mt Zion 22:38 7:33
262 Jill Purcell St Joseph-Ogden 22:40 7:34
263 246 Iesha Garrett East St Louis 22:41 7:34
264 247 Virginia Helmer Quincy 22:42 7:34
265 248 Mary Caputo Decatur Eisenhower 22:47 7:36
266 Nikki Connor Salem 22:47 7:36
267 249 Amy Schutte Quincy 22:59 7:40
268 250 Jill Scott Oswego 22:59 7:40
269 251 Jane Christenson Blmgtn Central Catholic 23:03 7:41
270 252 Melinda McNeil Blmgtn Central Catholic 23:03 7:41
271 253 Christina Meyers Maine West 23:05 7:42
272 254 Jocelyn Kuhn Highland Park 23:05 7:42
273 255 Dana Velesco Lane Tech College Prep 23:08 7:43
274 256 Sara Rosenbery Decatur Eisenhower 23:09 7:43
275 257 Jill Detwiler Pontiac 23:11 7:44
276 258 Theresa Guzanan Oswego 23:16 7:46
277 259 Morgan Steffens Pontiac 23:16 7:46
278 260 Kirby Massey Springfield Southeast 23:22 7:48
279 261 Brianna Bresson A-C Central 23:26 7:49
280 262 Courtney Spann A-C Central 23:27 7:49
281 263 Ebone Washington East St Louis 23:31 7:51
282 264 Sarah Medland Peoria Notre Dame 23:35 7:52
283 265 Bryanne Brown East St Louis 23:51 7:57
284 266 Daniela Stellino Quincy 23:51 7:57
285 267 Lindsey Landgrebe Sacred Heart Griffin 23:56 7:59
286 268 Alicia Dusenbury Oswego 24:02 8:01
287 269 Jeanna Reid Sacred Heart Griffin 24:14 8:05
288 270 Celina Lewis Heyworth 24:23 8:08
289 271 BreeAnn Hale Springfield Southeast 24:26 8:09
290 272 Sara Kirlers Waterloo 24:28 8:10
291 Shantaia Carter Danville 24:33 8:11
292 273 Miriam Brown Trinity 24:41 8:14
293 274 Joya Anthony East St Louis 24:47 8:16
294 Dacara Bolden Danville 24:52 8:18
295 275 Johnanna Craig Wheaton Academy 25:03 8:21
296 276 Danielle Daluga Pontiac 25:10 8:24
297 277 Tena Randall Heyworth 25:20 8:27
298 278 Casey Hitch Pontiac 25:22 8:28
299 279 Chelsea Griffin Porta 25:25 8:29
300 280 Emily Lohman A-C Central 25:30 8:30
301 281 Hannah Nelson Heyworth 25:30 8:30
302 282 Laura Reynolds A-C Central 25:35 8:32
303 Jasmine Cosby East St Louis 25:41 8:34
304 Audra Bales Salem 25:53 8:38
305 283 Alethia Hemeur Heyworth 25:57 8:39
306 284 Noel Curry Blmgtn Central Catholic 26:10 8:44
307 Kendra Luckett East St Louis 26:20 8:47
308 285 Katie Hafer Springfield Southeast 27:36 9:12
309 286 Christen Smith Waterloo 28:03 9:21
310 287 Andrea Tatlan Blmgtn Central Catholic 29:37 9:53
311 288 Yvonne Franchini Joliet Catholic Academy 29:54 9:58
1. Palatine
7 8 20 21 28 (50) (51) = 84
Laskowske, Bates, Millin, Brunk, Wright, Standridge, Petersen
2. Carl Sandburg
6 13 19 30 33 (54) (57) = 101
Sutherland, Klaczynski, Glander, Janosz, Janosz, Mulac, Lakinger
3. Naperville North
2 4 26 41 45 (61)(113) = 118
Phelan, Stratton, DeBerge, Melz, Speckkmann, Schertz, Feltes
4. Hinsdale Central
11 18 25 38 66 (69)(103) = 158
Zumbach, Hines, Soltwisch, Kapusta, Douglas, Laser, Kane
5. St Charles East
5 29 35 78 93 (98)(140) = 240
Hynes, Lang, Moss, White, Miles, Sands, Landan
6. Lyons Township
14 42 47 82 84 (85)(104) = 269
Simpson, Flaherty, Kilrea, McDonald, Farrell, Clark, Lee
7. Stagg
15 23 40 101 122 (143)(190) = 301
Glaz, Moylan, Moylan, Coverick, Coverick, Hynes, Davelis
8. Lincoln-Way East
3 31 46 120 125 (156) = 325
Beggs, Scanlin, Beggs, Calabra, Schneider, Signore
9. Oak Park & River Forest
39 58 63 65 111 (135) = 336
Kiefer, Donley, Bird, Rack, Christman, Corkel
10. Neuqua Valley
12 24 99 100 110 (127)(191) = 345
Mirochna, Hartley, Hartley, Harkey, Krist, Pelella, Marszalek
11. Lake Forest
16 80 83 117 119 (182)(201) = 415
Grumley, Grumley, Venson, Birkhauser, Baruffi, Lundahl, Mitchell
12. Normal Community
34 92 96 97 102 (128)(150) = 421
Myers, Lyden, Weaver, Roberts, Nelson, House, Miller
13. Marist
17 49 95 118 149 (200)(241) = 428
Haberkorn, Mulchrone, Doherty, Gorman, Mitchell, Nothhelfer, Biebel
14. Porta
48 67 79 90 166 (216)(279) = 450
Brown, Thomasma, Brauer, Drendel, Brauer, Brooks, Griffin
15. Pleasant Valley
10 68 112 142 151 (179)(180) = 483
Bulat, Aquino, Schuler, Piasecki, Gantzer, Huston, Christensen
16. Bartlett
9 37 132 141 188 (210) = 507
Ebbesen, Cebulko, Brunetti, Sutchar, Hartwig, Policht
17. Downers Grove North
70 72 116 124 131 (137)(152) = 513
Garcia, Walgamuth, Mulcrone, Eckdahl, Wesley, Maurer, Baker
18. Glenbard West
55 59 108 123 168 (169)(199) = 513
Adams, Folan, Kus, Pinter, Johnson, Lembitz, Voccia
19. Glenwood
44 87 109 114 160 (167) = 514
Nelson, Carman, Pearson, Short, Zink, Seitz
20. St. Teresa
64 71 75 155 184 (194) = 549
Moore, Hackel, Baietto, Wayne, Flesch, Roarick
21. Glenbard South
81 94 106 133 146 (238) = 560
Wales, Johnson, O'Brien, Busuhing, Grube, VanEijk
22. Oregon
60 91 134 159 161 (195)(225) = 605
Brolon, Peters, Hanke, Troutman, Fane, Wetzel, Corcoran
23. Peoria Notre Dame
1 148 163 172 186 (187)(264) = 670
Comfort, Pitstick, Willi, Dahlquist, Simmons, Snodgrass, Medland
24. Maine West
74 76 158 173 202 (224)(253) = 683
Bednarski, Meier, Solka, Gallichio, May, Santillan, Meyers
25. Regina Dominican
53 105 145 220 222 (228)(231) = 745
Draths, Labuz, Scibek, Maginot, Ava Maria, Fahrenbach, Costigan
26. Schaumburg
77 107 154 206 208 (243) = 752
Gallup, Jarrett, Thomas, Merrell, Ruttenberg, Tenuta
27. Lane Tech College Prep
22 129 181 189 242 (255) = 763
Hughes, Kentgen, Arroyo, Nash, Ayala, Velesco
28. Blmgtn Central Catholic
43 62 171 251 252 (284)(287) = 779
Stopa, Bourne, O'Brien, Christenson, McNeil, Curry, Tatlan
29. Deerfield
88 144 183 185 198 (212)(239) = 798
Rosen, Bromberg, Millspaugh, Italiano, Wolff, Zimmerman, Fogt
30. Joliet Catholic Academy
89 121 164 211 213 (236)(288) = 798
Bistry, Jarema, Gegenheimer, Stockl, Racheleau, Bagda, Franchini
31. Sacred Heart Griffin
27 86 204 227 267 (269) = 811
Newell, Wycoff, Ralph, Reid, Landgrebe, Reid
32. Trinity
73 126 196 209 217 (245)(273) = 821
Fornek, Purl, Pawlowski, Burzynski, Dolis, Coleman, Brown
33. Decatur Eisenhower
52 139 174 226 248 (256) = 839
Maxeiner, Caputo, Bafford, Bauler, Caputo, Rosenbery
34. Nazareth Academy
36 178 192 207 233 = 846
Gajkowski, Janus, Novak, Barker, Sabakni
35. Wheaton Academy
130 153 157 232 237 (244)(275) = 909
Daly, Aldridge, Fortson, Guerra, Hunter, Heidlauf, Craig
36. Oswego
115 176 177 235 250 (258)(268) = 953
Johnson, Crackel, Wheeler, Boeman, Scott, Guzanan, Dusenbury
37. Highland Park
138 162 203 234 254 = 991
Ashford, Deitch, Soto, Kamraczewski, Kuhn
38. Waterloo
32 205 214 272 286 = 1009
Rick, Augustine, Culton, Kirlers, Smith
39. Quincy
165 193 218 221 247 (249)(266) = 1044
Meyer, Foster, Schulz, Quevillon, Helmer, Schutte, Stellino
40. Heyworth
56 229 240 270 277 (281)(283) = 1072
Porter, Mammenga, Blacy, Lewis, Randall, Nelson, Hemeur
41. A-C Central
147 175 261 262 280 (282) = 1125
Wirth, Helfer, Bresson, Spann, Lohman, Reynolds
42. East St Louis
197 219 223 246 263 (265)(274) = 1148
Griffin, Ferguson, Johnson, Garrett, Washington, Brown, Anthony
43. Springfield Southeast
136 215 260 271 285 = 1167
Drew, Bankhead, Massey, Hale, Hafer
44. Pontiac
170 230 257 259 276 (278) = 1192
Higgins, Leonard, Detwiler, Steffens, Daluga, Hitch
Midwest Region Index page
|