Results
1A Girls
TEAM
ID# PLACE SCORE FINISHER TIME TEAM
1069 1 Hailey Mercer, 10* 18:08 King's Academy
929 2 1 Emily Ingham, 10* 18:15 Episcopal High
932 3 2 Margaret Traylor, 9* 18:27 Episcopal High
1020 4 3 Kayla Hale, 8* 18:30 Holy Trinity Academy
1068 5 Danielle Bradlley, 11* 18:45 King's Academy
1022 6 4 Jade Miller, 9* 18:58 Holy Trinity Academy
931 7 5 Laura Steel, 9* 18:58 Episcopal High
1026 8 6 Rebecca Zuhike, 11* 19:01 Holy Trinity Academy
1130 9 7 Alicia Fenley, 7* 19:05 Maclay High
1132 10 8 Adriana Piekarewicz, 10* 19:20 Maclay High
1041 11 Farrah Stewart, 12* 19:31 Jay High
1021 12 9 Chelsea Joiner, 10* 19:35 Holy Trinity Academy
1249 13 10 Meghan Roberts, 7* 19:39 Pk Yonge Dev Res Sch
1349 14 11 Melissa Luttio, 8* 19:39 St. Andrew's School
1081 15 12 Jessie Prendergast, 7* 19:41 Lake Highland Prepera
1211 16 13 Caitlin Lowery, 11* 19:42 Oak Hall School
1415 17 Kelsey Dunn, 10* 19:52 Warner Christian Acad
821 18 Anne Houghton, 11* 19:54 Brevard Heat
1134 19 14 Kathryn Swain, 9* 19:55 Maclay High
1025 20 15 Katherine Putnam, 9* 19:56 Holy Trinity Academy
1164 21 Christina Gazzia, 12* 20:01 Montverde
1272 22 16 Nehali Patel, 9* 20:01 Ransom Everglades
780 23 17 Caitlin Ainsley, 11* 20:02 Berkeley Prep School
1135 24 18 Elena Villa, 9* 20:05 Maclay High
1166 25 19 Falyn Cantrell, 8* 20:07 Mount Dora Bible
1035 26 20 Janelle Hewel, 8* 20:08 Indian Rocks Christia
1214 27 21 Stefanie Uribe, 10* 20:10 Oak Hall School
1426 28 22 Layna Roycraft, 9* 20:14 Westminster Academy
1329 29 23 Kasce Terry, 10* 20:14 South Walton High
1269 30 24 Marianne Eagan, 11* 20:15 Ransom Everglades
928 31 25 Brooke Hardington, 8* 20:18 Episcopal High
785 32 26 Jane Watts, 8* 20:21 Berkeley Prep School
927 33 27 Leslie Blackshear, 7* 20:23 Episcopal High
913 34 28 Nicole Suarez, 7* 20:29 Dade Christian School
1080 35 29 Allie Prendergast, 9* 20:29 Lake Highland Prepera
1210 36 30 Danielle Abbey, 10* 20:31 Oak Hall School
1048 37 Susan Irizarry, 10* 20:35 John Carroll High Sch
1023 38 31 Kyla O'Brien* 20:35 Holy Trinity Academy
1331 39 32 Julie Williamson, 7* 20:38 South Walton High
1165 40 33 Carly Burt, 11* 20:38 Mount Dora Bible
963 41 Yuridia Aguilar, 10* 20:40 Frostproof High
781 42 34 Rachel Borrelli, 9* 20:42 Berkeley Prep School
1024 43 35 Shea O'Brien, 9* 20:43 Holy Trinity Academy
833 44 36 Mariel Rickert, 6* 20:48 Canterbury School-Fm
748 45 37 Olivia Sorensen, 8* 20:48 Aucilla Christian
1315 46 38 Samantha Specht, 8* 20:50 Shorecrest Prep Schoo
1427 47 39 Lindsey Roycraft, 12* 20:50 Westminster Academy
750 48 40 Tristan Sorensen, 9* 20:50 Aucilla Christian
1330 49 41 Samantha Terry, 9* 20:50 South Walton High
930 50 42 Mary Ingham, 7* 20:56 Episcopal High
1082 51 43 McKenzie Robertson, 10* 20:57 Lake Highland Prepera
1133 52 44 Lindsey Sanders, 7* 20:59 Maclay High
1155 53 45 Christine Chancy, 9* 21:03 Miami Country Day Sch
1251 54 46 Erin Voss, 8* 21:04 Pk Yonge Dev Res Sch
773 55 47 Morgan Anderson, 11* 21:04 Benjamin School
1352 56 48 Katherine Tasca, 12* 21:05 St. Andrew's School
1129 57 49 Hannah Ciupalo, 7* 21:06 Maclay High
1268 58 Miriam Marcado, 10* 21:09 Posnack Jewish Comm H
1271 59 50 Lindsey Meyers, 12* 21:10 Ransom Everglades
1454 60 51 Lindsey Pikos, 11* 21:11 Berkeley Prep School
1079 61 52 Sarah Demers, 9* 21:12 Lake Highland Prepera
1293 62 Sarah Dehaven, 11* 21:13 Sarasota Christian
1098 63 Laura Bowers, 12* 21:16 Lakeland Christian Sc
915 64 53 Michelle Vaque, 12* 21:17 Dade Christian School
1160 65 54 Maggie Piper, 7* 21:17 Miami Country Day Sch
1358 66 55 Alexandra Gardino, 11* 21:18 St. John Neumann-Napl
1157 67 56 Sandra Haime, 11* 21:18 Miami Country Day Sch
946 68 57 Crystalyn Park, 11* 21:19 First Academy
784 69 58 Page Price, 9* 21:19 Berkeley Prep School
734 70 Elizabeth Wells, 11* 21:20 Admiral Farragut Acad
775 71 59 Lyndsay Daubert, 8* 21:24 Benjamin School
1391 72 60 Amy Shackelford, 7* 21:26 Trinity Prep
1311 73 61 Casey Evans, 8* 21:28 Shorecrest Prep Schoo
829 74 62 Melissa Depree, 7* 21:28 Canterbury School-Fm
1314 75 63 Erin McClenathan, 8* 21:29 Shorecrest Prep Schoo
1313 76 64 Sarah Evans, 6* 21:29 Shorecrest Prep Schoo
782 77 65 Raiza Cabral, 12* 21:31 Berkeley Prep School
1170 78 66 Rachel Sibley, 11* 21:33 Mount Dora Bible
1452 79 67 Lucie Ferguson, 10* 21:35 Episcopal High
1060 80 68 Amanda Miller, 10* 21:35 Keswick Christian Sch
1077 81 69 Heather Godwin, 12* 21:35 Lake Highland Prepera
1005 82 Kaitlin Sauskojus, 11* 21:36 Hernando Christian
1275 83 70 Lauren Zagorski, 10* 21:38 Ransom Everglades
1292 84 Erin Gollery, 10* 21:39 Saint Edward's School
1273 85 71 Cristina Sanchez, 11* 21:39 Ransom Everglades
912 86 72 Natalie Galindo, 9* 21:42 Dade Christian School
779 87 73 Carley Zahringer, 9* 21:45 Benjamin School
1247 88 74 Gisela Fernandez, 7* 21:46 Pk Yonge Dev Res Sch
831 89 75 Jackie Ferguson, 9* 21:47 Canterbury School-Fm
1386 90 76 Lauren Coughlin, 9* 21:48 Trinity Prep
832 91 77 Allyson Gutstein, 9* 21:50 Canterbury School-Fm
947 92 78 Callie Ramsay, 10* 21:54 First Academy
1274 93 79 Jana Zagorski, 12* 21:54 Ransom Everglades
1312 94 80 Lindsey Evans, 6* 21:54 Shorecrest Prep Schoo
1131 95 81 Laura Kuhse, 10* 21:57 Maclay High
1389 96 82 Nicole Lanza* 21:58 Trinity Prep
1036 97 83 Brittany Kotchman, 9* 21:59 Indian Rocks Christia
1039 98 84 Amanda Montzka, 10* 22:01 Indian Rocks Christia
1059 99 85 Kelly Matthews, 12* 22:03 Keswick Christian Sch
916 100 86 Allison Witty, 9* 22:05 Dade Christian School
911 101 87 Elizabeth Callil, 7* 22:06 Dade Christian School
941 102 88 Cierra Burchfield, 11* 22:07 First Academy
777 103 89 Jessica Heinrich, 11* 22:07 Benjamin School
1390 104 90 Patricia Regan, 12* 22:09 Trinity Prep
1159 105 91 Claire Long, 7* 22:10 Miami Country Day Sch
1328 106 92 Katherine Register, 8* 22:12 South Walton High
1354 107 93 Caroline Young, 8* 22:14 St. Andrew's School
1309 108 94 Carley Siedlecki, 10* 22:18 Shorecrest Prep Schoo
1310 109 95 Emma Boston, 12* 22:19 Shorecrest Prep Schoo
1270 110 96 Cyd Eaton, 12* 22:20 Ransom Everglades
1083 111 97 Natalie Williams, 12* 22:21 Lake Highland Prepera
1158 112 98 Taylor Harlan, 10* 22:27 Miami Country Day Sch
783 113 99 America Deupree, 12* 22:29 Berkeley Prep School
1248 114 100 Elizabeth Jordan, 8* 22:31 Pk Yonge Dev Res Sch
1055 115 101 Janelle Devaul, 10* 22:31 Keswick Christian Sch
1356 116 102 Ainsley Bremerman, 9* 22:36 St. John Neumann-Napl
830 117 103 Lindsay Ellis, 7* 22:37 Canterbury School-Fm
1360 118 104 Kristine McGinnis, 12* 22:40 St. John Neumann-Napl
1357 119 105 Kathryn Brock, 11* 22:41 St. John Neumann-Napl
1428 120 106 Natalie Sesto, 7* 22:43 Westminster Academy
1038 121 107 Sarah Mayleben, 10* 22:46 Indian Rocks Christia
1388 122 108 Julianne Johnson, 12* 22:47 Trinity Prep
1169 123 109 Mackenzie Leroe, 11* 22:50 Mount Dora Bible
943 124 110 Alyson Johnston, 11* 22:53 First Academy
1425 125 111 Anna Butler, 12* 22:53 Westminster Academy
1058 126 112 Amanda Krueger, 9* 22:54 Keswick Christian Sch
739 127 113 Kathryn Della Fera, 10* 22:54 Archbishop Curley Hig
1387 128 114 Malla Dreyer, 10* 22:55 Trinity Prep
1246 129 115 Morgan Brown, 6* 22:56 Pk Yonge Dev Res Sch
1161 130 116 Molly Strauss, 6* 22:57 Miami Country Day Sch
910 131 117 Rebeca Cabrara, 9* 22:57 Dade Christian School
778 132 118 Kimberly Ricketts, 9* 22:58 Benjamin School
749 133 119 Sarah Sorensen, 6* 23:00 Aucilla Christian
1061 134 120 Corrie Pulham, 12* 23:01 Keswick Christian Sch
745 135 121 Nicole Mathis, 9* 23:02 Aucilla Christian
1362 136 122 Jacqueline Sullivan, 9* 23:06 St. John Neumann-Napl
914 137 123 Cynthia Torres, 9* 23:08 Dade Christian School
1325 138 124 Lily Bruns, 10* 23:09 South Walton High
1392 139 125 Courtney Walmer, 10* 23:15 Trinity Prep
1171 140 126 Berkley Simpson, 10* 23:23 Mount Dora Bible
1156 141 127 Colombia Clancy, 6* 23:23 Miami Country Day Sch
1326 142 128 Aliah Hussien, 7* 23:28 South Walton High
747 143 129 Alexandria Searcy, 11* 23:33 Aucilla Christian
1057 144 130 Julia Hartland, 8* 23:33 Keswick Christian Sch
1034 145 131 Randee Eggars, 11* 23:38 Indian Rocks Christia
1040 146 132 Courtney St. Louis, 8* 23:43 Indian Rocks Christia
740 147 133 Melanie Holmes, 11* 23:44 Archbishop Curley Hig
774 148 134 Jacquelyn Daubert, 11* 23:45 Benjamin School
1460 149 135 Ana Marichal, 10* 23:52 Oak Hall School
1252 150 136 Bliss Wargovich, 12* 23:52 Pk Yonge Dev Res Sch
1250 151 137 Juliana Hughes, 9* 23:56 Pk Yonge Dev Res Sch
1353 152 138 Gita Turnbull, 12* 23:56 St. Andrew's School
1327 153 139 Samantha Peiffer, 12* 23:58 South Walton High
1361 154 140 Sarah Provost, 12* 24:01 St. John Neumann-Napl
1348 155 141 Elizabeth Grossman, 12* 24:03 St. Andrew's School
776 156 142 Leah Dirkee, 9* 24:12 Benjamin School
835 157 143 Emily Spear, 12* 24:17 Canterbury School-Fm
1213 158 144 Emily Shore, 9* 24:23 Oak Hall School
1359 159 145 Isti Kuhn, 10* 24:24 St. John Neumann-Napl
746 160 146 Michaela Roccanti, 8* 24:27 Aucilla Christian
1430 161 147 Leslie Walker, 9* 24:28 Westminster Academy
1078 162 148 Kelly O`Neill, 12* 24:29 Lake Highland Prepera
741 163 149 Megan Novinger, 10* 24:31 Archbishop Curley Hig
1351 164 150 Danielle Siegler, 10* 24:39 St. Andrew's School
738 165 151 Danielle Crisostomo, 12* 24:39 Archbishop Curley Hig
945 166 152 Katie Long, 12* 24:48 First Academy
737 167 153 Lara Bacchelli, 12* 24:50 Archbishop Curley Hig
744 168 154 Abbey Hunt, 12* 24:51 Aucilla Christian
1350 169 155 Audrey Mouw, 9* 24:53 St. Andrew's School
736 170 156 Carina Abate, 12* 24:54 Archbishop Curley Hig
942 171 157 Katie Dees, 11* 24:56 First Academy
1056 172 158 Breanna Giesy, 12* 24:58 Keswick Christian Sch
944 173 159 Tamara Klien, 10* 25:02 First Academy
1212 174 160 Olivia Scarborough, 10* 25:06 Oak Hall School
834 175 161 Chelsea Sachs, 7* 25:17 Canterbury School-Fm
1167 176 162 Jordan Cooney, 9* 26:10 Mount Dora Bible
742 177 163 Yesenia Padilla, 12* 27:39 Archbishop Curley Hig
1168 178 164 Amanda Havill* 29:37 Mount Dora Bible
"*" indicates females
175 finishers among Women 127 & Under
0 male finishers
178 female finishers
178 total finishers
ID# PLACE FINISHER TIME
1. Holy Trinity Academy
1020 3 Kayla Hale, 8* 18:30
1022 4 Jade Miller, 9* 18:58
1026 6 Rebecca Zuhike, 11* 19:01
1021 9 Chelsea Joiner, 10* 19:35
1025 15 Katherine Putnam, 9* 19:56
7 Finishers Time = 1:35:58 Places = 37
2. Episcopal High
929 1 Emily Ingham, 10* 18:15
932 2 Margaret Traylor, 9* 18:27
931 5 Laura Steel, 9* 18:58
928 25 Brooke Hardington, 8* 20:18
927 27 Leslie Blackshear, 7* 20:23
7 Finishers Time = 1:36:19 Places = 60
3. Maclay High
1130 7 Alicia Fenley, 7* 19:05
1132 8 Adriana Piekarewicz, 10* 19:20
1134 14 Kathryn Swain, 9* 19:55
1135 18 Elena Villa, 9* 20:05
1133 44 Lindsey Sanders, 7* 20:59
7 Finishers Time = 1:39:21 Places = 91
4. Berkeley Prep School
780 17 Caitlin Ainsley, 11* 20:02
785 26 Jane Watts, 8* 20:21
781 34 Rachel Borrelli, 9* 20:42
1454 51 Lindsey Pikos, 11* 21:11
784 58 Page Price, 9* 21:19
7 Finishers Time = 1:43:34 Places = 186
5. Lake Highland Prepera
1081 12 Jessie Prendergast, 7* 19:41
1080 29 Allie Prendergast, 9* 20:29
1082 43 McKenzie Robertson, 10* 20:57
1079 52 Sarah Demers, 9* 21:12
1077 69 Heather Godwin, 12* 21:35
7 Finishers Time = 1:43:52 Places = 205
6. Ransom Everglades
1272 16 Nehali Patel, 9* 20:01
1269 24 Marianne Eagan, 11* 20:15
1271 50 Lindsey Meyers, 12* 21:10
1275 70 Lauren Zagorski, 10* 21:38
1273 71 Cristina Sanchez, 11* 21:39
7 Finishers Time = 1:44:42 Places = 231
7. Shorecrest Prep Schoo
1315 38 Samantha Specht, 8* 20:50
1311 61 Casey Evans, 8* 21:28
1314 63 Erin McClenathan, 8* 21:29
1313 64 Sarah Evans, 6* 21:29
1312 80 Lindsey Evans, 6* 21:54
7 Finishers Time = 1:47:07 Places = 306
8. South Walton High
1329 23 Kasce Terry, 10* 20:14
1331 32 Julie Williamson, 7* 20:38
1330 41 Samantha Terry, 9* 20:50
1328 92 Katherine Register, 8* 22:12
1325 124 Lily Bruns, 10* 23:09
7 Finishers Time = 1:47:02 Places = 312
9. Dade Christian School
913 28 Nicole Suarez, 7* 20:29
915 53 Michelle Vaque, 12* 21:17
912 72 Natalie Galindo, 9* 21:42
916 86 Allison Witty, 9* 22:05
911 87 Elizabeth Callil, 7* 22:06
7 Finishers Time = 1:47:37 Places = 326
10. Oak Hall School
1211 13 Caitlin Lowery, 11* 19:42
1214 21 Stefanie Uribe, 10* 20:10
1210 30 Danielle Abbey, 10* 20:31
1460 135 Ana Marichal, 10* 23:52
1213 144 Emily Shore, 9* 24:23
6 Finishers Time = 1:48:36 Places = 343
11. Miami Country Day Sch
1155 45 Christine Chancy, 9* 21:03
1160 54 Maggie Piper, 7* 21:17
1157 56 Sandra Haime, 11* 21:18
1159 91 Claire Long, 7* 22:10
1158 98 Taylor Harlan, 10* 22:27
7 Finishers Time = 1:48:14 Places = 344
12. Pk Yonge Dev Res Sch
1249 10 Meghan Roberts, 7* 19:39
1251 46 Erin Voss, 8* 21:04
1247 74 Gisela Fernandez, 7* 21:46
1248 100 Elizabeth Jordan, 8* 22:31
1246 115 Morgan Brown, 6* 22:56
7 Finishers Time = 1:47:52 Places = 345
13*. Canterbury School-Fm
833 36 Mariel Rickert, 6* 20:48
829 62 Melissa Depree, 7* 21:28
831 75 Jackie Ferguson, 9* 21:47
832 77 Allyson Gutstein, 9* 21:50
830 103 Lindsay Ellis, 7* 22:37
7 Finishers Time = 1:48:29 Places = 353
14*. Mount Dora Bible
1166 19 Falyn Cantrell, 8* 20:07
1165 33 Carly Burt, 11* 20:38
1170 66 Rachel Sibley, 11* 21:33
1169 109 Mackenzie Leroe, 11* 22:50
1171 126 Berkley Simpson, 10* 23:23
7 Finishers Time = 1:48:29 Places = 353
15. Benjamin School
773 47 Morgan Anderson, 11* 21:04
775 59 Lyndsay Daubert, 8* 21:24
779 73 Carley Zahringer, 9* 21:45
777 89 Jessica Heinrich, 11* 22:07
778 118 Kimberly Ricketts, 9* 22:58
7 Finishers Time = 1:49:16 Places = 386
16. Trinity Prep
1391 60 Amy Shackelford, 7* 21:26
1386 76 Lauren Coughlin, 9* 21:48
1389 82 Nicole Lanza* 21:58
1390 90 Patricia Regan, 12* 22:09
1388 108 Julianne Johnson, 12* 22:47
7 Finishers Time = 1:50:06 Places = 416
17*. Indian Rocks Christia
1035 20 Janelle Hewel, 8* 20:08
1036 83 Brittany Kotchman, 9* 21:59
1039 84 Amanda Montzka, 10* 22:01
1038 107 Sarah Mayleben, 10* 22:46
1034 131 Randee Eggars, 11* 23:38
6 Finishers Time = 1:50:30 Places = 425
18*. Westminster Academy
1426 22 Layna Roycraft, 9* 20:14
1427 39 Lindsey Roycraft, 12* 20:50
1428 106 Natalie Sesto, 7* 22:43
1425 111 Anna Butler, 12* 22:53
1430 147 Leslie Walker, 9* 24:28
5 Finishers Time = 1:51:07 Places = 425
19. St. Andrew's School
1349 11 Melissa Luttio, 8* 19:39
1352 48 Katherine Tasca, 12* 21:05
1354 93 Caroline Young, 8* 22:14
1353 138 Gita Turnbull, 12* 23:56
1348 141 Elizabeth Grossman, 12* 24:03
7 Finishers Time = 1:50:56 Places = 431
20. Aucilla Christian
748 37 Olivia Sorensen, 8* 20:48
750 40 Tristan Sorensen, 9* 20:50
749 119 Sarah Sorensen, 6* 23:00
745 121 Nicole Mathis, 9* 23:02
747 129 Alexandria Searcy, 11* 23:33
7 Finishers Time = 1:51:12 Places = 446
21. First Academy
946 57 Crystalyn Park, 11* 21:19
947 78 Callie Ramsay, 10* 21:54
941 88 Cierra Burchfield, 11* 22:07
943 110 Alyson Johnston, 11* 22:53
945 152 Katie Long, 12* 24:48
7 Finishers Time = 1:52:58 Places = 485
22. Keswick Christian Sch
1060 68 Amanda Miller, 10* 21:35
1059 85 Kelly Matthews, 12* 22:03
1055 101 Janelle Devaul, 10* 22:31
1058 112 Amanda Krueger, 9* 22:54
1061 120 Corrie Pulham, 12* 23:01
7 Finishers Time = 1:52:03 Places = 486
23. St. John Neumann-Napl
1358 55 Alexandra Gardino, 11* 21:18
1356 102 Ainsley Bremerman, 9* 22:36
1360 104 Kristine McGinnis, 12* 22:40
1357 105 Kathryn Brock, 11* 22:41
1362 122 Jacqueline Sullivan, 9* 23:06
7 Finishers Time = 1:52:19 Places = 488
24. Archbishop Curley Hig
739 113 Kathryn Della Fera, 10* 22:54
740 133 Melanie Holmes, 11* 23:44
741 149 Megan Novinger, 10* 24:31
738 151 Danielle Crisostomo, 12* 24:39
737 153 Lara Bacchelli, 12* 24:50
7 Finishers Time = 2:00:36 Places = 699
1A Boys
TEAM
ID# PLACE SCORE FINISHER TIME TEAM
606 1 Justin Taylor, 12 15:36 St. Joseph Academy
636 2 1 Stephen Curley, 12 15:41 Trinity Prep
503 3 2 Michael Anderson, 10 15:56 Pk Yonge Dev Res Sch
639 4 3 John Roberts, 12 15:59 Trinity Prep
289 5 4 Austin Joiner, 11 16:00 Holy Trinity Academy
186 6 5 James Berry, 12 16:02 Episcopal High
287 7 6 Kyle Cooke, 9 16:07 Holy Trinity Academy
628 8 7 Daniel Conn, 12 16:11 Trinity Catholic High
531 9 8 Alex Plasencia, 12 16:14 Ransom Everglades
42 10 Scott Myers, 12 16:15 Benjamin School
476 11 9 Ryan Harris, 9 16:19 Oak Hall School
635 12 10 Zachary Cohen, 12 16:22 Trinity Prep
405 13 11 Brennon Clayton, 12 16:25 Maclay High
502 14 12 Geoffrey Anderson, 10 16:28 Pk Yonge Dev Res Sch
290 15 13 Shawn Kelly, 12 16:29 Holy Trinity Academy
246 16 14 Barvan Alvarado, 12 16:29 Frostproof High
288 17 15 Steven Hale, 11 16:30 Holy Trinity Academy
317 18 16 Joshua Elam, 12 16:30 John Carroll High Sch
587 19 Devin Pate, 10 16:32 South Walton High
190 20 17 Paul Jorgensen, 10 16:33 Episcopal High
528 21 18 Chad Dahne, 12 16:35 Ransom Everglades
332 22 19 Kevin Heisler, 12 16:36 Jupiter Christian Sch
304 23 20 Tim Rousonelos, 10 16:42 Indian Rocks Christia
188 24 21 Tyrone Gayle, 11 16:55 Episcopal High
286 25 22 Kyle Butler, 10 16:57 Holy Trinity Academy
250 26 23 Omar Galarza, 9 17:01 Frostproof High
673 27 24 Brian Rogers, 10 17:01 Warner Christian Acad
521 28 25 Amante Bacolor, 12 17:02 Providence School
672 29 26 Daniel Dunn, 10 17:02 Warner Christian Acad
475 30 27 Miles Harris, 10 17:05 Oak Hall School
406 31 28 Casey Clayton, 10 17:06 Maclay High
333 32 29 Brandon Imperiale, 10 17:06 Jupiter Christian Sch
301 33 30 Matt Kotchman, 11 17:08 Indian Rocks Christia
251 34 31 Alberto Gutierrez, 12 17:08 Frostproof High
647 35 32 Byron Willis, 11 17:09 Upperroom Christian A
534 36 33 Enrique Traina, 11 17:11 Ransom Everglades
526 37 34 Nicholas Sommerfeld, 12 17:11 Providence School
108 38 Joe Cathey, 11 17:12 Calvary Christian Hig
530 39 35 Michael McGregor, 11 17:14 Ransom Everglades
192 40 36 Amando Roces, 12 17:18 Episcopal High
347 41 37 Ryan Shawdonens, 10 17:22 Keswick Christian Sch
605 42 Christopher Holstein, 11 17:23 St. Johns Country Day
43 43 38 Richard Blake, 9 17:24 Berkeley Prep School
525 44 39 Everett Russell, 10 17:25 Providence School
331 45 40 Brian Heisler, 12 17:28 Jupiter Christian Sch
533 46 41 Fred Spieler, 11 17:29 Ransom Everglades
523 47 42 Michael Kelly, 12 17:30 Providence School
545 48 Ryan Bodolay, 11 17:30 Santa Fe Catholic Hig
637 49 43 Kevin Lanza, 10 17:30 Trinity Prep
334 50 44 Andrew Jarriel, 8 17:31 Jupiter Christian Sch
508 51 45 David Lane, 12 17:31 Pk Yonge Dev Res Sch
45 52 46 Adam Kerr, 12 17:33 Berkeley Prep School
158 53 Kyle Carufe, 9 17:36 Community School Napl
179 54 47 Christopher Skees, 10 17:38 Dade Christian School
2 55 48 Javier Briz, 11 17:43 Archbishop Curley Hig
529 56 49 Phillip Defabio, 12 17:43 Ransom Everglades
520 57 Solomon Braun, 9 17:43 Posnack Jewish Comm H
189 58 50 Jared Grigas, 9 17:45 Episcopal High
631 59 51 Chad Goulec, 11 17:46 Trinity Catholic High
247 60 52 Angel Campos, 12 17:48 Frostproof High
641 61 53 John Shackelford, 10 17:49 Trinity Prep
344 62 54 Michael Barcley, 12 17:50 Keswick Christian Sch
291 63 55 William Potter, 11 17:51 Holy Trinity Academy
348 64 56 Steven Thompson, 10 17:53 Keswick Christian Sch
478 65 57 Andrew Scarborough, 7 17:54 Oak Hall School
413 66 Jimmy Jensen, 11 17:55 Marathon High
575 67 58 Bryan Reynolds, 8 17:55 Shorecrest Prep Schoo
505 68 59 Mark Dugger, 9 17:56 Pk Yonge Dev Res Sch
305 69 60 Zach Rousonelos, 10 17:56 Indian Rocks Christia
6 70 61 Angelo Santa Lucia, 12 17:57 Archbishop Curley Hig
524 71 62 Forrest Ray, 11 17:58 Providence School
191 72 63 David Paulk, 12 17:58 Episcopal High
46 73 64 Bennett Andrews, 10 17:58 Berkeley Prep School
47 74 65 Robert Livingston, 10 17:59 Berkeley Prep School
187 75 66 Samuel Blackshear, 11 18:00 Episcopal High
674 76 67 Slater Stitch, 10 18:01 Warner Christian Acad
318 77 68 Ian Hussey, 11 18:01 John Carroll High Sch
249 78 69 Emmanuel Elicerio, 12 18:04 Frostproof High
489 79 Justin Weatherspoon, 8 18:04 Palmer Trinity School
640 80 70 Thomas Ward, 8 18:04 Trinity Prep
411 81 71 Conor Sweeney, 8 18:05 Maclay High
595 82 72 Austin Martin, 11 18:07 St. Andrew's School
285 83 73 Kevin Bird, 11 18:07 Holy Trinity Academy
321 84 74 Christopher Rolfe, 12 18:10 John Carroll High Sch
601 85 75 James Farinacci, 12 18:10 St. John Neumann-Napl
252 86 76 Thomas Weeks, 12 18:12 Frostproof High
410 87 77 Andrew Mannheimer, 11 18:13 Maclay High
477 88 78 Dan Rocca, 9 18:14 Oak Hall School
697 89 79 Paul Wackes, 10 18:16 Westminster Academy
71 90 Timothy Haines, 11 18:17 Boca Raton Christian
642 91 80 Piere Dorcius, 10 18:17 Upperroom Christian A
602 92 81 Brandon Fogg, 12 18:20 St. John Neumann-Napl
506 93 82 John Hutchison, 7 18:21 Pk Yonge Dev Res Sch
638 94 83 Christopher Paris, 10 18:21 Trinity Prep
176 95 84 Ranier Hessing, 9 18:22 Dade Christian School
44 96 85 Tyler Greathouse, 7 18:25 Berkeley Prep School
217 97 86 Joseph Gamble, 10 18:25 First Academy
522 98 87 Nevine Bacolor, 9 18:26 Providence School
316 99 88 Adam Daigle, 12 18:28 John Carroll High Sch
632 100 89 Justin Paglina, 11 18:30 Trinity Catholic High
336 101 90 Kaleb Volstad, 10 18:33 Jupiter Christian Sch
414 102 Cody Tipler, 11 18:34 Marathon High
576 103 91 Jordan Silver, 9 18:35 Shorecrest Prep Schoo
319 104 92 Andrew Irizarry, 11 18:36 John Carroll High Sch
248 105 93 Adan Chavez, 9 18:39 Frostproof High
303 106 94 Cj Reynolds-Flatt, 10 18:40 Indian Rocks Christia
220 107 95 Stephen Lumpkins, 11 18:41 First Academy
593 108 96 Christopher Brown, 10 18:42 St. Andrew's School
693 109 97 Richard Feustel, 11 18:44 Westminster Academy
603 110 98 Benjamin Gillenwaters, 10 18:44 St. John Neumann-Napl
532 111 99 Michael Stephan, 10 18:46 Ransom Everglades
300 112 100 Joshua Johnson, 7 18:49 Indian Rocks Christia
473 113 101 Eric Boulware, 12 18:51 Oak Hall School
302 114 102 Danny Montrone, 7 18:51 Indian Rocks Christia
408 115 103 Michael Huntzinger, 12 18:56 Maclay High
178 116 104 Christopher Ponce, 11 18:59 Dade Christian School
573 117 105 Jeremy Hyink, 12 19:02 Shorecrest Prep Schoo
572 118 106 Alexander Fox, 10 19:02 Shorecrest Prep Schoo
48 119 107 Garrett Ransom, 7 19:05 Berkeley Prep School
507 120 108 Troy Kearney, 7 19:06 Pk Yonge Dev Res Sch
504 121 109 Ben Jernigan, 7 19:08 Pk Yonge Dev Res Sch
216 122 110 Joshua Gallo, 10 19:10 First Academy
604 123 111 Eric Miranda, 12 19:12 St. John Neumann-Napl
49 124 112 Lars Steier, 11 19:12 Berkeley Prep School
474 125 113 Nikolaus Gravenstein, 12 19:17 Oak Hall School
215 126 114 Seth Dearmas, 12 19:18 First Academy
670 127 115 Austin Avery, 10 19:21 Warner Christian Acad
7 128 116 Christopher Seignon, 10 19:21 Archbishop Curley Hig
600 129 117 Charles Bentley, 12 19:23 St. John Neumann-Napl
571 130 118 Alistair Flynn, 7 19:24 Shorecrest Prep Schoo
175 131 119 Raul Garcia, 9 19:27 Dade Christian School
646 132 120 Jerrard Wilcox, 9 19:28 Upperroom Christian A
409 133 121 David Low, 12 19:30 Maclay High
692 134 122 Sean Elfers, 12 19:31 Westminster Academy
643 135 123 Kyle Harden, 8 19:31 Upperroom Christian A
320 136 124 Robert Morgan, 10 19:32 John Carroll High Sch
407 137 125 Riley McCord, 7 19:32 Maclay High
322 138 126 Chris Rubano, 12 19:34 John Carroll High Sch
4 139 127 Daniel Pampanas, 12 19:38 Archbishop Curley Hig
633 140 128 Casey Quast, 10 19:38 Trinity Catholic High
695 141 129 Jacob Roccanti, 11 19:42 Westminster Academy
219 142 130 James Grosshans, 8 19:44 First Academy
472 143 131 Andrew Bauer, 12 19:50 Oak Hall School
630 144 132 Josh Gordon, 12 19:51 Trinity Catholic High
591 145 133 Phillip Alley, 9 19:54 St. Andrew's School
596 146 134 Jacob Savariego, 11 19:55 St. Andrew's School
1447 147 135 Jamil Shim, 10 19:56 Upperroom Christian A
675 148 136 Daniel Wakeman, 10 19:57 Warner Christian Acad
299 149 137 James Johnson, 9 19:58 Indian Rocks Christia
644 150 138 Bryce Hill, 6 20:00 Upperroom Christian A
671 151 139 Clint Dunn, 9 20:00 Warner Christian Acad
1 152 140 Jose Aribon, 11 20:07 Archbishop Curley Hig
3 153 141 Grant Broeker, 12 20:09 Archbishop Curley Hig
350 154 142 Timothy Witt, 10 20:09 Keswick Christian Sch
696 155 143 Patrick Ross, 6 20:14 Westminster Academy
330 156 144 Daniel Carlyle, 11 20:15 Jupiter Christian Sch
218 157 145 Christian Gotcher, 12 20:24 First Academy
691 158 146 Alex Brandte, 11 20:25 Westminster Academy
597 159 147 Andrew Somers, 9 20:25 St. Andrew's School
570 160 148 Ian Bockman-Pedersen, 10 20:32 Shorecrest Prep Schoo
694 161 149 Anthony Pagano, 11 20:37 Westminster Academy
594 162 150 Noah Weisman, 10 20:40 St. Andrew's School
598 163 151 Matt Ashby, 12 20:40 St. John Neumann-Napl
592 164 152 Christopher Barron, 11 20:44 St. Andrew's School
669 165 153 John Allen, 8 20:44 Warner Christian Acad
346 166 154 Glenn Parker, 11 21:10 Keswick Christian Sch
177 167 155 Gustavo Higuera, 9 21:13 Dade Christian School
180 168 156 Daniel Varona, 9 21:22 Dade Christian School
629 169 157 Connon England, 11 21:25 Trinity Catholic High
645 170 158 Michael Washington 21:28 Upperroom Christian A
349 171 159 Luke Wilson, 11 21:29 Keswick Christian Sch
345 172 160 Christopher Ealon, 8 21:29 Keswick Christian Sch
5 173 161 Arif Sabir, 12 21:34 Archbishop Curley Hig
634 174 162 Chris Wollenschlager, 10 22:08 Trinity Catholic High
335 175 163 David Loud, 12 22:12 Jupiter Christian Sch
599 176 164 Andrew Avila, 9 22:35 St. John Neumann-Napl
221 177 165 Devlin McGuire, 9 23:15 First Academy
"*" indicates females
176 finishers among Men 127 & Under
177 male finishers
0 female finishers
177 total finishers
ID# PLACE FINISHER TIME1. Holy Trinity Academy
289 4 Austin Joiner, 11 16:00
287 6 Kyle Cooke, 9 16:07
290 13 Shawn Kelly, 12 16:29
288 15 Steven Hale, 11 16:30
286 22 Kyle Butler, 10 16:57
7 Finishers Time = 1:22:01 Places = 60
2. Trinity Prep
636 1 Stephen Curley, 12 15:41
639 3 John Roberts, 12 15:59
635 10 Zachary Cohen, 12 16:22
637 43 Kevin Lanza, 10 17:30
641 53 John Shackelford, 10 17:49
7 Finishers Time = 1:23:20 Places = 110
3. Episcopal High
186 5 James Berry, 12 16:02
190 17 Paul Jorgensen, 10 16:33
188 21 Tyrone Gayle, 11 16:55
192 36 Amando Roces, 12 17:18
189 50 Jared Grigas, 9 17:45
7 Finishers Time = 1:24:31 Places = 129
4. Ransom Everglades
531 8 Alex Plasencia, 12 16:14
528 18 Chad Dahne, 12 16:35
534 33 Enrique Traina, 11 17:11
530 35 Michael McGregor, 11 17:14
533 41 Fred Spieler, 11 17:29
7 Finishers Time = 1:24:42 Places = 135
5. Frostproof High
246 14 Barvan Alvarado, 12 16:29
250 23 Omar Galarza, 9 17:01
251 31 Alberto Gutierrez, 12 17:08
247 52 Angel Campos, 12 17:48
249 69 Emmanuel Elicerio, 12 18:04
7 Finishers Time = 1:26:29 Places = 189
6. Pk Yonge Dev Res Sch
503 2 Michael Anderson, 10 15:56
502 12 Geoffrey Anderson, 10 16:28
508 45 David Lane, 12 17:31
505 59 Mark Dugger, 9 17:56
506 82 John Hutchison, 7 18:21
7 Finishers Time = 1:26:09 Places = 200
7. Providence School
521 25 Amante Bacolor, 12 17:02
526 34 Nicholas Sommerfeld, 12 17:11
525 39 Everett Russell, 10 17:25
523 42 Michael Kelly, 12 17:30
524 62 Forrest Ray, 11 17:58
6 Finishers Time = 1:27:04 Places = 202
8. Jupiter Christian Sch
332 19 Kevin Heisler, 12 16:36
333 29 Brandon Imperiale, 10 17:06
331 40 Brian Heisler, 12 17:28
334 44 Andrew Jarriel, 8 17:31
336 90 Kaleb Volstad, 10 18:33
7 Finishers Time = 1:27:11 Places = 222
9. Oak Hall School
476 9 Ryan Harris, 9 16:19
475 27 Miles Harris, 10 17:05
478 57 Andrew Scarborough, 7 17:54
477 78 Dan Rocca, 9 18:14
473 101 Eric Boulware, 12 18:51
7 Finishers Time = 1:28:20 Places = 272
10. Maclay High
405 11 Brennon Clayton, 12 16:25
406 28 Casey Clayton, 10 17:06
411 71 Conor Sweeney, 8 18:05
410 77 Andrew Mannheimer, 11 18:13
408 103 Michael Huntzinger, 12 18:56
7 Finishers Time = 1:28:42 Places = 290
11. Berkeley Prep School
43 38 Richard Blake, 9 17:24
45 46 Adam Kerr, 12 17:33
46 64 Bennett Andrews, 10 17:58
47 65 Robert Livingston, 10 17:59
44 85 Tyler Greathouse, 7 18:25
7 Finishers Time = 1:29:17 Places = 298
12. Indian Rocks Christia
304 20 Tim Rousonelos, 10 16:42
301 30 Matt Kotchman, 11 17:08
305 60 Zach Rousonelos, 10 17:56
303 94 Cj Reynolds-Flatt, 10 18:40
300 100 Joshua Johnson, 7 18:49
7 Finishers Time = 1:29:14 Places = 304
13. John Carroll High Sch
317 16 Joshua Elam, 12 16:30
318 68 Ian Hussey, 11 18:01
321 74 Christopher Rolfe, 12 18:10
316 88 Adam Daigle, 12 18:28
319 92 Andrew Irizarry, 11 18:36
7 Finishers Time = 1:29:44 Places = 338
14. Warner Christian Acad
673 24 Brian Rogers, 10 17:01
672 26 Daniel Dunn, 10 17:02
674 67 Slater Stitch, 10 18:01
670 115 Austin Avery, 10 19:21
675 136 Daniel Wakeman, 10 19:57
7 Finishers Time = 1:31:20 Places = 368
15. Trinity Catholic High
628 7 Daniel Conn, 12 16:11
631 51 Chad Goulec, 11 17:46
632 89 Justin Paglina, 11 18:30
633 128 Casey Quast, 10 19:38
630 132 Josh Gordon, 12 19:51
7 Finishers Time = 1:31:54 Places = 407
16. Keswick Christian Sch
347 37 Ryan Shawdonens, 10 17:22
344 54 Michael Barcley, 12 17:50
348 56 Steven Thompson, 10 17:53
350 142 Timothy Witt, 10 20:09
346 154 Glenn Parker, 11 21:10
7 Finishers Time = 1:34:23 Places = 443
17. Shorecrest Prep Schoo
575 58 Bryan Reynolds, 8 17:55
576 91 Jordan Silver, 9 18:35
573 105 Jeremy Hyink, 12 19:02
572 106 Alexander Fox, 10 19:02
571 118 Alistair Flynn, 7 19:24
6 Finishers Time = 1:33:57 Places = 478
18. St. John Neumann-Napl
601 75 James Farinacci, 12 18:10
602 81 Brandon Fogg, 12 18:20
603 98 Benjamin Gillenwaters, 10 18:44
604 111 Eric Miranda, 12 19:12
600 117 Charles Bentley, 12 19:23
7 Finishers Time = 1:33:47 Places = 482
19. Upperroom Christian A
647 32 Byron Willis, 11 17:09
642 80 Piere Dorcius, 10 18:17
646 120 Jerrard Wilcox, 9 19:28
643 123 Kyle Harden, 8 19:31
1447 135 Jamil Shim, 10 19:56
7 Finishers Time = 1:34:19 Places = 490
20. Archbishop Curley Hig
2 48 Javier Briz, 11 17:43
6 61 Angelo Santa Lucia, 12 17:57
7 116 Christopher Seignon, 10 19:21
4 127 Daniel Pampanas, 12 19:38
1 140 Jose Aribon, 11 20:07
7 Finishers Time = 1:34:44 Places = 492
21. Dade Christian School
179 47 Christopher Skees, 10 17:38
176 84 Ranier Hessing, 9 18:22
178 104 Christopher Ponce, 11 18:59
175 119 Raul Garcia, 9 19:27
177 155 Gustavo Higuera, 9 21:13
6 Finishers Time = 1:35:38 Places = 509
22. First Academy
217 86 Joseph Gamble, 10 18:25
220 95 Stephen Lumpkins, 11 18:41
216 110 Joshua Gallo, 10 19:10
215 114 Seth Dearmas, 12 19:18
219 130 James Grosshans, 8 19:44
7 Finishers Time = 1:35:16 Places = 535
23. Westminster Academy
697 79 Paul Wackes, 10 18:16
693 97 Richard Feustel, 11 18:44
692 122 Sean Elfers, 12 19:31
695 129 Jacob Roccanti, 11 19:42
696 143 Patrick Ross, 6 20:14
7 Finishers Time = 1:36:24 Places = 570
24. St. Andrew's School
595 72 Austin Martin, 11 18:07
593 96 Christopher Brown, 10 18:42
591 133 Phillip Alley, 9 19:54
596 134 Jacob Savariego, 11 19:55
597 147 Andrew Somers, 9 20:25
7 Finishers Time = 1:37:00 Places = 582
2A Girls
PLACE FINISHER TIME TEAM
1 Nicole Schappert, 12* 17:45 Pope John Paul II
2 Jacqueline Areson, 11* 18:25 Pope John Paul II
3 Anna Greskovich, 12* 18:51 Pensacola Catholic Hi
4 Kathryn Carrington, 10* 18:53 North Broward Prep
5 Sara Petrick, 12* 19:07 Academy Of The Holy N
6 Leela Hadsock, 12* 19:17 Hernando High School
7 Leann Nawrocki* 19:21 Cocoa Beach
8 Amy Gallogly, 11* 19:24 Bolles School
9 Mallory Wellman, 12* 19:27 Bishop Kenny High Sch
10 Tiaira Harrell, 11* 19:27 Bolles School
11 Caroline Barlow, 10* 19:33 Bolles School
12 Heather Marees, 12* 19:34 Bolles School
13 Katie Heuertz, 12* 19:38 Bishop Kenny High Sch
14 Valerie Hartje, 12* 19:41 Stanton College Prep
15 Caitlin Prichard, 9* 19:42 Cardinal Newman
16 Alyssa Rangel, 11* 19:43 South Lake High
17 Caroline Baljon, 10* 19:44 Bolles School
18 Mary Lynn Heekin, 12* 19:46 Bishop Kenny High Sch
19 Amy Frink* 19:47 Lincoln Park (Fort Pi
20 Madeline Burie, 10* 19:49 Pope John Paul II
21 Alexandra Heuertz, 9* 19:50 Bishop Kenny High Sch
22 Ericka Miller, 9* 19:51 Melbourne Central Cat
23 Julia Sclafani, 10* 19:52 Pope John Paul II
24 Stacy Basore, 9* 19:54 Pope John Paul II
25 Erin Drewniany, 12* 19:58 Bolles School
26 Marie Bader, 12* 20:01 Bishop Kenny High Sch
27 Holly Vansicklen, 11* 20:03 Crystal River High
28 Amanda Rodriguez, 11* 20:05 Bishop Moore Catholic
29 Maura Withington, 9* 20:06 Cardinal Newman
30 Natalie Saltmarsh, 12* 20:06 Bishop Moore Catholic
31 Emily Houston, 10* 20:06 Jensen Beach High Sch
32 Aileen Fletcher, 11* 20:07 Academy Of The Holy N
33 Emily Robinson, 11* 20:09 Pope John Paul II
34 Taylor Cooke, 10* 20:10 Lecanto High
35 Ansley Wales, 11* 20:16 Bartow High
36 Courtney Bailey* 20:18 Cocoa Beach
37 Alexis Gouldman, 9* 20:23 Gulf Breeze High Scho
38 Carrie Rowe, 12* 20:24 St. Augustine High
39 Jenna Redfearn, 11* 20:30 Pope John Paul II
40 Chelsea Ellis* 20:32 Lincoln Park (Fort Pi
41 Laura Hempel, 9* 20:33 Rickards High School
42 Laura Viafora, 10* 20:33 Stanton College Prep
43 Tara L Haddock, 11* 20:36 Lecanto High
44 Anna Gray, 10* 20:37 Hernando High School
45 Chelsea Welsh, 10* 20:38 Gulf Breeze High Scho
46 Elizabeth Ramsey, 9* 20:38 Gulliver Prep (Coral
47 Nichole Berkey, 10* 20:43 Gulf High School
48 Allison Williams, 9* 20:47 Bolles School
49 Erin Heaney, 10* 20:48 Stanton College Prep
50 Marisa Pinero, 12* 20:50 Gulliver Prep (Coral
51 Danielle Coopman, 11* 20:50 Hernando High School
52 Elizabeth Sicilia, 10* 20:52 Bishop Kenny High Sch
53 Amy Rundio, 12* 20:55 Lecanto High
54 Kelly King, 12* 21:01 Lecanto High
55 Brittany Rainbow, 9* 21:02 Melbourne Central Cat
56 Kaela Fitzpatrick, 11* 21:02 Citrus High
57 Sara Elrod, 10* 21:02 Nease High School
58 Danielle Florey, 11* 21:03 Gulf High School
59 Rachel Espinosa, 12* 21:05 Bishop Moore Catholic
60 Ashley Hiott, 11* 21:07 Newsome High School
61 Ashleigh Aldridge, 12* 21:08 Academy Of The Holy N
62 Lauren Ramirez* 21:09 Cocoa Beach
63 Remy Zagorski, 8* 21:10 Gulliver Prep (Coral
64 Bailee Hedstrom, 9* 21:10 Nease High School
65 Caitlin Greskovich, 10* 21:11 Pensacola Catholic Hi
66 Jillian Swartz, 10* 21:12 Lecanto High
67 Danielle Van Eron, 9* 21:12 Bishop Verot High
68 Josefine Tonn, 11* 21:14 Hernando High School
69 Emily Bracken, 11* 21:17 Bishop Kenny High Sch
70 Samantha Holoquist, 10* 21:19 Bishop Verot High
71 Michelle Peterson, 9* 21:19 Jensen Beach High Sch
72 Laurie Anderson, 11* 21:20 Newsome High School
73 Ashley Pruitt* 21:26 Lincoln Park (Fort Pi
74 Jamie Loomis, 10* 21:27 Jensen Beach High Sch
75 Kristin Furdella, 11* 21:31 Cardinal Gibbons High
76 Keely Mulligan, 10* 21:33 Gulliver Prep (Coral
77 Catherine Sell, 9* 21:34 Bishop Moore Catholic
78 Monica Lugo, 10* 21:36 Bishop Moore Catholic
79 Jana Dannheisser, 11* 21:37 Gulf Breeze High Scho
80 Mary Cowart, 10* 21:37 Academy Of The Holy N
81 Kristina Darby, 11* 21:38 Academy Of The Holy N
82 Justine Cline, 11* 21:41 Bishop Moore Catholic
83 Kaelani Bateman, 11* 21:43 Dunnellon High
84 Nicole Daughtry, 12* 21:44 Hernando High School
85 Casey Francis, 9* 21:46 Nease High School
86 Cecily Buck, 12* 21:47 Nease High School
87 Jadyn Nelson, 9* 21:48 Bartow High
88 Lora Guy, 10* 21:49 Pensacola Catholic Hi
89 Julie Pearce, 11* 21:50 Harmony High School
90 Brittani Carr, 11* 21:51 Bishop Moore Catholic
91 Shannon Latour, 11* 21:51 Harmony High School
92 Alyssa Rousis, 11* 21:51 Stanton College Prep
93 Elena Longa* 21:52 Cocoa Beach
94 Colleen Raines, 9* 21:52 Harmony High School
95 Krystal Stants, 12* 21:53 Crystal River High
96 Jennifer Travis, 11* 21:54 St. Petersburg Cathol
97 Sara Kelly, 9* 21:55 Gulf Breeze High Scho
98 Mary Schaeffer, 9* 21:55 Bishop Verot High
99 Jaci Pustelnik, 9* 21:58 Gulf High School
100 Adrianna Eaton, 10* 22:00 Bartow High
101 Anne Levenson, 12* 22:04 Stanton College Prep
102 Lauren Cascio, 11* 22:06 Cardinal Gibbons High
103 Renee Chauncey, 10* 22:06 Gulf High School
104 Michelle Pruitt* 22:07 Lincoln Park (Fort Pi
105 Jamie Hoch, 9* 22:08 Nease High School
106 Kayla Canan, 10* 22:12 Cardinal Gibbons High
107 Emily Custred, 12* 22:14 Gulf Breeze High Scho
108 Kayla Thompson, 11* 22:16 Harmony High School
109 Danielle Harris, 12* 22:17 Clearwate Central Cat
110 Kathryn Stoubben* 22:20 Cocoa Beach
111 Marie Norton, 9* 22:20 Lecanto High
112 Christina Cepede* 22:21 Lincoln Park (Fort Pi
113 Jaquelyn Beavers, 12* 22:23 Gulf Breeze High Scho
114 Jessica Peck, 9* 22:24 Gulf High School
115 Laima Bobelis, 9* 22:28 St. Petersburg Cathol
116 Julie Rund, 10* 22:30 Keystone Heights High
117 Jacqueline Davis, 12* 22:31 Cardinal Gibbons High
118 Danielle Dorfman, 10* 22:31 Gulliver Prep (Coral
119 Madison Saalanger, 10* 22:36 Gulliver Prep (Coral
120 Katie Ehlers, 11* 22:37 Pensacola Catholic Hi
121 Nicole Cerny, 11* 22:40 Jensen Beach High Sch
122 Heather Perez* 22:41 Cocoa Beach
123 Michelle Dixon* 22:42 Lincoln Park (Fort Pi
124 Ashleigh Gokee, 12* 22:44 Harmony High School
125 Orlantina Heethawakage, 11* 22:52 Cardinal Gibbons High
126 Jessica Morrow, 12* 22:54 St. Petersburg Cathol
127 Kelly Valencia, 11* 22:54 Gulliver Prep (Coral
128 Kara Gibbons, 9* 22:55 St. Petersburg Cathol
129 Ciara Smallwood, 11* 22:55 Harmony High School
130 Stephanie Hoelscher, 10* 23:03 Gulf Breeze High Scho
131 Sarah Kovalaskas, 11* 23:03 Stanton College Prep
132 Anna Ott* 23:04 Cocoa Beach
133 Bridget Blyth, 12* 23:16 Cardinal Gibbons High
134 Elizabeth Carey, 10* 23:16 Clearwate Central Cat
135 Erica Roessler, 9* 23:16 Hernando High School
136 Danielle Dixon, 9* 23:17 Crystal River High
137 Katherine Triest, 12* 23:23 Keystone Heights High
138 Kaitlynn Royal, 9* 23:23 Hernando High School
139 Monica Gargano, 9* 23:25 Bishop Verot High
140 Kara Califore, 11* 23:27 Gulf High School
141 Megan Moran, 11* 23:28 Cardinal Gibbons High
142 Nicole Nadeau, 9* 23:29 Nease High School
143 Sophie Carrington, 10* 23:34 St. Petersburg Cathol
144 Lori Carter, 10* 23:37 Crystal River High
145 Maria Thompson, 12* 23:40 Lecanto High
146 Hali Bordelon, 12* 23:42 Pensacola Catholic Hi
147 Kelly Kim, 10* 23:43 Bishop Verot High
148 Miranda Taylor, 7* 23:43 Keystone Heights High
149 Taylor Hahn, 12* 23:48 Bishop Verot High
150 Alex Rupp, 10* 23:49 Jensen Beach High Sch
151 Samantha Brabant, 12* 23:51 Bartow High
152 Lauren Groh, 11* 23:53 St. Petersburg Cathol
153 Leah Clayman* 24:01 Lincoln Park (Fort Pi
154 Audrey Lancester, 11* 24:02 Nease High School
155 Jessica Wheeler, 12* 24:23 Bartow High
156 Marisa Petrick, 6* 24:25 Academy Of The Holy N
157 Sasha Jaquith, 9* 24:31 Crystal River High
158 Alicen Livingston, 10* 24:38 Clearwate Central Cat
159 Jessica Deslauriers, 11* 24:43 Bishop Verot High
160 Catherine Dietrich, 9* 24:44 Stanton College Prep
161 Alex Toth, 10* 24:44 Pensacola Catholic Hi
162 Margaret Giampavolo, 12* 24:44 Gulf High School
163 Amanda Combass, 12* 24:46 Keystone Heights High
164 Kelley Cornell, 9* 24:49 Clearwate Central Cat
165 Meaghan Donovan, 12* 24:51 Academy Of The Holy N
166 Anna Linesch, 12* 24:59 Clearwate Central Cat
167 Cassie Blanton, 11* 25:00 Harmony High School
168 Sara Faessel, 10* 25:11 Pensacola Catholic Hi
169 Courtney Young, 10* 25:14 Keystone Heights High
170 Ashton O'Steen, 10* 25:25 Crystal River High
171 Ashley Woods, 11* 25:28 Bartow High
172 Amanda Letteri, 11* 25:29 Clearwate Central Cat
1 Da8P8Cp 25:30
173 Sasha McCallister, 12* 25:31 Crystal River High
174 Rachel Helm, 11* 25:31 Bartow High
175 Danielle Daidone, 9* 25:39 Jensen Beach High Sch
176 Kendall Murray, 10* 25:46 St. Petersburg Cathol
177 Jordyn Davis, 9* 26:09 Keystone Heights High
"*" indicates females
163 finishers among Women 127 & Under
1 male finishers
177 female finishers
178 total finishers
PLACE FINISHER TIME1. Bolles School
7 Amy Gallogly, 11* 19:24
9 Tiaira Harrell, 11* 19:27
10 Caroline Barlow, 10* 19:33
11 Heather Marees, 12* 19:34
14 Caroline Baljon, 10* 19:44
7 Finishers Time = 1:37:40 Places = 51
2. Pope John Paul II
1 Nicole Schappert, 12* 17:45
2 Jacqueline Areson, 11* 18:25
17 Madeline Burie, 10* 19:49
19 Julia Sclafani, 10* 19:52
20 Stacy Basore, 9* 19:54
7 Finishers Time = 1:35:44 Places = 59
3. Bishop Kenny High Sch
8 Mallory Wellman, 12* 19:27
12 Katie Heuertz, 12* 19:38
15 Mary Lynn Heekin, 12* 19:46
18 Alexandra Heuertz, 9* 19:50
22 Marie Bader, 12* 20:01
7 Finishers Time = 1:38:39 Places = 75
4. Lecanto High
29 Taylor Cooke, 10* 20:10
36 Tara L Haddock, 11* 20:36
46 Amy Rundio, 12* 20:55
47 Kelly King, 12* 21:01
56 Jillian Swartz, 10* 21:12
7 Finishers Time = 1:43:52 Places = 214
5. Hernando High School
5 Leela Hadsock, 12* 19:17
37 Anna Gray, 10* 20:37
44 Danielle Coopman, 11* 20:50
58 Josefine Tonn, 11* 21:14
72 Nicole Daughtry, 12* 21:44
7 Finishers Time = 1:43:40 Places = 216
6. Academy Of The Holy N
4 Sara Petrick, 12* 19:07
27 Aileen Fletcher, 11* 20:07
51 Ashleigh Aldridge, 12* 21:08
69 Mary Cowart, 10* 21:37
70 Kristina Darby, 11* 21:38
7 Finishers Time = 1:43:35 Places = 221
7. Bishop Moore Catholic
24 Amanda Rodriguez, 11* 20:05
25 Natalie Saltmarsh, 12* 20:06
50 Rachel Espinosa, 12* 21:05
66 Catherine Sell, 9* 21:34
67 Monica Lugo, 10* 21:36
7 Finishers Time = 1:44:23 Places = 232
8. Stanton College Prep
13 Valerie Hartje, 12* 19:41
35 Laura Viafora, 10* 20:33
42 Erin Heaney, 10* 20:48
80 Alyssa Rousis, 11* 21:51
89 Anne Levenson, 12* 22:04
7 Finishers Time = 1:44:55 Places = 259
9. Cocoa Beach
6 Leann Nawrocki* 19:21
31 Courtney Bailey* 20:18
52 Lauren Ramirez* 21:09
81 Elena Longa* 21:52
98 Kathryn Stoubben* 22:20
7 Finishers Time = 1:44:58 Places = 268
10. Lincoln Park (Fort Pi
16 Amy Frink* 19:47
34 Chelsea Ellis* 20:32
62 Ashley Pruitt* 21:26
92 Michelle Pruitt* 22:07
100 Christina Cepede* 22:21
7 Finishers Time = 1:46:12 Places = 304
11. Gulliver Prep (Coral
39 Elizabeth Ramsey, 9* 20:38
43 Marisa Pinero, 12* 20:50
53 Remy Zagorski, 8* 21:10
65 Keely Mulligan, 10* 21:33
106 Danielle Dorfman, 10* 22:31
7 Finishers Time = 1:46:40 Places = 306
12. Gulf Breeze High Scho
32 Alexis Gouldman, 9* 20:23
38 Chelsea Welsh, 10* 20:38
68 Jana Dannheisser, 11* 21:37
85 Sara Kelly, 9* 21:55
95 Emily Custred, 12* 22:14
7 Finishers Time = 1:46:44 Places = 318
13. Nease High School
48 Sara Elrod, 10* 21:02
54 Bailee Hedstrom, 9* 21:10
73 Casey Francis, 9* 21:46
74 Cecily Buck, 12* 21:47
93 Jamie Hoch, 9* 22:08
7 Finishers Time = 1:47:52 Places = 342
14. Gulf High School
40 Nichole Berkey, 10* 20:43
49 Danielle Florey, 11* 21:03
87 Jaci Pustelnik, 9* 21:58
91 Renee Chauncey, 10* 22:06
102 Jessica Peck, 9* 22:24
7 Finishers Time = 1:48:13 Places = 369
15. Pensacola Catholic Hi
3 Anna Greskovich, 12* 18:51
55 Caitlin Greskovich, 10* 21:11
76 Lora Guy, 10* 21:49
108 Katie Ehlers, 11* 22:37
134 Hali Bordelon, 12* 23:42
7 Finishers Time = 1:48:08 Places = 376
16. Jensen Beach High Sch
26 Emily Houston, 10* 20:06
61 Michelle Peterson, 9* 21:19
63 Jamie Loomis, 10* 21:27
109 Nicole Cerny, 11* 22:40
138 Alex Rupp, 10* 23:49
6 Finishers Time = 1:49:20 Places = 397
17. Harmony High School
77 Julie Pearce, 11* 21:50
79 Shannon Latour, 11* 21:51
82 Colleen Raines, 9* 21:52
96 Kayla Thompson, 11* 22:16
112 Ashleigh Gokee, 12* 22:44
7 Finishers Time = 1:50:31 Places = 446
18. Bishop Verot High
57 Danielle Van Eron, 9* 21:12
60 Samantha Holoquist, 10* 21:19
86 Mary Schaeffer, 9* 21:55
127 Monica Gargano, 9* 23:25
135 Kelly Kim, 10* 23:43
7 Finishers Time = 1:51:32 Places = 465
19. Cardinal Gibbons High
64 Kristin Furdella, 11* 21:31
90 Lauren Cascio, 11* 22:06
94 Kayla Canan, 10* 22:12
105 Jacqueline Davis, 12* 22:31
113 Orlantina Heethawakage, 11* 22:52
7 Finishers Time = 1:51:09 Places = 466
20. Bartow High
30 Ansley Wales, 11* 20:16
75 Jadyn Nelson, 9* 21:48
88 Adrianna Eaton, 10* 22:00
139 Samantha Brabant, 12* 23:51
143 Jessica Wheeler, 12* 24:23
7 Finishers Time = 1:52:16 Places = 475
21. Crystal River High
23 Holly Vansicklen, 11* 20:03
83 Krystal Stants, 12* 21:53
124 Danielle Dixon, 9* 23:17
132 Lori Carter, 10* 23:37
145 Sasha Jaquith, 9* 24:31
7 Finishers Time = 1:53:20 Places = 507
22. St. Petersburg Cathol
84 Jennifer Travis, 11* 21:54
103 Laima Bobelis, 9* 22:28
114 Jessica Morrow, 12* 22:54
116 Kara Gibbons, 9* 22:55
131 Sophie Carrington, 10* 23:34
7 Finishers Time = 1:53:42 Places = 548
23. Clearwate Central Cat
97 Danielle Harris, 12* 22:17
122 Elizabeth Carey, 10* 23:16
146 Alicen Livingston, 10* 24:38
152 Kelley Cornell, 9* 24:49
154 Anna Linesch, 12* 24:59
6 Finishers Time = 1:59:57 Places = 671
24. Keystone Heights High
104 Julie Rund, 10* 22:30
125 Katherine Triest, 12* 23:23
136 Miranda Taylor, 7* 23:43
151 Amanda Combass, 12* 24:46
157 Courtney Young, 10* 25:14
6 Finishers Time = 1:59:34 Places = 673
2A Boys
CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME
1 1 Jeremy Criscione, 12, Interlachen High 15:02
2 2 Andrew Biladeau, 12, Jesuit High School 15:09
3 3 Bryan Sharkey, 12, Gulliver Prep (Coral 15:17
4 4 Scott Mackley, 12, Kathleen High 15:21
5 5 Eduardo Arguello, 12, Belen Jesuit Prep (Mi 15:27
6 6 James Osborne, 11, Jesuit High School 15:32
7 7 William Mullaney, 12, Bishop Kenny High Sch 15:33
8 Matthew Hensley, Lincoln Park (Fort Pi 15:40
9 8 Luke Russell, 11, Bishop Kenny High Sch 15:57
10 9 Sean Blaney, 11, Celebration School 16:01
11 10 Paul Santuoso, 12, Belen Jesuit Prep (Mi 16:08
12 11 Jose Espinoza, 12, Zephyrhills High 16:10
13 12 Jarett Woodbury, 12, Paxon High School 16:17
14 13 Stephan Thieman, 12, Bishop Kenny High Sch 16:23
15 14 Phillip Scrivner, 11, Jesuit High School 16:24
16 15 Johnathan Esteban, 9, Robert E. Lee High Sc 16:24
17 16 Guillermo Echarte, 9, Belen Jesuit Prep (Mi 16:28
18 17 Benjamin Martucci, 10, Hernando High School 16:28
19 18 Phillip Woerner, 10, Gulliver Prep (Coral 16:31
20 19 Nicholas Norton, 11, Lecanto High 16:32
21 20 Michael Jalil, 12, Belen Jesuit Prep (Mi 16:34
22 21 William Jr. Zenga, 10, Cardinal Gibbons High 16:36
23 22 Drew Byrnes, 12, Bishop Moore Catholic 16:37
24 23 John Evans, 11, Jesuit High School 16:38
25 24 Seth Crochet, 12, Pensacola Catholic Hi 16:38
26 25 Ian Edwards, 12, Jesuit High School 16:42
27 26 Eric Krom, 12, Atlantic High 16:43
28 Jeffrey Hensley, Lincoln Park (Fort Pi 16:43
29 27 Daniel Bush, 11, Stanton College Prep 16:46
30 28 Richard Myers, 12, Bolles School 16:46
31 29 Corey Kolb, 12, Bishop Kenny High Sch 16:48
32 30 Michael Burke, 9, West Boca Raton 16:48
33 31 Danaan Nixon, 12, Booker High 16:49
34 32 Zack Black, 11, Key West 16:49
35 33 John Granatino, 11, Bishop Verot High 16:51
36 34 Dustin Elder, 11, Lecanto High 16:52
37 35 Daniel Castellanos, 12, Belen Jesuit Prep (Mi
16:52
38 36 Phillip Moeller, 11, Bishop Moore Catholic 16:52
39 37 Theodore Galloway, 12, Pensacola Catholic Hi 16:53
40 38 Daniel Hernandez, 10, Gulliver Prep (Coral 16:54
41 39 Wayne Saxer, 12, Lecanto High 16:54
42 40 Andrew Boza, 12, Jesuit High School 16:55
43 41 John McGreevy, 12, Celebration School 17:00
44 42 Bret Chatman, 12, Hernando High School 17:02
45 43 Stephen Wachholz, 10, Fleming Island High S 17:02
46 Christopher Fulcher, Lincoln Park (Fort Pi 17:03
47 44 Joseph Silvestro, 12, Citrus High 17:03
48 45 Michael Cruz, 9, Belen Jesuit Prep (Mi 17:05
49 46 Taylyr Hamernik, 12, Golden Gate 17:06
50 47 Nicholas Farrington, 10, Citrus High 17:07
51 48 Phillip Dzikowski, 12, Bishop Kenny High Sch 17:11
52 49 Anthony Gargano, 11, Bishop Verot High 17:12
53 50 Nathan Kiesel, 12, Bishop Verot High 17:14
54 51 Zachary Smith, 10, Cardinal Gibbons High 17:16
55 52 Brian Drilling, 11, Bishop Kenny High Sch 17:18
56 53 Harry Gillespie, 10, Jensen Beach High Sch 17:19
57 54 Javier Beuzeville, 10, Freedom High School 17:19
58 55 Nick Basore, 11, Pope John Paul II 17:20
59 56 Jeremy Smith, 11, Atlantic High 17:20
60 57 Matthew Bradley, 10, Bishop Verot High 17:21
61 58 Christopher Rowland, 12, Bolles School 17:21
62 59 Andrew Artis, 12, Newsome High School 17:22
63 60 Stewart Collins, 12, Bishop Kenny High Sch 17:23
64 61 Benjamin Weide, 11, Paxon High School 17:26
65 62 Darren Glover, 11, Raines High School 17:26
66 63 Jesus Trejo, 12, Immokalee High 17:26
67 64 Thomas Mountain, 10, Hernando High School 17:27
68 65 Javier Zamparelli, 10, Belen Jesuit Prep (Mi 17:27
69 66 Patrick McHugh, 12, Pensacola Catholic Hi 17:28
70 67 Anthony Decker, 11, Bolles School 17:29
71 68 Tyler Crochet, 9, Pensacola Catholic Hi 17:29
72 69 Jon Cassel, 12, Atlantic High 17:29
73 70 Gilberto Rocha, 9, Immokalee High 17:30
74 71 Christopher Kane, 11, Atlantic High 17:31
75 72 Thomas Guevara, 9, Golden Gate 17:32
76 73 Jasen Wells, 12, Navarre High School 17:33
77 74 Jack Dellecker, 12, Bishop Moore Catholic 17:35
78 75 Chadwick Hannah, 11, Dunnellon High 17:36
79 76 Joachim Hartje, 11, Stanton College Prep 17:37
80 77 John Langley, 12, Key West 17:38
81 78 Diego Villa, 12, Immokalee High 17:40
82 79 Rj Nemeyer, 11, Bolles School 17:40
83 80 Peter Bandyk, 12, Jesuit High School 17:41
84 81 Andrew Talansky, 10, Gulliver Prep (Coral 17:42
85 82 Joseph Greer, 10, Crystal River High 17:43
86 83 Stephen Loy, 11, Bishop Moore Catholic 17:45
87 84 John Petracco, 10, Bishop Verot High 17:46
88 85 Thomas Accaria, 11, Gulf High School 17:46
89 86 Alex Jeanty Pierre, 10, Immokalee High 17:47
90 87 Andrew Tonico, 11, Coral Springs Charter 17:47
91 88 Ryan Wilcox, 11, Bishop Moore Catholic 17:48
92 89 Gerald Wharton, 12, Bolles School 17:49
93 90 David Noss, 12, Kathleen High 17:50
94 91 Thomas Carson, 12, Stanton College Prep 17:51
95 92 Marcus Tribble, 10, Coral Springs Charter 17:52
96 93 William Hayre, 11, Keystone Heights High 17:53
97 94 Benjamin Williams, 12, Navarre High School 17:54
98 95 Hunter Boykin, 9, Navarre High School 17:55
99 96 Christopher Longhenry, 11, Navarre High School 17:57
100 97 Benjamin Bittong, 11, Bishop Moore Catholic 18:01
101 98 Brandon Queen, 10, Atlantic High 18:03
102 99 Joshua Williams, 10, Paxon High School 18:04
103 100 Steven Moroney, 10, Kathleen High 18:08
104 101 Sean Combs, 12, Golden Gate 18:08
105 102 Mario Bojorquez, 10, Gulliver Prep (Coral 18:10
106 Craig Sinbine, Lincoln Park (Fort Pi 18:11
107 103 Matt Beisel, 11, Coral Springs Charter 18:11
108 Lucas Simari, Lincoln Park (Fort Pi 18:14
109 104 Jordan Vasilev, 11, Bishop Verot High 18:14
110 105 Hugo Gijon, 11, Immokalee High 18:14
111 106 Andrew Martucci, 10, Hernando High School 18:19
112 107 Joshua Williams, 12, Navarre High School 18:26
113 108 Joeseph Carrigan, 11, Lecanto High 18:27
114 109 Mason Marshall, 10, Key West 18:28
115 110 Kyle Helt, 12, Citrus High 18:28
116 111 Darrell Prior, 11, Citrus High 18:29
117 112 Michael Belotti, 11, Hernando High School 18:29
118 113 Mike Eder, 10, Key West 18:29
119 114 Dexter Florey, 11, Gulf High School 18:31
120 115 Ben Sampson, 11, Key West 18:32
121 116 Thomas Mark, 11, Gulliver Prep (Coral 18:33
122 117 Scott Sylvester, 10, Bolles School 18:33
123 118 Richard Karmann, 11, Gulf High School 18:34
124 119 Christopher Gaskin, 11, Kathleen High 18:36
125 120 Robert Mayor, 11, Navarre High School 18:36
126 121 Matt Jones, 10, Pensacola Catholic Hi 18:37
127 122 David Rundio, 10, Lecanto High 18:37
128 123 Jake Dighton, 10, Cardinal Gibbons High 18:37
129 124 Eric Paracka, 12, Gulf High School 18:40
130 125 Christopher Martin, 10, Hernando High School 18:43
131 126 David Harwell, 11, Coral Springs Charter 18:43
132 Bart Bruner, Lincoln Park (Fort Pi 18:44
133 Steven Pruitt, Lincoln Park (Fort Pi 18:45
134 127 Ian Hetu, 10, Hernando High School 18:45
135 128 Jonathan Lowe, 11, Lecanto High 18:46
136 129 Richard Wallis, 11, Coral Springs Charter 18:46
137 130 Jaeden Hamernik, 10, Golden Gate 18:46
138 131 Ryan Hopper, 12, Bolles School 18:47
139 132 Bruce Mann, 10, Navarre High School 18:48
140 133 Mials Sculock, 10, Celebration School 18:49
141 134 Justin Rood, 12, Gulf High School 18:51
142 135 Daniel Paffenbach, 10, Celebration School 18:51
143 136 Jeffery Edelman, 11, Stanton College Prep 18:52
144 137 Kyle Korelishn, 11, Cardinal Gibbons High 18:53
145 138 Jimmy Painter, 12, Key West 18:56
146 139 Charles Fetzer, 11, Stanton College Prep 18:57
147 140 Kent Eadler, 10, Pensacola Catholic Hi 18:57
148 141 Tyson Shelby, 11, Celebration School 18:58
149 142 Stephen Clark, 9, Lecanto High 18:58
150 143 Robert Granat, 11, Stanton College Prep 18:59
151 144 David Durie, 12, Cardinal Gibbons High 19:03
152 145 Curran Petrites, 9, Bishop Verot High 19:06
153 146 Steven Schertzer, 9, Kathleen High 19:12
154 147 Robert Johnson, 10, Golden Gate 19:12
155 148 David Gonzalez, 12, Key West 19:13
156 149 Kyle Morris, 9, Golden Gate 19:15
157 150 Matthew Conley, 10, Bishop Moore Catholic 19:19
158 151 Matthew O'Doherty, 10, Celebration School 19:21
159 152 Shawn A James, 12, Immokalee High 19:22
160 153 Messiah King, 9, Citrus High 19:22
161 154 Anthony Leach, 11, Kathleen High 19:29
162 155 Geoffrey Bomarito, 12, Cardinal Gibbons High 19:31
163 156 Andy Richtor, 8, Gulliver Prep (Coral 19:33
164 157 Bryan Shartrand, 12, Cardinal Gibbons High 19:34
165 158 Mac Campbell, 10, Kathleen High 19:45
166 159 Jose Juarez, 10, Golden Gate 19:45
167 160 Robert Hoffman, 11, Citrus High 19:48
168 161 Stephen Derosa, 12, Atlantic High 20:01
169 162 Damien Obrien, 9, Paxon High School 20:06
170 163 Tristan Gray, 7, Coral Springs Charter 20:13
171 164 Ryan Nutt, 9, Coral Springs Charter 20:23
172 165 Fabricius Olsen-Lars, 9, Citrus High 20:28
173 166 Jason Marlin, 11, Stanton College Prep 20:36
"*" indicates females
166 finishers among Men 127 & Under
173 male finishers
0 female finishers
173 total finishers
CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME1. Jesuit High School
1 1 Andrew Biladeau, 12, Jesuit High School 15:09
5 5 James Osborne, 11, Jesuit High School 15:32
12 11 Phillip Scrivner, 11, Jesuit High School 16:24
20 19 John Evans, 11, Jesuit High School 16:38
22 21 Ian Edwards, 12, Jesuit High School 16:42
7 Finishers Time = 1:20:23 Places = 60
2. Belen Jesuit Prep (Mi
4 4 Eduardo Arguello, 12, Belen Jesuit Prep (Mi 15:27
10 9 Paul Santuoso, 12, Belen Jesuit Prep (Mi 16:08
13 12 Guillermo Echarte, 9, Belen Jesuit Prep (Mi 16:28
17 16 Michael Jalil, 12, Belen Jesuit Prep (Mi 16:34
31 29 Daniel Castellanos, 12, Belen Jesuit Prep (Mi 16:52
7 Finishers Time = 1:21:27 Places = 75
3. Bishop Kenny High Sch
6 6 William Mullaney, 12, Bishop Kenny High Sch 15:33
8 7 Luke Russell, 11, Bishop Kenny High Sch 15:57
11 10 Stephan Thieman, 12, Bishop Kenny High Sch 16:23
27 25 Corey Kolb, 12, Bishop Kenny High Sch 16:48
44 41 Phillip Dzikowski, 12, Bishop Kenny High Sch 17:11
7 Finishers Time = 1:21:51 Places = 96
4. Gulliver Prep (Coral
2 2 Bryan Sharkey, 12, Gulliver Prep (Coral 15:17
15 14 Phillip Woerner, 10, Gulliver Prep (Coral 16:31
34 32 Daniel Hernandez, 10, Gulliver Prep (Coral 16:54
70 67 Andrew Talansky, 10, Gulliver Prep (Coral 17:42
88 85 Mario Bojorquez, 10, Gulliver Prep (Coral 18:10
7 Finishers Time = 1:24:31 Places = 209
5. Bishop Verot High
29 27 John Granatino, 11, Bishop Verot High 16:51
45 42 Anthony Gargano, 11, Bishop Verot High 17:12
46 43 Nathan Kiesel, 12, Bishop Verot High 17:14
50 47 Matthew Bradley, 10, Bishop Verot High 17:21
72 69 John Petracco, 10, Bishop Verot High 17:46
7 Finishers Time = 1:26:22 Places = 242
6. Lincoln Park (Fort Pi
7 Matthew Hensley, Lincoln Park (Fort Pi 15:40
24 Jeffrey Hensley, Lincoln Park (Fort Pi 16:43
39 Christopher Fulcher, Lincoln Park (Fort Pi 17:03
89 Craig Sinbine, Lincoln Park (Fort Pi 18:11
91 Lucas Simari, Lincoln Park (Fort Pi 18:14
7 Finishers Time = 1:25:49 Places = 250
7. Bishop Moore Catholic
19 18 Drew Byrnes, 12, Bishop Moore Catholic 16:37
32 30 Phillip Moeller, 11, Bishop Moore Catholic 16:52
64 61 Jack Dellecker, 12, Bishop Moore Catholic 17:35
71 68 Stephen Loy, 11, Bishop Moore Catholic 17:45
76 73 Ryan Wilcox, 11, Bishop Moore Catholic 17:48
7 Finishers Time = 1:26:35 Places = 262
8*. Pensacola Catholic Hi
21 20 Seth Crochet, 12, Pensacola Catholic Hi 16:38
33 31 Theodore Galloway, 12, Pensacola Catholic Hi
16:53
56 53 Patrick McHugh, 12, Pensacola Catholic Hi 17:28
58 55 Tyler Crochet, 9, Pensacola Catholic Hi 17:29
109 104 Matt Jones, 10, Pensacola Catholic Hi 18:37
6 Finishers Time = 1:27:03 Places = 277
9*. Atlantic High
23 22 Eric Krom, 12, Atlantic High 16:43
49 46 Jeremy Smith, 11, Atlantic High 17:20
59 56 Jon Cassel, 12, Atlantic High 17:29
61 58 Christopher Kane, 11, Atlantic High 17:31
85 82 Brandon Queen, 10, Atlantic High 18:03
6 Finishers Time = 1:27:05 Places = 277
10. Bolles School
26 24 Richard Myers, 12, Bolles School 16:46
51 48 Christopher Rowland, 12, Bolles School 17:21
57 54 Anthony Decker, 11, Bolles School 17:29
68 65 Rj Nemeyer, 11, Bolles School 17:40
77 74 Gerald Wharton, 12, Bolles School 17:49
7 Finishers Time = 1:27:03 Places = 279
11. Lecanto High
16 15 Nicholas Norton, 11, Lecanto High 16:32
30 28 Dustin Elder, 11, Lecanto High 16:52
35 33 Wayne Saxer, 12, Lecanto High 16:54
96 91 Joeseph Carrigan, 11, Lecanto High 18:27
110 105 David Rundio, 10, Lecanto High 18:37
7 Finishers Time = 1:27:20 Places = 287
12. Hernando High School
14 13 Benjamin Martucci, 10, Hernando High School 16:28
38 36 Bret Chatman, 12, Hernando High School 17:02
54 51 Thomas Mountain, 10, Hernando High School 17:27
94 89 Andrew Martucci, 10, Hernando High School 18:19
100 95 Michael Belotti, 11, Hernando High School 18:29
7 Finishers Time = 1:27:44 Places = 300
13. Immokalee High
53 50 Jesus Trejo, 12, Immokalee High 17:26
60 57 Gilberto Rocha, 9, Immokalee High 17:30
67 64 Diego Villa, 12, Immokalee High 17:40
74 71 Alex Jeanty Pierre, 10, Immokalee High 17:47
93 88 Hugo Gijon, 11, Immokalee High 18:14
6 Finishers Time = 1:28:36 Places = 347
14. Key West
28 26 Zack Black, 11, Key West 16:49
66 63 John Langley, 12, Key West 17:38
97 92 Mason Marshall, 10, Key West 18:28
101 96 Mike Eder, 10, Key West 18:29
103 98 Ben Sampson, 11, Key West 18:32
7 Finishers Time = 1:29:55 Places = 395
15. Navarre High School
63 60 Jasen Wells, 12, Navarre High School 17:33
81 78 Benjamin Williams, 12, Navarre High School 17:54
82 79 Hunter Boykin, 9, Navarre High School 17:55
83 80 Christopher Longhenry, 11, Navarre High School
17:57
95 90 Joshua Williams, 12, Navarre High School 18:26
7 Finishers Time = 1:29:43 Places = 404
16. Kathleen High
3 3 Scott Mackley, 12, Kathleen High 15:21
78 75 David Noss, 12, Kathleen High 17:50
86 83 Steven Moroney, 10, Kathleen High 18:08
107 102 Christopher Gaskin, 11, Kathleen High 18:36
136 129 Steven Schertzer, 9, Kathleen High 19:12
7 Finishers Time = 1:29:04 Places = 410
17. Citrus High
40 37 Joseph Silvestro, 12, Citrus High 17:03
43 40 Nicholas Farrington, 10, Citrus High 17:07
98 93 Kyle Helt, 12, Citrus High 18:28
99 94 Darrell Prior, 11, Citrus High 18:29
143 136 Messiah King, 9, Citrus High 19:22
7 Finishers Time = 1:30:29 Places = 423
18. Stanton College Prep
25 23 Daniel Bush, 11, Stanton College Prep 16:46
65 62 Joachim Hartje, 11, Stanton College Prep 17:37
79 76 Thomas Carson, 12, Stanton College Prep 17:51
126 119 Jeffery Edelman, 11, Stanton College Prep 18:52
129 122 Charles Fetzer, 11, Stanton College Prep 18:57
7 Finishers Time = 1:30:00 Places = 424
19. Celebration School
9 8 Sean Blaney, 11, Celebration School 16:01
37 35 John McGreevy, 12, Celebration School 17:00
123 116 Mials Sculock, 10, Celebration School 18:49
125 118 Daniel Paffenbach, 10, Celebration School 18:51
131 124 Tyson Shelby, 11, Celebration School 18:58
6 Finishers Time = 1:29:37 Places = 425
20. Cardinal Gibbons High
18 17 William Jr. Zenga, 10, Cardinal Gibbons High
16:36
47 44 Zachary Smith, 10, Cardinal Gibbons High 17:16
111 106 Jake Dighton, 10, Cardinal Gibbons High 18:37
127 120 Kyle Korelishn, 11, Cardinal Gibbons High 18:53
134 127 David Durie, 12, Cardinal Gibbons High 19:03
7 Finishers Time = 1:30:23 Places = 437
21. Golden Gate
42 39 Taylyr Hamernik, 12, Golden Gate 17:06
62 59 Thomas Guevara, 9, Golden Gate 17:32
87 84 Sean Combs, 12, Golden Gate 18:08
120 113 Jaeden Hamernik, 10, Golden Gate 18:46
137 130 Robert Johnson, 10, Golden Gate 19:12
7 Finishers Time = 1:30:43 Places = 448
22. Coral Springs Charter
75 72 Andrew Tonico, 11, Coral Springs Charter 17:47
80 77 Marcus Tribble, 10, Coral Springs Charter 17:52
90 86 Matt Beisel, 11, Coral Springs Charter 18:11
114 109 David Harwell, 11, Coral Springs Charter 18:43
119 112 Richard Wallis, 11, Coral Springs Charter 18:46
7 Finishers Time = 1:31:18 Places = 478
23. Gulf High School
73 70 Thomas Accaria, 11, Gulf High School 17:46
102 97 Dexter Florey, 11, Gulf High School 18:31
106 101 Richard Karmann, 11, Gulf High School 18:34
112 107 Eric Paracka, 12, Gulf High School 18:40
124 117 Justin Rood, 12, Gulf High School 18:515 Finishers Time = 1:32:18 Places = 517
3A Girls
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME TEAM
1 1 Kelly Parrish, 11* 17:44 Vanguard High
2 2 Bona Jones, 11* 18:20 Estero High
3 3 Brigithe Moreno, 9* 18:20 Plant High (Tampa)
4 4 Jillian Gil* 18:45 Ou Lady Of Lourdes Ac
5 5 Shasha Mera* 19:01 Ou Lady Of Lourdes Ac
6 6 Kathryn Maxson* 19:01 Jupiter High
7 7 Julia Bryant, 10* 19:02 Chiles High
8 8 Jessica Forrester, 11* 19:02 Wharton High
9 Devlin Spoerle, 9* 19:03 Astronaut High
10 9 Shannon Kelly, 11* 19:07 Sickles High
11 10 Ashlyn Bickwermert, 10* 19:14 Naples High
12 11 Kaitlen Shiver, 10* 19:16 Satellite High
13 Sarah Dickson, 11* 19:17 Port Charlotte High
14 12 Anna Adams, 11* 19:28 Choctawhatchee High
15 13 Amanda Brooks, 12* 19:28 Fort Myers High
16 14 Alexa Arteaga* 19:29 Ou Lady Of Lourdes Ac
17 Alexandria F Hall, 11* 19:30 Fort Walton Beach Hig
18 15 Francesca Passidoma, 11* 19:32 Naples High
19 Alexnadra Crabb, 10* 19:33 Lakewood High -St. Pe
20 16 Jennifer Bosse, 11* 19:34 Palm Bay High
21 17 Kelly Savery, 11* 19:34 Chiles High
22 18 Meagan Hoar* 19:36 Ou Lady Of Lourdes Ac
23 19 Tiffany Wiggen, 10* 19:36 Flagler Palm Coast Hi
24 20 Nicole Stanley, 12* 19:36 Wharton High
25 21 Jessica Stern, 10* 19:38 Satellite High
26 22 Tiffanie Saxton, 11* 19:39 Wharton High
27 23 Augusta Dunse, 10* 19:42 Vanguard High
28 24 Angela Hegge, 10* 19:44 Sickles High
29 Kara Menzel* 19:46 Park Vista High Schoo
30 25 Laura Hale, 12* 19:47 Vanguard High
31 26 Whitney Banker, 12* 19:49 Plant High (Tampa)
32 27 Heather Bailey, 12* 19:56 Chiles High
33 Casey Hasten, 11* 20:01 Mariner High
34 Tiffany Urquhart, 12* 20:02 Seabreeze High
35 28 Kristen L Cooper, 10* 20:02 Niceville High
36 29 Lauren Collins, 9* 20:04 Palm Bay High
37 30 Margaret Daly, 10* 20:04 Plant High (Tampa)
38 Stephanie Amerman, 12* 20:04 Wesley Chapel Hs
39 Lindsey White, 12* 20:07 Tate High
40 31 Kaley Matthews, 12* 20:08 Largo High
41 32 Stacey Karczewski, 10* 20:11 Niceville High
42 33 Christine Dion, 12* 20:12 Fort Myers High
43 34 Fiona McCarthy* 20:12 Ou Lady Of Lourdes Ac
44 35 Jessica Chlebowski, 12* 20:13 Niceville High
45 36 Carli Cooper, 12* 20:13 Bartram Trail High
46 37 Sarah Yawn, 9* 20:13 Lake Howell High
47 Hannah Brickse, 10* 20:15 Manatee High
48 38 April Ward, 12* 20:17 North Forth Myers Hig
49 39 Brenna Williams, 9* 20:17 Fort Myers High
50 40 Courtney Clearwaters, 12* 20:18 Wharton High
51 41 Rosanna Bell, 11* 20:22 Gainesville High
52 42 Kyla Salles* 20:24 Ou Lady Of Lourdes Ac
53 43 Krystal Bemman, 10* 20:25 Lake Region High
54 44 Emily Morrison, 10* 20:27 Rockledge High
55 45 Maegan McCarthy, 12* 20:30 Plant High (Tampa)
56 46 Ann R Durrenberger, 9* 20:31 Niceville High
57 47 Jenissa Vazquez, 12* 20:31 Flagler Palm Coast Hi
58 48 Ashley K Calhoun, 9* 20:32 Niceville High
59 49 Alisa Kowaleski, 9* 20:35 Satellite High
60 50 Jennifer Snyder, 11* 20:36 Sickles High
61 Madison Taylor, 9* 20:40 Alonso High
62 Paige Williams, 11* 20:40 East Bay High
63 51 Samantha Padget, 9* 20:42 Bartram Trail High
64 52 Kara Manelli, 12* 20:42 Plant High (Tampa)
65 Cyndi Watson, 12* 20:42 Cypress Lake High
66 53 Erica Garrish, 12* 20:43 Wharton High
67 54 Sara Fenttiman, 11* 20:44 Naples High
68 55 Morgan Rigney, 11* 20:45 Rockledge High
69 56 Tiffany Den Hartog, 11* 20:45 Estero High
70 57 Jennifer Busby, 9* 20:46 Bartram Trail High
71 58 Courtney Cooper, 10* 20:47 Bartram Trail High
72 59 Sara Bass, 12* 20:50 Largo High
73 60 Manuela Rodriguez* 20:50 Ou Lady Of Lourdes Ac
74 Claire Hargadon, 12* 20:51 Washington High (Pens
75 61 Eispeth Moleno, 12* 20:52 Choctawhatchee High
76 62 Amanda Monde* 20:52 Jupiter High
77 63 Theresa Cronin, 11* 20:52 Bartram Trail High
78 64 Cynthia Plunkett, 10* 20:52 Sickles High
79 65 Jessica Greer, 12* 20:53 Palm Bay High
80 66 Mikaela Green* 20:53 St. Thomas Aquinas Hi
81 Brittany Myers, 11* 20:55 Middleburg High
82 67 Elizabeth Cain, 9* 20:56 Vanguard High
83 Sigal Engelberg* 20:56 Palm Beach Central Hi
84 68 Bobby Jo Dixon, 12* 21:00 Barron Collier High
85 69 Kristyn Smith, 12* 21:00 Sickles High
86 70 Marissa Hatcher, 11* 21:03 Sickles High
87 71 Wendy Livingston, 12* 21:04 Gainesville High
88 72 Kelsey Greminger, 10* 21:05 Plant High (Tampa)
89 73 Blair Willenborg* 21:06 St. Thomas Aquinas Hi
90 74 Jennifer Haydt, 12* 21:06 Flagler Palm Coast Hi
91 75 Jessica Coleman, 12* 21:07 Satellite High
92 76 Polly Morse, 12* 21:08 Chiles High
93 77 Jessica Wooden, 11* 21:09 Wharton High
94 78 Kyra Mobley* 21:10 St. Thomas Aquinas Hi
95 79 Sarah Hakala, 12* 21:10 Bartram Trail High
96 80 Kristin Fox, 10* 21:11 Largo High
97 Gabrielle Downer, 12* 21:11 Bayside High
98 Lauren Gaidry, 11* 21:12 Cypress Lake High
99 81 Laura Ragland, 9* 21:14 Bartram Trail High
100 82 Kayla Schultz* 21:16 Jupiter High
101 83 Amanda Hunter, 11* 21:17 Estero High
102 84 Megan Taylor, 10* 21:17 Rockledge High
103 85 Erin Obernier, 11* 21:18 Chiles High
104 86 Laura Rogers, 11* 21:19 Palm Bay High
105 87 Natalie Rodriguez, 10* 21:20 Choctawhatchee High
106 88 Layla Hall* 21:20 Largo High
107 89 Amanda Mills, 12* 21:22 Largo High
108 90 Tiara Brown, 11* 21:24 Fort Myers High
109 91 Michelle Fang, 11* 21:27 Vanguard High
110 92 Laurinda McEachem, 9* 21:27 Naples High
111 93 Maritza Najarian, 10* 21:30 Largo High
112 94 Garlene Charles, 11* 21:30 Lake Region High
113 95 Kala Kelly, 10* 21:32 Vanguard High
114 96 Kimberly O'Brien, 11* 21:34 Rockledge High
115 97 Fae Nageon De Lesta, 10* 21:34 Naples High
116 98 Nathalia Richards, 12* 21:35 Palm Bay High
117 99 Courtney Kirchman, 11* 21:38 Gainesville High
118 100 Kara Weigle, 12* 21:39 Naples High
119 101 Leslie Rosario, 10* 21:39 North Forth Myers Hig
120 102 Ashley Williams, 9* 21:41 North Forth Myers Hig
121 103 Kathryn Daly, 11* 21:41 Plant High (Tampa)
122 104 Brianna Clark, 10* 21:43 Satellite High
123 105 Hannah Morgan, 9* 21:44 Barron Collier High
124 106 Alyssa Colbert, 11* 21:46 Rockledge High
125 107 Andrea Joohnstone, 12* 21:49 Barron Collier High
126 108 Callie Messonnier, 9* 21:49 Barron Collier High
127 109 Emily Fall, 11* 21:52 Fort Myers High
128 110 Mary Roberts, 10* 21:53 North Forth Myers Hig
129 111 Alexa Lampasona, 9* 21:56 Sickles High
130 112 Meghan Crouse, 10* 21:56 Barron Collier High
131 113 Ashley Fleming, 10* 21:58 Vanguard High
132 114 Clara Kraft, 12* 21:59 Satellite High
133 115 Marie Hoynoski, 11* 22:03 Lake Howell High
134 116 Kaylea Spurlin, 10* 22:04 Lake Region High
135 117 Crystal Higdon, 9* 22:04 Choctawhatchee High
136 118 Natalie Shinn, 10* 22:05 Rockledge High
137 119 Tomomi Nose, 11* 22:06 Flagler Palm Coast Hi
138 120 Cassie Krause, 12* 22:08 Palm Bay High
139 121 Sarah Tyson, 11* 22:09 Palm Bay High
140 122 Elizabeth Cox, 9* 22:11 Choctawhatchee High
141 123 Stacy Banbury, 9* 22:18 North Forth Myers Hig
142 124 Sara Kutner, 9* 22:21 Lake Howell High
143 125 Sarah Brown* 22:24 St. Thomas Aquinas Hi
144 126 Latoya Parkinson* 22:25 St. Thomas Aquinas Hi
145 127 Alexis Schwartz, 11* 22:26 Chiles High
146 128 Christine Johnstone, 11* 22:27 Barron Collier High
147 129 April Girard, 12* 22:29 North Forth Myers Hig
148 130 Lauren Galbraith, 10* 22:30 Wharton High
149 131 Kelsey Briggs, 9* 22:33 Estero High
150 132 Bonnie Vu, 11* 22:34 Satellite High
151 133 Sarah Coffman, 10* 22:41 Lake Region High
152 134 Jennifer Pinsonneault, 10* 22:41 Lake Region High
153 135 Christina L Kivi, 9* 22:42 Niceville High
154 136 Jessica Knapp, 12* 22:42 Flagler Palm Coast Hi
155 137 Emily Heller, 10* 22:43 Rockledge High
156 138 Angela Jewett, 11* 22:45 Largo High
157 139 Jenae Todd, 9* 22:47 Gainesville High
158 140 Louise Petkovsek, 12* 22:51 Flagler Palm Coast Hi
159 141 Heather Burnett, 10* 22:59 Flagler Palm Coast Hi
160 142 Allison Ohlin, 9* 23:00 Fort Myers High
161 143 Laura Strawswe-Booth, 11* 23:02 Choctawhatchee High
162 144 Ashley Dedios, 11* 23:05 Lake Howell High
163 145 Joclyn Blickey, 11* 23:08 North Forth Myers Hig
164 146 Marie Buck, 10* 23:08 Lake Region High
165 147 Jenna Boehling, 12* 23:19 Barron Collier High
166 148 Andrea Giggs, 11* 23:20 Fort Myers High
167 149 Merill Montgomery, 9* 23:20 Gainesville High
168 150 Michelle Beers* 23:21 St. Thomas Aquinas Hi
169 151 Kaitlynn James, 9* 23:25 Gainesville High
170 152 Cristina Polley, 11* 23:26 Lake Howell High
171 153 Elizabeth Scharnhorst, 10* 23:29 Choctawhatchee High
172 154 Sarah Hunter, 10* 23:32 Estero High
173 155 Katie Hicks, 11* 23:36 Lake Region High
174 156 Sally Raines, 11* 23:40 Chiles High
175 157 Marissa McInnis* 23:42 St. Thomas Aquinas Hi
176 158 Lauren Bonello, 10* 23:47 Naples High
177 159 Lauren Decaprio* 23:50 Jupiter High
178 160 Megan Boetto, 9* 23:54 Lake Howell High
179 161 Melissa Courtney* 24:11 Jupiter High
180 162 Elizabeth Mella, 11* 24:27 Lake Howell High
181 163 Lauren Fleming, 11* 24:40 Gainesville High
182 164 Landis Adams, 10* 26:17 Estero High
183 165 Kristin Johnson, 11* 26:29 Estero High
184 166 Najeela Karimi* 27:35 Jupiter High
"*" indicates females
161 finishers among Women 127 & Under
0 male finishers
184 female finishers
184 total finishers
PLACE FINISHER TIME
1. Our Lady Of Lourdes Ac
4 Jillian Gil* 18:45
5 Shasha Mera* 19:01
14 Alexa Arteaga* 19:29
18 Meagan Hoar* 19:36
34 Fiona McCarthy* 20:12
7 Finishers Time = 1:37:01 Places = 75
2. Wharton High
8 Jessica Forrester, 11* 19:02
20 Nicole Stanley, 12* 19:36
22 Tiffanie Saxton, 11* 19:39
40 Courtney Clearwaters, 12* 20:18
53 Erica Garrish, 12* 20:43
7 Finishers Time = 1:39:17 Places = 143
3. Plant High (Tampa)
3 Brigithe Moreno, 9* 18:20
26 Whitney Banker, 12* 19:49
30 Margaret Daly, 10* 20:04
45 Maegan McCarthy, 12* 20:30
52 Kara Manelli, 12* 20:42
7 Finishers Time = 1:39:23 Places = 156
4. Niceville High
28 Kristen L Cooper, 10* 20:02
32 Stacey Karczewski, 10* 20:11
35 Jessica Chlebowski, 12* 20:13
46 Ann R Durrenberger, 9* 20:31
48 Ashley K Calhoun, 9* 20:32
6 Finishers Time = 1:41:26 Places = 189
5. Vanguard High
1 Kelly Parrish, 11* 17:44
23 Augusta Dunse, 10* 19:42
25 Laura Hale, 12* 19:47
67 Elizabeth Cain, 9* 20:56
91 Michelle Fang, 11* 21:27
7 Finishers Time = 1:39:35 Places = 207
6. Chiles High
7 Julia Bryant, 10* 19:02
17 Kelly Savery, 11* 19:34
27 Heather Bailey, 12* 19:56
76 Polly Morse, 12* 21:08
85 Erin Obernier, 11* 21:18
7 Finishers Time = 1:40:55 Places = 212
7. Sickles High
9 Shannon Kelly, 11* 19:07
24 Angela Hegge, 10* 19:44
50 Jennifer Snyder, 11* 20:36
64 Cynthia Plunkett, 10* 20:52
69 Kristyn Smith, 12* 21:00
7 Finishers Time = 1:41:18 Places = 216
8. Satellite High
11 Kaitlen Shiver, 10* 19:16
21 Jessica Stern, 10* 19:38
49 Alisa Kowaleski, 9* 20:35
75 Jessica Coleman, 12* 21:07
104 Brianna Clark, 10* 21:43
7 Finishers Time = 1:42:16 Places = 260
9. Bartram Trail High
36 Carli Cooper, 12* 20:13
51 Samantha Padget, 9* 20:42
57 Jennifer Busby, 9* 20:46
58 Courtney Cooper, 10* 20:47
63 Theresa Cronin, 11* 20:52
7 Finishers Time = 1:43:19 Places = 265
10. Naples High
10 Ashlyn Bickwermert, 10* 19:14
15 Francesca Passidoma, 11* 19:32
54 Sara Fenttiman, 11* 20:44
92 Laurinda McEachem, 9* 21:27
97 Fae Nageon De Lesta, 10* 21:34
7 Finishers Time = 1:42:30 Places = 268
11. Fort Myers High
13 Amanda Brooks, 12* 19:28
33 Christine Dion, 12* 20:12
39 Brenna Williams, 9* 20:17
90 Tiara Brown, 11* 21:24
109 Emily Fall, 11* 21:52
7 Finishers Time = 1:43:11 Places = 284
12. Palm Bay High
16 Jennifer Bosse, 11* 19:34
29 Lauren Collins, 9* 20:04
65 Jessica Greer, 12* 20:53
86 Laura Rogers, 11* 21:19
98 Nathalia Richards, 12* 21:35
7 Finishers Time = 1:43:23 Places = 294
13. Largo High
31 Kaley Matthews, 12* 20:08
59 Sara Bass, 12* 20:50
80 Kristin Fox, 10* 21:11
88 Layla Hall* 21:20
89 Amanda Mills, 12* 21:22
7 Finishers Time = 1:44:50 Places = 347
14. Rockledge High
44 Emily Morrison, 10* 20:27
55 Morgan Rigney, 11* 20:45
84 Megan Taylor, 10* 21:17
96 Kimberly O'Brien, 11* 21:34
106 Alyssa Colbert, 11* 21:46
7 Finishers Time = 1:45:47 Places = 385
15. Flagler Palm Coast Hi
19 Tiffany Wiggen, 10* 19:36
47 Jenissa Vazquez, 12* 20:31
74 Jennifer Haydt, 12* 21:06
119 Tomomi Nose, 11* 22:06
136 Jessica Knapp, 12* 22:42
7 Finishers Time = 1:45:59 Places = 395
16. Choctawhatchee High
12 Anna Adams, 11* 19:28
61 Eispeth Moleno, 12* 20:52
87 Natalie Rodriguez, 10* 21:20
117 Crystal Higdon, 9* 22:04
122 Elizabeth Cox, 9* 22:11
7 Finishers Time = 1:45:52 Places = 399
17. Estero High
2 Bona Jones, 11* 18:20
56 Tiffany Den Hartog, 11* 20:45
83 Amanda Hunter, 11* 21:17
131 Kelsey Briggs, 9* 22:33
154 Sarah Hunter, 10* 23:32
7 Finishers Time = 1:46:24 Places = 426
18. St. Thomas Aquinas Hi
66 Mikaela Green* 20:53
73 Blair Willenborg* 21:06
78 Kyra Mobley* 21:10
125 Sarah Brown* 22:24
126 Latoya Parkinson* 22:25
7 Finishers Time = 1:47:55 Places = 468
19. Jupiter High
6 Kathryn Maxson* 19:01
62 Amanda Monde* 20:52
82 Kayla Schultz* 21:16
159 Lauren Decaprio* 23:50
161 Melissa Courtney* 24:11
6 Finishers Time = 1:49:08 Places = 470
20. North Forth Myers Hig
38 April Ward, 12* 20:17
101 Leslie Rosario, 10* 21:39
102 Ashley Williams, 9* 21:41
110 Mary Roberts, 10* 21:53
123 Stacy Banbury, 9* 22:18
7 Finishers Time = 1:47:45 Places = 474
21. Gainesville High
41 Rosanna Bell, 11* 20:22
71 Wendy Livingston, 12* 21:04
99 Courtney Kirchman, 11* 21:38
139 Jenae Todd, 9* 22:47
149 Merill Montgomery, 9* 23:20
7 Finishers Time = 1:49:10 Places = 499
22. Barron Collier High
68 Bobby Jo Dixon, 12* 21:00
105 Hannah Morgan, 9* 21:44
107 Andrea Joohnstone, 12* 21:49
108 Callie Messonnier, 9* 21:49
112 Meghan Crouse, 10* 21:56
7 Finishers Time = 1:48:15 Places = 500
23. Lake Region High
43 Krystal Bemman, 10* 20:25
94 Garlene Charles, 11* 21:30
116 Kaylea Spurlin, 10* 22:04
133 Sarah Coffman, 10* 22:41
134 Jennifer Pinsonneault, 10* 22:41
7 Finishers Time = 1:49:20 Places = 520
24. Lake Howell High
37 Sarah Yawn, 9* 20:13
115 Marie Hoynoski, 11* 22:03
124 Sara Kutner, 9* 22:21
144 Ashley Dedios, 11* 23:05
152 Cristina Polley, 11* 23:26
7 Finishers Time = 1:51:06 Places = 572
3A Boys
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME TEAM
1 1 Justin Harbor, 11 15:19 Flagler Palm Coast Hi
2 2 Michael Rodriguez, 12 15:28 Vanguard High
3 3 Jonathan Blocker, 11 15:39 Chiles High
4 Jeffrey Masterson, 12 15:39 Mitchell High
5 4 Philip Bellamy, 12 15:46 George Jenkins High
6 5 Mitchell Mason, 12 15:48 Washington High (Pens
7 6 Brian Hoover, 12 15:50 Washington High (Pens
8 7 Steven Bell, 11 15:51 Land O' Lakes High
9 8 Justin Davis, 12 15:51 Wolfson High
10 Evander Jones, 11 15:51 Jefferson High
11 9 Nathaneil Taylor, 10 15:52 Palm Bay High
12 10 Robert Hillman, 12 15:54 George Jenkins High
13 11 Brian Ramos 15:56 Fort Lauderdale High
14 12 Steve Hazim, 12 15:57 Port Charlotte High
15 13 Ryan Courtoy, 11 15:58 Wharton High
16 14 James Coleman, 12 15:58 Wolfson High
17 15 Christopher Delago, 12 16:01 Estero High
18 16 Trevor Popravak, 11 16:01 Fort Myers High
19 Christopher Hamilton, 12 16:02 Satellite High
20 17 Troy Stewart, 11 16:05 Washington High (Pens
21 18 Kurt Roeser, 12 16:07 Naples High
22 19 Felipe Jaramillo 16:07 St. Thomas Aquinas Hi
23 20 Anthony Morales, 10 16:11 Flagler Palm Coast Hi
24 21 Richard Andrews, 12 16:16 Astronaut High
25 22 Eric Mayes, 12 16:18 Washington High (Pens
26 23 Stephan Ackerman, 11 16:19 Washington High (Pens
27 24 Raymond Delgado, 12 16:19 New Smyrna Beach High
28 Walter T Williams, 12 16:19 Rutherford High
29 25 William Bromley, 11 16:26 Naples High
30 26 Francisco Garcia, 10 16:26 Wolfson High
31 Ivan Lopez, 12 16:27 Satellite High
32 Gilberto Manzanres, 11 16:27 Lehigh High
33 27 Ethan Philpot, 12 16:30 Astronaut High
34 Mark Holsbeke, 11 16:30 East Ridge High
35 28 Eric Larson, 9 16:31 Washington High (Pens
36 Zachary Greene, 12 16:32 Pace High
37 James Uthmeier, 11 16:32 Fort Walton Beach Hig
38 29 Noe Pena, 10 16:32 North Forth Myers Hig
39 Brandon Wilson, 12 16:32 Sickles High
40 30 Carlos Franklin, 10 16:34 Lake Region High
41 31 Justin Adams, 11 16:34 Estero High
42 Nathan Bowerman 16:35 Port St. Lucie High S
43 32 Michael Jenkins, 11 16:37 Vanguard High
44 33 Ulises Escobar, 9 16:38 Naples High
45 34 Jeremy Lautzenheiser, 11 16:38 Brandon High
46 35 Darrin Detorres, 11 16:38 Vanguard High
47 36 Orssie Bupmus, 11 16:39 Brandon High
48 37 Keith Weiss, 10 16:40 Palm Bay High
49 James Minor, 12 16:40 Rockledge High
50 38 Stephen Dassin 16:40 Fort Lauderdale High
51 39 Justin Gates, 12 16:40 Choctawhatchee High
52 40 Kristopher Nilsen, 11 16:42 North Forth Myers Hig
53 41 Chad Hughes, 12 16:45 Wolfson High
54 42 Tyler Milligan, 12 16:47 Naples High
55 Luke Maiorella, 12 16:47 King High
56 43 Andrew Detwiler, 11 16:48 Bayside High
57 44 Charles Templeton, 12 16:50 New Smyrna Beach High
58 45 Brian Waldrip, 10 16:51 Bartram Trail High
59 46 Alexander Russell, 11 16:51 Flagler Palm Coast Hi
60 John Tuccio, 12 16:51 Mitchell High
61 47 Christopher Lake, 10 16:52 Chiles High
62 48 Joshua Brooks, 10 16:52 Fort Myers High
63 49 Brandon Suarez, 12 16:53 Bayside High
64 50 Baker Burchfield, 10 16:54 Wharton High
65 51 Daniel Miletich, 9 16:54 Chiles High
66 52 Craig Munshower, 12 16:55 Sebastian River High
67 53 Michael Hribal, 12 16:56 Bayside High
68 54 Mathew Tomlin, 12 16:56 North Forth Myers Hig
69 55 Kyle Van Zile, 10 16:57 Choctawhatchee High
70 56 Spencer Brice, 11 16:58 Palm Bay High
71 57 Gregor Quack, 11 16:58 George Jenkins High
72 58 Travis Lyoch, 12 16:58 North Forth Myers Hig
73 Stephen Wilson 17:01 Dwyer High School
74 59 William Pritchett, 12 17:02 Choctawhatchee High
75 Jeremy Bowerman 17:03 Port St. Lucie High S
76 60 Martin Urrutia 17:05 St. Thomas Aquinas Hi
77 61 Christopher Rivera, 11 17:05 Flagler Palm Coast Hi
78 62 Kyle Byrtus, 11 17:06 Fort Myers High
79 63 Chris Thomas 17:07 Fort Lauderdale High
80 64 Christopher Betts, 12 17:08 George Jenkins High
81 65 Justin Warner, 11 17:10 Bayside High
82 66 Michael Padro 17:11 St. Thomas Aquinas Hi
83 67 William Fairhurst, 11 17:13 Chiles High
84 68 Lee Werst, 11 17:13 North Forth Myers Hig
85 69 Luke Smith, 12 17:14 Bartram Trail High
86 70 Michael McLaren 17:14 Fort Lauderdale High
87 Sam Gibbons, 12 17:17 Plant High (Tampa)
88 71 Samuel R. Adams 17:17 St. Thomas Aquinas Hi
89 72 David Yoder, 11 17:18 Lake Region High
90 73 Jose Rodriguez, 12 17:21 Wharton High
91 74 Mark Eidman, 12 17:21 Flagler Palm Coast Hi
92 75 Christopher Huff, 11 17:22 Brandon High
93 76 Benjamin Karlovich, 9 17:22 Bartram Trail High
94 77 Joshua Sprinkle, 12 17:22 Choctawhatchee High
95 78 Solomon Taylor, 10 17:23 Vanguard High
96 79 Tyler Hall, 10 17:24 Choctawhatchee High
97 80 Matthew Dixon, 11 17:24 Chiles High
98 81 Eric Smith, 11 17:25 Astronaut High
99 Tyler Murrell, 11 17:28 Manatee High
100 82 Sabastiano Loreti, 11 17:29 Naples High
101 83 Kyle Furlong, 12 17:29 Flagler Palm Coast Hi
102 84 Frank Felkey, 12 17:29 Sebastian River High
103 85 Zachary Davis, 10 17:30 Vanguard High
104 86 Kyle Bartfay 17:32 St. Thomas Aquinas Hi
105 87 Scott Lydick, 12 17:33 North Forth Myers Hig
106 88 Stanton Reecy, 10 17:34 Chiles High
107 89 James Porter, 10 17:35 Wolfson High
108 90 Matthew Oberlin, 12 17:36 Naples High
109 91 Joseph Habel, 9 17:37 Naples High
110 92 Steven Lang, 12 17:38 Land O' Lakes High
111 93 Tyler Shuman, 11 17:38 George Jenkins High
112 94 Gregary Thomas, 12 17:38 North Forth Myers Hig
113 95 Maxwell Johnson, 11 17:38 Land O' Lakes High
114 96 Jake Proudfoot 17:39 Land O' Lakes High
115 97 Jeremy King, 12 17:39 New Smyrna Beach High
116 98 Tony Gustafson 17:40 Fort Lauderdale High
117 99 Timothy Gray, 11 17:41 Lake Region High
118 100 Donald Brinson, 10 17:43 Fort Myers High
119 101 John Hambleton, 9 17:44 Choctawhatchee High
120 102 Kevin Lane, 10 17:44 Chiles High
121 103 Aaron Riggs, 11 17:45 Sebastian River High
122 104 Kenneth Daniels, 10 17:46 Estero High
123 105 Jonathon Sanville, 10 17:48 Washington High (Pens
124 106 Mark Woodke, 9 17:48 Brandon High
125 107 Willie Folks, 12 17:48 Wharton High
126 108 Joseph Karlovich, 12 17:49 Bartram Trail High
127 109 Jose Magadan, 12 17:49 Sebastian River High
128 110 Michael Willitz, 12 17:50 George Jenkins High
129 111 Ross Spindler, 11 17:50 Port Charlotte High
130 112 Benjamin Henderson, 12 17:51 Brandon High
131 113 John Asendorf, 11 17:52 Port Charlotte High
132 114 Michael Phsterer, 10 17:52 Fort Myers High
133 115 John Blackburn, 10 17:54 Lake Region High
134 116 Jacob Bantley, 11 17:54 Flagler Palm Coast Hi
135 117 Brandon Lankenau, 10 17:55 Astronaut High
136 118 Matthew Brennan, 11 17:55 Lake Region High
137 119 Jason Wagman, 12 17:57 Palm Bay High
138 120 Richard Pallas, 11 17:57 Sebastian River High
139 121 Patrick Taus, 12 17:59 Bartram Trail High
140 Ricardo Catala 18:00 Poinciana High School
141 122 Alexander Buigas, 11 18:01 Fort Myers High
142 123 Joshua Wood, 12 18:03 Port Charlotte High
143 124 Drew Simmons, 12 18:03 Port Charlotte High
144 125 Tanner Adams, 9 18:05 George Jenkins High
145 126 James Graham, 12 18:08 Palm Bay High
146 127 Louis Hernandez, 11 18:08 Brandon High
147 128 Corey Murray, 9 18:08 Wharton High
148 129 Joseph Pace, 10 18:12 Vanguard High
149 130 John Pilkey, 10 18:12 Lake Region High
150 131 Hunter Cambon 18:13 St. Thomas Aquinas Hi
151 132 Eric Savage, 12 18:13 Sebastian River High
152 133 Cory Suter, 12 18:16 Astronaut High
153 134 Travis Gass, 10 18:19 Astronaut High
154 135 Justin Cherok, 12 18:19 Wharton High
155 136 Tyler Jestes, 12 18:20 Estero High
156 137 Corey King, 9 18:20 Vanguard High
157 138 Tyler Burkhead, 11 18:21 New Smyrna Beach High
158 139 Christopher Marrapodi, 10 18:22 Port Charlotte High
159 140 William Edgar, 11 18:28 Bayside High
160 141 Taylor Lang, 12 18:30 Bartram Trail High
161 142 Joshua Ritchey, 9 18:31 Bartram Trail High
162 143 Scott R. Wrage 18:31 St. Thomas Aquinas Hi
163 144 Christopher Elkins, 9 18:33 Choctawhatchee High
164 145 Ryan Hendricker, 11 18:34 Bayside High
165 146 Drew Boardman, 11 18:34 Sebastian River High
166 147 Ryan Yelverton, 11 18:35 Palm Bay High
167 148 David Vanbrunt, 12 18:35 Fort Myers High
168 149 Alexander Kenna, 11 18:35 Brandon High
169 150 Steven Rassi, 12 18:37 Estero High
170 151 Stephen Breazeale, 12 18:44 Wolfson High
171 152 Daniel Southwell, 10 18:47 Astronaut High
172 153 Musheer Nafal, 11 18:49 Palm Bay High
173 154 Edward Thompson, 10 18:50 Wolfson High
174 155 Kyle Lipke, 10 18:53 New Smyrna Beach High
175 156 Gabriel Franco, 9 19:01 Lake Region High
176 157 Kyle Kincaid, 11 19:05 Estero High
177 158 Matthew Whitlock, 10 19:10 Land O' Lakes High
178 159 Sean Gibbon, 12 19:14 Estero High
179 160 Brian Machmer, 11 19:23 Land O' Lakes High
180 161 Mi Zhu, 12 19:28 New Smyrna Beach High
181 162 Jeffrey Willingham, 9 19:31 Bayside High
182 163 Sadat Kahin, 11 20:27 Wharton High
183 164 Joshua Fulton 20:43 Fort Lauderdale High
"*" indicates females
165 finishers among Men 127 & Under
183 male finishers
0 female finishers
183 total finishers
PLACE FINISHER TIME
1. Washington High (Pens
5 Mitchell Mason, 12 15:48
6 Brian Hoover, 12 15:50
17 Troy Stewart, 11 16:05
22 Eric Mayes, 12 16:18
23 Stephan Ackerman, 11 16:19
7 Finishers Time = 1:20:17 Places = 73
2. Wolfson High
8 Justin Davis, 12 15:51
14 James Coleman, 12 15:58
26 Francisco Garcia, 10 16:26
41 Chad Hughes, 12 16:45
89 James Porter, 10 17:35
7 Finishers Time = 1:22:34 Places = 178
3. Naples High
18 Kurt Roeser, 12 16:07
25 William Bromley, 11 16:26
33 Ulises Escobar, 9 16:38
42 Tyler Milligan, 12 16:47
82 Sabastiano Loreti, 11 17:29
7 Finishers Time = 1:23:24 Places = 200
4. Flagler Palm Coast Hi
1 Justin Harbor, 11 15:19
20 Anthony Morales, 10 16:11
46 Alexander Russell, 11 16:51
61 Christopher Rivera, 11 17:05
74 Mark Eidman, 12 17:21
7 Finishers Time = 1:22:44 Places = 202
5. George Jenkins High
4 Philip Bellamy, 12 15:46
10 Robert Hillman, 12 15:54
57 Gregor Quack, 11 16:58
64 Christopher Betts, 12 17:08
93 Tyler Shuman, 11 17:38
7 Finishers Time = 1:23:22 Places = 228
6. Vanguard High
2 Michael Rodriguez, 12 15:28
32 Michael Jenkins, 11 16:37
35 Darrin Detorres, 11 16:38
78 Solomon Taylor, 10 17:23
85 Zachary Davis, 10 17:30
7 Finishers Time = 1:23:35 Places = 232
7. Chiles High
3 Jonathan Blocker, 11 15:39
47 Christopher Lake, 10 16:52
51 Daniel Miletich, 9 16:54
67 William Fairhurst, 11 17:13
80 Matthew Dixon, 11 17:24
7 Finishers Time = 1:24:00 Places = 248
8. North Forth Myers Hig
29 Noe Pena, 10 16:32
40 Kristopher Nilsen, 11 16:42
54 Mathew Tomlin, 12 16:56
58 Travis Lyoch, 12 16:58
68 Lee Werst, 11 17:13
7 Finishers Time = 1:24:21 Places = 249
9. Fort Lauderdale High
11 Brian Ramos 15:56
38 Stephen Dassin 16:40
63 Chris Thomas 17:07
70 Michael McLaren 17:14
98 Tony Gustafson 17:40
6 Finishers Time = 1:24:35 Places = 280
10. St. Thomas Aquinas Hi
19 Felipe Jaramillo 16:07
60 Martin Urrutia 17:05
66 Michael Padro 17:11
71 Samuel R. Adams 17:17
86 Kyle Bartfay 17:32
7 Finishers Time = 1:25:10 Places = 302
11. Choctawhatchee High
39 Justin Gates, 12 16:40
55 Kyle Van Zile, 10 16:57
59 William Pritchett, 12 17:02
77 Joshua Sprinkle, 12 17:22
79 Tyler Hall, 10 17:24
7 Finishers Time = 1:25:24 Places = 309
12. Fort Myers High
16 Trevor Popravak, 11 16:01
48 Joshua Brooks, 10 16:52
62 Kyle Byrtus, 11 17:06
100 Donald Brinson, 10 17:43
114 Michael Phsterer, 10 17:52
7 Finishers Time = 1:25:32 Places = 340
13. Palm Bay High
9 Nathaneil Taylor, 10 15:52
37 Keith Weiss, 10 16:40
56 Spencer Brice, 11 16:58
119 Jason Wagman, 12 17:57
126 James Graham, 12 18:08
7 Finishers Time = 1:25:32 Places = 347
14. Bayside High
43 Andrew Detwiler, 11 16:48
49 Brandon Suarez, 12 16:53
53 Michael Hribal, 12 16:56
65 Justin Warner, 11 17:10
140 William Edgar, 11 18:28
7 Finishers Time = 1:26:12 Places = 350
15. Brandon High
34 Jeremy Lautzenheiser, 11 16:38
36 Orssie Bupmus, 11 16:39
75 Christopher Huff, 11 17:22
106 Mark Woodke, 9 17:48
112 Benjamin Henderson, 12 17:51
7 Finishers Time = 1:26:16 Places = 363
16. Wharton High
13 Ryan Courtoy, 11 15:58
50 Baker Burchfield, 10 16:54
73 Jose Rodriguez, 12 17:21
107 Willie Folks, 12 17:48
128 Corey Murray, 9 18:08
7 Finishers Time = 1:26:07 Places = 371
17. Astronaut High
21 Richard Andrews, 12 16:16
27 Ethan Philpot, 12 16:30
81 Eric Smith, 11 17:25
117 Brandon Lankenau, 10 17:55
133 Cory Suter, 12 18:16
7 Finishers Time = 1:26:19 Places = 379
18. Bartram Trail High
45 Brian Waldrip, 10 16:51
69 Luke Smith, 12 17:14
76 Benjamin Karlovich, 9 17:22
108 Joseph Karlovich, 12 17:49
121 Patrick Taus, 12 17:59
7 Finishers Time = 1:27:12 Places = 419
19. Lake Region High
30 Carlos Franklin, 10 16:34
72 David Yoder, 11 17:18
99 Timothy Gray, 11 17:41
115 John Blackburn, 10 17:54
118 Matthew Brennan, 11 17:55
7 Finishers Time = 1:27:21 Places = 434
20. Estero High
15 Christopher Delago, 12 16:01
31 Justin Adams, 11 16:34
104 Kenneth Daniels, 10 17:46
136 Tyler Jestes, 12 18:20
150 Steven Rassi, 12 18:37
7 Finishers Time = 1:27:15 Places = 436
21. Land O' Lakes High
7 Steven Bell, 11 15:51
92 Steven Lang, 12 17:38
95 Maxwell Johnson, 11 17:38
96 Jake Proudfoot 17:39
158 Matthew Whitlock, 10 19:10
6 Finishers Time = 1:27:53 Places = 448
22. New Smyrna Beach High
24 Raymond Delgado, 12 16:19
44 Charles Templeton, 12 16:50
97 Jeremy King, 12 17:39
138 Tyler Burkhead, 11 18:21
155 Kyle Lipke, 10 18:53
6 Finishers Time = 1:28:01 Places = 458
23. Sebastian River High
52 Craig Munshower, 12 16:55
84 Frank Felkey, 12 17:29
103 Aaron Riggs, 11 17:45
109 Jose Magadan, 12 17:49
120 Richard Pallas, 11 17:57
7 Finishers Time = 1:27:54 Places = 468
24. Port Charlotte High
12 Steve Hazim, 12 15:57
111 Ross Spindler, 11 17:50
113 John Asendorf, 11 17:52
123 Joshua Wood, 12 18:03
124 Drew Simmons, 12 18:03
6 Finishers Time = 1:27:43 Places = 483
4A Girls
TEAM
ID# PLACE SCORE FINISHER TIME TEAM
1230 1 Jennifer Barringer, 12* 17:08 Oviedo High
901 2 1 Emilie Amaro, 9* 18:05 Cypress Bay High
1071 3 2 Amanda Hintze, 11* 18:13 Lake Brantley High
1017 4 3 Isel Ramos, 11* 18:22 Hialeah Miami Lakes
976 5 4 Amanda Quick, 11* 18:27 Gaither High
1347 6 Kerry Allen, 11* 18:34 St Petersburg High
876 7 5 Jacy Kruzel, 12* 18:36 Cooper City High
1411 8 6 Julie Northup, 11* 18:47 Vero Beach High
1217 9 7 Jamia Hutto, 9* 18:55 Oak Ridge High
825 10 8 Crystal Miner, 11* 19:00 Buchholz High
1138 11 Shannon Barry, 11* 19:06 Martin County-Stuart
1073 12 9 Brittany McCan, 9* 19:09 Lake Brantley High
905 13 10 Alaina Miller, 12* 19:23 Cypress Bay High
1280 14 11 Ocean Cohen, 10* 19:26 Riverview-Sara
1282 15 12 Alysha Duffy, 11* 19:27 Riverview-Sara
1277 16 Christina Woytalewicz, 12* 19:34 Riverview High
975 17 13 Kathryn Kramer, 12* 19:40 Gaither High
1222 18 Marisa Defeo, 10* 19:42 Orange Park High
1440 19 14 Sarah Hughes, 12* 19:42 Winter Park High
1141 20 15 Elyse Autrey, 10* 19:43 Melbourne High
1341 21 16 Laura Garrow, 11* 19:45 Spruce Creek High
1438 22 17 Audrey Allen, 12* 19:45 Winter Park High
1333 23 18 Michelle Gabrielle, 11* 19:46 Spanish River High
1281 24 19 Channing Cookerly, 11* 19:47 Riverview-Sara
1409 25 20 Ashley Goff, 12* 19:48 Vero Beach High
1384 26 Jill Aiello, 12* 19:48 Taravella High
824 27 21 Katherine Marsh, 10* 19:49 Buchholz High
926 28 Jenean Corcoran, 12* 19:54 Edgewater High
816 29 22 Mary Fleming, 9* 20:00 Boone High
1340 30 23 Roya Darioosh, 10* 20:03 Spruce Creek High
1410 31 24 Ashley Muller, 9* 20:03 Vero Beach High
1028 32 25 Celeste Brewer, 11* 20:04 Homestead
918 33 26 Chantal Buytanhuys, 12* 20:08 Douglas High
828 34 27 Jessica Villemaire, 11* 20:09 Buchholz High
878 35 28 Megan Puente, 12* 20:11 Cooper City High
1162 36 Ishnikia Blue, 11* 20:12 Miami Southridge
875 37 29 Heather Howard, 11* 20:13 Cooper City High
1216 38 30 Patrecia Daniley, 10* 20:13 Oak Ridge High
814 39 31 Christina Blanca, 11* 20:14 Boone High
1419 40 32 Jessica Echerri, 9* 20:15 Wellington High
888 41 33 Sianne Chong, 10* 20:15 Coral Springs High
879 42 34 Alexis Sturdy, 11* 20:15 Cooper City High
920 43 35 Ali Neptune, 11* 20:15 Douglas High
1450 44 Jesse Popova, 11* 20:16 Coral Springs Charter
1417 45 36 Alyn Bollinger, 9* 20:16 Wellington High
818 46 37 Samantha O'Hara, 12* 20:18 Boone High
1100 47 Jessica Eicken, 11* 20:18 Lakewood Ranch High
1332 48 38 Megan Eubanks, 10* 20:20 Spanish River High
1120 49 39 Bethie Saintvil, 11* 20:21 Lely High
1334 50 40 Erica Gomer, 9* 20:22 Spanish River High
940 51 Jayde James, 10* 20:23 Everglades (Miramar)
1407 52 Stephanie Korszen, 11* 20:23 Venice High
1283 53 41 Sara Rosenberg, 11* 20:24 Riverview-Sara
1284 54 42 Jessica Schmidtman, 11* 20:26 Riverview-Sara
1422 55 43 Lauren Muntz, 11* 20:29 Wellington High
1153 56 44 Cassie Simon, 10* 20:30 Miami Central
1346 57 Laura Judd, 12* 20:30 St Cloud High
1304 58 45 Heather Nicolosi, 10* 20:30 Seminole High
1404 59 46 Kiara Soave, 10* 20:34 Varela Hs
1074 60 47 Jaclyn Melicharek, 9* 20:35 Lake Brantley High
820 61 48 Tonya Sostre, 12* 20:36 Boone High
1116 62 49 Sabrina Carrender, 9* 20:37 Lely High
882 63 50 Veronica Bustabad, 11* 20:38 Coral Reef
1072 64 51 Kendra Mc Can, 11* 20:38 Lake Brantley High
1401 65 52 Alyssa Hernandez, 10* 20:38 Varela Hs
1323 66 Christal Washington* 20:46 South Broward
877 67 53 Lyndsay Nichols, 9* 20:46 Cooper City High
817 68 54 Amanda Madigan, 12* 20:47 Boone High
1423 69 55 Holly Woersching, 10* 20:50 Wellington High
889 70 56 Christina Favata, 12* 20:51 Coral Springs High
826 71 57 Sarah Ross, 11* 20:52 Buchholz High
884 72 58 Ashley Grigsby, 12* 20:52 Coral Reef
1303 73 59 Mary Magee, 12* 20:52 Seminole High
906 74 60 Veronica Santos, 12* 20:53 Cypress Bay High
819 75 61 Ruth Parker, 11* 20:54 Boone High
823 76 62 Allison Kays, 10* 20:54 Buchholz High
904 77 63 Cynthia Johnson, 10* 20:54 Cypress Bay High
1215 78 64 Lindsey Corthell, 10* 20:55 Oak Ridge High
1119 79 65 Jessica Raymond, 12* 20:56 Lely High
1339 80 66 Amber Collier, 11* 20:58 Spruce Creek High
1400 81 67 Jennifer Estime', 9* 20:58 Varela Hs
1451 82 68 Stephanie Trout, 9* 21:00 Melbourne High
891 83 69 Stacy Lundstedt, 12* 21:02 Coral Springs High
1030 84 70 Jennie Desir, 9* 21:02 Homestead
1420 85 71 Margaret Finch, 11* 21:03 Wellington High
1145 86 72 Samantha Sapundjieff, 10* 21:05 Melbourne High
1306 87 73 Amanda Skillen, 11* 21:06 Seminole High
1148 88 74 Francina Davis, 10* 21:06 Miami Central
822 89 75 Laralee Garvin, 11* 21:07 Buchholz High
1402 90 76 Erika Otero, 11* 21:07 Varela Hs
887 91 77 Samantha Montero, 9* 21:09 Coral Reef
1027 92 78 Tranase Boston, 11* 21:09 Homestead
1444 93 79 Mary Oyler, 11* 21:10 Winter Park High
827 94 80 Isaida Rossario, 11* 21:11 Buchholz High
1403 95 81 Erika Ramirez, 12* 21:14 Varela Hs
883 96 82 Catherine Edmonson, 10* 21:16 Coral Reef
881 97 83 Tayla Bryce, 12* 21:16 Coral Reef
977 98 84 Heather Zarbo, 11* 21:19 Gaither High
1413 99 85 Sarah Watson, 11* 21:20 Vero Beach High
1335 100 86 Anna Johnston, 9* 21:21 Spanish River High
1408 101 87 Julia Drake, 10* 21:21 Vero Beach High
1279 102 88 Nicole Burgan, 12* 21:22 Riverview-Sara
1218 103 89 Shannon Jean, 10* 21:23 Oak Ridge High
1338 104 90 Alexandra Tanner, 11* 21:23 Spanish River High
1209 105 91 Debbie Tony, 12* 21:24 North Miami Beach
892 106 92 Emily Moseley, 9* 21:25 Coral Springs High
1439 107 93 Emily Blake, 10* 21:26 Winter Park High
907 108 94 Monica Sita, 10* 21:27 Cypress Bay High
1115 109 95 Isabel Ashley, 10* 21:28 Lely High
922 110 96 Jessie Weitzner, 11* 21:29 Douglas High
1207 111 97 Regina Omoite, 12* 21:30 North Miami Beach
1029 112 98 Leticia Delatorre, 12* 21:31 Homestead
903 113 99 Marah Fry, 10* 21:32 Cypress Bay High
1441 114 100 Megan Lindsey, 10* 21:32 Winter Park High
1421 115 101 Sara Lalla, 12* 21:32 Wellington High
1442 116 102 Blaire Brown, 10* 21:33 Winter Park High
880 117 103 Sara Uribe, 12* 21:33 Cooper City High
902 118 104 Cristina Escontrela, 12* 21:33 Cypress Bay High
1220 119 105 Barbara Pierre, 12* 21:39 Oak Ridge High
1336 120 106 Kelly Mitchell, 12* 21:39 Spanish River High
815 121 107 Ashley Capehart, 10* 21:42 Boone High
1118 122 108 Michelle Miller, 12* 21:44 Lely High
1412 123 109 Katelyn Reismiller, 11* 21:49 Vero Beach High
1443 124 110 Jessica Merrell, 11* 21:52 Winter Park High
1302 125 111 Fatimah Ebadi, 10* 21:52 Seminole High
1146 126 112 Lyndsey Spragins, 9* 21:52 Melbourne High
1278 127 113 Kristin Anderson, 10* 21:53 Riverview-Sara
1344 128 114 Chloe Spertus, 10* 21:54 Spruce Creek High
1076 129 115 Leslie Wheeler, 9* 21:57 Lake Brantley High
972 130 116 Chantal Bernull, 12* 21:59 Gaither High
1015 131 117 Sarah Khan, 11* 21:59 Hialeah Miami Lakes
1418 132 118 Emma Carrigan, 11* 22:01 Wellington High
1337 133 119 Andrea Sorensen, 10* 22:02 Spanish River High
890 134 120 Liz Howe, 12* 22:07 Coral Springs High
1143 135 121 Alexandria Kirwin, 10* 22:08 Melbourne High
1308 136 122 Samantha Weeks, 11* 22:09 Seminole High
1343 137 123 Robin Pecoraro, 9* 22:17 Spruce Creek High
1013 138 124 Mayen Gonzalez, 9* 22:18 Hialeah Miami Lakes
1121 139 125 Alysson Walling, 11* 22:18 Lely High
1142 140 126 Tiffany Hattendorf, 12* 22:21 Melbourne High
1219 141 127 Ebone Morris, 9* 22:23 Oak Ridge High
886 142 128 Danielle Juste, 10* 22:23 Coral Reef
1016 143 129 Vanessa Penates, 10* 22:24 Hialeah Miami Lakes
1405 144 130 Brittany Uribe, 12* 22:24 Varela Hs
1305 145 131 Alysha Salapack, 11* 22:27 Seminole High
923 146 132 Kaitlin Young, 10* 22:28 Douglas High
1203 147 133 Geatgens Cherizol, 12* 22:28 North Miami Beach
1031 148 134 Misha Morales, 10* 22:30 Homestead
893 149 135 Alyssa Reed, 10* 22:32 Coral Springs High
1342 150 136 Meaghan O`Dwyer, 12* 22:32 Spruce Creek High
1075 151 137 Melissa Miller, 9* 22:33 Lake Brantley High
1414 152 138 Lauren White, 11* 22:33 Vero Beach High
921 153 139 Kaitlin Simpson, 10* 22:34 Douglas High
1206 154 140 Kimberly Hodges, 10* 22:37 North Miami Beach
1208 155 141 Sabrina Telemaque, 10* 22:43 North Miami Beach
1152 156 142 Laquisha Jones, 12* 22:44 Miami Central
1406 157 143 Natalie Valentin, 12* 22:47 Varela Hs
1345 158 144 Eling Tsai, 12* 22:50 Spruce Creek High
1149 159 145 Bracey-Ann Douglas, 10* 22:51 Miami Central
974 160 146 Lisa Gonzalez, 12* 22:55 Gaither High
1144 161 147 Emma Morse, 10* 22:58 Melbourne High
1070 162 148 Dena Coffman, 12* 23:04 Lake Brantley High
1154 163 149 Lakesha Singletary, 12* 23:05 Miami Central
885 164 150 Ashley Hamilton, 12* 23:12 Coral Reef
1117 165 151 Margarette Laurant, 10* 23:19 Lely High
1307 166 152 Christie Thomas, 10* 23:19 Seminole High
1204 167 153 Johaiza Dejesus, 11* 23:50 North Miami Beach
917 168 154 Kalin Bradley, 11* 23:51 Douglas High
874 169 155 Caitlin Donato, 12* 23:58 Cooper City High
919 170 156 Catalina Erzisnisk, 11* 24:06 Douglas High
1205 171 157 Judith Gachelin, 11* 24:09 North Miami Beach
1150 172 158 Sylvondria James, 12* 24:20 Miami Central
1033 173 159 Cynthia Perezcorredor, 12* 25:01 Homestead
973 174 160 Erin Gatchell, 11* 25:05 Gaither High
1151 175 161 Cynthia Jones, 9* 26:05 Miami Central
971 176 162 Laura Baigrie, 10* 26:40 Gaither High
1019 177 163 Jessica Saporito, 9* 26:53 Hialeah Miami Lakes
1032 178 164 Mariana Ortega, 11* 27:16 Homestead
1018 179 165 Amanda Rivera, 12* 27:45 Hialeah Miami Lakes
"*" indicates females
178 finishers among Women 127 & Under
0 male finishers
179 female finishers
179 total finishers
ID# PLACE FINISHER TIME
1. Riverview-Sara
1280 11 Ocean Cohen, 10* 19:26
1282 12 Alysha Duffy, 11* 19:27
1281 19 Channing Cookerly, 11* 19:47
1283 41 Sara Rosenberg, 11* 20:24
1284 42 Jessica Schmidtman, 11* 20:26
7 Finishers Time = 1:39:28 Places = 125
2. Cooper City High
876 5 Jacy Kruzel, 12* 18:36
878 28 Megan Puente, 12* 20:11
875 29 Heather Howard, 11* 20:13
879 34 Alexis Sturdy, 11* 20:15
877 53 Lyndsay Nichols, 9* 20:46
7 Finishers Time = 1:40:00 Places = 149
3. Buchholz High
825 8 Crystal Miner, 11* 19:00
824 21 Katherine Marsh, 10* 19:49
828 27 Jessica Villemaire, 11* 20:09
826 57 Sarah Ross, 11* 20:52
823 62 Allison Kays, 10* 20:54
7 Finishers Time = 1:40:42 Places = 175
4. Boone High
816 22 Mary Fleming, 9* 20:00
814 31 Christina Blanca, 11* 20:14
818 37 Samantha O'Hara, 12* 20:18
820 48 Tonya Sostre, 12* 20:36
817 54 Amanda Madigan, 12* 20:47
7 Finishers Time = 1:41:53 Places = 192
5. Vero Beach High
1411 6 Julie Northup, 11* 18:47
1409 20 Ashley Goff, 12* 19:48
1410 24 Ashley Muller, 9* 20:03
1413 85 Sarah Watson, 11* 21:20
1408 87 Julia Drake, 10* 21:21
7 Finishers Time = 1:41:18 Places = 222
6. Lake Brantley High
1071 2 Amanda Hintze, 11* 18:13
1073 9 Brittany McCan, 9* 19:09
1074 47 Jaclyn Melicharek, 9* 20:35
1072 51 Kendra Mc Can, 11* 20:38
1076 115 Leslie Wheeler, 9* 21:57
7 Finishers Time = 1:40:31 Places = 224
7. Cypress Bay High
901 1 Emilie Amaro, 9* 18:05
905 10 Alaina Miller, 12* 19:23
906 60 Veronica Santos, 12* 20:53
904 63 Cynthia Johnson, 10* 20:54
907 94 Monica Sita, 10* 21:27
7 Finishers Time = 1:40:40 Places = 228
8. Wellington High
1419 32 Jessica Echerri, 9* 20:15
1417 36 Alyn Bollinger, 9* 20:16
1422 43 Lauren Muntz, 11* 20:29
1423 55 Holly Woersching, 10* 20:50
1420 71 Margaret Finch, 11* 21:03
7 Finishers Time = 1:42:51 Places = 237
9. Spanish River High
1333 18 Michelle Gabrielle, 11* 19:46
1332 38 Megan Eubanks, 10* 20:20
1334 40 Erica Gomer, 9* 20:22
1335 86 Anna Johnston, 9* 21:21
1338 90 Alexandra Tanner, 11* 21:23
7 Finishers Time = 1:43:10 Places = 272
10. Oak Ridge High
1217 7 Jamia Hutto, 9* 18:55
1216 30 Patrecia Daniley, 10* 20:13
1215 64 Lindsey Corthell, 10* 20:55
1218 89 Shannon Jean, 10* 21:23
1220 105 Barbara Pierre, 12* 21:39
6 Finishers Time = 1:43:03 Places = 295
11. Winter Park High
1440 14 Sarah Hughes, 12* 19:42
1438 17 Audrey Allen, 12* 19:45
1444 79 Mary Oyler, 11* 21:10
1439 93 Emily Blake, 10* 21:26
1441 100 Megan Lindsey, 10* 21:32
7 Finishers Time = 1:43:34 Places = 303
12. Varela Hs
1404 46 Kiara Soave, 10* 20:34
1401 52 Alyssa Hernandez, 10* 20:38
1400 67 Jennifer Estime', 9* 20:58
1402 76 Erika Otero, 11* 21:07
1403 81 Erika Ramirez, 12* 21:14
7 Finishers Time = 1:44:29 Places = 322
13. Spruce Creek High
1341 16 Laura Garrow, 11* 19:45
1340 23 Roya Darioosh, 10* 20:03
1339 66 Amber Collier, 11* 20:58
1344 114 Chloe Spertus, 10* 21:54
1343 123 Robin Pecoraro, 9* 22:17
7 Finishers Time = 1:44:54 Places = 342
14. Coral Reef
882 50 Veronica Bustabad, 11* 20:38
884 58 Ashley Grigsby, 12* 20:52
887 77 Samantha Montero, 9* 21:09
883 82 Catherine Edmonson, 10* 21:16
881 83 Tayla Bryce, 12* 21:16
7 Finishers Time = 1:45:09 Places = 350
15. Lely High
1120 39 Bethie Saintvil, 11* 20:21
1116 49 Sabrina Carrender, 9* 20:37
1119 65 Jessica Raymond, 12* 20:56
1115 95 Isabel Ashley, 10* 21:28
1118 108 Michelle Miller, 12* 21:44
7 Finishers Time = 1:45:04 Places = 356
16. Gaither High
976 4 Amanda Quick, 11* 18:27
975 13 Kathryn Kramer, 12* 19:40
977 84 Heather Zarbo, 11* 21:19
972 116 Chantal Bernull, 12* 21:59
974 146 Lisa Gonzalez, 12* 22:55
7 Finishers Time = 1:44:17 Places = 363
17. Coral Springs High
888 33 Sianne Chong, 10* 20:15
889 56 Christina Favata, 12* 20:51
891 69 Stacy Lundstedt, 12* 21:02
892 92 Emily Moseley, 9* 21:25
890 120 Liz Howe, 12* 22:07
6 Finishers Time = 1:45:38 Places = 370
18. Melbourne High
1141 15 Elyse Autrey, 10* 19:43
1451 68 Stephanie Trout, 9* 21:00
1145 72 Samantha Sapundjieff, 10* 21:05
1146 112 Lyndsey Spragins, 9* 21:52
1143 121 Alexandria Kirwin, 10* 22:08
7 Finishers Time = 1:45:46 Places = 388
19. Homestead
1028 25 Celeste Brewer, 11* 20:04
1030 70 Jennie Desir, 9* 21:02
1027 78 Tranase Boston, 11* 21:09
1029 98 Leticia Delatorre, 12* 21:31
1031 134 Misha Morales, 10* 22:30
7 Finishers Time = 1:46:14 Places = 405
20. Seminole High
1304 45 Heather Nicolosi, 10* 20:30
1303 59 Mary Magee, 12* 20:52
1306 73 Amanda Skillen, 11* 21:06
1302 111 Fatimah Ebadi, 10* 21:52
1308 122 Samantha Weeks, 11* 22:09
7 Finishers Time = 1:46:27 Places = 410
21. Douglas High
918 26 Chantal Buytanhuys, 12* 20:08
920 35 Ali Neptune, 11* 20:15
922 96 Jessie Weitzner, 11* 21:29
923 132 Kaitlin Young, 10* 22:28
921 139 Kaitlin Simpson, 10* 22:34
7 Finishers Time = 1:46:52 Places = 428
22. Hialeah Miami Lakes
1017 3 Isel Ramos, 11* 18:22
1015 117 Sarah Khan, 11* 21:59
1013 124 Mayen Gonzalez, 9* 22:18
1016 129 Vanessa Penates, 10* 22:24
1019 163 Jessica Saporito, 9* 26:53
6 Finishers Time = 1:51:54 Places = 536
23. Miami Central
1153 44 Cassie Simon, 10* 20:30
1148 74 Francina Davis, 10* 21:06
1152 142 Laquisha Jones, 12* 22:44
1149 145 Bracey-Ann Douglas, 10* 22:51
1154 149 Lakesha Singletary, 12* 23:05
7 Finishers Time = 1:50:14 Places = 554
24. North Miami Beach
1209 91 Debbie Tony, 12* 21:24
1207 97 Regina Omoite, 12* 21:30
1203 133 Geatgens Cherizol, 12* 22:28
1206 140 Kimberly Hodges, 10* 22:37
1208 141 Sabrina Telemaque, 10* 22:43
7 Finishers Time = 1:50:40 Places = 602
4A Boys
TEAM
ID# PLACE SCORE FINISHER TIME TEAM
708 1 1 Coleman Hoover, 12 15:36 Winter Park High
711 2 2 Caleb Vogt, 11 15:40 Winter Park High
157 3 3 Alex Wills, 10 15:42 Colonial High
185 4 Drew Horner, 12 15:51 Edgewater High
82 5 4 Aaron Kindt, 11 15:53 Boone High
479 6 Kyle Allen, 12 15:56 Olympia High
173 7 5 Anil Ramsaran, 10 15:58 Cypress Bay High
580 8 6 Brandon Calabro, 12 15:59 South Plantation High
151 9 7 Alvin Charles, 12 16:01 Colonial High
404 10 8 Robert Saltsman, 10 16:03 Lyman High
168 11 9 Richard Bonillia, 11 16:04 Cypress Bay High
547 12 10 Michael Alexander, 12 16:05 Sarasota High
589 13 Keith Moody, 12 16:05 Spruce Creek High
143 14 11 Andres Pacheco, 11 16:07 Christopher Columbus
327 15 12 Jacob Lawson, 12 16:14 John I Leonard High
705 16 13 Donny Anguish, 12 16:15 Winter Park High
685 17 14 Jonathan Keenan, 12 16:16 Wellington High
706 18 15 Andrew Chuplis, 12 16:20 Winter Park High
581 19 16 Gary Calabro, 12 16:23 South Plantation High
535 20 17 Zachariah Deveau, 11 16:24 Riverview-Sara
138 21 18 Andres Davila, 11 16:25 Christopher Columbus
171 22 19 Keven Ganiel, 11 16:26 Cypress Bay High
415 23 Joseph Faitella, 12 16:28 Martin County-Stuart
206 24 20 Daquam Lee, 10 16:29 Everglades (Miramar)
152 25 21 Kyle Dillet, 11 16:30 Colonial High
139 26 22 Christopher Gilbert, 11 16:32 Christopher Columbus
159 27 Gregory Feltman, 12 16:33 Coral Gables
564 28 23 Eric Cobelens, 12 16:33 Seminole High
665 29 24 Adam Muller, 12 16:33 Vero Beach High
579 30 Taylor Reeves, 11 16:34 South Fork-Stuart
86 31 25 Andrew Winner, 10 16:34 Boone High
590 32 Corey Ronk, 12 16:37 St Cloud High
710 33 26 Chris Sickinger, 12 16:37 Winter Park High
714 34 27 Ryan Harvey, 12 16:38 Winter Springs High
181 35 Khemaron Kelly, 10 16:39 Dr. Krop
81 36 28 Artist Jones, 12 16:41 Boone High
568 37 29 Anthony Nicolosi, 11 16:42 Seminole High
569 38 30 Aaron Thomas, 10 16:42 Seminole High
101 39 31 Kellem Bartley, 11 16:42 Buchholz High
200 40 Antonio Goggins, 12 16:42 Evans High
546 41 Adam Herfield, 12 16:43 Santaluces High
154 42 32 Javier Pagan, 11 16:44 Colonial High
83 43 33 Steven Legeai, 11 16:45 Boone High
418 44 34 Quinton Mayo, 10 16:46 Miami Central
425 45 35 Mikal Ebanks, 11 16:46 Miami Norland
400 46 36 Shane Cook, 10 16:48 Lyman High
713 47 37 Chris Gregory, 12 16:51 Winter Springs High
402 48 38 Zachary Gerhardt, 11 16:52 Lyman High
401 49 39 Jordan Eiserman, 10 16:53 Lyman High
663 50 40 Timothy Buerig, 12 16:53 Vero Beach High
539 51 41 Michael Storey, 12 16:53 Riverview-Sara
588 52 Andrew Woodhouse, 12 16:55 Spanish River High
385 53 42 Lionel Decius, 12 16:55 Lely High
386 54 43 Joel Gascon, 12 16:56 Lely High
659 55 44 Jason Tyrell, 10 16:56 Varela Hs
399 56 45 Christopher Clawson, 11 16:57 Lyman High
324 57 46 Alexander Glenn, 10 16:57 John I Leonard High
105 58 47 Alex Payne, 10 16:59 Buchholz High
214 59 48 Miguel Romero, 10 16:59 Ferguson Hs
471 60 Rene Lumene, 12 17:01 North Miami Beach
92 61 49 Dimitri Tsolakidis, 12 17:01 Boyd Anderson High
480 62 Josh Duran, 12 17:02 Olympia High
424 63 Isaac Selvo, 11 17:03 Miami Coral Park
718 64 50 Andrew Walker, 11 17:04 Winter Springs High
137 65 51 Christopher Catanach, 11 17:04 Christopher Columbus
155 66 52 Carlos Phillips, 12 17:05 Colonial High
207 67 53 Jake Orndorff, 11 17:06 Everglades (Miramar)
368 68 Jordan Bradshaw, 12 17:07 Lakewood Ranch High
553 69 54 James Pinckney, 12 17:07 Sarasota High
84 70 55 Joshua Porter, 10 17:08 Boone High
563 71 56 Anthony Buccellato, 11 17:08 Seminole High
655 72 57 Alex Brito, 12 17:10 Varela Hs
203 73 58 Jason Dean, 12 17:10 Everglades (Miramar)
583 74 59 Patrick Fitzgibbon, 10 17:12 South Plantation High
582 75 60 Robert Campbell, 12 17:13 South Plantation High
432 76 Jack Salomon, 12 17:14 Miami Northwestern
567 77 61 Dustin Kapper, 11 17:14 Seminole High
398 78 62 Daniel Bush, 11 17:15 Lyman High
549 79 63 Paydon Broeder, 11 17:16 Sarasota High
169 80 64 Zach Evans, 12 17:16 Cypress Bay High
426 81 65 Melsy Ermilus, 11 17:16 Miami Norland
687 82 66 John Moran, 11 17:17 Wellington High
423 83 67 Claude Vixma, 11 17:18 Miami Central
433 84 68 Hugues Charles, 12 17:18 Miami Palmetto
367 85 Gelbens Precois, 12 17:18 Lake Worth High
660 86 69 Adrian Vanderpool, 9 17:19 Varela Hs
437 87 70 Drake Kurlander, 11 17:19 Miami Palmetto
87 88 71 Orelle Anderson 17:20 Boyd Anderson High
90 89 72 Jean-Wilson Nougues, 10 17:20 Boyd Anderson High
658 90 73 Michael Pujol, 12 17:22 Varela Hs
103 91 74 Jimmy Fitzpatrick, 10 17:23 Buchholz High
106 92 75 Taylor Stringer, 10 17:24 Buchholz High
107 93 76 Laurent Williams, 10 17:24 Buchholz High
552 94 77 Andrew Holt, 9 17:25 Sarasota High
715 95 78 Brett Hinds, 9 17:26 Winter Springs High
712 96 79 Tommy Goodman, 10 17:26 Winter Springs High
156 97 80 Aaron Short, 11 17:27 Colonial High
667 98 81 William Stanley, 12 17:27 Vero Beach High
538 99 82 Michael Pawley, 10 17:28 Riverview-Sara
707 100 83 Andrew Corcoran, 12 17:29 Winter Park High
709 101 84 Dustin Schuss, 11 17:33 Winter Park High
1461 102 Dn8P548 17:34
537 103 85 John-Paul Marchand, 12 17:34 Riverview-Sara
657 104 86 Christopher Harris, 9 17:35 Varela Hs
717 105 87 Will Mees, 10 17:35 Winter Springs High
140 106 88 Alex Laos, 11 17:36 Christopher Columbus
209 107 89 Yasiel Fleites, 10 17:36 Ferguson Hs
421 108 90 Llordel Taylor, 12 17:39 Miami Central
170 109 91 Jared Fry, 12 17:39 Cypress Bay High
548 110 92 Grant Berkery, 12 17:40 Sarasota High
626 111 93 Agustin Rey, 10 17:41 Taravella High
584 112 94 Peter Gawor, 10 17:41 South Plantation High
323 113 95 Chauncey Fedele, 10 17:42 John I Leonard High
684 114 96 John Carroll, 12 17:43 Wellington High
325 115 97 Carlos Guerro, 12 17:43 John I Leonard High
689 116 98 Christopher Wahl, 12 17:44 Wellington High
416 117 Maurice Screen, 12 17:45 Miami Carol City
566 118 99 Christian Homme, 9 17:46 Seminole High
585 119 100 Michael Pardillo, 9 17:47 South Plantation High
622 120 101 Steve Horvath, 10 17:49 Taravella High
208 121 102 Jairo Alarcon, 10 17:50 Ferguson Hs
174 122 103 Leo Sita, 11 17:51 Cypress Bay High
668 123 104 Vito Urso, 11 17:51 Vero Beach High
541 124 105 Justin Werker, 12 17:52 Riverview-Sara
661 125 106 Rodolfo Vollmer, 11 17:54 Varela Hs
664 126 107 Austin Fies, 10 17:55 Vero Beach High
85 127 108 Tyler Smith, 11 17:55 Boone High
621 128 109 Jamie Gonzalez, 11 17:55 Taravella High
142 129 110 David Ocon, 10 17:56 Christopher Columbus
656 130 111 Juan Carlos Carrion, 10 17:57 Varela Hs
102 131 112 Jonathon Driaze, 11 17:57 Buchholz High
716 132 113 Tim Meadows, 12 17:58 Winter Springs High
80 133 114 Samuel Ciullo, 10 17:59 Boone High
213 134 115 Lance Ortega, 9 18:01 Ferguson Hs
540 135 116 Christopher Ueding, 11 18:01 Riverview-Sara
430 136 117 Marquez Taylor, 11 18:02 Miami Norland
91 137 118 Cordero Bowleg, 12 18:02 Boyd Anderson High
536 138 119 William Mahoney, 10 18:02 Riverview-Sara
172 139 120 Jonathan Railey, 10 18:11 Cypress Bay High
434 140 121 Andrew Chiang, 9 18:14 Miami Palmetto
662 141 122 Kevin Brennan, 10 18:15 Vero Beach High
550 142 123 Christopher Bustard, 11 18:17 Sarasota High
419 143 124 Patrick Rivera, 12 18:20 Miami Central
390 144 125 Maynard Saint-Cyr, 12 18:20 Lely High
384 145 126 Stephen Buckley, 10 18:22 Lely High
623 146 127 David Lee, 10 18:22 Taravella High
666 147 128 Robert Sherry, 12 18:23 Vero Beach High
422 148 129 Jean Ulysse, 11 18:23 Miami Central
403 149 130 Jacob McDade, 10 18:24 Lyman High
153 150 131 Patrick Hale, 11 18:28 Colonial High
435 151 132 Allen Fresnillo, 12 18:30 Miami Palmetto
104 152 133 Aaron Griffith, 10 18:31 Buchholz High
420 153 134 Danny Smith, 10 18:31 Miami Central
431 154 135 Chiristopher Wiley, 10 18:32 Miami Norland
326 155 136 Orlando Lagos, 12 18:34 John I Leonard High
212 156 137 Daniel Manco, 9 18:36 Ferguson Hs
683 157 138 Antonio Brandon, 9 18:37 Wellington High
141 158 139 Kevin Mulet, 11 18:39 Christopher Columbus
438 159 140 John Lee, 11 18:41 Miami Palmetto
210 160 141 Rodney Gonzalez, 10 18:41 Ferguson Hs
387 161 142 Ericxael Gonzalez, 12 18:42 Lely High
565 162 143 Joshua Comer, 11 18:43 Seminole High
551 163 144 Victor Di Tammaso, 12 18:44 Sarasota High
211 164 145 Louis Guevara, 9 18:46 Ferguson Hs
688 165 146 George Sterner, 9 18:56 Wellington High
388 166 147 Steve Ippolito, 9 18:56 Lely High
627 167 148 Jahan Williams, 11 18:57 Taravella High
436 168 149 Ian Hunter, 9 18:58 Miami Palmetto
329 169 150 Robert Rothe, 11 19:00 John I Leonard High
586 170 151 Patrick Watson, 11 19:04 South Plantation High
328 171 152 Ryan Collins, 12 19:05 John I Leonard High
389 172 153 James Moreno, 12 19:05 Lely High
417 173 154 Julio Lazo-Rodriguez, 10 19:09 Miami Central
624 174 155 Juan Padriza, 10 19:11 Taravella High
89 175 156 Andre Haughton, 10 19:14 Boyd Anderson High
686 176 157 Mike Kurtz, 12 19:15 Wellington High
625 177 158 Harold Pratt, 12 19:27 Taravella High
578 178 Jacinthe Baudelaire, 10 19:30 South Dade
202 179 159 Rashad Cave, 9 19:30 Everglades (Miramar)
88 180 160 Donte' Green, 9 19:30 Boyd Anderson High
204 181 161 Christopher Diaz, 11 19:36 Everglades (Miramar)
427 182 162 Tabarie Henry, 11 19:45 Miami Norland
439 183 163 Michael Llerandi, 10 19:53 Miami Palmetto
201 184 164 Jerry Bruno, 12 20:58 Everglades (Miramar)
205 185 165 Bryan Duncan, 11 20:58 Everglades (Miramar)
93 186 166 Alexander Vazquez, 12 21:20 Boyd Anderson High
428 187 167 Victor Murphy, 9 23:00 Miami Norland
429 188 168 Mathew Smith, 11 24:15 Miami Norland
"*" indicates females
186 finishers among Men 127 & Under
188 male finishers
0 female finishers
188 total finishers
ID# PLACE FINISHER TIME
1. Winter Park High
708 1 Coleman Hoover, 12 15:36
711 2 Caleb Vogt, 11 15:40
705 13 Donny Anguish, 12 16:15
706 15 Andrew Chuplis, 12 16:20
710 26 Chris Sickinger, 12 16:37
7 Finishers Time = 1:20:26 Places = 57
2. Colonial High
157 3 Alex Wills, 10 15:42
151 7 Alvin Charles, 12 16:01
152 21 Kyle Dillet, 11 16:30
154 32 Javier Pagan, 11 16:44
155 52 Carlos Phillips, 12 17:05
7 Finishers Time = 1:22:01 Places = 115
3. Boone High
82 4 Aaron Kindt, 11 15:53
86 25 Andrew Winner, 10 16:34
81 28 Artist Jones, 12 16:41
83 33 Steven Legeai, 11 16:45
84 55 Joshua Porter, 10 17:08
7 Finishers Time = 1:22:59 Places = 145
4. Lyman High
404 8 Robert Saltsman, 10 16:03
400 36 Shane Cook, 10 16:48
402 38 Zachary Gerhardt, 11 16:52
401 39 Jordan Eiserman, 10 16:53
399 45 Christopher Clawson, 11 16:57
7 Finishers Time = 1:23:30 Places = 166
5. Cypress Bay High
173 5 Anil Ramsaran, 10 15:58
168 9 Richard Bonillia, 11 16:04
171 19 Keven Ganiel, 11 16:26
169 64 Zach Evans, 12 17:16
170 91 Jared Fry, 12 17:39
7 Finishers Time = 1:23:21 Places = 188
6. Christopher Columbus
143 11 Andres Pacheco, 11 16:07
138 18 Andres Davila, 11 16:25
139 22 Christopher Gilbert, 11 16:32
137 51 Christopher Catanach, 11 17:04
140 88 Alex Laos, 11 17:36
7 Finishers Time = 1:23:43 Places = 190
7. Seminole High
564 23 Eric Cobelens, 12 16:33
568 29 Anthony Nicolosi, 11 16:42
569 30 Aaron Thomas, 10 16:42
563 56 Anthony Buccellato, 11 17:08
567 61 Dustin Kapper, 11 17:14
7 Finishers Time = 1:24:18 Places = 199
8. South Plantation High
580 6 Brandon Calabro, 12 15:59
581 16 Gary Calabro, 12 16:23
583 59 Patrick Fitzgibbon, 10 17:12
582 60 Robert Campbell, 12 17:13
584 94 Peter Gawor, 10 17:41
7 Finishers Time = 1:24:27 Places = 235
9. Winter Springs High
714 27 Ryan Harvey, 12 16:38
713 37 Chris Gregory, 12 16:51
718 50 Andrew Walker, 11 17:04
715 78 Brett Hinds, 9 17:26
712 79 Tommy Goodman, 10 17:26
7 Finishers Time = 1:25:23 Places = 271
10. Sarasota High
547 10 Michael Alexander, 12 16:05
553 54 James Pinckney, 12 17:07
549 63 Paydon Broeder, 11 17:16
552 77 Andrew Holt, 9 17:25
548 92 Grant Berkery, 12 17:40
7 Finishers Time = 1:25:30 Places = 296
11. Buchholz High
101 31 Kellem Bartley, 11 16:42
105 47 Alex Payne, 10 16:59
103 74 Jimmy Fitzpatrick, 10 17:23
106 75 Taylor Stringer, 10 17:24
107 76 Laurent Williams, 10 17:24
7 Finishers Time = 1:25:50 Places = 303
12. Varela Hs
659 44 Jason Tyrell, 10 16:56
655 57 Alex Brito, 12 17:10
660 69 Adrian Vanderpool, 9 17:19
658 73 Michael Pujol, 12 17:22
657 86 Christopher Harris, 9 17:35
7 Finishers Time = 1:26:21 Places = 329
13. Riverview-Sara
535 17 Zachariah Deveau, 11 16:24
539 41 Michael Storey, 12 16:53
538 82 Michael Pawley, 10 17:28
537 85 John-Paul Marchand, 12 17:34
541 105 Justin Werker, 12 17:52
7 Finishers Time = 1:26:10 Places = 330
14. Vero Beach High
665 24 Adam Muller, 12 16:33
663 40 Timothy Buerig, 12 16:53
667 81 William Stanley, 12 17:27
668 104 Vito Urso, 11 17:51
664 107 Austin Fies, 10 17:55
7 Finishers Time = 1:26:37 Places = 356
15. John I Leonard High
327 12 Jacob Lawson, 12 16:14
324 46 Alexander Glenn, 10 16:57
323 95 Chauncey Fedele, 10 17:42
325 97 Carlos Guerro, 12 17:43
326 136 Orlando Lagos, 12 18:34
7 Finishers Time = 1:27:09 Places = 386
16. Wellington High
685 14 Jonathan Keenan, 12 16:16
687 66 John Moran, 11 17:17
684 96 John Carroll, 12 17:43
689 98 Christopher Wahl, 12 17:44
683 138 Antonio Brandon, 9 18:37
7 Finishers Time = 1:27:35 Places = 412
17. Miami Central
418 34 Quinton Mayo, 10 16:46
423 67 Claude Vixma, 11 17:18
421 90 Llordel Taylor, 12 17:39
419 124 Patrick Rivera, 12 18:20
422 129 Jean Ulysse, 11 18:23
7 Finishers Time = 1:28:24 Places = 444
18. Everglades (Miramar)
206 20 Daquam Lee, 10 16:29
207 53 Jake Orndorff, 11 17:06
203 58 Jason Dean, 12 17:10
202 159 Rashad Cave, 9 19:30
204 161 Christopher Diaz, 11 19:36
7 Finishers Time = 1:29:50 Places = 451
19. Boyd Anderson High
92 49 Dimitri Tsolakidis, 12 17:01
87 71 Orelle Anderson 17:20
90 72 Jean-Wilson Nougues, 10 17:20
91 118 Cordero Bowleg, 12 18:02
89 156 Andre Haughton, 10 19:14
7 Finishers Time = 1:28:56 Places = 466
20. Lely High
385 42 Lionel Decius, 12 16:55
386 43 Joel Gascon, 12 16:56
390 125 Maynard Saint-Cyr, 12 18:20
384 126 Stephen Buckley, 10 18:22
387 142 Ericxael Gonzalez, 12 18:42
7 Finishers Time = 1:29:13 Places = 478
21. Ferguson Hs
214 48 Miguel Romero, 10 16:59
209 89 Yasiel Fleites, 10 17:36
208 102 Jairo Alarcon, 10 17:50
213 115 Lance Ortega, 9 18:01
212 137 Daniel Manco, 9 18:36
7 Finishers Time = 1:29:01 Places = 491
22. Miami Norland
425 35 Mikal Ebanks, 11 16:46
426 65 Melsy Ermilus, 11 17:16
430 117 Marquez Taylor, 11 18:02
431 135 Chiristopher Wiley, 10 18:32
427 162 Tabarie Henry, 11 19:45
7 Finishers Time = 1:30:19 Places = 514
23. Miami Palmetto
433 68 Hugues Charles, 12 17:18
437 70 Drake Kurlander, 11 17:19
434 121 Andrew Chiang, 9 18:14
435 132 Allen Fresnillo, 12 18:30
438 140 John Lee, 11 18:41
7 Finishers Time = 1:30:00 Places = 531
24. Taravella High
626 93 Agustin Rey, 10 17:41
622 101 Steve Horvath, 10 17:49
621 109 Jamie Gonzalez, 11 17:55
623 127 David Lee, 10 18:22
627 148 Jahan Williams, 11 18:57
7 Finishers Time = 1:30:44 Places = 578
|