***DyeStatCal
Featured Summertime Camps!***
VOL League Championships
Tuesday May 9th, 2006 @ Delta College
2006 VOL Championships - 5/9/2006
Delta College/ Sierra High School
Results
Girls 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Martinez, Sarah Oakdale 13.03 13.31Q 2
2 Desimoni, Jenna Oakdale 13.80 13.66Q 1
3 Francis, Baleigh Sierra High 13.10 13.58q 2
4 Youngblood, Kaleia Sierra High 14.30 13.82q 1
5 Nelson, Shamari Buhach Colon 12.90 13.84q 1
6 Murillo, Lea East Union 14.30 14.36q 2
7 Collins, Caitlin Sonora 14.43 14.53q 1
8 Rose, Ashley East Union 14.80 14.69q 2
9 Reyes, Ariel Buhach Colon 14.40 15.32q 1
Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Martinez, Sarah Oakdale 13.31 13.46 10
2 Francis, Baleigh Sierra High 13.58 13.63 8
3 Nelson, Shamari Buhach Colon 13.84 13.82 6
4 Desimoni, Jenna Oakdale 13.66 14.03 4
5 Youngblood, Kaleia Sierra High 13.82 14.30 2
6 Murillo, Lea East Union 14.36 14.50 1
7 Collins, Caitlin Sonora 14.53 14.92
8 Reyes, Ariel Buhach Colon 15.32 15.37
Girls 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Vargas, Sheniece East Union 26.39 26.67Q 1
2 Kristen, Hoy Oakdale 27.83 27.00Q 2
3 Rodgers, Tarena Weston Ranch 28.60 27.80q 2
4 Rodriguez, Andrea Sierra High 28.30 27.90q 1
5 Nelson, Shamari Buhach Colon 28.40 28.25q 1
6 Martinez, Sarah Oakdale 27.87 28.43q 2
7 Asuncion, Hazel Sierra High 29.30 28.61q 1
8 Jones, Adriani Oakdale 28.90 28.81q 1
9 McCreary, Alysha Buhach Colon 29.60 29.10q 2
10 Youngblood, Kaleia Sierra High 29.50 29.32 2
11 Murillo, Lea East Union 31.40 29.90 1
12 Sutton, Ariel Buhach Colon 32.60 34.53 2
Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Vargas, Sheniece East Union 26.67 26.42 10
2 Kristen, Hoy Oakdale 27.00 27.17 8
3 Rodriguez, Andrea Sierra High 27.90 27.75 6
4 Nelson, Shamari Buhach Colon 28.25 28.23 4
5 Rodgers, Tarena Weston Ranch 27.80 28.31 2
6 Martinez, Sarah Oakdale 28.43 28.57 1
7 Jones, Adriani Oakdale 28.81 28.91
8 Asuncion, Hazel Sierra High 28.61 29.09
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Vargas, Sheniece East Union 1:02.00 1:01.37 1 10
2 Kristen, Hoy Oakdale 1:03.00 1:02.69 1 8
3 Rodgers, Tarena Weston Ranch 1:01.90 1:03.61 1 6
4 Rodriguez, Andrea Sierra High 1:05.00 1:04.09 1 4
5 Distefano, Rebecca Sonora 1:05.00 1:05.93 1 2
6 Asuncion, Hazel Sierra High 1:07.00 1:07.23 1 1
7 McCreary, Alysha Buhach Colon 1:07.20 1:07.82 1
8 Britney, Weisburg Oakdale 1:08.00 1:08.05 2
9 Chaimont, Vicki Sierra High 1:09.00 1:11.33 2
Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hammarstrom, Kristina East Union 2:35.00 2:30.71 1 10
2 Beltrami, Brida Oakdale 2:34.00 2:33.94 1 8
3 Freeman, Courtney Manteca 2:57.00 2:39.67 1 6
4 Kaneichi, Kristine Weston Ranch 2:45.00 2:41.60 1 4
5 Meyer, Robyn Manteca 3:15.00 2:43.92 2 2
6 Rachael, Ochs Oakdale 2:45.00 2:46.49 1 1
7 Goulart, Melissa Sierra High 3:02.00 2:51.72 2
8 Joaquin, Jilliam Manteca 2:55.00 2:55.59 1
9 Macaraig, Abby Sierra High 3:01.00 3:01.06 2
10 Stafford, Sashae Buhach Colon 3:12.00 3:02.94 2
11 Igho-Osagie, Efe Weston Ranch 2:50.00 3:06.16 1
12 Haroldson, Desiree East Union 2:57.00 3:08.86 1
Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McNair, Cherise Sierra High 5:05.00 5:20.91 10
2 Hammarstrom, Kristina East Union 5:48.00 5:44.62 8
3 Beltrami, Brida Oakdale 5:45.00 5:57.10 6
4 Kaneichi, Kristine Weston Ranch 5:58.00 6:01.59 4
5 Rachael, Ochs Oakdale 6:02.00 6:04.94 2
6 Thiele, Alyssa Sierra High 6:00.00 6:06.47 1
7 Benoy, Natalie Buhach Colon 6:05.00 6:13.00
8 Joaquin, Jilliam Manteca 6:13.00 6:23.14
9 Esquivel, Cristina Buhach Colon 6:15.00 6:25.63
10 Bowersmith, Amber Sonora 6:40.00 6:36.65
11 Svalacaba, Denise Manteca 6:30.00 6:39.58
12 Haroldson, Desiree East Union 6:14.00 6:56.40
13 Cooper, Joyce East Union 6:58.00 6:56.92
14 Walker, Jenny Sierra High 8:00.00 7:12.92
15 Wood, Jennifer Buhach Colon 7:05.00 7:14.39
-- ochs, Rachael Oakdale 6:02.00 DQ
-- Spadafore, Olivia Manteca 6.50 DQ
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McNair, Cherise Sierra High 11:12.00 11:57.00 10
2 Benoy, Natalie Buhach Colon 13:00.00 13:37.39 8
3 Thiele, Alyssa Sierra High 14:00.00 13:41.30 6
4 Esquivel, Cristina Buhach Colon 13:13.00 13:42.73 4
5 Paul, Nicki Oakdale 14:30.00 14:33.94 2
6 Cooper, Joyce East Union 16:43.00 16:10.82 1
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Bethany, Edwards Oakdale 17.40 17.85Q 1
2 Corbett, Sarah Sierra High 17.90 18.00Q 2
3 Sebring, Taya Oakdale 17.60 18.02q 2
4 Kneel, Katie Oakdale 18.30q 2
5 McKinney, Cassi Buhach Colon 18.68 18.72q 1
6 Whitlock, Rebecca Sierra High 19.70 19.09q 2
7 Proctor, Kelsey Sonora 19.93 19.48q 1
8 Miller, Anna Sierra High 19.80 19.88q 2
9 Velasquez, Ines East Union 21.80 21.64q 1
10 Rose, Ashley East Union 22.50 22.95 2
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Corbett, Sarah Sierra High 18.00 17.52 10
2 McKinney, Cassi Buhach Colon 18.72 18.12 8
3 Kneel, Katie Oakdale 18.30 18.15 6
4 Bethany, Edwards Oakdale 17.85 18.20 4
5 Sebring, Taya Oakdale 18.02 18.51 2
6 Whitlock, Rebecca Sierra High 19.09 19.13 1
7 Proctor, Kelsey Sonora 19.48 19.20
8 Miller, Anna Sierra High 19.88 19.41
9 Velasquez, Ines East Union 21.64 21.54
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Swaggard, Casceal Weston Ranch 51.70 52.79 1 10
2 Proctor, Kelsey Sonora 54.94 53.22 1 8
3 Whitlock, Courtney Sierra High 54.20 53.27 1 6
4 Sebring, Taya Oakdale 54.53 53.73 1 4
5 Bethany, Edwards Oakdale 53.66 53.84 1 2
6 Whitlock, Rebecca Sierra High 55.70 55.90 1 1
7 Miller, Anna Sierra High 58.40 56.69 2
8 Ginn, Kayla Weston Ranch 57.50 57.50 1
9 McKinney, Cassi Buhach Colon 56.50 58.99 1
10 Sahni, Pritam Weston Ranch 58.50 1:03.97 2
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Oakdale 'A' 52.47 52.58 10
2 Sierra High School 'A' 53.84 53.57 8
3 Weston Ranch 'A' 54.23 6
4 Buhach Colony 'A' 54.50 56.32 4
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Oakdale 'A' 4:36.00 4:20.49 10
2 Sonora 'A' 4:27.00 4:21.83 8
3 Sierra High School 'A' 4:39.00 4:28.78 6
4 East Union 'A' 4:33.00 4:31.16 4
5 Buhach Colony 'A' 4:38.20 4:56.39 2
Girls High Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Schwalbach, Rio Buhach Colon 4-10.00 4-10.00 10
2 Swaggard, Casceal Weston Ranch 4-10.00 J4-10.00 7
2 Bergman, Emmy Oakdale 5-00.00 J4-10.00 7
4 Hughes, Kayla Oakdale 4-10.00 4-08.00 4
5 Martinez, Sarah Oakdale 4-10.00 J4-08.00 2
6 Cruz, Andrea Sonora 4-08.00 4-06.00 1
7 Corbett, Sarah Sierra High 4-02.00 J4-06.00
Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Riley, Foster Oakdale 9-06.00 9-03.00 10
2 Denise, Scott Sonora 8-06.00 8-00.00 8
3 Shih, Christa Sierra High 7-00.00 7-06.00 6
4 Rapinchuck, Heather Oakdale 8-00.00 J7-06.00 4
5 Chaimont, Vicki Sierra High 7-06.00 7-00.00 2
-- Sahni, Pritam Weston Ranch NH
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Corbett, Sarah Sierra High 15-00.00 14-11.00 10
2 Schwalbach, Rio Buhach Colon 15-10.00 14-06.00 8
3 Swaggard, Casceal Weston Ranch 14-04.00 14-03.00 6
4 Koppinger, Brittney Oakdale 14-06.00 13-09.00 4
5 Orlando, Amy Oakdale 13-08.00 13-04.00 2
6 Shih, Christa Sierra High 14-00.00 13-03.50 1
7 Drake, Alexis Oakdale 14-06.00 13-03.00
8 Collins, Caitlin Sonora 14-01.50 13-01.00
9 Murillo, Lea East Union 14-04.25 12-08.00
10 Deleon, Talisa Weston Ranch 10-10.50
-- McKinney, Cassi Buhach Colon 13-09.00 FOUL
Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Schwalbach, Rio Buhach Colon 34-06.00 34-04.50 10
2 Corbett, Sarah Sierra High 31-07.00 31-00.00 8
3 Kneel, Katie Oakdale 30-06.00 J31-00.00 6
4 McKinney, Cassi Buhach Colon 30-04.00 30-07.50 4
5 Hilario, Sydney Weston Ranch 28-07.00 30-05.00 2
6 Orlando, Amy Oakdale 29-08.00 29-11.00 1
7 Drake, Alexis Oakdale 30-08.00 29-10.50
8 Deleon, Talisa Weston Ranch 25-10.00 24-05.00
9 Sahni, Pritam Weston Ranch 25-04.00 23-06.50
-- Shih, Christa Sierra High 28-06.00 FOUL
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hammer, Rachel Buhach Colon 38-04.00 36-01.00 10
2 Hendy, Jen Sonora 33-01.00 32-03.00 8
3 Burks, Laura East Union 32-07.00 31-07.25 6
4 Hayes, Jessica Weston Ranch 31-09.50 30-09.75 4
5 Lozoya, Linda Weston Ranch 32-06.00 29-02.50 2
6 Waterman, Mary Oakdale 32-00.00 28-10.75 1
7 Tamarra, Jade Manteca 28-00.00 28-06.50
8 Johnson, Brittany Weston Ranch 29-00.00 28-02.25
9 Rebecca, Mele Sonora 28-00.00 27-02.50
10 Bashaw, Courtney Manteca 29-00.00 27-01.75
11 Fields, Jennifer East Union 28-04.00 26-06.00
12 Beavers, Lauren Manteca 27-10.00 26-03.75
13 Hooper, Lindsay Buhach Colon 31-05.00 25-04.00
14 Rodrigues, Cinthya Oakdale 24-03.00 24-08.00
15 Albin, Chante East Union 22-10.00 23-00.75
16 Allison, Danielle Sierra High 24-05.00 22-11.75
17 Godoy, Yvonne Sierra High 22-00.00 22-02.75
18 Falol, Amel Sierra High 20-01.00 19-07.00
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hammer, Rachel Buhach Colon 120-01 118-07 10
2 Hendy, Jen Sonora 118-00 113-10 8
3 Fields, Jennifer East Union 94-04 90-11 6
4 Hooper, Lindsay Buhach Colon 9.50 87-03 4
5 Rebecca, Mele Sonora 85-00 85-01 2
6 Johnson, Brittany Weston Ranch 78-06.50 83-09 1
7 Waterman, Mary Oakdale 85-00 81-00
8 Beavers, Lauren Manteca 80-00 79-03
9 Tamarra, Jade Manteca 75-00 78-06
10 Bashaw, Courtney Manteca 85-00 74-02
11 Lozoya, Linda Weston Ranch 73-06 72-08
12 Rodrigues, Cinthya Oakdale 74-08 71-10
13 Allison, Danielle Sierra High 69-05.50 69-08
14 Godoy, Yvonne Sierra High 50-04 61-06
15 Burks, Laura East Union 75-03 57-07
16 Falol, Amel Sierra High 58-08 57-01
17 Albin, Chante East Union 57-08 56-10
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Vedder, Mariah Sierra High 13.80 13.62Q 2
2 Magana, Casey Oakdale 13.84 13.70Q 1
3 Nicole, Anderson Oakdale 13.90 13.86q 2
4 Quarels, Kim Sierra High 13.80 13.97q 1
5 Nunis, Kimone Manteca 13.20 14.07q 1
6 Seibert, Andrea Sonora 14.30 14.30q 2
7 Marks, Karen Manteca 13.50 14.31q 2
8 Tonn, Jamie Sierra High 14.10 14.82q 1
9 Peters, Shannon Oakdale 14.70 14.99q 2
10 Catalina, Evans Buhach Colon 15.20 15.10 1
11 Chabot, Ali Sonora 15.30 15.35 1
12 Dobbins, Rayvonne Buhach Colon 16.50 15.49 2
13 Murillo, Beatrice Manteca 14.00 15.73 2
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Vedder, Mariah Sierra High 13.62 13.56 10
2 Nicole, Anderson Oakdale 13.86 13.76 8
3 Magana, Casey Oakdale 13.70 13.85 6
4 Quarels, Kim Sierra High 13.97 14.01 4
5 Nunis, Kimone Manteca 14.07 14.15 2
6 Seibert, Andrea Sonora 14.30 14.41 1
7 Marks, Karen Manteca 14.31 14.42
8 Peters, Shannon Oakdale 14.99 14.95
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Nguiga, Margaret Manteca 25.50 25.50Q 1
2 Vedder, Mariah Sierra High 28.10 28.10Q 2
3 Quarels, Kim Sierra High 29.30 29.30q 2
4 Nicole, Anderson Oakdale 29.80 29.80q 1
5 Seibert, Andrea Sonora 30.62 30.62q 1
6 Catalina, Evans Buhach Colon 31.40 31.40q 2
7 Huber, Brittany Sonora 32.19 32.19q 2
8 Dobbins, Rayvonne Buhach Colon 33.40 33.40q 1
9 Murillo, Beatrice Manteca 36.00 36.00q 2
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Vedder, Mariah Sierra High 28.10 28.10 10
2 Nicole, Anderson Oakdale 29.80 28.86 8
3 Seibert, Andrea Sonora 30.62 29.99 6
4 Huber, Brittany Sonora 32.19 31.05 4
5 Catalina, Evans Buhach Colon 31.40 31.44 2
6 Dobbins, Rayvonne Buhach Colon 33.40 32.69 1
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cydney, Mace Oakdale 1:09.00 1:10.05 10
2 Leal, Kelsey Oakdale 1:12.00 1:11.28 8
3 Huber, Brittany Sonora 1:12.59 1:14.23 6
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Julie, Aeilts Oakdale 3:13.05 2:57.68 10
2 Ibarra, Maria Buhach Colon 2:55.00 2:59.77 8
3 Sanchez, Jacque Sierra High 2:51.00 3:05.13 6
4 Restivo, Liz Sonora 3:29.00 3:09.83 4
5 Carrillo, Cristina Buhach Colon 3:23.00 3:33.68 2
6 Wagner, Stephanie Buhach Colon 3:45.00 3:43.84 1
Girls 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sanchez, Erica Sierra High 7:00.00 6:18.67 10
2 Ibarra, Maria Buhach Colon 6:30.00 6:27.27 8
3 Restivo, Liz Sonora 7:28.00 6:32.44 6
4 Duenas, Sandra Weston Ranch 6:50.00 6:36.60 4
5 Sanchez, Jacque Sierra High 7:10.60 6:42.14 2
6 Carrillo, Cristina Buhach Colon 6:55.00 7:14.78 1
7 Wagner, Stephanie Buhach Colon 7:10.00 7:44.95
Girls 3200 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sanchez, Erica Sierra High 14:00.00 14:21.08 10
2 Ibarra, Maria Buhach Colon 14:05.00 15:06.56 8
3 Duenas, Amanda Weston Ranch 15:00.00 15:52.95 6
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Rodgers, Vanecia Weston Ranch 19.30 18.73 10
2 Acierto, Serena Oakdale 20.70 19.03 8
3 Magana, Casey Oakdale 19.03 19.36 6
4 Chabot, Ali Sonora 19.71 20.10 4
5 Warren, Katy Buhach Colon 19.40 20.82 2
6 Jun, Darae Sonora 21.70 21.50 1
7 Moss, Adria Sonora 21.09 22.05
8 Nunis, Kimone Manteca 22.00 23.35
Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Acierto, Serena Oakdale 59.27 56.09 10
2 Rodgers, Vanecia Weston Ranch 58.90 59.66 8
3 Chabot, Ali Sonora 58.33 1:00.96 6
4 Warren, Katy Buhach Colon 1:09.00 1:01.81 4
5 Nunis, Kimone Manteca 1:02.00 1:12.35 2
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Oakdale 'A' 59.80 54.23 10
2 Sierra High School 'A' 55.00 56.76 8
3 Sonora 'A' 1:00.29 59.16 6
4 Manteca 'A' 1:04.00 1:00.27 4
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Oakdale 'A' 4:39.90 6:11.32 10
Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Flippin, Amanda Buhach Colon 4-10.00 4-02.00 10
2 Chabot, Ali Sonora 4-04.00 4-00.00 8
Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Marks, Karen Manteca 7-06.00 8-03.00 10
2 Huber, Brittany Sonora 6-06.00 6-06.00 8
3 Thode, Karah Sierra High 6-00.00 6
Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Warren, Katy Buhach Colon 13-06.00 13-05.00 10
2 Marks, Karen Manteca 13-06.00 12-10.50 8
3 Gaines, Jazmine Weston Ranch 12-07.50 6
4 Jun, Darae Sonora 12-08.00 12-05.50 4
5 Cydney, Mace Oakdale 13-04.00 J12-05.50 2
6 Tonn, Jamie Sierra High 11-06.00 12-05.00 1
7 Todd, Amber Oakdale 13-00.00 12-00.00
8 Flippin, Amanda Buhach Colon 12-10.00 11-10.00
9 Nguiga, Margaret Manteca 10-06.00 11-09.00
10 Preston, Joycie Sonora 13-03.00 11-05.00
11 Pelfrey, Katie Sonora 12-08.00 10-11.00
Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Todd, Amber Oakdale 28-10.00 29-06.50 10
2 Warren, Katy Buhach Colon 27-06.00 29-02.50 8
3 Cydney, Mace Oakdale 29-04.00 28-06.00 6
4 Jun, Darae Sonora 27-00.00 28-01.00 4
5 Flippin, Amanda Buhach Colon 26-09.00 27-07.00 2
6 Gaines, Jazmine Weston Ranch J27-07.00 1
7 Preston, Joycie Sonora 26-07.00 23-04.75
8 Restivo, Liz Sonora 27-07.00 22-02.50
Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tragesser, Kezziah Buhach Colon 31-02.00 31-02.00 10
2 Taylor, Becky East Union 25-09.50 26-10.75 8
3 Keleher, Jackie Buhach Colon 25-02.00 26-03.00 6
4 Amador, Angela Buhach Colon 26-02.00 24-06.50 4
5 Kelsey, Knox Oakdale 23-00.00 24-01.75 2
6 Sharp, Diana Manteca 22-06.00 1
Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tragesser, Kezziah Buhach Colon 91-06 84-08 10
2 Kelsey, Knox Oakdale 70-00 65-03 8
3 Amador, Angela Buhach Colon 75-11 63-08 6
4 Taylor, Becky East Union 78-10 60-09.50 4
5 Keleher, Jackie Buhach Colon 70-11 59-04.25 2
6 Sharp, Diana Manteca 55-02.50 1
Boys 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Barber, Michael Manteca 11.20 10.96Q 2
2 Lawson, Derick Oakdale 11.26 11.53Q 1
3 Cooper, Kevin East Union 11.20 11.36q 2
4 Patterson, Andre Manteca 11.30 11.55q 1
5 Mok, Michael Sierra High 11.30 11.57q 2
6 Uwakwe, Dirinna Sierra High 11.40 11.68q 2
7 Rosales, Fernando Buhach Colon 11.13 11.76q 1
8 Saffold, Terjean Weston Ranch 11.60 11.77q 1
9 Oliver, Dante Sierra High 12.10 11.77q 1
10 Williams, Keenan Weston Ranch 11.70 11.81 2
11 Rodney, Pereira Oakdale 11.60 11.91 1
12 Kerzich, Zach Sonora 11.83 12.24 2
Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Barber, Michael Manteca 10.96 11.12 10
2 Cooper, Kevin East Union 11.36 11.43 8
3 Lawson, Derick Oakdale 11.53 11.53 6
4 Patterson, Andre Manteca 11.55 11.55 4
5 Oliver, Dante Sierra High 11.77 11.67 2
6 Rosales, Fernando Buhach Colon 11.76 11.67 1
7 Uwakwe, Dirinna Sierra High 11.68 11.81
8 Saffold, Terjean Weston Ranch 11.77 11.90
9 Mok, Michael Sierra High 11.57 11.91
Boys 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 White, Avery Sierra High 22.51 22.76Q 2
2 Cooper, Kevin East Union 22.38 22.82Q 1
3 Walsh, Shon Sonora 23.28 23.00q 1
4 Rosales, Fernando Buhach Colon 22.43 23.42q 2
5 Lawson, Derick Oakdale 23.30 23.67q 2
6 Caris, Nate Oakdale 23.09 23.79q 1
7 Oliver, Dante Sierra High 24.60 23.89q 2
8 Uwakwe, Dirinna Sierra High 23.50 23.93q 2
9 Arroyo, Antonio Manteca 23.90 23.97q 1
10 Reed, Nic Oakdale 23.72 24.07 1
11 Saffold, Terjean Weston Ranch 24.20 24.08 1
12 Williams, Keenan Weston Ranch 25.00 24.11 2
13 Kerzich, Zach Sonora 24.12 24.80 2
14 Treat, Bobby East Union 25.40 24.98 1
15 Brown, Curtis Buhach Colon 25.10 26.25 1
Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 White, Avery Sierra High 22.76 22.59 10
2 Cooper, Kevin East Union 22.82 22.65 8
3 Walsh, Shon Sonora 23.00 22.79 6
4 Rosales, Fernando Buhach Colon 23.42 23.54 4
5 Caris, Nate Oakdale 23.79 23.67 2
6 Lawson, Derick Oakdale 23.67 23.94 1
7 Oliver, Dante Sierra High 23.89 24.51
8 Uwakwe, Dirinna Sierra High 23.93 24.63
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Cooper, Kevin East Union 49.60 50.47 1 10
2 Ayala, Robert Buhach Colon 52.11 51.75 1 8
3 Walsh, Shon Sonora 53.38 52.33 1 6
4 Justin, Ponce Oakdale 53.04 52.44 1 4
5 Walsh, Markus Sonora 52.91 52.47 1 2
6 Martinez-Ramos, Abdiel East Union 52.81 54.04 1 1
7 Haxton, Justin Manteca 56.00 57.04 1
8 Hart, Joe Sierra High 1:00.00 57.36 2
9 Jimenez, Enrique Manteca 57.00 57.57 1
10 Mack, Terence East Union 1:05.00 59.93 2
11 Brown, Curtis Buhach Colon 58.90 59.95 2
12 Revera, Eddie Manteca 56.00 1:00.91 1
Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Adekoyejo, Adeyinka Weston Ranch 2:00.00 1:59.97 1 10
2 Castro, Spencer Sonora 2:02.00 2:02.34 1 8
3 Nick, Batteate Oakdale 2:04.68 2:02.99 1 6
4 Walsh, Markus Sonora 2:09.03 2:13.08 1 4
5 Honor, Thomas Oakdale 2:12.06 2:15.00 1 2
6 Boggs, Hans Oakdale 2:09.00 2:15.46 1 1
7 Revera, Eddie Manteca 2:35.00 2:18.76 2
8 Gardner, Chris Sierra High 2:18.00 2:19.58 2
9 Gillette, Joey Sierra High 2:21.00 2:20.54 2
10 Jimenez, Enrique Manteca 2:12.00 2:23.51 1
11 Salazar, Daniel East Union 3:10.00 2:32.44 2
12 Bohan, Evan Buhach Colon 2:22.30 2:33.70 2
13 Small, Brandon Buhach Colon 2:38.00 2:37.29 2
14 Stolz, Eric Sierra High 2:50.00 2:39.85 2
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Castro, Spencer Sonora 4:47.00 4:32.72 10
2 Hurd, Jacob Sierra High 4:41.10 4:34.65 8
3 Singh, Sim Weston Ranch 5:00.00 4:38.47 6
4 Adekoyejo, Adeyinka Weston Ranch 5:00.00 4:41.96 4
5 Ray, Andrew Buhach Colon 4:40.10 4:42.60 2
6 Boggs, Hans Oakdale 4:55.00 4:53.67 1
7 Brewer, Bill Sonora 5:00.00 4:55.08
8 Elliott, Coleman Buhach Colon 4:53.00 5:04.04
9 Gillette, Joey Sierra High 5:18.00 5:04.46
10 Unal, Celel Manteca 5:13.00 5:07.13
11 Sandhaus, Josh Buhach Colon 5:15.00 5:13.52
12 Gardner, Chris Sierra High 5:11.00 5:25.96
13 Salazar, Daniel East Union 6:37.00 5:26.99
14 Ramsey, Brett Manteca 5:20.00 6:06.84
-- Salinas, Daniel East Union 5:20.00 DQ
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hurd, Jacob Sierra High 10:15.00 10:15.31 10
2 Singh, Sim Weston Ranch 11:00.00 10:19.03 8
3 Ray, Andrew Buhach Colon 10:02.70 10:25.24 6
4 Hurd, Blake Sierra High 10:50.00 10:38.13 4
5 Brewer, Bill Sonora 10:52.00 10:50.97 2
6 Unal, Celel Manteca 11:30.00 11:14.82 1
7 Thiele, Palmer Sierra High 10:31.00 11:21.48
8 Elliott, Coleman Buhach Colon 10:53.00 11:25.41
9 Sandhaus, Josh Buhach Colon 11:25.00 11:27.96
10 Wilcox, Matt Sonora 12:30.00 11:36.64
11 Chaffee, Garrick Sonora 11:59.00 11:40.33
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 White, Avery Sierra High 14.86 15.05Q 1
2 Mitchell, Ryan Sierra High 15.05 15.61Q 2
3 Wilkey, Michael Sierra High 15.75 15.89q 2
4 Andrew, Jackson Oakdale 16.70 16.44q 1
5 Rodney, Pereira Oakdale 15.93 16.74q 1
6 Stolp, Dustin Sonora 18.38 18.05q 1
7 Haxton, Justin Manteca 16.90 18.35q 2
8 Cruz, Ken Weston Ranch 17.00 19.69q 2
9 Eddings, Matt Buhach Colon 18.69 19.87q 2
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Mitchell, Ryan Sierra High 15.61 15.15 10
2 Wilkey, Michael Sierra High 15.89 15.66 8
3 Rodney, Pereira Oakdale 16.74 16.53 6
4 Andrew, Jackson Oakdale 16.44 16.66 4
5 Stolp, Dustin Sonora 18.05 17.73 2
6 Haxton, Justin Manteca 18.35 18.48 1
7 Eddings, Matt Buhach Colon 19.87 19.97
-- White, Avery Sierra High 15.05 DNF
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 White, Avery Sierra High 39.22 39.40 1 10
2 Mitchell, Ryan Sierra High 38.99 39.51 1 8
3 Williams, Darrin Weston Ranch 43.50 41.94 1 6
4 Wilkey, Michael Sierra High 42.90 41.95 1 4
5 Andrew, Jackson Oakdale 42.84 42.65 1 2
6 Rodney, Pereira Oakdale 43.50 44.01 1 1
7 Eddings, Matt Buhach Colon 50.34 47.99 2
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Manteca 'A' 43.90 44.15 10
2 Sierra High School 'A' 45.10 44.23 8
3 Buhach Colony 'A' 45.70 45.66 6
4 Sonora 'A' 46.13 45.77 4
5 Weston Ranch 'A' 46.12 2
6 Oakdale 'A' 45.03 52.35 1
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sonora 'A' 3:37.00 3:29.92 10
2 Buhach Colony 'A' 3:36.70 3:32.66 8
3 Oakdale 'A' 3:38.70 3:35.89 6
4 East Union 'A' 3:48.00 3:43.53 4
5 Sierra High School 'A' 3:45.00 3:55.69 2
Boys High Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Elder, Michael Sierra High 6-06.00 6-00.00 10
2 Bell, Asher Manteca 6-00.00 5-10.00 8
3 Williams, Darrin Weston Ranch 5-10.00 J5-10.00 6
4 Tory, Bear Oakdale 5-10.00 5-08.00 4
5 Josh, Gazdik Oakdale 5-10.00 J5-08.00 2
6 Jeffry, Donald Manteca 6-00.00 J5-08.00 1
7 Martinez-Ramos, Abdiel East Union 6-00.00 5-06.00
7 Farley, Jonathon Weston Ranch 5-08.00 5-06.00
9 Haxton, Justin Manteca 5-10.00 J5-06.00
Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Chris, Smith Oakdale 13-00.00 13-03.00 10
2 Tacheff, Jet Oakdale 12-06.00 J13-03.00 8
3 Britton, Jimmy Sonora 12-00.00 12-09.00 6
4 Rassmussen, Jared Sonora 12-00.00 12-00.00 4
5 Erickson, Nick Sierra High 12-00.00 J12-00.00 2
6 Barry, R.J. Sierra High 11-06.00 10-06.00 1
7 Stolp, Dustin Sonora 11-00.00 J10-06.00
8 Twohy, Richard Manteca 9-06.00 9-06.00
8 Smith, Charles Weston Ranch 9-00.00 9-06.00
-- Bulen, Sonny Sierra High 9-06.00 NH
-- Lewis, David Manteca 9-06.00 NH
-- Haxton, Justin Manteca 9-06.00 NH
Boys Long Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bell, Asher Manteca 20-08.00 20-06.00 10
2 Garcia, Andre Buhach Colon 20-03.00 19-10.00 8
3 Williams, Darrin Weston Ranch 18-00.00 19-07.00 6
4 Jeffry, Donald Manteca 18-09.00 19-04.00 4
5 Elder, Michael Sierra High 18-11.00 18-10.50 2
6 Juanes, Steven Oakdale 19-05.00 18-08.50 1
7 Lawson, Derick Oakdale 19-01.00 18-07.50
8 Oliver, Dante Sierra High 19-03.00 18-05.00
9 Wilkey, Michael Sierra High 18-07.00 18-04.00
10 Espinoza, Adam Manteca 18-00.00 17-09.50
11 Rivas, Mario Buhach Colon 17-10.00 17-07.50
12 Moua, Montes Buhach Colon 17-11.00 17-03.00
13 Crow, Kyle Sonora 16-02.00 17-00.00
14 Clancy, John Sonora 17-08.50 15-10.00
15 Mack, Terence East Union 16-05.00 14-09.50
16 Thomas, Benjamin Weston Ranch 16-05.00 14-02.50
Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Elder, Michael Sierra High 41-09.00 41-11.75 10
2 Uwakwe, Dirinna Sierra High 42-05.00 41-05.25 8
3 Garcia, Andre Buhach Colon 41-07.00 39-09.00 6
4 St. John, Trenton Oakdale 39-06.00 J39-09.00 4
5 Jeffry, Donald Manteca 39-06.00 39-02.50 2
6 Moua, Montes Buhach Colon 36-06.00 38-11.00 1
7 Rivas, Mario Buhach Colon 36-08.00 37-11.00
8 Bulen, Sonny Sierra High 37-06.00 37-00.00
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sinclair, Robert Sierra High 47-09.00 46-03.50 10
2 Davigeadono, Kevin Sonora 45-04.00 43-00.00 8
3 Hammer, Michael Buhach Colon 48-10.50 42-06.50 6
4 Farley, Jonathon Weston Ranch 40-03.00 40-06.75 4
5 Sinclair, Derek Sierra High 40-02.75 2
6 Turner, Richard Buhach Colon 41-09.00 39-09.00 1
7 Molletta, Mason Oakdale 40-00.00 38-06.00
8 Abell, Chris Oakdale 41-06.00 38-04.00
9 Mike, Olenchalk Sonora 41-00.00 37-02.50
10 Ivey, John Sierra High 41-02.00 37-02.25
11 Saffold, Torijean Weston Ranch 39-02.00 36-05.25
12 Cruz, Joshua Buhach Colon 37-06.00 34-10.00
13 Nygaard, Derrick Manteca 36-00.00 34-06.00
14 Twohy, Richard Manteca 38-00.00 34-05.00
15 Montgomery, Jamari Weston Ranch 38-07.00 33-02.50
16 Pfaff, Dustin East Union 32-10.00 32-03.00
17 Cacayorin, Kyle East Union 30-10.00 31-04.00
18 Benavides, Rudy East Union 27-04.50 28-09.50
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Davigeadono, Kevin Sonora 149-06 162-10 10
2 Hammer, Michael Buhach Colon 141-06 128-07 8
3 Mike, Olenchalk Sonora 116-00 126-01 6
4 Molletta, Mason Oakdale 118-05 121-11 4
5 Sinclair, Robert Sierra High 125-09 121-03 2
6 Turner, Richard Buhach Colon 116-10 120-08 1
7 Sinclair, Derek Sierra High 120-00 112-08
8 Villanueva, Jose Sierra High 110-00 111-11
9 Alvarez, Eduardo Weston Ranch 106-03 107-01
10 Rohles, Brian Manteca 130-00 106-04
11 Twohy, Richard Manteca 100-03
12 Pfaff, Dustin East Union 106-03 98-05
13 Cruz, Joshua Buhach Colon 100-05 97-07
14 Nygaard, Derrick Manteca 105-00 97-03
15 Acosta, Esteban Weston Ranch 106-11 91-09
16 Cacayorin, Kyle East Union 93-01 87-01
17 Benavides, Rudy East Union 98-10 85-10
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Johnson, Joe Weston Ranch 11.60 11.74q 3
2 Millner, Anthony Weston Ranch 11.90 11.90q 1
3 Richardson, Jordan Sierra High 12.20 11.92q 1
4 Leon-Guerreo, Jonathon Sierra High 12.00 11.92q 3
5 Burns, Landon Oakdale 12.09 11.96q 3
6 Mims, Kevin Weston Ranch 11.80 11.99q 3
7 Hillan, Kenny Manteca 11.24 12.01q 2
8 Kemp, Alex Sonora 11.87 12.14q 2
9 Dempsey, Brandon East Union 12.40 12.31q 2
10 Gaines, DeMico Manteca 12.50 12.52 3
11 Joaquin, Michael East Union 12.60 12.66 2
12 Pittman, Scott Sonora 12.10 12.81 2
13 Ayala, Ramon Buhach Colon 13.90 12.91 1
14 Jones, Garrett East Union 12.24 13.05 1
15 Younker, Dante Buhach Colon 14.80 13.20 1
16 Badorine-Lewison, Justin Buhach Colon 14.90 13.27 2
-- Hitchcock, Buddy Sierra High 12.00 FS 2
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Johnson, Joe Weston Ranch 11.74 11.77 10
2 Hillan, Kenny Manteca 12.01 11.92 8
3 Richardson, Jordan Sierra High 11.92 12.11 6
4 Burns, Landon Oakdale 11.96 12.17 4
5 Leon-Guerreo, Jonathon Sierra High 11.92 12.18 2
6 Millner, Anthony Weston Ranch 11.90 12.26 1
7 Kemp, Alex Sonora 12.14 12.26
8 Dempsey, Brandon East Union 12.31 12.32
9 Mims, Kevin Weston Ranch 11.99 12.44
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Braitman, Jimmy East Union 24.40 24.08q 2
2 Hitchcock, Buddy Sierra High 25.60 24.21q 2
3 Mendez, Isiah Oakdale 24.68 24.55q 3
4 Johnson, Joe Weston Ranch 24.90 24.91q 1
5 Dambacher, Evan Sonora 25.35 25.09q 3
6 Mims, Kevin Weston Ranch 24.70 25.19q 2
7 Millner, Anthony Weston Ranch 24.90 25.45q 1
8 Joaquin, Michael East Union 25.21 25.74q 2
9 Reynoso, Rudy Central Vall 27.12 26.04q 2
10 Jones, Garrett East Union 25.50 26.14 3
11 Walsh, Matt Sonora 28.15 26.27 1
12 Ayala, Ramon Buhach Colon 24.70 26.49 3
13 Pittman, Scott Sonora 27.05 26.52 3
14 Younker, Dante Buhach Colon 29.50 27.02 2
15 King, Brandon Manteca 27.00 27.92 3
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Braitman, Jimmy East Union 24.08 24.45 10
2 Johnson, Joe Weston Ranch 24.91 24.54 8
3 Hitchcock, Buddy Sierra High 24.21 24.69 6
4 Mendez, Isiah Oakdale 24.55 24.84 4
5 Millner, Anthony Weston Ranch 25.45 25.07 2
6 Dambacher, Evan Sonora 25.09 25.25 1
7 Mims, Kevin Weston Ranch 25.19 26.17
8 Joaquin, Michael East Union 25.74 26.22
Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mendez, Isiah Oakdale 55.16 54.70 10
2 Dambacher, Evan Sonora 56.00 54.72 8
3 Bartolomei, Reid Sierra High 56.10 56.85 6
4 Dobbins, Tommy Buhach Colon 58.50 57.13 4
5 Ayala, Ramon Buhach Colon 58.60 58.62 2
6 Tellez, Daniel Weston Ranch 57.20 1:01.04 1
7 Mohammadi, Amal East Union 1:03.50 1:01.33
8 Bergman, Brad Sierra High 59.00 1:04.75
9 Plumb, Ryan East Union 1:04.50 1:05.31
Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Honor, Bruce Oakdale 2:21.00 2:14.34 10
2 Reyes, Daniel Sierra High 2:15.00 2:15.62 8
3 Helm, Gavin Sierra High 2:22.00 2:18.67 6
4 Espinoza, Dustin Central Vall 2:28.00 2:18.80 4
5 Choate, Chris Sierra High 2:23.00 2:31.37 2
6 Reza, Marcos Manteca 2:45.00 2:34.88 1
7 Edwards, Taylor East Union 2:38.00 2:36.04
8 Reza, Daniel Manteca 2:55.00 2:49.14
Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Reyes, Daniel Sierra High 5:00.00 4:55.42 10
2 Honor, Bruce Oakdale 5:05.00 5:03.64 8
3 Choate, Chris Sierra High 5:18.00 5:06.32 6
4 Miranda, Josh Buhach Colon 5:22.00 5:11.02 4
5 Cuevas, Jose Weston Ranch 5:30.00 5:18.93 2
6 Singh, Jaberjang Weston Ranch 5:30.00 5:19.69 1
7 Woodward, Anthony Sonora 5:30.00 5:23.95
8 Greer, Michael Sierra High 5:36.00 5:24.35
9 Espinoza, Dustin Central Vall 5:38.00 5:31.90
10 Martinez, Juan Central Vall 5:39.01 5:39.63
11 Russell, Noah Oakdale 5:45.00 5:40.00
12 Kersey, Alan Sonora 5:47.00 5:41.76
13 Edwards, Taylor East Union 5:54.00 5:44.15
14 Fisher, Kenny Central Vall 5:58.00 5:45.50
15 Reza, Marcos Manteca 6:00.00 5:58.36
16 Reza, Daniel Manteca 6:15.00 6:00.82
17 Buchanan, Ian Manteca 6:20.00 6:01.24
18 Fagundes, Michael Buhach Colon 6:30.00 6:10.15
Boys 3200 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Thiele, Tyler Sierra High 11:30.00 11:22.39 10
2 Cuevas, Jose Weston Ranch 12:00.00 12:15.30 8
3 Miranda, Josh Buhach Colon 11:45.00 12:18.60 6
4 Kersey, Alan Sonora 12:40.00 12:20.92 4
5 Martinez, Juan Central Vall 12:15.00 12:46.27 2
6 Greer, Michael Sierra High 12:05.00 12:57.31 1
7 Frye, James Sonora 13:18.00 13:01.51
8 Woodward, Anthony Sonora 13:48.00 13:12.56
9 Greer, Matthew Sierra High 13:09.00 13:20.11
10 Fagundes, Michael Buhach Colon 13:15.00 13:26.08
11 Buchanan, Ian Manteca 14:30.00 13:43.58
12 Brookshire, Brandon Oakdale 13:20.80 13:58.58
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Murdoch, Tyler Oakdale 16.09 16.31Q 1
2 Shears, Lamon Oakdale 16.30 16.58Q 2
3 Fletcher, Kris Oakdale 16.80 16.60q 2
4 Alston, Eugene East Union 16.95 17.08q 1
5 Kemp, Alex Sonora 17.06 17.13q 1
6 Melencio, Ray Sierra High 18.70 17.33q 1
7 Lee, Mickey East Union 20.32 18.05q 2
8 Smith, Adam Sierra High 18.30 18.49q 2
9 Dempsey, Brandon East Union 18.35 18.74q 1
10 Elendu, Emmanuel Weston Ranch 18.00 19.43 2
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Murdoch, Tyler Oakdale 16.31 16.03 10
2 Shears, Lamon Oakdale 16.58 16.14 8
3 Fletcher, Kris Oakdale 16.60 16.28 6
4 Alston, Eugene East Union 17.08 16.80 4
5 Melencio, Ray Sierra High 17.33 17.54 2
6 Lee, Mickey East Union 18.05 17.66 1
7 Kemp, Alex Sonora 17.13 18.23
8 Smith, Adam Sierra High 18.49 18.50
9 Dempsey, Brandon East Union 18.74 22.73
Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Shears, Lamon Oakdale 44.44 44.61 10
2 Fletcher, Kris Oakdale 43.83 44.96 8
3 Alston, Eugene East Union 47.80 45.23 6
4 Elendu, Emmanuel Weston Ranch 48.40 46.34 4
5 Melencio, Ray Sierra High 46.50 46.43 2
6 Henderson, Anthony Sonora 47.71 47.11 1
7 Smith, Adam Sierra High 45.20 47.21
-- Lee, Mickey East Union 50.60 FS
Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Oakdale 'A' 47.09 47.46 10
2 Sierra High School 'A' 47.75 47.75 8
3 East Union 'A' 49.06 48.10 6
4 Sonora 'A' 49.17 48.73 4
5 Central Valley 'A' 51.00 50.57 2
6 Manteca 'A' 56.00 50.84 1
7 Buhach Colony 'A' 55.60 51.03
-- Weston Ranch 'A' 46.99 FS
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 East Union 'A' 4:07.00 3:46.18 10
2 Oakdale 'A' 3:51.16 3:53.18 8
3 Sierra High School 'A' 4:10.00 3:54.43 6
4 Sonora 'A' 3:57.00 3:59.37 4
5 Central Valley 'A' 4:01.46 4:03.96 2
Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Alston, Eugene East Union 5-08.00 5-08.00 10
2 Elendu, Emmanuel Weston Ranch 5-02.00 5-06.00 8
3 Fletcher, Kris Oakdale 4-04.00 5-04.00 6
4 VanTassel, Zach Sonora 5-08.00 5-02.00 4
5 Jones, Garrett East Union 5-08.00 J5-02.00 1.5
5 Massey, Jeff Sonora 5-02.00 J5-02.00 1.5
7 Richardson, Jordan Sierra High 5-00.00 5-00.00
8 Henderson, Anthony Sonora 5-02.00 4-10.00
-- King, Brandon Manteca 5-04.00 NH
-- Buchanan, Aaron Manteca 5-04.00 NH
-- Perez, Junior Manteca 5-00.00 NH
Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Murdoch, Tyler Oakdale 10-06.00 12-00.00 10
2 Emery, Tyler Sonora 11-06.00 11-06.00 8
3 Dillener, Nels Sonora 11-00.00 11-00.00 6
4 Bacigalupi, Bo Oakdale 10-06.00 10-00.00 4
5 Larrabee, Logan Oakdale 10-00.00 J10-00.00 2
6 Smith, Cameron Sonora 10-06.00 9-06.00 1
-- Gnochau-Wright, Zach East Union 8-00.00 NH
-- Bacigalupi, Caleb East Union 8-00.00 NH
Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Leon-Guerreo, Jonathon Sierra High 18-07.00 18-08.50 10
2 Burns, Landon Oakdale 18-03.00 18-07.00 8
3 Konradi, Nicholas East Union 18-08.00 18-06.00 6
4 Richardson, Jordan Sierra High 18-07.00 18-02.50 4
5 Valencia, Noel Central Vall 16-10.50 17-01.00 2
6 Dillener, Nels Sonora 17-09.50 16-08.50 1
7 Difabio, Dustin Oakdale 15-06.00 16-01.50
8 Tellez, Daniel Weston Ranch 16-07.00 16-00.00
8 Cardinas, Sean Sierra High 16-00.00
10 Pittman, Scott Sonora 17-07.50 15-11.00
10 King, Paul Oakdale 16-06.00 15-11.00
12 Plumb, Ryan East Union 13-03.00 15-00.00
12 Badorine-Lewison, Justin Buhach Colon 15-05.00 15-00.00
14 Bryant, Cameron Sonora 17-01.00 14-07.00
15 Baker, Christian Central Vall 14-05.00 14-06.00
16 Bacigalupi, Caleb East Union 15-10.00 14-01.50
17 Dobbins, Tommy Buhach Colon 15-00.00 14-01.00
18 Elendu, Emmanuel Weston Ranch 13-06.00
Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Leon-Guerreo, Jonathon Sierra High 37-09.00 39-01.00 10
2 Konradi, Nicholas East Union 37-01.50 38-04.50 8
3 Massey, Jeff Sonora 37-00.00 35-03.00 6
4 Henderson, Anthony Sonora 35-10.00 J35-03.00 4
5 Valencia, Noel Central Vall 34-11.50 35-00.50 2
6 Cardinas, Sean Sierra High 35-00.00 34-05.50 1
7 King, Paul Oakdale 34-06.00 33-06.00
8 Badorine-Lewison, Justin Buhach Colon 32-06.00 32-07.00
9 Baker, Christian Central Vall 30-07.00 31-11.50
10 Segura, Angel Central Vall 30-02.00 30-06.00
11 Baker, Kyle Sonora 31-06.00 30-04.50
Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Carter, Ronald Buhach Colon 43-02.00 41-03.00 10
2 House, Kevin Oakdale 41-00.00 40-09.00 8
3 Jesse, Ruiz Oakdale 40-08.00 40-03.00 6
4 Oliver, Rodney Sierra High 38-09.00 38-06.00 4
5 Dai, Andy Manteca 36-00.00 37-09.00 2
6 Forester, Cody Sonora 40-00.00 37-08.00 1
7 Williams, Zach Manteca 35-00.00 37-07.00
8 Karas, Ryan Sierra High 35-00.00 37-05.50
9 Henderson, Jeffj Manteca 34-06.25
10 Lopez, Mario Sierra High 36-00.00 34-00.50
11 Hickman, Jared Sonora 33-00.00 32-05.00
12 Martinez, Christian Central Vall 32-01.00 32-03.00
13 Ochoa, John East Union 30-08.00 29-09.25
14 Ayala, Julio Buhach Colon 31-01.00 29-08.25
15 Stafford, Sebastian Buhach Colon 31-00.00 28-10.00
16 Wade, Stephen Central Vall 29-03.00 28-06.00
Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dai, Andy Manteca 100-00 105-06 10
2 Lopez, Mario Sierra High 96-00 105-02 8
3 Williams, Zach Manteca 95-00 100-00 6
4 Forester, Cody Sonora 106-00 96-10 4
5 Carter, Ronald Buhach Colon 03-09.50 96-01 2
6 Jesse, Ruiz Oakdale 95-02 93-09 1
7 Hickman, Jared Sonora 80-00 84-04
8 Auten, Michael Manteca 80-00 81-05
9 Karas, Ryan Sierra High 93-00 78-05
10 Baker, Christian Central Vall 68-07 77-06
11 Martinez, Christian Central Vall 65-00 69-00
12 Wade, Stephen Central Vall 70-08 68-11
13 Stafford, Sebastian Buhach Colon 73-07 67-02
14 Ayala, Julio Buhach Colon 75-08 64-04
15 Ochoa, John East Union 70-04 61-02
Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Oakdale 129 2) Sierra High School 107
3) Buhach Colony 92 4) East Union 56
5) Weston Ranch 54 6) Sonora 45
7) Manteca 8
Women - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Oakdale 122 2) Buhach Colony 105
3) Sonora 68 4) Sierra High School 67
5) Weston Ranch 35 6) Manteca 28
7) East Union 12
Men - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Sierra High School 131 2) Sonora 88
3) Oakdale 76 4) Buhach Colony 66
5) Weston Ranch 52 6) Manteca 51
7) East Union 31
Men - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Oakdale 141 2) Sierra High School 118
3) East Union 62.50 4) Sonora 58.50
5) Weston Ranch 45 6) Buhach Colony 28
6) Manteca 28 8) Central Valley 14