***DyeStatCal
Featured Summertime Camps!***
Licensed to Bella Vista High School Hy-Tek's Meet Manager
2006 Capital Athletic League Finals - 5/11/2006
Bella Vista High School
Results
Event 14 Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
2 Parker, J.D. 11 Bella Vst/sj 42.05
3 Saylor, Matt 11 El Camino/sj 42.59
4 Hoover, Will 10 Burbank 42.76
5 Smith, Kelsey 12 El Camino/sj 42.87
6 Silva, Brian 11 Del Campo/sj 44.23
7 Webb, Marcus 10 Del Campo/sj 46.78
Event 2 Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Rio Americano /sj SJ 'A' 42.63
2 Del Campo /sj SJ 'A' 43.71
3 Bella Vista /sj SJ 'A' 44.60
4 Casa Roble /sj SJ 'A' 47.23
5 El Camino /sj SJ 'A' 48.43
Event 4 Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nilan, Patrick 10 Rio Amer/ sj 4:33.91
2 Descalso, David 11 Del Campo/sj 4:34.47
3 Garcia, Ryan 11 Del Campo/sj J4:34.47
4 Tracy, James 10 Del Campo/sj 4:35.05
5 Simpson, Mike 12 Rio Amer/ sj 4:35.82
6 Always, James 12 Del Campo/sj 4:36.06
7 Bornstein, Evan 9 El Camino/sj 4:38.55
8 Kavanaugh, Sebastian 11 Del Campo/sj 4:43.33
Event 6 Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Saylor, Matt 11 El Camino/sj 15.97
2 Parker, J.D. 11 Bella Vst/sj 16.56
3 Anders, Alex 12 Del Campo/sj 16.91
4 Smith, Kelsey 12 El Camino/sj 17.77
5 Silva, Brian 11 Del Campo/sj 19.23
6 Lee, Kevin 11 Rio Amer/ sj 20.37
7 Webb, Marcus 10 Del Campo/sj 20.66
Event 8 Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Durant, Nick 10 El Camino/sj 52.04
2 Sherrill, Dre 12 Del Campo/sj 52.23
3 Virdan, Robert 10 Del Campo/sj 52.31
4 Tyler, Shon 10 Sacrament/sj 52.83
5 Allen, James 12 Rio Amer/ sj 55.88
6 Mackey, Keylin 10 Sacrament/sj 57.02
7 Smith, Miguel 12 Sacrament/sj 57.21
Event 10 Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gobern, Anthony 10 Del Campo/sj 11.21
2 Johnson, Carey 10 Del Campo/sj 11.52
3 Mayers, Diante 10 Rio Amer/ sj 11.53
4 Volls, Christopher 12 Rio Amer/ sj 11.58
5 Gix, Kianti 11 Rio Amer/ sj 11.64
6 Schirmer, Greg 11 Bella Vst/sj 11.72
7 Odister, Kole 9 Rio Amer/ sj 11.73
Event 12 Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Garcia, Ryan 11 Del Campo/sj 2:00.88
2 Simpson, Mike 12 Rio Amer/ sj 2:02.19
3 Campagnome, Robert 9 Casa Robl/sj 2:07.20
4 Chan, David 12 Rio Amer/ sj 2:07.50
5 Golemohammadi, Ryan 11 Bella Vst/sj 2:08.07
6 Sturdivant, Justin 12 Casa Robl/sj 2:09.74
7 Kavanaugh, Sebastian 11 Del Campo/sj 2:10.89
Event 14 Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Anders, Alex 12 Del Campo/sj 41.62
Event 16 Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gobern, Anthony 10 Del Campo/sj 22.66
2 Mayers, Diante 10 Rio Amer/ sj 22.73
3 Gix, Kianti 11 Rio Amer/ sj 23.14
4 Valls, Chris 12 Rio Amer/ sj 23.26
5 Odister, Kyle 9 Rio Amer/ sj 23.57
6 Johnson, Carey 10 Del Campo/sj 23.96
7 Ward, Brieyon 9 Sacrament/sj 25.32
Event 18 Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tracy, James 10 Del Campo/sj 10:01.64
2 Always, James 12 Del Campo/sj 10:10.90
3 Bornstein, Evan 9 El Camino/sj 10:17.29
4 Rushing, Jesse 11 Del Campo/sj 10:32.22
5 Cortvriendt, Chad 12 Rio Amer/ sj 10:58.41
6 Nilan, Patrick 10 Rio Amer/ sj 10:59.22
7 O'Connor, John 11 Bella Vst/sj 11:17.29
Event 20 Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Del Campo /sj SJ 'A' 3:32.13
2 Sacramento /sj SJ 'A' 3:38.47
3 Casa Roble /sj SJ 'A' 3:41.24
4 Rio Americano /sj SJ 'A' 3:46.84
5 El Camino /sj SJ 'A' 4:03.97
Event 22 Boys High Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gix, Kianti 11 Rio Amer/ sj 6-02.00
1 Maybury, Zac 10 Rio Amer/ sj 6-02.00
1 Smith, Phil 11 Rio Amer/ sj 6-02.00
4 Souza, Michael 10 El Camino/sj 6-00.00
5 Douglas, Robert 10 Sacrament/sj 5-10.00
5 Simpson, Jhonte 10 Sacrament/sj 5-10.00
7 Rozanski, Daniel 11 Bella Vst/sj 5-08.00
Event 24 Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nichols, Charlie 12 Casa Robl/sj 14-01.00
2 Xiong, Robert 11 Del Campo/sj 11-06.00
Event 26 Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sherrill, Dre 12 Del Campo/sj 21-01.00
2 Butler, Donald 12 Del Campo/sj 20-04.00
3 Johnson, Carey 10 Del Campo/sj 20-03.00
4 Payne, John 12 Burbank 20-01.00
5 Spencer, Victor 11 Del Campo/sj 19-08.50
6 Hindman, Jake 12 Casa Robl/sj 19-01.50
7 Mayers, Diante 10 Rio Amer/ sj 18-07.00
Event 28 Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Spencer, Victor 11 Del Campo/sj 41-07.00
2 Brown, Phillip 11 Casa Robl/sj 41-02.00
3 Payne, John 12 Burbank 40-10.00
4 Maybury, Zach 10 Rio Amer/ sj 38-06.50
5 Hindman, Jake 12 Casa Robl/sj 36-05.50
Event 30 Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hindman, Jake 12 Casa Robl/sj 145-07.50
2 Michael, Corey 11 Bella Vst/sj 115-09.50
3 Rozak, Ben 11 Casa Robl/sj 114-05
4 Paula, Beck 11 Bella Vst/sj 113-00
5 Myles, Shean 11 Del Campo/sj 110-10.50
6 White, Cody 10 Del Campo/sj 97-03
7 Wingfield, Delton 12 Sacrament/sj 95-05
Event 32 Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rozak, Ben 11 Casa Robl/sj 43-08.00
2 Hammer, Phillip 11 Del Campo/sj 41-02.00
3 Hindman, Jake 12 Casa Robl/sj 37-11.00
4 Myles, Sean 11 Del Campo/sj 37-07.50
5 Kwett, Albert 12 Rio Amer/ sj 36-00.00
6 White, Cody 10 Del Campo/sj 33-06.50
7 Wingfield, Delton 12 Sacrament/sj 33-00.00
Licensed to Bella Vista High School Hy-Tek's Meet Manager
2006 Capital Athletic League Finals - 5/11/2006
Bella Vista High School
Results
Event 1 Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Bella Vista /sj SJ 'A' 52.43
2 Sacramento /sj SJ 'A' 52.81
3 Casa Roble /sj SJ 'A' 54.43
4 Rio Americano /sj SJ 'A' 57.06
4 Pleasant Grove /sj SJ 'A' 57.06
6 El Camino /sj SJ 'A' 1:04.40
Event 3 Girls 1600 Yard Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Eiremo, Jenni 11 El Camino/sj 5:12.64
2 Kigar, Hillary 10 El Camino/sj 5:16.71
3 Banuet, Alex 9 Del Campo/sj 5:41.19
4 Morgan, Elora 10 Pleasant Grv /sj 5:45.08
5 Buck, Krystal 12 Bella Vst/sj 5:49.21
6 Brieger, Kate 11 Rio Amer/ sj 5:58.18
7 Welsh, Cathy 9 Del Campo/sj 6:15.94
Event 5 Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Haluck, Christa 12 Loretto/ sj 16.66
2 Andersen, Rachel 12 El Camino/sj 17.57
3 Brown, Kylie 10 Loretto/ sj 18.74
4 Adams, Piper 10 Loretto/ sj 19.03
5 Stimson, Veronica 11 Bella Vst/sj 19.75
6 Schott, Kate 11 Loretto/ sj 20.29
7 Campos, Caity 9 Loretto/ sj 20.57
Event 7 Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hoffman, Lauren 11 Bella Vst/sj 59.53
2 Luse, Michelle 12 Bella Vst/sj 1:04.24
3 Higgins, Sharon 10 Sacrament/sj 1:09.54
Event 9 Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Andersen, Rachel 12 El Camino/sj 13.57
2 Garner, Ariel 10 Pleasant Grv /sj 13.73
3 Smith, Joy 11 Sacrament/sj 13.75
4 Wooton, Krista 9 Del Campo/sj 13.94
5 Brown, Kayla 9 Sacrament/sj 14.02
6 Davis, Patrice 10 Sacrament/sj 14.14
7 Taylor, Renae 9 El Camino/sj 14.23
Event 11 Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Eiremo, Jenni 11 El Camino/sj 2:17.85
2 Blackwood, Amanda 9 Pleasant Grv /sj 2:28.70
3 Buck, Krystal 12 Bella Vst/sj 2:36.69
4 Morgan, Elora 10 Pleasant Grv /sj 2:38.52
5 Wilkey, Sierra 11 Casa Robl/sj 2:40.64
6 Bajamundi, Clare 11 Loretto/ sj 2:44.85
7 Adelberg, Candace 12 Rio Amer/ sj 2:48.52
Event 13 Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Andersen, Rachel 12 El Camino/sj 51.32
2 Brown, Kylie 10 Loretto/ sj 52.62
3 Adams, Piper 10 Loretto/ sj 53.10
4 Biller, Colleen 9 Loretto/ sj 55.40
5 Campos, Caity 9 Loretto/ sj 57.89
6 Lee, Maly 10 Pleasant Grv /sj 1:01.68
Event 15 Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hoffman, Lauren 11 Bella Vst/sj 25.66
2 Haluck, Christa 12 Loretto/ sj 28.17
3 Smith, Joy 11 Sacrament/sj 28.33
4 Garner, Ariel 10 Pleasant Grv /sj 28.51
5 Brown, Kayla 9 Sacrament/sj 28.86
6 Wooton, Krista 9 Del Campo/sj 28.91
7 Luse, Michelle 12 Bella Vst/sj 29.10
Event 17 Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kigar, Hillary 10 El Camino/sj 11:18.04
2 Banuet, Alex 9 Del Campo/sj 12:58.21
3 Brieger, Kate 11 Rio Amer/ sj 13:06.26
4 Gunderson, Kelly 12 El Camino/sj 13:30.91
5 Rivas, Stephany 9 Pleasant Grv /sj 13:56.00
6 Welsh, Cathy 9 Del Campo/sj 14:10.79
7 Guerra, Chrissy 12 Casa Robl/sj 14:27.65
Event 19 Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sacramento /sj SJ 'A' 4:26.26
2 Casa Roble /sj SJ 'A' 4:31.72
3 Bella Vista /sj SJ 'A' 4:45.36
4 El Camino /sj SJ 'A' 5:47.66
Event 21 Girls High Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lilly, Laura 10 Rio Amer/ sj 5-02.00
2 Stimson, Veronica 11 Bella Vst/sj 5-00.00
3 Bardosi, Jackie 12 Bella Vst/sj 4-10.00
4 Miller, Jinnee 11 Bella Vst/sj 4-08.00
5 Winischhofer, Birgit 11 Casa Robl/sj 4-06.00
6 Leckey, Jackie 9 Bella Vst/sj 4-04.00
7 Adams, Piper 10 Loretto/ sj J4-04.00
Event 23 Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Stimson, Veronica 11 Bella Vst/sj 10-06.00
1 McAllister, Kari 12 Bella Vst/sj 10-06.00
3 McAllister, Diane 10 Bella Vst/sj 10-00.00
4 Imura, Rachel 12 Loretto/ sj 9-06.00
5 Zimmerman, Hannah 11 Loretto/ sj 9-00.00
5 Grimmer, Brittany 11 Casa Robl/sj 9-00.00
5 Warren, Lisa 12 Loretto/ sj 9-00.00
Event 25 Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hoffman, Lauren 11 Bella Vst/sj 16-09.00
2 Winischhofer, Birgit 11 Casa Robl/sj 15-03.50
3 Haluck, Christa 12 Loretto/ sj 15-02.00
4 Yu, Tiffany 12 Bella Vst/sj 15-01.00
5 Yang, Ada 9 Burbank 14-08.50
6 Lawrence, Alissa 10 Pleasant Grv /sj 13-08.50
7 Miller, Jinnee 11 Bella Vst/sj 13-06.00
Event 27 Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Haluck, Christa 12 Loretto/ sj 33-06.00
2 Yu, Tiffany 12 Bella Vst/sj 32-09.00
3 Warren, Lisa 12 Loretto/ sj 30-08.00
4 Adams, Piper 10 Loretto/ sj 29-08.50
5 Lester, Ashley 11 Bella Vst/sj 29-02.00
6 Schott, Kate 11 Loretto/ sj 28-04.00
7 Biller, Colleen 9 Loretto/ sj 28-01.00
Event 29 Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gibbs, Carolyn 11 Casa Robl/sj 115-00
2 Downs, Jenny 12 Bella Vst/sj 103-07
3 Karoly, Claire 12 Loretto/ sj 97-07.50
4 Smith, Korrina 10 Pleasant Grv /sj 95-07
5 Smith, Cheri 9 Pleasant Grv /sj 93-06.50
6 Taylor, Renae 9 El Camino/sj 90-06
7 Davis, Tamiko 12 Sacrament/sj 81-01.50
Event 31 Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gibbs, Carolyn 11 Casa Robl/sj 33-11.50
2 Taylor, Renae 9 El Camino/sj 31-06.50
3 Downs, Jenny 12 Bella Vst/sj 31-02.75
4 Davis, Tamiko 12 Sacrament/sj 29-06.00
5 Karoly, Claire 12 Loretto/ sj 28-03.50
6 Smith, Korrina 10 Pleasant Grv /sj 28-02.00
7 McAdoo, Heather 11 El Camino/sj 27-02.00