results by Jeff Glaze, Premier Sports
1. Milford
4 5 13 16 22 (51) (55) = 60
DAN DERUSHA, NICK KOPCZYK, CASEY BARNES, KYLE HARRIS, PATRICK MILLER,
TYLER VANACKER, MATT THOME
2. Hudson High School
2 10 12 20 29 (46) (64) = 73
WESLEY SMITH, MATT KASSOUF, CHARLIE STRAKA, JUSTIN SCHIELE, ROHAN
PATIL, MIKE KELLER, CHAD KRITZBERGER
3. Carmel High School
3 8 17 19 28 (33) (45) = 75
SAMMY SHAW, JUSTIN THOMAS, JOSH EDGERTON, JOEL SHAW, JAMES RICH, NIC
BITTING, MATT KOTLARSKI
4. Hilliard Davidson
9 11 15 23 27 (53) (65) = 85
JOEY MCKINNEY, ALAN BURKITT, ALEX BAILEY, RY SPELLMAN, CHRISTIAN
NICHOLS, MIKE LOSSICK, ROSS RIGHTER
5. Lawrence North
1 14 24 25 47 (61) (66) = 111
NEF ARAIA, CASEY ABSTON, JEFF VYAIN, TONY FREIJE, KEVIN GEISINGER,
ROBERT JACKSON, SAM LAMBOOY
6. Columbus North
6 18 26 35 41 (57) (58) = 126
CHRIS BARNES, CHRISTIAN WAGNER, RYAN HUTTON, RYAN DIXON, DAVID TEIKE,
BEN MILROY, RYAN SMITH
7. Moeller
7 21 37 44 50 (54) (60) = 159
KEVIN SCHWARZ, BRENT VANORSDEL, TONY FROST, MICHAEL GODDARD, ADAM
FLAIG, PAT WITTE, KEVIN ASH
8. Rockford High School
30 31 34 36 39 (40) (49) = 170
ERIC GRAF, B.J. MYERS, DAN BOOZER, DOUG GUTHRIE, MATT WISH, KEVIN DORN,
NATE RODRIGUEZ
9. Strongsville HS
32 42 43 52 59 (67) (68) = 228
JEFF BRIGGS, BEN PRIMROSE, ERIC RUDOWICZ, CHRIS KOLLAR, DAVE NIEMIRA,
ROB MORTON, ANDY CAPUTO
10. Anderson High School
38 48 56 62 63 (69) (70) = 267
BEN STALLSWORTH, DANIEL TEGGE, BRANDON ANDREWS, ANDY GELTER, SCOTT
FENNER, DAVID SMITH, LYTLE GERMANN
PLACE TmPl NO. Name School Time
===== ==== ==== ================== ===================== =====
1 1 323 Nef Araia Lawrence North 15:12
2 2 168 Wesley Smith Hudson High School 15:20
3 3 297 Sammy Shaw Carmel High School 15:42
4 4 179 Dan Derusha Milford 15:49
5 5 191 Nick Kopczyk Milford 15:49
6 6 66 Chris Barnes Columbus North 15:53
7 7 236 Kevin Schwarz Moeller 15:55
8 8 299 Justin Thomas Carmel High School 15:56
9 9 122 Joey Mckinney Hilliard Davidson 15:58
10 10 156 Matt Kassouf Hudson High School 16:02
11 11 96 Alan Burkitt Hilliard Davidson 16:03
12 12 171 Charlie Straka Hudson High School 16:05
13 13 175 Casey Barnes Milford 16:05
14 14 322 Casey Abston Lawrence North 16:06
15 15 85 Alex Bailey Hilliard Davidson 16:07
16 16 186 Kyle Harris Milford 16:08
17 17 298 Josh Edgerton Carmel High School 16:08
18 18 81 Christian Wagner Columbus North 16:08
19 19 301 Joel Shaw Carmel High School 16:09
20 20 167 Justin Schiele Hudson High School 16:10
21 21 238 Brent Vanorsdel Moeller 16:10
22 22 195 Patrick Miller Milford 16:11
23 23 142 Ry Spellman Hilliard Davidson 16:14
24 24 335 Jeff Vyain Lawrence North 16:20
25 25 326 Tony Freije Lawrence North 16:22
26 26 71 Ryan Hutton Columbus North 16:23
27 27 126 Christian Nichols Hilliard Davidson 16:30
28 28 302 James Rich Carmel High School 16:33
29 29 165 Rohan Patil Hudson High School 16:33
30 30 244 Eric Graf Rockford High School 16:37
31 31 248 B.j. Myers Rockford High School 16:38
32 32 269 Jeff Briggs Strongsville HS 16:41
33 33 303 Nic Bitting Carmel High School 16:42
34 34 242 Dan Boozer Rockford High School 16:43
35 35 67 Ryan Dixon Columbus North 16:45
36 36 245 Doug Guthrie Rockford High School 16:46
37 37 223 Tony Frost Moeller 16:47
38 38 43 Ben Stallsworth Anderson High School 16:48
39 39 256 Matt Wish Rockford High School 16:50
40 40 243 Kevin Dorn Rockford High School 16:51
41 41 80 David Teike Columbus North 16:51
42 42 286 Ben Primrose Strongsville HS 16:54
43 43 288 Eric Rudowicz Strongsville HS 16:55
44 44 225 Michael Goddard Moeller 16:58
45 45 300 Matt Kotlarski Carmel High School 16:59
46 46 157 Mike Keller Hudson High School 16:59
47 47 327 Kevin Geisinger Lawrence North 17:00
48 48 47 Daniel Tegge Anderson High School 17:00
49 49 253 Nate Rodriguez Rockford High School 17:01
50 50 221 Adam Flaig Moeller 17:03
51 51 206 Tyler Vanacker Milford 17:05
52 52 276 Chris Kollar Strongsville HS 17:06
53 53 117 Mike Lossick Hilliard Davidson 17:07
54 54 240 Pat Witte Moeller 17:08
55 55 204 Matt Thome Milford 17:10
56 56 1 Brandon Andrews Anderson High School 17:12
57 57 74 Ben Milroy Columbus North 17:12
58 58 79 Ryan Smith Columbus North 17:13
59 59 285 Dave Niemira Strongsville HS 17:14
60 60 211 Kevin Ash Moeller 17:18
61 61 328 Robert Jackson Lawrence North 17:19
62 62 13 Andy Gelter Anderson High School 17:22
63 63 12 Scott Fenner Anderson High School 17:27
64 64 159 Chad Kritzberger Hudson High School 17:27
65 65 135 Ross Righter Hilliard Davidson 17:30
66 66 332 Sam Lambooy Lawrence North 17:34
67 67 282 Rob Morton Strongsville HS 17:43
68 68 271 Andy Caputo Strongsville HS 17:44
69 69 42 David Smith Anderson High School 18:23
70 70 14 Lytle Germann Anderson High School 18:33
Return to Meet of Champions results
|