Boys
Individual Results
PLACE TmPl NO. NAME SCHOOL TIME PACE
===== ==== ===== ======================= ================================= ======= =====
1 1 154 Nef Araia LAWRENCE NORTH 15:35 5:02
2 2 71 Kaleb Vanort DEKALB 15:36 5:02
3 262 Michael Haschel WINAMAC 15:44 5:05
4 3 124 Ryan Warrenburg FRANKLIN COMMUNITY 15:49 5:06
5 246 Sean Threewits UNION CITY 15:50 5:07
6 4 54 Steve Vrska CHESTERTON 15:51 5:07
7 190 Michial Jacob NORTH CENTRAL(FARMERSBURG) 15:53 5:08
8 5 119 Colin Riessen FRANKLIN COMMUNITY 15:54 5:08
9 245 Nathan Gephart TRITON 15:58 5:10
10 6 66 Christian Wagner COLUMBUS NORTH 15:59 5:10
11 7 164 Jeff Vyain LAWRENCE NORTH 16:00 5:10
12 165 Marcus Aguilar MARTINSVILLE 16:00 5:10
13 8 224 Benjamin Allen SOUTH BEND RILEY 16:04 5:11
14 140 Jason Phillips LAFAYETTE JEFFERSON 16:08 5:13
15 9 73 Josh Wolfe DEKALB 16:08 5:13
16 10 148 Nick Kruse LAKE CENTRAL 16:11 5:14
17 11 247 Eric Fleming VALPARAISO 16:13 5:14
18 191 Joshua Rogers NORTH CENTRAL(FARMERSBURG) 16:13 5:14
19 12 37 Sammy Shaw CARMEL 16:15 5:15
20 13 38 Justin Thoams CARMEL 16:15 5:15
21 42 Cody Brown CENTRAL NOBLE 16:15 5:15
22 76 Douglas Blackburn EVANSVILLE NORTH 16:15 5:15
23 14 70 Mark Stahl DEKALB 16:16 5:15
24 193 Stephen Cohen NORTH NEWTON 16:16 5:15
25 223 Jordan Fife SEYMOUR 16:16 5:15
26 15 59 Ryan Hutton COLUMBUS NORTH 16:16 5:15
27 166 Travis Watson MISHAWAKA 16:19 5:16
28 16 216 Bryce Smith NORTHVIEW 16:23 5:18
29 17 118 Jeffery Powers FRANKLIN COMMUNITY 16:25 5:18
30 18 56 Chris Barnes COLUMBUS NORTH 16:25 5:18
31 19 125 Bradley Wheeler FRANKLIN COMMUNITY 16:28 5:19
32 20 36 Joel Shaw CARMEL 16:28 5:19
33 127 Nick Waninger HERITAGE HILLS 16:29 5:19
34 126 Alan Hiner FREMONT 16:30 5:20
35 21 19 Sean Bowman BROWN COUNTY 16:30 5:20
36 260 Paul Perales WAWASEE 16:30 5:20
37 176 Wes Seacat NEW ALBANY 16:31 5:20
38 22 225 Christopher Delgado SOUTH BEND RILEY 16:32 5:20
39 55 John Nay COLUMBUS EAST 16:33 5:21
40 23 199 Ryan Nord NORTHRIDGE 16:33 5:21
41 177 Terrell Coatie NEW CASTLE 16:34 5:21
42 222 Dean Meacham RONCALLI 16:35 5:21
43 24 215 Justin Scherb NORTHVIEW 16:35 5:21
44 25 195 Jerad Craig NORTHRIDGE 16:36 5:22
45 219 Zachary Book PROVIDENCE 16:37 5:22
46 261 Drew Daluga WEST LAFAYETTE 16:38 5:22
47 259 Brandon Cole WARREN CENTRAL 16:38 5:22
48 26 79 Corey Drake FT.WAYNE NORTHROP 16:39 5:22
49 27 94 Cody Hannie FT.WAYNE SNIDER 16:40 5:23
50 28 35 James Rich CARMEL 16:41 5:23
51 29 157 Tony Freije LAWRENCE NORTH 16:41 5:23
52 2 Geoffrey Bush BEDFORD NORTH LAWRENCE 16:41 5:23
53 30 235 Nick Dason TERRE HAUTE NORTH 16:42 5:23
54 31 60 Ben Milroy COLUMBUS NORTH 16:42 5:24
55 32 144 Drew Crague LAKE CENTRAL 16:43 5:24
56 33 153 Casey Abston LAWRENCE NORTH 16:44 5:24
57 17 Daniel Konstanski BLOOMINGTON SOUTH 16:44 5:24
58 75 Matthew Cummins ELKART MEMORIAL 16:45 5:24
59 34 43 Mike Dernell CHESTERTON 16:45 5:25
60 35 107 Denny Miller FRANKLIN CENTRAL 16:46 5:25
61 36 57 Ryan Dixon COLUMBUS NORTH 16:48 5:25
62 37 236 Eric Graves TERRE HAUTE NORTH 16:49 5:26
63 38 137 Nick Stoffel HUNTINGTON NORTH 16:50 5:26
64 39 229 Steven Mcpherson SOUTH BEND RILEY 16:50 5:26
65 40 132 Trevor Hughes HUNTINGTON NORTH 16:50 5:26
66 41 30 Josh Edgerton CARMEL 16:52 5:27
67 42 106 P.j. Lamping FRANKLIN CENTRAL 16:53 5:27
68 43 111 Tony Sachse FRANKLIN CENTRAL 16:53 5:27
69 44 197 Luke Fisher NORTHRIDGE 16:53 5:27
70 45 135 Bobby Schultz HUNTINGTON NORTH 16:53 5:27
71 46 194 Ken Collins NORTHRIDGE 16:55 5:28
72 47 115 Jared Campbell FRANKLIN COMMUNITY 16:56 5:28
73 48 187 David Vanwanzeele NEW PRAIRIE 16:57 5:28
74 49 14 Steve Reed BLOOMINGTON NORTH 16:57 5:28
75 3 Matthew Kinley BEN DAVIS 16:58 5:29
76 50 208 Josh Deal NORTHVIEW 16:58 5:29
77 51 87 Brennon Plotner FT.WAYNE NORTHROP 16:59 5:29
78 220 David Gray RICHMOND 16:59 5:29
79 52 40 Bryan Walker CARMEL 17:00 5:29
80 218 Adam Truex NORWELL 17:00 5:29
81 53 179 Michael Claeys NEW PRAIRIE 17:01 5:30
82 1 Brian Kasper ANDERSON HIGHLAND 17:02 5:30
83 41 Christopher Kempf CARROLL(FT.WAYNE) 17:03 5:30
84 54 182 John Krawiec NEW PRAIRIE 17:04 5:31
85 55 103 Tim Clark FRANKLIN CENTRAL 17:04 5:31
86 192 Ryan Byrne NORTH HARRISON 17:05 5:31
87 56 65 David Teike COLUMBUS NORTH 17:05 5:31
88 57 5 David Aamidor BLOOMINGTON NORTH 17:06 5:31
89 58 52 Doug Sindelar CHESTERTON 17:06 5:31
90 59 29 Nicholas Bitting CARMEL 17:06 5:31
91 60 90 Bret Asselin FT.WAYNE SNIDER 17:07 5:32
92 61 12 Justin Hayes BLOOMINGTON NORTH 17:07 5:32
93 62 249 Andrew Jeha VALPARAISO 17:09 5:32
94 63 61 Jonathan Rathert COLUMBUS NORTH 17:09 5:32
95 64 160 Stewart James LAWRENCE NORTH 17:13 5:34
96 65 143 Chris Colette LAKE CENTRAL 17:15 5:34
97 66 109 Brad Robinson FRANKLIN CENTRAL 17:15 5:34
98 67 237 Jimmy Grimes TERRE HAUTE NORTH 17:15 5:34
99 68 251 Kyle Jones VALPARAISO 17:16 5:34
100 69 230 Ryan Mcroberts SOUTH BEND RILEY 17:16 5:34
101 70 97 Sean Leffers FT.WAYNE SNIDER 17:16 5:35
102 71 121 Brandon Smith FRANKLIN COMMUNITY 17:17 5:35
103 72 96 Todd Laubhan FT.WAYNE SNIDER 17:17 5:35
104 73 238 Erik Hamilton TERRE HAUTE NORTH 17:18 5:35
105 74 239 Will Lavey TERRE HAUTE NORTH 17:20 5:36
106 75 168 Bryan Greenwell MT.VERNON(POSEY) 17:21 5:36
107 76 46 Max Goldak CHESTERTON 17:22 5:36
108 77 24 Aravon Mccalla BROWN COUNTY 17:23 5:37
109 78 254 Patrick Quinn VALPARAISO 17:23 5:37
110 79 78 Garret Bradmueller FT.WAYNE NORTHROP 17:24 5:37
111 80 45 Jon Pol CHESTERTON 17:24 5:37
112 81 136 Tim Schultz HUNTINGTON NORTH 17:24 5:37
113 82 21 Chris Curtin BROWN COUNTY 17:25 5:37
114 83 139 Ryan Vanhorn HUNTINGTON NORTH 17:25 5:38
115 84 198 Braxton Fritz NORTHRIDGE 17:26 5:38
116 85 13 Daniel Mccormack BLOOMINGTON NORTH 17:26 5:38
117 86 81 Christoph Gaffer FT.WAYNE NORTHROP 17:28 5:38
118 87 116 Galen Dekemper FRANKLIN COMMUNITY 17:29 5:39
119 88 203 Jon Stembel NORTHRIDGE 17:29 5:39
120 89 159 Robert Jackson LAWRENCE NORTH 17:29 5:39
121 90 10 Steve Fry BLOOMINGTON NORTH 17:30 5:39
122 91 256 Christian Tabib VALPARAISO 17:31 5:39
123 92 69 Ryan Spiess DEKALB 17:31 5:39
124 93 188 Joseph Wagner NEW PRAIRIE 17:32 5:40
125 94 178 Dustin Beck NEW PRAIRIE 17:34 5:40
126 95 170 Seth Hildenbrand MT.VERNON(POSEY) 17:35 5:41
127 96 258 Ben Sunday VALPARAISO 17:35 5:41
128 97 53 Dan Styf CHESTERTON 17:37 5:41
129 98 213 Doran Lee NORTHVIEW 17:39 5:42
130 99 6 Brian Adams BLOOMINGTON NORTH 17:39 5:42
131 100 91 Ryan Brickel FT.WAYNE SNIDER 17:40 5:42
132 101 50 Dan Keller CHESTERTON 17:41 5:43
133 77 Matt Atkins FOREST PARK 17:42 5:43
134 221 Brian Mills RICHMOND 17:42 5:43
135 4 Rabah Rahil BEN DAVIS 17:44 5:43
136 102 89 Michael Ridenour FT.WAYNE NORTHROP 17:44 5:44
137 103 210 Austin Heffner NORTHVIEW 17:45 5:44
138 104 204 Nate Stewart NORTHRIDGE 17:45 5:44
139 105 22 Josiah Garvey BROWN COUNTY 17:46 5:44
140 106 108 Scott O'brien FRANKLIN CENTRAL 17:46 5:44
141 107 7 Jacob Benson BLOOMINGTON NORTH 17:48 5:45
142 108 163 Marcus Phelps LAWRENCE NORTH 17:49 5:45
143 109 151 Trevor Radlarczyk LAKE CENTRAL 17:50 5:45
144 110 105 Matt Gregoire FRANKLIN CENTRAL 17:53 5:47
145 111 27 Jason Webb BROWN COUNTY 17:55 5:47
146 112 175 Wesley Werner MT.VERNON(POSEY) 17:57 5:48
147 113 217 Simon Worrlein NORTHVIEW 17:58 5:48
148 114 152 Brett Schloer LAKE CENTRAL 17:58 5:48
149 115 252 Matt Costakis VALPARAISO 17:59 5:48
150 116 173 Brent Renshaw MT.VERNON(POSEY) 18:00 5:49
151 117 181 Levi Deneve NEW PRAIRIE 18:00 5:49
152 118 171 Brian Kay MT.VERNON(POSEY) 18:04 5:50
153 119 72 Maury Winkler DEKALB 18:05 5:50
154 120 68 Matt Spiess DEKALB 18:07 5:51
155 121 146 Greg Harvey LAKE CENTRAL 18:09 5:52
156 122 240 Richard Lopez TERRE HAUTE NORTH 18:09 5:52
157 123 169 Caleb Higginbottom MT.VERNON(POSEY) 18:17 5:54
158 124 28 Nathan Webb BROWN COUNTY 18:24 5:57
159 125 232 Dion Winston SOUTH BEND RILEY 18:25 5:57
160 126 226 Joshua Drake SOUTH BEND RILEY 18:26 5:57
161 127 150 Phillip Pawlowski LAKE CENTRAL 18:27 5:57
162 128 133 Nick Ochs HUNTINGTON NORTH 18:27 5:57
163 129 80 Joshua Farrell FT.WAYNE NORTHROP 18:28 5:58
164 130 85 Sean Mckinley FT.WAYNE NORTHROP 18:30 5:58
165 131 74 Billy Snow DEKALB 18:34 6:00
166 132 101 Ryan Young FT.WAYNE SNIDER 18:38 6:01
167 133 98 Jared Messmann FT.WAYNE SNIDER 18:47 6:04
168 134 180 Anthony Davis NEW PRAIRIE 18:49 6:04
169 135 134 Luke Pinkerton HUNTINGTON NORTH 18:51 6:05
170 136 26 Casey Walters BROWN COUNTY 19:01 6:08
171 137 241 Andy Lumaye TERRE HAUTE NORTH 19:09 6:11
172 138 211 Ed House NORTHVIEW 19:11 6:12
173 139 174 Taylor Sellers MT.VERNON(POSEY) 19:21 6:15
174 140 228 Nicholas Henry SOUTH BEND RILEY 19:35 6:19
Team Results
1. FRANKLIN COMMUNITY
3 5 17 19 47 (71) (87) = 91
RYAN WARRENBURG, COLIN RIESSEN, JEFFERY POWERS, BRADLEY WHEELER, JARED
CAMPBELL, BRANDON SMITH, GALEN DEKEMPER
2. COLUMBUS NORTH
6 15 18 31 36 (56) (63) = 106
CHRISTIAN WAGNER, RYAN HUTTON, CHRIS BARNES, BEN MILROY, RYAN DIXON,
DAVID TEIKE, JONATHAN RATHERT
3. CARMEL
12 13 20 28 41 (52) (59) = 114
SAMMY SHAW, JUSTIN THOAMS, JOEL SHAW, JAMES RICH, JOSH EDGERTON, BRYAN
WALKER, NICHOLAS BITTING
4. LAWRENCE NORTH
1 7 29 33 64 (89)(108) = 134
NEF ARAIA, JEFF VYAIN, TONY FREIJE, CASEY ABSTON, STEWART JAMES,
ROBERT JACKSON, MARCUS PHELPS
5. NORTHRIDGE
23 25 44 46 84 (88)(104) = 222
RYAN NORD, JERAD CRAIG, LUKE FISHER, KEN COLLINS, BRAXTON FRITZ, JON
STEMBEL, NATE STEWART
6. DEKALB
2 9 14 92 119 (120)(131) = 236
KALEB VANORT, JOSH WOLFE, MARK STAHL, RYAN SPIESS, MAURY WINKLER, MATT
SPIESS, BILLY SNOW
7. FRANKLIN CENTRAL
35 42 43 55 66 (106)(110) = 241
DENNY MILLER, P.J. LAMPING, TONY SACHSE, TIM CLARK, BRAD ROBINSON,
SCOTT O'BRIEN, MATT GREGOIRE
8. CHESTERTON
4 34 58 76 80 (97)(101) = 252
STEVE VRSKA, MIKE DERNELL, DOUG SINDELAR, MAX GOLDAK, JON POL, DAN
STYF, DAN KELLER
9. SOUTH BEND RILEY
8 22 39 69 125 (126)(140) = 263
BENJAMIN ALLEN, CHRISTOPHER DELGADO, STEVEN MCPHERSON, RYAN MCROBERTS,
DION WINSTON, JOSHUA DRAKE, NICHOLAS HENRY
10. TERRE HAUTE NORTH
30 37 67 73 74 (122)(137) = 281
NICK DASON, ERIC GRAVES, JIMMY GRIMES, ERIK HAMILTON, WILL LAVEY,
RICHARD LOPEZ, ANDY LUMAYE
11. HUNTINGTON NORTH
38 40 45 81 83 (128)(135) = 287
NICK STOFFEL, TREVOR HUGHES, BOBBY SCHULTZ, TIM SCHULTZ, RYAN VANHORN,
NICK OCHS, LUKE PINKERTON
12. NORTHVIEW
16 24 50 98 103 (113)(138) = 291
BRYCE SMITH, JUSTIN SCHERB, JOSH DEAL, DORAN LEE, AUSTIN HEFFNER,
SIMON WORRLEIN, ED HOUSE
13. VALPARAISO
11 62 68 78 91 (96)(115) = 310
ERIC FLEMING, ANDREW JEHA, KYLE JONES, PATRICK QUINN, CHRISTIAN TABIB,
BEN SUNDAY, MATT COSTAKIS
14. FT.WAYNE SNIDER
27 60 70 72 100 (132)(133) = 329
CODY HANNIE, BRET ASSELIN, SEAN LEFFERS, TODD LAUBHAN, RYAN BRICKEL,
RYAN YOUNG, JARED MESSMANN
15. LAKE CENTRAL
10 32 65 109 114 (121)(127) = 330
NICK KRUSE, DREW CRAGUE, CHRIS COLETTE, TREVOR RADLARCZYK, BRETT
SCHLOER, GREG HARVEY, PHILLIP PAWLOWSKI
16. BLOOMINGTON NORTH
49 57 61 85 90 (99)(107) = 342
STEVE REED, DAVID AAMIDOR, JUSTIN HAYES, DANIEL MCCORMACK, STEVE FRY,
BRIAN ADAMS, JACOB BENSON
17. NEW PRAIRIE
48 53 54 93 94 (117)(134) = 342
DAVID VANWANZEELE, MICHAEL CLAEYS, JOHN KRAWIEC, JOSEPH WAGNER, DUSTIN
BECK, LEVI DENEVE, ANTHONY DAVIS
18. FT.WAYNE NORTHROP
26 51 79 86 102 (129)(130) = 344
COREY DRAKE, BRENNON PLOTNER, GARRET BRADMUELLER, CHRISTOPH GAFFER,
MICHAEL RIDENOUR, JOSHUA FARRELL, SEAN MCKINLEY
19. BROWN COUNTY
21 77 82 105 111 (124)(136) = 396
SEAN BOWMAN, ARAVON MCCALLA, CHRIS CURTIN, JOSIAH GARVEY, JASON WEBB,
NATHAN WEBB, CASEY WALTERS
20. MT.VERNON(POSEY)
75 95 112 116 118 (123)(139) = 516
BRYAN GREENWELL, SETH HILDENBRAND, WESLEY WERNER, BRENT RENSHAW, BRIAN
KAY, CALEB HIGGINBOTTOM, TAYLOR SELLERS
Girls
Individual Results
PLACE TmPl NO. NAME SCHOOL TIME PACE
===== ==== ===== ======================= ================================= ======= =====
1 1 246 Jessica Gall WEST LAFAYETTE 14:08 5:42
2 147 Tiffany Radlarczyk LAKE CENTRAL 14:18 5:46
3 2 35 Michelle Rafferty CARMEL 14:23 5:48
4 3 61 Lindsay Hattendorf CHESTERTON 14:26 5:49
5 4 238 Danielle Nunnelly VALPARAISO 14:27 5:50
6 170 Katy Pryor NEW CASTLE 14:30 5:51
7 241 Rachel Stichter WAWASEE 14:31 5:52
8 5 129 Sarah Chamberlin FRANKLIN CENTRAL 14:35 5:53
9 25 Winter Holman BROWNSTOWN CENTRAL 14:37 5:54
10 6 32 Katie Harrington CARMEL 14:38 5:54
11 7 236 Racheal Marchand VALPARAISO 14:42 5:56
12 98 Heather Stembridge EVANSVILLE CENTRAL 14:45 5:57
13 196 Cassie Hunt NORTH PUTMAN 14:46 5:58
14 8 120 Alissa Mckaig FT.WAYNE CONCORDIA 14:48 5:58
15 227 Rose Lehe TRI-COUNTY 14:49 5:59
16 9 33 Magin Kebert CARMEL 14:50 5:59
17 10 153 Temeka Kincy LAWRENCE NORTH 14:53 6:00
18 11 108 Megan Rainville FLOYD CENTRAL 14:55 6:01
19 12 163 Sarah Bielski NEW ALBANY 14:55 6:01
20 13 73 Julie Eckerly COLUMBUS NORTH 14:55 6:01
21 14 37 Ashley Urick CARMEL 14:56 6:02
22 15 187 Eleanor Lammers NORTH CENTRAL(INDPLS) 15:00 6:03
23 16 235 Julie Martz VALPARAISO 15:01 6:03
24 17 182 Amanda Vanwaneele NEW PRAIRIE 15:02 6:04
25 18 75 Emily Free COLUMBUS NORTH 15:03 6:04
26 242 Kendall Diveley WESTFIELD 15:04 6:05
27 19 63 Nicole Hartford CHESTERTON 15:06 6:06
28 20 215 Kara Egan SOUTH BEND ST.JOSEPH'S 15:07 6:06
29 208 Laura Schutte OLDENBURG ACADEMY 15:09 6:07
30 21 239 Katie Ziegler VALPARAISO 15:10 6:07
31 161 Malia Detrich MICHIGAN CITY 15:14 6:09
32 22 39 Jessica Hein CARROLL(FT.WAYNE) 15:16 6:10
33 124 Nikki Jasperson FT.WAYNE LUERS 15:19 6:11
34 23 24 Maile Venable BLOOMINGTON SOUTH 15:19 6:11
35 24 234 Natalie Karas VALPARAISO 15:20 6:11
36 25 31 Candice Granger CARMEL 15:21 6:12
37 26 28 Courtney Ellabarger CARMEL 15:23 6:12
38 27 65 Cassie Peller CHESTERTON 15:24 6:13
39 28 82 Lauren Pence COLUMBUS NORTH 15:24 6:13
40 29 253 Rachel Rud WEST LAFAYETTE 15:25 6:13
41 30 137 Alissa Tielking FRANKLIN CENTRAL 15:27 6:14
42 31 81 Rebecca Martin COLUMBUS NORTH 15:28 6:14
43 32 197 Tiffany Brenneman NORTHRIDGE 15:28 6:15
44 33 166 Lyndsay Overton NEW ALBANY 15:29 6:15
45 211 Kourtney Beckham PLYMOUTH 15:29 6:15
46 34 42 Amanda Knuckles CARROLL(FT.WAYNE) 15:29 6:15
47 35 76 Sabrina Henry COLUMBUS NORTH 15:30 6:15
48 36 185 Sarah Jarvis NORTH CENTRAL(INDPLS) 15:32 6:16
49 37 22 Danielle Prince BLOOMINGTON SOUTH 15:33 6:16
50 38 145 Leann Sarka HOMESTEAD 15:33 6:16
51 39 251 Rachel Poremski WEST LAFAYETTE 15:34 6:17
52 126 Elizabeth Herndon FT.WAYNE SNIDER 15:34 6:17
53 40 60 Kelly Allison CHESTERTON 15:35 6:17
54 96 Brittany Lane DELTA 15:35 6:17
55 210 Allissa Moore PIKE 15:37 6:18
56 41 150 Erinn Brooks LAWRENCE NORTH 15:37 6:18
57 209 Karlie Singleton PENN 15:40 6:19
58 42 172 Marcie Fischer NEW PRAIRIE 15:41 6:20
59 43 86 Valerie Hardesty DEKALB 15:42 6:20
60 44 6 Virginia Curtis BLOOMINGTON NORTH 15:44 6:21
61 162 Lauren Bader MOUNT VERNON 15:45 6:21
62 226 Laura Lash TIPPECANOE VALLEY 15:45 6:21
63 125 Lauren Simpson FT.WAYNE NORTHROP 15:46 6:22
64 45 135 Emilee Noe FRANKLIN CENTRAL 15:46 6:22
65 160 Brooke Carr MADISON CONSOLIDATED 15:47 6:22
66 46 224 Gillian Wiescher SOUTH BEND ST.JOSEPH'S 15:47 6:22
67 240 Katie Stuckey VINCENNES 15:47 6:22
68 99 Christen Mogavero EVANSVILLE REITZ 15:48 6:22
69 47 231 Kristina Gordon VALPARAISO 15:48 6:23
70 48 174 Jamie Garoutte NEW PRAIRIE 15:48 6:23
71 49 27 Jamie Calhoun CARMEL 15:49 6:23
72 50 177 Megan Gray NEW PRAIRIE 15:50 6:23
73 51 50 Christina Barniak CASTLE 15:51 6:24
74 52 250 Brittany Molter WEST LAFAYETTE 15:51 6:24
75 53 41 Aamy Kempf CARROLL(FT.WAYNE) 15:52 6:24
76 195 Emily Schenkel NORTHFIELD 15:52 6:24
77 54 69 Megan Pierce CHESTERTON 15:52 6:24
78 55 201 Darlene Garman NORTHRIDGE 15:53 6:24
79 56 121 Adele Mitchell FT.WAYNE CONCORDIA 15:54 6:25
80 57 221 Kristi Pinnick SOUTH BEND ST.JOSEPH'S 15:54 6:25
81 212 Amy Rodeghero RICHMOND 15:55 6:25
82 58 154 Danielle Levoit LAWRENCE NORTH 15:57 6:26
83 59 12 Aubrey Williams BLOOMINGTON NORTH 16:00 6:27
84 60 19 Jamie Mathias BLOOMINGTON SOUTH 16:00 6:27
85 61 233 Jenny Jones VALPARAISO 16:00 6:28
86 97 Rebekah Liechey EAST NOBLE 16:01 6:28
87 62 23 Maura Ratcliff BLOOMINGTON SOUTH 16:01 6:28
88 63 143 Katie Nolting HOMESTEAD 16:01 6:28
89 64 252 Priya Poulsen WEST LAFAYETTE 16:02 6:28
90 65 191 Samantha Ross NORTH CENTRAL(INDPLS) 16:04 6:29
91 66 45 Amanda Ponsot CARROLL(FT.WAYNE) 16:06 6:30
92 67 16 Chiemi Favinger BLOOMINGTON SOUTH 16:07 6:30
93 68 47 Kim Starost CARROLL(FT.WAYNE) 16:08 6:31
94 69 84 Denise Petry COLUMBUS NORTH 16:09 6:31
95 70 186 Christina Keeler NORTH CENTRAL(INDPLS) 16:09 6:31
96 71 59 Ashley Shackelford CASTLE 16:10 6:31
97 72 136 Kim Talhelm FRANKLIN CENTRAL 16:10 6:31
98 73 155 Karia Negron LAWRENCE NORTH 16:11 6:32
99 74 165 Linda Henderson NEW ALBANY 16:11 6:32
100 75 190 Kaitlin Rice NORTH CENTRAL(INDPLS) 16:12 6:32
101 76 92 Megan Satkowiak DEKALB 16:12 6:32
102 77 138 Tracy Butler HOMESTEAD 16:12 6:32
103 78 18 Amanda Kinser BLOOMINGTON SOUTH 16:12 6:32
104 79 175 Jessica Garoutte NEW PRAIRIE 16:12 6:32
105 80 158 Katie Rucker LAWRENCE NORTH 16:13 6:33
106 81 88 Megan Larowe DEKALB 16:13 6:33
107 82 105 Emily Morrissey FLOYD CENTRAL 16:14 6:33
108 83 90 Alyson Reger DEKALB 16:15 6:34
109 84 112 Whitney Beeson FT.WAYNE CONCORDIA 16:16 6:34
110 85 119 Sarah Manck FT.WAYNE CONCORDIA 16:17 6:34
111 86 109 Ashley Stallings FLOYD CENTRAL 16:18 6:35
112 87 180 Abbey Marciniak NEW PRAIRIE 16:19 6:35
113 88 43 Caroyln Magley CARROLL(FT.WAYNE) 16:19 6:35
114 89 171 Dana Cooreman NEW PRAIRIE 16:20 6:35
115 90 91 Kyra Ritter DEKALB 16:20 6:36
116 91 3 Taylour Burton BLOOMINGTON NORTH 16:21 6:36
117 72 Bailey Hamman CLARKSVILLE 16:21 6:36
118 92 40 Andrea Hess CARROLL(FT.WAYNE) 16:22 6:36
119 93 192 Leah Seigel NORTH CENTRAL(INDPLS) 16:22 6:36
120 94 156 Jennifer Rigsby LAWRENCE NORTH 16:23 6:37
121 95 217 Brynn Johnson SOUTH BEND ST.JOSEPH'S 16:24 6:37
122 96 199 Brittany Fearnow NORTHRIDGE 16:24 6:37
123 97 80 Ashley Manning COLUMBUS NORTH 16:28 6:39
124 98 134 Carrie Leimberger FRANKLIN CENTRAL 16:29 6:39
125 99 114 Jenna Doerffler FT.WAYNE CONCORDIA 16:30 6:39
126 225 Gina Sitzman TELL CITY 16:30 6:39
127 100 102 Rebekah Lee FLOYD CENTRAL 16:31 6:40
128 101 198 Aubree Draper NORTHRIDGE 16:32 6:40
129 102 4 Lauren Carmin BLOOMINGTON NORTH 16:33 6:41
130 103 7 Heather Fleener BLOOMINGTON NORTH 16:33 6:41
131 104 94 Karly Vanort DEKALB 16:34 6:41
132 105 243 Carisa Banuelos WEST LAFAYETTE 16:35 6:42
133 106 66 Sara Beth Taylor CHESTERTON 16:36 6:42
134 107 10 Lindsey Kinder BLOOMINGTON NORTH 16:39 6:43
135 108 110 Megan Uhl FLOYD CENTRAL 16:43 6:45
136 109 139 Bliss Cook HOMESTEAD 16:44 6:45
137 110 103 Jenna Lilly FLOYD CENTRAL 16:45 6:45
138 111 64 Amanda Loving CHESTERTON 16:45 6:46
139 112 58 Emilyn Ruble CASTLE 16:47 6:46
140 113 115 Jessica Froshaug FT.WAYNE CONCORDIA 16:49 6:47
141 114 144 Amber Piercy HOMESTEAD 16:51 6:48
142 115 207 Kayla Yoder NORTHRIDGE 16:52 6:48
143 116 1 Lindsey Anderson BLOOMINGTON NORTH 16:52 6:48
144 117 189 Abigail Rice NORTH CENTRAL(INDPLS) 16:52 6:48
145 118 214 Allison Chandler SOUTH BEND ST.JOSEPH'S 16:53 6:49
146 119 202 Dawn Garman NORTHRIDGE 16:54 6:49
147 120 146 Hannah Weide HOMESTEAD 16:59 6:51
148 121 222 Caroyln Slott SOUTH BEND ST.JOSEPH'S 17:01 6:52
149 122 245 Elizabeth Fadde WEST LAFAYETTE 17:02 6:52
150 123 141 Megan Flora HOMESTEAD 17:02 6:52
151 124 111 Brittany Waiz FLOYD CENTRAL 17:03 6:53
152 125 223 Sarah Walorski SOUTH BEND ST.JOSEPH'S 17:04 6:53
153 126 132 Lori Fisher FRANKLIN CENTRAL 17:05 6:54
154 127 51 Christine Callahan CASTLE 17:06 6:54
155 128 149 Katie Bender LAWRENCE NORTH 17:07 6:54
156 129 200 Kara Flemming NORTHRIDGE 17:13 6:57
157 130 167 Maty Schmelz NEW ALBANY 17:13 6:57
158 131 93 Anna Schmidt DEKALB 17:27 7:03
159 132 52 Laura Campo CASTLE 17:42 7:09
160 133 14 Daysha Buckner BLOOMINGTON SOUTH 17:43 7:09
161 134 55 Michelle Huber CASTLE 17:50 7:12
162 135 168 Olivia Steep NEW ALBANY 18:42 7:33
163 136 128 Patricia Biggs FRANKLIN CENTRAL 19:00 7:40
164 137 54 Maria Houghland CASTLE 19:53 8:01
Team Results
1. CARMEL
2 6 9 14 25 (26) (49) = 56
MICHELLE RAFFERTY, KATIE HARRINGTON, MAGIN KEBERT, ASHLEY URICK,
CANDICE GRANGER, COURTNEY ELLABARGER, JAMIE CALHOUN
2. VALPARAISO
4 7 16 21 24 (47) (61) = 72
DANIELLE NUNNELLY, RACHEAL MARCHAND, JULIE MARTZ, KATIE ZIEGLER,
NATALIE KARAS, KRISTINA GORDON, JENNY JONES
3. COLUMBUS NORTH
13 18 28 31 35 (69) (97) = 125
JULIE ECKERLY, EMILY FREE, LAUREN PENCE, REBECCA MARTIN, SABRINA HENRY,
DENISE PETRY, ASHLEY MANNING
4. CHESTERTON
3 19 27 40 54 (106)(111) = 143
LINDSAY HATTENDORF, NICOLE HARTFORD, CASSIE PELLER, KELLY ALLISON,
MEGAN PIERCE, SARA BETH TAYLOR, AMANDA LOVING
5. WEST LAFAYETTE
1 29 39 52 64 (105)(122) = 185
JESSICA GALL, RACHEL RUD, RACHEL POREMSKI, BRITTANY MOLTER, PRIYA
POULSEN, CARISA BANUELOS, ELIZABETH FADDE
6. NEW PRAIRIE
17 42 48 50 79 (87) (89) = 236
AMANDA VANWANEELE, MARCIE FISCHER, JAMIE GAROUTTE, MEGAN GRAY, JESSICA
GAROUTTE, ABBEY MARCINIAK, DANA COOREMAN
7. CARROLL(FT.WAYNE)
22 34 53 66 68 (88) (92) = 243
JESSICA HEIN, AMANDA KNUCKLES, AAMY KEMPF, AMANDA PONSOT, KIM STAROST,
CAROYLN MAGLEY, ANDREA HESS
8. BLOOMINGTON SOUTH
23 37 60 62 67 (78)(133) = 249
MAILE VENABLE, DANIELLE PRINCE, JAMIE MATHIAS, MAURA RATCLIFF, CHIEMI
FAVINGER, AMANDA KINSER, DAYSHA BUCKNER
9. FRANKLIN CENTRAL
5 30 45 72 98 (126)(136) = 250
SARAH CHAMBERLIN, ALISSA TIELKING, EMILEE NOE, KIM TALHELM, CARRIE
LEIMBERGER, LORI FISHER, PATRICIA BIGGS
10. NORTH CENTRAL(INDPLS)
15 36 65 70 75 (93)(117) = 261
ELEANOR LAMMERS, SARAH JARVIS, SAMANTHA ROSS, CHRISTINA KEELER,
KAITLIN RICE, LEAH SEIGEL, ABIGAIL RICE
11. LAWRENCE NORTH
10 41 58 73 80 (94)(128) = 262
TEMEKA KINCY, ERINN BROOKS, DANIELLE LEVOIT, KARIA NEGRON, KATIE
RUCKER, JENNIFER RIGSBY, KATIE BENDER
12. FT.WAYNE CONCORDIA
8 56 84 85 99 (113) = 332
ALISSA MCKAIG, ADELE MITCHELL, WHITNEY BEESON, SARAH MANCK, JENNA
DOERFFLER, JESSICA FROSHAUG
13. SOUTH BEND ST.JOSEPH'S
20 46 57 95 118 (121)(125) = 336
KARA EGAN, GILLIAN WIESCHER, KRISTI PINNICK, BRYNN JOHNSON, ALLISON
CHANDLER, CAROYLN SLOTT, SARAH WALORSKI
14. DEKALB
43 76 81 83 90 (104)(131) = 373
VALERIE HARDESTY, MEGAN SATKOWIAK, MEGAN LAROWE, ALYSON REGER, KYRA
RITTER, KARLY VANORT, ANNA SCHMIDT
15. NEW ALBANY
12 33 74 130 135 = 384
SARAH BIELSKI, LYNDSAY OVERTON, LINDA HENDERSON, MATY SCHMELZ, OLIVIA
STEEP
16. FLOYD CENTRAL
11 82 86 100 108 (110)(124) = 387
MEGAN RAINVILLE, EMILY MORRISSEY, ASHLEY STALLINGS, REBEKAH LEE, MEGAN
UHL, JENNA LILLY, BRITTANY WAIZ
17. BLOOMINGTON NORTH
44 59 91 102 103 (107)(116) = 399
VIRGINIA CURTIS, AUBREY WILLIAMS, TAYLOUR BURTON, LAUREN CARMIN,
HEATHER FLEENER, LINDSEY KINDER, LINDSEY ANDERSON
18. NORTHRIDGE
32 55 96 101 115 (119)(129) = 399
TIFFANY BRENNEMAN, DARLENE GARMAN, BRITTANY FEARNOW, AUBREE DRAPER,
KAYLA YODER, DAWN GARMAN, KARA FLEMMING
19. HOMESTEAD
38 63 77 109 114 (120)(123) = 401
LEANN SARKA, KATIE NOLTING, TRACY BUTLER, BLISS COOK, AMBER PIERCY,
HANNAH WEIDE, MEGAN FLORA
20. CASTLE
51 71 112 127 132 (134)(137) = 493
CHRISTINA BARNIAK, ASHLEY SHACKELFORD, EMILYN RUBLE, CHRISTINE
CALLAHAN, LAURA CAMPO, MICHELLE HUBER, MARIA HOUGHLAND
|