9/9/00 at Memorial Lake State Park, Annville, PA
Sunny, warm, upper 70s - 5100 meters
Lebanon Valley College
Invitational
from Trey Jackson
Boys - Girls
Teams
1. Woodbridge (VA) 92
2. Scranton Prep (PA) 96
3. Cumberland Valley (PA) 103
4. Dulaney (MD) 121
5. Cedar Crest (PA) 138
6. St. Joseph's Prep (PA) 185
7. Northern York (PA) 208
8. Lebanon (PA) 229
9. Allderdice (PA) 257
10. Hershey (PA) 300
26 total boy's teams
Individual
1. Darrell Curtis Cumberland Valley (PA) Sr 16:58
2. Jared Werth Lebanon HS (PA) Jr 17:07
3. Mike Lyng Woodbridge (VA) Jr 17:12
4. Ian Wolfson Allderdice (PA) Jr 17:12
5. Andrew Diffenderfer Greencastle-Antrim (PA) Sr 17:15
6. Derek Grotheer Woodbridge (VA) Jr 17:16
7. Pat Clark Cedar Crest (PA) So 17:17
8. Stephen Prybella St. Joseph's Prep (PA) Jr 17:22
9. Will Know Dulaney (MD) Jr 17:27
10. Jon Pastore Scranton Prep (PA) So 17:27
11. Jon Caso Hershey (PA) Sr 17:33
12. Mark Turner Cumberland Valley (PA) Jr 17:34
13. Billy Duffy Dulaney (MD) Jr 17:35
14. Tim Persico Scranton Prep (PA) Sr 17:40
15. Gary Malinko Scranton Prep (PA) Jr 17:40
16. Aavon Reuwer Dulaney (MD) Sr 17:42
17. William Springman Cumberland Valley (PA) Jr 17:45
18. Justin Cook Northern York (PA) Sr 17:48
19. Neal Dhand St. Joseph's Prep (PA) Sr 17:48
20. John Iannacone St. Joseph's Prep (PA) Sr 17:50
Teams
1. Cumberland Valley (PA) 103
2. Allderdice (PA) 111
3. Dulaney (MD) 111
4. Nazareth Academy (PA) 167
5. State College (PA) 188
6. Central Dauphin East (PA) 193
7. Cedar Crest (PA) 195
8. Scranton Prep (PA) 205
9. Dallastown (PA) 263
10. Woodbridge (PA) 271
Individual
1. Tenke Zoltani Dulaney (MD) Jr 19:35
2. Meaghan Robbins Western Wayne (?) Fr 20:09
3. Jen Meil Scranton Prep (PA) Sr 20:28
4. Maureen McCandless Nazareth Academy (PA) Sr 20:36
5. Rem Rudavsky Allderdice (PA) Sr 20:38
6. Jessie Jandovitz Central Dauphin East (PA) Sr 20:39
7. Erin Johnson Central York (PA) Sr 20:42
8. Erin Miller State College (PA) Jr 20:56
9. Jess Johnson Central York (PA) Sr 21:03
10. Lara Gallagher State College (PA) Sr 21:11
11. Molly Ainsman Allderdice (PA) So 21:11
12. Erica Passcuillo Allderdice (PA) So 21:11
13. Elizabeth Troutman Cumberland Valley (PA) So 21:18
14. Karli Kotulka State College (PA) Sr 21:19
15. Courtney Kenney Nazareth Academy (PA) Sr 21:21
16. Terri Sutherland Central Dauphin East (PA) So 21:22
17. Jennifer Gray Cumberland Valley (PA) Fr 21:22
18. Nargus Harounzadeh Cedar Crest (PA) Jr 21:23
19. Katherine Davis Hershey (PA) So 21:31
20. Christine Myers Dulaney (MD) Jr 21:31
JV High School Girl's Winner - Courtney Hopkins Woodbridge (VA) So 22:54
JV High School Boy's Winner - Galen Huling Woodbridge (VA) So 18:20
Return
to DyeStat Pennsylvania page
|