|
North
Tahoe 31ST NORTH TAHOE KIWANIS INVITATIONAL - Results
Indiv. Team Place Place Name School Time 1. 1. Airola, M. BHT 17:01 2. 2. Avrit, D. BHT 17:47 3. 3. Gray, A. LOW 18:47 4. Read, N. CFX 18:23 5. Kingman, A. WTL 19:08 6. 4. Gomez, C. BHT 19:14 7. 5. Airola, T. BHT 19:15 8. 6. Orr, LOW 19:27 9. 7. Beltran, N. LOW 19:27 10. 8. Pike, C. LOW 19:28 11. 9. Schumacher, LOW 19:30 12. Danial, A. CAL 19:33 13. Casperite, A. CFX 19:35 14. Mcloud, A. WTL 20:13 15. Joyner, J. DAY 20:24 16. Deterding, A. SLH 20:27 17. 10. Stevenson, D. BHT 20:40 18. Wolf, T. TIO 20:44 19. Grabow, L. SLH 20:45 20. Burns, D. VGC 20:47 21. 11. Hecocks, J. BHT 21:06 22. 12. Anisko, M. BHT 21:09 23. Laub, A. WTL 21:11 24. Masters, E. BHT 21:32 25. Bow, M. ROP 21:36 26. Sanson, L. LAS 22:05 27. 13. Lester, J. LOW 22:09 28. Crawford, C. WTL 22:28 29. Glynn, C. VGC 22:38 30. Brooksher, Z. BHT 23:09 9th Grade Boys continued
31. Sterrett, A. BHT 23:18 32. Youngblood, L. CAL 23:36 33. Nathan, A. CAL 23:51 34. Young, A. AUS 25:02 35. Sandoval, R. WEW 26:00 36. Walker, D. TIO 26:14 37. Anderson, A. GER 26:16 38. 14. Hamby, M. LOW 27:33 39. Aiazzi, R. SPK 27:38 40. Hukkanen, K. BHT 29:47 41. Hirst, P. PGH 30:00 42. Johnson, P. CFX 32:09 43. Nick, A. CAL 32:13 44. Hurst, J. SPK 33:34 45. Borgman, Z. SLH NT
9th Grade Boys Team Scores Bret Harte 23 Lowry 33
9th and 10th Grade Girls
Indiv. Team 1. 1. O’Conner, K. BHT 20:16 2. 2. Nanik, E. BHT 20:54 3. Russo, K. PGH 21:34 4. Branden, M. VGC 21:40 5. Lopez, K. WEW 21:45 6. 3. Montana, A. CAL 21:49 7. 4. Emily A. CAL 22:16 8. Morrow, A. DAY 22:17 9. 5. Stephanie A. CAL 22:30 10. Lee, A. LOW 22:38 11. 6. Bradshaw, K. CFX 22:39 12. 7. Gutierrez, L. CAL 22:41 13. Cereceres, S. LOW 22:44 14. Glogovac, G. VGC 22:45 15. 8. CAL 22:47 16. Carr, D. SPK 23:04 17. 9. Holmquest, B. BHT 23:13 18. Young, C. AUS 23:16 19. Hardy, T. DAY 23:26 9th and 10th Grade Girls continued
20. Monge, J. LOW 23:50 21. 10. Aardal, S. BHT 23:54 22. Maler, C. WTY 23:57 23. 11. Bremer, C. BHT 24:30 24. Stewart, K. PGH 24:31 25. 12. Crebbin, R. CFX 24:45 26. Cron, D. LAS 25:01 27. Howell, M. WEL 25:01 28. Reynolds, A. WEL 25:03 29. 13. Cooper, C. SGC 25:04 30. 14. Cole, I. CFX 25:14 31. 15. McCammon, C. CFX 25:28 32. Ramm, N. NTH 25:32 33. Flores, M. WTL 25:36 34. 16. Ferreira, J. BHT 26:01 35. Merdinger, K. WTY 26:10 36. Marrow, A. DAY 26:16 37. Luscombe, J. PGH 26:24 38. 17. Lawsan, H. CFX 26:43 39. Torres, P. LAS 27:07 40. 18. Edwards, S. CFX 27:23 41. Anderson, K. DAY 27:32 42. 19. Gurich, D. BHT 27:52 43. 20. Piscitelli, K. CFX 27:54 44. Mikesell, M. BHT 28:13 45. Heiser, A. WTL 28:16 46. Grigorieva, A. WTL 28:47 47. Laheurte, A. INC 29:45 48, Feilding, S. VGC 30:30 49. Kiser, C. DAY 30:35 50. Rocco, K. BHT 30:44 51. 21. Pederson, A. SGC 30:59 52. 22. Whittaker, N. SGC 31:07 53. 23. Clark, R. SGC 31:18 54. 24. Saran, A. CAL 31:27 55. 25. Pederson, J. SGC 32:39 56. Lutzow, S. LAS 32:40 57. Leckie, S. LAS 32:59 58. Boston, S. CAR 37:09 59. Morgan, L. BHT 37:12
9th and 10th Girls Team Scores
1. Calaveras 52 2. Bret Harte 58 3. Colfax 92 4. Spring Creek 104
10th Grade Boys
Indiv. Team 1. Phillips, J. INC 18:01 2. Howell, S. WEL 18:05 3. Bauger, J. BHT 18:38 4. 1. Saavedra, R. CFX 18:39 5. Kracaw, K. LOW 18:49 6. 2. Reinsel, L. LAS 18:55 7. 3. Myers, S. CFX 18:57 8. Narcho, J. PYL 19:00 9. Bell, S. PGH 19:04 10. 4. Rameriz, E. LAS 19:12 11. 5. Wollenberg, D. CFX 19:15 12. Garret, A. CAL 19:26 13. Juan A. CAL 19:28 14. Benier, S. TRK 19:36 15. 6. Cain, C. LAS 19:48 16. 7. Holoson, J. WTY 19:51 17. Lucas, J. TIO 20:02 18. Romero, M. WEL 20:02 19. 8. Mooney, S. WTY 20:20 20. Cox, B. AUS 20:22 21. 9. Sunseri, N. WTY 20:22 22. 10. Edmonds, A. WTY 20:22 23. Johnson, R. SPK 20:42 24. Winrod, J. AUS 20:43 25. Deurlington, D. TRK 20:59 26. Javan, A. CAL 20:59 27. Woolsey, R. WEL 21:21 28. 11. Memmott, J. LAS 21:43 29. Jensen, C. LOW 21:54 30. Griffith, C. SGC 21:54 31. Carabetta, B. NTH 21:56 32. Mandell, L. PYL 21:57 33. Jackson, R. SLH 21:58 34. Pritchett, S. DAY 21:59 10th Grade Boys continued
35. Kemston, D. DAY 22:02 36. 12. Schopfer, M. CFX 22:03 37. Light, S. PGH 22:34 38. Mathes, R. LOW 22:35 39. Pawelek, N. CAR 22:45 40. Barney, J. AUS 23:09 41. Kenneston, D. DAY 23:11 42. Page, T. PGH 23:23 43. Darby, B. INC 23:25 44. Riisa, A. CAL 23:42 45. Nelson, L. BHT 23:49 46. Young, J. SLH 23:51 47. Miller, D. AUS 24:32 48. 13. Purther, B. CFX 24:42 49. 14. Hassaan, A. WTY 24:45 50. Silva, J. SPK 25:16 51. 15. Kelley, C. WTY 25:22 52. Brooks, C. PGH 25:36 53. 16. Harrison, Rob WTY 26:33 54. Daley, J. NTH 27.00 55. Corona,D. WEW 27:28 56. 17. Anderson, J. LAS 27:49 57. 18. Bellin, J. LAS 28:00 58. 19. Miller, N. WTY 29.00
10th Grade Boys Team Scores
1. Colfax 34 2. Lassen 58 3. Whitney 79
Varsity Girls
Indiv. Team 1. 1. Howard, S. CFX 22:31 2. 2. Mikesell, S. BHT 22:55 3. 3. Lawrence, B. BHT 22:59 4. 4. Yadon, H. LOW 23:49 5. 5. Clark, S. CFX 23:54 6. 6. Altick, E. NTH 23:58 7. 7. Gray, M. LOW 24:03 8. 8. Becker, K. BHT 24:25 Varsity Girls continued
9. Lucatero, S. LAS 24:40 10. 9. Patton, A. SGC 24:55 11. 10. McCready, C. NTH 25:22 12. 11. Martin, C. BHT 25:37 13. 12. Bailey, T. CFX 25:40 14. 13. Griffo, D. NTH 25:44 15. 14. Allen, A. SGC 25:54 16. Bauer, S. YER 25:55 17. Shirley, J. STG 26:01 18. 15. DelSarto, E. CFX 26:03 19. 16. Flores, C. BHT 26:06 20. 17. Sword, L. BHT 26:06 21. 18. Mills, J. NTH 26:20 22. 19. DelSarto, R. CFX 26:32 23. 20. Diaz, Y. LOW 26:33 24. Frank, A. INC 26:36 25. Dion, K. TRK 26:57 26. 21. Myers, S. LOW 27:18 27. 22. Kimmey, B. NTH 27:22 28. White, C. TRK 27:27 29. Krauss, G. TRK 27:29 30. 23. Ransdel, K. SGC 27:30 31. 24. Cole, F. CFX 27:42 32. 25. Emerson, S. BHT 27:49 33. 26. Cohen, A. CFX 27:53 34. 27. Greenwood, M. NTH 28:10 35. Shirley, J. STG 28:18 36. 28. Wilkerson, S. SGC 28:19 37. Schuyler, S. LAS 28:25 38. 29. Owens, J. LOW 28:37 39. Thomas, A. FER 28:40 40. 30. Lyon, N. LOW 28:41 41. Rohde, S. BHT 28:47 42. Clark, K. WEW 28:53 43. Stennett, K. BHT 29:02 44. Mark, K. FER 29:07 45. Stein, J. CFX 29:11 46. Baugher, K. BHT 29:14 47. 31. Levy, J. NTH 29:36 48. Steffen, L. CFX 29:39 49. Katsura, M. CFX 29:44 49. McKay, K. BHT 29:44 51. Wenbourne, M. BHT 30:11 52. Sisneros, B. DAY 30:21 Varsity Girls continued
53. 32. White, H. SGC 30:55 54. 33. Garret, B. SGC 31:23 55. 34. Smith, S. SGC 31:29 56. LaBrecque, J. CFX 31:40 57. McDermott, M. NTH 31:45 58. Luong, V. SPK 32:08 59. Owens, D. CFX 32:08 60. Lucrecio, L. LAS 32:11 61. Harsch, J. VGC 32:19 62. Wilhelm, K. BHT 32:20 63. McCracken, A. BHT 32:29 64. Bottini, M. BHT 32:44 65. Wiebe, L. CAR 33:05 66. Mooney, C. CFX 33:08 67. Cierra, A. CAL 33:14 68. Knight, J. CAR NT 69. Morgan, K. BHT NT 70. Alucema, G. LAS NT 71. Mattson, L. BHT NT 72. Smiley, K. VGC NT 73. Hartswick, B. FER NT 74. Valentine, M. YER NT 75. Leninger, K. NTH NT 75. Bern, A. CFX NT
Varsity Girls Team Scores 1. Bret Harte 82 2. Colfax 106 3. North Tahoe 126 4. Lowry 144 5. Spring Creek 172 Indiv. Team 1, Flanders, P. INC 17:56 2. 1. Silver, M. TKE 19:28 3. 2. Pike, M. LOW 19:34 4. 3. Crebbin, J. CFX 19:37 5. 4. Reynolds, G. CFX 19:58 6. Love, T. SLH 20:06 Varsity Boys continued
7. 5. Orr, V. LOW 20:09 8. 6. Stevens, P. SGC 20:10 9. Gutierrez, E. CAL 20:12 10. 7. Dye, L. FER 20:13 11. McCain, J. VGC 20:16 12. 8. Laclair, H. TKE 20:25 13. 9. Manzo, T. LOW 20:32 14. 10. Smelzer, S. NTH 20:33 15. 11. Airola, T. BHT 20:35 16. 12. Cox, W. CFX 20:46 17. 13. Martinez, M. SGC 20:47 18. 14. Schopfer, R. CFX 20:54 19. 15. Tuisku, E. CFX 20:56 20. 16. Wood, S. TRK 21:00 21. Guess, D. LAS 21:03 22. 17. Ingersoll, L. DAY 21:06 23. 18. Smith, H. BHT 21:09 24. 19. Belanger, N. LOW 21:14 25. 20. Kasale, K. LOW 21:18 26. Rosenkoetter, K. INC 21:22 27. 21. Morgan, M. CFX 21:26 28. Hues, W. WTL 21:28 29. King, D. WTL 21:29 30. 22. Williams, R. SGC 21:37 31. 23. Hayward, J. SGC 21:44 32. 24. Romano, D. YER 21:44 33. 25. Lewis, R. ROP 21:46 34. 26. Bado, ROP 21:46 35. 27. Stott, H. SGC 21:50 36. CAL 21:52 37. 28. Fisk, A. SGC 21:59 38. 29. Griffo, J. NTH 22:00 39. 30. VonLinsowe, C. STG 22:03 40. 31. Francis, R. BHT 22:06 41. 32. Cantwell, M. DAY 22:06 42. 33. Koehler, N. DAY 22:07 43. 34. Huitroen, J. ROP 22:11 44. Kubel, M. SLH 22:14 45. 35. MacElravey, T. NTH 22:16 46. 36. Wheeler, J. DAY 22:22 47. 37. Peterson, J. SGC 22:34 48. 38. Salinger, M. TRK 22:41 49. Anderson, S. SGC 22:44 50. 39. Adcock, A. STG 22:45 Varsity Boys continued
51. Guerrero LAS 22:47 52. 40. Settles, M. ROP 22:59 53. 41. Dietz, D. STG 23:07 54. 42. Greenwood, L. NTH 23:07 55. 43. Rodriguez, B. ROP 23:08 56. 44. Huttinga, P. LOW 23:22 57. 45. Gray, A. LOW 23:24 58. Winegar, D. CAR 23:25 59. Bradley, J. SGC 23:36 60. 46. Ferneyhough, A. TKE 23:40 61. 47. Darragh, E. DAY 23:46 62. 48. Whittemore, Z.J. NTH 23:47 63. 49. Hartley, M. DAY 23:50 64. Lipton, D. LAS 23:50 65. 50. Turpin, T. NTH 23:51 66. 51. Kraus, W. NTH 23:52 67. CAL 23:52 68. Heep, M. NTH 23:53 69. 52. Baron, R. ROP 23:54 70. Prinz, J. 24:01 71. 53. Perry, T. FER 24:01 72. 54. Hallaway, D. DAY 24:05 73. Sanders, B. CFX 24:05 74. Harris, A. SGC 24:08 75. 55. Vissetti, M. ROP 24:17 76. Rodgers, A. SPK 24:23 77. Waldez, T. 24:23 78. 56. Ralston, D. YER 24:25 79. Chavez, S. ROP 24:27 80. 57. Zarazua, D. YER 24:31 81. 58. Shell, C. YER 24:37 82. Tams, G. 24:42 83. 59. Kornegay, D. FER 24:43 84. Guardodo, ROP 24:44 85. 60. Bell, C. PGH 24:54 86. 61. Matson, T. BHT 25:05 87. Baysinger, B. CAR 25:06 88. 62. Montez, S. BHT 25:06 89. 63. Shafer, D. FER 25:12 90. 64. Wilson, G. FER 25:17 91. Scott, J. DAY 25:18 92. Bivens, R. WTL 25:19 93. 65. Hall, C. PGH 25:20 94. Parson, M. NTH 25:20 Varsity Boys continued
95. Forte, M. NTH 25:21 96. Shawn, A. CAL 25:31 97. 66. Hernandez, J. STG 25:32 98. 67. McClenahan, J. BHT 25:33 99. Hoffman, Max NTH 25:58 100. Sottiyothin, D. WEW 26:09 101. Ballese, W. PYL 26:13 102. Hinen, A. 26:20 103. Starrs, B. DAY 26:25 104. 68. Lange, T. PGH 26:55 105. Locker, SPK 27:05 106. Millin, D. VGC 27:09 107. Oznowicz, C. WTL 27:20 108. Bally, C. VGC 27:21 109. 69. Waldaias, B. YER 27:25 110. 70. Eaton, B. YER 27:27 111. 71. Allander, A. STG 27:44 112. 72. Fechner, T. BHT 27:46 113. 73. Dixon, D. YER 27:54 114. Anisko, C. BHT 28:13 115. Ritchey, K. NTH 29:20 116. Thom, J. PYL 29:25 117. 74. LeClair, T. FER 29:29 118. 75. Corta, T. YER 29:31 119. 76. Parise, E. PGH 29:46 120. 77. O’Halloran, T. PGH 30:28 121. Hall, S. EXC 30:41 122. Jones, S. VGC 30:42 123. McCarthy, J. CFX 30:44 124. 78. Clark, M. FER 30:44
Varsity Boys Scores 2. Lowry 55 3. Spring Creek 91 4. Truckee 109 5. North Tahoe 164 6. Dayton 165 7. ROP 168 8. Bret Harte 183 9. Fernley 246 10. Silver State 247 11. Yerrington 264 12. Pacific Grove 346 Schools
1. Austin AUS 2. Bret Harte BHT 3. Calaveras CAL 4. Carlin CAR 5. Colfax CFX 6. Dayton DAY 7. Excell Christian EXL 8. Fernley FER 9. Gerlach GER 10. Incline INC 11. Lassen LAS 12. Lowry LOW 13. North Tahoe NTH 14. Pacific Grove PGH 15. Pyramid Lake PYL 16. Rite of Passage ROP 17. Sierra Lutheran SLH 18. Silver Stage STG 19. Sparks SPK 20. Spring Creek SGC 21. Tioga TIO 22. Truckee THS 23. Virginia City VGC 24. Wells WEL 25. West Wendover WEW 26. Whitney WTY 27. Yerrington YER
|
For questions or comments about content, contact the editors: Rich
Gonzalez and Doug Speck
DyeStat is published by Student
Sports ©1998-2006