Stanford Invitational - 10/01/94

3.1 miles @ Stanford Golf Course


Entry Form
Stanford Web Page
Directions to Stanford Golf Course
Stanford Invitational Course Map

Goto Varsity Boys - Div 1 Goto Varsity Boys - Div 2 Goto Varsity Boys - Div 3 Goto Varsity Boys - Div 4 Goto JV Boys - Div 1-4 Goto Varsity Boys - Combined Goto Varsity Girls - Div 1 Goto Varsity Girls - Div 2 Goto Varsity Girls - Div 3 Goto Varsity Girls - Div 4 Goto JV Girls - Div 1-4 Goto Varsity Girls - Combined

Varsity Boys - Div 1


                    BOYS DIVISION I
PLACE NAME                  YR AFFILIATION             4GIRL PACE  PLACE NAME                  YR AFFILIATION             4GIRL PACE  
===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 
    1 Michael Stember       JR JESUIT                  15:58  5:09    97 Paul Davis            SO CRESCENT VALLEY         18:15  5:53 
    2 Brett Strahan         SR WM. S. HART             16:01  5:10    98 Aaron Delao           JR AYALA                   18:16  5:53 
    3 Antonio Arle          SR PALMDALE                16:02  5:10    99 Tony Villalobos       SR ARROYO                  18:18  5:54 
    4 Jeff McLarty          SR AYALA                   16:11  5:13   100 Estevan Romero        JR CLOVIS WEST             18:19  5:54 
    5 Tom Becker            SR BELLARMINE              16:31  5:19   101 Ian Head              JR LINCOLN --              18:19  5:54 
    6 Jason Land            JR VISTA/SD                16:34  5:20   102 Adrian Brown          SO MATER DEI               18:21  5:55 
    7 Ian Enriquez          SR CORONA                  16:34  5:20   103 Andrew Lovejoy        JR BUCHANAN                18:22  5:55 
    8 John Hake             JR ARROYO                  16:36  5:21   104 Vance Liu             SR RANCHO COTATE           18:23  5:56 
    9 Kenny Goodrich        SR PENINSULA               16:38  5:22   105 Jerome Madigan        SO JUNIPERO SERRA          18:24  5:56 
   10 Bobby Gomez           SR CRESCENT VALLEY         16:41  5:23   106 Ishang Asmatey        SR LOGAN                   18:25  5:56 
   11 Trevor Sybert         SR VISTA/SD                16:43  5:23   107 Donny Vargas          SO FLORIN                  18:27  5:57 
   12 Mario Arle            JR PALMDALE                16:45  5:24   108 David Santos          FR MISSION VIEJO           18:27  5:57 
   13 Ryan Douglass         SR BEND                    16:46  5:24   109 Mike Mosier           SR PENINSULA               18:28  5:57 
   14 Kevin O'Connell       SR LINCOLN --              16:46  5:24   110 Chris Anderson        SO BEND                    18:28  5:57 
   15 John Duarte           JR WM. S. HART             16:47  5:25   111 Mike Schwartz         JR SANTA ROSA              18:31  5:58 
   16 Katsu Sano            SR PENINSULA               16:49  5:25   112 Billy Hurd            SO BUCHANAN                18:34  5:59 
   17 Chris Graham          SR CRESCENT VALLEY         16:49  5:25   113 Jason Baker           SO MISSION VIEJO           18:34  5:59 
   18 Daniel Gonzales       SR MATER DEI               16:51  5:26   114 Carl Olson            JR CRESCENT VALLEY         18:35  5:59 
   19 Arnold Song           SR BELLARMINE              16:52  5:26   115 Chris Vasche          JR JOHANSEN                18:35  5:59 
   20 Ryan Deane            SO PENINSULA               16:53  5:27   116 Kevin Luke            SR BUCHANAN                18:35  5:59 
   21 Zach Barrett          SR SANTA ROSA              16:58  5:28   117 Mike Banulesca        SR BELLARMINE              18:36  6:00 
   22 Matt Brown            JR CORONA                  16:59  5:28   118 Joey Torrez           JR CORONA                  18:36  6:00 
   23 Fred Zamora           SR ARROYO                  16:59  5:28   119 Sean Hau              SR CRESCENT VALLEY         18:36  6:00 
   24 Jason Neese           SR PENINSULA               17:00  5:29   120 Brad Stapleton        SO JUNIPERO SERRA          18:37  6:00 
   25 Scott Abbott          JR JESUIT                  17:02  5:29   121 Carlos Martinez       SR CORONA                  18:40  6:01 
   26 Joel Givens           SR WM. S. HART             17:05  5:30   122 Mark Gurnee           JR MODESTO                 18:41  6:01 
   27 Peter Egerton         SR SANTA ROSA              17:06  5:31   123 Brian Mitzel          SR MATER DEI               18:44  6:02 
   28 Dan Welsh             SR JESUIT                  17:06  5:31   124 Adam Perez            FR JUNIPERO SERRA          18:45  6:03 
   29 David Valencia        JR JESUIT                  17:06  5:31   125 Eric Buroker          JR TURLOCK                 18:54  6:05 
   30 Steve Ketcham         SO VISTA/SD                17:07  5:31   126 Trung Luu             SR LOGAN                   18:59  6:07 
   31 David Myers           SR JESUIT                  17:07  5:31   127 Omar Ojeda            JR ARROYO                  19:00  6:07 
   32 Marc Hutcheson        JR ARROYO GRANDE           17:08  5:31   128 Chham Sean            SR MODESTO                 19:01  6:08 
   33 Dave Lawson           SR BEND                    17:12  5:33   129 David Perez           SO MATER DEI               19:03  6:08 
   34 Alejandro Villa       JR VISTA/SD                17:18  5:35   130 Jason Paine           FR ARROYO GRANDE           19:06  6:09 
   35 Casey Jackson         SR BEND                    17:19  5:35   131 Joe Grogg             SR CLOVIS WEST             19:07  6:10 
   36 Enrique Torres        SR SILVER CREEK            17:20  5:35   132 Leonard Balderas      FR SILVER CREEK            19:13  6:12 
   37 Sal Plascencia        SR ARROYO                  17:21  5:36   133 Kevin Greco           JR ELK GROVE               19:14  6:12 
   38 Mike Stewart          SR WM. S. HART             17:22  5:36   134 Mike Pestorich        FR CLOVIS WEST             19:15  6:12 
   39 Joe Podoll            SR ELK GROVE               17:24  5:37   135 Blake Axelrod         SR LINCOLN --              19:16  6:13 
   40 Matt Wickersham       JR MATER DEI               17:25  5:37   136 Paul Wellman          JR ST. IGNATIUS            19:18  6:13 
   41 Roy Johnston          SR PALMDALE                17:26  5:37   137 Chris Duncan          JR MATER DEI               19:18  6:13 
   42 Damian Morfin         JR ARROYO                  17:26  5:37   138 Ryan McNeil           JR BUCHANAN                19:19  6:14 
   43 Jeff Stewart          SO WM. S. HART             17:29  5:38   139 Miguel Navarro        SO FLORIN                  19:19  6:14 
   44 Charlie Brenneman     JR JESUIT                  17:29  5:38   140 Tom Abramo            SR JUNIPERO SERRA          19:19  6:14 
   45 Sandro Soler          JR WM. S. HART             17:31  5:39   141 Bill Decker           SR GRACE DAVIS             19:25  6:15 
   46 Jim Potts             SR CORONA                  17:31  5:39   142 Tyler Wardlaw         JR ELK GROVE               19:26  6:16 
   47 Karl Horeis           SR LINCOLN --              17:32  5:39   143 Josh Saderlund        JR GRACE DAVIS             19:27  6:16 
   48 Nick McMurray         SO AYALA                   17:32  5:39   144 Zac Osborn            SR CLOVIS WEST             19:27  6:16 
   49 JIm Cosley            SR WM. S. HART             17:33  5:39   145 Nick Egger            SO GRACE DAVIS             19:29  6:17 
   50 Brendan Kingsbury     SR AYALA                   17:33  5:39   146 Mike Mann             SR TURLOCK                 19:30  6:17 
   51 Pat O'Mara            SR MISSION VIEJO           17:33  5:39   147 Simon Pulino          SO SILVER CREEK            19:32  6:18 
   52 Mark Anderson         SR CRESCENT VALLEY         17:34  5:40   148 Michael Paine         FR ARROYO GRANDE           19:36  6:19 
   53 Josh Osborn           SR CLOVIS WEST             17:34  5:40   149 Robert Sandoval       SO SILVER CREEK            19:38  6:20 
   54 Mike Anderson         SR CRESCENT VALLEY         17:35  5:40   150 Clint Conaway         SO ARROYO GRANDE           19:39  6:20 
   55 Nathan Woodside       JR JUNIPERO SERRA          17:35  5:40   151 Greg Davis            JR GRACE DAVIS             19:39  6:20 
   56 Aaron Rodrigues          ESPERANZA               17:37  5:41   152 Brian Smith           JR ELK GROVE               19:43  6:21 
   57 Steve Walsh           SR ESPERANZA               17:37  5:41   153 Jason Cinq-Mars       JR BUCHANAN                19:44  6:22 
   58 Chris Lore            SR MATER DEI               17:37  5:41   154 Josh Bullock          SR MODESTO                 19:45  6:22 
   59 Jeremy Tullis         JR CLOVIS WEST             17:40  5:42   155 Kaz Nakashima         SO FLORIN                  19:49  6:23 
   60 Trent Sybert          JR VISTA/SD                17:42  5:42   156 Alex Finerty          SR RANCHO COTATE           19:53  6:24 
   61 Casey Immel           JR BELLARMINE              17:42  5:42   157 Eric Mencarini        SO FLORIN                  19:53  6:24 
   62 Ricky Felix           SR ARROYO GRANDE           17:43  5:43   158 Josh Cinq-Mars        JR BUCHANAN                19:54  6:25 
   63 Kevin Prindiville     SR BELLARMINE              17:43  5:43   159 John Kim              SR GRACE DAVIS             19:55  6:25 
   64 Spencer Bohaty        SR JESUIT                  17:43  5:43   160 Kitt Jenest           JR TURLOCK                 20:00  6:27 
   65 Ruben Perez           JR AYALA                   17:44  5:43   161 Matt Condron          SR SANTA ROSA              20:04  6:28 
   66 Mekkonnen Fekadu      JR SANTA ROSA              17:46  5:44   162 Thinh Le              SO FLORIN                  20:05  6:28 
   67 Chad Foster           SO LOGAN                   17:46  5:44   163 Shaun Elmer           JR ELK GROVE               20:11  6:30 
   68 Ben Vandenheuvel      SR SANTA ROSA              17:47  5:44   164 Ben Holt              SR ELK GROVE               20:14  6:31 
   69 Damon Larson          SR MISSION VIEJO           17:47  5:44   165 Brendan Renault       SR JUNIPERO SERRA          20:17  6:32 
   70 Brad Kirsch           JR PENINSULA               17:48  5:44   166 Sak-Ros Chim          SR SILVER CREEK            20:18  6:33 
   71 David Heald           SO LINCOLN --              17:48  5:44   167 Olav Huneme           SR CLOVIS WEST             20:20  6:33 
   72 Dallas Kinch          JR BEND                    17:49  5:45   168 Ken Leef              SR SANTA ROSA              20:23  6:34 
   73 Heenon Patel          SR MISSION VIEJO           17:50  5:45   169 Choenn Khen           JR MODESTO                 20:27  6:35 
   74 Andy Morgan           SR MISSION VIEJO           17:52  5:46   170 Garret Fogel          SO LOGAN                   20:32  6:37 
   75 Dino Gutierrez        JR GRACE DAVIS             17:52  5:46   171 Chris Krejcik         SO JOHANSEN                20:39  6:39 
   76 Mark Gleason          FR MISSION VIEJO           17:57  5:47   172 Jeremy Wedlake        SR TURLOCK                 20:45  6:41 
   77 Luis Ramirez          SR AYALA                   17:59  5:48   173 Ryan Holister         JR TURLOCK                 20:57  6:45 
   78 Leo Balderas          FR SILVER CREEK            17:59  5:48   174 Nghia Hoang           SO FLORIN                  21:01  6:46 
   79 Carlos Facio          SR CORONA                  18:02  5:49   175 Danny Moore           FR ARROYO GRANDE           21:08  6:49 
   80 Gonzalo Garcia        SO VISTA/SD                18:02  5:49   176 Joe Machado           SR TURLOCK                 21:12  6:50 
   81 Nik Mohammed          SR CORONA                  18:03  5:49   177 Jonathon Saunders     JR MENLO ATHERTON          21:21  6:53 
   82 Daniel Embaye         JR LOGAN                   18:04  5:49   178 Sean Freitas          SR TURLOCK                 21:36  6:58 
   83 Ed Murphy             SR LINCOLN --              18:05  5:50   179 Scott McClellan       SR MODESTO                 22:12  7:09 
   84 Frank Lemes           SR BELLARMINE              18:05  5:50   180 Vince Taype           SR GRACE DAVIS             22:12  7:09 
   85 Ryan Alaniz           JR ARROYO GRANDE           18:06  5:50   181 Alvin Borja           FR JOHANSEN                22:28  7:14 
   86 Jose Saenz            SR MODESTO                 18:06  5:50   182 Luke Clauson          JR MENLO ATHERTON          22:45  7:20 
   87 Chris Decker          SR BEND                    18:07  5:50   183 Chris Moniz           SO FLORIN                  22:50  7:21 
   88 Andrew Wulf           SO BELLARMINE              18:08  5:51   184 Kevin Hocker          SR RANCHO COTATE           22:57  7:24 
   89 Roman Gonzalez        SR BUCHANAN                18:08  5:51   185 Tod Van Gunten        JR MENLO ATHERTON          23:06  7:27 
   90 Cesar Rodriquez       SO VISTA/SD                18:09  5:51   186 Jason Caskey          JR RANCHO COTATE           23:57  7:43 
   91 Andy Kutansky         SR BEND                    18:09  5:51   187 Scott Coan            SR MENLO ATHERTON          24:01  7:44 
   92 Noah Oken-Berg        SR LINCOLN --              18:09  5:51   188 Adam Hoolhorst        SO MENLO ATHERTON          24:24  7:52 
   93 Ben Leung             SR LOGAN                   18:10  5:51   189 Todd Gregorian        SR MENLO ATHERTON          25:45  8:18 
   94 Tom Gaul              JR PENINSULA               18:11  5:52   190 Jon Di Cristina       FR JOHANSEN                26:15  8:27 
   95 Jean-Paul Tchamourlia JR JUNIPERO SERRA          18:12  5:52   191 Julius Odian          SR MENLO ATHERTON          27:51  8:58 
   96 Adam Nunemaker        SR ARROYO                  18:15  5:53   192 Mick La Babera        SR JOHANSEN                28:06  9:03 


-------------------------------------------------------------------------------
                   BOY'S DIVISION I
-------------------------------------------------------------------------------
  1. CENTRAL VALLEY      
            4   12   13   16   39  (45) (91) =    84
         Christina Peacock, Kara Hunn, Claire Hunter, Carie Irwin, Hillery
         Gemmill, Barbara Stolzoff, Lori Kluck
  2. URSULINE
            6   11   25   27   29  (37) (75) =    98
         Sara Hallas, Megan Canova, Brenna Nurmi, Leia Giambastini, Quinn
         Rogers, Carrie Kronberg, Tiffany Espinosa
  3. MORRO BAY
            3    9   23   36   44  (63) (90) =   115
         Siobhan Elster, Tina Gedney, Britanny App, Heather Messenger, Sonja
         Willis, Adrianne Woods, Wendy Clark
  4. ORANGE LUTHERAN
            8   14   18   24   55  (77) (88) =   119
         Kristin Groncy, Laurie Juranek, Meg Ferrell, Katie Peters, Mary Jo
         de Jesus, Becky McIntosh, Lauren Pastore
  5. WEST VALLEY         
            1   17   34   40   48  (58) (61) =   140
         Jenny Spoon, Stacy Haffner, Sarah Duclos, Shanna Durand, Lindsay
         Johnson, Lisa Leachman, Karen Baldwin
  6. BRANSON
           10   28   30   41   47            =   156
         Kim Reynolds, Brooke Hartzell, Julie Reynolds, Jenny Eckert, Dana Ross
  7. DIXON               
           19   26   51   67   72  (84) (97) =   235
         Liz Spurlock, Claudia Bruins, Julie Glide, Stephanie Tobin, Katherine
         Roth, Liz Browning, Nicole Haney
  8. BRET HARTE          
           32   33   38   68   69  (71) (76) =   240
         Aimee Lowery, Adriana McNurlin, Joanne Dunkel, Calaveras Cunningham,
         Nichole Warring, Jamie Davey, Francisca Cizmich
  9. BEAR RIVER          
           15   35   46   59   98 (107)      =   253
         Kristen Miller, Kristie Williams, Julie Wiberg, Brandy Alexander, Sara
         Holcomb, Erica Johnston
 10. LOUISVILLE          
            2   20   49   93   94 (106)(117) =   258
         Shaluinn Fullove, Kelly Harrington, Lauren Ianiro, Marie Varni, Peggy
         Johnson, Allison Corso, Jenny Klewitz
 11. MCFARLAND
            5   43   60   74   79  (89)      =   261
         Cristina Sanchez, Tanya Gonzalez, Debby Renteria, Iris Silva, Cyunthia
         Sanchez, Laura Leal
 12. TAFT                
           31   42   64   70   81 (105)(111) =   288
         Tracy Bowling, Jessica Hackler, Laura Bryan, Peggy Huddleston, Claudia
         Topete, Nicole Oroslo, Monica Rodriquez
 13. PIEDMONT            
           52   53   54   86   87  (99)      =   332
         Katie Mayo, Anne Marshall, Melissa Mao, Annie Reding, Kendall
         Nicholson, Molly Morse
 14. SAN RAFAEL
            7   22   96  102  109 (115)(118) =   336
         Tegan Zimmerman, Abi Heckscher, Almaz Haile, Jessica Ogvist,
         Anna-Maria Dunn, Courtney Adams, Monica Pallie
 15. OAK PARK            
           21   56   80   85  104            =   346
         Melinda Gord, Vicki Foreman, Jamie Berke, Leila Askarnia, Julie Berke
 16. ST. MARY'S STOCKTON
           57   62   83  119  120 (125)      =   441
         Jessica Altnow, Janee Montelongo, Kathy Kapinski, Teresa Mercado, Tara
         Peirano, Mieke Chase
 17. FORT BRAGG          
           73   78   92  100  101            =   444
         Alicia Borcich, Jaimes Vaden, Kristine Lemke, Molly Tarelli, Ashley
         Holden
 18. CALAVERAS
           50   66  110  116  121 (122)(124) =   463
         Jennifer Brown, Crystal Ketcham, Melinda Joly, Rebekah Machado, Esther
         Machado, Sarah Mucks, Cris Serra
 19. SUMMERVILLE         
           65   82  103  112  113 (126)      =   475
         Jessica Roberson, Suzanna Roberson, Priscilla Foley, Melissa Artzer,
         Valerie Seymour, Spring Briscoe
 20. TEMPLETON
           95  108  114  123  127            =   567
         Amanda Atkinson, Debbie Abernathy, Julie Langford, Liz Abernathy,
         Kristina McLean


Varsity Boys - Div 2

BOY'S DIVISION II PLACE NAME YR AFFILIATION 2BOYS PACE PLACE NAME YR AFFILIATION 2BOYS PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Tom Prindiville SO DE LA SALLE 16:14 5:14 85 Wender Hwang JR HELIX 18:37 6:00 2 John Greene SR AGOURA 16:22 5:17 86 Mark Fritz JR SAN RAMON 18:38 6:00 3 Kevin Bowes SR SCRIPPS RANCH 16:25 5:18 87 Cliff Roberts SR LELAND 18:40 6:01 4 Byron Hardie SR BISHOP AMAT 16:29 5:19 88 Jeremy Martinez JR ROSEMEAD 18:42 6:02 5 Randy Maestretti JR DE LA SALLE 16:34 5:20 89 Ethan Friend SO ALISO NIGUEL 18:46 6:03 6 Kent Roberts JR EDISON/HB 16:41 5:23 90 Mukul Jain SR DAVIS 18:47 6:03 7 Greg Phister SR DAVIS 16:44 5:24 91 Brandon Heiken SO AGOURA 18:49 6:04 8 Steve Hansen SR NAPA 16:46 5:24 92 Adam Huckell JR DEL ORO 18:51 6:05 9 Ronnie Buchanan FR RIGHETTI 16:46 5:24 93 Kenny Hetzner SR MONTE VISTA-DANVILLE 18:51 6:05 10 Jim Nelson JR NAPA 16:55 5:27 94 Nick Bostrom JR BURLINGAME 18:52 6:05 11 Brian Murphy SR LELAND 16:55 5:27 95 Jessup Ferris SR SAN LUIS OBISPO 18:53 6:05 12 Nat Chadwick SR DAVIS 17:04 5:30 96 Visavath Chanpenxi SR PIEDMONT HILLS 18:54 6:05 13 Rory Clarke SR DEL ORO 17:05 5:30 97 Brent Coe SR HELIX 18:55 6:06 14 Chad Livesay SR SCRIPPS RANCH 17:06 5:31 98 Jose Acosta FR PIEDMONT HILLS 18:55 6:06 15 Ryan Miller SR LAGUNA HILLS 17:08 5:31 99 David Demmin SO ALISO NIGUEL 18:56 6:06 16 Afran Abutin SR SCRIPPS RANCH 17:10 5:32 100 James Lawrence SO RIGHETTI 18:57 6:06 17 Mike Blair SR NAPA 17:13 5:33 101 Rashad Itani SR PIEDMONT HILLS 18:57 6:06 18 Danny Minx JR LAGUNA HILLS 17:13 5:33 102 Jason Fox SO DEL ORO 18:58 6:07 19 Mat Hunnicutt JR AMADOR VALLEY 17:13 5:33 103 Ivan Hair SR DAVIS 19:00 6:07 20 Dean Treuhaft SR AMADOR VALLEY 17:14 5:33 104 Ryan Offield SR BURLINGAME 19:02 6:08 21 David Romero SR SCRIPPS RANCH 17:14 5:33 105 Nathan Ryerson-bisig SR DEL ORO 19:03 6:08 22 Dylan Glatt JR EDISON/HB 17:15 5:34 106 Patrick Carrie SO ALISO NIGUEL 19:03 6:08 23 Ty Stewart SR SCRIPPS RANCH 17:15 5:34 107 Matt Romero SR PIEDMONT HILLS 19:04 6:09 24 Brent Bolton JR SCRIPPS RANCH 17:16 5:34 108 Andrew Perez SR DEL ORO 19:05 6:09 25 Amendeep Singh SR MISSION SAN JOSE 17:17 5:34 109 Ryan Yohn JR EDISON/HB 19:07 6:10 26 Peter Carter SO LOS GATOS 17:19 5:35 110 Jeremy Toumala SO ALISO NIGUEL 19:07 6:10 27 Eric Wersching SR OCEAN VIEW 17:20 5:35 111 George Garcia SO RIGHETTI 19:10 6:11 28 James Perez SO ROSEMEAD 17:23 5:36 112 David Reska SR BISHOP AMAT 19:10 6:11 29 Ryan Haight JR EDISON/HB 17:24 5:37 113 Brodie Thomas SR APTOS 19:12 6:11 30 Chad Schmidt JR NORTH-BAKERSFIELD 17:26 5:37 114 Ryan Miller SO PONDEROSA 19:13 6:12 31 Adam Blanks SR NORTH-BAKERSFIELD 17:27 5:37 115 Oscar Franco SO ROSEMEAD 19:15 6:12 32 Avery Blackwell SO SAN LUIS OBISPO 17:27 5:37 116 Jeff George SO DE LA SALLE 19:18 6:13 33 Kevin Kelly FR LAGUNA HILLS 17:29 5:38 117 Jason Williams SR OCEAN VIEW 19:23 6:15 34 Kevin Chappell SR HELIX 17:31 5:39 118 Tony Aguilar JR OCEAN VIEW 19:24 6:15 35 Martin Beggs SR MONTE VISTA-DANVILLE 17:32 5:39 119 Steve Taylor SR PONDEROSA 19:25 6:15 36 Brad Deitch SO SAN RAMON 17:33 5:39 120 George Jensen JR BURLINGAME 19:26 6:16 37 Greg Williams SR ROSEMEAD 17:35 5:40 121 Matt Johnson JR LOS GATOS 19:27 6:16 38 Pat O'Leary SR MISSION SAN JOSE 17:35 5:40 122 Don-Paul Keith SO NORTH-BAKERSFIELD 19:27 6:16 39 Will Cota SR BISHOP AMAT 17:36 5:40 123 Bryn Forbes SR SAN LUIS OBISPO 19:28 6:16 40 Brent Younger SR LAGUNA HILLS 17:36 5:40 124 Erik Skow SR SAN LUIS OBISPO 19:29 6:17 41 Jeremy Milton JR EDISON/HB 17:37 5:41 125 Armen Vartanian SO BURLINGAME 19:30 6:17 42 Jon Stevens FR MISSION SAN JOSE 17:38 5:41 126 Chase Wimberly SR CANYON 19:32 6:18 43 Greg Hintz JR DE LA SALLE 17:40 5:42 127 Chris Gerardi SO ALISO NIGUEL 19:32 6:18 44 Brian Maul JR DAVIS 17:40 5:42 128 Jarrell Marcos JR SAN LUIS OBISPO 19:32 6:18 45 Brien Sullivan JR AGOURA 17:41 5:42 129 Jelani Kimble SO BISHOP AMAT 19:37 6:19 46 Brian Henstorf SO AMADOR VALLEY 17:42 5:42 130 Dan Ambrose SO SAN RAMON 19:38 6:20 47 Brian O'Bannon SR OCEAN VIEW 17:43 5:43 131 Jeff Storhdal FR SAN RAMON 19:42 6:21 48 Ben Abeln JR LOS GATOS 17:44 5:43 132 Greg Roach SO ALISO NIGUEL 19:44 6:22 49 Brian Batchelder SR DEL ORO 17:46 5:44 133 Albert Exparza SR BISHOP AMAT 19:46 6:22 50 Ryan Freeman JR AMADOR VALLEY 17:48 5:44 134 Mark Stingley JR NAPA 19:49 6:23 51 James Smith SR EDISON/HB 17:48 5:44 135 Jon Kahton JR RIGHETTI 19:50 6:24 52 Jim Britts SR DAVIS 17:49 5:45 136 Jeremy Threat SR NAPA 19:51 6:24 53 Beebe Rutledge JR LOS GATOS 17:50 5:45 137 Anibal Perez SR RIGHETTI 19:56 6:25 54 Alex Sanchez SO DE LA SALLE 17:51 5:45 138 Geof Davis JR SAN RAMON 20:00 6:27 55 Bob Muckey SR HELIX 17:54 5:46 139 Kent Ngo SR ROSEMEAD 20:02 6:27 56 Brian Pfaff JR LAGUNA HILLS 17:55 5:46 140 Eric Leite FR APTOS 20:02 6:27 57 Joe DeFalco SR DE LA SALLE 17:56 5:47 141 Dan Dejager SR PONDEROSA 20:03 6:28 58 Donny Brown SR AMADOR VALLEY 17:58 5:47 142 Adam Glimme SR MONTE VISTA-DANVILLE 20:06 6:29 59 Cameron Watts SR LOS GATOS 17:58 5:47 143 Eli Smith JR PONDEROSA 20:06 6:29 60 Brain Killeen SR DAVIS 18:01 5:48 144 Brian Cooke SO BURLINGAME 20:08 6:29 61 John Harnagel JR LELAND 18:01 5:48 145 Mark Whitney JR MONTE VISTA-DANVILLE 20:11 6:30 62 Mike Scott SR AMADOR VALLEY 18:02 5:49 146 Steve Buelow SR BURLINGAME 20:11 6:30 63 Louis Nava JR HELIX 18:04 5:49 147 Ronnie Ramirez SO ROSEMEAD 20:12 6:31 64 Dan Sikiric SR LELAND 18:06 5:50 148 Ben Witkowski JR SAN RAMON 20:12 6:31 65 Ben Rogers SR LELAND 18:07 5:50 149 Mark Martinez SO ROSEMEAD 20:13 6:31 66 Nick Piellusch SO LELAND 18:08 5:51 150 Jeremy Martin SO NORTH-BAKERSFIELD 20:17 6:32 67 Dave Rodriquez SO MISSION SAN JOSE 18:08 5:51 151 Fred Jabbor JR LELAND 20:20 6:33 68 Vince Nguyen SR LAGUNA HILLS 18:09 5:51 152 Quoya Tehee SO NAPA 20:21 6:33 69 Steve Minx SR LAGUNA HILLS 18:11 5:52 153 Tim MacIsaac SO MONTE VISTA-DANVILLE 20:24 6:34 70 Mike Gamboa FR RIGHETTI 18:12 5:52 154 Brett Tighe SO ALISO NIGUEL 20:27 6:35 71 Chris Kobyra SO AMADOR VALLEY 18:14 5:53 155 Nick Hiraro SR PIEDMONT HILLS 20:37 6:39 72 Gabe Aguilar SR BISHOP AMAT 18:15 5:53 156 Thad Davis SO MONTE VISTA-DANVILLE 20:51 6:43 73 Steve Riggs JR AGOURA 18:17 5:54 157 Matt McCoy JR DEL ORO 20:56 6:45 74 Chris Lyon SR AGOURA 18:17 5:54 158 Brian Osborn SR LOS GATOS 20:58 6:45 75 Matt Leighton SR SCRIPPS RANCH 18:18 5:54 159 Austin Glemme SR MONTE VISTA-DANVILLE 20:58 6:45 76 Greg Butler JR SAN LUIS OBISPO 18:19 5:54 160 Jeremy Olson SR PONDEROSA 21:01 6:46 77 Chris Brown SR SAN LUIS OBISPO 18:22 5:55 161 Kevin Doyle SO NAPA 21:02 6:47 78 Mike Del Muro JR BISHOP AMAT 18:23 5:56 162 Steven Garza FR PIEDMONT HILLS 21:09 6:49 79 Chris Coffee JR DE LA SALLE 18:23 5:56 163 Andy Scarry SR PONDEROSA 21:15 6:51 80 Alex Gamboa SR RIGHETTI 18:25 5:56 164 Kingston Wu JR BURLINGAME 21:22 6:53 81 Jeremiah Strom SR MISSION SAN JOSE 18:26 5:56 165 Brad Roberts SR NORTH-BAKERSFIELD 21:23 6:53 82 Keiji Takamori JR EDISON/HB 18:28 5:57 166 James Willey SO NORTH-BAKERSFIELD 21:24 6:54 83 Andrew Ostler SO MISSION SAN JOSE 18:32 5:58 167 Anthony Mistry NEWARK 21:31 6:56 84 Mike Katzoff SR AGOURA 18:35 5:59 168 Steve Quast NEWARK 21:31 6:56 ------------------------------------------------------------------------------- BOY'S DIVISION II ------------------------------------------------------------------------------- 1. SCRIPPS RANCH 3 14 16 21 23 (24) (73) = 77 Kevin Bowes, Chad Livesay, Afran Abutin, David Romero, Ty Stewart, Brent Bolton, Matt Leighton 2. EDISON/HB 6 22 28 40 49 (80)(107) = 145 Kent Roberts, Dylan Glatt, Ryan Haight, Jeremy Milton, James Smith, Keiji Takamori, Ryan Yohn 3. DE LA SALLE 1 5 42 52 55 (77)(113) = 155 Tom Prindiville, Randy Maestretti, Greg Hintz, Alex Sanchez, Joe DeFalco, Chris Coffee, Jeff George 4. LAGUNA HILLS 15 18 32 39 54 (66) (67) = 158 Ryan Miller, Danny Minx, Kevin Kelly, Brent Younger, Brian Pfaff, Vince Nguyen, Steve Minx 5. DAVIS 7 12 43 50 58 (88)(101) = 170 Greg Phister, Nat Chadwick, Brian Maul, Jim Britts, Brain Killeen, Mukul Jain, Ivan Hair 6. AMADOR VALLEY 19 20 45 48 56 (60) (69) = 188 Mat Hunnicutt, Dean Treuhaft, Brian Henstorf, Ryan Freeman, Donny Brown, Mike Scott, Chris Kobyra 7. MISSION SAN JOSE 25 37 41 65 79 (81) = 247 Amendeep Singh, Pat O'Leary, Jon Stevens, Dave Rodriquez, Jeremiah Strom, Andrew Ostler 8. LELAND 11 59 62 63 64 (85)(144) = 259 Brian Murphy, John Harnagel, Dan Sikiric, Ben Rogers, Nick Piellusch, Cliff Roberts, Fred Jabbor 9. AGOURA 2 44 71 72 82 (89) = 271 John Greene, Brien Sullivan, Steve Riggs, Chris Lyon, Mike Katzoff, Brandon Heiken 10. NAPA 8 10 17 128 130 (145)(154) = 293 Steve Hansen, Jim Nelson, Mike Blair, Mark Stingley, Jeremy Threat, Quoya Tehee, Kevin Doyle 11. LOS GATOS 26 46 51 57 116 (151) = 296 Peter Carter, Ben Abeln, Beebe Rutledge, Cameron Watts, Matt Johnson, Brian Osborn 12. BISHOP AMAT 4 38 70 76 110 (123)(127) = 298 Byron Hardie, Will Cota, Gabe Aguilar, Mike Del Muro, David Reska, Jelani Kimble, Albert Exparza 13. HELIX 33 53 61 83 95 = 325 Kevin Chappell, Bob Muckey, Louis Nava, Wender Hwang, Brent Coe 14. DEL ORO 13 47 90 100 103 (106)(150) = 353 Rory Clarke, Brian Batchelder, Adam Huckell, Jason Fox, Nathan Ryerson-bisig, Andrew Perez, Matt McCoy 15. RIGHETTI 9 68 78 98 109 (129)(131) = 362 Ronnie Buchanan, Mike Gamboa, Alex Gamboa, James Lawrence, George Garcia, Jon Kahton, Anibal Perez 16. SAN LUIS OBISPO 31 74 75 93 118 (119)(122) = 391 Avery Blackwell, Greg Butler, Chris Brown, Jessup Ferris, Bryn Forbes, Erik Skow, Jarrell Marcos 17. ROSEMEAD 27 36 86 112 133 (140)(142) = 394 James Perez, Greg Williams, Jeremy Martinez, Oscar Franco, Kent Ngo, Ronnie Ramirez, Mark Martinez 18. NORTH-BAKERSFIELD 29 30 117 143 158 (159) = 477 Chad Schmidt, Adam Blanks, Don-Paul Keith, Jeremy Martin, Brad Roberts, James Willey 19. SAN RAMON 35 84 124 125 132 (141) = 500 Brad Deitch, Mark Fritz, Dan Ambrose, Jeff Storhdal, Geof Davis, Ben Witkowski 20. ALISO NIGUEL 87 97 104 108 121 (126)(147) = 517 Ethan Friend, David Demmin, Patrick Carrie, Jeremy Toumala, Chris Gerardi, Greg Roach, Brett Tighe 21. PIEDMONT HILLS 94 96 99 105 148 (155) = 542 Visavath Chanpenxi, Jose Acosta, Rashad Itani, Matt Romero, Nick Hiraro, Steven Garza 22. MONTE VISTA-DANVILLE 34 91 135 138 146 (149)(152) = 544 Martin Beggs, Kenny Hetzner, Adam Glimme, Mark Whitney, Tim MacIsaac, Thad Davis, Austin Glemme 23. BURLINGAME 92 102 115 120 137 (139)(157) = 566 Nick Bostrom, Ryan Offield, George Jensen, Armen Vartanian, Brian Cooke, Steve Buelow, Kingston Wu 24. PONDEROSA 111 114 134 136 153 (156) = 648 Ryan Miller, Steve Taylor, Dan Dejager, Eli Smith, Jeremy Olson, Andy Scarry

Varsity Boys - Div 3

BOY'S DIVISION III PLACE NAME YR AFFILIATION 3BOYS PACE PLACE NAME YR AFFILIATION 3BOYS PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Javier Ramirez SR NORDHOFF 16:12 5:13 118 Ryan Hickman JR PASO ROBLES 19:12 6:11 2 Micheil Jones JR LIVERMORE 16:17 5:15 119 Hans Shanks SO YOSEMITE 19:13 6:12 3 Alex Teckell SR BISHOP O'DOWD 16:21 5:16 120 Dustin Mahan SO LA CANADA 19:15 6:12 4 Will Bernaldo JR NORDHOFF 16:26 5:18 121 Casey Delcour SR PLACER 19:16 6:13 5 Steve Immel SR LIVERMORE 16:27 5:18 122 Carlos Alvarado FR NO. MONTEREY CO. 19:17 6:13 6 Brad Hansen SO ST. IGNATIUS 16:29 5:19 123 Jacob Horn SO ATASCADERO 19:18 6:13 7 Ross Damman SR USDHS 16:49 5:25 124 Troy Urbina SR BOSCO TECH 19:20 6:14 8 Darren Holman SR SONORA 16:53 5:27 125 John Miller JR ATASCADERO 19:21 6:14 9 Kevin Koeper JR ST.FRANCIS/LA CANADA 16:54 5:27 126 Jon Oka SO LA CANADA 19:21 6:14 10 Andy VanOrden JR ST.FRANCIS/LA CANADA 16:57 5:28 127 Quetzalcoatl Alvarez JR ENCINAL 19:24 6:15 11 Michael Thatcher SR LA CANADA 17:04 5:30 128 Anthony Ramirez SO BOSCO TECH 19:25 6:15 12 Mike Wojciechowski JR CLAYTON VALLEY 17:08 5:31 129 Bill Jensen JR PETALUMA 19:25 6:15 13 Omar Vega JR NORDHOFF 17:09 5:32 130 Jon Steinmetz JR SONORA 19:26 6:16 14 Mike Cheung SO ST. FRANCIS 17:11 5:32 131 Jose Gordan SR LAS LOMAS 19:27 6:16 15 Brian Slingsby SR CORONA DEL MAR 17:15 5:34 132 Derek Kuerno JR USDHS 19:27 6:16 16 Daniel Gohlke JR EAST UNION 17:17 5:34 133 Matt Stuart JR WEST HILLS 19:28 6:16 17 Keith Kennedy SR SAN LEANDRO 17:23 5:36 134 Matt Supinger JR EXETER UNION 19:28 6:16 18 Mason Moore JR NORDHOFF 17:26 5:37 135 David Richardson SR YOSEMITE 19:29 6:17 19 Leo Leon SR NO. MONTEREY CO. 17:28 5:38 136 Randy Jones JR AMERICAN 19:29 6:17 20 Stewart Blain SR WEST HILLS 17:28 5:38 137 Elisha Peterson JR YOSEMITE 19:30 6:17 21 Dan D'Ottavio JR PLACER 17:28 5:38 138 Gary Chan JR SAN LEANDRO 19:30 6:17 22 Jamaal Ryan SR ASHLAND OR 17:29 5:38 139 Jake Bouey SO BISHOP O'DOWD 19:31 6:17 23 John Boniface SR ST. FRANCIS 17:30 5:38 140 Jimmy Freeman SR CLAYTON VALLEY 19:32 6:18 24 Dan Brecht JR PETALUMA 17:31 5:39 141 Steve Duke SR WASHINGTON-FREMONT 19:33 6:18 25 John Collin JR ST. FRANCIS 17:31 5:39 142 David Mittendorf SO USDHS 19:34 6:18 26 Paul Wellman JR ST. IGNATIUS 17:32 5:39 143 Miguel Barry SO ASHLAND OR 19:34 6:18 27 Andy Gwin JR CORONA DEL MAR 17:33 5:39 144 Jon Zalisk SR MOUNTAIN VIEW 19:35 6:19 28 Joshua Lewis SR LIVERMORE 17:33 5:39 145 Steve Bouey SR BISHOP O'DOWD 19:36 6:19 29 Timothy Ricard SO LIVERMORE 17:37 5:41 146 Randy Bennett SR WEST HILLS 19:36 6:19 30 Geoff Brigham SR CLAYTON VALLEY 17:40 5:42 147 Justin Morrow JR GRANADA 19:37 6:19 31 Adrian Eimerl JR LIVERMORE 17:42 5:42 148 Doug Smith SR PALO ALTO 19:37 6:19 32 Tyler Beardslee SO CORONA DEL MAR 17:44 5:43 149 Anton Klemens FR NORTHGATE 19:37 6:19 33 Timothy Padilla SR YOSEMITE 17:45 5:43 150 John Jones SO CASA GRANDE 19:38 6:20 34 Enrique Enriquez SO SAN LEANDRO 17:49 5:45 151 Josh Morton SR SONORA 19:39 6:20 35 Heinar Urrutio SO GRANADA 17:50 5:45 152 Gus Cano JR ST. IGNATIUS 19:40 6:20 36 Kohei Tsujimoto SR CORONA DEL MAR 17:51 5:45 153 Jeremy Lawrence SR PASO ROBLES 19:41 6:21 37 Matt Pitts SR MOUNTAIN VIEW 17:55 5:46 154 Jay Traeger JR PALO ALTO 19:42 6:21 38 Christopher Nebo SO LIVERMORE 17:55 5:46 155 Ben Cain SR MOUNTAIN VIEW 19:42 6:21 39 Jeff Colbeck JR PALO ALTO 17:59 5:48 156 Steve Garcia SO ST.FRANCIS/LA CANADA 19:44 6:22 40 Jason Rosales SR ST.FRANCIS/LA CANADA 18:01 5:48 157 Josh Johnson FR PASO ROBLES 19:45 6:22 41 Quinn Walker SR ST. FRANCIS 18:02 5:49 158 Mike Duggan SR USDHS 19:47 6:23 42 Paul Gauci JR ALEMANY 18:04 5:49 159 Jason Wilkinson FR ATASCADERO 19:49 6:23 43 Chris Mavros SR ST.FRANCIS/LA CANADA 18:04 5:49 160 Travis Franksen FR AMERICAN 19:50 6:24 44 Victor Ochoa FR NORDHOFF 18:05 5:50 161 Brent Endicott SR CASA GRANDE 19:52 6:24 45 Luke Leininger JR CLAYTON VALLEY 18:06 5:50 162 Mike Bradley JR PLEASANT VALLEY 19:53 6:24 46 Jeremiah Moody SR PLEASANT VALLEY 18:07 5:50 163 John Jarrell SR ASHLAND OR 19:54 6:25 47 Chris Clausen SR CLAYTON VALLEY 18:08 5:51 164 Sam Green JR GRANADA 19:57 6:26 48 Victor Sloan SO ST. FRANCIS 18:09 5:51 165 Philip Young FR LA CANADA 20:01 6:27 49 Matt Talbott SR ST. IGNATIUS 18:10 5:51 166 Andy Lazaro SR MOUNTAIN VIEW 20:02 6:27 50 Keith Miller SR LA CANADA 18:11 5:52 167 Mike Taylor JR GRANADA 20:02 6:27 51 Oscar Denogen JR EAST UNION 18:12 5:52 168 Reed Werner SR PETALUMA 20:03 6:28 52 Sonny Baxter JR ATASCADERO 18:13 5:52 169 Shafig Naweed SR ENCINAL 20:04 6:28 53 Bryan Stevens SR ST. FRANCIS 18:14 5:53 170 Tommy Corbin SO WEST HILLS 20:04 6:28 54 Justin Carter SO CLAYTON VALLEY 18:14 5:53 171 Armardo Esquivel JR EXETER UNION 20:04 6:28 55 Joseph Smith JR LIVERMORE 18:17 5:54 172 Sean Horchy JR EXETER UNION 20:05 6:28 56 David Ewing JR PASO ROBLES 18:17 5:54 173 Jeff Dean SR USDHS 20:06 6:29 57 David Alderman JR BISHOP O'DOWD 18:17 5:54 174 Frank Dutton FR PETALUMA 20:07 6:29 58 Miles Neisser SR PLEASANT VALLEY 18:18 5:54 175 Jaime Lichavco JR NORTHGATE 20:08 6:29 59 Mike Maguire JR CORONA DEL MAR 18:18 5:54 176 Dan Wait SR LAS LOMAS 20:08 6:29 60 Morgan Starr SR ASHLAND OR 18:19 5:54 177 Nate Clapp SR USDHS 20:10 6:30 61 Tom Hurst JR SONORA 18:19 5:54 178 Jimmy Marshall SR EAST UNION 20:12 6:31 62 Crosby Moretoh SR SONORA 18:20 5:55 179 Zack Mills FR BOSCO TECH 20:12 6:31 63 Dan Fascilla SR SONORA 18:22 5:55 180 Joe Williams SR ASHLAND OR 20:15 6:32 64 Kevin Schumacher SR BISHOP O'DOWD 18:24 5:56 181 Marc Asaro JR CASA GRANDE 20:16 6:32 65 Rolf Kvalvik JR NORTHGATE 18:24 5:56 182 Andy Rooney SO NO. MONTEREY CO. 20:20 6:33 66 David Long SO CORONA DEL MAR 18:24 5:56 183 Jeremy Harrison SO PASO ROBLES 20:21 6:33 67 Ross Biesinger JR NORTHGATE 18:25 5:56 184 Brendan Shaw SR PLACER 20:23 6:34 68 Aaron Pendroza SR NO. MONTEREY CO. 18:26 5:56 185 Glenn Grimes SO YOSEMITE 20:26 6:35 69 Brendan Fitzgibbon SO ST. IGNATIUS 18:27 5:57 186 Jason Scautlebury SR PLACER 20:32 6:37 70 Erik Hansen JR AMERICAN 18:27 5:57 187 Matt Cook SO ATASCADERO 20:33 6:37 71 Tony Munch SR CLAYTON VALLEY 18:27 5:57 188 Ben Severson JR WASHINGTON-FREMONT 20:33 6:37 72 Houa Moua SO LOMPOC 18:28 5:57 189 Roberto Laredo FR EAST UNION 20:37 6:39 73 Chris Mayer SO ASHLAND OR 18:29 5:57 190 Tom Himmelrich JR ATASCADERO 20:39 6:39 74 Aaron Blood SR WEST HILLS 18:30 5:58 191 Mike Barcellos JR EXETER UNION 20:40 6:40 75 Joe Wolf JR SONORA 18:30 5:58 192 David Clark SO PALO ALTO 20:42 6:40 76 Josh Baughman SO CASA GRANDE 18:32 5:58 193 Alfonso Torres JR LOMPOC 20:43 6:41 77 David Caro SR LOMPOC 18:33 5:59 194 Carlos Ponce SO LOMPOC 20:44 6:41 78 Danny Phillips SR ST.FRANCIS/LA CANADA 18:33 5:59 195 Kevin Newgren SR WASHINGTON-FREMONT 20:44 6:41 79 Sean Fallon JR ST. FRANCIS 18:36 6:00 196 C. J. Hyde JR AMERICAN 20:45 6:41 80 Rob Podwalny JR MIRAMONTE 18:36 6:00 197 CJ Malcolm SO USDHS 20:46 6:42 81 Brian Shapiro JR LA CANADA 18:36 6:00 198 Mike Scaduto SR BOSCO TECH 20:47 6:42 82 Kevin Coe SR ST. IGNATIUS 18:37 6:00 199 Jeff Mellin JR NORTHGATE 20:48 6:42 83 Isaiah Peterson SR YOSEMITE 18:38 6:00 200 Aaron Ford SR PLEASANT VALLEY 20:50 6:43 84 Maurice Uenuma SR PLACER 18:38 6:00 201 Avnish Patel FR NORTHGATE 20:55 6:44 85 Joe Janakes JR CASA GRANDE 18:39 6:01 202 Weston Grillo SR YOSEMITE 20:55 6:44 86 Joseph Garcia SO BOSCO TECH 18:39 6:01 203 Matt Traum JR MIRAMONTE 20:56 6:45 87 Brian Lee SR ST.FRANCIS/LA CANADA 18:40 6:01 204 Max Cuellar JR PALO ALTO 20:57 6:45 88 Chris Oka SR LA CANADA 18:41 6:01 205 Lee Hammond SR EXETER UNION 21:01 6:46 89 Lance Pate JR PASO ROBLES 18:42 6:02 206 John Litton FR NORTHGATE 21:02 6:47 90 Dustin Diaz FR WEST HILLS 18:42 6:02 207 Richard Calvillo SO ALEMANY 21:06 6:48 91 Chris Nagao SO WEST HILLS 18:43 6:02 208 Brian Cagianut SR LOMPOC 21:09 6:49 92 Colin Bailey SR MOUNTAIN VIEW 18:45 6:03 209 Ben Fong SO SAN LEANDRO 21:11 6:50 93 Greg Kaminskis JR NO. MONTEREY CO. 18:45 6:03 210 Ricardo Olea JR EXETER UNION 21:11 6:50 94 Daniel Phiffer FR BOSCO TECH 18:47 6:03 211 Craig Farley SO LOMPOC 21:15 6:51 95 Dan Grundig SR MIRAMONTE 18:47 6:03 212 Luis Lopez JR ATASCADERO 21:30 6:56 96 Jesse Davis JR NORDHOFF 18:48 6:04 213 Eric Brandt SR EAST UNION 21:34 6:57 97 Segio Vazquez SR NO. MONTEREY CO. 18:49 6:04 214 Guillermo Malana SO PETALUMA 21:47 7:01 98 Martin Privat SO BISHOP O'DOWD 18:49 6:04 215 Tod Stiern SR EAST UNION 21:56 7:04 99 John Huff SO PASO ROBLES 18:52 6:05 216 Yuan-Juhn Chiao JR PALO ALTO 21:58 7:05 100 Paul Gattey FR WASHINGTON-FREMONT 18:53 6:05 217 Anthony Cataldo SO SAN LEANDRO 22:00 7:05 101 Erick Hung SR MIRAMONTE 18:53 6:05 218 Doug Stephenson JR ALEMANY 22:08 7:08 102 Luke Daniels SO ASHLAND OR 18:53 6:05 219 Mike Dean SR PLEASANT VALLEY 22:09 7:08 103 Joe Wilkinson SR ALEMANY 18:55 6:06 220 Mike Lee JR AMERICAN 22:25 7:13 104 Wes McBride SR CASA GRANDE 18:56 6:06 221 Seth Engstrom SR MOUNTAIN VIEW 22:30 7:15 105 Max Pineda SR NORDHOFF 18:58 6:07 222 Eon Hill JR AMERICAN 22:34 7:16 106 Nathan Tanner JR PLACER 19:01 6:08 223 Rygg Larsen SR CASA GRANDE 22:38 7:18 107 Barret Christensen JR PLACER 19:02 6:08 224 Albert Esparza JR LOMPOC 22:38 7:18 108 Ryan Zeiger SR MIRAMONTE 19:02 6:08 225 Peter Wilkinson SO ALEMANY 22:50 7:21 109 Marty Kinsey SO GRANADA 19:03 6:08 226 Jacob Mota JR BOSCO TECH 22:53 7:22 110 Sean Sellers JR EAST UNION 19:05 6:09 227 Jonathon Lee FR WASHINGTON-FREMONT 22:56 7:23 111 Mike Garcia SO NO. MONTEREY CO. 19:05 6:09 228 Mark Donovan SR LAS LOMAS 23:00 7:25 112 Derek Nunes SO GRANADA 19:06 6:09 229 Francisco de laTorre SO ALEMANY 23:22 7:32 113 Brian Kock JR ALEMANY 19:07 6:10 230 Paul Leonardi SO SAN LEANDRO 26:33 8:33 114 Pat Caurant SR ST. IGNATIUS 19:07 6:10 231 Chris Nelson JR PETALUMA 26:52 8:39 115 Mike Fender SR PLEASANT VALLEY 19:10 6:11 232 Steve Bitner JR AMERICAN 27:11 8:45 116 Brian Coombe FR CORONA DEL MAR 19:11 6:11 233 Donato Smith SR EXETER UNION 27:37 8:54 117 Ryan Hayes JR PLEASANT VALLEY 19:11 6:11 234 James Kim SR MOUNTAIN VIEW ------------------------------------------------------------------------------- BOY'S DIVISION III ------------------------------------------------------------------------------- 1. NORDHOFF 1 4 13 18 44 (96)(105) = 80 Javier Ramirez, Will Bernaldo, Omar Vega, Mason Moore, Victor Ochoa, Jesse Davis, Max Pineda 2. LIVERMORE 2 5 28 29 31 (38) (55) = 95 Micheil Jones, Steve Immel, Joshua Lewis, Timothy Ricard, Adrian Eimerl, Christopher Nebo, Joseph Smith 3. ST. FRANCIS 14 23 25 41 48 (53) (79) = 151 Mike Cheung, John Boniface, John Collin, Quinn Walker, Victor Sloan, Bryan Stevens, Sean Fallon 4. CORONA DEL MAR 15 27 32 36 59 (66)(116) = 169 Brian Slingsby, Andy Gwin, Tyler Beardslee, Kohei Tsujimoto, Mike Maguire, David Long, Brian Coombe 5. ST.FRANCIS/LA CANADA 9 10 40 43 78 (87)(154) = 180 Kevin Koeper, Andy VanOrden, Jason Rosales, Chris Mavros, Danny Phillips, Brian Lee, Steve Garcia 6. CLAYTON VALLEY 12 30 45 47 54 (71)(138) = 188 Mike Wojciechowski, Geoff Brigham, Luke Leininger, Chris Clausen, Justin Carter, Tony Munch, Jimmy Freeman 7. ST. IGNATIUS 6 26 49 69 82 (114)(150) = 232 Brad Hansen, Paul Wellman, Matt Talbott, Brendan Fitzgibbon, Kevin Coe, Pat Caurant, Gus Cano 8. SONORA 8 61 62 63 75 (129)(149) = 269 Darren Holman, Tom Hurst, Crosby Moretoh, Dan Fascilla, Joe Wolf, Jon Steinmetz, Josh Morton 9. LA CANADA 11 50 81 88 120 (126)(163) = 350 Michael Thatcher, Keith Miller, Brian Shapiro, Chris Oka, Dustin Mahan, Jon Oka, Philip Young 10. BISHOP O'DOWD 3 57 64 98 137 (143) = 359 Alex Teckell, David Alderman, Kevin Schumacher, Martin Privat, Jake Bouey, Steve Bouey 11. NO. MONTEREY CO. 19 68 93 97 111 (122)(178) = 388 Leo Leon, Aaron Pendroza, Greg Kaminskis, Segio Vazquez, Mike Garcia, Carlos Alvarado, Andy Rooney 12. ASHLAND OR 22 60 73 102 141 (161)(176) = 398 Jamaal Ryan, Morgan Starr, Chris Mayer, Luke Daniels, Miguel Barry, John Jarrell, Joe Williams 13. WEST HILLS 20 74 90 91 131 (144)(167) = 406 Stewart Blain, Aaron Blood, Dustin Diaz, Chris Nagao, Matt Stuart, Randy Bennett, Tommy Corbin 14. PLACER 21 84 106 107 121 (180)(182) = 439 Dan D'Ottavio, Maurice Uenuma, Nathan Tanner, Barret Christensen, Casey Delcour, Brendan Shaw, Jason Scautlebury 15. PLEASANT VALLEY 46 58 115 117 160 (196)(215) = 496 Jeremiah Moody, Miles Neisser, Mike Fender, Ryan Hayes, Mike Bradley, Aaron Ford, Mike Dean 16. YOSEMITE 33 83 119 133 135 (181)(198) = 503 Timothy Padilla, Isaiah Peterson, Hans Shanks, David Richardson, Elisha Peterson, Glenn Grimes, Weston Grillo 17. PASO ROBLES 56 89 99 118 151 (155)(179) = 513 David Ewing, Lance Pate, John Huff, Ryan Hickman, Jeremy Lawrence, Josh Johnson, Jeremy Harrison 18. EAST UNION 16 51 110 174 185 (209)(211) = 536 Daniel Gohlke, Oscar Denogen, Sean Sellers, Jimmy Marshall, Roberto Laredo, Eric Brandt, Tod Stiern 19. GRANADA 35 109 112 145 162 (165) = 563 Heinar Urrutio, Marty Kinsey, Derek Nunes, Justin Morrow, Sam Green, Mike Taylor 20. CASA GRANDE 76 85 104 148 159 (177)(219) = 572 Josh Baughman, Joe Janakes, Wes McBride, John Jones, Brent Endicott, Marc Asaro, Rygg Larsen 21. MIRAMONTE 80 95 101 108 199 = 583 Rob Podwalny, Dan Grundig, Erick Hung, Ryan Zeiger, Matt Traum 22. MOUNTAIN VIEW 37 92 142 153 164 (217)(229) = 588 Matt Pitts, Colin Bailey, Jon Zalisk, Ben Cain, Andy Lazaro, Seth Engstrom, James Kim 23. USDHS 7 130 140 156 170 (173)(193) = 603 Ross Damman, Derek Kuerno, David Mittendorf, Mike Duggan, Jeff Dean, Nate Clapp, CJ Malcolm 24. SAN LEANDRO 17 34 136 205 213 (225) = 605 Keith Kennedy, Enrique Enriquez, Gary Chan, Ben Fong, Anthony Cataldo, Paul Leonardi 25. BOSCO TECH 86 94 124 127 175 (194)(222) = 606 Joseph Garcia, Daniel Phiffer, Troy Urbina, Anthony Ramirez, Zack Mills, Mike Scaduto, Jacob Mota 26. ATASCADERO 52 123 125 157 183 (186)(208) = 640 Sonny Baxter, Jacob Horn, John Miller, Jason Wilkinson, Matt Cook, Tom Himmelrich, Luis Lopez 27. NORTHGATE 65 67 147 172 195 (197)(202) = 646 Rolf Kvalvik, Ross Biesinger, Anton Klemens, Jaime Lichavco, Jeff Mellin, Avnish Patel, John Litton 28. ALEMANY 42 103 113 203 214 (221)(224) = 675 Paul Gauci, Joe Wilkinson, Brian Kock, Richard Calvillo, Doug Stephenson, Peter Wilkinson, Francisco de laTorre 29. PETALUMA 24 128 166 171 210 (226) = 699 Dan Brecht, Bill Jensen, Reed Werner, Frank Dutton, Guillermo Malana, Chris Nelson 30. PALO ALTO 39 146 152 188 200 (212) = 725 Jeff Colbeck, Doug Smith, Jay Traeger, David Clark, Max Cuellar, Yuan-Juhn Chiao 31. LOMPOC 72 77 189 190 204 (207)(220) = 732 Houa Moua, David Caro, Alfonso Torres, Carlos Ponce, Brian Cagianut, Craig Farley, Albert Esparza 32. AMERICAN 70 134 158 192 216 (218)(227) = 770 Erik Hansen, Randy Jones, Travis Franksen, C. J. Hyde, Mike Lee, Eon Hill, Steve Bitner 33. WASHINGTON-FREMONT 100 139 184 191 223 = 837 Paul Gattey, Steve Duke, Ben Severson, Kevin Newgren, Jonathon Lee 34. EXETER UNION 132 168 169 187 201 (206)(228) = 857 Matt Supinger, Armardo Esquivel, Sean Horchy, Mike Barcellos, Lee Hammond, Ricardo Olea, Donato Smith

Varsity Boys - Div 4

BOY'S DIVISION IV PLACE NAME YR AFFILIATION 4BOYS PACE PLACE NAME YR AFFILIATION 4BOYS PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Galvin Gonzalez SR MCFARLAND 16:16 5:15 82 Matt Pohlmeyer JR CENTRAL VALLEY 19:50 6:24 2 Dave Mitchell SR MORRO BAY 16:38 5:22 83 Sean Alexander SO BEAR RIVER 19:51 6:24 3 Dave Brackett SR CALAVERAS 16:52 5:26 84 Jeremy Gregory SR TAFT 19:54 6:25 4 Gabriel Diaz SR MCFARLAND 17:16 5:34 85 Rob Wallis SR DIXON 19:54 6:25 5 Jonevan Hornsby SR ST. MARY'S 17:23 5:36 86 Stephen Krause JR SAN RAFAEL 19:58 6:26 6 Peter West SR R. L. STEVENSON 17:26 5:37 87 Niscio Luccuse FR DE LA SALLE 20:02 6:27 7 Mica Fuson JR TAFT 17:26 5:37 88 James Stark SR DIXON 20:03 6:28 8 Trevor Strohman SR MORRO BAY 17:27 5:37 89 Damian Crevello JR R. L. STEVENSON 20:03 6:28 9 David Rhodes SR PIEDMONT 17:32 5:39 90 Kevin Yates JR CENTRAL VALLEY 20:04 6:28 10 Espen Walker SR TERRA LINDA 17:36 5:40 91 Mike Bullis SR TAFT 20:04 6:28 11 Ryan Roberts JR OAK PARK 17:37 5:41 92 Daniel Combs JR SANTA YNEZ 20:05 6:28 12 Josh Hillis SR MORRO BAY 17:38 5:41 93 Aaron Elkins SR TEMPLETON 20:06 6:29 13 Eduardo Santillan SR SALESIAN-L.A. 17:39 5:41 94 Mark Waelty SO SUMMERVILLE 20:06 6:29 14 Jose Galvan JR MCFARLAND 17:42 5:42 95 Kyle Kenney JR TAFT 20:08 6:29 15 Gerardo Soto JR MCFARLAND 17:43 5:43 96 Erik Butler JR BRET HARTE 20:09 6:30 16 Josh Wilson SR TERRA LINDA 17:46 5:44 97 Alex Krebs SR SUMMERVILLE 20:17 6:32 17 Ryan Wade SO CENTRAL VALLEY 17:47 5:44 98 Chris Miles JR CENTRAL VALLEY 20:21 6:33 18 Marcos Aguirre FR SALESIAN-L.A. 17:49 5:45 99 Jed Thompson FR R. L. STEVENSON 20:21 6:33 19 Dylan Renn SR BRET HARTE 17:51 5:45 100 ryan dekenicke PLEASANT VALLEY 20:22 6:34 20 Philippe Melin SR CARDINAL NEWMAN 17:53 5:46 101 Dan Arata SO SUMMERVILLE 20:23 6:34 21 Robin Pendoley JR TERRA LINDA 17:54 5:46 102 Jeff Franklin JR BRET HARTE 20:25 6:35 22 Todd Jordan JR TAFT 17:55 5:46 103 Roger Gatchet JR SANTA YNEZ 20:27 6:35 23 Jesse Rohde SR SANTA YNEZ 17:57 5:47 104 Marcus Madrid SR DE LA SALLE 20:28 6:36 24 Rico Gomez JR MORRO BAY 18:00 5:48 105 Reuben Cha JR R. L. STEVENSON 20:32 6:37 25 Thad Woosley JR CARDINAL NEWMAN 18:02 5:49 106 Brooks Hargreaves SR OAK PARK 20:34 6:38 26 Rudy Cavazos SO MCFARLAND 18:05 5:50 107 William Bogdanoff JR BRET HARTE 20:37 6:39 27 Schaff Cisco SR ST. MARY'S 18:06 5:50 108 Willie Rolph SO PATTERSON 20:39 6:39 28 Andy Cortez FR SALESIAN-L.A. 18:12 5:52 109 curtis maas PLEASANT VALLEY 20:39 6:39 29 Moises Flores SR SALESIAN-L.A. 18:13 5:52 110 Mike Rotkowski FR DE LA SALLE 20:40 6:40 30 Morgan Harrelson SO OAK PARK 18:15 5:53 111 Sean Kennedy FR DE LA SALLE 20:45 6:41 31 Nick Cady JR CARDINAL NEWMAN 18:16 5:53 112 Mike Hunt SO ST. MARY'S 20:47 6:42 32 TW Burchmore JR MORRO BAY 18:17 5:54 113 Scott Isa SO DIXON 20:53 6:44 33 Francisco Guevara SO TERRA LINDA 18:21 5:55 114 Tyler James SO CALAVERAS 20:57 6:45 34 Ryan Alexander JR SANTA YNEZ 18:21 5:55 115 Brian Gray JR OAK PARK 21:02 6:47 35 Joel Lopez SO MCFARLAND 18:22 5:55 116 David Dauphine SR R. L. STEVENSON 21:05 6:48 36 Todd Gailey JR MORRO BAY 18:31 5:58 117 Josh Thompson SR FORT BRAGG 21:05 6:48 37 Josh Tahtan SR CARDINAL NEWMAN 18:32 5:58 118 Heath Johnson SR FORT BRAGG 21:06 6:48 38 Zack Sampson SR TERRA LINDA 18:34 5:59 119 Ron Patterson FR PATTERSON 21:08 6:49 39 Josh Rattray SO OAK PARK 18:37 6:00 120 Curtis Gobert SO ST. MARY'S STOCKTON 21:14 6:51 40 clint waterberg PLEASANT VALLEY 18:37 6:00 121 Dylan Wilcoxson FR BEAR RIVER 21:16 6:51 41 Rob Litchfield JR BEAR RIVER 18:39 6:01 122 Mike Hyams JR SAN RAFAEL 21:21 6:53 42 JoJo Aguilar JR PATTERSON 18:43 6:02 123 Martin Knaus SO FORT BRAGG 21:23 6:53 43 Joe White JR BRET HARTE 18:46 6:03 124 Abram Trosky SO R. L. STEVENSON 21:24 6:54 44 Jose Villareal SR SALESIAN-L.A. 18:48 6:04 125 Daren Morse SR SAN RAFAEL 21:30 6:56 45 Mike Keller JR PATTERSON 18:54 6:05 126 Jon Pullan SO OAK PARK 21:38 6:58 46 Brandon Dotson JR SANTA YNEZ 18:55 6:06 127 Keith Trimble JR PIEDMONT 21:48 7:01 47 Rudy Ballardo FR MCFARLAND 18:58 6:07 128 Johnny McFarland SO CALAVERAS 21:49 7:02 48 Willie Montalbo SO PATTERSON 18:58 6:07 129 Stephen Traficante SR DIXON 21:53 7:03 49 Andy Malick JR PIEDMONT 18:58 6:07 130 Jeremy Brothers JR DIXON 22:03 7:06 50 Cory Hails SR SUMMERVILLE 18:59 6:07 131 Jorge Lepiz FR TEMPLETON 22:05 7:07 51 Eli Bayless SR CARDINAL NEWMAN 19:00 6:07 132 Yu Tsuji JR R. L. STEVENSON 22:10 7:09 52 Roy Ruelas SR TAFT 19:03 6:08 133 Eric Wyner JR FORT BRAGG 22:21 7:12 53 William Martinez SR TERRA LINDA 19:03 6:08 134 Paul Wagner SR JUSTIN SIENA 22:27 7:14 54 Aaron Feiger JR OAK PARK 19:04 6:09 135 John Brentt FR ST. MARY'S STOCKTON 22:29 7:15 55 Jeff Middleton SR DE LA SALLE 19:07 6:10 136 Andy Vaugn FR FORT BRAGG 22:33 7:16 56 Bobby Augustine SO ST. MARY'S 19:10 6:11 137 Pascal Mickelson JR BEAR RIVER 22:38 7:18 57 Ben Manifias FR ST. MARY'S 19:10 6:11 138 Adri Von Drehle JR SAN RAFAEL 22:45 7:20 58 Javier Cortez SR ST. MARY'S STOCKTON 19:15 6:12 139 Mark Lundberg FR TEMPLETON 22:45 7:20 59 Dominic Trinidad JR PATTERSON 19:17 6:13 140 Lance Kunz SR TEMPLETON 22:46 7:20 60 David Hobstetter JR PIEDMONT 19:18 6:13 141 Steve Dedmon SO SUMMERVILLE 22:50 7:21 61 Jed Johnson SO PIEDMONT 19:18 6:13 142 Mike Gates SR ST. MARY'S STOCKTON 22:56 7:23 62 Silas Graves JR BRET HARTE 19:18 6:13 143 Roy Zamora SO TEMPLETON 22:58 7:24 63 Javier Garcia SO SALESIAN-L.A. 19:19 6:14 144 Mike Schultz FR CALAVERAS 23:00 7:25 64 jim thomas PLEASANT VALLEY 19:19 6:14 145 Bryan Kim SO JUSTIN SIENA 23:17 7:30 65 Matt Click SO DE LA SALLE 19:23 6:15 146 Nick Winebrenner SR CALAVERAS 23:30 7:34 66 Ed Keehr SO ST. MARY'S STOCKTON 19:26 6:16 147 Matt Morelli FR ST. MARY'S STOCKTON 23:34 7:36 67 Travis Kenney FR TAFT 19:28 6:16 148 Jonas Loug SR FORT BRAGG 23:35 7:36 68 joey creighton PLEASANT VALLEY 19:29 6:17 149 Merced Carrio JR SAN RAFAEL 24:14 7:48 69 Adrian Seymour JR SUMMERVILLE 19:32 6:18 150 Matt Westphal FR ST. MARY'S STOCKTON 24:15 7:49 70 Jeff Gamlin SR CENTRAL VALLEY 19:32 6:18 151 Ryan Krebs SO FORT BRAGG 24:16 7:49 71 Ed Royball JR ST. MARY'S 19:33 6:18 152 Chad Azevedo FR SUMMERVILLE 24:42 7:57 72 Ryan Stantin FR DE LA SALLE 19:37 6:19 153 Damian Laughlin FR TIOGA 25:12 8:07 73 Jesus Garcia SO SALESIAN-L.A. 19:38 6:20 154 Matt Farrell SR CALAVERAS 25:31 8:13 74 Dylan Creedon SO CARDINAL NEWMAN 19:40 6:20 155 Bryan Parker JR BEAR RIVER 25:44 8:17 75 Gus Aiton JR BRET HARTE 19:41 6:21 156 Kenny Reich JR SAN RAFAEL 26:14 8:27 76 Eddie Lopez SR JUSTIN SIENA 19:42 6:21 157 Jake Molaro JR BEAR RIVER 26:29 8:32 77 Beau Camaren FR DIXON 19:44 6:22 158 Keith Allen JR BEAR RIVER 28:11 9:05 78 Trevor Boler SR DIXON 19:45 6:22 159 Chad Adams FR TIOGA 29:53 9:38 79 Marc Miguel JR ST. MARY'S 19:48 6:23 160 Peter Lyon SO TEMPLETON 29:55 9:38 80 Andrew McGeehan SR TERRA LINDA 19:48 6:23 161 Scott Meyers SR JUSTIN SIENA 30:10 9:43 81 Tim Brackett SO CALAVERAS 19:50 6:24 162 Chris Soeotky FR JUSTIN SIENA 30:40 9:53 ------------------------------------------------------------------------------- BOY'S DIVISION IV ------------------------------------------------------------------------------- 1. MCFARLAND 1 4 14 15 26 (35) (47) = 60 Galvin Gonzalez, Gabriel Diaz, Jose Galvan, Gerardo Soto, Rudy Cavazos, Joel Lopez, Rudy Ballardo 2. MORRO BAY 2 8 12 24 32 (36) = 78 Dave Mitchell, Trevor Strohman, Josh Hillis, Rico Gomez, TW Burchmore, Todd Gailey 3. TERRA LINDA 10 16 21 33 38 (53) (80) = 118 Espen Walker, Josh Wilson, Robin Pendoley, Francisco Guevara, Zack Sampson, William Martinez, Andrew McGeehan 4. SALESIAN-L.A. 13 18 28 29 44 (63) (73) = 132 Eduardo Santillan, Marcos Aguirre, Andy Cortez, Moises Flores, Jose Villareal, Javier Garcia, Jesus Garcia 5. CARDINAL NEWMAN 20 25 31 37 51 (74) = 164 Philippe Melin, Thad Woosley, Nick Cady, Josh Tahtan, Eli Bayless, Dylan Creedon 6. ST. MARY'S 5 27 56 57 71 (79)(112) = 216 Jonevan Hornsby, Schaff Cisco, Bobby Augustine, Ben Manifias, Ed Royball, Marc Miguel, Mike Hunt 7. TAFT 7 22 52 67 84 (91) (95) = 232 Mica Fuson, Todd Jordan, Roy Ruelas, Travis Kenney, Jeremy Gregory, Mike Bullis, Kyle Kenney 8. OAK PARK 11 30 39 54 106 (115)(126) = 240 Ryan Roberts, Morgan Harrelson, Josh Rattray, Aaron Feiger, Brooks Hargreaves, Brian Gray, Jon Pullan 9. BRET HARTE 19 43 62 75 96 (102)(107) = 295 Dylan Renn, Joe White, Silas Graves, Gus Aiton, Erik Butler, Jeff Franklin, William Bogdanoff 10. SANTA YNEZ 23 34 46 92 103 = 298 Jesse Rohde, Ryan Alexander, Brandon Dotson, Daniel Combs, Roger Gatchet 11. PATTERSON 42 45 48 59 108 (119) = 302 JoJo Aguilar, Mike Keller, Willie Montalbo, Dominic Trinidad, Willie Rolph, Ron Patterson 12. PIEDMONT 9 49 60 61 127 = 306 David Rhodes, Andy Malick, David Hobstetter, Jed Johnson, Keith Trimble 13. CENTRAL VALLEY 17 70 82 90 98 = 357 Ryan Wade, Jeff Gamlin, Matt Pohlmeyer, Kevin Yates, Chris Miles 14. PLEASANT VALLEY 40 64 68 100 109 = 381 clint waterberg, jim thomas, joey creighton, ryan dekenicke, curtis maas 15. DE LA SALLE 55 65 72 87 104 (110)(111) = 383 Jeff Middleton, Matt Click, Ryan Stantin, Niscio Luccuse, Marcus Madrid, Mike Rotkowski, Sean Kennedy 16. SUMMERVILLE 50 69 94 97 101 (141)(152) = 411 Cory Hails, Adrian Seymour, Mark Waelty, Alex Krebs, Dan Arata, Steve Dedmon, Chad Azevedo 17. R. L. STEVENSON 6 89 99 105 116 (124)(132) = 415 Peter West, Damian Crevello, Jed Thompson, Reuben Cha, David Dauphine, Abram Trosky, Yu Tsuji 18. DIXON 77 78 85 88 113 (129)(130) = 441 Beau Camaren, Trevor Boler, Rob Wallis, James Stark, Scott Isa, Stephen Traficante, Jeremy Brothers 19. CALAVERAS 3 81 114 128 144 (146)(153) = 470 Dave Brackett, Tim Brackett, Tyler James, Johnny McFarland, Mike Schultz, Nick Winebrenner, Matt Farrell 20. ST. MARY'S STOCKTON 58 66 120 135 142 (147)(150) = 521 Javier Cortez, Ed Keehr, Curtis Gobert, John Brentt, Mike Gates, Matt Morelli, Matt Westphal 21. BEAR RIVER 41 83 121 137 154 (156)(157) = 536 Rob Litchfield, Sean Alexander, Dylan Wilcoxson, Pascal Mickelson, Bryan Parker, Jake Molaro, Keith Allen 22. SAN RAFAEL 86 122 125 138 149 (155) = 620 Stephen Krause, Mike Hyams, Daren Morse, Adri Von Drehle, Merced Carrio, Kenny Reich 23. FORT BRAGG 117 118 123 133 136 (148)(151) = 627 Josh Thompson, Heath Johnson, Martin Knaus, Eric Wyner, Andy Vaugn, Jonas Loug, Ryan Krebs 24. TEMPLETON 93 131 139 140 143 (158) = 646 Aaron Elkins, Jorge Lepiz, Mark Lundberg, Lance Kunz, Roy Zamora, Peter Lyon 25. JUSTIN SIENA 76 134 145 159 160 = 674 Eddie Lopez, Paul Wagner, Bryan Kim, Scott Meyers, Chris Soeotky

Combined

------------------------------------------------------------------------------- BOY'S DIVISION I THROUGH IV COMBINED ------------------------------------------------------------------------------- 1. JESUIT 1 47 53 54 57 (101)(148) = 212 2. WM. S. HART 2 30 50 82 100 (105)(114) = 264 3. SCRIPPS RANCH 10 55 62 69 71 (73)(255) = 267 4. PENINSULA 20 31 37 46 161 (230)(287) = 295 5. VISTA/SD 16 24 56 77 141 (197)(223) = 314 6. NORDHOFF 4 11 61 91 208 (344)(369) = 375 7. LIVERMORE 7 12 119 131 144 (182)(250) = 413 8. EDISON/HB 23 70 87 130 164 (289)(397) = 474 9. ARROYO 19 45 81 89 242 (254)(375) = 476 10. DE LA SALLE 5 18 137 172 184 (272)(401) = 516 11. LAGUNA HILLS 59 66 102 127 180 (226)(231) = 534 12. CRESCENT VALLEY 22 32 120 122 243 (304)(310) = 539 13. BELLARMINE 15 35 142 147 207 (218)(308) = 546 14. BEND 26 64 78 165 215 (224)(288) = 548 15. CORONA 17 44 106 196 201 (309)(325) = 564 16. AYALA 3 111 115 150 189 (246) = 568 17. DAVIS 25 48 138 166 193 (341)(376) = 570 18. MCFARLAND 6 74 145 149 209 (270)(370) = 583 19. AMADOR VALLEY 67 68 143 163 187 (198)(239) = 628 20. MORRO BAY 21 96 134 192 253 (295) = 696 21. SANTA ROSA 43 52 154 158 294 (537)(578) = 701 22. ST. FRANCIS 63 104 109 199 227 (240)(311) = 702 23. LINCOLN -- 27 110 162 206 225 (259)(418) = 730 24. CORONA DEL MAR 72 118 152 173 257 (276)(407) = 772 25. ST.FRANCIS/LA CANADA 39 42 195 205 300 (327)(499) = 781 26. MISSION VIEJO 116 159 169 175 185 (283)(302) = 804 27. MISSION SAN JOSE 75 125 133 221 280 (296) = 834 28. MATER DEI 34 88 129 264 335 (383)(423) = 850 29. CLAYTON VALLEY 60 139 213 222 241 (286)(466) = 875 30. LELAND 41 194 212 216 220 (326)(572) = 883 31. AGOURA 9 140 248 249 307 (346) = 953 32. TERRA LINDA 128 157 179 265 303 (388)(507) = 1032 33. LOS GATOS 79 151 170 188 446 (619) = 1034 34. BISHOP AMAT 13 126 244 271 403 (477)(504) = 1057 35. SALESIAN-L.A. 135 168 236 238 345 (431)(484) = 1122 36. SONORA 38 262 263 269 293 (442)(487) = 1125 37. NAPA 28 40 65 509 515 (574)(624) = 1157 38. HELIX 107 178 203 315 360 = 1163 39. LOGAN 155 202 228 277 373 (587) = 1235 40. ST. IGNATIUS 14 229 284 316 400 (422)(488) = 1243 41. JUNIPERO SERRA 123 233 273 314 336 (430)(567) = 1279 42. ARROYO GRANDE 58 146 210 394 474 (485)(631) = 1282 43. CARDINAL NEWMAN 177 200 247 298 377 (489) = 1299 44. DEL ORO 51 156 349 368 384 (391)(614) = 1308 45. RIGHETTI 29 234 278 366 402 (511)(524) = 1309 46. CLOVIS WEST 121 136 258 396 414 (445)(571) = 1325 47. LA CANADA 49 232 313 329 416 (435)(529) = 1339 48. BISHOP O'DOWD 8 252 274 348 462 (475) = 1344 49. SAN LUIS OBISPO 95 260 268 353 449 (454)(465) = 1425 50. NO. MONTEREY CO. 97 281 338 347 393 (420)(573) = 1456

JV Boys - Div 1-4

BOY'S JV DIVISION PLACE NAME YR AFFILIATION BOYS- PACE PLACE NAME YR AFFILIATION BOYS- PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Joe Orlando JR JESUIT 17:41 5:42 171 Jarrett Winfield SO BISHOP O'DOWD 20:40 6:40 2 Michael Hills SO JESUIT 17:41 5:42 172 Ricky Foggiato SO BISHOP O'DOWD 20:42 6:40 3 Chris Kelly SR PENINSULA 17:42 5:42 173 Walter Willis SO DIXON 20:43 6:41 4 Jon Welsh SO JESUIT 17:50 5:45 174 Jashan Atkins SO RIGHETTI 20:44 6:41 5 Jason Noriega JR LIVERMORE 17:51 5:45 175 Ryan Okerblom SO RIGHETTI 20:44 6:41 6 Chris Knapp FR BELLARMINE 17:53 5:46 176 Tom Marrs SO GRANADA 20:45 6:41 7 Mike Sarraille JR BELLARMINE 17:56 5:47 177 Fernando Santos SO ST.FRANCIS/LA CANADA 20:45 6:41 8 Joe Leventhal SR AGOURA 17:58 5:47 178 Justin Dunworth JR BUCHANAN 20:46 6:42 9 Sonny Salas JR AYALA 18:00 5:48 179 Brendan Wells FR ST. IGNATIUS 20:47 6:42 10 Joe Rooks JR PENINSULA 18:03 5:49 180 Michael Mandell SR LA CANADA 20:48 6:42 11 Allan Kremp SR LAGUNA HILLS 18:07 5:50 181 Matt Miller SO PLACER 20:48 6:42 12 Hugo Solano SR WM. S. HART 18:16 5:53 182 Ted Rogers SO DIXON 20:49 6:43 13 Tarik Hart SR BELLARMINE 18:19 5:54 183 Kevin Hirose JR BOSCO TECH 20:51 6:43 14 Andy McIntosh SR JESUIT 18:19 5:54 184 Josh Flores SR ST.FRANCIS/LA CANADA 20:52 6:43 15 Jobert Barin SR ST.FRANCIS/LA CANADA 18:22 5:55 185 Matt Logsdon FR ALISO NIGUEL 20:55 6:44 16 Kevin Sloan JR JESUIT 18:25 5:56 186 Mike Pease SR TAFT 20:55 6:44 17 David Hanley SR WM. S. HART 18:26 5:56 187 Shaye Harrington SR BRET HARTE 20:55 6:44 18 Nathan Martin FR LIVERMORE 18:28 5:57 188 Matt Johnson FR RIGHETTI 20:58 6:45 19 Garrett Larsson FR JESUIT 18:29 5:57 189 James Alvarez JR ST.FRANCIS/LA CANADA 20:59 6:46 20 Robert Genin SR LAGUNA HILLS 18:30 5:58 190 Ben Werschkul FR ASHLAND OR 21:01 6:46 21 Neil Nehmens SR AYALA 18:30 5:58 191 Nathan Whitson SO PLACER 21:02 6:47 22 Scott Bergen JR ST.FRANCIS/LA CANADA 18:31 5:58 192 Jon Pangburn SO RIGHETTI 21:02 6:47 23 Victor Alm JR LIVERMORE 18:33 5:59 193 Sean Holguin SR YOSEMITE 21:03 6:47 24 Jim Armor JR PENINSULA 18:33 5:59 194 Nate Coker FR DAVIS 21:05 6:48 25 Tyler Lafferty JR WM. S. HART 18:35 5:59 195 Joey Chang FR MOUNTAIN VIEW 21:07 6:48 26 Scott Ketcham SR VISTA/SD 18:36 6:00 196 Daniel Trieu FR LELAND 21:07 6:48 27 Blake Lynch JR LAGUNA HILLS 18:37 6:00 197 Chris Buan JR ST.FRANCIS/LA CANADA 21:09 6:49 28 Kevin Boercher SO LIVERMORE 18:38 6:00 198 Matt Sermeno SR BOSCO TECH 21:10 6:49 29 Kevin McGlone SO LAGUNA HILLS 18:40 6:01 199 Pat Russell SO CORONA DEL MAR 21:10 6:49 30 Tyler Schrock SO LAGUNA HILLS 18:41 6:01 200 Marc Clebanoff FR OAK PARK 21:12 6:50 31 Jason Hart SO SONORA 18:42 6:02 201 Ben Brownell SR CRESCENT VALLEY 21:13 6:50 32 Pat Tam SR BELLARMINE 18:42 6:02 202 David Paik SO OAK PARK 21:13 6:50 33 Taggart George JR WM. S. HART 18:43 6:02 203 Chris Alvear FR SAN RAMON 21:13 6:50 34 Miguel Barry SO ASHLAND OR 18:43 6:02 204 Ryan Starkweather SO PLACER 21:14 6:51 35 Edgar Torres JR NORDHOFF 18:44 6:02 205 Tommy Starr JR YOSEMITE 21:15 6:51 36 Ijiran Bambao SO VISTA 18:44 6:02 206 Patrick McClennan FR SAN LEANDRO 21:17 6:52 37 Eric Jones FR NO. MONTEREY CO. 18:48 6:04 207 Steffan Benamou FR AMADOR VALLEY 21:18 6:52 38 Nick Manzo SO LAGUNA HILLS 18:49 6:04 208 Ben Grace SR SANTA ROSA 21:20 6:52 39 Scott Peterson SO WM. S. HART 18:50 6:04 209 Eric Robles JR SALESIAN-L.A. 21:21 6:53 40 Gavin Davis JR SCRIPPS RANCH 18:51 6:05 210 Andrew Mutz SO OAK PARK 21:23 6:53 41 Matt Madamba JR JUNIPERO SERRA 18:54 6:05 211 Caesar Garcia SO BOSCO TECH 21:23 6:53 42 Keith Williams JR EDISON/HB 18:54 6:05 212 Charles Williams JR SAN LEANDRO 21:23 6:53 43 Ian Brown SO ASHLAND OR 18:56 6:06 213 Arturo Nevarez SR SALESIAN-L.A. 21:27 6:55 44 Randy Mannat SR LOGAN 18:58 6:07 214 Kelsey Johannes FR CARDINAL NEWMAN 21:29 6:55 45 Gordy Allen JR BELLARMINE 19:01 6:08 215 Marek Janko JR SAN LEANDRO 21:29 6:55 46 Hugo Vazquez JR NO. MONTEREY CO. 19:01 6:08 216 Sean Boetcher FR ST.FRANCIS/LA CANADA 21:32 6:56 47 Vitto Tracy SR AMADOR VALLEY 19:02 6:08 217 Jeremy Crow JR BRET HARTE 21:32 6:56 48 Ryan Coleman JR SCRIPPS RANCH 19:02 6:08 218 Kevin Peter SR ELK GROVE 21:34 6:57 49 Ryan Rikers JR CORONA DEL MAR 19:03 6:08 219 Ryan Dyer FR TAFT 21:35 6:57 50 Jose Buenrostro FR NO. MONTEREY CO. 19:04 6:09 220 Eric Cattell JR MOUNTAIN VIEW 21:35 6:57 51 David Moreno JR SALESIAN-L.A. 19:06 6:09 221 Tyler Grant FR MENLO ATHERTON 21:36 6:58 52 Jimmy Singh SR AGOURA 19:07 6:10 222 Eric Wang FR LELAND 21:36 6:58 53 Wayne Tam SO BELLARMINE 19:08 6:10 223 Ed Piasta FR CARDINAL NEWMAN 21:37 6:58 54 Hong Chew SR ST. IGNATIUS 19:08 6:10 224 Nate Glazer JR DAVIS 21:37 6:58 55 Matt Bergh FR AMADOR VALLEY 19:10 6:11 225 Erik Castner FR RANCHO COTATE 21:38 6:58 56 Ryan Riemer FR ELK GROVE 19:13 6:12 226 Bret Sarnquist SO PALO ALTO 21:38 6:58 57 Kalen Thompson SO SONORA 19:16 6:13 227 Scott Tidd JR SANTA ROSA 21:39 6:59 58 Steve Bloomer SR EDISON/HB 19:17 6:13 228 Travis Burdick SO YOSEMITE 21:40 6:59 59 Gurav Abbi SO LELAND 19:17 6:13 229 John Abrahamson FR PALO ALTO 21:40 6:59 60 Zach Nielsen SR SANTA ROSA 19:23 6:15 230 Adam Romero FR RANCHO COTATE 21:40 6:59 61 Erik Logan JR CORONA DEL MAR 19:24 6:15 231 John Baker SO MONTE VISTA-DANVILLE 21:41 6:59 62 Gabriel Medina JR SALESIAN-L.A. 19:24 6:15 232 Eric Skouronski SR OAK PARK 21:42 7:00 63 Trevor Ford SR BUCHANAN 19:25 6:15 233 Ryan Dunner FR ST.FRANCIS/LA CANADA 21:43 7:00 64 Matt Caldwell SO CORONA DEL MAR 19:25 6:15 234 Jeff Heiser JR DIXON 21:44 7:00 65 Kevin Whitlow SO PENINSULA 19:26 6:16 235 Zach Hash FR DIXON 21:44 7:00 66 Nick Stier JR EDISON/HB 19:27 6:16 236 Shawn Cooke SO SAN RAMON 21:46 7:01 67 Juan Diaz JR EDISON/HB 19:27 6:16 237 Spencer Reid SO SANTA ROSA 21:47 7:01 68 David Ward JR SONORA 19:30 6:17 238 Greg DiPaolo SO JUNIPERO SERRA 21:49 7:02 69 Kyle Ensminger SO SONORA 19:31 6:17 239 Ron Selvey SO AMADOR VALLEY 21:50 7:02 70 Mirwsis Sefi SR LOGAN 19:32 6:18 240 Leo Herrick SR BISHOP O'DOWD 21:51 7:02 71 Isaac Correa SO RIGHETTI 19:32 6:18 241 Robbie Matson SO ELK GROVE 21:54 7:03 72 Ian Thomas JR BISHOP O'DOWD 19:33 6:18 242 Tyler Monroe FR OAK PARK 21:55 7:04 73 Chris Lee SO ST.FRANCIS/LA CANADA 19:33 6:18 243 Tony Haile SO BISHOP O'DOWD 21:57 7:04 74 Mark Peck JR EDISON/HB 19:34 6:18 244 Sam Kincaid SO ASHLAND OR 21:57 7:04 75 Kevin Schmid SO SONORA 19:34 6:18 245 Jon Fisher SR MOUNTAIN VIEW 21:59 7:05 76 Andrew Smith FR VISTA/SD 19:34 6:18 246 Matt Johnson ST. FRANCIS 22:00 7:05 77 Caleb Emmons JR SONORA 19:34 6:18 247 Mark Jorden FR RANCHO COTATE 22:01 7:06 78 Piet Voskes JR ASHLAND OR 19:35 6:19 248 Sarah Dougherty JR DAVIS 22:04 7:07 79 Derek Drummond SO ST. IGNATIUS 19:35 6:19 249 Steve Benes JR GRACE DAVIS 22:12 7:09 80 Derek Uskert SO ST. IGNATIUS 19:36 6:19 250 Yen Chi Hsieh FR LELAND 22:13 7:10 81 Tye Hertel JR DAVIS 19:37 6:19 251 Peter Douglas SO PALO ALTO 22:15 7:10 82 Cesar Becerra JR NO. MONTEREY CO. 19:38 6:20 252 Clyde Blomquist SR DIXON 22:16 7:11 83 Kevin Beaudine SO AGOURA 19:39 6:20 253 Juan Alvarado SO SILVER CREEK 22:19 7:11 84 Shawn Camden JR JUNIPERO SERRA 19:39 6:20 254 Chris O'Driscoll SO JUNIPERO SERRA 22:19 7:11 85 Peter Nichols SR LIVERMORE 19:40 6:20 255 David Spach FR ALISO NIGUEL 22:21 7:12 86 Dan Hildenbrand SR CRESCENT VALLEY 19:42 6:21 256 Philip Weaver FR ALISO NIGUEL 22:21 7:12 87 Baltazar Perez SR RIGHETTI 19:43 6:21 257 Brett Hensley JR DAVIS 22:21 7:12 88 Joe Miller SO LAGUNA HILLS 19:44 6:22 258 Salvador Moreno SO ALISO NIGUEL 22:22 7:12 89 Richard Hossfeld SO CORONA DEL MAR 19:46 6:22 259 Sam Forbes SR LOGAN 22:22 7:12 90 Hamesh Shahani JR EDISON/HB 19:47 6:23 260 Gabe Harley JR PALO ALTO 22:24 7:13 91 Josh Morejohn SO DAVIS 19:48 6:23 261 Matt Berry SR DAVIS 22:25 7:13 92 Rolondo Sanchez SO SALESIAN-L.A. 19:48 6:23 262 Matt Luchini JR PALO ALTO 22:28 7:14 93 Ken Schwarz FR CORONA DEL MAR 19:49 6:23 263 Tony McMenemy SO AMADOR VALLEY 22:29 7:15 94 Eric Bingener SR ST.FRANCIS/LA CANADA 19:49 6:23 264 Chris Jasper SR YOSEMITE 22:32 7:16 95 Corenzo Arguijo FR RIGHETTI 19:51 6:24 265 Rajesh Soundaranathan FR LELAND 22:33 7:16 96 Jeff Tahtan FR CARDINAL NEWMAN 19:51 6:24 266 Jonathan Maier FR AMADOR VALLEY 22:40 7:18 97 Abrahm Pedroza FR NO. MONTEREY CO. 19:52 6:24 267 Guy Kachadorian JR ELK GROVE 22:47 7:20 98 Paul Wilson SR SANTA ROSA 19:52 6:24 268 Travis Decoster SO SUMMERVILLE 22:48 7:21 99 Travis White SO TAFT 19:53 6:24 269 Adam Teekell FR BISHOP O'DOWD 22:50 7:21 100 Justin Laboa JR PLACER 19:54 6:25 270 Mike Rennie JR PONDEROSA 22:52 7:22 101 Seth Barrett SO SANTA ROSA 19:54 6:25 271 Troy Blakely SR OAK PARK 22:52 7:22 102 Stephen Berns FR AGOURA 19:55 6:25 272 Matt Small FR PALO ALTO 22:53 7:22 103 Garrett Hall FR BOSCO TECH 19:56 6:25 273 Miguel Piedrahita SO DAVIS 22:55 7:23 104 Brian Fry JR BRET HARTE 19:56 6:25 274 Robert Huffman JR SAN RAMON 22:57 7:24 105 Brian Evans SR ASHLAND OR 19:56 6:25 275 Shaun Williams SO SILVER CREEK 22:59 7:24 106 Mario Ochoa SO SALESIAN-L.A. 19:57 6:26 276 Troy Lisenbee SR GRACE DAVIS 23:01 7:25 107 Forest Stearns JR SONORA 19:57 6:26 277 Dan Kurth JR DAVIS 23:02 7:25 108 Dan An JR LOGAN 19:58 6:26 278 Chris Ferreria SR PLACER 23:02 7:25 109 Leo Garcia SO NO. MONTEREY CO. 19:58 6:26 279 Toby White FR ST. MARY'S 23:03 7:26 110 Chris Gomes SR LOGAN 19:59 6:26 280 Josh Reed SR SAN RAMON 23:03 7:26 111 Mike Reynaga SO BOSCO TECH 19:59 6:26 281 Brian Hoffman JR SAN RAMON 23:04 7:26 112 Adam Lauvidsen SO BELLARMINE 20:00 6:27 282 Russell Kuczler SO BUCHANAN 23:05 7:26 113 Justin Griffin FR SAN LEANDRO 20:01 6:27 283 Donald Zimmerman FR AMADOR VALLEY 23:06 7:27 114 Jason Negri SR BISHOP O'DOWD 20:02 6:27 284 Alan Hu SR MOUNTAIN VIEW 23:07 7:27 115 Alen Kee SR CRESCENT VALLEY 20:02 6:27 285 Luke Huddleston SO TAFT 23:11 7:28 116 Ricardo Aregueta JR BUCHANAN 20:02 6:27 286 Anthony Moreno SO SALESIAN-L.A. 23:12 7:29 117 Joe Tracy JR DAVIS 20:03 6:28 287 Chris Butler JR BUCHANAN 23:12 7:29 118 Jerimy Abner SR PLACER 20:04 6:28 288 Sean Vail SO GRANADA 23:15 7:29 119 Eyobe Embsye SO LOGAN 20:04 6:28 289 Nathan Seaman JR PALO ALTO 23:16 7:30 120 Greg Lind JR CRESCENT VALLEY 20:05 6:28 290 Dan Esser JR AMADOR VALLEY 23:17 7:30 121 Robbie Rasmussen JR EDISON/HB 20:05 6:28 291 Colin Davies FR ST. MARY'S 23:18 7:30 122 Harry King SR LINCOLN -- 20:06 6:29 292 Nguyen Vong JR SILVER CREEK 23:20 7:31 123 Chris Wampler JR AGOURA 20:07 6:29 293 Geoff Garcia FR WASHINGTON-FREMONT 23:21 7:31 124 Nick Hanson SO CARDINAL NEWMAN 20:08 6:29 294 Jason Roeh SR CARDINAL NEWMAN 23:21 7:31 125 Orion Severhill SO VISTA 20:09 6:30 295 Aden Allen FR BISHOP O'DOWD 23:21 7:31 126 Brad White SO ST. IGNATIUS 20:10 6:30 296 Ernesto Fresquez JR ST.FRANCIS/LA CANADA 23:28 7:34 127 Dane Christensen JR CRESCENT VALLEY 20:11 6:30 297 Ben Cook SO CALAVERAS 23:36 7:36 128 Jason Williams FR VISTA 20:12 6:31 298 Harry Wetzel SR CARDINAL NEWMAN 23:36 7:36 129 Dominick Radominski SO CRESCENT VALLEY 20:14 6:31 299 Brian Aicega SO RANCHO COTATE 23:38 7:37 130 Tatsuhiko Mizuno SO LELAND 20:15 6:32 300 Chris Muller SO SAN RAMON 23:39 7:37 131 Jesse Reinking JR PLACER 20:15 6:32 301 Landis Bennett SR CARDINAL NEWMAN 23:40 7:38 132 Matt Chen FR ST. IGNATIUS 20:15 6:32 302 Peter Miller SO AMADOR VALLEY 23:45 7:39 133 Chris Feddersen SR ELK GROVE 20:16 6:32 303 Kris Lopez JR MONTE VISTA-DANVILLE 23:47 7:40 134 Kevin Burnett JR BRET HARTE 20:17 6:32 304 Dylan McCormick FR SUMMERVILLE 23:57 7:43 135 Mike Turron JR MONTE VISTA-DANVILLE 20:17 6:32 305 Justin McConnell SO MOUNTAIN VIEW 23:58 7:43 136 Matt Maestas SO BOSCO TECH 20:18 6:33 306 Christine Herrick SR MONTE VISTA-DANVILLE 23:59 7:44 137 Joshua Camacho SO BOSCO TECH 20:18 6:33 307 Matt Swanson JR MOUNTAIN VIEW 24:05 7:46 138 Brian Crowell SR ST. MARY'S 20:18 6:33 308 Jess Errecarte JR DAVIS 24:07 7:46 139 James Jarosz FR ST. MARY'S 20:19 6:33 309 Justin Hite FR ST. MARY'S 24:14 7:48 140 Danny Graves SO ALISO NIGUEL 20:19 6:33 310 Emily Banwell JR MONTE VISTA-DANVILLE 24:16 7:49 141 Franco Marenin SR ST.FRANCIS/LA CANADA 20:19 6:33 311 Damon Rodriguez SR TAFT 24:28 7:53 142 Paul Gibbons FR ALISO NIGUEL 20:20 6:33 312 Warren Grannis SO CALAVERAS 24:34 7:55 143 Kevin Ryan SO SAN RAMON 20:21 6:33 313 Darrell Grannis FR CALAVERAS 24:35 7:55 144 Daniel Clemons SR VISTA/SD 20:21 6:33 314 Erik Olson SR MENLO ATHERTON 24:36 7:56 145 Rakesh Soundaranathan FR LELAND 20:22 6:34 315 John Radke SO ST. MARY'S 24:40 7:57 146 Jason Torres JR ST. MARY'S 20:22 6:34 316 Adam Moura JR WASHINGTON-FREMONT 24:46 7:59 147 Jason Sobaje SR BUCHANAN 20:23 6:34 317 Keith Rail SO RANCHO COTATE 24:50 8:00 148 Matt Hoyt SO CORONA DEL MAR 20:24 6:34 318 Andrew Holt FR MENLO ATHERTON 24:54 8:01 149 Manuel Escalante SR DAVIS 20:24 6:34 319 Jarrod Cox FR ALISO NIGUEL 25:30 8:13 150 Ryan Kirch JR CRESCENT VALLEY 20:24 6:34 320 Neil Hedgecock JR WASHINGTON-FREMONT 25:35 8:15 151 Max Matson SO YOSEMITE 20:25 6:35 321 Nick Leahy SO MENLO ATHERTON 25:42 8:17 152 Adam Lee JR NO. MONTEREY CO. 20:25 6:35 322 Adam Tavernier SO BISHOP O'DOWD 25:47 8:18 153 Brian McCallion SO OAK PARK 20:27 6:35 323 Matt Bettinelli-Olpin JR BISHOP O'DOWD 25:51 8:20 154 Shanbong Fok SO AGOURA 20:27 6:35 324 Raymond Hamilton SO SAN LEANDRO 26:05 8:24 155 Tom Hancock SR BISHOP O'DOWD 20:27 6:35 325 David Greenfield JR WASHINGTON-FREMONT 26:11 8:26 156 Eric Louden SO AYALA 20:28 6:36 326 John Baker SR CALAVERAS 26:40 8:35 157 Kris McFarren FR SILVER CREEK 20:28 6:36 327 Donovan Slinkard JR DAVIS 26:43 8:36 158 Won Chow SR LOGAN 20:29 6:36 328 Cris Henderson JR LAS LOMAS 27:06 8:44 159 Edward Cervantes SO SALESIAN-L.A. 20:29 6:36 329 Dustin Koelzer FR PONDEROSA 27:26 8:50 160 Robert Marrs FR GRANADA 20:30 6:36 330 Andrew Rapolt FR RANCHO COTATE 27:42 8:55 161 Dylan Cappel JR JUNIPERO SERRA 20:31 6:37 331 Mendel Chuang FR MENLO ATHERTON 27:42 8:55 162 Igor Dakic SR RIGHETTI 20:31 6:37 332 Robert Mihara SR WASHINGTON-FREMONT 27:45 8:56 163 Luis Rosas SR SALESIAN-L.A. 20:32 6:37 333 Tim Brown SR CALAVERAS 27:47 8:57 164 Jon Fleming JR YOSEMITE 20:33 6:37 334 Joshua Pratt JR WASHINGTON-FREMONT 28:12 9:05 165 Jonathan Aljoe FR BISHOP O'DOWD 20:34 6:38 335 Randy Kao SR ST.FRANCIS/LA CANADA 28:19 9:07 166 Ronnie Dimaggio SO JUNIPERO SERRA 20:35 6:38 336 Josh Gibson SR BISHOP O'DOWD 28:23 9:09 167 Andy Gordus SO YOSEMITE 20:37 6:39 337 Kristin Madigan SR MONTE VISTA-DANVILLE 28:24 9:09 168 Manuel Berg JR JUNIPERO SERRA 20:37 6:39 338 Tim Pargett FR CALAVERAS 29:46 9:35 169 Sky Matsuhashi JR BUCHANAN 20:39 6:39 339 Randy Kokao SO ST. FRANCIS 29:50 9:37 170 Yosuki Yamanoto FR CRESCENT VALLEY 20:39 6:39 ------------------------------------------------------------------------------- BOY'S JV DIVISION SCORING ------------------------------------------------------------------------------- 1. JESUIT 1 2 3 11 13 (16) = 30 2. BELLARMINE 5 6 10 26 36 (43) (99) = 83 3. LAGUNA HILLS 8 17 21 23 24 (30) (76) = 93 4. WM. S. HART 9 14 20 27 31 = 101 5. LIVERMORE 4 15 19 22 73 = 133 6. SONORA 25 47 57 58 64 (65) (94) = 251 7. EDISON/HB 33 48 55 56 63 (78)(108) = 255 8. NO. MONTEREY CO. 29 37 40 70 85 (96)(134) = 261 9. ST.FRANCIS/LA CANADA 12 18 62 82 124 (155)(161) = 298 10. CORONA DEL MAR 39 51 54 77 81 (130)(172) = 302 11. AGOURA 7 42 71 90 109 (136) = 319 12. ASHLAND OR 28 34 66 92 165 (210) = 385 13. LOGAN 35 59 95 97 106 (138)(221) = 392 14. SALESIAN-L.A. 41 52 80 93 139 (142)(181) = 405 15. ST. IGNATIUS 44 67 68 111 116 (157) = 406 16. CRESCENT VALLEY 74 102 107 112 113 (132)(149) = 508 17. RIGHETTI 60 75 83 141 153 (154)(164) = 512 18. JUNIPERO SERRA 32 72 140 145 147 (206)(217) = 536 19. DAVIS 69 79 104 131 168 (193)(213) = 551 20. BOSCO TECH 91 98 119 120 160 (171)(183) = 588 21. BUCHANAN 53 103 129 148 156 (236)(239) = 589 22. BISHOP O'DOWD 61 101 137 144 150 (151)(207) = 593 23. SANTA ROSA 50 86 89 180 196 (205) = 601 24. PLACER 88 105 115 158 166 (176)(232) = 632 25. LELAND 49 114 127 170 191 (214)(226) = 651 26. AMADOR VALLEY 38 45 179 224 227 (241)(250) = 713 27. YOSEMITE 133 143 146 167 177 (197)(225) = 766 28. ELK GROVE 46 117 187 208 228 = 786 29. CARDINAL NEWMAN 84 110 185 192 244 (246)(249) = 815 30. ST. MARY'S 121 122 128 233 242 (255)(261) = 846 31. ALISO NIGUEL 123 125 162 218 219 (220)(265) = 847 32. OAK PARK 135 173 174 182 201 (209)(229) = 865 33. SAN LEANDRO 100 178 184 186 268 = 916 34. DIXON 152 159 202 203 216 = 932 35. TAFT 87 163 188 238 257 = 933 36. SAN RAMON 126 175 204 231 234 (235)(248) = 970 37. PALO ALTO 195 198 215 222 223 (230)(240) = 1053 38. MOUNTAIN VIEW 169 189 211 237 252 (254) = 1058 39. MONTE VISTA-DANVILLE 118 200 251 253 256 (276) = 1078 40. RANCHO COTATE 194 199 212 247 263 (271) = 1115 41. MENLO ATHERTON 190 260 264 267 272 = 1253 42. CALAVERAS 245 258 259 270 274 (277) = 1306 43. WASHINGTON-FREMONT 243 262 266 269 273 (275) = 1313

Varsity Boys - Combined

------------------------------------------------------------------------------- BOY'S DIVISION I THROUGH IV COMBINED ------------------------------------------------------------------------------- 1. JESUIT 1 47 53 54 57 (101)(148) = 212 2. WM. S. HART 2 30 50 82 100 (105)(114) = 264 3. SCRIPPS RANCH 10 55 62 69 71 (73)(255) = 267 4. PENINSULA 20 31 37 46 161 (230)(287) = 295 5. VISTA/SD 16 24 56 77 141 (197)(223) = 314 6. NORDHOFF 4 11 61 91 208 (344)(369) = 375 7. LIVERMORE 7 12 119 131 144 (182)(250) = 413 8. EDISON/HB 23 70 87 130 164 (289)(397) = 474 9. ARROYO 19 45 81 89 242 (254)(375) = 476 10. DE LA SALLE 5 18 137 172 184 (272)(401) = 516 11. LAGUNA HILLS 59 66 102 127 180 (226)(231) = 534 12. CRESCENT VALLEY 22 32 120 122 243 (304)(310) = 539 13. BELLARMINE 15 35 142 147 207 (218)(308) = 546 14. BEND 26 64 78 165 215 (224)(288) = 548 15. CORONA 17 44 106 196 201 (309)(325) = 564 16. AYALA 3 111 115 150 189 (246) = 568 17. DAVIS 25 48 138 166 193 (341)(376) = 570 18. MCFARLAND 6 74 145 149 209 (270)(370) = 583 19. AMADOR VALLEY 67 68 143 163 187 (198)(239) = 628 20. MORRO BAY 21 96 134 192 253 (295) = 696 21. SANTA ROSA 43 52 154 158 294 (537)(578) = 701 22. ST. FRANCIS 63 104 109 199 227 (240)(311) = 702 23. LINCOLN -- 27 110 162 206 225 (259)(418) = 730 24. CORONA DEL MAR 72 118 152 173 257 (276)(407) = 772 25. ST.FRANCIS/LA CANADA 39 42 195 205 300 (327)(499) = 781 26. MISSION VIEJO 116 159 169 175 185 (283)(302) = 804 27. MISSION SAN JOSE 75 125 133 221 280 (296) = 834 28. MATER DEI 34 88 129 264 335 (383)(423) = 850 29. CLAYTON VALLEY 60 139 213 222 241 (286)(466) = 875 30. LELAND 41 194 212 216 220 (326)(572) = 883 31. AGOURA 9 140 248 249 307 (346) = 953 32. TERRA LINDA 128 157 179 265 303 (388)(507) = 1032 33. LOS GATOS 79 151 170 188 446 (619) = 1034 34. BISHOP AMAT 13 126 244 271 403 (477)(504) = 1057 35. SALESIAN-L.A. 135 168 236 238 345 (431)(484) = 1122 36. SONORA 38 262 263 269 293 (442)(487) = 1125 37. NAPA 28 40 65 509 515 (574)(624) = 1157 38. HELIX 107 178 203 315 360 = 1163 39. LOGAN 155 202 228 277 373 (587) = 1235 40. ST. IGNATIUS 14 229 284 316 400 (422)(488) = 1243 41. JUNIPERO SERRA 123 233 273 314 336 (430)(567) = 1279 42. ARROYO GRANDE 58 146 210 394 474 (485)(631) = 1282 43. CARDINAL NEWMAN 177 200 247 298 377 (489) = 1299 44. DEL ORO 51 156 349 368 384 (391)(614) = 1308 45. RIGHETTI 29 234 278 366 402 (511)(524) = 1309 46. CLOVIS WEST 121 136 258 396 414 (445)(571) = 1325 47. LA CANADA 49 232 313 329 416 (435)(529) = 1339 48. BISHOP O'DOWD 8 252 274 348 462 (475) = 1344 49. SAN LUIS OBISPO 95 260 268 353 449 (454)(465) = 1425 50. NO. MONTEREY CO. 97 281 338 347 393 (420)(573) = 1456

Varsity Girls - Div 1

GIRL'S DIVISION I PLACE NAME YR AFFILIATION 1GIRL PACE PLACE NAME YR AFFILIATION 1GIRL PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Julia Stamps SO SANTA ROSA 18:15 5:53 89 Ali Pearson JR TURLOCK 22:20 7:12 2 Maria Davis SR LINCOLN -- 18:47 6:03 90 Shelly Sylvertsen SR BUCHANAN 22:23 7:13 3 Kristen Gordon SO CARONDELET 19:06 6:09 91 Courtney Barlow FR CRESCENT VALLEY 22:25 7:13 4 Sara Brandy SR ASHLAND OR 19:22 6:15 92 Rina Kato SR PENINSULA 22:28 7:14 5 Courtney Pugmire SR ESPERANZA 19:29 6:17 93 Kristy Long JR AYALA 22:29 7:15 6 Heather McMahon SR BEND 19:35 6:19 94 Christine Boehle JR MATER DEI 22:31 7:15 7 Molly Mehlberg SR PENINSULA 19:40 6:20 95 Nicole Canby FR ARROYO GRANDE 22:32 7:16 8 Emili Lawson SO CLOVIS WEST 19:48 6:23 96 Patty Sanchez JR MADERA 22:34 7:16 9 Stephanie McCarty SO MADERA 19:51 6:24 97 Jennifer Blackburn JR WM. S. HART 22:34 7:16 10 Rosalinda Castenada SR MADERA 19:55 6:25 98 Kim Barlos JR CRESCENT VALLEY 22:36 7:17 11 Allison Cowart SO BEND 19:57 6:26 99 Kelly Yeend SR MATER DEI 22:42 7:19 12 Kilee Smith JR ASHLAND OR 20:03 6:28 100 Margarette Jones SR ELK GROVE 22:42 7:19 13 Deborah Bleisch JR SILVER CREEK 20:06 6:29 101 Erin Buchanan SR MATER DEI 22:43 7:19 14 Christy Lacey-Krietz JR LINCOLN -- 20:10 6:30 102 Tracey O'Donnell SO MATER DEI 22:44 7:20 15 Marla Pleyfe SR SAN BENITO 20:13 6:31 103 Rachel Reyes SR MATER DEI 22:45 7:20 16 Sonia Rodriquez JR VISTA/SD 20:14 6:31 104 Heather Backer JR IRVINE 22:49 7:21 17 Carrie Caulkins SR ESPERANZA 20:15 6:32 105 Jennifer Chipelo JR VAN NUYS 22:49 7:21 18 Anna Niemi SR IRVINE 20:18 6:33 106 Maria Enriquez JR CORONA 22:51 7:22 19 Jessica Corbin JR IRVINE 20:22 6:34 107 Pennie Renfeldt FR CORONA 22:56 7:23 20 Marci Lawson SR CLOVIS WEST 20:26 6:35 108 Elizabeth Chambers SO CORONA 22:57 7:24 21 Erin Livermore JR IRVINE 20:40 6:40 109 Lindsay Bazett JR ELK GROVE 23:01 7:25 22 Jenny Titus SR ESPERANZA 20:45 6:41 110 Talya Trudell SO AYALA 23:01 7:25 23 Noelle Magana SO VISTA/SD 20:46 6:42 111 Lydia Azevedo JR CLOVIS WEST 23:03 7:26 24 Jaynee Daniel SR CLOVIS WEST 20:47 6:42 112 Danielle Frack JR ESPERANZA 23:05 7:26 25 Senhit Dirar SO LOGAN 20:48 6:42 113 Erika Batiz SO VISTA/SD 23:05 7:26 26 Jennifer Flores SR CORONA 20:49 6:43 114 Nhan Nguyen SR FLORIN 23:07 7:27 27 Marisa Quinn SR ASHLAND OR 20:49 6:43 115 Jacque Allison SR AYALA 23:07 7:27 28 Kareen Nilsson SO AYALA 20:50 6:43 116 Nicole Martinez SR FLORIN 23:08 7:27 29 Mindy Hagstrom SR ARROYO GRANDE 20:51 6:43 117 Cheri Yokoi SR SANTA ROSA 23:08 7:27 30 Angenie McCleary SR LINCOLN -- 20:52 6:43 118 Molly Thorburn SO TURLOCK 23:14 7:29 31 Heather Ryan JR BUCHANAN 20:52 6:43 119 Ginger Theis JR CRESCENT VALLEY 23:14 7:29 32 Megan Faria SO TURLOCK 20:53 6:44 120 Lynsee Sardel SO CRESCENT VALLEY 23:17 7:30 33 Jamille Claiborne JR PENINSULA 20:55 6:44 121 Angie Baez SO AYALA 23:19 7:31 34 Krissy Schranz SR WM. S. HART 20:56 6:45 122 Jeffifer Polinsky SO CORONA 23:21 7:31 35 Angela Shea SR VISTA/SD 20:56 6:45 123 Ginaea Carrillo SO CARONDELET 23:26 7:33 36 Devon Lasher-Thurber SO VISTA/SD 20:59 6:46 124 Eliza Nash JR ASHLAND OR 23:29 7:34 37 Lisa Rosenbaum SO LINCOLN -- 21:03 6:47 125 Meghan Evans SO ASHLAND OR 23:30 7:34 38 Anna Behrens JR PENINSULA 21:03 6:47 126 Angie Co JR PENINSULA 23:31 7:35 39 Sarah McCafferty JR PENINSULA 21:04 6:47 127 Amber Hitchcock SR CORONA 23:34 7:36 40 Annie Davis FR LINCOLN -- 21:06 6:48 128 Jenni Quaccia JR ASHLAND OR 23:41 7:38 41 Ashley Holt JR MENLO ATHERTON 21:07 6:48 129 Janet Anderson SO MADERA 23:45 7:39 42 Chantelle Rodrigues SR ESPERANZA 21:09 6:49 130 Paula Hartman SO ELK GROVE 23:47 7:40 43 Katie Owen SR CARONDELET 21:12 6:50 131 Helen Rarick FR CRESCENT VALLEY 23:49 7:40 44 Corrine Atkins SO BUCHANAN 21:13 6:50 132 Corinna Bridges SO TURLOCK 23:52 7:41 45 Kylie Huggins JR CRESCENT VALLEY 21:14 6:51 133 Emily Harris JR ASHLAND OR 23:54 7:42 46 Amanda Kingsbury SO AYALA 21:18 6:52 134 Danielle Price FR LOGAN 23:58 7:43 47 Natalie Forsyth FR VISTA/SD 21:19 6:52 135 Elissa Chatigny SR CARONDELET 23:59 7:44 48 Jodie Abbott JR BEND 21:19 6:52 136 Kelly Smith JR SANTA ROSA 24:02 7:45 49 Paula Lechner JR BEND 21:21 6:53 137 Wendy Sutter SR ARROYO GRANDE 24:03 7:45 50 Fatima El Farrah JR VISTA/SD 21:22 6:53 138 Molly Ryan JR SILVER CREEK 24:17 7:49 51 Lisa Ford SO BUCHANAN 21:23 6:53 139 Tyler Hughes JR LOGAN 24:29 7:53 52 Mary Blake SR PENINSULA 21:24 6:54 140 Maria Soderlind SR MADERA 24:34 7:55 53 Tiffany Heilbut FR BUCHANAN 21:24 6:54 141 Tina Durso SR TURLOCK 24:38 7:56 54 Barkley Hedinger SR LINCOLN -- 21:28 6:55 142 Michelle Murphy JR CLOVIS WEST 24:42 7:57 55 Megan Goddard SR CARONDELET 21:35 6:57 143 Keri Owen SR ARROYO GRANDE 24:46 7:59 56 Colleen Fitzpatrick SR CARONDELET 21:36 6:58 144 Jenny Kung SR RANCHO COTATE 24:49 8:00 57 Colleen Gundersen JR AYALA 21:38 6:58 145 Anna Kalpakgian SR ELK GROVE 24:52 8:01 58 Rachel Sanders JR ARROYO GRANDE 21:39 6:59 146 Krista Lindahl JR MADERA 24:56 8:02 59 Stephanie Hyink SO MATER DEI 21:40 6:59 147 Amanda Garbe SO LOGAN 25:01 8:04 60 Sheryl Medina SR SILVER CREEK 21:40 6:59 148 Grace Neisingh SR SANTA ROSA 25:05 8:05 61 Sonia Hibberd JR ARROYO GRANDE 21:41 6:59 149 Tiana Grzebik SR SANTA ROSA 25:06 8:05 62 Michelle Carter JR WM. S. HART 21:43 7:00 150 Barbara Gavica JR ELK GROVE 25:12 8:07 63 Natalie Bowman JR BEND 21:45 7:01 151 Raegan Maldanado SO FLORIN 25:21 8:10 64 Andrea Cordova JR CLOVIS WEST 21:46 7:01 152 Veronica Hernandez FR JOHANSEN 25:31 8:13 65 Christine Riel JR MATER DEI 21:46 7:01 153 Alison McKeeman SR ELK GROVE 25:43 8:17 66 Myka Wolslagel SO CORONA 21:48 7:01 154 Chantelle Cappa SO MENLO ATHERTON 25:50 8:19 67 Rachael Bauer FR BUCHANAN 21:49 7:02 155 Tracy Booth SO FLORIN 26:05 8:24 68 Erin Schuknecht JR BEND 21:52 7:03 156 Amy Keckendorf SR TURLOCK 26:09 8:25 69 Christina Meyer SO IRVINE 21:53 7:03 157 Rachel Thompson SO JOHANSEN 26:11 8:26 70 Jocelyn Keller SO BUCHANAN 21:54 7:03 158 Katie Ochieano JR MENLO ATHERTON 26:41 8:36 71 Crystal Smith JR ESPERANZA 21:56 7:04 159 Gretchen George SR MENLO ATHERTON 26:58 8:41 72 Monica Prelle SO WM. S. HART 21:56 7:04 160 Myra Quadros JR TURLOCK 26:59 8:42 73 Hannah Jones SO ELK GROVE 21:56 7:04 161 Vuthanak Nang FR SILVER CREEK 27:09 8:45 74 Stacey McMullen SO IRVINE 21:57 7:04 162 Aparajita Sohoni JR MENLO ATHERTON 27:38 8:54 75 Tania Welch SR GRACE DAVIS 21:57 7:04 163 Sarah Koshland SR MENLO ATHERTON 27:39 8:54 76 Jennifer Bridgeman SO LOGAN 21:59 7:05 164 Jessica Zeek JR GRACE DAVIS 27:39 8:54 77 Kelly Thorn JR WM. S. HART 22:01 7:06 165 Tang Liev JR JOHANSEN 27:50 8:58 78 Andrea Coronado SR MADERA 22:02 7:06 166 Melinda Alvarez SO SILVER CREEK 27:51 8:58 79 Rachel Newhouse JR IRVINE 22:02 7:06 167 Ava Pybus JR GRACE DAVIS 28:10 9:04 80 Jennifer Sullivan SO WM. S. HART 22:03 7:06 168 Heather Dumas SR GRACE DAVIS 29:07 9:23 81 Jamie Holts FR BEND 22:04 7:07 169 Kelly Boswell JR FLORIN 29:09 9:23 82 Bonnie O'Clair SR CLOVIS WEST 22:08 7:08 170 Tam Bui FR FLORIN 29:56 9:39 83 Rita Olagre-Ponce SR SILVER CREEK 22:11 7:09 171 Samantha Dumas SR GRACE DAVIS 30:30 9:50 84 Janell Jones SO ARROYO GRANDE 22:13 7:10 172 Corrie Soderlund JR GRACE DAVIS 30:39 9:52 85 Kristine Fazio JR ESPERANZA 22:14 7:10 173 Margarite Hernandez SO JOHANSEN 31:04 10:00 86 Lisa Klinger SO WM. S. HART 22:16 7:11 174 Rosemary Barajas SR JOHANSEN 31:10 10:02 87 Sky Baumbuch FR LOGAN 22:17 7:11 175 Sarah Fellows SR GRACE DAVIS 31:14 10:04 88 Cerene Hanika JR CARONDELET 22:18 7:11 ------------------------------------------------------------------------------- GIRL'S DIVSION I SCORES ------------------------------------------------------------------------------- 1. LINCOLN -- 2 14 29 36 39 (53) = 120 Maria Davis, Christy Lacey-Krietz, Angenie McCleary, Lisa Rosenbaum, Annie Davis, Barkley Hedinger 2. VISTA/SD 15 22 34 35 46 (49)(111) = 152 Sonia Rodriquez, Noelle Magana, Angela Shea, Devon Lasher-Thurber, Natalie Forsyth, Fatima El Farrah, Erika Batiz 3. ESPERANZA 5 16 21 41 70 (84)(110) = 153 Courtney Pugmire, Carrie Caulkins, Jenny Titus, Chantelle Rodrigues, Crystal Smith, Kristine Fazio, Danielle Frack 4. PENINSULA 7 32 37 38 51 (91)(124) = 165 Molly Mehlberg, Jamille Claiborne, Anna Behrens, Sarah McCafferty, Mary Blake, Rina Kato, Angie Co 5. BEND 6 11 47 48 62 (67) (80) = 174 Heather McMahon, Allison Cowart, Jodie Abbott, Paula Lechner, Natalie Bowman, Erin Schuknecht, Jamie Holts 6. CLOVIS WEST 8 19 23 63 81 (109)(140) = 194 Emili Lawson, Marci Lawson, Jaynee Daniel, Andrea Cordova, Bonnie O'Clair, Lydia Azevedo, Michelle Murphy 7. IRVINE 17 18 20 68 73 (78)(103) = 196 Anna Niemi, Jessica Corbin, Erin Livermore, Christina Meyer, Stacey McMullen, Rachel Newhouse, Heather Backer 8. BUCHANAN 30 43 50 52 66 (69) (89) = 241 Heather Ryan, Corrine Atkins, Lisa Ford, Tiffany Heilbut, Rachael Bauer, Jocelyn Keller, Shelly Sylvertsen 9. CARONDELET 3 42 54 55 87 (121)(133) = 241 Kristen Gordon, Katie Owen, Megan Goddard, Colleen Fitzpatrick, Cerene Hanika, Ginaea Carrillo, Elissa Chatigny 10. ASHLAND OR 4 12 26 122 123 (126)(131) = 287 Sara Brandy, Kilee Smith, Marisa Quinn, Eliza Nash, Meghan Evans, Jenni Quaccia, Emily Harris 11. MADERA 9 10 77 95 127 (138)(143) = 318 Stephanie McCarty, Rosalinda Castenada, Andrea Coronado, Patty Sanchez, Janet Anderson, Maria Soderlind, Krista Lindahl 12. WM. S. HART 33 61 71 76 79 (85) (96) = 320 Krissy Schranz, Michelle Carter, Monica Prelle, Kelly Thorn, Jennifer Sullivan, Lisa Klinger, Jennifer Blackburn 13. ARROYO GRANDE 28 57 60 83 94 (135)(141) = 322 Mindy Hagstrom, Rachel Sanders, Sonia Hibberd, Janell Jones, Nicole Canby, Wendy Sutter, Keri Owen 14. AYALA 27 45 56 92 108 (113)(119) = 328 Kareen Nilsson, Amanda Kingsbury, Colleen Gundersen, Kristy Long, Talya Trudell, Jacque Allison, Angie Baez 15. CORONA 25 65 104 105 106 (120)(125) = 405 Jennifer Flores, Myka Wolslagel, Maria Enriquez, Pennie Renfeldt, Elizabeth Chambers, Jeffifer Polinsky, Amber Hitchcock 16. MATER DEI 58 64 93 98 100 (101)(102) = 413 Stephanie Hyink, Christine Riel, Christine Boehle, Kelly Yeend, Erin Buchanan, Tracey O'Donnell, Rachel Reyes 17. SILVER CREEK 13 59 82 136 158 (163) = 448 Deborah Bleisch, Sheryl Medina, Rita Olagre-Ponce, Molly Ryan, Vuthanak Nang, Melinda Alvarez 18. LOGAN 24 75 86 132 137 (144) = 454 Senhit Dirar, Jennifer Bridgeman, Sky Baumbuch, Danielle Price, Tyler Hughes, Amanda Garbe 19. CRESCENT VALLEY 44 90 97 117 118 (129) = 466 Kylie Huggins, Courtney Barlow, Kim Barlos, Ginger Theis, Lynsee Sardel, Helen Rarick 20. TURLOCK 31 88 116 130 139 (153)(157) = 504 Megan Faria, Ali Pearson, Molly Thorburn, Corinna Bridges, Tina Durso, Amy Keckendorf, Myra Quadros 21. SANTA ROSA 1 115 134 145 146 = 541 Julia Stamps, Cheri Yokoi, Kelly Smith, Grace Neisingh, Tiana Grzebik 22. ELK GROVE 72 99 107 128 142 (147)(150) = 548 Hannah Jones, Margarette Jones, Lindsay Bazett, Paula Hartman, Anna Kalpakgian, Barbara Gavica, Alison McKeeman 23. MENLO ATHERTON 40 151 155 156 159 (160) = 661 Ashley Holt, Chantelle Cappa, Katie Ochieano, Gretchen George, Aparajita Sohoni, Sarah Koshland 24. FLORIN 112 114 148 152 166 (167) = 692 Nhan Nguyen, Nicole Martinez, Raegan Maldanado, Tracy Booth, Kelly Boswell, Tam Bui 25. GRACE DAVIS 74 161 164 165 168 (169)(172) = 732 Tania Welch, Jessica Zeek, Ava Pybus, Heather Dumas, Samantha Dumas, Corrie Soderlund, Sarah Fellows 26. JOHANSEN 149 154 162 170 171 = 806 Veronica Hernandez, Rachel Thompson, Tang Liev, Margarite Hernandez, Rosemary Barajas

Varsity Girls - Div 2

GIRL'S DIVISION II PLACE NAME YR AFFILIATION 2GIRL PACE PLACE NAME YR AFFILIATION 2GIRL PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Amy Skieresz SR AGOURA 18:42 6:02 77 Jean Tillman SR DAVIS 23:17 7:30 2 Elissa Riedy SR MISSION SAN JOSE 19:03 6:08 78 Ranvir Sekhon SO LELAND 23:20 7:31 3 Lori Riedy SR MISSION SAN JOSE 19:15 6:12 79 Holly Hadley JR PONDEROSA 23:21 7:31 4 Tina Bowen JR SAN RAMON 19:32 6:18 80 Becky Gendron SR LAGUNA HILLS 23:22 7:32 5 Molly Lawrence SR RIGHETTI 19:41 6:21 81 Julie Mathwig SO AGOURA 23:25 7:33 6 Malinalli Martinez JR BISHOP AMAT 19:47 6:23 82 Victoria Queuedo SO LAGUNA HILLS 23:28 7:34 7 Sara Pope SR DEL ORO 19:55 6:25 83 Kelly Hillman SR MONTE VISTA-DANVILLE 23:28 7:34 8 Belen Ferree FR BISHOP AMAT 20:04 6:28 84 Lydia Anderson SR BURLINGAME 23:32 7:35 9 Jacquie Cooke JR BURLINGAME 20:22 6:34 85 Malissa Tayaba SO PONDEROSA 23:33 7:35 10 Sarah Schmidt JR SCRIPPS RANCH 20:30 6:36 86 Jennifer Morejohn SR DAVIS 23:34 7:36 11 Nicole Silva SR APTOS 20:35 6:38 87 Kristine Sawecki JR MONTE VISTA-DANVILLE 23:37 7:37 12 Elyse Homberger SR EDISON/HB 20:43 6:41 88 Michelle Pallak JR BURLINGAME 23:37 7:37 13 Meghan Randall SR APTOS 20:44 6:41 89 Janet Frazer SO VALLEY 23:38 7:37 14 Taryn Lawson SR OCEAN VIEW 20:51 6:43 90 Jennifer Jaucian JR BISHOP AMAT 23:39 7:37 15 Jen Schindler SO PONDEROSA 20:53 6:44 91 Amee Mapara SR CANYON 23:44 7:39 16 Jessica Lepisto SO AGOURA 20:56 6:45 92 Angie Diemoz JR NAPA 23:49 7:40 17 Allison Bunton JR CANYON 20:58 6:45 93 Renee Roemling SO RIGHETTI 23:50 7:41 18 Keri Wright SR EDISON/HB 21:05 6:48 94 Julie Schuttinger SR PIEDMONT HILLS 23:53 7:42 19 Monica Van Wegen SO AMADOR VALLEY 21:06 6:48 95 Mirka Wilderer JR DAVIS 23:54 7:42 20 Kenna Masuda SR OCEAN VIEW 21:08 6:49 96 Hillary Brunkel JR SAN RAMON 23:55 7:42 21 Talia Starkey SR DEL ORO 21:10 6:49 97 Theresa Shyy SO LELAND 23:56 7:43 22 Mandy Schwecherl JR LAGUNA HILLS 21:14 6:51 98 Heather Deremiah SR OCEAN VIEW 23:58 7:43 23 LaTanya Sumlin JR NORTH-BAKERSFIELD 21:16 6:51 99 Cladia Sine SO ALISO NIGUEL 24:00 7:44 24 Jennifer Knowlden SO MISSION SAN JOSE 21:18 6:52 100 Jesse Brewer FR RIGHETTI 24:02 7:45 25 Kelly Burnett FR EDISON/HB 21:21 6:53 101 April Llewellyn JR AGOURA 24:04 7:45 26 Merrideth Hellman SO AGOURA 21:24 6:54 102 Sarah Dougherty JR DAVIS 24:13 7:48 27 Jennifer Formosa SR EDISON/HB 21:24 6:54 103 April Smith SO PONDEROSA 24:14 7:48 28 Lisa Starkey SO DEL ORO 21:25 6:54 104 Christa Marmolejo JR CANYON 24:24 7:52 29 Andrea Rosein JR ALISO NIGUEL 21:26 6:54 105 Mariah Byrne SR DAVIS 24:27 7:53 30 Allison Millhollen FR DEL ORO 21:26 6:54 106 Nancy Lord FR SAN LUIS OBISPO 24:27 7:53 31 Jeannie Formosa SR EDISON/HB 21:32 6:56 107 Erin McCauley SR PIEDMONT HILLS 24:31 7:54 32 Diana Ferree JR BISHOP AMAT 21:36 6:58 108 Karen Abbott SO SAN RAMON 24:31 7:54 33 Melissa Franz SO ALISO NIGUEL 21:37 6:58 109 Faraji Hartwell SO NORTH-BAKERSFIELD 24:41 7:57 34 Jennifer Crobbe SO EDISON/HB 21:45 7:01 110 Caroline Owen SO SAN LUIS OBISPO 24:46 7:59 35 Cristen Hamley SR SAN LUIS OBISPO 21:50 7:02 111 Leila Hardy SR MONTE VISTA-DANVILLE 24:48 7:59 36 Nayelli Cardenas JR ALISO NIGUEL 21:51 7:02 112 Cheri Wall SO NORTH-BAKERSFIELD 24:55 8:02 37 Christina Bernavides SR LAGUNA HILLS 21:52 7:03 113 Char Ariansen JR NAPA 24:56 8:02 38 Darci Lewis SR NAPA 21:56 7:04 114 Monica Torrez JR MISSION SAN JOSE 24:59 8:03 39 Meghan Scott JR LELAND 21:58 7:05 115 Elizabeth Johnson JR SAN RAMON 25:04 8:05 40 Natasha Teston SR NORTH-BAKERSFIELD 21:59 7:05 116 Michelle Chan SR MISSION SAN JOSE 25:09 8:06 41 Melissa Luque SO CANYON 21:59 7:05 117 Sarah Hoxie JR RIGHETTI 25:15 8:08 42 Sarah Connor SO ALISO NIGUEL 22:00 7:05 118 Kameelah Elarms SO PIEDMONT HILLS 25:16 8:08 43 Corena Solis SO RIGHETTI 22:08 7:08 119 Kim Parker SR BURLINGAME 25:18 8:09 44 Jill Hannaman SR SCRIPPS RANCH 22:11 7:09 120 Cathy Feher SR DAVIS 25:20 8:10 45 Carla Gowen JR VALLEY 22:13 7:10 121 Alicia Weber SR PONDEROSA 25:22 8:10 46 Kellee Pangborn SO EDISON/HB 22:15 7:10 122 Christine Silva SO PIEDMONT HILLS 25:28 8:12 47 Jenny Speirs SO ALISO NIGUEL 22:16 7:11 123 Sarah Cuthbertson JR BURLINGAME 25:29 8:13 48 Lydia Berlage JR SAN LUIS OBISPO 22:18 7:11 124 Niki Miller SO NORTH-BAKERSFIELD 25:30 8:13 49 Heather Mash SO NAPA 22:21 7:12 125 Rachel Gavnev SO AMADOR VALLEY 25:43 8:17 50 Marina Rocha FR LAGUNA HILLS 22:21 7:12 126 Stacy Chan JR PIEDMONT HILLS 25:45 8:18 51 Liz Verutti JR DAVIS 22:25 7:13 127 Katie Wagin SO LAGUNA HILLS 25:47 8:18 52 Tiffany Boykin SR LAGUNA HILLS 22:29 7:15 128 Tiffany Reis SR PIEDMONT HILLS 25:49 8:19 53 Lauren Freiser SO SCRIPPS RANCH 22:30 7:15 129 Jessica Gavino SR ROSEMEAD 25:54 8:21 54 Kelly Hughes SR NAPA 22:31 7:15 130 Jackie Serrano SR ROSEMEAD 25:55 8:21 55 Katie Fontana JR NAPA 22:32 7:16 131 Marybeth Whttle JR APTOS 25:57 8:22 56 Hollie Smith SO APTOS 22:33 7:16 132 Shannon Moriarty SR APTOS 25:57 8:22 57 Katie Beckheyer JR BURLINGAME 22:37 7:17 133 Alisa Izu FR PIEDMONT HILLS 26:04 8:24 58 Danica Macias SR BISHOP AMAT 22:38 7:18 134 Shannon Rowden SO DAVIS 26:10 8:26 59 Nicole Luque SR CANYON 22:39 7:18 135 Andraya Montgomery FR AMADOR VALLEY 26:15 8:27 60 Kelly Kine SO ALISO NIGUEL 22:41 7:19 136 Jennifer Chu SR ROSEMEAD 26:33 8:33 61 Kelly Jibson SO DEL ORO 22:44 7:20 137 Jamie Bartlett JR AMADOR VALLEY 26:43 8:36 62 Roxanne Miller SR SAN LUIS OBISPO 22:46 7:20 138 Alicia Strain NEWARK 26:53 8:40 63 Susanne Andreotti SO DEL ORO 22:48 7:21 139 Megan Ardell JR MONTE VISTA-DANVILLE 26:56 8:41 64 Mary Ascencio FR BISHOP AMAT 22:49 7:21 140 Jessica Siegel FR AMADOR VALLEY 27:05 8:44 65 Keira Kirby SR NAPA 22:49 7:21 141 Kristy Morrell JR OCEAN VIEW 27:23 8:49 66 Marissa Arredondo SR BISHOP AMAT 22:50 7:21 142 Amy Hillamen SO SAN RAMON 27:34 8:53 67 Rhia Moreno JR RIGHETTI 22:53 7:22 143 Tara Cubel SO SAN RAMON 27:52 8:59 68 Christy Bradshaw JR OCEAN VIEW 22:54 7:23 144 Caroline Knapp JR LELAND 28:07 9:03 69 Kristen Thompson SO CANYON 22:55 7:23 145 Veronica Castro JR ROSEMEAD 28:11 9:05 70 Betsy Stevens SO MISSION SAN JOSE 22:58 7:24 146 Lauren Clack JR MONTE VISTA-DANVILLE 28:17 9:07 71 Kathy Sheldon SO LELAND 22:59 7:24 147 Georgina Lopez FR ROSEMEAD 28:26 9:10 72 Karen Coats SO DEL ORO 23:01 7:25 148 An-g Bennett JR PONDEROSA 28:52 9:18 73 Sara Moreno SO RIGHETTI 23:02 7:25 149 Emily Weyland JR SAN RAMON 28:58 9:20 74 Kelly Rumble JR PONDEROSA 23:07 7:27 150 Deanna Laguna SR ROSEMEAD 29:13 9:25 75 Heidi Santos JR SAN LUIS OBISPO 23:14 7:29 151 Lisa Gallegos JR ROSEMEAD 29:51 9:37 76 Dove Woeitjen SR SAN LUIS OBISPO 23:14 7:29 152 Jessica Ransdall FR AMADOR VALLEY ------------------------------------------------------------------------------- GIRL'S DIVSION II SCORES ------------------------------------------------------------------------------- 1. EDISON/HB 11 17 24 26 30 (33) (43) = 108 Elyse Homberger, Keri Wright, Kelly Burnett, Jennifer Formosa, Jeannie Formosa, Jennifer Crobbe, Kellee Pangborn 2. DEL ORO 7 20 27 29 57 (59) (68) = 140 Sara Pope, Talia Starkey, Lisa Starkey, Allison Millhollen, Kelly Jibson, Susanne Andreotti, Karen Coats 3. BISHOP AMAT 6 8 31 54 60 (62) (85) = 159 Malinalli Martinez, Belen Ferree, Diana Ferree, Danica Macias, Mary Ascencio, Marissa Arredondo, Jennifer Jaucian 4. ALISO NIGUEL 28 32 35 41 44 (56) (94) = 180 Andrea Rosein, Melissa Franz, Nayelli Cardenas, Sarah Connor, Jenny Speirs, Kelly Kine, Cladia Sine 5. MISSION SAN JOSE 2 3 23 66 109 (111) = 203 Elissa Riedy, Lori Riedy, Jennifer Knowlden, Betsy Stevens, Monica Torrez, Michelle Chan 6. AGOURA 1 15 25 77 96 = 214 Amy Skieresz, Jessica Lepisto, Merrideth Hellman, Julie Mathwig, April Llewellyn 7. LAGUNA HILLS 21 36 47 49 76 (78)(122) = 229 Mandy Schwecherl, Christina Bernavides, Marina Rocha, Tiffany Boykin, Becky Gendron, Victoria Queuedo, Katie Wagin 8. NAPA 37 46 50 51 61 (87)(108) = 245 Darci Lewis, Heather Mash, Kelly Hughes, Katie Fontana, Keira Kirby, Angie Diemoz, Char Ariansen 9. CANYON 16 40 55 65 86 (99) = 262 Allison Bunton, Melissa Luque, Nicole Luque, Kristen Thompson, Amee Mapara, Christa Marmolejo 10. RIGHETTI 5 42 63 69 88 (95)(112) = 267 Molly Lawrence, Corena Solis, Rhia Moreno, Sara Moreno, Renee Roemling, Jesse Brewer, Sarah Hoxie 11. SAN LUIS OBISPO 34 45 58 71 72 (101)(105) = 280 Cristen Hamley, Lydia Berlage, Roxanne Miller, Heidi Santos, Dove Woeitjen, Nancy Lord, Caroline Owen 12. OCEAN VIEW 13 19 64 93 133 = 322 Taryn Lawson, Kenna Masuda, Christy Bradshaw, Heather Deremiah, Kristy Morrell 13. APTOS 10 12 52 126 127 = 327 Nicole Silva, Meghan Randall, Hollie Smith, Marybeth Whttle, Shannon Moriarty 14. PONDEROSA 14 70 75 81 98 (116)(140) = 338 Jen Schindler, Kelly Rumble, Holly Hadley, Malissa Tayaba, April Smith, Alicia Weber, An-g Bennett 15. BURLINGAME 9 53 80 84 114 (118) = 340 Jacquie Cooke, Katie Beckheyer, Lydia Anderson, Michelle Pallak, Kim Parker, Sarah Cuthbertson 16. DAVIS 48 73 82 90 97 (100)(115) = 390 Liz Verutti, Jean Tillman, Jennifer Morejohn, Mirka Wilderer, Sarah Dougherty, Mariah Byrne, Cathy Feher 17. NORTH-BAKERSFIELD 22 39 104 107 119 = 391 LaTanya Sumlin, Natasha Teston, Faraji Hartwell, Cheri Wall, Niki Miller 18. LELAND 38 67 74 92 136 = 407 Meghan Scott, Kathy Sheldon, Ranvir Sekhon, Theresa Shyy, Caroline Knapp 19. SAN RAMON 4 91 103 110 134 (135)(141) = 442 Tina Bowen, Hillary Brunkel, Karen Abbott, Elizabeth Johnson, Amy Hillamen, Tara Cubel, Emily Weyland 20. MONTE VISTA-DANVILLE 79 83 106 132 138 = 538 Kelly Hillman, Kristine Sawecki, Leila Hardy, Megan Ardell, Lauren Clack 21. PIEDMONT HILLS 89 102 113 117 121 (123)(128) = 542 Julie Schuttinger, Erin McCauley, Kameelah Elarms, Christine Silva, Stacy Chan, Tiffany Reis, Alisa Izu 22. AMADOR VALLEY 18 120 129 131 144 = 542 Monica Van Wegen, Rachel Gavnev, Andraya Montgomery, Jamie Bartlett, Jessica Ransdall 23. ROSEMEAD 124 125 130 137 139 (142)(143) = 655 Jessica Gavino, Jackie Serrano, Jennifer Chu, Veronica Castro, Georgina Lopez, Deanna Laguna, Lisa Gallegos

Varsity Girls - Div 3

GIRL'S DIVISION III PLACE NAME YR AFFILIATION 3GIRL PACE PLACE NAME YR AFFILIATION 3GIRL PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Tracy Clarke SR CORONA DEL MAR 19:34 6:18 104 Suzie Margo SO EAST UNION 23:47 7:40 2 Heather Wallace JR CLAYTON VALLEY 19:46 6:22 105 Jamie Corley SR PASO ROBLES 23:49 7:40 3 Alison Lambert SR NORTHGATE 19:48 6:23 106 Phoebe Grow SR ST. FRANCIS-SACTO 23:50 7:41 4 Rachel Mosher SR SAN LEANDRO 20:04 6:28 107 Chian Wu JR MOUNTAIN VIEW 23:54 7:42 5 Amber Robinson SR LAS LOMAS 20:07 6:29 108 Nikki Gibbons JR AMERICAN 23:55 7:42 6 Vanessa Hanley SR USDHS 20:08 6:29 109 Laura Hackel JR LIVERMORE 23:57 7:43 7 Deborah Osteen SO CLAYTON VALLEY 20:12 6:31 110 Holly Stone SO EAST UNION 24:04 7:45 8 Alexis Rendina FR WEST HILLS 20:21 6:33 111 Leslie Jensen JR NO. MONTEREY CO. 24:06 7:46 9 Maggie Hurst SR SONORA 20:21 6:33 112 Eiren McGuire SO PLEASANT VALLEY 24:06 7:46 10 Sarah Ellis SO LA CANADA 20:30 6:36 113 Megan Krekorian JR NORDHOFF 24:07 7:46 11 Sally Cheda SO PETALUMA 20:35 6:38 114 Melissa Silvestrini JR EAST UNION 24:09 7:47 12 Kelly Howisey SO CLAYTON VALLEY 20:39 6:39 115 Lori Huntsberger JR PASO ROBLES 24:11 7:48 13 Kristen Schreiber SR MIRAMONTE 20:42 6:40 116 Megan Toby SO MOUNTAIN VIEW 24:11 7:48 14 Signe Hurley SR EXETER UNION 20:46 6:42 117 Kathryn Dugas JR LOMPOC 24:12 7:48 15 Elaine Canchda SO NORDHOFF 20:49 6:43 118 Laura Giannotti SR LIVERMORE 24:14 7:48 16 Laura Sandoval JR ST. IGNATIUS 20:54 6:44 119 Dawn Velasquez FR SAN LEANDRO 24:15 7:49 17 Muffie Binkley SR LOS ALTOS 20:58 6:45 120 Kristin Mahaney SO ST. FRANCIS-SACTO 24:16 7:49 18 Lindsy Bergren FR MIRAMONTE 21:02 6:47 121 Lisa Coutee SR WASHINGTON-FREMONT 24:17 7:49 19 Louise Indrisie FR CLAYTON VALLEY 21:05 6:48 122 Jamie Johansen JR SONORA 24:17 7:49 20 Jennifer Osteen JR CLAYTON VALLEY 21:08 6:49 123 Jena Gollinger SO WASHINGTON-FREMONT 24:18 7:50 21 Sharon Mars SR LA CANADA 21:11 6:50 124 Vanessa Presho FR YOSEMITE 24:20 7:50 22 Merisa Danial SR GRANADA 21:13 6:50 125 Stephanie Smith FR LIVERMORE 24:20 7:50 23 Jenny Holdzkom SO WEST HILLS 21:14 6:51 126 Bridgett Carney JR YOSEMITE 24:23 7:51 24 Sarah Frieberg JR CLAYTON VALLEY 21:29 6:55 127 Robyn Ewing SO PASO ROBLES 24:24 7:52 25 Jen Emanuel JR SONORA 21:29 6:55 128 Kelly Swanson SR YOSEMITE 24:24 7:52 26 Shelley Van Winkle FR WEST HILLS 21:31 6:56 129 Tracy Gauci FR ALEMANY 24:27 7:53 27 Amber McCrea FR LOS BANOS 21:41 6:59 130 Cynthia Krieger SO NORTHGATE 24:28 7:53 28 Erin Shea SO USDHS 21:47 7:01 131 Lesley Tamayo JR EXETER UNION 24:29 7:53 29 Melanie Moore SR ATASCADERO 21:51 7:02 132 Jade Quentin SO USDHS 24:29 7:53 30 Shana Driscoll JR ST. IGNATIUS 21:52 7:03 133 Jill Emelio SR PLACER 24:38 7:56 31 Hilary Probst SO LIVERMORE 21:54 7:03 134 Michelle Varnand SR LA CANADA 24:45 7:58 32 Martina Ze JR LIVERMORE 21:54 7:03 135 Kelly Vial SO ATASCADERO 24:45 7:58 33 Kendra Michielssen JR ATASCADERO 21:55 7:04 136 Kelly Brown SO LA CANADA 24:47 7:59 34 Christy Cummins JR CORONA DEL MAR 21:57 7:04 137 Liz Roberts FR ST. FRANCIS-SACTO 24:48 7:59 35 Stepanie Libien FR ST. IGNATIUS 21:57 7:04 138 Jennifer Stecher SR ST. IGNATIUS 24:54 8:01 36 Tarrah Chapin SO NORDHOFF 22:01 7:06 139 Francisca Hernandez SR LOS BANOS 24:58 8:03 37 Jennifer Morgan SO CORONA DEL MAR 22:01 7:06 140 Karen Okerman JR LAS LOMAS 25:01 8:04 38 Lisa Kow JR NORTHGATE 22:03 7:06 141 Jessica Vallat SR LAS LOMAS 25:11 8:07 39 Keleigh Hoover SO LOS BANOS 22:06 7:07 142 Jamil VonEpps SR SONORA 25:11 8:07 40 Catherine Brown JR CHICO 22:08 7:08 143 Danielle Kauk FR PETALUMA 25:20 8:10 41 Marielle Schlueter SO ST. IGNATIUS 22:09 7:08 144 Kelly Jones SO LOMPOC 25:20 8:10 42 Ellen Sullivan SR SONORA 22:10 7:09 145 Monica Swayne JR LIVERMORE 25:24 8:11 43 Kristi Miller FR MIRAMONTE 22:11 7:09 146 Jennifer Scerri JR PETALUMA 25:25 8:11 44 Eileen Grove SO ST. IGNATIUS 22:12 7:09 147 Tamica Wilson JR EXETER UNION 25:26 8:12 45 Jessica Blount SR NO. MONTEREY CO. 22:13 7:10 148 Heather Vickery SR PALO ALTO 25:27 8:12 46 Keren Padilla JR YOSEMITE 22:16 7:11 149 Ashley Dahlem FR YOSEMITE 25:39 8:16 47 Inga Miller SR MIRAMONTE 22:17 7:11 150 Elaine Zivich FR LOMPOC 25:44 8:17 48 Laurel Hafer SO CORONA DEL MAR 22:19 7:11 151 Sharai Carpenter SO WASHINGTON-FREMONT 25:47 8:18 49 Stephanie Fischer SO USDHS 22:19 7:11 152 Shanna Decoite SR SAN LEANDRO 25:48 8:19 50 Heather Holford SO WEST HILLS 22:20 7:12 153 Michelle Wilkinson FR ALEMANY 25:52 8:20 51 Megan Lathrop SO NORTHGATE 22:20 7:12 154 Miceala Pepple FR ATASCADERO 25:55 8:21 52 Cristina Blum FR PASO ROBLES 22:23 7:13 155 Melinda Ogden SO PLEASANT VALLEY 25:57 8:22 53 Jessica Morrow JR GRANADA 22:24 7:13 156 Suzanne Allen SR PALO ALTO 25:57 8:22 54 Kristen Epperson SO USDHS 22:37 7:17 157 Julie Sneed JR LA CANADA 25:58 8:22 55 Ally Wolfe SO NORTHGATE 22:39 7:18 158 Angela Fong JR SAN LEANDRO 26:00 8:23 56 Gina Tallakson FR NORDHOFF 22:41 7:19 159 Shelly Niro SR LOMPOC 26:07 8:25 57 Hollie Franklin SR PASO ROBLES 22:46 7:20 160 Britta Baird SR PLACER 26:09 8:25 58 Veronica Estrada SO ALEMANY 22:46 7:20 161 Christine Buchanan SR LOMPOC 26:10 8:26 59 Beth Zacher JR NORDHOFF 22:48 7:21 162 Jami Hiller FR WASHINGTON-FREMONT 26:17 8:28 60 Ashley Conover SR CORONA DEL MAR 22:48 7:21 163 Donna Castiglione SR ALEMANY 26:18 8:28 61 Stephanie Rusmisel SO WASHINGTON-FREMONT 22:50 7:21 164 Khine Win JR AMERICAN 26:21 8:29 62 Danielle Dekker JR ST. IGNATIUS 22:51 7:22 165 Geraldine Lewis FR GRANADA 26:21 8:29 63 Julie Nichols JR LIVERMORE 22:52 7:22 166 Melissa Swenor JR NO. MONTEREY CO. 26:29 8:32 64 Marisa Ghiglieri JR CLAYTON VALLEY 22:53 7:22 167 Bethany Cox SR NO. MONTEREY CO. 26:31 8:33 65 Hannele Stephens SO WEST HILLS 22:55 7:23 168 Rachel Martin SR CASA GRANDE 26:32 8:33 66 Tracy McKinney SO NO. MONTEREY CO. 22:58 7:24 169 Kim Lambros JR PLACER 26:34 8:34 67 Amy Rice SO MIRAMONTE 22:59 7:24 170 Jennifer Stacey FR AMERICAN 26:40 8:35 68 Lisa Pierce SO NORTHGATE 23:01 7:25 171 Bernadette Jackson FR ALEMANY 26:49 8:38 69 Naomi Chihara SO ATASCADERO 23:02 7:25 172 Yvonne Wang SO LAS LOMAS 26:53 8:40 70 Connie Souza SO EAST UNION 23:04 7:26 173 Breana Vieira-Potter FR PETALUMA 27:08 8:44 71 Megon Eckert JR GRANADA 23:06 7:27 174 Christy Pocan FR AMERICAN 27:08 8:44 72 Kim Long JR CORONA DEL MAR 23:07 7:27 175 Camille White SO CASA GRANDE 27:15 8:47 73 Jherysa Peterson SO YOSEMITE 23:09 7:28 176 Laurie Frank SR PLACER 27:23 8:49 74 Sara Bean SR LOMPOC 23:13 7:29 177 Lourdes Cruz JR EXETER UNION 27:27 8:51 75 Maria Banuelos SO EXETER UNION 23:16 7:30 178 Laura Lyons JR PLACER 27:40 8:55 76 Lee Baier FR ATASCADERO 23:16 7:30 179 Amber Acaya JR EAST UNION 27:47 8:57 77 Eve Phillips SR MIRAMONTE 23:18 7:30 180 Maria Fogel JR PLEASANT VALLEY 27:58 9:01 78 Brooke Bankston SR ATASCADERO 23:19 7:31 181 Lizzie Hamilton SO PALO ALTO 28:03 9:02 79 Myra Aviles FR WEST HILLS 23:20 7:31 182 Desi Alexander SO PLEASANT VALLEY 28:19 9:07 80 Melissa Duscha JR WASHINGTON-FREMONT 23:21 7:31 183 Joelle Palaez SR AMERICAN 28:31 9:11 81 Kristen Henley SO LA CANADA 23:22 7:32 184 Joan Swenor FR NO. MONTEREY CO. 28:55 9:19 82 Theresa Bogart JR PLEASANT VALLEY 23:22 7:32 185 Alicia Trujillo JR SAN LEANDRO 29:05 9:22 83 Deanna Sanchez FR LOS BANOS 23:26 7:33 186 Kelli Crouch SR PETALUMA 29:09 9:23 84 Brooke Wheeland FR NORTHGATE 23:27 7:33 187 Selena Murphy SR ST. FRANCIS-SACTO 29:16 9:26 85 Amy Morrison JR USDHS 23:28 7:34 188 Desiree Canter SO PASO ROBLES 29:32 9:31 86 Ashley Warpack SO MIRAMONTE 23:29 7:34 189 Maggie McBride SR CASA GRANDE 29:46 9:35 87 Becca Weingartner FR WEST HILLS 23:29 7:34 190 Marilee Harris JR PLACER 29:50 9:37 88 Jenifer Watson SO ALEMANY 23:32 7:35 191 Yesenia Romero SO EXETER UNION 29:50 9:37 89 Katie Packer JR CORONA DEL MAR 23:33 7:35 192 Cindy Moore SR PLACER 29:54 9:38 90 Autumn Patton SO USDHS 23:33 7:35 193 Sama'a Dyomehri FR MOUNTAIN VIEW 30:11 9:43 91 Alitia Dancin SR SONORA 23:34 7:36 194 Emily Stein JR LAS LOMAS 30:22 9:47 92 Anna Hird SR EAST UNION 23:35 7:36 195 Maggie Harris FR CASA GRANDE 30:24 9:48 93 Soquani Wilde SR SONORA 23:36 7:36 196 Margaret Wilder SO MOUNTAIN VIEW 30:37 9:52 94 Heidi Jones SR NO. MONTEREY CO. 23:36 7:36 197 Cristina Yardley JR SAN LEANDRO 30:39 9:52 95 Jennie Gonzales JR EXETER UNION 23:37 7:37 198 Donna Waltrip FR AMERICAN 30:58 9:59 96 Valerie Lawrence JR YOSEMITE 23:39 7:37 199 Rose McClure SO PASO ROBLES 31:00 9:59 97 Nicole Simas SO ST. FRANCIS-SACTO 23:40 7:38 200 Darcy Jones FR AMERICAN 31:04 10:00 98 Sarah Wihtol FR ST. FRANCIS-SACTO 23:40 7:38 201 Dawn Tschnappft FR CASA GRANDE 31:38 10:11 99 Katie Hoefs JR PALO ALTO 23:42 7:38 202 Katie Torres JR LOS BANOS 32:10 10:22 100 Marisa Rodriques JR LOS BANOS 23:42 7:38 203 Phyllis Feng JR SAN LEANDRO 32:53 10:36 101 Stacy Taylor FR GRANADA 23:44 7:39 204 Jen Lloyd FR CASA GRANDE 34:12 11:01 102 Sheila Maude FR LA CANADA 23:46 7:39 205 Arlene Corsino SR MOUNTAIN VIEW 36:04 11:37 103 Laura McVittie SO PALO ALTO 23:47 7:40 ------------------------------------------------------------------------------- GIRL'S DIVSION III SCORES ------------------------------------------------------------------------------- 1. CLAYTON VALLEY 2 7 12 18 19 (23) (62) = 58 Heather Wallace, Deborah Osteen, Kelly Howisey, Louise Indrisie, Jennifer Osteen, Sarah Frieberg, Marisa Ghiglieri 2. ST. IGNATIUS 16 29 34 39 42 (60)(136) = 160 Laura Sandoval, Shana Driscoll, Stepanie Libien, Marielle Schlueter, Eileen Grove, Danielle Dekker, Jennifer Stecher 3. WEST HILLS 8 22 25 48 63 (77) (85) = 166 Alexis Rendina, Jenny Holdzkom, Shelley Van Winkle, Heather Holford, Hannele Stephens, Myra Aviles, Becca Weingartner 4. CORONA DEL MAR 1 33 36 46 58 (70) (87) = 174 Tracy Clarke, Christy Cummins, Jennifer Morgan, Laurel Hafer, Ashley Conover, Kim Long, Katie Packer 5. MIRAMONTE 13 17 41 45 65 (75) (84) = 181 Kristen Schreiber, Lindsy Bergren, Kristi Miller, Inga Miller, Amy Rice, Eve Phillips, Ashley Warpack 6. NORTHGATE 3 37 49 53 66 (82)(128) = 208 Alison Lambert, Lisa Kow, Megan Lathrop, Ally Wolfe, Lisa Pierce, Brooke Wheeland, Cynthia Krieger 7. USDHS 6 27 47 52 83 (88)(130) = 215 Vanessa Hanley, Erin Shea, Stephanie Fischer, Kristen Epperson, Amy Morrison, Autumn Patton, Jade Quentin 8. SONORA 9 24 40 89 91 (120)(140) = 253 Maggie Hurst, Jen Emanuel, Ellen Sullivan, Alitia Dancin, Soquani Wilde, Jamie Johansen, Jamil VonEpps 9. NORDHOFF 15 35 54 57 111 = 272 Elaine Canchda, Tarrah Chapin, Gina Tallakson, Beth Zacher, Megan Krekorian 10. ATASCADERO 28 32 67 74 76 (133)(152) = 277 Melanie Moore, Kendra Michielssen, Naomi Chihara, Lee Baier, Brooke Bankston, Kelly Vial, Miceala Pepple 11. LA CANADA 10 20 79 100 132 (134)(155) = 341 Sarah Ellis, Sharon Mars, Kristen Henley, Sheila Maude, Michelle Varnand, Kelly Brown, Julie Sneed 12. LIVERMORE 30 31 61 107 116 (123)(143) = 345 Hilary Probst, Martina Ze, Julie Nichols, Laura Hackel, Laura Giannotti, Stephanie Smith, Monica Swayne 13. LOS BANOS 26 38 81 98 137 (200) = 380 Amber McCrea, Keleigh Hoover, Deanna Sanchez, Marisa Rodriques, Francisca Hernandez, Katie Torres 14. GRANADA 21 51 69 99 163 = 403 Merisa Danial, Jessica Morrow, Megon Eckert, Stacy Taylor, Geraldine Lewis 15. PASO ROBLES 50 55 103 113 125 (186)(197) = 446 Cristina Blum, Hollie Franklin, Jamie Corley, Lori Huntsberger, Robyn Ewing, Desiree Canter, Rose McClure 16. EXETER UNION 14 73 93 129 145 (175)(189) = 454 Signe Hurley, Maria Banuelos, Jennie Gonzales, Lesley Tamayo, Tamica Wilson, Lourdes Cruz, Yesenia Romero 17. YOSEMITE 44 71 94 122 124 (126)(147) = 455 Keren Padilla, Jherysa Peterson, Valerie Lawrence, Vanessa Presho, Bridgett Carney, Kelly Swanson, Ashley Dahlem 18. NO. MONTEREY CO. 43 64 92 109 164 (165)(182) = 472 Jessica Blount, Tracy McKinney, Heidi Jones, Leslie Jensen, Melissa Swenor, Bethany Cox, Joan Swenor 19. EAST UNION 68 90 102 108 112 (177) = 480 Connie Souza, Anna Hird, Suzie Margo, Holly Stone, Melissa Silvestrini, Amber Acaya 20. WASHINGTON-FREMONT 59 78 119 121 149 (160) = 526 Stephanie Rusmisel, Melissa Duscha, Lisa Coutee, Jena Gollinger, Sharai Carpenter, Jami Hiller 21. ST. FRANCIS-SACTO 95 96 104 118 135 (185) = 548 Nicole Simas, Sarah Wihtol, Phoebe Grow, Kristin Mahaney, Liz Roberts, Selena Murphy 22. ALEMANY 56 86 127 151 161 (169) = 581 Veronica Estrada, Jenifer Watson, Tracy Gauci, Michelle Wilkinson, Donna Castiglione, Bernadette Jackson 23. SAN LEANDRO 4 117 150 156 183 (195)(201) = 610 Rachel Mosher, Dawn Velasquez, Shanna Decoite, Angela Fong, Alicia Trujillo, Cristina Yardley, Phyllis Feng 24. LOMPOC 72 115 142 148 157 (159) = 634 Sara Bean, Kathryn Dugas, Kelly Jones, Elaine Zivich, Shelly Niro, Christine Buchanan 25. LAS LOMAS 5 138 139 170 192 = 644 Amber Robinson, Karen Okerman, Jessica Vallat, Yvonne Wang, Emily Stein 26. PETALUMA 11 141 144 171 184 = 651 Sally Cheda, Danielle Kauk, Jennifer Scerri, Breana Vieira-Potter, Kelli Crouch 27. PALO ALTO 97 101 146 154 179 = 677 Katie Hoefs, Laura McVittie, Heather Vickery, Suzanne Allen, Lizzie Hamilton 28. PLEASANT VALLEY 80 110 153 178 180 = 701 Theresa Bogart, Eiren McGuire, Melinda Ogden, Maria Fogel, Desi Alexander 29. AMERICAN 106 162 168 172 181 (196)(198) = 789 Nikki Gibbons, Khine Win, Jennifer Stacey, Christy Pocan, Joelle Palaez, Donna Waltrip, Darcy Jones 30. PLACER 131 158 167 174 176 (188)(190) = 806 Jill Emelio, Britta Baird, Kim Lambros, Laurie Frank, Laura Lyons, Marilee Harris, Cindy Moore 31. MOUNTAIN VIEW 105 114 191 194 203 = 807 Chian Wu, Megan Toby, Sama'a Dyomehri, Margaret Wilder, Arlene Corsino 32. CASA GRANDE 166 173 187 193 199 (202) = 918 Rachel Martin, Camille White, Maggie McBride, Maggie Harris, Dawn Tschnappft, Jen Lloyd

Varsity Girls - Div 4

GIRLS DIVISION IV PLACE NAME YR AFFILIATION 1BOYS PACE PLACE NAME YR AFFILIATION 1BOYS PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Jenny Spoon JR WEST VALLEY 20:19 6:33 71 Crystal Ketcham SO CALAVERAS 24:09 7:47 2 Shaluinn Fullove JR LOUISVILLE 20:37 6:39 72 Stephanie Tobin SR DIXON 24:10 7:47 3 Siobhan Elster JR MORRO BAY 20:43 6:41 73 Calaveras Cunningham SR BRET HARTE 24:17 7:49 4 Christina Peacock SR CENTRAL VALLEY 20:46 6:42 74 Nichole Warring FR BRET HARTE 24:19 7:50 5 Cristina Sanchez SO MCFARLAND 20:55 6:44 75 Peggy Huddleston SO TAFT 24:24 7:52 6 Sara Hallas FR URSULINE 20:58 6:45 76 Jamie Davey FR BRET HARTE 24:30 7:54 7 Tegan Zimmerman SR SAN RAFAEL 21:05 6:48 77 Katherine Roth FR DIXON 24:40 7:57 8 Kristin Groncy SO ORANGE LUTHERAN 21:13 6:50 78 Alicia Borcich FR FORT BRAGG 24:41 7:57 9 Tina Gedney SO MORRO BAY 21:28 6:55 79 Iris Silva FR MCFARLAND 24:54 8:01 10 Kim Reynolds SR BRANSON 21:32 6:56 80 Tiffany Espinosa SO URSULINE 24:56 8:02 11 Megan Canova SR URSULINE 21:34 6:57 81 Adele Woytak SR CARMEL 25:01 8:04 12 Kara Hunn SO CENTRAL VALLEY 21:35 6:57 82 Francisca Cizmich SR BRET HARTE 25:04 8:05 13 Claire Hunter SO CENTRAL VALLEY 21:38 6:58 83 Becky McIntosh FR ORANGE LUTHERAN 25:04 8:05 14 Laurie Juranek SR ORANGE LUTHERAN 21:39 6:59 84 Jaimes Vaden FR FORT BRAGG 25:14 8:08 15 Kristen Miller JR BEAR RIVER 21:40 6:59 85 Cyunthia Sanchez FR MCFARLAND 25:16 8:08 16 Carie Irwin SR CENTRAL VALLEY 21:43 7:00 86 Jamie Berke FR OAK PARK 25:17 8:09 17 Stacy Haffner JR WEST VALLEY 21:53 7:03 87 Claudia Topete SR TAFT 25:19 8:09 18 Meg Ferrell SR ORANGE LUTHERAN 21:58 7:05 88 Suzanna Roberson SO SUMMERVILLE 25:20 8:10 19 Liz Spurlock SR DIXON 22:04 7:07 89 Kathy Kapinski FR ST. MARY'S STOCKTON 25:21 8:10 20 Kelly Harrington FR LOUISVILLE 22:08 7:08 90 Liz Browning SR DIXON 25:26 8:12 21 Melinda Gord JR OAK PARK 22:13 7:10 91 Leila Askarnia SR OAK PARK 25:29 8:13 22 Abi Heckscher JR SAN RAFAEL 22:16 7:11 92 Lindsey Hoff SR JUSTIN SIENA 25:31 8:13 23 Britanny App SO MORRO BAY 22:23 7:13 93 Annie Reding JR PIEDMONT 25:32 8:14 24 Katie Peters SO ORANGE LUTHERAN 22:23 7:13 94 Kendall Nicholson FR PIEDMONT 25:35 8:15 25 Brenna Nurmi SR URSULINE 22:25 7:13 95 Lauren Pastore JR ORANGE LUTHERAN 25:37 8:15 26 Claudia Bruins SR DIXON 22:26 7:14 96 Laura Leal JR MCFARLAND 25:48 8:19 27 Leia Giambastini SR URSULINE 22:26 7:14 97 Wendy Clark SR MORRO BAY 25:49 8:19 28 Brooke Hartzell JR BRANSON 22:31 7:15 98 Lori Kluck SO CENTRAL VALLEY 25:52 8:20 29 Quinn Rogers JR URSULINE 22:37 7:17 99 Kristine Lemke SO FORT BRAGG 25:58 8:22 30 Julie Reynolds FR BRANSON 22:37 7:17 100 Marie Varni SR LOUISVILLE 26:06 8:25 31 Tracy Bowling SO TAFT 22:40 7:18 101 Peggy Johnson SO LOUISVILLE 26:07 8:25 32 Aimee Lowery JR BRET HARTE 22:43 7:19 102 Amanda Atkinson SO TEMPLETON 26:30 8:32 33 Adriana McNurlin FR BRET HARTE 22:44 7:20 103 Almaz Haile JR SAN RAFAEL 26:34 8:34 34 Sarah Duclos FR WEST VALLEY 22:45 7:20 104 Nicole Haney SO DIXON 26:36 8:34 35 Kristie Williams FR BEAR RIVER 22:46 7:20 105 Sara Holcomb SO BEAR RIVER 26:37 8:35 36 Heather Messenger SR MORRO BAY 22:47 7:20 106 Molly Morse FR PIEDMONT 26:39 8:35 37 Carrie Kronberg SO URSULINE 22:47 7:20 107 Molly Tarelli FR FORT BRAGG 26:49 8:38 38 Joanne Dunkel FR BRET HARTE 22:55 7:23 108 Ashley Holden FR FORT BRAGG 26:53 8:40 39 Hillery Gemmill SO CENTRAL VALLEY 22:58 7:24 109 Jessica Ogvist SR SAN RAFAEL 27:13 8:46 40 Shanna Durand JR WEST VALLEY 22:59 7:24 110 Priscilla Foley SR SUMMERVILLE 27:25 8:50 41 Jenny Eckert SR BRANSON 23:07 7:27 111 Julie Berke FR OAK PARK 27:31 8:52 42 Molly Allen FR CARMEL 23:07 7:27 112 Nicole Oroslo FR TAFT 27:37 8:54 43 Jessica Hackler FR TAFT 23:11 7:28 113 Allison Corso FR LOUISVILLE 27:41 8:55 44 Tanya Gonzalez SO MCFARLAND 23:13 7:29 114 Mimi Haddock SR SANTA YNEZ 27:55 9:00 45 Erin Miller SO R. L. STEVENSON 23:16 7:30 115 Erica Johnston SR BEAR RIVER 28:01 9:02 46 Sonja Willis SO MORRO BAY 23:18 7:30 116 Debbie Abernathy SO TEMPLETON 28:06 9:03 47 Denise Cardamone JR CARMEL 23:18 7:30 117 Anna-Maria Dunn FR SAN RAFAEL 28:06 9:03 48 Barbara Stolzoff JR CENTRAL VALLEY 23:19 7:31 118 Melinda Joly FR CALAVERAS 28:18 9:07 49 Julie Wiberg SO BEAR RIVER 23:21 7:31 119 Monica Rodriquez FR TAFT 28:25 9:09 50 Dana Ross SR BRANSON 23:22 7:32 120 Melissa Artzer JR SUMMERVILLE 28:51 9:18 51 Molly Hoff SO JUSTIN SIENA 23:23 7:32 121 Holly Jagin SO JUSTIN SIENA 28:55 9:19 52 Lindsay Johnson SR WEST VALLEY 23:24 7:32 122 Valerie Seymour SO SUMMERVILLE 28:55 9:19 53 Lauren Ianiro SO LOUISVILLE 23:30 7:34 123 Julie Langford SR TEMPLETON 29:07 9:23 54 Tegan Firth JR R. L. STEVENSON 23:32 7:35 124 Courtney Adams SO SAN RAFAEL 29:21 9:27 55 Jennifer Brown SO CALAVERAS 23:37 7:37 125 Rebekah Machado FR CALAVERAS 29:21 9:27 56 Julie Glide SO DIXON 23:38 7:37 126 Eya Egralidze SR JUSTIN SIENA 30:21 9:47 57 Katie Mayo FR PIEDMONT 23:39 7:37 127 Jenny Klewitz SR LOUISVILLE 30:46 9:55 58 Anne Marshall SR PIEDMONT 23:41 7:38 128 Melessa Jenkins FR TIOGA 30:46 9:55 59 Melissa Mao FR PIEDMONT 23:46 7:39 129 Sara Heidel FR TIOGA 30:49 9:56 60 Mary Jo de Jesus JR ORANGE LUTHERAN 23:50 7:41 130 Monica Pallie SO SAN RAFAEL 31:03 10:00 61 Vicki Foreman FR OAK PARK 23:50 7:41 131 Teresa Mercado SO ST. MARY'S STOCKTON 31:06 10:01 62 Jessica Altnow SO ST. MARY'S STOCKTON 23:57 7:43 132 Tara Peirano SR ST. MARY'S STOCKTON 31:20 10:06 63 Lisa Leachman SR WEST VALLEY 23:58 7:43 133 Esther Machado SR CALAVERAS 31:25 10:07 64 Brandy Alexander JR BEAR RIVER 23:58 7:43 134 Sarah Mucks SR CALAVERAS 31:39 10:12 65 Debby Renteria SO MCFARLAND 23:59 7:44 135 Liz Abernathy SR TEMPLETON 32:17 10:24 66 Karen Baldwin JR WEST VALLEY 24:00 7:44 136 Melissa Medina SO TIOGA 33:08 10:40 67 Janee Montelongo SO ST. MARY'S STOCKTON 24:00 7:44 137 Cris Serra SR CALAVERAS 33:49 10:54 68 Adrianne Woods JR MORRO BAY 24:00 7:44 138 Mieke Chase JR ST. MARY'S STOCKTON 69 Laura Bryan FR TAFT 24:01 7:44 139 Spring Briscoe FR SUMMERVILLE 70 Jessica Roberson SO SUMMERVILLE 24:08 7:47 140 Kristina McLean SO TEMPLETON ------------------------------------------------------------------------------- GIRL'S DIVISION IV SCORES ------------------------------------------------------------------------------- 1. JESUIT 1 23 26 27 29 (41) (59) = 106 Michael Stember, Scott Abbott, Dan Welsh, David Valencia, David Myers, Charlie Brenneman, Spencer Bohaty 2. WM. S. HART 2 13 24 36 40 (42) (46) = 115 Brett Strahan, John Duarte, Joel Givens, Mike Stewart, Jeff Stewart, Sandro Soler, JIm Cosley 3. PENINSULA 8 14 18 22 65 (89)(103) = 127 Kenny Goodrich, Katsu Sano, Ryan Deane, Jason Neese, Brad Kirsch, Tom Gaul, Mike Mosier 4. VISTA/SD 5 10 28 32 55 (75) (85) = 130 Jason Land, Trevor Sybert, Steve Ketcham, Alejandro Villa, Trent Sybert, Gonzalo Garcia, Cesar Rodriquez 5. ARROYO 7 21 35 39 91 (94)(121) = 193 John Hake, Fred Zamora, Sal Plascencia, Damian Morfin, Adam Nunemaker, Tony Villalobos, Omar Ojeda 6. BELLARMINE 4 17 56 58 79 (83)(111) = 214 Tom Becker, Arnold Song, Casey Immel, Kevin Prindiville, Frank Lemes, Andrew Wulf, Mike Banulesca 7. CRESCENT VALLEY 9 15 49 51 92 (108)(113) = 216 Bobby Gomez, Chris Graham, Mark Anderson, Mike Anderson, Paul Davis, Carl Olson, Sean Hau 8. CORONA 6 20 43 74 76 (112)(115) = 219 Ian Enriquez, Matt Brown, Jim Potts, Carlos Facio, Nik Mohammed, Joey Torrez, Carlos Martinez 9. BEND 11 31 33 67 82 (86)(104) = 224 Ryan Douglass, Dave Lawson, Casey Jackson, Dallas Kinch, Chris Decker, Andy Kutansky, Chris Anderson 10. AYALA 3 45 47 60 72 (93) = 227 Jeff McLarty, Nick McMurray, Brendan Kingsbury, Ruben Perez, Luis Ramirez, Aaron Delao 11. SANTA ROSA 19 25 61 63 105 (153)(160) = 273 Zach Barrett, Peter Egerton, Mekkonnen Fekadu, Ben Vandenheuvel, Mike Schwartz, Matt Condron, Ken Leef 12. LINCOLN -- 12 44 66 78 87 (96)(129) = 287 Kevin O'Connell, Karl Horeis, David Heald, Ed Murphy, Noah Oken-Berg, Ian Head, Blake Axelrod 13. MISSION VIEJO 48 64 68 69 71 (102)(107) = 320 Pat O'Mara, Damon Larson, Heenon Patel, Andy Morgan, Mark Gleason, David Santos, Jason Baker 14. MATER DEI 16 38 53 97 117 (123)(130) = 321 Daniel Gonzales, Matt Wickersham, Chris Lore, Adrian Brown, Brian Mitzel, David Perez, Chris Duncan 15. ARROYO GRANDE 30 57 80 124 141 (143)(167) = 432 Marc Hutcheson, Ricky Felix, Ryan Alaniz, Jason Paine, Michael Paine, Clint Conaway, Danny Moore 16. LOGAN 62 77 88 100 120 (162) = 447 Chad Foster, Daniel Embaye, Ben Leung, Ishang Asmatey, Trung Luu, Garret Fogel 17. CLOVIS WEST 50 54 95 125 128 (137)(159) = 452 Josh Osborn, Jeremy Tullis, Estevan Romero, Joe Grogg, Mike Pestorich, Zac Osborn, Olav Huneme 18. JUNIPERO SERRA 52 90 99 114 118 (133)(157) = 473 Nathan Woodside, Jean-Paul Tchamourlian, Jerome Madigan, Brad Stapleton, Adam Perez, Tom Abramo, Brendan Renault 19. SILVER CREEK 34 73 126 140 142 (158) = 515 Enrique Torres, Leo Balderas, Leonard Balderas, Simon Pulino, Robert Sandoval, Sak-Ros Chim 20. BUCHANAN 84 98 106 110 131 (146)(150) = 529 Roman Gonzalez, Andrew Lovejoy, Billy Hurd, Kevin Luke, Ryan McNeil, Jason Cinq-Mars, Josh Cinq-Mars 21. ELK GROVE 37 127 135 145 155 (156) = 599 Joe Podoll, Kevin Greco, Tyler Wardlaw, Brian Smith, Shaun Elmer, Ben Holt 22. GRACE DAVIS 70 134 136 138 144 (151)(172) = 622 Dino Gutierrez, Bill Decker, Josh Saderlund, Nick Egger, Greg Davis, John Kim, Vince Taype 23. MODESTO 81 116 122 147 161 (171) = 627 Jose Saenz, Mark Gurnee, Chham Sean, Josh Bullock, Choenn Khen, Scott McClellan 24. FLORIN 101 132 148 149 154 (166)(175) = 684 Donny Vargas, Miguel Navarro, Kaz Nakashima, Eric Mencarini, Thinh Le, Nghia Hoang, Chris Moniz 25. TURLOCK 119 139 152 164 165 (168)(170) = 739 Eric Buroker, Mike Mann, Kitt Jenest, Jeremy Wedlake, Ryan Holister, Joe Machado, Sean Freitas 26. JOHANSEN 109 163 173 180 182 = 807 Chris Vasche, Chris Krejcik, Alvin Borja, Jon Di Cristina, Mick La Babera 27. MENLO ATHERTON 169 174 176 177 178 (179)(181) = 874 Jonathon Saunders, Luke Clauson, Tod Van Gunten, Scott Coan, Adam Hoolhorst, Todd Gregorian, Julius Odian

JV Girls - Div 1-4

GIRL'S JV DIVISION PLACE NAME YR AFFILIATION GIRLS PACE PLACE NAME YR AFFILIATION GIRLS PACE ===== ===================== == ======================= ===== ===== ===== ===================== == ======================= ===== ===== 1 Lucy Schmauch FR PLACER 21:36 6:58 127 Maura Kelley SO CARONDELET 25:26 8:12 2 Jana Sandberg SR PENINSULA 21:39 6:59 128 Kristen Pfeffer SO ELK GROVE 25:30 8:13 3 Lindsay King SO LINCOLN -- 21:57 7:04 129 Deanna Ludlow SO PLACER 25:30 8:13 4 Natasha Radwan SO ALISO NIGUEL 22:02 7:06 130 Kate Jones FR ASHLAND OR 25:32 8:14 5 Jennifer Sampson SO ALISO NIGUEL 22:02 7:06 131 Tammy Johann SR LA CANADA 25:34 8:14 6 Kerry O'Bric JR EDISON/HB 22:07 7:08 132 Lori Guzzard SO BRET HARTE 25:38 8:16 7 Kristine Murray FR PLACER 22:13 7:10 133 Emily Shroeder SO CARONDELET 25:39 8:16 8 Briana Denley SO NO. MONTEREY CO. 22:14 7:10 134 Jolene Santos SO WASHINGTON-FREMONT 25:40 8:16 9 Christine Calvert SO PENINSULA 22:15 7:10 135 Belinda Leal FR NO. MONTEREY CO. 25:41 8:16 10 Nicole Trott SO ALISO NIGUEL 22:20 7:12 136 Barbara Rees SO YOSEMITE 25:42 8:17 11 Jennifer Giffel FR EDISON/HB 22:23 7:13 137 Terra Mullen JR CRESCENT VALLEY 25:43 8:17 12 Georgia Boyd FR WM. S. HART 22:24 7:13 138 Lisa Refkin JR AGOURA 25:44 8:17 13 Melissa Luethe SR LINCOLN -- 22:28 7:14 139 Sara Garcia FR WEST HILLS 25:44 8:17 14 Julie Davidson FR VISTA/SD 22:33 7:16 140 Gwen Rossell FR LOGAN 25:47 8:18 15 Elizabeth Minami JR PENINSULA 22:37 7:17 141 Kate Wilson FR CARONDELET 25:48 8:19 16 Erin Zimmon SR EDISON/HB 22:41 7:19 142 Natalie Watters FR BISHOP O'DOWD 25:50 8:19 17 Kristi Patton SO MATER DEI 22:48 7:21 143 Mindy Hood SR CORONA DEL MAR 25:52 8:20 18 Helen Chang SR EDISON/HB 22:48 7:21 144 Rita Leon-Guerrero SR BUCHANAN 25:54 8:21 19 Yadi Ramirez SO NORDHOFF 22:49 7:21 145 Jennifer Burnett FR LOGAN 25:56 8:21 20 Jackie Diaz SR VISTA/SD 22:54 7:23 146 Krissy Donavan JR CARONDELET 26:00 8:23 21 Katy Moore FR CARONDELET 22:56 7:23 147 Jennifer Moos JR RIGHETTI 26:02 8:23 22 Darlene Lee FR VISTA/SD 22:58 7:24 148 Ananda Smallwood FR ORANGE LUTHERAN 26:08 8:25 23 Meghan Watson FR EDISON/HB 23:01 7:25 149 Heidi Jarl JR BUCHANAN 26:10 8:26 24 Monique Ortiz SR AYALA 23:01 7:25 150 Lindsey Raser SO AGOURA 26:10 8:26 25 Rachelle Webre SR EDISON/HB 23:02 7:25 151 Millie LEATHAM JR CARONDELET 26:17 8:28 26 Heather Sherlock SR WM. S. HART 23:03 7:26 152 Danielle Draudt SO LA CANADA 26:17 8:28 27 Brenda Dunsmore JR VISTA/SD 23:04 7:26 153 Geordana Evans JR BISHOP O'DOWD 26:25 8:31 28 J-Kon Chen JR LAGUNA HILLS 23:04 7:26 154 Bonnie Cosley SO WM. S. HART 26:26 8:31 29 Danielle Gurnick SO MATER DEI 23:05 7:26 155 Agnes Kocot JR PALO ALTO 26:28 8:32 30 Marisa Larson FR BISHOP O'DOWD 23:05 7:26 156 Susan Steed FR PONDEROSA 26:30 8:32 31 Kendra Greene SO NORDHOFF 23:09 7:28 157 Julie Woosley FR BEAR RIVER 26:37 8:35 32 Andrea Eckles SR AYALA 23:10 7:28 158 Erin Dettmer FR ORANGE LUTHERAN 26:38 8:35 33 Bri Quinn FR ASHLAND OR 23:12 7:29 159 Stephanie Lindstrom JR WASHINGTON-FREMONT 26:39 8:35 34 Melinda Luethe SR LINCOLN -- 23:19 7:31 160 Summer Lawson SR YOSEMITE 26:44 8:37 35 Katy Deaninger FR NORDHOFF 23:22 7:32 161 Jill Swanson SR YOSEMITE 26:45 8:37 36 Megan Schrock FR LAGUNA HILLS 23:22 7:32 162 Shawnee Brewer SR RIGHETTI 26:46 8:37 37 Michelle Roach JR VISTA/SD 23:23 7:32 163 Shannon O'Connor SO ALISO NIGUEL 26:48 8:38 38 Mishia Sivia SR MIRAMONTE 23:23 7:32 164 Shana Davenport JR ELK GROVE 26:50 8:39 39 Kathy Chaffee JR BUCHANAN 23:24 7:32 165 Michelle Boland SR YOSEMITE 26:56 8:41 40 Chryssi Gonzales SO NORDHOFF 23:25 7:33 166 Heather Robertson FR MIRAMONTE 26:57 8:41 41 Jenny Hunt FR NORDHOFF 23:26 7:33 167 Karin Von Bolschwing JR SANTA ROSA 26:58 8:41 42 Jolene Jeffrey SR VISTA/SD 23:28 7:34 168 Sipriana Reyes SO MADERA 27:00 8:42 43 Lynn Snyder SR PENINSULA 23:29 7:34 169 Ryan Gross FR PALO ALTO 27:01 8:42 44 Amber Martin SO CRESCENT VALLEY 23:30 7:34 170 Rebecca Stuenkel SR ORANGE LUTHERAN 27:01 8:42 45 Carolyn King FR CARONDELET 23:30 7:34 171 Rachel Munson SO ALISO NIGUEL 27:05 8:44 46 Nora Williams SR PENINSULA 23:31 7:35 172 Michelle Fitch FR MIRAMONTE 27:07 8:44 47 Tiffani Kinder JR VISTA/SD 23:33 7:35 173 Mariana Rosario FR MADERA 27:09 8:45 48 Audrey Amara FR PLACER 23:33 7:35 174 Wynne Tsing FR OAK PARK 27:10 8:45 49 Jackie Livingston JR CORONA DEL MAR 23:36 7:36 175 Odessy Balumbu JR LOGAN 27:12 8:46 50 Morgan Thompson SO MIRAMONTE 23:37 7:37 176 Candice Mitchell SR ELK GROVE 27:15 8:47 51 Giselle Ortega FR AYALA 23:39 7:37 177 Karen Wetzell SO LOGAN 27:18 8:48 52 Cicilia Lath FR PLACER 23:40 7:38 178 Ali Holkowich SO ORANGE LUTHERAN 27:19 8:48 53 Amber Ott JR BUCHANAN 23:40 7:38 179 Allison Hinrich FR URSULINE 27:21 8:49 54 Anonda Osterhaus SO ASHLAND OR 23:41 7:38 180 Becky Kromer SO ALISO NIGUEL 27:30 8:52 55 Belinda Abelson SO ALISO NIGUEL 23:43 7:39 181 Kari Blakley SR WASHINGTON-FREMONT 27:37 8:54 56 Jamie D'Acquisto SR ST. IGNATIUS 23:44 7:39 182 Kendra Biggs JR SANTA ROSA 27:38 8:54 57 Laura Engel SO MIRAMONTE 23:44 7:39 183 Brandy Adney JR YOSEMITE 27:40 8:55 58 Laura Noguera SO MADERA 23:45 7:39 184 Alejandra Cruz SR NO. MONTEREY CO. 27:42 8:55 59 Robin Anderson SO MIRAMONTE 23:48 7:40 185 Sena Harvill JR PALO ALTO 27:45 8:56 60 Mary Ann Hulsman SO URSULINE 23:48 7:40 186 Kelly Bowdin SO PLACER 27:49 8:58 61 Cammy Lane SR CRESCENT VALLEY 23:50 7:41 187 Myra Andaya FR BEAR RIVER 27:49 8:58 62 Christine Anderson FR CRESCENT VALLEY 23:52 7:41 188 Cora Hussey FR AGOURA 27:52 8:59 63 Elisa Griffin SO MIRAMONTE 23:54 7:42 189 Brenda Gonzales SO TAFT 27:54 8:59 64 Carrie Fritzsche JR EDISON/HB 23:55 7:42 190 Emily Crandall JR URSULINE 27:54 8:59 65 Erica Hanika JR CARONDELET 23:56 7:43 191 Julie Christie SO ELK GROVE 27:55 9:00 66 Sunshine Raymond SO MADERA 23:56 7:43 192 Erin Severson JR SANTA ROSA 27:58 9:01 67 Virgina Melin FR URSULINE 24:00 7:44 193 Shana Valla FR MIRAMONTE 27:59 9:01 68 Alexa Delwiche FR URSULINE 24:01 7:44 194 Heather Steward JR BRET HARTE 28:00 9:01 69 Kendra Pinketon FR ST. IGNATIUS 24:02 7:45 195 Candice Yorba FR TAFT 28:01 9:02 70 Dana Hoggatt SR CARONDELET 24:03 7:45 196 Liz Gaston SO URSULINE 28:10 9:04 71 Gina Segura JR MATER DEI 24:05 7:46 197 Nicole Harrison FR BISHOP O'DOWD 28:11 9:05 72 Katie Nash FR CARONDELET 24:06 7:46 198 Jamie Hoglund SO DIXON 28:18 9:07 73 Emily Duplessis FR BISHOP O'DOWD 24:07 7:46 199 Chris Webb FR URSULINE 28:20 9:08 74 Stacey Carlson FR SONORA 24:07 7:46 200 Marnie Smallwood SR ORANGE LUTHERAN 28:23 9:09 75 Jennifer Hanika JR CARONDELET 24:08 7:47 201 Jasmin Seargeant JR PALO ALTO 28:24 9:09 76 Chelsea Rutter SR CORONA DEL MAR 24:11 7:48 202 Kelly McCandless FR MENLO ATHERTON 28:25 9:09 77 Cusamano Carmela JR CARONDELET 24:15 7:49 203 Kristin Fry JR BRET HARTE 28:25 9:09 78 Erin Collins FR VISTA/SD 24:16 7:49 204 Megan Basinger JR URSULINE 28:29 9:11 79 Natalie Silva SO PLACER 24:18 7:50 205 Jessica Jewett FR SANTA ROSA 28:30 9:11 80 Molly Flemming SR MATER DEI 24:19 7:50 206 Carrie Lovett FR BRET HARTE 28:31 9:11 81 Nicole Johnson SO CRESCENT VALLEY 24:19 7:50 207 Gretchen Werner SO BISHOP O'DOWD 28:32 9:12 82 Amber Mandrell SO WEST HILLS 24:23 7:51 208 Michaela Blasser SO URSULINE 28:34 9:12 83 Kari Tuemmler SO GRACE DAVIS 24:26 7:52 209 Caroline Baylon FR MENLO ATHERTON 28:36 9:13 84 Mandy Flayer JR WM. S. HART 24:28 7:53 210 Amanda Barsley FR PALO ALTO 28:38 9:13 85 Heidi Collins SO WEST HILLS 24:29 7:53 211 Sarah Baltezore SO BUCHANAN 28:40 9:14 86 Molly Felice FR MIRAMONTE 24:32 7:54 212 Sarah Tate SO BRET HARTE 28:46 9:16 87 Marissa Bueno SR WM. S. HART 24:34 7:55 213 Tory Fleming FR BISHOP O'DOWD 28:49 9:17 88 Jennifer Chaing SO LAGUNA HILLS 24:36 7:56 214 Kimberly Woodhouse JR ELK GROVE 28:50 9:17 89 Kelly Pointer SR CRESCENT VALLEY 24:37 7:56 215 Melissa Brown FR TAFT 28:52 9:18 90 Britt Anderson FR CORONA DEL MAR 24:38 7:56 216 Jennifer Rice JR ELK GROVE 29:02 9:21 91 Christine Crabtree SR MIRAMONTE 24:39 7:57 217 Kim Smith SO PONDEROSA 29:09 9:23 92 Meghan Donahoe FR ST. IGNATIUS 24:40 7:57 218 Jenny Ruff FR PONDEROSA 29:09 9:23 93 Brett Woods JR ASHLAND OR 24:40 7:57 219 Alyson Kaump JR CORONA DEL MAR 29:11 9:24 94 Miriam Ragan SO SONORA 24:42 7:57 220 Cynthia Rose JR RIGHETTI 29:21 9:27 95 Christine Chiang SO LAGUNA HILLS 24:43 7:58 221 Carly Dobbin FR RIGHETTI 29:21 9:27 96 Jean Chang SR CORONA DEL MAR 24:43 7:58 222 Adrienne Lindsay JUSTIN SIENA 29:35 9:32 97 Amy Clark JR ALISO NIGUEL 24:47 7:59 223 Stephanie Iceland SO OAK PARK 29:35 9:32 98 Rachel Anthony SO AGOURA 24:47 7:59 224 Cartlie Magill FO MIRAMONTE 29:39 9:33 99 Crystal Maloney FR MORRO BAY 24:48 7:59 225 Jennifer Rivet FR ORANGE LUTHERAN 29:54 9:38 100 Gina Dawson FR MADERA 24:48 7:59 226 Barbara Ortutay SO PALO ALTO 29:59 9:40 101 Jenifer Polockow SO NO. MONTEREY CO. 24:49 8:00 227 Gauree Gupta SO ORANGE LUTHERAN 30:02 9:40 102 Katie House SO URSULINE 24:52 8:01 228 Valerie Smith FR LOUISVILLE 30:03 9:41 103 Brooke Robinson FR CORONA DEL MAR 24:53 8:01 229 Erin Doyle SR BUCHANAN 30:04 9:41 104 Diana Faris JR CARONDELET 24:54 8:01 230 Tricia Anderson FR ALISO NIGUEL 30:05 9:41 105 Jennifer Curtis SR WEST HILLS 24:56 8:02 231 Ann Marie Dunicliff SR URSULINE 30:08 9:42 106 Kristy Chaffee FR BUCHANAN 24:56 8:02 232 Sara Carter JR SANTA ROSA 30:11 9:43 107 Chrissy Weber JR SONORA 24:57 8:02 233 Becky Kraft JR SANTA ROSA 30:16 9:45 108 Jane Athay JR CRESCENT VALLEY 25:01 8:04 234 Anna Hall FR URSULINE 30:17 9:45 109 Liz Pappas JR ORANGE LUTHERAN 25:03 8:04 235 Kyla Farrell SO PALO ALTO 30:23 9:47 110 Ana Rampton SO CRESCENT VALLEY 25:05 8:05 236 Jennifer Duncan SO ORANGE LUTHERAN 30:29 9:49 111 Susie Berrin FR ST. IGNATIUS 25:08 8:06 237 Sarah Marlow SO ORANGE LUTHERAN 30:32 9:50 112 Nikki Kametat FR SONORA 25:10 8:07 238 Dina Orbison JR ORANGE LUTHERAN 30:57 9:58 113 Melissa Conradi JR BISHOP O'DOWD 25:13 8:07 239 Margaret Travis FR MENLO ATHERTON 31:14 10:04 114 Sherry Myrick SR ELK GROVE 25:15 8:08 240 Kelly Barnes JR BEAR RIVER 31:20 10:06 115 Monica Cardona SR ST. IGNATIUS 25:17 8:09 241 Liz Mertton FR BEAR RIVER 31:51 10:16 116 Chanelle Sweeney FR ST. IGNATIUS 25:18 8:09 242 Ryan Horner JR CARDINAL NEWMAN 32:10 10:22 117 Lynn Korkis SO MADERA 25:18 8:09 243 Vanessa Solien SO NO. MONTEREY CO. 32:11 10:22 118 Janee Masterson FR ALISO NIGUEL 25:19 8:09 244 Lorena Orozco SO NO. MONTEREY CO. 32:23 10:26 119 Lisa Mori SO CARONDELET 25:19 8:09 245 Krysta Brady JR LOGAN 33:14 10:42 120 Hetti Schaeffer SO PONDEROSA 25:20 8:10 246 Emily Halverson FR JUSTIN SIENA 33:31 10:48 121 Chris Coronado JR MADERA 25:21 8:10 247 Nicole Choy FR MENLO ATHERTON 33:45 10:52 122 Betsy Combes SO ASHLAND OR 25:21 8:10 248 Erica Roberts FR LOUISVILLE 34:39 11:10 123 Judy Olmos JR ORANGE LUTHERAN 25:23 8:11 249 Jenifer Suyerkrop SR NO. MONTEREY CO. 36:45 11:50 124 Amy Belte SR BUCHANAN 25:24 8:11 250 Ashley Spann FR BEAR RIVER 37:15 12:00 125 Kassie Warner SR LAGUNA HILLS 25:25 8:11 251 Lauren Wessell SO BUCHANAN 37:48 12:10 126 Gabi Singar SO WASHINGTON-FREMONT 25:26 8:12 ------------------------------------------------------------------------------- GIRLS JV DIVISION ------------------------------------------------------------------------------- 1. EDISON/HB 5 10 14 15 20 (21) (56) = 64 2. PENINSULA 2 8 13 36 39 = 98 3. VISTA/SD 12 17 19 23 30 (35) (40) = 101 4. NORDHOFF 16 26 28 33 34 = 137 5. ALISO NIGUEL 3 4 9 47 81 (96)(122) = 144 6. PLACER 1 6 41 44 68 (103)(139) = 160 7. MIRAMONTE 31 43 49 51 55 (71) (76) = 229 8. CARONDELET 18 38 57 62 63 (65) (67) = 238 9. CRESCENT VALLEY 37 53 54 69 74 (87) (89) = 287 10. WM. S. HART 11 22 70 72 116 = 291 11. LAGUNA HILLS 24 29 73 79 101 = 306 12. CORONA DEL MAR 42 66 75 80 85 (110)(158) = 348 13. ASHLAND OR 27 46 78 98 104 = 353 14. ST. IGNATIUS 48 61 77 90 93 (94) = 369 15. BUCHANAN 32 45 86 100 111 (114)(154) = 374 16. MADERA 50 58 82 95 97 (126)(129) = 382 17. URSULINE 52 59 60 84 134 (141)(145) = 389 18. BISHOP O'DOWD 25 64 91 109 115 (146)(152) = 404 19. NO. MONTEREY CO. 7 83 106 137 165 (166)(168) = 498 20. ORANGE LUTHERAN 88 99 113 119 128 (133)(147) = 547 21. ELK GROVE 92 102 123 131 142 (156)(157) = 590 22. YOSEMITE 107 120 121 124 136 = 608 23. LOGAN 108 112 130 132 167 = 649 24. PALO ALTO 117 127 138 148 153 (159)(162) = 683 25. BRET HARTE 105 144 149 151 155 = 704 26. SANTA ROSA 125 135 143 150 160 (161) = 713 27. BEAR RIVER 118 140 163 164 169 = 754

Varsity Girls - Combined

------------------------------------------------------------------------------- GIRL'S DIVSION I THRU IV COMBINED SCORES ------------------------------------------------------------------------------- 1. JESUIT 1 47 53 54 57 (101)(148) = 212 2. WM. S. HART 2 30 50 82 100 (105)(114) = 264 3. SCRIPPS RANCH 10 55 62 69 71 (73)(255) = 267 4. PENINSULA 20 31 37 46 161 (230)(287) = 295 5. VISTA/SD 16 24 56 77 141 (197)(223) = 314 6. NORDHOFF 4 11 61 91 208 (344)(369) = 375 7. LIVERMORE 7 12 119 131 144 (182)(250) = 413 8. EDISON/HB 23 70 87 130 164 (289)(397) = 474 9. ARROYO 19 45 81 89 242 (254)(375) = 476 10. DE LA SALLE 5 18 137 172 184 (272)(401) = 516 11. LAGUNA HILLS 59 66 102 127 180 (226)(231) = 534 12. CRESCENT VALLEY 22 32 120 122 243 (304)(310) = 539 13. BELLARMINE 15 35 142 147 207 (218)(308) = 546 14. BEND 26 64 78 165 215 (224)(288) = 548 15. CORONA 17 44 106 196 201 (309)(325) = 564 16. AYALA 3 111 115 150 189 (246) = 568 17. DAVIS 25 48 138 166 193 (341)(376) = 570 18. MCFARLAND 6 74 145 149 209 (270)(370) = 583 19. AMADOR VALLEY 67 68 143 163 187 (198)(239) = 628 20. MORRO BAY 21 96 134 192 253 (295) = 696 21. SANTA ROSA 43 52 154 158 294 (537)(578) = 701 22. ST. FRANCIS 63 104 109 199 227 (240)(311) = 702 23. LINCOLN -- 27 110 162 206 225 (259)(418) = 730 24. CORONA DEL MAR 72 118 152 173 257 (276)(407) = 772 25. ST.FRANCIS/LA CANADA 39 42 195 205 300 (327)(499) = 781 26. MISSION VIEJO 116 159 169 175 185 (283)(302) = 804 27. MISSION SAN JOSE 75 125 133 221 280 (296) = 834 28. MATER DEI 34 88 129 264 335 (383)(423) = 850 29. CLAYTON VALLEY 60 139 213 222 241 (286)(466) = 875 30. LELAND 41 194 212 216 220 (326)(572) = 883 31. AGOURA 9 140 248 249 307 (346) = 953 32. TERRA LINDA 128 157 179 265 303 (388)(507) = 1032 33. LOS GATOS 79 151 170 188 446 (619) = 1034 34. BISHOP AMAT 13 126 244 271 403 (477)(504) = 1057 35. SALESIAN-L.A. 135 168 236 238 345 (431)(484) = 1122 36. SONORA 38 262 263 269 293 (442)(487) = 1125 37. NAPA 28 40 65 509 515 (574)(624) = 1157 38. HELIX 107 178 203 315 360 = 1163 39. LOGAN 155 202 228 277 373 (587) = 1235 40. ST. IGNATIUS 14 229 284 316 400 (422)(488) = 1243 41. JUNIPERO SERRA 123 233 273 314 336 (430)(567) = 1279 42. ARROYO GRANDE 58 146 210 394 474 (485)(631) = 1282 43. CARDINAL NEWMAN 177 200 247 298 377 (489) = 1299 44. DEL ORO 51 156 349 368 384 (391)(614) = 1308 45. RIGHETTI 29 234 278 366 402 (511)(524) = 1309 46. CLOVIS WEST 121 136 258 396 414 (445)(571) = 1325 47. LA CANADA 49 232 313 329 416 (435)(529) = 1339 48. BISHOP O'DOWD 8 252 274 348 462 (475) = 1344 49. SAN LUIS OBISPO 95 260 268 353 449 (454)(465) = 1425 50. NO. MONTEREY CO. 97 281 338 347 393 (420)(573) = 1456