| Boys - Girls
BOYS | |
| | |
| Boys 4 x 1600 Meter Relay Championship | |
| Valley Stream North | |
| Danbury | |
| Msgr Farrell | |
| Bishop Ford | |
| Bronx Science | |
| Chaminade | |
| Stuyvesant | |
| Francis Lewis | |
| Collegiate "A" | |
| Collegiate "B" | |
| St Anthony's | |
| Syossett | |
| Ridge | |
| Fordham Prep | |
| Great Neck South | |
| Mt St Michael | |
| Newburgh | |
| MSIT | |
| | |
| | |
Heat # 1 | Boys Championship Sprint Medley Relay - (400-200-200-800) |
1 | Holy Cross | |
2 | St Anthony's | |
3 | Iona Prep | |
4 | Half Hollow Hills West | |
5 | Danbury | |
6 | Chaminade | |
7 | Brentwood | |
8 | Msgr Farrell | |
Heat # 2 | | |
1 | | |
2 | Christ the King | |
3 | Methacthon | |
4 | Syossett | |
5 | Grady | |
6 | Newburgh | |
7 | Bronx Science | |
8 | Valley Stream North | |
| | |
| Boys Invitational 3,000 meter Steeplechase | |
| Zach Price | Warwick Valley |
| Vin Fata | Fordham Prep |
| Jeff Lugo | Great Neck South |
| Alex Orlando | Msgr Farrell |
| Brendan Vurckio | Msgr Farrell |
| Chad Hall | Uniondale |
| Mark Bernardo | Msgr Farrell |
| | |
| | |
| Boys Invitational Pole Vault - opening height 12' |
| Brian McGovern | Mt St Michael |
| Harcourt Russell | Mt St Michael |
| Ian Ackbarali | White Plains |
| Ben Brunjes | Warwick Valley |
| Ben Peterson | Warwick Valley |
| Kyle Duggan | Msgr Farrell |
| Andrew Orlandi | Msgr Farrell |
| Vinnny Cice | Chaminade |
| Jod Bednarz | Fordham Prep |
| | |
| Boys Invitational Javelin | |
| Anthony Minter | Mount St Michael |
| Eric Brittingham | Methacton |
| Marco DeLeonardis | Methacton |
| Dylan Dombrowski | Molloy |
| Adam Silvershotz | Dalton |
| | |
| | |
| Boys Invitational Discus | |
| Josh Gallager | Harrison |
| Wes Lavong | Methacton |
| Anthony Minter | Mount St Michael |
| Issac Burke | Mount St Michael |
| Tom Farney | Methacton |
| Charles Winslow | Mount Vernon |
| | |
| | |
| Boys Invitational Decathlon | |
| Dylan Dombrowski | Archbishop Molloy |
| Aaron Konigsberg | Hackley School |
| Harcourt Russell | Mt St Michael |
| Ian Fitts | Archbishop Molloy |
| | |
| GIRLS | |
| | |
| Girls 4 x 1600 Meter Relay Championship | |
| Tottenville | |
| Bishop Ford | |
| Bronxville | |
| Ursuline | |
| Massapeque | |
| Newburgh | |
| Ridge | |
| St Anthony's "A" | |
| St Anthony's "B" | |
| Sayville | |
| | |
| | |
| Girls Championship Sprint Medley Relay - (400-200-200-800) |
1 | Tilden | |
2 | Valley Stream North | |
3 | Bishop Ford | |
4 | Bellport | |
5 | Bishop Loughlin | |
6 | Uniondale | |
7 | Ursuline | |
8 | Mt Vernon | |
alt | Longwood | |
| | |
| | |
| Girls Invitational 2,000 meter Steeplechase | |
| Karen Roa | St Francis Prep |
| Brianna Cano | Valley Stream North |
| Victoria Pontecorvo | Tottenville |
| Kaylin Gilmartin-Donohue | White Plains |
| Katie Sullivan | Ursuline |
| Rosie Crean | Ursuline |
| Arianna Garrison | Newburgh Free Academy |
| Mariah Darrah | Newburgh Free Academy |
| Christine Johnston | Longwood |
| Sara Boyd | Longwood |
| Samantha Rodriquez | St John's Prep |
| | Bronxville |
| | |
| | |
| Girls Invitational Javelin | |
| Brittany Dombrowski | Molloy |
| Rebecca Power | Molloy |
| Devin Snyder | Sacred Heart |
| Tanisha Robinson | New Brunswick |
| Rebecca Devlin | Moore |
| Kristen Candrilli | Moore |
| | |
| Girls Invitational Discus | |
| Melissa Johnson | Ward Melville |
| Nina Renker | Sacred Heart |
| Dwanya Freeland | AP Randolph |
| Shernette Richardson | Columbus Campus |
| Tiona Long | New Brunswick |
| Shaquanna Oloyede | New Brunswick |
| Jennifer Emigholz | Moore |
| Chelsea Ruede | Trevor Day School |
| Brittany Dombrowski | Molloy |
| Betty Williams | Longwood |
| Simmone Fisher | Longwood |
| Kahyrina Hunter | Longwood |
| | |
| Girls Invitational Heptathlon | |
| Amy Tenet | Sacred Heart |
| Crystal Jarvis | Clara Barton |
| Marisa Kefalidis | Dalton |
| | South Shore |
| | South Shore |
| | South Shore |
| | South Shore |
| | |