Boys BLUE PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 North East (10) 74 2 8 15 23 26 41 78 17:37 1:09
2 Holy Redeemer (2) 98 4 10 11 27 46 53 62 17:47 1:44
3 Elk Lake (2) 109 12 18 20 28 31 38 69 17:54 38
4 Danville (4) 141 7 9 13 51 61 66 97 18:06 1:51
5 Tulpehocken (3) 201 1 24 32 55 89 121 132 18:27 3:11
6 Penns Valley (6) 222 5 14 59 60 84 18:37 2:45
7 Phil-Mont Christian A 239 3 16 70 71 79 107 111 18:40 2:48
8 Union City (10) 249 30 39 42 65 73 81 110 18:53 1:24
9 Lewisburg (4) 256 36 49 50 57 64 99 131 18:54 48
10 Sullivan County (4) 294 19 43 67 74 91 118 130 19:07 2:20
11 Jenkintown (1) 311 22 34 52 101 102 124 139 19:09 2:24
12 Selinsgrove (4) 327 25 58 72 82 90 98 115 19:19 2:08
13* Delone Catholic (3) 354 21 54 86 93 100 125 148 19:26 2:27
14* Central Cambria (6) 354 29 47 80 85 113 137 141 19:29 2:34
15 Lake Lehman (2) 357 6 45 63 109 134 136 149 19:34 4:46
16 Greencastle-Antrim (3 363 17 56 77 96 117 146 151 19:31 3:08
17 Harbor Creek (10) 395 37 40 76 120 122 126 135 19:49 2:38
18 Wyoming Seminary (2) 441 48 68 94 104 127 128 20:04 2:44
19 Elco (3) 458 35 83 88 114 138 144 20:15 3:49
20 St Pius X (1) 475 33 75 108 116 143 20:24 4:20
21 Hanover Area 503 44 95 112 123 129 133 20:30 2:54
22 York Catholic (3) 569 92 103 105 119 150 21:34 5:48
23 Milton H 620 87 106 140 142 145 147 21:41 2:52
INCOMPLETE TEAMS:
Mansfield (4)
1. North East (10)
2 Dylan Klein, Sr 16:58 5:28
8 Alex Beardsley, Jr 17:25 5:37
15 Zachary Mix, Sr 17:39 5:41
23 Rob Merkel, Sr 17:55 5:47
26 Matt Scholze, Jr 18:06 5:50
41 Sam Shesman, Sr 18:41 6:02
78 Matt Allen, Jr 19:45 6:22
Time = 1:28:01 Places = 74
2. Holy Redeemer (2)
4 Anthony Rizzo, Sr 17:02 5:30
10 Adam Karwaski, Sr 17:29 5:38
11 Paul Majikes, Sr 17:30 5:38
27 Dave Levandowski, Jr 18:07 5:50
46 Joe Hickey, Jr 18:46 6:03
53 Rex Sheikh, Jr 18:57 6:06
62 Chris Cavanaugh 19:16 6:13
Time = 1:28:52 Places = 98
3. Elk Lake (2)
12 Tyler Williams, Jr 17:36 5:40
18 Mike Bedell, So 17:45 5:43
20 Brent Salsman, Sr 17:50 5:45
28 Ryne Carney, Sr 18:08 5:51
31 Will Bennett, Fr 18:13 5:52
38 Sean Carney, So 18:36 6:00
69 Bryan Grosvenor, So 19:24 6:15
Time = 1:29:29 Places = 109
4. Danville (4)
7 Mike Davis, Sr 17:24 5:37
9 Tylor Barnhart, Jr 17:28 5:38
13 Christopher Brandt, Jr 17:36 5:41
51 Jeff Huss, Sr 18:50 6:04
61 Matt Billas, Sr 19:15 6:12
66 Mike Ramsey, Fr 19:21 6:14
97 Andrew O'Rourke, Sr 20:13 6:31
Time = 1:30:30 Places = 141
5. Tulpehocken (3)
1 Tyler Riegel, Jr 16:53 5:27
24 Blaise Fernandez, Jr 17:56 5:47
32 Keith Sattazahn, Jr 18:18 5:54
55 Matt Michaels, Jr 19:02 6:08
89 Jacob Shultz, Jr 20:04 6:28
121 James Hebbert, Sr 21:02 6:47
132 Vince Giorgio, Sr 21:44 7:00
Time = 1:32:11 Places = 201
6. Penns Valley (6)
5 Matt Brooker, Sr 17:09 5:32
14 Peter Kistler, Jr 17:39 5:41
59 Will Lush, So 19:12 6:12
60 Ryan Brown, Fr 19:12 6:12
84 Matt Fuller, Fr 19:53 6:25
Time = 1:33:03 Places = 222
7. Phil-Mont Christian A
3 Jon Shope, Jr 16:59 5:29
16 Wes Tomer, Sr 17:40 5:42
70 Schyuler Hasty, Jr 19:28 6:16
71 David Defelice, Sr 19:29 6:17
79 Andrew Maienshein, Jr 19:46 6:22
107 Chris Julien, Sr 20:36 6:39
111 John Lozowski, So 20:42 6:41
Time = 1:33:19 Places = 239
8. Union City (10)
30 Buddy Arnold 18:11 5:52
39 Taylor Hanlin, Jr 18:37 6:00
42 Ryan Myers, So 18:43 6:02
65 Kevin Klus, Jr 19:20 6:14
73 Mike Wienczkowski, So 19:34 6:18
81 Alex Yaple, Jr 19:48 6:23
110 Tim Jackson, So 20:38 6:39
Time = 1:34:22 Places = 249
9. Lewisburg (4)
36 Robbie Murcek, Jr 18:30 5:58
49 Matthew Gordon, So 18:48 6:04
50 Jared Toll, So 18:49 6:04
57 Thomas Toole, Fr 19:06 6:09
64 Luk Olenginski, So 19:18 6:13
99 Andrew Merz, Jr 20:15 6:32
131 Jeffrey Boyce-Doran, Sr 21:42 7:00
Time = 1:34:29 Places = 256
10. Sullivan County (4)
19 Logan Hatton, Jr 17:46 5:44
43 Jarrett Higley, So 18:44 6:02
67 Stephen McDonald, Sr 19:24 6:15
74 Brian Smith, Fr 19:38 6:20
91 Michael Rogan, Jr 20:05 6:29
118 Brock Mullen, So 20:54 6:44
130 Shane Bizup, Fr 21:39 6:59
Time = 1:35:35 Places = 294
11. Jenkintown (1)
22 Stephen Arena, Jr 17:55 5:47
34 Phil Khaisman, So 18:18 5:54
52 Ed Limmer, Jr 18:54 6:06
101 Ben Adams, So 20:17 6:33
102 Gabe Lorenz, So 20:19 6:33
124 Andrew Greer, Jr 21:17 6:52
139 Cory Landis, Jr 22:15 7:11
Time = 1:35:41 Places = 311
12. Selinsgrove (4)
25 Vince Fadale, So 17:57 5:47
58 Tyler Buranich, Jr 19:11 6:11
72 Curtis Bickle, So 19:33 6:18
82 Kevin Biallas, Jr 19:49 6:23
90 Mark Minier, Sr 20:05 6:29
98 Tyler Maneval, Fr 20:14 6:32
115 Deidrich Farber, So 20:47 6:42
Time = 1:36:33 Places = 327
13*. Delone Catholic (3)
21 Chris Sauvageau 17:50 5:45
54 David Roth 18:59 6:07
86 Marc Perry 19:57 6:26
93 Garrett Faber 20:09 6:30
100 Tj Coleman 20:16 6:32
125 Ben Sheahan 21:28 6:55
148 Paul Balladarsch 23:36 7:36
Time = 1:37:09 Places = 354
14*. Central Cambria (6)
29 Mike Salguero, Jr 18:10 5:52
47 Phil Steinburg, Jr 18:46 6:03
80 Grant Barber, Fr 19:47 6:23
85 Arjun Vyas, So 19:56 6:26
113 Max Boebenschatz 20:44 6:41
137 Ben Mazenko, So 22:09 7:09
141 Max Magely 22:29 7:15
Time = 1:37:22 Places = 354
15. Lake Lehman (2)
6 Mike Ryan, Sr 17:13 5:33
45 Carson Baker, Jr 18:45 6:03
63 Bobby Peron, Sr 19:18 6:13
109 Bryan Poepperling, Sr 20:37 6:39
134 Adam Harry, Sr 21:58 7:05
136 James Rosencrans, Sr 22:04 7:07
149 Sal Dipetro, Jr 24:53 8:02
Time = 1:37:49 Places = 357
16. Greencastle-Antrim (3
17 Joseph Pasquarello, Jr 17:44 5:43
56 Jacob Leary, Sr 19:05 6:09
77 Brandon Thrush, So 19:44 6:22
96 Michael Hohl, So 20:13 6:31
117 Gabe Martin, So 20:51 6:43
146 James Hall, Sr 22:57 7:24
151 Caleb Bartlett, Fr 28:52 9:19
Time = 1:37:35 Places = 363
17. Harbor Creek (10)
37 Cameron Tirabassi, Sr 18:34 5:59
40 Dan Flaherty, So 18:37 6:00
76 Emmett Rennie, Fr 19:43 6:22
120 Kyle Baumann, So 20:59 6:46
122 Kyle Benjamin, Jr 21:12 6:50
126 Dominic Mazza, Fr 21:29 6:56
135 Matt Sinnott, Sr 22:03 7:06
Time = 1:39:03 Places = 395
18. Wyoming Seminary (2)
48 Tyler Brown, Sr 18:47 6:03
68 Sean Dickinson, Sr 19:24 6:15
94 Greg Barber, Jr 20:10 6:30
104 Nate Tucker, Jr 20:27 6:36
127 Jesse McHugh, Jr 21:31 6:56
128 Jared Gollhardt, So 21:38 6:59
Time = 1:40:17 Places = 441
19. Elco (3)
35 Derek Gerberich, Jr 18:24 5:56
83 Nate Baker, Sr 19:51 6:24
88 Kyle Kessler, Jr 20:03 6:28
114 Ryan Shaak, Jr 20:45 6:41
138 Drew Gerberich, Fr 22:12 7:10
144 Jeremiah Quenzer, So 22:51 7:22
Time = 1:41:13 Places = 458
20. St Pius X (1)
33 Chris Lacava, So 18:18 5:54
75 Brian Koronkiewicz, Jr 19:40 6:20
108 Mike Bryson, Fr 20:36 6:39
116 Aaron Rizzardi, So 20:49 6:43
143 Rich Hayver, So 22:38 7:18
Time = 1:42:00 Places = 475
21. Hanover Area
44 John Gibbons 18:45 6:03
95 Scott McFadden 20:12 6:31
112 Darian McGovern 20:44 6:41
123 Andy Garcia 21:13 6:50
129 Chris Thompson 21:38 6:59
133 Will Gotay 21:47 7:01
Time = 1:42:30 Places = 503
22. York Catholic (3)
92 Jon Basso, Sr 20:06 6:29
103 Stephen Stankiewicz, Jr 20:24 6:35
105 Daniel Taylor, Sr 20:31 6:37
119 John Luciani, Sr 20:56 6:45
150 Conor Sterling, Fr 25:53 8:21
Time = 1:47:49 Places = 569
23. Milton H
87 Tyler Bowers, Jr 20:01 6:27
106 Preston Pasko, Fr 20:32 6:37
140 Khaliyl Grier, Sr 22:29 7:15
142 Ray Hasker, Jr 22:34 7:17
145 Chris Janke, Sr 22:52 7:22
147 Karmin Dearing, So 23:00 7:25
Time = 1:48:25 Places = 620
TEAM 2.5K FINAL
PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM
1 1 Tyler Riegel, Jr 7:59 16:53 5:27 Tulpehocken (3)
2 2 Dylan Klein, Sr 8:04 16:58 5:28 North East (10)
3 3 Jon Shope, Jr 8:11 16:59 5:29 Phil-Mont Christian A
4 4 Anthony Rizzo, Sr 8:11 17:02 5:30 Holy Redeemer (2)
5 5 Matt Brooker, Sr 8:11 17:09 5:32 Penns Valley (6)
6 6 Mike Ryan, Sr 8:11 17:13 5:33 Lake Lehman (2)
7 7 Mike Davis, Sr 8:17 17:24 5:37 Danville (4)
8 8 Alex Beardsley, Jr 8:03 17:25 5:37 North East (10)
9 9 Tylor Barnhart, Jr 8:19 17:28 5:38 Danville (4)
10 10 Adam Karwaski, Sr 8:18 17:29 5:38 Holy Redeemer (2)
11 11 Paul Majikes, Sr 8:16 17:30 5:38 Holy Redeemer (2)
12 12 Tyler Williams, Jr 8:17 17:36 5:40 Elk Lake (2)
13 13 Christopher Brandt, Jr 8:16 17:36 5:41 Danville (4)
14 14 Peter Kistler, Jr 8:23 17:39 5:41 Penns Valley (6)
15 15 Zachary Mix, Sr 8:07 17:39 5:41 North East (10)
16 16 Wes Tomer, Sr 8:20 17:40 5:42 Phil-Mont Christian A
17 17 Joseph Pasquarello, Jr 8:23 17:44 5:43 Greencastle-Antrim (3
18 18 Mike Bedell, So 8:15 17:45 5:43 Elk Lake (2)
19 19 Logan Hatton, Jr 8:18 17:46 5:44 Sullivan County (4)
20 20 Brent Salsman, Sr 8:16 17:50 5:45 Elk Lake (2)
21 21 Chris Sauvageau 8:21 17:50 5:45 Delone Catholic (3)
22 22 Stephen Arena, Jr 8:34 17:55 5:47 Jenkintown (1)
23 23 Rob Merkel, Sr 8:13 17:55 5:47 North East (10)
24 24 Blaise Fernandez, Jr 8:26 17:56 5:47 Tulpehocken (3)
25 25 Vince Fadale, So 8:25 17:57 5:47 Selinsgrove (4)
26 26 Matt Scholze, Jr 8:22 18:06 5:50 North East (10)
27 27 Dave Levandowski, Jr 8:37 18:07 5:50 Holy Redeemer (2)
28 28 Ryne Carney, Sr 8:13 18:08 5:51 Elk Lake (2)
29 29 Mike Salguero, Jr 8:34 18:10 5:52 Central Cambria (6)
30 30 Buddy Arnold 8:36 18:11 5:52 Union City (10)
31 31 Will Bennett, Fr 8:22 18:13 5:52 Elk Lake (2)
32 32 Keith Sattazahn, Jr 8:48 18:18 5:54 Tulpehocken (3)
33 33 Chris Lacava, So 8:43 18:18 5:54 St Pius X (1)
34 34 Phil Khaisman, So 8:48 18:18 5:54 Jenkintown (1)
35 35 Derek Gerberich, Jr 8:50 18:24 5:56 Elco (3)
36 Kevin Wright, Sr 8:40 18:25 5:56 Mansfield (4)
37 36 Robbie Murcek, Jr 8:46 18:30 5:58 Lewisburg (4)
38 37 Cameron Tirabassi, Sr 8:35 18:34 5:59 Harbor Creek (10)
39 38 Sean Carney, So 8:49 18:36 6:00 Elk Lake (2)
40 39 Taylor Hanlin, Jr 8:53 18:37 6:00 Union City (10)
41 40 Dan Flaherty, So 8:38 18:37 6:00 Harbor Creek (10)
42 41 Sam Shesman, Sr 8:39 18:41 6:02 North East (10)
43 42 Ryan Myers, So 8:55 18:43 6:02 Union City (10)
44 43 Jarrett Higley, So 8:39 18:44 6:02 Sullivan County (4)
45 44 John Gibbons 8:40 18:45 6:03 Hanover Area
46 45 Carson Baker, Jr 8:52 18:45 6:03 Lake Lehman (2)
47 46 Joe Hickey, Jr 8:43 18:46 6:03 Holy Redeemer (2)
48 47 Phil Steinburg, Jr 8:44 18:46 6:03 Central Cambria (6)
49 48 Tyler Brown, Sr 8:44 18:47 6:03 Wyoming Seminary (2)
50 49 Matthew Gordon, So 8:50 18:48 6:04 Lewisburg (4)
51 50 Jared Toll, So 8:50 18:49 6:04 Lewisburg (4)
52 51 Jeff Huss, Sr 8:45 18:50 6:04 Danville (4)
53 Ramo'n Marti, So 8:55 18:51 6:05 Mansfield (4)
54 52 Ed Limmer, Jr 9:05 18:54 6:06 Jenkintown (1)
55 53 Rex Sheikh, Jr 8:59 18:57 6:06 Holy Redeemer (2)
56 54 David Roth 9:09 18:59 6:07 Delone Catholic (3)
57 55 Matt Michaels, Jr 8:45 19:02 6:08 Tulpehocken (3)
58 56 Jacob Leary, Sr 8:58 19:05 6:09 Greencastle-Antrim (3
59 57 Thomas Toole, Fr 9:01 19:06 6:09 Lewisburg (4)
60 58 Tyler Buranich, Jr 8:56 19:11 6:11 Selinsgrove (4)
61 59 Will Lush, So 8:57 19:12 6:12 Penns Valley (6)
62 60 Ryan Brown, Fr 9:00 19:12 6:12 Penns Valley (6)
63 61 Matt Billas, Sr 9:08 19:15 6:12 Danville (4)
64 62 Chris Cavanaugh 9:03 19:16 6:13 Holy Redeemer (2)
65 63 Bobby Peron, Sr 8:57 19:18 6:13 Lake Lehman (2)
66 64 Luk Olenginski, So 8:56 19:18 6:13 Lewisburg (4)
67 65 Kevin Klus, Jr 8:55 19:20 6:14 Union City (10)
68 66 Mike Ramsey, Fr 9:07 19:21 6:14 Danville (4)
69 67 Stephen McDonald, Sr 9:26 19:24 6:15 Sullivan County (4)
70 68 Sean Dickinson, Sr 9:05 19:24 6:15 Wyoming Seminary (2)
71 69 Bryan Grosvenor, So 9:14 19:24 6:15 Elk Lake (2)
72 70 Schyuler Hasty, Jr 9:04 19:28 6:16 Phil-Mont Christian A
73 71 David Defelice, Sr 9:08 19:29 6:17 Phil-Mont Christian A
74 72 Curtis Bickle, So 9:17 19:33 6:18 Selinsgrove (4)
75 73 Mike Wienczkowski, So 8:58 19:34 6:18 Union City (10)
76 74 Brian Smith, Fr 9:25 19:38 6:20 Sullivan County (4)
77 75 Brian Koronkiewicz, Jr 9:27 19:40 6:20 St Pius X (1)
78 76 Emmett Rennie, Fr 9:22 19:43 6:22 Harbor Creek (10)
79 77 Brandon Thrush, So 9:19 19:44 6:22 Greencastle-Antrim (3
80 78 Matt Allen, Jr 9:08 19:45 6:22 North East (10)
81 79 Andrew Maienshein, Jr 9:14 19:46 6:22 Phil-Mont Christian A
82 80 Grant Barber, Fr 9:18 19:47 6:23 Central Cambria (6)
83 81 Alex Yaple, Jr 8:58 19:48 6:23 Union City (10)
84 82 Kevin Biallas, Jr 9:08 19:49 6:23 Selinsgrove (4)
85 83 Nate Baker, Sr 9:38 19:51 6:24 Elco (3)
86 84 Matt Fuller, Fr 9:28 19:53 6:25 Penns Valley (6)
87 85 Arjun Vyas, So 9:12 19:56 6:26 Central Cambria (6)
88 86 Marc Perry 9:16 19:57 6:26 Delone Catholic (3)
89 87 Tyler Bowers, Jr 9:19 20:01 6:27 Milton H
90 88 Kyle Kessler, Jr 9:39 20:03 6:28 Elco (3)
91 89 Jacob Shultz, Jr 9:32 20:04 6:28 Tulpehocken (3)
92 90 Mark Minier, Sr 9:18 20:05 6:29 Selinsgrove (4)
93 91 Michael Rogan, Jr 9:26 20:05 6:29 Sullivan County (4)
94 92 Jon Basso, Sr 9:27 20:06 6:29 York Catholic (3)
95 93 Garrett Faber 9:18 20:09 6:30 Delone Catholic (3)
96 94 Greg Barber, Jr 9:25 20:10 6:30 Wyoming Seminary (2)
97 95 Scott McFadden 9:28 20:12 6:31 Hanover Area
98 96 Michael Hohl, So 9:34 20:13 6:31 Greencastle-Antrim (3
99 97 Andrew O'Rourke, Sr 9:22 20:13 6:31 Danville (4)
100 98 Tyler Maneval, Fr 9:22 20:14 6:32 Selinsgrove (4)
101 99 Andrew Merz, Jr 9:19 20:15 6:32 Lewisburg (4)
102 100 Tj Coleman 9:23 20:16 6:32 Delone Catholic (3)
103 101 Ben Adams, So 9:39 20:17 6:33 Jenkintown (1)
104 Bret Wood, Jr 9:24 20:18 6:33 Mansfield (4)
105 Ben Polczynski, Sr 9:25 20:18 6:33 Mansfield (4)
106 102 Gabe Lorenz, So 9:39 20:19 6:33 Jenkintown (1)
107 103 Stephen Stankiewicz, Jr 9:28 20:24 6:35 York Catholic (3)
108 104 Nate Tucker, Jr 9:33 20:27 6:36 Wyoming Seminary (2)
109 105 Daniel Taylor, Sr 9:45 20:31 6:37 York Catholic (3)
110 106 Preston Pasko, Fr 9:33 20:32 6:37 Milton H
111 107 Chris Julien, Sr 9:29 20:36 6:39 Phil-Mont Christian A
112 108 Mike Bryson, Fr 9:52 20:36 6:39 St Pius X (1)
113 109 Bryan Poepperling, Sr 9:38 20:37 6:39 Lake Lehman (2)
114 110 Tim Jackson, So 9:26 20:38 6:39 Union City (10)
115 111 John Lozowski, So 9:41 20:42 6:41 Phil-Mont Christian A
116 112 Darian McGovern 9:42 20:44 6:41 Hanover Area
117 113 Max Boebenschatz 10:01 20:44 6:41 Central Cambria (6)
118 114 Ryan Shaak, Jr 10:04 20:45 6:41 Elco (3)
119 115 Deidrich Farber, So 9:37 20:47 6:42 Selinsgrove (4)
120 116 Aaron Rizzardi, So 9:50 20:49 6:43 St Pius X (1)
121 117 Gabe Martin, So 9:34 20:51 6:43 Greencastle-Antrim (3
122 118 Brock Mullen, So 9:47 20:54 6:44 Sullivan County (4)
123 119 John Luciani, Sr 9:34 20:56 6:45 York Catholic (3)
124 120 Kyle Baumann, So 9:49 20:59 6:46 Harbor Creek (10)
125 121 James Hebbert, Sr 9:32 21:02 6:47 Tulpehocken (3)
126 122 Kyle Benjamin, Jr 9:45 21:12 6:50 Harbor Creek (10)
127 123 Andy Garcia 9:44 21:13 6:50 Hanover Area
128 124 Andrew Greer, Jr 10:05 21:17 6:52 Jenkintown (1)
129 125 Ben Sheahan 10:02 21:28 6:55 Delone Catholic (3)
130 126 Dominic Mazza, Fr 9:51 21:29 6:56 Harbor Creek (10)
131 127 Jesse McHugh, Jr 10:18 21:31 6:56 Wyoming Seminary (2)
132 128 Jared Gollhardt, So 10:18 21:38 6:59 Wyoming Seminary (2)
133 129 Chris Thompson 10:10 21:38 6:59 Hanover Area
134 130 Shane Bizup, Fr 10:11 21:39 6:59 Sullivan County (4)
135 131 Jeffrey Boyce-Doran, Sr 10:01 21:42 7:00 Lewisburg (4)
136 132 Vince Giorgio, Sr 10:14 21:44 7:00 Tulpehocken (3)
137 133 Will Gotay 10:22 21:47 7:01 Hanover Area
138 134 Adam Harry, Sr 10:29 21:58 7:05 Lake Lehman (2)
139 135 Matt Sinnott, Sr 9:58 22:03 7:06 Harbor Creek (10)
140 136 James Rosencrans, Sr 9:38 22:04 7:07 Lake Lehman (2)
141 137 Ben Mazenko, So 10:06 22:09 7:09 Central Cambria (6)
142 138 Drew Gerberich, Fr 10:37 22:12 7:10 Elco (3)
143 139 Cory Landis, Jr 10:38 22:15 7:11 Jenkintown (1)
144 140 Khaliyl Grier, Sr 10:14 22:29 7:15 Milton H
145 141 Max Magely 10:22 22:29 7:15 Central Cambria (6)
146 142 Ray Hasker, Jr 10:11 22:34 7:17 Milton H
147 143 Rich Hayver, So 10:42 22:38 7:18 St Pius X (1)
148 144 Jeremiah Quenzer, So 11:00 22:51 7:22 Elco (3)
149 145 Chris Janke, Sr 10:20 22:52 7:22 Milton H
150 146 James Hall, Sr 10:38 22:57 7:24 Greencastle-Antrim (3
151 147 Karmin Dearing, So 10:43 23:00 7:25 Milton H
152 148 Paul Balladarsch 10:43 23:36 7:36 Delone Catholic (3)
153 149 Sal Dipetro, Jr 10:41 24:53 8:02 Lake Lehman (2)
154 150 Conor Sterling, Fr 11:55 25:53 8:21 York Catholic (3)
155 151 Caleb Bartlett, Fr 13:11 28:52 9:19 Greencastle-Antrim
GOLD PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD 1 Upper Dublin (1) 86 3 9 12 27 35 37 63 17:07 1:14 2 Holy Ghost Prep (1) 98 2 14 22 29 31 59 118 17:13 1:12 3 Conrad Weiser (3) 112 15 17 19 23 38 85 110 17:23 29 4 Lower Merion (1) 147 1 4 44 47 51 61 70 17:16 1:50 5 Baldwin (7) 180 18 25 33 42 62 95 104 17:41 1:01 6 Penncrest (1) 181 13 24 41 48 55 66 117 17:39 1:01 7 Hatboro-Horsham (1) 207 7 36 43 54 67 86 94 17:46 1:32 8 Liberty (11) 239 10 39 53 68 69 74 17:54 1:26 9 Seneca Valley (7) 264 8 40 56 79 81 101 113 17:59 1:42 10 Hempfield Area (7) 295 11 32 60 90 102 116 18:07 1:55 11 Boyertown (1) 309 26 30 73 75 105 108 126 18:12 1:33 12 Canon McMillan (7) 314 6 21 76 84 127 137 18:12 2:53 13 Methacton (1) 363 16 52 72 99 124 136 146 18:27 2:22 14 State College (6) 371 49 64 78 89 91 96 103 18:27 53 15 Red Land (3) 376 46 57 71 87 115 125 135 18:29 1:30 16 Father Judge (12) 384 20 65 88 100 111 18:30 1:53 17 West Allegheny (7) 397 45 77 80 97 98 112 132 18:32 1:05 18 Crestwood (2) 462 5 50 82 162 163 166 19:44 6:13 19 Greensburg Salem (7) 504 34 106 114 119 131 142 152 19:01 2:06 20 Twin Valley (3) 521 58 93 109 120 141 144 165 19:08 2:05 21 Pennsbury (1) 563 28 123 133 139 140 143 145 19:26 2:36 22 Shikellamy (4) 596 92 107 129 130 138 159 19:27 1:15 23 Manheim Central (3) 668 83 122 148 151 164 20:32 4:18 24 Wallenpaupack (2) 702 121 128 149 150 154 156 157 20:22 1:47 25 Daniel Boone (3) 747 134 147 153 155 158 160 161 20:51 1:39 1. Upper Dublin (1) 3 Mike Palmisano, Sr 16:27 5:18 9 Matt Lorenzo, Sr 16:55 5:27 12 Paul Reilly, Sr 17:05 5:30 27 Patrick Reilly, Sr 17:30 5:38 35 Andrew Gourley, Sr 17:40 5:42 37 Sam Stortz, Sr 17:41 5:42 63 Paul Choi, Sr 18:19 5:54Time = 1:25:35 Places = 86 2. Holy Ghost Prep (1) 2 Michael Pierce, Sr 16:23 5:17 14 Matthew Chylak, Sr 17:13 5:33 22 Stefan Bossbaly, Jr 17:23 5:36 29 Timothy Coyle, Sr 17:32 5:39 31 Andrew Viscusi, Sr 17:34 5:40 59 Kevin Panepresso, Jr 18:11 5:52 118 Robert Borski, Sr 19:20 6:14Time = 1:26:04 Places = 98 3. Conrad Weiser (3) 15 Zach Barker, Jr 17:13 5:33 17 Nate Jones, Jr 17:15 5:34 19 James Romano, Sr 17:18 5:35 23 Nate McClafferty, So 17:25 5:37 38 Clint Keller, Sr 17:42 5:42 85 Tj Oswald, So 18:39 6:01 110 David Peterson, Fr 19:08 6:10Time = 1:26:52 Places = 112 4. Lower Merion (1) 1 Ben Furcht, Sr 16:09 5:12 4 Neal Berman, Sr 16:35 5:21 44 Andrew Ledonne, Sr 17:47 5:44 47 Jake Perry, Sr 17:51 5:45 51 Harry Winkler, Sr 17:58 5:48 61 Kyle Ingerman, Jr 18:15 5:53 70 Jason Warrington, Sr 18:25 5:56Time = 1:26:18 Places = 147 5. Baldwin (7) 18 Tj Hobark, Sr 17:16 5:34 25 Matt Cecala, Jr 17:26 5:37 33 Dennis Logan, Jr 17:39 5:41 42 Michael Cain, So 17:45 5:43 62 Paul Degregorio, So 18:17 5:54 95 George Crompton, Jr 18:48 6:04 104 David Wainwright, So 18:59 6:07Time = 1:28:22 Places = 180 6. Penncrest (1) 13 Nick Bonaventure, Sr 17:07 5:31 24 Austin Barrett, Sr 17:25 5:37 41 Greg Allison, Sr 17:44 5:43 48 Neil Campbell, Jr 17:52 5:46 55 Peter Sisson, Jr 18:08 5:51 66 Will Kirkpatrick, Sr 18:23 5:56 117 Will Murphy, Jr 19:20 6:14Time = 1:28:14 Places = 181 7. Hatboro-Horsham (1) 7 Seth Hibbs, Sr 16:52 5:26 36 Greg Wesh, Sr 17:41 5:42 43 Pete Holman, Sr 17:46 5:44 54 Justin Forget, Jr 18:06 5:50 67 Chris Montague, So 18:23 5:56 86 Conor Renn, Jr 18:40 6:01 94 Sam Hibbs, Fr 18:48 6:04Time = 1:28:46 Places = 207 8. Liberty (11) 10 Jon Bogert, Sr 16:59 5:29 39 Thomas Hoffman, Sr 17:42 5:42 53 Jake Dunn, Sr 18:01 5:49 68 Brian Borosky, Jr 18:23 5:56 69 Thomas Darlington, So 18:24 5:56 74 John Sorensen, Jr 18:29 5:57Time = 1:29:28 Places = 239 9. Seneca Valley (7) 8 Cam StaufferÊ, Sr 16:53 5:27 40 Andrew RazanauskasÊ, Jr 17:43 5:43 56 Eric GeddisÊ, Sr 18:09 5:51 79 Alex MascioÊ, So 18:34 5:59 81 Matt MarcheseÊ, Sr 18:35 5:59 101 Brent KendrickÊ, So 18:58 6:07 113 Brendan LemmexÊ, So 19:16 6:13Time = 1:29:53 Places = 264 10. Hempfield Area (7) 11 Nathan Fink, Sr 17:03 5:30 32 Jimmy Debone, So 17:34 5:40 60 Michael Talamo, So 18:13 5:52 90 Luke Stawovy, Jr 18:44 6:03 102 David Sakal, Sr 18:58 6:07 116 Alex Brown, Jr 19:20 6:14Time = 1:30:31 Places = 295 11. Boyertown (1) 26 Caleb Kiefer, Sr 17:27 5:38 30 Brett Kelly, Fr 17:33 5:40 73 Justin Kelly, Jr 18:29 5:57 75 David Schumaker, So 18:32 5:59 105 Chris Kelly, Sr 19:00 6:07 108 Kenny Wilkinson, Jr 19:06 6:10 126 Greg Mellor, So 19:38 6:20Time = 1:30:59 Places = 309 12. Canon McMillan (7) 6 Matt Gregory, Sr 16:48 5:25 21 Travis Arrigoni, Jr 17:23 5:36 76 Austin Dunn, Jr 18:33 5:59 84 Justin Angotti, Jr 18:38 6:00 127 Chris Reed, Sr 19:40 6:21 137 Nick Gibson, Jr 19:59 6:27Time = 1:30:59 Places = 314 13. Methacton (1) 16 Brandon Mash, Jr 17:14 5:34 52 Zach Mussellman, So 18:00 5:48 72 Jeff Kurish, Sr 18:28 5:57 99 Sean Gilmore, Jr 18:55 6:06 124 Colin Pauline, Fr 19:36 6:19 136 Jim Freeman, Sr 19:55 6:25 146 Shane Denecke, Sr 20:21 6:34Time = 1:32:12 Places = 363 14. State College (6) 49 Kyle Ragan, Sr 17:52 5:46 64 Paul Crowe, So 18:20 5:55 78 Christos Rallis, Sr 18:34 5:59 89 Stephen Park, So 18:44 6:02 91 Paul Wells, Sr 18:45 6:03 96 Colby Brindle, Jr 18:48 6:04 103 Collin Love, Sr 18:58 6:07Time = 1:32:13 Places = 371 15. Red Land (3) 46 Greg Gilispie, Jr 17:49 5:45 57 Aaron Focht, Sr 18:10 5:52 71 Alex Flower, Sr 18:27 5:57 87 David Richardson, Jr 18:40 6:01 115 John Felts, Fr 19:18 6:13 125 Alex Yohe, Jr 19:37 6:19 135 Will Landis, Fr 19:55 6:25Time = 1:32:23 Places = 376 16. Father Judge (12) 20 Tom Kehl, Jr 17:20 5:35 65 Joe Sharp, Sr 18:20 5:55 88 Pat Condron, Sr 18:40 6:01 100 Henry Klinges, Jr 18:56 6:06 111 Alek Lesczcynski, Jr 19:13 6:12Time = 1:32:28 Places = 384 17. West Allegheny (7) 45 Brad Hough, Jr 17:48 5:44 77 Jonathan Lazorowicz, So 18:33 5:59 80 Justin Gloor, Sr 18:35 5:59 97 Hunter Lang, So 18:52 6:05 98 Daniel Bruni, Jr 18:53 6:05 112 Brandon Krszal, So 19:13 6:12 132 Brandon Tyler, Sr 19:50 6:24Time = 1:32:39 Places = 397 18. Crestwood (2) 5 Robert Micikas, Sr 16:38 5:22 50 Robert Moulton, Jr 17:57 5:47 82 Alex Saba, Sr 18:37 6:00 162 Jared Kotsko, Fr 22:39 7:18 163 Mark Wychock, Jr 22:50 7:22 166 Branden Bender, Fr 23:33 7:36Time = 1:38:39 Places = 462 19. Greensburg Salem (7) 34 Rj Mognet, Jr 17:39 5:41 106 Sean Schake, So 19:03 6:09 114 Eric Zyvith, Sr 19:17 6:13 119 Rick Miller, Sr 19:21 6:14 131 Ethan McElhinny, Jr 19:44 6:22 142 August Sander 20:16 6:32 152 James Linden, Jr 21:02 6:47Time = 1:35:02 Places = 504 20. Twin Valley (3) 58 Kerry Werner, Sr 18:11 5:52 93 Dan Littlefield, Sr 18:47 6:03 109 Evan Littlefield, Fr 19:06 6:10 120 Travis Trego, Sr 19:21 6:14 141 Dave Schwartz, Fr 20:16 6:32 144 Steve Matthews, Jr 20:20 6:33 165 Rich Bently, So 23:30 7:35Time = 1:35:40 Places = 521 21. Pennsbury (1) 28 Rob Spatola, Jr 17:31 5:39 123 James Patton, Sr 19:33 6:18 133 Sean Rinko, So 19:54 6:25 139 Chris Kenny, Jr 20:05 6:29 140 Pete Mulcahy, Jr 20:06 6:29 143 Kevin Hill, So 20:18 6:33 145 Colin Rooney, Jr 20:20 6:33Time = 1:37:07 Places = 563 22. Shikellamy (4) 92 Josiah Tobin, Sr 18:46 6:03 107 Miles Wolfe, Jr 19:05 6:09 129 Kyle Attinger, Jr 19:40 6:21 130 Eric Winters, Sr 19:44 6:22 138 David Shaffer, Sr 20:00 6:27 159 Brian Lenig, Sr 21:44 7:01Time = 1:37:14 Places = 596 23. Manheim Central (3) 83 Corey Johnson, Sr 18:37 6:00 122 Josh Haldeman, Fr 19:27 6:16 148 Josiah Weaver, Jr 20:44 6:41 151 Christian Nolt, So 20:56 6:45 164 Rob Iosue, Jr 22:54 7:23Time = 1:42:37 Places = 668 24. Wallenpaupack (2) 121 Greg Guerrieri, Sr 19:21 6:14 128 Patrick Woods, Sr 19:40 6:21 149 John Lohman, Jr 20:48 6:43 150 Jeff Maxson, Jr 20:54 6:44 154 Steven Wildenberg, Sr 21:08 6:49 156 Philip Stack, So 21:13 6:51 157 Caleb Wehrman, Jr 21:27 6:55Time = 1:41:50 Places = 702 25. Daniel Boone (3) 134 Ben Chelquist, Jr 19:54 6:25 147 Joel Kutz, Jr 20:35 6:38 153 Luke Miller, Fr 21:05 6:48 155 Nathan Snyder, Fr 21:08 6:49 158 Jeff Kline, Sr 21:33 6:57 160 Frank Fox, Jr 22:11 7:09 161 Cody Carr, Jr 22:30 7:15Time = 1:44:13 Places = 747 TEAM 2.5K FINAL PLACE SCORE FINISHER TIME TIME PACE TEAM 1 1 Ben Furcht, Sr 7:49 16:09 5:12 Lower Merion (1) 2 2 Michael Pierce, Sr 7:50 16:23 5:17 Holy Ghost Prep (1) 3 3 Mike Palmisano, Sr 7:50 16:27 5:18 Upper Dublin (1) 4 4 Neal Berman, Sr 7:49 16:35 5:21 Lower Merion (1) 5 5 Robert Micikas, Sr 7:50 16:38 5:22 Crestwood (2) 6 6 Matt Gregory, Sr 8:05 16:48 5:25 Canon McMillan (7) 7 7 Seth Hibbs, Sr 8:04 16:52 5:26 Hatboro-Horsham (1) 8 8 Cam StaufferÊ, Sr 8:10 16:53 5:27 Seneca Valley (7) 9 9 Matt Lorenzo, Sr 8:07 16:55 5:27 Upper Dublin (1) 10 10 Jon Bogert, Sr 7:53 16:59 5:29 Liberty (11) 11 11 Nathan Fink, Sr 8:01 17:03 5:30 Hempfield Area (7) 12 12 Paul Reilly, Sr 8:07 17:05 5:30 Upper Dublin (1) 13 13 Nick Bonaventure, Sr 7:55 17:07 5:31 Penncrest (1) 14 14 Matthew Chylak, Sr 8:15 17:13 5:33 Holy Ghost Prep (1) 15 15 Zach Barker, Jr 8:02 17:13 5:33 Conrad Weiser (3) 16 16 Brandon Mash, Jr 8:05 17:14 5:34 Methacton (1) 17 17 Nate Jones, Jr 8:02 17:15 5:34 Conrad Weiser (3) 18 18 Tj Hobark, Sr 8:01 17:16 5:34 Baldwin (7) 19 19 James Romano, Sr 8:05 17:18 5:35 Conrad Weiser (3) 20 20 Tom Kehl, Jr 8:14 17:20 5:35 Father Judge (12) 21 21 Travis Arrigoni, Jr 8:14 17:23 5:36 Canon McMillan (7) 22 22 Stefan Bossbaly, Jr 8:15 17:23 5:36 Holy Ghost Prep (1) 23 23 Nate McClafferty, So 8:10 17:25 5:37 Conrad Weiser (3) 24 24 Austin Barrett, Sr 8:15 17:25 5:37 Penncrest (1) 25 25 Matt Cecala, Jr 8:08 17:26 5:37 Baldwin (7) 26 26 Caleb Kiefer, Sr 8:17 17:27 5:38 Boyertown (1) 27 27 Patrick Reilly, Sr 8:16 17:30 5:38 Upper Dublin (1) 28 28 Rob Spatola, Jr 8:16 17:31 5:39 Pennsbury (1) 29 29 Timothy Coyle, Sr 8:17 17:32 5:39 Holy Ghost Prep (1) 30 30 Brett Kelly, Fr 8:17 17:33 5:40 Boyertown (1) 31 31 Andrew Viscusi, Sr 8:15 17:34 5:40 Holy Ghost Prep (1) 32 32 Jimmy Debone, So 8:07 17:34 5:40 Hempfield Area (7) 33 33 Dennis Logan, Jr 8:20 17:39 5:41 Baldwin (7) 34 34 Rj Mognet, Jr 8:21 17:39 5:41 Greensburg Salem (7) 35 35 Andrew Gourley, Sr 8:26 17:40 5:42 Upper Dublin (1) 36 36 Greg Wesh, Sr 8:09 17:41 5:42 Hatboro-Horsham (1) 37 37 Sam Stortz, Sr 8:26 17:41 5:42 Upper Dublin (1) 38 38 Clint Keller, Sr 8:11 17:42 5:42 Conrad Weiser (3) 39 39 Thomas Hoffman, Sr 8:21 17:42 5:42 Liberty (11) 40 40 Andrew RazanauskasÊ, Jr 8:36 17:43 5:43 Seneca Valley (7) 41 41 Greg Allison, Sr 8:16 17:44 5:43 Penncrest (1) 42 42 Michael Cain, So 8:23 17:45 5:43 Baldwin (7) 43 43 Pete Holman, Sr 8:24 17:46 5:44 Hatboro-Horsham (1) 44 44 Andrew Ledonne, Sr 8:21 17:47 5:44 Lower Merion (1) 45 45 Brad Hough, Jr 8:06 17:48 5:44 West Allegheny (7) 46 46 Greg Gilispie, Jr 8:12 17:49 5:45 Red Land (3) 47 47 Jake Perry, Sr 8:34 17:51 5:45 Lower Merion (1) 48 48 Neil Campbell, Jr 8:23 17:52 5:46 Penncrest (1) 49 49 Kyle Ragan, Sr 8:21 17:52 5:46 State College (6) 50 50 Robert Moulton, Jr 8:32 17:57 5:47 Crestwood (2) 51 51 Harry Winkler, Sr 8:31 17:58 5:48 Lower Merion (1) 52 52 Zach Mussellman, So 8:30 18:00 5:48 Methacton (1) 53 53 Jake Dunn, Sr 8:32 18:01 5:49 Liberty (11) 54 54 Justin Forget, Jr 8:24 18:06 5:50 Hatboro-Horsham (1) 55 55 Peter Sisson, Jr 8:26 18:08 5:51 Penncrest (1) 56 56 Eric GeddisÊ, Sr 8:37 18:09 5:51 Seneca Valley (7) 57 57 Aaron Focht, Sr 8:24 18:10 5:52 Red Land (3) 58 58 Kerry Werner, Sr 8:17 18:11 5:52 Twin Valley (3) 59 59 Kevin Panepresso, Jr 8:47 18:11 5:52 Holy Ghost Prep (1) 60 60 Michael Talamo, So 8:24 18:13 5:52 Hempfield Area (7) 61 61 Kyle Ingerman, Jr 8:33 18:15 5:53 Lower Merion (1) 62 62 Paul Degregorio, So 8:33 18:17 5:54 Baldwin (7) 63 63 Paul Choi, Sr 8:37 18:19 5:54 Upper Dublin (1) 64 64 Paul Crowe, So 8:42 18:20 5:55 State College (6) 65 65 Joe Sharp, Sr 8:34 18:20 5:55 Father Judge (12) 66 66 Will Kirkpatrick, Sr 8:44 18:23 5:56 Penncrest (1) 67 67 Chris Montague, So 8:29 18:23 5:56 Hatboro-Horsham (1) 68 68 Brian Borosky, Jr 8:30 18:23 5:56 Liberty (11) 69 69 Thomas Darlington, So 8:33 18:24 5:56 Liberty (11) 70 70 Jason Warrington, Sr 8:47 18:25 5:56 Lower Merion (1) 71 71 Alex Flower, Sr 8:41 18:27 5:57 Red Land (3) 72 72 Jeff Kurish, Sr 8:46 18:28 5:57 Methacton (1) 73 73 Justin Kelly, Jr 8:55 18:29 5:57 Boyertown (1) 74 74 John Sorensen, Jr :00 18:29 5:57 Liberty (11) 75 75 David Schumaker, So 8:44 18:32 5:59 Boyertown (1) 76 76 Austin Dunn, Jr 8:34 18:33 5:59 Canon McMillan (7) 77 77 Jonathan Lazorowicz, So 8:49 18:33 5:59 West Allegheny (7) 78 78 Christos Rallis, Sr 8:48 18:34 5:59 State College (6) 79 79 Alex MascioÊ, So 8:47 18:34 5:59 Seneca Valley (7) 80 80 Justin Gloor, Sr 8:49 18:35 5:59 West Allegheny (7) 81 81 Matt MarcheseÊ, Sr 8:45 18:35 5:59 Seneca Valley (7) 82 82 Alex Saba, Sr 8:41 18:37 6:00 Crestwood (2) 83 83 Corey Johnson, Sr 8:51 18:37 6:00 Manheim Central (3) 84 84 Justin Angotti, Jr 8:38 18:38 6:00 Canon McMillan (7) 85 85 Tj Oswald, So 8:46 18:39 6:01 Conrad Weiser (3) 86 86 Conor Renn, Jr 8:38 18:40 6:01 Hatboro-Horsham (1) 87 87 David Richardson, Jr 8:42 18:40 6:01 Red Land (3) 88 88 Pat Condron, Sr 8:38 18:40 6:01 Father Judge (12) 89 89 Stephen Park, So 8:47 18:44 6:02 State College (6) 90 90 Luke Stawovy, Jr 8:57 18:44 6:03 Hempfield Area (7) 91 91 Paul Wells, Sr 8:42 18:45 6:03 State College (6) 92 92 Josiah Tobin, Sr 9:01 18:46 6:03 Shikellamy (4) 93 93 Dan Littlefield, Sr 8:39 18:47 6:03 Twin Valley (3) 94 94 Sam Hibbs, Fr 8:56 18:48 6:04 Hatboro-Horsham (1) 95 95 George Crompton, Jr 8:49 18:48 6:04 Baldwin (7) 96 96 Colby Brindle, Jr 8:42 18:48 6:04 State College (6) 97 97 Hunter Lang, So 8:45 18:52 6:05 West Allegheny (7) 98 98 Daniel Bruni, Jr 8:41 18:53 6:05 West Allegheny (7) 99 99 Sean Gilmore, Jr 8:46 18:55 6:06 Methacton (1) 100 100 Henry Klinges, Jr 8:41 18:56 6:06 Father Judge (12) 101 101 Brent KendrickÊ, So 8:58 18:58 6:07 Seneca Valley (7) 102 102 David Sakal, Sr 8:44 18:58 6:07 Hempfield Area (7) 103 103 Collin Love, Sr 8:47 18:58 6:07 State College (6) 104 104 David Wainwright, So 8:50 18:59 6:07 Baldwin (7) 105 105 Chris Kelly, Sr 9:00 19:00 6:07 Boyertown (1) 106 106 Sean Schake, So 9:03 19:03 6:09 Greensburg Salem (7) 107 107 Miles Wolfe, Jr 8:39 19:05 6:09 Shikellamy (4) 108 108 Kenny Wilkinson, Jr 8:54 19:06 6:10 Boyertown (1) 109 109 Evan Littlefield, Fr 8:53 19:06 6:10 Twin Valley (3) 110 110 David Peterson, Fr 8:58 19:08 6:10 Conrad Weiser (3) 111 111 Alek Lesczcynski, Jr 8:48 19:13 6:12 Father Judge (12) 112 112 Brandon Krszal, So 8:53 19:13 6:12 West Allegheny (7) 113 113 Brendan LemmexÊ, So 8:59 19:16 6:13 Seneca Valley (7) 114 114 Eric Zyvith, Sr 9:02 19:17 6:13 Greensburg Salem (7) 115 115 John Felts, Fr 9:12 19:18 6:13 Red Land (3) 116 116 Alex Brown, Jr 8:54 19:20 6:14 Hempfield Area (7) 117 117 Will Murphy, Jr 8:56 19:20 6:14 Penncrest (1) 118 118 Robert Borski, Sr 8:58 19:20 6:14 Holy Ghost Prep (1) 119 119 Rick Miller, Sr 9:09 19:21 6:14 Greensburg Salem (7) 120 120 Travis Trego, Sr 9:00 19:21 6:14 Twin Valley (3) 121 121 Greg Guerrieri, Sr 8:51 19:21 6:14 Wallenpaupack (2) 122 122 Josh Haldeman, Fr 9:19 19:27 6:16 Manheim Central (3) 123 123 James Patton, Sr 9:14 19:33 6:18 Pennsbury (1) 124 124 Colin Pauline, Fr 8:56 19:36 6:19 Methacton (1) 125 125 Alex Yohe, Jr 9:15 19:37 6:19 Red Land (3) 126 126 Greg Mellor, So 9:20 19:38 6:20 Boyertown (1) 127 127 Chris Reed, Sr 9:01 19:40 6:21 Canon McMillan (7) 128 128 Patrick Woods, Sr 9:05 19:40 6:21 Wallenpaupack (2) 129 129 Kyle Attinger, Jr 9:17 19:40 6:21 Shikellamy (4) 130 130 Eric Winters, Sr 9:29 19:44 6:22 Shikellamy (4) 131 131 Ethan McElhinny, Jr 9:02 19:44 6:22 Greensburg Salem (7) 132 132 Brandon Tyler, Sr 8:34 19:50 6:24 West Allegheny (7) 133 133 Sean Rinko, So 9:22 19:54 6:25 Pennsbury (1) 134 134 Ben Chelquist, Jr 9:26 19:54 6:25 Daniel Boone (3) 135 135 Will Landis, Fr 9:23 19:55 6:25 Red Land (3) 136 136 Jim Freeman, Sr 9:17 19:55 6:25 Methacton (1) 137 137 Nick Gibson, Jr 9:02 19:59 6:27 Canon McMillan (7) 138 138 David Shaffer, Sr 9:35 20:00 6:27 Shikellamy (4) 139 139 Chris Kenny, Jr 9:18 20:05 6:29 Pennsbury (1) 140 140 Pete Mulcahy, Jr 9:23 20:06 6:29 Pennsbury (1) 141 141 Dave Schwartz, Fr 9:39 20:16 6:32 Twin Valley (3) 142 142 August Sander 9:09 20:16 6:32 Greensburg Salem (7) 143 143 Kevin Hill, So 9:44 20:18 6:33 Pennsbury (1) 144 144 Steve Matthews, Jr 9:38 20:20 6:33 Twin Valley (3) 145 145 Colin Rooney, Jr 9:43 20:20 6:33 Pennsbury (1) 146 146 Shane Denecke, Sr 9:07 20:21 6:34 Methacton (1) 147 147 Joel Kutz, Jr 9:41 20:35 6:38 Daniel Boone (3) 148 148 Josiah Weaver, Jr 9:39 20:44 6:41 Manheim Central (3) 149 149 John Lohman, Jr 9:46 20:48 6:43 Wallenpaupack (2) 150 150 Jeff Maxson, Jr 9:43 20:54 6:44 Wallenpaupack (2) 151 151 Christian Nolt, So 9:48 20:56 6:45 Manheim Central (3) 152 152 James Linden, Jr 9:47 21:02 6:47 Greensburg Salem (7) 153 153 Luke Miller, Fr 9:53 21:05 6:48 Daniel Boone (3) 154 154 Steven Wildenberg, Sr 9:35 21:08 6:49 Wallenpaupack (2) 155 155 Nathan Snyder, Fr 9:41 21:08 6:49 Daniel Boone (3) 156 156 Philip Stack, So 10:02 21:13 6:51 Wallenpaupack (2) 157 157 Caleb Wehrman, Jr 9:55 21:27 6:55 Wallenpaupack (2) 158 158 Jeff Kline, Sr 9:47 21:33 6:57 Daniel Boone (3) 159 159 Brian Lenig, Sr 10:06 21:44 7:01 Shikellamy (4) 160 160 Frank Fox, Jr 9:59 22:11 7:09 Daniel Boone (3) 161 161 Cody Carr, Jr 10:24 22:30 7:15 Daniel Boone (3) 162 162 Jared Kotsko, Fr 10:27 22:39 7:18 Crestwood (2) 163 163 Mark Wychock, Jr 10:20 22:50 7:22 Crestwood (2) 164 164 Rob Iosue, Jr 10:34 22:54 7:23 Manheim Central (3) 165 165 Rich Bently, So 10:51 23:30 7:35 Twin Valley (3) 166 166 Branden Bender, Fr 10:18 23:33 7:36 Crestwood (2)