fUS News
2003

College Choices 2003

Where the class of 2003 athletes will attend college. Updated 8/4/03.

| by college | by home state | pix and stories |


National Letter of Intent signing period for the class of 2003 ended August 1, 2003

Choices by Home State

AK Smith, Kristina Anchorage West AK 1600m, XC champ Arkansas
AK Colbert, Dominique Colony Palmer distance Montana
AK Deloach, Janay Eielson AFB 19-4 LJ Alaska champ Colorado State
AK Ekemo, Morgan Eagle River distance Virginia Tech
AL Collins, Genoah Johnson Hunts 6-time AL champ 400-800 Alabama Birmingham
AL Bryant, Jill Scottsboro distance Alabama
AL Jaet, Rhiannon McGill-Toolen PV Auburn
AL Griffith, Joy Tusca Christian distance Mississippi State
AL Enebak, Tara Auburn AL 6A 3200 champ indoors Alabama
AL Sharma, Aalok Bob Jones Birmingham Southern
AL Herring, Katherine Bob Jones Alabama-Huntsville
AL Finley, Edra UMS-Wright jumps Tennessee
AL Wancowicz, Elizabeth McGill AL 6A 800, 1600 indoor champ Alabama
AL Thompson, Jennifer Arab XC 3-time AL champ Alabama-Birmingham
AL Marsh, Whitney Mtn Brook LJ 19-2.5 AL record holder Virginia
AL Golston, Courtney B.C. Rain hurdles Jacksonville State
AL Davis, Arthur Williamson 46.58 400m, AL 5A & Mobile MOC champ Mississippi State
AL Carter, Orianna Ramsey AL sprint champ Alabama Birmingham
AL McCauley, Stephanie Johnson AL sprint runner up Alabama Birmingham
AL Parker, Tiffany Cullman AL javelin champ Alabama Birmingham
AL McKay, Emry Bob Jones Hunts distance Alabama Birmingham
AR Wesley, Natalie 5-6 HJ Ball State
AR Curry, Derek Mountain Home distance Arkansas State
AUSTRALIA Chapple, Nikki 4:24 1500, 9:29 3k Iowa
AZ Chavez, Eric Rio Rico XC AZ 3A champ; 4 golds in track Arizona
AZ Bakke, Steve University distance Cornell
AZ McGregor, Emily Marana Mtn View Tucson 3200m 10:45.71 Colorado State
AZ McGregor, Valerie Marana Mtn View Tucson CO 5A xc champion Colorado State
AZ Quick, Eamon Mtn Pointe 800m 1:53.52, 2nd OR 5A Brown
AZ Kelly, Brett Desert Mtn distance US Air Force Academy
AZ Johnson, Jacquelyn Yuma heptathlon, national JO champ Arizona State
AZ Graham, Barry Chaparral 400m Boston U.
AZ McDonald, Tiffany Shadow Mtn 100H 13.84 Arizona
AZ Dolk, Stephen Ironwood Glendale 16-0 PV Arizona State
AZ Kubishta, April Lake Havasu PV 12-7 AZ 4A champ Arizona
AZ Eskildsen, Ilea Mtn Pointe distance US Air Force Academy
AZ Bale, Michael Catalina Foothills hurdles, AZ champ Pennsylvania
AZ Glenn, Brandon Mountain Pointe PV Arizona State
AZ Lang, Michelle Desert Vista 12-0 PV Arizona State
AZ Andrews, Dashelle Chandler jumps California State Northrid
AZ Koehnemann, Steven Corona del Sol 10.43, 21.27 Arizona State
AZ Navarro, Tomas Highland Gilb 62-10 SP Arizona State
Bosnia Dijana, Kojic Bosnia Olympic, World Ch. Team member Nebraska
CA Herron, Cole Sanger 7-0 HJ US Naval Academy
CA Felix, Allyson LA Baptist Southern California
CA Lachman, Matt Los Angeles PV Yale
CA Mack, Thomas Bakersfield CA double hurdle champ California
CA Renshaw, Bryan Newark sprinter California
CA Grant, Billie Jo Arroyo Grande DT 176-10 CA & Jr Nat champ Arizona
CA Lodree, Ashley El Cerrito 13.75 100H Washington
CA Fish, Nicci Marin Catholic distance Columbia
CA Saura, Jenn Miramonte distance Harvard
CA Paysinger, Brian Wilson Long Beach sprints, football Oregon
CA Dorsey, Dominique Poly LB 100m 11.78, 200m 23.51 Southern California
CA Bettis, Lena North Riverside LJ 19-10.75 CA champ Penn State
CA Cruz, Vanessa Wilson Long Beach distance Dartmouth
CA Craddock, Cheri James Logan sprinter Washington
CA Fisher, Barry Campolindo distance Stanford
CA Graham, Ruth Gunn CA XC champ Brigham Young
CA Rollin, Shea Patrick Henry distance Chico State
CA Sanford, Michelle Woodbridge Irv TJ 42-6.5, LJ 20-8.75w CA champ Southern California
CA Brown, Ashlee J.W. North, Riverside 300H 41.67 CA & GWI champ Penn State
CA Freeman, Ashley LB Wilson 400m 53.71, 800m 2:11.10 Stanford
CA Wright, Tiffany LB Wilson hurdles, sprints, HJ Nevada Las Vegas
CA Meyers, Laura SMadre Maranatha CA Div 4 XC champ Columbia
CA Williams, Renee Skyline Oak 20' long jumper UCLA
CA Gooden, Dianna Wilson LB 100H 14.42, 300H 42.45, LJ 18-2 UCLA
CA Daley, Jessica Deer Valley distance U. of Pacific
CA Costa, Kira San Joaquin Memorial PV California Berkeley
CA Seldon-Scott, Glennis Wilson LB distance Oral Roberts
CA Hutchinson, Kate San Clemente 175-8 DT Southern California
CA Pressley, Jessica Laguna Creek throws Arizona State
CA Ivie, Kyle Burbank distance Chico State
CA Kastorff, Tyler Dana Hills distance Columbia
CA Isa, Eghosa Notre Dame hurdles California
CA Woods, Craig Dominguez California
CA Perkins, Joe Vacaville 181-0 DT California
CA Ludden, John Harvard-Westlake throws California
CA Shields, Brian Harvard-Westlake sprints Princeton
CA Jensen, Ryan Bellarmine Prep distance San Jose State
CA Poe, Mike Etiwanda Foot Locker finalist, CA Div 1 XC champ Arkansas
CA Gragson, Nicole Wilson LB throws Ohio State
CA Nelson, Tim Liberty Christian Foot Locker finalist Wisconsin
CA Russell, Whitney Hart distance California
CA Phelps, Lauren Miramonte sprints Lafayette
CA Werner, Troy Canyon distance Pennsylvania
CA Bartschi, Alexis Merrill West 2:11, 5:01 Cal Poly San Luis Obispo
CA Taylor, Brett 169-0 DT Duke
CA Gallagher, Michelle Sacred Heart SF 4:58, 10:33 Iona
CA Polito, Gus Valley Center distance Columbia
CA Corrington, Rachael Murrieta Valley distance San Jose State
CA Napper, David Cypress 4:16, 9:20 5th CA XC Div 2 Yale
CA Appanaitis, Danny Loyola LA PV California
CA Burwell, Ariane Urban distance Wheaton
CA Weilert, Valerie Lekigh distance San Jose State
CA Montez, Sarah Royal Simi Val distance Chico State
CA Uribe, Oscar Grace Davis distance Chico State
CA Nichols, David Enterprise Redd throws 62-0, 180-5 Sacramento State
CA Burton, Cinya Holy Names Oak Georgetown
CA Crampton, Lisa Granada distance Belmont
CA Solomon, Duane Cabrillo 800 CA 2nd Arizona State
CA DeWitt, Katie Harvard Westlake distance Yale
CA Uribe, Miguel Grace Davis distance Chico State
CA Hunter, Jacare Natomas sprints Grambling State
CA Garner, Arreen Natomas sprints Grambling State
CA Garcia, Quin Canada Coll Cornell
CA Hill, MacKenzie LB Wilson 100H 14.08 UCLA
CA Girtley, Shantel Etiwanda Tulsa
CA Stewart, Jeff Chaminade UC Santa Barbara
CA Davis, Faunn Natomas hurdles Sacramento State
CA McWalters, Teresa Home Schooled distance Stanford
CA Wilcher, Anthony Chino 15-6 PV Nebraska
CA Torrance, David Loyola 9:04 / 4:15 California
CA Carballo, Brandon Moreau Catholic 4:21 mile Dartmouth
CA Thornberry, Amanda Valley Christian SJ distance California
CA Williams, Dallon Turlock distance Washington
CA Lim, Simon San Francisco sprints Yale
CA Hatch, Bessie Thacher distance Tulane
CA Jacobs, Jeff Santa Margarita 47.97 400m UCLA
CA Roberts, Corinne Alameda middle distance Columbia
CA Wallach, Tim Bishop O'Dowd 800m California
CA Garza, Greg Indio 191-0 DT UCLA
CA Heaston, Charlene Walnut Creek thrower UC Santa Barbara
CA Salomone, Nicholas Vista distance Whittier
CA Povio, Danielle Milpitas hurdles California
CA Bartley, Anthony Poly Cornell
CA Handel, Kim Montgomery distance UC Irvine
CA Hall, Tiffany Vacaville distance San Jose State
CAN Kohlmeier, Amy St. Patrick's Sarnia distance Notre Dame
CAN Schnarr, Whitney Waterloo Ont distance St. Francis PA
CAN Engelhut, Jeff Nova Scotia 3:58 1500m Dartmouth
CAN Doell, Michelle Georgetown Ont distance St. Francis PA
CAN Leverette, Chris Cambridge Ontario distance St. Francis PA
CAN Binns, Danielle Eastdale distance Richmond
CAN Brewer, Amanda Ontario 62.77 400H Ball State
CAN Crate, Jessica Sarnia Northern distance Arizona State
CAN Koskenoja, Tyler Sault St. Marie javelin Dartmouth
CAN Johnston, Gabriel Toronto middle distance Columbia
CAN Dalgarno, Mark Kincadine distance Princeton
CAN Hetherington, Stephane Toronto distance Columbia
CAN Russell, Amanda North Bay On distance Richmond
CAN Charles, Tabia Pine Ridge Ont NSIC TJ champ Miami
CAN Nelson, Sarah Sarnia Northern LJ, TJ Minnesota
CAN Currie, Doug Sarnia Northern distance Coastal Carolina
CAN Jacobs, Erika Scarborough Ont distance St. Francis PA
CAN Sebera, Felix Ontario distance North Carolina
CO Karl, Ben Colorado Springs 10.59 / 21.39 sprinter California
CO Decker, Zach Fairview US Naval Academy
CO Shareef, Aaliyah Washington Den TJ Cal State Northridge
CO Sturm, Jackie Mullen Denver sprints Colorado
CO Shields, Penny Montbello Den TJ Alabama Birmingham
CO Schoedel, Tad Buena Vista Tulsa
CO Clayton, Alex Liberty Col Springs CO 4A champ XC, 1600, 800 Iowa State
CO Majerus, Denny Fort Collins LJ Colorado State
CO Howard, Vicki Montbello Den CO 100H champ Clemson
CO Smith, Toni Montbello Den TJ CO state record holder Cal State Northridge
CO Marquez, Anthony Smoky Hill 49.2 400m Columbia
CO Fox, Megan Fort Collins 400m, CO 5A champ Colorado State
CO Wilson, Connor Highlands Ranch Harvard
CO Vaughn, Brent Smoky Hill 2m 9:06.31 CO 5A champ Colorado
CO Pasko, Eduardo Harrison 1500m GSW 2nd Toledo
CO Zichterman, Jason Gunnison 400, 800 Colorado
CO Reaves, Sarah Mullen PV Kansas
CO Begley, James Grandview Den Colorado
CO Lloyd, Katie Fruita heptathlon GSW 2nd Colorado State
CO Smith, Danielle Mullen SP UCLA
CO Frost, Chandra Arvada PV 11-6 Kansas State
CO Kiper, Creighton Denver sprints Arkansas
CO Burl, Kellen Mullen Denver hurdles Iowa State
CO Cook, Daniel Chatfield hurdles Arizona
CO Honeycutt, Marnyka Washington Den 7.78 60m Cal State Northridge
CO Napoleon, Rena Colorado Springs 54.96 Baylor
CO Clute, Nathan Englewood 1:53 800m Yale
CO Callihan, Katie Rocky Mtn Fort C. sprints Wagner
CO Hardin-Scott, Chanda Denver East CO 300H champ Washington
CO Thomas, April Eaglecrest 3rd, CO state meet XC Colorado State
CO Anderson, Diane Mitchell Colo Sprgs CO triple gold (200, 400, 4x800) Wake Forest
CO Kaltenbach, Megan Smoky Hill Aurora Mile-AOC, Penn. 2m-GWI, NIC, Arcadia. North Carolina
CO Burrell, Ian Air Academy CO XC, 1600m champ Georgia
CO Salmen, Marco Glenwood Springs distance Duke
CT Ryan, Marisa Taft School 5:01 Boston U.
CT Duffy, Katie Masuk CT indoor 3200m champ Sacred Heart
CT Simeone, Ken New Haven NC Charlotte
CT Loh, Tim Fairfield distance Notre Dame
CT Martin, Kenneth Choate Cornell
CT Ofori-Ansah, Kofi Taft Watertown jumps Cornell
CT Chapman, Reynolds Griswold 4:15 New England mile champ Richmond
CT Foley, Ian Barlow distance Pennsylvania
CT Mandelburg, Jon-Paul Norwich Free distance Columbia
CT Burbank, Sean Fitch Bentley
CT Olivier, Mark Fitch CT Class L 3200m champ Columbia
CT Sadowski, Abbey Griswold distance, 2:53.43 1000m, 5:04.11 mile Boston U.
CT Duffy, Annie Masuk distance Sacred Heart
CT Kovacs, Justine Stamford 10:59 2mile Maryland
CT Stevenson, Heather East Lyme distance William & Mary
CT Owen, Meghan Killingly Foot Locker finalist, CT, New Eng champion North Carolina
CT Andreadis, Tim Cheshire distance Dartmouth
CT Mendillo, Sarah Branford javelin Yale
CT Williams, Emily Wilton middle distance Lafayette
CT Penn, Jayne Hillhouse CT champ 800, 1600 Georgetown
CT Breves, Nicole Ridgefield XC CT all-state South Carolina
DC Davis, Franklin Wilson sprints Ohio State
DC Suzuki, Evan Washington sprints Yale
DC Sunshine, Joel Jewish Day distance Bucknell
DE Zeberkiewicz, Mike Salesianum 800m Delaware
DE Stille, Mandy McKean 300H 43.60 DE champ Delaware
DE Balogun, Odun Dover hurdles, DE champ Pennsylvania
DE Hamill, Ryan Salesianum XC, DE champ Pennsylvania
DE Lord, Tom distance North Carolina State
DE Meany, P.J. Salesianum distance Delaware
DE Salaam, Kamilah Glasgow triple gold in DE, hurdles & sprints Penn State
DE Carpenter, Chad Milford distance North Carolina Greensboro
DE Gigliotti, Gabe Salesianum Desales U.
ENGLAND Roach, Justine Lancaster 60.3 400H Nebraska
FL Saunders, Barrett Benjamin School TJ, LJ, football Kansas
FL Jones, Christina Coral Springs distance Central Florida
FL Geary, Annie Winter Park 800m Columbia
FL Lathan, Akera Southridge SP 46-4, DT 156-3 GA 4A champ Florida
FL Johnson, Sheena Southridge Mia 38-3 TJ Florida A&M
FL Jossfolk, Roy Chamindale-Madonna HJ 6-8 Alabama
FL Covington, Nadia Lakewood 2nd AAU JO TJ Florida A&M
FL White, Ryan Santaluces distance Central Florida
FL Fowke, Katie Riverview PV Central Florida
FL Malone, Megan Riverview PV 11-0 FL 4A 2nd South Florida
FL Ward, Ashlee Jacksonville 200m FL champ South Florida
FL Leary, Ryder Bishop Kenny distance Florida
FL Kabboord, Elly Cocoa Beach 3-time FL XC champ, 10th Foot Locker South Florida
FL Ballotta, Eric Jesuit Tampa hurdles Florida
FL Harris, Anthony 4:20 VMI
FL Lugo, Edwin 4:25 VMI
FL Miller, Jeremy J.I. Leonard distance Florida
FL Calzada, Jaime Jackson Mia distance St. Thomas FL
FL Garcia, Jose Jesuit Belen Mia distance Florida
FL David, Fred Episcopal distance Pennsylvania
FL Hall, Sara Plant City distance South Florida
FL Edmund, Tim Maclay jumps Princeton
FL Martin, Andrew Gulliver distance Florida
FL Davis, Ashley Suncoast Jacksonville
FL Clifford, Kendall Marin County hurdles, jumps Alabama
FL Lyons, Kevin Cen Cath Clearwater 15:30 5k Harvard
FL Garcia, Jose Belen Jesuit FL 2A 1600m champ Florida
FL Stewart, Alex Satellite NC Charlotte
FL Baum, Matthew Citrus Inverness Pratt (KS)
FL Gleue, Leslie Cocoa Beach DT 136-3 Richmond
FL Vazquez, Sam Flagler Palm Coast FL 3A 800-1600 champ Arkansas
FL Nelson, Lindsey Mandarin SP 43-10.5, DT 152-10 Florida State
FL Hermelee, Dylan Olympia distance Western Carolina
FL McLeggan, Dominique Westminster Acad sprinter US Military Academy
FL Etienne, Ginou Central Mia 24.66, 54.06 Miami
FL Lyons, Tony Citrus Inv distance Florida Southern
FL Daniels, Nakia Leon Talla Florida A&M
FL Hassen, Steve Vanguard Ocala distance, Foot Locker finalist Florida
FL Murphy, Jimmy Ridgeview Florida Southern
FL Daly, Daniel Boca Raton distance Duke
FL Taylor, Joseph Lakes PB hurdles Florida
FL Torres, Natasha Albany NY
FL Strauss, Michelle University PV Central Florida
FL Gordan, Tiffany Colonial Bethune Cookman
FL Watson, Phillip Tampa middle distance Missouri
FL Smith, Robyn Gateway Bethune Cookman
FL Cross, Paul S. Plantation FL 800m champ 1:49.68 Tennessee
FL Lee, Kurt Central Brooks PV Florida
FL Ollar, Stacey Mandarin distance Jacksonville
FRANCE Normand, Anne Cecile 7th, France Jr national SP Gardner-Webb
GA Hughes, Courtney Amherst VA jumps, sprints Richmond
GA Watkins, Lakesha SW Dekalb middle distance Alabama State
GA Downey, Jenna Holy Innocents Atl GA 2A XC champ Richmond
GA Gordon, Eva Dunwoody Atl distance Tulane
GA Tremble, Ashley SE Bulloch sprinter, LJ Albany State
GA Hutchinson, Tanisha SW Dekalb middle distance Alabama State
GA Lev, Sam Brookwood Appalachian State
GA Bloom, Kelly Brookwood distance Kennesaw State
GA Okonya, Ramona Mays throws Alabama State
GA Erigha, Mary Ann Chamblee 100/200 11.75/24.00 GA 3A 2-gold Notre Dame
GA Pardee, Buck Brookwood Georgia Tech
GA Hart, Amanda North Cobb 43.88 300H Alabama Birmingham
GA Kellough, John Oconee County 1:55 800m Georgia
GA Fertitia, Blake Landmark Christian GA 1A XC champ Georgia Tech
GA Herron, David Rome 2-time GA 4A XC champ Georgia Tech
GA Webb, Mary Kim North Cobb 400-800 Alabama Birmingham
GA Tillman, Lauren Collins Hill 400H 1:00.69 USATF JO champ Baylor
GA Merritt, Aries Wheeler hurdles Tennessee
GA Turchin, Kathleen N. Gwinnett 4-time GA distance champ Tennessee-Chattanooga
GA Witherspoon, Reggie Wheeler 400m 46.08, champ GA, Youth Nationals Florida
GA Malone, Jimmy Gainesville hurdles Western Carolina
GA Armsby, Ann Dacula distance Georgia Tech
GA Schiedt, Kalen Marietta throws Clemson
GA Floyd, Andrea Monroe 400m, TJ Western Carolina
GA Cawthon, Annie GA Military hep, HJ Western Carolina
GA Reilly, Sean Pope Marietta distance Clemson
GA Reardon, Tucker Woodward Acad distance Lafayette
GA Fussell, Ryan S. Forsyth PV, jav Western Carolina
GA McDonald, Joy Lithonia sprints Alabama A&M
GA Perry, Lewis Riverdale Clemson
GA Smith, Stephanie Northeast Macon 23.88 200m, 53.89 400m, YAC double, GA 3A South Carolina
GA Reid, DeAnthony Lithonia sprints Paine
GA Burton, Jeremy Stephenson 52.01 400H Tennessee
GA Shepperson, Kendi Lithonia sprints Alabama State
GA Bankhead, Laritta Lithonia 400m Albany State
GA Rodrigues, Nicole Riverdale hurdles, TJ Central Florida
GA Clark, Della Ackworth throws Clemson
GA Griffin, Gerald College Park 21.75, 48.22 Ohio State
GA Narewski, Taylor Shades Valley 400m Georgia Tech
GA Jackson, Lawrence Morrow sprints Clemson
GA Simmons, Briene Columbia 2-time GA 800m champ Penn State
GA Reeves, Amy Alexander Doug sprints Tulsa
GA Heider, Caitlin Central Gwinnett distance Alabama-Huntsville
GA Wilson, Rachel Groves Savannah 13.94 100H Alabama
GA Heffelfinger, Kristin Walton XC GA 5A champ Georgia
GA Acker, Darius College Park 21.96. 48.91 indoors Clemson
GA Vincent, Lindsay Landmark LJ/TJ Georgia Tech
GA Mulkey, Kimberly Monroe 400m Mississippi
GA Evans, Lazaris Mays TJ North Carolina
GA Harlfinger, Matt Star Mills hurdles Western Carolina
GA Wilson, Katie Collins Hill 800m Georgia Southern
GA Nash, Portia Douglasville LJ Barton County
GA Spears, Robert Pope 400 Western Carolina
GA Kimmons, Kurt Brookwood Georgia
GA Dickens, David Wheeler sprinter Georgia
GA McBride, Sabrina SW Dekalb throws Albany State
GA Blankenship, Lauren Wesleyan 2-time GA 2A XC champ Samford
GA Warren, Darius SW Dekalb distance Albany State
GA Andrews, Treamon Mays Atlanta 400m/800m Georgia Tech
GA Reyes, Bobby Dacula GA 5A XC champ Kennesaw State
GA Stringer, Marie Westminster Atl US#1 hammer Florida
GA McBride, Travis Statesboro Savannah State
GA Brown, Desmond Westlake hurdles Virginia
HI McDonald, Pippi Punahou distance California
HUNGARY Durko, Eliana Albany
IA Mims, Monica Iowa City 400-800 Iowa
IA Werner, Allison Mt. Pleasant 800m 2:13.16 2-time Iowa 3Achamp Missouri
IA Hensel, Angie Clinton LJ IA, Drake Relays champion Iowa
IA Stern, Shirley distance Iowa
IA Hunt, Joseph Indianola hurdles Yale
IA Dobyns, Lynn Iowa City W. distance Illinois
IA Boisen, Sara W. DesMoines Val hurdles Iowa State
ICELAND Vikingsson, Bjorgivin 52.40 400H California
ID Homan, April Gooding distance Lewis-Clark
ID Kilmartin, Donovan Eagle US#1 decathlon Texas
ID Bailey, Julene Skyview Nampa PV 13-2 US World Junior team Brigham Young
IL Pifer, Stephen Edwardsville IL XC champ Colorado
IL Pell, David Highland Park HJ Cornell
IL Wagner, Lindsay Mt. Vernon Southern Illinois
IL Johnson, Tiffany Danville hurdles, TJ Iowa
IL Koontz, Ricky South Cornell
IL Polock, Samantha Wheaton N. IL XC 2A champ Illinois
IL Jadran, Farah Glenbard West distance Nebraska
IL Whitezell, Kristin Glenbard North XC 4th IL 2A Indiana
IL Ayangbile, Ciera Fulton throws Virginia Tech
IL Kotarba, Christine York distance Iowa
IL Abraham, Terri Argenta IL 1A long jump champ Ball State
IL Doran, Kevin Murphysboro distance Southwest Missouri
IL Selby, Sarah Shelbyville 3-time IL XC champ, undefeated this year Arkansas
IL Tietz, Eric Eisenhower Dec distance Illinois
IL Kruidenier, Jeremy Central Champaign 1:50.9 800m Illinois
IL Kelley, Mike Winnebago XC, 2nd IL 1A Illinois
IL Murray, Ed Prospect 4:21 1600m Illinois
IL Carr, Kacey Tri-Valley XC IL 1A champ Illinois
IL Wolf, Pamela Monmouth 800m, hurdles Illinois
IL Phillips, Lisa Batavia distance Illinois
IL Stock, Dan Prospect distance Illinois
IL Hoerr, Trent Morton 10th, Foot Locker Midwest Illinois
IL Robinson, Jenin Plano hurdles Northern Illinois
IL Brackmann, John St. Charles mile Pennsylvania
IL Laney, Jordan Hinsdale Central 800m IL AA 2nd Iowa
IL Kostal, Kate W. Chicago distance Illinois
IL White, Kia Joliet LJ, TJ, 400 Southeast Missouri State
IL Faustin, Marcia Sandburg Orl.Pk sprints, HJ Loyola IL
IL Ambrus, Elizabeth Rolling Meadows distance Alabama Birmingham
IL Roberts, Cody Normal thrower Kansas
IL Parish, Patrick distance Duke
IL Braffet, Meghan Normal West distance Maryland
IL Lobianco, Scott Loyola Acad distance Illinois
IL Cobrin, Micky Stevenson distance UCLA
IL McCalla, Lindsey Moline 400m Iowa
IL Troughton, Judy Joliet hurdles, distance St. Francis IL
IL Glavash, Zach Chillicothe Valley 800m 1:54.3 IL 1A champ Illinois
IN Lehe, Rose Tri County distance Ball State
IN Pence, Lauren Columbus North 9th Indiana XC Vanderbilt
IN Ponsot, Amanda Carroll 2:14.5 800m Ball State
IN Hunt, Cassie N. Putnam 1600m 4:56 IN champ Illinois
IN Andres, Jill Providence Clarksvillew throws Louisville
IN Barnhart, Amanda Jefferson Lafayette long jump Ball State
IN Collins, Cara 140-0 DT Ball State
IN Winsett, Arika Boonville 44.6 300H Ball State
IN Sullivan, Michelle Valparaiso hurdles Ball State
IN Croce, Bryan Memorial Evans distance Southern Indiana
IN Kost, Emily New Albany throws Louisville
IN Jelks, Mark West Side Gary IN 100-200 champion Texas Christian
IN Poulson, Christina Delta Muncie 11.90 100m IN champ Ball State
IN Honegger, Liz Jefferson Laf basketball, throws Bowling Green
IN Laughlin, Katie Wapahani Muncie high jump Ball State
IN Johnson, Lauren Carmel distance Southern Indiana
IN Perry, Candace Anderson LJ Southern Indiana
IN Miller, Lindsey New Castle distance Southern Indiana
IN Burgin, Missy New Albany distance Southern Indiana
IN Leimberger, Carrie Franklin Central distance Southern Indiana
IN Gilland, Molly Jac Cen Del HJ Southern Indiana
IN Clark, Natalie Castle Newburgh sprints Southern Indiana
IN Deckard, Melissa Sullivan sprints Southern Indiana
IN Martens, Amanda Boonville jumps Southern Indiana
IN Perales, Robert Paul Wawasee Southern Indiana
IN Wilkey, Thomas Terre Haute distance North Carolina Greensboro
IN Reef, Brandon Carroll Southern Indiana
IN Miller, Denny Franklin Central distance Southern Indiana
IN Curtin, Chris Brown County distance Southern Indiana
IN Keller, Luke Jasper throws Southern Indiana
IN Greenwell, Bryan Mt., Vernon distance Southern Indiana
IN Thomas, Justin Carmel distance Southern Indiana
IN Impink, Matt Breboeuf Jesuit 800 Pennsylvania
Israel Struszer, Yoav Ashdod HJ 7-3 Nebraska
JAM Robinson, Camille Illinois
JAM Robinson, Carlene Illinois
JAM Davidson, Shaunette Holmwood Tech HJ Barton County
JAM Roach, Peaches Jamaica HJ 6-0 World Jr 6th Iowa
KENYA Obuon, Paulvince sprints Virginia Military
KENYA Ikale, Dorcas distance Virginia Military
KS Wilson, Ryan Heights Wich distance Texas
KS Huske, Jarin Highland Park Top sprints Kansas State
KS Keats, Ashleigh Salina Central JT AOC 1st, 4 golds KS state meet Virginia Tech
KS Bloomfield, Carly Clifton-Clyde jav Barton County
KS Ast, Ashley Conway Springs javelin KS 3A champ Tulsa
KS Morano, Drew Aquinas OverPk 10.43, 21.42, 46.81 Colorado State
KS Taliaferro, Chris Howard West distance Harding
KS Jones, Jessica Salina Central 5-7.75 HJ Sacramento State
KS Singleton, Erica Wichita South sprints Barton County
KS Robben, Brett Oakley HJ, hurdles Kansas State
KS Rost, Michael Wichita East 400, 800 Kansas
KS Schwandt, Matt Manhattan 219-5 jav US Air Force Academy
KS Cost, Caleigh El Dorado javelin Kansas State
KY Buckman, Jacob Butler Louisville Mobile MOC 2-mile champ Belmont
KY Curtis, Bobby St. Xavier Louis NIC, AOC, Arcadia mile champ Villanova
KY Fortney, Ryanne distance Alabama Birmingham
KY Danks, Chris St. Henry distance Louisville
KY Fryman, Andy Maysville SP 57-3, DT 175-2 KY 2A champ Kentucky
KY Heuser, Chip St. Xavier Lville PV 16-0, KY & Fla Relays champ Florida
KY Keller, Jared Daviess Co distance Southern Indiana
KY Geers, Holly S. Oldham 1600m KY 3A champ Louisville
LA Wilson, Latonia Amite 55.34, 24.54, 11.87 Louisiana Tech
LA Jones, Seth Ruston PV LA state champ Belmont
LA Steffins, Amanda Ouachita Christian PV Abilene Christian
LA Harris, Tina Ruston triple champ LA state meet Louisiana State
LA Amedee, Robert Salmen sprints Barton County KS
LA Hendry, Michael Catholic BR distance Arkansas
LA Reed, Raphew Southern U hurdles Mississippi
LA Turner, Albert Southern Lab sprinter Southern U.
LA Dillon, Marcus Abramson 400 Barton County
LA Kent, John Curtis 14.37 110H Louisiana Tech
LA Castille, Katrina St. Louis 5-time LA champ, sprints and LJ Yale
LA Taylor, Cerissa Baton Rouge 55.67, 24.67 Louisiana Tech
LA Townsend, Reanna Baton Rouge LA 55H indoor champ South Carolina
LA Dier, Matt Chalmette 55-3.5 SP (LA 4A champ), 173-3 DT Southeastern Louisiana
LA Harris, Brittney Baton Rouge sprints Louisiana State
LA Sayko, Daniel W. Monroe distance Louisiana State
LA Johnson, Brooke Kentwood LA champ 3200m Southeastern Louisiana
LA Allen, Daniel Kaplan sprints Louisiana Monroe
LA Joseph, Darrus Boston LC sprints Louisiana State
MA Clark, Matt Barnstable 4:16 mile Clemson
MA Harlow, Jen E. Bridgewater 5-7 HJ Wheaton
MA Pitts, Andrew Southwick-Tolland 2001 MA XC champ Yale
MA Jeffers, Stephanie Barnstable New England SP champ Jacksonville
MA Driscoll, Heather Falmouth distance Brown
MA Critzer, Eric Falmouth distance Florida State
MA Cowles, Erin Southwick-Tolland PV Smith College
MA Priest, Marlene Dennis-Yarmouth 300H 44.29 New England champ Connecticut
MA Stevenson, Natasha Haverhill New England 300m champ Jacksonville
MA Grant, Mike St. John's Danv Haverford
MA Cedrone, Rick Xaverian 1:23 600m Dartmouth
MA Isbitz, Sarah Cambridge R&L 2:13, 5:00 Georgetown
MA Powell, Sara Oliver Ames MA Div 1 XC champ North Carolina State
MA Greigre, Hafiz Attleboro MA 300m champ Wheaton
MA Nolet, Ashley Lowell PV Yale
MA Shaw, Phil Andover 4:18 Boston U.
MA Kline, Allison Minnechaug distance Marist
MA Bolt, Danielle Brookline sprints Youngstown State
MA King, Dan Newton North MA 300m record holder 34.93 Duke
MA Martes, Kevin South Easton distance Tulane
MA Victor, Ian W. Newbury dec High Point
MA Marcus, Ian Amherst distance Dartmouth
MA Quigley, Sean Arch Williams MA XC champion LaSalle
MA Texeira, Katelyn Seekonk 130-0 JT Wheaton
MA Rummel, Caitlin Falmouth US Naval Academy
MA Sulser, Amy Natick distance Elon
MA Sullivan, Dan Wachusett Tufts
MA Reed, Aaron Wayland 1:21.4 600m Princeton
MA Simmons, Thomas New Bedford sprints Wheaton
MA Dlesk, Katie Andover sprints Yale
MA Swenson, Mia Hamilton-Wenham distance Princeton
MA Sherman, Jack HJ Northeastern
MA Dickman, Kara Westboro LJ 19-3.5 MA champ Penn State
MA Dudek, Laura Palmer W. Warren javelin Brown
MA Markesich, Catie Weymouth 4:56 1600m Yale
MA Gillespie, John St. John's Danv Colgate
MA Goodman, Nicholas Watertown 4:18 Boston U.
MA Sheppard, Dennis Bridgewater distance Rhode Island
MA Gauthier, Wade Reading 1000m US Naval Academy
MA Cooper, Clint Bridgewater-Rayn 22.3 200m, 35.43 300m Massachusetts Lowell
MA Saltzman, Dan Foxboro MA 300m indoor, 400m outdoor champ Princeton
MA Tenerowicz, Adam Blackstone Millville XC 3-time MA all-state William & Mary
MA Lambie, Ari Bromfield 800m 2:08.74, Mile 4:53.31 Stanford
MD Young, Darryl C.H. Flowers sprints Morgan State
MD Novick, Peter W. Johnson 800 James Madison
MD Edwards, Glenwood Lansdowne throws Barton County
MD Bojanov, Emil Timonium distance Chicago
MD Gillingham, Casey Leonardtown jumps High Point
MD Ennis, Kelly Leonardtown sprints Louisville
MD Duckett, Brandon Mt. St. Joseph 400m, 400H Georgia Tech
MD Dauses, Rob Loch Raven distance Dickinson
MD Peterson, Brenton Watkins Mill distance Brigham Young
MD Julie, Alexander Bethesda sprints Princeton
MD Lancaster, Robyn Glenelg PV High Point
MD Beaudwin, Nicole Leonardtown distance High Point
MD Catherwood, Beth Bethesda distance Air Force Academy
MD Truelove, Shawnna Walter Johnson distance High Point
MD Carmer, Andrew Timonium distance Gettysburg
MD Morrell, Brett Boonsboro hurdles, LJ, 5 state 1A champs Duke
MD Kim, Joseph Mt. Hebron distance Johns Hopkins
MD Appel, Christopher Ellicott City distance Colby
MD Wallace, Latosha Western Bal sprints Barton County
MD Duru, Robert Suitland sprints Maryland
MD Thomas, C.R. Linganore NC Greensboro
MD Williams, Deyon Suitland MD champ 55H and 300H Virginia
MD Woodard, Robert Bullis Delaware
MD Ponteen, Tiandra E. Roosevelt sprints, Nike Indoor 400m champ, US#1 500 indoor Florida
MD Davis, Jordan Woodlawn 400-800 Bowie State
MD Williams, Nicholas Urbana throws Monmouth
MD Bailey, Patrick C.M. Wright MD XC champ Maryland
MD Stewart, Luke McDonogh 400-800 Duke
MD Kampf, Seth Mount Hebron distance Miami
MD Waithe, Stan Loch Raven 400m MD 1A champ Michigan
MD Nero, Ramira Owings sprint Clemson
MD Pauley, Eric Gaithersburg distance Pennsylvania
MD Brushett, Rachel Holton Arms 5-10 HJ AAU champ 2002 Richmond
MD Campbell, Ashley Baltimore distance Yale
MD Slowikowski, Jesse C.M. Wright distance High Point
MD Showell, Aajah McDonough hep Louisville
MD Grigoriev, Lindsay Atholton hep, throws, 1st Penn Relays, MD 2A, AAU JO Kansas State
MD Russell, Tim Urbana Cornell
MD Buzzell, Emily Middletown Pennsylvania
MD Woods, Shareese Prince George Co NC-Charlotte
ME Stephens, Connor Bangor throws Lafayette
ME Callaghan, Adam S. Portland jumps Lafayette
ME Clark, Heather Brewer distance Florida State
ME Farley, Oriana Hampden Acad Brown
MI Bowen, Grant Plainwell PV Brown
MI Gilchrist, Brian Novi middle distance Dayton
MI Craig, Adam Lakeland White L. US Naval Academy
MI Manning, Andrew Traverse City NC Charlotte
MI Byrne, Jeff John Glenn BC distance Princeton
MI Stanley, Shannon Adams Roch XC MI Div 1 2nd Iowa
MI Maxwell, Kate Lakeland hurdles, LJ Central Michigan
MI Coch, Kevin E. Kentwood distance Mississippi State
MI Burke, Chris Dexter distance Brown
MI Davis, Candice Pioneer AA 100H 13.69 MI champ Southern California
MI Catton, Chris Grand Blanc distance Wake Forest
MI Baker, Anna Saline throws Central Florida
MI Marlatt, Phil Williamstown 800m Montana
MI Marshall, Alexandra Detroit 55.33 400m Ball State
MI Jones, Jimmy Mumford Det 1:52.70 800m Missouri
MI Hover, Joe Stevensville DT 183-5, 2-time MI Div 2 champ Western Michigan
MI Gutherie, Geoff Rockford US Naval Academy
MI Maher, Vanessa Roseville 5-10.5 HJ Nebraska
MI Czymbor, Steven Hemlock distance Hillsdale
MN Raddatz, Mikaela Eastview MN 300H champ Colorado
MN Ochs, Alissa Maple Grove HJ, hurdles Columbia
MN Decker, Sarah Cold Spring LJ, 800m Columbia
MN Podominick, Liz Lakeville basketball and 51-7 SP MN champ Minnesota
MN Yetzer, Rebekah Lakeville 1600m, 2A third Colorado State
MN Van Orsdel, David Hopkins Foot Locker national finalist Villanova
MN Bushman, Collin Stillwater distance Mississippi State
MO Daily, Tyler Joplin 60-8 SP Missouri
MO Camareno, Tony Blue Springs distance Southwest Missouri
MO Collins, Casey West Plains distance Southwest Missouri
MO Mitchell, Aisha Raytown South Oral Roberts
MO Perkins, Adam Liberty MO champ 800, 1600, XC Arkansas
MO Green, Colten Macks Creek 2-time XC champ Missouri
MO Cooper, Makeatha Grandview 100H, 300H MO record holder Texas Christian
MO Borchard, David St. Louis 170-0 DT Missouri
MO Hendrix, Ashley SW Washburn XC MO 1A 3rd Missouri Southern
MO Langeria, Anthony Blair Oaks distance Southwest Missouri
MO Berry, Damond Grandview KC 10.70, 21.82 Mississippi State
MO Peterson, Domenik Jefferson City sprints Arizona State
MO Morant, Eliott Grandview KC 10.66, 21.78, MO 300H record Mississippi State
MO Tegenkamp, Marc Lee's Summit distance Southwest Missouri
MO Brown, Matt West Plains middle distance Columbia
MO Browne, Peter Lee's Summit distance Southwest Missouri
MO Bisges, Gabe Blair Oaks distance Southwest Missouri
MO Bochard, David St. Louis throws Missouri
MO Lapari, Eddie Blue Springs distance Southwest Missouri
MO Smith, Nathan Hickman distance Missouri
MO Ortinau, Laura St. Louis 41-0 SP Missouri
MO Morgan, Josh Lee's Summit distance Southwest Missouri
MO Wavering, Anthony Macon R-I discus Pennsylvania
MS Davis, Janice Natchez 11.33, 23.38, 52.92 sprinter Stanford
MS Marlin, Brett Tupelo distance Mississippi State
MT Berg, Kim Kremlin-Gilford jav Montana State
MT Corneliusen, Blake Glendive throws Montana State
MT Schwartzenberger, Justin Butte hurdles Montana State
MT Heberly, Steve Havre sprints Montana State
MT Larson, Matt Capital Helena 14.21 110H, MT record Montana
MT Stanton, Jimmy Billings DT, MT champ Montana
MT Anderson, Teddi Wolf Point DT, MT class B champ Montana
MT Boogman, Saskia Billings HJ, TJ Montana
MT Bortz, Stephanie Thompson Falls DT Montana
MT Quist, Halladay Flathead Kalispell hurdles, TJ Montana
MT Radke, Stephanie Billings TJ, MT AA champ Montana
MT Foot, Andrea Flathead Kalispell distance Lewis-Clark
MT Ho, Julie Baker hurdles Montana State
MT Clark, Carlee Bozeman 800m 2:11.18 MT 2A champ Texas
MT Friesz, Fritz Polson XC Montana
MT Gaughen, Kelly Bozeman distance Northern Colorado
MT Winter, Matt Billings Central MT XC, 3200 champ Montana
MT Myers, Sherese Twin Bridges jav Montana
MT Owen, Melinda Polson jav, PV Idaho
MT Bean, Curtis Eureka throws Montana
MT Perkins, Loni Conrad sprint Montana
MT Kirkpatrick, Kelsey Ryegate jumps, hurdles Montana State
MT Ambrose, Caleb Flathead distance Montana State
N J Deichert, Dan Eastern NJ 3200m champ 2002 Penn State
NC Koerber, Tim Brevard distance Western Carolina
NC Lynch, Chris N. Henderson distance Western Carolina
NC Gilchrist, Montray High Point Central NC-Charlotte
NC Young, Joey Laney hurdles Western Carolina
NC Gregory, James Shelby sprints Western Carolina
NC Robinson, Lashika Vance Char NC-Charlotte
NC Bell, Sharonda Vance throws Western Carolina
NC Brookshire, Christe Watuga 400/800 Western Carolina
NC Debole, Matt Mt. Tabor Penn Relays mile, 5-time NC champion Georgetown
NC Rauck, Lauren Winston Salem 800m Columbia
NC Rooks, Cyntheia Northampton W. sprints Michigan State
NC Bellamy, Scott Laney Wilm throws North Carolina Greensboro
NC Wiseman, Joby Avery throws North Carolina Greensboro
NC Batts, Kinsey Cary PV East Carolina
NC Smith, Quincy High Point Central NC-Charlotte
NC Vera, Matthew Andrews HPt distance High Point
NC Miller, Jerome Harding Char distance North Carolina Greensboro
NC Slagle, Amelia N. Mecklenburg distance Charlotte
NC Ragan, Clay N. Forsyth 1:05.70 500m NC champ North Carolina
NC Hernandez, Christina A.C. Reynolds NC 4A discus champ Mississippi State
NC Roberts, Tiffany SW Guilford 200m 24.54 NC 3A champ Virginia
NC Lingafelt, Kyle PV Abilene Christian
NC Lounsbury, Kyle Clemmons distance High Point
NC Bennett, Ashten Robinson hurdles Western Carolina
NC Johnson, Philip Salisbury NC Charlotte
NC Evans, Michael N. Stokes hurdles Western Carolina
NC Fouts, Shanna W. Henderson HJ Western Carolina
NC Davis, Asia Harding U. LJ, hurdles Western Carolina
NC Peterson, Michelle Reynolds jav, hep Western Carolina
NC Youngvall, Amber South View Charlotte
NC Frazer, Jamar Havelock distance Western Carolina
NC Stark, Tempess Cabarrus NW NC-Charlotte
NC Patton, Alex N. Irdell 400 Western Carolina
NC Trapp, Chris Southeast Raleigh NC A&T
NC Shore, Susan Starmount PV High Point
NC Lovejoy, Frank Red Springs LJ Fayetteville State
NC Dagnachew, Tsehaye Jacksonville NC Charlotte
NC Tillman, Robert South Robeson LJ East Carolina
NC Fulp, David Millbrook Ral distance North Carolina Greensboro
NC Walters, Alesia Garner shot put East Carolina
NC Kempf, Russ W. Forsyth sprints Yale
NC Walker, Michael Charlotte Christian jumps High Point
NC Martinez, Eric Surry Central distance High Point
NC Johnson, Michelle Lexington HJ High Point
NC Smith, Paris Reynolds hurdles NC Charlotte
NC Mack, Bobby N. Forsyth 4:10.61 mile, US#4 indoors North Carolina State
NC Sturdivant, Carlita Independence Char NC-Charlotte
NC Cook, Kristin Gastonia NC Charlotte
ND Wilson, Katie Grand Forks javelin Louisville
ND Jacobs, Amanda Thompson throws Rutgers
ND Ellmaker, Erin Capital Helena distance Jamestown
ND Hutmacher, Cortney Killdeer throws Colorado
NE Uher, Melanie Wilber 185' 0 DT Missouri
NE Langemeier, Shelly Alliance distance Iowa
NE Green, Jenny Grand Island PV 12-10, 3-time NE champ Nebraska
NE Shubert, Kim Lincoln SE 14.8 100H Nebraska
NE Baldwin, Gable Grand Island 16-4 PV Nebraska
NE Mills, Candace Marian Omaha sprints, jumps Sacramento State
NE Musil, Bobby Pawnee City 197-0 DT Missouri
NE Wilkinson, Kayla Belleville 144-1 JT Nebraska
NE Kramer, Cassidy West Holt NE Class C SP champ Nebraska
NE Glodowski, Jenny Schuyler Cen SP 43-11.5 Virginia Tech
NH Vincent, Heath White Mountains Reg distanc Cornell
NH Umberger, Rachel Concord 2:09.67 800, AOC 2002 champ Duke
NH Brown, Russell Hanover 800m 1:53.81 New England Champ Stanford
NH Emerson, Zach Hillsboro-Deering 4-time NH distance champ Mount St. Mary's
NH Connolly, Jennifer Manchester West Moravian
NH Seidel, William St. Paul's 800m Cornell
NH Blamy, Crystal Fall Mountain 5-6 HJ Wheaton
NH Posnick, Dave Nashua distance Tulane
NH Kennedy, Joe Alvirne NH 1000m champ Boston College
NJ Wright, Brittany Eastern sprinter Delaware
NJ Owen, Lindsey Voorhees 2:12 800m, anchored AOC champion 4x800 Duke
NJ Kloss, Lauren Hillsborough hurdles William & Mary
NJ Lafergola, Rich Old Bridge distance Penn State
NJ Bennett, Ryan Old Bridge distance St. Joseph's PA
NJ Sherrer, Schafer Vineland champion relay teams Barton CC
NJ Nolen, Brandon Old Bridge sprinter Clemson
NJ Williams, Jeff S. Plainfield distance North Carolina Greensboro
NJ Townsend, James Holy Cross sprints Iowa
NJ Peretich, Kelly Franklin Reg Allegheny
NJ Willever, Kate Hopewell Val distance William and Mary
NJ Gertzen, Brian Linwood 1:55, 4:20 Yale
NJ Wendel, Adam Westfield 6-6 HJ Essex CC
NJ Sinkovitz, Ken Bergen Cath 800 1:53.88 in, 1st NSIC, Eastern States, NJ Princeton
NJ Pruzinsky, Michael Wayne Hills sprints Brown
NJ Maguire, Ashley Monroe hurdles Yale
NJ Pall, Jessica Hopewell Val sprints Yale
NJ Pendergast, Jenna Eastern Reg distance East Carolina
NJ Norville, Natasha Bish George Ahr 400 Rutgers
NJ Perry, Rose Riverside Monmouth
NJ Kerrigan, Michael Blair Acad distance Villanova
NJ Trotter, Amanda Red Bank 3200m 10:53.89 Stanford
NJ Blank, Jen Toms River E. Pennsylvania
NJ Van Alstine, Lindsay Hawthorne Christian XC Foot Locker finalist Duke
NJ Susan, Matt Princeton sprinter Princeton
NJ Dannwolf, Amy Brick Memorial 2:17 Boston U.
NJ Mizzone, Jesse Passaic Valley 1st, NSIC 5k indoor Boston College
NJ Reynolds, Ian Lawrenceville 59-0 SP Dartmouth
NJ Graf, Lauren Oakcrest HJ Rutgers
NJ Broadnax, Lauren S. Brunswick sprints Cornell
NJ Krieger, Keith Cherokee 2nd NJ All Group XC Duke
NJ Thomas, Simone Willingboro 400 Rutgers
NJ Fox, Jonathan Hunterdon Central distance Duke
NJ Fazekas, Kelly Northern Valley SP 47-8, DT 139-9 North Carolina
NJ Jackson, Jennifer Eastern Florida A&M
NJ Unger, Steve Shawnee distance Clemson
NJ Porter, Jeffrey Franklin NJ hurdle champ Michigan
NJ Maier, Amy Morristown distance William & Mary
NJ Douglas-Hall, Omari Cherry Hill sprints Yale
NJ Pallas, Ryan College of NJ US Naval Academy
NJ Stewart, Richard Plainfield 48.52i 400m Princeton
NJ Rhodes, Calvin Trenton 47.9, 1:53 Connecticut
NJ Davis, Ralph Paramus TJ Rhode Island
NJ Forys, Mathew Howell Bucknell
NJ DeHaan, Bremen Absegami hurdles Rhode Island
NJ Emanuel, Julia Tenafly distance Yale
NJ Hughes, Meghan Moorestown 3200m 10:45.73 Virginia
NJ Jules, Ron Toms River E. hurdles Penn State
NJ Morrison, Michael Willingboro 7-3.5 HJ, 24+ LJ Florida
NJ Trotter, Kathleen Red Bank 1600m 4:55.82 Stanford
NJ Brooks, Laejon W. Orange hurdles Rhode Island
NJ Baker-Bishop, Meghan Eustace middle distance Lafayette
NJ Arina, Mamo Princeton dec High Point
NJ Carter, Takeesha Woodrow Wilson NC-Greensboro
NJ Dunn, Jackie Rancocas Valley distance Pennsylvania
NJ Callender, Andre Seton Hall hurdles Boston College
NJ Johnson, Porsche Woodrow Wilson Washington College
NJ Gomez, Coryn Franklin sprints Rutgers
NJ Langhauser, John Basking Ridge thrower Yale
NJ Richardson, John Ocean City Penn Relays mile champ Kentucky
NJ Thomas, Lindsay Winslow NJ Group 4 800m champ Florida A&M
NJ Beck, Doug Somerville throws Rider
NJ Muhammad, Shareef Willingboro TJ Albany State
NJ Vento, Debra Freehold Boro Duke
NJ Taylor, Rayon Seton Hall LJ Cornell
NJ Vaccaro, Nick Hillsborough distance North Carolina Greensboro
NJ Pittman, Taniesha Wilson Florida A&M
NJ Hertault, Erison Aberdeen 400m Columbia
NJ Young, Rachel Sparta 41-4 SP Delaware
NJ Dobson, Porscha Kent Place Hurdles, Eastern States champ North Carolina
NJ Eckman, Kyle Bridgewater-Raritan distance Connecticut
NJ Hess, Peter Toms River N. distance Maryland
NJ Sisco, Tamira Woodrow Wilson Montclair State
NJ Sherrer, Shannon Vineland champion relay teams Barton CC
NJ Corcoran, Greg Ridgewood middle distance Lafayette
NJ Smyth, Caitlin Immaculate Heart 4:59 mile Richmond
NJ Platt, Chris Haddonfield distance Tennessee
NM Rogers, Josh La Cueva distance North Texas
NM Garcia, Michael Santa Fe Stanford
NM Romero, Alex Albuquerque NM 5A XC champ Duke
NM Weeth, Alan Albuquerque Acad NM 4A XC champ Columbia
NM Gutierrez, Pat St. Pius X 800m, NM 4A champ US Naval Academy
NORWAY Somerfeldt, Bjorn decathlon Missouri
NV Moyer, Janna Hug 12-0 PV Nevada Reno
NV Wicks, Natasha Cimarron-Mem distance Northern Arizona
NV Pincock, George Carson sprints Colorado
NV Turner, Brittney Silverado LV NV state champ SP, DT Nevada Las Vegas
NV Concha, Chris Reno distance Washington State
NV Demartini, Karen Reno distance Washington State
NV Sparks, Shanna Carson distance Colorado
NV Wilvers, Hudson S. Tahoe distance Long Beach State
NY McDermott, Sean Chaminade XC 3rd CHSAA New York Duke
NY Cox, Shana Holy Trinity 400m 53.59 AOC champ Penn State
NY McMahon, Gavin Fordham Prep 15-6 PV US Military Academy
NY Kocub, Karen Alden 1500m 4:38 Central Florida
NY Noble, Lauren Little Falls distance Columbia
NY Bamberger, Mike Northport distance Marist
NY McKay, Vanessa Pearl River distance Florida International
NY McNamara, Matt Oyster Bay hammer Princeton
NY Diamond, Angelic Long Beach HJ High Point
NY Konczewski, Brian Somers distance North Carolina Greensboro
NY Douglas, Darnell Bethlehem sprints Rhode Island
NY Dalpiaz, Brian Sayville Foot Locker finalist Georgetown
NY Bishop, Dominique Bish Loughlin middle distance Rutgers
NY John, Paul Niskayuna 4:21 1600m Richmond
NY Hornbach, Kirsten Saratoga distance Columbia
NY Biggs, Chris Moore Cath distance St. Francis
NY Charles, Sarah Central Islip Albany
NY Fofanah, Fatmata Bronx Science hurdles, Hispanic, Colgate champ Pittsburgh
NY Gibson, Mike Kellenberg throws Monmouth
NY Strasberg, Matt Clarkstown N. Cornell
NY Geffrard, Jonathan Poly Prep 22.12 indoors Wheaton
NY Dimola, Matt Suffern hurdles/sprints Florida International
NY Naughton, Daniel Kellenberg 3200, NY CHSAA champ US Naval Academy
NY Rosales, Lindsay Washingtonville PV 11-6 East Carolina
NY Syty, Adam Clarence distance Bucknell
NY Riggi, Toni distance Delaware
NY Gaines, Jaclyn Pearl River distance Marist
NY Obaseki, Daniel St. Francis 800m Dartmouth
NY Moore, Jonetta Curtis distance Wheaton
NY Street, Denis Minisink Val LJ Rhode Island
NY Eggleston, Jeff Greece Arcadia distance Iona
NY Salucci, Tony Lynn Shoreham/Wading R. distance Rhode Island
NY Rogan, Jennifer Grand Island sprints Central Florida
NY Alexander, Ronnetta Williamsville S. NY 55H indoor champ South Carolina
NY Levy, Adam Greeley Chapp NY 800m Class B Champ Dartmouth
NY Georgio, Jessica Monroe-Woodbury hammer East Carolina
NY Van Hassel, Laurent UNIS distance Pennsylvania
NY Nissenbaum, Matt Longwood LJ/TJ New York U.
NY Andrews, Anisha Lincoln Yonkers Albany
NY Sullivan, Sean Eden US Naval Academy
NY Saliu, Kunle Poly Cornell
NY Demchko, Erin Pearl River distance US Naval Academy
NY Cantave, Taneisha Suffern TJ NY indoor champ Sacred Heart
NY Jacques, Chris Chaminade NY LJ champ Notre Dame
NY Fletcher, Tiera Spellman sprinter Villanova
NY Park, Andrew Fairport Cen PV 15-5, 2-time NY champ Princeton
NY Andrews, Adanna Lincoln Yonkers 2:14 800m Albany
NY Bennett, Shermika Tilden 2:15 800m Lincoln PA
NY Horvath, Kevin Sauquoit Valley distance Pratt CC (KS)
NY Anastasio, Julius St. Anthony's Cornell
NY Lader, Rick Southern Cayuga distance Cornell
NY Maloy, Elizabeth Holy Names Penn Relays 3k champ Georgetown
NY Phouthavongsa, Tara Brockport Buffalo
NY Foley, Mike Saratoga distance Clemson
NY Cassidy, Michael Staten Island Tech distance Pennsylvania
NY Sullivan, Sean Port Jefferson distance Pratt CC (KS)
NY Braham, Nadine Murry Bergtraum distance St. Francis NY
NY Mullen, Catha Bronxville distance Princeton
NY Preis, Greg Chaminade 4:22, 9:36, 9:48 steeple Columbia
NY Andrade, Carlos Msgr McClancy Iona
NY Caswell, Thomas Yorktown middle distance Cornell
NY Roulette, Paulvalerie St. Anthony's TJ Cornell
NY Hoite, Andrew Xaverian Cornell
NY Mullen, Caroline Bronxville distance Princeton
NY Gambella, Joe Tottenville Cornell
NY Fergusson, Brady East HS steeple, NY champ Pennsylvania
NY Kachmarsky, Lisa Monroe-Woodbury PV 11-3 CT 1A 2nd Connecticut
NY Exantus, Jordan Ithaca Cornell
NY Schlichtman, Katy Monticello 61.74 400H NY Class B champ Columbia
NY Callan, Kristen Monroe-Woodbury throws Virginia Tech
NY McGowan, Matt Binghamton hurdles Lafayette
NY Dobransky, Kate Clarkstown S. 4th AOC steeplechase LaSalle
NY White, Matt Starpoint distance Cornell
OH Kollar, Chris Strongsville 8:55 3200m North Carolina State
OH Price, Melanie Turpin Cinci distance Ohio State
OH Bailey, Dan Lake Uniontown Ohio U.
OH Montenaro, Josh Kilbourne Worth distance Western Carolina
OH Neumann, Brad Sycamore 800m Cincinnati
OH Davies, Lisa W. Branch Beloit distance Youngstown State
OH Madison, Tianna Elyria LJ 20-4 Nike Indoor champ Tennessee
OH Hill, Lindsey Mt. Vernon thrower Youngstown State
OH Sikes, Michelle Lakewood 2m 10:38.69 OH Div 1 champ Wake Forest
OH Collins, Kent Upper Sandusky 800m Columbia
OH Herrman, Tom Upper Arlington HJ 6-8 Miami OH
OH Dixon, John Fairfield distance Oklahoma State
OH Jones, Dionne Cleve Hts sprints Youngstown State
OH King, Emily Coffman Dublin distance Kentucky
OH Nims, T.J. Seneca East 300H, OH Div 3 champ Tiffin
OH Jones, Dominique Cleveland Hts sprints Youngstown State
OH Randall, Corey Cincinnati distance Arizona State
OH Doroba, Ann Marie Akron HJ Columbia
OH Walker, Lindsay Glen Oak Canton sprints Findlay
OH Brager, Allison Youngstown 10-6 PV Brown
OH Hill, Amy Mt. Vernon thrower Youngstown State
OH Smith, Wesley Hudson Foot Locker finalist North Carolina State
OH Arlinghaus, Aaron N. Olmsted Cornell
OH Beck, Jason LaSalle Cinci distance Air Force Academy
OH Mayhaus, Eric LaSalle Cinci distance Cincinnati
OH Cuevas, Monica Boardman Young 800m Columbia
OH Tucker, Amanda Scioto Dub distance Dayton
OH Clausing, Stacey St. Mary's Mem 200m 24.70, 400m 55.61 Indiana
OH English, Chris Rocky River 4:16 1600m Columbia
OH Amos, Tiffany Cleveland Heights jumps, sprints Findlay
OH Helge, Lindsay Davidson Hilliard distance Toledo
OH Tucker, Elizabeth Scioto Dub distance Dayton
OH Zubricky, Rachel Lakewood distance Akron
OH Booth, Allison Shelby DT 140-2 OH Div 2 champ Connecticut
OH D'Arcy, John Northmont Clayton 400m OH all-state Michigan
OH Byers, Tommy Coffman Dublin 1:54 800m Kentucky
OH Maas, Andrea Colerain Cinci distance Ohio U.
OH Dalic, Bridget Strongsville distance Bowling Green
OK Dailey, Louis Hominy Tulsa
OK Mayes, Marcus Sand Springs 1:52.46 800m Missouri
OK Ramsdell, Charles Kingfisher HJ Tulsa
OK Goff, Yolanda Booker T. Washington sprints Oklahoma
OK Williams, Ashley Putnam North OK 400m champ Jacksonville
OK McLeod, Brianna Jenks distance Washington
OK Eldridge, Jessica Broken Arrow Oklahoma
OK Wilson, Rickey Catoosa hurdles Tulsa
OK Gannaway, Lindsay Edmond HJ Stanford
OK Brewer, Depaul Edmond 61-10 SP, 182-1 DT Wichita State
OK Voellmecke, Natasha John Marshall Southern Nazarene
OK Davis, McKale \Woodland distance Texas Christian
OK Harris, Lindsey Shawnee PV, LJ South Florida
OK Barber, Rachel Jenks distance Southern Methodist
OK Major, Laura Jenks distance Kansas
OK Bonner, Andrea Jenks distance Oklahoma
OK Cassel, Kara Jenks distance Memphis
OK Ray, Cory Tulsa Central Tulsa
OK McClurg, Matt Enid HJ Tulsa
OK Lartey, Krystol Northeast Acad sprints Tulsa
Ontario Mayers, Patricia Oshawa Canada World Jr team member Nebraska
ONTARIO Van Ravenswaay, Daisy Ontario Canadian Jr Nat discus champ Connecticut
ONTARIO Hortian, Adam Bluevale 1500/3000 2-time Ontario champion Iona
OR Hoff, Joel Sheldon 800m Portland State
OR Joyce-Mendive, Taryn Douglas distance Lewis-Clark
OR Fay, Jon Klamath Union 15-3PV Duke
OR Frank, Margaret St. Mary's Acad 800m Columbia
OR Oswald, Audrey Gresham hammer Portland State
OR Chapa, Joaquin Grant Port distance Stanford
OR McGrath, Michael Lincoln 800m 1:50.48 Oregon
OR Jones, Deborah Benson Poly Texas Christian
OR Werhane, Patrick Southridge XC OR 4A 4th Oregon
OR Hoeck, John Churchill distance Portland
OR Wall, Alec Grant distance, 3000m Mt SAC 2nd Oregon
OR Buehler, Kate McMinnville jav Idaho
OR Schmidt, Jayson Wilson Port Portland State
OR Loughlin, Kathleen Jesuit Portland mid distance Brown
OR Skipper, Tommy Sandy 17-3.75 PV Nike Indoor champ Oregon
OR Bertsch, Valerie Hermiston DT Eastern Washington
OR Shapland, Grace Eugene distance Montana
OR Jespersen, Lauren Klamath Union 1500m 3:50.49 state champ Stanford
OR Weaver, Kara Mytle Creek LJ Columbia
OR Marks, Peter Lake Oswego Southern California
OR Olson, Trevor The Dalles distance Lewis-Clark
OR Horneck, Brian Hermiston distanct Columbia
OR Quay, Ashley David Douglas jumps Portland State
OR Bielenberg, Staci W. Albany 800m Portland State
PA Bird, Ryan Conestoga Lehigh
PA Bricker, Lauren Hempfield distance Bucknell
PA Rivers, Galen Great Valley Penn State
PA Whitehead, Mike Norristown TJ Michigan
PA Saterstad, Angie Hershey distance Virginia
PA Crocus, Beth Freedom 148-10 jav, 2-time PA champ Richmond
PA Broaddus, Juanita Wm Penn PA sprint champion Barton CC
PA Clark, Patrick Cedar Crest 3200 9:15 Brown
PA Huss, Amy Wyomissing 11:04 Vanderbilt
PA Franczuszki, Ben Great Valley LaSalle
PA Blood, Ryan E. Pennsboro distance Lock Haven
PA Bair, Sam Shaler distance Kent State
PA Buckwalter, Cassie Wilmington DT 145-0 PA 2A champ Connecticut
PA Griffin, Crystal Hershey shot put California
PA Wolfe, Brooke Pennridge sprints, LJ, TJ 38-3 Brown
PA Huss, Debbie Wyomissing 10:47 Vanderbilt
PA Lare, Molly Liberty Kutztown
PA Breisch, Adam Quakertown LaSalle
PA Mondie, Ashley Hershey TJ Georgetown
PA Yester, Jessica Downingtown North Carolina State
PA Taranto, Christine W. Allegheny US Naval Academy
PA Nardi, Chris W. Allegheny HJ, hurdles Coastal Carolina
PA Markel, Kim N. Allegheny 14.5 / 44.3 hurdler Penn State
PA Fleming, Eric Bish Shanahan Pittsburgh
PA Way, Georgeanne Warwick 800m 2:11.36 Kentucky
PA Abney, Tiffany Merion Acad hurdles, sprints Houston
PA Ekema-Agbaw, Stephen Bloomsburg Lafayette
PA Papin, Rachel St. Hubert's LaSalle
PA Bower, Desiree Tulpohocken Kutztown
PA Genesi, Andrea Bellwood Antis St. Francis PA
PA Schmidt, Amanda Butler St. Francis PA
PA Bray, Sarah Gateway Monroeville throws Maryland
PA Barlow, Christian St. Joseph's prep Virginia Tech
PA Gravely, Will Downingtown Morehouse
PA Doty, David Moon Twp Pittsburgh
PA Gower, Lisa Central Cath Allentown distance DeSales
PA Myers, Jacqueline Lancaster distance Yale
PA Ferguson, Kandance Hershey sprinter Georgetown
PA Brown, Quentin Strath Haven Cornell
PA Smith, Lindsey Nativity Pottsville 140-4 jav Richmond
PA Wetzel, Ashleigh Lewisburg 4:56 5th Penn Relays Vanderbilt
PA Cohen, Meredith Mt. St. Joseph Lafayette
PA Schovitz, Cody N. Pocono 400m Pennsylvania
PA Lobianco, Stephen Northeastern Shippensburg
PA Knox, Steven Upper Moreland LaSalle
PA Harbison, Eric Greensburg Bucknell
PA Leymeister, Sara Nativity BVM LaSalle
PA Forson, Nana Hershey discus Johns Hopkins
PA Hammond, John Girard College Kutztown State
PA Clauser, Shane Pottsville Lafayette
PA Andrews, Laura Villa Joseph Maria Lafayette
PA Sylvester, Nate Hollidaysburg St. Vincent
PA Jones, Tyler Freedom Lafayette
PA Heintz, Kyle Exeter Twp Lafayette
PA Gunagan, Kyle E. Stroudsburg Upper Moreland
PA Marshall, Jettie Brookville St. Francis PA
PA Marx, Eric Indiana US Naval Academy
PA Lanyi, Ryan Emmaus Pittsburgh
PA Hammond, Jason Girard College Kutztown State
PA Kessler, Chris Sun Valley St. Joseph's
PA Woodford, Adam Downington Robert Morris
PA Kerris, Rob S. Columbia throws Dartmouth
PA Ventrone, Dana Chartiers Valley Buffalo
PA Lowry, Dior M.L. King Phila hurdles Barton County CC
PA Clickett, Justin Union City throws Pittsburgh
PA O'Dea, Nicole Arch Prendergast LaSalle
PA Biller, Lindsey Mount Pleasant Bucknell
PA Patch, Heather Schuylkill Valley hurdles Richmond
PA Gmiter, Diane Laurel Highlands St. Francis PA
PA Rendler, Bernie Card O'Hara Mount St. Mary's
PA Erby, Nicole Cumberland Valley 2:13.77 800m Richmond
PA Stoltzfus, Paul Wyomissing Apppalachian State
PA Dyer, John Springfield-Montco Muhlenberg
PA Levavasseur, Jarrett Coudersport St. Francis PA
PA Koh, Travis Hatboro-Horsham Johns Hopkins
PA Klingensmith, Amanda Punxsutawney St. Francis PA
PA Kielinski, A.J. Kennedy-Kendrick Pittsburgh
PA Haines, Doug Springfield-Montco Susquehanna
PA Seeley, Tim Souderton Muhlenberg
PA Fulton, Rayon Central Phila West Chester
PA Darden, Brittany Norristown Hampton
PA Lattimore, Danielle Easton sprints, LJ Connecticut
PA Buczko, Melanie Butler Bucknell
PA Johnson, Rachel Girls Philadelphia 800m Temple
PA Schopf, Danielle Card O'Hara LaSalle
PA Cartwright, Jon Central Phila West Chester
PA Borrell, Kelly Downington Ursinus
PA Goldwein, Marc Lower Merion Johns Hopkins
PA Bluman, Matt Penn Trafford Slippery Rock
PA Hannold, Jacklynn Clarion Mansfield
PA Hause, Karen Central Columbia Bloomsburg
PA Ireland, Robyn Jersey Shore Mansfield
PA Kilgore, Allison East Pennsboro Mansfield
PA Kinsey, Deborah Coatesville Lock Haven
PA Knupp, Heather Canon-McMillan Allegheny
PA Lasarz, Nicole Seneca Mansfield
PA Lehman, Kara James Buchanan Slippery Rock
PA Miller, Leigh Ann James Buchanan Slippery Rock
PA Pankowski, Katherine Woodland Hills Allegheny
PA Rozema, Meghan Walling-PAC West Chester
PA Shaffer, Renea Punxsutawney Slippery Rock
PA Shaffer, Autumn W. Allegheny Clarion
PA Dingle, Karen Glen Mills sprints High Point
PA Geddis, Chris Seneca Valley Slippery Rock
PA McElroy, Michaela Wyomissing distance William & Mary
PA Wolf, Michelle Hummelstown jumps, 400 William & Mary
PA Gardner, Tynisha Girls Philadelphia 400m, LJ Temple
PA Shepherd, Justin Seneca Valley Bloomsburg
PA Mourer, Ben Karns City Allegheny
PA Young, Amy Pine Richland Mansfield
PA Mastarone, Paul Grove City Clarion
PA Benson, Aaron Kane Area Lock Haven
PA Daniels, Mark Central Dauphin Mansfield
PA Confer, Pat Bradford Allegheny
PA Carnes, Charles Williamsport Bloomsburg
PA Broadbent, Edward Avon Grove West Chester
PA Brendlinger, Jonathan Pottsgrove Bloomsburg
PA Graham, Scarlett Uniontown Allegheny
PA Moon, Chip Lakeview Allegheny
PA Dick, Jennifer Shippensburg Shippensburg
PA Hall, Rachel Blue Ridge Mansfield
PA Markfield, Maxine Quaker Valley Haverford
PA Magnin, Kelly Sun Valley St. Francis PA
PA Louden, Alexis North Hills St. Francis PA
PA Kowtoniuk, Annie Westmont Hilltop Delaware
PA Olney, Caitlin St. Hubert's East Stroudsburg
PA Glacken, Tonya Biglerville Shippensburg
PA Patterson, Lindsey Downington Millersville
PA Cottman, Ahmirah Central Kutztown
PA Bradley, Morgan Sharon Eastern Kentucky
PA Bridges, O'Brain Sharon Eastern Kentucky
PA Bork, Kristen North Hills St. Francis PA
PA Bounds, Sarah Shippensburg Bloomsburg
PA Rolon, Keith Lebanon Mount St. Mary's
PA Hoffman, Heather Emmaus Quinnipiac
PA Sansone, Jenni Bish Shanahan Shippensburg
PA Berkowitz, Brie York Sub East Carolina
PA Glass, Rashelle Shenango Allegheny
PA Blaesser, Nicole Oxford Indiana
PA Samet, Jordan East Stroudsburg throws Lafayette
PA Scullen, Caroline Downington Delaware County CC
PA McCormick, Lisa New Oxford Shippensburg
PA Sawko, Christine Montoursville Bucknell
PA Griner, Bethani Warrior Run Slippery Rock
PA Ryan, Megan Hempfield Syracuse
PA Riccardo, Julie Bish Shanahan Shippensburg
PA Reuben, Amy Downington Kutztown
PA Reed, Joelle Shamokin Kutztown
PA Purpura, Beth Cardinal O'Hara Shippensburg
PA Price, Ashli Littlestown Shippensburg
PA Schmidt, Brianna Downington Penn State
PA Monaghan, Michol Laurel Highlands Brown
PA Ference, Bill Holy Ghost Williams
PA Nastase, Leanna Forest Hills distance Bucknell
PA Palumbo, John Council Rock N. Clemson
PA Kruger, Emily Lampeter-Strasburg Yale
PA Pastore, Jonathan Scranton Prep Foot Locker finalist Columbia
PA Bishop, Meghan Gwynedd-Mercy distance William & Mary
PA Holzwarth, Jim Upper Moreland LaSalle
PA Tomaswick, Andrew Highlands Pittsburgh
PA Korich, Mark Springfield 1:53 800m Villanova
PA Dare, Joe Souderton LaSalle
PA Woodruff, Justin West Chester E. Shippensburg
PA Reutzel, Maris Meadville distance Wagner
PA Ensslen, Sarah Downingtown Cedarville
PA Kennelly, Brian Neshaminy West Chester
PA Dutch, Ed Haverford Lafayette
PA Pohlet, Bruce LaSalle throws Yale
PA Taylor, Blake Methacton HJ Florida
PA Dexter, Marques Central Rider
PA Gravelle, Vince Card O'Hara Shippensburg
PA Gregory, Al Pennsbury PA indoor 60m, LJ champ Lincoln PA
PA Ricci, Janine Hatboro-Horsham distance Virginia
PA Stevens, Jenny Wyalusing Bucknell
PA Pickens, Carson Germantown Friends Haverford
PA Jordan, Thomas Cedar Crest 213-6 javelin Coastal Carolina
PA New, Steve Central Cath Grees Duquesne
PA Christeson, Cameron Plum Utah
PA Baird, Brad Lake Lehman Cornell
PA Shaver, Ryan Coatesville George Washington
PA Brown, Allison Lower Dauphin 300H 44.02 Pittsburgh
PA Golden, Leandra Pittston Yatesville PV Clemson
PA Gibson, Taryn Canon McMillan St. Francis
PA Goetz, Jessica Methacton Naval Academy
PA Hoover, Matt Lancaster Catholic Kutztown
PA Fleishman, Katelyn Gateway Pittsburgh
PA Reed, Julianna Hampton Pittsburgh
PA Messner, Shane Boyertown throws Cornell
PA Zebert, Mike Henderson Kutztown
PA Eckman, Drew Oxford 400m 47.62 Villanova
PA Ruiz, Ed Wm Tennent DT 176-6 PA 3A champ Pittsburgh
PA Shoemaker, Amy Cambria Hts St. Francis
PA Glick, Andi Pennsbury Pennsylvania
PA Lion, Emily Kiski St. Francis
PA Gonzales, Stephen Westmont Hilltop Pittsburgh
RI Pucci, Joe Classical Cornell
RI Young, Bobby Mt. Pleasant Prov 21.54, 47.41 Lincoln PA
RI Godin, Dan Warwick throws Rhode Island
RI Howell, Kendra LaSalle Acad hammer East Carolina
RI Sinotte, Andy Bishop Hendricken throws California
RI Fitzgerald, Ryan Rogers Newp 55-7 SP Wheaton
RI Reynolds, Kelly Toll Gate hammer/weight throws, GWI champ Duke
RI Thomas, Zak S. Kingston throws California
RI Millette, Nicole E. Greenwich RI XC champ Rhode Island
SC Warden, Katherine Dreher distance Gardner-Webb
SC Cregger, Matt Chapin Harding
SC Hannah, James W. Florence NC-Charlotte
SC Whitaker, Brittany Blue Ridge HJ Western Carolina
SC Martin, Chiquita Westside And 100H 14.34, 400H 1:01.91 South Carolina
SC Young, Sara Thornwell PV 12-5 SC 1A champ Clemson
SC Milner, Michele Aiken Gardner-Webb
SC Milner, Marcie Aiken Gardner-Webb
SC Shealy, Chase Brookland Cayce 17-0 PV Arkansas State
SC Jordan, Beth Aiken PV 11-6 SC 4A champ Clemson
SC Echeverria, Vicky Riverside distance Harding
SD Custis, Tyler Custer SP 61-7.5 GWI 4th Texas A&M
SD Trotter, Megan Rapid City Central 100/200 state champ Colorado State
SD Lammers, Devin Hermosa high jump Dartmouth
SWEDEN Ahlin, Hanna 800m Montana
Switz Murer, Stephanie 3000m World Jr runner Kansas State
TN Peyton, Caroline Houston TN all-state CC Arkansas
TN Capps, Shannon Knox Central 11:22, 4th TN XC Vanderbilt
TN Koob, Laura McMinn County TN XC champ Alabama Birmingham
TN Smith, Tyler Knoxville West Austin Peay
TN Clark, Miranda Riverdale 800m 2:10.34, 3A state champ Arizona
TN Gullickson, Cassie Brentwood 43' TJ, 5-10 HJ Notre Dame
TN Hill, Carolyn Houston Germantown distance Mississippi
TN Anderson, Rachel Houston distance Florida Southern
TN Giles, Anna Knoxville Christian distance Belmont
TN Williams, Lauren Brentwood distance Belmont
TN Miller, Dusty West Knox distance Tennessee
TN Chiulli, Anthony Christian Brothers distance Colorado
TN Chandler, Shannon Houston Germantown distance Mississippi
TN McVeigh, Kimberly Houston Germantown Memphis
TN Hurst, Tray distance Jacksonville State
TRINIDAD McLean, Carlene Holy Faith Convent 800m Trinidad Junior champ Gardner-Webb
TX McFarling, Brandon College Station PV Texas
TX Hooker, Marshevet Southwest S Ant 100m 11.28 World Jr Team Texas
TX McKeever, Lakoa Alief Elsik Stephen F. Austin
TX Carter, Michelle Red Oak SP 53-3.75 TX 4A champ Texas
TX Kring, Brad Cooper Lubbock 62-6.5 SP, 176-2 DT Texas Tech
TX Jones, Jamee Alief Elsik Texas Christian
TX Coleman, Pat Strake Jesuit US Naval Academy
TX Stiff, Stephanie Coronado El Paso New Mexico
TX Swearingen, Daniella Eastwood EP Angelo State
TX Colven, Tommy Jesuit College Prep distance Duke
TX Stewart, Brooke A&M Consol Foot Locker finalist Texas
TX Brown, Jonathan Kinkaid Houston 800m Texas
TX Prince, Dominique Judson Converse sprints Michigan State
TX Fuglesang, Malin Awty International distance Rice
TX Robbins, Ashley McMullen Co HJ 6-0.25 Jr National champ Texas A&M
TX Bell, Brian Lewisville 110H 13.9h Texas A&M
TX Mewhinney, Lauren Salado distance Texas A&M
TX Hudson, Andrew Albany 37.73 300H Princeton
TX Chapple, Jerrika Lancaster 400m 53.35 TX 4A champ Texas
TX Brown, Nicole Mayde Crk Hou 5-10 HJ, TX 5A champ George Mason
TX Schweitzer, Jason Cy-Fair distance Tulsa
TX Sosa, Paulo Klein Oak distance Alabama
TX Schuelke, Meggie Memorial Hou HJ 5-11 TX Relays champ Virginia
TX Sanders, Mitch Cy-Springs distance Baylor
TX Matthews, Jennifer Luling PV 11-6 TX 3A champ Texas A&M
TX Chapman, Tyler Marcus distance Tulane
TX Munoz, Matt Kingwood 3rd TX AAA 3200, 5th TX XC Texas
TX Havard, Justin Lufkin Texas
TX Hamilton, Tamisha Miller CC SP 46-8.25 TX 5A champ Alabama
TX Easley-Schertz, Jake Clemens Schertz throws Angelo State
TX Magness, Steve Klein Oak 4:01 1600m Rice
TX Trevino, Erik Pharr Valley View distance Pratt CC (KS)
TX Humphries, Monique Bowie Arlington SP Nevada Las Vegas
TX Brockman Brittany Langham Creek 3200m 10:48.8 Baylor
TX Simmons, Tim Cedar Park US Army Academy
TX Jansen, Pete Highland Park 4:10 1600m, 1:54 800m Colorado
TX Baker, Jimanne Cisco TX 2A 3-gold Texas Christian
TX Wilson, Lisa Wilmer Hutchins 11.45 100m, TX 3A champ Houston
TX Faluade, Brenda Mayde Creek 20-1 LJ, 40-3 TJ Miami
TX Ortega, Monique Montwood El P 3200m 10:36 TX champ Baylor
TX Stephens, Kelly Memorial Hou 16-0 PV US Naval Academy
TX Stegemoller, Alesha Priddy HJ 6-0 Southern Methodist
TX Stewart, Calandra Cy-Falls XC TX 5A champ Texas Christian
TX Kinney, Jessica Marie Judson Conv sprinter Barton CC
TX Mutai, Kevin Round Rock 6-10 HJ Baylor
TX Johnson, Sheneiece Abilene jumps Louisiana Monroe
TX Glover, Margaret Houston Tulsa
TX Donahue, Jeromy Sulphur Springs hurdles Barton County
TX Zeigler, Dominique Harker Hts LJ 25-10 Great Southwest champ Baylor
TX Wheatley, Terrence Plano East 50-7.75 TJ TX 5A champ & football Colorado
TX Stevenson, Marvin Alief Elsik 400m 47.10 USATF JO 3rd Louisiana State
TX Clement, Kerron LaPorte 400H 49.77, 300H 35.78, 110H 13.48 TX 5A double ch Florida
TX Hordge, Willie Forest Brook Hou sprints Arkansas
TX Lakey, Kandra Roby TX 1A throws champ Texas Christian
TX Pavelka, Frankie West hurdles Texas A&M
TX Jones, Troy Bush FB 800 Barton County
TX Mays, Tenisha Cy-Falls 56.5 Louisiana Tech
TX Bean, Alan Dalhart 37.01 300H 2nd TX 3A Texas
TX Porter, Lee Macarthur Irv 1:53 800m North Texas
TX Dahlgren, Jennifer Klein SP 46-0.75 TX 5A 2nd Georgia
TX Henderson, Shaquee Hooks hurdles Louisiana Monroe
TX Hunt, Jennifer Skyline Dallas 2:10.21 800m, 2nd USATF JO Houston
TX Duplechain, Brian Kingwood distance Texas A&M
TX Best, Stephanie Bish Lynch Dal 11-8 PV Notre Dame
TX McGuire, Brittany Humble 5:05 Baylor
TX Collins, Rachel Granbury distance Southern Methodist
TX Quebe, Carolyn Plano distance Brigham Young
TX Anders, Pam College Station Tulsa
TX Whitley, Tristian Coldspring 6-10 HJ Houston
TX Willard, Chantelle Alief Elsik 400m Tulsa
TX Wallace, Kristin Wylie Abilene hurdles Iowa State
TX Surman, Nicole Fulton HJ, hurdles Columbia
TX Hamilton, Caresir Poteet Mesquite 5-9 HJ, 41-4.5 TJ, hurdles Houston
TX Benitez, Michael Killeen jumps Barton County
TX Chavez, Genevieve San Antonio XC: 3rd Texas 5A, 10th Foot Locker S. Columbia
TX Tibbitts, Rebekah Clemens 12-0 PV Arkansas State
TX Andrews, Chad Pearce Rich PV 15-3, decathlete Texas Tech
TX Belew, Chelsea Spring Houston
TX Valdez, Alex Alvin Houston
TX Harris, Dreu Sherman hurdles, TX Relays champ Tulsa
TX Dixon, Brandon Lamar 800 Barton County
TX Cole, Krystal Westfield Spring 55.91, 24.24 Louisiana Tech
TX Lacour, Corey Humble 10.56 100m, 21.00 200m 3rd USATF JO Houston
TX Breaux, Chaime Killeen Ellison 6.73 60m US#1, 48-7.75 TJ US#3 Texas Christian
TX Swenson, Lauren Carroll Southlake distance Tulane
TX Johnson, Marcus McArthur Irvine HJ Louisiana Monroe
TX Washington, Antoine Cypress Christian jumps Barton County
TX Ford, Lesundra South Hills 5-10 HJ Central Florida
TX Teter, Mark Reagan SA 46.15 400m TX 5A champ Baylor
TX King, Susan Clear Creek throws Barton County
TX Davis, Brittany San Antonio sprinter Columbia
TX Tegbu, Christina Pfugerville LJ, TJ Tulane
TX Vidrine, Chris Georgetown 4:24, 9:28 Baylor
TX Boyd, Angel Judson Conv 100H 13.70w TX 5A champ Texas
TX Asumnu, Gloria Alief Elsik 11.49 100m 2nd TX 5A Tulane
TX Gilbert, Nina Langham Creek 54.49, 24.20 Louisiana Tech
UT Harper, Amber Orem Foot Locker finalist, Great Southwest double Brigham Young
UT Lambert, Bob W. Jordan XC UT 5A 3rd Weber State
UT McKay, Nick St. Joseph's Ogden Utah
UT Nicholes, Ashley Copper Hills distance Lewis-Clark
UT Smyth, Kathleen Judge Memorial SLC 2:13 800m Boston College
UT Shepherd, Steven Weber Ogden Foot Locker finalist Weber State
UT Houle, Nathan Mountain View 800m UT 4A champ Southern Utah
UT Menlove, Amy Alta sprints, LJ Brigham Young
VA Quick, Je-Lyn Menchville sprints, hurdles Seton Hall
VA Huntzinger, Steve Robinson Ffx SP 60-0 VA 3A champ William & Mary
VA Stewart, Lauren Maggie Walker 10-6 PV Virginia Commonwealth
VA Arena, Anthony Manassas distance William & Mary
VA Crews, John Rockbridge Co North Carolina State
VA Crumpton, Nick Langley jumps Princeton
VA Smith, Reynold Forest Park jumps Virginia Military
VA Gallimore, Craig Lake Braddock 14.15 / 37.60 hurdler California
VA Mushatt-Valrie, Jamie Brooke Pt Staff Coastal Carolina
VA Easter, Anthony Atlee 1:04.36 300m 2nd VA AAA Hampton
VA Hanak, Brian Jefferson Alex distance Yale
VA Stoop, Michael Bayside distance East Carolina
VA Treherne, Leslie Western Branch 800m 2:11.34 VA 3A 2nd, GWI 4th Tennessee
VA Bechtol, Keith T. Jefferson Alex distance William & Mary
VA Showker, Jennifer Spotswood throws William & Mary
VA Matthews, Taylor Midlothian middle distance Yale
VA Bolden, Ross Albemarle 400m Radford
VA Forbes, Graham distance Virginia Military
VA Keino, Andrew Fork Union Foot Locker finalist Villanova
VA Boyd, Jennifer Hickory 4:56.34 mile, 10:53.40 2 mile indoors North Carolina State
VA Blevins, Brenna Pulaski jumps, 400 William & Mary
VA Linkenauger, Adam Lord Botetourt VA HJ champ Clemson
VA Arnold, Elizabeth Richmond PV William & Mary
VA Woody, Kathleen Oakton jumps, sprints William & Mary
VA Eradiri, Idikoro Ashburn TJ Virginia Tech
VA Anderson, LaTonya Caroline VA champ LJ, 300, 400, 55H Miami OH
VA Quinzio, Peter Wakefield 4:16, 1:56 Princeton
VA Kiernan, Cara Potomac School Foot Locker finalist Yale
VA Wolfe, Jessica Bishop Ireton distance William & Mary
VA Simpson, Carnai Phoebus sprints High Point
VA Thompson, Rasheed Herndon distance Georgetown
VA Tatu, Alex Thomas Dale 800m 1:53.92, VA 3A mile champ Virginia
VA Allen, Marquita Western Branch Michigan State
VA Seward, Amy Salem LJ, TJ. 3-time VA champion Miami
VA Hess, Jemissa C.D. Hylton distance High Point
VT Shenk, David Essex distance Cornell
VT Mongeon, Brian Rice Mem 800m Cornell
VT Riley, Devin Rutland 1:54.81 800m Dartmouth
VT Ringelstein, Kevin Moultonborough US Naval Academy
VT Nunziata, Keith Rice Memorial distance Harvard
WA Griffith, Jamie Kamiakin 400m Eastern Washington
WA Whitehall, Evan Cashmere PV Cornell
WA May, Andrea Sehome hurdles Brown
WA Barnes, Lindsay Lake Stevens 800m Boise State
WA Kilburg, Michael O'Dea distance Portland
WA Cox, Baily Wilbur LJ, TJ, hep Montana
WA Mauer, Phoebe Mt. Spokane LJ, TJ Montana
WA Beach. Jessica Capital WA 4A DT champ Cal State Northridge
WA Hoover, Kolby N. Kitsap hurdles Cornell
WA Timeus, John Kent-Meridian distance Eastern Washington
WA Penrod, Goeff Lakeside sprints Eastern Washington
WA Gardner, Kaylee Bellingham jumps Washington State
WA Pierre, Patrice N. Thurston Portland
WA Harrison, Kira Meridian Bell distance Washington
WA Fischer, Kacie Sehome multis Cal Poly San Luis Obispo
WA Hocum, Darrah Clarkston distance Lewis-Clark
WA Kling, Emily Snohomish jumps Idaho
WA Lemke, Jeslyn Cheney hurdles Eastern Washington
WA Clemens, Luke Kennewick HJ Eastern Washington
WA Gibb, Camille Thorpe-Kittitas distance Eastern Washington
WA Evans, Holly Chehalis distance Eastern Washington
WA Hale, Terra Eisenhower HJ Eastern Washington
WA Hannah, Emily Eastmont 200m Eastern Washington
WA Torpey, Jenny Sehome distance Tufts
WA Mickle, Traci Ephrata HJ Eastern Washington
WA Kent, Craig Central Valley throws California
WA Meinhold, Teana Colville jumps Eastern Washington
WA Anders, Brendan Lewis & Clark TJ Eastern Washington
WA Lia, Amy Bothell distance Washington
WA Wolke, Jake Newpsort Bellevue US Naval Academy
WA Hegna, Sarah Arlington PV Eastern Washington
WA Greer, Geoff Mead 9:07 3200m, 8:32 3k Iona
WA Faire, Amanda Ellensburg throws Eastern Washington
WA Coulter, Grace Sehome distance Washington State
WA Kirley, Erika Kennewick DT Eastern Washington
WA Carmody, Molly Eisenhower distance Northridge CA State
WA Foushee, Marie Bellevue distance Washington
WA Marshalek, Stevie Kentlake 12-8 PV Washington
WA Hoyt, Katie Sehome distance Montana State
WA Rawlins, Michael Mt. Baker Bell decathlon California
WA Grant, Alex Sehome WA 3A XC champ Washington State
WA Shaw, Susannah Sehome 10th Foot Locker West regional Columbia
WA Schmiett, Carson Inglemoor 48.3 400, 1:53 800 Pennsylvania
WA Siebol, Breanne E. Valley XC WA 2A champ Portland
WA Ehlis, Brian W. Valley Yak WA-OR 3000m champ Oklahoma State
WA Mills, Alicia Central Valley jav Montana
WA Newby, Lynae R.A. Long PV Portland State
WA James, Mattias Sehome PV Willamette
WA Moe, Carl Auburn-Riv WA XC state champ Washington
WA Smith, Natalie Sehome distance Washington State
WA Woods, Darren Jr Stadium Tac 47.99 400m Simplot champ California
WA Bell, Shannon Gonzaga Prep XC, 2nd WA 4A Santa Clara
WA Moore, John Olympia Portland
WA Leib, Brynne Olympia sprints Yale
WA Wilson, Brandon Kamiakin hurdles Eastern Washington
WA Schultz, Theresa Centralia 145-5 hammer Sacramento State
WI Omole, Demi Dominican W-Bay 100m 10.37w, 200m 21.04 AAU JO champ Florida
WI Thomas, Joe Brookfield Cen Wisconsin
WI Fier, Dustin Hudson 2nd WI XC, 2nd WI 1600 Mississippi State
WI Lacy, Tim McFarland 800m 1:53.82 Wisconsin
WI Ball, Gavin Monona Grove Kansas
WI Curtis, Amber Broadhead Monroe WI Div 2 champ, SP & DT Nebraska
WI Solinsky, Chris Stevens Point US#1 3200 8:48.44, 1600m 4: Wisconsin
WI Wypiszynski, Jordan Ashwaubenon jumps, 400 St. Cloud State
WV Wigal, Karen XC WV 3A champ South Carolina
WV Simpson, Josh Oak Glen 2nd, WV 1A/2A XC West Virginia
WY Holly, Ashley Cheyenne Cen LJ 18-4.5 WY record, indoor champ Tulsa


Choices by College

Abilene Christian Steffins, Amanda Ouachita Christian LA PV
Abilene Christian Lingafelt, Kyle NC PV
Air Force Academy Catherwood, Beth Bethesda MD distance
Air Force Academy Beck, Jason LaSalle Cinci OH distance
Akron Zubricky, Rachel Lakewood OH distance
Alabama Enebak, Tara Auburn AL AL 6A 3200 champ indoors
Alabama Wancowicz, Elizabeth McGill AL AL 6A 800, 1600 indoor champ
Alabama Bryant, Jill Scottsboro AL distance
Alabama Hamilton, Tamisha Miller CC TX SP 46-8.25 TX 5A champ
Alabama Wilson, Rachel Groves Savannah GA 13.94 100H
Alabama Sosa, Paulo Klein Oak TX distance
Alabama Jossfolk, Roy Chamindale-Madonna FL HJ 6-8
Alabama Clifford, Kendall Marin County FL hurdles, jumps
Alabama A&M McDonald, Joy Lithonia GA sprints
Alabama Birmingham Parker, Tiffany Cullman AL AL javelin champ
Alabama Birmingham Ambrus, Elizabeth Rolling Meadows IL distance
Alabama Birmingham McKay, Emry Bob Jones Hunts AL distance
Alabama Birmingham Hart, Amanda North Cobb GA 43.88 300H
Alabama Birmingham McCauley, Stephanie Johnson AL AL sprint runner up
Alabama Birmingham Koob, Laura McMinn County TN TN XC champ
Alabama Birmingham Fortney, Ryanne KY distance
Alabama Birmingham Webb, Mary Kim North Cobb GA 400-800
Alabama Birmingham Collins, Genoah Johnson Hunts AL 6-time AL champ 400-800
Alabama Birmingham Shields, Penny Montbello Den CO TJ
Alabama Birmingham Carter, Orianna Ramsey AL AL sprint champ
Alabama State Hutchinson, Tanisha SW Dekalb GA middle distance
Alabama State Shepperson, Kendi Lithonia GA sprints
Alabama State Okonya, Ramona Mays GA throws
Alabama State Watkins, Lakesha SW Dekalb GA middle distance
Alabama-Birmingham Thompson, Jennifer Arab AL XC 3-time AL champ
Alabama-Huntsville Herring, Katherine Bob Jones AL
Alabama-Huntsville Heider, Caitlin Central Gwinnett GA distance
Albany Andrews, Anisha Lincoln Yonkers NY
Albany Durko, Eliana HUNGARY
Albany Andrews, Adanna Lincoln Yonkers NY 2:14 800m
Albany Charles, Sarah Central Islip NY
Albany NY Torres, Natasha FL
Albany State Bankhead, Laritta Lithonia GA 400m
Albany State Warren, Darius SW Dekalb GA distance
Albany State Tremble, Ashley SE Bulloch GA sprinter, LJ
Albany State Muhammad, Shareef Willingboro NJ TJ
Albany State McBride, Sabrina SW Dekalb GA throws
Allegheny Knupp, Heather Canon-McMillan PA
Allegheny Mourer, Ben Karns City PA
Allegheny Confer, Pat Bradford PA
Allegheny Glass, Rashelle Shenango PA
Allegheny Graham, Scarlett Uniontown PA
Allegheny Peretich, Kelly Franklin Reg NJ
Allegheny Moon, Chip Lakeview PA
Allegheny Pankowski, Katherine Woodland Hills PA
Angelo State Easley-Schertz, Jake Clemens Schertz TX throws
Angelo State Swearingen, Daniella Eastwood EP TX
Appalachian State Lev, Sam Brookwood GA
Apppalachian State Stoltzfus, Paul Wyomissing PA
Arizona Cook, Daniel Chatfield CO hurdles
Arizona McDonald, Tiffany Shadow Mtn AZ 100H 13.84
Arizona Chavez, Eric Rio Rico AZ XC AZ 3A champ; 4 golds in track
Arizona Clark, Miranda Riverdale TN 800m 2:10.34, 3A state champ
Arizona Kubishta, April Lake Havasu AZ PV 12-7 AZ 4A champ
Arizona Grant, Billie Jo Arroyo Grande CA DT 176-10 CA & Jr Nat champ
Arizona State Glenn, Brandon Mountain Pointe AZ PV
Arizona State Dolk, Stephen Ironwood Glendale AZ 16-0 PV
Arizona State Solomon, Duane Cabrillo CA 800 CA 2nd
Arizona State Lang, Michelle Desert Vista AZ 12-0 PV
Arizona State Randall, Corey Cincinnati OH distance
Arizona State Koehnemann, Steven Corona del Sol AZ 10.43, 21.27
Arizona State Crate, Jessica Sarnia Northern CAN distance
Arizona State Johnson, Jacquelyn Yuma AZ heptathlon, national JO champ
Arizona State Navarro, Tomas Highland Gilb AZ 62-10 SP
Arizona State Pressley, Jessica Laguna Creek CA throws
Arizona State Peterson, Domenik Jefferson City MO sprints
Arkansas Selby, Sarah Shelbyville IL 3-time IL XC champ, undefeated this year
Arkansas Perkins, Adam Liberty MO MO champ 800, 1600, XC
Arkansas Vazquez, Sam Flagler Palm Coast FL FL 3A 800-1600 champ
Arkansas Kiper, Creighton Denver CO sprints
Arkansas Peyton, Caroline Houston TN TN all-state CC
Arkansas Hordge, Willie Forest Brook Hou TX sprints
Arkansas Hendry, Michael Catholic BR LA distance
Arkansas Poe, Mike Etiwanda CA Foot Locker finalist, CA Div 1 XC champ
Arkansas Smith, Kristina Anchorage West AK AK 1600m, XC champ
Arkansas State Tibbitts, Rebekah Clemens TX 12-0 PV
Arkansas State Shealy, Chase Brookland Cayce SC 17-0 PV
Arkansas State Curry, Derek Mountain Home AR distance
Auburn Jaet, Rhiannon McGill-Toolen AL PV
Austin Peay Smith, Tyler Knoxville West TN
Ball State Collins, Cara IN 140-0 DT
Ball State Barnhart, Amanda Jefferson Lafayette IN long jump
Ball State Winsett, Arika Boonville IN 44.6 300H
Ball State Abraham, Terri Argenta IL IL 1A long jump champ
Ball State Brewer, Amanda Ontario CAN 62.77 400H
Ball State Sullivan, Michelle Valparaiso IN hurdles
Ball State Poulson, Christina Delta Muncie IN 11.90 100m IN champ
Ball State Wesley, Natalie AR 5-6 HJ
Ball State Lehe, Rose Tri County IN distance
Ball State Marshall, Alexandra Detroit MI 55.33 400m
Ball State Ponsot, Amanda Carroll IN 2:14.5 800m
Ball State Laughlin, Katie Wapahani Muncie IN high jump
Barton CC Sherrer, Schafer Vineland NJ champion relay teams
Barton CC Sherrer, Shannon Vineland NJ champion relay teams
Barton CC Broaddus, Juanita Wm Penn PA PA sprint champion
Barton County Washington, Antoine Cypress Christian TX jumps
Barton County Jones, Troy Bush FB TX 800
Barton County Davidson, Shaunette Holmwood Tech JAM HJ
Barton County Benitez, Michael Killeen TX jumps
Barton County Edwards, Glenwood Lansdowne MD throws
Barton County Wallace, Latosha Western Bal MD sprints
Barton County Dillon, Marcus Abramson LA 400
Barton County King, Susan Clear Creek TX throws
Barton County Kinney, Jessica Marie Judson Conv TX sprinter
Barton County Dixon, Brandon Lamar TX 800
Barton County Singleton, Erica Wichita South KS sprints
Barton County Bloomfield, Carly Clifton-Clyde KS jav
Barton County Nash, Portia Douglasville GA LJ
Barton County Donahue, Jeromy Sulphur Springs TX hurdles
Barton County KS Amedee, Robert Salmen LA sprints
Barton County CC Lowry, Dior M.L. King Phila PA hurdles
Baylor Zeigler, Dominique Harker Hts TX LJ 25-10 Great Southwest champ
Baylor Sanders, Mitch Cy-Springs TX distance
Baylor Teter, Mark Reagan SA TX 46.15 400m TX 5A champ
Baylor Mutai, Kevin Round Rock TX 6-10 HJ
Baylor Brockman Brittany Langham Creek TX 3200m 10:48.8
Baylor McGuire, Brittany Humble TX 5:05
Baylor Vidrine, Chris Georgetown TX 4:24, 9:28
Baylor Tillman, Lauren Collins Hill GA 400H 1:00.69 USATF JO champ
Baylor Napoleon, Rena Colorado Springs CO 54.96
Baylor Ortega, Monique Montwood El P TX 3200m 10:36 TX champ
Belmont Jones, Seth Ruston LA PV LA state champ
Belmont Crampton, Lisa Granada CA distance
Belmont Giles, Anna Knoxville Christian TN distance
Belmont Williams, Lauren Brentwood TN distance
Belmont Buckman, Jacob Butler Louisville KY Mobile MOC 2-mile champ
Bentley Burbank, Sean Fitch CT
Bethune Cookman Gordan, Tiffany Colonial FL
Bethune Cookman Smith, Robyn Gateway FL
Birmingham Southern Sharma, Aalok Bob Jones AL
Bloomsburg Hause, Karen Central Columbia PA
Bloomsburg Brendlinger, Jonathan Pottsgrove PA
Bloomsburg Bounds, Sarah Shippensburg PA
Bloomsburg Shepherd, Justin Seneca Valley PA
Bloomsburg Carnes, Charles Williamsport PA
Boise State Barnes, Lindsay Lake Stevens WA 800m
Boston College Mizzone, Jesse Passaic Valley NJ 1st, NSIC 5k indoor
Boston College Callender, Andre Seton Hall NJ hurdles
Boston College Smyth, Kathleen Judge Memorial SLC UT 2:13 800m
Boston College Kennedy, Joe Alvirne NH NH 1000m champ
Boston U. Shaw, Phil Andover MA 4:18
Boston U. Goodman, Nicholas Watertown MA 4:18
Boston U. Ryan, Marisa Taft School CT 5:01
Boston U. Sadowski, Abbey Griswold CT distance, 2:53.43 1000m, 5:04.11 mile
Boston U. Dannwolf, Amy Brick Memorial NJ 2:17
Boston U. Graham, Barry Chaparral AZ 400m
Bowie State Davis, Jordan Woodlawn MD 400-800
Bowling Green Honegger, Liz Jefferson Laf IN basketball, throws
Bowling Green Dalic, Bridget Strongsville OH distance
Brigham Young Menlove, Amy Alta UT sprints, LJ
Brigham Young Quebe, Carolyn Plano TX distance
Brigham Young Peterson, Brenton Watkins Mill MD distance
Brigham Young Harper, Amber Orem UT Foot Locker finalist, Great Southwest double
Brigham Young Bailey, Julene Skyview Nampa ID PV 13-2 US World Junior team
Brigham Young Graham, Ruth Gunn CA CA XC champ
Brown Farley, Oriana Hampden Acad ME
Brown Monaghan, Michol Laurel Highlands PA
Brown Driscoll, Heather Falmouth MA distance
Brown Clark, Patrick Cedar Crest PA 3200 9:15
Brown Loughlin, Kathleen Jesuit Portland OR mid distance
Brown Burke, Chris Dexter MI distance
Brown May, Andrea Sehome WA hurdles
Brown Dudek, Laura Palmer W. Warren MA javelin
Brown Quick, Eamon Mtn Pointe AZ 800m 1:53.52, 2nd OR 5A
Brown Brager, Allison Youngstown OH 10-6 PV
Brown Bowen, Grant Plainwell MI PV
Brown Wolfe, Brooke Pennridge PA sprints, LJ, TJ 38-3
Brown Pruzinsky, Michael Wayne Hills NJ sprints
Bucknell Harbison, Eric Greensburg PA
Bucknell Nastase, Leanna Forest Hills PA distance
Bucknell Forys, Mathew Howell NJ
Bucknell Sunshine, Joel Jewish Day DC distance
Bucknell Buczko, Melanie Butler PA
Bucknell Bricker, Lauren Hempfield PA distance
Bucknell Stevens, Jenny Wyalusing PA
Bucknell Sawko, Christine Montoursville PA
Bucknell Biller, Lindsey Mount Pleasant PA
Bucknell Syty, Adam Clarence NY distance
Buffalo Ventrone, Dana Chartiers Valley PA
Buffalo Phouthavongsa, Tara Brockport NY
Cal Poly San Luis Obispo Fischer, Kacie Sehome WA multis
Cal Poly San Luis Obispo Bartschi, Alexis Merrill West CA 2:11, 5:01
Cal State Northridge Smith, Toni Montbello Den CO TJ CO state record holder
Cal State Northridge Shareef, Aaliyah Washington Den CO TJ
Cal State Northridge Beach. Jessica Capital WA WA 4A DT champ
Cal State Northridge Honeycutt, Marnyka Washington Den CO 7.78 60m
California Woods, Darren Jr Stadium Tac WA 47.99 400m Simplot champ
California Griffin, Crystal Hershey PA shot put
California Thomas, Zak S. Kingston RI throws
California Ludden, John Harvard-Westlake CA throws
California Perkins, Joe Vacaville CA 181-0 DT
California Woods, Craig Dominguez CA
California Appanaitis, Danny Loyola LA CA PV
California Sinotte, Andy Bishop Hendricken RI throws
California Kent, Craig Central Valley WA throws
California Vikingsson, Bjorgivin ICELAND 52.40 400H
California Thornberry, Amanda Valley Christian SJ CA distance
California McDonald, Pippi Punahou HI distance
California Wallach, Tim Bishop O'Dowd CA 800m
California Torrance, David Loyola CA 9:04 / 4:15
California Karl, Ben Colorado Springs CO 10.59 / 21.39 sprinter
California Russell, Whitney Hart CA distance
California Rawlins, Michael Mt. Baker Bell WA decathlon
California Mack, Thomas Bakersfield CA CA double hurdle champ
California Isa, Eghosa Notre Dame CA hurdles
California Povio, Danielle Milpitas CA hurdles
California Gallimore, Craig Lake Braddock VA 14.15 / 37.60 hurdler
California Renshaw, Bryan Newark CA sprinter
California Berkeley Costa, Kira San Joaquin Memorial CA PV
California State Northrid Andrews, Dashelle Chandler AZ jumps
Cedarville Ensslen, Sarah Downingtown PA
Central Florida Fowke, Katie Riverview FL PV
Central Florida Ford, Lesundra South Hills TX 5-10 HJ
Central Florida Strauss, Michelle University FL PV
Central Florida Baker, Anna Saline MI throws
Central Florida Jones, Christina Coral Springs FL distance
Central Florida White, Ryan Santaluces FL distance
Central Florida Rodrigues, Nicole Riverdale GA hurdles, TJ
Central Florida Kocub, Karen Alden NY 1500m 4:38
Central Florida Rogan, Jennifer Grand Island NY sprints
Central Michigan Maxwell, Kate Lakeland MI hurdles, LJ
Charlotte Youngvall, Amber South View NC
Charlotte Slagle, Amelia N. Mecklenburg NC distance
Chicago Bojanov, Emil Timonium MD distance
Chico State Uribe, Miguel Grace Davis CA distance
Chico State Ivie, Kyle Burbank CA distance
Chico State Montez, Sarah Royal Simi Val CA distance
Chico State Rollin, Shea Patrick Henry CA distance
Chico State Uribe, Oscar Grace Davis CA distance
Cincinnati Neumann, Brad Sycamore OH 800m
Cincinnati Mayhaus, Eric LaSalle Cinci OH distance
Clarion Mastarone, Paul Grove City PA
Clarion Shaffer, Autumn W. Allegheny PA
Clemson Howard, Vicki Montbello Den CO CO 100H champ
Clemson Nolen, Brandon Old Bridge NJ sprinter
Clemson Perry, Lewis Riverdale GA
Clemson Clark, Della Ackworth GA throws
Clemson Acker, Darius College Park GA 21.96. 48.91 indoors
Clemson Young, Sara Thornwell SC PV 12-5 SC 1A champ
Clemson Jordan, Beth Aiken SC PV 11-6 SC 4A champ
Clemson Nero, Ramira Owings MD sprint
Clemson Jackson, Lawrence Morrow GA sprints
Clemson Foley, Mike Saratoga NY distance
Clemson Linkenauger, Adam Lord Botetourt VA VA HJ champ
Clemson Reilly, Sean Pope Marietta GA distance
Clemson Golden, Leandra Pittston Yatesville PA PV
Clemson Clark, Matt Barnstable MA 4:16 mile
Clemson Palumbo, John Council Rock N. PA
Clemson Schiedt, Kalen Marietta GA throws
Clemson Unger, Steve Shawnee NJ distance
Coastal Carolina Jordan, Thomas Cedar Crest PA 213-6 javelin
Coastal Carolina Currie, Doug Sarnia Northern CAN distance
Coastal Carolina Mushatt-Valrie, Jamie Brooke Pt Staff VA
Coastal Carolina Nardi, Chris W. Allegheny PA HJ, hurdles
Colby Appel, Christopher Ellicott City MD distance
Colgate Gillespie, John St. John's Danv MA
Colorado Vaughn, Brent Smoky Hill CO 2m 9:06.31 CO 5A champ
Colorado Chiulli, Anthony Christian Brothers TN distance
Colorado Sparks, Shanna Carson NV distance
Colorado Pincock, George Carson NV sprints
Colorado Pifer, Stephen Edwardsville IL IL XC champ
Colorado Begley, James Grandview Den CO
Colorado Wheatley, Terrence Plano East TX 50-7.75 TJ TX 5A champ & football
Colorado Sturm, Jackie Mullen Denver CO sprints
Colorado Hutmacher, Cortney Killdeer ND throws
Colorado Raddatz, Mikaela Eastview MN MN 300H champ
Colorado Jansen, Pete Highland Park TX 4:10 1600m, 1:54 800m
Colorado Zichterman, Jason Gunnison CO 400, 800
Colorado State Deloach, Janay Eielson AFB AK 19-4 LJ Alaska champ
Colorado State Yetzer, Rebekah Lakeville MN 1600m, 2A third
Colorado State Thomas, April Eaglecrest CO 3rd, CO state meet XC
Colorado State Trotter, Megan Rapid City Central SD 100/200 state champ
Colorado State Lloyd, Katie Fruita CO heptathlon GSW 2nd
Colorado State McGregor, Valerie Marana Mtn View Tucson AZ CO 5A xc champion
Colorado State Fox, Megan Fort Collins CO 400m, CO 5A champ
Colorado State McGregor, Emily Marana Mtn View Tucson AZ 3200m 10:45.71
Colorado State Majerus, Denny Fort Collins CO LJ
Colorado State Morano, Drew Aquinas OverPk KS 10.43, 21.42, 46.81
Columbia Hornbach, Kirsten Saratoga NY distance
Columbia Ochs, Alissa Maple Grove MN HJ, hurdles
Columbia Weaver, Kara Mytle Creek OR LJ
Columbia Doroba, Ann Marie Akron OH HJ
Columbia Meyers, Laura SMadre Maranatha CA CA Div 4 XC champ
Columbia Roberts, Corinne Alameda CA middle distance
Columbia Horneck, Brian Hermiston OR distanct
Columbia Weeth, Alan Albuquerque Acad NM NM 4A XC champ
Columbia Preis, Greg Chaminade NY 4:22, 9:36, 9:48 steeple
Columbia Pastore, Jonathan Scranton Prep PA Foot Locker finalist
Columbia Brown, Matt West Plains MO middle distance
Columbia Schlichtman, Katy Monticello NY 61.74 400H NY Class B champ
Columbia Cuevas, Monica Boardman Young OH 800m
Columbia Frank, Margaret St. Mary's Acad OR 800m
Columbia Hetherington, Stephane Toronto CAN distance
Columbia Noble, Lauren Little Falls NY distance
Columbia Mandelburg, Jon-Paul Norwich Free CT distance
Columbia Olivier, Mark Fitch CT CT Class L 3200m champ
Columbia Shaw, Susannah Sehome WA 10th Foot Locker West regional
Columbia English, Chris Rocky River OH 4:16 1600m
Columbia Kastorff, Tyler Dana Hills CA distance
Columbia Johnston, Gabriel Toronto CAN middle distance
Columbia Marquez, Anthony Smoky Hill CO 49.2 400m
Columbia Collins, Kent Upper Sandusky OH 800m
Columbia Chavez, Genevieve San Antonio TX XC: 3rd Texas 5A, 10th Foot Locker S.
Columbia Hertault, Erison Aberdeen NJ 400m
Columbia Geary, Annie Winter Park FL 800m
Columbia Rauck, Lauren Winston Salem NC 800m
Columbia Decker, Sarah Cold Spring MN LJ, 800m
Columbia Davis, Brittany San Antonio TX sprinter
Columbia Surman, Nicole Fulton TX HJ, hurdles
Columbia Polito, Gus Valley Center CA distance
Columbia Fish, Nicci Marin Catholic CA distance
Connecticut Buckwalter, Cassie Wilmington PA DT 145-0 PA 2A champ
Connecticut Kachmarsky, Lisa Monroe-Woodbury NY PV 11-3 CT 1A 2nd
Connecticut Priest, Marlene Dennis-Yarmouth MA 300H 44.29 New England champ
Connecticut Booth, Allison Shelby OH DT 140-2 OH Div 2 champ
Connecticut Rhodes, Calvin Trenton NJ 47.9, 1:53
Connecticut Lattimore, Danielle Easton PA sprints, LJ
Connecticut Van Ravenswaay, Daisy Ontario ONTARIO Canadian Jr Nat discus champ
Connecticut Eckman, Kyle Bridgewater-Raritan NJ distance
Cornell Taylor, Rayon Seton Hall NJ LJ
Cornell Hoite, Andrew Xaverian NY
Cornell Koontz, Ricky South IL
Cornell Martin, Kenneth Choate CT
Cornell Pell, David Highland Park IL HJ
Cornell Pucci, Joe Classical RI
Cornell Roulette, Paulvalerie St. Anthony's NY TJ
Cornell Russell, Tim Urbana MD
Cornell Garcia, Quin Canada Coll CA
Cornell Strasberg, Matt Clarkstown N. NY
Cornell White, Matt Starpoint NY distance
Cornell Messner, Shane Boyertown PA throws
Cornell Saliu, Kunle Poly NY
Cornell Gambella, Joe Tottenville NY
Cornell Exantus, Jordan Ithaca NY
Cornell Ofori-Ansah, Kofi Taft Watertown CT jumps
Cornell Arlinghaus, Aaron N. Olmsted OH
Cornell Brown, Quentin Strath Haven PA
Cornell Seidel, William St. Paul's NH 800m
Cornell Shenk, David Essex VT distance
Cornell Bakke, Steve University AZ distance
Cornell Caswell, Thomas Yorktown NY middle distance
Cornell Mongeon, Brian Rice Mem VT 800m
Cornell Lader, Rick Southern Cayuga NY distance
Cornell Broadnax, Lauren S. Brunswick NJ sprints
Cornell Whitehall, Evan Cashmere WA PV
Cornell Hoover, Kolby N. Kitsap WA hurdles
Cornell Bartley, Anthony Poly CA
Cornell Vincent, Heath White Mountains Reg NH distanc
Cornell Anastasio, Julius St. Anthony's NY
Cornell Baird, Brad Lake Lehman PA
Dartmouth Cedrone, Rick Xaverian MA 1:23 600m
Dartmouth Carballo, Brandon Moreau Catholic CA 4:21 mile
Dartmouth Reynolds, Ian Lawrenceville NJ 59-0 SP
Dartmouth Levy, Adam Greeley Chapp NY NY 800m Class B Champ
Dartmouth Marcus, Ian Amherst MA distance
Dartmouth Andreadis, Tim Cheshire CT distance
Dartmouth Riley, Devin Rutland VT 1:54.81 800m
Dartmouth Kerris, Rob S. Columbia PA throws
Dartmouth Obaseki, Daniel St. Francis NY 800m
Dartmouth Engelhut, Jeff Nova Scotia CAN 3:58 1500m
Dartmouth Koskenoja, Tyler Sault St. Marie CAN javelin
Dartmouth Lammers, Devin Hermosa SD high jump
Dartmouth Cruz, Vanessa Wilson Long Beach CA distance
Dayton Tucker, Elizabeth Scioto Dub OH distance
Dayton Gilchrist, Brian Novi MI middle distance
Dayton Tucker, Amanda Scioto Dub OH distance
Delaware Wright, Brittany Eastern NJ sprinter
Delaware Stille, Mandy McKean DE 300H 43.60 DE champ
Delaware Young, Rachel Sparta NJ 41-4 SP
Delaware Woodard, Robert Bullis MD
Delaware Meany, P.J. Salesianum DE distance
Delaware Riggi, Toni NY distance
Delaware Kowtoniuk, Annie Westmont Hilltop PA
Delaware Zeberkiewicz, Mike Salesianum DE 800m
Delaware County CC Scullen, Caroline Downington PA
DeSales Gower, Lisa Central Cath Allentown PA distance
Desales U. Gigliotti, Gabe Salesianum DE
Dickinson Dauses, Rob Loch Raven MD distance
Duke King, Dan Newton North MA MA 300m record holder 34.93
Duke Stewart, Luke McDonogh MD 400-800
Duke Krieger, Keith Cherokee NJ 2nd NJ All Group XC
Duke Parish, Patrick IL distance
Duke Vento, Debra Freehold Boro NJ
Duke Taylor, Brett CA 169-0 DT
Duke Fay, Jon Klamath Union OR 15-3PV
Duke Romero, Alex Albuquerque NM NM 5A XC champ
Duke Owen, Lindsey Voorhees NJ 2:12 800m, anchored AOC champion 4x800
Duke Daly, Daniel Boca Raton FL distance
Duke Salmen, Marco Glenwood Springs CO distance
Duke Morrell, Brett Boonsboro MD hurdles, LJ, 5 state 1A champs
Duke Reynolds, Kelly Toll Gate RI hammer/weight throws, GWI champ
Duke Van Alstine, Lindsay Hawthorne Christian NJ XC Foot Locker finalist
Duke Fox, Jonathan Hunterdon Central NJ distance
Duke McDermott, Sean Chaminade NY XC 3rd CHSAA New York
Duke Colven, Tommy Jesuit College Prep TX distance
Duke Umberger, Rachel Concord NH 2:09.67 800, AOC 2002 champ
Duquesne New, Steve Central Cath Grees PA
East Carolina Tillman, Robert South Robeson NC LJ
East Carolina Rosales, Lindsay Washingtonville NY PV 11-6
East Carolina Howell, Kendra LaSalle Acad RI hammer
East Carolina Georgio, Jessica Monroe-Woodbury NY hammer
East Carolina Stoop, Michael Bayside VA distance
East Carolina Berkowitz, Brie York Sub PA
East Carolina Batts, Kinsey Cary NC PV
East Carolina Walters, Alesia Garner NC shot put
East Carolina Pendergast, Jenna Eastern Reg NJ distance
East Stroudsburg Olney, Caitlin St. Hubert's PA
Eastern Kentucky Bridges, O'Brain Sharon PA
Eastern Kentucky Bradley, Morgan Sharon PA
Eastern Washington Hegna, Sarah Arlington WA PV
Eastern Washington Penrod, Goeff Lakeside WA sprints
Eastern Washington Lemke, Jeslyn Cheney WA hurdles
Eastern Washington Mickle, Traci Ephrata WA HJ
Eastern Washington Hannah, Emily Eastmont WA 200m
Eastern Washington Anders, Brendan Lewis & Clark WA TJ
Eastern Washington Clemens, Luke Kennewick WA HJ
Eastern Washington Meinhold, Teana Colville WA jumps
Eastern Washington Evans, Holly Chehalis WA distance
Eastern Washington Griffith, Jamie Kamiakin WA 400m
Eastern Washington Gibb, Camille Thorpe-Kittitas WA distance
Eastern Washington Bertsch, Valerie Hermiston OR DT
Eastern Washington Faire, Amanda Ellensburg WA throws
Eastern Washington Wilson, Brandon Kamiakin WA hurdles
Eastern Washington Kirley, Erika Kennewick WA DT
Eastern Washington Timeus, John Kent-Meridian WA distance
Eastern Washington Hale, Terra Eisenhower WA HJ
Elon Sulser, Amy Natick MA distance
Essex CC Wendel, Adam Westfield NJ 6-6 HJ
Fayetteville State Lovejoy, Frank Red Springs NC LJ
Findlay Amos, Tiffany Cleveland Heights OH jumps, sprints
Findlay Walker, Lindsay Glen Oak Canton OH sprints
Florida Kabboord, Elly Cocoa Beach FL 3-time FL XC champ, 10th Foot Locker South
Florida Lathan, Akera Southridge FL SP 46-4, DT 156-3 GA 4A champ
Florida Omole, Demi Dominican W-Bay WI 100m 10.37w, 200m 21.04 AAU JO champ
Florida Leary, Ryder Bishop Kenny FL distance
Florida Garcia, Jose Jesuit Belen Mia FL distance
Florida Taylor, Blake Methacton PA HJ
Florida Martin, Andrew Gulliver FL distance
Florida Witherspoon, Reggie Wheeler GA 400m 46.08, champ GA, Youth Nationals
Florida Morrison, Michael Willingboro NJ 7-3.5 HJ, 24+ LJ
Florida Hassen, Steve Vanguard Ocala FL distance, Foot Locker finalist
Florida Taylor, Joseph Lakes PB FL hurdles
Florida Clement, Kerron LaPorte TX 400H 49.77, 300H 35.78, 110H 13.48 TX 5A double ch
Florida Stringer, Marie Westminster Atl GA US#1 hammer
Florida Heuser, Chip St. Xavier Lville KY PV 16-0, KY & Fla Relays champ
Florida Ballotta, Eric Jesuit Tampa FL hurdles
Florida Ponteen, Tiandra E. Roosevelt MD sprints, Nike Indoor 400m champ, US#1 500 indoor
Florida Lee, Kurt Central Brooks FL PV
Florida Garcia, Jose Belen Jesuit FL FL 2A 1600m champ
Florida Miller, Jeremy J.I. Leonard FL distance
Florida A&M Jackson, Jennifer Eastern NJ
Florida A&M Johnson, Sheena Southridge Mia FL 38-3 TJ
Florida A&M Thomas, Lindsay Winslow NJ NJ Group 4 800m champ
Florida A&M Pittman, Taniesha Wilson NJ
Florida A&M Daniels, Nakia Leon Talla FL
Florida A&M Covington, Nadia Lakewood FL 2nd AAU JO TJ
Florida International Dimola, Matt Suffern NY hurdles/sprints
Florida International McKay, Vanessa Pearl River NY distance
Florida Southern Lyons, Tony Citrus Inv FL distance
Florida Southern Anderson, Rachel Houston TN distance
Florida Southern Murphy, Jimmy Ridgeview FL
Florida State Nelson, Lindsey Mandarin FL SP 43-10.5, DT 152-10
Florida State Critzer, Eric Falmouth MA distance
Florida State Clark, Heather Brewer ME distance
Gardner-Webb Milner, Michele Aiken SC
Gardner-Webb McLean, Carlene Holy Faith Convent TRINIDAD 800m Trinidad Junior champ
Gardner-Webb Warden, Katherine Dreher SC distance
Gardner-Webb Normand, Anne Cecile FRANCE 7th, France Jr national SP
Gardner-Webb Milner, Marcie Aiken SC
George Mason Brown, Nicole Mayde Crk Hou TX 5-10 HJ, TX 5A champ
George Washington Shaver, Ryan Coatesville PA
Georgetown Ferguson, Kandance Hershey PA sprinter
Georgetown Maloy, Elizabeth Holy Names NY Penn Relays 3k champ
Georgetown Thompson, Rasheed Herndon VA distance
Georgetown Penn, Jayne Hillhouse CT CT champ 800, 1600
Georgetown Dalpiaz, Brian Sayville NY Foot Locker finalist
Georgetown Burton, Cinya Holy Names Oak CA
Georgetown Isbitz, Sarah Cambridge R&L MA 2:13, 5:00
Georgetown Debole, Matt Mt. Tabor NC Penn Relays mile, 5-time NC champion
Georgetown Mondie, Ashley Hershey PA TJ
Georgia Heffelfinger, Kristin Walton GA XC GA 5A champ
Georgia Kimmons, Kurt Brookwood GA
Georgia Dahlgren, Jennifer Klein TX SP 46-0.75 TX 5A 2nd
Georgia Burrell, Ian Air Academy CO CO XC, 1600m champ
Georgia Dickens, David Wheeler GA sprinter
Georgia Kellough, John Oconee County GA 1:55 800m
Georgia Southern Wilson, Katie Collins Hill GA 800m
Georgia Tech Herron, David Rome GA 2-time GA 4A XC champ
Georgia Tech Fertitia, Blake Landmark Christian GA GA 1A XC champ
Georgia Tech Narewski, Taylor Shades Valley GA 400m
Georgia Tech Armsby, Ann Dacula GA distance
Georgia Tech Duckett, Brandon Mt. St. Joseph MD 400m, 400H
Georgia Tech Pardee, Buck Brookwood GA
Georgia Tech Vincent, Lindsay Landmark GA LJ/TJ
Georgia Tech Andrews, Treamon Mays Atlanta GA 400m/800m
Gettysburg Carmer, Andrew Timonium MD distance
Grambling State Garner, Arreen Natomas CA sprints
Grambling State Hunter, Jacare Natomas CA sprints
Hampton Easter, Anthony Atlee VA 1:04.36 300m 2nd VA AAA
Hampton Darden, Brittany Norristown PA
Harding Echeverria, Vicky Riverside SC distance
Harding Taliaferro, Chris Howard West KS distance
Harding Cregger, Matt Chapin SC
Harvard Saura, Jenn Miramonte CA distance
Harvard Nunziata, Keith Rice Memorial VT distance
Harvard Wilson, Connor Highlands Ranch CO
Harvard Lyons, Kevin Cen Cath Clearwater FL 15:30 5k
Haverford Pickens, Carson Germantown Friends PA
Haverford Markfield, Maxine Quaker Valley PA
Haverford Grant, Mike St. John's Danv MA
High Point Slowikowski, Jesse C.M. Wright MD distance
High Point Simpson, Carnai Phoebus VA sprints
High Point Beaudwin, Nicole Leonardtown MD distance
High Point Lounsbury, Kyle Clemmons NC distance
High Point Arina, Mamo Princeton NJ dec
High Point Lancaster, Robyn Glenelg MD PV
High Point Dingle, Karen Glen Mills PA sprints
High Point Walker, Michael Charlotte Christian NC jumps
High Point Truelove, Shawnna Walter Johnson MD distance
High Point Shore, Susan Starmount NC PV
High Point Vera, Matthew Andrews HPt NC distance
High Point Diamond, Angelic Long Beach NY HJ
High Point Hess, Jemissa C.D. Hylton VA distance
High Point Martinez, Eric Surry Central NC distance
High Point Victor, Ian W. Newbury MA dec
High Point Johnson, Michelle Lexington NC HJ
High Point Gillingham, Casey Leonardtown MD jumps
Hillsdale Czymbor, Steven Hemlock MI distance
Houston Lacour, Corey Humble TX 10.56 100m, 21.00 200m 3rd USATF JO
Houston Belew, Chelsea Spring TX
Houston Valdez, Alex Alvin TX
Houston Whitley, Tristian Coldspring TX 6-10 HJ
Houston Wilson, Lisa Wilmer Hutchins TX 11.45 100m, TX 3A champ
Houston Abney, Tiffany Merion Acad PA hurdles, sprints
Houston Hamilton, Caresir Poteet Mesquite TX 5-9 HJ, 41-4.5 TJ, hurdles
Houston Hunt, Jennifer Skyline Dallas TX 2:10.21 800m, 2nd USATF JO
Idaho Kling, Emily Snohomish WA jumps
Idaho Owen, Melinda Polson MT jav, PV
Idaho Buehler, Kate McMinnville OR jav
Illinois Kelley, Mike Winnebago IL XC, 2nd IL 1A
Illinois Robinson, Carlene JAM
Illinois Hunt, Cassie N. Putnam IN 1600m 4:56 IN champ
Illinois Hoerr, Trent Morton IL 10th, Foot Locker Midwest
Illinois Phillips, Lisa Batavia IL distance
Illinois Murray, Ed Prospect IL 4:21 1600m
Illinois Carr, Kacey Tri-Valley IL XC IL 1A champ
Illinois Glavash, Zach Chillicothe Valley IL 800m 1:54.3 IL 1A champ
Illinois Tietz, Eric Eisenhower Dec IL distance
Illinois Kostal, Kate W. Chicago IL distance
Illinois Robinson, Camille JAM
Illinois Lobianco, Scott Loyola Acad IL distance
Illinois Stock, Dan Prospect IL distance
Illinois Dobyns, Lynn Iowa City W. IA distance
Illinois Wolf, Pamela Monmouth IL 800m, hurdles
Illinois Polock, Samantha Wheaton N. IL IL XC 2A champ
Illinois Kruidenier, Jeremy Central Champaign IL 1:50.9 800m
Indiana Clausing, Stacey St. Mary's Mem OH 200m 24.70, 400m 55.61
Indiana Blaesser, Nicole Oxford PA
Indiana Whitezell, Kristin Glenbard North IL XC 4th IL 2A
Iona Greer, Geoff Mead WA 9:07 3200m, 8:32 3k
Iona Andrade, Carlos Msgr McClancy NY
Iona Hortian, Adam Bluevale ONTARIO 1500/3000 2-time Ontario champion
Iona Gallagher, Michelle Sacred Heart SF CA 4:58, 10:33
Iona Eggleston, Jeff Greece Arcadia NY distance
Iowa Langemeier, Shelly Alliance NE distance
Iowa Stern, Shirley IA distance
Iowa Roach, Peaches Jamaica JAM HJ 6-0 World Jr 6th
Iowa Mims, Monica Iowa City IA 400-800
Iowa Kotarba, Christine York IL distance
Iowa Stanley, Shannon Adams Roch MI XC MI Div 1 2nd
Iowa Laney, Jordan Hinsdale Central IL 800m IL AA 2nd
Iowa Chapple, Nikki AUSTRALIA 4:24 1500, 9:29 3k
Iowa McCalla, Lindsey Moline IL 400m
Iowa Johnson, Tiffany Danville IL hurdles, TJ
Iowa Hensel, Angie Clinton IA LJ IA, Drake Relays champion
Iowa Townsend, James Holy Cross NJ sprints
Iowa State Clayton, Alex Liberty Col Springs CO CO 4A champ XC, 1600, 800
Iowa State Wallace, Kristin Wylie Abilene TX hurdles
Iowa State Boisen, Sara W. DesMoines Val IA hurdles
Iowa State Burl, Kellen Mullen Denver CO hurdles
Jacksonville Stevenson, Natasha Haverhill MA New England 300m champ
Jacksonville Ollar, Stacey Mandarin FL distance
Jacksonville Davis, Ashley Suncoast FL
Jacksonville Williams, Ashley Putnam North OK OK 400m champ
Jacksonville Jeffers, Stephanie Barnstable MA New England SP champ
Jacksonville State Golston, Courtney B.C. Rain AL hurdles
Jacksonville State Hurst, Tray TN distance
James Madison Novick, Peter W. Johnson MD 800
Jamestown Ellmaker, Erin Capital Helena ND distance
Johns Hopkins Kim, Joseph Mt. Hebron MD distance
Johns Hopkins Forson, Nana Hershey PA discus
Johns Hopkins Koh, Travis Hatboro-Horsham PA
Johns Hopkins Goldwein, Marc Lower Merion PA
Kansas Reaves, Sarah Mullen CO PV
Kansas Saunders, Barrett Benjamin School FL TJ, LJ, football
Kansas Roberts, Cody Normal IL thrower
Kansas Major, Laura Jenks OK distance
Kansas Rost, Michael Wichita East KS 400, 800
Kansas Ball, Gavin Monona Grove WI
Kansas State Grigoriev, Lindsay Atholton MD hep, throws, 1st Penn Relays, MD 2A, AAU JO
Kansas State Robben, Brett Oakley KS HJ, hurdles
Kansas State Frost, Chandra Arvada CO PV 11-6
Kansas State Cost, Caleigh El Dorado KS javelin
Kansas State Huske, Jarin Highland Park Top KS sprints
Kansas State Murer, Stephanie Switz 3000m World Jr runner
Kennesaw State Reyes, Bobby Dacula GA GA 5A XC champ
Kennesaw State Bloom, Kelly Brookwood GA distance
Kent State Bair, Sam Shaler PA distance
Kentucky Byers, Tommy Coffman Dublin OH 1:54 800m
Kentucky King, Emily Coffman Dublin OH distance
Kentucky Richardson, John Ocean City NJ Penn Relays mile champ
Kentucky Way, Georgeanne Warwick PA 800m 2:11.36
Kentucky Fryman, Andy Maysville KY SP 57-3, DT 175-2 KY 2A champ
Kutztown Hoover, Matt Lancaster Catholic PA
Kutztown Cottman, Ahmirah Central PA
Kutztown Lare, Molly Liberty PA
Kutztown Bower, Desiree Tulpohocken PA
Kutztown Reed, Joelle Shamokin PA
Kutztown Zebert, Mike Henderson PA
Kutztown Reuben, Amy Downington PA
Kutztown State Hammond, John Girard College PA
Kutztown State Hammond, Jason Girard College PA
Lafayette Heintz, Kyle Exeter Twp PA
Lafayette Ekema-Agbaw, Stephen Bloomsburg PA
Lafayette Williams, Emily Wilton CT middle distance
Lafayette Clauser, Shane Pottsville PA
Lafayette Corcoran, Greg Ridgewood NJ middle distance
Lafayette Callaghan, Adam S. Portland ME jumps
Lafayette Baker-Bishop, Meghan Eustace NJ middle distance
Lafayette Andrews, Laura Villa Joseph Maria PA
Lafayette Phelps, Lauren Miramonte CA sprints
Lafayette Samet, Jordan East Stroudsburg PA throws
Lafayette Cohen, Meredith Mt. St. Joseph PA
Lafayette Dutch, Ed Haverford PA
Lafayette Stephens, Connor Bangor ME throws
Lafayette Jones, Tyler Freedom PA
Lafayette Reardon, Tucker Woodward Acad GA distance
Lafayette McGowan, Matt Binghamton NY hurdles
LaSalle Papin, Rachel St. Hubert's PA
LaSalle Leymeister, Sara Nativity BVM PA
LaSalle Holzwarth, Jim Upper Moreland PA
LaSalle Quigley, Sean Arch Williams MA MA XC champion
LaSalle Breisch, Adam Quakertown PA
LaSalle Franczuszki, Ben Great Valley PA
LaSalle O'Dea, Nicole Arch Prendergast PA
LaSalle Schopf, Danielle Card O'Hara PA
LaSalle Knox, Steven Upper Moreland PA
LaSalle Dare, Joe Souderton PA
LaSalle Dobransky, Kate Clarkstown S. NY 4th AOC steeplechase
Lehigh Bird, Ryan Conestoga PA
Lewis-Clark Olson, Trevor The Dalles OR distance
Lewis-Clark Joyce-Mendive, Taryn Douglas OR distance
Lewis-Clark Hocum, Darrah Clarkston WA distance
Lewis-Clark Homan, April Gooding ID distance
Lewis-Clark Nicholes, Ashley Copper Hills UT distance
Lewis-Clark Foot, Andrea Flathead Kalispell MT distance
Lincoln PA Young, Bobby Mt. Pleasant Prov RI 21.54, 47.41
Lincoln PA Gregory, Al Pennsbury PA PA indoor 60m, LJ champ
Lincoln PA Bennett, Shermika Tilden NY 2:15 800m
Lock Haven Kinsey, Deborah Coatesville PA
Lock Haven Blood, Ryan E. Pennsboro PA distance
Lock Haven Benson, Aaron Kane Area PA
Long Beach State Wilvers, Hudson S. Tahoe NV distance
Louisiana Monroe Allen, Daniel Kaplan LA sprints
Louisiana Monroe Henderson, Shaquee Hooks TX hurdles
Louisiana Monroe Johnson, Sheneiece Abilene TX jumps
Louisiana Monroe Johnson, Marcus McArthur Irvine TX HJ
Louisiana State Harris, Brittney Baton Rouge LA sprints
Louisiana State Stevenson, Marvin Alief Elsik TX 400m 47.10 USATF JO 3rd
Louisiana State Harris, Tina Ruston LA triple champ LA state meet
Louisiana State Joseph, Darrus Boston LC LA sprints
Louisiana State Sayko, Daniel W. Monroe LA distance
Louisiana Tech Mays, Tenisha Cy-Falls TX 56.5
Louisiana Tech Taylor, Cerissa Baton Rouge LA 55.67, 24.67
Louisiana Tech Gilbert, Nina Langham Creek TX 54.49, 24.20
Louisiana Tech Cole, Krystal Westfield Spring TX 55.91, 24.24
Louisiana Tech Kent, John Curtis LA 14.37 110H
Louisiana Tech Wilson, Latonia Amite LA 55.34, 24.54, 11.87
Louisville Ennis, Kelly Leonardtown MD sprints
Louisville Showell, Aajah McDonough MD hep
Louisville Andres, Jill Providence Clarksvillew IN throws
Louisville Geers, Holly S. Oldham KY 1600m KY 3A champ
Louisville Wilson, Katie Grand Forks ND javelin
Louisville Kost, Emily New Albany IN throws
Louisville Danks, Chris St. Henry KY distance
Loyola IL Faustin, Marcia Sandburg Orl.Pk IL sprints, HJ
Mansfield Daniels, Mark Central Dauphin PA
Mansfield Ireland, Robyn Jersey Shore PA
Mansfield Lasarz, Nicole Seneca PA
Mansfield Hannold, Jacklynn Clarion PA
Mansfield Hall, Rachel Blue Ridge PA
Mansfield Kilgore, Allison East Pennsboro PA
Mansfield Young, Amy Pine Richland PA
Marist Gaines, Jaclyn Pearl River NY distance
Marist Kline, Allison Minnechaug MA distance
Marist Bamberger, Mike Northport NY distance
Maryland Bailey, Patrick C.M. Wright MD MD XC champ
Maryland Duru, Robert Suitland MD sprints
Maryland Kovacs, Justine Stamford CT 10:59 2mile
Maryland Hess, Peter Toms River N. NJ distance
Maryland Braffet, Meghan Normal West IL distance
Maryland Bray, Sarah Gateway Monroeville PA throws
Massachusetts Lowell Cooper, Clint Bridgewater-Rayn MA 22.3 200m, 35.43 300m
Memphis Cassel, Kara Jenks OK distance
Memphis McVeigh, Kimberly Houston Germantown TN
Miami Seward, Amy Salem VA LJ, TJ. 3-time VA champion
Miami Charles, Tabia Pine Ridge Ont CAN NSIC TJ champ
Miami Etienne, Ginou Central Mia FL 24.66, 54.06
Miami Kampf, Seth Mount Hebron MD distance
Miami Faluade, Brenda Mayde Creek TX 20-1 LJ, 40-3 TJ
Miami OH Herrman, Tom Upper Arlington OH HJ 6-8
Miami OH Anderson, LaTonya Caroline VA VA champ LJ, 300, 400, 55H
Michigan D'Arcy, John Northmont Clayton OH 400m OH all-state
Michigan Porter, Jeffrey Franklin NJ NJ hurdle champ
Michigan Whitehead, Mike Norristown PA TJ
Michigan Waithe, Stan Loch Raven MD 400m MD 1A champ
Michigan State Allen, Marquita Western Branch VA
Michigan State Prince, Dominique Judson Converse TX sprints
Michigan State Rooks, Cyntheia Northampton W. NC sprints
Millersville Patterson, Lindsey Downington PA
Minnesota Nelson, Sarah Sarnia Northern CAN LJ, TJ
Minnesota Podominick, Liz Lakeville MN basketball and 51-7 SP MN champ
Mississippi Hill, Carolyn Houston Germantown TN distance
Mississippi Chandler, Shannon Houston Germantown TN distance
Mississippi Reed, Raphew Southern U LA hurdles
Mississippi Mulkey, Kimberly Monroe GA 400m
Mississippi State Marlin, Brett Tupelo MS distance
Mississippi State Bushman, Collin Stillwater MN distance
Mississippi State Morant, Eliott Grandview KC MO 10.66, 21.78, MO 300H record
Mississippi State Coch, Kevin E. Kentwood MI distance
Mississippi State Davis, Arthur Williamson AL 46.58 400m, AL 5A & Mobile MOC champ
Mississippi State Hernandez, Christina A.C. Reynolds NC NC 4A discus champ
Mississippi State Berry, Damond Grandview KC MO 10.70, 21.82
Mississippi State Fier, Dustin Hudson WI 2nd WI XC, 2nd WI 1600
Mississippi State Griffith, Joy Tusca Christian AL distance
Missouri Jones, Jimmy Mumford Det MI 1:52.70 800m
Missouri Ortinau, Laura St. Louis MO 41-0 SP
Missouri Smith, Nathan Hickman MO distance
Missouri Borchard, David St. Louis MO 170-0 DT
Missouri Mayes, Marcus Sand Springs OK 1:52.46 800m
Missouri Watson, Phillip Tampa FL middle distance
Missouri Daily, Tyler Joplin MO 60-8 SP
Missouri Werner, Allison Mt. Pleasant IA 800m 2:13.16 2-time Iowa 3Achamp
Missouri Bochard, David St. Louis MO throws
Missouri Uher, Melanie Wilber NE 185' 0 DT
Missouri Green, Colten Macks Creek MO 2-time XC champ
Missouri Somerfeldt, Bjorn NORWAY decathlon
Missouri Musil, Bobby Pawnee City NE 197-0 DT
Missouri Southern Hendrix, Ashley SW Washburn MO XC MO 1A 3rd
Monmouth Gibson, Mike Kellenberg NY throws
Monmouth Williams, Nicholas Urbana MD throws
Monmouth Perry, Rose Riverside NJ
Montana Shapland, Grace Eugene OR distance
Montana Friesz, Fritz Polson MT XC
Montana Myers, Sherese Twin Bridges MT jav
Montana Winter, Matt Billings Central MT MT XC, 3200 champ
Montana Radke, Stephanie Billings MT TJ, MT AA champ
Montana Marlatt, Phil Williamstown MI 800m
Montana Colbert, Dominique Colony Palmer AK distance
Montana Mills, Alicia Central Valley WA jav
Montana Anderson, Teddi Wolf Point MT DT, MT class B champ
Montana Stanton, Jimmy Billings MT DT, MT champ
Montana Mauer, Phoebe Mt. Spokane WA LJ, TJ
Montana Boogman, Saskia Billings MT HJ, TJ
Montana Larson, Matt Capital Helena MT 14.21 110H, MT record
Montana Cox, Baily Wilbur WA LJ, TJ, hep
Montana Quist, Halladay Flathead Kalispell MT hurdles, TJ
Montana Bean, Curtis Eureka MT throws
Montana Ahlin, Hanna SWEDEN 800m
Montana Perkins, Loni Conrad MT sprint
Montana Bortz, Stephanie Thompson Falls MT DT
Montana State Kirkpatrick, Kelsey Ryegate MT jumps, hurdles
Montana State Hoyt, Katie Sehome WA distance
Montana State Berg, Kim Kremlin-Gilford MT jav
Montana State Ambrose, Caleb Flathead MT distance
Montana State Heberly, Steve Havre MT sprints
Montana State Ho, Julie Baker MT hurdles
Montana State Schwartzenberger, Justin Butte MT hurdles
Montana State Corneliusen, Blake Glendive MT throws
Montclair State Sisco, Tamira Woodrow Wilson NJ
Moravian Connolly, Jennifer Manchester West NH
Morehouse Gravely, Will Downingtown PA
Morgan State Young, Darryl C.H. Flowers MD sprints
Mount St. Mary's Emerson, Zach Hillsboro-Deering NH 4-time NH distance champ
Mount St. Mary's Rolon, Keith Lebanon PA
Mount St. Mary's Rendler, Bernie Card O'Hara PA
Muhlenberg Dyer, John Springfield-Montco PA
Muhlenberg Seeley, Tim Souderton PA
Naval Academy Goetz, Jessica Methacton PA
NC A&T Trapp, Chris Southeast Raleigh NC
NC Charlotte Simeone, Ken New Haven CT
NC Charlotte Johnson, Philip Salisbury NC
NC Charlotte Cook, Kristin Gastonia NC
NC Charlotte Stewart, Alex Satellite FL
NC Charlotte Dagnachew, Tsehaye Jacksonville NC
NC Charlotte Smith, Paris Reynolds NC hurdles
NC Charlotte Manning, Andrew Traverse City MI
NC Greensboro Thomas, C.R. Linganore MD
NC-Charlotte Smith, Quincy High Point Central NC
NC-Charlotte Woods, Shareese Prince George Co MD
NC-Charlotte Robinson, Lashika Vance Char NC
NC-Charlotte Sturdivant, Carlita Independence Char NC
NC-Charlotte Gilchrist, Montray High Point Central NC
NC-Charlotte Hannah, James W. Florence SC
NC-Charlotte Stark, Tempess Cabarrus NW NC
NC-Greensboro Carter, Takeesha Woodrow Wilson NJ
Nebraska Kramer, Cassidy West Holt NE NE Class C SP champ
Nebraska Wilkinson, Kayla Belleville NE 144-1 JT
Nebraska Baldwin, Gable Grand Island NE 16-4 PV
Nebraska Curtis, Amber Broadhead Monroe WI WI Div 2 champ, SP & DT
Nebraska Wilcher, Anthony Chino CA 15-6 PV
Nebraska Shubert, Kim Lincoln SE NE 14.8 100H
Nebraska Roach, Justine Lancaster ENGLAND 60.3 400H
Nebraska Green, Jenny Grand Island NE PV 12-10, 3-time NE champ
Nebraska Jadran, Farah Glenbard West IL distance
Nebraska Dijana, Kojic Bosnia Bosnia Olympic, World Ch. Team member
Nebraska Maher, Vanessa Roseville MI 5-10.5 HJ
Nebraska Struszer, Yoav Ashdod Israel HJ 7-3
Nebraska Mayers, Patricia Oshawa Ontario Canada World Jr team member
Nevada Las Vegas Humphries, Monique Bowie Arlington TX SP
Nevada Las Vegas Turner, Brittney Silverado LV NV NV state champ SP, DT
Nevada Las Vegas Wright, Tiffany LB Wilson CA hurdles, sprints, HJ
Nevada Reno Moyer, Janna Hug NV 12-0 PV
New Mexico Stiff, Stephanie Coronado El Paso TX
New York U. Nissenbaum, Matt Longwood NY LJ/TJ
North Carolina Ragan, Clay N. Forsyth NC 1:05.70 500m NC champ
North Carolina Fazekas, Kelly Northern Valley NJ SP 47-8, DT 139-9
North Carolina Owen, Meghan Killingly CT Foot Locker finalist, CT, New Eng champion
North Carolina Sebera, Felix Ontario CAN distance
North Carolina Evans, Lazaris Mays GA TJ
North Carolina Kaltenbach, Megan Smoky Hill Aurora CO Mile-AOC, Penn. 2m-GWI, NIC, Arcadia.
North Carolina Dobson, Porscha Kent Place NJ Hurdles, Eastern States champ
North Carolina Greensboro Wiseman, Joby Avery NC throws
North Carolina Greensboro Williams, Jeff S. Plainfield NJ distance
North Carolina Greensboro Fulp, David Millbrook Ral NC distance
North Carolina Greensboro Konczewski, Brian Somers NY distance
North Carolina Greensboro Carpenter, Chad Milford DE distance
North Carolina Greensboro Miller, Jerome Harding Char NC distance
North Carolina Greensboro Wilkey, Thomas Terre Haute IN distance
North Carolina Greensboro Vaccaro, Nick Hillsborough NJ distance
North Carolina Greensboro Bellamy, Scott Laney Wilm NC throws
North Carolina State Kollar, Chris Strongsville OH 8:55 3200m
North Carolina State Yester, Jessica Downingtown PA
North Carolina State Lord, Tom DE distance
North Carolina State Boyd, Jennifer Hickory VA 4:56.34 mile, 10:53.40 2 mile indoors
North Carolina State Smith, Wesley Hudson OH Foot Locker finalist
North Carolina State Powell, Sara Oliver Ames MA MA Div 1 XC champ
North Carolina State Crews, John Rockbridge Co VA
North Carolina State Mack, Bobby N. Forsyth NC 4:10.61 mile, US#4 indoors
North Texas Rogers, Josh La Cueva NM distance
North Texas Porter, Lee Macarthur Irv TX 1:53 800m
Northeastern Sherman, Jack MA HJ
Northern Arizona Wicks, Natasha Cimarron-Mem NV distance
Northern Colorado Gaughen, Kelly Bozeman MT distance
Northern Illinois Robinson, Jenin Plano IL hurdles
Northridge CA State Carmody, Molly Eisenhower WA distance
Notre Dame Erigha, Mary Ann Chamblee GA 100/200 11.75/24.00 GA 3A 2-gold
Notre Dame Kohlmeier, Amy St. Patrick's Sarnia CAN distance
Notre Dame Jacques, Chris Chaminade NY NY LJ champ
Notre Dame Gullickson, Cassie Brentwood TN 43' TJ, 5-10 HJ
Notre Dame Loh, Tim Fairfield CT distance
Notre Dame Best, Stephanie Bish Lynch Dal TX 11-8 PV
Ohio State Gragson, Nicole Wilson LB CA throws
Ohio State Davis, Franklin Wilson DC sprints
Ohio State Griffin, Gerald College Park GA 21.75, 48.22
Ohio State Price, Melanie Turpin Cinci OH distance
Ohio U. Maas, Andrea Colerain Cinci OH distance
Ohio U. Bailey, Dan Lake Uniontown OH
Oklahoma Bonner, Andrea Jenks OK distance
Oklahoma Goff, Yolanda Booker T. Washington OK sprints
Oklahoma Eldridge, Jessica Broken Arrow OK
Oklahoma State Ehlis, Brian W. Valley Yak WA WA-OR 3000m champ
Oklahoma State Dixon, John Fairfield OH distance
Oral Roberts Seldon-Scott, Glennis Wilson LB CA distance
Oral Roberts Mitchell, Aisha Raytown South MO
Oregon Werhane, Patrick Southridge OR XC OR 4A 4th
Oregon McGrath, Michael Lincoln OR 800m 1:50.48
Oregon Paysinger, Brian Wilson Long Beach CA sprints, football
Oregon Skipper, Tommy Sandy OR 17-3.75 PV Nike Indoor champ
Oregon Wall, Alec Grant OR distance, 3000m Mt SAC 2nd
Paine Reid, DeAnthony Lithonia GA sprints
Penn State Dickman, Kara Westboro MA LJ 19-3.5 MA champ
Penn State Cox, Shana Holy Trinity NY 400m 53.59 AOC champ
Penn State Simmons, Briene Columbia GA 2-time GA 800m champ
Penn State Rivers, Galen Great Valley PA
Penn State Schmidt, Brianna Downington PA
Penn State Deichert, Dan Eastern N J NJ 3200m champ 2002
Penn State Brown, Ashlee J.W. North, Riverside CA 300H 41.67 CA & GWI champ
Penn State Salaam, Kamilah Glasgow DE triple gold in DE, hurdles & sprints
Penn State Bettis, Lena North Riverside CA LJ 19-10.75 CA champ
Penn State Jules, Ron Toms River E. NJ hurdles
Penn State Markel, Kim N. Allegheny PA 14.5 / 44.3 hurdler
Penn State Lafergola, Rich Old Bridge NJ distance
Pennsylvania Van Hassel, Laurent UNIS NY distance
Pennsylvania Blank, Jen Toms River E. NJ
Pennsylvania Balogun, Odun Dover DE hurdles, DE champ
Pennsylvania Impink, Matt Breboeuf Jesuit IN 800
Pennsylvania Glick, Andi Pennsbury PA
Pennsylvania Wavering, Anthony Macon R-I MO discus
Pennsylvania Dunn, Jackie Rancocas Valley NJ distance
Pennsylvania Brackmann, John St. Charles IL mile
Pennsylvania Foley, Ian Barlow CT distance
Pennsylvania Schovitz, Cody N. Pocono PA 400m
Pennsylvania Hamill, Ryan Salesianum DE XC, DE champ
Pennsylvania Pauley, Eric Gaithersburg MD distance
Pennsylvania Cassidy, Michael Staten Island Tech NY distance
Pennsylvania Fergusson, Brady East HS NY steeple, NY champ
Pennsylvania Werner, Troy Canyon CA distance
Pennsylvania Buzzell, Emily Middletown MD
Pennsylvania Schmiett, Carson Inglemoor WA 48.3 400, 1:53 800
Pennsylvania David, Fred Episcopal FL distance
Pennsylvania Bale, Michael Catalina Foothills AZ hurdles, AZ champ
Pittsburgh Brown, Allison Lower Dauphin PA 300H 44.02
Pittsburgh Reed, Julianna Hampton PA
Pittsburgh Doty, David Moon Twp PA
Pittsburgh Fofanah, Fatmata Bronx Science NY hurdles, Hispanic, Colgate champ
Pittsburgh Ruiz, Ed Wm Tennent PA DT 176-6 PA 3A champ
Pittsburgh Fleishman, Katelyn Gateway PA
Pittsburgh Gonzales, Stephen Westmont Hilltop PA
Pittsburgh Lanyi, Ryan Emmaus PA
Pittsburgh Clickett, Justin Union City PA throws
Pittsburgh Kielinski, A.J. Kennedy-Kendrick PA
Pittsburgh Tomaswick, Andrew Highlands PA
Pittsburgh Fleming, Eric Bish Shanahan PA
Portland Moore, John Olympia WA
Portland Pierre, Patrice N. Thurston WA
Portland Kilburg, Michael O'Dea WA distance
Portland Siebol, Breanne E. Valley WA XC WA 2A champ
Portland Hoeck, John Churchill OR distance
Portland State Oswald, Audrey Gresham OR hammer
Portland State Bielenberg, Staci W. Albany OR 800m
Portland State Quay, Ashley David Douglas OR jumps
Portland State Hoff, Joel Sheldon OR 800m
Portland State Schmidt, Jayson Wilson Port OR
Portland State Newby, Lynae R.A. Long WA PV
Pratt (KS) Baum, Matthew Citrus Inverness FL
Pratt CC (KS) Trevino, Erik Pharr Valley View TX distance
Pratt CC (KS) Horvath, Kevin Sauquoit Valley NY distance
Pratt CC (KS) Sullivan, Sean Port Jefferson NY distance
Princeton Mullen, Caroline Bronxville NY distance
Princeton Crumpton, Nick Langley VA jumps
Princeton Julie, Alexander Bethesda MD sprints
Princeton Swenson, Mia Hamilton-Wenham MA distance
Princeton McNamara, Matt Oyster Bay NY hammer
Princeton Mullen, Catha Bronxville NY distance
Princeton Byrne, Jeff John Glenn BC MI distance
Princeton Saltzman, Dan Foxboro MA MA 300m indoor, 400m outdoor champ
Princeton Sinkovitz, Ken Bergen Cath NJ 800 1:53.88 in, 1st NSIC, Eastern States, NJ
Princeton Susan, Matt Princeton NJ sprinter
Princeton Hudson, Andrew Albany TX 37.73 300H
Princeton Park, Andrew Fairport Cen NY PV 15-5, 2-time NY champ
Princeton Reed, Aaron Wayland MA 1:21.4 600m
Princeton Dalgarno, Mark Kincadine CAN distance
Princeton Stewart, Richard Plainfield NJ 48.52i 400m
Princeton Shields, Brian Harvard-Westlake CA sprints
Princeton Edmund, Tim Maclay FL jumps
Princeton Quinzio, Peter Wakefield VA 4:16, 1:56
Quinnipiac Hoffman, Heather Emmaus PA
Radford Bolden, Ross Albemarle VA 400m
Rhode Island Sheppard, Dennis Bridgewater MA distance
Rhode Island Davis, Ralph Paramus NJ TJ
Rhode Island Brooks, Laejon W. Orange NJ hurdles
Rhode Island Millette, Nicole E. Greenwich RI RI XC champ
Rhode Island DeHaan, Bremen Absegami NJ hurdles
Rhode Island Street, Denis Minisink Val NY LJ
Rhode Island Godin, Dan Warwick RI throws
Rhode Island Douglas, Darnell Bethlehem NY sprints
Rhode Island Salucci, Tony Lynn Shoreham/Wading R. NY distance
Rice Magness, Steve Klein Oak TX 4:01 1600m
Rice Fuglesang, Malin Awty International TX distance
Richmond Hughes, Courtney Amherst VA GA jumps, sprints
Richmond Smyth, Caitlin Immaculate Heart NJ 4:59 mile
Richmond Downey, Jenna Holy Innocents Atl GA GA 2A XC champ
Richmond Erby, Nicole Cumberland Valley PA 2:13.77 800m
Richmond John, Paul Niskayuna NY 4:21 1600m
Richmond Brushett, Rachel Holton Arms MD 5-10 HJ AAU champ 2002
Richmond Russell, Amanda North Bay On CAN distance
Richmond Binns, Danielle Eastdale CAN distance
Richmond Chapman, Reynolds Griswold CT 4:15 New England mile champ
Richmond Smith, Lindsey Nativity Pottsville PA 140-4 jav
Richmond Patch, Heather Schuylkill Valley PA hurdles
Richmond Crocus, Beth Freedom PA 148-10 jav, 2-time PA champ
Richmond Gleue, Leslie Cocoa Beach FL DT 136-3
Rider Dexter, Marques Central PA
Rider Beck, Doug Somerville NJ throws
Robert Morris Woodford, Adam Downington PA
Rutgers Graf, Lauren Oakcrest NJ HJ
Rutgers Bishop, Dominique Bish Loughlin NY middle distance
Rutgers Jacobs, Amanda Thompson ND throws
Rutgers Gomez, Coryn Franklin NJ sprints
Rutgers Thomas, Simone Willingboro NJ 400
Rutgers Norville, Natasha Bish George Ahr NJ 400
Sacramento State Davis, Faunn Natomas CA hurdles
Sacramento State Jones, Jessica Salina Central KS 5-7.75 HJ
Sacramento State Nichols, David Enterprise Redd CA throws 62-0, 180-5
Sacramento State Schultz, Theresa Centralia WA 145-5 hammer
Sacramento State Mills, Candace Marian Omaha NE sprints, jumps
Sacred Heart Cantave, Taneisha Suffern NY TJ NY indoor champ
Sacred Heart Duffy, Katie Masuk CT CT indoor 3200m champ
Sacred Heart Duffy, Annie Masuk CT distance
Samford Blankenship, Lauren Wesleyan GA 2-time GA 2A XC champ
San Jose State Weilert, Valerie Lekigh CA distance
San Jose State Corrington, Rachael Murrieta Valley CA distance
San Jose State Hall, Tiffany Vacaville CA distance
San Jose State Jensen, Ryan Bellarmine Prep CA distance
Santa Clara Bell, Shannon Gonzaga Prep WA XC, 2nd WA 4A
Savannah State McBride, Travis Statesboro GA
Seton Hall Quick, Je-Lyn Menchville VA sprints, hurdles
Shippensburg Gravelle, Vince Card O'Hara PA
Shippensburg Glacken, Tonya Biglerville PA
Shippensburg Dick, Jennifer Shippensburg PA
Shippensburg McCormick, Lisa New Oxford PA
Shippensburg Price, Ashli Littlestown PA
Shippensburg Purpura, Beth Cardinal O'Hara PA
Shippensburg Woodruff, Justin West Chester E. PA
Shippensburg Riccardo, Julie Bish Shanahan PA
Shippensburg Lobianco, Stephen Northeastern PA
Shippensburg Sansone, Jenni Bish Shanahan PA
Slippery Rock Griner, Bethani Warrior Run PA
Slippery Rock Miller, Leigh Ann James Buchanan PA
Slippery Rock Shaffer, Renea Punxsutawney PA
Slippery Rock Lehman, Kara James Buchanan PA
Slippery Rock Bluman, Matt Penn Trafford PA
Slippery Rock Geddis, Chris Seneca Valley PA
Smith College Cowles, Erin Southwick-Tolland MA PV
South Carolina Smith, Stephanie Northeast Macon GA 23.88 200m, 53.89 400m, YAC double, GA 3A
South Carolina Martin, Chiquita Westside And SC 100H 14.34, 400H 1:01.91
South Carolina Wigal, Karen WV XC WV 3A champ
South Carolina Alexander, Ronnetta Williamsville S. NY NY 55H indoor champ
South Carolina Breves, Nicole Ridgefield CT XC CT all-state
South Carolina Townsend, Reanna Baton Rouge LA LA 55H indoor champ
South Florida Hall, Sara Plant City FL distance
South Florida Ward, Ashlee Jacksonville FL 200m FL champ
South Florida Harris, Lindsey Shawnee OK PV, LJ
South Florida Malone, Megan Riverview FL PV 11-0 FL 4A 2nd
Southeast Missouri State White, Kia Joliet IL LJ, TJ, 400
Southeastern Louisiana Dier, Matt Chalmette LA 55-3.5 SP (LA 4A champ), 173-3 DT
Southeastern Louisiana Johnson, Brooke Kentwood LA LA champ 3200m
Southern California Sanford, Michelle Woodbridge Irv CA TJ 42-6.5, LJ 20-8.75w CA champ
Southern California Dorsey, Dominique Poly LB CA 100m 11.78, 200m 23.51
Southern California Hutchinson, Kate San Clemente CA 175-8 DT
Southern California Davis, Candice Pioneer AA MI 100H 13.69 MI champ
Southern California Felix, Allyson LA Baptist CA
Southern California Marks, Peter Lake Oswego OR
Southern Illinois Wagner, Lindsay Mt. Vernon IL
Southern Indiana Greenwell, Bryan Mt., Vernon IN distance
Southern Indiana Martens, Amanda Boonville IN jumps
Southern Indiana Perales, Robert Paul Wawasee IN
Southern Indiana Keller, Luke Jasper IN throws
Southern Indiana Miller, Denny Franklin Central IN distance
Southern Indiana Curtin, Chris Brown County IN distance
Southern Indiana Gilland, Molly Jac Cen Del IN HJ
Southern Indiana Clark, Natalie Castle Newburgh IN sprints
Southern Indiana Burgin, Missy New Albany IN distance
Southern Indiana Perry, Candace Anderson IN LJ
Southern Indiana Miller, Lindsey New Castle IN distance
Southern Indiana Keller, Jared Daviess Co KY distance
Southern Indiana Croce, Bryan Memorial Evans IN distance
Southern Indiana Deckard, Melissa Sullivan IN sprints
Southern Indiana Reef, Brandon Carroll IN
Southern Indiana Johnson, Lauren Carmel IN distance
Southern Indiana Leimberger, Carrie Franklin Central IN distance
Southern Indiana Thomas, Justin Carmel IN distance
Southern Methodist Barber, Rachel Jenks OK distance
Southern Methodist Stegemoller, Alesha Priddy TX HJ 6-0
Southern Methodist Collins, Rachel Granbury TX distance
Southern Nazarene Voellmecke, Natasha John Marshall OK
Southern U. Turner, Albert Southern Lab LA sprinter
Southern Utah Houle, Nathan Mountain View UT 800m UT 4A champ
Southwest Missouri Tegenkamp, Marc Lee's Summit MO distance
Southwest Missouri Bisges, Gabe Blair Oaks MO distance
Southwest Missouri Langeria, Anthony Blair Oaks MO distance
Southwest Missouri Lapari, Eddie Blue Springs MO distance
Southwest Missouri Collins, Casey West Plains MO distance
Southwest Missouri Morgan, Josh Lee's Summit MO distance
Southwest Missouri Browne, Peter Lee's Summit MO distance
Southwest Missouri Doran, Kevin Murphysboro IL distance
Southwest Missouri Camareno, Tony Blue Springs MO distance
St. Cloud State Wypiszynski, Jordan Ashwaubenon WI jumps, 400
St. Francis Shoemaker, Amy Cambria Hts PA
St. Francis Lion, Emily Kiski PA
St. Francis Gibson, Taryn Canon McMillan PA
St. Francis Biggs, Chris Moore Cath NY distance
St. Francis IL Troughton, Judy Joliet IL hurdles, distance
St. Francis NY Braham, Nadine Murry Bergtraum NY distance
St. Francis PA Magnin, Kelly Sun Valley PA
St. Francis PA Schmidt, Amanda Butler PA
St. Francis PA Genesi, Andrea Bellwood Antis PA
St. Francis PA Marshall, Jettie Brookville PA
St. Francis PA Levavasseur, Jarrett Coudersport PA
St. Francis PA Klingensmith, Amanda Punxsutawney PA
St. Francis PA Gmiter, Diane Laurel Highlands PA
St. Francis PA Bork, Kristen North Hills PA
St. Francis PA Louden, Alexis North Hills PA
St. Francis PA Leverette, Chris Cambridge Ontario CAN distance
St. Francis PA Doell, Michelle Georgetown Ont CAN distance
St. Francis PA Jacobs, Erika Scarborough Ont CAN distance
St. Francis PA Schnarr, Whitney Waterloo Ont CAN distance
St. Joseph's Kessler, Chris Sun Valley PA
St. Joseph's PA Bennett, Ryan Old Bridge NJ distance
St. Thomas FL Calzada, Jaime Jackson Mia FL distance
St. Vincent Sylvester, Nate Hollidaysburg PA
Stanford Gannaway, Lindsay Edmond OK HJ
Stanford Brown, Russell Hanover NH 800m 1:53.81 New England Champ
Stanford Fisher, Barry Campolindo CA distance
Stanford Jespersen, Lauren Klamath Union OR 1500m 3:50.49 state champ
Stanford Davis, Janice Natchez MS 11.33, 23.38, 52.92 sprinter
Stanford Trotter, Kathleen Red Bank NJ 1600m 4:55.82
Stanford Trotter, Amanda Red Bank NJ 3200m 10:53.89
Stanford Chapa, Joaquin Grant Port OR distance
Stanford Freeman, Ashley LB Wilson CA 400m 53.71, 800m 2:11.10
Stanford Garcia, Michael Santa Fe NM
Stanford Lambie, Ari Bromfield MA 800m 2:08.74, Mile 4:53.31
Stanford McWalters, Teresa Home Schooled CA distance
Stephen F. Austin McKeever, Lakoa Alief Elsik TX
Susquehanna Haines, Doug Springfield-Montco PA
Syracuse Ryan, Megan Hempfield PA
Temple Johnson, Rachel Girls Philadelphia PA 800m
Temple Gardner, Tynisha Girls Philadelphia PA 400m, LJ
Tennessee Treherne, Leslie Western Branch VA 800m 2:11.34 VA 3A 2nd, GWI 4th
Tennessee Finley, Edra UMS-Wright AL jumps
Tennessee Merritt, Aries Wheeler GA hurdles
Tennessee Burton, Jeremy Stephenson GA 52.01 400H
Tennessee Miller, Dusty West Knox TN distance
Tennessee Cross, Paul S. Plantation FL FL 800m champ 1:49.68
Tennessee Madison, Tianna Elyria OH LJ 20-4 Nike Indoor champ
Tennessee Platt, Chris Haddonfield NJ distance
Tennessee-Chattanooga Turchin, Kathleen N. Gwinnett GA 4-time GA distance champ
Texas Munoz, Matt Kingwood TX 3rd TX AAA 3200, 5th TX XC
Texas Clark, Carlee Bozeman MT 800m 2:11.18 MT 2A champ
Texas Bean, Alan Dalhart TX 37.01 300H 2nd TX 3A
Texas Stewart, Brooke A&M Consol TX Foot Locker finalist
Texas Brown, Jonathan Kinkaid Houston TX 800m
Texas Havard, Justin Lufkin TX
Texas Boyd, Angel Judson Conv TX 100H 13.70w TX 5A champ
Texas Kilmartin, Donovan Eagle ID US#1 decathlon
Texas Chapple, Jerrika Lancaster TX 400m 53.35 TX 4A champ
Texas Wilson, Ryan Heights Wich KS distance
Texas Carter, Michelle Red Oak TX SP 53-3.75 TX 4A champ
Texas Hooker, Marshevet Southwest S Ant TX 100m 11.28 World Jr Team
Texas McFarling, Brandon College Station TX PV
Texas A&M Bell, Brian Lewisville TX 110H 13.9h
Texas A&M Robbins, Ashley McMullen Co TX HJ 6-0.25 Jr National champ
Texas A&M Mewhinney, Lauren Salado TX distance
Texas A&M Matthews, Jennifer Luling TX PV 11-6 TX 3A champ
Texas A&M Custis, Tyler Custer SD SP 61-7.5 GWI 4th
Texas A&M Pavelka, Frankie West TX hurdles
Texas A&M Duplechain, Brian Kingwood TX distance
Texas Christian Baker, Jimanne Cisco TX TX 2A 3-gold
Texas Christian Breaux, Chaime Killeen Ellison TX 6.73 60m US#1, 48-7.75 TJ US#3
Texas Christian Stewart, Calandra Cy-Falls TX XC TX 5A champ
Texas Christian Cooper, Makeatha Grandview MO 100H, 300H MO record holder
Texas Christian Jelks, Mark West Side Gary IN IN 100-200 champion
Texas Christian Lakey, Kandra Roby TX TX 1A throws champ
Texas Christian Davis, McKale \Woodland OK distance
Texas Christian Jones, Deborah Benson Poly OR
Texas Christian Jones, Jamee Alief Elsik TX
Texas Tech Andrews, Chad Pearce Rich TX PV 15-3, decathlete
Texas Tech Kring, Brad Cooper Lubbock TX 62-6.5 SP, 176-2 DT
Tiffin Nims, T.J. Seneca East OH 300H, OH Div 3 champ
Toledo Pasko, Eduardo Harrison CO 1500m GSW 2nd
Toledo Helge, Lindsay Davidson Hilliard OH distance
Tufts Sullivan, Dan Wachusett MA
Tufts Torpey, Jenny Sehome WA distance
Tulane Martes, Kevin South Easton MA distance
Tulane Hatch, Bessie Thacher CA distance
Tulane Asumnu, Gloria Alief Elsik TX 11.49 100m 2nd TX 5A
Tulane Swenson, Lauren Carroll Southlake TX distance
Tulane Gordon, Eva Dunwoody Atl GA distance
Tulane Tegbu, Christina Pfugerville TX LJ, TJ
Tulane Chapman, Tyler Marcus TX distance
Tulane Posnick, Dave Nashua NH distance
Tulsa Schoedel, Tad Buena Vista CO
Tulsa Schweitzer, Jason Cy-Fair TX distance
Tulsa Girtley, Shantel Etiwanda CA
Tulsa Harris, Dreu Sherman TX hurdles, TX Relays champ
Tulsa Wilson, Rickey Catoosa OK hurdles
Tulsa McClurg, Matt Enid OK HJ
Tulsa Holly, Ashley Cheyenne Cen WY LJ 18-4.5 WY record, indoor champ
Tulsa Ast, Ashley Conway Springs KS javelin KS 3A champ
Tulsa Glover, Margaret Houston TX
Tulsa Ray, Cory Tulsa Central OK
Tulsa Reeves, Amy Alexander Doug GA sprints
Tulsa Dailey, Louis Hominy OK
Tulsa Lartey, Krystol Northeast Acad OK sprints
Tulsa Anders, Pam College Station TX
Tulsa Ramsdell, Charles Kingfisher OK HJ
Tulsa Willard, Chantelle Alief Elsik TX 400m
U. of Pacific Daley, Jessica Deer Valley CA distance
UC Irvine Handel, Kim Montgomery CA distance
UC Santa Barbara Stewart, Jeff Chaminade CA
UC Santa Barbara Heaston, Charlene Walnut Creek CA thrower
UCLA Gooden, Dianna Wilson LB CA 100H 14.42, 300H 42.45, LJ 18-2
UCLA Jacobs, Jeff Santa Margarita CA 47.97 400m
UCLA Smith, Danielle Mullen CO SP
UCLA Garza, Greg Indio CA 191-0 DT
UCLA Williams, Renee Skyline Oak CA 20' long jumper
UCLA Cobrin, Micky Stevenson IL distance
UCLA Hill, MacKenzie LB Wilson CA 100H 14.08
Upper Moreland Gunagan, Kyle E. Stroudsburg PA
Ursinus Borrell, Kelly Downington PA
US Air Force Academy Schwandt, Matt Manhattan KS 219-5 jav
US Air Force Academy Eskildsen, Ilea Mtn Pointe AZ distance
US Air Force Academy Kelly, Brett Desert Mtn AZ distance
US Army Academy Simmons, Tim Cedar Park TX
US Military Academy McLeggan, Dominique Westminster Acad FL sprinter
US Military Academy McMahon, Gavin Fordham Prep NY 15-6 PV
US Naval Academy Demchko, Erin Pearl River NY distance
US Naval Academy Coleman, Pat Strake Jesuit TX
US Naval Academy Taranto, Christine W. Allegheny PA
US Naval Academy Pallas, Ryan College of NJ NJ
US Naval Academy Gutherie, Geoff Rockford MI
US Naval Academy Sullivan, Sean Eden NY
US Naval Academy Ringelstein, Kevin Moultonborough VT
US Naval Academy Wolke, Jake Newpsort Bellevue WA
US Naval Academy Gauthier, Wade Reading MA 1000m
US Naval Academy Rummel, Caitlin Falmouth MA
US Naval Academy Stephens, Kelly Memorial Hou TX 16-0 PV
US Naval Academy Herron, Cole Sanger CA 7-0 HJ
US Naval Academy Craig, Adam Lakeland White L. MI
US Naval Academy Marx, Eric Indiana PA
US Naval Academy Decker, Zach Fairview CO
US Naval Academy Naughton, Daniel Kellenberg NY 3200, NY CHSAA champ
US Naval Academy Gutierrez, Pat St. Pius X NM 800m, NM 4A champ
Utah Christeson, Cameron Plum PA
Utah McKay, Nick St. Joseph's Ogden UT
Vanderbilt Huss, Debbie Wyomissing PA 10:47
Vanderbilt Pence, Lauren Columbus North IN 9th Indiana XC
Vanderbilt Huss, Amy Wyomissing PA 11:04
Vanderbilt Capps, Shannon Knox Central TN 11:22, 4th TN XC
Vanderbilt Wetzel, Ashleigh Lewisburg PA 4:56 5th Penn Relays
Villanova Kerrigan, Michael Blair Acad NJ distance
Villanova Keino, Andrew Fork Union VA Foot Locker finalist
Villanova Fletcher, Tiera Spellman NY sprinter
Villanova Curtis, Bobby St. Xavier Louis KY NIC, AOC, Arcadia mile champ
Villanova Van Orsdel, David Hopkins MN Foot Locker national finalist
Villanova Eckman, Drew Oxford PA 400m 47.62
Villanova Korich, Mark Springfield PA 1:53 800m
Virginia Saterstad, Angie Hershey PA distance
Virginia Ricci, Janine Hatboro-Horsham PA distance
Virginia Roberts, Tiffany SW Guilford NC 200m 24.54 NC 3A champ
Virginia Schuelke, Meggie Memorial Hou TX HJ 5-11 TX Relays champ
Virginia Marsh, Whitney Mtn Brook AL LJ 19-2.5 AL record holder
Virginia Hughes, Meghan Moorestown NJ 3200m 10:45.73
Virginia Williams, Deyon Suitland MD MD champ 55H and 300H
Virginia Tatu, Alex Thomas Dale VA 800m 1:53.92, VA 3A mile champ
Virginia Brown, Desmond Westlake GA hurdles
Virginia Commonwealth Stewart, Lauren Maggie Walker VA 10-6 PV
Virginia Military Obuon, Paulvince KENYA sprints
Virginia Military Ikale, Dorcas KENYA distance
Virginia Military Smith, Reynold Forest Park VA jumps
Virginia Military Forbes, Graham VA distance
Virginia Tech Ekemo, Morgan Eagle River AK distance
Virginia Tech Keats, Ashleigh Salina Central KS JT AOC 1st, 4 golds KS state meet
Virginia Tech Eradiri, Idikoro Ashburn VA TJ
Virginia Tech Ayangbile, Ciera Fulton IL throws
Virginia Tech Callan, Kristen Monroe-Woodbury NY throws
Virginia Tech Glodowski, Jenny Schuyler Cen NE SP 43-11.5
Virginia Tech Barlow, Christian St. Joseph's prep PA
VMI Harris, Anthony FL 4:20
VMI Lugo, Edwin FL 4:25
Wagner Reutzel, Maris Meadville PA distance
Wagner Callihan, Katie Rocky Mtn Fort C. CO sprints
Wake Forest Sikes, Michelle Lakewood OH 2m 10:38.69 OH Div 1 champ
Wake Forest Anderson, Diane Mitchell Colo Sprgs CO CO triple gold (200, 400, 4x800)
Wake Forest Catton, Chris Grand Blanc MI distance
Washington Craddock, Cheri James Logan CA sprinter
Washington Hardin-Scott, Chanda Denver East CO CO 300H champ
Washington Harrison, Kira Meridian Bell WA distance
Washington Lia, Amy Bothell WA distance
Washington Williams, Dallon Turlock CA distance
Washington McLeod, Brianna Jenks OK distance
Washington Foushee, Marie Bellevue WA distance
Washington Moe, Carl Auburn-Riv WA WA XC state champ
Washington Marshalek, Stevie Kentlake WA 12-8 PV
Washington Lodree, Ashley El Cerrito CA 13.75 100H
Washington College Johnson, Porsche Woodrow Wilson NJ
Washington State Smith, Natalie Sehome WA distance
Washington State Concha, Chris Reno NV distance
Washington State Grant, Alex Sehome WA WA 3A XC champ
Washington State Demartini, Karen Reno NV distance
Washington State Gardner, Kaylee Bellingham WA jumps
Washington State Coulter, Grace Sehome WA distance
Weber State Shepherd, Steven Weber Ogden UT Foot Locker finalist
Weber State Lambert, Bob W. Jordan UT XC UT 5A 3rd
West Chester Broadbent, Edward Avon Grove PA
West Chester Cartwright, Jon Central Phila PA
West Chester Kennelly, Brian Neshaminy PA
West Chester Rozema, Meghan Walling-PAC PA
West Chester Fulton, Rayon Central Phila PA
West Virginia Simpson, Josh Oak Glen WV 2nd, WV 1A/2A XC
Western Carolina Cawthon, Annie GA Military GA hep, HJ
Western Carolina Bell, Sharonda Vance NC throws
Western Carolina Malone, Jimmy Gainesville GA hurdles
Western Carolina Frazer, Jamar Havelock NC distance
Western Carolina Spears, Robert Pope GA 400
Western Carolina Floyd, Andrea Monroe GA 400m, TJ
Western Carolina Hermelee, Dylan Olympia FL distance
Western Carolina Patton, Alex N. Irdell NC 400
Western Carolina Evans, Michael N. Stokes NC hurdles
Western Carolina Brookshire, Christe Watuga NC 400/800
Western Carolina Bennett, Ashten Robinson NC hurdles
Western Carolina Koerber, Tim Brevard NC distance
Western Carolina Whitaker, Brittany Blue Ridge SC HJ
Western Carolina Harlfinger, Matt Star Mills GA hurdles
Western Carolina Young, Joey Laney NC hurdles
Western Carolina Peterson, Michelle Reynolds NC jav, hep
Western Carolina Davis, Asia Harding U. NC LJ, hurdles
Western Carolina Montenaro, Josh Kilbourne Worth OH distance
Western Carolina Fouts, Shanna W. Henderson NC HJ
Western Carolina Lynch, Chris N. Henderson NC distance
Western Carolina Fussell, Ryan S. Forsyth GA PV, jav
Western Carolina Gregory, James Shelby NC sprints
Western Michigan Hover, Joe Stevensville MI DT 183-5, 2-time MI Div 2 champ
Wheaton Fitzgerald, Ryan Rogers Newp RI 55-7 SP
Wheaton Blamy, Crystal Fall Mountain NH 5-6 HJ
Wheaton Harlow, Jen E. Bridgewater MA 5-7 HJ
Wheaton Greigre, Hafiz Attleboro MA MA 300m champ
Wheaton Moore, Jonetta Curtis NY distance
Wheaton Burwell, Ariane Urban CA distance
Wheaton Texeira, Katelyn Seekonk MA 130-0 JT
Wheaton Simmons, Thomas New Bedford MA sprints
Wheaton Geffrard, Jonathan Poly Prep NY 22.12 indoors
Whittier Salomone, Nicholas Vista CA distance
Wichita State Brewer, Depaul Edmond OK 61-10 SP, 182-1 DT
Willamette James, Mattias Sehome WA PV
William & Mary Wolfe, Jessica Bishop Ireton VA distance
William & Mary Bishop, Meghan Gwynedd-Mercy PA distance
William & Mary Arena, Anthony Manassas VA distance
William & Mary Showker, Jennifer Spotswood VA throws
William & Mary Woody, Kathleen Oakton VA jumps, sprints
William & Mary Huntzinger, Steve Robinson Ffx VA SP 60-0 VA 3A champ
William & Mary Maier, Amy Morristown NJ distance
William & Mary Arnold, Elizabeth Richmond VA PV
William & Mary McElroy, Michaela Wyomissing PA distance
William & Mary Stevenson, Heather East Lyme CT distance
William & Mary Wolf, Michelle Hummelstown PA jumps, 400
William & Mary Kloss, Lauren Hillsborough NJ hurdles
William & Mary Tenerowicz, Adam Blackstone Millville MA XC 3-time MA all-state
William & Mary Blevins, Brenna Pulaski VA jumps, 400
William & Mary Bechtol, Keith T. Jefferson Alex VA distance
William and Mary Willever, Kate Hopewell Val NJ distance
Williams Ference, Bill Holy Ghost PA
Wisconsin Lacy, Tim McFarland WI 800m 1:53.82
Wisconsin Thomas, Joe Brookfield Cen WI
Wisconsin Solinsky, Chris Stevens Point WI US#1 3200 8:48.44, 1600m 4:
Wisconsin Nelson, Tim Liberty Christian CA Foot Locker finalist
Yale Campbell, Ashley Baltimore MD distance
Yale DeWitt, Katie Harvard Westlake CA distance
Yale Hanak, Brian Jefferson Alex VA distance
Yale Pitts, Andrew Southwick-Tolland MA 2001 MA XC champ
Yale Kiernan, Cara Potomac School VA Foot Locker finalist
Yale Maguire, Ashley Monroe NJ hurdles
Yale Kruger, Emily Lampeter-Strasburg PA
Yale Douglas-Hall, Omari Cherry Hill NJ sprints
Yale Napper, David Cypress CA 4:16, 9:20 5th CA XC Div 2
Yale Castille, Katrina St. Louis LA 5-time LA champ, sprints and LJ
Yale Matthews, Taylor Midlothian VA middle distance
Yale Clute, Nathan Englewood CO 1:53 800m
Yale Gertzen, Brian Linwood NJ 1:55, 4:20
Yale Kempf, Russ W. Forsyth NC sprints
Yale Pohlet, Bruce LaSalle PA throws
Yale Lachman, Matt Los Angeles CA PV
Yale Nolet, Ashley Lowell MA PV
Yale Suzuki, Evan Washington DC sprints
Yale Leib, Brynne Olympia WA sprints
Yale Markesich, Catie Weymouth MA 4:56 1600m
Yale Pall, Jessica Hopewell Val NJ sprints
Yale Myers, Jacqueline Lancaster PA distance
Yale Mendillo, Sarah Branford CT javelin
Yale Lim, Simon San Francisco CA sprints
Yale Dlesk, Katie Andover MA sprints
Yale Hunt, Joseph Indianola IA hurdles
Yale Langhauser, John Basking Ridge NJ thrower
Yale Emanuel, Julia Tenafly NJ distance
Youngstown State Jones, Dominique Cleveland Hts OH sprints
Youngstown State Jones, Dionne Cleve Hts OH sprints
Youngstown State Davies, Lisa W. Branch Beloit OH distance
Youngstown State Hill, Amy Mt. Vernon OH thrower
Youngstown State Bolt, Danielle Brookline MA sprints
Youngstown State Hill, Lindsey Mt. Vernon OH thrower




 

DyeStat US


home | US news | states | rankings | calendar | features | youth | archives | TrackTalk | chat | shop |

DyeStat is published by John Dye, Baltimore MD

2002 - 2003