WHSAA State Indoor Champs
Saturday, Mar. 4, 2006
University of Wyoming, Laramie WY

Girls - Boys


 



Licensed to Laramie High School         Hy-Tek's Meet Manager 3/4/2006 08:46 PM

              Wyoming State Indoor Track Championships - 3/4/2006              

                                   3/4/2006                                    

                                    Results                                    

 

Girls 55 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Reaser, Alisha               Cody High In            7.70       7.56q 11 

  2 Ferguson, Kelly              Campbell Co. HS         7.80       7.66q  9 

  3 Anderson, Erica              Cheyenne Cen            7.77       7.69q 10 

  4 Elseroad, Veronica           Kelly Walsh             7.62       7.73q 12 

  5 Kline, Chelsey               Rock Springs            7.99       7.75q  2 

  6 Ehlebracht, Amy              Glenrock Tra            7.94       7.76q  6 

  7 Rehbein, Katie               Campbell Co. HS         7.50       7.79q 13 

  7 Harrington, Rachel           Rock Springs            8.03       7.79q  5 

  9 Cruz, Gaby                   Cheyenne Cen            7.98       7.80q  4 

 10 Uranker, Kayla               Rock Springs            7.94       7.81q  7 

 11 Michaels, Mercedes           Cheyenne Cen            7.87       7.84q  8 

 12 Sambrooks, Bonnie            Laramie High            7.97       7.85q  5 

 13 Sambrooks, Hollie            Laramie High            8.01       7.90   3 

 14 Smith, Shaundra              Cheyenne Cen            7.99       7.94   3 

 15 Carter, Kym                  Sheridan Hig            8.24       7.98  12 

 16 Oslund, Ashley               Laramie High            8.10       8.00   8 

 16 Moore, Tina                  Campbell Co. HS         8.00       8.00   1 

 18 Albertini, Kendra            Rock Springs            8.31       8.01   8 

 18 Pollock, Jonelle             Cody High In            8.10       8.01   7 

 20 Hunt, Jaclyn                 Glenrock Tra            8.01       8.06   4 

 21 Cheatham, Leton              Cheyenne Eas            8.20       8.07  12 

 21 Wonnacott, Brittany          Rock Springs            8.92       8.07   5 

 21 Gruver, Deanna               Cheyenne Eas            8.09       8.07   6 

 24 Schroff, Andie               Cheyenne Eas            8.21       8.08  13 

 25 Asay, Meredith               Lovell High Scho        8.43       8.11   4 

 26 Conrad, Ashley               Campbell Co. HS         8.10       8.12   9 

 27 Mascarenas, Danna            Natrona Coun            8.11       8.17  10 

 28 Jones, Nicole                Campbell Co. HS         8.20       8.22  13 

 28 Grenier, Megan               Cheyenne Eas            8.34       8.22   6 

 28 Warren, Brittany             Laramie High            8.20       8.22  11 

 31 Goering, Lea                 Natrona Coun            9.01       8.27   2 

 32 Peterson, Megan              Cheyenne Eas            8.00       8.29   2 

 33 Peterson, Valerie            Evanston Hs-            8.89       8.31   9 

 33 Dill, Janelle                Natrona Coun            8.27       8.31  10 

 35 Skinner, Christy             Laramie High            8.55       8.34   2 

 36 Ware, Felicia                Cheyenne Eas            8.49       8.40   2 

 37 Wheeler, Shannon             Cheyenne Eas            8.45       8.41   3 

 38 Curtis, Jessi                Laramie High            8.73       8.42  11 

 39 Eldridge, Brittany           Campbell Co. HS         8.80       8.45  11 

 39 Coffman, Lindsey             Natrona Coun            8.52       8.45   1 

 41 Lensert, Stephanie           Kelly Walsh             8.33       8.50   7 

 42 McCarthy, Jeanene            Natrona Coun            8.71       8.55  10 

 43 Strom, Nicole                Rock Springs            8.39       8.60   5 

 43 Legerski, Morgan             Natrona Coun            8.75       8.60  12 

 45 Dvorak, Mallory              Laramie High            8.90       8.64   7 

 46 Black, Kim                   Cheyenne Cen            8.69       8.67   8 

 46 Wegner, Aubrey               Sheridan Hig            8.75       8.67  13 

 48 Hillman, Ilene               Laramie High            8.70       8.68   9 

 48 Clark, Stephanie             Kelly Walsh             8.63       8.68   6 

 48 McCarthy, Melissa            Rock Springs            8.26       8.68  11 

 51 Brown, Leah                  Cheyenne Eas            8.90       8.69   6 

 51 Ortega, Tallia               Laramie High            8.56       8.69   3 

 53 Schicketanz, Sarah           Natrona Coun            8.68       8.76   7 

 54 Jones, Jacque                Kelly Walsh             8.81       8.78  10 

 54 Mitchell, Kara               Cheyenne Cen            8.79       8.78  12 

 56 Hardin, Alisha               Rock Springs            8.76       8.85  13 

 57 Mondragon, Elizabeth         Cheyenne Cen            8.59       8.86   4 

 58 Meranda, Carly               Laramie High            9.00       8.93   3 

 59 Jackson, JazMinn             Cheyenne Eas            8.50       9.01   1 

 60 Bader, Alex                  Natrona Coun            8.98       9.06   4 

 61 Percival, Lana               Campbell Co. HS         9.30       9.07   4 

 62 Rickman, Stephanie           Glenrock Tra            9.45       9.32   5 

 63 Mills, Whitney               Natrona Coun            9.12       9.34   1 

 64 Sodeman, Robyn               Kelly Walsh             9.25       9.35   3 

 65 Flesner, Candice             Campbell Co. HS         9.50       9.38   7 

 66 Fisher, Danielle             Cheyenne Eas                       9.65  10 

 67 Sims, Sara                   Laramie High            9.50       9.91   8 

 68 Perryman, Sady               Cheyenne Cen           10.30       9.98   9 

 69 Baker, Kaylan                Riverton                          10.38  11 

 

Girls 55 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points

===================================================================================

Finals

  1 Reaser, Alisha               Cody High In            7.56       7.52   2   10  

  2 Anderson, Erica              Cheyenne Cen            7.69       7.56   2    8  

  3 Ferguson, Kelly              Campbell Co. HS         7.66       7.66   2    6  

  4 Elseroad, Veronica           Kelly Walsh             7.73       7.67   2    5  

  5 Rehbein, Katie               Campbell Co. HS         7.79       7.70   1    4  

  6 Cruz, Gaby                   Cheyenne Cen            7.80       7.73   1    3  

  7 Kline, Chelsey               Rock Springs            7.75       7.78   2    2  

  8 Ehlebracht, Amy              Glenrock Tra            7.76       7.79   2    1  

  9 Sambrooks, Bonnie            Laramie High            7.85       7.86   1 

 10 Uranker, Kayla               Rock Springs            7.81       7.87   1 

 11 Harrington, Rachel           Rock Springs            7.79       7.89   1 

 12 Michaels, Mercedes           Cheyenne Cen            7.84       8.08   1 

 

Girls 200 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Anderson, Erica              Cheyenne Cen           27.23      26.90  23   10  

  2 Elseroad, Veronica           Kelly Walsh            27.31      27.10  23    8  

  3 Reaser, Alisha               Cody High In           27.14      27.13  23    6  

  4 Rehbein, Katie               Campbell Co. HS        27.50      28.03  23    5  

  5 Clement, Kendall             Cheyenne Cen           29.03      28.31  20    4  

  6 Sambrooks, Hollie            Laramie High           28.00      28.41  22    3  

  7 Kline, Chelsey               Rock Springs           28.15      28.51  22    2  

  8 Uranker, Kayla               Rock Springs           28.20      28.57  21    1  

  9 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen           28.46      28.58  21 

 10 Moore, Tina                  Campbell Co. HS        29.00      28.76  20 

 11 Harrington, Rachel           Rock Springs           28.42      28.82  21 

 12 Sambrooks, Bonnie            Laramie High           29.28      28.92  20 

 13 Freeman, Jami                Sheridan Hig           29.44      29.10  19 

 14 Mortensen, Aly               Rock Springs           30.14      29.12  15 

 15 Smith, Shaundra              Cheyenne Cen           30.06      29.14  16 

 16 Ferguson, Kelly              Campbell Co. HS        28.00      29.15  22 

 17 Schroff, Andie               Cheyenne Eas                      29.17   5 

 18 Michaels, Mercedes           Cheyenne Cen           29.46      29.26  19 

 19 Oslund, Ashley               Laramie High           30.00      29.36  17 

 20 Jones, Nicole                Campbell Co. HS        29.90      29.40  17 

 21 Strom, Nicole                Rock Springs           29.15      29.52  20 

 22 Shutts, Sara                 Natrona Coun           29.36      29.56  19 

 23 Asay, Meredith               Lovell High Scho       30.33      29.62  14 

 24 Hunt, Jaclyn                 Glenrock Tra           29.47      29.67  19 

 25 Conrad, Ashley               Campbell Co. HS        30.10      29.75  16 

 26 Albertini, Kendra            Rock Springs           30.16      29.80  15 

 27 Steir, Alecia                Sheridan Hig           29.55      29.84  18 

 28 Brown, Stephanie             Sheridan Hig           29.94      29.88  17 

 29 Peterson, Valerie            Evanston Hs-           28.67      29.92  21 

 30 Mascarenas, Danna            Natrona Coun           30.09      30.01  16 

 31 Cruz, Gaby                   Cheyenne Cen           31.01      30.04  12 

 32 Ware, Felicia                Cheyenne Eas           30.69      30.07  13 

 33 Pettit, Stephanie            Sheridan Hig           31.43      30.09  11 

 34 Cheatham, Leton              Cheyenne Eas                      30.31   3 

 35 Carter, Kym                  Sheridan Hig           30.07      30.47  16 

 36 Curtis, Jessica              Natrona Coun           31.67      30.50  11 

 37 Hill, Erin                   Cheyenne Cen                      30.62   1 

 38 Stephens, Stefanie           Cheyenne Cen           31.07      30.68  12 

 39 Burstad, Emily               Rock Springs           34.09      30.72   7 

 40 Coffman, Lindsey             Natrona Coun           32.45      30.73   8 

 41 Rochelle, Emily              Kelly Walsh                       30.85   4 

 42 Jackson, JazMinn             Cheyenne Eas                      30.91   5 

 43 Schicketanz, Sarah           Natrona Coun           30.54      30.99  13 

 44 Schabron, Bridget            Laramie High           31.00      31.01  13 

 45 Grenier, Megan               Cheyenne Eas           31.22      31.05  12 

 46 Peterson, Megan              Cheyenne Eas                      31.08   2 

 47 Bowland, Ashley              Natrona Coun           30.53      31.18  14 

 48 McCarthy, Melissa            Rock Springs           31.83      31.23  11 

 49 Wolpert, Olivia              Riverton                          31.33   2 

 49 Barker, Lisa                 Natrona Coun           33.31      31.33   7 

 51 Luther, Britni               Riverton                          31.39   3 

 52 Brown, Leah                  Cheyenne Eas           33.08      31.40   7 

 53 Storey, Brenna               Sheridan Hig           31.80      31.45  11 

 54 Smith, Chandy                Cody High In           32.85      31.71   8 

 55 McCarthy, Jeanene            Natrona Coun           32.23      31.74   8 

 56 Kremke, Bailey               Kelly Walsh                       31.88   5 

 56 Smith, Randi                 Cheyenne Cen           30.31      31.88  15 

 58 Meranda, Carly               Laramie High           32.00      32.05   9 

 59 Legerski, Morgan             Natrona Coun           32.04      32.17   9 

 60 Wonnacott, Brittany          Rock Springs           32.10      32.30   9 

 61 Hardin, Alisha               Rock Springs           32.02      32.32   9 

 62 Calderon, Elizabeth          Cheyenne Cen           30.43      32.40  14 

 63 Groeheweg, Danielle          Cheyenne Eas           31.37      32.51  12 

 64 Hillman, Ilene               Laramie High           32.00      32.58  10 

 65 Black, Kim                   Cheyenne Cen           30.52      32.90  14 

 66 Hensel, Michelle             Cheyenne Eas                      33.37   3 

 67 Bader, Alex                  Natrona Coun           33.90      34.74   7 

 68 Fisher, Danielle             Cheyenne Eas                      35.01   1 

 69 White, Dagan                 Natrona Coun           34.76      35.48   6 

 70 Mills, Whitney               Natrona Coun           34.45      35.85   6 

 71 Rulli, Callie                Cheyenne Eas                      36.27   1 

 72 Sodeman, Robyn               Kelly Walsh            36.02      36.68   6 

 73 Perryman, Sady               Cheyenne Cen           38.53      36.92   6 

 74 Baker, Kaylan                Riverton                          39.91   4 

 -- Anderson, Cashmere           Cheyenne Eas                         DQ   2 

 

Girls 400 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Slight, Stacy                Cody High In         1:00.20    1:00.11   8   10  

  2 Blankenship, Carli           Cody High In         1:00.17    1:00.46   8    8  

  3 Elliot, Emily                Natrona Coun         1:02.51    1:03.42   8    6  

  4 Anderson, Erica              Cheyenne Cen         1:03.75    1:04.55   8    5  

  5 Brus, Cate                   Cody High In         1:07.60    1:05.24   6    4  

  6 Mayhue, Ashlee               Natrona Coun         1:05.97    1:05.80   7    3  

  7 Kline, Chelsey               Rock Springs         1:05.30    1:06.41   7    2  

  8 Pollock, Jonelle             Cody High In         1:05.14    1:07.09   7    1  

  9 Shutts, Sara                 Natrona Coun         1:06.43    1:07.20   6 

 10 Harrington, Rachel           Rock Springs         1:06.10    1:07.58   6 

 11 Mortensen, Aly               Rock Springs         1:09.66    1:08.43   4 

 12 Burstad, Emily               Rock Springs         1:09.32    1:09.42   5 

 13 Peterson, Valerie            Evanston Hs-         1:05.34    1:09.60   7 

 14 Lankford, Nicole             Cheyenne Eas         1:09.39    1:09.64   4 

 15 Wheeler, Shannon             Cheyenne Eas                    1:10.28   2 

 16 George, Chelsea              Sheridan Hig         1:09.14    1:10.34   5 

 17 Pollard, Mandi               Kelly Walsh          1:08.44    1:10.76   5 

 18 Degenfelder, Megan           Natrona Coun         1:13.81    1:11.30   3 

 19 Calderon, Elizabeth          Cheyenne Cen         1:13.03    1:11.45   3 

 20 Browne, Kelly                Cheyenne Cen         1:15.00    1:14.47   3 

 21 Whetstone, Lizzie            Cheyenne Eas        13:06.00    1:14.76   2 

 22 Schabron, Bridget            Laramie High         1:08.00    1:15.08   6 

 23 Salas, Taylor                Cheyenne Eas                    1:16.13   1 

 24 Goering, Lea                 Natrona Coun         1:18.24    1:16.32   2 

 25 Board, Lauren                Sheridan Hig         1:10.23    1:16.66   4 

 26 Sims, Sara                   Laramie High         1:10.00    1:25.97   4 

 

Girls 800 Meter Run

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Slight, Stacy                Cody High In         2:17.00    2:26.09   9   10  

  2 Forbes, Shelley              Sheridan Hig         2:26.21    2:26.96   9    7  

  2 Blankenship, Carli           Cody High In         2:22.00    2:26.96   9    7  

  4 Lovato, Melissa              Rock Springs         2:28.47    2:31.32   9    5  

  5 Kennedy, Amy                 Kelly Walsh          2:36.55    2:34.18   7    4  

  6 Crockett, Victoria           Cheyenne Cen         2:32.23    2:35.16   8    3  

  7 Evenson, Trisha              Campbell Co. HS      2:32.00    2:35.54   8    2  

  8 Zancanella, Annie            Rock Springs         2:36.10    2:37.63   7    1  

  9 Alliais, Jenna               Rock Springs         2:35.40    2:38.76   7 

 10 Polen, Veronica              Cheyenne Cen         2:39.39    2:40.56   6 

 11 Young, Brittany              Natrona Coun         2:40.33    2:42.46   6 

 12 Rosechandler, Robyn          Cody High In         2:35.00    2:44.54   8 

 13 Hollenbeck, Cassa            Campbell Co. HS      2:38.00    2:45.41   7 

 14 Rose, Carli                  Cheyenne Eas         2:52.90    2:45.46   4 

 15 Abulashvili, Katya           Rock Springs         2:50.16    2:49.14   5 

 16 Rawson, Darci                Rock Springs         2:44.64    2:49.85   5 

 17 Gray, Alicia                 Rock Springs         2:51.14    2:56.06   5 

 18 Kelley, Georgia              Laramie High         2:50.00    2:59.61   5 

 19 Fahlgren, Jessie             Campbell Co. HS      2:58.00    3:01.55   3 

 20 Zirbel, Christi              Riverton                        3:01.85   1 

 21 Matsuno, Keiko               Laramie High         2:55.00    3:02.46   4 

 22 Whipple, Jenna               Cheyenne Cen         3:05.25    3:05.15   2 

 23 Beffert, Jenni               Cheyenne Cen         3:02.00    3:05.69   3 

 24 Vosler, Kelsey               Cheyenne Eas         3:13.68    3:15.17   2 

 25 Wilmetti, Chrissy            Rock Springs         3:15.00    3:16.16   2 

 26 Hileman, Gabi                Kelly Walsh                     3:29.97   1 

 

Girls 1600 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Higgins, Emily               Cody High In         5:14.80    5:30.49    10  

  2 Forbes, Shelley              Sheridan Hig         5:14.36    5:33.37     8  

  3 Evenson, Trisha              Campbell Co. HS      5:26.00    5:47.67     6  

  4 Abraham, Levia               Cheyenne Cen         5:43.08    5:51.66     5  

  5 Oestmann, Toni               Cheyenne Eas         5:54.00    5:54.16     4  

  6 Crockett, Victoria           Cheyenne Cen         5:42.98    5:56.66     3  

  7 Kougl, Kelly                 Cheyenne Eas         5:50.21    5:56.68     2  

  8 Olexey, Wendy                Rock Springs         5:34.29    5:58.38     1  

  9 Young, Brittany              Natrona Coun         5:57.74    5:59.12  

 10 Weber, Amanda                Campbell Co. HS      5:52.00    6:07.26  

 11 Winter, Emily                Campbell Co. HS      5:53.00    6:08.35  

 12 Barrera, Jessica             Campbell Co. HS      5:42.00    6:13.74  

 13 Gray, Alicia                 Rock Springs         6:06.85    6:17.99  

 14 Bobinchak, Emily             Sheridan Hig         6:03.13    6:20.14  

 15 Bever, Abi                   Cheyenne Eas         6:24.00    6:21.85  

 16 Griesbach, Leah              Laramie High         5:57.00    6:23.12  

 17 Martinez, Maya               Cheyenne Cen         6:25.21    6:23.52  

 18 Schmidt, Veronica            Kelly Walsh                     6:24.96  

 19 Brugger, Lindsay             Cheyenne Cen         6:14.03    6:25.68  

 20 Harrelson, Jessica           Sheridan Hig         6:02.57    6:36.52  

 21 Kelley, Georgia              Laramie High         6:28.00    6:36.58  

 22 Hueckstaedt, Ashley          Rock Springs         6:00.29    6:37.20  

 23 Wilson, Amber                Rock Springs         6:21.40    6:39.12  

 24 Temple, Carly                Campbell Co. HS      6:30.00    6:40.22  

 25 Matsuno, Keiko               Laramie High         6:46.00    6:41.68  

 26 Foster, Rachel               Cheyenne Cen         7:00.78    6:46.07  

 27 Parady, Annalise             Rock Springs         6:33.90    6:46.47  

 28 Dabbs, Lacey                 Sheridan Hig         6:18.59    6:49.21  

 29 Herget, Kristen              Cheyenne Cen         7:23.01    6:57.55  

 30 Beffert, Jenni               Cheyenne Cen         7:15.00    6:57.61  

 31 Phister, Sarah               Riverton                        6:57.94  

 32 Hayes, Shelah                Cheyenne Cen         7:15.00    6:58.01  

 33 Zirbel, Christi              Riverton                        6:58.24  

 34 Byra, Emily                  Laramie High         6:28.00    7:04.77  

 35 Roman, Erica                 Sheridan Hig         6:31.44    7:06.84  

 

Girls 3200 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Higgins, Emily               Cody High In        11:58.30   12:21.21    10  

  2 Nimmo, Ashlen                Rock Springs        11:37.95   12:22.00     8  

  3 Evenson, Trisha              Campbell Co. HS     12:40.00   12:48.70     6  

  4 Abraham, Levia               Cheyenne Cen        13:11.16   13:02.41     5  

  5 Crockett, Victoria           Cheyenne Cen        13:19.29   13:14.82     4  

  6 Barrera, Jessica             Campbell Co. HS     13:00.00   13:18.25     3  

  7 Shipman, Lisa                Rock Springs        12:41.06   13:25.17     2  

  8 Winter, Emily                Campbell Co. HS                13:32.86     1  

  9 Cook, Katie                  Cheyenne Cen        13:46.76   13:36.42  

 10 May, Kym                     Sheridan Hig        12:55.54   13:46.55  

 11 Diede, Lisa                  Campbell Co. HS     13:50.00   13:53.81  

 12 Bever, Abi                   Cheyenne Eas        13:45.00   14:03.93  

 13 Derr, Jillian                Cheyenne Cen        14:03.10   14:26.09  

 14 Temple, Carly                Campbell Co. HS     14:30.00   14:29.51  

 15 Hayes, Shelah                Cheyenne Cen        15:30.00   14:53.68  

 16 Rohn, Clair                  Riverton                       14:56.16  

 17 Peterson, Sarah              Cheyenne Eas                   15:05.55  

 18 Beffert, Jenni               Cheyenne Cen                   16:03.81  

 19 McCord, Michaela             Natrona Coun                   17:20.89  

 

Girls 55 Meter Hurdles

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Merback, Jordan              Kelly Walsh             9.09       9.00q  6 

  2 Vassar, Tanya                Cheyenne Eas            9.37       9.38q  4 

  3 Elseroad, Veronica           Kelly Walsh             9.45       9.42q  3 

  4 Ebner, Kylie                 Campbell Co. HS         9.20       9.56q  5 

  5 Strom, Nickole               Kelly Walsh             9.58       9.59q  2 

  6 Freeman, Jami                Sheridan Hig            9.72       9.78q  1 

  7 Lensert, Stephanie           Kelly Walsh             9.99       9.84q  1 

  8 Brus, Cate                   Cody High In                       9.86q  1 

  9 Kremke, Bailey               Kelly Walsh            10.60      10.09q  3 

 10 Helmerick, Kathryn           Cheyenne Cen           10.07      10.12q  2 

 11 Schabron, Bridget            Laramie High           10.40      10.24q  4 

 12 Uranker, Kayla               Rock Springs           10.46      10.25q  6 

 13 Smith, Randi                 Cheyenne Cen           10.59      10.26   4 

 14 Curtis, Jessica              Natrona Coun           10.42      10.30   5 

 15 Cegelski, Shelby             Cheyenne Cen                      10.51   3 

 16 Jordan, Kayli                Cheyenne Cen           10.53      10.61   6 

 17 Schroeder, Julianne          Campbell Co. HS        11.10      10.68   1 

 18 Weber, Kahla                 Cheyenne Cen           10.60      10.77   2 

 19 Clark, Stephanie             Kelly Walsh            10.36      10.78   3 

 20 Hardin, Alisha               Rock Springs           11.24      10.88   2 

 21 Black, Kim                   Cheyenne Cen           11.48      11.02   4 

 22 Mascarenas, Danna            Natrona Coun           10.85      11.07   1 

 23 Percival, Lana               Campbell Co. HS        11.40      11.10   3 

 24 Steir, Alecia                Sheridan Hig                      11.30   2 

 25 Brown, Kearstin              Sheridan Hig                      11.49   2 

 26 White, Caitlin               Cheyenne Eas                      11.60   4 

 27 Groeheweg, Danielle          Cheyenne Eas           12.05      11.97   5 

 28 Wegner, Aubrey               Sheridan Hig                      11.99   3 

 29 Prejean, Alix                Cheyenne Eas                      12.13   1 

 30 Legerski, Morgan             Natrona Coun           12.06      12.26   6 

 31 Salas, Taylor                Cheyenne Eas           10.54      12.54   5 

 32 Redetzke, Randa              Campbell Co. HS        12.70      12.84   5 

 33 Flesner, Candice             Campbell Co. HS        12.20      15.65   6 

 

Girls 55 Meter Hurdles

===================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points

===================================================================================

Finals

  1 Merback, Jordan              Kelly Walsh             9.00       8.96   2   10  

  2 Lensert, Stephanie           Kelly Walsh             9.84       9.11   1    8  

  3 Ebner, Kylie                 Campbell Co. HS         9.56       9.22   2    6  

  4 Vassar, Tanya                Cheyenne Eas            9.38       9.29   2    5  

  5 Elseroad, Veronica           Kelly Walsh             9.42       9.46   2    4  

  6 Strom, Nickole               Kelly Walsh             9.59       9.67   2    3  

  7 Brus, Cate                   Cody High In            9.86       9.78   1    2  

  8 Uranker, Kayla               Rock Springs           10.25       9.81   1    1  

  9 Freeman, Jami                Sheridan Hig            9.78       9.91   2 

 10 Helmerick, Kathryn           Cheyenne Cen           10.12       9.96   1 

 11 Kremke, Bailey               Kelly Walsh            10.09      10.13   1 

 12 Schabron, Bridget            Laramie High           10.24      10.16   1 

 

Girls 4x400 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Cody High Indoor  'A'                             4:11.00    4:16.46   5   10  

     1) Reaser, Alisha                  2) Pollock, Jonelle               

     3) Blankenship, Carli              4) Slight, Stacy                  

  2 Cheyenne Central HS - Girls  'A'                  4:35.13    4:28.65   4    8  

     1)                                 2) Polen, Veronica                

  3 Sheridan High School  'A'                         4:27.09    4:30.54   5    6  

     1) Forbes, Shelley                 2) Freeman, Jami                  

     3) Steir, Alecia                   4)                                

  4 Natrona County - Girls  'A'                       4:30.76    4:30.71   5    5  

     1) Domenici, Rici                  2) Mayhue, Ashlee                 

     3) Shutts, Sara                    4) Young, Brittany                

  5 Kelly Walsh High School  'A'                      4:41.00    4:30.90   3    4  

     1) Schmidt, Veronica               2) Clark, Stephanie               

     3) Strom, Nickole                  4) Elseroad, Veronica             

  6 Cody High Indoor  'B'                             4:30.00    4:30.99   5    3  

     1) Rosechandler, Robyn             2) Brus, Cate                     

     3) Whisonaut, Betsy                4) Higgins, Emily                 

  7 Rock Springs Hs-Wy  'A'                           4:40.95    4:32.02   4    2  

     1) Kline, Chelsey                  2) Strom, Nicole                  

     3) Harrington, Rachel              4) Lovato, Melissa                

  8 Cheyenne East  'A'                                4:38.27    4:34.78   4    1  

     1) Brown, Leah                     2) Lankford, Nicole               

     3) Vassar, Tanya                   4) Oestmann, Toni                 

  9 Sheridan High School  'B'                         4:38.94    4:35.22   4 

     1) Brown, Kearstin                 2) Brown, Stephanie               

     3) Pettit, Stephanie               4) Storey, Brenna                 

 10 Cheyenne Central HS - Girls  'B'                  4:47.72    4:37.88   3 

     1) Arnold, Holli                   2)                                

     3) Polen, Gabbi                    4)                                

 11 Campbell Co. HS  'A'                              4:45.00    4:38.60   3 

     1) Weber, Amanda                   2) Moore, Tina                    

     3) Hollenbeck, Cassa               4) Diede, Lisa                    

 12 Natrona County - Girls  'B'                       4:57.91    4:40.19   3 

     1) Barker, Lisa                    2) Bowland, Ashley                

     3) Curtis, Jessica                 4) Degenfelder, Megan             

 13 Laramie High School  'B'                                     4:43.08   2 

     1) Oslund, Ashley                  2) Skinner, Christy               

     3) Sambrooks, Hollie               4) Sambrooks, Bonnie              

 14 Cheyenne East  'B'                                           4:49.20   2 

     1) Schroff, Andie                  2) Peterson, Megan                

     3) Wheeler, Shannon                4)                                

 15 Cheyenne Central HS - Girls  'C'                             4:51.09   1 

     1) Mitchell, Kara                  2) Calderon, Elizabeth            

     3) Weber, Kahla                    4) Browne, Kelly                  

 16 Riverton  'A'                                                5:06.20   2 

     1) Bappe, Bethany                  2) Wolpert, Olivia                

     3) Zirbel, Christi                 4) Phister, Sarah                 

 17 Laramie High School  'C'                                     5:13.82   1 

     1) Schabron, Bridget               2) Sims, Sara                     

     3) Ortega, Tallia                  4) Dvorak, Mallory                

 

Girls 4x800 Meter Relay

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Cody High Indoor  'A'                             9:38.00   10:16.92    10  

     1) Rosechandler, Robyn             2) Higgins, Emily                 

     3) Blankenship, Carli              4) Slight, Stacy                  

  2 Rock Springs Hs-Wy  'A'                          10:13.95   10:19.74     8  

     1) Nimmo, Ashlen                   2) Olexey, Wendy                  

     3) Alliais, Jenna                  4) Lovato, Melissa                

  3 Cheyenne Central HS - Girls  'A'                 10:21.04   10:24.41     6  

     1) Polen, Gabbi                    2) Abraham, Levia                 

     3) Crockett, Victoria              4) Helmerick, Kathryn             

  4 Campbell Co. HS  'A'                             11:00.00   10:36.87     5  

     1) Weber, Amanda                   2) Barrera, Jessica               

     3) Winter, Emily                   4) Evenson, Trisha                

  5 Cheyenne East  'A'                               10:54.68   10:43.45     4  

     1) Kougl, Kelly                    2) Stewart, Crystal               

     3) Rose, Carli                     4) Oestmann, Toni                 

  6 Cheyenne Central HS - Girls  'B'                 11:09.74   11:01.48     3  

     1) Brugger, Lindsay                2) Martinez, Maya                 

     3) Cook, Katie                     4)                                

  7 Sheridan High School  'A'                        10:51.24   11:09.29     2  

     1) George, Chelsea                 2) Bobinchak, Emily               

     3) May, Kym                        4)                                

  8 Sheridan High School  'B'                        11:35.24   12:01.09     1  

     1) Harrelson, Jessica              2) Board, Lauren                  

     3) Roman, Erica                    4) Dabbs, Lacey                   

  9 Cheyenne Central HS - Girls  'C'                            12:02.46  

     1) Hayes, Shelah                   2) Derr, Jillian                  

     3) Beffert, Jenni                  4) Foster, Rachel                 

 

Girls High Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Holbrooke, Cameo             Cody High In         4-10.00   J5-00.00     8  

  1 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen         4-10.00   J5-00.00     5  

  1 Domenici, Rici               Natrona Coun         5-00.00   J5-00.00    10  

  1 Strom, Nickole               Kelly Walsh          5-03.00   J5-00.00     4  

  1 Merback, Jordan              Kelly Walsh          5-02.00   J5-00.00     3  

  1 Arnold, Holli                Cheyenne Cen         4-10.00   J5-00.00     6  

  7 Clark, Stephanie             Kelly Walsh          5-02.00   J4-10.00     2  

  8 Whisonaut, Betsy             Cody High In                   J4-08.00  

  8 Brus, Cate                   Cody High In                   J4-08.00  

  8 Rochelle, Emily              Kelly Walsh          4-08.00   J4-08.00     1  

  8 McGuire, Ashton              Kelly Walsh          5-02.00   J4-08.00  

 12 Vassar, Tanya                Cheyenne Eas         4-10.00   J4-06.00  

 12 Meranda, Carly               Laramie High         4-06.00   J4-06.00  

 12 Dvorak, Mallory              Laramie High         4-04.00   J4-06.00  

 12 Miller, Ali                  Kelly Walsh          4-06.00   J4-06.00  

 16 Curtis, Jessica              Natrona Coun         4-04.00   J4-04.00  

 -- Strom, Nicole                Rock Springs                         NH  

 -- Rickman, Stephanie           Glenrock Tra                         NH  

 -- Miller, Nikkita              Kelly Walsh          4-08.00         NH  

 -- Stoll, Katie                 Natrona Coun         4-04.00         NH  

 -- Schulte, Jackie              Natrona Coun         4-02.00         NH  

 

Girls Pole Vault

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Howe, Jesse                  Cheyenne Eas                   10-00.00    10  

  2 Ackerman, Nicole             Sheridan Hig                    9-06.00     8  

  3 Ferguson, Kelly              Campbell Co. HS                J9-00.00     5  

  3 Gruver, Deanna               Cheyenne Eas                   J9-00.00     6  

  5 Fauber, Kayla                Sheridan Hig                   J8-06.00     4  

  5 Reaser, Alisha               Cody High In                   J8-06.00     3  

  7 Brown, Kearstin              Sheridan Hig                   J8-00.00  

  7 Jones, Chelsea               Cody High In                   J8-00.00     2  

  7 Stewart, Crystal             Cheyenne Eas                   J8-00.00     1  

 10 Curtis, Jessi                Laramie High                    7-06.00  

 11 Sambrooks, Hollie            Laramie High                    7-00.00  

 11 Butcher, Stacey              Cheyenne Cen                    7-00.00  

 11 Umphlette, Janelle           Cody High In                    7-00.00  

 11 Eldridge, Brittany           Campbell Co. HS                 7-00.00  

 -- Smith, Chandy                Cody High In                         NH  

 -- Warren, Brittany             Laramie High                         NH  

 -- Brown, Leah                  Cheyenne Eas                         NH  

 -- Fahlgren, Jessie             Campbell Co. HS                      NH  

 -- Bowie, Timmarie              Cheyenne Cen                         NH  

 

Girls Long Jump

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Preliminaries

  1 Ferguson, Kelly              Campbell Co. HS     16-08.00   17-03.50q 

  2 Ebner, Kylie                 Campbell Co. HS     16-08.00   17-02.00q 

  3 Anderson, Erica              Cheyenne Cen        16-06.00   17-00.50q 

  4 Ehlebracht, Amy              Glenrock Tra        14-09.00   16-05.00q 

  5 Mayhue, Ashlee               Natrona Coun        14-03.50   15-07.50q 

  6 Cruz, Gaby                   Cheyenne Cen        15-03.00   15-05.00q 

  7 Stephens, Stefanie           Cheyenne Cen        14-03.00   15-04.00q 

  7 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen        15-01.00   15-04.00q 

  9 Dill, Janelle                Natrona Coun        14-05.00   15-01.50q 

 10 McGuire, Ashton              Kelly Walsh         15-06.50   14-10.50  

 11 Hunt, Jaclyn                 Glenrock Tra        12-06.00   14-04.00  

 11 Wolpert, Olivia              Riverton                       14-04.00  

 13 Cheatham, Leton              Cheyenne Eas                   14-03.50  

 14 Carter, Kym                  Sheridan Hig        13-01.00   14-02.50  

 15 Elliot, Emily                Natrona Coun        14-04.00   14-02.00  

 16 McCarthy, Jeanene            Natrona Coun        12-07.00   14-00.00  

 17 Bappe, Bethany               Riverton                       13-10.00  

 17 Warren, Brittany             Laramie High        15-00.00   13-10.00  

 19 Jones, Chelsea               Cody High In        14-00.00   13-09.00  

 20 Coffman, Lindsey             Natrona Coun        12-10.00   13-08.50  

 21 Groeheweg, Danielle          Cheyenne Eas        13-00.25   13-07.50  

 22 Luther, Britni               Riverton                       13-07.00  

 23 Sambrooks, Bonnie            Laramie High        14-08.00   13-05.00  

 24 Ortega, Tallia               Laramie High        12-00.00   13-01.75  

 25 Heck, Melissa                Natrona Coun        13-00.00   13-00.50  

 26 Whetstone, Lizzie            Cheyenne Eas        12-09.00   13-00.00  

 27 Jordan, Kayli                Cheyenne Cen        13-05.00   12-10.00  

 28 Curtis, Jessi                Laramie High        13-06.00   12-06.50  

 29 Mills, Whitney               Natrona Coun        10-11.75   12-06.00  

 30 Lankford, Nicole             Cheyenne Eas        11-09.00   12-00.00  

 31 Prejean, Alix                Cheyenne Eas                   11-02.50  

 32 Baker, Kaylan                Riverton                       10-03.00  

 -- Oslund, Ashley               Laramie High        13-00.00         ND  

 

Girls Long Jump

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Finals

  1 Ebner, Kylie                 Campbell Co. HS     17-02.00  J17-00.00     8  

  1 Ferguson, Kelly              Campbell Co. HS     17-03.50  J17-00.00    10  

  3 Ehlebracht, Amy              Glenrock Tra        16-05.00  J16-05.00     5  

  3 Anderson, Erica              Cheyenne Cen        17-00.50  J16-05.00     6  

  5 Stephens, Stefanie           Cheyenne Cen        15-04.00  J15-04.00     1  

  6 Dill, Janelle                Natrona Coun        15-01.50  J15-01.50  

  7 Mayhue, Ashlee               Natrona Coun        15-07.50      J1.00     4  

  7 Cruz, Gaby                   Cheyenne Cen        15-05.00      J1.00     3  

  7 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen        15-04.00      J1.00     2  

 

Girls Triple Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Merback, Jordan              Kelly Walsh         34-11.00   36-03.00    10  

  2 Ebner, Kylie                 Campbell Co. HS     34-00.00   35-07.00     8  

  3 Warren, Brittany             Laramie High        34-02.00   34-01.00     6  

  4 Vassar, Tanya                Cheyenne Eas        32-11.75   33-11.00     5  

  5 McGuire, Ashton              Kelly Walsh         32-07.00   32-06.00     4  

  6 Clement, Kendall             Cheyenne Cen        32-02.00  J32-00.00     2  

  6 Jamerson, Miki               Cheyenne Cen        31-09.00  J32-00.00     3  

  8 Achler, Whitney              Cheyenne Cen        30-06.00   31-08.00     1  

  9 Dill, Janelle                Natrona Coun        29-02.00   31-05.50  

  9 Rochelle, Emily              Kelly Walsh         29-02.50   31-05.50  

  9 Fauber, Kayla                Sheridan Hig        31-01.00   31-05.50  

 12 Bappe, Bethany               Riverton                       29-06.50  

 13 Schroeder, Julianne          Campbell Co. HS     29-08.00   29-02.00  

 14 McCarthy, Jeanene            Natrona Coun        27-00.25   28-06.50  

 15 Jordan, Kayli                Cheyenne Cen        29-03.00   28-04.50  

 16 Curtis, Jessi                Laramie High        27-03.00   27-10.50  

 17 Valenzuela, Kristina         Cody High In        25-00.00   27-03.50  

 18 Steir, Alecia                Sheridan Hig        30-01.00   26-10.00  

 19 Smith, Randi                 Cheyenne Cen        27-08.00   26-08.00  

 20 Bowland, Ashley              Natrona Coun        25-03.00   26-03.00  

 21 Percival, Lana               Campbell Co. HS     25-00.00   24-10.50  

 22 Segal, Marrissa              Cheyenne Cen        24-08.00   24-10.00  

 23 White, Dagan                 Natrona Coun        25-07.50   24-09.50  

 24 Mondragon, Elizabeth         Cheyenne Cen        27-00.00   24-06.00  

 25 Mills, Whitney               Natrona Coun        25-06.00   24-03.50  

 26 Fisch, Kristine              Cheyenne Cen                   22-02.00  

 -- Salas, Taylor                Cheyenne Eas        28-11.25         ND  

 

Girls Shot Put

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Preliminaries

  1 Rollin, Amanda               Rock Springs        45-02.25   42-08.50q 

  2 Cottier, Macie               Campbell Co. HS     37-06.00   39-05.50q 

  3 Horsley, Jessica             Sheridan Hig        38-03.00   35-09.50q 

  4 Stienmetz, Emmalee           Kelly Walsh         39-04.50   35-00.00q 

  5 Milbourn, Cody               Cheyenne Cen        33-11.00   34-02.00q 

  6 Heck, Melissa                Natrona Coun        33-05.00   33-10.00q 

  7 Rogers, Lacy                 Campbell Co. HS     33-08.00   33-02.00q 

  8 Joslin, Jessica              Cheyenne Eas        33-01.50   33-01.00q 

  9 Falk, Andrea                 Cheyenne Cen        32-10.00   32-08.00q 

 10 Nelson, Laura                Cody High In        32-00.00   32-06.50q 

 11 Kroeger, Jami                Lander Tiger        32-06.00   32-04.00q 

 12 Undem, Sarah                 Lovell High Scho    35-09.00   31-11.00q 

 12 McCollough, Morgan           Cheyenne Eas        32-00.00   31-11.00q 

 14 Gruver, Deanna               Cheyenne Eas        35-03.00   31-02.00q 

 15 McGuire, Ashton              Kelly Walsh         32-01.00   29-07.00q 

 16 Moyer, Crystal               Rock Springs        30-08.00   29-05.00q 

 17 Carr, Megan                  Rock Springs        29-04.00   28-06.00q 

 18 Schulmeyer, Kayley           Laramie High        29-06.00   27-07.50q 

 19 McLane, Jessica              Cheyenne Eas        27-06.00   26-11.00q 

 20 Christensen, Michah          Riverton                       26-06.50q 

 21 Jamtgaard, Jessie            Campbell Co. HS     27-01.00   26-03.50q 

 22 Alm, Katie                   Campbell Co. HS     26-05.00   26-01.00q 

 23 Valenzuela, Kristina         Cody High In        27-00.00   25-03.00q 

 23 Stoll, Katie                 Natrona Coun        25-03.50   25-03.00q 

 25 Fernon, Tara                 Cheyenne Cen        26-07.00   25-01.00q 

 26 McCord, Michaela             Natrona Coun                   24-11.00q 

 27 Harrison, Ashley             Cheyenne Eas                   24-07.00q 

 28 Mayer, Molly                 Kelly Walsh         21-03.50   24-00.00  

 29 Brooks, Devin                Cheyenne Eas        24-07.50   23-11.00  

 30 Crofts, Jessica              Riverton                       23-07.00  

 31 Carpender, Breanna           Cheyenne Cen        23-03.00   23-05.00  

 32 Cook, Katie                  Cheyenne Cen        25-05.00   22-09.50  

 33 Davis, Erica                 Rock Springs        21-09.50   22-05.00  

 34 Miller, Ali                  Kelly Walsh         23-10.50   21-03.00  

 34 Lavalais, Lael               Cheyenne Eas        23-00.50   21-03.00  

 36 Degenfelder, Megan           Natrona Coun        19-06.00   20-11.00  

 -- Mascarenas, Danna            Natrona Coun                         ND  

 -- Gwynn, Sonnet                Cody High In        32-00.00         ND  

 -- Wing, Tia                    Rock Springs        19-01.25         ND  

 -- Albertini, Christina         Rock Springs        27-04.00         ND  

 -- Honholt, K. t.               Kelly Walsh         29-02.00         ND  

 -- Hall, Paige                  Riverton                             ND  

 -- Jones, Jacque                Kelly Walsh         25-03.50         ND  

 -- Phillips, Leah               Cheyenne Eas                         ND  

 -- Rojas, Kyra                  Riverton                             ND  

 -- Phillips, Lynnea             Cheyenne Eas        26-03.00         ND  

 

Girls Shot Put

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Finals

  1 Rollin, Amanda               Rock Springs        42-08.50   42-08.50    10  

  2 Cottier, Macie               Campbell Co. HS     39-05.50   39-05.50     8  

  3 Horsley, Jessica             Sheridan Hig        35-09.50   36-09.00     6  

  4 Stienmetz, Emmalee           Kelly Walsh         35-00.00   36-02.00     5  

  5 Rogers, Lacy                 Campbell Co. HS     33-02.00   35-02.00     4  

  6 Milbourn, Cody               Cheyenne Cen        34-02.00   35-01.50     3  

  7 Heck, Melissa                Natrona Coun        33-10.00   33-10.00     2  

  8 Nelson, Laura                Cody High In        32-06.50   33-05.50     1  

  9 Joslin, Jessica              Cheyenne Eas        33-01.00   33-04.50  

 

Boys 55 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Fanning, Bret                Cheyenne Cen            6.74       6.70q  9 

  2 Ames, Brendan                Cheyenne Cen            6.74       6.71q 10 

  2 Gruver, Jacob                Cheyenne Eas            6.56       6.71q 16 

  4 Moen, Joe                    Cheyenne Eas            6.79       6.78q  8 

  5 Verburg, David               Laramie High            6.80       6.80q  7 

  6 Muth, Jake                   Lander Tiger            6.90       6.83q  3 

  6 Bean, Kevin                  Laramie High            7.00       6.83q  6 

  6 Keyes, Garrett               Cheyenne Cen            6.85       6.83q  4 

  6 Smith, Jordan                Campbell Co. HS         6.60       6.83q 15 

 10 Rudkin, Reed                 Kelly Walsh             6.65       6.87q 14 

 11 Kelly, Ryan                  Natrona Indo            6.91       6.94q  1 

 12 Smith, Kenny                 Cody High In            6.68       6.97q 13 

 13 Wilson, David                Cheyenne Cen            6.96       6.98   4 

 14 Kapeles, Matthew             Natrona Indo            6.94       7.01   1 

 15 Rhinesmith, Ben              Sheridan Hig            6.72       7.02  12 

 16 Winninger, Nate              Cody High In            6.72       7.04  11 

 16 Carrillo, Chemo              Riverton                           7.04   7 

 18 Lewis, Chad                  Cody High In            7.05       7.06   8 

 18 Ibera, Jordan                Laramie High            7.40       7.06   7 

 20 Carroll, Shannon             Riverton                           7.08   5 

 20 McNierney, Joe               Laramie High            7.22       7.08   7 

 22 Byram, Jordan                Laramie High            7.20       7.10  10 

 23 Bolger, Max                  Natrona Indo            7.16       7.11  16 

 24 Franscell, Matt              Campbell Co. HS         6.80       7.12   6 

 24 Washburn, Colin              Kelly Walsh             6.96       7.12   3 

 26 Beard, Taylor                Sheridan Hig            7.06       7.14   9 

 26 Grammens, Kyle               Sheridan Hig            6.82       7.14   5 

 28 Beckham, Adrian              Cheyenne Cen            7.17       7.17  15 

 29 Schilling, Garrett           Campbell Co. HS         6.90       7.19   2 

 30 Vencill, j d                 Natrona Indo            7.12       7.20  14 

 31 Lavato, Mike                 Lander Tiger            7.30       7.21   1 

 32 Dach, Josh                   Natrona Indo            7.15       7.22  16 

 33 Ivy, Ryan                    Laramie High            7.20       7.23  11 

 34 Drewey, Trevor               Riverton                           7.26  10 

 35 Stratton, Alex               Cheyenne Eas                       7.29  14 

 36 Bielefeld, Marcus            Natrona Indo            7.28       7.30   6 

 36 Wilson, Matt                 Cody High In            7.20       7.30  12 

 38 Watts, Matt                  Cheyenne Eas                       7.32  11 

 39 Aanenson, Cactus             Laramie High            7.10       7.33  11 

 39 Bassett, Brandon             Natrona Indo            7.12       7.33  13 

 41 Everett, Nathan              Cheyenne Eas            7.39       7.36   4 

 41 Dudry, Jd                    Sheridan Hig            7.35       7.36   2 

 41 Wilson, David                Cody High In            7.20       7.36  13 

 44 Condelario, Evan             Natrona Indo            7.22       7.37   8 

 44 Cheatham, Cooper             Natrona Indo            7.28       7.37   4 

 46 Phillips, Michael            Sheridan Hig            7.68       7.39  11 

 46 Hawkins, Sam                 Evanston Hs-            7.13       7.39  15 

 48 Adams, Trevor                Cheyenne Eas            7.28       7.41   5 

 49 Herrera, Tucker              Laramie High            7.40       7.43   6 

 49 Talbott, Kyle                Rock Springs            7.57       7.43  15 

 51 Batway, Travis               Cheyenne Cen            7.29       7.46   3 

 52 Moreno, Carlos               Sheridan Hig            6.94       7.49   2 

 52 Gale, Jon                    Cheyenne Eas            7.48       7.49  11 

 54 Bradley, Marcus              Cheyenne Cen            7.43       7.50   9 

 55 Telck, Richie                Rock Springs            7.62       7.51  14 

 55 Barbula, Lucas               Sheridan Hig            7.37       7.51   3 

 57 Walker, Charles              Kelly Walsh             7.44       7.52  10 

 58 Meidinger, Justin            Kelly Walsh             7.18       7.54  14 

 58 Vela, Julian                 Sheridan Hig            7.59       7.54  16 

 58 Stevenson, Austin            Cheyenne Cen            7.63       7.54  12 

 61 Levi, Evan                   Laramie High            7.30       7.56   2 

 62 Wang, Eugene                 Sheridan Hig                       7.57  12 

 63 Kmetz, Kyle                  Laramie High            7.50       7.58  12 

 64 Melchior, Nate               Cheyenne Cen            7.60       7.60  15 

 65 Baker, Jake                  Natrona Indo            7.31       7.64   1 

 65 Fahrer, Lucas                Cheyenne Eas            7.85       7.64   6 

 67 McLaughlin, Matt             Cheyenne Cen            7.70       7.65   8 

 67 Crook, Neil                  Star Valley             7.70       7.65   9 

 67 Lee, Adam                    Cheyenne Eas            7.63       7.65  13 

 70 Smith, Jordan                Laramie High            7.40       7.68   5 

 71 Wyatt, Cody                  Natrona Indo            7.71       7.70   7 

 72 Lynch, Ted                   Cheyenne Eas            7.69       7.75  10 

 73 Zhoe, Jesse                  Laramie High            7.50       7.78  14 

 74 Teeples, Jake                Lander Tiger                       7.79   8 

 75 Wyatt, Travis                Natrona Indo            7.97       7.96   4 

 76 Heggie, Braz                 Laramie High            7.50       8.04  13 

 77 Walrath, Mike                Laramie High            7.01       8.07   7 

 78 Rinne, Trey                  Cheyenne Eas            7.90       8.11   5 

 79 Rener, Casey                 Cheyenne Cen            8.00       8.14   2 

 80 Nation, James                Riverton                           8.16  13 

 81 Vencill, Jon                 Natrona Indo            8.47       8.18   4 

 82 Birt, Justin                 Cheyenne Cen            8.15       8.20   2 

 83 Morgan, Jarrod               Campbell Co. HS         8.00       8.22   3 

 84 Sommer, Axel                 Cheyenne Eas            8.08       8.30   1 

 85 Tavaris, Jesse               Laramie High            7.60       8.51  16 

 86 Street, Derek                Kelly Walsh             8.19       8.90   3 

 

Boys 55 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points

===================================================================================

Finals

  1 Ames, Brendan                Cheyenne Cen            6.71       6.62   2   10  

  2 Gruver, Jacob                Cheyenne Eas            6.71       6.68   2    8  

  3 Fanning, Bret                Cheyenne Cen            6.70       6.69   2    6  

  4 Muth, Jake                   Lander Tiger            6.83       6.70   2    5  

  5 Moen, Joe                    Cheyenne Eas            6.78       6.72   2    4  

  6 Keyes, Garrett               Cheyenne Cen            6.83       6.75   1    3  

  7 Bean, Kevin                  Laramie High            6.83       6.79   1    1.5

  7 Verburg, David               Laramie High            6.80       6.79   2    1.5

  9 Rudkin, Reed                 Kelly Walsh             6.87       6.84   1 

 10 Smith, Kenny                 Cody High In            6.97       6.88   1 

 11 Smith, Jordan                Campbell Co. HS         6.83       6.89   1 

 12 Kelly, Ryan                  Natrona Indo            6.94       7.02   1 

 

Boys 200 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Ames, Brendan                Cheyenne Cen           23.48      23.32  24   10  

  2 Gruver, Jacob                Cheyenne Eas           23.40      23.86  24    8  

  3 Hewitt-gaffney, Bob          Campbell Co. HS        24.10      23.92  23    6  

  4 Strand, Eric                 Campbell Co. HS        23.60      24.00  23    5  

  5 Fanning, Bret                Cheyenne Cen           24.40      24.05  22    4  

  6 Bean, Kevin                  Laramie High           25.00      24.38  19    3  

  7 Smith, Kenny                 Cody High In           24.23      24.61  23    2  

  8 Loveland, Michael            Kelly Walsh            24.59      24.66  22    1  

  9 Kapeles, Matthew             Natrona Indo           24.84      24.70  20 

  9 Wilson, David                Cheyenne Cen           24.87      24.70  20 

 11 Kelly, Ryan                  Natrona Indo           24.87      24.72  20 

 11 Sullivan, Tommy              Laramie High           24.90      24.72  19 

 13 Moen, Joe                    Cheyenne Eas           25.96      24.98  14 

 14 Franscell, Matt              Campbell Co. HS        24.90      25.09  20 

 15 Verburg, David               Laramie High           24.70      25.12  21 

 16 Batway, Travis               Cheyenne Cen           24.82      25.16  21 

 17 Carrillo, Chemo              Riverton                          25.20   4 

 18 Wilson, David                Cody High In            0.25      25.25  24 

 19 McNierney, Joe               Laramie High           25.78      25.27  15 

 20 Haller, Frank                Cheyenne Eas           25.56      25.31  17 

 21 Hawkins, Sam                 Evanston Hs-           25.04      25.38  19 

 22 Jamerson, Jerard             Cheyenne Cen           25.73      25.46  16 

 23 Lewis, Chad                  Cody High In           24.70      25.52  22 

 24 Beckham, Adrian              Cheyenne Cen           24.82      25.56  21 

 25 Grammens, Kyle               Sheridan Hig           25.75      25.58  16 

 26 Rives, Derek                 Riverton                          25.61   1 

 27 Carroll, Shannon             Riverton                          25.73   1 

 28 Washburn, Colin              Kelly Walsh            25.28      25.74  18 

 29 Pulver, James                Riverton                          25.75   4 

 30 Moreno, Carlos               Sheridan Hig           25.77      25.79  16 

 31 Drewey, Trevor               Riverton                          25.81   4 

 31 Phillips, Clancey            Sheridan Hig           25.77      25.81  15 

 33 Vencill, j d                 Natrona Indo           25.84      25.87  15 

 34 Wilson, Matt                 Cody High In            0.25      25.88  24 

 35 Bielefeld, Marcus            Natrona Indo           26.18      25.89  12 

 36 Hurst, Zack                  Sheridan Hig           26.05      25.90  12 

 37 Beard, Taylor                Sheridan Hig           26.55      25.93  10 

 38 Bassett, Brandon             Natrona Indo           25.65      25.94  17 

 39 Bolger, Max                  Natrona Indo           25.95      25.99  14 

 40 Schilling, Garrett           Campbell Co. HS        26.10      26.02  12 

 41 Tavaris, Jesse               Laramie High           27.00      26.06   8 

 42 Spellman, Dakota             Campbell Co. HS        25.60      26.11  17 

 42 Stratton, Alex               Cheyenne Eas                      26.11   2 

 44 Condelario, Evan             Natrona Indo           26.38      26.13  11 

 45 Dach, Josh                   Natrona Indo           26.18      26.21  12 

 46 Ivy, Ryan                    Laramie High           26.00      26.22  13 

 47 Strand, Evan                 Campbell Co. HS        25.50      26.30  18 

 48 Johnson, Kyler               Natrona Indo           26.43      26.55  11 

 49 Talbott, Kyle                Rock Springs           26.52      26.56  11 

 50 Levi, Evan                   Laramie High           26.00      26.60  13 

 51 Telck, Richie                Rock Springs           26.72      26.67  10 

 52 Walker, Charles              Kelly Walsh            25.56      26.72  17 

 53 Kmetz, Kyle                  Laramie High           26.05      26.75  13 

 54 Vela, Julian                 Sheridan Hig           26.89      26.76  10 

 55 Weinrich, Cody               Natrona Indo           26.82      26.86  10 

 56 Rhinesmith, Ben              Sheridan Hig           25.65      26.87  16 

 57 Gale, Jon                    Cheyenne Eas           25.96      26.88  14 

 57 Wyatt, Cody                  Natrona Indo           27.30      26.88   7 

 59 Herrera, Tucker              Laramie High           26.00      26.91  14 

 60 Cheatham, Cooper             Natrona Indo           27.11      27.02   8 

 61 Wang, Eugene                 Sheridan Hig                      27.12   3 

 62 Lee, Adam                    Cheyenne Eas           28.37      27.24   6 

 62 Foster, Clint                Sheridan Hig           26.95      27.24   9 

 64 Meidinger, Justin            Kelly Walsh            27.54      27.48   7 

 65 Burtis, Kyle                 Sheridan Hig           27.21      27.52   8 

 66 Sommer, Axel                 Cheyenne Eas                      27.55   1 

 67 Bradley, Marcus              Cheyenne Cen           26.35      27.77  11 

 68 Teeples, Jake                Lander Tiger                      27.82   3 

 69 Zhoe, Jesse                  Laramie High           28.00      28.01   7 

 70 Rener, Casey                 Cheyenne Cen           29.00      28.18   5 

 71 Heggie, Braz                 Laramie High           27.00      28.32   9 

 72 Rinne, Trey                  Cheyenne Eas           29.15      28.50   5 

 73 Korpela, Keegan              Sheridan Hig                      28.58   3 

 74 Hemming, Justin              Riverton                          28.68   2 

 75 Birt, Justin                 Cheyenne Cen           29.73      29.00   5 

 76 Wyatt, Travis                Natrona Indo           29.20      29.05   5 

 77 Morgan, Jarrod               Campbell Co. HS        28.90      29.39   6 

 78 Ibera, Jordan                Laramie High           27.00      29.49   9 

 79 Nation, James                Riverton                          29.67   3 

 80 Street, Derek                Kelly Walsh            28.56      30.73   6 

 81 Barbula, Lucas               Sheridan Hig           27.21      34.00   8 

 

Boys 400 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Hewitt-gaffney, Bob          Campbell Co. HS        51.10      50.98  13   10  

  2 Strand, Eric                 Campbell Co. HS        50.70      52.85  13    8  

  3 Cross, Justin                Cody High In           51.88      53.37  13    6  

  4 Keyes, Garrett               Cheyenne Cen           53.70      54.03  12    5  

  5 Becker, Cory                 Natrona Indo           54.35      54.81  11    4  

  6 Byram, Jordan                Laramie High           53.00      54.83  12    3  

  7 Hawkins, Sam                 Evanston Hs-           53.91      55.37  12    2  

  8 Noonan, Patrick              Cheyenne Cen           56.00      55.90   8    1  

  9 Maddux, Mathew               Natrona Indo           56.99      56.04   8 

 10 Armagost, Tyler              Cheyenne Cen           56.38      56.17   8 

 11 Carter, Jimmy                Cheyenne Cen           55.34      56.25   9 

 12 Carey, Matt                  Cheyenne Cen           55.79      56.41   9 

 13 Haller, Frank                Cheyenne Eas           57.49      56.53   7 

 14 Dugas, Brian                 Cheyenne Cen           57.19      56.76   8 

 15 Strand, Evan                 Campbell Co. HS        56.00      57.49   9 

 16 Kapeles, Matthew             Natrona Indo           59.31      57.80   6 

 17 Vencill, j d                 Natrona Indo         1:02.00      58.45   4 

 18 Drake, Brett                 Cheyenne Eas                      58.71   2 

 19 Verburg, David               Laramie High           54.00      58.77  11 

 20 Lavato, Mike                 Lander Tiger           55.10      59.13  10 

 20 Maddux, Josh                 Natrona Indo           54.32      59.13  11 

 22 Sexton, Lee                  Cheyenne Eas                      59.34   1 

 23 Kmetz, Kyle                  Laramie High           56.00      59.71   9 

 24 McLaughlin, Matt             Cheyenne Cen         1:01.85      59.94   5 

 25 Telck, Richie                Rock Springs           58.70    1:00.23   6 

 26 Baker, Jake                  Natrona Indo         1:06.00    1:00.25   3 

 27 Talbott, Kyle                Rock Springs         1:01.44    1:00.57   5 

 28 Parrish, Laine               Cheyenne Cen         1:06.71    1:00.64   3 

 29 Dach, Josh                   Natrona Indo        59:38.00    1:01.29   2 

 30 Cunningham, Evan             Campbell Co. HS        58.00    1:01.62   7 

 31 Foster, Clint                Sheridan Hig         1:09.24    1:01.90   3 

 32 Burtis, Kyle                 Sheridan Hig         1:05.65    1:02.27   3 

 33 Call, Chris                  Star Valley             0.58    1:02.59  13 

 34 Rangitsch, Paul              Cheyenne Cen         1:04.50    1:02.84   4 

 35 Smith, Jordan                Laramie High         1:02.00    1:04.80   4 

 36 Wyatt, Travis                Natrona Indo         1:04.00    1:05.91   4 

 37 Vencill, Jon                 Natrona Indo                    1:07.18   1 

 38 Korpela, Keegan              Sheridan Hig         1:10.00    1:07.90   2 

 39 Izatt, Ben                   Star Valley          1:00.70    1:09.45   6 

 40 Nottingham, David            Riverton                        1:10.71   1 

 -- Brough, Kevin                Star Valley            55.30         DQ  10 

 

Boys 800 Meter Run

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Hewitt-gaffney, Bob          Campbell Co. HS      1:55.50    2:05.98  10   10  

  2 Strand, Eric                 Campbell Co. HS      1:58.00    2:07.81  10    8  

  3 Herrold, Paul                Cheyenne Cen         2:07.73    2:08.28   9    6  

  4 Rathburn, Devin              Cheyenne Cen         2:10.30    2:09.94   9    5  

  5 Call, Joseph                 Star Valley          2:05.00    2:10.09  10    4  

  6 Miller, William              Rock Springs         2:01.34    2:10.31  10    3  

  7 Shuler, Tucker               Cody High In         2:05.53    2:10.42   9    2  

  8 Hayes, Danny                 Cheyenne Cen         2:16.14    2:12.20   7    1  

  9 Shulmeyer, Kyle              Laramie High         2:17.00    2:18.52   7 

 10 Varah, Alex                  Sheridan Hig         2:11.12    2:18.62   8 

 11 Greg, Waetzig                Campbell Co. HS      2:11.00    2:19.21   8 

 12 Johnson, Devon               Laramie High         2:14.00    2:19.31   8 

 13 Powers, Kirk                 Cheyenne Cen         2:20.29    2:20.03   6 

 14 Cercy, Cuyler                Natrona Indo         2:21.00    2:20.71   6 

 15 Nachtigal, Al                Laramie High         2:18.00    2:23.47   6 

 16 Turner, Scott                Natrona Indo         2:18.00    2:23.70   7 

 17 Rogers, Sean                 Cody High In         2:12.00    2:24.91   8 

 18 Metzler, Bob                 Kelly Walsh                     2:25.02   1 

 19 Rees, Mike                   Star Valley          2:18.00    2:26.10   7 

 20 Neuman, Wesley               Sheridan Hig         2:25.41    2:28.45   4 

 21 Depew, Kyle                  Cheyenne Cen         2:26.26    2:28.46   4 

 22 Scarence, Collin             Lander Tiger                    2:28.54   2 

 23 Hensel, Willie               Cheyenne Eas         2:32.00    2:29.24   3 

 24 Tollis, Eric                 Cheyenne Cen         2:20.02    2:29.29   6 

 25 Southard, Connor             Laramie High         2:24.00    2:30.37   5 

 26 Londe, Tom                   Cheyenne Cen         2:45.63    2:31.71   3 

 27 Lainhart, Mike               Star Valley          2:23.00    2:34.69   5 

 28 Mickelson, Brock             Riverton                        2:41.22   1 

 29 Nottingham, David            Riverton                        2:50.83   2 

 30 Johnson, Sean                Natrona Indo         2:40.00    3:05.10   3 

 31 Britain, Joe                 Glenrock Tra         3:40.00    3:45.92   2 

 

Boys 1600 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Kelting, Taylor              Campbell Co. HS      4:36.00    4:42.66    10  

  2 Reiter, Zach                 Rock Springs         4:35.45    4:47.42     8  

  3 Wilde, Sean                  Cheyenne Cen         4:38.93    4:48.73     6  

  4 Foley, Scott                 Cheyenne Cen         4:43.36    4:49.21     5  

  5 Gibson, Dustin               Rock Springs         4:36.45    4:52.08     4  

  6 Coughlin, Matt               Laramie High         4:48.00    4:52.58     3  

  7 Miller, William              Rock Springs         4:33.46    4:55.46     2  

  8 MacLellan, Chris             Cheyenne Cen         4:54.34    4:56.56     1  

  9 Nold, Casey                  Cheyenne Eas         5:03.93    5:00.92  

 10 Griffith, Greg               Rock Springs         4:50.22    5:06.39  

 11 Strom, Tyler                 Cody High In         4:48.00    5:06.97  

 12 Rodekohr, Ryan               Cheyenne Cen         5:13.76    5:07.41  

 13 Neuberger, Steve             Kelly Walsh          4:53.94    5:08.98  

 14 Turner, Scott                Natrona Indo         5:26.00    5:13.89  

 15 Parker, William              Rock Springs         4:57.37    5:15.71  

 16 Zollinger, Mark              Campbell Co. HS      5:01.00    5:17.83  

 17 Meyers, Shane                Campbell Co. HS      5:08.00    5:18.88  

 18 McCrann, Dustin              Cody High In         4:58.00    5:18.99  

 19 Southard, Connor             Laramie High         5:20.00    5:19.31  

 20 McCort, Jordan               Rock Springs         4:57.73    5:19.81  

 21 Evans, Jordan                Cheyenne Eas         5:27.34    5:20.49  

 22 Slight, Ethan                Cody High In         5:11.00    5:21.46  

 23 Powers, Kirk                 Cheyenne Cen         5:27.29    5:23.97  

 24 McCort, Taylor               Rock Springs         5:10.90    5:24.27  

 25 Huff, Austin                 Cheyenne Eas         5:22.14    5:25.55  

 26 Tollis, Eric                 Cheyenne Cen         5:36.60    5:26.00  

 27 Jennings, James              Sheridan Hig         5:15.84    5:26.14  

 28 Asire, Josh                  Natrona Indo         5:26.00    5:27.09  

 29 Rotellini, John              Sheridan Hig         5:30.01    5:28.52  

 30 Scarence, Collin             Lander Tiger                    5:28.69  

 31 Hermes, Sky                  Lander Tiger                    5:29.48  

 32 Crowell, Dylan               Natrona Indo         5:28.00    5:29.62  

 33 Collins, Devin               Glenrock Tra         5:30.00    5:32.94  

 34 Barrett, Blain               Rock Springs         5:25.10    5:35.30  

 35 Londe, David                 Cheyenne Cen         5:45.26    5:36.52  

 36 Renner, Tyler                Cheyenne Eas         5:45.00    5:37.63  

 37 Lane, Cody                   Riverton                        5:39.85  

 38 Hueckstaedt, Todd            Rock Springs         5:25.70    5:44.47  

 39 McLeod, Peter                Cheyenne Eas         5:33.59    5:45.41  

 40 Woodard, Matt                Cheyenne Eas         5:37.00    5:45.50  

 41 Lainhart, Mike               Star Valley          5:35.00    5:46.13  

 42 Moyer, Steven                Sheridan Hig         5:26.54    5:48.32  

 43 Levi, Dillon                 Laramie High         6:01.00    5:54.43  

 44 Riggle, Tyler                Cody High In         5:40.00    5:54.44  

 45 Mickelson, Brock             Riverton                        5:56.06  

 46 Kollekowski, Alex            Sheridan Hig         5:42.64    5:58.56  

 47 Knopik, Greg                 Natrona Indo         5:29.00    6:00.91  

 48 Johnson, Sean                Natrona Indo         5:48.00    6:11.64  

 49 Stricklin, Garrett           Kelly Walsh          6:03.84    6:12.48  

 50 Hunter, Tim                  Cody High In         5:45.00    6:29.54  

 

Boys 3200 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Kelting, Taylor              Campbell Co. HS     10:10.00   10:32.05    10  

  2 Gibson, Dustin               Rock Springs        10:05.13   10:34.18     8  

  3 Reiter, Zach                 Rock Springs        10:33.47   10:35.06     6  

  4 Foley, Scott                 Cheyenne Cen        10:07.52   10:35.63     5  

  5 Griffith, Greg               Rock Springs         9:54.74   10:39.11     4  

  6 Franke, Josh                 Cheyenne Cen        10:35.09   10:50.93     3  

  7 Wilde, Sean                  Cheyenne Cen        10:13.54   10:52.68     2  

  8 Nold, Casey                  Cheyenne Eas        10:55.59   10:53.90     1  

  9 Strom, Tyler                 Cody High In        10:49.00   11:00.67  

 10 Robinson, Dominic            Campbell Co. HS     11:20.00   11:06.72  

 11 Griesbach, Ryan              Laramie High        11:04.00   11:06.91  

 12 Parker, William              Rock Springs        10:27.64   11:21.44  

 13 McCort, Taylor               Rock Springs        11:00.54   11:21.90  

 14 Voigt, Steiner               Kelly Walsh         11:10.54   11:36.40  

 15 Zollinger, Mark              Campbell Co. HS     11:39.00   11:42.07  

 16 Meyers, Shane                Campbell Co. HS     12:00.00   11:43.08  

 17 Knopik, Greg                 Natrona Indo        11:03.00   11:52.68  

 18 McCrann, Dustin              Cody High In        11:30.00   11:54.60  

 19 Allington, Nick              Glenrock Tra        11:45.00   12:00.70  

 20 Dyess, Nate                  Laramie High        11:50.00   12:01.64  

 21 Crowell, Dylan               Natrona Indo        11:26.00   12:08.46  

 22 Asire, Josh                  Natrona Indo        13:10.00   12:17.30  

 23 Hermes, Sky                  Lander Tiger                   12:45.68  

 24 Barrett, Blain               Rock Springs        12:01.01   12:45.92  

 25 Dustin, Josh                 Star Valley         11:52.00   13:04.25  

 26 Hueckstaedt, Todd            Rock Springs        12:01.43   13:04.77  

 27 Dewey, Adam                  Rock Springs        12:22.37   13:04.80  

 28 Riggle, Tyler                Cody High In        12:30.00   13:15.94  

 

Boys 55 Meter Hurdles

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Ames, Brendan                Cheyenne Cen            7.66       7.56q  5 

  2 Soukup, Ben                  Sheridan Hig            7.73       7.82q  3 

  3 Cross, Justin                Cody High In            7.71       7.92q  4 

  4 Lassiter, Kegan              Cody High In            8.20       8.00q  2 

  5 Hollinger, Matt              Cody High In            8.37       8.10q  5 

  6 Lovas, Chris                 Cheyenne Cen            8.15       8.13q  1 

  6 Pickett, Brandt              Cheyenne Cen            8.29       8.13q  4 

  8 McBride, Jonathon            Cheyenne Cen            8.18       8.33q  1 

  9 Smith, Jordan                Campbell Co. HS         8.28       8.40q  3 

 10 Storie, Jed                  Campbell Co. HS         8.64       8.44q  2 

 11 Smith, Kenny                 Cody High In            8.52       8.47q  3 

 12 Bassett, Brandon             Natrona Indo            8.40       8.55q  5 

 13 Loveland, Michael            Kelly Walsh             8.74       8.74   1 

 14 Ivy, Ryan                    Laramie High            8.00       8.81   2 

 15 Rojo, Danny                  Sheridan Hig            9.00       8.83   2 

 16 Payne, Robert                Cheyenne Eas            9.26       8.90   5 

 17 Pulver, James                Riverton                           8.93   1 

 18 McKen, Chad                  Star Valley             8.76       8.98   1 

 19 Hasselman, Mark              Laramie High            9.10       9.17   3 

 20 Bielefeld, Marcus            Natrona Indo            9.14       9.39   4 

 21 Ryder, Sean                  Lander Tiger            9.90       9.50   4 

 22 Morse, Adam                  Kelly Walsh                        9.75   3 

 23 Wyatt, Cody                  Natrona Indo            9.84      10.10   5 

 24 Haller, Frank                Cheyenne Eas            8.43      11.26   4 

 

Boys 55 Meter Hurdles

===================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points

===================================================================================

Finals

  1 Cross, Justin                Cody High In            7.92       7.61   2   10  

  2 Ames, Brendan                Cheyenne Cen            7.56       7.63   2    8  

  3 Soukup, Ben                  Sheridan Hig            7.82       7.67   2    6  

  4 Lassiter, Kegan              Cody High In            8.00       7.94   2    5  

  5 Lovas, Chris                 Cheyenne Cen            8.13       7.99   1    4  

  6 McBride, Jonathon            Cheyenne Cen            8.33       8.02   1    3  

  7 Smith, Jordan                Campbell Co. HS         8.40       8.04   1    2  

  8 Pickett, Brandt              Cheyenne Cen            8.13       8.14   2    1  

  9 Hollinger, Matt              Cody High In            8.10       8.24   2 

 10 Storie, Jed                  Campbell Co. HS         8.44       8.29   1 

 11 Smith, Kenny                 Cody High In            8.47       8.44   1 

 12 Bassett, Brandon             Natrona Indo            8.55       8.46   1 

 

Boys 4x400 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Campbell Co. HS  'A'                              3:29.00    3:38.51   5   10  

     1) Smith, Jordan                   2) Strand, Eric                   

     3) Kelting, Taylor                 4) Hewitt-gaffney, Bob            

  2 Cheyenne Central HS - Boys  'A'                   3:42.16    3:40.34   5    8  

     1) Carter, Jimmy                   2) Noonan, Patrick                

     3) Armagost, Tyler                 4) Keyes, Garrett                 

  3 Natrona Indoor-Boys  'A'                          3:44.89    3:41.24   5    6  

     1) Becker, Cory                    2) Maddux, Josh                   

     3) Campbell, Currington            4) Maddux, Mathew                 

  4 Cheyenne Central HS - Boys  'C'                   3:49.81    3:45.22   3    5  

     1) Herrold, Paul                   2) Rathburn, Devin                

     3) Foley, Scott                    4) Wilde, Sean                    

  5 Cody High Indoor  'A'                             3:38.00    3:46.38   5    4  

     1) Winninger, Nate                 2) Shuler, Tucker                 

     3) Lassiter, Kegan                 4) Sheffield, Spencer             

  6 Rock Springs Hs-Wy  'A'                           3:45.00    3:46.52   4    3  

     1) Reiter, Zach                    2) McCort, Jordan                 

     3) Gibson, Dustin                  4) Miller, William                

  7 Laramie High School  'C'                          3:45.00    3:47.16   4    2  

     1) Aanenson, Cactus                2) Sullivan, Tommy                

     3) Byram, Jordan                   4) Michel, Stephen                

  8 Cheyenne Central HS - Boys  'B'                   3:48.52    3:48.49   3    1  

     1) McBride, Jonathon               2) Lovas, Chris                   

     3) Carey, Matt                     4) Hill, Brian                    

  9 Sheridan High School  'A'                         3:45.96    3:50.24   3 

     1) Pettit, Scott                   2) Phillips, Clancey              

     3) Soukup, Ben                     4) Hurst, Zack                    

 10 Kelly Walsh High School  'A'                      3:45.00    3:52.14   4 

     1) Washburn, Colin                 2) Metzler, Bob                   

     3) Hayes, Drew                     4) Loveland, Michael              

 11 Cheyenne East  'A'                                4:10.32    3:55.91   2 

     1) Moen, Joe                       2) Haller, Frank                  

     3) Drake, Brett                    4) Sexton, Lee                    

 12 Cody High Indoor  'B'                             4:01.00    3:56.03   2 

     1) Hollinger, Matt                 2) Rogers, Sean                   

     3) Welch, Derek                    4) Neddermeyer, Matt              

 13 Star Valley  'A'                                  3:45.00    3:56.36   4 

     1) Brough, Kevin                   2) Rees, Mike                     

     3) McKen, Chad                     4) Call, Joseph                   

 14 Laramie High School  'D'                                     3:56.95   1 

     1) Levi, Evan                      2) Doherty, Michael               

     3) Bradfield, Alex                 4) McNierney, Joe                 

 15 Campbell Co. HS  'B'                              4:00.00    3:59.05   2 

     1) Strand, Evan                    2) Cunningham, Evan               

     3) Greg, Waetzig                   4) Storie, Jed                    

 16 Sheridan High School  'B'                         4:12.00    4:00.28   2 

     1) Rojo, Danny                     2) Neuman, Wesley                 

     3) Phillips, Michael               4) Varah, Alex                    

 17 Laramie High School  'A'                          3:54.00    4:00.66   3 

     1) Coughlin, Matt                  2) Johnson, Devon                 

     3) Shulmeyer, Kyle                 4) Nachtigal, Al                  

 18 Riverton  'A'                                                4:11.73   1 

     1) Pulver, James                   2) Mickelson, Brock               

     3) Pitta, John                     4) Carroll, Shannon               

 19 Laramie High School  'B'                                     4:32.97   1 

     1) Southard, Connor                2) Dyess, Nate                    

     3) Griesbach, Ryan                 4) Levi, Dillon                   

 

Boys 4x800 Meter Relay

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Cheyenne Central HS - Boys  'A'                   8:39.24    8:37.20    10  

     1) MacLellan, Chris                2) Rathburn, Devin                

     3) Carey, Matt                     4) Herrold, Paul                  

  2 Rock Springs Hs-Wy  'A'                           8:18.18    8:37.62     8  

     1) Griffith, Greg                  2) Gibson, Dustin                 

     3) Reiter, Zach                    4) Miller, William                

  3 Cheyenne Central HS - Boys  'B'                   9:11.00    9:04.24     6  

     1) Powers, Kirk                    2) Dugas, Brian                   

     3) Tollis, Eric                    4) Hayes, Danny                   

  4 Laramie High School  'A'                                     9:07.23     5  

     1) Coughlin, Matt                  2) Johnson, Devon                 

     3) Shulmeyer, Kyle                 4) Nachtigal, Al                  

  5 Natrona Indoor-Boys  'A'                          9:13.22    9:11.77     4  

     1) Becker, Cory                    2) Campbell, Currington           

     3) Cercy, Cuyler                   4) Maddux, Josh                   

  6 Campbell Co. HS  'A'                              9:40.00    9:21.39     3  

     1) Meyers, Shane                   2) Zollinger, Mark                

     3) Robinson, Dominic               4) Greg, Waetzig                  

  7 Cody High Indoor  'A'                             9:11.00    9:28.61     2  

     1) Slight, Ethan                   2) Rogers, Sean                   

     3) McCrann, Dustin                 4)                                

  8 Cheyenne East  'A'                               10:23.64    9:28.92     1  

     1) Evans, Jordan                   2) Woodard, Matt                  

     3) McLeod, Peter                   4) Huff, Austin                   

  9 Sheridan High School  'A'                         9:20.00    9:35.60  

     1) Sorenson, Ryan                  2) Neuman, Wesley                 

     3) Jennings, James                 4) Varah, Alex                    

 

Boys High Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Strawn, Lucas                Campbell Co. HS      6-01.00    6-05.00    10  

  2 Peterson, Ben                Cody High In         5-08.00   J6-02.00     8  

  2 Jones, Brandon               Cody High In         5-11.00   J6-02.00     6  

  4 Rose, Andrew                 Campbell Co. HS      1-11.50   J6-00.00     5  

  5 Welch, Derek                 Cody High In         5-10.00   J5-10.00     4  

  5 Maddux, Mathew               Natrona Indo         5-10.00   J5-10.00     3  

  5 Campbell, Currington         Natrona Indo         5-10.00   J5-10.00     2  

  8 Payne, Robert                Cheyenne Eas         5-04.00   J5-06.00  

  8 Michel, Stephen              Laramie High         5-06.00   J5-06.00     1  

  8 Stratton, Alex               Cheyenne Eas                   J5-06.00  

  8 Depew, Kyle                  Cheyenne Cen         5-04.00   J5-06.00  

  8 Hayes, Drew                  Kelly Walsh                    J5-06.00  

  8 Hill, Brian                  Cheyenne Cen         5-06.00   J5-06.00  

 -- Izatt, Ben                   Star Valley          5-06.00         NH  

 -- Bradfield, Alex              Laramie High         5-06.00         NH  

 -- Call, Joseph                 Star Valley          5-10.00         NH  

 -- Pitta, John                  Riverton                             NH  

 -- Foster, Greg                 Natrona Indo         5-06.00         NH  

 -- Rohn, Seth                   Riverton                             NH  

 -- Reiber, Jake                 Cheyenne Cen         5-04.00         NH  

 

Boys Pole Vault

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Peterson, Ben                Cody High In                   16-05.00    10  

  2 Kardos, Nathan               Cody High In        14-00.00  J13-06.00     8  

  2 Sheffield, Spencer           Cody High In        13-09.00  J13-06.00     6  

  4 Doherty, Michael             Laramie High        12-06.00  J13-00.00     5  

  5 Watts, Matt                  Cheyenne Eas                  J12-00.00     3  

  5 Sullivan, Tommy              Laramie High        12-00.00  J12-00.00     4  

  7 Bales, Hayden                Cody High In                  J11-00.00  

  7 Schilling, Garrett           Campbell Co. HS     11-06.00  J11-00.00     2  

  7 Carlisle, Mike               Cheyenne Cen        11-06.00  J11-00.00     1  

 10 Rhinesmith, Ben              Sheridan Hig        10-00.00   10-06.00  

 10 Wilson, David                Cheyenne Cen                   10-06.00  

 10 Armagost, Tyler              Cheyenne Cen         9-00.00   10-06.00  

 13 Stevenson, Austin            Cheyenne Cen         9-06.00    9-06.00  

 14 Morgan, Jarrod               Campbell Co. HS      2-09.75    8-06.00  

 14 Melchior, Nate               Cheyenne Cen         9-00.00    8-06.00  

 -- Graham, Anthony              Cheyenne Cen                         NH  

 -- Hawkins, Sam                 Evanston Hs-            4.25         NH  

 -- Gebicki, Justin              Cheyenne Eas        14-06.00         NH  

 -- Ryder, Sean                  Lander Tiger         9-00.00         NH  

 -- Sandoval, Josh               Sheridan Hig        12-06.00         NH  

 -- Pettit, Scott                Sheridan Hig        13-00.00         NH  

 

Boys Long Jump

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Preliminaries

  1 Ames, Brendan                Cheyenne Cen        21-10.75   23-03.00q 

  2 Rudkin, Reed                 Kelly Walsh         20-06.75   21-05.75q 

  3 Lewis, Chad                  Cody High In        20-09.00   20-11.50q 

  4 Kelly, Ryan                  Natrona Indo        20-03.00   20-10.00q 

  5 Fanning, Bret                Cheyenne Cen        19-09.25   20-05.25q 

  6 Michel, Stephen              Laramie High        19-06.00   20-01.75q 

  7 Soukup, Ben                  Sheridan Hig                   20-01.50q 

  8 Gruver, Jacob                Cheyenne Eas        21-02.00   20-00.00q 

  9 McBride, Jonathon            Cheyenne Cen        19-08.50   19-11.25q 

 10 Neddermeyer, Matt            Cody High In        19-05.00   19-11.00  

 11 Smith, Kenny                 Cody High In                   19-07.75  

 12 Burton, Brent                Star Valley         19-00.00   19-07.00  

 13 Bolger, Max                  Natrona Indo        18-07.00   19-05.00  

 14 Muth, Jake                   Lander Tiger        20-01.00   19-03.50  

 15 Storie, Jed                  Campbell Co. HS     19-00.00   19-02.25  

 16 Rose, Andrew                 Campbell Co. HS      6-03.00   19-01.25  

 17 Dach, Josh                   Natrona Indo        17-08.00   19-01.00  

 18 Call, Chris                  Star Valley         15-03.50   18-05.00  

 19 Dudry, Jd                    Sheridan Hig        18-03.00   18-04.25  

 20 Condelario, Evan             Natrona Indo        17-02.00   18-04.00  

 21 Jamerson, Jerard             Cheyenne Cen        17-11.00   18-02.50  

 21 Grammens, Kyle               Sheridan Hig        17-02.00   18-02.50  

 23 Cheatham, Cooper             Natrona Indo        18-05.00   18-02.00  

 23 Strawn, Lucas                Campbell Co. HS     18-00.00   18-02.00  

 25 Drewey, Trevor               Riverton                       18-01.50  

 26 Johnson, Kyler               Natrona Indo        18-06.00   18-00.25  

 27 Kmetz, Kyle                  Laramie High        17-06.00   18-00.00  

 28 Bean, Kevin                  Laramie High        18-00.00   17-10.00  

 29 Adams, Trevor                Cheyenne Eas                   17-08.00  

 30 Vencill, j d                 Natrona Indo        17-01.00   17-07.50  

 31 Weinrich, Cody               Natrona Indo        17-06.00   17-05.25  

 32 Phillips, Michael            Sheridan Hig                   17-04.00  

 32 Moreno, Carlos               Sheridan Hig        16-10.00   17-04.00  

 34 Herrera, Tucker              Laramie High        16-06.00   17-03.75  

 35 Baker, Jake                  Natrona Indo        16-05.00   16-10.00  

 36 Lynch, Ted                   Cheyenne Eas                   16-05.00  

 37 Cunningham, Evan             Campbell Co. HS     16-00.00   16-03.25  

 38 Franscell, Matt              Campbell Co. HS     18-00.00   15-10.00  

 39 Hemming, Justin              Riverton                       15-09.00  

 40 Zhoe, Jesse                  Laramie High        15-06.00   15-08.75  

 41 Tavaris, Jesse               Laramie High        15-00.00   14-07.50  

 42 Rinne, Trey                  Cheyenne Eas        14-10.00   14-07.25  

 43 Sommer, Axel                 Cheyenne Eas                   14-07.00  

 44 Lee, Adam                    Cheyenne Eas                   14-01.50  

 -- Cercy, Cuyler                Natrona Indo        18-04.00         ND  

 -- Welch, Derek                 Cody High In        18-10.00         ND  

 

Boys Long Jump

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Finals

  1 Ames, Brendan                Cheyenne Cen        23-03.00   23-03.00    10  

  2 Rudkin, Reed                 Kelly Walsh         21-05.75   21-05.75     8  

  3 Lewis, Chad                  Cody High In        20-11.50   20-11.50     6  

  4 Kelly, Ryan                  Natrona Indo        20-10.00   20-10.00     5  

  5 Fanning, Bret                Cheyenne Cen        20-05.25   20-09.75     4  

  6 Gruver, Jacob                Cheyenne Eas        20-00.00   20-03.75     3  

  7 Michel, Stephen              Laramie High        20-01.75   20-02.75     2  

  8 Soukup, Ben                  Sheridan Hig        20-01.50   20-01.50     1  

 -- McBride, Jonathon            Cheyenne Cen        19-11.25        XND  

 

Boys Triple Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Michel, Stephen              Laramie High        41-06.00   43-06.00    10  

  2 Storie, Jed                  Campbell Co. HS     41-00.00   42-04.00     8  

  3 McBride, Jonathon            Cheyenne Cen        40-07.75   41-06.50     6  

  4 Gruver, Jacob                Cheyenne Eas        41-11.00   41-06.00     5  

  5 Smith, Jordan                Campbell Co. HS     39-06.00   41-00.00     4  

  6 Pickett, Brandt              Cheyenne Cen        38-03.50   40-06.00     3  

  7 Maddux, Mathew               Natrona Indo        37-07.00   40-03.50     2  

  8 Myers, Matt                  Cody High In        38-00.00   40-00.50     1  

  9 Bolger, Max                  Natrona Indo        37-10.00   39-11.00  

 10 Johnson, Kyler               Natrona Indo        40-06.00   39-09.00  

 11 Burton, Brent                Star Valley         40-10.00   39-04.50  

 12 Drake, Brett                 Cheyenne Eas        37-01.00   38-09.00  

 13 Cheatham, Cooper             Natrona Indo        36-11.00   38-03.00  

 14 Jamerson, Jerard             Cheyenne Cen        35-06.00   38-00.00  

 15 Pitta, John                  Riverton                       37-10.50  

 16 Kline, Pete                  Cheyenne Cen        37-00.50   37-04.00  

 17 Phillips, Clancey            Sheridan Hig        38-01.00   36-01.50  

 18 Weinrich, Cody               Natrona Indo        35-09.00   35-03.00  

 18 Baker, Jake                  Natrona Indo        36-10.00   35-03.00  

 18 Hollinger, Matt              Cody High In        38-00.00   35-03.00  

 21 Rohn, Seth                   Riverton                       34-08.00  

 22 Turner, Scott                Natrona Indo        35-08.00   34-06.00  

 23 Rojo, Danny                  Sheridan Hig        36-05.00   34-03.00  

 24 Fertig, Royce                Cheyenne Eas                   31-10.00  

 25 Sommer, Axel                 Cheyenne Eas                   30-03.00  

 26 Vencill, Jon                 Natrona Indo        30-04.00   29-06.00  

 -- Pettit, Scott                Sheridan Hig        36-00.00         ND  

 

Boys Shot Put

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Preliminaries

  1 Schmotzer, John              Natrona Indo        49-03.00   52-04.00q 

  2 Belcher, John                Cheyenne Cen        52-02.75   49-05.25q 

  3 Teasley, Shawn               Cheyenne Cen        51-07.00   49-03.25q 

  4 Daniels, Josh                Cheyenne Eas        48-07.00   49-02.75q 

  5 Whipps, Nick                 Kelly Walsh         49-08.50   48-07.00q 

  6 Cook, Matt                   Cheyenne Cen        43-09.00   46-00.25q 

  7 Davis, Shawn                 Rock Springs        46-06.25   44-07.50q 

  8 Everett, Nathan              Cheyenne Eas        45-06.00   44-03.50q 

  9 Points At Him, Evan          Kelly Walsh         43-04.00   42-11.50q 

 10 Jacobs, Andy                 Cody High In                   42-09.00q 

 11 Cain, Sean                   Cody High In                   42-08.00q 

 12 Crook, Neil                  Star Valley         44-09.00   41-09.25q 

 13 Meduna, Josh                 Rock Springs        39-05.00   40-06.75q 

 14 Usry, Ben                    Cheyenne Cen        42-08.00   39-07.00q 

 15 Morton, Ryan                 Sheridan Hig        37-09.00   38-05.00q 

 16 Meidinger, Justin            Kelly Walsh         36-04.50   38-01.50q 

 17 Norris, Kirby                Campbell Co. HS     11-09.75   38-00.50q 

 18 Lindstrom, Ross              Cheyenne Cen        39-00.00   37-08.00q 

 19 Roberts, Justin              Cheyenne Cen        39-03.00   37-06.75q 

 19 Montanez, Michael            Lovell High Scho    39-01.00   37-06.75q 

 21 Antle, Steve                 Campbell Co. HS     38-07.00   37-06.00q 

 22 Edwards, Greg                Natrona Indo        36-05.00   37-01.75q 

 23 Bohlinger, Denver            Laramie High        42-10.00   35-11.00q 

 24 Garnish, Coleman             Laramie High        35-03.00   35-05.50q 

 25 Chris, Jenkins               Laramie High        34-04.00   35-03.50q 

 26 Walters, Chris               Glenrock Tra        37-04.00   35-03.00q 

 27 Chavez, Brian                Rock Springs        37-03.00   34-10.00q 

 28 Sullivan, Casey              Campbell Co. HS     33-04.00   34-09.50  

 29 Fenwick, Bradley             Cheyenne Cen        37-11.00   34-03.00  

 30 Moore, Marshall              Laramie High        34-09.00   34-02.75  

 31 Beisner, Bryson              Rock Springs        36-06.25   33-05.75  

 32 Knopp, Casey                 Laramie High        35-08.00   33-00.50  

 33 Hughes, Drew                 Riverton                       32-06.00  

 34 Babbitt, Parker              Laramie High        37-03.00   32-01.50  

 35 Vincent, Robbie              Riverton                       31-09.75  

 36 McIntyre, Bryan              Sheridan Hig        28-07.00   30-11.75  

 37 Barella, Christian           Natrona Indo        29-01.00   30-05.25  

 38 Winland, Chris               Lovell High Scho               30-04.00  

 39 Bennett, Dillion             Riverton                       30-01.50  

 40 Kaiser, Brandon              Cheyenne Cen        31-00.00   29-04.50  

 41 James, VanKirk               Laramie High        29-10.00   28-11.25  

 42 Glover, Nick                 Kelly Walsh         26-01.00   28-11.00  

 43 Bennett, Cedric              Riverton                       28-08.25  

 44 Armijo, Nick                 Laramie High        29-03.00   28-04.50  

 45 Woodin, Chris                Glenrock Tra        26-01.00   27-07.00  

 46 White, Jake                  Cheyenne Cen        26-05.50   25-10.25  

 47 Burgess, Josh                Sheridan Hig        19-02.00   19-03.75  

 -- Briggs, Jon                  Cheyenne Cen                         ND  

 -- Collins, David               Cheyenne Cen        37-00.50         ND  

 -- Tavaris, Jesse               Laramie High        29-00.00         ND  

 -- McConnel, Josh               Laramie High        33-06.00         ND  

 

Boys Shot Put

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Finals

  1 Schmotzer, John              Natrona Indo        52-04.00   52-04.00    10  

  2 Belcher, John                Cheyenne Cen        49-05.25   50-06.50     8  

  3 Teasley, Shawn               Cheyenne Cen        49-03.25   49-09.00     6  

  4 Daniels, Josh                Cheyenne Eas        49-02.75   49-02.75     5  

  5 Whipps, Nick                 Kelly Walsh         48-07.00   48-07.00     4  

  6 Cook, Matt                   Cheyenne Cen        46-00.25   46-01.50     3  

  7 Davis, Shawn                 Rock Springs        44-07.50   44-07.50     2  

  8 Everett, Nathan              Cheyenne Eas        44-03.50   44-03.50     1  

  9 Points At Him, Evan          Kelly Walsh         42-11.50   42-11.50  

 

                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored

===============================================================================

    1) Cody High Indoor           115        2) Cheyenne Central HS - Gir  99   

    3) Campbell Co. HS             87        4) Kelly Walsh High School    75   

    5) Rock Springs HS-WY          45        6) Sheridan High School       42   

    7) Cheyenne East               38        8) Natrona County - Girls     30   

    9) Laramie High School          9       10) Glenrock Track              6   

 

                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored

===============================================================================

    1) Cheyenne Central HS - Boys 160        2) Campbell Co. HS           111   

    3) Cody High Indoor            80        4) Rock Springs HS-WY         48   

    5) Laramie High School         41        6) Cheyenne East              39   

    7) Natrona Indoor-Boys         36        8) Kelly Walsh High School    13   

    9) Sheridan High School         7       10) Lander Tigers               5   

   11) Star Valley                  4       12) Evanston HS-WY              2   

   
 

 


DyeStat
is published by
Student Sports
©1998-2006

John Dye - founder and editor in chief
Marc Davis - senior editor
Steve Underwood - senior editor
Donna Dye - features editor
Rich Gonzalez - DyeStatCal co-editor
Doug Speck - DyeStatCal co-editor
Kirsten O'Hara - business and marketing manager