Utah High School Track Coaches Association
State Indoor Championships
February 3, 2006 @ Olympic Oval
Boys' Results
HIGH JUMP
1. 6'04 Alan Beck, Lone Peak
2. 6'00 Jesse Budd, Riverton
3. 6'00 Todd Davis, Spanish Fork
4. 6'00 Morgan Quigley, Davis
5. 6'00 Brock Ward, Bingham
6. 5'10 Kyle Olsen, Spanish Fork
7. 5'08 James Anderson, Spanish Fork
8. 5'06 Brady Lister, Woods Cross
5'02 Jeff Shaw, Payson
5'02 Vince Schaaf, East
5'02 Cody Morrat, Payson
NH Sam Prusse, Woods Cross
NH Jake Robertson, Box Elder
LONG JUMP
1. 21'10.00 Eric Goldhardt, Riverton
2. 20'03.00 Hyrum Iverson, Box Elder
3. 20'01.00 Rich Hansen, Bingham
4. 19'10.00 Cody Moffitt, Payson
5. 19'04.00 Tyson Small, Olympus
6. 19'03.00 Brady Lister, Woods Cross
7. 19'02.00 Austin Mehloff, Lone Peak
8. 19'01.50 Kyle Olsen, Spanish Fork
19'00.50 Matt Williams, Lone Peak
18'07.00 Cameron Greene, Box Elder
18'03.50 Tyler Walker, Bingham
18'03.00 Zane Hunziker, Box Elder
18'03.00 Spencer Gruber, Taylorsville
18'03.00 Alex Harding, Woods Cross
17'11.00 David Doxey, Pleasant Grove
17'11.00 Jake Robertson, Box Elder
17'09.00 Pat Lundergan, Judge
17'07.00 Keaton Braithwaite, Box Elder
17'06.50 Tyler Tomlinson, Hunter
17'03.50 Logan Packer, Timpanogos
17'03.50 Preston Jones, Davis
16'10.50 Todd Smith, Davis
16'07.00 Gentry Smith, Davis
16'03.50 Spencer Maughn, Box Elder
16'02.50 Colton Efflikn, Taylorsville
16'02.00 Morgan Quigley, Davis
15'11.50 Chris Norris, Spanish Fork
15'09.25 Jeff Shaw, Payson
14'04.50 Hai Haiho, Taylorsville
13'03.50 Levi Checketts, Davis
13'01.50 Josh Davis, Payson
12'04.00 Jared Barrett, Taylorsville
NM Oakley Munson, Highland
TRIPLE JUMP
1. 41'11.00 Eric Goldhardt, Riverton
2. 38'04.50 Spencer Hall, Davis
3. 37'00.50 Tyler Walker, Bingham
4. 36'09.25 Zane Hunsaker, Box Elder
5. 36'07.25 Logan Packer, Timpanogos
6. 35'10.50 Mike Westwood, Payson
7. 35'05.75 Jarrien Peterson, Riverton
8. 34'06.50 Stephen Peirce, Davis
34'05.00 Gentry Smith, Davis
33'11.00 Nathan Rieske, Payson
33'10.75 Spencer Maughn, Box Elder
33'10.50 Thorae Scott, Payson
33'02.00 Todd Smith, Davis
31'03.25 Kyle Jameson, Payson
30'06.50 Brendon Jameson, Payson
NM Rich Hansen, Bingham
POLE VAULT
1. 11'06 Stephen Peirce, Davis
2. 11'00 Spencer Maughan, Box Elder
3. 9'00 Jake Kearney, Copper Hills
4. 9'00 Zane Hunzeker, Box Elder
SHOT PUT
1. 57'08.75 Colin Boevers, Judge
2. 51'03.00 Spencer Hall, Davis
3. 51'01.25 Bryce Hall, Davis
4. 45'06.25 Travis Allred, Davis
5. 44'00.50 Matt Hurley, Lone Peak
6. 43'07.00 Ethan Anderson, ,Fremont
7. 43'05.25 Sean Sellwood, Judge
8. 42'07.00 Josh Pitts, Jordan
41'09.50 Joseph Rodrigues, Fremont
41'07.75 Shawn Davis, Rock Springs
41'03.75 Geoff Blotter, Woods Cross
40'10.00 Zach Parry, Taylorsville
40'01.00 Collin Newell, Fremont
40'00.50 Lihai Makoni, Taylorsville
39'10.25 Aisea Maafu, Taylorsville
39'01.00 Bryan Morrill, Box Elder
38'10.00 Brad Dicks, Box Elder
38'08.50 Jared Burke, Taylorsville
38'05.75 Shane Walker, Judge
37'08.00 Scott Thorne, Payson
36'06.25 Bryson Beisner, Rock Springs
35'10.50 Brian Chavez, Rock Springs
35'10.25 Nate Rock, Judge
35'02.50 Josh Meduna, Rock Springs
34'09.50 Daltry Balmur, Box Elder
32'11.75 David Schroeder, Timpanogos
32'07.50 Eric Merrill, Woods Cross
32'06.50 David Malan, Payson
32'04.00 Sam Rose, Taylorsville
31'06.50 Griffin Beach, Rock Springs
31'03.50 Bryant Schaugaard, Box Elder
30'03.00 Brad Caughey, Copper Hills
28'11.25 Quentin Harcham, Dixie Dashers
27'07.50 Matt Rawson, Taylorsville
27'05.00 Bryce Turpin, Payson
27'03.25 Forrest Byrd, Timpanogos
26'06.50 Tyler Tomlinson, Hunter
24'09.00 Chase Dalley, Timpanogos
22'07.00 Ross Coughanour, Payson
60m HURDLES
8.41 Jeremy Cox, Kearns
8.55 Josh White, Lehi
8.61 Tim Dalene, Manti
8.66 Andy Robertson, West Jordan
8.66 Hyrum Iverson, Box Elder
8.66 Zach Cook, Bingham
8.70 Jake Magalei, Bountiful
8.73 Drew Clarke, Riverton
8.78 Cory Pierson, Springville
8.97 Matt Williams, Lone Peak
9.22 Nate Sevy, Juab
9.22 Cole Swan, Brighton
9.26 Bennett Wilson, Timpview
9.37 BP Awerhamp, Snow Canyon
9.38 Brittin Bennett, Davis
9.41 Marcus Sicairos, Kearns
9.45 Brandon August, Spanish Fork
9.47 Jake VanWeezep, Davis
9.52 Stephen Peirce, Davis
9.77 Steve Schwartzman, Tooele
9.88 Jordan Benson, Judge
9.99 Blake Jenkins, Fremont
10.07 Spencer Gruber, Taylorsville
10.47 Matt Haight, Brighton
10.80 Chase Pendley, Skyline
10.84 Daniel Ruesch, Bingham
11.10 Brandon Manship, Box Elder
11.17 Levin Gardner, Taylorsville
11.23 Michael Fong, Davis
nt Cy Credille, Springville
60m HURDLE FINALS
1. 8.48 Tim Dalene, Manti
2. 8.49 Josh White, Lehi
3. 8.51 Zach Cook, Bingham
4. 8.53 Jake Magalei, Bountiful
5. 8.59 Andy Robertson, West Jordan
6. 8.61 Cory Pierson, Springville
7. 8.67 Hyrum Iverson, Box Elder
8. 8.70 Jeremy Cox, Kearns
8.76 Drew Clarke, Riverton
8.89 Cole Swan, Brighton
8.91 Matt Williams, Lone Peak
9.09 Nate Sevy, Juab
60m DASH
7.16 Mikey Payne, Cottonwood
7.17 Jordan Weidle, Judge
7.29 Brandt Eteuati, Northridge
7.30 Rhen Brown, Lone Peak
7.31 Jeremy Cox, Kearns
7.31 Rich Hansen, Bingham
7.33 Derrick Jackson, Northridge
7.35 Cody Moffat, Payson
7.35 Steve Hart, Timpanogos
7.38 Tim Dalene, Manti
7.43 Chris Hunt, ??
7.45 Hyrum Iverson, Box Elder
7.45 Zack Cook, Bingham
7.46 Eric Goldhardt, Riverton
7.46 Chase Pendley, Skyline
7.46 Tyler Goodwin, Timpview
7.48 Josh Poulter, Spanish Fork
7.48 Andrew Welch, Lone Peak
7.49 Mark Ercanbrack, Timpview
7.50 Nick Williams, Bountiful
7.51 Spencer Whitaker, Springville
7.51 Tarnue Ali, Timpanogos
7.52 Chris Page, Timpview
7.53 Steve Rowe, Mountain View
7.55 Sean Barnett, Box Elder
7.55 Kyle Olsen, Spanish Fork
7.56 David Root, Olympus
7.60 Jayson Cramer, Springville
7.62 Britt Staheli, Dixie
7.63 Dallen Caldwell, American Fork
7.64 Stephen Campbell, East
7.65 Josh White, Lehi
7.65 Clay Bingham, Spanish Fork
7.70 Tyson Small, Olympus
7.72 Marcus Sicairos, Kearns
7.73 Oakley Munson, Highland
7.73 Nick Jones, East
7.73 Steve Schastzman, Tooele
7.74 Tyler Walker, Bingham
7.74 Preston Jones, Davis
7.74 Andrew Alvarado, Spanish Fork
7.79 Joshua Tyndall, Davis
7.79 Brandon August, Spanish Fork
7.82 Cameron Greene, Box Elder
7.84 Calvin Wendelboe, Provo
7.86 Michael Fong, Daivs
7.87 Stephen Peirce, Davis
7.87 Gentry Smith, Davis
7.87 Spencer Gruber, Taylorsville
7.88 Jonathan Dessing, Olympus
7.90 Jordan Benson, Judge
7.92 Collin Meier, Murray
7.92 Olan Nielson, Hunter
7.93 CJ Wilson, Lehi
7.94 Pablo Mendoze, Box Elder
7.95 Tim Gayen, Hunter
7.97 Randal Brauner, ??
7.97 Colton Esplin, Taylorsville
8.01 Michael Matthews, Skyline
8.02 Sam Hawkins, Evanston
8.06 Bryan Morrill, Box Elder
8.08 David Doxey, Pleasant Grove
8.11 Diogo Fonseca, East
8.11 Keaton Braithwaite, Box Elder
8.13 Kyle Beers, Snow Canyon
8.15 Seth Coleman, Olympus
8.16 Coltin Hickman, Spanish Fork
8.19 Richie Telck, Rock Springs
8.20 Bronson Aviles, Hunter
8.21 Brittin Bennett, Davis
8.21 Jay Sorenson, Copper Hills
8.26 Todd Smith, Davis
8.27 Levi Checketts, Davis
8.28 Steven Ball, Box Elder
8.35 Tyler Tomlinson, Hunter
8.36 Raul Puga, Box Elder
8.37 Levi Gardner, Taylorsville
8.38 Jason Siu, Taylorsville
8.39 Justin Ebmeyer, Provo
8.44 Jordan Eatough, Provo
8.48 Ammon Chung, Waterford
8.50 Russ Nielson, Juab
8.53 Vincent Schaaf, East
8.58 David May, Judge
8.66 Scott Thorne, Payson
8.66 Brandon Manship, Box Elder
8.69 Kyle Jameson, Payson
8.72 Daniel Manwill, Olympus
8.74 Sam Struthers, Judge
8.80 Quinten Hardman, Dixie
8.85 Hai Ho, Taylorsville
9.10 Jared Berrett, Taylorsville
9.20 Elliott Watkins, American Fork
9.30 Brandon Jameson, Payson
9.43 Preston McPolin, Judge
9.62 Zack Rowley, Provo
11.78 Mason Burger, Fremont
60m DASH FINALS
1. 7.11 Mikey Payne, Cottonwood
2. 7.14 Jordan Weidle, Judge
3. 7.19 Rhen Brown, Lone Peak
4. 7.22 Brandt Eteuati, Northridge
5. 7.23 Derrick Jackson, Northridge
6. 7.26 Jeremy Cox, Kearns
7. 7.29 Rich Hansen, Bingham
8. 7.33 Cody Moffat, Payson
7.36 Tim Dalene, Manti
7.36 Chase Pendley, Skyline
7.39 Steve Hart, Timpanogos
7.42 Zack Cook, Bingham
7.44 Hyrum Iverson, Box Elder
7.44 Eric Goldhardt, Riverton
7.45 Chris Hunt, ??
7.49 Tyler Goodwin, Timpview
200m DASH
1. 22.62 Mikey Payne, Cottonwood
2. 22.63 Steve Hart, Timpanogos
3. 23.22 Josh Poulter, Spanish Fork
3. 23.22 Derrick Jackson, Northridge
5. 23.28 Chris Bringhurst, Timpanogos
6. 23.37 Ben Bradshaw, Skyline
7. 23.44 Jon Oliver, Timpanogos
8. 23.46 Rich Hansen, Bingham
23.57 Cody Moffat, Payson
23.59 Spencer Whitaker, Springville
23.67 Sean Barnett, Box Elder
23.69 Chase Pendley, Skyline
24.08 Mark Ercanbrack, Timpview
24.10 Andy Robertson, West Jordan
24.19 Tanner Clements, Skyline
24.21 Jake VanWeezep, Davis
24.26 Steve Rowe, Mountain View
24.31 Isaiah Wright, Judge
24.39 Chris Hunt, Manti
24.41 Kyle Olsen, Spanish Fork
24.43 Isaac Robison, Provo
24.57 Tyler Walker, Bingham
24.62 Addison Hunter, Bingham
24.66 Chris Page, Timpview
24.68 Aaron Sean, Timpanogos
24.70 Blake Jenkins, Fremont
24.79 Dallen Caldwell, American Fork
24.88 Greg Johnson, Davis
24.99 Jake VanDyke, Mountain View
25.00 David Doxey, Pleasant Grove
25.02 Pablo Mendoza, Box Elder
25.04 Sam Hawkins, Evanston
25.04 Clayton Bingham, Spanish Fork
25.07 Robbie Webber, Judge
25.13 Ben Jacobson, Davis
25.29 Cameron Greene, Box Elder
25.40 Michael Matthews, Skyline
25.40 Joshua Tyndall, Davis
25.45 Keaton Braithwaite, Box Elder
25.46 Jayson Cranmer, Springville
25.50 Calvin Wendelhoe, Provo
25.53 Seth Coleman, Olympus
25.72 Quinton Petersen, Bingham
25.74 Randal Brauner, Cottonwood
25.78 Tim Goyen, Hunter
25.80 Steve Schwartzman, Tooele
25.90 Bryan Morrill, Box Elder
25.92 Nick Schieving, Bingham
26.11 Stephen Chugg, Fremont
26.36 Colton Hickman, Spanish Fork
26.52 William Parker, Rock Springs
26.75 Russ Nielson, Juab
26.76 Levi Checketts, Davis
26.83 Brandon Sara, Bingham
26.83 Steven Ball, Box Elder
26.88 Todd Smith, Davis
27.02 Bronson Aviles, Hunter
27.07 Andrew Alvarado, Spanish Fork
27.34 Jordan Eatough, Provo
27.58 Brandon Manship, Box Elder
27.82 Justin Ebmeyer, Provo
27.90 Esteban Reyes, Bingham
28.28 Austin Miller, Davis
28.72 Eric Bodily, Copper Hills
29.32 Hai Ho, Taylorsville
31.14 Travis Lemperle, Bingham
31.57 Zack Rowley, Provo
dnr Kyle Beers, Snow Canyon
400m DASH
1. 49.70 Steve Hart, Timpanogos
2. 49.78 Chris Bringhurst, Timpanogos
3. 50.92 Ben Bradshaw, Skyline
4. 51.36 John Oliver, Timpanogos
5. 51.50 Jeff Dow, Skyline
6. 51.53 Josh Poulter, Spanish Fork
7. 52.54 Tanner Clements, Skyline
8. 53.09 Austin Henrie, Timpanogos
53.13 Steve Rowe, Mountain View
53.25 Hyrum Iverson, Box Elder
53.28 Jaren Goodwin, Timpview
53.30 Isaac Robinson, Provo
53.59 Jared Finn, Judge
53.93 Phil Mecham, Springville
54.10 Andrew Alvarado, Spanish Fork
54.40 B.J. Awerkamp, Snow Canyon
54.72 Addison Hunter, Bingham
54.73 CJ Wilson, Lehi
54.89 Jake VanDyke, Mountain View
54.94 Sam Hawkins, Evanston
55.12 Britt Staheli, ??
55.19 Sean Booth, Murray
55.23 Steve Boshard, Provo
55.30 Kenneth Cline, Timpview
55.39 Chris Sorensen, Bingham
55.52 Ben Dautel, Highland
55.54 Race Warburton, Tooele
55.61 Michael Fong, Davis
55.69 Andrew Hirning, Judge
55.77 Tarnue Ali, Timpanogos
56.14 Nate Sevy, Juab
56.37 Franco Montes, Ogden
56.37 Alex Jones, Springville
56.62 Daniel Ruesch, Bingham
56.65 Tom Sayasith, Bingham
56.78 Bennett Wilson, Timpview
56.96 Matt Williams, Lone Peak
57.14 Brittin Benett, Davis
57.30 Calvin Wendelboe, Provo
57.36 Tyler Goodwin, Woods Cross
57.36 Quinton Peterson, Bingham
57.70 Joseph Reid, Provo
57.90 Preston Jones, Davis
58.22 Colton Esplin, Taylorsville
58.24 Joshua Tyndall, Davis
58.33 Levi Checketts, Davis
58.49 Rutger Hill, Payson
58.53 Collin Meier, Murray
58.70 Richie Telck, Rock Springs
58.72 Travis Fuller, Mountain View
59.24 Diofo Fonseca, East
59.79 Colton Hickman, Spanish Fork
1:00.55 Brandon Sara, Bingham
1:01.50 Byron Palmer, Pleasant Grove
1:02.31 Esteban Reyes, Bingham
1:03.27 Bryce Larsen, Davis
1:05.44 Aric Bodily, Copper Hills
1:06.89 Austin Miller, Davis
1:08.88 Travis Lemperle, Bingham
800m RUN
1. 1:56.8 Ryan Jones, Fremont
2. 2:01.3 William Miller, Rock Springs
3. 2:01.6 Ryan Scott, Copper Hills
4. 2:02.6 Russell Griggs, Logan
5. 2:03.1 Jordan Snyder, North Summit
6. 2:04.1 Taylor Hansen, Woods Cross
7. 2:04.5 Sean Aaron, Timpanogos
8. 2:04.8 Seth Frischknecht, Davis
2:05.2 Brad Bishop, Woods Cross
2:06.9 Mark Goldhardt, Olympus
2:10.0 Christopher Collard, Hunter
2:10.5 Spencer Gardner, Springville
2:11.2 Austin Christensen, Fremont
2:11.3 Andrew Glenn, Cottonwood
2:12.1 David Hodges, Weber
2:12.3 Connor Davis, Bingham
2:12.7 Jong Seok Park, Provo
2:13.1 Brandon Manwill, American Fork
2:13.3 Devan Radle, Weber
2:13.5 Seth Gutzwiller, Davis
2:13.8 Seth LeFevre, Spanish Fork
2:14.0 Trever Whiting, Taylorsville
2:14.1 Jordan Benree, Pleasant Grove
2:14.3 Brandon Wignall, Snow Canyon
2:14.7 John Coles, Copper Hills
2:15.0 Andrew Brimhall, Jordan
2:15.0 BJ Awerkamp, Snow Canyon
2:15.6 Bryson Snow, Davis
2:17.1 Spencer Foutz, Springville
2:18.2 Mike Betenson, Jordan
2:18.5 Tanner Smedley, Kearns
2:18.8 Zach Hallows, Woods Cross
2:18.8 Trevor Smith, Timpanogos
2:19.0 Griffin Hansen, Woods Cross
2:19.1 Josh Shrewsbury, Kearns
2:19.5 Ben Bass, Copper Hills
2:20.4 Colby Dalley, Timpanogos
2:20.8 Tyhler Cowan, Woods Cross
2:21.3 Nick Palmer, Woods Cross
2:22.5 Robert Lowe, Spanish Fork
2:23.1 Josh Bryant, Mountain View
2:23.3 Manuel Luna, Ogden
2:23.7 Sam Shields, Springville
2:24.0 Colby Jensen, Fremont
2:25.2 Isaac Wood, Woods Cross
2:25.7 Joshua Peavler, Timpview
2:26.3 Derek Gallacher, Davis
2:28.4 Jerry Evans, Rock Springs
2:29.9 Jacob Garrett, Payson
2:30.0 Parker Davenport, Brighton
2:31.2 Jason Waller, Woods Cross
2:32.2 Aric Bodily, Copper Hills
2:32.5 Tyson Pate, Kearns
2:33.4 Caleb Prior, Spanish Fork
2:33.7 Rylee Wilder, Weber
2:37.5 Jonathan Goodman, Spanish Fork
2:42.7 Kevin Aberett, Springville
2:43.3 Conrad Nybo, Spanish Fork
2:51.6 Chris Hock, Davis
2:52.0 Scot Lefevre, Spanish Fork
2:52.7 Whitney Griggs, Logan
1600m RUN
1. 4:30.88 Aaron Clements, Taylorsville
2. 4:32.25 Coulson Goodwin, Mountain View
3. 4:33.46 William Miller, Rock Springs
4. 4:35.45 Zac Reiter, Rock Springs
5. 4:35.65 Luke Harrison, Mountain View
6. 4:38.05 Jordan Snyder, North Summit
7. 4:38.46 Spencer Gardner, Springville
8. 4:40.12 J.B. Martineau, Mountain View
4:40.9 Jared Ward, Davis
4:40.91 Russell Griggs, Logan
4:40.95 Dustin Gibson, Rock Springs
4:41.51 Luke Puskedra, Judge
4:42.73 Phillip Mecham, Springville
4:43.0 Ben Felix, American Fork
4:43.3 Stance Sampson, Lone Peak
4:45.0 Mike Felix, American Fork
4:45.2 Austin Christensen, Fremont
4:46.0 Seth Gutzwiller, Davis
4:46.8 David Douma, Mountain View
4:47.2 Adam Smith, Provo
4:47.83 Race Ostler, Orem
4:48.00 Shay Asay, Tooele
4:48.9 Matt Vance, Spanish Fork
4:49.4 Jong Seok Park, Provo
4:50.27 Greg Griffith, Rock Springs
4:51.0 Bryson Snow, Davis
4:51.0 Brent Young, Timpanogos
4:51.4 Chris Sorensen, Bingham
4:51.4 Andrew Glenn, Cottonwood
4:51.9 Travis Fuller, Mountain View
4:51.9 Jason Freeman, Springville
4:52.3 Scott Hampshire, Skykline
4:53.2 Mark Behumann, East
4:53.4 Quenton Jones, Fremont
4:53.8 BJ Awerkamp, Snow Canyon
4:54.5 Kirk Gallacher, Davis
4:55.0 Prescott McCarthy, Park City
4:55.9 Marcus Charlesworth, Fremont
4:56.4 Jared Clouse, Davis
4:56.8 Steven Boshord, Provo
4:57.3 William Parker, Rock Springs
4:57.7 Jordan McCort, Rock Springs
4:58.1 Oliver Williams, Brighton
4:58.4 Jordan Bentley, Pleasant Grove
4:58.7 Jason Fairchild, Timpview
4:59.0 Andrew Archer, Park City
4:59.4 Greg Daniels, Box Elder
4:59.6 Erik Simpson, Pleasant Grove
4:59.6 Chris Walker, Bingham
5:00.0 Connor Davis, ??
5:00.3 Spencer Vance, Spanish Fork
5:02.0 Brandon Wignall, Snow Canyon
5:02.3 Devan Radle, Weber
5:02.4 Mike Westwood, Payson
5:02.9 Trevor Smith, Timpanogos
5:03.7 Logan Gurr, Pleasant Grove
5:04.1 Colby Dalley, Timpanogos
5:05.0 Zach Zimmerman, Woods Cross
5:05.2 Jason Palmer, Orem
5:05.8 David Hedges, Weber
5:07.1 Devin Yakiwchun, Mountain Vies
5:07.1 Jason Gugler, Weber
5:08.0 Erik Peterson, ??
5:08.3 Spencer Foutz, Springville
5:08.7 Justin Nipko, Weber
5:10.1 Josh Shrewsbury, Kearns
5:10.4 Robert Lowe, Spanish Fork
5:10.9 Taylor McCort, Rock Springs
5:11.1 Tom Walsh, Mountain View
5:11.4 Jordan Dickamore, Fremont
5:11.8 Bryson Pope, Springville
5:12.3 Tanner Smedley, Kearns
5:12.7 Seth LeFevre, Spanish Fork
5:13.0 Elvis Machado, Kearns
5:13.4 Ryan Graham, Orem
5:13.7 Bryan Willoughby, Orem
5:13.7 Thatcher Olson, Skyline
5:15.3 Brandon Manwill, American Fork
5:15.8 Jorge Pille, East
5:16.1 Nick Folts, Pleasant Grove
5:16.6 Brandon King, Woods Cross
5:17.3 Collin Farr, Judge
5:17.5 Ryan Burrows, Springville
5:17.8 Ben Bass, Copper Hills
5:18.1 Joshua Peavler, Timpview
5:18.3 Rick Stone, Spanish Fork
5:18.6 Quinton Peterson, Bingham
5:18.8 Eric Seegmiller, Orem
5:19.0 Steven Brown, Springville
5:19.1 Spencer Anderson, Davis
5:21.7 Manuel Luna, Ogden
5:21.8 Justin Christopherson, Tooele
5:22.0 Nick Heslop, Fremont
5:22.4 Levi Williams, Pleasant Grove
5:22.6 Payden Beus, Fremont
5:23.4 Tyler Morris, Bingham
5:25.1 Blane Berrett, Rock Springs
5:25.4 Ben Taylor, Skyline
5:25.7 Todd Huockstaedt, Rock Springs
5:26.1 Brandon Bush, Olympus
5:27.7 Devin Stratton, Orem
5:27.9 Jeremiah Robinson, Orem
5:28.1 Alex Nishijima, Fremont
5:28.4 David Bishop, Olympus
5:28.7 Andrew Unker, Bingham
5:29.0 Mike Anderson, Skyline
5:29.2 Andrew Jefferson, Orem
5:29.9 Derek Gallacher, Davis
5:31.4 Caleb Prior, Spanish Fork
5:32.3 Vallan Sherrod, Spanish Fork
5:34.0 Steven Haws, Woods Cross
5:36.8 Mark Burton, Orem
5:40.7 Adam Dewey, Rock Springs
5:41.3 Jonathan Goodman, Spanish Fork
5:41.7 Tyson Pate, Kearns
5:44.0 Sam Prusse, Woods Cross
5:44.3 Chris Thatcher, Taylorsville
5:46.2 Frank Barrows, Judge
5:47.1 Reed Allred, Olympus
5:47.6 John Emery, Judge
5:54.0 Rylee Wilder, Weber
5:57.6 Clayton Hurst, East
6:02.8 Conrad Nybo, Spanish Fork
6:06.4 Joseph Cardon, Timpview
6:06.9 Chris Hock, Davis
6:07.5 Scot LeFevre, Spanish Fork
6:09.5 Jose Chulon, Woods Cross
3200m RUN
1. 9:54.82 Rex Shields, Springville
2. 10:06.91 Patrick Hall, Davis
3. 10:12.35 Greg Griffith, Rock Springs
4. 10:15.28 Aaron Clements, Taylorsville
5. 10:17.02 Adam Smith, Provo
6. 10:19.54 Perscott McCarthy, Park City
7. 10:24.08 Nate Inkley, Davis
8. 10:25.95 Jordan Snyder, North Summit
10:28.90 Layne Papenfuss, Copper Hills
10:37.21 Matt Perry, Box Elder
10:46.31 Stuart Roskelley, Weber
10:48.47 Brent Young, Timpanogos
10:49.54 Andrew Archer, Park City
10:53.90 Spencer Vance, Spanish Fork
10:59.00 Jason Fairchild, Timpview
11:05.55 Josh Kushlan, Olympus
11:07.16 Taylor McCort, Rock Springs
11:08.73 Jason Gubler, Weber
11:08.78 Justin Nipko, Weber
11:15.94 Kyle Sumsion, Springville
11:16.98 Brandon Wignall, Snow Canyon
11:25.34 Connor Davis, Bingham
11:30.22 Trevor Brown, Box Elder
11:32.21 Erik Peterson, Bingham
11:46.21 Colby Dalley, Timpanogos
11:52.09 Trevor Smith, Timpanogos
11:53.77 Vallon Sherrod, Spanish Fork
12:01.01 Blane Berrett, Rock Springs
12:01.43 Todd Hueckstaedt, Rock Springs
12:22.37 Adam Dewey, Rock Springs
12:28.58 Quinton Petersen, Bingham
12:31.33 Joseph Cardon, Timpview
12:39.78 Jonathan Goodman, Spanish Fork
13:14.51 Spencer Porter, Taylorsville
4x400m RELAY
1. 3:31.22 Timpanogos
2. 3:34.89 Davis
3. 3:39.23 Springville
4. 3:52.10 Spanish Fork
5. 3:58.66 Mixed Team
6. 3:59.77 Box Elder
7. 4:39.56 Provo
4x800m RELAY
1. 8:27.27 Rock Springs
2. 8:39.93 Timpanogos
3. 8:45.37 Davis
4. 9:01.97 Spanish Fork
5. 9:09.15 Provo
6. 9:23.59 Box Elder
7. 9:32.47 Pleasant Grove
8. 9:53.47 Timpview
9:53.94 Davis B
10:22.94 Payson
FINAL TEAM SCORES
74 Davis
65 Timpanogos
34 Box Elder
31.5 Spanish Fork
30 Riverton
25 Bingham
23 Springville
22 Lone Peak
20 Judge Memorial
20 Cottonwood
17 Mountain View
16 Taylorsville
15 Skyline
15 Copper Hills
14.5 Northridge
13 Fremont
12 Provo
12 North Summit
10 Manti
10 Payson
9 Woods Cross
8 Lehi
7 Logan
5 Bountiful
5 Kearns
4 West Jordan
4 Olympus
4 Park City
3 Pleasant Grove
2 Timpview
1 Jordan
==================================================================
Utah High School Track Coaches Association
State Indoor Championships
February 3, 2006 @ Olympic Oval
Girls' Results
HIGH JUMP
1. 5'00 Ausha Douglas, Clearfield
2. 5'00 McKenna Smith, Woods Cross
3. 5'00 Sarah Johnson, Riverton
4. 4'10 Nicole Smith, Hunter
4. 4'10 Mallory Denning, Spanish Fork
6. 4'10 Ashley Christiansen, Woods Cross
6. 4'10 Jessica Riches, Murray
8. 4'10 Sandy Stapp, Davis
4'10 Sarah Goodridge, Pleasant Grove
NH Elise Huns, Davis
NH Christy Brian, Davis
NH Taysha Saunders, Payson
LONG JUMP
1. 17'00.00 Tara Anderson, Davis
2. 15'10.50 Melisse Creery, Lone Peak
3. 15'07.50 Haley Robison, Riverton
4. 15'05.00 Tanza Buroker, Riverton
5. 15'02.00 Rachel Watson, Riverton
6. 15'01.50 Jessica Riches, Murray
7. 14'10.50 Rachel Watson, Riverton
8. 14'09.00 Rylee Dopp, Bingham
14'08.50 Shawna Neddo, Jordan
14'04.00 Ashley Parry, Dixie
13'11.00 Sarah Stone, Payson
13'02.00 Haley Eldredge, Pleasant Grove
12'08.00 Marlena Smith, Pleasant Grove
12'08.00 Taysha Saunders, Payson
11'02.50 Anna McGee, Judge
10'10.50 Lauresa Cook, Pleasant Grove
TRIPLE JUMP
1. 33'11.50 Tara Anderson, Davis
2. 31'09.50 Mellissa Baird, Payson
3. 30'00.00 Lauren Johnson, Davis
4. 28'07.00 Kaylee Hill, Davis
5. 26'04.00 Marlena Smith, Pleasant Grove
6. 26'00.50 Sarah Stones, Payson
7. 26'00.50 Emily Greenwood, Payson
8. 25'09.00 Taysha Saunders, Payson
22'11.75 Brittney Thomas, Payson
ND Jade Saunders, Payson
SHOT PUT
1. 40'10.00 Amanda Rollin, Rock Springs
2. 36'09.50 Allison Dunford, Davis
3. 35'11.00 Shannon Prince, Davis
4. 35'06.00 Mele Valsima, Judge
5. 33'08.00 Brittany Waldron, Copper Hills
6. 32'08.50 Jade Ewell, Bingham
7. 32'00.00 Cami Anderson, Fremont
8. 32'00.00 Lindsey Spencer, Fremont
31'00.00 Danielle Burningham, Woods Cross
30'06.00 Crystle Moyer, Rock Springs
30'01.50 Megan Carr, Rock Springs
29'07.00 Thersa Rodrigues, Fremont
27'08.00 Nicole Knighton, Davis
27'04.00 Erin Carter, Bingham
27'00.00 Christina Albertini, Rock Springs
25'08.00 Caroline Clinger, Payson
25'01.00 Ashlie Facer, Fremont
25'01.00 Jessica Chase, Murray
24'08.50 Jennifer Bryant, Pleasant Grove
22'07.00 Emily Mahaffey, Judge
22'04.00 Celeste Havili, Pleasant Grove
21'09.50 Erica Davis, Rock Springs
20'11.50 Hilary Barrett, Judge
19'09.00 Lauren Santy, Judge
19'08.50 Joni Sperry, Payson
19'00.00 Tia Wing, Rock Springs
18'11.00 Jada Saunders, Payson
13'06.50 Anna Behling, Payson
60m HURDLES
9.23 Ashlee Cannon, Davis
9.47 Ally Dean, Bonneville
9.68 Chelsey Kaplar, Lone Peak
9.72 Alissa Huffaker, Springville
9.96 Shawney Taylor, Bonneville
10.07 Camille Lott, Davis
10.34 Jacquelinne Evans, Davis
10.70 Ashley Houle, Mt. View
10.73 Kaylee Hill, Davis
10.74 Kiera Dimick, Fremont
10.76 Rebecca Fitzer, East High
10.82 Shawna Michaelis, Copper Hills
10.97 Kayla Uranker, Rock Springs
11.05 Lacey Hadley, Bingham
11.28 Shelbie Whitchurch, East
11.36 Jessica Kernan, Pleasant Grove
11.48 Kami Pace, Copper Hills
11.63 Caprise Brown, Copper Hills
11.69 Cynthia Burnett, Kearns
11.77 Tara Castillo, Davis
11.93 Rebecca Fisher, Brighton
11.94 Sasha Tanner, Woods Cross
11.94 Leah Holden, Springville
11.97 Mystee Overmann, Kearns
12.03 Elisabeth Orth, Skyline
12.04 Alisha Hardin, Rock Springs
12.34 Erica Porter, Pleasant Grove
13.11 Lauren Cousin, Bingham
60m HURDLE FINALS
1. 9.06 Ashlee Cannon, Davis
2. 9.13 Ally Dean, Bonneville
3. 9.59 Chelsey Kaplar, Lone Peak
4. 9.78 Shawney Taylor, Bonneville
5. 9.82 Camille Lott, Davis
6. 9.84 Alissa Huffaker, Springville
7. 10.01 Jacquelinne Evans, Davis
8. 10.34 Kaylee Hill, Davis
10.64 Kiera Dimick, Fremont
10.69 Shawna Michaelis, Copper Hills
10.86 Ashley Houle, Mountain View
14.38 Rebecca Fitzer, East
60m DASH
7.98 Natalie Stewart, Spanish Fork
7.99 Nachelle Stewart, Spanish Fork
8.11 Chelsey Allen, Clearfield
8.14 Kandace Shoell, Taylorsville
8.19 Ashlee Cannon, Davis
8.23 Jaemine Wittman, Hunter
8.24 Jami Daniels, Bear River
8.29 Dominique Thompson, Valley Jr.
8.36 Jessie Nielson, Bingham
8.41 Aubrey Meyer, Judge
8.41 Britney Steadman, Hunter
8.41 Chelsea Baker, Bingham
8.43 Chay Hill, Bingham
8.43 Camille Lott, Davis
8.44 Allissa Huffaker, Springville
8.50 Maddy King, Judge
8.56 Janie Bennington, Bear River
8.60 Sarah Goodrich, Pleasant Grove
8.61 Chelsey Kline, Rock Springs
8.61 Darian Mochizuki, Kearns
8.65 Kristina Nibley, Timpview
8.67 Kimber Killpack, Springville
8.67 Rachel Harrington, Rock Springs
8.67 Julie Doong, Brighton
8.71 Mckall Christensen, Lehi
8.76 Caitlin Mecham, Springville High
8.76 Jamie Younger, Ogden
8.77 Chelsea Rocco, Bonneville
8.77 Kayla Vranker, Rock Springs
8.79 Sara Frischknecht, East High
8.79 Jade Zeller, Payson
8.79 Tiffany Dycus, Clearfield
8.80 Ashley Parry, Dixie Dashers
8.82 Elli McMillan, Judge
8.85 Nicole Strom, Rock Springs
8.86 Rebecca Fetzer, East
8.91 Simone Healey, Timpview
8.94 Kaylee Hill, Davis
8.97 Melissa McCarthy, Rock Springs
8.98 Danielle Mendel, Brighton
9.00 Erica Porter, Pleasant Grove
9.04 Kendra Albertini, Rock Springs
9.11 Elise Burger, Judge
9.12 Caprice Browm, Copper Hills
9.14 Jackie Evans, Davis
9.18 Natalie Caughey, Copper Hills
9.24 Shawna Michaelis, Copper Hills
9.26 Shelbi Whitchurch, East
9.28 Emily Burstad, Rock Springs
9.28 Cyrene Wittman, Kennedy Jr.
9.32 Alysse Rice, Springville
9.35 Erika Samlowski, Judge
9.41 Anneli Hansen, Copper Hills
9.44 Brittany Parrott, Springville High
9.45 Mystee Overmann, Kearns
9.48 Tara Castillo, Davis
9.49 Marlena Smith, Pleasant Grove
9.54 Jordan Murray, Timpview
9.59 Amber Kunzler, Davis
9.61 Joy Jardine, Spanish Fork
9.72 Jenny Clark, Timpview
9.72 Chari Inghram, Davis
9.73 Cynthia Burnett, Kearns
9.77 Brittney Wonnucott, Rock Springs
9.84 Alisha Hairdin, Rock Springs
9.84 Leah Holden, Springville
9.93 Bridgette Haile, Dixi Dashers
9.93 Kirsten Heiner, Timpview
10.03 Phallon Park, Bingham
10.15 Carly Barney, Bingham
10.36 Katie Crawley, Timpview
10.47 Chantel Jensen, Payson
10.71 Miranda Aston, Bingham
10.87 Ogunalke Mayowa, Taylorsville
10.97 Crystal Dixon, Payson
11.32 Tiauria Brookes, Provo High
11.67 Mindi Terry, Payson
N/T Amber Boyer, Timpview
N/T Kayla Uranker, Rock Springs
N/T Cyrene Wittman, Kennedy Junior
60m DASH FINALS
1. 7.89 Natalie Stewart, Spanish Fork
2. 7.93 Ashlee Cannon, Davis
3. 7.98 Nachelle Stewart, Spanish Fork
4. 8.09 Chelsey Allen, Clearfield
5. 8.10 Kandace Shoell, Taylorsville
6. 8.18 Jaemine Wittman, Hunter
7. 8.28 Camille Lott, Davis
8. 8.29 Jami Daniels, Bear River
8.32 Chelsea Baker, Bingham
8.35 Chay Hill, Bingham
8.36 Britney Steadman, Hunter
8.38 Allissa Huffaker, Springville
8.39 Dominique Thompson, Valley Jr.
8.43 Maddy King, Judge
8.48 Jessie Nielson, Bingham
dns Aubrey Meyer, Judge
200m DASH
1. 25.08 Natalie Stewart, Spanish Fork
2. 25.08 Nachelle Stewart, Spanish Fork
3. 26.09 Tara Anderson, Davis
4. 26.18 Ashlee Cannon, Davis
5. 26.34 Chelsey Allen, Clearfield
6. 26.43 Jessica Wortley, Gold Medal
7. 26.58 Chelsea Baker, Bingham
8. 26.60 Annie Skordas, Gold Medal
26.62 Lauren Johnson, Davis
26.97 Dominique Thompson, Valley Jr.
27.11 Hailey Brown, Davis
27.15 Nahzaneen Aghdassi, Gold Medal
27.41 Kandace Shoell, Taylorsville
27.57 Annie Lines, Mountain View
27.76 Chay Hill, Bingham
27.85 Allissa Huffaker, Springville
27.88 Camille Loft, Davis
27.98 Jessie Nielsen, Bingham
27.99 Jessie Chugg, Fremont
28.17 Britney Steadman, Hunter
28.25 Darian Mochizuki, Kearns
28.35 Chelsey Kline, Rock Springs
28.40 Kristina Nibley, Timpview
28.49 Kimber Killpack, Springville
28.61 Maddy King, Judge
28.89 Caitlin Mecham, Springville
29.03 Rachael Wallace, Judge
29.06 Rachel Harrington, Rock Springs
29.10 Kayla Uranker, Rock Springs
29.19 Samantha McMillan, Judge
29.27 Mallory Denning, Spanish Fork
29.29 Jana Rogers, Woods Cross
29.44 Mckall Christensen, Lehi
29.45 Elise Burger, Judge
29.46 Elli McMillan, Judge
29.48 Alysse Rice, Springville
29.49 Valerie Peterson, Evanston
29.57 Sasha Tanner, Woods Cross
29.59 Caprise Brown, Copper Hills
29.85 Jamie Younger, Ogden
29.87 Ashley Parry, Dixie Dashers
29.89 Jazmine Wittman, Hunter
29.98 Nicole Strom, Rock Springs
30.15 Leianne Shepperd, Bingham
30.16 Kendra Albertini, Rock Springs
30.21 Jessica Riches, Murray
30.24 Rylee Dopp, Bingham
30.26 Lacey Hadley, Bingham
30.41 Tiffany Dycus, Clearfield
30.47 Erika Samlowski, Judge
30.62 Liz Edminster, Woods Cross
30.73 Katya Abulashi, Rock Springs
30.90 Nicole Ruesch, Bingham
31.15 Natalie Caughey, Copper Hills
31.35 Joy Gardine, Spanish Fork
31.46 Katherine Chipman, Provo
31.49 Shawna Michaelis, Copper Hills
31.64 Kirsten Sly, Spanish Fork
31.66 Bridgette Haile, Dixie Dashers
31.83 Melissa McCarthy, Rock Springs
31.96 Jordan Murray, Timpview
32.02 Misty Overman, Kearns
32.02 Alisha Aardin, Rock Springs
32.05 Brittany Parrott, Springville
32.10 Brittany Wonnacott, Rock Springs
32.20 Lauren Carlisle, Provo
32.41 Amber Kunzler, Davis
32.76 Jenny Clark, Timpview
33.07 Leah Holden, Springville
33.64 Elisha Erwerda
33.64 Andrea Lamb, Pleasant Grove
33.92 Carly Barney, Bingham
34.92 Emmelina Frenzel, Pleasant Grove
35.65 Marlena Smith, Pleasant Grove
38.40 Cynthia Burnnett, Kearns
N/A Cyrene Wittman, Kennedy Jr.
400m DASH
1. 57.00 Stewart Nachelle, Spanish Fork
2. 57.29 Natalie Stewart, Spanish Fork
3. 58.64 Ally Dean, Bonneville
4. 59.52 Jessie Nielsen, Bingham
5. 1:00.61 Annie Skordas, Gold Medal Athletics
6. 1:01.10 Chelsea Baker, Bingham
7. 1:01.41 Alice Lindsey, Snow Canyon
8. 1:01.95 Nahzaneen Aghdassi, Gold Medal
1:02.26 Ashley Houle, Mountain View
1:02.54 Abbey Larkin, Gold Medal Athletics
1:03.44 Jenna Sliwinsky, Judge
1:03.93 Melissa Baird, Payson
1:04.33 Jana Rogers, Woods Cross
1:04.50 Amy Halford, Taylorsville
1:04.50 Sasha Tanner, Woods Cross
1:05.06 Jessica Carter, Roy
1:05.52 Steffi Minson, Spanish Fork
1:05.71 Chay Hill, Bingham
1:05.98 Rebecca Barnes, Copper Hills
1:06.10 Rachel Harrington, Rock Springs
1:06.62 Mallory Denning, Spanish Fork
1:06.75 Kaly Chugg, Fremont
1:07.13 Chelsea Rucco, Benneville
1:07.41 Ashley Gambles, Soda Springs
1:07.46 Valerie Peterson, Evanston
1:07.85 Sasha Tanner, Woods Cross
1:08.21 Terra Hawkins, Timpanogos
1:08.41 Brittany Stocks, Kearns
1:08.65 Mahon Felos, Mountain View
1:08.93 Lacey Hadley, Bingham
1:09.02 Katherine Cheiman, Provo
1:09.32 Emily Burstad, Rock Springs
1:09.56 Kirsten Sly, Spanish Fork
1:10.39 Nicole Ruesch, Bingham
1:11.39 Marcie Wallace, Davis
1:11.44 Leianne Shepherd, Bingham
1:11.55 Brittney Thomas, Payson
1:11.57 Joy Jardine, Spanish Fork
1:11.75 Katya Abulashuli, Rock Springs
1:13.92 Natalie Caughey, Copper Hills
1:14.66 Shawna Michaelis, Copper Hills
1:15.04 Amber Kunzler, Davis
1:15.56 Lauren Carlile, Provo
1:15.63 Tara Castillo, Davis
1:15.98 Taysha Saunders, Payson
1:17.22 Andrea Lamb, Pleasant Grove
1:20.73 Frenzel Emmelina, Pleasant Grove
1:23.52 Elisha Ferwerda, Pleasant Grove
800m RUN
1. 2:21.4 Emily Benson, Mountain View
2. 2:23.7 Cassie Ricks, Fremont
3. 2:24.7 Amelia Troutner, Timpview
4. 2:25.3 Jessie Clugg, Fremont
5. 2:26.3 Katie Harris, Mouintain View
6. 2:26.7 Sonja Ponis, Spanish Fork
7. 2:27.1 Jami Dixon, Davis
8. 2:27.9 Kiimberly Bringhurst, Timpanogos
2:28.6 Jessica Ellsworth, Bingham
2:29.7 Melissa Lovato, Rock Springs
2:30.7 Sam Peavler, Timpview
2:33.6 McKenzie Snyder, Wasatch Athletics
2:34.2 Jackie Judd, Mountain View
2:34.5 Kalina Zufelt, Brighton
2:35.4 Abbey Larkin, Gold Medal Athletics
2:36.03 Emily Hawkins, Timpanogos
2:36.1 Annie Zancanella, Rock Springs
2:36.6 Alise Lindsey, Snow Canyon
2:37.4 Sara Sorenson, Springville
2:37.9 Hollie King, Davis
2:38.26 Rebecca Barnes, Copper Hills
2:38.32 Ashley Gambley, Soda Springs
2:39.1 Jenna Allais, Rock Springs
2:39.6 JoAnn Nybo, Spanish Fork
2:39.82 Sara Shupe, Cottonwood
2:39.9 Jessica Crosby, Timpview
2:40.35 Stacy Rector, Cottonwod
2:40.65 Katie Plum, Fremont
2:40.8 McKell Sorensen, Timpview
2:40.99 Kelsey Valentine, Davis
2:41.0 Erica Christensen, Davis
2:41.8 Katherine Chipman, Provo
2:42.3 Madeline Shelton, Pleasant Grove
2:43.9 Haley Eldridge, Pleasant Grove
2:44.62 Darci Rawson, Rock Springs
2:46.0 Samantha Douma, Mountain View
2:47.66 Meagan Bracken, Bingham
2:48.0 Brittany Stocks, Kearns
2:49.21 Jessica Thompson, Taylorsville
2:49.55 Michelle Nixon, Taylorsville
2:50.3 Chelsie Summers, Murray
2:50.4 Angela Clark, Davis
2:51.0 Rachael Andersen, Mountain View
2:53.15 Donna Manuele, Provo
2:55.0 Nicole Little, Cottonwood
2:56.0 Amber Hart, Timpanogos
2:57.0 Kimberley Kuhlmann, Timpanogos
2:58.0 Anne Robison, Mountain View
3:01.0 Kelsi Manwaring, Mountain View
3:01.75 Ashley Gebert, Spanish Fork
3:04.73 Janine Smith, Brighton
3:07.0 Ashley Palmer, Rock Springs
3:08.0 Ann Clawson, Cottonwood
3:15.0 Chrissy Wilmetti, Rock Springs
3:19.0 Mallory Phillips, Cottonwood
3:22.0 Stephanie Sheely, Lehi
3:27.0 Autumn Davies, Lehi
3:33.0 Rachel Butterfield, Rock Springs
1600m RUN
1. 5:08.21 Kandace Eddy, Davis
2. 5:13.03 Sam McMillan, Judge
3. 5:14.76 Kim Quinn, Bingham
4. 5:21.12 Cassie Ricks, Fremont
5. 5:25.15 McKenzie Snyden, North Summit
6. 5:26.71 Katie Chugg, Fremont
7. 5:31.15 Erin Fuller, Jordan
8. 5:33.48 Sonja Ponis, Spanish Fork
5:33.67 Katie Harline, Orem
5:36.79 Aimee Haertel, Jordan
5:38.41 Wendy Olexey, Rock Springs
5:40.1 Ashley Nelsen, Alta
5:41.8 Jamie Jacobs, Alta
5:42.6 Katherine Chipman, Provo High
5:43.0 Sam Peavler, Timpview
5:44.2 JoAnn Nybo, Spanish Fork
5:46.20 Kendy Christensen, Orem
5:46.23 Krystal Harper, Orem
5:47.1 Monique Torres, Murray
5:47.2 Suzie Sorensen, Timpanogos
5:48.1 Ashley Bentley, Skyline
5:48.38 Rachel Perkins, Olympus
5:52.0 Jenna Allais, Rock Springs
5:54.0 Stephanie Jensen, Timpview
5:54.4 Sarah Bartlett, Orem
5:54.8 Steffi Minson, Spanish Fork
5:55.2 Jamie Harmon, Pleasant Grove
5:57.7 Taylor Berhow, Skyline
5:58.2 Brynne Davis, Skyline
6:00.5 Emily Greenwood, Payson
6:00.9 Stephanie Christensen, Springville
6:01.3 Kelsey Valentine, Davis
6:02.1 Andrea Eyestone, Mountain View
6:02.5 Danai Davis, Skyline
6:02.9 Ashley Hueckstaedt, Rock Springs
6:03.0 Virginia Ballard, Springville
6:04.0 Anna Willis, West Jordan
6:05.6 Lisa Tubb, American Fork
6:06.7 Megan Ferguson, Taylorsville
6:06.8 Alicia Gray, Rock Springs
6:07.0 Clara Toronto, Highland
6:07.2 Katie Plum, Fremont
6:08.7 Katie Barrows, Judge
6:09.7 Stacy Rector, Cottonwood
6:09.8 Sara Shupe, Cottonwood
6:09.9 Kate Arthur, Bingham
6:10.6 Donna Manuele, Provo
6:15.5 Chelsie Summers, Murray
6:16.9 Meryl Call, Skyline
6:17.3 Karin Price, Fremont
6:17.9 Nicole Little, Cottonwood
6:21.6 Erin Draper, Timpanogos
6:22.4 Amber Wilson, Rock Springs
6:23.1 Kelly Ritter, Rock Springs
6:23.4 Danica Antczak, Bingham
6:24.0 Rachelle Alley, Springville
6:27.1 Megan Curtis, Payson
6:27.4 Elizabeth Wade, Alta
6:30.8 Lauresa Cook, Pleasant Grove
6:33.9 Annalise Parady, Rock Springs
6:35.2 Allison Kamm, Skyline
6:36.9 Janine Smith, Brighton
6:38.1 Misty Wardleigh, Fremont
6:39.0 Natalie Cook, Woods Cross
6:39.8 Kylee Hill, Payson Jr.
6:41.5 Dianna Frenzel, Pleasant Grove
6:43.1 Steffanie Sorensen, Timpanogos
6:43.1 Sarah Brady, Payson
6:43.6 Ashley Palmer, Rock Springs
6:52.0 Ashlynn Brewer, Bingham
6:52.3 Brandi Atwood, Payson
7:06.9 Ann Clawson, Cottonwood
7:19.7 Olga Hikishin, Olympus
7:21.2 Gina Adamson, Fremont
7:25.0 Edith Clinger, Payson
7:25.8 Mallory Phillips, Cottonwood
7:32.6 Linnley Scott, Olympus
7:39.9 Chari Ingram, N/A
7:43.2 Hillarie Palmer, Bingham
3200m RUN
1. 11:35.04 McKenzie Snyder, Wasatch Athletics
2. 11:36.08 Natalie Haws, Davis
3. 11:43.33 Melissa Baird, Payson
4. 11:45.33 Ashlen Nimmo, Rock Springs
5. 12:09.32 Sonja Ponis, Spanish Fork
6. 12:24.08 JoAnn Nybo, Spanish Fork
7. 12:32.77 Monique Torres, Murray
8. 12:38.71 Wendy O'Lexey, Rock Springs
12:52.96 Aubrey Petersen, Davis
13:02.44 Lisa Shipman, Rock Springs
13:35.79 Emily Greenwood, Payson
13:58.07 Leigh Harvey, Davis
14:19.16 Alexa Bridges, Davis
14:20.17 Kimberly Bringhurst, Timpanogos
14:35.10 Megan Curtis, Payson
15:01.11 Amber Hart, Timpanogos
15:15.85 Dianna Frenzel, Pleasant Grove
4x400m RELAY
1. 4:24.17 Pleasant Grove
2. 4:32.28 Rock Springs
3. 4:41.53 Davis
4. 4:47.01 Cottonwood
5. 5:42.07 Timpanogos
4x800m RELAY
1. 10:00.27 Davis
2. 10:25.31 Timpview
3. 10:52.46 Skyline
4. 10:56.35 Pleasant Grove
5. 11:24.98 Rock Springs
6. 11:42.77 Payson
7. 13:35.41 Jecilia's Team
FINAL TEAM SCORES
132 Davis
72 Spanish Fork
28 Payson
27 Clearfield
26 Fremont
23 Riverton
19 Pleasant Grove
19 Bonneville
14 Lone Peak
14 Judge Memorial
14 Timpview
14 Mountain View
13 Bingham
12 Woods Cross
9.5 Murray
9 Gold Medal
6 Cottonwood
6 Skyline
5 Copper Hills
5 Timpanogos
4.5 Hunter
4 Taylorsville
4 North Summit
3 Hunter
3 Springville
2 Jordan
2 Snow Canyon
1 Bear River
�
|