Arkansas State Indoor Meet
Friday-Saturday, Feb. 24-25, 2006
Randal Tyson Track Center, U. of Arkansas
Fayetteville AR

Highlights and Results from John Sullivan

Recap from Bob Kelly, ArkansasTrackStats.com

(Results have been corrected for 4A-5A)

Class AAAA-AAAAA Girls Results - Class AAAA-AAAAA Boys Results - Class A-AA-AAA Page


Bob Kelly's Recap





ARKANSAS STATE INDOOR CHAMPIONSHIPS

Randal Tyson Track Center, Fayetteville, Arkansas

 

 2/24/06 Class 1/2/3A Combined Meet (smallest  schools)

 

Ashdown captured the boys meet with a convincing 91-73 win over southwest Arkansas rival 
Nashville in a 21 team meet. Michael Green (Warren) posted the 5th best ever performance
on the Arkansas All-Time Best ("ATB") List with a 6.48 clocking in the 55m dash.
Team results and performance highlights are as follows: 1. Ashdown 91 2. Nashville 73 3. Lonoke 67 4. Warren 48 5. DeQueen 37 55m: Michael Green, Warren, 6.48, 5th best on ATB List Cameron Baker, Osceola, 6.51, tied for 10th on ATB List 400m: Robbie Buckner, Ashdown, 50.95 TJ: Landon Williams, Ashdown, 43' 2" PV: Heath Morphew, DeQueen, 14'4 " Chad Johnson, Farmington, 14' 0" In the girls meet, Lafayette County slipped by Heber Springs 74-67.5 in a 24 team meet.
Traci Gillard, Lafayette County posted the top performance with 7.44 for 55m good enough
for 18th on the ATB List. Team and performance highlights are as below: 1. Lafayette County 74 2. Heber Springs 67.5 3. Nashville 55 4. DeQueen 49 5. Warren 39 55m: Traci Gillard, Lafayette County, 7.44, tie for 18th on ATB List 1600m: Emily Carpenter, Carlisle, 5:26.32 3200m: Melisssa Pollreis, Gravette, 11:48.82 PV: Stacey Yahn, Mena, 11' 0", tie for 20th on ATB List 2/25/06 Class 4/5A Combined Meet Forrest City used a balanced scoring attack to sneak away with a 67-61 win over
Fayetteville in a 25 team meet. Spencer McCorkle, Bryant, headline the meet with
a 3rd best ever on the ATB List with a 16' 8" performance in the Pole Vault.
Team and performance highlights are as below: 1. Forrest City 67 2. Fayetteville 61 3. Helena-West Helena 54 4. Little Rock Parkview 51 5T: Bentonville 37 Conway 37 55m: Jeff Henderson, Sylvan Hills, 6.54, 13th on ATB List 400m: James Neal, Batesville, 50.37 Calvin Oliver, Ft. Smith Northside, 50.38 800m: Sam James, Bentonville, 1:56.27 3200m: Alex Bearden, Lake Hamilton, 9:46.44 Ethan Blakely, Bryant, 9:49.66 55mh: Donavan Loring, Little Rock Parkview, 7.61, 11th on ATB List LJ: Jeff Henderson, Sylvan Hills, 23' 5" TJ: Donavan Loring, Little Rock Parkview, 45' 6.25", 12th on ATB List Jeff Henderson, Sylvan Hills, 45' 5.5", 13th on ATB List PV: Spencer McCorkle, Bryant, 16' 8", 3rd on ATB List Chad Faulkner, Fayetteville, 15' 0" Russellville held off Bryant by 62-59.5 in a 27 team meet. Sprinters dominated
the top performances as Karen Thomas of Camden Fairview posted a 7.25 for the 55m
dash win for 4th on the ATB List and Kelsey Mitchell of Bryant also grabbed a 4th
best on the ATB List with a 8.61 clocking over the 55m hurdles. Team and
performance highlights are as below: 1. Russellville 62 2. Bryant 59.5 3. Rogers 55 4. Camden Fairview 46 5. Ft. Smith Northside 43 55m: Karen Thomas, Camden Fairview, 7.25, 4th on ATB List Whitney Jones, Searcy, 7.32, tie for 9th on ATB List 400m: Daliesha Taylor, Ft. Smith Northside, 58.10 800m: Mary Edwards, Bryant, 2:25.59 1600m: Kimberly Peek, Springdale Har-Ber, 5:22.08 3200m: Leigh Ann Moore, Jonesboro, 11:35.41 55mh: Kelsey Mitchell, Bryant, 8.61, 4th on ATB List Kanesha Hicks, Pine Bluff, 8.79, tie for 12th on ATB List 4x800m: Rogers, 9:57.86, 19th on ATB List TJ: Whitney Jones, Searcy, 36' 5.75", 11th on ATB List Karen Thomas, Camden Fairview, 35' 11", tie for 14th on ATB List PV: Stephanie Foreman, Lake Hamilton, 11' 4", tie for 17th on ATB List Hannah Henson, Lake Hamilton, 11' 0", tie for 20th on ATB List Licensed to Heber Springs High School Hy-Tek's Meet Manager 2/27/2006 10:55 AM AAAA AAAAA Indoor State Championships - 2/25/2006 University of Arkansas Fayetteville Results Girls 55 Meter Dash ============================================================================ $: 7.25 2/25/2006 Karen Thomas, Camden Fairview Name Year School Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Thomas, Karen Camden Fairview 7.32 7.26q 5 2 Jones, Whitney Searcy 7.43 7.33q 3 3 Daniels, Kayla Crossett AR 7.50 7.53q 1 4 Ford, LaCresia Hot Springs High 7.60 7.55q 3 5 Campbell, Brooke Fayetteville 7.48 7.58q 1 6 Harris, Shontell Pine Bluff High 7.80 7.60q 4 7 Flowers, Marcie Little Rock Cent 7.40 7.62q 4 8 Richardson, Jasmine Pine Bluff High 7.78 7.68q 7 9 Coleman, Crystal Helena-West Hele 7.68 2 10 Christopher, Taiesha Camden Fairview 7.80 7.73 1 11 Humphrey, Camille Little Rock Cent 7.10 7.73 7 12 Conley, Stymil Conway High Scho 8.10 7.74 4 13 Puckett, Kacey Fort Smith South 7.77 7.75 7 14 Morgan, Krystal Conway High Scho 7.90 7.75 3 15 Neal, Martha Batesville AR 8.75 7.76 6 16 Hicks, Kanesha Pine Bluff High 7.78 2 17 Bell, Alicia Helena-West Hele 7.78 1 18 McKinney, Kya Fort Smith North 7.52 7.78 2 19 Wright, Tashara Fort Smith North 7.65 7.84 5 20 Snow, Megan Mountain Home 8.18 7.88 1 21 Bond, Jadie Rogers AR 7.93 7.89 4 22 Mckenzie, Brandy Marion High Scho 7.80 7.90 2 23 Hilliard, Lindsey Van Buren 7.96 7.91 6 24 Miller, Cherrel Fayetteville 7.80 7.92 3 25 Chitwood, Elizabeth Van Buren 8.00 7.92 7 26 Petz, Ashley Bryant High Scho 8.13 7.94 3 27 Johnson, Olympia Camden Fairview 7.65 7.96 4 28 Johnson, Suavae Marion High Scho 7.75 8.03 6 29 Middlebrook, Kayla Bentonville AR 7.95 8.05 5 30 Stewart, Savannah Batesville AR 8.00 8.05 6 31 Alford, Lydia Rsvl 7.90 8.10 2 32 Kinnard, FeFe Fort Smith North 7.79 8.10 6 33 Sledge, Angelique Helena-West Hele 8.16 5 34 Kohler, Amanda Batesville AR 8.18 1 35 Cotton, Meshayela Fort Smith South 8.15 8.19 2 36 Sparks, Samantha Bentonville AR 8.37 8.19 5 37 Miles, Brittaney Marion High Scho 7.80 8.26 5 38 Canup, Raysha Har-Ber 8.43 8.34 7 39 Stewart, Lauren Alma High School 8.00 8.39 5 40 Euday, Shea Greenwood High S 9.41 8.41 3 41 Davis, Renee Hot Springs High 8.20 8.42 1 42 Boykin, Destiny Parkview High Sc 7.89 8.43 1 43 Yarbrough, Monica Cabot High Schoo 8.25 8.44 3 44 Bailey, Isha Arkadelphia 8.40 8.54 6 45 Hickman, Marissa Little Rock Cent 7.20 8.57 6 46 Kendrick, Kristen Fort Smith South 9.01 8.79 4 47 Ransom, Katrice Parkview High Sc 7.45 8.82 2 48 Jeziorowski, Fabienne Springdale AR 8.35 8.86 4 49 Quinn, Amanda Rogers AR 8.50 9.05 7 50 Hearne, Ajania Parkview High Sc 8.24 9.07 2 51 Arias, Mariana Mountain Home 8.93 9.29 5 Girls 55 Meter Dash ================================================================================ $: 7.25 2/25/2006 Karen Thomas, Camden Fairview Name Year School Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Thomas, Karen Camden Fairview 7.26 7.25 10 2 Jones, Whitney Searcy 7.33 7.32 8 3 Ford, LaCresia Hot Springs High 7.55 7.55 6 4 Daniels, Kayla Crossett AR 7.53 7.58 5 5 Flowers, Marcie Little Rock Cent 7.62 7.59 4 6 Harris, Shontell Pine Bluff High 7.60 7.60 3 7 Campbell, Brooke Fayetteville 7.58 7.62 2 8 Richardson, Jasmine Pine Bluff High 7.68 7.78 1 Girls 200 Meter Dash =================================================================================== $: 25.54 2/25/2006 Karen Thomas, Camden Fairview Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Thomas, Karen Camden Fairview 25.46 25.54 11 10 2 Jones, Whitney Searcy 26.41 25.94 11 8 3 Campbell, Brooke Fayetteville 26.50 26.78 11 6 4 Neal, Martha Batesville AR 28.00 26.82 7 5 5 Harris, Shontell Pine Bluff High 25.80 26.90 11 4 6 McKinney, Kya Fort Smith North 26.90 26.94 10 3 7 Humphrey, Camille Little Rock Cent 27.90 27.08 7 2 8 Conley, Stymil Conway High Scho 26.20 27.13 11 1 9 Jones, Karrisa Camden Fairview 27.42 27.53 9 10 Chitwood, Elizabeth Van Buren 27.85 27.54 7 11 Miller, Cherrel Fayetteville 27.30 27.73 9 12 Liddell, Velicia Pine Bluff High 26.50 27.87 10 13 Morgan, Krystal Conway High Scho 26.80 27.90 10 14 Johnson, Olympia Camden Fairview 27.67 28.04 8 15 Petz, Ashley Bryant High Scho 28.20 28.09 7 16 Bryant, Dalyssia Little Rock Hall 28.09 1 17 Snow, Megan Mountain Home 28.22 28.12 6 18 Hilliard, Lindsey Van Buren 28.00 28.35 7 19 Bond, Jadie Rogers AR 28.30 28.41 6 20 Arling, Karrah Fayetteville 27.50 28.54 8 21 Johnson, Suavae Marion High Scho 27.60 28.66 8 22 Byars, Kat Fort Smith North 27.50 28.72 9 23 Boston, Courtney Pine Bluff High 28.79 2 24 Middlebrook, Kayla Bentonville AR 27.00 28.92 10 25 Canup, Raysha Har-Ber 28.82 28.93 5 26 Faulkenberry, Latonya Marion High Scho 27.50 28.94 8 27 Yarbrough, Monica Cabot High Schoo 29.00 29.09 5 28 Ford, LaCresia Hot Springs High 28.50 29.18 6 29 Miller, Leigh Little Rock Hall 29.29 1 30 Boykin, Destiny Parkview High Sc 28.35 29.30 6 31 Jackson, Brittney Parkview High Sc 29.64 29.41 4 32 Stewart, Savannah Batesville AR 27.80 29.42 8 33 Gulley, Victoria Parkview High Sc 29.36 29.44 4 34 Stewart, Lauren Alma High School 29.90 29.61 4 35 Mitchell, Andrea Bentonville AR 29.50 29.65 4 36 Douglas, Tiffany Van Buren 28.80 29.81 6 37 Kinnard, FeFe Fort Smith North 26.99 29.93 10 38 Simpson, Megan Rsvl 30.05 30.01 3 39 Cotton, Meshayela Fort Smith South 29.15 30.23 5 40 Smith, Haelea Cabot High Schoo 30.50 30.70 3 41 Davis, Renee Hot Springs High 29.00 30.87 5 42 Barrientos, Paula Bryant High Scho 32.50 30.95 2 43 Ezell, Jordan Mountain Home 31.57 31.07 2 44 Miles, Brittaney Marion High Scho 27.80 31.15 8 45 Hickman, Marissa Little Rock Cent 31.26 2 46 Jeziorowski, Fabienne Springdale AR 30.40 31.35 3 47 Bell, Kayla Fort Smith South 30.36 32.09 3 48 Quinn, Amanda Rogers AR 30.00 32.52 4 49 Jandova, Lenka Hot Springs High 31.00 32.93 3 50 Arias, Mariana Mountain Home 33.58 34.35 2 51 Turner, Channelle Fort Smith South 32.01 34.78 2 52 Stewart, Martasha Alma High School 29.90 35.67 4 Girls 400 Meter Dash =================================================================================== $: 55.73 3/5/2004 Paige Farrell, SHS Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Taylor, Daliesha Fort Smith North 58.55 58.10 9 10 2 Jones, Whitney Searcy 58.00 58.87 9 8 3 Thomas, Karen Camden Fairview 58.74 59.32 9 6 4 Stewart, Deyonna Conway High Scho 1:00.00 1:00.64 9 5 5 May, Brittney Fort Smith North 59.00 1:02.02 9 4 6 McKinney, Kya Fort Smith North 1:00.85 1:02.24 8 3 7 Jones, Karrisa Camden Fairview 1:03.00 1:03.84 8 2 8 Surgener, Bethany Rogers AR 1:05.16 1:04.03 6 1 9 Middlebrook, Kayla Bentonville AR 1:06.01 1:04.23 5 10 Alford, Lydia Rsvl 1:03.10 1:04.43 7 11 Coulter, Katie Rsvl 1:03.00 1:04.94 8 12 Dear, Lauren Conway High Scho 1:06.00 1:05.33 5 13 Stewart, Savannah Batesville AR 1:06.00 1:05.36 5 14 Coleman, Crystal Helena-West Hele 1:03.20 1:05.76 7 15 Montgomery, Samantha Bryant High Scho 1:02.90 1:06.37 8 16 Bergen, Melanie Bryant High Scho 1:06.60 1:06.45 4 17 Sagan, Anna Fayetteville 1:03.00 1:06.46 7 18 Boykin, Destiny Parkview High Sc 1:06.30 1:06.59 4 19 Dewberry, Sade Helena-West Hele 1:05.20 1:07.48 6 20 Wempe, Samantha Fayetteville 1:06.00 1:07.69 5 21 Wirzfeld, Samantha Bryant High Scho 1:09.80 1:08.21 3 22 Faulkenberry, Latonya Marion High Scho 1:05.00 1:08.26 6 23 Mitchell, Vanessa Helena-West Hele 1:06.20 1:08.48 4 24 Boston, Courtney Pine Bluff High 1:08.88 1 25 Woods, Audrey Fayetteville 1:05.00 1:08.96 7 26 Tiner, Ashley Monticello High 1:05.50 1:09.74 5 27 Joyner, Chelsae Fort Smith South 1:10.06 1:10.67 3 28 Ryan, Britney Little Rock Cent 1:14.23 1:10.76 2 29 Andrews, Eboney Camden Fairview 1:06.50 1:11.11 4 30 Davis, Zeneida Marion High Scho 1:05.00 1:11.14 6 31 Burton, Brooke Bentonville AR 1:10.00 1:11.15 3 32 Smith, Haelea Cabot High Schoo 1:12.00 1:11.16 2 33 Brewer, Alex Rogers AR 1:08.00 1:11.27 3 34 Liddell, Velicia Pine Bluff High 59.50 1:11.57 9 35 Dunhoo, Cassandra Little Rock Hall 1:12.06 1 36 Tedrick, Laura Bentonville AR 1:09.00 1:12.24 3 37 Saracini, Carrie Hot Springs High 1:20.00 1:13.24 1 38 Hill, Ruby Parkview High Sc 1:12.30 1:13.38 2 39 Luckett, Audriana Little Rock Cent 1:12.45 1:13.69 2 40 Kelly, Cassandra Fort Smith South 1:16.06 1:14.10 1 41 Richardson, Jasmine Pine Bluff High 1:02.00 1:14.52 8 42 Salley, Rachel Little Rock Cent 1:04.42 1:17.02 7 43 Jackson, Chansaze Little Rock Hall 1:21.31 1 44 Gulley, Victoria Parkview High Sc 1:15.14 1:24.54 2 Girls 800 Meter Run ================================================================================ $: 2:07.57 3/7/2003 Katia Kostetskaya, JONESBORO Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Edwards, Mary Bryant High Scho 2:24.40 2:25.59 10 2 Barnes, Brittany Rsvl 2:28.10 2:28.98 8 3 L'Heureux, Dawn Springdale AR 2:30.00 2:29.95 6 4 Mashie, Helen Fayetteville 2:31.00 2:30.34 5 5 Conley, Rachel Rogers AR 2:30.56 2:30.57 4 6 Blackmon, Brittany Rsvl 2:26.10 2:30.60 3 7 Efurd, Courtney Rogers AR 2:26.00 2:31.44 2 8 McAtee, Reilly Cabot High Schoo 2:32.60 2:36.32 1 9 Bergen, Kim Bryant High Scho 2:30.60 2:36.72 10 Sparks, Samantha Bentonville AR 2:30.00 2:37.78 11 Butcher, Cabryna Marion High Scho 2:40.00 2:40.55 12 Gurerro, Natalia Rogers AR 2:39.00 2:41.41 13 Benson, Danielle Fayetteville 2:38.00 2:41.44 14 Clark, Lauren Van Buren 2:35.00 2:42.98 15 Eldridge, Keisharra Helena-West Hele 2:40.00 2:44.13 16 Gregory, Andrea Fort Smith South 2:35.17 2:44.56 17 Smith, Alyson Alma High School 2:48.60 2:45.65 18 Bennett, Brittany Cabot High Schoo 2:50.00 2:46.02 19 Wilson, Kelsie Batesville AR 2:49.00 2:51.43 20 Chisom, Ellen Monticello High 2:50.00 2:52.51 21 Wright, Brittney Marion High Scho 2:50.00 2:53.53 22 Liddell, Jelicia Pine Bluff High 2:53.58 23 Gray, Ashley Conway High Scho 2:50.00 2:54.43 24 Watkins, Jessica Camden Fairview 2:59.86 2:54.58 -- Nelson, Shanarra Helena-West Hele 2:45.00 NT -- Johnson, Gabriel Fayetteville 2:50.00 NT -- Hicks, Shannnon Mountain Home 2:37.89 NT -- Trivitt, Daphne Mountain Home 2:37.25 NT -- Clemmons, Jerri Helena-West Hele 2:40.00 NT -- Lahsma, Tehri Alma High School 2:52.30 NT -- Hill, Ruby Parkview High Sc 3:45.00 NT -- Shepherd, Gabrielle Parkview High Sc 3:15.40 NT -- Davis, Zeneida Marion High Scho 2:45.00 NT -- Davis, Brianna Camden Fairview 3:01.30 NT -- Taylor, Daliesha Fort Smith North 2:21.00 NT -- May, Brittney Fort Smith North 2:28.00 NT -- Hearne, Ajania Parkview High Sc 3:44.56 NT -- Martinez, Daisy Fort Smith North 2:39.00 NT -- McDowell, Andrea Bentonville AR 2:45.00 NT -- Epperson, Tabitha Bentonville AR 2:45.00 NT -- Karney, Sarah Little Rock Cent 2:49.73 NT -- Taff, Allison Fort Smith South 2:30.04 NT -- Johnston, Jade Benton NT -- Mayes, Kristiana Pine Bluff High 2:33.00 NT -- Counts, Leigh Conway High Scho 2:39.00 NT Girls 1600 Meter Run ================================================================================ $: 5:11.07 1998 KELLY BRYSON, BENTONVILLE Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Peek, Kimberly Har-Ber 5:31.50 5:22.08 10 2 Efurd, Courtney Rogers AR 5:21.56 5:25.89 8 3 Edwards, Mary Bryant High Scho 5:24.30 5:30.10 6 4 Blackmon, Janie Rsvl 5:25.00 5:35.12 5 5 Blackmon, Brittany Rsvl 5:21.00 5:35.67 4 6 Bryant, Hanna Bentonville AR 5:35.00 5:36.61 3 7 Papageorge, Staci Rogers AR 5:40.00 5:40.71 2 8 Smith, Nicole Batesville AR 5:40.00 5:41.89 1 9 Cummins, Danielle Rogers AR 5:43.00 5:42.93 10 Hairston, Brittany Bryant High Scho 5:35.40 5:56.14 11 Sowell, Jessica Bryant High Scho 5:33.40 5:56.16 12 Wilson, Kelsie Batesville AR 5:53.00 6:05.49 13 Siebenmorgen, Jenna Fort Smith South 6:15.92 6:06.24 14 Gavin, Rachel Batesville AR 6:06.77 15 DeLaPaz, Marissa Cabot High Schoo 6:15.00 6:11.45 16 Jervis, Jessica Cabot High Schoo 6:08.00 6:12.23 17 Butcher, Cabryna Marion High Scho 5:50.00 6:14.89 18 Garner, Aryn Fort Smith North 5:55.00 6:17.80 19 Smith, Casey Fort Smith South 6:29.41 6:19.04 20 Harris, Katie Conway High Scho 6:00.00 6:25.95 21 Cranford, Kadra Pine Bluff High 6:33.00 6:28.24 22 Johnston, Jade Benton 6:32.29 23 Hawley, Jessica Fort Smith North 6:50.65 6:32.45 24 Starks, Kiera Helena-West Hele 6:49.00 6:49.52 25 Avery, Kayla Rsvl 6:30.00 6:59.15 26 Davis, Miavia Helena-West Hele 7:01.54 27 Ramirez, Maria Fort Smith North 7:21.53 7:11.25 28 Montgomery, Lynlea Marion High Scho 7:00.00 7:29.50 29 Turner, Jasmine Pine Bluff High 7:00.00 7:31.69 30 Phifer, Jennifer Arkadelphia 8:16.70 7:50.18 31 Karney, Sarah Little Rock Cent 8:03.78 32 Davie, Amanda Little Rock Hall 8:42.66 -- Saracini, Carrie Hot Springs High 6:20.00 NT -- Davis, Erica Little Rock Cent 6:13.00 NT -- Barber, Jarra Pine Bluff High 6:25.00 NT -- Lustenberger, Amy Camden Fairview 6:25.80 NT -- Wright, Brittney Marion High Scho 6:05.00 NT Girls 3200 Meter Run ================================================================================ $: 11:13.92 3/5/2004 Ashley Williams, Mt.St. Mary's Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Moore, Leigh Ann Jonesboro High S 11:26.00 11:35.41 10 2 Efurd, Courtney Rogers AR 11:51.00 12:14.18 8 3 Blackmon, Janie Rsvl 12:30.00 12:17.06 6 4 Conley, Rachel Rogers AR 12:27.41 12:18.18 5 5 Smith, Nicole Batesville AR 11:40.00 12:21.68 4 6 Plummer, Kira Fayetteville 12:44.00 12:33.74 3 7 Weaver, Chelsea Monticello High 12:44.50 12:39.72 2 8 Peek, Kimberly Har-Ber 12:03.40 12:52.30 1 9 Siebenmorgen, Jenna Fort Smith South 13:30.68 13:16.07 10 Cates, Whitney Lake Hamilton Hi 13:32.00 13:16.96 11 Norris, Jessica Rsvl 13:20.00 13:28.75 12 Gavin, Rachel Batesville AR 13:37.53 13 Jervis, Jessica Cabot High Schoo 13:20.00 13:49.40 14 Martin, Amber Rsvl 14:30.00 14:00.35 15 Keyes, Shonna Batesville AR 14:03.54 16 Grubbs, Merideth Monticello High 13:50.40 15:04.02 17 Hawley, Jessica Fort Smith North 16:04.22 15:04.86 -- Sowell, Jessica Bryant High Scho 12:34.00 NT -- Rideout, Emily Fort Smith North NT -- Bates, Lennon Bryant High Scho 12:35.00 NT -- Darland, Nicole Bryant High Scho 12:29.00 NT -- Papageorge, Staci Rogers AR 12:30.00 NT -- Hamilton, Kari Springdale AR 12:14.00 NT -- Davis, Miavia Helena-West Hele NT -- Ramirez, Maria Fort Smith North 15:51.62 NT Girls 55 Meter Hurdles ============================================================================ $: 8.45 3/5/2004 Teondra Poole, FORT SMITH NORTH Name Year School Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Mitchell, Kelsey Bryant High Scho 8.50 8.77q 3 2 Hicks, Kanesha Pine Bluff High 8.40 8.99q 4 3 Puckett, Kacey Fort Smith South 9.58 9.04q 4 4 Flowers, Marcie Little Rock Cent 7.80 9.26q 5 5 Gulley, Victoria Parkview High Sc 9.84 9.27q 2 6 Fridell, Katilyn Greenwood High S 10.12 9.34q 3 7 Stewart, Savannah Batesville AR 10.70 9.50q 3 8 Foreman, Stephanie Lake Hamilton Hi 9.70 J9.54q 4 9.5322 9 May, Brittney Fort Smith North 9.65 J9.54 5 9.5326 10 Neely, Madison Batesville AR 9.85 4 11 Johnson, Olympia Camden Fairview 10.11 9.91 2 12 Kohler, Amanda Batesville AR 10.00 2 13 Cothren, Whitney Rsvl 9.82 10.06 3 14 Ward, Tiffany Bryant High Scho 10.20 10.11 5 15 Thomas, Tasha Helena-West Hele 10.16 1 16 Hardiman, Whitney Camden Fairview 10.20 10.17 4 17 Douglas, Tiffany Van Buren 10.00 10.21 1 18 McGibbon, Maleen Bentonville AR 10.80 10.28 1 19 Laster, Tryston Rsvl 9.91 10.44 1 20 Davis, Sarah Bryant High Scho 10.80 10.47 1 21 Smith, Haelea Cabot High Schoo 9.50 10.53 2 22 Ezell, Jordan Mountain Home 10.72 10.55 2 23 Wright, Tashara Fort Smith North 9.50 10.59 1 24 Patterson, Jordan Rogers AR 11.00 10.72 4 25 Mitchell, Andrea Bentonville AR 10.32 10.73 4 26 Bradley, Brittney Camden Fairview 11.05 10.77 5 27 Gowen, Ginger Rogers AR 11.00 11.03 3 28 Townsend, Athea Parkview High Sc 10.23 11.04 5 29 Bell, Alicia Helena-West Hele 11.05 5 30 Hardin, Candace Pine Bluff High 9.55 11.22 3 31 Starks, Kiera Helena-West Hele 11.38 3 32 Marsh, Michelle Fort Smith North 11.00 12.82 2 -- Hagood, Natasha Bentonville AR 9.44 FS 1 -- Miles, Emily Rsvl 9.60 FS 5 Girls 55 Meter Hurdles ================================================================================ $: 8.45 3/5/2004 Teondra Poole, FORT SMITH NORTH Name Year School Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Mitchell, Kelsey Bryant High Scho 8.77 8.61 10 2 Hicks, Kanesha Pine Bluff High 8.99 8.79 8 3 Puckett, Kacey Fort Smith South 9.04 8.99 6 4 Gulley, Victoria Parkview High Sc 9.27 9.08 5 5 Flowers, Marcie Little Rock Cent 9.26 9.27 4 6 Foreman, Stephanie Lake Hamilton Hi 9.54 9.41 3 7 Stewart, Savannah Batesville AR 9.50 9.46 2 8 Fridell, Katilyn Greenwood High S 9.34 9.59 1 Girls 4x400 Meter Relay =================================================================================== $: 4:09.70 2/25/2006 Fort Smith Northside H.S. (AR), Fort Smith D Taylor, K McKinney, L Echols, B May School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Fort Smith Northside H.S. (Ar) 'A' 4:13.05 4:09.70 3 10 1) Taylor, Daliesha 2) McKinney, Kya 3) Echols, Laura 4) May, Brittney 2 Rsvl 'A' 4:20.00 4:12.84 2 8 1) Alford, Lydia 2) Blackmon, Brittany 3) Coulter, Katie 4) Knight, Atalie 3 Conway High School 'A' 4:20.00 4:16.24 3 6 1) Conley, Stymil 2) Stewart, Deyonna 3) Moore, Charolette 4) Dear, Lauren 4 Pine Bluff High School 'A' 4:05.00 4:19.46 3 5 1) Cranford, Kadra 2) Hicks, Kanesha 3) Boston, Courtney 4) Liddell, Velicia 5 Bryant High School 'A' 4:18.00 4:20.08 3 4 1) Montgomery, Samantha 2) Edwards, Mary 3) Coker, Sara 4) Mitchell, Kelsey 6 Rogers High School 'A' 4:28.00 4:25.77 1 3 1) Surgener, Bethany 2) Gurerro, Natalia 3) Torres, Olivia 4) Esparza, Kristin 7 Helena-West Helena Girls Track 'A' 4:25.20 4:31.20 2 2 1) Dewberry, Sade 2) Bell, Alicia 3) Mitchell, Vanessa 4) Coleman, Crystal 8 Cabot High School 'A' 4:32.00 4:31.39 1 1 1) McAtee, Reilly 2) Yarbrough, Monica 3) 4) Young, Lauren 9 Camden Fairview High School 'A' 4:19.00 4:32.21 3 1) Thomas, Karen 2) Samuel, Chelsea 3) Christopher, Taiesha 4) Jones, Karrisa 10 Fayetteville High School 'A' 4:25.00 4:32.47 2 1) Sagan, Anna 2) Wempe, Samantha 3) Woods, Audrey 4) Mashie, Helen 11 Fort Smith Southside 'A' 4:46.42 4:35.01 1 1) Skinner, Lisa 2) Cotton, Meshayela 3) Taff, Allison 4) Coleman, Cassa 12 Little Rock Central High Schoo 'A' 4:15.70 4:37.95 3 3) 4) Luckett, Audriana 13 Alma High School 'A' 4:21.50 4:40.66 2 1) Elam, Jennifer 2) 3) Stewart, Lauren 4) Griffin, Dari 14 Parkview High School 'A' 4:24.27 4:43.06 2 1) Boykin, Destiny 2) 3) Townsend, Athea 4) Ransom, Katrice 15 Marion High School Lady Patrio 'A' 4:25.00 4:49.68 2 1) Mckenzie, Brandy 2) Davis, Zeneida 3) Faulkenberry, Latonya 4) Johnson, Suavae 16 Little Rock Hall High 'A' 4:49.00 5:01.32 1 1) Underwood, Shaquanna 2) Layne-Butler, Shyree 3) Hill, Tysha 4) Dunhoo, Cassandra Girls 4x800 Meter Relay ================================================================================ $: 9:51.08 3/7/2003 BRYANT, BRYANT School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Rogers High School 'A' 10:11.00 9:57.86 10 1) Haughey, Olivia 2) Papageorge, Staci 3) Efurd, Courtney 4) Conley, Rachel 2 Bryant High School 'A' 10:10.00 10:02.09 8 1) Sowell, Jessica 2) Bergen, Kim 3) Bates, Lennon 4) Edwards, Mary 3 Rsvl 'A' 10:11.24 10:16.90 6 1) Barnes, Brittany 2) Blackmon, Janie 3) Laster, Tryston 4) Blackmon, Brittany 4 Fayetteville High School 'A' 10:20.00 10:18.91 5 1) Benson, Danielle 2) Plummer, Kira 3) Sagan, Anna 4) Mashie, Helen 5 Fort Smith Northside H.S. (Ar) 'A' 10:22.20 10:32.49 4 1) Martinez, Daisy 2) Taylor, Daliesha 3) Regalado, Carmen 4) Post, Kate 6 Cabot High School 'A' 10:47.80 10:45.67 3 1) Miller, Bekah 2) Jervis, Jessica 3) McAtee, Reilly 4) DeLaPaz, Marissa 7 Monticello High 'A' 11:15.50 11:06.30 2 1) Weaver, Chelsea 2) Tiner, Ashley 3) Chisom, Ellen 4) Grubbs, Merideth 8 Fort Smith Southside 'A' 10:52.80 11:07.28 1 1) Taff, Allison 2) Gregory, Andrea 3) Siebenmorgen, Jenna 4) Smith, Casey 9 Batesville High School 'A' 11:52.00 11:08.02 1) Wilson, Kelsie 2) Gavin, Rachel 3) Keyes, Shonna 4) Smith, Nicole 10 Marion High School Lady Patrio 'A' 11:30.00 11:13.07 1) Butcher, Cabryna 2) Faulkenberry, Latonya 3) Davis, Zeneida 4) Wright, Brittney 11 Helena-West Helena Girls Track 'A' 11:01.00 11:17.29 1) Clemmons, Jerri 2) Eldridge, Keisharra 3) Haymer, Rickaya 4) Starks, Kiera 12 Conway High School 'A' 10:55.00 11:19.88 1) Counts, Leigh 2) Harris, Katie 3) Gray, Ashley 4) Moore, Charolette 13 Alma High School 'A' 11:39.50 11:48.92 1) Elam, Jennifer 2) Griffin, Dari 3) Lahsma, Tehri 4) Smith, Alyson 14 Camden Fairview High School 'A' 12:24.00 11:55.54 1) Watkins, Jessica 2) Bradley, Brittney 3) Davis, Brianna 4) Lustenberger, Amy 15 Little Rock Hall High 'A' 12:34.00 12:59.22 1) Underwood, Shaquanna 2) Layne-Butler, Shyree 3) Hill, Tysha 4) Dunhoo, Cassandra Girls High Jump ================================================================================ $: 5-06 1997 KEELY YARBROUGH, FAYETTEVILLE Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Fejleh, Ashley Rogers AR 5-03.00 5-03.00 10 2 Fridell, Katilyn Greenwood High S 5-01.00 5-02.00 8 3 Wright, Tashara Fort Smith North 5-00.00 J5-02.00 6 4 Miles, Emily Rsvl 5-02.00 5-00.00 3.5 4 Cummins, Chrissy Conway High Scho 4-08.00 5-00.00 3.5 4 Lowery, Allison Bryant High Scho 5-02.00 5-00.00 3.5 4 Coulter, Katie Rsvl 5-02.00 5-00.00 3.5 8 May, Brittney Fort Smith North 4-08.00 J5-00.00 1 9 Dear, Lauren Conway High Scho 4-10.00 J5-00.00 10 Simpson, Megan Rsvl 4-10.00 4-10.00 10 Jackson, Brittney Parkview High Sc 4-06.00 4-10.00 10 Campbell, Brooke Fayetteville 4-04.00 4-10.00 10 Dewberry, Sade Helena-West Hele 5-00.00 4-10.00 10 Gibbons, Amanda Rogers AR 5-01.00 4-10.00 10 Hough, Kristy Bentonville AR 4-10.00 4-10.00 10 Young, Kylie Rogers AR 5-01.00 4-10.00 -- Wempe, Samantha Fayetteville 4-04.00 NH -- Echols, Laura Fort Smith North 4-08.00 NH -- Wilkins, Lauren Fayetteville 4-08.00 NH -- Jones, Karrisa Camden Fairview 4-06.00 NH -- Bradley, Brittney Camden Fairview 4-06.00 NH -- Edwards, Jalessa Helena-West Hele 4-08.00 NH -- Harris, Jacenthia Camden Fairview 4-06.00 NH Girls Pole Vault ================================================================================ $: 12-00 3/5/2005 Stephanie Foreman, Lake Hamilton Hi Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Foreman, Stephanie Lake Hamilton Hi 11-06.00 11-04.00 10 2 Henson, Hannah Lake Hamilton Hi 10-06.00 11-00.00 8 3 Kirchner, Christen Bryant High Scho 10-00.00 10-08.00 6 4 Cothren, Whitney Rsvl 11-00.00 10-04.00 5 5 Lawrence, Mallory Rsvl 10-00.00 4 6 Miller, Bekah Cabot High Schoo 9-00.00 9-06.00 3 7 Kohler, Amanda Batesville AR 8-00.00 9-00.00 2 8 Whitworth, Erica Sheridan Lady Ja 8-06.00 J9-00.00 1 9 Caylor, gina Fayetteville 8-00.00 8-06.00 10 Fletcher, Catherine Bryant High Scho 8-00.00 J8-06.00 11 Strassman, Jasmyn Fort Smith South 8-00.00 J8-06.00 12 Rea, McKinley Conway High Scho 7-07.75 J8-06.00 -- Stewart, Savannah Batesville AR 8-06.00 NH -- Gowen, Ginger Rogers AR 8-00.00 NH -- Fejleh, Ashley Rogers AR 9-06.00 NH -- Stilwell, Leslie Benton 7-01.00 NH -- Henson, Hali Alma High School 5-05.00 NH -- Smith, Nicole Batesville AR 7-06.00 NH -- Bennett, Rachel Lake Hamilton Hi 9-00.00 NH Girls Long Jump ================================================================================ $: 18-02.50 1999 FUNMI JIMOH, FAYETTEVILLE Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Thomas, Karen Camden Fairview 17-00.00 17-10.50 10 2 Jones, Whitney Searcy 17-03.00 17-01.50 8 3 Young, Lauren Cabot High Schoo 16-04.00 16-11.00 6 4 Daniels, Kayla Crossett AR 18-06.00 16-10.25 5 5 Coleman, Crystal Helena-West Hele 17-08.00 16-07.50 4 6 Miles, Emily Rsvl 16-05.00 16-06.50 3 7 Bell, Alicia Helena-West Hele 17-10.00 16-01.00 2 8 Guilbeau, Cassandra Van Buren 16-00.00 J16-01.00 1 9 Gibbons, Amanda Rogers AR 16-03.00 J16-01.00 10 Puckett, Kacey Fort Smith South 15-03.00 15-09.25 11 Snow, Megan Mountain Home 14-11.00 15-09.00 12 Mitchell, Kelsey Bryant High Scho 15-06.00 15-08.75 13 Neal, Martha Batesville AR 15-00.00 15-06.50 14 Byars, Kat Fort Smith North 15-01.00 15-03.75 15 Arling, Karrah Fayetteville 15-07.00 15-03.50 16 Hicks, Kanesha Pine Bluff High 15-02.75 17 Fridell, Katilyn Greenwood High S 15-06.00 15-01.25 18 Neely, Madison Batesville AR 15-01.00 19 Samuel, Chelsea Camden Fairview 15-00.00 14-11.75 20 Jones, Karrisa Camden Fairview 15-03.00 14-10.50 21 Johnson, Suavae Marion High Scho 15-06.00 14-09.50 22 Petz, Ashley Bryant High Scho 15-00.00 14-07.50 22 Bond, Jadie Rogers AR 15-03.00 14-07.50 22 Mckenzie, Brandy Marion High Scho 14-06.00 14-07.50 25 Campbell, Brooke Fayetteville 15-00.00 14-07.25 26 Euday, Shea Greenwood High S 14-03.00 14-03.50 27 Stewart, Savannah Batesville AR 14-03.00 28 Smith, Haelea Cabot High Schoo 14-00.00 14-01.50 29 Simpson, Megan Rsvl 14-06.00 14-00.75 30 Engel, Sax Fort Smith North 14-08.00 14-00.00 -- Sledge, Angelique Helena-West Hele 16-05.00 FOUL -- Hilliard, Lindsey Van Buren 16-00.00 FOUL -- Smith, Kayla Bryant High Scho 15-02.00 FOUL -- Boykin, Destiny Parkview High Sc 14-07.00 FOUL -- Ransom, Katrice Parkview High Sc 14-08.00 FOUL -- Faulkenberry, Latonya Marion High Scho 15-00.00 FOUL -- Marsh, Michelle Fort Smith North FOUL -- Gulley, Victoria Parkview High Sc 14-05.00 FOUL -- Salley, Rachel Little Rock Cent 15-02.00 FOUL -- Johnson, Myisha Little Rock Hall FOUL -- Taylor, Cassander Rsvl 14-00.00 FOUL -- Bryant, Dalyssia Little Rock Hall FOUL -- Miller, Leigh Little Rock Hall 13-06.00 FOUL Girls Triple Jump ================================================================================ $: 36-05.75 2/25/2006 Whitney Jones, Searcy Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Jones, Whitney Searcy 34-00.50 36-05.75 10 2 Thomas, Karen Camden Fairview 35-11.00 35-11.00 8 3 Daniels, Kayla Crossett AR 36-03.00 34-11.50 6 4 Puckett, Kacey Fort Smith South 32-11.00 34-01.50 5 5 Young, Lauren Cabot High Schoo 32-11.50 33-05.25 4 6 Yu, Sincere Rsvl 32-00.00 33-01.00 3 7 Gibbons, Amanda Rogers AR 33-04.00 32-10.75 2 8 Mitchell, Kelsey Bryant High Scho 33-07.00 32-10.50 1 9 Fridell, Katilyn Greenwood High S 32-04.75 32-07.50 10 Christopher, Taiesha Camden Fairview 29-00.00 31-06.50 11 Snow, Megan Mountain Home 31-05.25 31-05.50 11 Byars, Kat Fort Smith North 32-00.00 31-05.50 13 Taylor, Cassander Rsvl 30-06.00 31-02.00 14 Guilbeau, Cassandra Van Buren 31-02.50 31-01.50 15 Hilliard, Lindsey Van Buren 31-08.00 30-11.50 16 Wilkins, Lauren Fayetteville 30-02.00 30-11.25 17 Flowers, Jaleesa Helena-West Hele 30-00.00 30-07.25 18 Jones, Karrisa Camden Fairview 32-10.00 28-10.00 19 Petz, Ashley Bryant High Scho 28-02.00 28-02.75 20 Salley, Rachel Little Rock Cent 34-00.00 27-09.50 -- Flowers, Marcie Little Rock Cent 34-00.00 FOUL -- Boykin, Destiny Parkview High Sc 25-04.00 FOUL -- Thomas, Tasha Helena-West Hele 29-00.00 FOUL Girls Shot Put ================================================================================ $: 41-03 3/1/2002 Rebecca Gosnell, RUSSELLVILLE Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Mardanlou, Emily Van Buren 36-00.00 37-03.50 10 2 Kirchner, Christen Bryant High Scho 34-00.00 35-01.00 8 3 Wells, Larissa Batesville AR 34-00.00 35-00.50 6 4 Underwood, Ruby Hot Springs High 34-05.00 34-10.50 5 5 Smith, Marquita Marion High Scho 35-00.00 34-08.00 4 6 Johnson, Brittany Bryant High Scho 35-00.00 33-06.00 3 7 Waldon, Teagra Fort Smith North 34-04.00 32-10.00 2 8 Griffin, Emily Conway High Scho 32-09.75 32-00.50 1 9 Davidson, Talia Batesville AR 32-00.00 J32-00.50 10 Parker, Kiley Alma High School 30-01.00 30-09.50 11 Davis, Kara Rogers AR 31-04.00 30-06.00 12 Williamson, Lois Fort Smith North 32-00.00 30-04.00 13 Charles, Natasha Helena-West Hele 31-00.00 30-01.50 14 Nelson, Laurie Rogers AR 29-00.00 29-10.50 15 Johnson, Suavae Marion High Scho 33-00.00 29-08.00 16 Banks, Latora Marion High Scho 33-00.00 28-10.50 16 Fejleh, Ashley Rogers AR 31-02.00 28-10.50 18 Davidson, Rachel Bryant High Scho 30-00.00 28-04.50 19 Bean, Kendra Little Rock Cent 29-00.00 27-08.50 20 Gardner, Xiang West Memphis Hig 28-02.50 27-04.00 21 People, Sarah Helena-West Hele 30-00.00 27-03.00 -- Hatley, Nakia Arkadelphia 24-02.00 FOUL -- Bailey, Raven Arkadelphia 24-00.00 FOUL -- Castle, Kara Parkview High Sc 25-07.00 FOUL -- Davis, Brittany Little Rock Hall FOUL -- Buckner, Elaina Parkview High Sc 27-08.00 FOUL -- Burrell, Shakita Parkview High Sc 24-11.00 FOUL -- Higgs, Casey Rsvl 25-00.00 FOUL -- Shears, Deyana Helena-West Hele 29-00.00 FOUL -- Cooper, Marva Little Rock Cent 28-02.00 FOUL ========================================================================================== Boys 55 Meter Dash ============================================================================ $: 6.37 2000 CHRIS JOHNSON, ELDORADO Name Year School Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Henderson, Jeff Sylvan Hills Hig 6.95 6.62q 8 2 Walker ll, Eric Forrest City 6.58 6.65q 5 3 Keaton, Al Little Rock Cent 6.12 6.65q 10 4 Byrd, Nigel Helena-West Hele 6.67 6.67q 2 5 Williams, Damian Springdale AR 6.79 6.69q 7 6 Young, Lance Helena-West Hele 6.72 6.71q 9 7 Hicks, Johnny West Memphis Hig 7.00 6.75q 2 8 Gibson, Tyson Rogers AR 6.81 6.75q 5 9 Loring, Donavan Parkview High Sc 6.75 6.76 8 10 Bryant, Terrell Crossett AR 6.50 6.76 7 11 Martine, Josh Greenwood High S 6.82 6.76 4 12 Hampton, Jesse Little Rock Cent 6.53 6.77 6 13 Jackson, Isiah Conway High Scho 6.75 6.77 9 13 Monk, Dante Camden Fairview 6.60 6.77 3 15 Barrett, Chris Forrest City 6.49 6.78 9 16 White, David Rogers AR 6.72 6.78 10 17 Burke, Hunter Fayetteville 6.71 6.79 8 18 Micks, Darrell Parkview High Sc 6.91 6.83 9 19 Neal, James Batesville AR 6.96 6.85 5 20 Mahone, Renardo Fayetteville 6.68 6.85 3 21 Phillips, Brent Fayetteville 6.69 6.86 5 22 Bragg, Keynon Helena-West Hele 6.70 6.87 7 23 Ladd, Daniel Conway High Scho 6.75 6.88 10 24 Jones, Trey Fort Smith North 6.85 6.90 2 25 Jones, Spencer Forrest City 6.49 6.90 8 26 Mckillion, Robert Parkview High Sc 6.85 6.92 1 27 Oliver, Calvin Fort Smith North 6.90 6.93 4 28 Hartgraves, Allen Fort Smith South 7.13 6.93 8 29 McCollum, Joseph Alma High School 6.96 6.94 4 30 Lorigan, Cole Lake Hamilton Hi 6.91 6.96 8 31 Timmons, Jeremy Rsvl 6.94 6.96 9 32 Jordan, Zach Camden Fairview 6.70 6.97 6 33 Ferguson, Rhett Greenbrier High 6.68 6.98 4 34 Morris, Chad Mountain Home 7.06 6.98 4 35 Eldridge, Justin Springdale AR 6.96 6.99 3 36 Edwards, Brandon Little Rock Cent 6.58 6.99 4 37 Herron, Chris Rogers AR 6.91 7.00 10 38 Jones, Eric Springdale AR 7.08 7.01 6 39 Mitchell, Daniel Hot Springs High 6.80 7.03 6 40 Mcmillan, Brett Fort Smith South 7.22 7.04 10 41 Youngblood, Ryan Bentonville AR 6.90 7.06 7 42 Hanson, Jacob Mountain Home 7.06 7.06 3 43 Holt, Nathan Bentonville AR 6.95 7.07 7 44 Perry, CJ West Memphis Hig 6.65 7.07 1 45 Conyers, Cody Benton High Scho 7.50 7.07 4 46 Baker, Charlie Fort Smith South 7.07 7.07 5 47 Jones, Denarius West Memphis Hig 6.65 7.08 1 48 Lawson, Shane Hot Springs High 6.90 7.09 5 49 Baron, Brandon Hot Springs High 6.90 7.10 6 50 Overton, Tremelle Bryant High Scho 7.05 7.11 2 51 Medeiros, Joseph Alma High School 7.30 7.12 7 52 Johnson, Clarence Pine Bluff High 7.13 7 53 Rose, Guy Alma High School 7.14 7.14 9 54 King, Jeremy Conway High Scho 7.16 7.14 10 55 Moore, TJ Crossett AR 6.85 7.16 3 56 Gentry, Darrin Greenbrier High 6.85 7.17 1 57 McGowen, Andre Greenbrier High 6.89 7.19 3 58 Wilson, Godfrey Fort Smith North 6.95 7.20 6 59 Hayes, Rapheal Pine Bluff High 7.21 5 60 Whitney, Josh Lake Hamilton Hi 7.22 7.21 8 61 Daniels, Lorenzo Crossett AR 7.23 6 62 Huffins, Richard Mountain Home 7.11 7.27 7 63 Hinson, Drew Bryant High Scho 7.22 7.37 9 64 Farquhar, Justin Van Buren 7.00 7.38 1 65 Hayes, Emanuel Pine Bluff High 7.41 8 66 Vaughn, Kelly Searcy 7.42 7.42 5 67 Findley, Caleb Greenwood High S 7.33 7.42 6 68 Coleman, Homer Bryant High Scho 7.54 7.49 2 69 Dupree, Robert Marion High Scho 6.92 7.49 10 70 Poe, Brian Searcy 7.51 7.51 3 71 Evans, Aaron Searcy 7.66 7.57 1 72 Mata, Marco Van Buren 8.00 7.78 2 73 Stilwell, Hunter Benton High Scho 7.80 7.84 1 -- Boedeker, Kyle Bentonville AR 6.85 FS 2 -- Blanch, Eric Camden Fairview 6.60 FS 2 Boys 55 Meter Dash ================================================================================ $: 6.37 2000 CHRIS JOHNSON, ELDORADO Name Year School Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Henderson, Jeff Sylvan Hills Hig 6.62 6.54 10 2 Walker ll, Eric Forrest City 6.65 6.65 8 3 Byrd, Nigel Helena-West Hele 6.67 6.66 6 4 Keaton, Al Little Rock Cent 6.65 6.66 5 5 Williams, Damian Springdale AR 6.69 6.67 4 6 Young, Lance Helena-West Hele 6.71 6.68 3 7 Gibson, Tyson Rogers AR 6.75 6.72 2 8 Hicks, Johnny West Memphis Hig 6.75 6.84 1 Boys 200 Meter Dash =================================================================================== $: 22.13 2000 CHRIS JOHNSON, EL DORADO Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Walker ll, Eric Forrest City 21.90 22.77 14 10 2 Mckillion, Robert Parkview High Sc 23.17 22.80 11 8 3 Barrett, Chris Forrest City 22.00 22.85 14 6 4 Williams, Damian Springdale AR 22.00 22.99 14 5 5 Monk, Dante Camden Fairview 22.50 23.01 13 4 6 Edwards, Brandon Little Rock Cent 24.47 23.02 6 3 7 Williams, Joshua Parkview High Sc 23.50 23.10 10 2 8 Boedeker, Kyle Bentonville AR 23.62 23.24 9 1 9 Neal, James Batesville AR 24.05 23.25 7 10 Ladd, Daniel Conway High Scho 23.00 23.28 12 11 Hellard, Derek Alma High School 23.89 23.37 8 12 Byrd, Nigel Helena-West Hele 22.50 23.39 13 13 Keaster, Blake Mountain Home 22.36 23.40 14 14 Mahone, Renardo Fayetteville 23.10 23.44 11 15 Martine, Josh Greenwood High S 23.16 23.48 11 16 Richards, Martin Pine Bluff High 22.10 23.53 14 17 Thomas, Michael Lake Hamilton Hi 23.33 23.55 10 18 Phillips, Brent Fayetteville 22.90 23.59 12 19 Burgess, Christopher Little Rock Hall 23.68 2 20 Jackson, Isiah Conway High Scho 23.80 23.69 9 21 Alexander, Courtney Helena-West Hele 22.60 23.78 13 22 Walton, Chris Fayetteville 23.80 23.78 8 23 Jones, Spencer Forrest City 22.64 23.80 12 24 McCorkel, Spencer Bryant High Scho 23.51 23.84 9 25 Baron, Brandon Hot Springs High 23.90 23.87 8 26 Holt, Nathan Bentonville AR 24.10 23.92 7 27 Mitchell, Daniel Hot Springs High 23.30 23.99 10 28 Perry, CJ West Memphis Hig 24.05 24.02 7 29 Henderson, Jeff Sylvan Hills Hig 22.40 24.05 13 30 Bryant, Terrell Crossett AR 22.75 24.08 12 31 Lorigan, Cole Lake Hamilton Hi 23.22 24.15 10 32 Hampton, Jesse Little Rock Cent 23.97 24.22 8 33 Micks, Darrell Parkview High Sc 24.25 24.25 6 34 McGuire, Markell Helena-West Hele 23.00 24.26 11 35 Eldridge, Justin Springdale AR 22.50 24.27 13 36 Jones, Trey Fort Smith North 23.10 24.27 11 37 Wilson, Godfrey Fort Smith North 23.20 24.31 10 38 Taylor, Anthony Little Rock Hall 24.33 1 39 Overton, Tremelle Bryant High Scho 24.40 24.36 6 40 Kangas, Scott Alma High School 24.45 24.37 6 41 Daniels, Lorenzo Crossett AR 24.38 1 42 Mcdaniel, Keith Fort Smith South 24.84 24.47 4 43 Timmons, Jeremy Rsvl 23.80 24.49 9 44 Halford, Jaurius Pine Bluff High 23.50 24.52 9 45 White, David Rogers AR 22.80 24.57 12 46 Hanson, Jacob Mountain Home 24.50 24.60 5 47 Hartgraves, Allen Fort Smith South 24.84 24.62 5 48 Hicks, Johnny West Memphis Hig 24.01 24.67 7 49 Wright, Stephen Conway High Scho 24.90 24.72 4 50 Tibon, Leonard Rogers AR 23.80 24.72 9 51 Huffins, Richard Mountain Home 24.57 24.74 5 52 Rose, Guy Alma High School 24.90 24.76 4 53 McGowen, Andre Greenbrier High 25.84 24.77 3 54 Stanley, Lavell Bentonville AR 24.20 24.81 7 55 Hardin, Joe Louis Hot Springs High 24.50 24.85 6 56 Ferguson, Rhett Greenbrier High 24.82 24.85 5 57 Neal, Davon Sylvan Hills Hig 24.48 24.91 6 58 Findley, Caleb Greenwood High S 25.58 24.95 3 59 Kern, Matt Fort Smith South 25.57 25.05 4 60 Gentry, Darrin Greenbrier High 25.62 25.07 3 61 Jones, Denarius West Memphis Hig 24.15 25.10 7 62 Gibson, Tyson Rogers AR 23.40 25.12 10 63 Faldon, Dwight Van Buren 24.50 25.26 5 64 Williams, Dominic Little Rock Cent 24.75 25.44 5 65 Dupree, Robert Marion High Scho 22.26 25.52 14 66 Long, Greg Pine Bluff High 25.54 2 67 Coleman, Homer Bryant High Scho 26.71 25.85 2 68 Vaughn, Kelly Searcy 26.24 2 69 Burton, Earvin Little Rock Hall 26.33 1 70 Evans, Beau Greenwood High S 26.59 26.52 3 71 Farquhar, Justin Van Buren 24.00 26.67 8 72 Stilwell, Hunter Benton High Scho 26.00 28.30 3 73 Lee, Jen Rsvl 26.00 28.36 3 74 Moore, TJ Crossett AR 25.20 28.86 4 Boys 400 Meter Dash =================================================================================== $: 49.80 1996 BEN SHANKLE, FAYETTEVILLE Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Neal, James Batesville AR 51.90 50.37 12 10 2 Oliver, Calvin Fort Smith North 50.26 50.38 13 8 3 Boedeker, Kyle Bentonville AR 50.10 50.74 13 6 4 Burke, Hunter Fayetteville 50.90 51.03 12 5 5 Walker ll, Eric Forrest City 49.10 51.21 13 4 6 Williams, Matt Fort Smith South 54.05 51.38 8 3 7 Ladd, Daniel Conway High Scho 51.50 51.54 12 2 8 Barrett, Chris Forrest City 50.89 51.78 12 1 9 Mitchell, Daniel Hot Springs High 52.30 52.20 11 10 Ross, Justin Forrest City 50.35 52.67 13 11 Keaster, Blake Mountain Home 53.45 52.95 10 12 Riley, Howard Fort Smith North 52.80 53.00 10 13 Stockemer, Taylor Van Buren 52.33 53.06 11 14 Sloan, TJ Helena-West Hele 50.80 53.18 13 15 McCollum, Joseph Alma High School 53.45 53.28 10 16 Thomas, Michael Lake Hamilton Hi 52.73 53.95 11 17 Sikes, Steele Bentonville AR 55.00 54.12 7 18 Bryant, Terrell Crossett AR 52.30 54.16 11 19 Silvey, Ryan Fayetteville 52.00 54.23 11 20 Robertson, Josh Mountain Home 54.57 54.26 8 21 Blanch, Eric Camden Fairview 50.10 54.28 13 22 Wright, Patrice Pine Bluff High 54.41 1 23 Rattler, Juwun Helena-West Hele 51.60 54.64 12 24 Baker, Charlie Fort Smith South 53.81 54.66 9 25 Miller, Bryant Little Rock Cent 53.09 54.92 10 26 Cheyne, Aaron Bentonville AR 53.90 54.93 9 27 Gobble, Trent Rogers AR 53.27 54.94 10 28 Runyan, Orion Fayetteville 52.00 54.99 11 29 Evans, Devry Hot Springs High 55.00 55.00 7 30 Neal, Davon Sylvan Hills Hig 54.73 55.40 7 31 Martin, Brian Rogers AR 54.67 55.40 8 32 Ades, Chris Mountain Home 56.20 55.43 5 33 Ellis, Erik Alma High School 56.47 55.46 5 34 Pena, Jomar Springdale AR 56.26 55.98 5 35 Hall, Daniel Bryant High Scho 56.64 56.14 4 36 Taylor, Anthony Little Rock Hall 56.17 2 37 Moore, TJ Crossett AR 54.10 56.45 8 38 Boyd, Kyle Rogers AR 54.10 56.56 8 39 Frazier, Eric Camden Fairview 53.60 56.79 9 40 Brewer, Scott Greenwood High S 56.53 56.80 5 41 Bir, Kenny Sylvan Hills Hig 55.18 57.12 6 42 Green, Toni Camden Fairview 53.90 57.20 9 43 Smith, Jared Conway High Scho 53.90 57.31 9 44 Anderson, David Helena-West Hele 51.20 57.34 12 45 Lee, Kalbert Parkview High Sc 57.47 1 46 Chamness, Chase Lake Hamilton Hi 57.97 57.64 3 47 Hinson, Drew Bryant High Scho 55.10 57.68 6 48 Santiago, Jared Cabot High Schoo 58.00 57.84 3 49 Morehart, Evan Fort Smith North 54.00 58.00 9 50 Riley, Ryan Alma High School 55.42 58.19 6 51 Wilkinson, Means Greenwood High S 57.25 58.64 4 52 Hayes, Demarcus Parkview High Sc 56.23 58.71 5 53 Marquise, Joey Greenbrier High 59.98 58.73 2 54 Lokey, Brian Springdale AR 56.20 59.03 5 55 Allen, Colesen Greenwood High S 58.29 59.04 3 56 Haley, Ryan Fort Smith South 56.93 59.34 4 57 Richard, Zach Greenbrier High 59.89 59.57 2 58 Smith, Chad Rsvl 55.00 59.90 7 59 Benson, Jeremy Springdale AR 56.00 59.97 6 60 Palmer, Zack Hot Springs High 57.00 1:00.60 4 61 Brown, Jake Greenbrier High 1:02.00 1:00.92 2 62 Burns, Jonathan Little Rock Hall 1:01.99 1 63 Broughton, Steve Pine Bluff High 1:02.02 1 64 Day, Jordan West Memphis Hig 57.98 1:02.24 3 65 Dolphins, Robert Little Rock Cent 54.09 1:02.39 8 66 Hayes, Emanuel Pine Bluff High 1:05.22 2 67 Brown, Ray Crossett AR 56.00 1:05.61 6 68 Conyers, Cody Benton High Scho 57.00 1:07.14 4 69 Jackson, LaRon West Memphis Hig 58.85 1:10.08 3 70 Burton, Earvin Little Rock Hall 1:10.47 1 Boys 800 Meter Run ================================================================================ $: 1:56.27 2/25/2006 Sam James, Bentonville AR Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 James, Sam Bentonville AR 1:56.43 1:56.27 10 2 Sickles, Brendan Van Buren 2:00.00 2:02.45 8 3 Proctor, Michael Helena-West Hele 1:59.20 2:04.18 6 4 Houston, Kyle Forrest City 1:59.27 2:04.36 5 5 Boyce, Tommy Helena-West Hele 1:58.00 2:05.47 4 6 Ethridge, Zack Lake Hamilton Hi 2:08.00 2:05.95 3 7 Gulliver, Rob Springdale AR 2:12.37 2:06.21 2 8 Johnson, Nathan Cabot High Schoo 2:02.00 2:06.26 1 9 Molina, Eric Rogers AR 2:01.00 2:06.65 10 Rose, Tyler Rogers AR 2:05.86 2:06.90 11 Corkern, David Bentonville AR 2:01.00 2:07.77 12 Lawrence, Ross Fayetteville 2:06.00 2:08.10 13 Putman, Ben Fayetteville 2:08.00 2:09.68 14 Stewart, Jacob Arkadelphia 2:06.00 2:11.11 15 Fuoco, Joey Bryant High Scho 2:14.00 2:11.54 16 Fulmer, Anthony Alma High School 2:12.98 2:11.84 17 Young, Matt Little Rock Cent 2:15.00 2:13.32 18 Hudgens, Clayton Mountain Home 2:20.50 2:16.88 19 Acosta, Phillip Alma High School 2:17.00 2:17.20 20 Edwards, Shane Greenwood High S 2:19.00 2:17.31 21 Aspel, Declan Rsvl 2:19.00 2:17.68 22 Mobley, Camron Parkview High Sc 2:16.82 2:17.93 23 Reinhart, Kyle Alma High School 2:23.72 2:19.37 24 Mosley, Paul Fort Smith South 2:18.53 2:19.61 25 Gaddy, Stanley Pine Bluff High 2:28.00 2:20.87 26 Jackson, Jeremy Fort Smith North 2:30.00 2:23.27 27 Emberson, Adam Searcy 2:30.42 2:23.57 28 Burnett, Antonio Pine Bluff High 2:24.03 29 Clayton, Adrian Fort Smith North 2:28.50 2:24.38 30 Peoples, James Mountain Home 2:30.00 2:25.83 31 Burns, Jonathan Little Rock Hall 2:29.86 32 Long, Phillip Parkview High Sc 2:34.80 2:32.30 33 Johnson, Doug Mountain Home 2:45.00 2:32.35 -- Rogers, Ezra Hot Springs High 2:15.00 NT -- Bell, Coy Hot Springs High 2:15.00 NT -- Weik, Daniel Fort Smith South 2:19.06 NT -- Scott, Chris Forrest City 2:02.00 NT -- Miller, Michael Greene County Te 2:04.00 NT -- Rucker, Mark Hot Springs High 2:20.00 NT -- Bray, Cody Benton High Scho 2:21.00 NT -- Pultro, Nick Bryant High Scho 2:40.00 NT -- Bowman, Zee Benton High Scho 2:22.00 NT -- Nixon, Layne Har-Ber 2:13.50 NT -- McAdoo, Todd Bryant High Scho 2:12.00 NT -- Watson, Elijah Arkadelphia 2:26.00 NT -- Howard, Blane Lakeside High Sc 2:05.00 NT -- Staggs, Rusty Batesville AR 2:20.00 NT -- Harmon, Jarrell Helena-West Hele 2:01.00 NT -- Packard, Wes Fayetteville 2:04.00 NT -- Paulley, Rusty Conway High Scho 2:08.00 NT -- Ferriel, Stephon Bentonville AR 2:03.00 NT -- Vinson, Thomas Conway High Scho 2:08.00 NT -- Russum, Peter Fort Smith South 2:11.92 NT -- Copeland, Garrett Greenwood High S 2:27.00 NT -- Woody, Nathan Greenbrier High 2:18.00 NT -- Campbell, Alfred West Memphis Hig 2:15.00 NT -- Johnson, Jarius West Memphis Hig 2:21.00 NT -- Almaraz, Tony Rogers AR 2:03.00 NT -- Woodell, Josh Searcy 2:31.00 NT -- Stephens, Devarius Little Rock Hall NT -- Usery, Jake Searcy 2:54.94 NT -- Bir, Kenny Sylvan Hills Hig 2:12.00 NT -- Moreno, Mitchell Sylvan Hills Hig 2:25.00 NT -- Hall, Jason Greenbrier High 2:14.00 NT -- Collins, Charles Van Buren 2:20.00 NT -- Strickland, Cameron Camden Fairview 2:06.00 NT -- Gardarsson, Ryan Lake Hamilton Hi 2:12.00 NT -- Donohoo, Rueben Little Rock Cent 2:13.00 NT -- jones, charles Little Rock Hall NT -- King, Paul Greenbrier High 2:10.00 NT -- Dodd, Devon Rsvl 2:15.10 NT -- Lake, Alex Rsvl 2:35.00 NT Boys 1600 Meter Run ================================================================================ $: 4:20.54 3/7/2003 Chase Feltner, RUSSELLVILLE Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Blakley, Ethan Bryant High Scho 4:40.00 4:32.36 10 2 Pickhart, Willie Fayetteville 4:37.00 4:34.08 8 3 Moore, Christain Fayetteville 4:36.00 4:34.94 6 4 Houston, Kyle Forrest City 4:22.45 4:35.24 5 5 Johnson, Nathan Cabot High Schoo 4:40.00 4:36.30 4 6 Hamilton, Aaron Rogers AR 4:38.00 4:36.65 3 7 Pierce, Ryder Mountain Home 4:43.87 4:38.29 2 8 Packard, Wes Fayetteville 4:38.00 4:48.91 1 4:48.9029 9 Berry, Chad Little Rock Cent 4:46.00 J4:48.91 4:48.9037 10 Dockery, Logan Lake Hamilton Hi 4:48.89 4:51.61 11 Mason, Matt Alma High School 4:58.00 4:51.69 12 Freeman, Seth Greene County Te 4:50.00 4:53.52 13 McGowan, John Springdale AR 4:56.40 4:54.03 14 Williams, Michael Bentonville AR 4:53.22 4:55.61 15 Vinson, Thomas Conway High Scho 4:52.51 4:55.84 16 Paulley, Rusty Conway High Scho 5:03.90 4:56.45 17 Roth, Forrest Rogers AR 4:58.00 4:58.33 18 Weidler, Tommy Mountain Home 5:00.00 4:59.38 19 Vise, Tommy Hot Springs High 4:55.00 4:59.86 20 Higgs, Ben Bryant High Scho 5:01.00 5:02.18 21 Aspel, Declan Rsvl 5:13.00 5:02.33 22 Norman, Blake Cabot High Schoo 5:00.00 5:03.62 23 Staggs, Tyler Fort Smith North 5:03.43 5:05.31 24 Chinchilla, David Van Buren 5:09.89 5:05.50 25 See, Brandon Bentonville AR 5:15.00 5:08.46 26 Hudgens, Clayton Mountain Home 5:18.37 5:09.92 27 Davis, Elnaam Little Rock Hall 5:11.76 28 Mills, David Lake Hamilton Hi 5:20.00 5:12.65 29 Hayes, Demarcus Parkview High Sc 5:21.84 5:19.12 30 Staggs, Rusty Batesville AR 5:46.06 5:19.56 31 Jaime, Rafael Van Buren 5:26.92 5:23.45 32 Semeyn, David Searcy 5:19.00 5:24.50 33 Moreno, Mitchell Sylvan Hills Hig 5:25.00 5:28.36 34 Spears, Matt Greenbrier High 5:40.00 5:33.42 -- Johnston, Jacob Benton High Scho 5:04.53 NT -- Cho, Ho Kan Helena-West Hele 4:48.00 NT -- Collier, Seth Benton High Scho 6:45.00 NT -- Bennett, Lucas Van Buren 5:09.49 NT -- Adami, Preston Bryant High Scho 5:34.00 NT -- Lyles, Dexter Forrest City 4:45.00 NT -- Stephen, Andre Forrest City 4:40.31 NT -- Runstetter, Eric Hot Springs High 5:10.00 NT -- Seymour, Jonathan Hot Springs High 5:10.00 NT -- Byrd, Brandon Helena-West Hele 4:42.00 NT -- Boyce, Tommy Helena-West Hele 4:35.00 NT -- Mays, Caleb Arkadelphia 5:12.35 NT -- Miller, Michael Greene County Te 4:39.00 NT -- Shelton, Derrick Pine Bluff High NT -- Patterson, Alex West Memphis Hig 5:15.00 NT -- kersey, joseph Little Rock Hall NT -- Puckett, Eric Greenbrier High 5:45.00 NT -- Peterson, Ben Rogers AR 4:50.00 NT -- Perez, Kevin Cabot High Schoo 4:45.00 NT -- Campbell, Alfred West Memphis Hig 4:59.00 NT -- Long, Phillip Parkview High Sc 5:45.34 NT -- Beaver, Tyler Har-Ber NT -- Nixon, Layne Har-Ber 4:51.80 NT -- Smith, Raymond Camden Fairview 5:10.00 NT -- Reynolds, Andrew Sylvan Hills Hig 5:15.00 NT -- Harris, Terrance Camden Fairview 4:45.00 NT -- White, Kendall Little Rock Cent 5:55.00 NT -- Gwaltney, Kevin Rsvl 4:58.00 NT -- Thames, Donald Greenwood High S 4:58.26 NT -- Kelly, Jesse Alma High School 5:11.00 NT -- Sandifer, Phillip Alma High School 5:05.40 NT -- Norris, David Rsvl 4:58.00 NT -- Ferriel, Justin Bentonville AR 4:40.00 NT -- Martin, Andy Fort Smith South 5:16.12 NT -- Sketas, Greg Conway High Scho 5:05.00 NT -- Corkern, Levi Greenwood High S 5:34.85 NT -- Brown, Casey Greenwood High S 5:37.00 NT -- Hunter, Chase Fort Smith South 5:33.34 NT -- George, Cameron Har-Ber 4:55.80 DNF Boys 3200 Meter Run ================================================================================ $: 9:30.66 3/7/2003 Chase Feltner, RUSSELLVILLE Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Bearden, Alex Lake Hamilton Hi 9:58.00 9:46.44 10 2 Blakley, Ethan Bryant High Scho 9:53.93 9:49.66 8 3 Brewer, Josh Lake Hamilton Hi 10:02.65 9:58.68 6 4 Moore, Christain Fayetteville 10:02.00 10:02.05 5 5 Houston, Kyle Forrest City 9:40.00 10:09.75 4 6 Pierce, Ryder Mountain Home 10:20.02 10:10.44 3 7 Mason, Matt Alma High School 10:34.70 10:19.91 2 8 Hamilton, Aaron Rogers AR 10:05.00 10:20.34 1 9 Perez, Kevin Cabot High Schoo 10:28.13 10:20.58 10 Ray, Zachary Van Buren 10:15.00 10:20.75 11 Beaver, Tyler Har-Ber 10:39.40 10:26.38 12 Walters, Daniel Fayetteville 10:39.00 10:32.20 13 Hammond, Mikey Bentonville AR 11:05.00 10:34.47 14 Corral, Jason Fayetteville 10:46.00 10:40.87 15 Berry, Chad Little Rock Cent 10:34.00 10:42.00 16 Vondermehden, Cody Harrison AR 11:00.00 10:52.87 17 Weidler, Tommy Mountain Home 11:30.00 11:11.00 18 Hotz, Alden Fort Smith South 11:21.04 11:16.00 -- Lyles, Dexter Forrest City 10:09.00 NT -- George, Cameron Har-Ber 10:42.20 NT -- Sameuls, DeSean Hot Springs High 10:40.00 NT -- Diaz, Jorge Hot Springs High 11:00.00 NT -- Rakes, Daniel Springdale AR 11:10.30 NT -- Martinez, Joseph Fort Smith North 12:32.81 NT -- Freeman, Seth Greene County Te 10:23.00 NT -- Johnson, Terrance Helena-West Hele 10:20.00 NT -- Byrd, Brandon Helena-West Hele 10:10.00 NT -- Collier, Seth Benton High Scho 14:32.27 NT -- Boyce, Tommy Helena-West Hele 10:00.00 NT -- Johnston, Jacob Benton High Scho 12:33.00 NT -- Hankins, Mason Har-Ber 11:12.60 NT -- Staggs, Rusty Batesville AR 13:50.00 NT -- Harrison, Josh Bryant High Scho 10:48.00 NT -- Rapien, Alvin Bryant High Scho 11:10.00 NT -- Coffelt, Jarrett Bentonville AR 11:30.00 NT -- McKnight, Christopher Bentonville AR 11:05.00 NT -- Hopkins, David Conway High Scho 11:15.00 NT -- White, Kendall Little Rock Cent 12:18.00 NT -- Gwaltney, Kevin Rsvl 11:00.00 NT -- Martin, Andy Fort Smith South 11:26.29 NT -- Falls, Jordan Rogers AR 10:15.00 NT -- Surly, Taylor Rogers AR 10:10.00 NT -- Reynolds, Andrew Sylvan Hills Hig 11:29.00 NT -- Davis, Elnaam Little Rock Hall NT -- DeLaPaz, Jacob Cabot High Schoo 12:30.00 NT -- Morrison, Sadler Monticello High 11:35.00 NT -- Dunn, Hunter Lake Hamilton Hi 11:01.45 NT -- Long, Phillip Parkview High Sc 12:39.08 NT -- Beckham, Heath Van Buren 10:45.00 NT -- Bennett, Zane Van Buren 11:00.00 NT -- Norris, Michael Rsvl 11:10.00 NT -- Kelly, Jesse Alma High School 12:00.01 NT -- Norris, David Rsvl 11:00.00 NT -- Williams, Lamar Hot Springs High 12:30.00 NT -- Smotherman, Derek Alma High School 11:41.68 NT Boys 55 Meter Hurdles ============================================================================ $: 7.32 1999 CEDRIC COBBS, JA FAIR Name Year School Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Loring, Donavan Parkview High Sc 7.78 7.67q 3 2 Phillips, Brent Fayetteville 7.70 7.85q 2 3 Wardlow, Chris Conway High Scho 7.90 7.88q 6 4 Thomas, Michael Lake Hamilton Hi 7.78 7.88q 2 5 Alexander, Courtney Helena-West Hele 7.50 7.93q 4 6 Alford, Matt Cabot High Schoo 8.00 8.10q 4 7 Williams, Joshua Parkview High Sc 8.46 8.11q 1 8 Martine, Josh Greenwood High S 8.08 8.12q 3 9 Jones, Eric Springdale AR 7.95 8.13 5 10 Morris, Chad Mountain Home 7.93 8.15 6 11 Hunter, Torre Forrest City 7.49 8.26 6 12 Jordan, Zach Camden Fairview 7.50 8.35 5 13 McGuire, Markell Helena-West Hele 7.90 8.45 4 14 Jackson, Isiah Conway High Scho 8.20 8.46 2 15 Ellis, Erik Alma High School 8.67 8.47 5 16 Kemmet, Dexter Rogers AR 9.00 8.50 3 17 Riley, Howard Fort Smith North 8.58 8.59 5 18 Carter, Chris Greenwood High S 8.78 8.61 4 19 Campbell, Kyle Searcy 9.04 8.67 1 20 Mobley, Camron Parkview High Sc 7.73 8.73 1 21 Frazier, Eric Camden Fairview 7.60 8.78 3 22 Stamps, Tyler Rogers AR 9.15 8.79 5 23 Stephens, Jamal Helena-West Hele 8.60 8.86 6 24 Power, Stuart Bentonville AR 9.52 8.91 5 25 Duty, Thomas Van Buren 8.55 8.99 4 26 Oliver, Rakeem Fort Smith North 8.65 9.06 6 27 Smith, Corey Greene County Te 9.10 9.06 3 28 Young, Austin Rogers AR 9.00 9.14 1 29 Prude, Matt Bentonville AR 8.40 9.16 1 30 Shumate, Corey Conway High Scho 8.50 9.31 2 31 Alewine, Jared Alma High School 10.58 9.42 1 32 Harvey, Cody Lake Hamilton Hi 9.00 9.46 2 33 Hollenbeck, Thomas Greenwood High S 9.20 9.68 6 34 Harris, Philip Fort Smith South 9.85 9.77 3 35 Griffin, Ben Bryant High Scho 9.10 9.82 2 36 Evans, Devry Hot Springs High 8.50 9.88 3 37 Farran, Alex Alma High School 9.45 9.99 6 38 Strickland, Cameron Camden Fairview 7.90 10.09 5 39 Boutham, Andrew Bentonville AR 9.56 10.25 4 Boys 55 Meter Hurdles ================================================================================ $: 7.32 1999 CEDRIC COBBS, JA FAIR Name Year School Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Loring, Donavan Parkview High Sc 7.67 7.61 10 2 Alexander, Courtney Helena-West Hele 7.93 7.79 8 3 Phillips, Brent Fayetteville 7.85 7.83 6 4 Wardlow, Chris Conway High Scho 7.88 7.84 5 5 Thomas, Michael Lake Hamilton Hi 7.88 7.88 4 6 Williams, Joshua Parkview High Sc 8.11 7.97 3 7 Martine, Josh Greenwood High S 8.12 8.03 2 8 Alford, Matt Cabot High Schoo 8.10 8.23 1 Boys 4x400 Meter Relay =================================================================================== $: 3:28.13 1997 School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Bentonville High School 'A' 3:28.00 3:28.59 4 10 1) Corkern, David 2) Boedeker, Kyle 3) Mortor, Chuck 4) James, Sam 2 Forrest City High School 'A' 3:23.43 3:29.27 4 8 1) Jones, Spencer 2) Ross, Justin 3) Barrett, Chris 4) Walker ll, Eric 3 Fayetteville High School 'A' 3:34.00 3:32.13 3 6 1) Shavers, Cotez 2) Runyan, Orion 3) Walton, Chris 4) Silvey, Ryan 4 Helena-West Helena Central 'A' 3:24.00 3:32.22 4 5 1) Proctor, Michael 2) Alexander, Courtney 3) Boyce, Tommy 4) Byrd, Nigel 5 Parkview High School 'A' 3:34.33 3:33.51 3 4 1) Mckillion, Robert 2) Jackson, Brandon 3) Williams, Joshua 4) Loring, Donavan 6 Conway High School 'A' 3:39.00 3:35.47 2 3 1) Wardlow, Chris 2) Smith, Jared 3) Jackson, Isiah 4) Ladd, Daniel 7 Hot Springs High School 'A' 3:38.00 3:35.66 2 2 1) Baron, Brandon 2) Vise, Tommy 3) Evans, Devry 4) Mitchell, Daniel 8 Alma High School 'A' 3:40.00 3:36.57 2 1 1) Hellard, Derek 2) McCollum, Joseph 3) Medeiros, Joseph 4) Kangas, Scott 9 Fort Smith Southside 'A' 3:45.84 3:39.17 1 1) Williams, Matt 2) Newton, Kevin 3) Mcdaniel, Keith 4) Baker, Charlie 10 Cabot High School 'A' 3:38.00 3:39.41 2 3) Alford, Matt 4) Johnson, Nathan 11 Fort Smith Northside H.S. (Ar) 'A' 3:35.00 3:39.49 3 1) Oliver, Calvin 2) Riley, Howard 3) Morehart, Evan 4) Staggs, Tyler 12 Mountain Home High School 'A' 3:39.70 3:40.56 2 1) Keaster, Blake 2) Morris, Chad 3) Robertson, Josh 4) Houser, Jim 13 Lake Hamilton High School 'A' 3:45.00 3:41.29 2 1) Whitney, Josh 2) 3) Chamness, Chase 4) Thomas, Michael 14 Van Buren 'A' 3:35.00 3:43.35 3 1) Stockemer, Taylor 2) 3) Bishop, Brandon 4) Sickles, Brendan 15 Little Rock Central High Schoo 'A' 3:35.00 3:43.47 3 1) 2) Miller, Bryant 3) 4) Berry, Chad 16 Bryant High School 'A' 3:45.00 3:45.88 1 1) Barnes, Zach 2) Graham, Zach 3) Overton, Tremelle 4) Fuoco, Joey 17 Rogers High School 'A' 3:33.20 3:46.52 4 1) Rose, Tyler 2) Almaraz, Tony 3) Gobble, Trent 4) Martin, Brian 18 Pine Bluff High School 'A' 3:33.40 3:49.55 3 1) Beard, Adrian 2) Hines, Christopher 3) King, Jarvis 4) Davis, Justin 19 Little Rock Hall High 'A' 3:54.07 1 1) Burgess, Christopher 2) Davis, Elnaam 3) Stephens, Devarius 4) Taylor, Anthony 20 West Memphis High School 'A' 3:47.00 3:56.19 1 1) Day, Jordan 2) Jackson, LaRon 21 Camden Fairview High School 'A' 3:29.00 3:58.61 4 1) Blanch, Eric 2) Sharp, Troy 3) Jordan, Zach 4) Monk, Dante 22 Greenbrier High School 'A' 3:59.68 1 1) Spears, Matt 2) Brown, Jake 3) Cheney, Billy 4) Ferguson, Rhett Boys 4x800 Meter Relay ================================================================================ $: 7:58.72 3/1/2002 RUSSELLVILLE, RUSSELLVILLE School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Bentonville High School 'A' 8:10.00 8:17.36 10 1) Corkern, David 2) Ferriel, Stephon 3) Ferriel, Justin 4) James, Sam 2 Helena-West Helena Central 'A' 8:12.00 8:19.89 8 1) Proctor, Michael 2) Harmon, Jarrell 3) Sloan, TJ 4) Boyce, Tommy 3 Fayetteville High School 'A' 8:25.00 8:26.12 6 1) Packard, Wes 2) Pickhart, Willie 3) Putman, Ben 4) Layes, Ryan 4 Forrest City High School 'A' 8:30.68 8:34.15 5 1) Houston, Kyle 2) Lyles, Dexter 3) Scott, Chris 4) Stephen, Andre 5 Rogers High School 'A' 8:25.00 8:35.29 4 1) Rose, Tyler 2) Almaraz, Tony 3) Peterson, Ben 4) Falls, Jordan 6 Alma High School 'A' 8:46.50 8:38.72 3 1) Fulmer, Anthony 2) Sandifer, Phillip 3) Mason, Matt 4) Acosta, Phillip 7 Van Buren 'A' 8:31.14 8:40.71 2 1) Sickles, Brendan 2) Ray, Zachary 3) Bishop, Brandon 4) Leakey, Michael 8 Conway High School 'A' 8:40.00 8:42.73 1 1) Fuller, Raven 2) Paulley, Rusty 3) Sketas, Greg 4) Vinson, Thomas 9 Fort Smith Southside 'A' 8:53.25 8:53.69 1) Fleming, Daniel 2) 3) Gilker, Zach 4) Valladares, Diego 10 Little Rock Central High Schoo 'A' 8:44.00 8:59.80 1) Berry, Chad 2) Donohoo, Rueben 3) Young, Matt 4) 11 Greene County Tech High School 'A' 8:50.00 9:07.06 1) Miller, Michael 2) Dunkin, Corey 3) Krzton, Jon 4) Freeman, Seth 12 Parkview High School 'A' 9:00.99 9:10.61 1) Long, Phillip 2) Mobley, Camron 3) Jackson, Brandon 4) Hayes, Demarcus 13 Cabot High School 'A' 9:26.13 9:11.89 1) 2) DeLaPaz, Jacob 3) Santiago, Jared 4) Fullum, David 14 Rsvl 'A' 9:58.00 9:12.22 1) Gwaltney, Kevin 2) Dodd, Devon 3) Norris, David 4) Norris, Michael 15 Camden Fairview High School 'A' 8:40.00 9:14.49 1) Russell, Nick 2) Strickland, Cameron 3) Smith, Raymond 4) Sharp, Troy 16 Pine Bluff High School 'A' 9:15.00 9:25.67 1) Gaddy, Stanley 2) Burnett, Antonio 3) Nwegbo, Simeon 4) McKenzie, Keenyn 17 Hot Springs High School 'A' 9:50.00 9:38.46 1) Bell, Coy 2) 3) Runstetter, Eric 4) Rogers, Ezra 18 Fort Smith Northside H.S. (Ar) 'A' 9:36.82 9:38.89 1) Clayton, Adrian 2) Jackson, Jeremy 3) Staggs, Tyler 4) Thomas, Jamarlin 19 Greenbrier High School 'A' 9:53.62 1) McNeil, Aaron 2) Spears, Matt 3) Hall, Jacob 4) King, Paul 20 Mountain Home High School 'A' 9:30.00 9:55.53 1) Hudgens, Clayton 2) Pierce, Ryder 3) Loftis, Cody 4) Johnson, Doug 21 Greenwood High School 'A' 10:34.00 10:08.29 1) Copeland, Garrett 2) Brown, Casey 3) Corkern, Levi 4) Edwards, Shane -- Benton High School 'A' 8:49.00 DNF 1) Bowman, Zee 2) Bray, Cody 3) Johnston, Jacob 4) Collier, Seth Boys High Jump ================================================================================ $: 7-02 2000 MARK BRADLEY, PINE BLUFF Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Johnson, Corey Helena-West Hele 6-02.00 6-03.00 10 2 Stowe, Adam Fayetteville 6-00.00 J6-03.00 8 3 Loring, Donavan Parkview High Sc 5-10.00 J6-03.00 6 4 Dyer, Will Mountain Home 5-08.00 J6-03.00 5 5 Barnes, Zach Bryant High Scho 5-10.00 6-02.00 4 6 Wardlow, Chris Conway High Scho 6-03.00 J6-02.00 3 7 Herron, Chris Rogers AR 6-00.00 6-01.00 2 8 Tully, Brandon Benton High Scho 5-10.00 J6-01.00 1 9 Smith, Jared Conway High Scho 5-10.00 5-10.00 9 Rolfe, Robert Fayetteville 5-08.00 5-10.00 11 Rose, Travis Rogers AR 6-00.00 J5-10.00 12 Burke, Hunter Fayetteville 6-00.00 5-08.00 12 Jones, Nick Rsvl 5-10.00 5-08.00 12 Johnson, Michael Bentonville AR 5-08.00 5-08.00 12 Stanley, Lavell Bentonville AR 5-06.00 5-08.00 -- Ross, Justin Forrest City 5-10.00 NH -- Lawson, Shane Hot Springs High 5-06.00 NH -- Orick, Zach Bryant High Scho 5-10.00 NH -- Bell, Coy Hot Springs High 5-08.00 NH -- Alexander, Courtney Helena-West Hele 5-10.00 NH -- Johnson, Jason Helena-West Hele 5-11.00 NH -- Thigpen, Zane Arkadelphia 5-06.00 NH -- Cobson, Chris West Memphis Hig 5-08.00 NH -- Johnson, Jarius West Memphis Hig 5-08.00 NH -- Kemmet, Dexter Rogers AR 5-10.00 NH -- Webber, Brandon Parkview High Sc 5-10.00 NH -- Criswell, Jaron Fort Smith North 6-01.00 NH -- Lee, Kalbert Parkview High Sc 5-10.00 NH -- Lee, Andy Lake Hamilton Hi 6-03.00 NH -- Ozuna, Isaiah Little Rock Cent 5-11.50 NH -- Duty, Thomas Van Buren 5-08.00 NH -- Hampton, Jesse Little Rock Cent 5-11.50 NH -- Wilkinson, Means Greenwood High S 5-04.00 NH -- Keaton, Al Little Rock Cent 5-11.50 NH Boys Pole Vault ================================================================================ $: 16-08 2/25/2006 Spencer McCorkel, Bryant High Scho Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 McCorkel, Spencer Bryant High Scho 17-03.50 16-08.00 10 2 Faulkner, Chad Fayetteville 15-04.00 15-00.00 8 3 Shumate, Corey Conway High Scho 14-00.00 13-08.00 6 4 Bradley, Josh Lake Hamilton Hi 13-06.00 13-04.00 5 5 Sams, Brent Alma High School 12-06.00 J13-04.00 4 6 Fleming, Tyler Cabot High Schoo 14-00.00 J13-04.00 2.5 6 Austin, Joseph Rogers AR 13-08.00 J13-04.00 2.5 8 Joiner, Michael Greenwood High S 12-06.00 13-00.00 1 9 Pierce, Randall Greenwood High S 11-06.00 12-06.00 9 Brooks, Jared Alma High School 12-06.00 12-06.00 11 Stilwell, Hunter Benton High Scho 12-00.00 12 Conyers, Breandon Cabot High Schoo 12-00.00 J12-00.00 13 Caylor, Scott Fayetteville 13-08.00 J12-00.00 -- Clamon, Philip Lake Hamilton Hi 11-00.00 NH -- Raines, Stephen Camden Fairview 11-00.00 NH -- Southard, Rhett Greene County Te 12-06.00 NH -- Griffin, Ben Bryant High Scho 11-06.00 NH -- Marden, Adam Camden Fairview 10-06.00 NH -- Graham, Zach Bryant High Scho 10-06.00 NH -- Thrower, Antonio Camden Fairview 9-10.00 NH -- Campbell, Kelly Fayetteville 11-08.00 NH -- Talley, Thomas Fort Smith South 10-00.00 NH -- Naeger, Austin Bentonville AR 9-00.00 NH -- Strousse, Michael Conway High Scho 12-00.00 NH -- Deluca, Nick Bentonville AR 9-00.00 NH -- Smith, Cory Bentonville AR 9-00.00 NH -- Humphreys, Luke Alma High School 11-00.00 NH -- Cline, Chris Rogers AR 12-06.00 NH -- Heil, Derek Conway High Scho 12-00.00 NH -- Gushing, Chase Greenwood High S 10-06.00 NH Boys Long Jump ================================================================================ $: 23-08.75 2000 MARK BRADLEY, PINE BLUFF Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Henderson, Jeff Sylvan Hills Hig 23-03.00 23-05.00 10 2 Loring, Donavan Parkview High Sc 21-08.50 22-08.00 8 3 Criswell, Jaron Fort Smith North 18-05.00 22-03.50 6 4 Williams, Damian Springdale AR 22-06.00 21-07.00 5 5 Bryant, Terrell Crossett AR 20-06.00 21-06.00 4 6 Wardlow, Chris Conway High Scho 20-10.00 21-01.00 3 7 Ladd, Daniel Conway High Scho 21-08.00 21-00.00 2 8 White, David Rogers AR J21-00.00 1 9 Logan, Jamar Fayetteville 21-01.00 20-11.00 10 Herron, Chris Rogers AR 20-09.50 11 Barnes, Zach Bryant High Scho 19-04.25 20-06.50 12 Darden, Justin Camden Fairview 22-11.75 20-02.50 13 McGuire, Markell Helena-West Hele 21-00.00 20-00.00 14 Keaton, Al Little Rock Cent 19-11.75 19-11.50 15 Mahone, Renardo Fayetteville 20-00.00 19-11.00 15 Barrett, Chris Forrest City 20-06.00 19-11.00 17 Davis, Justin Pine Bluff High 20-10.00 19-09.50 18 Ross, Cordarrel Helena-West Hele 21-02.00 19-08.00 18 Findley, Caleb Greenwood High S 19-06.00 19-08.00 20 Hudson, Nicholas Parkview High Sc 20-04.50 19-07.00 21 Perry, CJ West Memphis Hig 20-06.00 19-06.50 22 Walker ll, Eric Forrest City 22-08.00 19-05.50 22 Walker, Cameron Fayetteville 20-00.00 19-05.50 24 Robertson, Josh Mountain Home 19-09.25 19-05.00 25 Hunter, Torre Forrest City 19-03.00 19-04.25 26 Harven, Adam Alma High School 18-00.00 19-03.25 27 Kelton, Tyler Alma High School 18-02.00 19-01.50 -- Pierce, Randall Greenwood High S 18-06.00 ND -- Pena, Jomar Springdale AR 20-05.00 ND -- Burgess, Christopher Little Rock Hall 20-00.25 ND -- Overton, Tremelle Bryant High Scho 18-06.00 FOUL -- Thigpen, Zane Arkadelphia 18-02.00 FOUL -- Moran, Jacob Bryant High Scho 17-06.00 FOUL -- Tully, Brandon Benton High Scho 19-00.00 FOUL -- Lawson, Shane Hot Springs High 22-00.00 FOUL -- Evans, Devry Hot Springs High 22-00.00 FOUL -- Hicks, Johnny West Memphis Hig 20-06.00 FOUL -- Tibbs, Michael Rogers AR 19-00.00 FOUL -- Beard, Adrian Pine Bluff High 21-03.00 FOUL -- Campbell, Kyle Searcy FOUL -- Vaughn, Kelly Searcy FOUL -- Rainey, Jamel Fort Smith North 18-02.00 FOUL -- Oliver, Rakeem Fort Smith North 18-09.00 FOUL -- Bell, Coy Hot Springs High 22-00.00 FOUL -- Micks, Darrell Parkview High Sc 19-00.00 FOUL -- Mcmillan, Brett Fort Smith South 18-06.00 FOUL -- Brewer, Scott Greenwood High S 18-00.00 FOUL -- Marchese, Mike Fort Smith South 19-05.75 FOUL -- Barrett, Mike Alma High School 17-08.00 FOUL -- Ozuna, Isaiah Little Rock Cent 19-11.75 FOUL -- Johnson, Michael Bentonville AR 17-00.00 FOUL -- Jackson, Isiah Conway High Scho 19-08.00 FOUL -- Youngblood, Ryan Bentonville AR 19-00.00 FOUL -- Lewis, Tye Bentonville AR 17-00.00 FOUL Boys Triple Jump ================================================================================ $: 46-03.50 2000 MARK BRADLEY, PINE BLUFF Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Loring, Donavan Parkview High Sc 48-00.00 45-06.25 10 2 Henderson, Jeff Sylvan Hills Hig 44-10.00 45-05.50 8 3 Wardlow, Chris Conway High Scho 40-08.00 42-10.50 6 4 Edwards, Brandon Little Rock Cent 40-11.75 42-09.50 5 5 Williams, Damian Springdale AR 43-04.00 42-04.50 4 6 Criswell, Jaron Fort Smith North 38-00.00 42-00.25 3 7 Rolfe, Robert Fayetteville 40-00.00 41-04.75 2 8 Martine, Josh Greenwood High S 40-05.00 41-02.50 1 9 Darden, Justin Camden Fairview 24-07.25 40-09.00 10 Logan, Jamar Fayetteville 41-00.00 39-08.75 11 McGuire, Markell Helena-West Hele 43-05.00 39-03.25 12 Walker, Cameron Fayetteville 38-00.00 39-03.00 13 Hudson, Nicholas Parkview High Sc 41-01.00 39-00.50 14 Thigpen, Zane Arkadelphia 36-02.00 38-08.75 15 Whitney, Josh Lake Hamilton Hi 38-08.00 38-06.75 16 Rainey, Jamel Fort Smith North 38-07.50 38-06.00 17 Ozuna, Isaiah Little Rock Cent 40-11.75 38-03.50 18 Hunter, Torre Forrest City 40-02.00 38-01.50 19 King, Jeremy Conway High Scho 39-08.00 37-09.50 20 Tully, Brandon Benton High Scho 39-01.00 37-07.50 20 Faldon, Dwight Van Buren 37-02.25 37-07.50 22 White, David Rogers AR 39-10.00 37-03.25 -- Barrett, Mike Alma High School 36-05.00 FOUL -- Hayes, Justin Helena-West Hele 40-06.00 FOUL -- Spencer, Tyler Cabot High Schoo 35-06.00 FOUL -- Herron, Chris Rogers AR 39-09.00 FOUL -- Conyers, Breandon Cabot High Schoo 37-00.00 FOUL -- Webber, Brandon Parkview High Sc 38-06.00 FOUL -- Oliver, Rakeem Fort Smith North 40-00.00 FOUL -- Johnson, Jarius West Memphis Hig 37-10.00 FOUL -- Kelton, Tyler Alma High School 36-00.00 FOUL -- Keaton, Al Little Rock Cent 40-11.75 FOUL -- Tummanello, Biagio Alma High School 37-08.00 FOUL -- Marchese, Mike Fort Smith South 37-09.00 FOUL -- Campbell, Kyle Searcy 34-09.00 FOUL -- Hollenbeck, Thomas Greenwood High S 36-01.00 FOUL Boys Shot Put ================================================================================ $: 60-04 3/5/2005 Buke Mardanlou, Van Buren Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Flenoy, Richard Forrest City 57-09.00 51-08.50 10 2 Ford, Aaron Alma High School 43-00.00 49-08.00 8 3 Tierney, Scott Conway High Scho 46-05.00 J49-08.00 6 4 Smith, Derek Rogers AR 49-08.00 49-07.00 5 5 Byrd, Nigel Helena-West Hele 50-05.00 49-06.00 4 6 Lewis, Thomas Camden Fairview 46-03.25 49-02.00 3 7 Hart, Terry Sylvan Hills Hig 48-07.00 48-09.00 2 8 Bean, Jimmy Forrest City 48-08.00 47-11.50 1 9 Walker, T.J. Forrest City 47-05.00 46-06.00 10 Neal, James Batesville AR 43-00.00 45-08.50 11 Melancen, Chris Lake Hamilton Hi 49-08.00 45-04.00 12 Gray, Tyler Conway High Scho 43-00.00 45-01.50 13 Oxner, Seth Monticello High 47-06.25 44-09.50 14 Canady, Casey Benton High Scho 48-03.00 44-08.00 15 Clifton, Jared Benton High Scho 44-03.00 43-10.00 16 Bomar, Josiah Alma High School 42-05.00 43-09.00 17 Bailey, Brendon Camden Fairview 39-04.50 43-08.50 17 Ziemba, Lee Rogers AR 48-04.00 43-08.50 19 Ngyun, Shawn Fort Smith South 40-06.00 43-05.50 20 Maltbia, Anthony Conway High Scho 44-00.00 43-05.00 21 Alexander, Courtney Helena-West Hele 48-09.00 42-05.50 22 Vance, Tommy Fort Smith South 42-00.00 42-04.50 23 Phillips, Ryan Bentonville AR 44-00.00 42-00.00 24 Siebermorgan, Ryan Fayetteville 43-00.00 41-02.50 25 Augustus, Anthony Fort Smith North 43-00.00 41-01.00 25 Goldsberry, Charmarko Helena-West Hele 48-06.00 41-01.00 27 Fulbright, Cameron Fort Smith North 43-00.00 40-09.00 28 Gregory, Nathan Alma High School 43-11.00 40-05.00 29 Bell, Christopher Pine Bluff High 42-00.00 40-00.00 -- Franklin, Blake Springdale AR 38-07.00 FOUL -- Kaneko, Mino Springdale AR 36-00.00 FOUL -- Dean, Aaron Benton High Scho 42-00.00 FOUL -- Harris, Kyle Fayetteville 43-00.00 FOUL -- Moran, Jacob Bryant High Scho 38-06.00 FOUL -- Hilbeth, Jeff Hot Springs High 38-00.00 FOUL -- Goines, Mario Hot Springs High 38-00.00 FOUL -- Stillwell, Scott Fayetteville 40-00.00 FOUL -- Miller, Trey Greenbrier High FOUL -- Fiecker, Colton Greenbrier High FOUL -- James, Jesse Parkview High Sc 35-06.00 FOUL -- Serrano, Omar Rogers AR 41-05.00 FOUL -- Traffenstadt, Will Greenbrier High FOUL -- Mckillion, Robert Parkview High Sc 45-03.00 FOUL -- Howell, Khris Crossett AR 45-02.00 FOUL -- Brooks, Allen Crossett AR FOUL -- Bryant, Christopher Parkview High Sc 40-09.00 FOUL -- Mcevoy, Jerry Fort Smith South 41-03.00 FOUL -- Cray, Travis Bentonville AR 42-00.00 FOUL -- Dilworth, Jacob Rsvl 37-00.00 FOUL -- Motley, Jason Rsvl 35-00.00 FOUL -- Spencer, Tyler Cabot High Schoo 40-00.00 FOUL -- Dorsey, Russell Cabot High Schoo 37-00.00 FOUL -- Basse, Jake Bentonville AR 40-00.00 FOUL -- McNulty, Matthew Cabot High Schoo 38-00.00 FOUL Women - Team Rankings - 14 Events Scored =============================================================================== 1) Rsvl 62 2) Bryant High School 59.50 3) Rogers High School 55 4) Camden Fairview High Scho 46 5) Fort Smith Northside H.S. 43 6) Searcy 42 7) Fayetteville High School 21 7) Pine Bluff High School 21 7) Lake Hamilton High School 21 10) Batesville High School 20 11) Cabot High School 18 12) Conway High School 16.50 13) Crossett High School 16 14) Fort Smith Southside 12 15) Hot Springs High School 11 15) Har-Ber 11 15) Van Buren 11 18) Jonesboro High School 10 18) Little Rock Central High S 10 20) Greenwood High School 9 21) Helena-West Helena Girls T 8 22) Springdale High School 6 23) Parkview High School 5 24) Monticello High 4 24) Marion High School Lady Pa 4 26) Bentonville High School 3 27) Sheridan Lady Jackets 1 Men - Team Rankings - 14 Events Scored =============================================================================== 1) Forrest City High School 67 2) Fayetteville High School 61 3) Helena-West Helena Central 54 4) Parkview High School 51 5) Bentonville High School 37 5) Conway High School 37 7) Bryant High School 32 8) Sylvan Hills High School 30 9) Lake Hamilton High School 28 10) Rogers High School 20.50 11) Springdale High School 20 12) Alma High School 18 13) Fort Smith Northside H.S. 17 14) Little Rock Central High 13 15) Van Buren 10 15) Mountain Home High School 10 15) Batesville High School 10 18) Cabot High School 8.50 19) Camden Fairview High Schoo 7 20) Crossett High School 4 20) Greenwood High School 4 22) Fort Smith Southside 3 23) Hot Springs High School 2 24) Benton High School 1 24) West Memphis High School 1
 
 

 


DyeStat
is published by
Student Sports
©1998-2006

John Dye - founder and editor in chief
Marc Davis - senior editor
Steve Underwood - senior editor
Donna Dye - features editor
Rich Gonzalez - DyeStatCal co-editor
Doug Speck - DyeStatCal co-editor
Kirsten O'Hara - business and marketing manager