Louie Bing Invitational
Saturday, Mar. 4, 2006
Traz Powell Stadium, Miami FL
Results from Fernando Foyo, flrunners.com

Boys - Girls


 

Boys Complete Results



Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License

                                        Hy-Tek's Meet Manager 3/6/2006 09:51 AM

        LOUIE BING TRACK AND FIELD INVITATIONAL - 3/3/2006 to 3/4/2006         

                        TRAZ POWELL STADIUM    MIAMI,FL                        

                                    Results                                    

 

Boys 100 Meter Dash

========================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  1   101 Johnny Cotson       12 Hia Miami Lakes          10.93q  0.6  7 

  2   760 Junior Escarment       Miami Central            10.99q  1.0  6 

  3   214 Anthony White       12 Miami Washington         11.00q  2.1  1 

  4   761 Issac Roderick         Miami Central            11.13q  0.6  7 

  5   271 Daquan Hargrett     09 Miami Northweste         11.14q  0.8  5 

  6   268 Eric Wooden         12 Miami Northweste         11.20q  1.0  6  11.1936

  7   507 Lavaris Edwards     10 Miami Southridge        J11.20q -1.8  3  11.1959

  8   219 Jeffrey Bradshaw    12 Miami Washington         11.26q  0.8  5 

  9   652 Dwight Hunt         11 Miami Edison             11.29   2.1  1 

 10   262 Devin Hill          11 Miami Northweste         11.30  -0.1  4 

 11   398 Jonathan Johnson    11 Miami Killian            11.32  -1.8  3 

 12   407 Vince Rose          11 Miami Killian            11.39  -0.1  4 

 13   530 Kevin Jones         10 Miami Southridge         11.40   2.1  1 

 14   632 Jason Yeber         10 American HS              11.50  -1.8  3 

 15   217 Hysel Kamarkarfego  11 Miami Washington         11.52  -1.8  3 

 16   562 Chris Robinson      12 Miami Columbus           11.54  -1.8  3 

 17   306 Justin Lee          11 Boyd Anderson            11.57   1.0  6 

 18   520 Deshaun Daniels     11 Miami Southridge         11.58   1.0  6 

 19   316 Derrick Washington  11 Boyd Anderson            11.61   1.9  2 

 19   158 Donovan Masline     10 Raines                   11.61   2.1  1 

 21   353 Derran Robinson     10 North Miami              11.62   1.9  2 

 21   682 Andy Dorcely        12 No Miami Beach           11.62   1.9  2 

 23   198 Luis Pena           12 Coral Gables             11.63   1.0  6 

 23     3 Chris Herrera       12 Goleman HS               11.63   1.0  6 

 23   210 Early Fleming       12 Coral Gables             11.63  -0.1  4 

 26   162 DeAngelo Evans      12 Raines                   11.70  -1.8  3 

 27   336 Manuel Dejuan       10 North Miami              11.71  -1.8  3 

 28   438 Shannon Ballard     12 Miami Norland            11.77   1.9  2 

 29    83 Joses Barrett       11 Homestead                11.82   1.9  2 

 30   191 Michael Rivers      11 Coral Gables             11.86   0.6  7 

 31   774 ReShawn Brown          Raines                   11.88   2.1  1 

 32   156 Phillip Teammer     10 Raines                   11.91   0.6  7 

 33   118 Tayo Orimolade      11 Hallandale               11.94   0.8  5 

 34   692 Fredner Fredric     10 No Miami Beach           12.03   0.8  5 

 34   697 Lance Cyrus         12 No Miami Beach           12.03   0.6  7 

 34   112 Jamari Lattimore    11 Hia Miami Lakes          12.03   0.8  5 

 37   451 Willie Darrisaw     10 Miami Norland            12.10   0.8  5 

 38   544 Matthew Guinn       11 Miami Columbus           12.16   2.1  1 

 39   558 Ralph Portuando     10 Miami Columbus           12.18   1.9  2 

 40   660 Kristopher Mena     10 Miami Edison             12.31   1.0  6 

 41   412 Brandon Bullock     12 Miami Killian            12.45   0.8  5 

 42    10 George Sanchez      12 Goleman HS               12.47  -0.1  4 

 43   762 Michael Brown          Miami Central            12.52   2.1  1 

 44    25 Ben Smith           12 Southwest Miami          12.67  -0.1  4 

 45    39 Amir Riaz           09 Southwest Miami          12.86   1.9  2 

 46   584 Andrew Bass         10 Miami Beach              13.07   2.1  1 

 47   582 Felipe Hernandez    10 Miami Beach              13.83  -0.1  4 

 --   591 Gerardo Aponte      12 Miami Beach                DNF   0.6  7 

 

Boys 100 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

Finals

  1   760 Junior Escarment       Miami Central            10.78   2.2   10  

  2   214 Anthony White       12 Miami Washington         10.87   2.2    8  

  3   101 Johnny Cotson       12 Hia Miami Lakes          10.95   2.2    6  

  4   761 Issac Roderick         Miami Central            11.08   2.2    5  

  5   268 Eric Wooden         12 Miami Northweste         11.23   2.2    4  

  6   271 Daquan Hargrett     09 Miami Northweste         11.25   2.2    3  

  7   219 Jeffrey Bradshaw    12 Miami Washington         11.30   2.2    2  

  8   507 Lavaris Edwards     10 Miami Southridge         11.43   2.2    1  

 

Boys 200 Meter Dash

========================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  1   214 Anthony White       12 Miami Washington         22.54q -0.8  1 

  2   410 Eugene Williams     11 Miami Killian            22.58q -1.0  8 

  3   445 Travis Covington    12 Miami Norland            22.61q -1.1  7 

  4   221 Davon Johnson       10 Miami Washington         22.62q -1.0  8 

  5   262 Devin Hill          11 Miami Northweste         22.90q -2.1  4 

  6   271 Daquan Hargrett     09 Miami Northweste         22.92q -1.9  6 

  7   331 Patrick Grant       11 Boyd Anderson            22.95q -2.1  4 

  8   249 Tim Brown           12 Miami Northweste         22.98q -0.1  5 

  9   102 Armando Allen       11 Hia Miami Lakes          23.00  -2.7  3 

 10   416 Dejarious Adams     12 Miami Killian            23.26  -1.1  7 

 11   641 Jeremy McIntyre     11 American HS              23.43  -0.8  1 

 12   507 Lavaris Edwards     10 Miami Southridge         23.50  -0.1  9 

 13   210 Early Fleming       12 Coral Gables             23.53  -2.7  3 

 14   216 Rudell Lewin        12 Miami Washington         23.56  -1.2  2 

 15   346 St Juste Steril     11 North Miami              23.75  -1.0  8 

 16     3 Chris Herrera       12 Goleman HS               23.81  -1.0  8 

 17   159 Henry Lazenberry    10 Raines                   23.87  -0.1  9 

 18   696 McFARLEN Jean-Pier  11 No Miami Beach           23.92  -1.9  6 

 19   311 Joey Lee            11 Boyd Anderson            24.13  -0.8  1 

 20   353 Derran Robinson     10 North Miami              24.15  -1.2  2 

 21   161 Tyron Young         11 Raines                   24.21  -2.7  3 

 22   551 Guillermo DeNovi    12 Miami Columbus           24.32  -1.1  7 

 23   527 Antonio Brown       10 Miami Southridge         24.37  -2.7  3 

 24    73 Quadry Mack         10 Homestead                24.38  -1.0  8 

 25   191 Michael Rivers      11 Coral Gables             24.41  -1.1  7 

 26   295 Joel Tejada         10 Boyd Anderson            24.44  -1.2  2 

 27   364 Tevlin Petit-Frere  12 North Miami              24.48  -2.1  4 

 28   156 Phillip Teammer     10 Raines                   24.51  -0.8  1 

 29   687 Rashad Fry          10 No Miami Beach           24.56  -0.1  5 

 30    82 Montrell Johnson    12 Homestead                24.57  -1.9  6 

 31   162 DeAngelo Evans      12 Raines                   24.59  -0.1  9 

 32   409 Chris Armstrong     10 Miami Killian            24.78  -0.1  9 

 33   579 Micheal Louimeus    11 Miami Beach              25.11  -2.7  3 

 34   772 Andre Brennon          Miami Central            25.13  -0.1  9 

 35   776 Ali Green              Raines                   25.18  -1.2  2 

 36     4 Kevin Eugene        10 Goleman HS               25.22  -1.9  6 

 37   775 Dominique Shehee       Raines                   25.27  -1.9  6 

 38    93 Garfield Wise       10 Homestead                25.31  -0.1  9 

 39   774 ReShawn Brown          Raines                   25.33  -0.1  5 

 40   548 Christian Masson    11 Miami Columbus           25.38  -1.2  2 

 41   509 Amos Young          10 Miami Southridge         25.69  -1.9  6 

 42   165 Anthony Lee         09 Coral Gables             25.82  -0.1  5 

 43   547 Jaren Jones         10 Miami Columbus           26.17  -0.1  5 

 44   565 Wilgen Corredor     11 Miami Beach              26.44  -0.1  5 

 45   682 Andy Dorcely        12 No Miami Beach           27.09  -1.1  7 

 46   657 Bernard Tatem       12 Miami Edison             27.15  -0.8  1 

 47    21 Lazaro Herrera      09 Southwest Miami          27.47  -2.1  4 

 --   106 Victor Poitier      11 Hia Miami Lakes             FS  -1.2  2 

 --   454 Dujuan Brown        12 Miami Norland               FS  -0.1  5 

 

Boys 200 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

Finals

  1   445 Travis Covington    12 Miami Norland            22.02   2.3   10  

  2   249 Tim Brown           12 Miami Northweste         22.06   2.3    8  

  3   214 Anthony White       12 Miami Washington         22.08   2.3    6  

  4   262 Devin Hill          11 Miami Northweste         22.12   2.3    5  

  5   410 Eugene Williams     11 Miami Killian            22.21   2.3    4  

  6   221 Davon Johnson       10 Miami Washington         22.58   2.3    3  

  7   271 Daquan Hargrett     09 Miami Northweste         23.02   2.3    2  

  8   331 Patrick Grant       11 Boyd Anderson            23.16   2.3    1  

 

Boys 400 Meter Dash

===================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  H#

===================================================================

Preliminaries

  1   221 Davon Johnson       10 Miami Washington         48.97q  7 

  2   210 Early Fleming       12 Coral Gables             49.68q  6 

  3   766 Gordon Warner          Miami Central            50.17q  6 

  4   445 Travis Covington    12 Miami Norland            50.31q  5 

  5   511 Brandon O'Connor    10 Miami Southridge         50.33q  1 

  6   264 Patrick Hill        12 Miami Northweste         51.03q  3 

  7   155 Rashad Dunbar       12 Raines                   51.36q  3 

  8   235 Michael Cotton      12 Miami Washington         51.49q  4 

  9   642 Isreal John         11 American HS              51.68   5 

 10   188 Ranfi Arriaga       12 Coral Gables             51.83   4 

 11   410 Eugene Williams     11 Miami Killian            52.04   7 

 12   681 Fitzgerald Noel     12 No Miami Beach           52.05   7 

 13   242 Rennie Carty        10 Miami Washington         52.76   2 

 14   671 Mantino Simmons     12 No Miami Beach           52.89   4 

 15     9 Yasiel Alvarez      09 Goleman HS               52.93   3 

 16   711 Jabar Rolle            Miami Northweste         53.17   2 

 17   460 Raymond Steel       11 Miami Norland            53.21   3 

 18   650 James Baker         12 Miami Edison             53.71   1 

 19   352 Joanel Gonzales     11 North Miami              53.96   5 

 20   202 Luis Kamka          11 Coral Gables             54.55   5 

 21   508 Roberto Armenteros  11 Miami Southridge         54.60   5 

 22   597 Antwan Carter       09 Miami Beach              54.69   2 

 23   768 Jamel Maxwell          Miami Central            55.00   2 

 24   330 Jermaine Elliott    10 Boyd Anderson            55.33   1 

 25    75 Blamour Jean-Phili  10 Homestead                55.47   1 

 26   305 Sterling Jones      10 Boyd Anderson            55.49   3 

 26   100 Antonio Byrd        10 Homestead                55.49   2 

 26   776 Ali Green              Raines                   55.49   6 

 29   335 Nicolas Herrera     10 North Miami              55.70   7 

 30   161 Tyron Young         11 Raines                   55.91   1 

 31   290 Eldrin Jones        12 Miami Northweste         56.01   6 

 32   777 Darryl McClenton       Raines                   56.35   2 

 33   623 Joshua Williams     10 American HS              56.79   2 

 34   431 Devon Goldbourne    10 Miami Norland            57.18   7 

 35   608 Melvin Jones        11 Miami Beach              57.27   4 

 36    15 Livington Senatus   12 Southwest Miami          57.46   7 

 37   557 Michael Bonner      11 Miami Columbus           58.03   3 

 38   523 Tavaris Warran      11 Miami Southridge         58.73   4 

 39   553 Alex Archibala      11 Miami Columbus           59.20   2 

 40    39 Amir Riaz           09 Southwest Miami          59.34   6 

 41   664 Jimmie Paul         11 Miami Edison           1:00.24   5 

 42   377 Drew Arnold         11 Miami Killian          1:01.02   4 

 43    40 Frank Garcia        09 Southwest Miami        1:02.07   3 

 44   607 Jonathan Varela     11 Miami Beach            1:03.42   7 

 45   420 Jared Kemp          11 Miami Killian          1:13.64   3 

 --   657 Bernard Tatem       12 Miami Edison               DNF   7 

 

Boys 400 Meter Dash

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1   766 Gordon Warner          Miami Central            48.90    10  

  2   221 Davon Johnson       10 Miami Washington         49.32     8  

  3   511 Brandon O'Connor    10 Miami Southridge         49.83     6  

  4   445 Travis Covington    12 Miami Norland            50.67     5  

  5   210 Early Fleming       12 Coral Gables             50.68     4  

  6   264 Patrick Hill        12 Miami Northweste         51.30     3  

  7   235 Michael Cotton      12 Miami Washington         52.20     2  

  8   155 Rashad Dunbar       12 Raines                   54.88     1  

 

Boys 800 Meter Run

================================================================

Top 16 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims 

================================================================

Preliminaries

  1   240 Brandon Harris      10 Miami Washington       2:02.65q 

  2   287 Jason Delancy       11 Miami Northweste       2:03.72q 

  3   307 Jean Nugeus         12 Boyd Anderson          2:03.95q 

  4   536 Christopher Gilber  12 Miami Columbus         2:04.25q 

  5   769 Alban Taylor           Miami Central          2:04.33q 

  6   637 Danny Prieto        12 American HS            2:05.23q 

  7   560 Paul Julmeus        11 Miami Columbus         2:05.47q 

  8   702 Benedict Hyppolite  10 No Miami Beach         2:05.80q 

  9   482 Brian Mcelwee       10 Miami Southridge       2:06.16q 

 10   770 Ashbell Williams       Miami Central          2:06.90q 

 11   188 Ranfi Arriaga       12 Coral Gables           2:07.36q 

 12   638 Jose Arrapalo       10 American HS            2:07.37q 

 13   263 Carlton Adams       12 Miami Northweste       2:08.17q 

 14    95 Joseph Conley       11 Homestead              2:08.68q 

 15    31 Freddy Santos       11 Southwest Miami        2:10.62q 

 16   550 Kevin Mulet         10 Miami Columbus         2:11.52q 

 17   315 Cordero Bowleg      11 Boyd Anderson          2:11.75  

 18   683 Georgi Breedlove    09 No Miami Beach         2:12.33  

 19   444 Edwins Ermilus      10 Miami Norland          2:12.56  

 20   227 Jamal Forrest       09 Miami Washington       2:13.95  

 21   411 Eric Loyd           11 Miami Killian          2:14.28  

 22   771 Naudimar Vega          Miami Central          2:16.33  

 23   392 Miguel Hernandez    11 Miami Killian          2:17.08  

 24   313 Jimmy Smith         11 Boyd Anderson          2:17.30  

 25   345 Demetrius Similien  12 North Miami            2:17.60  

 26   393 Marquis Taylor      12 Miami Killian          2:18.24  

 27    13 Frankie Lapiana     11 Goleman HS             2:18.55  

 28   481 Roman Nelson        10 Miami Southridge       2:19.08  

 29   228 John Nozil          10 Miami Washington       2:19.95  

 30    18 Arthur Sosa         12 Southwest Miami        2:20.01  

 31   497 Dimitri Viaud       12 Miami Southridge       2:20.34  

 32   374 Peterson Monestime  11 North Miami            2:20.82  

 33   665 Wilbert Casuso      11 Miami Edison           2:24.57  

 34   352 Joanel Gonzales     11 North Miami            2:26.41  

 35   432 Roderick Randle     09 Miami Norland          2:26.70  

 36   661 Ladrarron Johnson   11 Miami Edison           2:29.12  

 37   583 John Jones          11 Miami Beach            2:29.63  

 38   662 Robensky Theodore   11 Miami Edison           2:30.69  

 39   443 Eddie Shepard       10 Miami Norland          2:31.60  

 40    33 Tirso Tavarez       10 Southwest Miami        2:33.54  

 41   580 Anton Wilson        12 Miami Beach            2:36.41  

 42   602 Shaun White         12 Miami Beach            2:47.15  

 43    11 Nicholas Sierra     09 Goleman HS             2:53.16  

 --   616 John Drayton        12 American HS                 FS  

 

Boys 800 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1   240 Brandon Harris      10 Miami Washington       1:56.80    10  

  2   560 Paul Julmeus        11 Miami Columbus         2:02.06     8  

  3   769 Alban Taylor           Miami Central          2:02.94     6  

  4   637 Danny Prieto        12 American HS            2:03.39     5  

  5   702 Benedict Hyppolite  10 No Miami Beach         2:04.48     4  

  6   638 Jose Arrapalo       10 American HS            2:05.46     3  

  7   287 Jason Delancy       11 Miami Northweste       2:06.28     2  

  8   482 Brian Mcelwee       10 Miami Southridge       2:06.69     1  

  9   263 Carlton Adams       12 Miami Northweste       2:06.73  

 10   770 Ashbell Williams       Miami Central          2:07.00  

 11    95 Joseph Conley       11 Homestead              2:07.51  

 12   188 Ranfi Arriaga       12 Coral Gables           2:09.23  

 13   536 Christopher Gilber  12 Miami Columbus         2:09.97  

 14   550 Kevin Mulet         10 Miami Columbus         2:10.52  

 15    31 Freddy Santos       11 Southwest Miami        2:11.33  

 16   307 Jean Nugeus         12 Boyd Anderson          2:12.02  

 

Boys 1600 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   422 Jesus Batista       11 Miami Killian          4:40.09    10  

  2   536 Christopher Gilber  12 Miami Columbus         4:44.69     8  

  3   308 Orelle Anderson     11 Boyd Anderson          4:45.52     6  

  4   563 Andy Davila         12 Miami Columbus         4:50.11     5  

  5   765 Ulysses Jean           Miami Central          4:50.49     4  

  6   764 Claud Vixma            Miami Central          4:51.47     3  

  7   637 Danny Prieto        12 American HS            4:57.29     2  

  8   187 Kevin Padin         11 Coral Gables           4:59.87     1  

  9   175 Chandler Villaverd  11 Coral Gables           5:01.26  

 10   317 Alonzo Bailey       09 Boyd Anderson          5:01.82  

 11   680 Cedric Janvier      12 No Miami Beach         5:02.86  

 12   561 Lewis Price         09 Miami Columbus         5:03.71  

 13   427 Wadley Honorat      11 Miami Norland          5:06.77  

 14   488 Kevin Castro        09 Miami Southridge       5:08.25  

 15   703 David Harris        11 No Miami Beach         5:11.47  

 16   340 Manual Pagan        09 North Miami            5:13.73  

 17   192 Vishwartanr Asthan  11 Coral Gables           5:15.39  

 18   571 Patrick Brennan     10 Miami Beach            5:16.22  

 19   387 Marco Molina        11 Miami Killian          5:18.01  

 20   337 Bickenson Jean-Noe  10 North Miami            5:18.05  

 21   517 Alex Bourraine      10 Miami Southridge       5:19.30  

 22    38 Adrian Alonso       11 Southwest Miami        5:21.01  

 23   220 Martin Wright       11 Miami Washington       5:23.71  

 24   763 Quinton Mayo           Miami Central          5:23.98  

 25   380 Miguel Delgadillo   09 Miami Killian          5:24.02  

 26   444 Edwins Ermilus      10 Miami Norland          5:25.73  

 27    92 Leroy Battles       12 Homestead              5:26.55  

 28    77 Jimmy Johnson       10 Homestead              5:33.72  

 29   500 Cesar Sagastume     12 Miami Southridge       5:36.98  

 30    90 Mondezy Lindor      12 Homestead              5:40.73  

 31   653 Locha Jabouin       12 Miami Edison           5:41.08  

 32    28 Andrew Davis        10 Southwest Miami        5:45.73  

 33   237 Carlos Arroglia     12 Miami Washington       5:46.25  

 34   448 Kafel Hylton        10 Miami Norland          5:49.99  

 --   269 Justin Delancy      12 Miami Northweste           DNF  

 

Boys 3200 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   422 Jesus Batista       11 Miami Killian         10:25.18    10  

  2   563 Andy Davila         12 Miami Columbus        10:27.53     8  

  3   546 Andres Pacheco      12 Miami Columbus        10:32.89     6  

  4   765 Ulysses Jean           Miami Central         10:38.31     5  

  5   763 Quinton Mayo           Miami Central         10:50.88     4  

  6   764 Claud Vixma            Miami Central         10:56.51     3  

  7   555 Reinel Lecia        09 Miami Columbus        10:57.95     2  

  8   308 Orelle Anderson     11 Boyd Anderson         11:06.61     1  

  9   317 Alonzo Bailey       09 Boyd Anderson         11:09.01  

 10   427 Wadley Honorat      11 Miami Norland         11:10.48  

 11   175 Chandler Villaverd  11 Coral Gables          11:10.94  

 12   395 Cesar Rodriguez     12 Miami Killian         11:12.04  

 13   617 Alexander Frometa   12 American HS           11:20.73  

 14   528 Micheal Alfaro      11 Miami Southridge      11:21.89  

 15    38 Adrian Alonso       11 Southwest Miami       11:33.20  

 16   340 Manual Pagan        09 North Miami           11:33.21  

 17   571 Patrick Brennan     10 Miami Beach           11:44.66  

 18   177 Diego Sanchez       11 Coral Gables          11:49.20  

 --    28 Andrew Davis        10 Southwest Miami            DNF  

 --    32 Marcos Nieto        12 Southwest Miami            DNF  

 --    77 Jimmy Johnson       10 Homestead                  DNF  

 --   672 Gedan Lopes         11 No Miami Beach             DNF  

 --   691 Louis Barraza       10 No Miami Beach             DNF  

 --   237 Carlos Arroglia     12 Miami Washington           DNF  

 --   192 Vishwartanr Asthan  11 Coral Gables               DNF  

 --   269 Justin Delancy      12 Miami Northweste           DNF  

 --   381 Paul Trujillo       12 Miami Killian              DNF  

 --    92 Leroy Battles       12 Homestead                  DNF  

 --    90 Mondezy Lindor      12 Homestead                  DNF  

 --   448 Kafel Hylton        10 Miami Norland              DNF  

 --   500 Cesar Sagastume     12 Miami Southridge           DNF  

 

Boys 110 Meter Hurdles

========================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  1   244 Malcolm Anderson    11 Miami Northweste         14.42q  1.3  1 

  2   102 Armando Allen       11 Hia Miami Lakes          14.58q  0.2  2  14.5760

  3   109 Willis West         12 Hia Miami Lakes         J14.58q  1.2  4  14.5790

  4   257 Dontrell Tharpe     10 Miami Northweste         15.31q  2.3  3 

  5   499 Olarenwaju Adeyemi  10 Miami Southridge         15.74q  1.1  6 

  6   676 Clifford Cambry     12 No Miami Beach           15.80q  1.8  5 

  7   659 Anthony Williams    12 Miami Edison             16.00q  0.2  2 

  8   757 Charles McDonald       Miami Central            16.02q  1.1  6 

  9   648 Allen Bruce         12 Miami Edison             16.04   1.3  1 

 10    73 Quadry Mack         10 Homestead                16.06   1.3  1 

 11   282 Donald Gunder       12 Miami Northweste         16.09   1.1  6 

 12   421 David Clark         10 Miami Killian            16.12   1.1  6 

 13   649 Tafari Lawerence    10 Miami Edison             16.29   1.2  4 

 14   157 Tre' Wilder         11 Raines                   16.30   2.3  3 

 15   758 Daniel Harper          Miami Central            16.52   1.8  5 

 16   194 Kevin Vandernotte   11 Coral Gables             16.54   0.2  2 

 17   674 Ricardo Volcin      10 No Miami Beach           16.63   0.2  2 

 18   759 Jerry Hyacinthe        Miami Central            16.66   1.2  4 

 19   204 Joshua Macko        12 Coral Gables             16.90   1.3  1 

 20   365 Yoyo Evans          10 North Miami              17.41   2.3  3 

 21   537 Matthew Clark       12 Miami Columbus           17.46   1.8  5 

 22   490 Quinton Warren      11 Miami Southridge         17.59   1.8  5 

 23   104 James Getsee        11 Hia Miami Lakes          18.36   1.8  5 

 24   402 Dave Henningham     11 Miami Killian            18.43   1.2  4 

 25   529 Christopher Beckfo  12 Miami Southridge         19.05   1.3  1 

 26   535 Matthew Ackenjack   11 Miami Columbus           19.24   2.3  3 

 27   418 Nick Butler         11 Miami Killian            19.55   1.3  1 

 28   552 Sergio Lozano       10 Miami Columbus           20.12   1.1  6 

 29    12 Richard Lalane      10 Goleman HS               20.38   2.3  3 

 30     8 Camilo Plazencia    12 Goleman HS               21.55   1.2  4 

 --   585 Abraham Raymond     11 Miami Beach                DNF   2.3  3 

 

Boys 110 Meter Hurdles

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

Finals

  1   102 Armando Allen       11 Hia Miami Lakes          14.21   1.8   10  

  2   244 Malcolm Anderson    11 Miami Northweste         14.51   1.8    8  

  3   109 Willis West         12 Hia Miami Lakes          14.58   1.8    6  

  4   499 Olarenwaju Adeyemi  10 Miami Southridge         15.50   1.8    5  

  5   257 Dontrell Tharpe     10 Miami Northweste         15.92   1.8    4  

  6   757 Charles McDonald       Miami Central            16.49   1.8    3  

  7   676 Clifford Cambry     12 No Miami Beach           17.06   1.8    2  

 

Boys 300 Meter Hurdles

===================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  H#

===================================================================

Preliminaries

  1   109 Willis West         12 Hia Miami Lakes          39.58q  6 

  2    84 Jahmain Phipps      11 Homestead                41.25q  2 

  3   244 Malcolm Anderson    11 Miami Northweste         41.43q  3 

  4   257 Dontrell Tharpe     10 Miami Northweste         41.50q  5 

  5   499 Olarenwaju Adeyemi  10 Miami Southridge         42.01q  1 

  6   275 Craig Howard        12 Miami Northweste         42.09q  6 

  7   157 Tre' Wilder         11 Raines                   42.28q  3 

  8   628 Timothy Orange      11 American HS              42.31q  1 

  9   104 James Getsee        11 Hia Miami Lakes          42.35   4 

 10   676 Clifford Cambry     12 No Miami Beach           42.62   1 

 11   194 Kevin Vandernotte   11 Coral Gables             42.83   4 

 12   759 Jerry Hyacinthe        Miami Central            42.85   1 

 13   758 Daniel Harper          Miami Central            43.03   2 

 14   421 David Clark         10 Miami Killian            43.32   5 

 15    91 James Nesmith       12 Homestead                43.63   5 

 16   435 Andre Etienne       09 Miami Norland            43.75   6 

 17   648 Allen Bruce         12 Miami Edison             44.09   3 

 18   453 Kevin Alexander     12 Miami Norland            44.29   4 

 19   490 Quinton Warren      11 Miami Southridge         44.70   6 

 20   345 Demetrius Similien  12 North Miami              44.73   4 

 21   757 Charles McDonald       Miami Central            44.94   2 

 22   204 Joshua Macko        12 Coral Gables             44.95   5 

 23   491 Christopher Armstr  12 Miami Southridge         45.62   1 

 24   674 Ricardo Volcin      10 No Miami Beach           45.64   3 

 24    19 Guillermo Rosaly    11 Southwest Miami          45.64   5 

 26   606 William Roca        11 Miami Beach              45.69   2 

 27   535 Matthew Ackenjack   11 Miami Columbus           46.25   3 

 28   658 Elvis Mc Daniel     11 Miami Edison             46.30   2 

 29   537 Matthew Clark       12 Miami Columbus           46.50   2 

 30   396 David Richardson    11 Miami Killian            46.97   4 

 31    20 Osvaldo Pla         10 Southwest Miami          47.40   5 

 32   365 Yoyo Evans          10 North Miami              47.45   6 

 33   352 Joanel Gonzales     11 North Miami              50.05   3 

 34   649 Tafari Lawerence    10 Miami Edison             50.89   6 

 35   402 Dave Henningham     11 Miami Killian            53.74   3 

 36    12 Richard Lalane      10 Goleman HS               54.43   2 

 

Boys 300 Meter Hurdles

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1   109 Willis West         12 Hia Miami Lakes          37.78    10  

  2   244 Malcolm Anderson    11 Miami Northweste         39.33     8  

  3   257 Dontrell Tharpe     10 Miami Northweste         40.29     6  

  4   499 Olarenwaju Adeyemi  10 Miami Southridge         41.04     5  

  5   157 Tre' Wilder         11 Raines                   41.60     4  

  6   275 Craig Howard        12 Miami Northweste         41.72     3   41.7114

  7    84 Jahmain Phipps      11 Homestead               J41.72     2   41.7173

  8   628 Timothy Orange      11 American HS              42.67     1  

 

Boys 4x100 Meter Relay

===================================================================

Top 8 Advance by Time

    School                                              Prelims  H#

===================================================================

Preliminaries

  1 Miami Killian High School  'A'                        42.39q  1 

     1) 416 Dejarious Adams 12          2) 398 Jonathan Johnson 11        

     3) 410 Eugene Williams 11          4) 407 Vince Rose 11              

  2 Miami Northwestern High School  'A'                   42.67q  3 

  3 Miami Washington High School  'A'                     42.71q  1 

     1) 219 Jeffrey Bradshaw 12         2) 229 Eric Henton 12             

     3) 214 Anthony White 12            4) 217 Hysel Kamarkarfego 11      

  4 Miami Southridge High School  'A'                     43.32q  1 

     1) 527 Antonio Brown 10            2) 530 Kevin Jones 10             

     3) 496 Anthony Willis 11           4) 507 Lavaris Edwards 10         

  5 Boyd Anderson High School  'A'                        43.96q  2 

     1) 316 Derrick Washington 11       2) 295 Joel Tejada 10             

     3) 306 Justin Lee 11               4) 301 Ladarris Smart 12          

  6 Miami Central  'A'                                    44.01q  1 

  7 Raines High School  'A'                               44.16q  3 

     1) 163 Greg Pollard 12             2) 155 Rashad Dunbar 12           

     3) 158 Donovan Masline 10          4) 159 Henry Lazenberry 10        

  8 North Miami Beach High School  'A'                    44.43q  1 

     1) 687 Rashad Fry 10               2) 696 McFARLEN Jean-Pierre 11    

     3) 692 Fredner Fredric 10          4) 677 Erving Henry 11            

  9 Miami Norland High School  'A'                        45.05   2 

     1) 428 Waldy Lamo'tt 11            2) 458 Alexander Bell 10          

     3) 454 Dujuan Brown 12             4) 438 Shannon Ballard 12         

 10 Coral Gables High School  'A'                         45.76   2 

     1) 191 Michael Rivers 11           2) 194 Kevin Vandernotte 11       

     3) 198 Luis Pena 12                4) 195 Luis Perez 12              

 11 Hialeah Miami Lakes High Schoo  'A'                   46.25   2 

     1) 108 Alexander Ajayi 10          2) 107 Moses Logan 11             

     3) 103 Jonathan Johnson 09         4) 112 Jamari Lattimore 11        

 12 Miami Beach High School  'A'                          46.88   3 

 13 Goleman High School  'A'                              48.61   2 

     1) 9 Yasiel Alvarez 09             2) 4 Kevin Eugene 10              

     3) 13 Frankie Lapiana 11           4) 3 Chris Herrera 12             

 -- American High School  'A'                               DNF   2 

     1) 640 Ralfael Gray 12             2) 632 Jason Yeber 10             

     3) 641 Jeremy McIntyre 11          4) 646 Alex Forston 10            

 -- Homestead High School  'A'                              DNF   3 

 -- North Miami High School  'A'                            DNF   3 

     1) 364 Tevlin Petit-Frere 12       2) 373 Terry Climpson 11          

     3) 353 Derran Robinson 10          4) 346 St Juste Steril 11         

 -- Miami Christopher Columbus Hig  'A'                     DNF   2 

     1) 544 Matthew Guinn 11            2) 548 Christian Masson 11        

     3) 534 Carlos Reyna 10             4) 549 Raynard Harris 11          

 

Boys 4x100 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1 Miami Killian High School  'A'                        42.55    10  

  2 Miami Northwestern High School  'A'                   42.71     8  

  3 Miami Central  'A'                                    43.38     6  

  4 Miami Southridge High School  'A'                     43.39     5  

  5 Miami Washington High School  'A'                     43.40     4  

  6 Raines High School  'A'                               43.90     3  

  7 North Miami Beach High School  'A'                    44.15     2  

 -- Boyd Anderson High School  'A'                           DQ   out of zone 3 (out g

 

Boys 4x400 Meter Relay

==========================================================================

    School                                               Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Miami Washington High School  'A'                   3:20.22   3   10  

     1) 235 Michael Cotton 12           2) 216 Rudell Lewin 12            

     3) 221 Davon Johnson 10            4) 240 Brandon Harris 10          

  2 Miami Central  'A'                                  3:22.24   3    8  

  3 Miami Northwestern High School  'A'                 3:27.13   3    6  

  4 North Miami Beach High School  'A'                  3:29.16   3    5  

     1) 671 Mantino Simmons 12          2) 681 Fitzgerald Noel 12         

     3) 702 Benedict Hyppolite 10       4) 677 Erving Henry 11            

  5 Miami Southridge High School  'A'                   3:29.83   3    4  

     1) 496 Anthony Willis 11           2) 511 Brandon O'Connor 10        

     3) 482 Brian Mcelwee 10            4) 508 Roberto Armenteros 11      

  6 North Miami High School  'A'                        3:30.53   2    3  

     1) 335 Nicolas Herrera 10          2) 338 Winston Predestin 12       

     3) 374 Peterson Monestime 11       4) 350 Ilich Solano 12            

  7 American High School  'A'                           3:31.20   1    2  

     1) 638 Jose Arrapalo 10            2) 642 Isreal John 11             

     3) 640 Ralfael Gray 12             4) 616 John Drayton 12            

  8 Homestead High School  'A'                          3:33.66   1    1  

  9 Boyd Anderson High School  'A'                      3:33.94   2 

     1) 301 Ladarris Smart 12           2) 307 Jean Nugeus 12             

     3) 331 Patrick Grant 11            4) 305 Sterling Jones 10          

 10 Coral Gables High School  'A'                       3:36.99   2 

     1) 173 Xavier Carville 10          2) 188 Ranfi Arriaga 12           

     3) 191 Michael Rivers 11           4) 210 Early Fleming 12           

 11 Miami Norland High School  'A'                      3:38.30   3 

     1) 447 Elites Dalger 12            2) 440 Floyd Larmond 12           

     3) 460 Raymond Steel 11            4) 453 Kevin Alexander 12         

 12 Miami Beach High School  'A'                        3:43.39   2 

 13 Raines High School  'A'                             3:43.97   2 

     1) 157 Tre' Wilder 11              2) 154 Kion Wilson 12             

     3) 163 Greg Pollard 12             4) 161 Tyron Young 11             

 14 Miami Killian High School  'A'                      3:44.61   2 

     1) 416 Dejarious Adams 12          2) 409 Chris Armstrong 10         

     3) 398 Jonathan Johnson 11         4) 424 Prince Brinton 10          

 15 Southwest Miami High School  'A'                    3:45.02   1 

     1) 22 David Amaya 12               2) 20 Osvaldo Pla 10              

     3) 19 Guillermo Rosaly 11          4) 15 Livington Senatus 12        

 16 Miami Edison High School  'A'                       3:51.57   1 

     1) 656 Curtis Jenkins 11           2) 658 Elvis Mc Daniel 11         

     3) 661 Ladrarron Johnson 11        4) 650 James Baker 12             

 

Boys 4x800 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Miami Central  'A'                                  8:25.10    10  

  2 American High School  'A'                           8:32.42     8  

     1) 637 Danny Prieto 12             2) 638 Jose Arrapalo 10           

     3) 617 Alexander Frometa 12        4) 616 John Drayton 12            

  3 Boyd Anderson High School  'A'                      8:33.19     6  

     1) 308 Orelle Anderson 11          2) 313 Jimmy Smith 11             

     3) 330 Jermaine Elliott 10         4) 307 Jean Nugeus 12             

  4 Miami Christopher Columbus Hig  'A'                 8:35.26     5  

     1) 560 Paul Julmeus 11             2) 563 Andy Davila 12             

     3) 536 Christopher Gilbert 12      4) 550 Kevin Mulet 10             

  5 Miami Northwestern High School  'A'                 8:40.28     4  

  6 Coral Gables High School  'A'                       8:41.43     3  

     1) 167 Andres Perez 11             2) 188 Ranfi Arriaga 12           

     3) 187 Kevin Padin 11              4) 173 Xavier Carville 10         

  7 North Miami Beach High School  'A'                  8:42.26     2  

     1) 683 Georgi Breedlove 09         2) 702 Benedict Hyppolite 10      

     3) 703 David Harris 11             4) 680 Cedric Janvier 12          

  8 North Miami High School  'A'                        8:46.02     1  

     1) 358 St-Louis Peterson 10        2) 350 Ilich Solano 12            

     3) 345 Demetrius Similien 12       4) 374 Peterson Monestime 11      

  9 Miami Southridge High School  'A'                   8:55.48  

     1) 498 Stephen Rodriguez 11        2) 515 Archie Moss 11             

     3) 488 Kevin Castro 09             4) 481 Roman Nelson 10            

 10 Southwest Miami High School  'A'                    8:59.60  

     1) 22 David Amaya 12               2) 20 Osvaldo Pla 10              

     3) 31 Freddy Santos 11             4) 19 Guillermo Rosaly 11         

 11 Homestead High School  'A'                          9:02.43  

 12 Miami Washington High School  'A'                   9:29.90  

     1) 227 Jamal Forrest 09            2) 234 Arnol Arroglia 10          

     3) 228 John Nozil 10               4) 240 Brandon Harris 10          

 13 Miami Norland High School  'A'                      9:41.22  

     1) 427 Wadley Honorat 11           2) 444 Edwins Ermilus 10          

     3) 432 Roderick Randle 09          4) 443 Eddie Shepard 10           

 14 Miami Killian High School  'A'                      9:41.69  

     1) 393 Marquis Taylor 12           2) 422 Jesus Batista 11           

     3) 387 Marco Molina 11             4) 392 Miguel Hernandez 11        

 15 Miami Edison High School  'A'                      10:07.49  

     1) 665 Wilbert Casuso 11           2) 653 Locha Jabouin 12           

     3) 657 Bernard Tatem 12            4) 662 Robensky Theodore 11       

 

Boys 1000 Sprint Medley

===================================================================

Top 8 Advance by Time

    School                                              Prelims  H#

===================================================================

Preliminaries

  1 Miami Washington High School  'A'                   2:00.14q  1 

     1) 235 Michael Cotton 12           2) 216 Rudell Lewin 12            

     3) 219 Jeffrey Bradshaw 12         4) 232 Elijah Johnson 12          

  2 Miami Central  'A'                                  2:00.97q  2 

  3 Raines High School  'A'                             2:02.86q  2 

     1) 163 Greg Pollard 12             2) 159 Henry Lazenberry 10        

     3) 158 Donovan Masline 10          4) 155 Rashad Dunbar 12           

  4 North Miami Beach High School  'A'                  2:03.31q  1 

     1) 692 Fredner Fredric 10          2) 696 McFARLEN Jean-Pierre 11    

     3) 677 Erving Henry 11             4) 681 Fitzgerald Noel 12         

  5 Hialeah Miami Lakes High Schoo  'A'                 2:05.89q  1 

     1) 102 Armando Allen 11            2) 101 Johnny Cotson 12           

     3) 109 Willis West 12              4) 110 Carl Scott 11              

  6 Goleman High School  'A'                            2:07.17q  1 

     1) 6 Ray Bueno 11                  2) 3 Chris Herrera 12             

     3) 4 Kevin Eugene 10               4) 10 George Sanchez 12           

  7 Boyd Anderson High School  'A'                      2:07.47q  1 

     1) 329 Antonio Smith 12            2) 298 Maurice Cohen 12           

     3) 305 Sterling Jones 10           4) 330 Jermaine Elliott 10        

  8 Miami Norland High School  'A'                      2:08.62q  2 

     1) 447 Elites Dalger 12            2) 433 Jeff Mesadieu 11           

     3) 438 Shannon Ballard 12          4) 460 Raymond Steel 11           

  9 Miami Beach High School  'A'                        2:09.73   2 

 10 Miami Southridge High School  'A'                   2:10.91   2 

     1) 496 Anthony Willis 11           2) 520 Deshaun Daniels 11         

     3) 527 Antonio Brown 10            4) 508 Roberto Armenteros 11      

 11 Coral Gables High School  'A'                       2:12.08   2 

 12 North Miami High School  'A'                        2:14.78   2 

     1) 338 Winston Predestin 12        2) 368 Eric John 11               

     3) 337 Bickenson Jean-Noel 10      4) 343 Mark Gordon 10             

 13 Miami Christopher Columbus Hig  'A'                 2:18.29   1 

     1) 551 Guillermo DeNovi 12         2) 533 Oscar Restrepo 11          

     3) 562 Chris Robinson 12           4) 549 Raynard Harris 11          

 14 Miami Edison High School  'A'                       2:25.75   2 

     1) 656 Curtis Jenkins 11           2) 651 Djuan Bannister 12         

     3) 649 Tafari Lawerence 10         4) 660 Kristopher Mena 10         

 15 Southwest Miami High School  'A'                    2:25.78   1 

     1) 15 Livington Senatus 12         2) 25 Ben Smith 12                

     3) 26 Widney Pierre 11             4) 39 Amir Riaz 09                

 -- Miami Northwestern High School  'A'                     DNF   1 

 

Boys 1000 Sprint Medley

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1 Miami Central  'A'                                  1:58.95    10  

  2 Hialeah Miami Lakes High Schoo  'A'                 2:01.03     8  

  3 Raines High School  'A'                             2:03.13     6  

  4 North Miami Beach High School  'A'                  2:03.48     5  

  5 Miami Washington High School  'A'                   2:05.24     4  

  6 Boyd Anderson High School  'A'                      2:07.77     3  

  7 Miami Norland High School  'A'                      2:11.53     2  

 

Boys High Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   203 Anthony Speights    12 Coral Gables           6-04.00    10  

  2   154 Kion Wilson         12 Raines                 6-03.00     8  

  3   752 Janicy Acosta          Miami Central          6-02.00     6  

  4   534 Carlos Reyna        10 Miami Columbus        J6-02.00     5  

  5   482 Brian Mcelwee       10 Miami Southridge       5-10.00     4  

  6   218 Grant Chavez        12 Miami Washington      J5-10.00     3  

  7   198 Luis Pena           12 Coral Gables          J5-10.00     2  

  8   350 Ilich Solano        12 North Miami           J5-10.00     1  

  9   378 Berkely Brooks      12 Miami Killian          5-08.00  

  9   418 Nick Butler         11 Miami Killian          5-08.00  

  9   365 Yoyo Evans          10 North Miami            5-08.00  

 --   579 Micheal Louimeus    11 Miami Beach                 NH  

 --   545 Jamal Wildgoose     09 Miami Columbus              NH  

 --   592 Ivan Rodriguez      11 Miami Beach                 NH  

 --   586 Adam Oxios          11 Miami Beach                 NH  

 --    10 George Sanchez      12 Goleman HS                  NH  

 --   524 Dorian Christful    10 Miami Southridge            NH  

 --   542 Darryl Williams     09 Miami Columbus              NH  

 --     5 Chris Sierra        12 Goleman HS                  NH  

 --   682 Andy Dorcely        12 No Miami Beach              NH  

 --   753 Renard Edulmon         Miami Central               NH  

 --   635 Ruben Newbold       11 American HS                 NH  

 --   629 Demetrius Stone     10 American HS                 NH  

 --   637 Danny Prieto        12 American HS                 NH  

 --   328 Moses Jenkins       11 Boyd Anderson               NH  

 --   300 Kevin Claxton       10 Boyd Anderson               NH  

 --   197 Mike Conward        10 Coral Gables                NH  

 --   284 Tryell Wright       11 Miami Northweste            NH  

 --   258 Derrick Anderson    11 Miami Northweste            NH  

 --   286 Samuel Dorismond    10 Miami Northweste            NH  

 --    40 Frank Garcia        09 Southwest Miami             NH  

 --   124 Frankie Hammond Jr  10 Hallandale                  NH  

 --   513 Gary Bush           09 Miami Southridge            NH  

 --   131 Antwan Decosey      12 Hallandale                  NH  

 --   147 Phillip Washington  12 Hallandale                  NH  

 --   415 Ali Zatar           12 Miami Killian               NH  

 

Boys Pole Vault

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   586 Adam Oxios          11 Miami Beach           11-00.00    10  

  2   754 Louis Luc              Miami Central        J11-00.00     8  

  3   182 Sebastian Sanchez   12 Coral Gables           9-06.00     6  

  4   178 Joseph Romero       12 Coral Gables          J9-06.00     5  

  5   278 Barthlomew Lewis    11 Miami Northweste       8-06.00     4  

  6   274 Young-Chang Peter   11 Miami Northweste      J8-06.00     3  

  7   584 Andrew Bass         10 Miami Beach           J8-06.00     2  

  8   176 Rudolph Mendoza     11 Coral Gables          J8-06.00     1  

 --   755 Jimmy Ambroise         Miami Central               NH  

 --   756 Quinton Jackson        Miami Central               NH  

 --   280 Eulich Alce         11 Miami Northweste            NH  

 --   593 Peter Tondo         10 Miami Beach                 NH  

 

Boys Long Jump

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

  1   410 Eugene Williams     11 Miami Killian         22-11.75   NWI   10  

  2   750 Avione Rolle           Miami Central         22-06.75   NWI    8  

  3   445 Travis Covington    12 Miami Norland         22-05.25   NWI    6  

  4   115 Anthony Henderson   12 Hia Miami Lakes       22-00.00   NWI    5  

  5   244 Malcolm Anderson    11 Miami Northweste      21-10.00   NWI    4  

  6   588 Javaras Thomas      12 Miami Beach           21-09.00   NWI    3  

  7   203 Anthony Speights    12 Coral Gables          21-04.00   NWI    2  

  8   654 Jasper Howard       11 Miami Edison          21-03.50   NWI    1  

  9   534 Carlos Reyna        10 Miami Columbus        21-02.00   NWI 

 10    82 Montrell Johnson    12 Homestead             21-00.75   NWI 

 11   109 Willis West         12 Hia Miami Lakes       20-09.50   NWI 

 12   368 Eric John           11 North Miami           20-08.00   NWI 

 13   154 Kion Wilson         12 Raines                20-05.00   NWI 

 14   513 Gary Bush           09 Miami Southridge      20-01.75   NWI 

 15   211 Sancho Mc Donald    10 Miami Washington      20-00.00   NWI 

 16   541 Jorge Fernandez     12 Miami Columbus        19-10.00   NWI 

 17   257 Dontrell Tharpe     10 Miami Northweste      19-08.75   NWI 

 18   527 Antonio Brown       10 Miami Southridge      19-07.50   NWI 

 19   204 Joshua Macko        12 Coral Gables          19-07.00   NWI 

 20   339 Mike Jean-Louis     10 North Miami           19-06.50   NWI 

 21   336 Manuel Dejuan       10 North Miami           19-03.25   NWI 

 22   656 Curtis Jenkins      11 Miami Edison          19-02.75   NWI 

 23   542 Darryl Williams     09 Miami Columbus        19-02.25   NWI 

 24   485 Ras-len Bully       10 Miami Southridge      19-01.50   NWI 

 25   681 Fitzgerald Noel     12 No Miami Beach        19-01.25   NWI 

 25   645 Dejuan Burnett      12 American HS           19-01.25   NWI 

 27   409 Chris Armstrong     10 Miami Killian         19-00.00   NWI 

 --   694 Franz Evering       12 No Miami Beach            FOUL   NWI 

 --   751 Lamar Vernon           Miami Central             FOUL   NWI 

 --   659 Anthony Williams    12 Miami Edison              FOUL   NWI 

 --   673 Robert Harvey       11 No Miami Beach            FOUL   NWI 

 --   223 Royce Clay          12 Miami Washington          FOUL   NWI 

 --   198 Luis Pena           12 Coral Gables              FOUL   NWI 

 --   235 Michael Cotton      12 Miami Washington          FOUL   NWI 

 --     3 Chris Herrera       12 Goleman HS                FOUL   NWI 

 --     4 Kevin Eugene        10 Goleman HS                FOUL   NWI 

 --   573 Julio Lima          11 Miami Beach               FOUL   NWI 

 --   416 Dejarious Adams     12 Miami Killian             FOUL   NWI 

 --   592 Ivan Rodriguez      11 Miami Beach               FOUL   NWI 

 --   291 Cameron Beacham     12 Miami Northweste          FOUL   NWI 

 --   328 Moses Jenkins       11 Boyd Anderson             FOUL   NWI 

 

Boys Triple Jump

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

  1   750 Avione Rolle           Miami Central         46-02.75   NWI   10  

  2   511 Brandon O'Connor    10 Miami Southridge      44-08.25   NWI    8  

  3   204 Joshua Macko        12 Coral Gables          43-03.50   NWI    6  

  4   588 Javaras Thomas      12 Miami Beach           43-00.75   NWI    5  

  5    82 Montrell Johnson    12 Homestead             42-11.00   NWI    4  

  6   203 Anthony Speights    12 Coral Gables          42-03.00   NWI    3  

  7   328 Moses Jenkins       11 Boyd Anderson         41-11.50   NWI    2  

  8   350 Ilich Solano        12 North Miami           41-05.00   NWI    1  

  9   541 Jorge Fernandez     12 Miami Columbus        40-08.75   NWI 

 10   485 Ras-len Bully       10 Miami Southridge      40-01.25   NWI 

 --   579 Micheal Louimeus    11 Miami Beach               FOUL   NWI 

 --   545 Jamal Wildgoose     09 Miami Columbus            FOUL   NWI 

 --   656 Curtis Jenkins      11 Miami Edison              FOUL   NWI 

 --   752 Janicy Acosta          Miami Central             FOUL   NWI 

 --   610 Craig McGahee       12 Miami Beach               FOUL   NWI 

 --   652 Dwight Hunt         11 Miami Edison              FOUL   NWI 

 --   282 Donald Gunder       12 Miami Northweste          FOUL   NWI 

 --   198 Luis Pena           12 Coral Gables              FOUL   NWI 

 --   291 Cameron Beacham     12 Miami Northweste          FOUL   NWI 

 --    84 Jahmain Phipps      11 Homestead                 FOUL   NWI 

 --   115 Anthony Henderson   12 Hia Miami Lakes           FOUL   NWI 

 --   414 Dorrell Burch       11 Miami Killian             FOUL   NWI 

 --   418 Nick Butler         11 Miami Killian             FOUL   NWI 

 --   339 Mike Jean-Louis     10 North Miami               FOUL   NWI 

 --   396 David Richardson    11 Miami Killian             FOUL   NWI 

 

Boys Shot Put

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   746 Bryant Miller          Miami Central         54-07.50    10  

  2   543 Michael Putman      11 Miami Columbus        51-09.50     8  

  3   693 Mike Dominguez      12 No Miami Beach        51-05.75     6  

 

  4   502 Martel Pope         12 Miami Southridge      49-08.75     5  

  5   276 Ronald Jackson      11 Miami Northweste      47-03.25     4  

  6   538 Mike Fernandez      12 Miami Columbus        46-09.50     3  

  7   604 Geno Mondesir       12 Miami Beach           45-01.50     2  

  8   748 Shawn Hallmon          Miami Central         45-00.25     1  

  9   252 Chris Francis       11 Miami Northweste      44-02.25  

 10   265 Ryan Smith          12 Miami Northweste      43-08.00  

 11   747 Jacques Sheldon        Miami Central         43-05.50  

 12   322 Brandon Curry       11 Boyd Anderson         43-01.50  

 13   160 Jeremy Clark        12 Raines                43-00.00  

 14   405 Edison Okoro        11 Miami Killian         42-07.00  

 15   361 Joel Fiquero        12 North Miami           42-05.50  

 16   375 Anthony Valencia    10 Miami Killian         42-05.00  

 17   201 Steven Paz          12 Coral Gables          41-02.00  

 --   619 Alton Ivory         12 American HS                 ND  

 --   627 David Collins       12 American HS                 ND  

 --   572 David Martin        09 Miami Beach                 ND  

 --   570 Rashard King        10 Miami Beach                 ND  

 --    79 Fenel Francois      12 Homestead                   ND  

 --    27 Alexis Garcia       10 Southwest Miami             ND  

 --    46 Adam Kucyk          12 Southwest Miami             ND  

 --     1 Fausto Estevez      12 Goleman HS                  ND  

 --   675 Allritch Charles    12 No Miami Beach              ND  

 --   659 Anthony Williams    12 Miami Edison                ND  

 --    48 Roger Laurez        10 Southwest Miami             ND  

 --   222 Corey McKeller      11 Miami Washington            ND  

 --   239 Mario Roberts       10 Miami Washington            ND  

 --   413 Brandon Charleston  11 Miami Killian               ND  

 --   367 Jeanfaud Jean       11 North Miami                 ND  

 --   369 Jephte Cherenfant   11 North Miami                 ND  

 --   105 Henry Hamilton      12 Hia Miami Lakes             ND  

 --   179 Andrew Herbert      12 Coral Gables                ND  

 --   554 Daniel DeLeo        11 Miami Columbus              ND  

 --   492 Gregory Bell        09 Miami Southridge            ND  

 --   516 Christopher Edgeco  10 Miami Southridge            ND  

 

Boys Discus Throw

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   746 Bryant Miller          Miami Central           158-07    10  

  2   543 Michael Putman      11 Miami Columbus       156-09.50     8  

  3   502 Martel Pope         12 Miami Southridge        155-00     6  

  4   361 Joel Fiquero        12 North Miami          145-01.50     5  

  5   554 Daniel DeLeo        11 Miami Columbus          140-04     4  

  6   285 Joseph Garrett      10 Miami Northweste        132-07     3  

  7   160 Jeremy Clark        12 Raines               131-02.25     2  

  8   369 Jephte Cherenfant   11 North Miami          126-00.25     1  

  9   154 Kion Wilson         12 Raines               123-11.75  

 10   604 Geno Mondesir       12 Miami Beach          121-09.75  

 11   276 Ronald Jackson      11 Miami Northweste     120-05.50  

 --    79 Fenel Francois      12 Homestead                 FOUL  

 --    27 Alexis Garcia       10 Southwest Miami           FOUL  

 --   619 Alton Ivory         12 American HS               FOUL  

 --   538 Mike Fernandez      12 Miami Columbus            FOUL  

 --    48 Roger Laurez        10 Southwest Miami           FOUL  

 --   503 Adrian Smith        12 Miami Southridge          FOUL  

 --     1 Fausto Estevez      12 Goleman HS                FOUL  

 --   693 Mike Dominguez      12 No Miami Beach            FOUL  

 --   749 Sabbeth Joseph         Miami Central             FOUL  

 --   747 Jacques Sheldon        Miami Central             FOUL  

 --   652 Dwight Hunt         11 Miami Edison              FOUL  

 --   627 David Collins       12 American HS               FOUL  

 --   659 Anthony Williams    12 Miami Edison              FOUL  

 --   314 Leonard Morgan      11 Boyd Anderson             FOUL  

 --   239 Mario Roberts       10 Miami Washington          FOUL  

 --   116 Dwayne Fortner      11 Hia Miami Lakes           FOUL  

 --   322 Brandon Curry       11 Boyd Anderson             FOUL  

 --   201 Steven Paz          12 Coral Gables              FOUL  

 --   179 Andrew Herbert      12 Coral Gables              FOUL  

 --   222 Corey McKeller      11 Miami Washington          FOUL  

 --   413 Brandon Charleston  11 Miami Killian             FOUL  

 --   397 Josh Ivez           11 Miami Killian             FOUL  

 --   495 Alexander Armstron  10 Miami Southridge          FOUL  

 --   449 Russell Delaughter  12 Miami Norland             FOUL  

 --   105 Henry Hamilton      12 Hia Miami Lakes           FOUL  

 --   367 Jeanfaud Jean       11 North Miami               FOUL  

 --   375 Anthony Valencia    10 Miami Killian             FOUL  

 

                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored

===============================================================================

    1) Miami Central              140        2) Miami Northwestern High S  92   

    3) Miami Christopher Columbus  70        4) Miami Washington High Sch  60   

    5) Miami Southridge High Scho  50        6) Hialeah Miami Lakes High   45   

    7) Miami Killian High School   44        8) Coral Gables High School   43   

    9) North Miami Beach High Sch  26       10) Raines High School         24   

   11) Miami Norland High School   23       12) Miami Beach High School    22   

   13) American High School        21       14) Boyd Anderson High School  19   

   15) North Miami High School     12       16) Homestead High School       7   

   17) Miami Edison High School     1                                           

 

=============================================================================================





Girls Complete Results



Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License

                                        Hy-Tek's Meet Manager 3/6/2006 09:51 AM

        LOUIE BING TRACK AND FIELD INVITATIONAL - 3/3/2006 to 3/4/2006         

                        TRAZ POWELL STADIUM    MIAMI,FL                        

                                    Results                                    

 

Girls 100 Meter Dash

========================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  1   299 Shaquela Williams   12 Boyd Anderson            12.15q  2.9  1 

  2   250 Tiffany Johnson     12 Miami Northweste         12.24q  3.2  4 

  3   743 Ronkia Tombs           Miami Central            12.34q  3.2  4 

  4   741 Tiffany Williams       Miami Central            12.39q  3.3  6 

  5   484 Dericka Love        12 Miami Southridge         12.47q  2.1  2 

  6   327 Sheila Paul         10 Boyd Anderson            12.51q  2.1  3 

  7   745 Sidnesia Sheffield     Miami Central            12.66q  1.8  5 

  8   712 Tianna Sparks          Raines                   12.89q  3.3  6 

  9   713 Brianna Westbrook      Raines                   13.02   2.9  1 

  9   519 Leslie Smith        12 Miami Southridge         13.02   3.3  6 

 11    80 Sanesa Johnson      10 Homestead                13.16   2.1  3 

 12   620 Chassity Arnold     11 American HS              13.18   3.2  4 

 13   406 Deletrice Moore     10 Miami Killian            13.23   2.9  1 

 14   476 Shambrika Tomlin    09 Coral Reef               13.30   3.2  4 

 15   255 Britney Streeter    11 Miami Northweste         13.33   3.3  6 

 16   114 Constance Logan     09 Hia Miami Lakes          13.36   2.1  3 

 17   439 Sheuna Pinder       12 Miami Norland            13.37   2.1  3 

 17   243 Ashley Pierre       11 Miami Northweste         13.37   2.9  1 

 19   423 Davisha Bess        12 Miami Killian            13.38   3.2  4 

 20   618 Sheena Williams     11 American HS              13.48   2.9  1 

 21   512 Tawanya Norwood     11 Miami Southridge         13.61   1.8  5 

 22   690 Arlande Cherizol    12 No Miami Beach           13.64   2.1  3 

 23   185 Latrice Slater      09 Coral Gables             13.65   3.3  6 

 24    62 Tara Ousley         09 South Dade               13.70   3.2  4 

 25   389 Alexis Wildguare    10 Miami Killian            13.81   1.8  5 

 25   357 Carla Jamieson      10 North Miami              13.81   3.3  6 

 27    55 Iesha Payne         09 South Dade               14.12   1.8  5 

 28    65 Reanne St. Louis    10 South Dade               14.32   2.1  2 

 28   215 qwenyatta dixon     10 Miami Washington         14.32   1.8  5 

 30   452 Kenyatta Dunnom     12 Miami Norland            14.47   2.1  2 

 31   465 Alexis Smith        09 Coral Reef               14.57   2.1  3 

 32    37 Giselle Ogrodnik    11 Southwest Miami          14.60   3.3  6 

 33   644 Natarsha Wooden     11 American HS              14.66   2.1  3 

 34   226 latisha bass        11 Miami Washington         14.72   2.9  1 

 35    34 Jeni Morillo        10 Southwest Miami          15.13   3.2  4 

 36    72 Shameika Nelson     10 Homestead                15.18   2.1  2 

 37   359 Tulysse Marie       12 North Miami              15.21   1.8  5 

 38   230 Jodyann Robertson   10 Miami Washington         15.33   2.1  2 

 39   670 Melissa Germain     10 No Miami Beach           15.37   3.3  6 

 40   348 Joane Jean          10 North Miami              16.33   2.1  3 

 

Girls 100 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

Finals

  1   484 Dericka Love        12 Miami Southridge         12.05   0.7   10  

  2   299 Shaquela Williams   12 Boyd Anderson            12.12   0.7    8  

  3   250 Tiffany Johnson     12 Miami Northweste         12.32   0.7    6  

  4   327 Sheila Paul         10 Boyd Anderson            12.38   0.7    5  

  5   743 Ronkia Tombs           Miami Central            12.39   0.7    4  

  6   741 Tiffany Williams       Miami Central            12.45   0.7    3  

  7   745 Sidnesia Sheffield     Miami Central            12.57   0.7    2  

  8   712 Tianna Sparks          Raines                   13.01   0.7    1  

 

Girls 200 Meter Dash

========================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  1    14 Brittany Jones      11 Deerfield Beach          24.91q -2.5  7 

  2   327 Sheila Paul         10 Boyd Anderson            26.36q -2.5  7 

  3   484 Dericka Love        12 Miami Southridge         26.37q  0.1  4 

  4   663 Danielle McDuffie   09 Miami Edison             26.49q -0.6  5 

  5   743 Ronkia Tombs           Miami Central            26.51q -0.6  5 

  6   741 Tiffany Williams       Miami Central            26.52q  1.1  2 

  7   251 Brittney McCord     09 Miami Northweste         26.61q  0.2  1 

  8   233 Dominica Forbes     11 Miami Washington         26.87q -2.3  6 

  9   248 Briana Jones        09 Miami Northweste         27.23  -2.5  7 

 10   463 Grace Justinville   10 Coral Reef               27.72  -2.5  7 

 11   474 LaSonya Rodgers     10 Coral Reef               27.76   1.1  2 

 12    80 Sanesa Johnson      10 Homestead                27.77  -2.3  6 

 13   170 Ravyn Munson        09 Coral Gables             28.08   1.1  2 

 14   690 Arlande Cherizol    12 No Miami Beach           28.45   0.2  1 

 15   321 Renee Powell        11 Boyd Anderson            28.64   1.1  2 

 16   114 Constance Logan     09 Hia Miami Lakes          28.65  -0.6  5 

 17   357 Carla Jamieson      10 North Miami              28.67   0.1  4 

 18   324 Kinnesha Jones      09 Boyd Anderson            28.70  -0.6  5 

 19   439 Sheuna Pinder       12 Miami Norland            28.73   0.1  4 

 20    62 Tara Ousley         09 South Dade               28.77   2.0  3 

 21   695 Von Hoardes         12 No Miami Beach           28.98   0.1  4 

 22   342 Bianca Williams     11 North Miami              29.15   0.2  1 

 23   512 Tawanya Norwood     11 Miami Southridge         29.19  -2.3  6 

 24   408 Erika Moore         10 Miami Killian            29.22   0.1  4 

 25   394 Stefani Sanchez     11 Miami Killian            29.61   0.2  1 

 26   383 Courtnee Davis      10 Miami Killian            29.79   2.0  3 

 27   243 Ashley Pierre       11 Miami Northweste         30.14   2.0  3 

 28    98 Antiquilla Roberts  11 Homestead                30.39   0.2  1 

 29   215 qwenyatta dixon     10 Miami Washington         30.56   2.0  3 

 30   625 Alisa Wilson        11 American HS              30.58   1.1  2 

 31    56 Charkivia Lovett    10 South Dade               31.00   1.1  2 

 32   430 Arias Figgins       09 Miami Norland            31.07   2.0  3 

 33    55 Iesha Payne         09 South Dade               31.08  -0.6  5 

 34   742 Tabitha Adderly        Miami Central            31.22   2.0  3 

 35   452 Kenyatta Dunnom     12 Miami Norland            31.36   1.1  2 

 36   465 Alexis Smith        09 Coral Reef               32.17   0.2  1 

 37    34 Jeni Morillo        10 Southwest Miami          33.27   1.1  2 

 38   359 Tulysse Marie       12 North Miami              33.31  -2.5  7 

 39   670 Melissa Germain     10 No Miami Beach           35.02  -2.3  6 

 --   634 Alquandra slater    10 American HS                 FS  -2.3  6 

 --   241 Shameka Allen       12 Miami Washington           DNF   0.2  1 

 

Girls 200 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

Finals

  1    14 Brittany Jones      11 Deerfield Beach          23.86   1.8   10  

  2   484 Dericka Love        12 Miami Southridge         24.86   1.8    8  

  3   741 Tiffany Williams       Miami Central            25.38   1.8    6  

  4   251 Brittney McCord     09 Miami Northweste         25.47   1.8    5  

  5   327 Sheila Paul         10 Boyd Anderson            25.64   1.8    4  

  6   663 Danielle McDuffie   09 Miami Edison             25.68   1.8    3  

  7   233 Dominica Forbes     11 Miami Washington         25.97   1.8    2  

  8   743 Ronkia Tombs           Miami Central            26.75   1.8    1  

 

Girls 400 Meter Dash

===================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  H#

===================================================================

Preliminaries

  1    14 Brittany Jones      11 Deerfield Beach          54.33q  7 

  2   254 Brittney Pringley   09 Miami Northweste         59.83q  4 

  3   663 Danielle McDuffie   09 Miami Edison           1:00.10q  6 

  4   272 Chandale Williams   12 Miami Northweste       1:00.27q  5 

  5   487 Mercedes Ferguson   10 Miami Southridge       1:00.81q  3 

  6    60 Shantavia Williams  10 South Dade             1:01.42q  2 

  7   521 Brittney Barnes     12 Miami Southridge       1:02.39q  2 

  8   459 Yoshandra Bowe      11 Miami Norland          1:02.70q  5 

  9   233 Dominica Forbes     11 Miami Washington       1:03.42   1 

 10   253 Kim Delancy         12 Miami Northweste       1:04.11   3 

 11   319 Emerald Patterson   10 Boyd Anderson          1:04.61   5 

 12   170 Ravyn Munson        09 Coral Gables           1:04.79   2 

 13   737 Chiquita Pearson       Miami Central          1:04.87   6 

 14   355 Eva Petit-Frere     09 North Miami            1:05.38   7 

 15   321 Renee Powell        11 Boyd Anderson          1:06.35   6 

 16   643 Kassandra Moreta    11 American HS            1:06.80   5 

 17    85 Tyler Hodges        09 Homestead              1:06.88   3 

 18   479 Danielle Juste      11 Coral Reef             1:07.17   1 

 19   241 Shameka Allen       12 Miami Washington       1:07.84   2 

 20   208 Alyssa Mazzoli      11 Coral Gables           1:08.06   1 

 21   736 Cynthia Jones          Miami Central          1:08.32   7 

 22   360 Diana Lussaint      10 North Miami            1:08.66   1 

 23    55 Iesha Payne         09 South Dade             1:08.77   6 

 24   347 Keiana Richardson   10 North Miami            1:08.82   3 

 25   383 Courtnee Davis      10 Miami Killian          1:09.12   5 

 26   611 Aymara Diaz         11 Miami Beach            1:10.48   7 

 27   613 Laurie Leroy        12 American HS            1:10.65   2 

 28   389 Alexis Wildguare    10 Miami Killian          1:10.79   6 

 29    59 Melony Wright       11 South Dade             1:11.33   3 

 30   716 Chelsea Wilson         Raines                 1:11.98   1 

 31    98 Antiquilla Roberts  11 Homestead              1:13.47   7 

 32   688 Sophia McLean       09 No Miami Beach         1:13.60   6 

 33   738 Ketisa Joseph          Miami Central          1:13.69   2 

 34   401 Dananai Samwazu     10 Miami Killian          1:14.04   4 

 35   462 Clydrena Dozier     09 Coral Reef             1:14.71   5 

 35    47 Sylvia Torres       11 Southwest Miami        1:14.71   3 

 37   473 Nija White          09 Coral Reef             1:17.92   6 

 38   200 Maria Rodas         11 Coral Gables           1:19.76   4 

 39   599 Stephanie Dangeleo  09 Miami Beach            1:27.40   4 

 

Girls 400 Meter Dash

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1    14 Brittany Jones      11 Deerfield Beach          53.18    10  

  2   254 Brittney Pringley   09 Miami Northweste         57.93     8  

  3   663 Danielle McDuffie   09 Miami Edison             58.10     6  

  4   487 Mercedes Ferguson   10 Miami Southridge         58.13     5  

  5    60 Shantavia Williams  10 South Dade               59.94     4  

  6   272 Chandale Williams   12 Miami Northweste       1:00.09     3  

  7   521 Brittney Barnes     12 Miami Southridge       1:00.81     2  

  8   459 Yoshandra Bowe      11 Miami Norland          1:04.94     1  

 

Girls 800 Meter Run

================================================================

Top 16 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims 

================================================================

Preliminaries

  1   212 Lanie Whittaker     09 Miami Washington       2:26.26q 

  2   699 Kimberly Hodges     11 No Miami Beach         2:31.19q 

  3    87 Jennie Desir        10 Homestead              2:33.05q 

  4   493 Kaneesha Knowles    09 Miami Southridge       2:34.04q 

  5   366 Boyd Jessica        10 North Miami            2:34.53q 

  6    78 Jennah Pascual      10 Homestead              2:35.67q 

  7   297 Panancy Ambroise    11 Boyd Anderson          2:37.41q 

  8   404 Darcie Arahill      11 Miami Killian          2:37.72q 

  9   169 Jeanne Canto        09 Coral Gables           2:38.00q 

 10   246 Jasmine Clarke-Eva  10 Miami Northweste       2:38.36q 

 11    24 Denise Viera        12 Southwest Miami        2:38.90q 

 12   532 Shawandie Bennett   09 Miami Southridge       2:39.54q 

 13   718 Kenjulia Anderson      Raines                 2:40.17q 

 14   480 Kirsten Scales      09 Coral Reef             2:40.63q 

 15   613 Laurie Leroy        12 American HS            2:41.64q 

 16   326 Kaishanta Gowie     12 Boyd Anderson          2:42.89q 

 17   390 Kiarre DuBerry      10 Miami Killian          2:43.36  

 18   719 Lateisha Hoover        Raines                 2:43.69  

 19   643 Kassandra Moreta    11 American HS            2:45.29  

 20   740 Bracey-Ann Douglas     Miami Central          2:45.67  

 21   472 Erika Edmonson      09 Coral Reef             2:45.92  

 22   506 Selena Fudge        10 Miami Southridge       2:46.94  

 23   739 Ebony Gilbert          Miami Central          2:47.61  

 24   731 Francina Davis         Miami Central          2:47.91  

 25    16 Anaelys Concepcion  10 Southwest Miami        2:49.30  

 26   399 Lesly Hernandes-Pi  11 Miami Killian          2:51.79  

 27   698 Maria Jeune         12 No Miami Beach         2:51.80  

 28   446 Kerese Downer       11 Miami Norland          2:56.57  

 29    88 Cherry Permenter    10 Homestead              2:56.71  

 30   686 Veronica Cherizol   09 No Miami Beach         2:58.74  

 31    43 Jennifer Amaya      11 Southwest Miami        2:59.12  

 32   360 Diana Lussaint      10 North Miami            3:00.07  

 33    63 Carmelia Cox        12 South Dade             3:02.77  

 34    53 Woodlyn Love        09 South Dade             3:07.55  

 35   193 Daylien Casas       10 Coral Gables           3:20.44  

 36    52 Ester Jean          09 South Dade             3:26.59  

 --   470 Erin Yaylali        09 Coral Reef                  DQ  

 

Girls 800 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1   212 Lanie Whittaker     09 Miami Washington       2:25.17    10  

  2   169 Jeanne Canto        09 Coral Gables           2:26.06     8  

  3   699 Kimberly Hodges     11 No Miami Beach         2:30.58     6  

  4    87 Jennie Desir        10 Homestead              2:31.81     5  

  5   493 Kaneesha Knowles    09 Miami Southridge       2:31.86     4  

  6   532 Shawandie Bennett   09 Miami Southridge       2:35.46     3  

  7   404 Darcie Arahill      11 Miami Killian          2:35.99     2  

  8   366 Boyd Jessica        10 North Miami            2:36.78     1  

  9    78 Jennah Pascual      10 Homestead              2:36.88  

 10   613 Laurie Leroy        12 American HS            2:37.31  

 11   718 Kenjulia Anderson      Raines                 2:38.84  

 12   246 Jasmine Clarke-Eva  10 Miami Northweste       2:39.25  

 13   297 Panancy Ambroise    11 Boyd Anderson          2:40.95  

 14   326 Kaishanta Gowie     12 Boyd Anderson          2:43.60  

 15   480 Kirsten Scales      09 Coral Reef             2:52.03  

 

Girls 1600 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   281 Skyler Wallen       09 Miami Northweste       5:21.55    10  

  2   504 Ishinika Blue       12 Miami Southridge       5:40.57     8  

  3    87 Jennie Desir        10 Homestead              5:46.67     6  

  4    57 Marisol Cantu       10 South Dade             5:47.02     5  

  5   212 Lanie Whittaker     09 Miami Washington       5:50.23     4  

  6   704 Sabrina Telemaque   11 No Miami Beach         5:51.35     3  

  7   493 Kaneesha Knowles    09 Miami Southridge       5:52.89     2  

  8   404 Darcie Arahill      11 Miami Killian          5:54.01     1  

  9    78 Jennah Pascual      10 Homestead              5:54.22  

 10   721 Sasha Thomas           Raines                 5:54.25  

 11   471 Catherine Edmonson  11 Coral Reef             5:54.95  

 12    17 Griselda Lara       12 Southwest Miami        5:55.34  

 --   466 Madeliene Siegel    11 Coral Reef                  NT  

 --   467 Samantha Montero    10 Coral Reef                  NT  

 --   426 Rosandra Walker     10 Miami Norland               NT  

 --   391 Soraya Bascoy       10 Miami Killian               NT  

 --   441 Samantha Cleare     09 Miami Norland               NT  

 --   434 Lynarka Carrington  11 Miami Norland               NT  

 --   626 Monica Roca         11 American HS                 NT  

 --   631 Leana Torrez        12 American HS                 NT  

 --   577 Claudia Baez        12 Miami Beach                 NT  

 --   734 Betty Hiraldo          Miami Central               NT  

 --   733 Monique Young          Miami Central               NT  

 --   522 Kanesha Connor      10 Miami Southridge            NT  

 --   778 estefania nasielsk     Coral Gables                NT  

 --   566 Elizabeth Baez      12 Miami Beach                 NT  

 --   735 Mendy Chalssaint       Miami Central               NT  

 --    50 Leslie Bonilla      10 South Dade                  NT  

 --    51 Daisy Monjarez      10 South Dade                  NT  

 --   720 Malaysia Collins       Raines                      NT  

 --   111 Sarah Khan          12 Hia Miami Lakes             NT  

 --    99 Tranese Boston      12 Homestead                   NT  

 --   639 Celeena Silva       10 American HS                 NT  

 --   678 Yanique McLean      09 No Miami Beach              NT  

 --    30 Sandra Diaz         11 Southwest Miami             NT  

 --   705 Breana Kelly        10 Dr. Krop                    NT  

 --   679 Shernone Moussigna  12 No Miami Beach              NT  

 --   260 Ashley Addison      11 Miami Northweste            NT  

 --   344 Sandy Joachim       12 North Miami                 NT  

 --   247 Nashamy Cooney      09 Miami Northweste            NT  

 --   388 Sylvia Benavides    10 Miami Killian               NT  

 --   366 Boyd Jessica        10 North Miami                 NT  

 --   168 Brittany Lara       10 Coral Gables                NT  

 --   113 Vanessa Penates     11 Hia Miami Lakes             NT  

 --   199 Marivi Maymi        10 Coral Gables                NT  

 --   184 Itziar Canelas      10 Coral Gables                NT  

 

Girls 3200 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   504 Ishinika Blue       12 Miami Southridge      14:41.15    10  

  2    57 Marisol Cantu       10 South Dade            14:54.64     8  

  3   471 Catherine Edmonson  11 Coral Reef            15:09.27     6  

  4   199 Marivi Maymi        10 Coral Gables          15:20.92     5  

  5    99 Tranese Boston      12 Homestead             15:36.81     4  

  6   168 Brittany Lara       10 Coral Gables          15:52.78     3  

  7   522 Kanesha Connor      10 Miami Southridge      16:21.20     2  

  8   494 Kamesha Connor      10 Miami Southridge      16:31.09     1  

 --   744 Gladys Moltammed       Miami Central              DNF  

 --   391 Soraya Bascoy       10 Miami Killian              DNF  

 --   639 Celeena Silva       10 American HS                DNF  

 --   685 Tamara Phanor       10 No Miami Beach             DNF  

 --    86 Misha Morales       11 Homestead                  DNF  

 --   111 Sarah Khan          12 Hia Miami Lakes            DNF  

 --    50 Leslie Bonilla      10 South Dade                 DNF  

 --    51 Daisy Monjarez      10 South Dade                 DNF  

 --   384 Christy Gardner     09 Miami Killian              DNF  

 --   388 Sylvia Benavides    10 Miami Killian              DNF  

 --   113 Vanessa Penates     11 Hia Miami Lakes            DNF  

 

Girls 100 Meter Hurdles

========================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#

========================================================================

Preliminaries

  1   273 Lizzie Harris       11 Miami Northweste         14.78q  1.4  2 

  2   501 Raquel Guerin       12 Miami Southridge         15.64q  1.4  2 

  3   486 Monique Gracia      10 Miami Southridge         16.13q  0.7  1 

  4   457 Florence Mc Kenzie  12 Miami Norland            16.39q  0.7  1 

  5   323 Shatangela Patton   11 Boyd Anderson            17.45q  0.7  1 

  6   732 Vanessa Sterling       Miami Central            17.88q  0.7  1 

  7   505 Felicia Black       11 Miami Southridge         18.11q  1.4  3 

  8   684 Ashley Villard      09 No Miami Beach           19.69q  0.7  1  19.6815

  9   180 Christina Hawkins   10 Coral Gables            J19.69   1.4  3  19.6858

 10    66 Michelange Charles  09 South Dade               20.69   1.4  3 

 11   695 Von Hoardes         12 No Miami Beach           20.78   1.4  2 

 12   379 Symone Wilson       11 Miami Killian            20.90   1.4  2 

 13    54 Ligia Sequeira      12 South Dade               21.74   1.4  2 

 14   385 Shakeshia Rowe      11 Miami Killian            22.91   0.7  1 

 

Girls 100 Meter Hurdles

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

Finals

  1   273 Lizzie Harris       11 Miami Northweste         14.69   3.2   10  

  2   505 Felicia Black       11 Miami Southridge         15.35   3.2    8  

  3   486 Monique Gracia      10 Miami Southridge         15.68   3.2    6  

  4   501 Raquel Guerin       12 Miami Southridge         15.77   3.2    5  

  5   457 Florence Mc Kenzie  12 Miami Norland            16.42   3.2    4  

  6   323 Shatangela Patton   11 Boyd Anderson            17.49   3.2    3  

  7   732 Vanessa Sterling       Miami Central            18.28   3.2    2  

  8   684 Ashley Villard      09 No Miami Beach           19.69   3.2    1  

 

Girls 300 Meter Hurdles

===================================================================

Top 8 Advance by Time

    Name                    Year School                 Prelims  H#

===================================================================

Preliminaries

  1   273 Lizzie Harris       11 Miami Northweste         44.59q  4 

  2   505 Felicia Black       11 Miami Southridge         47.30q  4 

  3   526 Brittney Sinclair   10 Miami Southridge         48.70q  1 

  4   464 Jaleesa Brumby      11 Coral Reef               49.51q  2 

  5   457 Florence Mc Kenzie  12 Miami Norland            50.41q  3 

  6   267 Naquia Williams     09 Miami Northweste         51.04q  2 

  7   732 Vanessa Sterling       Miami Central            51.68q  3 

  8   501 Raquel Guerin       12 Miami Southridge         52.01q  3 

  9   288 Tramaine Brant      10 Miami Northweste         52.83   3 

 10   323 Shatangela Patton   11 Boyd Anderson            53.82   4 

 11    94 Tiffiny Morrow      11 Homestead                54.97   2 

 12    66 Michelange Charles  09 South Dade               55.49   3  55.4889

 13    74 Alexis Johnson      09 Homestead               J55.49   3  55.4829

 14   342 Bianca Williams     11 North Miami              56.07   2 

 15   357 Carla Jamieson      10 North Miami              57.01   4 

 16   450 Bianca Parker       10 Miami Norland            57.42   4 

 17    41 Zinnette Hendrix    09 Southwest Miami          57.65   3 

 18    36 Yesenia Rivera      10 Southwest Miami          57.68   4 

 19   180 Christina Hawkins   10 Coral Gables             57.88   4 

 20   363 Regina Patterson    10 North Miami              58.58   1 

 21    54 Ligia Sequeira      12 South Dade             1:02.71   2 

 22    58 Olga Acosta         12 South Dade             1:02.92   1 

 23   385 Shakeshia Rowe      11 Miami Killian          1:06.49   2 

 24   379 Symone Wilson       11 Miami Killian          1:09.56   4 

 

Girls 300 Meter Hurdles

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1   273 Lizzie Harris       11 Miami Northweste         44.49    10  

  2   505 Felicia Black       11 Miami Southridge         46.44     8  

  3   464 Jaleesa Brumby      11 Coral Reef               47.92     6  

  4   526 Brittney Sinclair   10 Miami Southridge         48.93     5  

  5   267 Naquia Williams     09 Miami Northweste         50.21     4  

  6   501 Raquel Guerin       12 Miami Southridge         50.78     3  

  7   457 Florence Mc Kenzie  12 Miami Norland            52.32     2  

  8   732 Vanessa Sterling       Miami Central            53.96     1  

 

Girls 4x100 Meter Relay

===================================================================

Top 8 Advance by Time

    School                                              Prelims  H#

===================================================================

Preliminaries

  1 Miami Central  'A'                                    48.29q  1 

  2 Miami Northwestern High School  'A'                   48.84q  3 

  3 Boyd Anderson High School  'A'                        49.55q  2 

     1) 323 Shatangela Patton 11        2) 327 Sheila Paul 10             

     3) 297 Panancy Ambroise 11         4) 299 Shaquela Williams 12       

  4 Coral Reef High School  'A'                           50.81q  3 

  5 Raines High School  'A'                               50.84q  2 

  6 Miami Southridge High School  'A'                     51.04q  1 

     1) 512 Tawanya Norwood 11          2) 519 Leslie Smith 12            

     3) 483 Whitley Newton 11           4) 489 Tanesha Hearns 09          

  7 Miami Norland High School  'A'                        51.67q  1 

     1) 457 Florence Mc Kenzie 12       2) 450 Bianca Parker 10           

     3) 439 Sheuna Pinder 12            4) 429 Sharese McCormack 09       

  8 Miami Killian High School  'A'                        51.98q  2 

     1) 389 Alexis Wildguare 10         2) 376 Sydra Withers 10           

     3) 408 Erika Moore 10              4) 383 Courtnee Davis 10          

  9 Homestead High School  'A'                            52.82   2 

     1) 94 Tiffiny Morrow 11            2) 80 Sanesa Johnson 10           

     3) 74 Alexis Johnson 09            4) 85 Tyler Hodges 09             

 10 South Dade High School  'A'                           55.03   2 

     1) 65 Reanne St. Louis 10          2) 56 Charkivia Lovett 10         

     3) 61 Tyese Love 09                4) 62 Tara Ousley 09              

 11 North Miami High School  'A'                          55.74   3 

     1) 342 Bianca Williams 11          2) 341 Stephanie Nazaire 10       

     3) 357 Carla Jamieson 10           4) 359 Tulysse Marie 12           

 12 Miami Washington High School  'A'                     56.43   1 

     1) 230 Jodyann Robertson 10        2) 215 qwenyatta dixon 10         

     3) 213 dominique brown 10          4) 226 latisha bass 11            

 13 Coral Gables High School  'A'                         56.52   1  out of zone 3 out go

     1) 196 Christina Mazzoli 12        2) 185 Latrice Slater 09          

     3) 209 Krystel Garcia 12           4) 164 Jasmine Mcneil 11          

 14 North Miami Beach High School  'A'                    57.44   3 

 -- American High School  'A'                               DNF   1 

     1) 620 Chassity Arnold 11          2) 633 Tenay Jackson 10           

     3) 621 Adrianne Johnson 12         4) 643 Kassandra Moreta 11        

 

Girls 4x100 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

Finals

  1 Miami Central  'A'                                    48.26    10  

  2 Miami Northwestern High School  'A'                   48.73     8  

  3 Boyd Anderson High School  'A'                        49.34     6  

  4 Raines High School  'A'                               50.99     5  

  5 Coral Reef High School  'A'                           51.12     4  

  6 Miami Southridge High School  'A'                     51.38     3  

  7 Miami Norland High School  'A'                        51.43     2  

  8 Miami Killian High School  'A'                        52.03     1  

 

Girls 4x400 Meter Relay

==========================================================================

    School                                               Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Miami Southridge High School  'A'                   3:55.46   3   10  

     1) 505 Felicia Black 11            2) 487 Mercedes Ferguson 10       

     3) 521 Brittney Barnes 12          4) 525 Natasha Adley 11           

  2 Miami Northwestern High School  'A'                 3:58.62   3    8  

  3 Miami Central  'A'                                  4:15.28   1    6  

  4 Boyd Anderson High School  'A'                      4:15.29   3    5  

     1) 294 Rebecca James 09            2) 297 Panancy Ambroise 11        

     3) 324 Kinnesha Jones 09           4) 321 Renee Powell 11            

  5 Raines High School  'A'                             4:17.21   1    4  

  6 South Dade High School  'A'                         4:21.12   2    3  

     1) 59 Melony Wright 11             2) 60 Shantavia Williams 10       

     3) 66 Michelange Charles 09        4) 58 Olga Acosta 12              

  7 Coral Gables High School  'A'                       4:21.49   3    2  

     1) 208 Alyssa Mazzoli 11           2) 169 Jeanne Canto 09            

     3) 170 Ravyn Munson 09             4) 206 Brooke Sharpton 09         

  8 North Miami High School  'A'                        4:24.13   2    1  

     1) 363 Regina Patterson 10         2) 370 Vargas Ninoshka 09         

     3) 342 Bianca Williams 11          4) 355 Eva Petit-Frere 09         

  9 North Miami Beach High School  'A'                  4:27.08   2 

 10 American High School  'A'                           4:28.61   1 

     1) 630 Wilesha Graham 11           2) 633 Tenay Jackson 10           

     3) 621 Adrianne Johnson 12         4) 613 Laurie Leroy 12            

 11 Homestead High School  'A'                          4:35.49   1 

     1) 98 Antiquilla Roberts 11        2) 89 Dextevia Tisdale 11         

     3) 85 Tyler Hodges 09              4) 76 Rochaline Francois 09       

 12 Miami Killian High School  'A'                      4:44.81   2 

     1) 376 Sydra Withers 10            2) 419 Kimberly Smith 10          

     3) 394 Stefani Sanchez 11          4) 408 Erika Moore 10             

 13 Southwest Miami High School  'A'                    4:48.25   1 

     1) 16 Anaelys Concepcion 10        2) 47 Sylvia Torres 11            

     3) 41 Zinnette Hendrix 09          4) 17 Griselda Lara 12            

 14 Coral Reef High School  'A'                         5:11.38   3 

 -- Miami Washington High School  'A'                        DQ   3  runner interference

     1) 238 Preana Wilcox 09            2) 241 Shameka Allen 12           

     3) 224 Alicia Morris 12            4) 233 Dominica Forbes 11         

 

Girls 4x800 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Miami Southridge High School  'A'                  10:19.41    10  

     1) 521 Brittney Barnes 12          2) 487 Mercedes Ferguson 10       

     3) 504 Ishinika Blue 12            4) 493 Kaneesha Knowles 09        

  2 Miami Northwestern High School  'A'                10:32.68     8  

  3 Homestead High School  'A'                         10:49.71     6  

     1) 87 Jennie Desir 10              2) 99 Tranese Boston 12           

     3) 97 Edwinde JeanJacques 11       4) 78 Jennah Pascual 10           

  4 South Dade High School  'A'                        10:49.81     5  

     1) 58 Olga Acosta 12               2) 57 Marisol Cantu 10            

     3) 60 Shantavia Williams 10        4) 59 Melony Wright 11            

  5 Raines High School  'A'                            10:53.39     4  

  6 Coral Gables High School  'A'                      11:00.16     3  

     1) 208 Alyssa Mazzoli 11           2) 169 Jeanne Canto 09            

     3) 206 Brooke Sharpton 09          4) 170 Ravyn Munson 09            

  7 Miami Central  'A'                                 11:13.23     2  

  8 Coral Reef High School  'A'                        11:13.93     1  

  9 Southwest Miami High School  'A'                   11:19.30  

     1) 43 Jennifer Amaya 11            2) 16 Anaelys Concepcion 10       

     3) 30 Sandra Diaz 11               4) 17 Griselda Lara 12            

 10 Miami Killian High School  'A'                     11:25.26  

     1) 399 Lesly Hernandes-Pine 11     2) 388 Sylvia Benavides 10        

     3) 391 Soraya Bascoy 10            4) 404 Darcie Arahill 11          

 11 North Miami Beach High School  'A'                 11:30.86  

 12 Miami Norland High School  'A'                     12:41.22  

     1) 437 Samantha Benjamin 11        2) 434 Lynarka Carrington 11      

     3) 436 Nathalie Theogene 10        4) 426 Rosandra Walker 10         

 -- North Miami High School  'A'                             DQ  

     1) 360 Diana Lussaint 10           2) 366 Boyd Jessica 10            

     3) 344 Sandy Joachim 12            4) 355 Eva Petit-Frere 09         

 

Girls 1000 Sprint Medley

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Miami Northwestern High School  'A'                 2:20.27    10  

  2 Coral Reef High School  'A'                         2:28.54     8  

  3 Miami Southridge High School  'A'                   2:29.43     6  

  4 Miami Norland High School  'A'                      2:37.34     5  

  5 Raines High School  'A'                             2:38.99     4  

 

Girls High Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   273 Lizzie Harris       11 Miami Northweste       5-02.00    10  

  2   475 Douglas Arnesha     11 Coral Reef             5-00.00     8  

  3   611 Aymara Diaz         11 Miami Beach           J5-00.00     6  

  4   455 Suddanne Stewart    11 Miami Norland          4-10.00     5  

  5   730 Akila Robets           Miami Central         J4-10.00     4  

  6   510 Sabrina Fudge       10 Miami Southridge       4-06.00     2  

  6   506 Selena Fudge        10 Miami Southridge       4-06.00     2  

  6    71 Brittany Williams   11 Homestead              4-06.00     2  

 --   599 Stephanie Dangeleo  09 Miami Beach                 NH  

 --   729 Robington Powell       Miami Central               NH  

 --   486 Monique Gracia      10 Miami Southridge            NH  

 --   186 Monica Alvarez-Fue  09 Coral Gables                NH  

 --   205 Kathy Julien        11 Coral Gables                NH  

 --   127 Veneda Alhassan     09 Hallandale                  NH  

 --   174 Sarah Sindia        09 Coral Gables                NH  

 --   390 Kiarre DuBerry      10 Miami Killian               NH  

 --   401 Dananai Samwazu     10 Miami Killian               NH  

 --   363 Regina Patterson    10 North Miami                 NH  

 

Girls Pole Vault

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   731 Francina Davis         Miami Central          6-06.00    10  

  2   196 Christina Mazzoli   12 Coral Gables           6-00.00     8  

 --   189 Alyssa Exposito     09 Coral Gables                NH  

 

Girls Long Jump

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

  1   484 Dericka Love        12 Miami Southridge      17-11.00   NWI   10  

  2   725 Latasha Brown          Miami Central         17-05.00   NWI    8  

  3   519 Leslie Smith        12 Miami Southridge      16-11.00   NWI    6  

  4    94 Tiffiny Morrow      11 Homestead             16-09.00   NWI    5  

  5   464 Jaleesa Brumby      11 Coral Reef            16-08.00   NWI    4  

  6   267 Naquia Williams     09 Miami Northweste      16-00.00   NWI    3  

  7   699 Kimberly Hodges     11 No Miami Beach        15-10.00   NWI    2  

  8   212 Lanie Whittaker     09 Miami Washington      15-07.00   NWI    1  

  9   620 Chassity Arnold     11 American HS           15-06.00   NWI 

  9   457 Florence Mc Kenzie  12 Miami Norland         15-06.00   NWI 

 11   255 Britney Streeter    11 Miami Northweste      15-05.00   NWI 

 12   512 Tawanya Norwood     11 Miami Southridge      15-00.00   NWI 

 13   383 Courtnee Davis      10 Miami Killian         14-10.00   NWI 

 13   376 Sydra Withers       10 Miami Killian         14-10.00   NWI 

 13   455 Suddanne Stewart    11 Miami Norland         14-10.00   NWI 

 16   474 LaSonya Rodgers     10 Coral Reef            14-08.00   NWI 

 17   690 Arlande Cherizol    12 No Miami Beach        14-07.00   NWI 

 18   324 Kinnesha Jones      09 Boyd Anderson         14-04.00   NWI 

 19   727 Ann Brown              Miami Central         14-00.00   NWI 

 --    65 Reanne St. Louis    10 South Dade                  ND   NWI 

 --    74 Alexis Johnson      09 Homestead                   ND   NWI 

 --    59 Melony Wright       11 South Dade                  ND   NWI 

 --    62 Tara Ousley         09 South Dade                  ND   NWI 

 --   644 Natarsha Wooden     11 American HS                 ND   NWI 

 --   389 Alexis Wildguare    10 Miami Killian               ND   NWI 

 --   342 Bianca Williams     11 North Miami                 ND   NWI 

 --   363 Regina Patterson    10 North Miami                 ND   NWI 

 --   348 Joane Jean          10 North Miami                 ND   NWI 

 --   180 Christina Hawkins   10 Coral Gables                ND   NWI 

 --    80 Sanesa Johnson      10 Homestead                   ND   NWI 

 --   246 Jasmine Clarke-Eva  10 Miami Northweste            ND   NWI 

 

Girls Triple Jump

============================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Wind Points

============================================================================

  1   273 Lizzie Harris       11 Miami Northweste      36-06.00   NWI   10  

  2   484 Dericka Love        12 Miami Southridge      35-00.00   NWI    8  

  3   519 Leslie Smith        12 Miami Southridge      34-08.00   NWI    6  

  4   408 Erika Moore         10 Miami Killian         34-04.00   NWI    5  

  5    94 Tiffiny Morrow      11 Homestead             34-01.00   NWI    4  

  6    71 Brittany Williams   11 Homestead             33-05.50   NWI    3  

  7   506 Selena Fudge        10 Miami Southridge      33-02.00   NWI    2  

  8   725 Latasha Brown          Miami Central         32-04.00   NWI    1  

  9   394 Stefani Sanchez     11 Miami Killian         30-05.00   NWI 

 10   180 Christina Hawkins   10 Coral Gables          27-11.00   NWI 

 11   686 Veronica Cherizol   09 No Miami Beach        27-01.00   NWI 

 11   419 Kimberly Smith      10 Miami Killian         27-01.00   NWI 

 13   169 Jeanne Canto        09 Coral Gables          25-08.00   NWI 

 14    60 Shantavia Williams  10 South Dade            25-03.00   NWI 

 --    53 Woodlyn Love        09 South Dade                  ND   NWI 

 --    66 Michelange Charles  09 South Dade                  ND   NWI 

 --   611 Aymara Diaz         11 Miami Beach                 ND   NWI 

 

Girls Shot Put

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   518 Zakeya Stinson      10 Miami Southridge      41-09.00    10  

  2   531 Jasmond Stringer    10 Miami Southridge      41-00.00     8  

  3   266 Christina Raphael   11 Miami Northweste      37-01.50     6  

  4   514 Keitrah Baxter      12 Miami Southridge      35-10.00     5  

  5   723 Brittany Howkin        Miami Central         34-10.00     4  

  6   724 Crystal Hunter         Miami Central         33-05.00     3  

  7   773 Jessica Hinton      12 Raines                33-00.00     2  

  8   669 Ashley Miller       09 No Miami Beach        30-00.25     1  

 --   569 Ashley Natson       11 Miami Beach                 ND  

 --   595 Jessica Georges     10 Miami Beach                 ND  

 --   478 Vianca Lopez        11 Coral Reef                  ND  

 --   700 Calina Miranda      10 No Miami Beach              ND  

 --   668 Shatekia Mosley     10 Miami Edison                ND  

 --   722 J Finkley              Miami Central               ND  

 --   615 Alexandria Jackson  10 American HS                 ND  

 --   644 Natarsha Wooden     11 American HS                 ND  

 --   171 Andrea Arrechea     11 Coral Gables                ND  

 --   166 Claira McElroy      09 Coral Gables                ND  

 --   225 Fredline Dorvil     10 Miami Washington            ND  

 --   207 Jessica Cabrera     09 Coral Gables                ND  

 --    61 Tyese Love          09 South Dade                  ND  

 --    49 Ana Gallardo        09 Southwest Miami             ND  

 --    64 Claudine Desvarieu  11 South Dade                  ND  

 --   386 Tia Whitehead       10 Miami Killian               ND  

 --   356 Samantha St.Fleur   09 North Miami                 ND  

 --   477 Christina Moss      11 Coral Reef                  ND  

 --   469 Gabriel McIntyre    11 Coral Reef                  ND  

 --   289 Brittney Gibson     10 Miami Northweste            ND  

 --   236 Natalie Sanon       12 Miami Washington            ND  

 --   320 Sheryl Henry        11 Boyd Anderson               ND  

 

Girls Discus Throw

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1   518 Zakeya Stinson      10 Miami Southridge     128-08.50    10  

  2   266 Christina Raphael   11 Miami Northweste        126-00     8  

  3   531 Jasmond Stringer    10 Miami Southridge        105-06     6  

  4   514 Keitrah Baxter      12 Miami Southridge         92-04     5  

  5   477 Christina Moss      11 Coral Reef               89-06     4  

  6   469 Gabriel McIntyre    11 Coral Reef               88-10     3  

  7   236 Natalie Sanon       12 Miami Washington         88-01     2  

  8   723 Brittany Howkin        Miami Central            85-09     1  

 --   611 Aymara Diaz         11 Miami Beach                 ND  

 --   569 Ashley Natson       11 Miami Beach                 ND  

 --   668 Shatekia Mosley     10 Miami Edison                ND  

 --    64 Claudine Desvarieu  11 South Dade                  ND  

 --    61 Tyese Love          09 South Dade                  ND  

 --   722 J Finkley              Miami Central               ND  

 --   724 Crystal Hunter         Miami Central               ND  

 --   669 Ashley Miller       09 No Miami Beach              ND  

 --   700 Calina Miranda      10 No Miami Beach              ND  

 --   356 Samantha St.Fleur   09 North Miami                 ND  

 --   320 Sheryl Henry        11 Boyd Anderson               ND  

 --   386 Tia Whitehead       10 Miami Killian               ND  

 --   225 Fredline Dorvil     10 Miami Washington            ND  

 --   289 Brittney Gibson     10 Miami Northweste            ND  

 --   478 Vianca Lopez        11 Coral Reef                  ND  

 --   166 Claira McElroy      09 Coral Gables                ND  

 --   207 Jessica Cabrera     09 Coral Gables                ND  

 --   171 Andrea Arrechea     11 Coral Gables                ND  

 

                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored

===============================================================================

    1) Miami Southridge High Scho 199        2) Miami Northwestern High S 127   

    3) Miami Central               68        4) Coral Reef High School     44   

    5) Homestead High School       35        6) Boyd Anderson High School  31   

    7) Coral Gables High School    29        8) South Dade High School     25   

    9) Raines High School          20        9) Deerfield Beach High Scho  20   

   11) Miami Norland High School   19       11) Miami Washington High Sch  19   

   13) North Miami Beach High Sch  13       14) Miami Killian High School   9   

   14) Miami Edison High School     9       16) Miami Beach High School     6   

   17) North Miami High School      2 

 

 


DyeStat
is published by
Student Sports
©1998-2006

John Dye - founder and editor in chief
Marc Davis - senior editor
Steve Underwood - senior editor
Donna Dye - features editor
Rich Gonzalez - DyeStatCal co-editor
Doug Speck - DyeStatCal co-editor
Kirsten O'Hara - business and marketing manager