States
Washington 2003 indoor

UW High School Invitational

1/19/03 at Dempsey Indoor, U. of Washington


Boys - Girls

Boys

Licensed to University of Washington Huskies
                                       Hy-Tek's Meet Manager 1/19/2003 03:05 PM
                       UW Highschool indoor - 1/19/2003                        
                                 High school 1                                 
                    Dempsey Indoor University of Washington  

 
Boys 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Anthony               Unattached                7.06q  4 
  2 Strukoff, Blake              Una-Sotg                  7.15q  7 
  3 Mingo, T.J.                  Parkrose HS               7.23q  5 
  4 Zhen, Weidu                  David Dougla              7.26q  8 
  4 Jones, Joe                   Unattached                7.26q  1 
  6 Parris, Brian                NW Select                 7.27q  1 
  7 Clare, Chris                 Una-Sotg                  7.32   6 
  8 Bodewig, Brenton             Arlington (W              7.33   1 
  9 Dorr, Zach                   Unattached                7.38   3 
 10 Willis, Andy                 Unattached                7.39   4 
 11 Ingrao, Nathan               Sandy HS TC               7.41   5 
 12 McElligott, Pat              Unattached                7.42   8 
 13 Angiulo, David               Unattached                7.48   8 
 14 St. Clair, Will              Unattached                7.55   6 
 15 Jones, Joshua                Unattached                7.57   4 
 16 Miller, Daniel               Unattached                7.58   5 
 16 Tran, Peter                  David Dougla              7.58   7 
 16 Williams, Calvin             Unattached                7.58   8 
 19 Linvingston, Monte           Unattached                7.59   2 
 20 jones, Royal                 Parkrose HS               7.60   4 
 21 Plastino, Nick               Unattached                7.61   3 
 22 Rivers, D'Andre              Unattached                7.62   8 
 23 Kelly, Brian                 Unattached                7.64   5 
 24 Kisman, Jesse                Unattached                7.69   7 
 25 Wacker, Russ                 Unattached                7.70   3 
 25 Penner, Yik Wah              Kajaks T&F                7.70   7 
 27 Perez, Mike                  David Dougla              7.71   7 
 28 Lowe, Calvin                 Kajaks T&F                7.73   5 
 29 Williams, Jayson             Unattached                7.88   6 
 30 Williams, Justin             Unattached                7.89   3 
 31 Williams, Drew               Unattached                7.93   8 
 32 Little, Bryan                Parkrose HS               7.94   5 
 32 Dempsey, Keith               Parkrose HS               7.94   2 
 34 Dials, Ricky                 Parkrose HS               7.96   2 
 34 Jamison, Aaron               Oregon City               7.96   2 
 36 Brito, Derrick               Unattached                7.98   6 
 37 Ball, Alan                   Unattached                7.99   2 
 38 Reichlin, Mark               Arlington (W              8.03   3 
 39 Reyff, Dustin                Unattached                8.05   4 
 40 Neufeld, Jeremy              Kajaks T&F                8.07   1 
 41 Zagumennyy, Ilya             David Dougla              8.22   1 
 42 Semple, Trevor               Kajaks T&F                8.27   6 
 43 Dorokhov, Ruslan             David Dougla              8.37   4 
 44 Nguyen, Hung                 David Dougla              8.66   6 
 
Boys 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brown, Anthony               Unattached                7.03  
  2 Strukoff, Blake              Una-Sotg                  7.12  
  3 Jones, Joe                   Unattached                7.13  
  4 Zhen, Weidu                  David Dougla              7.19  
  5 Mingo, T.J.                  Parkrose HS               7.20  
  6 Parris, Brian                NW Select                 7.27  
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marshall, Blake              Sotg                     23.10   1 
  2 Jones, Joe                   Unattached               23.26   1 
  3 Zhen, Weidu                  David Dougla             23.44   7 
  4 Willis, Andy                 Unattached               23.47   5 
  5 Sutherland, Mark             Sotg                     23.52   1 
  6 Mingo, T.J.                  Parkrose HS              23.60   4 
  7 McElligott, Pat              Unattached               23.61   3 
  8 Myers, Brandon               Unattached               23.64   1 
  9 Ingrao, Nathan               Sandy HS TC              23.68   2 
 10 Parris, Brian                NW Select                23.77   6 
 11 Jones, Joshua                Unattached               24.15   2 
 12 Komar, Jay                   Unattached               24.20   1 
 13 Miller, Daniel               Unattached               24.29   2 
 13 Chisebuka, Mujale            Odom TC                  24.29   3 
 15 jones, Royal                 Parkrose HS              24.66   5 
 16 Kisman, Jesse                Unattached               24.67   7 
 17 Tran, Peter                  David Dougla             24.87   7 
 17 Rivers, D'Andre              Unattached               24.87   5 
 19 Penner, Yik Wah              Kajaks T&F               25.01   6 
 20 Kelly, Brian                 Unattached               25.09   2 
 21 Eddleman, Eric               Odom TC                  25.30   3 
 22 Lowe, Calvin                 Kajaks T&F               25.37   4 
 23 Dempsey, Keith               Parkrose HS              25.56   4 
 24 Dials, Ricky                 Parkrose HS              25.62   4 
 25 Neufeld, Jeremy              Kajaks T&F               25.69   3 
 26 Little, Bryan                Parkrose HS              25.77   5 
 27 Holland, Joshua              Unattached               25.80   3 
 28 Jamison, Aaron               Oregon City              25.92   2 
 29 Williams, Drew               Unattached               26.24   6 
 30 Reichlin, Mark               Arlington (W             26.56   6 
 31 Brito, Derrick               Unattached               27.14   7 
 32 Semple, Trevor               Kajaks T&F               27.24   4 
 33 Dorokhov, Ruslan             David Dougla             27.43   7 
 34 Thai, Nghiep                 David Dougla             27.81   5 
 35 Zagumennyy, Ilya             David Dougla             27.82   6 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Plueger, Mitch               Sotg                     52.81   1 
  2 Perez, Mike                  David Dougla             53.24   4 
  3 Eddleman, Eric               Odom TC                  53.75   2 
  4 Williams, Calvin             Unattached               54.17   1 
  5 Chisebuka, Mujale            Odom TC                  54.63   2 
  6 Ingrao, Nathan               Sandy HS TC              54.92   1 
  7 Cambridge, Jason             Unattached               55.04   3 
  8 Kamm, jeff                   Unattached               55.32   3 
  9 Choate, Larry                Unattached               55.41   4 
 10 Beaird, Eugene               Odom TC                  55.76   1 
 11 Wacker, Russ                 Unattached               56.47   2 
 12 Neufeld, Jeremy              Kajaks T&F               56.58   3 
 13 Newing, Christopher          Unattached               56.94   2 
 14 Dordea, Stefan               Parkrose HS              59.64   4 
 15 Brito, Derrick               Unattached             1:01.04   4 
 16 Dorokhov, Ruslan             David Dougla           1:01.71   3 
 17 Reyff, Dustin                Unattached             1:02.52   2 
 18 Thai, Nghiep                 David Dougla           1:05.85   4 
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McClary, Alex                Shelton TC             4:24.31  
  2 Kinsella, David              Unattached             4:27.68  
  3 McClary, Andrew              Shelton TC             4:28.06  
  4 McDaniel, Devin              Sandy HS TC            4:28.15  
  5 Wyatt, Thomas                Unattached             4:30.67  
  6 Polley, Drew                 Unattached             4:37.78  
  7 Gorder, Andy                 Unattached             4:38.81  
  8 Peterson, Jordan             Unattached             4:41.53  
  9 Liberda, Rick                Arlington (W           4:43.80  
 10 James, Mike                  Unattached             4:44.35  
 11 Croteau, Patrick             Unattached             4:44.77  
 12 Moses, Bernie                Unattached             4:46.09  
 13 Lawless, Nathan              Unattached             4:47.94  
 14 Roach, James                 Unattached             4:48.54  
 15 Culver, Justin               Unattached             4:51.70  
 16 Crabill, Alex                Unattached             4:51.84  
 17 Rowley, Jason                Unattached             4:53.03  
 18 Cooper, Brett                Unattached             5:06.66  
 19 Graham, Laurence             NW Christian           5:12.91  
 20 Ball, Alan                   Unattached             5:16.35  
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Demmings, Adam               Seta                   1:56.02  
  2 Freeman, Tim                 Unattached             2:01.17  
  3 Amy, Nolan                   Unattached             2:03.27  
  4 Schmitt, Holton              Unattached             2:06.42  
  5 Gorder, Andy                 Unattached             2:06.65  
  6 Polley, Drew                 Unattached             2:07.03  
  7 Liberda, Rick                Arlington (W           2:08.26  
  8 Moses, Bernie                Unattached             2:09.26  
  9 Croteau, Patrick             Unattached             2:10.98  
 10 Lewis-Gosselin, Joe          Unattached             2:12.50  
 11 Woods, Seth                  NW Christian           2:12.95  
 12 Cambridge, Jason             Unattached             2:16.85  
 13 Daugherty, Aaron             Unattached             2:17.60  
 14 Mara, Jordan                 Kajaks T&F             2:18.17  
 15 Ball, Alan                   Unattached             2:18.29  
 16 Brady, Tim                   Arlington (W           2:24.03  
 
Boys 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ogwel, Michael               Unattached             8:52.54  
  2 Timeus, John                 Unattached             8:53.33  
  3 McDaniel, Devin              Sandy HS TC            9:04.24  
  4 Harding, Jon                 Unattached             9:20.67  
  5 Fuller, Andrew               Unattached             9:24.96  
  6 McClary, Alex                Shelton TC             9:29.35  
  7 Anderson, Richard            Unattached             9:33.05  
  8 McClary, Andrew              Shelton TC             9:33.25  
  9 Santman, Ken                 Unattached             9:34.89  
 10 Wambugu, Samuel              Unattached             9:37.75  
 11 James, Mike                  Unattached             9:38.70  
 12 Culver, Justin               Unattached             9:42.72  
 13 Welch, Nick                  Unattached             9:58.21  
 14 Goff, Adam                   NW Christian          10:14.36  
 -- Loprinzi, Paul               Unattached                 DNF  
 
Boys 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Anthony               Unattached                8.39  
  2 McElligott, Pat              Unattached                9.05  
  3 Komar, Jay                   Unattached                9.66  
  4 Brito, Derrick               Unattached               10.17  
  5 Williams, Drew               Unattached               10.96  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sotg  'A'                                           3:29.67  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Brandon               Unattached               1.98m  
  2 Kelly, Brian                 Unattached               1.88m  
  3 Ginn, Andrew                 Unattached               1.65m  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, McKane                  Arlington (W             4.55m  
  2 Kneller, Steven              Unattached               3.80m  
  3 Reyff, Dustin                Unattached               2.90m  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mingo, T.J.                  Parkrose HS              6.83m  
  2 St. Clair, Will              Unattached               6.31m  
  3 Myers, Brandon               Unattached               6.17m  
  4 Bodewig, Brenton             Arlington (W             6.09m  
  5 Dorr, Zach                   Unattached               5.86m  
  6 Angiulo, David               Unattached               5.77m  
  7 Ball, Alan                   Unattached               5.62m  
  8 Tran, Peter                  David Dougla             5.37m  
  9 Zagumennyy, Ilya             David Dougla             4.69m  
 10 Nguyen, Hung                 David Dougla             4.32m  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zapata, Moreno               Unattached              13.60m  
  2 Linvingston, Monte           Unattached              12.21m  
  3 St. Clair, Will              Unattached              12.08m  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Evan                 Unattached              18.07m  
  2 Rolfe, Nate                  Sotg                    16.41m  
  3 Owen, Nick                   Shelton TC              15.65m  
  4 Wauters, Matt                Unattached              15.58m  
  5 Cofield, Kyle                Shelton TC              15.57m  
  6 Fertita, Nick                Sandy HS TC             15.09m  
  7 Schmidt, Jayson              Unattached              14.63m  
  8 Andreisian, Derek            Sandy HS TC             14.59m  
  9 King, Ryan                   Unattached              13.27m  
 10 Fortson, Keith               Parkrose HS              8.85m  
 11 Thai, Nghiep                 David Dougla             8.62m  
 
Boys Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Owen, Nick                   Shelton TC              22.78m  
  2 Cofield, Kyle                Shelton TC              19.98m  
  3 Andreisian, Derek            Sandy HS TC             18.53m  
  4 Rolfe, Nate                  Sotg                    16.09m  
  5 Tyler, Keith                 Unattached              14.17m  
  6 Cofield, Lief                Shelton TC              12.69m  

Girls

Licensed to University of Washington Huskies
                                       Hy-Tek's Meet Manager 1/19/2003 03:05 PM
                       UW Highschool indoor - 1/19/2003                        
                                 High school 1                                 
                    Dempsey Indoor University of Washington  


 Girls 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sarah                 Unattached                8.01q  1 
  2 Cockrell, LaKeshia           NW Select                 8.07q  3 
  3 Johnson, Maria               Unattached                8.14q  1 
  4 Lavigne, Courtney            Sotg                      8.18q  1 
  5 Bivens, Kesha                NW Select                 8.28q  1 
  6 Hayes, Ericq                 Unattached                8.35q  2 
  7 Van Ruyven, Michele          Kajaks T&F                8.36   3 
  8 Tupper, Christina            Unattached                8.37   3 
  9 Harder, Amy                  Unattached                8.40   2 
 10 McGraw, Shannon              Unattached                8.44   4 
 10 Johns, Adelle                Kajaks T&F                8.44   4 
 12 Powell, Swanya               Unattached                8.49   4 
 13 Chin Aleong, Janessa         Kajaks T&F                8.60   4 
 14 Rodd, Jenny                  Sandy HS TC               8.65   2 
 15 Perez, Lorena                Sandy HS TC               8.66   2 
 16 Tolson, Ashley               Sandy HS TC               8.74   4 
 17 O'Connor, Maria              Unattached                8.79   3 
 18 Eng, Jenny                   Unattached                8.82   2 
 18 Raphael, Leila               Unattached                8.82   4 
 20 Jackson, Jennifer            Sandy HS TC               8.87   3 
 21 Twitchell, Morgan            Kajaks T&F                8.96   3 
 22 Hernandez, Brianna           Sandy HS TC               9.20   1 
 
Girls 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Burns, Sarah                 Unattached                7.94  
  2 Cockrell, LaKeshia           NW Select                 7.99  
  3 Johnson, Maria               Unattached                8.16  
  4 Hayes, Ericq                 Unattached                8.22  
  5 Lavigne, Courtney            Sotg                      8.23  
  6 Bivens, Kesha                NW Select                 8.29  
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Maria               Unattached               26.56   1 
  2 Pugh, Ashley                 Unattached               26.89   2 
  3 Fordjour, Akosua             Unattached               26.97   1 
  4 Van Ruyven, Michele          Kajaks T&F               27.20   4 
  5 Cockrell, LaKeshia           NW Select                27.37   3 
  6 Harder, Amy                  Unattached               27.72   1 
  7 Hayes, Ericq                 Unattached               27.81   4 
  8 Bivens, Kesha                NW Select                28.00   3 
  9 Powell, Swanya               Unattached               28.32   4 
 10 Raphael, Leila               Unattached               28.70   2 
 11 Rodd, Jenny                  Sandy HS TC              29.09   2 
 12 Perez, Lorena                Sandy HS TC              29.10   1 
 13 Tolson, Ashley               Sandy HS TC              29.15   2 
 14 O'Connor, Maria              Unattached               29.94   1 
 15 Jackson, Jennifer            Sandy HS TC              30.22   2 
 16 Hernandez, Brianna           Sandy HS TC              30.78   3 
 17 Nguyen, Michelle             Odom TC                  31.52   3 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ivey, Veronica               Unattached             1:00.72   1 
  2 Fordjour, Akosua             Unattached             1:01.93   1 
  3 McGraw, Shannon              Unattached             1:02.81   1 
  4 Pugh, Ashley                 Unattached             1:03.92   3 
  5 Wika, Courtney               Sotg                   1:04.52   1 
  6 Harder, Amy                  Unattached             1:05.52   1 
  7 Martenson, Courtney          Unattached             1:06.47   2 
  8 Gabelein, Becky              Unattached             1:08.90   2 
  9 Lee, Serena                  Odom TC                1:11.79   2 
 10 Nguyen, Michelle             Odom TC                1:11.81   3 
 11 Pilling, Helen               Unattached             1:12.57   3 
 
Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Botham, Rachel               Unattached             5:40.58  
  2 KillsRight, Estelle          Unattached             5:52.00  
  3 Powers, Amber                Unattached             5:57.16  
  4 Corbin, Lizzy                Unattached             5:57.19  
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Kira               Unattached             2:20.13  
  2 Moore, Nicole                Sotg                   2:33.07  
  3 Botham, Rachel               Unattached             2:33.95  
  4 Gaudette, KC                 Sotg                   2:34.89  
  5 Lair, Chrissy                NW Christian           2:40.21  
  6 Laurence, Angie              Sotg                   2:46.35  
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ritchie, Allison             Unattached            11:04.24  
  2 Washburn, Sarah              Unattached            11:21.66  
  3 Branch, Brittany             Unattached            12:09.46  
  4 Oster, Kristina              Sandy HS TC           12:21.80  
  5 Jablonsky, Jami              Unattached            12:37.57  
  6 Rowland, Raquel              Sandy HS TC           13:37.76  
  7 Murphy, Molly                Sandy HS TC           13:50.40  
 
Girls 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tupper, Christina            Unattached                9.41  
  2 Gabelein, Becky              Unattached               11.64  
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sotg  'A'                                           4:29.14  
     1) Laurence, Angie                 2) Wika, Courtney                 
     3) Moore, Nicole                   4) Gaudette, KC                   
  2 Sandy HS TC  'A'                                    4:49.09  
     1) Jackson, Jennifer               2) Perez, Lorena                  
     3) Rodd, Jenny                     4) Tolson, Ashley                 
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Klein, Sara                  Unattached               1.57m  
  2 Cox, Lindsey                 Unattached               1.47m  
  3 Twitchell, Morgan            Kajaks T&F               1.37m  
 -- Johns, Collette              Kajaks T&F                  NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amos, Haley                  Unattached               2.60m  
 -- Nolan, Andrea                Unattached                  NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burns, Sarah                 Unattached               5.45m  
  2 Tupper, Christina            Unattached               5.35m  
  3 Kling, Emily                 Unattached               5.06m  
  4 Van Ruyven, Michele          Kajaks T&F               4.80m  
  5 Chin Aleong, Janessa         Kajaks T&F               4.68m  
  6 Klein, Sara                  Unattached               4.58m  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tupper, Christina            Unattached              11.31m  
  2 Kling, Emily                 Unattached              11.26m  
  3 Chin Aleong, Janessa         Kajaks T&F              10.26m  
  4 Kwon, Chemy                  Unattached              10.07m  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Trygg, Carin                 Unattached              11.84m  
  2 Dion, Ashley                 Shelton TC              10.71m  
  3 Rodd, Jenny                  Sandy HS TC             10.56m  
 
Girls Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schultz, Theresa             Unattached              13.00m  
  2 Dion, Ashley                 Shelton TC              12.92m  

 

 

DyeStat Washington

 


home | US news | states | rankings | calendar | features | youth | archives | TrackTalk | chat | shop |

DyeStat is published by John Dye, Baltimore MD

2002 - 2003