HOME US News States
Virginia 2004 indoor
Northern Region
Feb 28, 2004 at George Mason University

| Results | Performance List |

Westfield boys win regional title with US#1 7:53.22 4x800. Lake Braddock girls win. Murielle Ahoure doubles.

Boys - Westfield HS 100. Edison sr Roy Coles 35.66. Edison sr Roy Coles 1:06.82 500m (Chris Courson 1:06.84, Chris Black 1:06.89). Centreville sr James Heiner 2:35.89 1000m. Jefferson sr Christo Landry 4:16.85 1600m. Westfield sr James Scheiner 9:20.73 3200m (Christo Landry 9:21.25). Westfield HS doubles 3:24.69 4x400 and 7:53.22 4x800 MR and US#1. Westfield sr David Lewis 14-6 PV. West Potomac sr Jeremy Beal 46-5 TJ.
Girls - Lake Braddock HS 98.66. Hayfield jr Murielle Ahoure doubles 7.22 55m and 41.36 300m. Jefferson jr Kat Schleckser 1:19.03 500m. Lake Braddock jr Kelsey Snowden 3:03.08 1000m. Oakton jr Danielle Light 5:11.56 (Kelsey Snowden 5:11.97). Thomas Jefferson HS 4:01.16 4x400. Herndon HS 9:39.15 4x800. Lake Braddock jr Ashley Haislip 5-6 HJ. Lake Braddock sr Jessica Preko 17-8.25 LJ (Jasmine Riley 17-8). Hayfield soph Nakeisha Wineglass 37-7.5 TJ.

Results

Boys - Girls

Boys

                  Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Westfield High             100        2) West Potomac High          58   
    3) Lake Braddock Secondary     55        4) Hayfield Secondary         50   
    5) Thomas Jefferson S&T        33        6) Thomas Edison High         27   
    7) James W. Robinson Secondar  23        8) Herndon High               16   
    9) South Lakes High            15       10) T. C. Williams High        13   
   11) Langley High                11       12) Chantilly High             10   
   12) James Madison High          10       14) Mount Vernon High           8   
   15) Centreville High             6       15) Robert E Lee High           6   
   15) Annandale High               6       18) Oakton High                 5   
   18) West Springfield High        5       20) McLean High                 4   
   20) Washington-Lee High          4                                           


Licensed to DyeStat - Statistics ONLY   Hy-Tek's Meet Manager 3/1/2004 05:54 AM
                VHSL - AAA 2004 NORTHERN  REGIONAL - 2/28/2004                 
                      INDOOR TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS                       
                            George Mason University                            
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
 Meet Record: #  6.2h  1986        Ron Lewis, Robinson                         
  State Qual: *  6.63                                                          
State Record: $  6.24  1986        Andre Cason (Green Run)                     
State Record: $  6.1h  1983        Martin Smith (Jeff/Huguenot/Wythe)          
State Record: $  6.1h  1979        Curtis Riddick (First Colonial)             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 John Wingfield            JR Langley                   6.58* 
  2 Antwane Minter            SO West Potomac              6.66  
  3 Kevin Brown               12 Westfield                 6.69  
  4 Terrell Springs           12 Washington-Lee            6.72  
  5 Bryce Nunn                JR T.C. Williams             6.79  
  6 Keenan Strother           SR T.C. Williams             6.80  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: #  6.2h  1986        Ron Lewis, Robinson                         
  State Qual: *  6.63                                                          
State Record: $  6.24  1986        Andre Cason (Green Run)                     
State Record: $  6.1h  1983        Martin Smith (Jeff/Huguenot/Wythe)          
State Record: $  6.1h  1979        Curtis Riddick (First Colonial)             
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Antwane Minter            SO West Potomac              6.64Q  2 
  2 John Wingfield            JR Langley                   6.72Q  1 
  3 Kevin Brown               12 Westfield                 6.73Q  1 
  4 Terrell Springs           12 Washington-Lee            6.74Q  2 
  5 Keenan Strother           SR T.C. Williams             6.78Q  2 
  6 Bryce Nunn                JR T.C. Williams             6.80Q  1 
  7 James Schnarrs            11 Chantilly                 6.79   2 
  8 Jimmy Beyeah              11 Chantilly                 6.80   2 
  9 Sean Tyree                JR Lake Braddock             6.84   1 
 10 Easton Davis              JR Hayfield                  6.85   1 
 11 Pierre Robinson           10 Mt. Vernon                6.86   2 
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: #  6.2h  1986        Ron Lewis, Robinson                         
  State Qual: *  6.63                                                          
State Record: $  6.24  1986        Andre Cason (Green Run)                     
State Record: $  6.1h  1983        Martin Smith (Jeff/Huguenot/Wythe)          
State Record: $  6.1h  1979        Curtis Riddick (First Colonial)             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Antwane Minter            SO West Potomac              6.65Q  1 
  2 John Wingfield            JR Langley                   6.69Q  3 
  3 Eddie Royal               12 Westfield                 6.77Q  5 
  4 Keenan Strother           SR T.C. Williams             6.79Q  4 
  5 Terrell Springs           12 Washington-Lee            6.80Q  2 
  6 Bryce Nunn                JR T.C. Williams             6.74q  3 
  7 Kevin Brown               12 Westfield                 6.76q  1 
  8 James Schnarrs            11 Chantilly                 6.78q  5 
  9 Easton Davis              JR Hayfield                  6.83q  3 
  9 Jimmy Beyeah              11 Chantilly                 6.83q  4 
 11 Sean Tyree                JR Lake Braddock             6.84q  5 
 12 Pierre Robinson           10 Mt. Vernon                6.86q  1 
 13 Brandon Williams           9 Centreville               6.87   1 
 13 Salar Mohandesi           JR McLean                    6.87   3 
 15 Stephen Tate              12 Centreville               6.90   2 
 16 Sean Tarpey               SO Robinson                  6.91   5 
 16 Stephen Benkert           11 Yorktown                  6.91   2 
 18 Mike Tuckfelt             JR Madison                   6.98   5 
 19 Travis Swaggard           JR Hayfield                  6.99   2 
 20 Justin Duncan             SO Madison                   7.01   4 
 21 Ryan Henry                 9 Edison                    7.03   3 
 22 AJ Payne                  JR Fairfax                   7.11   2 
 23 Aldwin Jones              12 Washington-Lee            7.23   4 
 24 Ryan Powell               JR Fairfax                   7.31   1 
 25 Erik Criman               SR Robinson                  9.16   4 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: # 34.61  2/27/1993   Carlos Samuels, T.C. Williams               
  State Qual: * 35.94                                                          
State Record: $ 33.79  1993        Anthony Wheeler (Kecoughtan)                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roy Coles                 12 Edison                   35.66*  5 
  2 Lloyd Bonner              SR Hayfield                 36.29   5 
  3 Tim Sandole               SR Robinson                 36.33   4 
  4 Chad Taylor               SR Lake Braddock            36.42   5 
  5 Italo Leva                SR West Springfield         36.62   5 
  6 Kevin Brown               12 Westfield                36.64   4 
  7 Ariel Ortiz               12 Falls Church             37.40   1 
  8 Kendall Cones             11 Westfield                37.61   3 
  9 Cameron Dohse             10 Centreville              37.63   3 
 10 Salar Mohandesi           JR McLean                   37.75   4 
 11 Ryan Henry                 9 Edison                   37.78   3 
 12 Keenan Strother           SR T.C. Williams            37.97   4 
 13 James Schnarrs            11 Chantilly                38.20   4 
 14 Sean Tyree                JR Lake Braddock            38.25   5 
 15 Maurice McCombs           SR South Lakes              38.57   2 
 16 Pierre Robinson           10 Mt. Vernon               38.67   1 
 17 Mike Tuckfelt             JR Madison                  38.75   3 
 18 Grant Cobb                JR Woodson                  38.93   3 
 19 Joel Ryan                 06 Marshall                 39.05   2 
 20 Austin Leeds              10 Washington-Lee           39.83   1 
 21 Corey Burrell             10 Mt. Vernon               40.26   1 
 
Boys 500 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: # 1:03.74  2/24/2001   Frank Francois, Lake Braddock             
  State Qual: * 1:06.99                                                        
State Record: $ 1:03.01  1988        Kerry Wooden, Warwick                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Christopher Richardson    SO Hayfield               1:06.82*  4 
  2 Chris Courson             12 Westfield              1:06.84*  4 
  3 Chris Black               12 Westfield              1:06.89*  4 
  4 Ryan Catlett              SR Herndon                1:07.35   4 
  5 Philippe Tondereau        12 Westfield              1:07.80   4 
  6 Bryan Kirby               12 Edison                 1:08.16   3 
  7 Ayoob Jan                 SR Annandale              1:08.68   3 
  8 Andrew DeCoster           SR West Potomac           1:09.44   3 
  9 Darren Tully              12 Chantilly              1:09.73   3 
 10 Julian Patterson          JR McLean                 1:09.80   3 
 11 Andrew Cook               JR Lee                    1:10.46   2 
 12 Sean Welsh                JR Robinson               1:11.37   2 
 13 Matt Williamson           SR Madison                1:11.71   2 
 14 James Brent               11 Yorktown               1:12.66   1 
 15 Joseph Sullivan           SO McLean                 1:13.04   2 
 16 Ariel Ortiz               12 Falls Church           1:13.11   1 
 17 Andrew Coatsworth         05 Marshall               1:13.86   2 
 18 Mensah Afrane             12 Mt. Vernon             1:13.95   1 
 19 Jim Evangelisti           JR Langley                1:16.41   1 
 
Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: # 2:29.40  2/23/2002   Phil Gaeta, Oakton                        
  State Qual: * 2:36.31                                                        
State Record: $ 2:23.68  3/3/2001    Alan Webb, South Lakes                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 David Groff               12 Westfield              2:31.25* 
  2 Brian Fussell             JR Hayfield               2:31.40* 
  3 James Heiner              12 Centreville            2:35.89* 
  4 Michael Hagos             SR Lee                    2:36.94  
  5 Chris O'Keefe             SR Oakton                 2:37.03  
  6 Anthony Internicola       SR Lake Braddock          2:39.10  
  7 Mark Hussa                SO Robinson               2:39.39  
  8 Jason Weiskopf            11 Westfield              2:40.11  
  9 Steve Frames              JR Langley                2:40.12  
 10 Steven Tobin              SR West Springfield       2:42.57  
 11 Dave Price                SR Jefferson              2:42.63  
 12 David Schlaseman          11 Stuart                 2:46.89  
 13 Michael Miracle           SO McLean                 2:47.24  
 14 Michael Young             SR McLean                 2:47.69  
 15 Mitch Milkov              JR Fairfax                2:50.82  
 16 John Mconnell             SR Jefferson              2:50.95  
 17 Craig Daughety            SR South Lakes            2:51.82  
 18 Mike Robertson            11 Wakefield              2:53.12  
 19 Phillip Deneanlt          11 Mt. Vernon             2:54.08  
 20 Sean O'Neill              SR Lake Braddock          2:56.16  
 21 Danny Howick              SR Lake Braddock          2:58.14  
 -- Kris Cruz                 SR Oakton                      DQ  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: # 4:04.02  2/26/2000   Alan Webb, South Lakes                    
  State Qual: * 4:27.05                                                        
State Record: $ 4:12.11  3/2/2001    Alan Webb, South Lakes                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christo Landry            SR Jefferson              4:16.85* 
  2 Brad Siragusa             10 Chantilly              4:25.45* 
  3 Chris Mocko               SR Jefferson              4:25.63* 
  4 Brad Clark                JR Lake Braddock          4:31.81  
  5 Jason Vick                JR Oakton                 4:34.12  
  6 Kris Benton               SO West Springfield       4:34.96  
  7 Doug Shapiro              04 Marshall               4:37.66  
  8 Danny Howick              SR Lake Braddock          4:38.04  
  9 Craig Daughety            SR South Lakes            4:40.83  
 10 Brian Graf                SR Robinson               4:40.92  
 11 Mitch Milkov              JR Fairfax                4:41.93  
 12 Keith Rizza               SR Lee                    4:42.78  
 13 Phillip Deneanlt          11 Mt. Vernon             4:50.24  
 14 Andrew Waring             SR Madison                4:51.78  
 15 Andy Cooper               JR Madison                4:58.30  
 16 Cornelius Kettles         10 Edison                 4:59.43  
 17 David Burke               11 Washington-Lee         4:59.80  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: # 9:15.60  2/15/1997   Eric Kweder, Edison                       
  State Qual: * 9:45.62                                                        
State Record: $ 8:59.57  3/2/2002    Matt Keally, Ocean Lakes                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 James Scheiner            12 Westfield              9:20.73* 
  2 Christo Landry            SR Jefferson              9:21.25* 
  3 Chris Mocko               SR Jefferson              9:37.58* 
  4 Brad Clark                JR Lake Braddock          9:38.74* 
  5 Dawitt Legesse            JR Lee                    9:41.14* 
  6 Stephen Best              SR Oakton                 9:45.90  
  7 Michael Spooner           FR West Springfield       9:49.01  
  8 Mudasar Haidat            12 Wakefield              9:54.83  
  9 Kyle Smith                JR Jefferson              9:55.91  
 10 Karl Lang                 SR Oakton                 9:56.63  
 11 Danny Gordon              JR Herndon               10:00.22  
 12 Ismail Ahmed              SO Annandale             10:10.51  
 13 Todd Arnts                SR McLean                10:12.14  
 14 Andrew Waring             SR Madison               10:14.98  
 15 Jes Barron                SR Woodson               10:15.53  
 16 Ermias Regassa            11 Mt. Vernon            10:20.88  
 17 Raymond Thoman            10 Mt. Vernon            10:28.54  
 18 Cameron Dozier            SR Robinson              10:32.63  
 19 David Fink                JR Woodson               10:36.16  
 20 Tyler Gray                SO West Potomac          10:48.65  
 21 Benjamin Bartlett         11 Yorktown              10:57.28  
 22 Ben Robertson             11 Wakefield             11:14.75  
 
Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
 Meet Record: #  7.24  2/26/2000   Rickey Harris, Centreville                  
  State Qual: *  7.92                                                          
State Record: $  7.16  3/5/1999    Ricky Harris (Centreville)                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alvin Tondereau           12 Westfield                 7.85* 
  2 Justin Siegfried          SR South Lakes               7.92* 
  3 Charles Jones             JR West Potomac              8.13  
  4 Tyler Tucker              JR Robinson                  8.15  
  5 Douglas Zimmer            JR McLean                    8.50  
  6 Chris Jones               JR West Potomac              8.59  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record: #  7.24  2/26/2000   Rickey Harris, Centreville                  
  State Qual: *  7.92                                                          
State Record: $  7.16  3/5/1999    Ricky Harris (Centreville)                  
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Justin Siegfried          SR South Lakes             * 7.89Q  1 
  2 Alvin Tondereau           12 Westfield               * 7.91Q  2 
  3 Charles Jones             JR West Potomac              8.12Q  1 
  4 Tyler Tucker              JR Robinson                  8.26Q  2 
  5 Chris Jones               JR West Potomac              8.29Q  1 
  6 Douglas Zimmer            JR McLean                    8.34Q  2 
  7 Jamal Crowelle            10 Centreville               8.37   1 
  8 Victor Lee                SR McLean                    8.50   2 
  9 Jim Evangelisti           JR Langley                   8.70   1 
  9 Ed Park                   FR Fairfax                   8.70   2 
 11 David Jones               JR Lake Braddock             8.80   2 
 -- Philippe Tondereau        12 Westfield                   FS   1 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record: #  7.24  2/26/2000   Rickey Harris, Centreville                  
  State Qual: *  7.92                                                          
State Record: $  7.16  3/5/1999    Ricky Harris (Centreville)                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alvin Tondereau           12 Westfield                 7.98Q  4 
  2 Justin Siegfried          SR South Lakes               8.02Q  2 
  3 Philippe Tondereau        12 Westfield                 8.05Q  3 
  4 Douglas Zimmer            JR McLean                    8.69Q  1 
  5 Tyler Tucker              JR Robinson                  8.16q  3 
  6 Charles Jones             JR West Potomac              8.31q  2 
  7 Chris Jones               JR West Potomac              8.34q  4 
  8 Victor Lee                SR McLean                    8.39q  3 
  9 David Jones               JR Lake Braddock             8.57q  4 
 10 Jamal Crowelle            10 Centreville               8.73q  2 
 11 Jim Evangelisti           JR Langley                   8.84q  1 
 12 Ed Park                   FR Fairfax                   8.89q  2 
 13 AC Meyers                 SO Robinson                  8.94   2 
 14 Peter Harlan              12 Yorktown                  8.99   4 
 15 Matthew Gilman            12 Yorktown                  9.00   1 
 16 Nam Pham                  11 Centreville               9.01   3 
 17 Andre Kosovych            11 Yorktown                  9.05   2 
 18 Leif Alleman              12 Falls Church              9.21   3 
 19 Dillon Price              SO Langley                   9.23   4 
 20 Tajudeen Savage           12 Edison                    9.36   1 
 21 Stephen Tate              12 Centreville               9.86   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: # 1:30.43  1993        T.C. Williams H.S.                        
  State Qual: * 1:33.31                                                        
State Record: $ 1:29.70  3/2/2002    Deep Creek High School, Deep Creek        
                         D. Hyman, J. Hyman, A. Carey, D. Flood            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 T. C. Williams High  'A'                            1:34.07   3 
     1) Keenan Strother SR              2) Richard Freeman SR             
     3) Adrien Prophete JR              4) Bryce Nunn JR                  
  2 Hayfield Secondary  'A'                             1:34.32   4 
     1) Easton Davis JR                 2) Lloyd Bonner SR                
     3) Benjamin Bonner SR              4) Brian Fussell JR               
  3 Thomas Edison High  'A'                             1:34.47   4 
     1) Tajudeen Savage 12              2) Ryan Henry 9                   
     3) Roy Coles 12                    4) Kenneth Vaughan 12             
  4 Westfield High  'A'                                 1:34.53   4 
     1) Kevin Brown 12                  2) Joe Nubour 12                  
     3) TJ Shaugnessy 11                4) Alvin Tondereau 12             
  5 Chantilly High  'A'                                 1:36.44   4 
     1) James Schnarrs 11               2) Dustin Ray 10                  
     3) Kyle Bauman 11                  4) Darren Tully 12                
  6 West Potomac High  'A'                              1:36.51   3 
     1) Jeremy Beal SR                  2) Charles Jones JR               
     3) Marcel Dixon SR                 4) Antwane Minter SO              
  7 Mount Vernon High  'A'                              1:37.07   1 
     1) Pierre Robinson 10              2) Joshua Toe 12                  
     3) Corey Burrell 10                4) Carlos Velazquez 11            
  8 James Madison High  'A'                             1:37.43   3 
     1) Mike Tuckfelt JR                2) Keenan Lofton SO               
     3) Justin Duncan SO                4) Nate Field SR                  
  9 Oakton High  'A'                                    1:37.73   2 
     1) Zach Bush SR                    2) Stephen McNeil SR              
     3) Billy Hafker JR                 4) Jon Crain JR                   
 10 Centreville High  'A'                               1:37.74   3 
     1) Derrick Bailey 11               2) Stephen Tate 12                
     3) Brandon Williams 9              4) Jamal Crowelle 10              
 11 Fairfax High  'A'                                   1:37.98   2 
     1) AJ Payne JR                     2) Joshua Bailey FR               
     3) Ed Park FR                      4) Zach Stafford JR               
 12 Langley High  'A'                                   1:37.99   2 
     1) John Wingfield JR               2) Kavian Tahbaz SO               
     3) Chris Frames JR                 4) Dillon Price SO                
 13 Yorktown High  'A'                                  1:39.44   1 
     1) George Pierson 11               2) Stephen Benkert 11             
     3) Matthew Gilman 12               4) James Brent 11                 
 14 Washington-Lee High  'A'                            1:41.29   1 
     1) Terrell Springs 12              2) Dan Cavanaugh 11               
     3) Aldwin Jones 12                 4) Austin Leeds 10                
 -- Lake Braddock Secondary  'A'                             DQ   4 
     1) Sean Tyree JR                   2) Chad Taylor SR                 
     3) Dan Santano JR                  4) Randy Devine SR                
 -- James W. Robinson Secondary  'A'                         DQ   3 
     1) James McCormick SO              2) Ryan Schaefer SR               
     3) Sean Tarpey SO                  4) Thomas Barrineau SO            
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: # 3:24.52  2/22/2003   Westfield High, Westfield                 
                         P Tondereau, A Tondereau, C Courson, C Black      
  State Qual: * 3:29.33                                                        
State Record: $ 3:19.69  1995        Hampton                                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Westfield High  'A'                                 3:24.69*  3 
     1) Chris Black 12                  2) Chris Courson 12               
     3) Alvin Tondereau 12              4) Philippe Tondereau 12          
  2 Thomas Edison High  'A'                             3:27.93*  3 
     1) Tajudeen Savage 12              2) Michael Kestranek 11           
     3) David Belkoski 10               4) Roy Coles 12                   
  3 Hayfield Secondary  'A'                             3:28.14*  3 
     1) Benjamin Bonner SR              2) Lloyd Bonner SR                
     3) Brian Fussell JR                4) Christopher Richardson SO      
     5) Andrew Connell SR               6)                                
  4 Herndon High  'A'                                   3:29.93   3 
     1) Travis Bennett SR               2) Ryan Catlett SR                
     3) Kevin DeShazo SO                4) Wayne Gore SR                  
     5) Jared Hatch JR                  6)                                
  5 James W. Robinson Secondary  'A'                    3:30.52   2 
     1) Tim Sandole SR                  2) Mark Hussa SO                  
     3) Thomas Barrineau SO             4) Daniel Gantz SR                
  6 Lake Braddock Secondary  'A'                        3:30.66   3 
  7 Oakton High  'A'                                    3:36.45   2 
     1) Jon Crain JR                    2) Chris O'Keefe SR               
     3) Justin Stone SR                 4) Kris Cruz SR                   
  8 Falls Church High  'A'                              3:39.72   1 
     1) Leif Alleman 12                 2) Jose Perez 10                  
     3) Marvin Gonzalez 9               4) Ariel Ortiz 12                 
  9 George C. Marshall High  'A'                        3:39.79   1 
     1) Andrew Coatsworth 05            2) Doug Shapiro 04                
     3) Joel Ryan 06                    4) Devin Mawdsley 05              
 10 James Madison High  'A'                             3:39.93   1 
     1) Justin Duncan SO                2) Joe Feldman JR                 
     3) Robert Zuehlke SR               4) Nate Field SR                  
 11 South Lakes High  'A'                               3:45.20   2 
     1) Justin Siegfried SR             2) Maurice McCombs SR             
     3) Chirjeev Sawhnay JR             4) Tony Konote SO                 
 12 Mount Vernon High  'A'                              3:45.65   1 
     1) Mensah Afrane 12                2) Corey Burrell 10               
     3) Jacob Woodie 10                 4) Carlos Velazquez 11            
 13 Centreville High  'A'                               3:48.45   2 
     1) James Heiner 12                 2) Brandon Williams 9             
     3) Cameron Dohse 10                4) Michael Chorney 11             
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 Meet Record: # 7:58.54  2/27/1999   T.C. Williams H.S.                        
  State Qual: * 8:13.38                                                        
State Record: $ 7:51.96  3/1/2003    West Springfield                          
                         Tim Kwak, Joe McMahon, John Cook, Jeff Day        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Westfield High  'A'                                 7:53.22# 
     1) Chris Courson 12                2) Chris Black 12                 
     3) James Scheiner 12               4) David Groff 12                 
  2 Herndon High  'A'                                   8:01.73* 
     1) Jared Hatch JR                  2) Danny Gordon JR                
     3) Shane Young SR                  4) Wayne Gore SR                  
  3 Lake Braddock Secondary  'A'                        8:03.75* 
     1) Sean O'Neill SR                 2) Anthony Internicola SR         
     3) David Hogan SO                  4) Danny Howick SR                
  4 James W. Robinson Secondary  'A'                    8:07.59* 
     1) Sean Welsh JR                   2) Daniel Gantz SR                
     3) Sam Rhoades SR                  4) Mark Hussa SO                  
  5 West Springfield High  'A'                          8:11.16* 
     1) Mike Davis SR                   2) Dean Christesen SO             
     3) Kris Benton SO                  4) Steven Tobin SR                
  6 Thomas Jefferson S&T  'A'                           8:11.19* 
     1) John Mconnell SR                2) Chris Katilie JR               
     3) Hersh Singh SO                  4) Dave Price SR                  
  7 Oakton High  'A'                                    8:34.78  
     1) Patrick Epley JR                2) Tommy Mason SO                 
     3) James Phillips SO               4) Kevin Meehan JR                
  8 Chantilly High  'A'                                 8:35.82  
     1) X Cox 11                        2) Kevin O' Malley 11             
     3) Babur Kohy 10                   4) Douglas Palmer 12              
  9 Mount Vernon High  'A'                              8:44.21  
     1) Jacob Woodie 10                 2) Robert Hall 12                 
     3) Phillip Deneanlt 11             4) Ryan Rosado 11                 
 10 Hayfield Secondary  'A'                             8:48.29  
     1) Andrew Connell SR               2) Matt Schmidt SO                
     3) Marcus Jones JR                 4) Jeff Miller FR                 
 11 McLean High  'A'                                    9:04.72  
     1) James Butcher SR                2) Benjamin Donovan FR            
     3) Grant Harper SO                 4) Nicholas Kaylor FR             
 12 Jeb Stuart High  'A'                                9:16.03  
     1) William Santos 11               2) Luis Medrano 10                
     3) David Schlaseman 11             4) Thomas Rudwick 9               
 
Boys High Jump
=======================================================================
 Meet Record: #    6-10  1996        Doug Humphrey, West Springfield           
  State Qual: * 6-03.50                                                        
State Record: $ 7-00.25  3/2/2002    Keith Moffatt, Menchville                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 David Jones               JR Lake Braddock          6-02.00  
  2 Atain Ibia                SR South Lakes            6-00.00  
  2 Jeremy Beal               SR West Potomac           6-00.00  
  4 David Wellington          11 Mt. Vernon             6-00.00  
  5 Brian Hansen              JR Jefferson              5-10.00  
  6 Douglas Zimmer            JR McLean                 5-10.00  
  7 Thomas Barrineau          SO Robinson               5-08.00  
  8 Randy Devine              SR Lake Braddock          5-08.00  
  9 Averell Gatton            SO Langley                5-08.00  
 10 Joe Feldman               JR Madison                5-08.00  
 11 Muzzammil Sayyid             Oakton                 5-06.00  
 11 Alex Malone               SO Oakton                 5-06.00  
 11 Chris Bartholomew         FR Hayfield               5-06.00  
 11 Philippe Tondereau        12 Westfield              5-06.00  
 11 Ji Hwan Park              SO Fairfax                5-06.00  
 11 Alvin Tondereau           12 Westfield              5-06.00  
 -- Jacob Woodie              10 Mt. Vernon                  NH  
 -- Matt Robinson             11 Centreville                 NH  
 -- Matthew Stotler            9 Yorktown                    NH  
 -- Tyler Tucker              JR Robinson                    NH  
 -- Theo Robinson             06 Marshall                    NH  
 -- Leif Alleman              12 Falls Church                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
 Meet Record: # 14-10  2/24/2001   Mark Kupets, Centreville                    
  State Qual: * 13-00                                                          
State Record: $ 16-01  1992        Lawrence Johnson (Great Bridge)             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 David Lewis               12 Westfield             14-06.00* 
  2 David Hodulich            SR Lake Braddock         13-06.00* 
  3 Andy France               SR Lake Braddock         13-00.00* 
  3 Scott Decker              SR Robinson              13-00.00* 
  5 Tyler Tucker              JR Robinson              12-06.00  
  6 Chad Cochran              10 Westfield             12-06.00  
  7 Joe Kruse                 SO Annandale             12-06.00  
  8 Ayoob Jan                 SR Annandale             12-06.00  
  9 Dominic Lauchengco        10 Chantilly             12-00.00  
  9 Matthew O'Leary           SR Robinson              12-00.00  
 11 Chris Bengtson            JR Jefferson             11-06.00  
 12 Ian McCabe                11 Centreville           11-00.00  
 12 David Newkirk             10 Westfield             11-00.00  
 12 Jonathan Rapavi           SR Hayfield              11-00.00  
 15 David Wellington          11 Mt. Vernon            10-06.00  
 -- Phillip Deneanlt          11 Mt. Vernon                  NH  
 -- Victor Lee                SR McLean                      NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
 Meet Record: # 23-08.50  2/21/1998   Brandon Royster, Fairfax                 
  State Qual: * 22-00.25                                                       
State Record: $ 25-08.25  2/28/1997   Mike Newell (Potomac Sr. High)           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sean Tyree                JR Lake Braddock         21-06.50  
  2 Eddie Royal               12 Westfield             21-03.75  
  3 Jeremy Beal               SR West Potomac          21-01.50  
  4 Benjamin Bonner           SR Hayfield              20-09.50  
  5 Justin Duncan             SO Madison               20-08.00  
  6 Salar Mohandesi           JR McLean                20-07.50  
  7 Brandon Williams           9 Centreville           20-06.25  
  8 James Schnarrs            11 Chantilly             19-11.75  
  9 Marcel Dixon              SR West Potomac          19-11.50  
 10 Randy Devine              SR Lake Braddock         19-10.75  
 11 David Jones               JR Lake Braddock         18-11.25  
 12 Luke Provencher           JR Fairfax               18-10.75  
 13 Douglas Zimmer            JR McLean                18-08.75  
 14 Brian Luu                 SO Jefferson             18-07.50  
 15 Corey Burrell             10 Mt. Vernon            18-07.00  
 15 Tajudeen Savage           12 Edison                18-07.00  
 17 Jamal Crowelle            10 Centreville           18-02.00  
 18 Matthew Gilman            12 Yorktown              17-11.50  
 19 Donnie Armstrong          12 Wakefield             17-02.00  
 -- Theo Robinson             06 Marshall                  FOUL  
 -- Devin Mawdsley            05 Marshall                  FOUL  
 -- Jimmy Beyeah              11 Chantilly                 FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
 Meet Record: # 49-04.50  1987        Cornell Grayson, West Potomac            
  State Qual: * 44-10.25                                                       
State Record: $    50-09  1983        Roger Bennett (Gar-Field)                
State Record: $    50-09  1988        Larry Moore (Kempsville)                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeremy Beal               SR West Potomac          46-05.00* 
  2 Justin Duncan             SO Madison               43-02.00  
  3 Benjamin Bonner           SR Hayfield              42-05.25  
  4 Jimmy Munse               12 Westfield             42-04.75  
  5 Randy Devine              SR Lake Braddock         42-02.50  
  6 Antwane Minter            SO West Potomac          41-11.00  
  7 Kofi Asomoah              SO Lake Braddock         41-10.75  
  8 Justin Siegfried          SR South Lakes           40-10.25  
  9 David Wellington          11 Mt. Vernon            40-05.25  
 10 Brian Luu                 SO Jefferson             40-03.75  
 11 Leif Alleman              12 Falls Church          39-11.25  
 12 James Schnarrs            11 Chantilly             39-04.50  
 13 Marc Nichols              SR Jefferson             39-02.50  
 14 Matthew Gilman            12 Yorktown              38-11.75  
 15 Rafeal Ryu                SR Jefferson             38-11.50  
 16 Donnie Armstrong          12 Wakefield             38-03.00  
 17 Jamal Crowelle            10 Centreville           37-06.75  
 18 Luke Provencher           JR Fairfax               37-03.50  
 19 Nicholas Hagelin           9 Yorktown              36-10.75  
 20 John Werthmann            SO Fairfax               36-07.25  
 -- Marcel Dixon              SR West Potomac              FOUL  
 -- Devan Clark               10 Edison                    FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
 Meet Record: # 60-09.50  2/22/2003   Steve Huntzinger, Robinson               
  State Qual: * 51-01.75                                                       
State Record: $ 65-05.50  1978        Dan Krueger (Bayside)                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christian Johnson         SR West Potomac          52-09.00* 
  2 Hunter Kreger             SR West Potomac          52-07.25* 
  3 Julio Villatoro           SR Annandale             51-05.00* 
  4 John Carlock              12 Mt. Vernon            50-06.00  
  5 Phillip Drake             12 Edison                50-05.25  
  6 Teddy Kranis              SR Langley               50-04.75  
  7 Josh Ronan                SR Lee                   50-01.00  
  8 Michael Parker            SR Robinson              45-10.00  
  9 Devan Clark               10 Edison                44-09.75  
 10 Donnie Armstrong          12 Wakefield             44-05.00  
 11 Jason Boggan              12 Mt. Vernon            43-10.25  
 12 Julian Williams           SR Lake Braddock         43-07.00  
 13 Andrew Lewis              11 Centreville           43-02.00  
 14 Alexander Marshall        JR Robinson              42-04.50  
 15 Jeremiah McDaniel         SO Herndon               41-08.50  
 16 Michael Westerman         11 Chantilly             41-07.50  
 17 Cedric Simmons            12 Westfield             41-03.00  
 18 Maurice McCombs           SR South Lakes           40-11.50  
 19 Shawn Austin              SR Herndon               40-06.00  
 20 Jacob Farmer              SR McLean                39-01.00  
 21 Mike Moise                JR Herndon               38-06.50  
 22 Zach Walker               SR McLean                36-01.50  
 23 John Meagher              SR Langley               34-11.00  
 24 Jamie Aucutt              12 Falls Church          33-09.75  

 

Girls

                   Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Lake Braddock Secondary     98.66     2) Hayfield Secondary         57   
    3) Westfield High              49        4) James W. Robinson Seconda  46   
    5) Thomas Jefferson S&T        32        6) Oakton High                31   
    7) South Lakes High            23        8) Herndon High               20   
    9) Chantilly High              16       10) Wakefield High             13.50
   11) Thomas Edison High          13       12) Langley High               12   
   13) West Potomac High           11       14) Robert E Lee High          10   
   15) Washington-Lee High          9       16) George C. Marshall High     8   
   17) Fairfax High                 7       18) McLean High                 4   
   19) James Madison High           2.33    20) Yorktown High               1.50
   21) W.T.Woodson High             1                                           


Licensed to DyeStat - Statistics ONLY   Hy-Tek's Meet Manager 3/1/2004 05:55 AM
                VHSL - AAA 2004 NORTHERN  REGIONAL - 2/28/2004                 
                      INDOOR TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS                       
                            George Mason University                            
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
 Meet Record: #  6.96  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                     
  State Qual: *  7.51                                                          
State Record: $  6.95  1987        Monique Everett (Denbigh)                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Murielle Ahoure           JR Hayfield                  7.22* 
  2 Carmen Meade              12 Westfield                 7.27* 
  3 Jessica Preko             SR Lake Braddock             7.39* 
  4 Sara Kanamine             10 Chantilly                 7.44* 
  5 Courtney Kuhn             SR Robinson                  7.51* 
  6 Alise Sumpter             JR Oakton                    7.57  
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: #  6.96  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                     
  State Qual: *  7.51                                                          
State Record: $  6.95  1987        Monique Everett (Denbigh)                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Murielle Ahoure           JR Hayfield                * 7.27Q  3 
  2 Carmen Meade              12 Westfield               * 7.30Q  2 
  3 Jessica Preko             SR Lake Braddock           * 7.41Q  1 
  4 Courtney Kuhn             SR Robinson                * 7.40q  3 
  5 Sara Kanamine             10 Chantilly               * 7.45q  1 
  6 Alise Sumpter             JR Oakton                  * 7.49q  2 
  7 Jasmine Riley             11 Wakefield                 7.54   3 
  8 Denell Davis              JR South Lakes               7.61   2 
  8 Bailey Kavanaugh          JR West Potomac              7.61   1 
 10 Alisha Bryant             SR South Lakes               7.62   1 
 11 Julie Wilson              JR Langley                   7.63   3 
 12 Jennifer Geldermann       11 Chantilly                 7.67   2 
 13 Mary Casey                10 Chantilly                 7.70   3 
 14 Brooke Gilbride           10 Westfield                 7.81   3 
 15 Stephanie Osei-Tutu       FR McLean                    7.92   1 
 16 Juliana Coleman           SO Lake Braddock             7.96   2 
 17 Jennie Eherenhalt         11 Washington-Lee            7.97   1 
 18 Alyson Shontell           12 Yorktown                  8.11   2 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: # 38.89  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                     
  State Qual: * 41.61                                                          
State Record: $ 38.30  3/4/2000    Alyssa Aiken (Chantilly)                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Murielle Ahoure           JR Hayfield                 41.36*  4 
  2 Jacqueline Hargrove       07 Marshall                 42.08   4 
  3 Lauren Hallauer           FR Robinson                 42.30   3 
  4 Jessica Preko             SR Lake Braddock            42.34   3 
  5 Sara Kanamine             10 Chantilly                42.70   4 
  6 Carmen Meade              12 Westfield                42.73   4 
  7 Laura Hyde                10 Edison                   43.58   1 
  8 Denell Davis              JR South Lakes              44.00   2 
  9 Jennifer Geldermann       11 Chantilly                44.18   3 
 10 Rachel Gerstein           10 Edison                   44.37   1 
 11 Jessica Dailey            SO Fairfax                  44.52   3 
 12 Jasmine Nelson            11 Chantilly                44.61   3 
 13 Jessica Hairston          11 Yorktown                 44.68   2 
 14 Sally Cook                JR Woodson                  44.87   2 
 15 Heather Young             10 Yorktown                 44.93   1 
 16 Stephanie Osei-Tutu       FR McLean                   45.26   2 
 
Girls 500 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: # 1:13.79  1987        Kendyl Baugh, South Lakes                 
  State Qual: * 1:18.53                                                        
State Record: $ 1:13.19  3/4/2000    Sheena Johnson (Garfield)                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kat Schleckser            JR Jefferson              1:19.03   3 
  2 Tara Markey               SR South Lakes            1:19.18   3 
  3 Hannah Green              JR Herndon                1:19.24   3 
  4 Susan Brooks              JR Robinson               1:19.84   3 
  5 Jessica Vranas            11 Chantilly              1:20.00   2 
  6 Michelle Presley          FR Lake Braddock          1:20.01   2 
  7 Nicole Rabinowitz         SR Oakton                 1:20.95   2 
  8 Adeola Abisogun           11 Chantilly              1:21.15   2 
  9 Sara Hanson               JR Langley                1:21.40   2 
 10 Hannah Tubb               FR Annandale              1:22.65   1 
 11 Nakeisha Wineglass        SO Hayfield               1:22.98   3 
 12 Caroline Epley            SR Oakton                 1:23.09   1 
 13 Allison Kinghorn          FR McLean                 1:24.66   1 
 14 Gina Uricoli              SO Fairfax                1:26.93   1 
 15 Christine Arkwright       11 Falls Church           1:26.94   1 
 
Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: # 2:52.41  2/24/2001   Kelley Otstott, Thomas Jefferson          
  State Qual: * 3:04.96                                                        
State Record: $ 2:53.90  3/4/2000    Elizabeth Bayne (Kecoughtan)              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelsey Snowden            JR Lake Braddock          3:03.08* 
  2 Emily Gousen              12 Washington-Lee         3:03.83* 
  3 Allegra Smith             JR Oakton                 3:05.77  
  4 Meredith Tighe            FR Oakton                 3:06.38  
  5 Victoria Moore            SR Robinson               3:06.50  
  6 Jessie Davis              JR Woodson                3:07.49  
  7 Lauren Edwards            SR Annandale              3:07.86  
  8 Jessie Deegan             12 Westfield              3:09.94  
  9 Kallie Sims               10 Washington-Lee         3:11.41  
 10 Katie Devlin              FR Woodson                3:13.42  
 11 Colleen Killiany          JR Woodson                3:14.02  
 12 Amanda Case               SO Langley                3:14.11  
 13 Jordana Henderson         SO Fairfax                3:17.25  
 14 Kristina Dahmann          SO West Potomac           3:19.17  
 15 Caroline Coster           JR Robinson               3:20.68  
 16 Kaitlyn Williams          FR South Lakes            3:24.36  
 17 Lauren Rayner             11 Washington-Lee         3:27.96  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: # 4:52.05  2/21/1998   Laura Heiner, Centreville                 
  State Qual: * 5:17.13                                                        
State Record: $ 4:47.78  1987        Erin Keogh (Langley)                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Danielle Light            JR Oakton                 5:11.56* 
  2 Kelsey Snowden            JR Lake Braddock          5:11.97* 
  3 Melissa Dewey             JR Hayfield               5:13.51* 
  4 Jenny Miller              SR Herndon                5:15.44* 
  5 Morgan Phelan             SR Hayfield               5:20.42  
  6 Ellen Childress           12 Washington-Lee         5:21.75  
  7 Jacqueline Chapman        12 Westfield              5:23.54  
  8 Lauren Fredrickson        FR Langley                5:30.18  
  9 Carleigh Gregory          SR Herndon                5:30.85  
 10 Kelly Sherrard            JR Lake Braddock          5:35.06  
 11 Jordana Henderson         SO Fairfax                5:35.77  
 12 Maeve O'Doherty           SR South Lakes            5:38.07  
 13 Margaret Oates             9 Washington-Lee         5:38.21  
 14 Jennifer Hovland          SO Robinson               5:38.60  
 15 Karin Ohman               11 Washington-Lee         5:46.46  
 16 Laura Strehle             11 Washington-Lee         5:49.05  
 17 Thia Kakouris             SO Fairfax                6:03.94  
 18 Kimberly Vowell           JR Lee                    6:10.84  
 18 Cynthia Bergstrom         10 Edison                 6:10.84  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: #  9:57.83  1987        Erin Keough, Langley                     
  State Qual: * 11:28.74                                                       
State Record: $ 10:07.03  2/28/1987   Erin Keogh (Langley)                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Melissa Dewey             JR Hayfield              11:03.91* 
  2 Morgan Phelan             SR Hayfield              11:10.47* 
  3 Erin Klein                SO Lake Braddock         11:51.86  
  4 Kayley Byrne              SO Oakton                11:52.93  
  5 Laura Lyons               SO Langley               11:53.17  
  6 Megan Dwyer               11 Westfield             11:53.96  
  7 Shannen Cleveland         FR Hayfield              11:55.40  
  8 Lauren Fredrickson        FR Langley               12:03.92  
  9 Sara Hiller               SO Oakton                12:27.61  
 10 Kelly Sherrard            JR Lake Braddock         12:30.34  
 11 Emily Hellmuth            10 Yorktown              12:34.89  
 12 Karen Dickerson           12 Edison                12:35.76  
 13 Liz Kakouris              SO Fairfax               12:38.03  
 14 Laura Regensburg          JR West Potomac          12:42.32  
 14 Eileen Foley              09 Chantilly             12:42.32  
 16 Suzanne Gabriel           SO McLean                12:43.45  
 17 Ashley Hughes             SR West Springfield      12:44.84  
 18 Jaclyn Jakubek            FR Woodson               12:54.63  
 19 Brandy Tish               10 Mt. Vernon            13:15.24  
 
Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
 Meet Record: #  7.98  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                     
  State Qual: *  8.76                                                          
State Record: $  7.75  3/4/2000    Sheena Johnson (Garfield)                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Latavia Lewis             SR Lee                       8.65* 
  2 Karen Woolley             11 Westfield                 8.89  
  3 Courtney Sanders          SR Lake Braddock             8.93  
  4 Jasmine Nelson            11 Chantilly                 8.97  
  5 Sara Hanson               JR Langley                   9.14  
  6 Tiana Boykin              SR Fairfax                   9.96  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record: #  7.98  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                     
  State Qual: *  8.76                                                          
State Record: $  7.75  3/4/2000    Sheena Johnson (Garfield)                   
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Latavia Lewis             SR Lee                     * 8.69Q  2 
  2 Courtney Sanders          SR Lake Braddock             8.95Q  1 
  3 Karen Woolley             11 Westfield                 8.96Q  1 
  4 Tiana Boykin              SR Fairfax                   9.06Q  2 
  5 Jasmine Nelson            11 Chantilly                 9.04Q  1 
  6 Sara Hanson               JR Langley                   9.07Q  2 
  7 Breah Samuels             JR Lake Braddock             9.11   1 
  8 Melissa Terry             JR Madison                   9.28   2 
  9 Madeline Clark               Langley                   9.36   2 
  9 Rachel Winters            SR Fairfax                   9.36   1 
 11 Julia Long                12 Falls Church              9.46   1 
 12 Julie Wilson              JR Langley                   9.92   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record: #  7.98  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                     
  State Qual: *  8.76                                                          
State Record: $  7.75  3/4/2000    Sheena Johnson (Garfield)                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Latavia Lewis             SR Lee                       8.83Q  3 
  2 Karen Woolley             11 Westfield                 8.90Q  2 
  3 Courtney Sanders          SR Lake Braddock             8.92Q  1 
  4 Melissa Terry             JR Madison                   9.27Q  4 
  5 Tiana Boykin              SR Fairfax                   9.05q  1 
  6 Breah Samuels             JR Lake Braddock             9.13q  2 
  7 Rachel Winters            SR Fairfax                   9.17q  2 
  8 Madeline Clark               Langley                   9.26q  1 
  9 Sara Hanson               JR Langley                   9.29q  2 
 10 Jasmine Nelson            11 Chantilly                 9.34q  3 
 11 Julia Long                12 Falls Church              9.39q  1 
 12 Julie Wilson              JR Langley                   9.48q  3 
 13 Sarah Woody               SR Oakton                    9.58   4 
 14 Angie Holden              SR Lake Braddock             9.60   3 
 15 Laura Morehouse           SO Lake Braddock             9.64   4 
 16 Laura Brady               JR Herndon                   9.91   2 
 17 Sharon Prueitt            11 Chantilly                 9.95   4 
 18 Nicole Fallone            12 Yorktown                 10.13   1 
 19 Kaitlin Essig              9 Washington-Lee           10.22   1 
 20 Octavia Moore              9 Mt. Vernon               10.28   3 
 21 Kaia Marquardt            12 Yorktown                 10.46   2 
 22 Kerone Jones              JR Oakton                   10.81   3 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: # 1:44.3h  1986        Lake Braddock H.S.                        
  State Qual: * 1:47.97                                                        
State Record: $ 1:41.01  3/6/1999    Bethel High School                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lake Braddock Secondary  'A'                        1:49.20   3 
     1) Jessica Preko SR                2) Breah Samuels JR               
     3) Caitlin Smith SR                4) Jenny Eakin JR                 
  2 Westfield High  'A'                                 1:49.73   3 
     1) Jasmine Brooks 12               2) Candice Coates 12              
     3) Soo Jin Kim 11                  4) Soo Ryun Kim 11                
  3 West Potomac High  'A'                              1:50.38   1 
     1) Bailey Kavanaugh JR             2) Nicole Gerow SO                
     3) Vera Parkinson JR               4) Britney Butler SR              
  4 Chantilly High  'A'                                 1:50.47   3 
     1) Jennifer Geldermann 11          2) Jasmine Nelson 11              
     3) Mary Casey 10                   4) Sara Kanamine 10               
  5 Thomas Edison High  'A'                             1:51.00   2 
     1) Laura Hyde 10                   2) Rachel Gerstein 10             
     3) Tracey Lytle 11                 4) Georgina Owino 12              
  6 South Lakes High  'A'                               1:51.30   2 
     1) Denell Davis JR                 2) Nikki Brust SR                 
     3) Yvonne Kabia JR                 4) Tara Markey SR                 
  7 Herndon High  'A'                                   1:51.65   2 
     1) Sarah Thorp SR                  2) Paige Bryan                    
     3) Lizzie Bronson JR               4) Hannah Green JR                
  8 Langley High  'A'                                   1:52.28   2 
     1) Julie Wilson JR                 2) Taylor Higgins SO              
     3) Madeline Clark                  4) Letitia Wu SO                  
  9 Wakefield High  'A'                                 1:53.13   1 
     1) Tiausha Butler 9                2) Madeline Rosen 11              
     3) Shantel Reed 11                 4) Jasmine Riley 11               
 10 George C. Marshall High  'A'                        1:55.99   1 
     1) Elizabeth Monroe 07             2) Gina Cappiello 07              
     3) Jamie Schiller 07               4) Kathryn Fay 07                 
 -- Washington-Lee High  'A'                                 DQ   1 
     1) Jennie Eherenhalt 11            2) Brittany Smallwood 10          
     3) Megan Hannigan 11               4) Lexy Roy 9                     
 -- Oakton High  'A'                                         DQ   3 
     1) Amber Young SO                  2) Caroline Epley SR              
     3) Heather Lemunyon JR             4) Nicole Rabinowitz SR           
 -- Hayfield Secondary  'A'                                  DQ   2 
     1) Beverley Kalamba FR             2) Asia Odum SO                   
     3) Janay Jones SO                  4) Erin Dodd SR                   
 -- James W. Robinson Secondary  'A'                         DQ   3 
     1) Lauren Hallauer FR              2) Brittany Kuhn SO               
     3) Patricia McNulty SO             4) Courtney Kuhn SR               
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: # 3:58.31  2/24/2001   Hayfield H.S.                             
  State Qual: * 4:07.07                                                        
State Record: $ 3:50.92  3/6/1999    Bethel High School                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas Jefferson S&T  'A'                           4:01.16*  3 
     1) Ella Kirby SO                   2) Kat Schleckser JR              
     3) Katie Gambale SO                4) Abby Lauer JR                  
  2 James W. Robinson Secondary  'A'                    4:02.73*  3 
     1) Meridith Kaufman SO             2) Lauren Hallauer FR             
     3) Patricia McNulty SO             4) Susan Brooks JR                
  3 Oakton High  'A'                                    4:07.20   3 
     1) Nicole Rabinowitz SR            2) Amber Young SO                 
     3) Allegra Smith JR                4) Danielle Light JR              
  4 McLean High  'A'                                    4:08.80   2 
     1) Julianne Twining SR             2) Megan Ney SO                   
     3) Lauren Kinghorn JR              4) April Landreth SR              
  5 Westfield High  'A'                                 4:10.47   2 
     1) Karen Woolley 11                2) Jacqueline Lambert 11          
     3) Hilary Hamlin 11                4) Carmen Meade 12                
  6 Thomas Edison High  'A'                             4:11.04   2 
     1) Priscilla Ku 12                 2) Laura Hyde 10                  
     3) Emily Muth 11                   4) Rachel Gerstein 10             
  7 Lake Braddock Secondary  'A'                        4:11.98   3 
     1) Michelle Presley FR             2) Erin Harrison JR               
     3) Kristin Bowers SO               4) Jenny Eakin JR                 
  8 George C. Marshall High  'A'                        4:17.05   2 
     1) Jacqueline Hargrove 07          2) Gina Cappiello 07              
     3) Jamie Schiller 07               4) Kathryn Fay 07                 
  9 Yorktown High  'A'                                  4:17.74   1 
     1) Heather Young 10                2) Ellen Ferrante 11              
     3) Bethany Belcher 9               4) Jessica Hairston 11            
 10 Herndon High  'A'                                   4:18.22   3 
     1) Sarah Thorp SR                  2) Paige Bryan                    
     3) Jenny Miller SR                 4) Hannah Green JR                
 11 South Lakes High  'A'                               4:18.29   1 
     1) Tara Markey SR                  2) Kaitlyn Williams FR            
     3) Yvonne Kabia JR                 4) Nikki Brust SR                 
 12 West Springfield High  'A'                          4:19.37   1 
     1) Julia Repa FR                   2) Holly Tripp SO                 
     3) Lauren Adams SO                 4) Laurel Pastor FR               
 13 Washington-Lee High  'A'                            4:21.34   1 
     1) Kallie Sims 10                  2) Jennie Eherenhalt 11           
     3) Megan Hannigan 11               4) Emily Gousen 12                
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 Meet Record: # 9:23.30  2/21/1998   Thomas Jefferson H.S.                     
  State Qual: * 9:49.51                                                        
State Record: $ 9:12.82  3/6/1999    Thomas Jefferson S/T-Fx                   
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Herndon High  'A'                                   9:39.15* 
     1) Carrie Lyons JR                 2) Kristin Hart SR                
     3) Carleigh Gregory SR             4) Karen Wilson JR                
  2 James W. Robinson Secondary  'A'                    9:41.21* 
     1) Victoria Moore SR               2) Courtney Sullivan JR           
     3) Abigail Coster SO               4) Caroline Coster JR             
  3 Lake Braddock Secondary  'A'                        9:48.23* 
     1) Erin Klein SO                   2) Mary Carter Jacocks FR         
     3) Leigh Van Lear FR               4) Kristin Bowers SO              
  4 West Potomac High  'A'                             10:01.13  
     1) Alison Arberg JR                2) Kristina Dahmann SO            
     3) Emily Macklin SO                4) Diana Burk SO                  
  5 Thomas Jefferson S&T  'A'                          10:07.69  
     1) Katie Gambale SO                2) Stephany Reaves SO             
     3) Caitlin Sheldon FR              4) Anastasia Crihfield SO         
  6 Westfield High  'A'                                10:08.62  
     1) Jacqueline Lambert 11           2) Ashley Johnson 12              
     3) Sabina Page 10                  4) Christina Mowatt-Larssen 11    
  7 Oakton High  'A'                                   10:09.20  
     1) Rebekah Berlin SO               2) Lindsey Miller JR              
     3) Stephanie Thomas FR             4) Suzanne Capehart FR            
  8 Annandale High  'A'                                10:13.16  
     1) Phylicia Foreman SR             2) Hannah Tubb FR                 
     3) Katie Tubb SO                   4) Cameron Wells SR               
  9 South Lakes High  'B'                             x10:14.01  
     1) Kaitlyn Williams FR             2) Ashley Schoenwetter SR         
     3) Kate Peters SO                  4) Maeve O'Doherty SR             
 10 W.T.Woodson High  'A'                              10:25.41  
     1) Becca Thomas JR                 2) Elizabeth Peterson SO          
     3) Laura Honan JR                  4) Cindy Spahn FR                 
 11 Yorktown High  'A'                                 10:31.85  
     1) Margaret McGaffigan 12          2) Brianna Arthurs 10             
     3) Emma Causey 10                  4) Emily Hellmuth 10              
 
Girls High Jump
=======================================================================
 Meet Record: # 5-08.50  2/26/2000   Krystle Moss, Thomas Jefferson            
  State Qual: *    5-02                                                        
State Record: $ 5-08.25  1985        Carmen Mann (Falls Church)                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley Haislip            JR Lake Braddock          5-06.00* 
  2 Ellen Sutey               JR Robinson               5-02.00* 
  3 Tiana Boykin              SR Fairfax                5-02.00* 
  4 Karen Woolley             11 Westfield              5-02.00* 
  5 Heather Young             10 Yorktown               5-00.00  
  5 Jasmine Riley             11 Wakefield              5-00.00  
  7 Julia Long                12 Falls Church           5-00.00  
  8 Megan Ney                 SO McLean                 4-10.00  
  8 Sarah Woody               SR Oakton                 4-10.00  
  8 Sharon Prueitt            11 Chantilly              4-10.00  
 11 Carolyn Foran             JR Robinson               4-08.00  
 11 Tiffany Henry             SR Madison                4-08.00  
 11 Meagan McConville         11 Westfield              4-08.00  
 11 Lizzie Brewster           11 Centreville            4-08.00  
 -- Tracy Comerford           10 Chantilly                   NH  
 -- Jacqueline Hargrove       07 Marshall                    NH  
 -- Cady Hendershot           SR Lee                         NH  
 -- Leah Vanatta              SO West Springfield            NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
 Meet Record: # 10-10  2/22/2003   Kathryn Pettine, Westfield                  
  State Qual: *  9-08                                                          
State Record: $ 11-04  3/1/2003    Kathryn Pattine, Westfield                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicole Graziano           SR Lake Braddock         10-06.00* 
  2 Mary Mohay                SR Robinson               9-02.00  
  3 Maxine Gourley            SR Langley                9-02.00  
  4 Alison Robins             JR Madison                8-08.00  
  4 Jennifer Garrott          SO Lake Braddock          8-08.00  
  4 Anna Noguchi              SO Lake Braddock          8-08.00  
  7 Nicole Kazuba             10 Chantilly              8-08.00  
  8 Megan Ney                 SO McLean                 8-02.00  
  8 Elizabeth Gill            SR Annandale              8-02.00  
  8 Erin Harrison             JR Lake Braddock          8-02.00  
  8 Rebecca Schad             12 Chantilly              8-02.00  
  8 Adrianne Colton           SR Langley                8-02.00  
 13 Pam Tsang                 SR Jefferson              7-08.00  
 13 Betsy Alter                9 Westfield              7-08.00  
 15 Lauren Harkness           JR Oakton                 7-02.00  
 15 Alanna White              JR McLean                 7-02.00  
 -- Meagan Jenkins            11 Centreville                 NH  
 -- Mari Yamiguchi            JR Jefferson                   NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
 Meet Record: # 19-05.50  2/27/1999   Yolanda Thompson, West Potomac           
  State Qual: * 17-07.50                                                       
State Record: $    19-08  1996        Destyne Jones (Centreville)              
State Record: $    19-08  3/5/1999    Yolanda Thompson (West Potomac)          
State Record: $    19-08  3/3/2000    Sheena Johnson (Garfield)                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Preko             SR Lake Braddock         17-08.25* 
  2 Jasmine Riley             11 Wakefield             17-08.00* 
  3 Alisha Bryant             SR South Lakes           17-06.00  
  4 Abby Lauer                JR Jefferson             17-04.00  
  5 Jenny Eakin               JR Lake Braddock         16-07.75  
  6 Nakeisha Wineglass        SO Hayfield              16-06.50  
  7 Carmen Meade              12 Westfield             16-00.50  
  8 Caitlin Smith             SR Lake Braddock         15-10.50  
  9 Courtney Sanders          SR Lake Braddock         15-08.50  
  9 Ashley Banks              SR Woodson               15-08.50  
 11 Sara Kanamine             10 Chantilly             15-07.00  
 12 Tiffany Henry             SR Madison               15-00.75  
 13 Sally Cook                JR Woodson               14-10.75  
 14 Jacqueline Hargrove       07 Marshall              14-09.25  
 15 Julia Long                12 Falls Church          14-09.00  
 16 Meg Seay                  SR Lake Braddock         14-07.00  
 17 Shantel Reed              11 Wakefield             14-00.25  
 18 Mary Casey                10 Chantilly             13-09.25  
 19 Tracey Lytle              11 Edison                13-07.75  
 20 Kerone Jones              JR Oakton                13-07.25  
 -- Sarah Woody               SR Oakton                     DNF  
 -- Ella Kirby                SO Jefferson                  DNF  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
 Meet Record: # 41-00.25  2/21/1998   Yolanda Thompson, West Potomac           
  State Qual: * 35-10.75                                                       
State Record: $ 42-04.75  3/6/1999    Sheena Johnson (Garfield)                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nakeisha Wineglass        SO Hayfield              37-07.50* 
  2 Alisha Bryant             SR South Lakes           37-00.50* 
  3 Aparna Hirve              SR Jefferson             36-07.50* 
  4 Jasmine Riley             11 Wakefield             35-08.00  
  5 Sara Hanson               JR Langley               35-03.75  
  6 Jenny Eakin               JR Lake Braddock         35-02.75  
  7 Courtney Sanders          SR Lake Braddock         34-11.00  
  8 Ella Kirby                SO Jefferson             34-06.25  
  9 Jessie Easley             FR Lake Braddock         33-10.50  
 10 Sarah Woody               SR Oakton                33-09.50  
 11 Karen Woolley             11 Westfield             33-09.00  
 12 Ashley Banks              SR Woodson               33-03.50  
 13 Sally Cook                JR Woodson               32-08.50  
 14 Georgina Owino            12 Edison                32-04.50  
 15 Vera Parkinson            JR West Potomac          31-08.00  
 16 Julia Long                12 Falls Church          31-04.00  
 16 Tiffany Henry             SR Madison               31-04.00  
 18 Sharon Prueitt            11 Chantilly             30-08.25  
 19 Samantha Ma               11 Edison                30-06.50  
 20 Tracey Lytle              11 Edison                29-06.50  
 -- Anna Noguchi              SO Lake Braddock             FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
 Meet Record: # 45-00.25  1983        Maria Lovelace, T.C. Williams            
  State Qual: * 37-02.50                                                       
State Record: $    47-01  3/2/2001    Lindsay Neuberger, Frank W. Cox          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Georgina Owino            12 Edison                38-01.25* 
  2 Jillian Anwah             12 Westfield             37-01.50  
  3 Yawilda Ramirez           10 Westfield             34-09.00  
  4 Theresa McCoy             SO Lake Braddock         34-05.75  
  5 Aimee Kodat               10 Westfield             34-04.00  
  6 Natalie Duncan            JR West Potomac          34-01.25  
  7 Jessica Moise             SR Herndon               33-08.75  
  8 Pernille Kvaslerud        SR Lake Braddock         32-05.00  
  9 Katie Ludden              JR Lake Braddock         31-10.50  
 10 Sequoia Ireland           SR T.C. Williams         31-02.00  
 11 Ashley Banks              SR Woodson               31-01.75  
 12 India Wills               12 Centreville           31-00.75  
 13 Megan Torres              11 Mt. Vernon            30-02.00  
 14 Melissa Von Hoene         11 Chantilly             29-03.25  
 15 Amanda Torres             11 Mt. Vernon            28-07.25  
 16 Susan Loney               12 Yorktown              28-05.75  
 17 Christina Procaccino      SO Woodson               27-05.00  
 18 Sarah Gates               SO Langley               27-02.00  
 19 Megumi Takahashi          JR Langley               27-01.50  
 19 Joyce Kammersell          12 Falls Church          27-01.50  
 21 Heather Byrnes            SR Lee                   26-05.50  

 

Performance List

Licensed to DyeStat - Statistics ONLY  Hy-Tek's Meet Manager 2/26/2004 10:40 AM
                VHSL - AAA 2004 NORTHERN  REGIONAL - 2/28/2004                 
                      INDOOR TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS                       
                            George Mason University                            
                               Performance List                                
 
Event 1  Girls Long Jump
===============================================================================
 Meet Record:  19-05.50  2/27/1999   Yolanda Thompson, West Potomac            
  State Qual:  17-07.50                                                        
State Record:     19-08  1996        Destyne Jones (Centreville)               
State Record:     19-08  3/5/1999    Yolanda Thompson (West Potomac)           
State Record:     19-08  3/3/2000    Sheena Johnson (Garfield)                 
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Alisha Bryant                 SR South Lakes                 
  2  Jessica Preko                 SR Lake Braddock               
  3  Abby Lauer                    JR Jefferson                   
  4  Meg Seay                      SR Lake Braddock               
  5  Courtney Sanders              SR Lake Braddock               
  6  Jenny Eakin                   JR Lake Braddock               
  7  Jasmine Riley                 11 Wakefield                   
  8  Carmen Meade                  12 Westfield                   
  9  Nakeisha Wineglass            SO Hayfield                    
 10  Ella Kirby                    SO Jefferson                   
 11  Sara Kanamine                 10 Chantilly                   
 12  Caitlin Smith                 SR Lake Braddock               
 13  Jacqueline Hargrove           07 Marshall                    
 14  Sarah Woody                   SR Oakton                      
 15  Sara Hanson                   JR Langley                     
 16  Tiffany Henry                 SR Madison                     
 17  Ashley Banks                  SR Woodson                     
 18  Julia Long                    12 Falls Church                
 19  Sally Cook                    JR Woodson                     
 20  Mary Casey                    10 Chantilly                   
 21  Kerone Jones                  JR Oakton                      
 22  Tracey Lytle                  11 Edison                      
 23  Jennie Eherenhalt             11 Washington-Lee              
 24  Shantel Reed                  11 Wakefield                   
 25  Nicole Fallone                12 Yorktown                    
 
Event 2  Boys Long Jump
===============================================================================
 Meet Record:  23-08.50  2/21/1998   Brandon Royster, Fairfax                  
  State Qual:  22-00.25                                                        
State Record:  25-08.25  2/28/1997   Mike Newell (Potomac Sr. High)            
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Jeremy Beal                   SR West Potomac                
  2  Sean Tyree                    JR Lake Braddock               
  3  Jimmy Beyeah                  11 Chantilly                   
  4  Eddie Royal                   12 Westfield                   
  5  David Jones                   JR Lake Braddock               
  6  Benjamin Bonner               SR Hayfield                    
  7  Jamal Crowelle                10 Centreville                 
  8  James Schnarrs                11 Chantilly                   
  9  Brandon Williams               9 Centreville                 
 10  Justin Duncan                 SO Madison                     
 11  Salar Mohandesi               JR McLean                      
 12  Randy Devine                  SR Lake Braddock               
 13  Marcel Dixon                  SR West Potomac                
 14  Tajudeen Savage               12 Edison                      
 15  Brian Luu                     SO Jefferson                   
 16  Terrell Springs               12 Washington-Lee              
 17  Matthew Gilman                12 Yorktown                    
 18  Corey Burrell                 10 Mt. Vernon                  
 19  David Wellington              11 Mt. Vernon                  
 20  Douglas Zimmer                JR McLean                      
 21  Devin Mawdsley                05 Marshall                    
 22  Luke Provencher               JR Fairfax                     
 23  Donnie Armstrong              12 Wakefield                   
 24  Theo Robinson                 06 Marshall                    
 
Event 3  Girls Triple Jump
===============================================================================
 Meet Record:  41-00.25  2/21/1998   Yolanda Thompson, West Potomac            
  State Qual:  35-10.75                                                        
State Record:  42-04.75  3/6/1999    Sheena Johnson (Garfield)                 
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Nakeisha Wineglass            SO Hayfield                    
  2  Alisha Bryant                 SR South Lakes                 
  3  Jenny Eakin                   JR Lake Braddock               
  4  Courtney Sanders              SR Lake Braddock               
  5  Sarah Woody                   SR Oakton                      
  6  Sara Hanson                   JR Langley                     
  7  Carmen Meade                  12 Westfield                   
  8  Anna Noguchi                  SO Lake Braddock               
  9  Ella Kirby                    SO Jefferson                   
 10  Jasmine Riley                 11 Wakefield                   
 11  Jessie Easley                 FR Lake Braddock               
 12  Aparna Hirve                  SR Jefferson                   
 13  Sally Cook                    JR Woodson                     
 14  Karen Woolley                 11 Westfield                   
 15  Tiffany Henry                 SR Madison                     
 16  Ashley Banks                  SR Woodson                     
 17  Megan Ney                     SO McLean                      
 18  Georgina Owino                12 Edison                      
 19  Sharon Prueitt                11 Chantilly                   
 20  Julia Long                    12 Falls Church                
 21  Vera Parkinson                JR West Potomac                
 22  Samantha Ma                   11 Edison                      
 23  Tracey Lytle                  11 Edison                      
 24  Nicole Fallone                12 Yorktown                    
 
Event 4  Boys Triple Jump
===============================================================================
 Meet Record:  49-04.50  1987        Cornell Grayson, West Potomac             
  State Qual:  44-10.25                                                        
State Record:     50-09  1983        Roger Bennett (Gar-Field)                 
State Record:     50-09  1988        Larry Moore (Kempsville)                  
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Jeremy Beal                   SR West Potomac                
  2  Benjamin Bonner               SR Hayfield                    
  3  Jimmy Munse                   12 Westfield                   
  4  Justin Duncan                 SO Madison                     
  5  Justin Siegfried              SR South Lakes                 
  6  Randy Devine                  SR Lake Braddock               
  7  Marcel Dixon                  SR West Potomac                
  8  Antwane Minter                SO West Potomac                
  9  Kofi Asomoah                  SO Lake Braddock               
 10  Marc Nichols                  SR Jefferson                   
 11  Leif Alleman                  12 Falls Church                
 12  Jamal Crowelle                10 Centreville                 
 13  Brian Luu                     SO Jefferson                   
 14  Salar Mohandesi               JR McLean                      
 15  James Schnarrs                11 Chantilly                   
 16  Rafeal Ryu                    SR Jefferson                   
 17  Devan Clark                   10 Edison                      
 18  Luke Provencher               JR Fairfax                     
 19  John Werthmann                SO Fairfax                     
 20  Matthew Gilman                12 Yorktown                    
 21  David Wellington              11 Mt. Vernon                  
 22  Victor Lee                    SR McLean                      
 23  Donnie Armstrong              12 Wakefield                   
 24  Nicholas Hagelin               9 Yorktown                    
 
Event 5  Girls High Jump
===============================================================================
 Meet Record:  5-08.50  2/26/2000   Krystle Moss, Thomas Jefferson             
  State Qual:     5-02                                                         
State Record:  5-08.25  1985        Carmen Mann (Falls Church)                 
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ashley Haislip                JR Lake Braddock               
  2  Julia Long                    12 Falls Church                
  3  Tiana Boykin                  SR Fairfax                     
  4  Karen Woolley                 11 Westfield                   
  5  Megan Ney                     SO McLean                      
  6  Meg Seay                      SR Lake Braddock               
  7  Heather Young                 10 Yorktown                    
  8  Sharon Prueitt                11 Chantilly                   
  9  Kirsti Barrineau              JR Robinson                    
 10  Meagan McConville             11 Westfield                   
 11  Ellen Sutey                   JR Robinson                    
 12  Jasmine Riley                 11 Wakefield                   
 13  Sarah Woody                   SR Oakton                      
 14  Jacqueline Hargrove           07 Marshall                    
 15  Lizzie Brewster               11 Centreville                 
 16  Ann McGrane                   JR Langley                     
 17  Tiffany Henry                 SR Madison                     
 18  Anna Noguchi                  SO Lake Braddock               
 19  Leah Vanatta                  SO West Springfield            
 20  Cady Hendershot               SR Lee                         
 21  Tracy Comerford               10 Chantilly                   
 22  Carolyn Foran                 JR Robinson                    
 23  Annie Long                    10 Falls Church                
 24  Kaitlin Essig                  9 Washington-Lee              
 25  Samantha Ma                   11 Edison                      
 26  Emily Muth                    11 Edison                      
 
Event 6  Boys High Jump
===============================================================================
 Meet Record:     6-10  1996        Doug Humphrey, West Springfield            
  State Qual:  6-03.50                                                         
State Record:  7-00.25  3/2/2002    Keith Moffatt, Menchville                  
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  David Jones                   JR Lake Braddock               
  2  Brian Hansen                  JR Jefferson                   
  3  Atain Ibia                    SR South Lakes                 
  4  Jeremy Beal                   SR West Potomac                
  5  Douglas Zimmer                JR McLean                      
  6  Thomas Barrineau              SO Robinson                    
  7  Averell Gatton                SO Langley                     
  8  Chris Bartholomew             FR Hayfield                    
  9  Randy Devine                  SR Lake Braddock               
 10  Ji Hwan Park                  SO Fairfax                     
 11  Alex Malone                   SO Oakton                      
 12  Theo Robinson                 06 Marshall                    
 13  Tyler Tucker                  JR Robinson                    
 14  Matt Robinson                 11 Centreville                 
 15  David Wellington              11 Mt. Vernon                  
 16  Jacob Woodie                  10 Mt. Vernon                  
 17  Leif Alleman                  12 Falls Church                
 18  Joe Feldman                   JR Madison                     
 19  Philippe Tondereau            12 Westfield                   
 20  Muzzammil Sayyid                 Oakton                      
 21  Alvin Tondereau               12 Westfield                   
 22  George Pierson                11 Yorktown                    
 23  Matthew Stotler                9 Yorktown                    
 24  Michael Kestranek             11 Edison                      
 25  Donnie Armstrong              12 Wakefield                   
 
Event 7  Girls Shot Put
===============================================================================
 Meet Record:  45-00.25  1983        Maria Lovelace, T.C. Williams             
  State Qual:  37-02.50                                                        
State Record:     47-01  3/2/2001    Lindsay Neuberger, Frank W. Cox           
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Georgina Owino                12 Edison                      
  2  Jillian Anwah                 12 Westfield                   
  3  Jessica Moise                 SR Herndon                     
  4  India Wills                   12 Centreville                 
  5  Ann McGrane                   JR Langley                     
  6  Pernille Kvaslerud            SR Lake Braddock               
  7  Yawilda Ramirez               10 Westfield                   
  8  Katie Ludden                  JR Lake Braddock               
  9  Aimee Kodat                   10 Westfield                   
 10  Natalie Duncan                JR West Potomac                
 11  Sequoia Ireland               SR T.C. Williams               
 12  Theresa McCoy                 SO Lake Braddock               
 13  Ashley Banks                  SR Woodson                     
 14  Susan Loney                   12 Yorktown                    
 15  Megan Torres                  11 Mt. Vernon                  
 16  Melissa Von Hoene             11 Chantilly                   
 17  Amanda Torres                 11 Mt. Vernon                  
 18  Heather Byrnes                SR Lee                         
 19  Christina Procaccino          SO Woodson                     
 20  Megumi Takahashi              JR Langley                     
 21  Sarah Gates                   SO Langley                     
 22  Joyce Kammersell              12 Falls Church                
 
Event 8  Boys Shot Put
===============================================================================
 Meet Record:  60-09.50  2/22/2003   Steve Huntzinger, Robinson                
  State Qual:  51-01.75                                                        
State Record:  65-05.50  1978        Dan Krueger (Bayside)                     
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Christian Johnson             SR West Potomac                
  2  Julio Villatoro               SR Annandale                   
  3  Hunter Kreger                 SR West Potomac                
  4  Josh Ronan                    SR Lee                         
  5  John Carlock                  12 Mt. Vernon                  
  6  Andrew Lewis                  11 Centreville                 
  7  Phillip Drake                 12 Edison                      
  8  Teddy Kranis                  SR Langley                     
  9  Devan Clark                   10 Edison                      
 10  Michael Westerman             11 Chantilly                   
 11  Michael Parker                SR Robinson                    
 12  Jason Boggan                  12 Mt. Vernon                  
 13  Jeremiah McDaniel             SO Herndon                     
 14  Alexander Marshall            JR Robinson                    
 15  Mike Moise                    JR Herndon                     
 16  Donnie Armstrong              12 Wakefield                   
 17  Shawn Austin                  SR Herndon                     
 18  Cedric Simmons                12 Westfield                   
 19  Julian Williams               SR Lake Braddock               
 20  Jacob Farmer                  SR McLean                      
 21  Maurice McCombs               SR South Lakes                 
 22  John Meagher                  SR Langley                     
 23  Zach Walker                   SR McLean                      
 24  Jamie Aucutt                  12 Falls Church                
 
Event 9  Girls Pole Vault
===============================================================================
 Meet Record:  10-10  2/22/2003   Kathryn Pettine, Westfield                   
  State Qual:   9-08                                                           
State Record:  11-04  3/1/2003    Kathryn Pattine, Westfield                   
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Nicole Graziano               SR Lake Braddock               
  2  Alison Robins                 JR Madison                     
  3  Anna Noguchi                  SO Lake Braddock               
  4  Erin Harrison                 JR Lake Braddock               
  5  Mary Mohay                    SR Robinson                    
  6  Nicole Kazuba                 10 Chantilly                   
  7  Elizabeth Gill                SR Annandale                   
  8  Jennifer Garrott              SO Lake Braddock               
  9  Maxine Gourley                SR Langley                     
 10  Rebecca Schad                 12 Chantilly                   
 11  Megan Ney                     SO McLean                      
 12  Mari Yamiguchi                JR Jefferson                   
 13  Adrianne Colton               SR Langley                     
 14  Lauren Harkness               JR Oakton                      
 15  Pam Tsang                     SR Jefferson                   
 16  Meagan Jenkins                11 Centreville                 
 17  Betsy Alter                    9 Westfield                   
 18  Alexa Uhrig                   SO Madison                     
 19  Alanna White                  JR McLean                      
 20  Tracey Lytle                  11 Edison                      
 
Event 10  Boys Pole Vault
===============================================================================
 Meet Record:  14-10  2/24/2001   Mark Kupets, Centreville                     
  State Qual:  13-00                                                           
State Record:  16-01  1992        Lawrence Johnson (Great Bridge)              
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  David Lewis                   12 Westfield                   
  2  Scott Decker                  SR Robinson                    
  3  David Hodulich                SR Lake Braddock               
  4  Andy France                   SR Lake Braddock               
  5  Ayoob Jan                     SR Annandale                   
  6  Tyler Tucker                  JR Robinson                    
  7  Jonathan Rapavi               SR Hayfield                    
  8  Victor Lee                    SR McLean                      
  9  Matthew O'Leary               SR Robinson                    
 10  Chad Cochran                  10 Westfield                   
 11  Dominic Lauchengco            10 Chantilly                   
 12  Joe Kruse                     SO Annandale                   
 13  Chris Bengtson                JR Jefferson                   
 14  David Newkirk                 10 Westfield                   
 15  Ian McCabe                    11 Centreville                 
 16  David Wellington              11 Mt. Vernon                  
 17  Cris Landefeld                JR Madison                     
 18  Todd Arnts                    SR McLean                      
 19  Stephen Dockery               SO Woodson                     
 20  Michael Kestranek             11 Edison                      
 21  Phillip Deneanlt              11 Mt. Vernon                  
 
Event 11  Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  9:23.30  2/21/1998   Thomas Jefferson H.S.                      
  State Qual:  9:49.51                                                         
State Record:  9:12.82  3/6/1999    Thomas Jefferson S/T-Fx                    
     School
===============================================================================
  1  Herndon High  'A'                                            
     1) 57 Heather Fisher SR            2) 58 Hannah Green JR             
     3) 59 Carleigh Gregory SR          4) 60 Kristin Hart SR             
  2  Lake Braddock Secondary  'A'                                 
     1) 99 Erin Harrison JR             2) 101 Mary Carter Jacocks FR     
     3) 115 Kelsey Snowden JR           4) 116 Leigh Van Lear FR          
  3  Oakton High  'A'                                             
     1) 147 Rebekah Berlin SO           2) 159 Lindsey Miller JR          
     3) 164 Stephanie Thomas FR         4) 149 Suzanne Capehart FR        
  4  Washington-Lee High  'A'                                     
     1) 258 Virginia Taylor 10          2) 253 Lauren Rayner 11           
     3) 242 Julia Battocchi 11          4) 252 Karin Ohman 11             
  5  James W. Robinson Secondary  'A'                             
     1) 76 Abigail Coster SO            2) 77 Caroline Coster JR          
     3) 87 Victoria Moore SR            4) 75 Christine Connors JR        
  6  Thomas Jefferson S&T  'A'                                    
     1) 207 Kristen Berberich JR        2) 217 Caitlin Sheldon FR         
     3) 215 Stephany Reaves SO          4) 218 Gina Siddiqui SO           
  7  Westfield High  'A'                                          
     1) 283 Megan Dwyer 11              2) 285 Hilary Hamlin 11           
     3) 293 Christina Mowatt-Larssen 11 4) 294 Sabina Page 10             
  8  Annandale High  'A'                                          
     1) 1 Lauren Edwards SR             2) 2 Phylicia Foreman SR          
     3) 5 Hannah Tubb FR                4) 6 Katie Tubb SO                
  9  W.T.Woodson High  'A'                                        
     1) 233 Cindy Spahn FR              2) 235 Becca Thomas JR            
     3) 234 Lauren Spratt JR            4) 225 Laura Honan JR             
 10  West Potomac High  'A'                                       
     1) 261 Diana Burk SO               2) 260 Alison Arberg JR           
     3) 263 Kristina Dahmann SO         4) 267 Emily Macklin SO           
 11  South Lakes High  'B'                                        
     1) 178 Maeve O'Doherty SR          2) 179 Kate Peters SO             
     3) 180 Ashley Schoenwetter SR      4) 181 Kaitlyn Williams FR        
 12  Langley High  'A'                                            
     1) 133 Letitia Wu SO               2) 134 Jill Zimmerman SR          
     3) 129 Laura Lyons SO              4) 128 Meghan Lenczyk FR          
 13  Yorktown High  'A'                                           
     1) 308 Margaret McGaffigan 12      2) 297 Brianna Arthurs 10         
     3) 299 Emma Causey 10              4) 307 Kelsey Marquardt 11        
 14  Thomas Edison High  'A'                                      
     3) 188 Erica Engdahl 10            4)                                
 
Event 12  Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  7:58.54  2/27/1999   T.C. Williams H.S.                         
  State Qual:  8:13.38                                                         
State Record:  7:51.96  3/1/2003    West Springfield                           
                        Tim Kwak, Joe McMahon, John Cook, Jeff Day        
     School
===============================================================================
  1  Thomas Jefferson S&T  'A'                                    
     1) 566 Chris Katilie JR            2) 563 Mike Bradshaw SO           
     3) 574 Hersh Singh SO              4) 564 Kyle Grimsley SO           
  2  Westfield High  'A'                                          
     1) 617 Chris Black 12              2) 622 Chris Courson 12           
     3) 621 Kendall Cones 11            4) 619 Daniel Bruch 11            
  3  Oakton High  'A'                                             
     1) 512 Patrick Epley JR            2) 516 Patrick Leong SR           
     3) 518 Tommy Mason SO              4) 513 Chris Ford JR              
  4  Lake Braddock Secondary  'A'                                 
     1) 443 Brad Clark JR               2) 449 Danny Howick SR            
     3) 450 Anthony Internicola SR      4) 448 David Hogan SO             
  5  Herndon High  'A'                                            
     1) 391 Ryan Catlett SR             2) 393 Danny Gordon JR            
     3) 394 Wayne Gore SR               4) 395 Jared Hatch JR             
  6  West Springfield High  'A'                                   
     1) 610 Kris Benton SO              2) 611 Dean Christesen SO         
     3) 612 Mike Davis SR               4) 616 Steven Tobin SR            
  7  James W. Robinson Secondary  'A'                             
     1) 420 Daniel Gantz SR             2) 423 Mark Hussa SO              
     3) 427 Alexander Novak JR          4) 430 Sam Rhoades SR             
  8  Chantilly High  'A'                                          
     1) 335 X Cox 11                    2) 339 Kevin O' Malley 11         
     3) 340 Douglas Palmer 12           4) 344 Brad Siragusa 10           
  9  Langley High  'A'                                            
     1) 461 Chris Frames JR             2) 462 Steve Frames JR            
     3) 464 Alex Gilman SO              4) 465 Austen Head SR             
 10  Hayfield Secondary  'A'                                      
     1) 377 Andrew Connell SR           2) 381 Marcus Jones JR            
     3) 382 Jeff Miller FR              4) 386 Matt Schmidt SO            
 11  McLean High  'A'                                             
     1) 476 James Butcher SR            2) 477 Benjamin Donovan FR        
     3) 478 Robert Epstein SR           4) 480 Grant Harper SO            
 12  Washington-Lee High  'A'                                     
     1)                                 2) 599 Chris Tyson 9              
     3) 588 Matt Dinan 11               4) 589 William Gabler 11          
 13  Jeb Stuart High  'A'                                         
     1) 440 William Santos 11           2) 438 Luis Medrano 10            
     3) 441 David Schlaseman 11         4) 439 Thomas Rudwick 9           
 14  Mount Vernon High  'A'                                       
     1) 507 Jacob Woodie 10             2) 502 Ryan Rosado 11             
     3) 499 Robert Hall 12              4) 497 Phillip Deneanlt 11        
 
Event 13  Girls 55 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
 Meet Record:   7.98  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                      
  State Qual:   8.76                                                           
State Record:   7.75  3/4/2000    Sheena Johnson (Garfield)                    
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Meg Seay                      SR Lake Braddock               
  2  Latavia Lewis                 SR Lee                         
  3  Karen Woolley                 11 Westfield                   
  4  Madeline Clark                   Langley                     
  5  Courtney Sanders              SR Lake Braddock               
  6  Rachel Winters                SR Fairfax                     
  7  Jasmine Nelson                11 Chantilly                   
  8  Melissa Terry                 JR Madison                     
  9  Sarah Woody                   SR Oakton                      
 10  Sara Hanson                   JR Langley                     
 11  Julie Wilson                  JR Langley                     
 12  Julia Long                    12 Falls Church                
 13  Tiana Boykin                  SR Fairfax                     
 14  Breah Samuels                 JR Lake Braddock               
 15  Sharon Prueitt                11 Chantilly                   
 16  Laura Morehouse               SO Lake Braddock               
 17  Kerone Jones                  JR Oakton                      
 18  Angie Holden                  SR Lake Braddock               
 19  Laura Brady                   JR Herndon                     
 20  Nicole Fallone                12 Yorktown                    
 21  Kaia Marquardt                12 Yorktown                    
 22  Tracey Lytle                  11 Edison                      
 23  Octavia Moore                  9 Mt. Vernon                  
 24  Kaitlin Essig                  9 Washington-Lee              
 
Event 14  Boys 55 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
 Meet Record:   7.24  2/26/2000   Rickey Harris, Centreville                   
  State Qual:   7.92                                                           
State Record:   7.16  3/5/1999    Ricky Harris (Centreville)                   
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Alvin Tondereau               12 Westfield                   
  2  Philippe Tondereau            12 Westfield                   
  3  Justin Siegfried              SR South Lakes                 
  4  Tajudeen Savage               12 Edison                      
  5  Stephen Tate                  12 Centreville                 
  6  Charles Jones                 JR West Potomac                
  7  Tyler Tucker                  JR Robinson                    
  8  Chris Jones                   JR West Potomac                
  9  Jimmy Beyeah                  11 Chantilly                   
 10  Lloyd Bonner                  SR Hayfield                    
 11  David Jones                   JR Lake Braddock               
 12  Victor Lee                    SR McLean                      
 13  Jamal Crowelle                10 Centreville                 
 14  Benjamin Bonner               SR Hayfield                    
 15  Douglas Zimmer                JR McLean                      
 16  Jim Evangelisti               JR Langley                     
 17  AC Meyers                     SO Robinson                    
 18  Nam Pham                      11 Centreville                 
 19  Dillon Price                  SO Langley                     
 20  Peter Harlan                  12 Yorktown                    
 21  Leif Alleman                  12 Falls Church                
 22  Ed Park                       FR Fairfax                     
 23  David Wellington              11 Mt. Vernon                  
 24  Matthew Gilman                12 Yorktown                    
 25  Andre Kosovych                11 Yorktown                    
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash Prelims
===============================================================================
 Meet Record:   6.96  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                      
  State Qual:   7.51                                                           
State Record:   6.95  1987        Monique Everett (Denbigh)                    
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Murielle Ahoure               JR Hayfield                    
  2  Carmen Meade                  12 Westfield                   
  3  Jessica Preko                 SR Lake Braddock               
  4  Sara Kanamine                 10 Chantilly                   
  5  Jacqueline Hargrove           07 Marshall                    
  6  Abby Lauer                    JR Jefferson                   
  7  Jennifer Geldermann           11 Chantilly                   
  8  Julie Wilson                  JR Langley                     
  9  Courtney Kuhn                 SR Robinson                    
 10  Denell Davis                  JR South Lakes                 
 11  Bailey Kavanaugh              JR West Potomac                
 12  Alisha Bryant                 SR South Lakes                 
 13  Alise Sumpter                 JR Oakton                      
 14  Jasmine Riley                 11 Wakefield                   
 15  Brooke Gilbride               10 Westfield                   
 16  Megan Ney                     SO McLean                      
 17  Mary Casey                    10 Chantilly                   
 18  Jennie Eherenhalt             11 Washington-Lee              
 19  Juliana Coleman               SO Lake Braddock               
 20  Stephanie Osei-Tutu           FR McLean                      
 21  Caitlin Smith                 SR Lake Braddock               
 22  Alyson Shontell               12 Yorktown                    
 23  Georgina Owino                12 Edison                      
 
Event 16  Boys 55 Meter Dash Prelims
===============================================================================
 Meet Record:   6.2h  1986        Ron Lewis, Robinson                          
  State Qual:   6.63                                                           
State Record:   6.24  1986        Andre Cason (Green Run)                      
State Record:   6.1h  1983        Martin Smith (Jeff/Huguenot/Wythe)           
State Record:   6.1h  1979        Curtis Riddick (First Colonial)              
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Eddie Royal                   12 Westfield                   
  2  Jimmy Beyeah                  11 Chantilly                   
  3  Tajudeen Savage               12 Edison                      
  4  John Wingfield                JR Langley                     
  5  Terrell Springs               12 Washington-Lee              
  6  Kevin Brown                   12 Westfield                   
  7  Alfredo Morales               SR Hayfield                    
  8  Stephen Benkert               11 Yorktown                    
  9  Jeremy Beal                   SR West Potomac                
 10  Antwane Minter                SO West Potomac                
 11  Bryce Nunn                    JR T.C. Williams               
 12  Erik Criman                   SR Robinson                    
 13  Sean Tyree                    JR Lake Braddock               
 14  Keenan Strother               SR T.C. Williams               
 15  James Schnarrs                11 Chantilly                   
 16  Easton Davis                  JR Hayfield                    
 17  Travis Swaggard               JR Hayfield                    
 18  Brandon Williams               9 Centreville                 
 19  Pierre Robinson               10 Mt. Vernon                  
 20  James Simmons                 JR Hayfield                    
 21  Stephen Tate                  12 Centreville                 
 22  Aldwin Jones                  12 Washington-Lee              
 23  Salar Mohandesi               JR McLean                      
 24  Sean Tarpey                   SO Robinson                    
 25  Mike Tuckfelt                 JR Madison                     
 26  Justin Duncan                 SO Madison                     
 27  Ryan Henry                     9 Edison                      
 28  AJ Payne                      JR Fairfax                     
 29  Ryan Powell                   JR Fairfax                     
 
Event 17  Girls 4x200 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  1:44.3h  1986        Lake Braddock H.S.                         
  State Qual:  1:47.97                                                         
State Record:  1:41.01  3/6/1999    Bethel High School                         
     School
===============================================================================
  1  Chantilly High  'A'                                          
     1) 15 Jennifer Geldermann 11       2) 18 Jasmine Nelson 11           
     3) 12 Mary Casey 10                4) 16 Sara Kanamine 10            
  2  James W. Robinson Secondary  'A'                             
     1) 80 Lauren Hallauer FR           2) 83 Brittany Kuhn SO            
     3) 85 Patricia McNulty SO          4) 84 Courtney Kuhn SR            
  3  Lake Braddock Secondary  'A'                                 
     1) 94 Jenny Eakin JR               2) 109 Michelle Presley FR        
     3) 110 Breah Samuels JR            4) 111 Courtney Sanders SR        
  4  Oakton High  'A'                                             
     1) 150 Ann-Stewart Downer JR       2) 151 Krista Dressler JR         
     3) 153 Katie Esselburn FR          4) 157 Heather Lemunyon JR        
  5  Westfield High  'A'                                          
     1) 281 Candice Coates 12           2) 284 Brooke Gilbride 10         
     3) 287 Soo Jin Kim 11              4) 288 Soo Ryun Kim 11            
  6  Hayfield Secondary  'A'                                      
     1) 48 Beverley Kalamba FR          2) 49 Asia Odum SO                
     3) 46 Erin Dodd SR                 4) 47 Janay Jones SO              
  7  Herndon High  'A'                                            
     1) 53 Laura Brady JR               2) 54 Lizzie Bronson JR           
     3) 55 Paige Bryan                  4) 58 Hannah Green JR             
  8  Langley High  'A'                                            
     1) 118 Madeline Clark              2) 123 Sara Hanson JR             
     3) 124 Taylor Higgins SO           4) 132 Julie Wilson JR            
  9  South Lakes High  'A'                                        
     1) 173 Nikki Brust SR              2) 175 Denell Davis JR            
     3) 176 Yvonne Kabia JR             4) 177 Tara Markey SR             
 10  Thomas Edison High  'A'                                      
     1) 186 Lauren Carman 9             2) 191 Laura Hyde 10              
     3) 192 Raven Jones 10              4) 201 Georgina Owino 12          
 11  George C. Marshall High  'A'                                 
     1) 39 Jacqueline Hargrove 07       2) 37 Gina Cappiello 07           
     3) 42 Jamie Schiller 07            4) 38 Kathryn Fay 07              
 12  West Potomac High  'A'                                       
     1) 266 Bailey Kavanaugh JR         2) 265 Nicole Gerow SO            
     3) 268 Vera Parkinson JR           4) 262 Britney Butler SR          
 13  Washington-Lee High  'A'                                     
     1) 246 Jennie Eherenhalt 11        2) 256 Brittany Smallwood 10      
     3) 249 Megan Hannigan 11           4) 254 Lexy Roy 9                 
 14  Wakefield High  'A'                                          
     1) 240 Madeline Rosen 11           2) 239 Jasmine Riley 11           
     3) 236 Tiausha Butler 9            4) 238 Shantel Reed 11            
 
Event 18  Boys 4x200 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  1:30.43  1993        T.C. Williams H.S.                         
  State Qual:  1:33.31                                                         
State Record:  1:29.70  3/2/2002    Deep Creek High School, Deep Creek         
                        D. Hyman, J. Hyman, A. Carey, D. Flood            
     School
===============================================================================
  1  Westfield High  'A'                                          
     1) 618 Kevin Brown 12              2) 628 Joe Nubour 12              
     3) 633 Alvin Tondereau 12          4) 629 Eddie Royal 12             
  2  Lake Braddock Secondary  'A'                                 
     1) 442 Kofi Asomoah SO             2) 445 Randy Devine SR            
     3) 451 David Jones JR              4) 458 Sean Tyree JR              
  3  Thomas Edison High  'A'                                      
     1) 551 Ryan Henry 9                2) 554 Edgar Jurado 10            
     3) 561 Kenneth Vaughan 12          4) 545 Devan Clark 10             
  4  Hayfield Secondary  'A'                                      
     1) 375 Benjamin Bonner SR          2) 376 Lloyd Bonner SR            
     3) 378 Easton Davis JR             4) 387 James Simmons JR           
  5  Chantilly High  'A'                                          
     1) 343 James Schnarrs 11           2) 341 Dustin Ray 10              
     3) 331 Kyle Bauman 11              4) 345 Darren Tully 12            
  6  T. C. Williams High  'A'                                     
     1) 543 Keenan Strother SR          2) 537 Richard Freeman SR         
     3) 541 Adrien Prophete JR          4) 540 Bryce Nunn JR              
  7  West Potomac High  'A'                                       
     1) 600 Jeremy Beal SR              2) 602 Marcel Dixon SR            
     3) 605 Charles Jones JR            4) 608 Antwane Minter SO          
  8  James Madison High  'A'                                      
     1) 411 Mike Tuckfelt JR            2) 409 Keenan Lofton SO           
     3) 406 Nate Field SR               4) 404 Justin Duncan SO           
  9  James W. Robinson Secondary  'A'                             
     1) 417 Erik Criman SR              2) 431 Tim Sandole SR             
     3) 432 Ryan Schaefer SR            4) 433 Sean Tarpey SO             
 10  Centreville High  'A'                                        
     1) 319 Derrick Bailey 11           2) 326 Dwight McClerckin 11       
 11  Langley High  'A'                                            
     1) 472 Kavian Tahbaz SO            2) 461 Chris Frames JR            
     3) 474 John Wingfield JR           4) 470 Dillon Price SO            
 12  Oakton High  'A'                                             
     1) 509 Zach Bush SR                2) 510 Jon Crain JR               
     3) 514 Billy Hafker JR             4) 519 Stephen McNeil SR          
 13  Fairfax High  'A'                                            
     1) 352 AJ Payne JR                 2) 353 Ryan Powell JR             
     3) 348 Chris Martin JR             4) 355 Zach Stafford JR           
 14  Washington-Lee High  'A'                                     
     1) 598 Terrell Springs 12          2) 587 Dan Cavanaugh 11           
     3) 593 Aldwin Jones 12             4) 595 Austin Leeds 10            
 15  Mount Vernon High  'A'                                       
     1) 493 Mensah Afrane 12            2) 501 Pierre Robinson 10         
     3) 495 Corey Burrell 10            4) 505 Carlos Velazquez 11        
 16  Yorktown High  'A'                                           
     1) 644 George Pierson 11           2) 637 Stephen Benkert 11         
     3) 640 Matthew Gilman 12           4) 638 James Brent 11             
 
Event 19  Girls 1600 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  4:52.05  2/21/1998   Laura Heiner, Centreville                  
  State Qual:  5:17.13                                                         
State Record:  4:47.78  1987        Erin Keogh (Langley)                       
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Danielle Light                JR Oakton                      
  2  Heather Fisher                SR Herndon                     
  3  Melissa Dewey                 JR Hayfield                    
  4  Kelsey Snowden                JR Lake Braddock               
  5  Ellen Childress               12 Washington-Lee              
  6  Emily Gousen                  12 Washington-Lee              
  7  Morgan Phelan                 SR Hayfield                    
  8  Erin Klein                    SO Lake Braddock               
  9  Jenny Miller                  SR Herndon                     
 10  Kayley Byrne                  SO Oakton                      
 11  Jacqueline Chapman            12 Westfield                   
 12  Lauren Fredrickson            FR Langley                     
 13  Kelly Sherrard                JR Lake Braddock               
 14  Jennifer Hovland              SO Robinson                    
 15  Carleigh Gregory              SR Herndon                     
 16  Jordana Henderson             SO Fairfax                     
 17  Amanda Case                   SO Langley                     
 18  Karin Ohman                   11 Washington-Lee              
 19  Margaret Oates                 9 Washington-Lee              
 20  Maeve O'Doherty               SR South Lakes                 
 21  Laura Strehle                 11 Washington-Lee              
 22  Kimberly Vowell               JR Lee                         
 23  Emma Causey                   10 Yorktown                    
 24  Cynthia Bergstrom             10 Edison                      
 25  Thia Kakouris                 SO Fairfax                     
 
Event 20  Boys 1600 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  4:04.02  2/26/2000   Alan Webb, South Lakes                     
  State Qual:  4:27.05                                                         
State Record:  4:12.11  3/2/2001    Alan Webb, South Lakes                     
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  James Scheiner                12 Westfield                   
  2  Danny Howick                  SR Lake Braddock               
  3  Kris Cruz                     SR Oakton                      
  4  Shane Young                   SR Herndon                     
  5  David Groff                   12 Westfield                   
  6  Chris Mocko                   SR Jefferson                   
  7  Steven Tobin                  SR West Springfield            
  8  Christo Landry                SR Jefferson                   
  9  Brian Fussell                 JR Hayfield                    
 10  Brad Clark                    JR Lake Braddock               
 11  Karl Lang                     SR Oakton                      
 12  Kris Benton                   SO West Springfield            
 13  Jason Vick                    JR Oakton                      
 14  Brad Siragusa                 10 Chantilly                   
 15  Andrew Waring                 SR Madison                     
 16  Doug Shapiro                  04 Marshall                    
 17  Brian Graf                    SR Robinson                    
 18  Craig Daughety                SR South Lakes                 
 19  Bryan Kirby                   12 Edison                      
 20  Mitch Milkov                  JR Fairfax                     
 21  Mudasar Haidat                12 Wakefield                   
 22  Ermias Regassa                11 Mt. Vernon                  
 23  Keith Rizza                   SR Lee                         
 24  Andy Cooper                   JR Madison                     
 25  David Burke                   11 Washington-Lee              
 26  Phillip Deneanlt              11 Mt. Vernon                  
 27  Cornelius Kettles             10 Edison                      
 
Event 21  Girls 500 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  1:13.79  1987        Kendyl Baugh, South Lakes                  
  State Qual:  1:18.53                                                         
State Record:  1:13.19  3/4/2000    Sheena Johnson (Garfield)                  
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Susan Brooks                  JR Robinson                    
  2  Tara Markey                   SR South Lakes                 
  3  Nakeisha Wineglass            SO Hayfield                    
  4  Kat Schleckser                JR Jefferson                   
  5  Hannah Green                  JR Herndon                     
  6  Nicole Rabinowitz             SR Oakton                      
  7  Adeola Abisogun               11 Chantilly                   
  8  Jessica Vranas                11 Chantilly                   
  9  Michelle Presley              FR Lake Braddock               
 10  Sara Hanson                   JR Langley                     
 11  Erin Harrison                 JR Lake Braddock               
 12  Caroline Epley                SR Oakton                      
 13  Hannah Tubb                   FR Annandale                   
 14  Julianne Twining              SR McLean                      
 15  Sarah Fagre                   JR Fairfax                     
 16  Emily Gousen                  12 Washington-Lee              
 17  Allison Kinghorn              FR McLean                      
 18  Gina Uricoli                  SO Fairfax                     
 19  Kallie Sims                   10 Washington-Lee              
 20  Rachel Gerstein               10 Edison                      
 21  Emily Muth                    11 Edison                      
 22  Christine Arkwright           11 Falls Church                
 23  Kelsey Marquardt              11 Yorktown                    
 
Event 22  Boys 500 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  1:03.74  2/24/2001   Frank Francois, Lake Braddock              
  State Qual:  1:06.99                                                         
State Record:  1:03.01  1988        Kerry Wooden, Warwick                      
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Wayne Gore                    SR Herndon                     
  2  Chris Courson                 12 Westfield                   
  3  Philippe Tondereau            12 Westfield                   
  4  Chris Black                   12 Westfield                   
  5  Chris O'Keefe                 SR Oakton                      
  6  Ryan Catlett                  SR Herndon                     
  7  Christopher Richardson        SO Hayfield                    
  8  Darren Tully                  12 Chantilly                   
  9  Chad Taylor                   SR Lake Braddock               
 10  Ayoob Jan                     SR Annandale                   
 11  Julian Patterson              JR McLean                      
 12  David Hogan                   SO Lake Braddock               
 13  Bryan Kirby                   12 Edison                      
 14  Andrew DeCoster               SR West Potomac                
 15  Andrew Coatsworth             05 Marshall                    
 16  Sean Welsh                    JR Robinson                    
 17  Roy Coles                     12 Edison                      
 18  Matt Williamson               SR Madison                     
 19  Michael Kestranek             11 Edison                      
 20  Andrew Cook                   JR Lee                         
 21  Joseph Sullivan               SO McLean                      
 22  Ariel Ortiz                   12 Falls Church                
 23  Jim Evangelisti               JR Langley                     
 24  James Brent                   11 Yorktown                    
 25  Mensah Afrane                 12 Mt. Vernon                  
 
Event 23  Girls 1000 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  2:52.41  2/24/2001   Kelley Otstott, Thomas Jefferson           
  State Qual:  3:04.96                                                         
State Record:  2:53.90  3/4/2000    Elizabeth Bayne (Kecoughtan)               
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Heather Fisher                SR Herndon                     
  2  Kelsey Snowden                JR Lake Braddock               
  3  Danielle Light                JR Oakton                      
  4  Karen Wilson                  JR Herndon                     
  5  Emily Gousen                  12 Washington-Lee              
  6  Lauren Edwards                SR Annandale                   
  7  Jessie Deegan                 12 Westfield                   
  8  Allegra Smith                 JR Oakton                      
  9  Meredith Tighe                FR Oakton                      
 10  Jessie Davis                  JR Woodson                     
 11  Caroline Coster               JR Robinson                    
 12  Victoria Moore                SR Robinson                    
 13  Colleen Killiany              JR Woodson                     
 14  Katie Devlin                  FR Woodson                     
 15  Kristina Dahmann              SO West Potomac                
 16  Katie Gambale                 SO Jefferson                   
 17  Amanda Case                   SO Langley                     
 18  Deborah Perl                  JR Oakton                      
 19  Jordana Henderson             SO Fairfax                     
 20  Kallie Sims                   10 Washington-Lee              
 21  Kaitlyn Williams              FR South Lakes                 
 22  Lauren Rayner                 11 Washington-Lee              
 23  Karin Ohman                   11 Washington-Lee              
 24  Emma Causey                   10 Yorktown                    
 25  Cynthia Bergstrom             10 Edison                      
 
Event 24  Boys 1000 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  2:29.40  2/23/2002   Phil Gaeta, Oakton                         
  State Qual:  2:36.31                                                         
State Record:  2:23.68  3/3/2001    Alan Webb, South Lakes                     
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  David Groff                   12 Westfield                   
  2  Shane Young                   SR Herndon                     
  3  Steven Tobin                  SR West Springfield            
  4  Kris Cruz                     SR Oakton                      
  5  Michael Hagos                 SR Lee                         
  6  Brian Fussell                 JR Hayfield                    
  7  James Heiner                  12 Centreville                 
  8  Steve Frames                  JR Langley                     
  9  Mark Hussa                    SO Robinson                    
 10  Chris O'Keefe                 SR Oakton                      
 11  Sean O'Neill                  SR Lake Braddock               
 12  James Scheiner                12 Westfield                   
 13  Anthony Internicola           SR Lake Braddock               
 14  Dave Price                    SR Jefferson                   
 15  Danny Howick                  SR Lake Braddock               
 16  Kris Benton                   SO West Springfield            
 17  John Mconnell                 SR Jefferson                   
 18  Mike Davis                    SR West Springfield            
 19  Jason Weiskopf                11 Westfield                   
 20  Bryan Kirby                   12 Edison                      
 21  Michael Miracle               SO McLean                      
 22  David Schlaseman              11 Stuart                      
 23  Craig Daughety                SR South Lakes                 
 24  Mitch Milkov                  JR Fairfax                     
 25  Michael Young                 SR McLean                      
 26  Mike Robertson                11 Wakefield                   
 27  Baraket Haile                 12 Washington-Lee              
 28  Jacob Woodie                  10 Mt. Vernon                  
 29  Phillip Deneanlt              11 Mt. Vernon                  
 
Event 25  Girls 300 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  38.89  2/26/2000   Alyssa Aiken, Chantilly                      
  State Qual:  41.61                                                           
State Record:  38.30  3/4/2000    Alyssa Aiken (Chantilly)                     
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Murielle Ahoure               JR Hayfield                    
  2  Nakeisha Wineglass            SO Hayfield                    
  3  Sara Kanamine                 10 Chantilly                   
  4  Carmen Meade                  12 Westfield                   
  5  Jacqueline Hargrove           07 Marshall                    
  6  Courtney Sanders              SR Lake Braddock               
  7  Lauren Hallauer               FR Robinson                    
  8  Jennifer Geldermann           11 Chantilly                   
  9  Jessica Dailey                SO Fairfax                     
 10  Jenny Eakin                   JR Lake Braddock               
 11  Jessica Preko                 SR Lake Braddock               
 12  Amber Young                   SO Oakton                      
 13  Jasmine Nelson                11 Chantilly                   
 14  Ella Kirby                    SO Jefferson                   
 15  Madeline Clark                   Langley                     
 16  Denell Davis                  JR South Lakes                 
 17  Stephanie Osei-Tutu           FR McLean                      
 18  Sally Cook                    JR Woodson                     
 19  Jessica Hairston              11 Yorktown                    
 20  Rachel Gerstein               10 Edison                      
 21  Laura Hyde                    10 Edison                      
 22  Heather Young                 10 Yorktown                    
 23  Julia Long                    12 Falls Church                
 
Event 26  Boys 300 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  34.61  2/27/1993   Carlos Samuels, T.C. Williams                
  State Qual:  35.94                                                           
State Record:  33.79  1993        Anthony Wheeler (Kecoughtan)                 
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Roy Coles                     12 Edison                      
  2  Italo Leva                    SR West Springfield            
  3  Chris Black                   12 Westfield                   
  4  Chad Taylor                   SR Lake Braddock               
  5  Tajudeen Savage               12 Edison                      
  6  Lloyd Bonner                  SR Hayfield                    
  7  Sean Tyree                    JR Lake Braddock               
  8  Kevin Brown                   12 Westfield                   
  9  Christopher Richardson        SO Hayfield                    
 10  Tim Sandole                   SR Robinson                    
 11  Keenan Strother               SR T.C. Williams               
 12  James Schnarrs                11 Chantilly                   
 13  Salar Mohandesi               JR McLean                      
 14  Kendall Cones                 11 Westfield                   
 15  Mike Tuckfelt                 JR Madison                     
 16  Ryan Henry                     9 Edison                      
 17  Cameron Dohse                 10 Centreville                 
 18  Grant Cobb                    JR Woodson                     
 19  Maurice McCombs               SR South Lakes                 
 20  Zach Bush                     SR Oakton                      
 21  Dillon Price                  SO Langley                     
 22  Joel Ryan                     06 Marshall                    
 23  Ariel Ortiz                   12 Falls Church                
 24  Pierre Robinson               10 Mt. Vernon                  
 25  Corey Burrell                 10 Mt. Vernon                  
 26  Austin Leeds                  10 Washington-Lee              
 
Event 27  Girls 3200 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:   9:57.83  1987        Erin Keough, Langley                      
  State Qual:  11:28.74                                                        
State Record:  10:07.03  2/28/1987   Erin Keogh (Langley)                      
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Melissa Dewey                 JR Hayfield                    
  2  Morgan Phelan                 SR Hayfield                    
  3  Katherine Read                12 Yorktown                    
  4  Danielle Light                JR Oakton                      
  5  Kristin Hart                  SR Herndon                     
  6  Erin Klein                    SO Lake Braddock               
  7  Ellen Childress               12 Washington-Lee              
  8  Kayley Byrne                  SO Oakton                      
  9  Lauren Fredrickson            FR Langley                     
 10  Shannen Cleveland             FR Hayfield                    
 11  Kelly Sherrard                JR Lake Braddock               
 12  Megan Dwyer                   11 Westfield                   
 13  Eileen Foley                  09 Chantilly                   
 14  Laura Lyons                   SO Langley                     
 15  Laura Regensburg              JR West Potomac                
 16  Ashley Hughes                 SR West Springfield            
 17  Sara Hiller                   SO Oakton                      
 18  Emily Hellmuth                10 Yorktown                    
 19  Karen Dickerson               12 Edison                      
 20  Kimberly Vowell               JR Lee                         
 21  Brandy Tish                   10 Mt. Vernon                  
 22  Liz Kakouris                  SO Fairfax                     
 23  Jaclyn Jakubek                FR Woodson                     
 24  Suzanne Gabriel               SO McLean                      
 25  Laura Strehle                 11 Washington-Lee              
 
Event 28  Boys 3200 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  9:15.60  2/15/1997   Eric Kweder, Edison                        
  State Qual:  9:45.62                                                         
State Record:  8:59.57  3/2/2002    Matt Keally, Ocean Lakes                   
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Christo Landry                SR Jefferson                   
  2  David Groff                   12 Westfield                   
  3  Karl Lang                     SR Oakton                      
  4  Brad Clark                    JR Lake Braddock               
  5  James Scheiner                12 Westfield                   
  6  Kyle Smith                    JR Jefferson                   
  7  Chris Mocko                   SR Jefferson                   
  8  Brad Siragusa                 10 Chantilly                   
  9  Kris Cruz                     SR Oakton                      
 10  Danny Howick                  SR Lake Braddock               
 11  Stephen Best                  SR Oakton                      
 12  Dawitt Legesse                JR Lee                         
 13  Jes Barron                    SR Woodson                     
 14  Michael Spooner               FR West Springfield            
 15  Danny Gordon                  JR Herndon                     
 16  Andrew Waring                 SR Madison                     
 17  Ermias Regassa                11 Mt. Vernon                  
 18  Ismail Ahmed                  SO Annandale                   
 19  Tyler Gray                    SO West Potomac                
 20  Cameron Dozier                SR Robinson                    
 21  Mudasar Haidat                12 Wakefield                   
 22  Chris Werner                  JR Madison                     
 23  Todd Arnts                    SR McLean                      
 24  David Fink                    JR Woodson                     
 25  Benjamin Bartlett             11 Yorktown                    
 26  Chris Tyson                    9 Washington-Lee              
 27  Raymond Thoman                10 Mt. Vernon                  
 28  Ben Robertson                 11 Wakefield                   
 
Event 29  Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  3:58.31  2/24/2001   Hayfield H.S.                              
  State Qual:  4:07.07                                                         
State Record:  3:50.92  3/6/1999    Bethel High School                         
     School
===============================================================================
  1  James W. Robinson Secondary  'A'                             
     1) 80 Lauren Hallauer FR           2) 84 Courtney Kuhn SR            
     3) 85 Patricia McNulty SO          4) 74 Susan Brooks JR             
  2  Herndon High  'A'                                            
     1) 55 Paige Bryan                  2) 57 Heather Fisher SR           
     3) 58 Hannah Green JR              4) 61 Erika Harvey FR             
  3  Thomas Jefferson S&T  'A'                                    
     1) 210 Yael Gilboa FR              2) 214 Racheal Miller JR          
  4  Oakton High  'A'                                             
     1) 147 Rebekah Berlin SO           2) 150 Ann-Stewart Downer JR      
     3) 157 Heather Lemunyon JR         4) 159 Lindsey Miller JR          
  5  Lake Braddock Secondary  'A'                                 
     1) 92 Kristin Bowers SO            2) 94 Jenny Eakin JR              
     3) 99 Erin Harrison JR             4) 110 Breah Samuels JR           
  6  Westfield High  'A'                                          
     1) 285 Hilary Hamlin 11            2) 290 Jacqueline Lambert 11      
     3) 292 Carmen Meade 12             4) 296 Karen Woolley 11           
  7  McLean High  'A'                                             
     1) 137 Lauren Kinghorn JR          2) 138 April Landreth SR          
     3) 141 Julianne Twining SR         4) 139 Megan Ney SO               
  8  Thomas Edison High  'A'                                      
     1) 191 Laura Hyde 10               2) 189 Rachel Gerstein 10         
     3) 193 Priscilla Ku 12             4) 198 Emily Muth 11              
  9  George C. Marshall High  'A'                                 
     1) 39 Jacqueline Hargrove 07       2) 37 Gina Cappiello 07           
     3) 42 Jamie Schiller 07            4) 38 Kathryn Fay 07              
 10  South Lakes High  'A'                                        
     1) 173 Nikki Brust SR              2) 176 Yvonne Kabia JR            
     3) 177 Tara Markey SR              4) 181 Kaitlyn Williams FR        
 11  West Springfield High  'A'                                   
     1) 270 Lauren Adams SO             2) 274 Julia Repa FR              
     3) 273 Laurel Pastor FR            4) 275 Holly Tripp SO             
 12  Yorktown High  'A'                                           
     1) 311 Heather Young 10            2) 301 Ellen Ferrante 11          
     3) 298 Bethany Belcher 9           4) 303 Jessica Hairston 11        
 13  Washington-Lee High  'A'                                     
     1) 255 Kallie Sims 10              2) 246 Jennie Eherenhalt 11       
     3) 249 Megan Hannigan 11           4) 248 Emily Gousen 12            
 
Event 30  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  3:24.52  2/22/2003   Westfield High, Westfield                  
                        P Tondereau, A Tondereau, C Courson, C Black      
  State Qual:  3:29.33                                                         
State Record:  3:19.69  1995        Hampton                                    
     School
===============================================================================
  1  Westfield High  'A'                                          
     1) 617 Chris Black 12              2) 622 Chris Courson 12           
     3) 633 Alvin Tondereau 12          4) 634 Philippe Tondereau 12      
  2  Hayfield Secondary  'A'                                      
     1) 375 Benjamin Bonner SR          2) 376 Lloyd Bonner SR            
     3) 380 Brian Fussell JR            4) 385 Christopher Richardson SO  
  3  Thomas Edison High  'A'                                      
     1) 560 Tajudeen Savage 12          2) 555 Michael Kestranek 11       
     3) 544 David Belkoski 10           4) 546 Roy Coles 12               
  4  Herndon High  'A'                                            
     1) 390 Travis Bennett SR           2) 391 Ryan Catlett SR            
     3) 392 Kevin DeShazo SO            4) 394 Wayne Gore SR              
  5  Lake Braddock Secondary  'A'                                 
     1) 442 Kofi Asomoah SO             2) 445 Randy Devine SR            
     3) 446 Andy France SR              4) 448 David Hogan SO             
  6  James W. Robinson Secondary  'A'                             
     1) 417 Erik Criman SR              2) 416 Thomas Barrineau SO        
     3) 423 Mark Hussa SO               4) 420 Daniel Gantz SR            
  7  Oakton High  'A'                                             
     1) 510 Jon Crain JR                2) 512 Patrick Epley JR           
     3) 513 Chris Ford JR               4) 514 Billy Hafker JR            
  8  Centreville High  'A'                                        
  9  South Lakes High  'A'                                        
     1) 533 Tony Konote SO              2) 534 Maurice McCombs SR         
     3) 535 Chirjeev Sawhnay JR         4) 536 Justin Siegfried SR        
 10  James Madison High  'A'                                      
     1) 410 Will Miller JR              2) 405 Joe Feldman JR             
     3) 415 Robert Zuehlke SR           4) 406 Nate Field SR              
 11  George C. Marshall High  'A'                                 
     1) 367 Andrew Coatsworth 05        2) 373 Doug Shapiro 04            
     3) 368 Devin Mawdsley 05           4) 372 Joel Ryan 06               
 12  Falls Church High  'A'                                       
     1) 357 Leif Alleman 12             2) 363 Jose Perez 10              
     3) 361 Marvin Gonzalez 9           4) 362 Ariel Ortiz 12             
 13  Mount Vernon High  'A'                                       
     1) 493 Mensah Afrane 12            2) 505 Carlos Velazquez 11        
     3) 506 David Wellington 11         4) 507 Jacob Woodie 10        

DyeStat Virginia


DyeStat
is published by
John Dye

Baltimore MD

1998-2004