States
New York

2002 Cross Country
Girls Pre-Season Lists

by Dan Doherty
[email protected]

Teams to Watch - Returning Runners


Teams to Watch

BAYPORT-11C   FRANKLIN ACAD-10B
BAYSHORE-11A   HONEOYE FALLS-LIMA-5B
BEAVER RIVER-3D   ITHACA-4A
BETHLEHEM-2A   MILLER PLACE-11B
BRONXVILLE-1D   PEARL RIVER-1C
CICERO N. SYR-3A   PENFIELD-5A
COBLESKILL-2C   RHINEBECK-9D
COLONIE-2A   SARATOGA-2A
COLUMBIA-2A   SHAKER-2A
CORNWALL-9B   SKANEATELES-3C
EAST AURORA-6B   ST. ANTHONYS-CHSAA-A
FAYETTEVILLE-3A   WARWICK-9A
    WESTHILL-3B

Returning Runners

NICOLE BLOOD-9 SARATOGA FIRST TEAM A
LAURA CUMMINGS-10 BAYSHORE FIRST TEAM A
VANESSA LOVE-MCCARTHY-11 PENFIELD FIRST TEAM A
ERYKA PERREAULT-11 COLONIE FIRST TEAM A
ALI ROWE-11 SARATOGA FIRST TEAM A
ASHLEY HUGHES-11 PHOENIX FIRST TEAM B
ELIZABETH MALOY-12 HOLY NAMES FIRST TEAM B
TONI-LYNN SALUCCI-12 SHOREHAM WR FIRST TEAM B
MOLLY CLAUS-11 EAST AURORA FIRST TEAM C
HAILEY DELL-10 SARANAC LAKE FIRST TEAM C
VERONICA GOBEYN-11 WILLIAMSON FIRST TEAM C
ANJELICA GREGORY-11 HACKLEY FIRST TEAM C
VANESSA MCKAY-12 PEARL RIVER FIRST TEAM C
LACEY WATKINS-12 NEWFANE FIRST TEAM C
LAURA DEWITT-11 RHINEBECK FIRST TEAM D
HEATHER IATAURO-11 TRI VALLEY FIRST TEAM D
LAUREN MOSER-11 BEAVER RIVER FIRST TEAM D
CAROLINE MULLEN-12 BRONXVILLE FIRST TEAM D
CATHA MULLEN-12 BRONXVILLE FIRST TEAM D
KATIE DERUSSO-12 FAIRPORT SECOND TEAM A
ANNA JANKOWSKI-10 COLONIE SECOND TEAM A
AMANDA MEYER-11 SARATOGA SECOND TEAM A
MEGHAN O'CONOR-11 SARATOGA SECOND TEAM A
MELISSA SUE TRAUSCHT-10 SARATOGA SECOND TEAM A
ALLYSON BROWN-12 HONEOYE FALLS-LIMA SECOND TEAM B
KIM CARMANICA-12 MILLER PLACE SECOND TEAM B
LIZ CUFARI-11 PITTSFORD SUTHERLAND SECOND TEAM B
MAUREEN MARTEL-12 HONEOYE FALLS-LIMA SECOND TEAM B
MELISSA SALERNO-11 ROCKY POINT SECOND TEAM B
RAKIBAT ABIOLA-10 ST. PETERS SECOND TEAM C
JACLYN GAINES PEARL RIVER SECOND TEAM C
JAMIE RZEPKI-10 EAST AURORA SECOND TEAM C
SARAH DOMERMUTH-11 BERNE-KNOX-WEST. SECOND TEAM D
JULIE EMERY-10 BEAVER RIVER SECOND TEAM D
LAUREN NOBLE-12 LITTLE FALLS SECOND TEAM D
KATIE O'KONSKY-11 GROTON SECOND TEAM D
BRITTANY CRISCUOLO-11 EAST MEADOW THIRD TEAM A
KRISTEN HORNBACH-12 SARATOGA THIRD TEAM A
KAYLAN KEMINK-11 ARLINGTON THIRD TEAM A
CHRISTINE SNYDER-11 SHAKER THIRD TEAM A
CHELSEA USACK-9 HORSEHEADS THIRD TEAM A
NICOLE WHALEN-12 WARWICK THIRD TEAM A
DAISY GOLDSTEIN-11 MILLER PLACE THIRD TEAM B
MAURA KENNEY-10 BURNT HILLS THIRD TEAM B
LYNN KUBEJA-11 HONEOYE FALLS-LIMA THIRD TEAM B
ANGIE WASHBURN-12 NEWARK THIRD TEAM B
MARLEE JONES-9 WINDSOR THIRD TEAM C
NICOLE LISTER-9 SOUTH JEFFERSON THIRD TEAM C
JULIE LYNCH-11 SKANEATELES THIRD TEAM C
BERNICE PATTEN-12 PEARL RIVER THIRD TEAM C
MELISSA STONER-12 COBLESKILL-RICHMOND THIRD TEAM C
NORA WYNES-10 EAST AURORA THIRD TEAM C
JESSICA CHICHESTER-11 MOUNT MORRIS THIRD TEAM D
ADRIENNE GAGNIER-11 BEAVER RIVER THIRD TEAM D
JESSICA PORTMESS-11 TULLY THIRD TEAM D
DARCI WALTHEW-12 NOTRE DAME-BATAVIA THIRD TEAM D
ALEXANDRA BROWN-11 KINGSTON FOURTH TEAM A
ROBYN ELLERBROCK-12 ITHACA FOURTH TEAM A
LAURA MCCLOSKY-11 JOHN JAY EF FOURTH TEAM A
CAITLIN MCTAGUE-11 NISKAYUNA FOURTH TEAM A
NAOMI REYNOLDS-11 STUYVESANT FOURTH TEAM A
MEGHAN ROWCLIFFE-11 CHURCHVILLE-CHILI FOURTH TEAM A
MARIE PARKS-10 CICERO N. SYRACUSE FOURTH TEAM A
KATHRYN ALLARD-9 MILLER PLACE FOURTH TEAM B
ANDREA CAPELLO-12 STARPOINT FOURTH TEAM B
MAXINE DAVILA-11 NOTRE DAME-SI FOURTH TEAM B
KAREN KOZUB-12 ALDEN FOURTH TEAM B
KAITLIN REES-12 ONEIDA FOURTH TEAM B
CARLY CALOGERA-9 SAUQUOIT VALLEY FOURTH TEAM C
SIOBHAN DWYER-9 SPACKENKILL FOURTH TEAM C
CARRIE GATES-12 MT. MARKHAM FOURTH TEAM C
ANDREA KELCHIN-12 COBLESKILL-RICHMOND FOURTH TEAM C
KATRINA HINES-10 COLUMBIA FIFTH TEAM A
DANIELLE KAPINKA-LOEHR-11 ITHACA FIFTH TEAM A
ALLISON KIEFFER-10 WEST ISLIP FIFTH TEAM A
ALLYSA LOTMORE-12 BISHOP MAGINN FIFTH TEAM A
TARYN MENARD-12 CICERO N. SYRACUSE FIFTH TEAM A
BRITTANY CRAWFORD-11 FAYETTEVILLE-MANLIUS SIXTH TEAM A
AMANDA GRIGGS-9 HILTON SIXTH TEAM A
NATALIE LEBRON-11 MOLLOY SIXTH TEAM A
EMILY MALINOWSKI-10 BETHLEHEM SIXTH TEAM A
NICOLE SOBLASKY-9 COLONIE SIXTH TEAM A
SARAH ANTONAITIS-11 UNION ENDICOTT HON MENTION A
JULIE CARR-10 COLUMBIA HON MENTION A
KRISTEN CLARK-9 WASHINGTONVILLE HON MENTION A
ASHLEY COUCH-12 COLONIE HON MENTION A
KATE DOBRANSKY-12 CLARKSTOWN SOUTH HON MENTION A
ELLEN DOUGHERTY-11 RIVERHEAD HON MENTION A
LAURA EWALD-12 CICERO N. SYRACUSE HON MENTION A
KELLY HANLON-11 CANANDAIGUA HON MENTION A
JOANNE SMITH-10 MONROE WOODBURY HON MENTION A
RUBY SOLOMON-10 SARATOGA HON MENTION A
LINDSEY SUNDELL-11 NORTHPORT HON MENTION A
MEGAN GRAVES-11 FRANKLIN ACADEMY HON MENTION B
JILLIAM KRANZ-12 JFK BELLMORE HON MENTION B
SHANNON MEEHAN-11 HONEOYE FALLS-LIMA HON MENTION B
KIM VACCARO-11 SIDNEY HON MENTION B
KAYLEIGH WHEELESS-12 WESTHILL HON MENTION B
ASHLEY COOK-9 ONTEORA HON MENTION C
HANNAH DUANE-11 EAST AURORA HON MENTION C
CLARE ESHENOUR-12 WATERLOO HON MENTION C
EMILY EVERDING-12 SKANEATELES HON MENTION C
KRISTEN FARLEY-10 POLY PREP HON MENTION C
ROSEMARY FORAN-9 CANASTOTA HON MENTION C
MELISSA USACK-11 LANSING HON MENTION C
KENDRA CHAMBERLAIN-10 BEAVER RIVER HON MENTION D
AUTUMN KARWIEL-12 HOOSIC VALLEY HON MENTION D
JESSICA KING-12 FORT PLAIN HON MENTION D
BECKY MACKENZIE-11 GROTON HON MENTION D
KRISTIN VINSON-10 MARATHON HON MENTION D

 

DyeStat New York

 


home | US news | states | rankings | calendar | features | youth | archives | TrackTalk | chat | shop |

DyeStat is published by John Dye, Baltimore MD

2002 - 2003