Lahser Bloomfield Hills soph Caitlin Clifford
18:35 5k wins by 46 seconds. Grosse Pointe South
girls 37. Senior Frank Tinney 15:54 5k leads Huron
Ann Arbor 61 (Lahser 66).
| Boys | Girls |
Boys
10/10/03 Men's XCountry Meet Results PAGE 1
MEET RESULTS
OXFORD INVITATIONAL AT OXFORD HILLS C.C. 10/10/03
MEN'S 5K RUN
��������������������������������������������������������������������������������������������Ŀ
� SCORES �
� 1. Ann Arbor Huron 61 9. clarkston 282 �
� 2. Lahser 66 10. Adams 297 �
� 3. Lake Orion 86 11. Notre Dame Prep 297 �
� 4. Lakeland 134 12. waterford kettering 338 �
� 5. Brother Rice 143 13. stoney creek 360 �
� 6. Grosse Pointe South 161 14. Rochester 367 �
� 7. Troy Athens 163 15. Cranbrook 423 �
� 8. oxford 167 �
����������������������������������������������������������������������������������������������
FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Frank Tinney Ann Arbor Huron 15:53.6 1
2. John Black Brother Rice 15:58.2 2
3. Justin Switzer waterford kettering 16:00.4 3
4. Mike Quick Lahser 16:08.3 4
5. Billy Peterson Lake Orion 16:25.5 5
6. Donnie Richmond oxford 16:34.8 6
7. Chris Hammer Troy Athens 16:48.0 7
8. Matt Rose Lahser 16:49.3 8
9. Keith Magic Lake Orion 16:51.8 9
10. Bruce Kaczmarek Lahser 16:53.9 10
11. Steve Derico Notre Dame Prep 16:55.3 11
12. Adam Daoud Ann Arbor Huron 16:56.0 12
13. Evan Lisull Ann Arbor Huron 16:59.6 13
14. Rob Shinouskis Lake Orion 17:02.4 14
15. James Hamilton Ann Arbor Huron 17:05.8 15
16. Jason Sosnowski Lakeland 17:06.7 16
17. Steve Leonard Lakeland 17:07.5 17
18. Andrew Kennedy Lahser 17:08.0 18
19. Luke Heiman Lakeland 17:17.6 19
20. Austin Riker Ann Arbor Huron 17:18.4 20
21. Eric Backman Grosse Pointe South 17:23.2 21
22. Kenny White oxford 17:23.8 22
23. Joe Palowski Grosse Pointe South 17:26.3 23
24. Pete Nicolay Brother Rice 17:28.1 24
25. Scott Brunning Troy Athens 17:29.3 25
26. Charlie Najt Lahser 17:31.5 26
27. Tom Clippard Troy Athens 17:31.9 27
28. Shawn Wilsher Lake Orion 17:32.9 28
29. Mike Bair Brother Rice 17:35.1 29
30. Colin Motley Lake Orion 17:36.2 30
31. Ben Raphelson Lahser 17:37.0 P
32. Jason Hannawa Brother Rice 17:40.8 32
33. Nick Krol Lahser 17:43.5 P
34. Kevin Brown oxford 17:48.6 34
35. Tom Ingram Notre Dame Prep 17:50.0 35
36. Ryan Rudy Ann Arbor Huron 17:53.6 P
37. Jacob Wernet Grosse Pointe South 17:54.4 37
38. Jordan Nousain Cranbrook 17:56.4 38
39. Adam Dziuba Grosse Pointe South 17:57.2 39
40. John Heerema Lakeland 17:57.7 40
41. Bryan Mackenzie Grosse Pointe South 17:58.6 41
42. Brad Craig Lakeland 18:04.9 42
43. German Guerrero oxford 18:06.2 43
44. Sean Daudlin Grosse Pointe South 18:06.9 P
45. Brent Macumber Adams 18:10.6 45
46. Mark Kennedy Ann Arbor Huron 18:13.6 P
47. Nick Ferri Troy Athens 18:15.0 47
48. Joe Seibert clarkston 18:15.9 48
49. Anton Kodra clarkston 18:16.4 49
50. Tom Fick clarkston 18:17.5 50
51. Matt Martin Lake Orion 18:17.7 P
52. Joey Corey stoney creek 18:18.8 52
53. Dan Welch Lakeland 18:19.2 P
54. Brad Linden Rochester 18:19.4 54
55. Jayson Lawton Lake Orion 18:25.1 P
56. Ehran Eschmann Brother Rice 18:25.3 56
57. Matt Shaheen Troy Athens 18:26.0 57
58. Kirill Zikanov Lahser 18:26.4 -
59. Ed Curry Adams 18:29.8 58
60. Mike Moreland Adams 18:30.8 59
61. Ben Derico Notre Dame Prep 18:31.5 60
62. Eric Brunning Troy Athens 18:33.1 P
63. Todd Davidson oxford 18:33.8 62
64. Pete Braun Troy Athens 18:35.5 P
65. Kirk Bartlett West Bloomfield 18:36.8 -
66. Jon Payne Rochester 18:38.0 64
67. Paul McMichael Adams 18:39.6 65
68. Chris Wurster Brother Rice 18:42.9 P
69. Scott Linville clarkston 18:43.1 67
70. Stephen Gad Ann Arbor Huron 18:45.9 -
71. Matt Inch clarkston 18:46.8 68
72. Joey Calavenna Brother Rice 18:47.8 P
73. Ben Bernal Troy Athens 18:48.7 -
74. Robbie Black Adams 18:49.6 70
75. Eric Viges stoney creek 18:52.9 71
76. Brian Schnurr stoney creek 18:54.5 72
77. Brian Garcia Rochester 18:57.9 73
78. Brad Rawe clarkston 19:00.0 P
79. Guido Saltarelli stoney creek 19:00.7 75
80. Kevin Comstock Lake Orion 19:01.5 -
81. Tim Rowland oxford 19:02.2 P
82. Bret Hastilow Adams 19:04.4 P
83. Ryan Gregory Brother Rice 19:06.8 -
84. Bill Kozlowski Adams 19:07.7 P
85. Adam Richmond oxford 19:13.6 P
86. Mike Billings waterford kettering 19:15.6 80
87. Brad Haney oxford 19:15.8 -
88. Dan Miller Cranbrook 19:17.5 81
89. David Bovio waterford kettering 19:18.0 82
90. Travis Hughes clarkston 19:20.0 P
91. Eddie Cusack Lahser 19:20.2 -
92. Ryan Matson Lakeland 19:20.4 P
93. Owen McMahon waterford kettering 19:23.5 85
94. Ryan Wolfe West Bloomfield 19:24.1 -
95. Justin Linne Grosse Pointe South 19:24.3 P
96. Matt Wincek Rochester 19:27.4 87
97. Derek Wood waterford kettering 19:30.1 88
98. Mark Brooks Rochester 19:30.8 89
99. Charlie Hebert stoney creek 19:32.3 90
100. Tony Visintainer Adams 19:34.7 -
101. Mike Lowis oxford 19:39.0 -
102. Brian Kaminski Brother Rice 19:40.1 -
103. Ryan Williams stoney creek 19:40.6 P
104. Mark Jackson clarkston 19:43.4 -
105. Ryan Madden stoney creek 19:45.3 P
106. Mike Bierema Notre Dame Prep 19:45.8 93
107. Peter Brooks Rochester 19:46.3 P
108. Chris Cumming stoney creek 19:46.8 -
109. Jon O'Donohue Lakeland 19:48.6 -
110. Zach Flores waterford kettering 19:52.4 P
111. Andrew Yahkind West Bloomfield 19:58.2 -
112. Kyle Krinkowski Lakeland 19:58.9 -
113. Kurry Tran waterford kettering 20:00.5 P
114. Bobby Hataway Rochester 20:01.8 P
115. Zach Foster West Bloomfield 20:10.2 -
116. Ed Pace Notre Dame Prep 20:21.0 98
117. Nick Artushin Cranbrook 20:28.1 99
118. Nick LaMora clarkston 20:37.3 -
119. Zach Boyda waterford kettering 20:38.4 -
120. Dave Merchant Notre Dame Prep 20:39.3 P
121. Joe Degnan Notre Dame Prep 20:56.8 P
122. Shawn McDaniel Notre Dame Prep 20:59.8 -
123. Brad Bailey Cranbrook 21:10.5 102
124. Kent Lawrence waterford kettering 21:23.8 -
125. Brendon Losinski Notre Dame Prep 21:36.5 -
126. Mark Crain Cranbrook 21:56.3 103
127. Will Carroll Cranbrook 22:10.6 P
128. Neftalie Torres Cranbrook 23:14.0 P
129. Ian Stewart Cranbrook 23:15.0 -
130. Joe Urda Adams NF -
131. Phil Shaheen Troy Athens NF -
132. Brandon Boozer clarkston NF -
133. Ed Brennan clarkston NF -
134. Hazen Brennan clarkston NF -
135. Matt Hunter clarkston NF -
136. Evan Schneider clarkston NF -
137. Adrian Lugo Cranbrook NF -
138. Brandon Bradford Country Day NF -
139. John Eshelman Country Day NF -
140. Jasper Gill Country Day NF -
141. Prasad Gullapalli Country Day NF -
142. Harry Hairston Country Day NF -
143. Bill Kazmierski Country Day NF -
144. John Larson Country Day NF -
145. Keith Menton Country Day NF -
146. Jason Mirjah Country Day NF -
147. Rob Reznick Country Day NF -
148. Brendon Schramm Ann Arbor Huron NF -
149. Dominic Briggs Pontiac Central NF -
150. Donte Campbell Pontiac Central NF -
151. Jeremy Green Pontiac Central NF -
152. Dominique Hewitt Pontiac Central NF -
153. Jason High Pontiac Central NF -
154. Sean Jones Pontiac Central NF -
155. Terrell Polk Pontiac Central NF -
156. Timothy Walton Pontiac Central NF -
157. Dejonique Chappell Pontiac Northern NF -
158. Luis Cintron Pontiac Northern NF -
159. Jerrell Greer Pontiac Northern NF -
160. Samuel Lamar Pontiac Northern NF -
161. Kelvin Lee Pontiac Northern NF -
162. Demario Logan Pontiac Northern NF -
163. Antonio Patrick Pontiac Northern NF -
164. Jermaine Poston Pontiac Northern NF -
165. Mylan Williams Pontiac Northern NF -
166. Zach Bay West Bloomfield NF -
167. Daniel Fong West Bloomfield NF -
168. David Metler West Bloomfield NF -
169. Brad Mock West Bloomfield NF -
170. Colin Orr West Bloomfield NF -
171. Lance Davis West Bloomfield NF -
172. Brett Scafuri West Bloomfield NF -
173. Jeff Simon West Bloomfield NF -
174. Derek Vermeulen West Bloomfield NF -
TEAM NAME FIN RESULTS PTS
1. Ann Arbor Huron Frank Tinney 1 15:53 1
Adam Daoud 12 16:56 12
Evan Lisull 13 16:59 13
James Hamilton 15 17:05 15
Austin Riker 20 17:18 20
Ryan Rudy 36 17:53
Mark Kennedy 46 18:13
Ann Arbor Huron ** TEAM TOTAL ** 1:24:11 61
2. Lahser Mike Quick 4 16:08 4
Matt Rose 8 16:49 8
Bruce Kaczmarek 10 16:53 10
Andrew Kennedy 18 17:08 18
Charlie Najt 26 17:31 26
Ben Raphelson 31 17:37
Nick Krol 33 17:43
Lahser ** TEAM TOTAL ** 1:24:29 66
3. Lake Orion Billy Peterson 5 16:25 5
Keith Magic 9 16:51 9
Rob Shinouskis 14 17:02 14
Shawn Wilsher 28 17:32 28
Colin Motley 30 17:36 30
Matt Martin 51 18:17
Jayson Lawton 55 18:25
Lake Orion ** TEAM TOTAL ** 1:25:26 86
4. Lakeland Jason Sosnowski 16 17:06 16
Steve Leonard 17 17:07 17
Luke Heiman 19 17:17 19
John Heerema 40 17:57 40
Brad Craig 42 18:04 42
Dan Welch 53 18:19
Ryan Matson 92 19:20
Lakeland ** TEAM TOTAL ** 1:27:31 134
5. Brother Rice John Black 2 15:58 2
Pete Nicolay 24 17:28 24
Mike Bair 29 17:35 29
Jason Hannawa 32 17:40 32
Ehran Eschmann 56 18:25 56
Chris Wurster 68 18:42
Joey Calavenna 72 18:47
Brother Rice ** TEAM TOTAL ** 1:27:06 143
6. Grosse Pointe South Eric Backman 21 17:23 21
Joe Palowski 23 17:26 23
Jacob Wernet 37 17:54 37
Adam Dziuba 39 17:57 39
Bryan Mackenzie 41 17:58 41
Sean Daudlin 44 18:06
Justin Linne 95 19:24
Grosse Pointe South ** TEAM TOTAL ** 1:28:38 161
7. Troy Athens Chris Hammer 7 16:48 7
Scott Brunning 25 17:29 25
Tom Clippard 27 17:31 27
Nick Ferri 47 18:15 47
Matt Shaheen 57 18:26 57
Eric Brunning 62 18:33
Pete Braun 64 18:35
Troy Athens ** TEAM TOTAL ** 1:28:29 163
8. oxford Donnie Richmond 6 16:34 6
Kenny White 22 17:23 22
Kevin Brown 34 17:48 34
German Guerrero 43 18:06 43
Todd Davidson 63 18:33 62
Tim Rowland 81 19:02
Adam Richmond 85 19:13
oxford ** TEAM TOTAL ** 1:28:24 167
9. clarkston Joe Seibert 48 18:15 48
Anton Kodra 49 18:16 49
Tom Fick 50 18:17 50
Scott Linville 69 18:43 67
Matt Inch 71 18:46 68
Brad Rawe 78 19:00
Travis Hughes 90 19:20
clarkston ** TEAM TOTAL ** 1:32:17 282
10. Adams Brent Macumber 45 18:10 45
Ed Curry 59 18:29 58
Mike Moreland 60 18:30 59
Paul McMichael 67 18:39 65
Robbie Black 74 18:49 70
Bret Hastilow 82 19:04
Bill Kozlowski 84 19:07
Adams ** TEAM TOTAL ** 1:32:37 297
Girls
10/10/03 Women's XCountry Meet Results PAGE 1
MEET RESULTS
OXFORD INVITATIONAL AT OXFORD HILLS C.C. 10/10/03
WOMEN'S 5K RUN
��������������������������������������������������������������������������������������������Ŀ
� SCORES �
� 1. Grosse Pointe South 37 9. Notre Dame Prep 242 �
� 2. Lake Orion 103 10. Country Day 262 �
� 3. Ann Arbor Huron 109 11. stoney creek 298 �
� 4. Troy Athens 134 12. oxford 306 �
� 5. Lakeland 137 13. Cranbrook 321 �
� 6. Marian 175 14. West Bloomfield 388 �
� 7. Lahser 177 15. Pontiac Central 465 �
� 8. Adams 189 �
����������������������������������������������������������������������������������������������
FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Caitlin Clifford Lahser 18:34.4 1
2. Megan Young Country Day 19:20.5 2
3. Lindsey Gaudard Lake Orion 19:29.8 3
4. Asli Bashir Ann Arbor Huron 19:45.3 4
5. Natalie Humphry Grosse Pointe South 20:27.6 5
6. Liz Petit Grosse Pointe South 20:32.5 6
7. Maggie Collison Grosse Pointe South 20:32.9 7
8. Jill McLaughlin Grosse Pointe South 20:35.0 8
9. Ashley Ferri Troy Athens 20:35.3 9
10. Angie Joerin Lakeland 20:36.2 10
11. Emily McLaughlin Grosse Pointe South 20:43.4 11
12. Meernik Marian 20:45.0 12
13. Megan Zaranek Grosse Pointe South 20:46.5 P
14. Liz Baxter Grosse Pointe South 20:48.6 P
15. Brooke Bones Lahser 20:50.5 15
16. Kaitlyn Wightman Lake Orion 20:53.1 16
17. Sarah Burns Notre Dame Prep 21:01.1 17
18. Sam MacKenzie Grosse Pointe South 21:03.9 -
19. Rachel Patterson Adams 21:08.5 18
20. Anna McConnell Ann Arbor Huron 21:18.2 19
21. Kat Kline Lake Orion 21:21.0 20
22. Amanda Senopole Troy Athens 21:23.6 21
23. mcdonnell Marian 21:36.1 22
24. Christina Visintainer Adams 21:36.7 23
25. Kristen Pangreic Troy Athens 21:37.6 24
26. Sara Lieblein Lake Orion 21:48.9 25
27. Anna Williams Ann Arbor Huron 21:49.3 26
28. Hill Lakeland 21:52.2 27
29. Britta Wunderlich Ann Arbor Huron 21:55.0 28
30. Allison Burkholder Lakeland 21:56.1 29
31. Sarah Mullkoff West Bloomfield 22:01.7 30
32. Kelly Fraser stoney creek 22:08.8 31
33. Dominique Leibbrandt Ann Arbor Huron 22:11.6 32
34. Jenny Thurston Ann Arbor Huron 22:11.9 P
35. Alison Maringo Adams 22:13.3 34
36. Rustad Lakeland 22:15.9 35
37. Krukowiski Lakeland 22:16.1 36
38. Rachel Griffen Troy Athens 22:21.2 37
39. Haapala Marian 22:23.4 38
40. Renae Reilly Lake Orion 22:26.1 39
41. Jackie Magdellano oxford 22:36.8 40
42. Christine Stewart stoney creek 22:41.7 41
43. Kara Holland Cranbrook 22:42.4 42
44. Caitlin Krzystowczyk Troy Athens 22:45.1 43
45. Loren Cribb oxford 22:47.3 44
46. Kim Boynton Troy Athens 22:56.1 P
47. Neela Rao Lahser 22:56.9 46
48. Kaitlin Motley Lake Orion 22:59.4 P
49. Mia Klavon Notre Dame Prep 23:03.7 48
50. Marisa Sochacki Notre Dame Prep 23:15.0 49
51. Polk Marian 23:18.8 50
52. Kelly Goris Country Day 23:21.1 51
53. Emily Krol Lahser 23:23.1 52
54. Bennett Marian 23:24.5 53
55. Melissa Faubert Adams 23:25.5 54
56. Borowicz Marian 23:27.0 P
57. Sara Cummins Lake Orion 23:28.9 P
58. Morgan McBride Cranbrook 23:29.1 57
59. Merry Shao Ann Arbor Huron 23:29.8 P
60. Allie Obermeyer Country Day 23:30.8 59
61. Melissa Huntley Adams 23:32.0 60
62. Sarah Ohlsson Notre Dame Prep 23:34.6 61
63. Brenna Riley Ann Arbor Huron 23:36.5 -
64. Allison Brown Adams 23:36.9 P
65. Rachel Christensen Ann Arbor Huron 23:38.2 -
66. Caitlyn Calhoun Lahser 23:49.2 63
67. Krista Crotts Lakeland 23:52.0 P
68. Simone Landon Cranbrook 23:55.9 65
69. Shannon Walter oxford 23:59.4 66
70. Cassie Moye Notre Dame Prep 24:03.0 67
71. Rachel Brown Lake Orion 24:03.3 -
72. Marie Tommino Troy Athens 24:08.7 P
73. Emily Papin Country Day 24:09.9 69
74. Ashley Wall waterford kettering 24:13.3 -
75. Melanie Madden stoney creek 24:13.6 70
76. Sarah Wenner Notre Dame Prep 24:20.3 P
77. Cassie Kish oxford 24:20.7 72
78. Melissa Lakin Troy Athens 24:27.3 -
79. Mary Ann Palazzolo Notre Dame Prep 24:36.9 P
80. Becky Hegelein Adams 24:40.6 P
81. Emily Rosen Cranbrook 24:48.3 75
82. Stephanie Higgs stoney creek 24:50.6 76
83. Kirsten Wenge West Bloomfield 24:51.7 77
84. Alyse Ronayne Lahser 24:52.5 P
85. Anne Oltesvig Lakeland 24:53.4 P
86. Katie Cobb stoney creek 24:55.3 80
87. Stephanie Roth Adams 25:01.6 -
88. Anna Winter Country Day 25:08.2 81
89. Johanna Kinsler Cranbrook 25:12.3 82
90. Stephenson Marian 25:13.5 P
91. Roxanne Walter oxford 25:14.8 84
92. Sarah McCarter Lahser 25:26.3 P
93. Shontell Provost Pontiac Central 25:31.6 86
94. Julia Zaft Cranbrook 25:32.0 P
95. Angela Reed stoney creek 25:40.2 P
96. Kelli Harkless Pontiac Central 25:40.6 89
97. Nicole Besch waterford kettering 25:56.9 -
98. Simone Hannah West Bloomfield 25:57.8 90
99. Deanne Kujawa oxford 26:14.7 P
100. Mania Kupershtok West Bloomfield 26:34.3 92
101. Seema Gunda Country Day 26:38.7 P
102. Anna Battle Lahser 26:41.3 -
103. Johnisha Pierre Pontiac Central 26:42.4 94
104. Anna Willman Cranbrook 26:45.2 P
105. Carolyn Kropniak waterford kettering 26:47.6 -
106. Hilary Beltowski Lahser 26:55.2 -
107. Caitlin Johnston waterford kettering 26:58.8 -
108. Brittaney Johnson Pontiac Central 27:13.6 96
109. Jessica Checkeroski oxford 27:31.0 P
110. Alison Andreoff Country Day 27:38.1 P
111. Laura Wilson oxford 27:57.8 -
112. Jill Levy Country Day 28:19.8 -
113. Rachel Shaw West Bloomfield 28:20.8 99
114. Lauren McCarthy Country Day 28:22.0 -
115. Sonya Thomas Pontiac Central 28:27.2 100
116. Song Chang Pontiac Central 30:39.1 P
117. Shana Cummins Pontiac Central 30:55.5 P
118. Jennifer Shenkosky Adams NF -
119. Lauren Dykstra Troy Athens NF -
120. Kristin Braureuther clarkston NF -
121. Nicole Coulson clarkston NF -
122. Alissa Crawford clarkston NF -
123. Lauren Dedow clarkston NF -
124. Emily Martin clarkston NF -
125. Alyssa Trawick clarkston NF -
126. Shirley Williams clarkston NF -
127. Brittany Minor Cranbrook NF -
128. Kat Carmody Grosse Pointe South NF -
129. Natasha Luppov Ann Arbor Huron NF -
130. Karin Lewandowski Notre Dame Prep NF -
131. Brittany Smith Notre Dame Prep NF -
132. Katie Reilly Lake Orion NF -
133. Katie Carroll oxford NF -
134. Jessica Brown Pontiac Central NF -
135. Kayla Henke Pontiac Central NF -
136. Renee Henke Pontiac Central NF -
137. Julie Yang Pontiac Central NF -
138. May Yang Pontiac Central NF -
139. Alison Brewbaker Rochester NF -
140. Jessica Constable Rochester NF -
141. Cory Garcia Rochester NF -
142. Justine Grace Rochester NF -
143. Jennie Keifer Rochester NF -
144. Stephanie Mendler Rochester NF -
145. Becky Pfeffer Rochester NF -
146. Marie Schaedig Rochester NF -
147. Mallory Simon Rochester NF -
148. Katelyn Sass stoney creek NF -
149. Meagan Wilson stoney creek NF -
150. jojo Oltesvig Lakeland NF -
TEAM NAME FIN RESULTS PTS
1. Grosse Pointe South Natalie Humphry 5 20:27 5
Liz Petit 6 20:32 6
Maggie Collison 7 20:32 7
Jill McLaughlin 8 20:35 8
Emily McLaughlin 11 20:43 11
Megan Zaranek 13 20:46
Liz Baxter 14 20:48
Grosse Pointe South ** TEAM TOTAL ** 1:42:49 37
2. Lake Orion Lindsey Gaudard 3 19:29 3
Kaitlyn Wightman 16 20:53 16
Kat Kline 21 21:21 20
Sara Lieblein 26 21:48 25
Renae Reilly 40 22:26 39
Kaitlin Motley 48 22:59
Sara Cummins 57 23:28
Lake Orion ** TEAM TOTAL ** 1:45:57 103
3. Ann Arbor Huron Asli Bashir 4 19:45 4
Anna McConnell 20 21:18 19
Anna Williams 27 21:49 26
Britta Wunderlich 29 21:55 28
Dominique Leibbrandt 33 22:11 32
Jenny Thurston 34 22:11
Merry Shao 59 23:29
Ann Arbor Huron ** TEAM TOTAL ** 1:46:58 109
4. Troy Athens Ashley Ferri 9 20:35 9
Amanda Senopole 22 21:23 21
Kristen Pangreic 25 21:37 24
Rachel Griffen 38 22:21 37
Caitlin Krzystowczyk 44 22:45 43
Kim Boynton 46 22:56
Marie Tommino 72 24:08
Troy Athens ** TEAM TOTAL ** 1:48:41 134
5. Lakeland Angie Joerin 10 20:36 10
Hill 28 21:52 27
Allison Burkholder 30 21:56 29
Rustad 36 22:15 35
Krukowiski 37 22:16 36
Krista Crotts 67 23:52
Anne Oltesvig 85 24:53
Lakeland ** TEAM TOTAL ** 1:48:55 137
6. Marian Meernik 12 20:45 12
mcdonnell 23 21:36 22
Haapala 39 22:23 38
Polk 51 23:18 50
Bennett 54 23:24 53
Borowicz 56 23:27
Stephenson 90 25:13
Marian ** TEAM TOTAL ** 1:51:26 175
7. Lahser Caitlin Clifford 1 18:34 1
Brooke Bones 15 20:50 15
Neela Rao 47 22:56 46
Emily Krol 53 23:23 52
Caitlyn Calhoun 66 23:49 63
Alyse Ronayne 84 24:52
Sarah McCarter 92 25:26
Lahser ** TEAM TOTAL ** 1:49:32 177
8. Adams Rachel Patterson 19 21:08 18
Christina Visintainer 24 21:36 23
Alison Maringo 35 22:13 34
Melissa Faubert 55 23:25 54
Melissa Huntley 61 23:32 60
Allison Brown 64 23:36
Becky Hegelein 80 24:40
Adams ** TEAM TOTAL ** 1:51:54 189
9. Notre Dame Prep Sarah Burns 17 21:01 17
Mia Klavon 49 23:03 48
Marisa Sochacki 50 23:15 49
Sarah Ohlsson 62 23:34 61
Cassie Moye 70 24:03 67
Sarah Wenner 76 24:20
Mary Ann Palazzolo 79 24:36
Notre Dame Prep ** TEAM TOTAL ** 1:54:56 242
10. Country Day Megan Young 2 19:20 2
Kelly Goris 52 23:21 51
Allie Obermeyer 60 23:30 59
Emily Papin 73 24:09 69
Anna Winter 88 25:08 81
Seema Gunda 101 26:38
Alison Andreoff 110 27:38
Country Day ** TEAM TOTAL ** 1:55:28 262
DyeStat Michigan
|