ELITE MALE TEAM RESULTS
1. NORTHWEST
7 8 18 27 29 (31) (45) = 89
TOM RATHBONE M, MATT LOGIE M, KELLY GRISIER M, MATT WALENCIAK M, DEREK
RASMUSSEN M, KEVIN LEBKICHER M, JOHN YEANY M
2. C. MILTON WRIGHT
1 15 17 26 34 (50) (67) = 93
PAT BAILEY M, JESSE SLOWIKOWSKI M, BRIAN EAGAN M, SEAN MCCORMACK M,
SCOTT JOHNSON M, BRANDAN HEPNER M, MATT KLASCHUS M
3. DULANEY
12 38 40 42 47 (72) = 179
ANDY CARMER M, JASON JURA M, EMIL BOJANOV M, PATRICK DUFFY M, TRAVIS
KNOX M, DAN CLOSING M
4. MT. HEBRON
2 10 43 55 70 (71) (78) = 180
MATT SANDERS M, SETH KAMPF M, CHRIS APPEL M, MIKE ALBAN M, JOE KIM M,
PATRICK CREHAN M, KEVIN LAMBERT M
5. URBANA
4 19 37 62 86 (102)(111) = 208
KURT KUEHNE M, ANDREW RAMSEY M, DANNY SMITH M, GRAHAM ABEL M, VANCE
THOMPSON M, ROB DANIELS M, RON SMITH M
6. EASTERN REGIONAL - NJ
13 21 46 65 69 (81) (91) = 214
DAN DEICHERT M, ANDREW RIVIELO M, ANDREW WURSTER M, NORM LAUBACH M,
TIM HENRY M, MAX LEVIN M, COREY WALLACE M
7. WESTMINISTER
22 28 41 54 76 (107)(108) = 221
PATRICK NORTH M, DAN SIMMONS M, PETER MCKIBBEN M, SCOTT ELSEROAD M,
TOMMY LUEKING M, MATT KETTERMAN M, FRANK GRAHAM M
8. GEORGETOWN PREP
23 32 44 58 66 (92) = 223
MATT PIAZZA M, LANCE BURLESON M, DAVE MACKENZIE M, AJ DAVID M, BERNIE
OZAROWSKI M, NICK PATIN M
9. RIVER HILL
20 25 49 59 77 (80) (82) = 230
WES MCCOY M, ALVIN YEW M, KARL LAUENSTEIN M, NICHOLAS KEANE M, ROB
FOREMAN M, FELIX STIEF M, KYLE SULLIVAN M
10. WILDE LAKE
5 11 56 74 116 (117) = 262
MEHDI BENSARGHIN M, DAVID SCHNORF M, DAVID DADDIO M, BRAD LAYMAN M,
JOSH ADAMS M, JOHN GLAROS M
11. MOUNT ST. JOSEPH
30 52 53 61 73 (96)(114) = 269
RYAN ANDY M, CHRIS HENDRICKS M, JOSH BARNETT M, BRYAN HART M, RYAN
BROWN M, CHRIS GARDNER M, PAT BURNETT M
12. WALT WHITMAN
24 33 51 75 87 (103) = 270
JEFF LYON M, MARK HANDELMAN M, KOICHIRO KAWAGUCHI M, MIKE LANDAU M,
DAN VAN OUDENAVEN M, NORM GOODE M
13. LOCH RAVEN
9 35 39 64 135 = 282
ROBBIE DAUSES M, TYLER MILES M, CHRIS MANTZ M, DAN BOYLE M, PAT
SHUGHRUE M
14. BISHOP EUSTACE PREP-NJ
14 57 84 85 98 (109)(128) = 338
JAMES REDMOND M, MIKE PIGNATARO M, JASON PEROCHO M, ROBERT BURDALSKI M,
RYAN PAYNE M, JASON DEVLIN M, WILLI HOSSAIN M
15. SOUTH CARROLL
16 48 99 101 122 (132) = 386
DAN REEDY M, PHIL DIVEN M, DARRIN ARBAUGH M, JOSH FORMWALT M, MATT
REBER M, BRANDON CARBARY M
16. SOUTH RIVER
36 68 93 106 118 (124) = 421
STEVE PLUMMER M, ANDREW MADISON M, CHRIS MATTINGLY M, ETHAN HARVEY M,
MARK MOODY M, BRET LAUBSCHER M
17. NORTHERN
6 94 97 120 129 (130)(136) = 446
RYAN MURPHY M, COLLIN JACKSON M, KEVIN PEIL M, MATT COBLENTZ M, CHRIS
JUNGE M, PATRICK CLAGUE M, CHARLES HARRIS M
18. EAST PENNSBORO - PA
3 90 113 126 133 (137) = 465
RYAN BLOOD M, TERRY JONES M, TIM SWARTZ M, NATE GONZALEZ M, STEVE
POLITZER M, GRANT MYERS M
19. MORGANTOWN - WV
60 89 104 105 110 (112)(115) = 468
MICAH GERASIMOVICH M, KENT WILLIAMSON M, CHARLIE WOODRUM M, ALEX
BELDEN M, CHRIS SEIBERT M, SCOTT ARMSTRONG M, JIMMY PRUTILPAC M
20. NORTH CARROLL
63 83 88 123 127 (131)(134) = 484
NATHAN GETTY M, MIKE MULLINIX M, JONATHAN HILBERT M, JOSH KLING M,
JOHN SLANE M, MITCH GABLE M, STEVEN DIX M
21. BISHOP MCDEVITT
79 95 100 119 121 (125) = 514
CHRIS PRICE M, JOHN PYNE M, CHRIS WALTER M, TIM SMITH M, JOE
VAN WAGNER M, BRIAN RENGERT M
PLACE NAME SCHOOL ELITEMA PACE
===== =================== ====================== ======= =====
1 PAT BAILEY C. MILTON WRIGHT 16:14 5:25
2 MATT SANDERS MT. HEBRON 16:33 5:31
3 RYAN BLOOD EAST PENNSBORO - PA 16:43 5:35
4 KURT KUEHNE URBANA 16:51 5:37
5 MEHDI BENSARGHIN WILDE LAKE 16:56 5:39
6 RYAN MURPHY NORTHERN 17:02 5:41
7 TOM RATHBONE NORTHWEST 17:08 5:43
8 MATT LOGIE NORTHWEST 17:09 5:43
9 ROBBIE DAUSES LOCH RAVEN 17:10 5:44
10 SETH KAMPF MT. HEBRON 17:13 5:45
11 DAVID SCHNORF WILDE LAKE 17:22 5:48
12 ANDY CARMER DULANEY 17:23 5:48
13 DAN DEICHERT EASTERN REGIONAL - NJ 17:26 5:49
14 JAMES REDMOND BISHOP EUSTACE PREP-NJ 17:27 5:49
15 JESSE SLOWIKOWSKI C. MILTON WRIGHT 17:28 5:50
16 DAN REEDY SOUTH CARROLL 17:30 5:50
17 BRIAN EAGAN C. MILTON WRIGHT 17:31 5:51
18 KELLY GRISIER NORTHWEST 17:33 5:51
19 ANDREW RAMSEY URBANA 17:35 5:52
20 WES MCCOY RIVER HILL 17:38 5:53
21 ANDREW RIVIELO EASTERN REGIONAL - NJ 17:44 5:55
22 PATRICK NORTH WESTMINISTER 17:51 5:57
23 MATT PIAZZA GEORGETOWN PREP 17:53 5:58
24 JEFF LYON WALT WHITMAN 17:56 5:59
25 ALVIN YEW RIVER HILL 17:57 5:59
26 SEAN MCCORMACK C. MILTON WRIGHT 17:58 6:00
27 MATT WALENCIAK NORTHWEST 17:59 6:00
28 DAN SIMMONS WESTMINISTER 18:00 6:00
29 DEREK RASMUSSEN NORTHWEST 18:01 6:01
30 DAN EZZI TRINITY - PA 18:03 6:01
31 RYAN ANDY MOUNT ST. JOSEPH 18:04 6:02
32 KEVIN LEBKICHER NORTHWEST 18:05 6:02
33 LANCE BURLESON GEORGETOWN PREP 18:06 6:02
34 MARK HANDELMAN WALT WHITMAN 18:08 6:03
35 SCOTT JOHNSON C. MILTON WRIGHT 18:11 6:04
36 TYLER MILES LOCH RAVEN 18:11 6:04
37 STEVE PLUMMER SOUTH RIVER 18:12 6:04
38 DANNY SMITH URBANA 18:13 6:05
39 JASON JURA DULANEY 18:14 6:05
40 CHRIS MANTZ LOCH RAVEN 18:16 6:06
41 EMIL BOJANOV DULANEY 18:16 6:06
42 PETER MCKIBBEN WESTMINISTER 18:19 6:07
43 PATRICK DUFFY DULANEY 18:20 6:07
44 CHRIS APPEL MT. HEBRON 18:22 6:08
45 DAVE MACKENZIE GEORGETOWN PREP 18:22 6:08
46 JOHN YEANY NORTHWEST 18:28 6:10
47 ANDREW WURSTER EASTERN REGIONAL - NJ 18:29 6:10
48 TRAVIS KNOX DULANEY 18:30 6:10
49 PHIL DIVEN SOUTH CARROLL 18:32 6:11
50 KARL LAUENSTEIN RIVER HILL 18:36 6:12
51 BRANDAN HEPNER C. MILTON WRIGHT 18:38 6:13
52 KOICHIRO KAWAGUCHI WALT WHITMAN 18:38 6:13
53 CHRIS HENDRICKS MOUNT ST. JOSEPH 18:38 6:13
54 JOSH BARNETT MOUNT ST. JOSEPH 18:40 6:14
55 SCOTT ELSEROAD WESTMINISTER 18:42 6:14
56 MIKE ALBAN MT. HEBRON 18:43 6:15
57 DAVID DADDIO WILDE LAKE 18:43 6:15
58 MIKE PIGNATARO BISHOP EUSTACE PREP-NJ 18:44 6:15
59 AJ DAVID GEORGETOWN PREP 18:47 6:16
60 NICHOLAS KEANE RIVER HILL 18:49 6:17
61 MICAH GERASIMOVICH MORGANTOWN - WV 18:50 6:17
62 BRENDON KEARNEY TRINITY - PA 18:51 6:17
63 BRYAN HART MOUNT ST. JOSEPH 18:52 6:18
64 GRAHAM ABEL URBANA 18:53 6:18
65 NATHAN GETTY NORTH CARROLL 18:53 6:18
66 DAN BOYLE LOCH RAVEN 18:56 6:19
67 NORM LAUBACH EASTERN REGIONAL - NJ 18:57 6:19
68 BERNIE OZAROWSKI GEORGETOWN PREP 18:58 6:20
69 MATT KLASCHUS C. MILTON WRIGHT 19:01 6:21
70 ANDREW MADISON SOUTH RIVER 19:04 6:22
71 TIM HENRY EASTERN REGIONAL - NJ 19:06 6:22
72 JOE KIM MT. HEBRON 19:07 6:23
73 PATRICK CREHAN MT. HEBRON 19:07 6:23
74 DAN CLOSING DULANEY 19:08 6:23
75 RYAN BROWN MOUNT ST. JOSEPH 19:08 6:23
76 BRAD LAYMAN WILDE LAKE 19:10 6:24
77 MIKE LANDAU WALT WHITMAN 19:11 6:24
78 TOMMY LUEKING WESTMINISTER 19:12 6:24
79 ROB FOREMAN RIVER HILL 19:12 6:24
80 KEVIN LAMBERT MT. HEBRON 19:13 6:25
81 CHRIS PRICE BISHOP MCDEVITT 19:16 6:26
82 FELIX STIEF RIVER HILL 19:18 6:26
83 MAX LEVIN EASTERN REGIONAL - NJ 19:21 6:27
84 KYLE SULLIVAN RIVER HILL 19:23 6:28
85 MIKE MULLINIX NORTH CARROLL 19:25 6:29
86 JASON PEROCHO BISHOP EUSTACE PREP-NJ 19:27 6:29
87 ROBERT BURDALSKI BISHOP EUSTACE PREP-NJ 19:28 6:30
88 VANCE THOMPSON URBANA 19:28 6:30
89 DAN VAN OUDENAVEN WALT WHITMAN 19:29 6:30
90 JONATHAN HILBERT NORTH CARROLL 19:30 6:30
91 KENT WILLIAMSON MORGANTOWN - WV 19:32 6:31
92 TERRY JONES EAST PENNSBORO - PA 19:33 6:31
93 EMILY MERTZ COLONIAL FORGE - VA 19:34 6:32
94 COREY WALLACE EASTERN REGIONAL - NJ 19:35 6:32
95 NICK PATIN GEORGETOWN PREP 19:44 6:35
96 CHRIS MATTINGLY SOUTH RIVER 19:45 6:35
97 COLLIN JACKSON NORTHERN 19:45 6:35
98 JOHN PYNE BISHOP MCDEVITT 19:50 6:37
99 CHRIS GARDNER MOUNT ST. JOSEPH 19:52 6:38
100 KEVIN PEIL NORTHERN 19:55 6:39
101 RYAN PAYNE BISHOP EUSTACE PREP-NJ 19:58 6:40
102 DARRIN ARBAUGH SOUTH CARROLL 19:58 6:40
103 CHRIS WALTER BISHOP MCDEVITT 19:59 6:40
104 JOSH FORMWALT SOUTH CARROLL 20:07 6:43
105 ROB DANIELS URBANA 20:10 6:44
106 NORM GOODE WALT WHITMAN 20:11 6:44
107 CHARLIE WOODRUM MORGANTOWN - WV 20:12 6:44
108 ALEX BELDEN MORGANTOWN - WV 20:15 6:45
109 ETHAN HARVEY SOUTH RIVER 20:15 6:45
110 MATT KETTERMAN WESTMINISTER 20:16 6:46
111 FRANK GRAHAM WESTMINISTER 20:19 6:47
112 JASON DEVLIN BISHOP EUSTACE PREP-NJ 20:20 6:47
113 CHRIS SEIBERT MORGANTOWN - WV 20:22 6:48
114 RON SMITH URBANA 20:23 6:48
115 SCOTT ARMSTRONG MORGANTOWN - WV 20:24 6:48
116 TIM SWARTZ EAST PENNSBORO - PA 20:33 6:51
117 PAT BURNETT MOUNT ST. JOSEPH 20:33 6:51
118 JIMMY PRUTILPAC MORGANTOWN - WV 20:38 6:53
119 JOSH ADAMS WILDE LAKE 20:45 6:55
120 JOHN GLAROS WILDE LAKE 20:48 6:56
121 MARK MOODY SOUTH RIVER 20:59 7:00
122 MICHAEL DISNEY OVERLEA 21:06 7:02
123 TIM SMITH BISHOP MCDEVITT 21:13 7:05
124 MATT COBLENTZ NORTHERN 21:14 7:05
125 JOE VAN WAGNER BISHOP MCDEVITT 21:17 7:06
126 MATT REBER SOUTH CARROLL 21:19 7:07
127 JOSH KLING NORTH CARROLL 21:20 7:07
128 MIKE TATARA TRINITY - PA 21:21 7:07
129 BRET LAUBSCHER SOUTH RIVER 21:29 7:10
130 BRIAN RENGERT BISHOP MCDEVITT 21:32 7:11
131 NATE GONZALEZ EAST PENNSBORO - PA 21:38 7:13
132 JOHN SLANE NORTH CARROLL 21:39 7:13
133 WILLI HOSSAIN BISHOP EUSTACE PREP-NJ 21:42 7:14
134 CHRIS JUNGE NORTHERN 21:53 7:18
135 IAN BROWN TRINITY - PA 21:53 7:18
136 PATRICK CLAGUE NORTHERN 22:09 7:23
137 MITCH GABLE NORTH CARROLL 22:28 7:30
138 BRANDON CARBARY SOUTH CARROLL 22:36 7:32
139 STEVE POLITZER EAST PENNSBORO - PA 22:52 7:38
140 STEVEN DIX NORTH CARROLL 23:10 7:44
141 PAT SHUGHRUE LOCH RAVEN 23:45 7:55
142 CHARLES HARRIS NORTHERN 24:12 8:04
143 GRANT MYERS EAST PENNSBORO - PA 24:36 8:12
.
Bull Run Invitational
|