Top Performers
Girls HJ: Dennis-Yarmouth MA soph Kate Sherman 5-6
Boys 600: Brockton MA sr Vagner Santos 1:24.96
Boys 1000: St. John's Prep Danvers sr Mike Grant 2:35.41
Boys LJ: Cambridge Rindge & Latin sr Tim Harding
22-9.75
Boys
- Girls
MSTCA - Championship Meets Hy-Tek's MEET MANAGER
MSTCA Winter Festival Meet Page 1
Reggie Lewis Center - Saturday 12/21/02
TOP 6 RESULTS - FINALS
Boys
Boys 55 Meter Dash F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ==== ===
1 Kent, Brian 10 FRAMINGHAM H.S. 7.09
2 Ledoux, Nick TANTASQUA REG./FISKDALE 7.17
3 Patelis, James 10 FRAMINGHAM H.S. 7.19
4 Paquette, Brian 10 CHELMSFORD H.S. 7.20
5 Crowell, Brian 10 COYLE & CASSIDY/TAUNTON 7.27
6 Yapul, Jose 10 HAVERHILL H.S. 7.28
Boys 55 Meter Dash
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ==== ===
1 Tomzer, Darall 11 NORTHBRIDGE H.S. 6.75
2 Lafleve, Cassis 12 BROCKTON H.S. 6.82
3 Forbes, Armard 12 NEWTON NORTH H.S. 6.88
4 Langton, Sean 12 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 6.90
5 Connell, Dan 12 MARIAN H.S./FRAMINGHAM 6.92
6 Blanc, Pierre SOMERVILLE H.S. 6.93
Boys 300 Meter Dash
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ===== == ===
1 Pfundstein, Eric 11 MASHPEE H.S. 37.42 7
2 Iwanchuk, Alex 12 BEDFORD H.S. 37.44 7
3 Caccavale, Brian 11 MARIAN H.S./FRAMINGHAM 38.21 4
4 Kuntz, David 12 NORTHBRIDGE H.S. 38.29 4
5 Saunders, Ryan 11 HAVERHILL H.S. 38.54 5
6 Comeau, Joe 12 HAVERHILL H.S. 38.95 6
Boys 300 Meter Dash F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ===== == ===
1 Maggio, Andy 10 CHELMSFORD H.S. 39.05 6
2 Fitzpartick, Robert 10 TEWKSBURY H.S. 39.58 2
3 Katzman, David 10 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 40.04 7
4 DeVincent, Steven 10 REVERE H.S 40.25 7
5 Conwell, Chris 10 HAVERHILL H.S. 41.11 5
6 Cole, Michael 09 EVERETT H.S. 41.31 4
Boys 600 Meter Run
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Santos, Vagner 12 BROCKTON H.S. 1:24.96 3
2 Gillespie, John 12 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 1:25.14 3
3 Lopez-Pitts, Roscell 12 MASHPEE H.S. 1:26.42 3
4 Williams, Ryan 12 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 1:27.88 2
5 Aiken, Phil 12 BEDFORD H.S. 1:28.73 2
6 DaSilva, Filipe 11 FRAMINGHAM H.S. 1:28.77 3
Boys 600 Meter Run F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Lopes, David 10 BROCKTON H.S. 1:30.87 5
2 Cimea, Davidson 10 EVERETT H.S. 1:30.89 5
3 Rogers, Dan 10 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 1:31.46 5
4 Sanders, Matt 09 SEEKONK H.S. 1:32.38 4
5 Slifer, David 10 NEWTON NORTH H.S. 1:33.07 5
6 Valcourt, Ken 10 BROCKTON H.S. 1:33.22 5
Boys 1,000 Meter Run
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Grant, Mike 12 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 2:35.41 3
2 Gray, Ty 12 BEDFORD H.S. 2:38.04 3
3 O'Donovan, Ciaran 12 NEWTON NORTH H.S. 2:38.46 3
4 Shanahan, Mike 12 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 2:45.97 3
5 Rebello, Chad 12 DURFEE H.S./FALL RIVER 2:47.18 2
6 Igo, Dan 11 TEWKSBURY H.S. 2:50.04 3
Boys 1 Mile Run
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Sheppard, Dennis 12 EAST BRIDGEWATER H.S. 4:36.06 3
2 Wheeler, Aaron 11 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 4:38.01 3
3 Habitimicheal, Zek 12 CAMBRIDGE R&L H.S. 4:42.43 3
4 Davis, Tom 11 NEWTON NORTH H.S. 4:42.70 3
5 Haywood, Ben 12 NEWTON NORTH H.S. 4:42.94 3
6 DeMella, David 12 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 4:47.57 3
Boys 1 Mile Run F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Galuski, Kayle 10 CAMBRIDGE R&L H.S. 4:47.05 3
2 Rink, Mitch 10 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 4:48.11 3
3 Polgar, David 09 NEWTON NORTH H.S. 4:49.02 3
4 Foster, Patrick 10 BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 4:53.81 3
5 Stahl, Mason 10 FRAMINGHAM H.S. 4:56.07 3
6 Preston, Payton 10 DENNIS-YARMOUTH REG.. 4:59.09 2
TOP 6 RESULTS - FINALS
Boys 2 Mile Run
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======== == ===
1 Parker, Nick 11 BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 9:45.84 2
2 Sarsfield, Dan 12 TEWKSBURY H.S. 9:55.70 2
3 Garcia, Mark 11 EVERETT H.S. 10:09.90 2
4 Morgan, Tom 11 EAST BRIDGEWATER H.S. 10:22.90 2
5 Cayer, Ricky 12 SHEPHERD HILL H.S./DUDLEY 10:31.20 2
6 Fiorini, Joe 12 EAST BRIDGEWATER H.S. 10:35.53 2
Boys 55 Meter High Hurdles F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ==== ===
1 Dottin, Jarrett 10 HOPKINTON H.S. 8.61
2 Thomas, Richard 10 EVERETT H.S. 8.83
3 Pimental, Mike 10 SEEKONK H.S. 8.94
4 Dietsch, Chris 10 TEWKSBURY H.S. 9.33
5 Bertolami, Andrew 10 CHELMSFORD H.S. 9.41
6 Amaral, Corey 10 MASHPEE H.S. 9.44
Boys 55 Meter High Hurdles
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ==== ===
1 Carroll, Mike 12 ST. JOHN'S PREP/DANVERS 7.93
2 Sherman, Jack 12 DENNIS-YARMOUTH REG.. 8.08
3 Austin, Alex 12 NORTH QUINCY H.S. 8.47
4 Baggett, Corey 12 BEDFORD H.S. 8.54
5 Luna, Francisco 12 HAVERHILL H.S. 8.59
6 Bercy, Mark 12 NEWTON NORTH H.S. 8.70
Boys 4x200 Meter Relay F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE RELAY AFFILIATION TIME HT PTS
===== =================================== ======= == ===
1 FRAM FRAMINGHAM H.S. 1:41.54 1
2 STJ ST. JOHN'S PREP/DANVERS 1:41.92 1
3 HAVR HAVERHILL H.S. 1:43.24 2
4 CHEL CHELMSFORD H.S. 1:44.52 2
5 BROC BROCKTON H.S. 1:45.73 2
6 NOBR NORTHBRIDGE H.S. 1:47.53 1
Boys 4x200 Meter Relay
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE RELAY AFFILIATION TIME HT PTS
===== =================================== ======= == ===
1 NTNN NEWTON NORTH H.S. 1:34.74 3
2 CR&L CAMBRIDGE R&L H.S. 1:34.99 3
3 STJ ST. JOHN'S PREP/DANVERS 1:36.45 1
4 NOBR NORTHBRIDGE H.S. 1:36.98 3
5 MASH MASHPEE H.S. 1:37.69 2
6 EB EAST BRIDGEWATER H.S. 1:38.54 3
Boys 4x400 Meter Relay
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE RELAY AFFILIATION TIME HT PTS
===== =================================== ======= == ===
1 NORT NORTON H.S. 3:42.99 2
2 SEEK SEEKONK H.S. 3:45.60 2
3 EVER EVERETT H.S. 3:47.89 1
4 CC COYLE & CASSIDY/TAUNTON 3:57.59 1
5 TEWK TEWKSBURY H.S. 4:01.07 1
6 MURD MURDOCK H.S./WENCHENDON 4:05.32 1
Boys 4x800 Meter Relay
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE RELAY AFFILIATION TIME PTS
===== =================================== ======= ===
1 STJ ST. JOHN'S PREP/DANVERS 8:23.67
2 CR&L CAMBRIDGE R&L H.S. 8:30.63
3 NTNN NEWTON NORTH H.S. 8:34.25
4 HAVR HAVERHILL H.S. 8:52.97
5 TEWK TEWKSBURY H.S. 8:56.64
6 MASH MASHPEE H.S. 9:07.13
Boys High Jump
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL MARK PTS
===== ======================= == =================== ======== ===
1 Thomas, Jamahl 12 NEWTON NORTH H.S. 6'04.00"
2 Mauger, Matt 12 EAST BRIDGEWATER H. 6'00.00"
2 Sherman, Jack 12 DENNIS-YARMOUTH REG 6'00.00"
4 Robichaud, Jesse 12 BEDFORD H.S. 5'10.00"
5 Green, Hartley 12 HAVERHILL H.S. 5'10.00"
6 Desrochers, Chris 11 COYLE & CASSIDY/TAU 5'06.00"
Boys Long Jump
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL MARK PTS
===== ======================= == =================== ========= ===
1 Harding, Tim 12 CAMBRIDGE R&L H.S. 22'09.75"
2 Lopez-Pitts, Roscell 12 MASHPEE H.S. 21'01.25"
3 Carroll, Dan 11 CATHOLIC MEMORIAL/W 20'11.50"
4 Langton, Sean 12 ST. JOHN'S PREP/DAN 20'11.00"
5 Carroll, Mike 12 ST. JOHN'S PREP/DAN 20'10.50"
6 Fulton, Ben 11 NEWTON NORTH H.S. 20'07.50"
Boys Shot Put
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL MARK PTS
===== ======================= == =================== ========= ===
1 Evans, Brad 11 REVERE H.S 51'06.00"
2 Innis, Dave 12 BILLERICA H.S. 51'05.00"
3 Byrne, Ryan 12 TEWKSBURY H.S. 49'06.25"
4 Frankel, Matt 11 NEWTON NORTH H.S. 49'00.00"
5 Williams, Emillio 12 HAVERHILL H.S. 48'08.75"
6 Chan, Kevin 11 NEWTON NORTH H.S. 45'07.50"
Girls
Girls 55 Meter Dash
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ==== ===
1 Evans, Troyanah 12 CAMBRIDGE R&L H.S. 7.47
2 Stevenson, Natasha 12 HAVERHILL H.S. 7.47
3 Bunce, Meredith 12 DENNIS-YARMOUTH REG.. 7.80
4 Berman, Eliza 12 NEWTON SOUTH H.S. 7.87
5 Smith, Tameca 11 BROCKTON H.S. 7.89
6 Schon, Jackie 12 NEWTON NORTH H.S. 7.94
Girls 55 Meter Dash F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ==== ===
1 Miranda, Dionise 10 BROCKTON H.S. 7.53
2 Boone, Teyanhie 09 CAMBRIDGE R&L H.S. 7.79
3 Mecone, Ashley 10 HOPKINTON H.S. 7.87
4 Traina, Jocelyn 09 HINGHAM H.S. 7.88
5 Hrusousky, Angela 10 HOPKINTON H.S. 7.96
6 Butts, Katie 10 NEWTON SOUTH H.S. 7.96
Girls 300 Meter Dash
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ===== == ===
1 Leighton, Kendra 11 BROCKTON H.S. 44.12 6
2 Tetreault, Ashley 11 MASHPEE H.S. 44.61 6
3 McNary, Carley 11 COYLE & CASSIDY/TAUNTON 44.64 6
4 Draughn, LaMeika 12 BROCKTON H.S. 45.73 5
5 Shirley, Nicole 12 NOTRE DAME ACAD./HINGHAM 45.75 6
6 Hay, Caitlyn 12 SHEPHERD HILL H.S./DUDLEY 46.14 5
Girls 300 Meter Dash F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ===== == ===
1 Sherman, Katie 10 DENNIS-YARMOUTH REG.. 43.16 12
2 Fulton, Lizzie 10 NEWTON NORTH H.S. 44.58 12
3 Fitzgerald, Erin 10 MEDFIELD H.S. 45.60 10
4 Randolf, Jill 09 CHELMSFORD H.S. 45.62 7
5 Early, Amanda 10 HAVERHILL H.S. 45.86 12
6 Thatcher, Abby 09 CHELMSFORD H.S. 46.29 11
Girls 600 Meter Run
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Saperstein, Lisa 12 NEWTON NORTH H.S. 1:41.95 4
2 Dancewicz, Diana 12 EVERETT H.S. 1:45.81 4
3 Griffin, Amanda 11 UXBRIDGE H.S. 1:50.56 4
4 Endicott, Linda 11 TEWKSBURY H.S. 1:51.79 3
5 Visser, Celest 12 SHEPHERD HILL H.S./DUDLEY 1:52.27 3
6 Agrimanakis, Stephanie 12 MEDFIELD H.S. 1:52.45 2
Girls 600 Meter Run F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Papalia, Amy 10 MARIAN H.S./FRAMINGHAM 1:45.63 9
2 Gramprey, Gabrielle 09 BROCKTON H.S. 1:46.44 9
3 Calderwood, Lily 10 BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 1:47.04 8
4 Fitzpatrick, Colleen 09 TEWKSBURY H.S. 1:47.63 9
5 Reynolds, Amy 10 HOPKINTON H.S. 1:47.78 8
6 Berg, Marlee 10 CHELMSFORD H.S. 1:47.80 7
Girls 1,000 Meter Run
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Rosato, Pam 11 BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 3:11.05 4
2 Toner, Alanna 12 DENNIS-YARMOUTH REG.. 3:13.34 4
3 Picco, Cria TANTASQUA REG./FISKDALE 3:19.66 4
4 Bibo, Ashley 11 TEWKSBURY H.S. 3:19.77 4
5 Suojanen, Krista 12 MEDFIELD H.S. 3:20.29 4
6 Donlan, Kelly 12 COYLE & CASSIDY/TAUNTON 3:26.16 3
Girls 1 Mile Run F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Baltzell, Kelsey 08 SUTTON H.S. 5:38.82 1
2 Shindler, Anna 10 NEWTON NORTH H.S. 5:47.55 3
3 Martinez, Kaycee 09 DENNIS-YARMOUTH REG.. 5:48.49 3
4 Duggan, Caitlin 09 DOHERTY HS-WORCESTER 5:51.03 2
5 Yalouris, Anna 10 CAMBRIDGE R&L H.S. 5:51.22 2
6 Mahoney, Alaina 10 BROCKTON H.S. 5:53.66 3
Girls 1 Mile Run
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME HT PTS
===== ========================= == ========================= ======= == ===
1 Ricci, Kristin 11 BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 5:32.92 2
2 Donovan, Mary 11 MARIAN H.S./FRAMINGHAM 5:36.16 2
3 Desmairis, Stacy 12 BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 5:42.28 2
4 McGill, Katherine 11 NOTRE DAME ACAD./HINGHAM 5:51.82 2
5 Martinez, Megan 12 DENNIS-YARMOUTH REG.. 5:52.81 2
6 Hicks, Amanda 12 UXBRIDGE H.S. 5:53.00 2
Girls 2 Mile Run
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ======== ===
1 Philbrook, Lauren 10 HOPKINTON H.S. 12:44.19
2 Harden, Leigh 09 SEEKONK H.S. 12:46.35
3 Smith, Christine 10 CHELMSFORD H.S. 13:04.85
4 Bourgeois, Michelle SUTTON H.S. 13:40.75
5 Malam, Rachel 11 BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 13:41.37
6 Ioanilli, Tammy 12 HINGHAM H.S. 13:42.10
Girls 55 Meter High Hurdles F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ===== ===
1 Beaman, Kate 10 DENNIS-YARMOUTH REG.. 9.31
2 Gosselin, Kristin 10 NORTHBRIDGE H.S. 9.76
3 Young, Stef 10 MARIAN H.S./FRAMINGHAM 10.40
4 Thurston, Courtney 10 COYLE & CASSIDY/TAUNTON 10.76
5 Macari, Jamie TANTASQUA REG./FISKDALE 10.81
6 Connelly, Shannon 10 MEDFIELD H.S. 10.98
Girls 55 Meter High Hurdles
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME PTS
===== ========================= == ========================= ==== ===
1 Riel, Tiana 11 HOPKINTON H.S. 8.72
2 Hoppe, Katie 11 HOPKINTON H.S. 9.20
3 Outman, Madeline 11 NEWTON SOUTH H.S. 9.29
4 McNealy, Megan 12 NORTHBRIDGE H.S. 9.38
5 Francis, Courtney 11 Waltham 9.40
6 Curran, Jess 12 HOPKINTON H.S. 9.48
Girls 4x200 Meter Relay F/S
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE RELAY AFFILIATION TIME HT PTS
===== =================================== ======= == ===
1 DY DENNIS-YARMOUTH REG.. 1:53.41 4
2 MARI MARIAN H.S./FRAMINGHAM 1:55.73 4
3 CHEL CHELMSFORD H.S. 1:56.95 4
4 NDAH "C" NOTRE DAME ACAD./HINGHAM 1:59.17 1
5 BROC "B" BROCKTON H.S. 1:59.81 2
6 HAVR HAVERHILL H.S. 2:00.30 4
Girls 4x200 Meter Relay
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE RELAY AFFILIATION TIME HT PTS
===== =================================== ======= == ===
1 CR&L CAMBRIDGE R&L H.S. 1:50.41 4
2 HAVR HAVERHILL H.S. 1:51.54 4
3 TEWK TEWKSBURY H.S. 1:55.45 3
4 NDAH NOTRE DAME ACAD./HINGHAM 1:55.55 4
5 BROC BROCKTON H.S. 1:55.90 4
6 MEDF MEDFIELD H.S. 1:56.50 1
Girls 4x400 Meter Relay
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE RELAY AFFILIATION TIME HT PTS
===== =================================== ======= == ===
1 HOPK HOPKINTON H.S. 4:20.74 3
2 DY DENNIS-YARMOUTH REG.. 4:23.02 3
3 BROM BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 4:25.54 3
4 HAVR HAVERHILL H.S. 4:32.82 2
5 TEWK TEWKSBURY H.S. 4:35.06 3
6 MASH MASHPEE H.S. 4:36.54 2
Girls 4x800 Meter Relay
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE RELAY AFFILIATION TIME PTS
===== =================================== ======== ===
1 CR&L CAMBRIDGE R&L H.S. 10:40.64
2 HOPK HOPKINTON H.S. 10:50.59
3 HAVR HAVERHILL H.S. 10:56.45
4 BROM BROMFIELD SCHOOL/HARVARD 11:00.46
5 SUTT SUTTON H.S. 11:03.03
6 UX UXBRIDGE H.S. 11:10.35
Girls High Jump
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL MARK PTS
===== ======================= == =================== ======== ===
1 Sherman, Katie 10 DENNIS-YARMOUTH REG 5'06.00"
2 Harlow, Jen 12 EAST BRIDGEWATER H. 5'02.00"
3 Berg, Marlee 10 CHELMSFORD H.S. 5'00.00"
4 McNary, Carley 11 COYLE & CASSIDY/TAU 5'00.00"
5 Outman, Madeline 11 NEWTON SOUTH H.S. 5'00.00"
6 Abasliano, Krista 12 SHEPHERD HILL H.S./ 4'10.00"
Girls Long Jump
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL MARK PTS
===== ======================= == =================== ========= ===
1 McNealy, Megan 12 NORTHBRIDGE H.S. 16'04.75"
2 Berman, Eliza 12 NEWTON SOUTH H.S. 16'00.50"
3 Mutell, Kiersten 11 NORTHBRIDGE H.S. 15'07.50"
4 Curran, Jess 12 HOPKINTON H.S. 15'07.00"
5 Hoppe, Katie 11 HOPKINTON H.S. 15'06.50"
5 Henderson, Katy 11 HOPKINTON H.S. 15'06.50"
Girls Shot Put
Finals - Results - Saturday 12/21/02
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL MARK PTS
===== ======================= == =================== ========= ===
1 Cunningham, Grace 12 NOTRE DAME ACAD./HI 34'06.75"
2 Guirand, Nirva 11 CAMBRIDGE R&L H.S. 34'06.00"
3 Gaskin, Marissa 11 NEWTON NORTH H.S. 33'08.00"
4 Glennon, Pam TANTASQUA REG./FISK 32'11.00"
5 Clark, Jenn 11 TEWKSBURY H.S. 32'02.00"
6 Sham, Louisa 12 SEEKONK H.S. 31'09.50"
DyeStat Massachusetts
|