States
Kentucky

2002 Cross Country

Kentucky week 9/21
from Kentucky coaches (KTCCCA) web site

Trinity | Franklin County |


Trinity Invitational

Preview

The 48th annual Trinity Invitational, the oldest meet in Kentucky, will once
again feature a powerful line-up of schools from three states. In the AAA
division the # 1 Dragons of South Oldham will be racing against a line-up
that includes #3 Trinity, #4 St. X, #5 Greenwood, as well as line-up of 20
other schools including Ohio's Sycamore High School and Indiana's Floyd
Central, Jeffersonville, New Albany, and Silver Creek cross country teams.
Two-time defending individual state champ St. X senior Bobby Curtis will be
racing against the clock in an attempt to break his own course record.

The middle school races will begin at 9:30 am, the boys high school races
starting at 10:45. All races will be held at Seneca Park, a flat, fast
course.

Results

SCHOOL           TOTAL SCORE PLACE 6th place
South Oldham 1 2 10 18 21 52 1  
Sycamore 4 11 15 25 38 93 2  
Trinity # 1 9 16 22 23 27 97 3  
St X # 1 13 24 30 31 32 130 4 33
Greenwood 5 14 17 34 60 130 5 79
St X # 2 29 40 43 49 54 215 6  
Silver Creek 35 41 58 61 68 263 7  
Boyle County 7 8 82 95 102 294 8 141
New Albany 3 45 53 80 113 294 9 155
Floyd Central 20 52 74 76 83 305 10  
Manual 28 59 63 78 98 326 11  
Jeffersonville 19 55 73 86 96 329 12  
Trinity # 2 44 57 62 64 105 332 13  
Male 6 51 70 111 131 369 14  
Cleremont Northeastern 39 71 91 97 114 412 15  
North Hardin 36 87 88 103 108 422 16  
Providence 50 69 84 139 148 490 17  
Lexington Catholic # 1 65 94 107 109 117 492 18  
Pulaski County 81 100 110 125 134 550 19  
Waggener 85 101 142 144 151 623 20  
Lexington Catholic # 2 115 123 126 130 135 629 21  
Nelson County 99 119 122 145 149 634 22  
St Francis HS 104 132 161 164 166 727 23  
Collegiate 129 157 160 162 163 771 24  
Brown School 26         No Team    
Holy Cross 92 93       No Team    
KCD 12         No Team    
PRP 137         No Team    
St X # 3 56 72 89     No Team    
Name Place Time School Grade
Puskar, Ondrej 1 15:33.65 South Oldham 11
Clark, Kal 2 15:37.98 South Oldham 12
Seacat, Wes 3 15:40.12 New Albany 12
Neumann, Brad 4 15:53.16 Sycamore 12
Eaton, Michael 5 16:08.22 Greenwood 9
Hack, Eric 6 16:10.2 Male 12
Morgan, Daniel 7 16:10.95 Boyle County 12
Morgan, Patrick 8 16:13.24 Boyle County 10
Daly, Pat 9 16:16.00 Trinity # 1 10
Walcott, Dusty 10 16:19.41 South Oldham 12
Tepe, Pat 11 16:20.39 Sycamore 11
Brey, Alex 12 16:21.33 KCD 12
Misbach, Jack 13 16:26.57 St X # 1 12
Sisson, Ian 14 16:27.54 Greenwood 11
Daniel, Mark 15 16:28.26 Sycamore 12
McCoy, Chris 16 16:29.69 Trinity # 1 12
Osborne, Jason 17 16:30.54 Greenwood 11
Murner, Daniel 18 16:34.69 South Oldham 9
Thompson, Jon 19 16:36.14 Jeffersonville 12
Hamilton, Andrew 20 16:40.23 Floyd Central 11
Weingardt, Matt 21 16:47.07 South Oldham 11
Hochstrasser, Ben 22 16:47.98 Trinity # 1 10
Raidt, Michael 23 16:49.11 Trinity # 1 11
Gooch, Justin 24 16:50.74 St X # 1 10
Sage, Connor 25 16:52.31 Sycamore 12
Halsell, Rob 26 16:53.01 Brown 11
Hill, Justin 27 16:53.09 Trinity # 1 12
Schuler, John 28 16:54.02 Manual 11
Norris, Josh 29 16:56.03 St X # 2 11
Hettich, Nick 30 17:00.11 St X # 1 12
Koller, Kenny 31 17:01.12 St X # 1 11
Bowling, Sean 32 17:01.75 St X # 1 10
Heverin, Dan 33 17:02.30 St X # 1 12
Croxton, D.J. 34 17:02.94 Greenwood
Rieger, Zach 35 17:03.40 Silver Creek 11
Lewis, Brandon 36 17:03.91 North Hardin 12
Coleman, Will 37 17:07.07 Trinity # 1 12
Schweet, Ryan 38 17:08.02 Sycamore 12
Jones, Jason 39 17:08.50 Cleremont Northeastern 11
Hatfield, Matt 40 17:09.10 St X # 2 12
Archer, Joe 41 17:10.49 Silver Creek 12
Carter, Josh 42 17:12.36 Trinity # 1 12
Smith, Reed 43 17:13.60 St X # 2 11
Reed, Ryan 44 17:14.07 Trinity # 2 12
Schulz, Eric 45 17:15.10 New Albany 9
Rosen, Jules 46 17:18.10 Sycamore 10
Wardlaw, John 47 17:20.94 South Oldham 10
Reed, Bryan 48 17:21.50 St X # 1 11
Brown, Jonathan 49 17:21.86 St X # 2 12
Kraft, Ben 50 17:23.02 Providence 12
Griffin, Charles 51 17:24.02 Male 11
Riley, Matt 52 17:25.07 Floyd Central 10
Rairdon, Devin 53 17:25.93 New Albany 11
Daly, John 54 17:26.43 St X # 2 10
Fullerton, Dustin 55 17:29.71 Jeffersonville 10
Bowles, Tim 56 17:30.69 St X # 3 12
Owens, Riley 57 17:33.33 Trinity # 2 12
May, Matt 58 17:34.09 Silver Creek 12
Haworth, Michael 59 17:34.74 Manual 11
Knight, Matt 60 17:35.94 Greenwood 10
Hodge, Jerry 61 17:36.00 Silver Creek 12
Miranda, Ryan 62 17:37.39 Trinity # 2 12
Rothschild, Daniel 63 17:39.66 Manual 11
Woods, Chris 64 17:40.59 Trinity # 2 12
Currie, Cameron 65 17:41.21 Lexington Catholic # 1 12
Morin, Matt 66 17:42.10 Sycamore 12
Willenbrink, Zach 67 17:47.74 St X # 2 11
Minotti, Stephan 68 17:40.00 Silver Creek 10
Amburn, JD 69 17:50.55 Providence 11
Pleasant, Rex 70 17:52.74 Male 11
Pettigrew, Allen 71 17:54.03 Cleremont Northeastern 12
Peterson, Eddie 72 17:55.56 St X # 3 12
Taylor, Ryan 73 17:56.55 Jeffersonville 11
Mires, Nick 74 17:57.13 Floyd Central 11
Kight, Josh 75 17:57.56 Silver Creek 9
Day, Sam 76 17:50.14 Floyd Central 12
Bergamini, John 77 18:01.06 St X # 2 10
Hubert, Kyle 78 18:02.11 Manual 12
O'Dell, Chris 79 18:03.20 Greenwood 10
Perry, Donnie 80 18:04.93 New Albany 12
Hull, Justin 81 18:05.67 Pulaski County 12
Keiser, Stith 82 18:06.22 Boyle County 12
Grindatti, Brandon 83 18:06.83 Floyd Central 12
Cunningham, Troy 84 18:07.00 Providence 12
Oskins, Chris 85 18:09.20 Waggener 10
Moon, Glenn 86 18:10.90 Jeffersonville 11
Bruce, Philip 87 18:13.20 North Hardin 11
Windham, Bobby 88 18:15.96 North Hardin 7
Smith, Brandon 89 18:21.70 St X # 3 12
Renfro, Allon 90 18:23.06 Greenwood 11
Ray, Kyle 91 18:23.98 Cleremont Northeastern 11
Nason, Joe 92 18:20.71 Holy Cross 12
Foushee, Chris 93 18:31.06 Holy Cross 12
Postel, Christian 94 18:34.95 Lexington Catholic # 1 11
Glass, Mason 95 18:36.42 Boyle County 10
Chevalier, Ryan 96 18:38.24 Jeffersonville 11
Ray, Ryan 97 18:39.28 Cleremont Northeastern 11
Melton, Benjamin 98 18:43.09 Manual 10
Finch, Caleb 99 18:45.05 Nelson County 12
Bullock, Billy 100 18:46.37 Pulaski County 11
Schweiger, Kyle 101 18:47.12 Waggener 12
Morgan, Sam 102 18:51.49 Boyle County 8
Estes, Tim 103 18:53.45 North Hardin 7
Wells, Bill 104 18:56.00 St Francis 12
Kissel, Jeff 105 18:56.94 Trinity # 2 12
Spalding, Frank 106 18:58.21 Jeffersonville 12
Barjuca, Nick 107 19:03.31 Lexington Catholic # 1 9
Emberson, Adam 108 19:04.34 North Hardin 9
Blandford, Ryan 109 19:05.75 Lexington Catholic # 1 11
Butte, Jordan 110 19:06.55 Pulaski County 9
Ducette, Joe 111 19:07.00 Male 10
Hayden, Matthew 112 19:09.74 Manual 10
Riley, Mitchell 113 19:10.07 New Albany 9
Minnick, Mike 114 19:14.35 Cleremont Northeastern 11
Roberts, Clint 115 19:20.49 Lexington Catholic # 2 9
Deboe, Michael 116 19:23.74 Trinity # 2 12
Allen, Jordan 117 19:25.34 Lexington Catholic # 1 10
Freiberger, Brandon 118 19:26.20 Floyd Central 11
Heil, Jacob 119 19:29.25 Nelson County 12
Gilbert, Jeremy 120 19:31.32 North Hardin 12
Brislin, Michael 121 19:33.39 Lexington Catholic # 1 11
Mattingly, Joe 122 19:36.57 Nelson County 9
Hart, Chris 123 19:37.70 Lexington Catholic # 2 10
Fenzel, Christopher 124 19:42.09 Manual 10
Purcell, Jeremiah 125 19:45.16 Pulaski County 10
Busch, Robbie 126 19:40.36 Lexington Catholic # 2 11
Corn, Jason 127 19:40.80 Lexington Catholic # 1 11
Martin, Brad 128 19:47.35 Jeffersonville 11
Mattingly, Elliot 129 19:47.71 Collegiate 10
Wehrle, Bradley 130 19:54.00 Lexington Catholic # 2 9
Carnes, Jay 131 20:00.39 Male 12
Simmons, Deron 132 20:01.95 St Francis 9
Windler, Jamie 133 20:05.59 Floyd Central 11
Good, Jeff 134 20:07.61 Pulaski County 10
Blakeman, Chase 135 20:15.03 Lexington Catholic # 2 11
Micka, Patrick 136 20:18.07 North Hardin 11
Bellflower, Tony 137 20:23.40 PRP 12
Springate, Trevor 138 20:32.60 Lexington Catholic # 2 10
Book, Gary 139 20:35.05 Providence 12
Ganucheau, Michael 140 20:39.23 Lexington Catholic # 2 10
Anderson, John 141 20:43.40 Boyle County 7
Liu, Harry 142 20:51.74 Waggener 9
Hawk, Josh 143 20:54.53 Pulaski County 10
Killinder, Matt 144 20:57.25 Waggener 12
Lamont, Russell 145 20:58.70 Nelson County 12
Loch, Chris 146 20:59.32 Cleremont Northeastern 10
Vincent, Travis 147 21:01.03 Trinity # 2 12
Robinson, Joe 148 21:08.70 Providence 12
Cesare, Albert 149 21:09.75 Nelson County 9
Meece, Jordan 150 21:17.15 Pulaski County 11
Ott, Matt 151 21:32.36 Waggener 11
Abromavic, Corey 152 21:37.32 Waggener 12
Davis, John 154 21:39.74 Waggener 12
Isenberg, Jarrett 155 21:41.07 New Albany 10
Mackin, Scott 156 21:55.50 Nelson County 9
Levine, Blake 157 21:56.73 Collegiate 12
Campbell, Joe 158 22:44.20 Cleremont Northeastern 11
Dentong, Jerrod 159 23:34.77 Boyle County 9
Chariker, Logan 160 24:02.13 Collegiate 11
Driskell, Nathan 161 24:10.72 St Francis 10
George, Salem 162 24:20.93 Collegiate
Fitzpatrick, Perry 163 24:26.93 Collegiate 11
Dorf, Jacob 164 25:13.27 St Francis 12
Vauga, Etienne 166 25:26.04 St Francis 12
Howard, James DNF Nelson County 12

 


Franklin County Invitational

Preview

The Franklin County Invitational held on the state meet course will feature
a number of the Class A girls top runners including Sarah Cole of Somerset,
Jackie Gordon & Leesa Unger of Frankfort, Emily Fette of St. Henry and three
of the top four teams in Class A-St Henry, Bishop Brossart & Frankfort.
Also in the field is Oldham County who won the South Oldham Dragon
Invitational on the sixth person tiebreaker over South Oldham. Taylor
Miller of Daviess County, coming off her win at Male Invitational, may be
the favorite with AAA Daviess County & Campbell County challenging the A
schools.
The boys event has Matt Sykes of Pikeville, freshman sensation Ron
Duncan of Fleming County and Jonathan Thomas of Western Hills as top
contenders. Pikeville, Western Hills and Fleming County should be
contenders for the team title.

Boys - Girls

Boys

Team Scores
=======================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=======================================================================
1 Oldham County 108 11 17 22 26 32 92 135
Total Time: 1:27:46.03
Average: 17:33.21
2 Paul Dunbar 109 6 8 14 27 54 56
Total Time: 1:27:13.00
Average: 17:26.60
3 St. Henry 119 4 20 24 35 36 53 85
Total Time: 1:27:50.11
Average: 17:34.03
4 Butler 125 1 12 33 39 40 48
Total Time: 1:27:34.63
Average: 17:30.93
5 Woodford County 169 3 21 42 46 57 98 113
Total Time: 1:29:31.61
Average: 17:54.33

....Event 6 Boys 5k Run CC Varsity

6 Henry Clay 196 19 28 30 37 82 103 105
Total Time: 1:30:49.05
Average: 18:09.81
7 Western Hills 287 16 41 47 79 104 124 130
Total Time: 1:33:34.15
Average: 18:42.83
8 Shelby County 292 13 15 34 99 131 175
Total Time: 1:33:12.91
Average: 18:38.59
9 Pikeville 327 5 10 23 116 173
Total Time: 1:34:09.02

Average: 18:49.81
10 Russell 330 29 63 76 78 84 127 128
Total Time: 1:35:02.89
Average: 19:00.58
11 Campbell County 335 43 64 70 71 87 89 90
Total Time: 1:35:21.81
Average: 19:04.37
12 Fleming County 360 7 67 72 106 108 117 126
Total Time: 1:35:10.75
Average: 19:02.15
13 Franklin County 364 44 50 51 109 110 120 162
Total Time: 1:36:11.17
Average: 19:14.24
14 Seneca 395 2 55 88 121 129 154 188
Total Time: 1:36:03.08
Average: 19:12.62
15 Eastern 403 25 65 96 102 115 122 139
Total Time: 1:36:55.15
Average: 19:23.03
16 Somerset 409 52 58 69 107 123 142 165
Total Time: 1:37:37.05
Average: 19:31.41
17 Trimble County 435 60 68 94 95 118 134 167
Total Time: 1:38:07.52
Average: 19:37.51
18 St. Henry "b" 470 59 74 77 119 141 158
Total Time: 1:39:14.67
Average: 19:50.94
19 Danville 471 49 75 81 114 152 184 189
Total Time: 1:39:26.46
Average: 19:53.30
20 Boyd County 515 61 97 101 111 145
Total Time: 1:40:30.45
Average: 20:06.09
21 Portland Christian 529 45 73 86 146 179 190
Total Time: 1:42:08.46
Average: 20:25.70
22 Rockcastle County 533 31 80 100 150 172 200
Total Time: 1:41:43.65
Average: 20:20.73
23 Rose Hill 546 18 83 136 153 156 170 193
Total Time: 1:41:43.68
Average: 20:20.74

....Event 6 Boys 5k Run CC Varsity

24 Bell County 634 9 62 174 192 197
Total Time: 1:48:04.29
Average: 21:36.86
25 Knox Central 653 38 132 144 157 182
Total Time: 1:46:03.76
Average: 21:12.76
26 Madison Central 669 91 112 133 155 178
Total Time: 1:45:58.64
Average: 21:11.73
27 Atherton 718 66 93 180 185 194 198 201
Total Time: 1:50:35.81
Average: 22:07.17
28 Wolfe County 762 125 138 160 163 176 195
Total Time: 1:49:02.55
Average: 21:48.51
29 Frankfort 794 137 147 161 168 181
Total Time: 1:50:43.86
Average: 22:08.78
30 Lafayette 820 140 159 164 171 186 187 196
Total Time: 1:52:00.54
Average: 22:24.11
31 Berea 861 148 149 169 191 204
Total Time: 2:00:26.73
Average: 24:05.35
32 Owsley County 871 143 166 177 183 202 205
Total Time: 1:58:47.09
Average: 23:45.42
33 Bath County 966 151 199 203 206 207
Total Time: 2:20:33.86
Average: 28:06.78

Name Year School Finals Points

1 Buckman, Jacob 12 Butler 15:54.81 1
2 Lafond, Caleb Seneca 16:17.82 2
3 Wilder, Zach Woodford County 16:18.33 3
4 Danks, Chris St. Henry 16:24.56 4
5 Sykes, Matt 12 Pikeville 16:31.97 5
6 McCann, Andrew Paul Dunbar 16:35.49 6
7 Duncan, Ron 9 Fleming County 16:36.87 7
8 Schoeder, Thad Paul Dunbar 16:43.81 8
9 Blank, Nathaniel Bell County 16:48.45 9
10 Stanley, Adam 12 Pikeville 16:51.44 10
11 Hagan, Alex 12 Oldham County 16:58.93 11
12 Tuttle, Zack 12 Butler 17:06.43 12
13 Hinkle, John 10 Shelby County 17:10.62 13
14 Van Der Meer, Mat Paul Dunbar 17:13.59 14
15 Lea, Brent 10 Shelby County 17:17.54 15
16 Thomas, Jonathan 12 Western Hills 17:21.09 16
17 Hudson, Ryan 11 Oldham County 17:24.91 17
18 Barker, Alex 8 Rose Hill 17:26.59 18
19 Lippert, Anthony 12 Mercer County 17:27.62
20 Burton, Matt Henry Clay 17:28.51 19
21 Robinson, Greg St. Henry 17:29.64 20
22 Hammond, Patrick Tates Creek 17:30.06
23 Randsell, C.T. Woodford County 17:30.59 21
24 Kellam, Corey 11 Oldham County 17:33.62 22
25 Rasnick, Matthew 12 Pikeville 17:35.46 23
26 Harmeling, Craig St. Henry 17:44.02 24
27 Samuels, Louis 12 Eastern 17:45.86 25
28 Jordan, Bryan 10 Oldham County 17:51.35 26
29 Fitch, Austin Paul Dunbar 17:51.83 27
30 Poindexter, Michael Henry Clay 17:52.30 28
31 Smith, Chris Russell 17:53.41 29
32 Marchi, Antonio Henry Clay 17:53.77 30
33 Cole, Brandon 10 Rockcastle County 17:56.91 31
34 Withrow, Chad 10 Oldham County 17:57.22 32
35 Thornsberry, Jason 10 Butler 17:58.06 33
36 Clark, Brian 11 Shelby County 18:03.50 34
37 Fette, Pat St. Henry 18:05.47 35
38 Bieger, Reggie St. Henry 18:06.42 36
39 Newman, Kyle Henry Clay 18:06.93 37
40 Durham, Ben 12 Ballard 18:07.80
41 Musgrave, Jeff 11 Knox Central 18:13.10 38
42 Bennett, Josh 11 Butler 18:17.45 39
43 Dunn, James 10 Butler 18:17.88 40
44 Funk, Jason 12 Western Hills 18:20.38 41
45 Grieshaber, Daniel Woodford County 18:22.08 42
46 Farley, Ryan 10 Campbell County 18:23.40 43
47 Hicks, Aaron 12 Franklin County 18:23.83 44
48 Blandford, John Portland Christian 18:24.62 45
49 Beers, Cody Woodford County 18:28.13 46
50 Hebert, Matt 12 Western Hills 18:28.93 47
51 Johnston, Alex 11 Butler 18:31.12 48
52 Hempel, Ross 7 Danville 18:35.41 49

....Event 6 Boys 5k Run CC Varsity

53 Wittman, Mark Tates Creek 18:38.02
54 Hughes, Dustin 11 Franklin County 18:38.72 50
55 Scott, Bryan 12 Franklin County 18:42.11 51
56 Nelson, Dustin Mason County 18:43.12
57 Wilson, Eric 9 Somerset 18:44.23 52
58 Kennedy, Brady St. Henry 18:46.65 53
59 Miller, Patrick Paul Dunbar 18:48.28 54
60 Vinson, Nick Seneca 18:49.75 55
61 Smith, Justin Paul Dunbar 18:50.19 56
62 Hendricks, Jeremy Woodford County 18:52.48 57
63 Yazel, Blake 9 Somerset 18:53.87 58
64 Lawrence, Wes St. Henry "b" 18:54.32 59
65 Roberts, Matt Trimble County 18:57.58 60
66 Lyons, Luke 12 Boyd County 18:58.03 61
67 Pettit, Travis 9 Rowan County 18:59.28
68 Johnson, Garret Bell County 18:59.62 62
69 Fain, Aaron Russell 19:00.02 63
70 Heilman, Chip 10 Campbell County 19:01.85 64
71 Bachmann, Adam 12 Eastern 19:02.21 65
72 Podol, Nathan 12 Atherton 19:02.51 66
73 Gilvin, Dusty 11 Fleming County 19:06.13 67
74 Joyce, Chris Trimble County 19:08.65 68
75 Cole, Andy 9 Somerset 19:09.40 69
76 Beck, Randy 10 Campbell County 19:10.51 70
77 Strole, Kevin 12 Campbell County 19:11.25 71
78 Greene, Donald 12 Fleming County 19:11.82 72
79 Ivanchak, Brandon Tates Creek 19:12.93
80 Morrison, Adam Portland Christian 19:13.35 73
81 Navaro, Nate St. Henry "b" 19:14.26 74
82 Crown-Weber, Stephen 10 Danville 19:14.98 75
83 Edwards, Jonathon 12 Ballard 19:15.76
84 Castle, Shane Russell 19:16.49 76
85 Mills, Ethan St. Henry "b" 19:19.09 77
86 Mckenzie, Kaleb Russell 19:21.14 78

87 Daniels, Chris 9 Western Hills 19:22.17 79
88 Carew, Chris 12 Rowan County 19:23.98
89 Moore, Casey 9 Rowan County 19:24.39
90 Nelson, Andrew 11 Rockcastle County 19:24.98 80
91 Mathis, Caleb 12 Danville 19:26.98 81
92 Reed, Adam Henry Clay 19:27.54 82
93 Watts, Daniel 10 Rose Hill 19:31.46 83
94 Keeton, Johnny Russell 19:31.83 84
95 Salzer, Matt St. Henry 19:33.00 85
96 Borders, Jonathon Lexington Christian 19:33.73
97 Whitlow, Jeremy Portland Christian 19:34.12 86
98 Bankemper, Cory 11 Campbell County 19:34.80 87
99 Stephans, Mich Seneca 19:35.08 88
100 Katt, Evan 11 Campbell County 19:35.83 89
101 Runyan, Joel 12 Campbell County 19:36.46 90
102 Carroll, Mike Madison Central 19:38.21 91
103 Earley, Bryan 11 Oldham County 19:40.44 92
104 Krome, Elliot 10 Atherton 19:45.24 93
105 Roberts, Chris Trimble County 19:45.99 94
106 Helton, A.J. Trimble County 19:46.37 95
107 Heinke, Carl 12 Eastern 19:47.50 96

....Event 6 Boys 5k Run CC Varsity

108 Trimble, Nick 12 Boyd County 19:47.99 97
109 Nessen, Jimmy Woodford County 19:48.43 98
110 Slaymaker, Eric Tates Creek 19:50.17
111 Monheimer, Edward 12 Shelby County 19:51.39 99
112 Burdett, Bill 10 Rockcastle County 19:53.64 100
113 Thompson, Bo 8 Boyd County 19:55.92 101
114 Rayborne, Justin Lincoln County 19:57.99
115 Smithson, Andrew 9 Eastern 20:00.31 102
116 Farmer, Will Henry Clay 20:00.67 103
117 Hebert, Gabe 10 Western Hills 20:01.58 104
118 Richardson, Ethan Henry Clay 20:02.92 105
119 Ginn, Tyler 11 Fleming County 20:03.86 106
120 Joplin, Adam 8 Somerset 20:10.84 107
121 Bell, Jacob Fleming County 20:12.07 108
122 Kuhn, Justin 9 Franklin County 20:12.43 109
123 Howe, Andrew 9 Franklin County 20:14.08 110
124 Emmons, Jordan 10 Boyd County 20:15.00 111
125 Wagner, Christopher Madison Central 20:15.44 112
126 Grace, Curtis Woodford County 20:16.06 113
127 Carew, Pete 11 Rowan County 20:16.57
128 Wilson, Kylor 11 Danville 20:18.23 114
129 Henry, Jon Montgomery County 20:18.96
130 Jannace, Tim 12 Eastern 20:19.27 115
131 Bates, Joey 10 Montgomery County 20:24.05
132 Ratliff, Brad 9 Pikeville 20:26.31 116
133 Watson, Andy 10 Fleming County 20:26.66 117
134 Feterhoff, Tristian Trimble County 20:28.93 118
135 Depenbrock, Jimmy St. Henry "b" 20:29.43 119
136 Smith, Ryan 12 Franklin County 20:31.29 120
137 Stephans, John Seneca 20:34.35 121
138 Boyd, Andrew 10 Eastern 20:35.71 122
139 Whittaker, Beau 9 Somerset 20:38.71 123
140 Doerting, Will 10 Western Hills 20:39.65 124
141 Sargent, Terry Wolfe County 20:39.92 125
142 Grooms, T.J. 9 Fleming County 20:40.22 126
143 Ahmed, Rezwan Russell 20:40.86 127
144 Williams, Landon Russell 20:42.76 128
145 O'Daniel, Tim Seneca 20:46.08 129
146 Goff, Kaelin Western Hills 20:49.52 130
147 Lee, BJ 12 Shelby County 20:49.86 131
148 Wahlstedt, Walter 10 Knox Central 20:51.07 132
149 Stevens, Craig Madison Central 20:51.96 133
150 Mittle, Seth Trimble County 20:52.48 134
151 Peters, Kyle 12 Oldham County 20:53.43 135
152 Brophy, Shawn 11 Barren County 20:54.54
153 Magnusson, Josh 12 Rose Hill 20:56.95 136
154 Moseley, Jordan Frankfort 20:57.53 137
155 Miller, Miles Wolfe County 21:09.55 138
156 Zaragoza, Joey 12 Eastern 21:15.87 139
157 Mosley, Sam Lafayette 21:16.37 140
158 Brady, Nick St. Henry "b" 21:17.57 141
159 Schatjajew, Oleg 11 Somerset 21:21.53 142
160 Wissing, Justin 9 Owsley County 21:26.07 143
161 Myers, Lawrence Lexington Christian 21:28.39
162 Branstutter, Aaron 11 Knox Central 21:29.77 144

....Event 6 Boys 5k Run CC Varsity

163 Bowling, Jeff 10 Boyd County 21:33.51 145
164 Willis, William Portland Christian 21:35.58 146
165 Bertram, Paul 12 Barren County 21:36.05
166 Hall, Clinton Frankfort 21:40.04 147
167 Semler, Keith Berea 21:40.63 148
168 Montgomery, Jesse Berea 21:42.16 149
169 Trummer, Florian 11 Rockcastle County 21:45.12 150
170 Reese, Chad Scott County 21:46.92
171 Roberts, Ian Bath County 21:48.16 151
172 Copic, Davor 12 Ballard 21:50.38
173 Williams, Patton 7 Danville 21:50.86 152
174 Bush, Johnny 6 Rose Hill 21:51.95 153
175 Warren, K.C. Seneca 21:53.50 154
176 Orchard, Anthony Madison Central 21:53.85 155
177 Foster, Chase Lexington Christian 21:54.72
178 Lovette, Daniel 8 Rose Hill 21:56.73 156
179 Saunders, Kenneth 12 Knox Central 21:58.45 157
180 Depenbrock, Josh St. Henry "b" 22:02.25 158
181 Hatcher, Dan Lafayette 22:04.52 159

182 Lemaster, Travis Wolfe County 22:06.89 160
183 Gates, Robert Frankfort 22:07.93 161
184 Oney, Alan 12 Franklin County 22:14.40 162
185 Graham, Kevin Wolfe County 22:15.84 163
186 White, Earnest Lafayette 22:16.88 164
187 Cole, John 7 Somerset 22:17.68 165
188 Dodd, Walter 11 Owsley County 22:21.62 166
189 Oakley, Drew Trimble County 22:23.48 167
190 Mitchell, Jason 12 Franklin County 22:25.27
191 Chestnut, Matt St. Henry 22:28.71
192 Wallace, Lamarr Frankfort 22:31.43 168
193 Brooks, Mark Berea 22:33.09 169
194 Watts, Logan 7 Rose Hill 22:39.01 170
195 Hower, Nathan Lafayette 22:41.49 171
196 Parsons, Blake 5 Rockcastle County 22:42.99 172
197 Myers, Griffin 9 Pikeville 22:43.84 173
198 Jackson, Adam Bell County 22:44.36 174
199 Bland, Trey 12 Shelby County 22:45.51 175
200 Terril, Jonathan Wolfe County 22:50.35 176
201 Barnes, Wayde 11 Barren County 22:51.08
202 Towner, Zach Mason County 22:57.74
203 Doyle, T.J. 7 Fleming County 23:01.85
204 Gibson, Tony 8 Owsley County 23:02.26 177
205 Evans, Paul Madison Central 23:19.18 178
206 Schanie, Jack Portland Christian 23:20.79 179
207 Keeter, John 9 Atherton 23:25.75 180
208 Tate, Jason Frankfort 23:26.93 181
209 McCreary, Josh 11 Knox Central 23:31.37 182
210 Brunk, Joe Owsley County 23:32.64 183
211 Adams, Cameron 12 Danville 23:38.34 184
212 Welch, Evan Atherton 23:40.60 185
213 Fox, Brandon Lafayette 23:41.28 186
214 Hilbert, Aaron Lafayette 23:51.90 187
215 Enyard, Dan Seneca 23:57.45 188
216 Ottman, Matt Seneca 23:58.27
217 Williams, Austin Danville 24:00.60 189

....Event 6 Boys 5k Run CC Varsity

218 Adams, Ben Portland Christian 24:11.27 190
219 Gravitt, Spencer Berea 24:17.28 191
220 Robbins, Clyde Bell County 24:25.99 192
221 Riddle, Matt 10 Rose Hill 24:35.94 193
222 Bug, Kyle 9 Atherton 24:41.71 194
223 Creech, Tony Wolfe County 24:48.98 195
224 Rodriguez, Philip Lafayette 24:57.11 196
225 Reardon, Chris Lincoln County 24:59.55
226 Robbins, Jeffrey Bell County 25:05.87 197
227 Smith, David 10 Mercer County 25:07.79
228 Barnes, Richard 9 Somerset 25:15.55
229 Joseph, Andrew Scott County 25:29.37
230 Kochera, Seth Lexington Christian 26:05.49
231 Blair, Eric Port Christian B 26:14.50
232 Crowell, Daniel 11 Mercer County 26:31.56
233 Tan, Edgar 9 Somerset 26:37.83
234 Gribbon, Brenton 9 Atherton 26:56.61 198
235 Smith, Jacob 9 Somerset 27:16.59
236 Lepresto, Anthony Bath County 27:24.15 199
237 Pensol, Andrew 5 Rockcastle County 27:35.56 200
238 White, Brandon Atherton 28:09.22 201
239 Concepcion, Brandon Mason County 28:18.63
240 Wissing, Johnny 8 Owsley County 28:24.50 202
241 Wells, Jeremy Bath County 29:49.82 203
242 Keels, Eric Berea 30:13.57 204
243 Logsdon, Johnny Owsley County 30:38.66 205
244 Thomas, Anthony Bath County 30:43.24 206
245 Wells, Thomas Bath County 30:48.49 207
246 Cortiz, Rocky Scott County 31:19.09

Girls

Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9

1 Campbell County 51 1 5 8 17 20 28 47
Total Time: 1:41:30.93
Average: 20:18.19
2 Daviess County 119 3 14 23 30 49 84 85
Total Time: 1:44:58.52
Average: 20:59.71
3 Barren County 136 10 29 31 32 34 81
Total Time: 1:45:55.74
Average: 21:11.15
4 Notre Dame 139 6 13 33 42 45 52 53
Total Time: 1:45:57.55
Average: 21:11.51
5 Oldham County 196 25 27 37 50 57 75 124
Total Time: 1:48:32.26
Average: 21:42.46
6 St. Henry 206 16 38 41 43 68 69 104
Total Time: 1:48:43.94
Average: 21:44.79
7 Russell 232 7 24 44 65 92 137
Total Time: 1:49:28.36
Average: 21:53.68
8 Frankfort 246 4 11 21 79 131 144 173
Total Time: 1:50:19.00
Average: 22:03.80
9 Bishop Brossart 283 46 51 58 62 66 91 114
Total Time: 1:52:03.41
Average: 22:24.69
10 Woodford County 286 9 22 54 95 106 109 156
Total Time: 1:52:18.00
Average: 22:27.60
11 Paul Dunbar 293 39 40 48 78 88 90
Total Time: 1:52:15.05
Average: 22:27.01
12 Shelby County 299 35 55 60 73 76 80 110
Total Time: 1:52:23.07
Average: 22:28.62
13 Eastern 349 2 36 74 105 132 133
Total Time: 1:54:51.14
Average: 22:58.23

....Event 5 Girls 5k Run CC Varsity

14 Somerset 401 12 67 86 96 140 147 177
Total Time: 1:56:31.33
Average: 23:18.27
15 Presentation Academy 476 19 72 83 138 164 168 170
Total Time: 2:01:17.89
Average: 24:15.58
16 Fleming County 489 77 82 97 113 120 129
Total Time: 2:00:24.25
Average: 24:04.85
17 Atherton 517 15 59 93 169 181
Total Time: 2:07:44.43

Average: 25:32.89
18 Franklin County 519 63 64 108 141 143 146 150
Total Time: 2:02:42.00
Average: 24:32.40
19 Lafayette 533 94 100 107 115 117 118 163
Total Time: 2:02:53.32
Average: 24:34.67
20 Trimble County 536 98 99 111 112 116 125 136
Total Time: 2:02:43.03
Average: 24:32.61
21 Danville 549 71 101 119 123 135 148 166
Total Time: 2:03:22.26
Average: 24:40.46
22 Wolfe County 576 26 89 151 152 158 162 165
Total Time: 2:06:16.65
Average: 25:15.33
23 Raceland 587 18 87 145 161 176
Total Time: 2:08:02.00
Average: 25:36.40
24 Henry Clay 633 102 127 128 134 142 153 183
Total Time: 2:07:49.36
Average: 25:33.88
25 Pikeville 665 70 130 139 159 167 179 180
Total Time: 2:10:57.12
Average: 26:11.43
26 Tates Creek 672 56 103 157 174 182
Total Time: 2:16:16.11
Average: 27:15.23
27 Berea 678 121 122 126 149 160 171 178
Total Time: 2:10:35.17
Average: 26:07.04
28 Portland Christian 717 61 154 155 172 175
Total Time: 2:15:11.92
Average: 27:02.39


Name Year School Finals Points

1 Yonts, Julie 11 Ballard 19:00.05
2 Hater, Sara 10 Campbell County 19:21.11 1
3 Burridge, Theresa 12 Eastern 19:49.83 2
4 Miller, Taylor 10 Daviess County 19:50.78 3
5 Halasek, Andrea Scott County 19:59.79
6 Gordon, Jackie Frankfort 20:00.53 4
7 Gehner, Jessie 12 Campbell County 20:06.15 5
8 Geiger, Kristen Notre Dame 20:09.93 6
9 Williams, Tomika Russell 20:15.59 7
10 Minch, Holly 9 Campbell County 20:17.04 8
11 Grieshaber, Kim Woodford County 20:20.46 9
12 Adams, Amanda 12 Barren County 20:22.10 10
13 Unger, Leesa Frankfort 20:24.30 11
14 Cole, Sarah 11 Somerset 20:28.01 12
15 Bondick, Amber Notre Dame 20:29.65 13
16 Roberts, Jenna 10 Daviess County 20:32.76 14
17 Price, Shannon 12 Atherton 20:40.68 15
18 Fette, Emily 8 St. Henry 20:43.47 16
19 Rawe, Heidi 10 Campbell County 20:48.02 17
20 Grizzle, Kelsey Raceland 20:52.89 18
21 Bell, Sarah 10 Presentation 20:57.26 19
22 Riedinger, Jaye 10 Campbell County 20:58.61 20
23 Quire, Ryan Frankfort 21:00.90 21
24 Gothrup, Trisha 12 Wayne County 21:01.75
25 Wilhoit, Ella Woodford County 21:02.17 22
26 May, Sara 11 Daviess County 21:02.49 23
27 Valentine, Mariah Russell 21:03.66 24
28 Clauson, Megan 10 Oldham County 21:04.31 25
29 Moore, Courtney Wolfe County 21:04.74 26
30 Kickhefer, Ann 12 Oldham County 21:08.67 27
31 Hayes, Kayla Rockcastle County 21:11.36
32 Bunting, Erin 12 Campbell County 21:12.96 28
33 Bradshaw, Chelsie 9 Barren County 21:18.32 29
34 Ashby, Lauren 12 Daviess County 21:20.42 30
35 Watkins, Holly 11 Barren County 21:24.51 31
36 Leroy, Alesha 8] Barren County 21:25.08 32
37 Shaughnessy, Meghan Notre Dame 21:25.45 33
38 Kelley, Brittany 11 Barren County 21:25.73 34
39 Jackson, Sara 11 Western Hills 21:26.00
40 York, McKenzie 12 Shelby County 21:27.98 35
41 Ruby, Rebecca 11 Eastern 21:29.08 36
42 Spradlin, Katy 9 Rose Hill 21:32.43
43 Deane, Amanda 8 Oldham County 21:34.60 37
44 Bird, Kasey 11 St. Henry 21:37.54 38
45 Hardin, Karen Paul Dunbar 21:40.20 39
46 Lousignont, Tiffany Paul Dunbar 21:45.75 40
47 Hentz, Courtney 9 St. Henry 21:48.61 41
48 Kreinest, Christina Notre Dame 21:50.86 42
49 Beck, Annie 11 St. Henry 21:51.48 43
50 Houston, Corey Russell 21:52.36 44
51 Steffen, Ali Notre Dame 22:01.66 45
52 Elam, Cassidy 10 Bishop Brossart 22:03.11 46

....Event 5 Girls 5k Run CC Varsity

53 Asher, Jessica Rockcastle County 22:06.00
54 Rawe, Meggy 12 Campbell County 22:06.37 47
55 Bouvin, Laura Paul Dunbar 22:11.20 48
56 Hodges, Natalie 10 Daviess County 22:12.07 49
57 Motley, Ashle 9 Oldham County 22:16.08 50
58 Ruth, Lisa 9 Bishop Brossart 22:17.50 51
59 Sterling, Rebecca Notre Dame 22:20.65 52
60 Stamm, Debbie Notre Dame 22:22.63 53
61 Stechschulte, Laura Woodford County 22:23.18 54
62 York, Whitney 9 Shelby County 22:25.07 55
63 El-Maraghi, Arwa Tates Creek 22:25.57 56
64 Smith, Erin 8 Oldham County 22:28.60 57
65 Woltermann, Angela 9 Bishop Brossart 22:30.54 58
66 Conces, Carola 9 Atherton 22:31.14 59
67 Clark, Shera 7 Shelby County 22:31.78 60
68 Nelson, Janaya 7 Portland Christian 22:32.20 61
69 Hunley, Alex 10 Rowan County 22:32.76
70 Johnson, Erica 10 Bishop Brossart 22:33.55 62
71 Hamilton, Katie 9 Franklin County 22:34.23 63
72 Stone, Yvonne 8 Franklin County 22:34.56 64
73 Hoback, Nikki Russell 22:37.69 65
74 Heil, Jill 8 Bishop Brossart 22:38.71 66
75 Floyd, Ashton 9 Somerset 22:39.78 67
76 Thompson, Alison Seneca 22:40.12
77 Tiepel, Stacie 9 St. Henry 22:42.84 68
78 Kennedy, Amanda 10 St. Henry 22:46.09 69
79 Demarest, Adrienna 10 Pikeville 22:47.25 70
80 White, Brooke Bell County 22:49.14
81 Phillips, Casey 9 Danville 22:49.96 71
82 Fanning, Lauren 11 Presentation 22:52.43 72
83 Copley, Brooke 12 Shelby County 22:54.30 73
84 Samuels, Christin 9 Eastern 22:59.51 74
85 Lund, Jennifer 9 Oldham County 23:01.54 75
86 xxxxxxxxxxxxxxx, Brittne Seneca 23:03.49

87 Klingenfus, Rachel 11 Shelby County 23:03.94 76
88 Snedegar, Rachel 10 Fleming County 23:05.07 77
89 Kleinert, Lauren Paul Dunbar 23:07.68 78
90 Bessinger, Rebecca Frankfort 23:08.46 79
91 Wilson, Kelly 11 Shelby County 23:09.86 80
92 Beals, Kateland 11 Barren County 23:10.23 81
93 Harmon, Courtney 8 Fleming County 23:17.25 82
94 Faulkenburg, Jessie 11 Presentation 23:18.21 83
95 Stallings, Jessica 10 Daviess County 23:19.08 84
96 Gipson, Mary 10 Daviess County 23:19.38 85
97 Kerr, Hillary 7 Somerset 23:22.85 86
98 Thomas, Melissa Raceland 23:29.53 87
99 Allen, Kirsten Paul Dunbar 23:30.22 88
100 Tyra, Chelcie Wolfe County 23:32.12 89
101 Madison, Kristina Paul Dunbar 23:33.49 90
102 Brun, Tricia 12 Bishop Brossart 23:37.45 91
103 Bauserman, Katie Russell 23:39.06 92
104 Coulter, Erika 11 Atherton 23:39.72 93
105 Ligon, Jill Lafayette 23:40.44 94
106 Boyce, Lindsay Woodford County 23:46.35 95
107 Weigel, Katie 8 Somerset 23:49.43 96

....Event 5 Girls 5k Run CC Varsity

108 Morgan, Jana 10 Fleming County 23:51.23 97
109 Hammond, Heather Rockcastle County 23:51.92
110 Johnson, Nola 12 Ballard 23:52.26
111 Sells, Melissa Trimble County 23:54.06 98
112 Thoke, Libby Trimble County 23:54.75 99
113 Clark, Lucy Lafayette 24:11.57 100
114 Meckes, Maddie 6 Danville 24:13.31 101
115 Cowgill, Jean Ellen Henry Clay 24:20.63 102
116 Gage, Danielle Tates Creek 24:23.46 103
117 Bird, Erin 12 St. Henry 24:31.97 104
118 Tyler, Amber 6 Mercer County 24:35.94
119 Lalonde, Andrea 12 Eastern 24:41.93 105
120 Castle, Annie Woodford County 24:45.84 106
121 Ramos, Dulce Lafayette 24:48.08 107
122 Waddell, Nikki 9 Franklin County 24:48.40 108
123 Hoffman, Meghan Woodford County 24:50.09 109
124 Bohannon, Amanda 12 Shelby County 24:52.87 110
125 Gilley, Megan Trimble County 24:53.48 111
126 Louden, Kendall Trimble County 24:55.11 112
127 Mulholland, Sara 10 Fleming County 25:00.43 113
128 Elam, Chelsea 12 Bishop Brossart 25:02.61 114
129 Toborek, Agata Lafayette 25:05.19 115
130 Ginn, Kristen Trimble County 25:05.63 116
131 Wiley, Stacy Lafayette 25:08.04 117
132 Kline, Kristen Lafayette 25:08.37 118
133 Napier, Krystal 10 Danville 25:09.37 119
134 Gulley, Jenna 11 Fleming County 25:10.27 120
135 Goodrich, Anita Berea 25:11.35 121
136 Gravitt, Chloe Berea 25:12.08 122
137 Baierlein, Brittany 8 Danville 25:13.94 123
138 Bussell, Elizabeth Rockcastle County 25:17.78
139 Reese, Drew 11 Oldham County 25:19.03 124
140 Arnett, Lacey Trimble County 25:25.19 125
141 Brooks, Emily Berea 25:26.65 126
142 Martin, Jessie Henry Clay 25:32.90 127
143 Boone, Bryana Henry Clay 25:35.33 128
144 Story, Amanda 10 Fleming County 25:35.70 129
145 Combs, Elizabeth 11 Pikeville 25:39.32 130
146 Lake, Weyneshet Frankfort 25:44.81 131
147 Jannace, Sophia 11 Eastern 25:50.79 132
148 Krgo, Maja 10 Eastern 25:53.62 133
149 Wilkerson, Evelyn Henry Clay 25:54.51 134
150 Hardwick, Adrienne Lincoln County 25:55.24
151 Embree, Kelley 8 Danville 25:55.68 135
152 Parrish, Jessica 12 Rowan County 25:57.91
153 Cull, Lora Trimble County 25:59.68 136
154 Gunstream, Leslie Russell 26:00.39 137
155 Butler, Chastity 10 Mercer County 26:02.07
156 Just, Katie 12 Presentation 26:05.29 138
157 Tackett, Britney 11 Pikeville 26:08.07 139
158 Weddle, Angela 9 Somerset 26:11.26 140
159 Jones, Lindsey 11 Wayne County 26:14.27
160 Ramcke, Julia 10 Franklin County 26:18.48 141
161 Sharkey, Stephanie Henry Clay 26:25.99 142
162 Stone, Marcie 11 Franklin County 26:26.33 143

....Event 5 Girls 5k Run CC Varsity

163 Smith, Melanie Frankfort 26:31.97 144
164 Link, Amber Raceland 26:35.47 145
165 Prewitt, Sarah 10 Franklin County 26:36.37 146
166 Dorsey, Brittany 10 Somerset 26:39.33 147
167 Miller, Shatoniah 11 Danville 26:50.26 148
168 Philpot, Christa Bell County 26:51.19
169 Belanger, Audrey Berea 26:52.73 149
170 Gatewood, Artia 12 Franklin County 26:54.35 150
171 Bryant, Devon 10 Western Hills 26:59.15
172 Taff, Laura Scott County 27:05.26
173 Dunn, Linsey Wolfe County 27:06.72 151
174 Adams, Lindsey Madison Central 27:07.17
175 Moore, Kate Wolfe County 27:07.58 152
176 Sharkey, Alixa Henry Clay 27:09.13 153
177 Hert, Renne Portland Christian 27:14.40 154
178 Hayko, Becky 8 Portland Christian 27:18.57 155
179 Friddle, Kari Woodford County 27:23.34 156
180 Milligan, Loren Tates Creek 27:25.01 157
181 Sargent, Vauna Wolfe County 27:25.49 158

182 Delong, Amy 12 Pikeville 27:45.37 159
183 Perry, Kaitlin Berea 27:52.36 160
184 Lucas, Heather Raceland 27:56.76 161
185 Moore, Becky Wolfe County 28:03.09 162
186 Hahn, Ellie Lafayette 28:03.90 163
187 Steinmetz, Bethany 10 Presentation 28:04.70 164
188 Hayes, Jami Wolfe County 28:06.00 165
189 Pace, Erin 12 Danville 28:20.86 166
190 Crowell, Jessica 5 Mercer County 28:22.16
191 Deskins, Amanda 11 Pikeville 28:37.11 167
192 Obst, Rachel 10 Presentation 28:42.48 168
193 Ratterman, Jenna 9 Atherton 28:48.02 169
194 Hall, Celia 12 Presentation 28:50.27 170
195 Belanger, Lilly Berea 28:54.82 171
196 Dodd, Becky 8 Owsley County 28:56.14
197 Smith, Lauren Portland Christian 28:59.96 172
198 Desselle, Amy 9 Frankfort 29:02.59 173
199 Milligan, Vanna Tates Creek 29:04.18 174
200 Nethery, Rachel Portland Christian 29:06.79 175
201 Duty, Kristin Raceland 29:07.35 176
202 Jenkins, Michelle Woodford County 29:07.66
203 Burnett, Latoya Bell County 29:17.64
204 Morris, Melody 12 Somerset 29:39.58 177
205 Chao, Mandie Berea 29:43.88 178
206 Turk, Megan Mason County 29:51.36
207 Schuster, Pola 11 Somerset 30:00.49
208 Gafford, Samantha Mason County 30:38.55
209 Nadar, Menaka 12 Pikeville 30:51.58 179
210 Blevins, Sydney 9 Somerset 31:20.75
211 Coleman, Jessica 12 Pikeville 32:04.52 180
212 Cohen, Cassye 11 Atherton 32:04.87 181
213 Newton, Molly Tates Creek 32:57.89 182
214 Cutright, Devin Mason County 33:02.34
215 Hartliage, Allison Home School Union 33:41.12
216 Jackson, Sarah Mason County 34:02.54
217 Demonne, Carolyn Henry Clay 34:06.93 183

....Event 5 Girls 5k Run CC Varsity

218 Feyas, Amanda Madison Central 34:27.00
219 Tackett, Lauren 10 Rowan County 34:27.34
220 Troth, Rachel 12 Western Hills 34:49.29
221 Fessel, Janet Home School Union 36:50.16
222 Seow, Nadia 10 Presentation 45:09.00

 

DyeStat Kentucky


home | US news | states | rankings | calendar | features | youth | archives | TrackTalk | chat | shop |

DyeStat is published by John Dye, Baltimore MD

2002 - 2003