HOME US News States
Georgia 2003 cross country

GATFXC.COM Rankings 9/17/03

from Andrew Hudson


Lakeside girls move up to #2 with their solid win at Peachtree Ridge Inv. -
Brookwood boys still holding to #1

All-Classification Girls Teams (classification)
1. Parkview (5)
2. Lakeside-DeKalb (5)
3. Collins Hill (5)
4. Marist (4)
5. North Gwinnett (5)
6. Walton (5)
7. Eagles Landing (5)
8. Brookwood (5)
9. Grayson (3)
10. Harrison (5)

All-Class Individuals
1. Shelley Taylor 10 Northwest Whitfield
2. Ena Leufroy 11 Marist
3. Kristen Johnson 12 Marist
4. Sara Raiser 10 Parkview
5. Jennifer Johnson 11 GACS
6. Elena Linn 12 Lassiter
7. Laura Mayo 10 North Forsyth
8. Jessica Dyke 12 Wheeler
9. Nicole Demarco 12 Brookwood
10. Jillian Lammers 12 Harrison

All-Classification Boys Teams
1. Brookwood (5)
2. Collins Hill (5)
3. Marist (4)
4. Lassiter (5)
5. Parkview (5)
6. Starr’s Mill (5)
7. Walton (5)
8. Dacula (5)
9. Chapel Hill (4)
10. Westminster (3)

Individuals
1. Charlie Dickhaus 12 Walton
2. Ryley Miller 12 South Gwinnett
3. Nazar Trilisky 12 Brookwood
4. Charles Slick 12 Lovett
5. Matt Roberson 12 Brookwood
6. Nick Stephens 11 Grady
7. Andrew Grant 12 Oconee County
8. Blais Lavender 12 Dacula
9. James Rafferty 12 Marist
10. Robert Loerke 12 Harrison
AAAAA Girls Teams
1. Parkview
2. Lakeside-DeKalb
3. Collins Hill
4. North Gwinnett
5. Walton
6. Eagles Landing
7. Brookwood
8. Kennesaw Mountain
9. Harrison
10. Milton

AAAAA Girls Individuals
1. Shelley Taylor 10 Northwest Whitfield
2. Sara Raiser 10 Parkview
3. Elena Linn 12 Lassiter
4. Jessica Dyke 12 Wheeler
5. Nicole Demarco 12 Brookwood
6. Jillian Lammers 12 Harrison
7. Kylie Foley 09 Harrison
8. Ashley Colglazier 12 Collins Hill
9. Katina Zuganelis 11 Kennesaw Mountain
10. Libby Orendorff Milton


AAAAA Boys Teams
1. Brookwood
2. Collins Hill
3. Lassiter
4. Parkview
5. Starr’s Mill
6. Walton
7. Dacula
8. Pope
9. Milton
10. Lakeside


AAAAA Boys Individuals
1. Charlie Dickhaus 12 Walton
2. Ryley Miller 12 South Gwinnett
3. Nazar Trilisky 12 Brookwood
4. Matt Roberson 12 Brookwood
5. Andrew Grant 12 Oconee County
6. Blais Lavender 12 Dacula
7. Robert Loerke 12 Harrison
8. Sam Bryfczynski 12 Walton
9. Alex McWalters 12 Lassiter
10. Kenny Blount 12 Collins Hill

AAAA

Girls Individuals
Name - Grade - School
1. Ena Leufroy – 11 – Marist
2. Kristin Johnson – 12 - Marist
3. Laura Mayo – 10 - North Forsyth
4. Stephanie Poore - ? - Douglas County
5. Catie Jenson - 10 - North Forsyth
6. Ashley Whiteman – 11 - South Forsyth
7. Leah Derringer - 11- Chapel Hill
8. Sharon Pamperin - 10 - South Forsyth
9. Soibhan Wolcott – 10 – Heritage
10. Stephanie Uribe – 11 – Marist


Girls Team
1. Marist
2. South Forsyth
3. Heritage
4. Chapel Hill
5. North Forsyth
6. Riverwood
7. St. Pius
8. Northgate
9. Alexander
10. Douglas County

Boys Team
1. Marist
2. Chapel Hill
3. Druid Hills
4. Alexander
5. South Forsyth
6. St. Pius
7. Habersham Central
8. Clarke Central
9. Greenbrier
10. Riverwood

Boys Individuals
Name – Grade - School
1. James Raffety – 12 – Marist
2. Douggie Coffed – 12 – Marist
3. Daniel Elder – 12 - Clarke Central
4. Matt Townsend – 11 - Chapel Hill
5. Bo Browner - ? - South Forsyth
6. Chase Eldredge - ? – Chapel Hill
7. Daniel Gormley - 12 - East Paulding
8. Chris Bruce – ? - South Forsyth
9. Ian Turnball – 10 - Marist
10. Eric Wright - ? – Chapel Hill

DyeStat Georgia

 


DyeStat
is published by
John Dye

Baltimore MD

1998-2004