States
Florida

FLrunners.com Invitational

9/21/02

Complete results on FLrunners.com - by Jason Byrne


Race of Champions

thrilling finish of boys race; Ryan Deak (right) catches Ryder Leary in the last stride

Boys - Girls

Boys

Hammocks Middle School                                      Hy-Tek's Meet Manager
        FLRUNNERS.COM CROSS-COUNTRY INVITATIONAL - 9/20/2002 to 9/21/2002        
                       SPONSERED BY TRACK SHACK  ORLANDO,FL                      
                     POLK COMMUNITY COLLEGE  WINTER HAVEN,FL                     
                               Last Completed Event                              

Event 8  Boys 5k Run CC BOYS ROC
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Ryan Deak                    MACLAY                  4:57.2   15:23.34    1  
  2 Ryder Leary                  Bishop Kenny            4:57.4   15:23.78    2  
  3 Steven Hassen                Vanguard    Ocala       4:59.9   15:31.74    3  
  4 Sam Vazquez                  Flagler Palm Coast      5:05.0   15:47.42    4  
  5 Jeff Masterson               Mitchell                5:09.0   15:59.83    5  
  6 James Cook                   Martin County           5:12.0   16:09.28    6  
  7 Coe Fedorenko                Leto                    5:12.1   16:09.58    7  
  8 Coleman Hoover               Winter Park             5:12.9   16:11.93    8  
  9 Austin Joiner                Holy Trinity            5:13.0   16:12.36       
 10 Mike Walsh                   Lakewood Ranch          5:14.0   16:15.38    9  
 11 Daniel Jiminez               Winter Park             5:14.4   16:16.55   10  
 12 Tony Costanza                Bishop Kenny            5:14.6   16:17.42   11  
 13 Caleb Vogt                   Winter Park             5:15.1   16:18.89   12  
 14 Matt Hensley                 Lincoln Park            5:15.7   16:20.66   13  
 15 Jordan Adler                 Gulliver Prep           5:17.3   16:25.69   14  
 16 Brian Doyle                  Bishop Kenny            5:17.4   16:25.93   15  
 17 Dan Daly                     Saint Andrews           5:17.5   16:26.33       
 18 Justin Cross                 Nease                   5:17.6   16:26.71   16  
 19 Enoch Nadler                 Clay                    5:17.7   16:26.98   17  
 20 Scott Hans                   Ridgeview               5:17.9   16:27.68   18  
 21 Christopher Walkes           Upperroom Christian     5:20.8   16:36.58   19  
 22 Zach Johnson                 Martin County           5:21.2   16:37.71   20  
 23 Jaime Caldaza                Unattached              5:21.4   16:38.34       
 24 Alex Stewart                 Satellite               5:21.5   16:38.71   21  
 25 Kevin Lyons                  Unattached              5:22.0   16:40.26       
 26 Ben Bradley                  Nease                   5:22.4   16:41.49   22  
 27 Bryan Sharkey                Gulliver Prep           5:22.5   16:41.94   23  
 28 Donny Anguish                Winter Park             5:22.7   16:42.44   24  
 29 Lief Thomason                Satellite               5:22.9   16:43.03   25  
 30 Chris Mullaney               Bishop Kenny            5:23.0   16:43.47   26  
 31 Bryan Anderson               Flagler Palm Coast      5:23.1   16:43.76   27  
 32 Jimmy Murphy                 Ridgeview               5:23.6   16:45.32   28  
 33 Tony Cormier                 ST Pete Cath            5:24.0   16:46.48   29  
 34 Larry Woerner                Gulliver Prep           5:24.1   16:46.95   30  
 35 Josh Hollingsworth           MACLAY                  5:24.2   16:47.25   31  
 36 Brennon Clayton              MACLAY                  5:24.4   16:47.77   32  
 37 Alex Brickler                MACLAY                  5:24.7   16:48.75   33  
 38 Danny Sheehan                Mitchell                5:24.9   16:49.25   34  
 39 Jon Crouch                   Bishop Kenny            5:25.3   16:50.55   35  
 40 Jonathon Rohr                Satellite               5:25.5   16:51.07   36  
 41 Mike Hensley                 Lincoln Park            5:25.7   16:51.92   37  
 42 Brandon Anderson             Flagler Palm Coast      5:26.2   16:53.20   38  
 43 Tripp Southerland            Bishop Kenny            5:26.5   16:54.33   39  
 44 Tony Lyons                   Unattached              5:27.0   16:55.94       
 45 Justin Jackson               Episcopal               5:27.5   16:57.34   40  
 46 Fred David                   Episcopal               5:28.5   17:00.61   41  
 47 Ross McMillan                MACLAY                  5:30.0   17:05.26   42  
 48 Justin Bass                  HP Plant                5:30.4   17:06.26   43  
 49 Ivan Montijo                 Winter Park             5:30.8   17:07.56   44  
 50 Scott Lindsey                Winter Park             5:31.1   17:08.65   45  
 51 Eric Bird                    HP Plant                5:31.3   17:09.04   46  
 52 Brian Sullivan               ST Pete Cath            5:31.4   17:09.35   47  
 53 Clayton Shuffett             Warren East HS          5:31.5   17:09.68   48  
 54 A.J. Woods                   Clay                    5:31.6   17:10.01   49  
 55 Josh Cross                   Nease                   5:31.7   17:10.38   50  
 56 Matt Davis                   Nease                   5:31.8   17:10.71   51  
 57 Nathan Holden                Indian Rocks            5:31.9   17:11.08   52  
 58 Sean Kinne                   Riverview               5:32.1   17:11.51   53  
 59 Sam Gibbons                  HP Plant                5:32.3   17:12.40   54  
 60 Will Kingsley                Winter Park             5:32.6   17:13.12   55  
 61 Nathan Krah                  Lakewood Ranch          5:33.0   17:14.59   56  
 62 Paul Fitzpatrick             Vanguard    Ocala       5:33.7   17:16.51   57  
 63 Glenn Buddecke               Bishop Kenny            5:34.8   17:20.02   58  
 64 Travis Keown                 Warren East HS          5:35.0   17:20.81   59  
 65 John Lter                    Flagler Palm Coast      5:35.2   17:21.27   60  
 66 John Tuccio                  Mitchell                5:35.4   17:21.99   61  
 67 Johnny Raham                 Upperroom Christian     5:35.5   17:22.31   62  
 68 Dave Huntzinger              MACLAY                  5:35.8   17:23.02   63  
 69 Josh Salas                   Leto                    5:36.3   17:24.83   64  
 70 Brandon Steiner              Mitchell                5:36.5   17:25.41   65  
 71 Thomas Andrews               Martin County           5:37.0   17:26.83   66  
 72 Patrick Smith                Warren East HS          5:37.4   17:28.03   67  
 73 Sam Secord                   ST Pete Cath            5:37.5   17:28.44   68  
 74 Donnie Griewe                HP Plant                5:39.0   17:33.11   69  
 75 Charlie Kercher              Lake Gibson             5:39.3   17:34.11       
 76 Chad Holzschuher             Clay                    5:39.4   17:34.38   70  
 77 Alex Regar                   Bloomingdale            5:40.2   17:36.79   71  
 78 Michael Llauget              HP Plant                5:40.7   17:38.39   72  
 79 Benn Harrell                 MACLAY                  5:41.0   17:39.37   73  
 80 Chris Welter                 Flagler Palm Coast      5:43.9   17:48.33   74  
 81 Jason Huffman                Vanguard    Ocala       5:44.5   17:50.13   75  
 82 Tim Turner                   Clay                    5:44.9   17:51.47   76  
 83 Nicholus Rolle               Upperroom Christian     5:45.0   17:51.84   77  
 84 Tyrone Jones                 Leto                    5:45.5   17:53.27   78  
 85 Chris Hord                   Nease                   5:46.1   17:55.12   79  
 86 Rob Thompson                 Satellite               5:46.2   17:55.48   80  
 87 Jordan Bradshaw              Lakewood Ranch          5:46.3   17:55.91   81  
 88 Derek Bowers                 Warren East HS          5:46.5   17:56.38   82  
 89 Joey Faitella                Martin County           5:46.7   17:56.92   83  
 90 Mike Sybert                  Martin County           5:47.1   17:58.24   84  
 91 Tim Rousonelous              Indian Rocks            5:47.8   18:00.56   85  
 92 John Loof                    Saint Andrews           5:48.0   18:01.01       
 93 Nick Polo                    Gulliver Prep           5:48.2   18:01.56   86  
 94 Billy Zdon                   Gulliver Prep           5:48.7   18:03.14   87  
 95 Mike Mayleben                Indian Rocks            5:49.0   18:04.14   88  
 96 David Cook                   Bloomingdale            5:49.1   18:04.63   89  
 97 Rob Clendening               Mitchell                5:49.6   18:06.06   90  
 98 David Reddick                Nease                   5:51.0   18:10.41   91  
 99 William Thompson             Vanguard    Ocala       5:51.4   18:11.55   92  
100 David Paulk                  Episcopal               5:51.7   18:12.64   93  
101 David Stricsek               Mitchell                5:52.3   18:14.33   94  
102 Anthony Roper                Satellite               5:52.4   18:14.82   95  
103 Justin Yarborough            Bloomingdale            5:52.5   18:15.18   96  
104 Phillip Estaban              Lakewood Ranch          5:52.7   18:15.57   97  
105 Jonathan Barth               Lakewood Ranch          5:52.9   18:16.14   98  
106 Chris Hamilton               Satellite               5:53.1   18:16.79   99  
107 Brent Stubblefield           Warren East HS          5:53.3   18:17.48  100  
108 Craig Orris                  Upperroom Christian     5:53.5   18:18.15  101  
109 Byron Willis                 Upperroom Christian     5:54.8   18:22.20  102  
110 Aubrey Parsley               Gulliver Prep           5:55.3   18:23.62  103  
111 Seth Harkness                Warren East HS          5:55.5   18:24.43  104  
112 James Nickerson              Warren East HS          5:55.8   18:25.30  105  
113 Michael Rodriguez            Vanguard    Ocala       5:56.1   18:26.10  106  
114 Zach Rousonelous             Indian Rocks            5:56.2   18:26.50  107  
115 Hunter Stanford              HP Plant                5:56.6   18:27.74  108  
116 Matt Kotchman                Indian Rocks            5:56.8   18:28.38  109  
117 Bobby Yevich                 ST Pete Cath            5:57.2   18:29.74  110  
118 Logan Poidevant              Ridgeview               5:57.6   18:30.82  111  
119 Chris Vautour                Mitchell                5:57.9   18:31.84  112  
120 Ryan Ferrera                 Riverview               5:59.0   18:35.11  113  
121 Stephan Wilson               Riverview               5:59.1   18:35.59  114  
122 Andrew Stoutenburg           Bloomingdale            5:59.3   18:36.22  115  
123 Jeff Hensley                 Lincoln Park            5:59.5   18:36.80  116  
124 Paul Jorgensen               Episcopal               6:00.6   18:40.24  117  
125 Ryan Ford                    Martin County           6:01.4   18:42.73  118  
126 Tyrone Gayle                 Episcopal               6:01.9   18:44.18  119  
127 Demo Kosstapapas             Vanguard    Ocala       6:04.2   18:51.28  120  
128 John Frink                   Lincoln Park            6:04.4   18:51.97  121  
129 Devin Culclasure             Riverview               6:04.7   18:52.81  122  
130 Jon Bass                     HP Plant                6:04.8   18:53.31  123  
131 Camron Johnson               Warren East HS          6:05.0   18:53.94       
132 John Paez                    Bloomingdale            6:07.1   19:00.50  124  
133 Chance Mason                 Ridgeview               6:07.4   19:01.30  125  
134 Aric Pell                    Martin County           6:07.5   19:01.73  126  
135 Keith Vanuoskas              ST Pete Cath            6:07.7   19:02.21  127  
136 Greg Dimico                  Satellite               6:07.8   19:02.67  128  
137 Brian Hanna                  Clay                    6:07.9   19:03.00  129  
138 Brian Gifford                Warren East HS          6:08.5   19:04.80       
139 Chris Roberts                Leto                    6:09.2   19:07.02  130  
140 Andy Bradfield               Clay                    6:11.3   19:13.46  131  
141 Cory Ooding                  Riverview               6:11.4   19:13.83  132  
142 Grant Smith                  Gulliver Prep           6:12.9   19:18.49  133  
143 Danny Pez                    Leto                    6:13.2   19:19.21  134  
144 Adam Galatioto               Ridgeview               6:13.8   19:21.22  135  
145 Clint Hamm                   Indian Rocks            6:14.0   19:21.73  136  
146 Vance Berry                  Episcopal               6:14.6   19:23.85  137  
147 Alex Lansky                  ST Pete Cath            6:14.9   19:24.66  138  
148 CJ Keating                   Bloomingdale            6:15.4   19:26.28  139  
149 Sam Blackshear               Episcopal               6:16.1   19:28.22  140  
150 John Burke                   Lincoln Park            6:16.9   19:30.78  141  
151 Evan Clay                    Ridgeview               6:18.6   19:36.22  142  
152 Michael Shaw                 Saint Andrews           6:19.1   19:37.64       
153 Christian Vogler             Lakewood Ranch          6:19.4   19:38.67  143  
154 Jake Lathan                  Clay                    6:20.7   19:42.59  144  
155 Thomas Nesselhauf            Lakewood Ranch          6:21.3   19:44.51  145  
156 Harrison Smith               Bloomingdale            6:21.7   19:45.85  146  
157 Chris Stefko                 Leto                    6:22.0   19:46.61  147  
158 Billy Crittenoen             Lincoln Park            6:28.9   20:08.12  148  
159 Josh Adkins                  Leto                    6:34.2   20:24.65  149  
160 Chis Hobbs                   Ridgeview               6:34.7   20:26.04  150  
161 Israel Banks                 Riverview               6:35.5   20:28.49  151  
162 Zach Pfeiffer                Lincoln Park            6:36.1   20:30.51  152  
163 Brian Dawson                 Saint Andrews           6:36.4   20:31.58       
164 Greg Ferrera                 Riverview               6:36.9   20:33.05  153  
165 Douglas Deangelo             Flagler Palm Coast      6:43.3   20:52.82  154  
166 Kelly Anstine                Vanguard    Ocala       6:49.3   21:11.39  155  
167 Kevin Diebold                Indian Rocks            6:55.3   21:30.23  156  
168 Robert Khan                  Upperroom Christian     7:00.0   21:44.65  157  
169 Relando Carabello            Upperroom Christian     7:01.5   21:49.40  158  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bishop Kenny                 93    2   11   15   26   39   58    35          
      Total Time:  1:22:21.48                                                    
         Average:    16:28.30                                                    
   2 Winter Park                  98    8   10   12   24   44   45   55              
      Total Time:  1:23:57.81                                                    
         Average:    16:47.57                                             
   3 MACLAY                      139    1   31   32   33   42    63   73          
      Total Time:  1:22:52.37                                                    
         Average:    16:34.48                                                           
   4 Flagler Palm Coast          203    4   27   38   60   74  154               
      Total Time:  1:24:33.98                                                    
         Average:    16:54.80                                                    
   5 Nease                       218   16   22   50   51   79   91               
      Total Time:  1:25:24.41                                                    
         Average:    17:04.89                                                    
   6 Gulliver Prep               240   14   23   30   86   87  103  133          
      Total Time:  1:25:59.28                                                    
         Average:    17:11.86                                                    
   7 Mitchell                    255    5   34   61   65   90   94  112          
      Total Time:  1:25:42.54                                                    
         Average:    17:08.51                                                    
   8 Satellite                   257   21   25   36   80   95   99  128          
      Total Time:  1:26:23.11                                                    
         Average:    17:16.63                                                    
   9 Martin County               259    6   20   66   83   84  118  126          
      Total Time:  1:26:08.98                                                    
         Average:    17:13.80                                                    
  10 HP Plant                    284   43   46   54   69   72  108  123          
      Total Time:  1:26:39.20                                                    
         Average:    17:19.84                                                    
  11 Vanguard    Ocala           333   57    3   75   92  106  120  155          
      Total Time:  1:27:16.03                                                    
         Average:    17:27.21                                                    
  12 Clay                        341   49   17   70   76  129  131  144          
      Total Time:  1:28:05.84                                                    
         Average:    17:37.17                                                    
  13 Lakewood Ranch              341   56    9   81   97   98  143  145          
      Total Time:  1:27:57.59                                                    
         Average:    17:35.52                                                    
  14 Warren East HS              356   48   59   67   82  100  104  105          
      Total Time:  1:28:12.38                                                    
         Average:    17:38.48                                                    
  15 Upperroom Christian         361   19   62   77  101  102  157  158          
      Total Time:  1:28:31.08                                                    
         Average:    17:42.22                                                    
  16 St. Petersburg Catholic     381   47   29   68  110  127  138               
      Total Time:  1:28:56.22                                                    
         Average:    17:47.25                                                    
  17 Episcopal                   410   40   41   93  117  119  137  140          
      Total Time:  1:29:35.01                                                    
         Average:    17:55.01                                                    
  18 Leto                        413    7   64   78  130  134  147  149          
      Total Time:  1:29:53.91                                                    
         Average:    17:58.79                                                    
  19 Ridgeview                   417   18   28  111  125  135  142  150          
      Total Time:  1:30:06.34                                                    
         Average:    18:01.27                                                    
  20 Lincoln Park                428   37   13  116  121  141  148  152          
      Total Time:  1:30:12.13                                                    
         Average:    18:02.43                                                    
  21 Indian Rocks Christian      441   52   85   88  107  109  136  156          
      Total Time:  1:30:10.66                                                    
         Average:    18:02.14                                                    
  22 Bloomingdale                495   71   89   96  115  124  139  146          
      Total Time:  1:31:33.32                                                    
         Average:    18:18.67                                                    
  23 Riverview                   534   53  113  114  122  132  151  153          
      Total Time:  1:32:28.85                                                    
         Average:    18:29.77      

Girls

Hammocks Middle School                                      Hy-Tek's Meet Manager
        FLRUNNERS.COM CROSS-COUNTRY INVITATIONAL - 9/20/2002 to 9/21/2002         
                       SPONSERED BY TRACK SHACK  ORLANDO,FL                       
                     POLK COMMUNITY COLLEGE  WINTER HAVEN,FL                      
                               Last Completed Event                               
 
Event 7  Girls 5k Run CC GIRLS ROC
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Elly Kabboord                Cocoa Beach             5:59.4   18:36.43    1   
  2 Dannella McClure             Warren East HS          6:08.4   19:04.40    2   
  3 Anna Greskovich              Pensacola Catholic      6:12.4   19:16.89    3   
  4 Chelsey Joiner               Holy Trinity            6:15.2   19:25.69    4   
  5 Devin Gapstur                Martin County           6:17.7   19:33.19    5   
  6 Ashley Hopkins               Clay                    6:19.8   19:39.80    6   
  7 Melissa Kotchman             Indian Rocks            6:21.0   19:43.61    7   
  8 Allison Barlow               Clay                    6:23.6   19:51.76    8   
  9 Valeria Rodriguez            Our Lady OF Lourdes     6:25.5   19:57.71    9   
 10 Jennifer Emo                 MACLAY                  6:26.8   20:01.59   10   
 11 Kate Fisher                  Oak Hall School         6:28.4   20:06.58   11   
 12 Shannon Miley                Satellite               6:30.2   20:12.20   12   
 13 Elizabeth Garro              Riverview               6:30.4   20:12.85   13   
 14 Allison Wilcox               Dr. Phillips            6:31.2   20:15.26   14   
 15 Danielle Bbey                Oak Hall School         6:31.5   20:16.23   15   
 16 Caryn Dionne                 Martin County           6:31.6   20:16.47   16   
 17 Lauren Lambert               Pensacola Catholic      6:32.8   20:20.13   17   
 18 Kayla Hale                   Holy Trinity            6:34.1   20:24.27   18   
 19 Daniela Sanchez              Our Lady OF Lourdes     6:35.4   20:28.23   19   
 20 Audrey Allen                 Winter Park             6:35.9   20:29.83   20   
 21 Ashley Wilcox                Dr. Phillips            6:36.3   20:31.13   21   
 22 Lindsey Putnam               Holy Trinity            6:36.5   20:31.80   22   
 23 Courtney Marsh               St. Thomas Aquinas      6:37.8   20:35.73   23   
 24 Sara Petrick                 AC Holy Name            6:38.5   20:38.08   24   
 25 Nikki Higgason               Warren East HS          6:39.1   20:39.96   25   
 26 Alexa Arteaga                Our Lady OF Lourdes     6:39.4   20:40.70   26   
 27 Savanah Moon                 St. Thomas Aquinas      6:39.7   20:41.66   27   
 28 Adriana Piekarewicz          MACLAY                  6:40.0   20:42.68   28   
 29 Stevie Uribe                 Oak Hall School         6:40.7   20:44.71   29   
 30 Amanda Quick                 Gaither                 6:40.9   20:45.41   30   
 31 Jade Miller                  Holy Trinity            6:41.1   20:46.00   31   
 32 Heather Coulter              Warren East HS          6:41.4   20:46.99   32   
 33 Lindsey Pikos                Berkeley Prep           6:42.2   20:49.57   33   
 34 Courtney Bailey              Cocoa Beach             6:42.9   20:51.54   34   
 35 Katherine Putnam             Holy Trinity            6:43.1   20:52.19   35   
 36 Paige Redfield               HP Plant                6:43.2   20:52.64   36   
 37 Rebecca Zuhlke               Satellite               6:43.3   20:52.95   37   
 38 Lauren Moxy                  St. Thomas Aquinas      6:46.6   21:02.97   38   
 39 Maggie Potter                Rockledge               6:47.2   21:05.07        
 40 Maggie Daly                  Berkeley Prep           6:48.3   21:08.41   39   
 41 Kate Truesdale               Gaither                 6:48.9   21:10.27   40   
 42 Leilani Caraballo            Our Lady OF Lourdes     6:49.0   21:10.70   41   
 43 Farrah Elchahal              Berkeley Prep           6:49.2   21:11.30   42   
 44 Michelle DE Varona           Our Lady OF Lourdes     6:50.0   21:13.80   43   
 45 Channing Cookerly            Riverview               6:50.8   21:16.27   44   
 46 Sarah Carbiener              Unattached              6:51.5   21:18.41        
 47 Lacey Huddleston             Unattached              6:52.2   21:20.37        
 48 Kristen Dunkel               HP Plant                6:52.7   21:22.00   45   
 49 Julie Northrup               Vero Beach              6:53.4   21:24.29   46   
 50 Dawn Winslow                 Winter Park             6:53.6   21:24.72   47   
 51 Katie Traster                St. Thomas Aquinas      6:53.7   21:25.24   48   
 52 Sam Jacobsen                 River Ridge             6:54.5   21:27.59   49   
 53 Jesse Tones                  Cocoa Beach             6:55.4   21:30.43   50   
 54 Lauren Cohe                  Martin County           6:58.2   21:39.17   51   
 55 Marie Bragg                  Cocoa Beach             6:58.8   21:40.98   52   
 56 Erin Bernier                 Niceville               6:59.0   21:41.66   53   
 57 Maegan McCarthy              HP Plant                7:00.5   21:46.27   54   
 58 Shannon Barry                Martin County           7:01.7   21:49.98   55   
 59 Joan Whittemore              Niceville               7:02.0   21:51.07   56   
 60 Heather Miller               Cocoa Beach             7:03.0   21:54.10   57   
 61 Caitlin Lowery               Oak Hall School         7:03.1   21:54.54   58   
 62 Danielle Coyle               River Ridge             7:03.3   21:55.06   59   
 63 Lauren Bridges               HP Plant                7:03.5   21:55.51   60   
 64 Betsy McQueen                MACLAY                  7:03.8   21:56.53   61   
 65 Mallory Giordano             HP Plant                7:04.7   21:59.22   62   
 66 Kyla Salles                  Our Lady OF Lourdes     7:05.0   22:00.16   63   
 67 Shea O'Brien                 Holy Trinity            7:06.7   22:05.64   64   
 68 Katrina Moreno               Our Lady OF Lourdes     7:07.7   22:08.74   65   
 69 Pam Sommers                  Vero Beach              7:07.8   22:09.12   66   
 70 Susan Knaus                  Indian Rocks            7:08.8   22:12.08   67   
 71 Claire Herrington            Warren East HS          7:09.1   22:13.09   68   
 72 Kara Chamberlain             Niceville               7:09.7   22:14.88   69   
 73 Cecelia Rosand               Clay                    7:10.2   22:16.36   70   
 74 Mandy Montzka                Indian Rocks            7:10.4   22:17.05   71   
 75 Taylor Gallagher             Pensacola Catholic      7:10.7   22:17.95   72   
 76 Kelli McNoldy                Winter Park             7:11.0   22:18.98   73   
 77 Katie Wagner                 HP Plant                7:11.1   22:19.29   74   
 78 Brittany Kotchman            Indian Rocks            7:11.3   22:19.73   75   
 79 Katie Foote                  Pensacola Catholic      7:11.5   22:20.39   76   
 80 Jessica Libbey               Pensacola Catholic      7:11.9   22:21.82   77   
 81 Tiffany Graham               Warren East HS          7:12.1   22:22.34   78   
 82 Shannon Hickey               Winter Park             7:13.2   22:25.77   79   
 83 Meredith Fraser              MACLAY                  7:13.9   22:27.96   80   
 84 Lyndsey Kelley               Vero Beach              7:14.5   22:29.72   81   
 85 Ada Hussein                  Niceville               7:14.7   22:30.54   82   
 86 Susan Lohuis                 Vero Beach              7:14.9   22:30.91   83   
 87 Julia Smith                  Riverview               7:15.5   22:32.84   84   
 88 Kati Stubben                 Cocoa Beach             7:16.1   22:34.63   85   
 89 Amy Strohfus                 Satellite               7:16.8   22:36.96   86   
 90 Steph Gurolla                Clay                    7:17.0   22:37.49   87   
 91 Liz D'Agostino               Satellite               7:17.1   22:38.00   88   
 92 Rita Strother                Clay                    7:17.3   22:38.50   89   
 93 Sarah Mayleben               Indian Rocks            7:17.5   22:39.01   90   
 94 Blair Bodenmiller            Dr. Phillips            7:18.8   22:43.12   91   
 95 Angel Jacks                  River Ridge             7:18.9   22:43.45   92   
 96 Shala Meindel                Riverview               7:20.0   22:46.78   93   
 97 Rheannon Bagley              Indian Rocks            7:20.2   22:47.49   94   
 98 Adrienne Sander              Niceville               7:20.4   22:48.26   95   
 99 Blair Willenborg             St. Thomas Aquinas      7:20.7   22:49.03   96   
100 Kristene Galley              Vero Beach              7:21.5   22:51.54   97   
101 Susan Ivey                   HP Plant                7:22.8   22:55.56   98   
102 Caroline Burns               Cocoa Beach             7:23.3   22:57.12   99   
103 Taryn Rose                   Gaither                 7:23.4   22:57.50  100   
104 Clara Kraft                  Satellite               7:23.6   22:58.15  101   
105 Suzanne Geer                 Berkeley Prep           7:23.8   22:58.72  102   
106 Allison Angert               Winter Park             7:24.0   22:59.31  103   
107 Kaitlin Gedney               Pensacola Catholic      7:24.3   23:00.34  104   
108 Jessica Schmidtman           Riverview               7:24.9   23:02.16  105   
109 Megan Montzka                Indian Rocks            7:27.7   23:10.94  106   
110 Kaia Tershow                 AC Holy Name            7:27.9   23:11.35  107   
111 Shilah Rose                  Gaither                 7:29.9   23:17.53  108   
112 Caroline Bovay               Oak Hall School         7:30.2   23:18.65  109   
113 Alison Silverio              Winter Park             7:31.8   23:23.67  110   
114 MC Willis                    MACLAY                  7:32.5   23:25.88  111   
115 Corissa Dimartino            River Ridge             7:32.9   23:27.11  112   
116 Mary Hancock                 Martin County           7:34.0   23:30.30  113   
117 Michelle Ramirez             Dr. Phillips            7:34.4   23:31.75  114   
118 Stephanie Moon               St. Thomas Aquinas      7:35.0   23:33.44  115   
119 Emily Rivard                 AC Holy Name            7:35.1   23:33.86  116   
120 Kendall Wilson               AC Holy Name            7:35.3   23:34.58  117   
121 Molly Flynn                  Clay                    7:36.1   23:36.82  118   
122 Cherise Gonzales             Niceville               7:37.1   23:39.98  119   
123 Hali Bordelon                Pensacola Catholic      7:37.7   23:41.88  120   
124 Kristen Lubrano              AC Holy Name            7:38.5   23:44.46  121   
125 Ashley Goss                  Vero Beach              7:40.4   23:50.12  122   
126 Heather Zarbo                Gaither                 7:40.5   23:50.51  123   
127 Brachel Borelli              Berkeley Prep           7:41.0   23:52.25  124   
128 Lauren Hrncirik              Winter Park             7:41.2   23:52.73  125   
129 Heidi Hohmann                Gaither                 7:41.9   23:55.05  126   
130 Ashley Harkness              Warren East HS          7:43.0   23:58.38  127   
131 Kyla O'Brien                 Holy Trinity            7:43.3   23:59.39  128   
132 Erica Wolton                 Satellite               7:43.7   24:00.42  129   
133 Lisa Datkuliak               Satellite               7:43.9   24:01.09  130   
134 Kelly Kazbour                AC Holy Name            7:46.7   24:09.80  131   
135 Lia Pena                     Niceville               7:46.9   24:10.56  132   
136 Kristen Zieminski            Riverview               7:50.5   24:21.56  133   
137 Lauren Bryant                MACLAY                  7:51.1   24:23.49  134   
138 Lori Bowen                   MACLAY                  7:52.6   24:28.25  135   
139 Elizabeth Gowan              Martin County           7:53.0   24:29.30  136   
140 Sarah Holcomb                AC Holy Name            7:56.3   24:39.76  137   
141 Sarah Brown                  St. Thomas Aquinas      7:58.3   24:46.03  138   
142 Tiara Dungy                  Berkeley Prep           7:58.5   24:46.63  139   
143 Sarah Wilson                 Vero Beach              8:00.0   24:51.13  140   
144 Pinoch Chantel               Clay                    8:08.4   25:17.38  141   
145 Lauren Howard                Martin County           8:16.0   25:40.77  142   
146 Raiza Bral                   Berkeley Prep           8:17.9   25:46.81  143   
147 Amber Efranco                River Ridge             8:21.7   25:58.44  144   
148 Jessica Tabone               River Ridge             8:21.8   25:58.79  145   
149 Allison Schaefer             Oak Hall School         8:22.0   25:59.64  146   
150 Jaclyn Morris                Dr. Phillips            8:27.1   26:15.23  147   
151 Blair Speed                  Gaither                 8:34.5   26:38.30  148   
152 Jana Bennett                 Oak Hall School         8:50.5   27:28.19  149   
153 Stephanie Lickliter          Dr. Phillips            8:54.4   27:40.15  150   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Holy Trinity                110    4   18   22   31   35   64  128           
      Total Time:  1:41:59.95                                                     
         Average:    20:23.99                                                     
   2 Our Lady OF Lourdes         138    9   19   26   41   43   63   65           
      Total Time:  1:43:31.14                                                     
         Average:    20:42.23                                                     
   3 Cocoa Beach                 194    1   34   50   52   57   85   99           
      Total Time:  1:44:33.48                                                     
         Average:    20:54.70                                                     
   4 Warren East HS              205    2   25   32   68   78  127                
      Total Time:  1:45:06.78                                                     
         Average:    21:01.36                                                     
   5 Oak Hall School             222   11   15   29   58  109  146  149           
      Total Time:  1:46:20.71                                                     
         Average:    21:16.15                                                     
   6 St. Thomas Aquinas          232   23   27   38   48   96  115  138           
      Total Time:  1:46:34.63                                                     
         Average:    21:18.93                                                     
   7 Martin County               240    5   16   51   55  113  136  142           
      Total Time:  1:46:49.11                                                     
         Average:    21:21.83                                                     
   8 Pensacola Catholic          245    3   17   72   76   77  104  120           
      Total Time:  1:46:37.18                                                     
         Average:    21:19.44                                                     
   9 HP Plant                    257   36   45   54   60   62   74   98           
      Total Time:  1:47:55.64                                                     
         Average:    21:35.13                                                     
  10 Clay                        260    6    8   70   87   89  118  141           
      Total Time:  1:47:03.91                                                     
         Average:    21:24.79                                                     
  11 MACLAY                      290   10   28   61   80  111  134  135           
      Total Time:  1:48:34.64                                                     
         Average:    21:42.93                                                     
  12 Indian Rocks Christian      310    7   67   71   75   90   94  106           
      Total Time:  1:49:11.48                                                     
         Average:    21:50.30                                                     
  13 Winter Park                 322   20   47   73   79  103  110  125           
      Total Time:  1:49:38.61                                                     
         Average:    21:55.73                                                     
  14 Satellite                   324   12   37   86   88  101  129  130           
      Total Time:  1:49:18.26                                                     
         Average:    21:51.66                                                     
  15 Riverview                   339   13   44   84   93  105  133                
      Total Time:  1:49:50.90                                                     
         Average:    21:58.18                                                     
  16 Berkeley Prep               340   33   39   42  102  124  139  143           
      Total Time:  1:50:00.25                                                     
         Average:    22:00.05                                                     
  17 Niceville                   355   53   56   69   82   95  119  132           
      Total Time:  1:51:06.41                                                     
         Average:    22:13.29                                                     
  18 Vero Beach                  373   46   66   81   83   97  122  140           
      Total Time:  1:51:25.58                                                     
         Average:    22:17.12                                                     
  19 Dr. Phillips                387   14   21   91  114  147  150                
      Total Time:  1:53:16.49                                                     
         Average:    22:39.30                                                     
  20 Gaither                     401   30   40  100  108  123  126  148           
      Total Time:  1:52:01.22                                                     
         Average:    22:24.25                                                     
  21 River Ridge                 456   49   59   92  112  144  145                
      Total Time:  1:55:31.65                                                     
         Average:    23:06.33                                                     
  22 Academy OF Holy Names       485   24  107  116  117  121  131  137           
      Total Time:  1:54:42.33                                                     
         Average:    22:56.47                                                     

 

 

 


home | US news | states | rankings | calendar | features | youth | archives | TrackTalk | chat | shop |

DyeStat is published by John Dye, Baltimore MD

2002 - 2003